PDA

View Full Version : Pokochać żyda

Strony : [1] 2 3

Konto usunięte
18-09-2008, 17:35
W naszym narodzie przeważa niechęć do wszystkiego, co można podpiąć pod przymiotnik ,,żydowski..." Ludzi , którzy nie lubią Narodu Wybranego, nie ma może zbyt wielu, ale są to ludzie silni w gromadzie: skini, neofaszyści, rodzina RM i temu podobni palanci..
I chociaż jestem Polką z dziada , pradziada....kocham żydowskie klimaty... Wiem, że w swoich małych fascynacjach jestem osamotniona ? A może to ,,wstyd lubić żyda" ? Tylko dlaczego?

Dariusz Kosiur
18-09-2008, 17:48
Nie powiem, postulat ciekawy, ale nierealny, bo to będzie nieszczęśliwa (jednostronna) miłość.
Proponuję zacząć od tego: http://www.nacjonalista.pl/artykuly.php?id=97&licz=1
Dariusz Kosiur

Konto usunięte
18-09-2008, 18:04
Zakładając ten wątek , liczyłam na przemyślane posty...
Ale żeby wklejać link do strony nacjonalistów... może ma waćpan pod ręką linki do stron propagujących faszyzm...? Nikt rozsądny w takie linki nie wchodzi, bo to i treści wredne zapewne, a i wirusa , lub konia trojańskiego można załapać. Zatem panie D.K.... daremny trud...
linki youtoube są bezpieczne ... kto posłucha ze mną..?
http://pl.youtube.com/watch?v=nANMTH3rzH4&feature=related

Lila
18-09-2008, 18:09
Dariuszu,a czemuż to nieszczęśliwa ma być ? Kto będzie nieszczęśliwy,Żyd czy nie-Żyd ?
Weźmy taką Esterkę.Była szczęśliwa z naszym królikiem ,a i on też,skoro nawet Kazimierz jest na pamiątkę,w miejscu ,gdzie ona mieszkała.Bo latał tam ,jak kot z pęcherzem ..( co to oznacza u licha ?:) ).

ps.nacjonalista....tak brzmi mi cuś jak NSDAP.Warto to czytać ?

lawenda
18-09-2008, 18:13
DARIUSZU KOSIUR

Pewnie Cię zawiodę, ale niestety nie jestem zwolenniczką Twoich poglądów.
Dla mnie liczy się człowiek i tylko człowiek. Nie ważne czy jest żydem, muzułmaninem, czarnym, żótym i innej nacji.
Wszyscy, niezależnie od wyznania i koloru skóry mamy takie same potrzeby. Tolerancja, to miłość do innego człowieka i właśnie przez nasze skarłowaciałe poglądy budzą się w nas najgorsze instynkty.
POPIERAM w całej rozciągłości BOGDĘ50

Lila
18-09-2008, 18:23
Jednakowoż miłaś Ty Lawendo ,muzułmanin odpada jakby co.
Chciałabyś być czwartą żoną ?
Bo bycie pierwszą da się znieść.Pozostałe trzy zagonić do roboty i leżeć sobie w seraju,marząc o jakimś wspaniałym Tuaregu ( widziałam onegdaj jednego ,w szafirowym turbanie....mrrrrrau :) ).Ale pomyśl ! Czwartą ? !

Nie ,dla mnie to nie wszystko jedno.

Ps.I co Ci zawiniła ta biedna Bogda,że ją tak rozciągasz ,hę ?:)

tadeusz50
18-09-2008, 18:27
W pełni popieram poglądy lawendy. Ważne to co jest w środku danego człowieka. Dla mnie może być nawet o błękitnym kolorze skóry aby miał to coś za co należy cenić człowieka.

Lila
18-09-2008, 18:31
W pełni popieram poglądy lawendy. Ważne to co jest w środku danego człowieka. Dla mnie może być nawet o błękitnym kolorze skóry aby miał to coś za co należy cenić człowieka.

No i znowu się nie zgadzam!:D
Niebieski albo zielony jeszcze ? A może marsjanin czy inny ufoludek ?
Sorry,marsjanina to ja nie cenię.Ponoć z anteną na głowie lata.

tadeusz50
18-09-2008, 18:38
lilu
Ten błękitny to był dla jaj. Powinnaś się domyśleć, że z tym kolorem skóry to wybitnie żartuje.

Lila
18-09-2008, 18:43
lilu
Ten błękitny to był dla jaj. Powinnaś się domyśleć, że z tym kolorem skóry to wybitnie żartuje.

No i nie domyśliłam się....:D wcale.
Teraz zastanowię się nad żółtym .Nie to ,że jestem rasistką,ale chcę być szczera .
A co byście powiedzieli na Kopta ? Trzymając się tematyki ?

koka
18-09-2008, 18:45
I o to właśnie chodzi.

lawenda
18-09-2008, 18:58
LILU, przecież wiem, że robisz sobie jaja. Wiem, że jesteś wrażliwa i potrafisz ocenić człowieka.

Konto usunięte
18-09-2008, 18:58
Faktycznie, odeszliśmy od tematu... a co powiecie na taki obrazek..? Wsi anielska, wsi wesoła...w samym środku lata...
http://pl.youtube.com/watch?v=k4bI8U9SxHc&feature=related

maja59
18-09-2008, 19:00
W naszym narodzie przeważa niechęć do wszystkiego, co można podpiąć pod przymiotnik ,,żydowski..." Ludzi , którzy nie lubią Narodu Wybranego, nie ma może zbyt wielu, ale są to ludzie silni w gromadzie: skini, neofaszyści, rodzina RM i temu podobni palanci..
I chociaż jestem Polką z dziada , pradziada....kocham żydowskie klimaty... Wiem, że w swoich małych fascynacjach jestem osamotniona ? A może to ,,wstyd lubić żyda" ? Tylko dlaczego?
Brawo Bogusiu, ruszyłaś drażliwy temat, jak w naszym porządnym, katolickim i tolerancyjnym kraju (nie wiem czy to się nie wyklucza) może się pojawić gromki okrzyk bij Żyda, wyrzuć Żyda. Pamiętam rok 1968, dla znających zamierzchłą historię rok znany z przymusowej emigracji resztek ocalałych z holocaustu Żydów, chociaż to było 40 lat temu okropność tamtych czasów pamiętam do dzisiaj. A właśnie 40 lat i co? nikt o tym nie pamiętał, marzec 2008 był całkiem oszczędny w słowach. Moi koledzy i koleżanki szkolne i ze studiów odjeżdżali w podróż z paszportem w jedną stronę, dlaczego, mieli po 18-cie lat, co komu zrobili, dlaczego?????

Alladynka
18-09-2008, 19:28
Nie jesteś osamotniona .Zgadzam się z Tobą i Lawendą w całej rozciągłości .

tar-ninka
18-09-2008, 19:43
Bogdo nie jesteś osamotniona ,
Ja nie pamiętam ,nie znam zydow z filmikow ,ktore przedstawiłas ..
Poznałam jednak Zydów współczesnych . Miałam okazję być w Izraelu .
Staralam sie jak najbardziej ich poznac, zrozumieć , duzo rozmawiałam .
Wielu poznałam , zaprzyjazniłam się ,Sa to wspaniali ciepli ludzie.

Konto usunięte
18-09-2008, 19:44
Co do marca 1968, to powstał film oparty na tych wydarzeniach...
==========
"Marcowe migdały" to film o pokoleniu dzisiejszych pięćdziesięciolatków, których młodość przypadła na koniec lat sześćdziesiątych. Mając naście lat zetknęli się ze sprawami, których do końca nie rozumieli. W roku 1968 dowiadywali się o tym, że jeden z nich jest dobrym Polakiem, a drugi nie, bo jest syjonistą. "Rozpoczęło się masowe opuszczanie kraju. Marcyś, jeden z bohaterów filmu to postać autentyczna - szkolny kolega Radosława Piwowarskiego-reżysera tego filmu, też nie chciał wyjeżdżać. Na Dworcu Gdańskim odbywały się sceny wręcz dramatyczne. Całe klasy żegnały swoich kolegów, nauczycieli."
http://www.img2.vpx.pl/up/20080918/3162_2.jpg (http://www.vpx.pl/foto,3162_2.html)
Oglądałam...

maja59
18-09-2008, 19:54
Bogusiu to własnie pamiętam, a potem przyszły lata milczenia, braku listów, braku wieści czy żyją (wojna) i wreszcie minęło trzydzieści parę lat i odnowiły się zerwane kontakty. Mój szkolny kolega Michaś przyjechał natychmiast do Polski i opowiadam mi, że bał się do nas pisać, żeby rodzice nie mieli kłopotów w pracy, że bardzo tęsknił, a nasze zdjęcia były największą pamiątką. Przywiózł te zdjęcia, mam na nich 16-ście lat, zdjęcia mają pogiete rogi, przejechały z Michasiem pół świata, przejechał jego pamiętnik do którego wpisywała się klejno każda uczennica i uczeń naszej klasy. Teraz smialiśmy się z dopisków "kto sekret ruszy wytargam go za uszy" (zagięty róg kartki pamiętnika). Michaś mówił, że te pamiątki pozwoliły mu przetrwać i nie tracić nadziei. Nie wiedziałam, że jest Żydem, nie wiedziałam, że istnieje coś "odmiennego" o nazwie Żyd, wiedziałam, że bardzo lubię Michasia i jego starszą siostrę i nie wiedziałam, że nie należy lubic Żydów.

gratka
18-09-2008, 20:09
Pod wpływem pewnych głosów na tym forum,( które można było przeczytać nie tak znowu dawno) zaczęłam kombinować, czemu to część Polaków wykazuje zdecydowaną niechęć do Żydów. Tak jakby przekształcili przykazanie: Kochaj bliźniego, ale nie tego. Nie chodzi mi tu o skinów i inne tałatajstwo, ale o ludzi dojrzałych. Myślę, że może niechęć ta spowodowana jest przez zazdrość?
Wszak jest to naród uzdolniony i do tego bardzo pracowity, muzykalny i z poczuciem humoru.
Żydzi są laureatami około 30% nagród Nobla.
Wśród 400 najbogatszych Amerykanów 92 jest pochodzenia żydowskiego.
Z raportu Seligmana wynikało, że w USA młodzi Żydzi prezentowali średni iloraz inteligencji o 14 punktów wyższy od europejczyków i pozostałych białych amerykanów (dane z przed 20 lat).
W Ameryce o prestiżowe stanowiska kierownicze mogą ubiegać się ludzie z IQ większym lub równym 115. W grupie tej znajduje się dużo Żydów.
Wszystkie przytoczone dane z wyjątkiem noblistów można przenieść na polski grunt.
Jest więc wiele powodów do zawiści .

Jadzia P.
18-09-2008, 20:11
Bogdo, ja podobnie jak Ty jestem narodowości polskiej z dziada pradziada, a klimaty żydowskie też bardzo lubię.
Nie lubię dwa razy oglądać tego samego filmu, ale " Skrzypka na dachu " mogłabym oglądać co miesiąc.
Uwielbiam piosenki żydowskie. A szczególnie podobają mi się w wykonaniu Justyny Steczkowskiej.

Konto usunięte
18-09-2008, 20:44
Dlaczego trudno byłoby być konsekwentnym i antysemitą..... czyli : Co zawdzięczamy żydom...Przeczytaj w moim blogu....

marion
18-09-2008, 20:58
Zwiedzałam w tym roku Izrael;wspaniała kultura,życzliwi ludzie,absolutnie niesamowity stosunek do tradycji.

