PDA

View Full Version : Paranoja !!


Alladynka
11-09-2008, 12:27
Wszyscy lekarze dostaną od ministerstwa wytyczne, zgodnie z którymi po stwierdzeniu ciąży u kobiet, będą mieli obowiązek wpisywać to do specjalnego rejestru. Ministerstwo, żeby zachęcić przyszłe mamy do regularnych badań okresowych, zaproponuje im refundację niektórych badań, w tym na przykład USG. To pozwoli na kontrolowanie ciąży i stwierdzenie, czy matka na pewno urodziła.

Szczegóły programu są jeszcze opracowywane, jednak jego główna konstrukcja ma zostać przedstawiona już na najbliższym posiedzeniu rządu. W akcję mają się włączyć również Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
http://www.rmf.fm/fakty/?id=143124

maja59
11-09-2008, 13:03
Mam pytanie, może mnie ktoś oświeci, czy wyjeżdżająca za granicę ciężarna kobieta i wracająca nieciężarna jest przestępcą czy dowodem w sprawie???

Babcia Iwa
11-09-2008, 22:13
A po co ta rejestracja ciężarnych? Każda kobieta ciężarna będzie musiała się "rozliczyć" ze swojej ciąży. Nie będzie mogła wyjechać w ciąży i wrócić bez. Myślę że będzie to przestępstwo jak rachunek nie będzie grał. Prokurator będzie miał zajęcie - ścigać zaginionej ciąży. Boże ciemnogród nadchodzi. Może by tak numerki pozakładać na nogę kobietom nadającym się do "rozrodu"?

Kazik
11-09-2008, 23:13
No a przecież E.Kopacz to nie moher, no to co może studiuje u Rydzyka? Brakło pomysłów-lub ukradli gotowca który mieli przed wyborami? Ale nawet PiS nie miał takich pomysłów. Gratulacje. A dziś rocznica 11 wrzesień. Jutro dowiemy się o stoczniach.

Matrix
11-09-2008, 23:19
Mogę mieć tylko nadzieję,że pomysł zdechnie, zanim się urzeczywistni.Ale jak Polkom nie chce się ruszyć tyłków w obronie własnych praw tak jak zrobiły to Francuzki......

chickita
11-09-2008, 23:19
A po co ta rejestracja ciężarnych? Każda kobieta ciężarna będzie musiała się "rozliczyć" ze swojej ciąży. Nie będzie mogła wyjechać w ciąży i wrócić bez. Myślę że będzie to przestępstwo jak rachunek nie będzie grał. Prokurator będzie miał zajęcie - ścigać zaginionej ciąży. Boże ciemnogród nadchodzi. Może by tak numerki pozakładać na nogę kobietom nadającym się do "rozrodu"?
Już kiedys na jakimś tu watku mowa była o czipach. Maja wszczepiac i ma wyc jak seks sie uprawiac bedzie. Dla mnie i świecic moze jeśli potrzebe ktos taka posiadac bedzie. Tylko jaki sens? Na technike znajdzie sie inna technika. Każdy kto sie dorwie do koryta chce byc nade wszystko medialny. Nie wazne jak ale trzeba cel osiągnąc. :D Osiągaja a jakże.

Mar-Basia
11-09-2008, 23:21
Wszyscy lekarze dostaną od ministerstwa wytyczne, zgodnie z którymi po stwierdzeniu ciąży u kobiet, będą mieli obowiązek wpisywać to do specjalnego rejestru. Ministerstwo, żeby zachęcić przyszłe mamy do regularnych badań okresowych, zaproponuje im refundację niektórych badań, w tym na przykład USG. To pozwoli na kontrolowanie ciąży i stwierdzenie, czy matka na pewno urodziła.

Szczegóły programu są jeszcze opracowywane, jednak jego główna konstrukcja ma zostać przedstawiona już na najbliższym posiedzeniu rządu. W akcję mają się włączyć również Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
http://www.rmf.fm/fakty/?id=143124

11 wrzesien - myslalam, ze to 1 kwiecien!!!!!!!!!

Basia.
11-09-2008, 23:27
to co będzie u nas tak jak kiedyś w Rumunii?!!!!!! :mad: Tam było jeszcze bardziej pomysłowo, co miesiąc lekarz zakładowy badał kobiety w czasie godzin pracy i sprawdzał czy przypadkiem któraś nie "zaciążyła". :mad:

Lila
11-09-2008, 23:34
Ja się skłaniam do przymusowego sikania na test ciążowy.
W końcu mamy premiera ''Mój mocz świadczy o mnie '' !!!

babciela
12-09-2008, 08:38
A ja proponuje zakladanie mini kamer na cale zycie-i odbieranie wizji na sali sejmowej z zaznaczaniem kto,kiedy,dlaczego ,i czy aby.....Jest to nast epna glupota i odwracabie uwagi od spram najwazniejszych-w tym szaleństwie jest metoda...P.S.Kamery,oczywiscie w ktorejs częsci narzadow rodnych kobiety.

Mar-Basia
12-09-2008, 08:40
Moje panie, jestesmy w XXI wieku, w kraju kontrastow i postepu ........Boze czuwaj nad nami. Amen.

gratka
12-09-2008, 09:07
Wiem, skąd ten pomysł ministerstwa:
Bywają przypadki, że ani razu w czasie ciąży baba nie pofatyguje się do ginekologa. Rodzą się dzieci ze schorzeniami, których można by uniknąć, gdyby ciężarne kobiety były pod opieką lekarską. Potem te dzieci trafiają do domów dziecka. Można podejrzewać, że są rodzone dla becikowego.
Pomysł, o którym we wstępnym poscie pisze Alladynka miał na celu zdopingować ciężarne do dbania o własne dziecko jeszcze przed urodzeniem, a kartoteka byłaby konieczna przy staraniu się o wypłatę becikowego.
Bez kartoteki nie będzie becikowego.
Lecz każdy kij ma dwa końce. Drugim końcem owego kija właśnie zajęłyście się drogie panie! ;)

Kazik
12-09-2008, 11:52
Zgadzam się-to jest pomysł, tylko czy przyjdą do lekarza? Jeżeli--becikowe ma zagrożone--to może przyjdzie. Jak będzie trzeźwa. To całość E.Kopacz po prawie roku? Jakoś Żulli nie widać ostatnio--ma urlop?

