PDA

View Full Version : Andropauza w wieku 25 lat.


chojny997
17-09-2008, 16:38
Witam.
Mam 28 lat i jestem już stracem.
Wszystko zaczęło się jak miałem 25 lat. Pojawił się problemy z oczami ( suche oko) na skutek dysfunkcji gruczołów łojowych powiek. Do tego doszły problemy z suchością zwłaszcza dłoni i twarzy. Po 3 latach biegania po okulistach i dermatologach zaczeły sypac się stawy, zwłaszcza w nogach. Do tego dodam ciągłe zmęczenie, brak sił i ból w piszczelach. Na dzien dzisiejszy kustykam bo bolą mnie stawy ale mam diagnoze - ANDROPAUZA . Rzepki na kolanach się zmniejszyły i uwidacznikly się wszystkie zagłębienia i uwidoczniła się kośc piszczelowa , która wchodzi w sta kolanowy. Poza tym dolna powieka jest pokryta bardzo duzymi zmarszczkami jak u bardzo starego człowieka. Jestem na etapie leczenia od 2 dni. Poziom testosteronu zbadałem sobie sam, żaden lekarz tego nie zalecił. Pierwszy endokrynolog zignorował wynik i powiedział ze chormony mam w porządku. To było ze 2 miesiące temu jak jeszcze chodziłem sprawnie. Dopiero drugi lekarz powiedział że dawno takich wyników nie widział. Andropauza – mój testosteron był 3 razy poniżej dolnej granicy. Bardzo często prócz bólu w stawach czuję jakby coś się pod skóra przelewało lub wypłukiwało ze mnie, czasem można od tego dostac dreszcze. Efekty tego co dzieje się pod skórą widac gołym okiem to znaczy skóra podskakuje, drży, trzęsie się. Przeważnie w danym miejscu przez chwile bo pózniej w następnym,. Najczęsciej czuje to w nogach i jest to bardzo nie przyjemne. Jak wiadomo poziom testosteronu zależy od sygnału z mózgu (LH) Moje LH jest bardzo wysokie poza normą a testosteron z kolei na bardzo niskim poziomie co wskazuje choroby jąder. Lekarz jednak mi przepisał Pregnyl ( wyczytałem że to cos takiego jak LH) i nie wiem czy pomoże bo przecież moje jądra nie reagują na taki sygnał z mózgu. Ale że to był bardzo dobry lekarz ( przejechałem pól polski) to mam nadzieję ,że wie co robi. Oczywiście jestem na zwolnieniu, wogle to mam skierowanie do szpitala na reumatologie na luty 2009 lekarze nie mając dla mnie diagnozy mówili że to jakaś układówka.
Nie mówię że nie i czekam na polożenie się do szpitala. Mam tylko nadzieję że to problemy tylko hormonalne i odpowiednie leczenie przywróci mnie do życia i zdrowia. Moje pytanie jest „ czy przy wysokim LH podawanie domięśniowo tego LH ( pregnyl ) cos pomoże” Czy leczenie nie powinno polegac na podawaniu testosteronu z zewnątrz gdyz organizm sobie go nie wytwarza pomimo wysokiego LH. Na usg wyszły OBUSTRONNE ZMIANY ZWŁÓKNIENIOWE OKOŁOCEWKOWE.
Co to znaczy?, jakie są rokowania na powrót do zdrowia i ja powinno wyglądac leczenie
co się dzieje pod moja skórą? (drżenie skory, przelewanie)
Bardzo proszę o opinie i porady,

tadeusz50
17-09-2008, 17:05
chojny997
Spróbuj poszukać w google "naszechoroby" może uda Ci się znależć. Powodzenia.

Malwina
17-09-2008, 19:47
Bardzo przykre te Twoje objawy i dobrze, ze walczysz.Jesli jeden lekarz mówi tak, a drugi nie -nalezy zaczerpnąć opini dobrego-trzeciego.Hormony w organizmie odpowiadają za bardzo, bardzo wiele, wiec jesli z nimi cos nie tak to mozesz miec sto innych objawów wskazujących a to na sprawy dematologiczne, a to neurologiczne, ortopedyczne i inne...Myślę, że musisz się na 100% dowiedzieć jaki jest stan Twoich hormonów i wtedy endokrynolog ustawia swoje i kieruje ze skutkami do innego.Walcz o siebie i swój komfort życia, bo jestes dopiero na początku.zyczę determinacji i spokoju w kuracji.