Trudno mi uwierzyć w polski antysemityzm / w Yad Vashem polskich nazwisk jest najwięcej ,i pod drzewkami i na tablicach.

Konto usunięte
18-09-2008, 21:23
Na dobranoc... chwila z poezją...
http://www.iv.pl/image/199535.jpeg (http://www.iv.pl/view/199535.html)

Antoni Słonimski.....żyd.
,,Elegia miasteczek żydowskich"

Nie masz już, nie masz w Polsce żydowskich miasteczek,
W Hrubieszowie, Karczewie, Brodach, Falenicy
Próżno byś szukał w oknach zapalonych świeczek,
I śpiewu nasłuchiwał z drewnianej bóżnicy.

Znikły resztki ostatnie, żydowskie łachmany,
Krew piaskiem przysypano, ślady uprzątnięto
I wapnem sinym czysto wybielono ściany
Jak po zarazie jakiejś lub na wielkie święto.

Błyszczy tu księżyc jeden, chłodny, blady, obcy,
Już za miastem na szosie, gdy noc się rozpala,
Krewni moi żydowscy, poetyczni chłopcy,
Nie odnajdą dwu złotych księżyców Chagala.

Te księżyce nad inną już chodzą planetą,
Odfrunęły spłoszone milczeniem ponurym.
Już nie ma tych miasteczek, gdzie szewc był poetą,
Zegarmistrz filozofem, fryzjer trubadurem.

Nie ma już tych miasteczek, gdzie biblijne pieśni
Wiatr łączył z polską piosnką i słowiańskim żalem,
Gdzie starzy Żydzi w sadach pod cieniem czereśni
Opłakiwali święte mury Jeruzalem.

Nie ma już tych miasteczek, przeminęły cieniem,
I cień ten kłaść się będzie między nasze słowa,
Nim się zbliżą bratersko i złączą od nowa
Dwa narody karmione stuleci cierpieniem.

1947

VETUS
18-09-2008, 21:42
rodzina RM i temu podobni palanci..
dlaczego?

O la, la! Ostro!

Jak to się ma do regulaminu forum?

Ale ja tak en passant (wtrącając) bo do rodziny RM nie należę.

bogda
18-09-2008, 21:44
Bogda...zajrzałam na Twój blog, świetnie to opisałaś i mam wrażenie, że ten cały antysemityzm wywodzi się z czystej zazdrości, że tak wielu wspaniałych i mądrych ludzi było Żydami, poza tym trzeba dodać, że mają oni głowę również do wszelkich interesów....

tar-ninka
18-09-2008, 21:46
Lajla tow ...dobranoc ..
Snijcie o...http://www.voila.pl/268/hsjc1/?1

martunia
18-09-2008, 21:53
Dzięki Tarninko.
Kocham to.

bogda
18-09-2008, 21:56
Dzięki Tarninko....piękna jest ta piosenka....

maja59
18-09-2008, 21:57
Piosenka śliczna, od razu nastrój lepszy, dobranoc

Jadzia P.
18-09-2008, 22:06
Ja też kocham " Skrzypka "......

VETUS
18-09-2008, 22:09
Byłbym mało oryginalny gdym zaczął od stwierdzenia, że liczy się człowiek i co w środku itd.... było powyżej. Ca va sans dire - rozumie się samo przez się. Mieszcząc się jednak w temacie, pozwolę sobie zwrócić uwagę w wielkim skrócie na jedno:

Wygnano żydów z Hiszpanii, nie lubiano ich we Francji, przed wiekami osiedlili się w Polsce. Był to element nam kulturowo, językowo, religijnie (!) obcy. Różnie bywało. Ale w sumie przez kilka wieków żyli z nami.
Do czego zmierzam?
Nigdy nie usłyszałem od żadnego polityka żydowskiego tego małego słowa DZIĘKUJEMY. Dziękujemy za to, że we wrześniu 39 żołnierz polski broniąc kraju i ginąc, bronił zarazem wszystkich jego obywateli, którymi była również ludność żydowska, a która nie zawsze była tak bardzo pro-polska.
Skoro w Polsce było tak żle i "byly take pszeszladowania" to trzeba było założyć diasporę w Persji, w Indiach....A tyle słyszę o polskich obozach koncentracyjnych i Polakach służących w gestapo...
(to na na razie byłoby na tyle).

ostatek
18-09-2008, 22:19
JEZUS, MARIA - TEŻ ŻYDZI...:confused:

Konto usunięte
18-09-2008, 22:21
O la, la! Ostro!

Jak to się ma do regulaminu forum?

Ale ja tak en passant (wtrącając) bo do rodziny RM nie należę.
Czy jestem ostra ? Palant w stosunku do osobników tego pokroju, to nie epitet, lecz niczym nie uzasadniona grzeczność...
Jeśli się do takich nie zaliczasz , to jakie masz wąty..?
http://www.img2.vpx.pl/up/20080918/skinhead1.jpg (http://www.vpx.pl/foto,skinhead1.html)

VETUS
18-09-2008, 22:31
Mam rozumieć, że ci osobnicy (na zdjęciu) to rodzina RM?

ostatek
18-09-2008, 22:50
Drodzy Forumowicze, oświećcie mnie, proszę... Czy podczas ostatnich kazań wygłaszanych we Francji B. XVI nie karcił antysemitów? Czy nie powiedział, że antysemita jest złym chrześcijaninem? Może źle zrozumiałam?
Czytam wypowiedzi zdeklarowanych katolików i zdumiewam się... a to religia obca, a to kultura nie taka, a w ogóle - "element"... a gdzie: "miłuj bliźniego swego", przykazanie wspólne dla obu religii...
I pytanie do Vetusa: co robił rabin w przedwojennym Wojsku Polskim? Komu i co głosił?? Polaków-katolików nawracał? Jeśli ktoś tak myśli, z gruntu odpowiadam: Żyd może się przechrzcić, ale odwrotnie - się nie zdarza. Nie ma takiej możliwości.

tar-ninka
18-09-2008, 22:52
Wetus.."byly take pszeszladowania".. piszac tak chcesz byc oryginalny?
poco taka zlosliwosc ?
Zapewniam cię ze Polscy żydzi w Izraelu mówia pięknie po polsku,i ich dzieci też.
Zapytałam raz żyda ,ktory dużo pomagał polakom ,ktorzy tam pojechali" na saksy"
a o ktorym wiedzialam ze ktos z jego rodziny zginął własnie dzięki"pomocy" polskiego chlopa.
Dlaczego ty polakom pomagasz ?
Odpowiedział: pamietaj niema złych polakow, niemcow, niema zlych narodów . Sa żli i dobrzy ludzie...
Niemcy zamordowali w obozie moją rodzinę. Ale tez niemiec uratowal mi zycie .
Przez polskiego chlopa zginał moj kuzyn Ale i tez polacy mi pomagali
To była wojna nikt nie wie jak sie zachowa aby przeżyc
Nie ma złych i dobrych narodów sa ludzie..i ludzie .

VETUS
18-09-2008, 23:10
Aha! Zaczyna się. O wielka siło uogólnień i złych interpretacji!

Już wychodzę na antysemitę. Więc wyjaśnię na koniec, zanim wyjdę z wątku;

Kocham Żydów. Naprawdę kocham,... i to miłością wprost proporcjonalną, to znaczy taką samą jak oni kochają mnie/nas.

Szalom!

(Ta przeklęta poprawność polityczna; o nich nie można żle. A żeby to jasny gwint)

Lila
18-09-2008, 23:14
Fajnie sobie Was poczytać.
Ludzie są dobrzy.Wprawdzie Polacy zazdroszczą Żydom - jak przeczytałam - wysokiego ilorazu inteligencji i bogactwa,ale nic to.Oni nas ukochali już wiele lat temu.I polską ziemię.

Jeżeli chodzi o mnie ,to ze znanych mi Żydów ,kocham ( ? chyba ) Marię i Jezusa.Nooo ,jeszcze cieślę Józefa ,bo poczciwe chłopisko z kościami było.
A także Bronisława Wildtsteina .:)
Reszty nie znam,więc nie kocham.
Natomiast z mojej wiedzy historycznej wynika,że oni nas nie kochali.Np.głęboko gdzieś mieli nieszczęście zaborów.
Nastąpiła identyfikacja z zaborcami,a nie prawowitymi właścicielami ziem ,które dały gościnę. To identyfikowanie się np.z Prusami i niechęć do Polski cechowało konsekwentni. poznańskich Żydów i wciągu całego okresu zaborów. Jeszcze w 1910 r. na 26 422 Żydów pruskich 26 400 podało się przy spisie ludności za Niemców, a tylko 22 za Polaków

Ha,i czy nie dochodzimy do sedna ?
Nie iloraz i nie kamienica,ale nielojalność mogły spowodować to,że narody żyjące w zgodzie obok siebie,zaczęły się nie cierpieć.Bo jakoś przed zaborami nie dochodziło do pogromów ,jak w całej Europie ?
Oczywiście,byli wspaniali Żydzi.Ci o których piszecie ...Słonimski,Tuwim i inni...akurat byli przez swoich nienawidzeni.Ciekawe ,prawda ?
Chyba nie każecie mi schować głowy w piasek,hę ?
Piszę to co myślę.Nie mam żadnych fobii.Jeżeli okazałoby się,że mam w sobie krew żydowską,byłabym dumna ,że jest we mnie Egipt ,Jerozolima ,Rzym i Grecja .A nie tylko przodek barbarzyńca.:)
Ale wtedy napisałabym,że mój naród źle się zachował.I w czasie zaborów,i w roku 1920 i 1939(na Kresach).
Bo taka jest prawda.
I dlatego warto dobrze znać historię .Chociaż swego narodu.

VETUS
18-09-2008, 23:25
I pytanie do Vetusa: co robił rabin w przedwojennym Wojsku Polskim? Komu i co głosił?? Polaków-katolików nawracał?

Odpowiedż dobrze znam, jednak nie mogę jej udzielić. Nie na publicznym forum. Prywatnie, w realu, bez świadków - tak. Poprawność polityczna. Taka jest ta nasza demokracja i tolerancja. Nic złego o Żydach, bo to Populus a Deo electus - naród wybrany przez Boga.

Lila
18-09-2008, 23:36
Acha ,jeszcze dodam.Na liście katyńskiej jest około 450 nazwisk oficerów pochodzenia żydowskiego.

I to jest też prawda.Obiektywna.Bo tam sami Polacy leżą.A jakie tam mieli pochodzenie,czy ktoś ich o to pytał ? Za Polskę zginęli,za Polskę....

VETUS
18-09-2008, 23:49
.....................
Ha,i czy nie dochodzimy do sedna ?
.....................

Lilu! Przestań! Przestań, bo się w Tobie zakocham. Potrzebne mi to na stare lata. Skandal będzie i plotki. :)

Nic sobie kobita nie robi z poprawności politycznej. A Mosud(?) - izraelska agencja wywiadowcza to czyta.
(Prawie już wielbiciel)

Lila
18-09-2008, 23:53
Eeee tam.Toćżes mój rówieśnik...:)

Czemu mam prawdy nie pisać ? Jak przyjdzie kolej na ''szmalcowników '' to też napiszę.Bo tym razem ,MÓJ naród się nie popisał.