Alladynka
12-09-2008, 12:54
Początek artykułu jest taki
Ministerstwo chce walczyć z nielegalnymi aborcjami
Rejestracja kobiet w ciąży to pomysł Ministerstwa Zdrowia na ukrócenie podziemia aborcyjnego. Każdego roku w Polsce dokonuje się nawet 150 tysięcy nielegalnych zabiegów. Specjalny departament matki i dziecka – jak dowiedziała się reporterka RMF FM – miałby porównywać liczbę ciężarnych z liczbą urodzeń
http://www.rmf.fm/fakty/?id=143124

maja59
12-09-2008, 13:28
Przeczytałam cały artykuł i jestem w szoku, skąd lekarz bedzie wiedział jak na prawdę nazywa się ta kobieta, czy będzie miał prawo do legitymowania, czy też będzie wzywał do okazania dowodu osobistego policję, to jest więcej jak paranoja, to jest szaleństwo. Trzeba wykopać panią Kopacz, może zajęłaby się umierającymi z braku leków dziećmi dla który organizowane są publiczne kwesty. To jakieś oszołomstwo. Czy PO o tym mówiła przed wyborami????????

gratka
12-09-2008, 22:54
Przeczytałam wskazany tekst i mam ambiwalentne uczucia.
Z jednej strony uważam, że:
w demokracji poszanowanie prawa jest sprawą bardzo pożądaną,
a drugiej zaś strony ustawę antyaborcyjną uważam za przykład złego prawa.
Jestem więc za egzekwowaniem prawa i równocześnie przeciw ściganiu kobiet, które nie znalazły innego wyjścia. Była na ten temat już dyskusja w wątku o feministkach.
Po trzecie dobrze byłoby wiedzieć, przynajmniej w przybliżeniu, jaka jest liczba nielegalnych zabiegów, bo rozbieżności w oszacowaniach są olbrzymie.

Mar-Basia
12-09-2008, 23:18
Przeczytałam wskazany tekst i mam ambiwalentne uczucia.
Z jednej strony uważam, że:
w demokracji poszanowanie prawa jest sprawą bardzo pożądaną,
a drugiej zaś strony ustawę antyaborcyjną uważam za przykład złego prawa.
Jestem więc za egzekwowaniem prawa i równocześnie przeciw ściganiu kobiet, które nie znalazły innego wyjścia. Była na ten temat już dyskusja w wątku o feministkach.
Po trzecie dobrze byłoby wiedzieć, przynajmniej w przybliżeniu, jaka jest liczba nielegalnych zabiegów, bo rozbieżności w oszacowaniach są olbrzymie.
1. Kazde prawo jest zawsze tak sformuowane, ze mozna je sprytnie ominac.
2. Jestes przeciw sciganiu kobiet, ktore nie znalazly innego wyjscia. Chcialabym poznac twoja definicje "innego wyjscia" - poprostu dla prawnej zasady.
3. Oszacowanie liczby nielegalnych zabiegow? Wlasnie to nazwalabym paranoja! Kazda kobieta jest odpowiedzialna za swoje decyzje i NIKT, zaznaczam NIKT poza panem Bogiem NIE MA PRAWA jej oceniac. Chcialabym aby to bylo jasne dla wszystkich, bez zadnego wyjatku w Polsce. Przestanmy byc hipokrytami i bigotami.

Babcia Iwa
12-09-2008, 23:31
Brawo Marbella123. Jestem tego samego zdania.Żyjemy w chorym kraju z chorymi rządzącymi. Lepiej donosić ciążę i wyrzucić maluszka do kontenera?Takie jest prawo tylko do narodzenia nienarodzonych.Nie chce mi się nawet o tych durnych oszołomstwach myśleć bo ciśnienie mi skacze.

VETUS
12-09-2008, 23:36
1. Kazda kobieta jest odpowiedzialna za swoje decyzje i NIKT, zaznaczam NIKT poza panem Bogiem NIE MA PRAWA jej oceniac.

Acute dicta - ostro powiedziane. Czyżby? Chyba tylko na bezludnej wyspie.
Mogłaby pani to szerzej zwerbalizować.
Nie czepiam się. Po prostu nie rozumiem.

Mar-Basia
12-09-2008, 23:52
Acute dicta - ostro powiedziane. Czyżby? Chyba tylko na bezludnej wyspie.
Mogłaby pani to szerzej zwerbalizować.
Nie czepiam się. Po prostu nie rozumiem.
Pani werbalizuje: chodzi o aborcje, jezeli chcesz to nawet na bezludnej wyspie, Ksiezycu czy Marsie, nikt NIE MA PRAWA OCENIAC KOBIETY w tej materii. Decyzja nalezy do niej.

VETUS
12-09-2008, 23:57
Pani werbalizuje: chodzi o aborcje, jezeli chcesz to nawet na bezludnej wyspie, Ksiezycu czy Marsie, nikt NIE MA PRAWA OCENIAC KOBIETY w tej materii. Decyzja nalezy do niej.

Rozumiem..., ale to tylko o aborcję chodzi, bo gdyby ta rzeczona kobieta udusiła swoją sąsiadkę to mamy (my społeczeństwo) prawo ją oceniać?

Basia.
13-09-2008, 00:04
Pani werbalizuje: chodzi o aborcje, jezeli chcesz to nawet na bezludnej wyspie, Ksiezycu czy Marsie, nikt NIE MA PRAWA OCENIAC KOBIETY w tej materii. Decyzja nalezy do niej.
właśnie tak, nie sądzę żeby kobiety podchodziły rozrywkowo do aborcji to jest decyzja bardzo trudna i bolesna.

Babcia Iwa
13-09-2008, 00:05
Jak byłaby uciążliwa i wścibska - to czemu nie.

Mar-Basia
13-09-2008, 00:12
Rozumiem..., ale to tylko o aborcję chodzi, bo gdyby ta rzeczona kobieta udusiła swoją sąsiadkę to mamy (my społeczeństwo) prawo ją oceniać?

