PDA

View Full Version : Szkło kontaktowe


Scarlett
05-09-2008, 20:56
Jest to jedyny program z przymróżeniem oka, w którym podczas lużnej konwersacji komentowane są bieżące wydarzenia polityczne. Osądżmy, czy ten program spełnia swoje zadania, czy nas bawi, a może poprostu irytuje?
Mam nadzieję, że nie wywołam tym wątkiem burzy, a jedynie wymianę mysli i argumentów.;)

jolita
05-09-2008, 21:07
Jak na mój gust program uniwersalny...zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy miłościwie (?) nam panujących mają szansę czuć się usatysfakcjonowanymi, a samozwańczy "politycy" też trochę liczą się z opinią "Szkła" i chwała mu za to.

krysta
05-09-2008, 21:47
Przez szkło kontaktowe przesunęłam czas snu,ale to jest tego warte. Jest naprawdę dobry a komentatorzy w studio potrafią prowadzić ciekawy i z przymrużeniem oka dialog. Oby tak dalej

Scarlett
05-09-2008, 21:56
Ja bardzo lubię ten program, niesamowicie mnie uspokaja.Ton programu i jego prowadzący bardzo mi odpowiadają. Nie lubię krzykliwej polityki, ale te wybiórcze sytuacje całkowicie mi wystarczają.

tadeusz50
05-09-2008, 22:30
Właśnie oglądam "Szkło kontaktowe" jednym okiem drugim jestem tu. Dobry program.

enia60
05-09-2008, 22:39
też oglądam,prawie jestem uzależniona zwłaszcza kiedy pojawia się pan Marek

Basia.
05-09-2008, 23:53
też codziennie oglądam ten program.:)

Lila
06-09-2008, 12:34
Też czasem oglądam,bo zaśmiewam się do łez z niektórych telefonów od wiernych oglądaczy.Radio Maryja chyba wysiada ?

np.- Panie redaktorze ,czy ten Prezydent nie mógłby założyć krawata ?

R.- noooo...może mu gorąco było ? ..tu uśmiech .

- Ale panie redaktorze ...jak to ? On jest prezydentem wszystkich Polaków ,i jemu jest gorąco ?

R.- może właśnie dlatego ? ...nadal uśmiech ( do górnych czwórek ).

- Ależ redaktorze,ja sobie wypraszam prezydenta co jemu gorąco.Pozdrawiam pana redaktora ,jak to dobrze że taki program ( tu leje się wazelina ) jest stworzony.Ja i mąż codziennie panów oglądamy..i ble ble ble ..

-R.no to dowidzenia pani ( z ulgą,aczkolwiek czule..)

lawenda
06-09-2008, 12:54
SZKIEŁKO KOCHAM.
za co? - za całokształt

POLA
06-09-2008, 17:16
Wydaje mi się, że szkiełko było kiedyś lepsze, a może mi się przejadło?
Przepadam za Andrusem, podoba mi się Grzegorz Markowski (lubię ten rodzaj dowcipu), Daukszewicz nie bardzo się może odnaleźć w tym programie, wolę go na scenie w solówkach, Przybylik - ok i koniec na tym.

Bywa ostatnio monotematyczne i trochę czasem nudnawe. Brakuje w polityce tak wyrazistych i barwnych postaci, jakie zafundował nam sejm poprzedniej kadencji: Lepper, Beger i cała ta przystawkowa galeria.

Lila, RM jest nie do przebicia jeśli chodzi o telefony słuchaczy, dojdziesz do takiego wniosku po wsłuchaniu się w jedno i drugie w miarę regularnie, czego - jak wiem - nie czynisz.

enia60
06-09-2008, 21:52
w ciągu dnia nie mam czasu na śledzenie aktualności,tutaj mam z komentarzem i pożal się Panie z ocena,ze jeszcze takie b ywają ????? szkło jest SUPER

tadeusz50
06-09-2008, 22:19
Pora na oglądanie "Szkła kontaktowego" co też robię

Scarlett
07-09-2008, 10:21
Wczoraj przyłożyłam się do oglądania szkiełka i odleciałam w czeluść spokojnej nocy - ale to nic sie nie stało, dziś też będzie.