Matrix
18-09-2008, 23:55
Wiele zła wyrządziły "Protokoły Mędrców Syjonu",które zostały sfabrykowane przez carską Ochranę na podstawie pamfletu Maurycego Joly'ego a dotyczyły rządów Napoleona III. W tymże pamflecie dialog prowadzili: Monteskiusz i Machiavelli. Poglądy tego ostatniego w "Protokołach..." są wygłaszane przez jednego z mędrców Syjonu, a 25 dialogów zamieniono na 24 protokoły.Z 2560 wierszy pamfletu Joly'ego aż 1040 zostało przepisanych do protokołów bez żadnych zmian.Tako rzecze znany historyk prof. zw. dr hab. członek PAN Janusz Tazbir . I nie tylko on. Ale taka wiedza jest szczególnie nieprzydatna ludziom, którzy zło widzą w innych, tylko nie w sobie. W przypadku całych narodów skutki są tragiczne.

ostatek
18-09-2008, 23:56
Odpowiedż dobrze znam, jednak nie mogę jej udzielić. Nie na publicznym forum. Prywatnie, w realu, bez świadków - tak. Poprawność polityczna. Taka jest ta nasza demokracja i tolerancja. Nic złego o Żydach, bo to Populus a Deo electus - naród wybrany przez Boga.
Vetus, ja już nic nie muszę; nawet poprawna politycznie nie muszę być, bo emerytury od tego mi nie przybędzie, ani nie ubędzie. Nie lubię wysiłku bez sensu, dlatego piszę prawdę; tak myślę, choć wiem, że nie jest to pogląd popularny.
Powiadasz, prywatnie, w realu... Pomorska 18 - kafejka tam jest... i do źródeł blisko...
Pozdrawiam.

VETUS
19-09-2008, 00:17
Pomorska 18 - kafejka tam jest... i do źródeł blisko...
Pozdrawiam.

To my są krajany? Nie wiedziałem. O Adonai! Jesteś wielki! W moim wieku dostać propozycję spotkania od kobitki....W najśmielszych marzeniach... To my się jeszcze spotkamy. Co się odwlecze... Im póżniej tym większy rajc będzie...
Również pozdrawiam.

Lila
19-09-2008, 00:18
Ostatku tak trzymaj......

Prawda zawsze się obroni sama .Tak zawsze mówiłam i robiłam.. i ....wychowałam syna na kłamczucha wielkiego.
Klęska.
Idę spać.

marion
19-09-2008, 00:28
Oczywiście,że fakty z historii znać i pamiętać trzeba ,ale nie... r o z p a m i ę t y w a ć...
Wydaje mi się ,że trwanie w tym stanie uwstecznia.
Tam,wśród nich ,spotkałam sie z wielką serdecznością i otwartością.Oni pamietają,ale nie noszą nienawiści w sercach (może uogólniam,ale tak to odczułam )

ostatek
19-09-2008, 00:37
Prawda zawsze się obroni sama .Tak zawsze mówiłam i robiłam.. i ....wychowałam syna na kłamczucha wielkiego. Klęska.
Ech, Lila, toś mnie "ubrała"... nie bardzo wierzę w samoobronę prawdy, choć czasami się zdarza. W moim wieku pamięć szwankuje, więc nie obciążam jej zapamiętywaniem własnych kłamstw... Dobranoc, miłych snów życzę...
Do Vetusa - wzywasz imienia etc... Prościej było napisać, że interlokutorka złośliwa była - Pomorska 18, siedziba Gminy Żydowskiej. Knajpka i kawiarenka koszerne; biblioteka jest, ale większość woluminów po hebrajsku albo w jidysz, po naszemu - mało...
Krajany to my już nie są, bom na wieś zabitą dechami się wyniosła, bernardyny i daglezje hoduję i naprawdę, nic nie muszę...

Lila
19-09-2008, 00:51
Oczywiście,że fakty z historii znać i pamiętać trzeba ,ale nie... r o z p a m i ę t y w a ć...
Wydaje mi się ,że trwanie w tym stanie uwstecznia.
Tam,wśród nich ,spotkałam sie z wielką serdecznością i otwartością.Oni pamietają,ale nie noszą nienawiści w sercach (może uogólniam,ale tak to odczułam )

Oni do nas nie mają prawa nosić nienawiści w sercach.
A swoje krzywdy r o z p a m i ę t u j ą wybitnie .Ja też tam byłam,w bardzo miłym kibucu . Dość dawno temu.I wiem co mówię.

Dobranoc już ostatecznie.To znaczy do jutra.:)

marion
19-09-2008, 00:57
no to rozpamiętujcie ludzie ,rozpamietujcie...:)

Lila
19-09-2008, 08:45
no to rozpamiętujcie ludzie ,rozpamietujcie...:)

W imieniu swoim oraz tych obdarzonych nadmierną pamięcią,dziękuję Ci Marion za pozwolenie.:)

Qrna,wzruszyłam się...bo wiesz,mam za sobą taki okres w życiu,że nie pamiętałam nawet co zdarzyło się pod Grunwaldem.:D

Alladynka
19-09-2008, 09:08
Bogdo, ja podobnie jak Ty jestem narodowości polskiej z dziada pradziada, a klimaty żydowskie też bardzo lubię.
Nie lubię dwa razy oglądać tego samego filmu, ale " Skrzypka na dachu " mogłabym oglądać co miesiąc.
Uwielbiam piosenki żydowskie. A szczególnie podobają mi się w wykonaniu Justyny Steczkowskiej.

Polecam książke na podstawie , której powstał film Dzieje Tewji Mleczarza . Autor Szolem Rabinowicz . Sama nie wiem co jest lepsze książka czy film .

Napisała Bogda Bogda...zajrzałam na Twój blog, świetnie to opisałaś i mam wrażenie, że ten cały antysemityzm wywodzi się z czystej zazdrości, że tak wielu wspaniałych i mądrych ludzi było Żydami, poza tym trzeba dodać, że mają oni głowę również do wszelkich interesów....
Coś wtym jest ,wiele ludzi ma to im za złe .

Nie jedna osoba przepełniona nienawiścią do żydów i tego co żydowskie szła do ślubu w rytm Marsza Weselnego Feliksa Mendelssohna . Był do żyd z dziada pradziada , którego rodzina przyjęła chrześcijaństwo .

jakempa
19-09-2008, 10:10
Wychowałam się w dolnośląskim mieście, gdzie była mieszanina wszystkich narodowosci, chodziłam do szkoły Żydami, Niemcami,którzy pozostali po wojnie,póżniej było dużo Greków,całe hektary miasta zajęte przez Rosjanów,każda narodowość miała swoją ciekawą kulturę, mieszane małżeństwa, gdzie w rodzinach szanowano tradycje obu małżonków i gdzie moje koleżanki w wieku pełnoletności wybierały same religię, w każdej kulturze kluby, dostępne dla wszystkich, wspaniałe wieczorki taneczne, pokazy filmów,jeżeli ktoś chciał mógł się uczyc ich języka,w takim środowisku spędziłam swoją młodość, nie wiedziałam,że jest różnica między moją przyjaciółką Żydówko Rosjanką /ojciec Żyd matka Rosjanka, ona urodzona w 1945 w Polsce/ najwspanialsi ludzie jakich w swoim życiu spotkałam.Grecy wygonieni ze swojej ojczyzny, biedni, zagubieni, darzyłam ich wielką przyjażnią, to w ich klubie nauczyłam się radości życia, poznałam przepiękne pieśni,chodziłam do rosyjskiego klubu gdzie poznałam piękne filmy, dzięki temu biegle władam tym językiem,tam poznałam prawdziwych, tęskniących za domem młodych żołnierzy rosyjskich skazanych na ciężką służbę u nas /jakże inaczej dostrzegani byli przez naszych rodaków/ a jak oni pięknie śpiewali te swoje ballady,ileż w nich było romantyzmu przecież to byli jeszcze chłopcy 18 letni.A te obchody świąt żydowskich, ich kolacje i te pieśni, które wciąż gdzieś w duszy słyszę.. Po co dzielić ludzi? Wszyscy są jednakowi, tacy, którzy nie mają w sobie zawiści, nie rozpamiętują tego złego co jakiemuś narodowi złego zrobiono, a na co my nie mieliśmy wpływu, kochają ludzi za to że są dobrzy, takich na których można liczyć, to czy to ważne gdzie są jego korzenie? przecież wszyscy wh biblii pochodzimy od Adama i Ewy, a gdzie był ten raj? może w Palestynie?A może w obecnym Iraku czy w Indiach.I wtedy każdego z nas korzenie sięgną do tych kultur i religii.Więc kochajmy ludzi za ich duszę i charakter, bo to jest najważniejsze,

maja59
19-09-2008, 10:17
W imieniu swoim oraz tych obdarzonych nadmierną pamięcią,dziękuję Ci Marion za pozwolenie.:)

Qrna,wzruszyłam się...bo wiesz,mam za sobą taki okres w życiu,że nie pamiętałam nawet co zdarzyło się pod Grunwaldem.:D
Lilu, za to ja pamietam co się zdarzyło pod Grunwaldem, zupełnie jakby to było wczoraj. Nie pamietam za to co mam dzisiaj kupić na obiad, kartka gdzie przepadła buuuuu.

mimoza
19-09-2008, 10:26
Jakempa też jestem z Dolnego Śląska, może mieszkałyśmy niedaleko siebie? W moim mieście również było dużo mieszkańców napływowych jak to na tzw. Ziemiach Odzyskanych (przekrojowo, jeśli chodzi o ludność tak jak u Ciebie) z tą tylko różnicą, że wojska radzieckie były w miastach ościennych, za to u nas w Wałbrzychu było również dużo repatriantów z Francji i Belgii. Tak jak Ty chodziłam do szkoły z dziećmi różnych narodowości. Mam przyjaciół - dzisiaj niestety daleko (Niemcy, Izrael). Nie czuję nienawiści do żadnej nacji, szanuję cudze uczucia. Życie jest zbyt krótkie aby "zaraza" jaką jest brak tolerancji i zrozumienia, przysłaniało nam to co dobre w każdym człowieku, bez względu na pochodzenie czy kolor skóry. Cz

Lila
19-09-2008, 10:37
O Matko Przenajświętsza..:)
Przeca temat jest o miłości nie o tolerancji.
Tolerancja jest wyrozumiałością ,nie miłością.Czyż nie ?
Tolerować to ja mogę nawet pryszcza na nosie.Ale z pokochaniem go ,może być trudniej.:)

tar-ninka
19-09-2008, 12:19
Lilu własnie Jakempa napisala na temat , i to bardzo ładnie
Czy musimy stale pamietac co złe a jezeli ,to dlaczego tylko zydom .
A niemcy ,ktorzy uwazaja się za nadludzi, czy oni nam nic nie zrobili..
a inne narody zawsze były w stosunku do nas w porzadku?
A czy my byliśmy też w porzadku do innych ?
Ale i od nich wszystkich nie samo zło nas spotkało..
I chętnie cieszymy się muzyką , sztuką, "naszych nieprzyjaciól"
http://www.voila.pl/033/8db0w/?1
Posłuchajmy pieknej piesni .. Ewenu Szalom Alechem......Przynosimy pokój wszystkim.