Co za absurdalne porownanie.!!!!!!!

gratka
13-09-2008, 00:14
1. Kazde prawo jest zawsze tak sformuowane, ze mozna je sprytnie ominac.
2. Jestes przeciw sciganiu kobiet, ktore nie znalazly innego wyjscia. Chcialabym poznac twoja definicje "innego wyjscia" - poprostu dla prawnej zasady.
3. Oszacowanie liczby nielegalnych zabiegow? Wlasnie to nazwalabym paranoja! Kazda kobieta jest odpowiedzialna za swoje decyzje i NIKT, zaznaczam NIKT poza panem Bogiem NIE MA PRAWA jej oceniac. Chcialabym aby to bylo jasne dla wszystkich, bez zadnego wyjatku w Polsce. Przestanmy byc hipokrytami i bigotami.

Nie jestem prawniczką i być może moja odpowiedź nie będzie tym, czego oczekujesz, ale już odpowiadam:Gdy kobieta jest w ciąży, to ma dwa wyjścia: albo urodzi, albo ciążę usunie. Rozumiem, że kobieta która zaszła w niechcianą ciążę, która nie widzi możliwości wychowania dziecka czy oddania go do adopcji decyduje się na zabieg. To inne wyjście to właśnie urodzenie i wychowanie dziecka w godziwych warunkach.
Liczbą szacowanych zabiegów grają przeciwnicy dopuszczalności aborcji i zwolennicy. W zależności od opcji politycznej podawane są liczby od około 200 000 do prawie zera..

VETUS
13-09-2008, 00:20
W tym miejscu chciałbym (całkiem poważnie) choć symbolicznie złożyć podziękowania mojej mamie, że w stosunku do mnie nie podjęła tej trudnej i bolesnej decyzji. A czasy były nie łatwe. Ja żyję!
Teillard de Chardin (heretyk zresztą za którym nie przepadam) rozpoczyna swój wywód filozoficzny od tezy; lepiej być niż nie być.
Dzięki Bogu jestem.

Babcia Iwa
13-09-2008, 00:23
Moja poprzednia wypowiedź to był żart do wypowiedzi Vetus.
Uważam,że komputer to nie ambona, nie chce mi się roztrząsać czyjeś wąty. Już na temat aborcji i jej konsekwencji nasłuchałam się i nie zgadzam się z tym aby włazić z butami w życie kobiety / w brzuch/. Jak napisała Marbella123- każdy odpowiada za swoje czyny i jego będzie gryzło sumienie - KROPKA KONIEC!!!

VETUS
13-09-2008, 00:23
Co za absurdalne porownanie.!!!!!!!

Dlaczego absurdalne? To kwestia definicji morderstwa.

Lila
13-09-2008, 00:31
Dlaczego absurdalne? To kwestia definicji morderstwa.

A jak zdefiniujesz Postinor ? Nie mówiąc już o Ru-486 i Mizoprostolu ???
Morderstwo czy nie ?

gratka
13-09-2008, 00:41
W tym miejscu chciałbym (całkiem poważnie) choć symbolicznie złożyć podziękowania mojej mamie, że w stosunku do mnie nie podjęła tej trudnej i bolesnej decyzji. A czasy były nie łatwe. Ja żyję!
Teillard de Chardin (heretyk zresztą za którym nie przepadam) rozpoczyna swój wywód filozoficzny od tezy; lepiej być niż nie być.
Dzięki Bogu jestem.

Gdyby szanowna mamusia wiedziała, że urodzi Narcyza to może miałaby cień wątpliwości?:D :D
A poważnie to jest kwestia definicji człowieka. Ponieważ jest to sprawa umowna i zależy od światopoglądu (czy np.zygota jest człowiekiem) , nie ma sensu dalsza dyskusja na ten temat.

VETUS
13-09-2008, 00:51
A jak zdefiniujesz Postinor ? Nie mówiąc już o Ru-486 i Mizoprostolu ???
Morderstwo czy nie ?

Nie znam się na Postinorze i tych innych... Domyślać się jeno mogę. Ale odpowiem tak; (ja sobie tak na chłopski rozum miarkuję, tak jak Maciej Boryna)
.... gdyby kobieta tuż po porodzie ukręciła łeb (przepraszam) swojemu dziecku - to ewidentne morderstwo. Gdyby jednak dokonała świadomej aborcji w którymś miesiącu ciąży i zlikwidowała potencjalne życie (!!!!!) to nie morderstwo??? Nijak wymiarkować nie mogę.
Rzeczywiście paranoja.

Może skończymy z tą aborcją? Już dzień się nachylił. Somnus me urget - spać mi się chce.

Basia.
13-09-2008, 01:04
Nie znam się na Postinorze i tych innych... Domyślać się jeno mogę. Ale odpowiem tak; (ja sobie tak na chłopski rozum miarkuję, tak jak Maciej Boryna)
.... gdyby kobieta tuż po porodzie ukręciła łeb (przepraszam) swojemu dziecku - to ewidentne morderstwo. Gdyby jednak dokonała świadomej aborcji w którymś miesiącu ciąży i zlikwidowała potencjalne życie (!!!!!) to nie morderstwo??? Nijak wymiarkować nie mogę.
Rzeczywiście paranoja.

Może skończymy z tą aborcją? Już dzień się nachylił. Somnus me urget - spać mi się chce.
zostawmy ten problem do rozstrzygnięcia kobietom bo to one zachodzą w ciążę.

Mar-Basia
13-09-2008, 08:37
Dlaczego absurdalne? To kwestia definicji morderstwa.