enia60
07-09-2008, 15:08
ale gdybyś miała chwilę w nocy tzw.czuwania szkło powtarzają około 3-ej,zawsze można ten czas wypełnić,ale tak naprawdę życzę Ci Sagula spokojnych nocy,a szkło kontaktowe też daje mi dużo frajdy

Malwina
08-09-2008, 20:24
Dobry program, inteligentny, bywa dowcipny

jolita
08-09-2008, 21:08
nowego "kaznodzieję"! Prawie zakasował p.Edwarda ze Szczecina (stali słuchacze będą wiedzieli w czym rzecz). Ciekawe, że wbrew powszechnej opinii mężczyźni wydają się bardziej kłótliwi - może dlatego więcej ich w t.zw. polityce....

maja59
08-09-2008, 21:16
nowego "kaznodzieję"! Prawie zakasował p.Edwarda ze Szczecina (stali słuchacze będą wiedzieli w czym rzecz). Ciekawe, że wbrew powszechnej opinii mężczyźni wydają się bardziej kłótliwi - może dlatego więcej ich w t.zw. polityce....
Jasne, że są bardziej kłótliwi, muszę przyznać, że "spotkanie" z Panem Edwardem wymagało szczytu opanowania i kultury. Widziałam chyba dwa takie przypadki i prawdziwą frajdą było słuchać jak prowadzący starają się uspokoić Pana Edwarda, a następnie pożeganć się z nim nie naruszając obyczajowości. Brawo. Bardzo lubię Szkło.

tadeusz50
08-09-2008, 21:28
Oj kobiety, każda pliszka swój ogon chwali. co do kłótliwości to nie zapomnę w Dzień Kobiet programu o ile się nie mylę "Kawa na ławę" gdzie były same panie. Koniec żałosny każda coś mówiła nie zwracając na to uwagi, że widz nic z tego jazgotu nie jest wstanie zrozumieć

Scarlett
09-09-2008, 19:41
Ciekawe czy pan Edward ze Szczecina wie jaki stał sie sławny, że na naszym forum także zaistniał.

Lila
09-09-2008, 22:42
A mnie się podobał szalenie dzisiaj pan Andrzej,który chyba był w stanie wskazującym.
Otóż pan Andrzej zadzwonił ,bo miłość go przepełniała w ten wtorkowy wieczór i musiał dać jej upust ,bo inaczej by się udusił.
Najpierw prowadzący dowiedzieli się ,że pan Andrzej ich kocha.Ale później pan Andrzej ,uczucie rozszerzył na całą Polskę i Polaków.Ale gdy zaznaczył,że niech Polacy jedną ręką,jedną ręką ...tu się zapowietrzył i prowadzący zrobili miny bardzo zaskoczone...Noo i niech oni będą jedną ręką.

I się pożegnał.:)

Ps.Cudowne jednak jest szkiełko.Podoba mnie się.:)
Muszę posłuchać kiedyś RM .:) Takie audycje ,z rozmowami na żywo,to w naszej Polsze kochanej ,są niewysychającym źródełkiem radości,w tych trudnych czasach.:)

gratka
10-09-2008, 19:50
Już na innym wątku zeznałam, że mnie się w całym szkiełku najbardziej podobają SMSy widzów, a ze znużeniem słucham ciągle powtarzających się motywów rozmówców telefonicznych typu " sejm to dno, tak dłużej być nie może..." i jako optymistka dodaję w duchu: może, może!!
Ach,i ten uśmiech Tomka !

Scarlett
10-09-2008, 20:54
To fakt, że widzowie pilnie słuchają "szkiełka" i są bezbłędni, a sms-y bywają niesłychanie zabawne i trafne.
Podoba mi sie prowadzenie pana Wojtka Zimińskiego,który bardzo dobrze sobie radzi jako prowadzący, a może nawet lepiej od pana Grzegorza. Wolę Tomasza Sianeckiego i jego niezłomny humor.:cool:

POLA
10-09-2008, 22:43
a ze znużeniem słucham ciągle powtarzających się motywów rozmówców telefonicznych typu " sejm to dno, tak dłużej być nie może..." i jako optymistka dodaję w duchu: może, może!!
Ach,i ten uśmiech Tomka !
No otóż zgadzam się z Tobą, a że talentu do wierszowania nie mam, podeprę się ulubionym klasykiem:
Pozwól pokochać, dobry Panie Boże,
Polskę bez złudzeń: od może do może.
Gratko, dzisiaj było inaczej, jeden pan dzwonił i rozpłakał się, bo musiał uśpić swojego ukochanego labradora.