Lila
19-09-2008, 12:26
Tarninko,nie do mnie to orędzie ,dobrze ?
Czy ja personalnie coś uwłaczam Żydom ?
Uwłaczam,nie powiem ,Ukraińcom i innej swołoczy.I uwłaczać będę ,dopóki nie padnie słowo - przepraszamy.

ps.z Niemcami sprawa jest przynajmniej jasna.

ps.2.Pieśń piękna jest,dzięki .:) Hmmm...pokój przynosimy wszystkim.Ty w to wierzysz ,Tarninko ?
Ba,żeby to zaśpiewał Dalaj -Lama,to co innego.

ammi1952
19-09-2008, 13:04
Bardzo lubię ich muzykę, literature ,poezje , mam koleżankę tej narodowości u której nigdy nie zauważyłam przywar przypisywanych tej nacji .

Basia.
19-09-2008, 13:22
natomiast lubię ludzi przedstawicieli różnych nacji. Lubienie człowieka ma się nijak do lubienia całego narodu, podoba mi się muzyka żydowska, kultura żydowska, nie podoba mi się jęczenie bezustanne o holocauście /wiem, to brzmi okropnie/ skoro mamy nie pamiętać krzywd to niech to obowiązuje wszystkich. Mówienie o holocauście jest cacy /odnoszę wrażenie jakby obwiniało się o to Polaków/ ale mówienie o zbrodniach wysokich funcjonariuszy UB pochodzenia żydowskiego już jest be /a one mialy miejsce/. Nie wiem czy stosunek Żydów do Palestyńczyków jest taki jak należy .... moim skromnym zdaniem nie jest /ale ja się nie czuję tak pewnie w klimatach politycznych jak niektórzy koledzy z forum/ być może czegoś nie wiem.

Alladynka
19-09-2008, 13:31
natomiast lubię ludzi przedstawicieli różnych nacji. Lubienie człowieka ma się nijak do lubienia całego narodu.

Dokładnie tak .

Bianka
19-09-2008, 13:47
natomiast lubię ludzi przedstawicieli różnych nacji. Lubienie człowieka ma się nijak do lubienia całego narodu, podoba mi się muzyka żydowska, kultura żydowska, nie podoba mi się jęczenie bezustanne o holocauście /wiem, to brzmi okropnie/ skoro mamy nie pamiętać krzywd to niech to obowiązuje wszystkich. Mówienie o holocauście jest cacy /odnoszę wrażenie jakby obwiniało się o to Polaków/ ale mówienie o zbrodniach wysokich funcjonariuszy UB pochodzenia żydowskiego już jest be /a one mialy miejsce/. Nie wiem czy stosunek Żydów do Palestyńczyków jest taki jak należy .... moim skromnym zdaniem nie jest /ale ja się nie czuję tak pewnie w klimatach politycznych jak niektórzy koledzy z forum/ być może czegoś nie wiem.
Myślę dokładnie tak samo. I proszę nie podejrzewać mnie o przytakiwactwo, jest ono przeciwne mojej naturze.

Lila
19-09-2008, 14:01

Basia,to jest to właśnie...:) Kwint i esencja.
Podpisuję się ręcyma i nogyma.:D

maja59
19-09-2008, 14:30
Basia,to jest to właśnie...:) Kwint i esencja.
Podpisuję się ręcyma i nogyma.:D
Ja też się pod tym podpisuję, kocha się Stasia, Jasia i Marysię i nikt nie myśli skąd pochodzą.

marion
19-09-2008, 14:32
" W imieniu swoim oraz tych obdarzonych nadmierną pamięcią,dziękuję Ci Marion za pozwolenie. "

Lilu,ja nie mam prawa nikomu na nic "pozwalać"
Pewnie sie żle wyraziłam(prostaczek taki ze mnie :) )
Chciałam tylko wyrazić swoje zdanie;noszenie w sercu i rozpamiętywanie krzywd jest destrukcyjne dla każdej strony...

Powiedzieć głośno,ocenić,i wyciągnąć wnioski na przyszłość-to wg. mnie wlaściwa droga.

Kapitalne są posty Jakempy i Basi:)
podpisuję się pod nimi

pozdawiam

Konto usunięte
19-09-2008, 14:43
Gdyby jakiś naród lubić lub też nie, bazując na wydarzeniach historycznych, to niewiele byłoby nacji przez nas lubianych...
Ja lubię żydów ogólnie, nie patrząc na tą nację ani przez pryzmat religii, ani wojny ... Lubię ich ot , tak sobie , bez wyraźnego powodu...
A może chwila relaksu....
http://pl.youtube.com/watch?v=OhEa-gFpvOg&feature=related

Mariola1
19-09-2008, 15:42
Post Basi jest bardzo trafny i myślę, że większość ludzi nie tylko w Polsce myśli podobnie.

tar-ninka
19-09-2008, 17:20
Lilu przepraszam ,żle napisałam .
Pierwsza linijka była do ciebie w odpowiedzi na Twoj post do Jakempy i Mimozy.
i były poprostu przyznaniem im racji.
Następne, odnosiły sie między innymi do postu nr 38
piszę miedzy innymi a wiec nie tylko w odniesienu do twoich postow
A chodzilo mi dokładnie o wyciąganie przewinien zydów przy kazdej okazji.
A to jest watek o miłosci jak sama napisalas,.<Przeca temat jest o miłości nie o tolerancji.>
No własnie o miłosci ,a nie wypominaniu co oni nam zrobili albo nie.
Zgadzam się z Basią .I usilowalam to samo przekazac slowami mojego przyjaciela starego żyda . post nr.36
Tylko że nikt tego jakos nie zrozumiał..albo nie czytał ...

maja59
19-09-2008, 17:26
To była wojna nikt nie wie jak sie zachowa aby przeżyc
Nie ma złych i dobrych narodów sa ludzie..i ludzie .

Czytałam Ninko twój post i zgadzam się z Tobą, tylko ludzie się liczą, a ludzie tworzą narody. Należy szanować innych i wtedy mozna oczekiwać szacunku.

Kazimierz
19-09-2008, 18:35
Gdybym miał dwadzieścia pare lat i na swej drodze życia spotkałbym ładną Żydóweczkę,taką jak moja żona, to napewno bym ją pokochał. Żyda, w dodatku pejsatego,nigdy.
A tak w ogóle,to miałem w dzieciństwie,w czasie wojny,do ich wysiedlenia,kolegę Żyda. Na imię miał Mosiek,i dotychczas pamiętam,jedno zdanie,które do niego powiedziałem:Mosiek,sejno blijme-co znaczyło-Mosiek popatrz kwiaty. A te kwiaty,to były kaczeńce.

Teraz mówię do niego,gdziekolwiek jest: Mosiek-sejno blijme:
http://img204.imageshack.us/img204/2250/9v1ocaijw6kwcagti8atca9oo9.jpg
By kkwas (http://profile.imageshack.us/user/kkwas) at 2008-09-19
Pamiętam,to były właśnie takie kaczeńce,zerwane w stawie, Mosiek.

Dariusz Kosiur
20-09-2008, 14:15
„Żydzi po całej Polsce rozsypani, wszędzie z swym duchem wyłączności z naszym ludem pomieszani, nie tylko zaplugawią cały naród, zaplugawią cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawią w Europie na pośmiewisko i wzgardę.”
„Przestrogi dla Polski” autor Stanisław Staszic, rok 1789
S. Staszic nie był nacjonalistą, nie mógł być. Nacjonalizm (jako polityczna filozofia) narodził się dopiero w 1792 we Francji. W takim razie, o co chodziło S. Staszicowi, dlaczego napisał, to co napisał?
Dziwią mnie komentarze, w których komentujący bez żenady zrównują nacjonalizm na zmianę z faszyzmem i nazizmem. A przecież każde z tych pojęć oznacza coś jednak innego. Ale, jak widać szczupłość intelektualna stanowi znikomą przeszkodę do posiadania zdecydowanych poglądów, co skądinąd jest zrozumiałe.
Dziwi też, że brak znajomości historii stosunków polsko-żydowskich rónież nie stwarza najmniejszych wątpliwości w ich ocenie. Świadczy to natomiast o łatwości ulegania medialnej (i niestety oświatowej) propagandzie.
Dariusz Kosiur
P.S. Polecam "Kupca weneckiego" W. Sheakspeare

Kazimierz
20-09-2008, 14:55
„Żydzi po całej Polsce rozsypani, wszędzie z swym duchem wyłączności z naszym ludem pomieszani, nie tylko zaplugawią cały naród, zaplugawią cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawią w Europie na pośmiewisko i wzgardę.”
„Przestrogi dla Polski” autor Stanisław Staszic, rok 1789
S. Staszic nie był nacjonalistą, nie mógł być. Nacjonalizm (jako polityczna filozofia) narodził się dopiero w 1792 we Francji. W takim razie, o co chodziło S. Staszicowi, dlaczego napisał, to co napisał?
Dziwią mnie komentarze, w których komentujący bez żenady zrównują nacjonalizm na zmianę z faszyzmem i nazizmem. A przecież każde z tych pojęć oznacza coś jednak innego. Ale, jak widać szczupłość intelektualna stanowi znikomą przeszkodę do posiadania zdecydowanych poglądów, co skądinąd jest zrozumiałe.
Dziwi też, że brak znajomości historii stosunków polsko-żydowskich rónież nie stwarza najmniejszych wątpliwości w ich ocenie. Świadczy to natomiast o łatwości ulegania medialnej (i niestety oświatowej) propagandzie.
Dariusz Kosiur
P.S. Polecam "Kupca weneckiego" W. Sheakspeare

Panie Dariuszu ! Nie będę Pana nazywał żadnym określeniem, które Pan tu wymienia,tym bardziej,że Pan sam się nie zdeklarował,kim Pan właściwie jest. Nawet nie mogę nazwać Pana antysemitą,bo prawdziwy Polak antysemitą nie jest.
W czasach Stanisława Staszica,niewątpliwie wielkiego Polaka, w Polsce było kilka milionów Żydów i jego opinia o nich mogła być,pod pewnym względem, uzasadniona.
W Jego czasach lud żydowski,jak i lud polski,był z naszym ludem wymieszany,ale plugawy nie był, ani lud żydowski,ani lud polski.Plugawy,to dla mnie nie to samo, co skrajnie biedny.Cierpiący nędzę materialną.
Splugawić nas,nasz kraj,mogą tylko inne poglądy. Jakie, pozostawiam narazie do dyskusji forumowiczom-seniorom. Kazimierz.

Ps. O ile ja wiem, to w Polsce żyje obecnie 6000 Żydów, a Ameryce 6mln, w Niemczech 200tys.

gratka
20-09-2008, 15:36
Oj jak dobrze mieć chłopca do bicia. Można od razu - w pełnej umysłowej glorii będąc - pokazać kto plugawi, kto zdradza, kto źle rządzi (panie, w tym rządzie same Żydy!). My som czyści, moralni, zawsze pokrzywdzeni, wyzyskani, szlachetni, my prawdziwi Polacy, i mogłabym tak mnożyć i mnożyć te przymiotniki. My nigdy nic złego. To ten chłopiec.

Rozmawiają dwaj dyrektorzy. Jeden mówi: Panie ja bardzo dbam o poprawność polityczną, zatrudniłem nawet trzech Żydów, żeby nie powiedzieli, że ja antysemita, a pan? Ilu Żydów pan zatrudnia?
Drugi na to: nie wiem proszę pana, bo nikogo o wyznanie nie pytam.
I co? ten drugi wykazał "szczupłość intelektualną"?