MERDE! Definicja morderstwa! Przerwijmy te absurdalna dyskusje. Zadne swietoszki meskie madralki, ksiezulkowie, nawet sam Papiez, - nie maja PRAWA rzucac w powietrze slow MORDERSTWO.
Kobieta nie chce dziecka - i go nie rodzi. Koniec. Kropka. Sprawa przesadzona, mlotek sedziego zapadl. Nie ma odwolania, nie ma rewizji. Wyrok ostateczny. Dodam jeszcze, ze kobiety nie robia sobie same dzieci - moze popatrzymy na sprawe pod innym katem, chocby rozsadnego uzytku tego malego aparaciku co panowie maja miedzy nogami?

tadeusz50
13-09-2008, 09:01
1. Kazde prawo jest zawsze tak sformuowane, ze mozna je sprytnie ominac.
2. Jestes przeciw sciganiu kobiet, ktore nie znalazly innego wyjscia. Chcialabym poznac twoja definicje "innego wyjscia" - poprostu dla prawnej zasady.
3. Oszacowanie liczby nielegalnych zabiegow? Wlasnie to nazwalabym paranoja! Kazda kobieta jest odpowiedzialna za swoje decyzje i NIKT, zaznaczam NIKT poza panem Bogiem NIE MA PRAWA jej oceniac. Chcialabym aby to bylo jasne dla wszystkich, bez zadnego wyjatku w Polsce. Przestanmy byc hipokrytami i bigotami.
Basiu całkowicie zgadzam się z Twoja wypowiedzią, choć niedawno na wątku o aborcji wyrażając taki pogląd zostałem zmieszany z błotem i wysłany na drzewo liście liczyć. Powiedziano mi że jako chłop mam siedzieć cicho bo mnie sprawa nie dotyczy. Może i nie czytano tego co napisałem.

Mar-Basia
13-09-2008, 09:55
Basiu całkowicie zgadzam się z Twoja wypowiedzią, choć niedawno na wątku o aborcji wyrażając taki pogląd zostałem zmieszany z błotem i wysłany na drzewo liście liczyć. Powiedziano mi że jako chłop mam siedzieć cicho bo mnie sprawa nie dotyczy. Może i nie czytano tego co napisałem.
Tadziu, ci co Ci chcieli ukreci sznur na szyje sa prostymi ignorantami "Karty Praw Czlowieka". Najsmutniejsze, ze pryncypalnymi "sedziami" sa kobiety. Mezczyzni na ogol trzymaja sie z boku, bowiem jak Ty nie chca miec zimnego duszu na glowe.

Lila
13-09-2008, 10:31
Tadziu, ci co Ci chcieli ukreci sznur na szyje sa prostymi ignorantami "Karty Praw Czlowieka". Najsmutniejsze, ze pryncypalnymi "sedziami" sa kobiety. Mezczyzni na ogol trzymaja sie z boku, bowiem jak Ty nie chca miec zimnego duszu na glowe.

Nie zgodzę się Basiu.
Sama słyszałam smarkatych ''wiedzących lepiej '' z młodzieżówki Giertycha.Nie było ani jednej kobiety.Pewno bała się spalenia na stosie.

Mar-Basia
13-09-2008, 10:39
Nie zgodzę się Basiu.
Sama słyszałam smarkatych ''wiedzących lepiej '' z młodzieżówki Giertycha.Nie było ani jednej kobiety.Pewno bała się spalenia na stosie.
Mieli szczescie, ze mnie tam nie bylo. Zrobilabym rewolucje a Gietrychowi wyrwala to co ma pomiedzy nogami!!!!!!!Hihihihi.
Zeby nie bylo niedomowien na forum - nigdy nie abortowalam dziecka, jestem matka 7-ga, ale to inna sprawa.:D

bronczyk
13-09-2008, 21:46
Pani Kopacz wycofuje się z pomysłu. Z pewnością wymyśli coś równie rewelacyjnego, ale trochę później.

Mar-Basia
13-09-2008, 23:18
Pani Kopacz wycofuje się z pomysłu. Z pewnością wymyśli coś równie rewelacyjnego, ale trochę później.
Pewnie sie przestraszyl babskiej rewolucji albo zona odstawila go do zapasowej sypialni!!!!! Tez metoda!

Lila
13-09-2008, 23:39
Pewnie sie przestraszyl babskiej rewolucji albo zona odstawila go do zapasowej sypialni!!!!! Tez metoda!

Kopacz Ewa jest niezaprzeczalnie kobietą.Rozwiedzioną.:)

Mar-Basia
14-09-2008, 00:15
Kopacz Ewa jest niezaprzeczalnie kobietą.Rozwiedzioną.:)
Zle zrozumialam. A moze jest jakims "travesti" i chlop ja pogonil a teraz odgrywa sie na babusach?

Alladynka
14-09-2008, 00:34
Pani Kopacz wycofuje się z pomysłu. Z pewnością wymyśli coś równie rewelacyjnego, ale trochę później.
Nie sądze żeby pomysł mieszania do kobiet w ciąży
Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji , był do pobicia .Tego pomysłu nikt nie przebije .

senior A.P.
30-09-2008, 14:42
"Kobieta nie chce dziecka- i go nie rodzi."
post #33 - autor m123.
To jest dopiero podejscie do zycia poczetego !
Moze mi ktos wyjasnic dlaczego aborcja jest tak propagowana wsrod gojow ?
Wyjasniam: Goj to nie Zyd.

senior A.P.
28-10-2008, 14:34
Temat przycichl i czas go odswiezyc ,bo za aborcja wypowiadaja sie wysokie glowy a szczegolnie ci co je do gory zadzieraja.
VETUS mial racje nazywajac morderstwem "wyskrobane" dziecka z lona matki.
Potem poczytalismy sobie posty "swiatlych" osob na forum i gdy padlo pytanie z mojej strony zapanowala cisza.
Powod ?
Nieznany.

Babcia Iwa
28-10-2008, 15:30
Ja mam pomysł. Dzieci nie chciane urodzić / nie oglądać/i oddać z pompą "tatusiowi" który zapłodnił.Zaprowadzić rejestr i jeżeli będzie złym tatusiem to do paki. Na drugi raz nie będzie obdzielał swoimi plemnikami na lewo i na prawo. Nie faceci też wezmą odpowiedzialność za swoje przyjemności a nie wykrzykiwać o morderstwie.Jeszcze trochę a trzeba będzie się modlić do ich " magazynu plemników". Jeśli o mnie chodzi to prędzej bym takiego tatuśka " wykastrowała". Uważam że aborcja jest złem, nieraz koniecznym, a uduszenie i wyrzucenie na śmietnik to..... brak mi cenzurowanego określenia.

senior A.P.
28-10-2008, 15:42
Pomysl godny uwagi,mam do niego pytanie:
Co zrobic z gwalcicielami oraz posadzaniem niewinnych o ojcostwo jak chociazby dla przykladu A.Leppera.W koncu mamusia nie wiedziala kto ja zaplodnil.
Co zrobic z tzw."szkolna gwiazda" przed ktora chlopcy sie zakladaja czy Anka bedzie wiedziec ilu ja przelecialo i ktory zaplodnil - wszystkim wtedy obciac ?