Anna_Maria_57
10-09-2008, 22:47
Już na innym wątku zeznałam, że mnie się w całym szkiełku najbardziej podobają SMSy widzów, a ze znużeniem słucham ciągle powtarzających się motywów rozmówców telefonicznych typu " sejm to dno, tak dłużej być nie może..." i jako optymistka dodaję w duchu: może, może!!
Ach,i ten uśmiech Tomka !

SMS-y widzów są super - w większości dowcipne i trafne.

Ale istnienie tego programu to smutna wiadomość! W poważnym, normalnym kraju taki program nie miałby z czego się podśmiewać...
:confused:

POLA
10-09-2008, 22:59
Bo ci inni biorą życie na serio, a my ciągle z ułańską fantazją jak nie z przysłowiową szabelką na czołgi ... to na siebie:D, też z szabelką, słowną.

Niedawno jedna z moich znajomych wielce się uskarżała na nudę...na wyspach bryt. mieszka i smuci się biedulka monotonią życia:D
A trzeba było siedzieć tutaj i zażywać uroków polskich klimatów gospodarczo-politycznych i tej podniecającej niepewności, co przyniesie dzień następny. Takoż jej rzekłam.

Anna_Maria_57
10-09-2008, 23:04
Bo ci inni biorą życie na serio, a my ciągle z ułańską fantazją jak nie z przysłowiową szabelką na czołgi ... to na siebie:D, też z szabelką, słowną.

Niedawno jedna z moich znajomych wielce się uskarżała na nudę...na wyspach bryt. mieszka i smuci się biedulka monotonią życia:D
A trzeba było siedzieć tutaj i zażywać uroków polskich klimatów gospodarczo-politycznych i tej podniecającej niepewności, co przyniesie dzień następny. Takoż jej rzekłam.

Kurczę, jak ja bym chciała ponudzić się w Wielkiej Brytanii!
Ale nie za długo, po 1/2 roku nuda zaczęłaby by być naprawdę nudna! ;)

Ale coroczne, miesięczne wakacje od nadmiaru atrakcji i adrenaliny to by było to!!!!

POLA
10-09-2008, 23:28
Aniu, nam zaprawionym w boju, ciężko jest znieść taką dużą stabilizację, w której wiadomo, że wysokość rachunków taka sama, że nie musisz gimnastykować umysłu, jak dotrwać do pierwszego, i ciała, bo się okrutnie zmęczysz myszkując po sklepach, gdzie by tu taniej, a dobrze.
Strrraszne, niewyobrażalna katastrofa...taka nuda:D

Lila
17-09-2008, 22:57
Przed chwilą w szkiełku była pani Danuta....
Na tę błyskotliwą osobę ,radzę zwrócić uwagę.
-Panie,co oni robią,co robią ???
-Kto ? ( to Miecugow )
-PiS .PiS trzeba rozwiązać ,co oni robią ,co robią.Tylko zamęt z tym IPN-em ,co robią ...
-Ależ pani Danuto,to nie Pis .
-Panie ,PiS ,nikt inny.Rozwiązać PiS ,bo co oni robią!!


Ha ,a ponoć rozmowy w RM są jeszcze gorsze.:)
Czy to możliwe ?
Kabaret ,słowo daję.Kabaret.:)

gratka
18-09-2008, 10:22
W moim odczuciu wszystkie skrajności polityczne są żałosne. Gdybym wykazywała na forum takie objawy jak pani Danuta czy pan Edward w szkiełku - możecie mnie udusić i będzie to czyn litościwy, wykonanie mojej woli, a nie żadne tam morderstwo:D Nie zapomnijcie potem o stypie.

Scarlett
19-09-2008, 08:04
Wczoraj rozbawił mnie sms od widza. "Spóżniłem się na szkiełko, a czy pan Edward już był"

senior A.P.
25-09-2008, 16:25
Jak to latwo krytykowac i patrzec przez "szkielka" !
Zycie,zycie a w nim skryte bicie .
Kto, kogo i za co ?
Nie ma to jak miec kibicow za soba !
Latwiej wtedy wygrywac.