Alsko
20-09-2008, 15:47
Gdyby był narodowcem, to myślałby przede wszystkim ze smutkiem i troską, że Polska nie zawarła paktu z Hitlerem przeciw Sowietom.

Wtedy nie miałby takiego dyrektorskiego dylematu...

Lila
20-09-2008, 17:12
No sam widzisz Dariuszu..
A nie mówiłam,że Twoje paskudne poglądy na temat sojuszu z Hitlerem ,jeszcze odbiją Ci się czkawką nie raz.
Tylko już nie ogarniam rozumem Twoich szerokich horyzontów,wybacz blondynce.:)
Bo Ty i z Hitlerem byś się sprzymierzył,a teraz z Putinem .Tym samym potwierdzasz słowa, o mało co profesora Bartoszewskiego, o Polsce jako brzydkiej pannie bez posagu na rozstajnych drogach.....
W domyśle -dającej każdemu dooooopy.
Więc ja sobie wypraszam stanowczo !
Sam sobie dawaj ,OK ?
Też mi poglądy narodowe,phi.

Dariusz Kosiur
20-09-2008, 17:57
Oj, Lila, zaczynasz jak niejaka M50, jeśli dobrze pamiętam ten kryptonim.
No, ale nawet przyjmując zapożyczoną - chwała Bogu - przez Ciebie metaforę (bo tylko Żyd może tak powiedzieć o Polsce, Żyd, który, jako minister RP, cicho przesiedział w knesecie, gyd obrażali tam Polaków), to lepiej być dziwką, która za swą usługę żąda dobrej zapłaty, niż szmatą, którą dupczy, kto i kiedy chce i nie dość, że nic nie płaci, to jeszcze tej szmacie wydrze ostatni grosz.
Dariusz Kosiur

maja59
20-09-2008, 18:03
Zdumiewa mnie dyskusja o Żydach bez Żydów. W Krakowie jest dzielnica Kazimierz, którą przez setki lat zamieszkiwali Żydzi. Krakowscy Żydzi zostali wymordowani w 1943 roku i zostało po nich puściuteńkie miasto Kazimierz, od wojny nie ma na Kazimierzu żywych Żydów, czasem przyjedzie jakaś wycieczka z Izraela obejrzeć domu dziadków, a raczej pradziadków. A tu prowadzimy dyskusję o Żydach, którzy niszczą narody z którymi żyją. Prawda z perspektywy Krakowa jest taka; byli Żydzi na Kazimierzu, zbudowali piękne miasto (teraz dzielnica) i zostali wymordowani, nie ma ich, nie żyją o co jeszcze chodzi????? Zamordowanemu narodowi cześć i chwała.

Lila
20-09-2008, 18:04
Oj, Lila, zaczynasz jak niejaka M50, jeśli dobrze pamiętam ten kryptonim.
No, ale nawet przyjmując zapożyczoną - chwała Bogu - przez Ciebie metaforę (bo tylko Żyd może tak powiedzieć o Polsce, Żyd, który, jako minister RP, cicho przesiedział w knesecie, gyd obrażali tam Polaków), to lepiej być dziwką, która za swą usługę żąda dobrej zapłaty, niż szmatą, którą dupczy, kto i kiedy chce i nie dość, że nic nie płaci, to jeszcze tej szmacie wydrze ostatni grosz.
Dariusz Kosiur

Hiiii ,kryptonim .:D .Niech Ci będzie Dariusz.
Ale nie można zrobić ,aby ona była porządną ,szanującą się kobietą - ta nasza Ojczyzna ?
Musi koniecznie być albo topową dziwką ,albo szmatą ?
Mnie się marzy Ona jako honorowa ,krewka niewiasta,co w pysk daje,gdy ją kto obrazi.:D
Tak dużo chcę ?

Pani Slowikowa
20-09-2008, 18:08
Hiiii ,kryptonim .:D .Niech Ci będzie Dariusz.
Ale nie można zrobić ,aby ona była porządną ,szanującą się kobietą - ta nasza Ojczyzna ?
Musi koniecznie być albo topową dziwką ,albo szmatą ?
Mnie się marzy Ona jako honorowa ,krewka niewiasta,co w pysk daje,gdy ją kto obrazi.:D
Tak dużo chcę ?

No wlasnie, taka zawsze byla przeciez!! Co to za nowa moda z tymi szmatami?
Pierwszy raz slysze..:rolleyes:

Dariusz Kosiur
20-09-2008, 19:25
Ano właśnie, i S. Staszicowi, i członkom Obozu Wielkiej Polski z R. Dmowskim na czele (który nota bene przewidział, to co sie stało w 1939), i dziś wsólczesnym polskim nacjonalisto, i mnie również na tym samym zależy. Ale żeby tak było Polska musi mieć narodowy rząd, nie może być otwartym państwem obywatelskim, w którym graja interesy wszystkich poza Polakami - i tyle.
Pani maja 59
Ma Pani niezbyt dokładne dane, Żydów w Polsce jest ok. 2,5% ogółu ludności.
Polecam Pani zasiuęgnięcie opinii, dlaczego coraz częściej właściciele krakowskich hoteli odmawiaja gościny Żydom, którzy przyjeżdżają na tzw. marsz żywych - obawiam się, że to Panią zaskoczy? Przy okazji można się dowiedzieć, jak zachowują się służby Mosadu ochraniające (przed czym i przed kim?) żydowskich gości w stosunku do Polaków?
Dariusz Kosiur

maja59
20-09-2008, 19:34
Pani maja 59
Ma Pani niezbyt dokładne dane, Żydów w Polsce jest ok. 2,5% ogółu ludności.
Polecam Pani zasiuęgnięcie opinii, dlaczego coraz częściej właściciele krakowskich hoteli odmawiaja gościny Żydom, którzy przyjeżdżają na tzw. marsz żywych - obawiam się, że to Panią zaskoczy? Przy okazji można się dowiedzieć, jak zachowują się służby Mosadu ochraniające (przed czym i przed kim?) żydowskich gości w stosunku do Polaków?
Dariusz Kosiur
Panie Darku, może jednak ty ponieważ taką chyba formę ma to forum nie urażając nikogo. Nie pisałam o Żydach w Polsce tylko o mieście żydowskim Kazimierzu w Krakowie. Co do zachowania grup żydowskich wiem niestety, że niszczą mienie w hotelach i hotele ich nie chcą. Z Mosadem chyba nie miałam styczności bo nic nie wiem o jego zachowaniu. Prawdą jest, że grupy zwiedzające Kazimierz zachowują się głośno i mają swoją ochronę, ale ci ludzie nie mieszkają w Polsce oglądają i wyjeżdżają, wiele też się uczą mając kontakt z polską młodzieżą. Myślę, że jest wiele zła pomiędzu narodem polskim i zydowskim, nieprawdziwych insynuacji, lata całe była żelazna kurtyna i dopiero teraz kolejne juz pokolenie Żydów zaczyna poznawać kraj swoich dziadków, dajmy im trochę czasu.

tar-ninka
20-09-2008, 19:34
Przypominam ..tytuł watku : Pokochać żyda.

to do D. Kosiura.

Konto usunięte
20-09-2008, 22:19
Staszic przestrzegał przed żydami... Słowacki przed papiestwem..
Ja wolę ,,Beniowskiego" bo mi bliższy.. a i przestrogi trafne.. A żydów lubię i już...
-----------------------------------
Kolejny żyd....
http://www.iv.pl/image/199509.jpeg (http://www.iv.pl/view/199509.html)

Janusz Korczak był prekursorem walki o prawa dziecka. Domagał się uznania dziecka za pełnowartościowego człowieka od chwili narodzin i na każdym etapie swego istnienia. Uważał , że dziecko ma prawo być sobą, być takim, jakim jest. Jeżeli dziecko jest „pełnym człowiekiem” to ma prawo do szacunku, ma prawo do tego , aby nie było lekceważone i ma prawo tego wymagać od dorosłych.

ostatek
20-09-2008, 23:18
"Stwierdzam tylko, ze ekonomia zydowska jest czyms okropnym. Nie przecze, jako moze byc Zyd tej ekonomii nie uznajacy; ale w takim razie jest on juz mniej wiecej odzydzony. Ani tez nie przecze, jako mnóstwo nie-Zydów przyczynia sie do coraz smielszego rozwoju ekonomii zydowskiej; ale bo tez oni sa juz zazydzeni. Róznica ekonomii zydowskiej a "lacinskiej", tj. pogladów i zasad gospodarstwa publicznego wsród spoleczenstw cywilizacji lacinskiej, wywodzi sie tedy glównie z czterech punktów: a) Zwolnienie od etyki wzgledem gojów; b) Inne zapatrywanie na istote majatku ruchomego a nieruchomego; c) obchodzenie sie bez rolnictwa; d) odmienna kolejnosc w trzech zasadniczych dzialach dobrobytu mieszczanskiego.

W cywilizacji lacinskiej pierwsze jest rzemioslo, potem nastepuje handel, na koniec przemysl; w zydowskiej zas handel wyprzedza wszystko. Wynika z tego, ze zubozale spoleczenstwo lacinskie (np. polskie) nie zdola odzyskac dobrobytu (i pozyskac dalszych tego nastepstw) inaczej, jak przez rozwój rzemiosla. Wynika nastepnie, jako przeciwna jest rozsadkowi, gdy w statystykach oficjalnych rzemiosla wciela sie do przemyslu; sprzeciwia sie zas dobru publicznemu, zeby gardlowac za przemyslem, podczas gdy zaniedbuje sie handel, a gnebi (sic) rzemioslo."

Feliks Koneczny "Cywilizacja żydowska". Takich "perełek" prof. Koneczny uzbierał wiele, właściwie cała książka jest jedną wielką perełką. Cieszę się z własnej awersji do niektórych klejnocików, aczkolwiek zaczęłam rozumieć Dariusza Kosiura... mając takiego nauczyciela nie można myśleć inaczej...

Dariusz Kosiur
20-09-2008, 23:51
Są Żydzi, których szanuję, np. B. Szenicera, byłego dyrektora Cmentarza Żydowskiego w W-wie, prof. N. Finkelstaina, pisarza Izraela Szamira, tylko, że oni zostali przez Żydów obwałani antysemitami.
Polecam: http://www.israelshamir.net/Polish/Polish9.htm
Dariusz Kosiur

Lila
21-09-2008, 00:02
Dariusz ,no teraz rozumiem .
Czyli narodowcy są prorosyjscy ,bo w istocie są antysemitami ?
Wprawdzie badania opinii publicznej w Rosji wykazały duży stopień sympatii do Polaków ( analogiczne w Polsce miały zgoła inny wynik ),ale jednak ...Wilk i zając mnie się przypomina.:)

ps.A cóż narodowcy powiedzą na odwieczną słabość Helmuta do Iwana ,i odwrotnie ? A my ,bidoki ,w środku.
Dobranoc.

ostatek
21-09-2008, 00:37
Wylazł z deszczu - wlazł pod rynnę. Jak bym Konecznego czytała; wydanie drugie, uzupełnione i poprawione, w dodatku w pigułce...
A miałam cichą nadzieję, że Dariusz powie kto pisał przedmowy do dzieł prof. Feliksa. Ech, idę posłuchać "Skrzypka na dachu"...