Babcia Iwa
28-10-2008, 15:51
Lepper to znowu nie takie niewiniątko. Burakowi władza we łbie przewróciła. Nie wierzę w jego niewinność. A jeśli chodzi o szkolną gwiazdę: najczęściej chłopcy inicjują tę " zabawę". Jeśli ciąża, to tatusiów tylu ilu brało udział. Na pomówienia istnieją badania genetyczne. To nie średniowiecze. Dziewczyny przeważnie same sobie majtek nie zdejmują, a ten co to zrobił miał na celu " zapłodnienie" a jeżeli zapłodnienie to c.d. j.w.

senior A.P.
28-10-2008, 16:09
Wiara w niewinnosc ? Jezus byl niewinny a jednak go ukrzyzowali,w dodatku ludzie i to Syna Bozego.
Moze tez komus zalezalo aby Leppera w ojcostwo wrobic,co sie nie udalo, bo wlasnie badania wykluczyly ojcostwo a osmieszyly oskarzycielke.Tak,ze z ta "wiara" baciu to chyba przesadzasz albo masz ku temu jakies podstawy.
Dziewczyny takie bywaja co same majtki sciagaja,takze sa takie co bez majtek chodza i pokazuja "co nieco",kogo wtedy winic ?
Moze stosowac zasade "ona jest winna ,bo dawac nie powinna " ?

maja59
28-10-2008, 18:19
Senior, miarkuj waćpan, bywało już, że śmiałeś oskarżać zgwałcone ofiary wojenne, że być może siadały na kolanach gwałcicielom. Dobrze się zastanów co piszesz, kobieta może chodzić z gołą de jeżeli jest taka jej wola i to wcale nie znaczy, że ma być zgwałcona. I nie pisz kogo winić, będzie kogo winić po teście DNA, niech się dobrze ten macho zastanowi co robi, a może lubi być zgwałcony w więzieniu, dla wielu mogłoby to być oczyszczające i leczące na przyszłość przeżycie. Nie wiem po co przywołałeś Jezusa, dla mnie ateistki nie jest to obrażanie uczuć religijnych, których nie mam, pytam wyłącznie z ciekawości.

senior A.P.
29-10-2008, 09:28
Nie rob na mnie gwaltow seniorko "maja59",bo w koncu mi jeszcze przypiszesz obozy konentracyjne w Polsce i ich tworzenie.Dokladnie czytaj moje posty i jak piszesz o gwaltach to rozwijaj przyczyny - to pierwsze.
Drugie - hamuj ze slownictwem typu nawet "wacpan lub macho" nawet jakbys pochodzila z "magnaterii wspolczesnej",bo ja prosty czlowiek i skromny emeryt pod kazdym wzgledem na gwaltach sie nie znam i we wiezieniu nie bylem,nie doswiadczylem tez zadnych gwaltow na sobie.
Trzecie - zycie Jezusa jest dobrze znane Polakom,inne narody tez znaja z wszelkich pism i ewangielii , co znaja ateisci nie interesuje mnie.
W dyskusji ze mna prosze liczyc zawsze na odpowiedz.

maja59
29-10-2008, 10:21
Zawsze liczę na twoją odpowiedź, ale ty dostajesz moją odpowiedź po raz ostatni. W wielu stworzonych przez siebie wątkach już dyskutujesz sam ze sobą i to nie z powodu powalenia na kolana siłą twoich argumentów licznych interlokutorów, ale z powodu braku chęci do podjęcia jakiejkolwiek rozmowy z tobą. Nie chce mi się przeszukiwać wątków aby skopiować twój wpis dotyczący ofiar gwałtów wojennych, na który bardzo ostro wtedy zareagowałam. Szkoda, że mi się nie chce bo "dowód" w sprawie zamknąłby ci buzie na 15-cie minut. Proszę innych forumowiczów o pomoc, może ktoś z was wyszuka wątek na którym była taka dyskusja. Jeżeli obraża cię "miarkuj się waćpan" to gratuluję poziomu:rolleyes: . Na temat gwałcenia ciebie w więzieniu nie wypowiadałam się w moim wpisie, ale może coś jest na rzeczy i Freud się kłania. Masz wielki talent do odwracania kota do góry ogonem i dyskusje z tobą są zupełnie bez sensu, ty nie chcesz dyskutować, ty chcesz tokować swoje ble, ble ,ble ,a inni mają cię słuchać. Możesz sobie pisać co ci się żywnie podoba, na moją reakcję nie licz. Załóż kolejny wątek do dyskusji z samym sobą, żebyś wiedział jak śmiesznie te twoje wątki wyglądają.

senior A.P.
29-10-2008, 10:36
No masz babo placek,wypisz,wymaluj podobny do wzorcowego !
Kobieto (chyba nia jestes) !
Ciesz sie ,ze to ty juz poraz ostatni weszlas w dyskusje ze mna ale znajac,ze zaba tez zastrzega sie wody ,bede zapewne nie raz jeszcze z toba kruszyl kopie obludy.
Zegnam wiec mila Pania/Pana nie wiem na jak dlugo,licze,ze do wiosny.
Ja jeszcze sobie popisze na tym forum nawet sam do siebie a inni poczytaja na swych ncnych i nudnych dyzurach.
Polska to moja Ojczyzna - nie zapomnij o tym przy pozegnaniu.

Lila
29-10-2008, 10:48
Senior,uderz się w pierś,jak przystało na oficera.
Ja pamiętam ,jakżeś zasadził z tymi gwałtami wojennymi.Że niby same gwałcone prowokowały,siadając żołnierzom na kolanach.

Wiesz ,Senior.
To było szowinistyczno-seksistowskie ,a masz córkę przecie.
O gwałtach w więzieniach nic nie wiem.Są podobnież.Gwałciciel zawsze jest ''przecwelowany'' ,jak to się fachowo określa.Czego mu i wszystkim podobnym ,życzę z całego serca.