Scarlett
25-09-2008, 16:55
Seniorku wiesz co, jestem w takim wieku, że mi nie zależy. Niech "oni" walczą ze sobą, a mnie to poprostu śmieszy. Lubię taka pigułkę i to mi wystarcza.

Scarlett
25-09-2008, 16:58
a zapomniałam, nie bedę się denerwować i tak nam emerytury nie podwyższą. Marne nasze starania i głosy. Tyle naszego, że sobie ponarzekamy.

senior A.P.
25-09-2008, 17:12
Przeciez szkielka kontaktowe nie sa tylko dla seniorow .
Ja w nich dostrzegam cos wiecej niz zabawe.
Emerytur napewno nam nie podwyzsza ,oby jeszcze tylko pieniedzy na nie starczylo.

Scarlett
25-09-2008, 17:21
Seniorku będą mieli oszczędności, bo"SB" mają cokolwiek zabrać (ale czy słusznie wszystkim? - oto jest pytanie?). Może dla nas coś skapnie.:)

senior A.P.
25-09-2008, 19:59
Kruk krukowi oka nie wykole.

Babcia Iwa
25-09-2008, 21:22
Wyczytałam w internecie, że uchwalono na rok 2009 podwyżkę od 01.03.09 dla emerytów o 6,4%. W radiu natomiaqst6 słyszałam komunikat o podwyżce dla emerytów /ze względu na podwyżki wynagrodzeń w różnych resortach/ od 01.01.09 o kwotę 2 zł miesięcznie. Bardzo wiarygodne no nie?

tadeusz50
25-09-2008, 22:20
Wyczytałam w internecie, że uchwalono na rok 2009 podwyżkę od 01.03.09 dla emerytów o 6,4%. W radiu natomiaqst6 słyszałam komunikat o podwyżce dla emerytów /ze względu na podwyżki wynagrodzeń w różnych resortach/ od 01.01.09 o kwotę 2 zł miesięcznie. Bardzo wiarygodne no nie?


Zaznaczam na początku, że jest to mój domysł. Nie słyszałem tych wiadomości ale i jedna i druga może być prawdziwa. Od 01.01.09 ma być zmniejszony podatek z 19% na 18% i stąd średnio może wyjść 2 zł miesięcznie dla emeryta. Waloryzacja w normalnym terminie od 01.03.09. Jaki % to raczej nie podadzą teraz.

Babcia Iwa
25-09-2008, 22:24
Też tak myślałam. A informacje o % w wyszukiwarce tytuł banalny " podwyżka emerytur od 01.03.2009".

senior A.P.
26-09-2008, 15:05
Przeciez Jarek Kaczynski twierdzi,ze jak wejdzie waluta euro to emeryci straca ponad dwiescie zlociszow ,to moze juz teraz tymi dwoma zlotymi chca wyrownac.
Zaraza ,zaraz - to za 100 lat moga to euro wprowadzic ,2x100=200 . Nie bedzie tak zle ,tylko kto z nas tego dozyje ?

senior A.P.
17-10-2008, 13:43
Szkielka traca na popularnosci ,ciagle te same maski.

jolita
17-10-2008, 14:08
1Szkielka traca na popularnosci 2,ciagle te same maski.

ad 1 - wg. czyjej opinii?
ad 2 - które ?

p.s. numeracja tłustym drukiem w cytacie została dokonana przeze mnie

senior A.P.
17-10-2008, 14:21
Pierwsze - opinia znanych mi osob (Polakow) na emigracji w USA.
Drugie - osoby prowadzace program z zamiennoscia foteli.

jolita
17-10-2008, 14:40
pierwsze - w opinii znanych mi osób w Polsce - nie jest źle, a monotematyczność to wina aktualiów,
drugie - osoby prowadzące program w sposób kulturalny unikają "dolewania oliwy do ognia" i moim zdaniem chwali im się to...

senior A.P.
17-10-2008, 14:49
Oliwy do ognia to nie ale octu do galarety to tak !
Zreszta sa lepsi :http://szymon.plejada.pl
Nie wydaje mi sie aby to bylo polskie widowisko i to w takim wydaniu.