VETUS
21-09-2008, 15:58
Tak przy okazji i mieszcząc się w temacie - wygrzebałem w starych notatkach;

Julian Tuwim "bank"

Jak czarne włochate kulki
Po banku toczą się srulki.
Skaczą, skaczą nad biurkiem,
Targuje się srulek ze srulkiem.
Srulek, srulkowi uległ
I biegnie do kasy srulek.
Liczy drżącymi palcami
I zmyka przed srulkami.
W klubzeslach zdala od kasy
Siedzą srule grubasy.
Srulki z uśmiechem lubym
Kłaniają się srulom grubym.
A w głębi, w ciszy - wielki jak król
Duma sam główny Srul.

Ładny klimacik, prawda? Handele-mendele-lichwa. No, chyba nie będziemy Tuwima posądzać o antysemityzm?

Konto usunięte
21-09-2008, 16:14
Może w łacinie jesteś otrzaskany Vetusie... to jednak interpretacja wierszy nie jest twoją mocną stroną... no cóż , każdy orze jak może (skąd ja to znam ?).. Skoro nie umiesz odczytać tego ,, co poeta miał na myśli"... odczytasz to, co chcesz odczytać...
A ja i tak kocham Tuwima... kolejnego wielkiego żyda..
http://www.iv.pl/image/199507.jpeg (http://www.iv.pl/view/199507.html)

,,Miłość ci wszystko......"

Miłość ci wszystko wybaczy
Miłość ci wszystko wybaczy
smutek zamieni ci w śmiech

miłość tak pięknie tłumaczy
zdradę i kłamstwo
i grzech....

Choćbyś ją przeklął w rozpaczy
że jest okrutna i zła
miłość ci wszystko wybaczy,
bo miłość, mój miły, to ja ...

Gdy pokochasz tak mocno, jak ja
tak tkliwie, żarliwie, tak wiesz ...

do ostatka, do szału, do dna,
to zdradzaj mnie wtedy i grzesz.

Bo miłość ci wszystko wybaczy ...

Kazimierz
21-09-2008, 16:22
To ty Vetus na szmoncesie nie znasz. Toż to piękna żydowska satyra Tuwima.

Przykładowe szmoncesy z WIEM:

Nauczyciel pyta małego Icka:
- Pożyczyłem od twego ojca sto złotych i po tygodniu oddałem dwadzieścia. To ile jestem mu dłużny?
- Sto złotych!
- Cóż to? Jesteś Żydem a na rachunkach się nie znasz?!
- Na rachunkach to ja się znam, ale pan nie zna mojego ojca!

Do starego Srula, bankiera przychodzi syn, Moszek.
- Tate, jak to jest – ludzie dają pieniądze i wyjmują. Dostają to co włożą. A u nas i mercedes, i jacht, i willa w Milanówku?
- Dam ci przykład synu - mówi Srul. - Idź do kuchni. W lodówce, tfu, tfu... Boże przebacz, kawałek słoniny leży. Przynieś go.
Mosze poszedł i przyniósł.
- A teraz odnieś go, tfu, tfu... – mówi Srul.
Mosze odniósł i wraca:
- Odniosłem i co?
- Przyniosłeś, odniosłeś, a paluszki tłuste.
Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Szmonces"

VETUS
21-09-2008, 16:36
Może w łacinie jesteś otrzaskany Vetusie... to jednak interpretacja wierszy nie jest twoją mocną stroną... no cóż , każdy orze jak może (skąd ja to znam ?).. Skoro nie umiesz odczytać tego ,, co poeta miał na myśli"... odczytasz to, co chcesz odczytać...
...

Ja nic nie interpretuję, ja nic nie odczytuję, ja cytuję... i też kocham Tuwima.

krysta
21-09-2008, 16:42
"Przy szabasowych świecach " Horacy Safrin:
-Tate,co to jest dyplomata?-pyta synek ojca-kramarza.
-Dyplomata to jest taki kupiec, co handluje polityką.

Lila
21-09-2008, 17:30
Tuwima tak..Kosińskiego wręcz nie cierpię.

Dariusz Kosiur
21-09-2008, 17:30
Re: ostatek #84
Jakiż to dorobek intelektualny i publicystyczny reprezentuje Pani nie posiadająca cywilnej odwagi do przedstawienia się z nazwiska i ukrywająca się za kryptonimem "ostatek", ze podważa odserwacje i prace naukowe prof. F. Konecznego. Prace profesora cieszą się uznaniem w Europie Zach. już od przed wojny i do dziś (dziwnie w Polsce nie są popularyzowane?). A czym Pani "ostatek" może się wykazać?
Dariusz Kosiur

Lila
21-09-2008, 17:40
Re: ostatek #84
Jakiż to dorobek intelektualny i publicystyczny reprezentuje Pani nie posiadająca cywilnej odwagi do przedstawienia się z nazwiska i ukrywająca się za kryptonimem "ostatek", ze podważa odserwacje i prace naukowe prof. F. Konecznego. Prace profesora cieszą się uznaniem w Europie Zach. już od przed wojny i do dziś (dziwnie w Polsce nie są popularyzowane?). A czym Pani "ostatek" może się wykazać?
Dariusz Kosiur

O matko ,Dariuszu.Bądź aniołem i nie brzęcz.
Ja też bez nazwiska,a i to różne ...hmmm...imponderabilia...wycierają sobie moim imieniem ,oślinione gębule na innych forach.
Jedna ślicznota ( znana mi osobiście ) nawet zdjęcia się wzięła i czepiła.Nie każdy -szczególnie z małej miejscowości - chce ,aby szargano mu nazwisko w internecie.

Ty- to co innego.Działasz ostro i masz przed sobą przyszłosć polityczną,choć mocno zastanawiałabym się ,czy oddać by na Ciebie głos w wyborach prezydenckich,skoro kumplujesz się ze śmiesznymi ludzikami z Polski Walczącej.

Powiedziałam.Howgh !!:D

senior A.P.
21-09-2008, 18:35
Roznie to bywa z kumplami !

senior A.P.
21-09-2008, 18:38
Pokachac Zyda/Zydowke ? A czemu by nie ,przeciez to tez ludzie.
Ja ich kocham juz 19 lat ,zyje wsrod nich ale popieram tylko tych dobrych.
Pozdrowienia dla wszystkich dobrych forumowiczow bez wzgledu na pochodzenie !

ostatek
21-09-2008, 19:06
Hm... Panie Dariuszu, nie mam gwarancji, że posługuje się Pan własnym nazwiskiem; mogę wierzyć albo nie - moja rzecz.
Klub Seniora nie stawia również wymagań dotyczących wykształcenia ani dorobku naukowego, więc nie mam obowiązku o tym pisać, ani przedstawiać się imieniem i nazwiskiem. Czytać umiem, więc poczytałam Konecznego lat temu kilka. I nie dziwię się, że nie jest publikowany; dziwię się, że został na dysku, bo powinnam wykasować.
Wyciągnęłam własne wnioski z lektury. Bezkrytyczna wiara w każde słowo pisane - grozi schizofrenią (na jednej półce Biblia, Darwin, Budda, etc.; uwierzyć jednocześnie we wszystko się nie da). Pozwoli Pan, że zachowam własne poglądy, których nie muszę się wstydzić i których NIKT nie może mi zakazać. Myślenie nie jest (mam nadzieję, że długo nie będzie) kontrolowane.
Nie pytam o Pana dorobek naukowy, bo - jeżeli Pan nawet takowy posiada - nie będę Pana wyznawcą ani czytelnikiem...

Lila
21-09-2008, 19:26
Seeeeeenioooor !:):)

Miło Cię widzieć .

ammi1952
21-09-2008, 19:33
Senior ,ucieszył mie twój widok , no sama poniekąd aż w to nie wierzę ale cieszę się że wróciłeś - brakowało mi Cię .

ammi1952
21-09-2008, 19:37
A czym może się popisać Pan Dariusz Kosiur oczywiście jak pominie się milczeniem sianie nienawiści do pewnych nacji??

ostatek
21-09-2008, 20:15
Senior A.P. - niech zakwitnę! Któż by pomyślał, że ja też się ucieszę. :) Miło Cię widzieć. :cool:

Dariusz Kosiur
21-09-2008, 20:33
Re: ostatek
Zasadniczo chodzi o to, że jeżeli już decydujemy się na podważanie opnii naukowca (o nie kwestionowanym w Europie autorytecie) wypada przedstawić w miarę poważne argumenty. Stwierdzenie typu: Takich "perełek" prof. Koneczny uzbierał wiele, właściwie cała książka - "Cywilizacja żydowska" - jest jedną wielką perełką. jest - delikatnie rzecz ujmując - dość nieeleganckim sposobem dyskutowania i właściwie dyskusję przekreśla. Jeżeli w ten sposób traktujemy poważne argumety naukowca, to co wtakim razie stanowi dobry punkt wyścia, wartość do dyskutowania dowolnego zreszta problemu.

Re: Lila
#86 Czyli narodowcy są prorosyjscy ,bo w istocie są antysemitami ?
Wprawdzie badania opinii publicznej w Rosji wykazały duży stopień sympatii do Polaków ( analogiczne w Polsce miały zgoła inny wynik ),ale jednak ...Wilk i zając mnie się przypomina.

ps.A cóż narodowcy powiedzą na odwieczną słabość Helmuta do Iwana ,i odwrotnie ? A my ,bidoki ,w środku.
Lila, co ma prorosyjskość z antysemityzmem wspólnego i czy walka o interes i prawa dla własnego narodu na własnym terytorium może być określona jako jakikolweik rasizm?
Twoje polityczne myślenie można przyrównać do lotu ćmy. To nic, że widzi ona płomień i tak w nim spłonie.
Narodowa polityka (chodzi o narodowców) nigdy nie wynikała z sentymentów tylko z racjonalnej analizy politycznej. Tak samo jest i dzisiaj. Gdyby zamiast Rosji graniczyły z Polską USA, czy Chiny, a Rosja zajmując miejsce w Ameryce prowadziła taką samą politykę jak USA dziś, powiedziałabyś pewnie, że narodowcy są proUSA lub prochińscy. Bo tak i szkoła i media ukształtowały i kształtują polityczne postrzeganie (bo nie myślenie) polityczne Polaków.
Dariusz Kosiur

Konto usunięte
21-09-2008, 20:49
Szczypta polityki , widmo narodowców przepasane poglądami panów, którym się wydaje , że tylko oni się mają rację ... i oto wątek o miłości zmienił się w topik (delikatnie mówiąc)..o niechęci ..

senior A.P.
21-09-2008, 21:04
Nacjonalizm ! Warto o nim pamietac ale prosze nie mylic z innymi okresleniami,o ktorych Darek wspomnial.
Ja wierze,ze ludzie obojetnie na jaka narodowosc beda sie jeszcze milowali,wczesniej musza jeszcze troche pocierpiec pod kazdym wzgledem i to kazda nacja narodowa bez wyjatku.
Bog wie jak tego dokonac.
Pokoj z WAMI !
Dziekuje za powitanie i przyjecie do grona dyskutantow.

ostatek
21-09-2008, 21:09
Argumentem był cytat z "Cywilizacji żydowskiej". Dla mnie perełka, niestety. Cytat wybrany metodą losową, nie najlepszy, ale nie miałam czasu na szukanie innych. Przyznaję, że lepszym argumentem by były cytaty o wiedzy, historii i intelekcie Żydów. Ale przecież prace naukowe profesora Pan zna lepiej niż ja, więc nie ma potrzeby mnożenia cytatów. Byłam przekonana, że wybitnemu intelektualiście wystarczy drobny sygnał... przepraszam, jeśli się myliłam... w tej sytuacji, faktycznie, dalsza dyskusja sensu nie ma, tym bardziej, że zdania o autorytecie F.K. mamy różne. Cóż, dla jednych nauka, dla innych - nauczka...
Zarzuca mi Pan brak elegancji... jeśli elegancja jest zgodą na wszystkie poglądy i poklaskiem dla każdego słowa drukowanego - nigdy nie będę elegantką. Nawiasem mówiąc, czy nazywanie nicku "kryptonimem" jest eleganckie? Proszę, oświećcie wiejską kobiecinę, która nawet utytułowanemu naukowcowi ślepo nie wierzy...

z centrum
21-09-2008, 21:16
Madeleine Korbel Albright zaprosiła na konwencję Demokratów naszego wicepremiera Waldemara Pawlaka.
I to jest a propos tematu pokochać Żyda

Lila
21-09-2008, 23:46
Przepraszam Bogda,że na tym wątku..