Basia.
29-10-2008, 11:41
Senior,uderz się w pierś,jak przystało na oficera.
Ja pamiętam ,jakżeś zasadził z tymi gwałtami wojennymi.Że niby same gwałcone prowokowały,siadając żołnierzom na kolanach.

Wiesz ,Senior.
To było szowinistyczno-seksistowskie ,a masz córkę przecie.
O gwałtach w więzieniach nic nie wiem.Są podobnież.Gwałciciel zawsze jest ''przecwelowany'' ,jak to się fachowo określa.Czego mu i wszystkim podobnym ,życzę z całego serca.
i powtarzam za poprzedniczką Mają: KOBIETA MOŻE CHODZIĆ SOBIE W ALBO BEZ CZEGO CHCE I ŻADEN PĘTAK NIE MA PRAWA JEJ DOTYKAĆ BEZ PRZYZWOLENIA.

senior A.P.
29-10-2008, 12:28
Musze poszperac za tym postem o tych gwaltach wojennych i rozlozyc go na czynniki pierwsze,przypuszczam,ze to co mi zarzucacie jest zle zrozumiane lub celowo interpretowane.
Wiem napewno,ze mlode dziewczyny w czasie wojny winny skrywac sie przed wkraczajacymi wojskami a nie wychodzic im naprzeciw -reszte sobie dopiszcie. To bylo cos w tym sensie jezeli dobrze pamietam.
Dla mnie kazdy gwalt to zboczenie i zezwierzecenie wiec prosze mi nie insynuowac pochwalania wszelkich gwaltow,chyba ze chodzi moim -anty- przypiecie mi i tej latki wtedy latwiej "zadolowac przeciwnika" - o to chodzi wam seniorki ?

Basia.
29-10-2008, 12:36
Musze poszperac za tym postem o tych gwaltach wojennych i rozlozyc go na czynniki pierwsze,przypuszczam,ze to co mi zarzucacie jest zle zrozumiane lub celowo interpretowane.
Wiem napewno,ze mlode dziewczyny w czasie wojny winny skrywac sie przed wkraczajacymi wojskami a nie wychodzic im naprzeciw -reszte sobie dopiszcie. To bylo cos w tym sensie jezeli dobrze pamietam.
Dla mnie kazdy gwalt to zboczenie i zezwierzecenie wiec prosze mi nie insynuowac pochwalania wszelkich gwaltow,chyba ze chodzi moim -anty- przypiecie mi i tej latki wtedy latwiej "zadolowac przeciwnika" - o to chodzi wam seniorki ?
nie pamiętam, nie chce kręcić ale chyba pisałeś na ten temat w związku ze sprawą A. Leppera. Nie obrażaj się na nas tak od razu, nikt nie chce Ciebie dołować.

senior A.P.
29-10-2008, 12:44
Ja i obrazanie sie ?
Jak bym mial to w swej naturze juz dawno by mnie tu nie bylo.
"Zolnierz dziewczyny nie klamie...." - Seweryn Krajewski .

Basia.
29-10-2008, 12:47
Ja i obrazanie sie ?
Jak bym mial to w swej naturze juz dawno by mnie tu nie bylo.
"Zolnierz dziewczyny nie klamie...." - Seweryn Krajewski .
no to mi ulżyło, widzisz dyskusja klawiszem często ma się nijak do dyskusji twarzą w twarz :D i wtedy łatwo o nieporozumienie.

Jadzia P.
29-10-2008, 12:47
Seniorze, szanujemy Twoje posty. Bez Ciebie to forum straciłoby urok.
Ale Ty szanuj nas, bo zasługujemy na to.
Nie po to spotykamy się tutaj by sobie wzajemnie dokładać !!!!!

senior A.P.
29-10-2008, 13:06
Boze !
Ja Wam dokladam ? Przypuszczam,ze tylko wiadomosci.

maja59
29-10-2008, 14:53
Analizują historię wątków, które są juz rzadko otwierane w dziale Społeczeństwo, znalazłam 4 strony wykazu. Na stronie 4 jest 7 wątków, na trzeciej, drugiej i pierwszej po 20. Zakładając, że na pierwszej stronie są wątki aktywne (jest na nich dyskusja) nie biorę tej strony pod uwagę. Chciałabym się podzielić bardzo ciekawym spostrzeżeniem, a mianowicie na 47 wątków, które nie są już od jakiegoś czasu odwiedzane w 45 przypadkach ostatnim wpisem był wpis Seniora. Pozwolę sobie nieskomentować tego spostrzeżenia.

Pani Slowikowa
29-10-2008, 15:20
Senior, miarkuj waćpan, bywało już, że śmiałeś oskarżać zgwałcone ofiary wojenne, że być może siadały na kolanach gwałcicielom. Dobrze się zastanów co piszesz, kobieta może chodzić z gołą de jeżeli jest taka jej wola i to wcale nie znaczy, że ma być zgwałcona. I nie pisz kogo winić, będzie kogo winić po teście DNA, niech się dobrze ten macho zastanowi co robi, a może lubi być zgwałcony w więzieniu, dla wielu mogłoby to być oczyszczające i leczące na przyszłość przeżycie. Nie wiem po co przywołałeś Jezusa, dla mnie ateistki nie jest to obrażanie uczuć religijnych, których nie mam, pytam wyłącznie z ciekawości.


Wiesz Maju.. zgadzam sie z wiekszoscia twojej wypowiedzi ale chce tylko dodac ze jezeli czlowiek znajac rzeczywistosc i mentalnosc meska.. prowokuje chodzac z gola d... To w pewnym sensie sam jest sobie winny..
Bo wiedzac ze jezeli wsadzisz palec w kontakt, mozesz byc porazony pradem,to po co wsadzac tam palec??
Czesto mlode dziewczyny chcac byc sexi i podobac sie chlopakom ( co jest naturalne) zapominaja o tym ze mezczyzni maja gwalt wpisany w DNA.
Nie wszyscy go praktykuja ze wzgledow etycznych, religijnych etc.. Dzieki Bogu.
W czasie jakiejs wojny czy innych sytuacji, kiedy ich moralnosc zostaje spuszczona ze smyczy i czuja sie bezkarni wychodzi na wierzch ich prawdziwa seksualnosc zdobywcy..i ich naturalna napastliwosc.

