PDA

View Full Version : Rynek pracy coraz bardziej otwarty na starszych pracowników - komentarze


Ibir
12-09-2008, 14:27
Komentarz do artykułu: Rynek pracy coraz bardziej otwarty na starszych pracowników (http://www.senior.pl/114,0,Rynek-pracy-coraz-bardziej-otwarty-na-starszych-pracownikow,4421.html)
--------------------
A gdzie jest ta praca dla emerytów ?

gertruda
19-07-2013, 13:09
Może pomoże komuś to, o czym przeczytałam na http://blog.tomastest.eu o pracy dla osób starszych

Sabina22
19-07-2013, 14:49
Swietny wybor na starosc, serwowanie mielonego w bulce .

martok
19-07-2013, 18:18
Swietny wybor na starosc, serwowanie mielonego w bulce .
Nie chwytam w czym serwowanie potraw w restauracji, albo usługiwanie w sklepie, jest gorsze od jakiejkolwiek innej pracy. Rozumiem, że nawiązujesz do następującego fragmentu artykułu:
Seniorzy rozpoczynający nową pracę uczą się wprawdzie wolniej od młodszych kolegów, ale są za to sumiennymi pracownikami. Doskonałym przykładem jest 72- letni pan Józef Półtorak pracujący w jednym z barów sieci McDonald’s.
Jakoś nie widzę w tym niczego złego, a nawet przeciwnie - postawa p. Józefa mi imponuje. Jest już na emeryturze, ale fizycznie dobrze się czuje, więc zamiast narzekać - wykonuje pożyteczną pracę (możemy się domyślić, że na pół etatu) w zakładzie, który mu tę pracę daje. Praca nie tylko nie skróci mu życia, ale prawie na pewno uchroni przed depresją, opóźni otępienie i pozwoli dłużej aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. A właśnie na wykluczenie społeczne najbardziej seniorzy narzekają. Pan Józef skutecznie temu wykluczeniu zapobiegł. Nie warto chyba ironizować w takim przypadku.
*

jorguś
22-01-2014, 12:22
Mam jeszcze trzy lata do emerytury i uważam, że gdy dożyję do tego wieku to zajmę się tym na co nigdy nie miałem czasu, ale w tej chwili jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku.Wielką sztuką w tej chwili jest zdobycie pracy.Może ktoś z państwa ma jakieś pomysły na ten temat i mógłby podpowiedzieć ,, jak zdobyć pracę w wieku 63lat"a mam świadomość , że takich osób w tym kraju jest bardzo dużo i wdzięczność nasza byłaby bardzo wielka.W tym kraju dochodzi już do tego, że na pracę mają szansę ludzie z II grupą inwalidzką lub pierwszą ponieważ można dostać za nich z PEFRONU kasę i to nawet niezłą ponad 1000 zł.Z kolei uzyskać taką grupę to trzeba być w oczach komisji lekarskiej,,PÓŁTRUPKIEM" W P U Pracy pracujące tam osoby widząc senirów szukających pracy rozkładają ręce i mówią cyt.,, a co my możemy, że nie ma pracy" Czy w tym kraju tak musi być?.

basia6661
23-01-2014, 13:33
mam 57 lat od nowego roku i ostatnio usłyszałam że nigdzie nie znajdę pracy, bo potencjalny pracodawca nie będzie mógł mnie zwolnić!!!! też nie mam prawa do zasiłku ani żadnych widoków na przyszłość ale cały czas szukam wysyłam CV może w końcu ktoś się odezwie???
poZdrawiam