Dariusz ,ja Cię nie potępiam i nie przyrównuję do owada.OK ? Trzymaj może jakiś poziom,skoro prowadzisz internetowy uniwersytet.

Jesteście jedyną częścią naszego narodu,który chciałby współpracy z Rosją.Nieliczną jak na razie.
Czy to nie z Waszej formacji odbywały się demonstracje pod hasłem ''Solidarni z Rosją '' w czasie ,gdy w Gruzji ginęli ludzie ?

Ja wiem,że nacjonalista polski nijak się ma do niemieckiego ,czy ruskiego typu -Żyrinowski.
Ja wiem,że nacjonalizm polski zrodził się z bólu i miłości do ojczyzny.Ale jeżeli Rosja co jakiś czas wysyła do nas sygnały ,kto tu rządzi,to może czas zrewidować poglądy na sojusze i łaskawszym okiem spojrzeć na jej -może nie wrogów -ale konkurentów.
Pamiętasz ,jak ktoś zapytał rosyjskiego chłopa ,co zrobiłby jakby został carem ?
I Wania skazał : usiadłbym na drodze i każdego biłbym w mordę.
To mordobicie ma w swojej doktrynie Rosja ,a wy chcecie nadstawić do bicia twarz narodu.Chyba lepiej się wypiąć inną częścią ciała,co ?

Poza tym ,wy nie uznajecie polskich autorytetów.W każdym widzicie syjonistę.Nawet w Piłsudskim.Tym samym sami postawiliście się poza boiskiem do gry w piłkę.Możecie klaskać lub buczeć,ale do piłki to nigdy nie dojdziecie.

O le !!!

senior A.P.
22-09-2008, 00:49
Warto zauwazyc ,ze niektore strony internetowe zostaly zalozone aby antysemityzm w Polsce nie zaginal - nie uwazasz Lilo ?
Podobnie jest z jednoczeniem sie Polakow w slusznych sprawach - takze na internecie.Czy zawsze trzeba tanczyc tak jak orkiestra gra,przy zachowaniu rytmu mozna tanczyc na rozne sposoby,od partnerki/partnera wiele zalezy.
Przyjemnych snow !

senior A.P.
22-09-2008, 10:00
Zastanawiam sie czy Zydzi nas (Polakow) kochaja ?

senior A.P.
22-09-2008, 10:02
Moderatorze !
Umiesz liczyc do trzydziestu ??????????????????????????

Konto usunięte
22-09-2008, 10:02
Bog wie jak tego dokonac.
Pokoj z WAMI !
Dziekuje za powitanie i przyjecie do grona dyskutantow.
Wielu wie , co Bóg wie, chce, lubi, zrobi.....
Skąd wy to wiecie ? Gadacie z nim? A w jakim języku...jidisz..?
No bo skoro Jezus był czystej krwi żydem....bo chyba nie po polsku...

senior A.P.
22-09-2008, 10:06
Normalnie - myslimy i zyjemy po polsku.
Co ciekawe Bog nas a my jego rozumiemy !
Szkoda,ze nadal moje posty sie nie ukazuja,obawiacie sie starego Polaka ???
Rozumie cenzura zakulisowa - co chcemy to puscimy .
Boze ! Jak ci ludzie sa rozpoznawalni !

Lila
22-09-2008, 10:12

No to teraz rozumiem,czemu ON mnie nie wysłuchuje.
Ja z nim po polsku gadałam.Koń zawsze ma pod górę.:rolleyes:

ps.za czasów Chrystusa nie było jidisz.

senior A.P.
22-09-2008, 11:00
Bog zna (podobno) jezyki obce ale pisac po polsku nie zawsze potrafi.
Jezyk polski jest piekny ale trudny do nauki (obcym).

Dariusz Kosiur
22-09-2008, 13:51
Re: Lila
#108 Czy to nie z Waszej formacji odbywały się demonstracje pod hasłem ''Solidarni z Rosją '' w czasie ,gdy w Gruzji ginęli ludzie ?
Nie wiem, kto organizował demostrację, widziałem tylko zaproszenia w internecie. Widziałem także przejeżdżając samochodem, jak ci z grupy "solidarni z Gruzją" gonili i bili tych niewielu myślących "solidarnych z Rosją".
Jeśli chodzi o ludzkie ofiary tej wojny, to niestety masz niedokładne informacje. Mimo wszystko warto słuchać nawet TOK FM. Z tej rozgłośni można się było dowiedzieć, że to Gruzja rozpoczęła inwazję, że to armia gruzińska użyła bomb kasetowych, że Osetyńczyków zginęło 1400 - 2000, a Gruzinów ok. kilkudziesięciu, głównie żołnierzy.
Polecam tekst prof. A. Raźny (wyjątkowy jak na antyrosyjskość i proamerykańskość Radia Maryja): http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20080812&id=sw15.txt
Polecam i swoje co nieco: http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=730
Dariusz Kosiur

Konto usunięte
22-09-2008, 21:43
Powróćmy do pozytywnych uczuć względem żyda...
http://www.iv.pl/image/199533.jpeg (http://www.iv.pl/view/199533.html)

,,Niewiara"

Już nic nie widzę - zasypiam już
W ciszy i w grozie.
Znika mi słońce w załomach wzgórz.
Bóg znika - w brzozie...

Ginie mi z oczu umowny kwiat
W chwiejnej dolinie.
Gdzie się podziewa ten cały świat.
Gdy z oczu ginie?

Czy korzystając z tego, żem zwarł
Rzęsy na mgnienie
Znużony dreszczem i łzami czar
Znicestwią w cienie?

Czy wypoczywa od barw i złud
Popod snu bramą,
Wznosząc boleśnie w wieczność i w chłód
Twarz nie tę samą?

Nie, nie! Przy tobie jak dawniej trwa.
śmiertelny, bujny!
Jest tu, gdzie zgroza, niewiara twa
I sen twój czujny!l

Lila
22-09-2008, 22:16
Mała poprawka ...względem wielu Żydów.
Ja ,obudzona ze snu,potrafię recytować ...o ogonie ,co jak ruda chmura zwisał..
gdzie widziano najpierw ogon
A dopiero potem lisa .Lisa Witalisa.Tak to szło,gdy zwierzęta ,wybierały prezydenta.....Mój ukochany Brzechwa Jan.

VETUS
22-09-2008, 23:57
....Mój ukochany Brzechwa Jan.

No, na przykład Brzechwa Jan (Jan Wiktor Lesman) Też nasz.

Pani Slowikowa
23-09-2008, 00:44

Ja tam gadam po polsku z Jezusem.. a on mi odpowiada po angielsku:cool: :D

senior A.P.
23-09-2008, 11:28
To chyba jest wspaniala rozmowa ,choc w jednym kierunku.

senior A.P.
23-09-2008, 14:40
Dzisiaj przyszedl pod moje ogrodzenie czlowiek z semickimi rysami twarzy i zapytal czy nie chce sprzedac domu.Z ciekawosci zapytalem (wg.starego szablonu) : Ile bys za nie go dal ?
Uslyszalem odpowiedz ,ktora mnie sklania do szczerego pytania : I jak tu nie pokochac Zyda ?
Przeciez jak "bida to do Zyda " !
Zastanawiam sie kto kogo chcial poratowac - on mnie,czy ja jego.
To chyba na temat (jak wyzej) - kochanie moje kwitnie.
Moze i w Polsce macie takich kupcow ?
Cencie sie BRACIA POLACY.

Mam nadzieje,ze z opoznieniem ale post ten sie pojawi.

Lila
23-09-2008, 22:32
No i jak tu nie kochać.Szczególnie po ostatnich wypadkach,o których prasa milczała..

''Młody polski Żyd, który jak zwykle w szabat kilka miesięcy temu chciał pomodlić się w swojej synagodze. ( na Kazimierzu ). Zapytał jedynie, dlaczego nie może wejść do świątyni. Zamiast odpowiedzi otrzymał kilka kopniaków.

– Widziałem to na własne oczy – mówi Mike Urbaniak, redaktor Forum Żydów Polskich i korespondent „European Jewish Press” w Polsce. – Widziałem, jak właściwie bez jakichkolwiek powodów mój kolega został brutalnie zaatakowany przez agentów ochrony z Izraela.
A wszystko to podobno w imię bezpieczeństwa izraelskich dzieci.''

To wszystko w polskim Krakowie .
Czyli Żydzi też dzielą się na tych gorszych i lepszych,z czego gorsi są oczywiście nasi obywatele.

Pani Slowikowa
23-09-2008, 22:36
To chyba jest wspaniala rozmowa ,choc w jednym kierunku.

Jak to w jednym kierunku?? Przeciez mowie ze otrzymuje odpowiedz i to po angielsku..:rolleyes:

Pani Slowikowa
23-09-2008, 22:43
.

–Czyli Żydzi też dzielą się na tych gorszych i lepszych,z czego gorsi są oczywiście nasi obywatele.

A czy kiedykolwiek bylo inaczej??

ostatek
23-09-2008, 23:06
No, na przykład Brzechwa Jan (Jan Wiktor Lesman) Też nasz.
Święta prawda. Nie pamiętam już, która szkoła podstawowa nie zechciała mieć Brzechwy za patrona, bo niesłusznego pochodzenia on był... oczywiście, dzieci o zdanie nikt nie pytał.

Lila
23-09-2008, 23:13
Święta prawda. Nie pamiętam już, która szkoła podstawowa nie zechciała mieć Brzechwy za patrona, bo niesłusznego pochodzenia on był... oczywiście, dzieci o zdanie nikt nie pytał.

A pamiętam.Kołtuństwo zwyczajne,bo dzieci zawsze Brzechwę kochały.

Ale jeszcze o miłości.Jeden z przykładów ( a są ich dziesiątki ).