maja59
29-10-2008, 15:38
Znam mentalność samczą, może nie męską, bo prawdziwi mężczyźni poczuliby się urażeni i słusznie, co nie znaczy, że usprawiedliwiam gwałt zapisany w DNA. Mam zresztą jako biolog inne zdanie na temat cech zapisanych w DNA. W moim poście odniosłam się do dużo wcześniejszej sprawy jaką było wykpienie przez Seniora zgwałconych ofiar wojennych, gdzie pozwolił sobie napisać, że pewnie siadały na kolanach (te ofiary) zwycięskim wojakom. Było to tak paskudne, że trudno nie zareagować ostro i nie przypomnieć przy kolejnej okazji. W imieniu tych kobiet i razem z nimi poczułam się sponiewierana i myślę, że zgodzisz się ze mną. Co do ubiorów i miejsc przebywania młodzieży obojga płci to jest ich sprawa i ich rodziców. Żadne "nieodpowiednie" odzienie nie usprawiedliwia gwałtu tak jak nie usprawiedliwia gwałtu posiadanie genu y oraz narzędzia gwałtu. Taki czyn w moim odczuciu powinien być traktowany jak zbrodnia, bo jego skutkiem jest ciężkie psychiczne okaleczenie zgwałcownej, o fizycznym już nie wspomnę.

Pani Slowikowa
29-10-2008, 16:06
Pewnie ze zbrodnia i nic jej nie usprawiedliwia..
Ale to co chcialam w poprzednim poscie wyrazic to aby dzieci od malego uczyc zeby NIE PROWOKOWAC TEJ ZBRODNI!!

Ciekawa jestem z drugiej strony czy gwalt na mezczyznie tez przynosi tagie tragiczne skutki??

Lila
29-10-2008, 16:08
Analizują historię wątków, które są juz rzadko otwierane w dziale Społeczeństwo, znalazłam 4 strony wykazu. Na stronie 4 jest 7 wątków, na trzeciej, drugiej i pierwszej po 20. Zakładając, że na pierwszej stronie są wątki aktywne (jest na nich dyskusja) nie biorę tej strony pod uwagę. Chciałabym się podzielić bardzo ciekawym spostrzeżeniem, a mianowicie na 47 wątków, które nie są już od jakiegoś czasu odwiedzane w 45 przypadkach ostatnim wpisem był wpis Seniora. Pozwolę sobie nieskomentować tego spostrzeżenia.


Przepraszam ,ale co z tego wynika ?

maja59
29-10-2008, 18:03
To z tego wynika, że nikt już więcej nie chciał pisać. Po Seniorze potop i koniec dyskusji, w każdym razie ja tak uważam.

Lila
29-10-2008, 18:12
To z tego wynika, że nikt już więcej nie chciał pisać. Po Seniorze potop i koniec dyskusji, w każdym razie ja tak uważam.

Maja,Ty jesteś inteligentna dziewczyna.Nie ulegaj presji tłumu.Popatrz nań uważnie.
Ja jestem ogromnie zawiedziona.Nie Tobą ,o nie.Ale tymi podchodami ,tymi orędziami płomiennymi ,jakby chodziło co najmniej o przeżycie.Jeżeli piszący ,czy pisząca orędzia tak kurczowo trzyma się tego forum,to niechże zrozumie też kogoś innego.

Jak na razie,mam dosyć towarzystwa.I rzadko piszę.Ale jeżeli ktoś sądzi,że będzie wyrzucał innego tylko dlatego ,że ów jest drażniący w sposobie bycia,to bardzo się myli.Bo w takim razie ,połowa z nas nie powinna pisać ani słowa.

senior A.P.
29-10-2008, 19:17
Czyzby na forum byly jakies sukcesy i ich przeciwnicy?
Moze kogos ilosc postow razi z powodu tego,ze zostaje zostaje za peletonem ?
A wstyd, tak dziecinnie do tego podchodzic i ciagle dazyc do prymusostwa.
To ja w szkole ,zawsze gdzies tam bylem nawet w afbecie do tylu a tu wyglada na to,ze ktos mi cos zazdrosci.
N i e s a m o w i t e !
Moze tak wprowadzic limit postow na dzien,na godzine ,na noc i za to nagradzac lub karac ???
To jednak prawda,ze na starosc ludzie dziecinnieja ale przeciez rocznik 1959 to jaka to starosc,to sie ma dopiero na zycie i to bez zazdrosci !

Malgorzata 50
29-10-2008, 19:40
Przeczytałam orędzie i nawet piszę odpowiedź bo wkurzyło mnie również .Nie możemy robić tu kółka różańcowego grzecznych dziewczynek w starszym wieku ,cenzurować się nawzajem i określać co wypada a co nie .Jednemu burzy spokój ładniejszy kwiatek w wykonaniu koleżanki a innemu nie burzy płomienna dyskusja .To jest forum publiczne to raz a dwa nie można grona przypadkowych ludzi traktować jak kkręgu znajomych ,na których się obrazamy i zrywamy kontakty .Piszesz na forum ryzykujesz ,że ty sie komuś nie spodobasz lub ktoś tobie i tyle .TYLKO tyle.

senior A.P.
29-10-2008, 19:48
Bardzo slusznie,z tym jednym zastrzezniem,ze moze ktos to forum traktuje jako prywatne ?
Wtedy powinno sie o tym powiadamiac rejestrujacych sie i logujacych do dyskusji.

maja59
29-10-2008, 20:04
Nie jestem grzeczną dziewczynką i nie napisałam orędzia, jeżeli tak zostało nazwane moje spostrzeżenie. Piszę to na co mam ochotę i jeżeli komuś nie pasuje to nie musi czytać. Nie poddaję się emocjom tłumu, jestem odporna na podszepty, nie reaguję na zmowę. I nie podoba mi się, że Senior jest traktowany jak święta krowa w najgorszym razie z dobrotliwą pobłażliwością. Nie mam zrozumienie dla świętych krów ani na forum ani w realu. Oczywiście mogę go nie czytać i nie czepiać się, to prawda, ale czasem sumienie nie pozwala mi zwyczajnie olać jego wypowiedzi. Zastanawiałam się jak to nazwać, ale niech zostaną wypowiedzi. Prawdę mówiąc też jestem zmęczona wirtualnymi przepychankami i udawadnianiem kto komu da radę i kto będzie miał ostatnie słowo, dzięki spostrzeżeniu na pewno senior, nie dbam o to. Nie podoba mi się i muszę przemysleć moje miejsce w tej społeczności. Nie po to przychodzimy na forum żeby prowadzić wątpliwej jakości turniej i to niekoniecznie rycerski. I jeszcze coś, Senior świetnie się sam obroni, możecie mi wierzyć.

Malgorzata 50
29-10-2008, 20:08
Ale ja nie bronię seniora tylko zasady ....też mi się nie podoba i co z tego ,ja też się najprawdopodobniej wielu osobom nie podobam.Maju szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, a jeśli chodzi o orędzie,to miałam na myśli krzyk rozpaczy lawendy na jej blogu ,do którego link gdzieś zamieściła ..już nie pamiętam na którym wątku.Apeluję stale i wciąż -nie traktuj(cie) wszystkiego tak osobiście!!!!!!

maja59
29-10-2008, 20:17
Małgosiu, nic mi nie wiadomo o blogu Lawendy, uznałam, że piszesz do mnie. Ja już mam taki charakter, który karze mi zawsze wystąpić w obronie słusznej dla mnie sprawy i tyle. Na pewno jest to osobisty stosunek, ale inaczej nie potrafię. Muszę przeczytać to orędzie bo nie wiem o co chodzi.

senior A.P.
29-10-2008, 20:19
"Nie po to przychodzimy na forum aby.... ."
Tu dokoncze od siebie aby byc zwolennikiem i obronca poprawnosci politycznej !
Te czasy juz minely,zyjemy w dobie internetu,ktorego juz nie jest w stanie wylaczyc zaden mocowladzca i mozni tego swiatla,nawet przez odciecie zrodel zasilania i jego wlasnego serweru.
Swiat nie stoi w miejscu i czas aby sobie to niektorzy i na tym forum uzmyslowili.
Jezeli zginie jeden czlowiek na jego miejsce urodza sie inni.

Bajadera07
02-11-2008, 11:12
Wracając do myśli przewodniej wątku...
Paranoja..?
http://pl.youtube.com/watch?v=hAjBOT1FK6U

senior A.P.
02-11-2008, 11:18
Niech startuje nie tylko on ale i hudraulik,elektryk juz byl ,dzialacz molodziezowy tez,czas na pilarza.

senior A.P.
03-11-2008, 18:47
Paranoja !
Juz nie beda w Polsce mlodziezy uczyc PO nie mylic z partia,chodzi o Przysposobienie Obronne),trzeba ich nauczyc zachowan na wypadek innego zagrozenia ,jak chociazby terroryzm rodem krajowy.

maja59
03-11-2008, 19:03
Paranoja !
Juz nie beda w Polsce mlodziezy uczyc PO nie mylic z partia,chodzi o Przysposobienie Obronne),trzeba ich nauczyc zachowan na wypadek innego zagrozenia ,jak chociazby terroryzm rodem krajowy.
Przypominam, że to wątek o rejestracji kobiet w ciąży, kudy im do przysposobienia obronnego.

senior A.P.
03-11-2008, 19:06
A ja czytam o wszelkiej paranoji (w ciazy tez).
Co to w szkolach nie zachodza w ciaze ?

gratka
05-11-2008, 13:43
Burmistrz Łańcuta Stanisław G. i jego zastępca Henryk P. złożyli fałszywe oświadczenia majątkowe - uznało CBA.
Na czym polegał ten fałsz?
Samorządowcy nie ujawnili w oświadczeniach, że działali w Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Łańcuckiej i twierdzą nadal, że jeden z nich wycofał się z zarządu stowarzyszenia zaraz na drugi dzień po wybraniu go na burmistrza, a drugi pozostał, ale była to praca społeczna, za którą grosza nie wziął. Gazeta pokazuje obu panów z przepaskami czarnymi na oczach i pisze, że grozi im kara do trzech lata więzienia.:mad:
Podobny los czeka też radnych, którzy funkcję radnego łączyli z pracą społeczną w zarządzie klubu sportowego.
W ten sposób skutecznie zniechęca się ludzi do jakiejkolwiek pracy społecznej. Bardzo mnie to boli, bo Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Łańcuckiej powołało do życia Uniwersytet Trzeciego Wieku w tym mieście i udostępniło mu część swojego lokalu na prace organizacyjno-biurowe, miało też wiele innych, cennych dla miasta inicjatyw.:rolleyes:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=NW&Date=20081104&Category=REGION00&ArtNo=259694113&Ref=AR&MaxW=185&border=0&title=1 (http://www.nowiny24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=NW&Date=20081104&Category=REGION00&ArtNo=259694113&Ref=AR&MaxW=185&border=0&title=1)





.

maja59
05-11-2008, 13:48
Paranoją jest jak zwykle nieprecyzyjna Ustawa o wyborze radnych. Dosyć długo już jest i sejm powinien ją zmienić, ale dokąd obowiązuje to niestety niesie konsekwencje. Mamy wiele głupoty w prawodawstwie jednak walka z głupotą nie polega na łamaniu prawa tylko na jego zmianie.

senior A.P.
06-11-2008, 22:02
Pytanie - Kto to ma zrobic,jak ustawodawcy sami lamia prawa ?

Matrix
14-11-2008, 17:21
Dla mnie kolejną polską paranoją jest to, że molestowanie seksualne wciąż ma zielone światło. Jak ostatnio w Olsztynie.
Gdyby głos oddały tylko kobiety, niejaki Małkowski zresztą prezydent - zachowałby stanowisko. NIE DO PRZYJĘCIA!
Kobiety nie są solidarne. Godzą się na dyskryminację, nie mają świadomości interesu grupowego. I często potępiają ofiary zamiast sprawców. KOBIETY?
Wiedziały miejscowe ELYTY. Za Małkowskiego odprawiono mszę. Przypadek? Nie, w Polsce to reguła.:rolleyes:

senior A.P.
14-11-2008, 17:25
Ja widze,ze na forum seniora to kobiety sa solidarne i paranoja im nie grozi.