Sześcioletni Krzyś z Kazimierza też grał w piłkę. 15 kwietnia, w niedzielny wieczór, po tym jak strzelił dwa gole, chciał normalnie wrócić do domu. Domu położonego blisko synagogi, przed którą zgromadziły się na uroczystościach poprzedzających Marsz Żywych setki młodych Izraelczyków.
Tuż przed ulicą Szeroką Krzysia zatrzymało kilku zdecydowanie niemiłych panów. – Dziś jest to teren półprywatny. Przejścia nie ma – usłyszał. Nie pomogły prośby chłopca, że jak nie wróci na czas do domu, jego mama będzie się denerwować.
„Bramkarze”, co ciekawe, tym razem polscy, i co jeszcze ciekawsze, w towarzystwie krakowskich policjantów, okazali się również głusi na prośby wycieczki Holendrów, którzy pół roku wcześniej zarezerwowali sobie kolację w restauracji przy ulicy Szerokiej. – To wolny kraj? – próbował upewnić się jeden z turystów.

Hej ,zapraszam do dyskusji,jak kochać ''takich '' Żydów ?

Pani Slowikowa
24-09-2008, 00:33
a co to znaczy teren "polprywatny"?? Do kogo naleza te polowki?

Lila
24-09-2008, 09:57
a co to znaczy teren "polprywatny"?? Do kogo naleza te polowki?

Wszystkie te połowki należą do Polski.I prawo zakazuje organizowania takich imprez,aby mieszkańcy czy goście restauracji mieli utrudnione wejście .

Na wszelki wypadek.
Źródło - ''Przekrój ,nr 17 z 2007 roku..

– Samolot po wylądowaniu w Polsce młodzieży izraelskiej wygląda jak pole bitwy – przyznaje pracownik LOT proszący o anonimowość. – Najgorszy jest jednak stosunek tych dzieciaków do polskiej obsługi. Niedawno jedna ze stewardes dostała od młodego Izraelczyka w twarz. Tylko dlatego, że zbyt długo czekał na coca-colę.
.

CDN.

ps.Ciekawe ,że chasydzi przyjeżdżają bez żadnej ochrony ? Wiem ,bo corocznie ich spotykam w Lelowie .Są przemili i uśmiechnięci.Wierzę ,że Dawid Biedermann - cadyk ,był taki sam.Niesłychanie dobry człowiek.
Ale to co wyprawiają Izraelczycy ,to sorry...za gębę ich i won.
Niech nie jadą na tragedii ,bo ta dotknęła naszych obywateli -Żydów .Tych gorszych.Bo elita siedziała w Ameryce,nie reagując .

Dariusz Kosiur
24-09-2008, 11:53
„Przed datą 2050 Polska stanie się ekonomiczną potęgą, a siłą napędową tego sukcesu będzie Polski Żyd” – K. Gebert, miesięcznik „Moment” 1998, USA

K. Gebert Od 1989 r. dziennikarz i współpracownik "Gazety Wyborczej" (gdzie publikuje na ogół pod pseudonimem Dawid Warszawski), założyciel i były redaktor naczelny miesięcznika o tematyce żydowskiej "Midrasz".

Jest synem Bolesława Geberta, jednego z założycieli Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych.
W drugiej połowie lat 70. Gebert był współzałożycielem Żydowskiego Uniwersytetu Latającego (ŻUL) i Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. ŻUL był pierwszą niezależną grupą żydowską, jaka powstała w Polsce po 1968 roku i która stała się zaczynem wielu późniejszych inicjatyw żydowskich.
Dariusz Kosiur

senior A.P.
24-09-2008, 13:48
Temat dosc prowokacyjny ale potrzebny nie dlatego,ze wstydliwy (jak widze po ilosci zabierajacych w tym temacie glos - nagle wszyscy zamilki,nie chcac sie narazic dla....),co bardzo "niebezpieczny" dla osob niebedacych pochodzenia zydowskiego chociazby w posadzeniu o antysemityzm.
Tu warto jeszcze raz przypomniec ks.profesora W.Chrostowskiego zyjacego juz dzisiaj w Warszawie w jednej z parafii na Ochocie ,ktory prowadzil dialog z Zydami z ramienia KK i to bardzo dlugo.Warto wiec siegnac do jego opracowan i wypowiedzi,moze tam znajdziemy odpowiedz i sposob czy da sie pokochac i jak Zydow.
Ja juz ich pokochalem a oni mnie na wiele sposobow.
Mam nadzieje,ze temat sie rozwinie i nasze stale forumowiczki i furomowicze zabiora (chyba) i na ten temat glos,a moderatorzy i administracja nie beda przeszkadzac - nooo ,chyba,ze naruszony zostanie regulamin - zle nie spi.

tar-ninka
24-09-2008, 17:52
Mam nadzieje,ze temat sie rozwinie i nasze stale forumowiczki i furomowicze zabiora (chyba) i na ten temat glos,a
moderatorzy i administracja nie beda przeszkadzac - nooo ,chyba,ze naruszony zostanie regulamin - zle nie spi.

Seniorze odczep sie wreszcie od moderatorów
a jezeli masz juz masz do ktorego pretensje to wymien
ktory i co ci zrobił
Czy ty musisz stale miec kogos na kim musisz utykac .
Jak nie naród wybrany to moderatorzy ....Zastanow sie co piszesz .

senior A.P.
24-09-2008, 18:10
Gdzie ty tu widzisz moje pretensje - mozesz jasniej ?
Jaki narod "wybrany" masz na mysli,jezeli polski to ja sie za takiego nie uwazam.
Jezeli to bylo moje zrozumie ( o co masz do mnie pretensje w roli moderatora),to ciekawe skad mnie znasz i jak ja mysle.
Moze ze przez ciebie przemawia jakis antagonizm do mnie ???
Prosze tez zauwazyc,ze nie ja ten temat zakladalem.
Pozdrawiam i zycze milego wieczoru,nawet na sluzbie.

Lila
24-09-2008, 18:13
Temat dosc prowokacyjny ale potrzebny nie dlatego,ze wstydliwy (jak widze po ilosci zabierajacych w tym temacie glos - nagle wszyscy zamilki,nie chcac sie narazic dla....),co bardzo "niebezpieczny" dla osob niebedacych pochodzenia zydowskiego chociazby w posadzeniu o antysemityzm.
Tu warto jeszcze raz przypomniec ks.profesora W.Chrostowskiego zyjacego juz dzisiaj w Warszawie w jednej z parafii na Ochocie ,ktory prowadzil dialog z Zydami z ramienia KK i to bardzo dlugo.Warto wiec siegnac do jego opracowan i wypowiedzi,moze tam znajdziemy odpowiedz i sposob czy da sie pokochac i jak Zydow.
Ja juz ich pokochalem a oni mnie na wiele sposobow.
Mam nadzieje,ze temat sie rozwinie i nasze stale forumowiczki i furomowicze zabiora (chyba) i na ten temat glos,a moderatorzy i administracja nie beda przeszkadzac - nooo ,chyba,ze naruszony zostanie regulamin - zle nie spi.

Kto zamilkł ? Mnie nie było ,a czemu inni nie piszą ,to nie wiem.

Pokochać ,jak to łatwo powiedzieć.
Dalszy ciąg z Krakowa.To nie ja ,to "Przekrój''.

Toskańczyk Roberto Lucchesini, od kilku lat mieszkaniec Krakowa, ostatnio prawie nie śpi. Zanim zacznie normalnie poruszać rękami, będzie musiał przejść długą rehabilitację. A wszystko po tym, jak w biały dzień na oczach przechodniów i kilkudziesięciu nastolatków zamkniętych szczelnie w autobusach zaopatrzeni w ostrą broń izraelscy ochroniarze, skrępowali mu z tyłu ręce nad głową i skuli go kajdankami.
Na środku krakowskiej ulicy. Chwilę przedtem Włoch na różne sposoby próbował zmusić kierowców autobusów, by wyłączyli silniki.
– Izraelczycy założyli mi kajdanki, rzucili twarzą w psie odchody i kopali – żali się Lucchesini. Następnie oprawcy po prostu odjechali. Włocha rozkuła dopiero policja.
:mad:

Ha.Trudna to miłość będzie,coś mi się wydaje.:D

senior A.P.
24-09-2008, 18:18
Czyli dzialo sie to w wolnym i demokratycznym panstwie prawa w Polsce ?
To jakaz to demokracja i nawet nie da sie zakwalifikowac do "wolnosc Tomku w swoim domku" ???

Lila
24-09-2008, 18:24
Czyli dzialo sie to w wolnym i demokratycznym panstwie prawa w Polsce ?
To jakaz to demokracja i nawet nie da sie zakwalifikowac do "wolnosc Tomku w swoim domku" ???

Tak ,2 lata temu w Krakowie.
I tu jest pytanie .Mamy starać się pokochać Żyda,czy Izraelczyka ? Bo Żyda ,jak najbardziej.Był taki jeden,co wyciągnął mojego Ojca z UB,ratując mu życie i spłacając swój dług z czasów wojny.
Zwyczajnie.Przed wojną byli wspólnikami .Uczciwymi i lubiącymi się.Pan B.I .wyjechał w roku 60 -tym do swej Ziemi Obiecanej.Niestety ,nie wziął pod uwagę tęsknoty za Polską.

ps.wszystko to takie pogmatwane.

senior A.P.
24-09-2008, 18:38
Przeciez nawiazalismy przyjazn polsko-izraelska,miejmy nadzieje,ze sie wszystko dobrze potoczy.Moze nawet pociagi przyjazni beda kursowac (jak kiedys bywalo ze ZSRR).
Lila ten narod trzeba kochac ,oni swietnie handluja,przeciez juz w Polsce nie ma pustych polek ,jak kiedys tylko z octem i wodka na kartki.
Teraz wszystkiego pod dostatkiem !

Lila
24-09-2008, 18:43
Przeciez nawiazalismy przyjazn polsko-izraelska,miejmy nadzieje,ze sie wszystko dobrze potoczy.Moze nawet pociagi przyjazni beda kursowac (jak kiedys bywalo ze ZSRR).
Lila ten narod trzeba kochac ,oni swietnie handluja,przeciez juz w Polsce nie ma pustych polek ,jak kiedys tylko z octem i wodka na kartki.
Teraz wszystkiego pod dostatkiem !

Z pociągami może być mały problem.Czemu nie zresztą ?:D

Ciąg dalszy miłości ...włosko -izraelskiej ,z Wawelem w tle.

Na krakowski Kazimierz, dawne żydowskie miasteczko, po którym zostały jedynie synagogi i ludzkie, często bardzo bolesne wspomnienia, Lucchesini przeniósł się z miłości do polskiej kobiety i polskiego miasta. Zamieszkał w kamienicy z widokiem na bożnicę.
– Wydawało mi się wtedy, że to najpiękniejsze miejsce na świecie – mówi. – Po pewnym czasie zrozumiałem, że miejsce, owszem, jest piękne, ale nie dla jego dzisiejszych mieszkańców.

No ,z tej miłości nic nie będzie.Ale co nas obchodzi jakiś skopany Włoch ?;)

senior A.P.
24-09-2008, 18:50
Ja tak sobie mysle,ze ten Wloch pechowo sie zakochal.Tak to juz jest z tymi Wlochami,ze Amerykanie nie chca nawet od nich samochodow kupowac,Fiata w USA nie uswiadczysz.
Jeden Polonus sobie malucha sprowadzil ale przestal nim jezdzic ,bo czesci do nie go w motoryzacyjnych sklepach amerykanskich nie bylo.
Czyzby jakies uprzedzenia do wloskiej motoryzacji ?

Lila
24-09-2008, 18:54
Ja tak sobie mysle,ze ten Wloch pechowo sie zakochal.Tak to juz jest z tymi Wlochami,ze Amerykanie nie chca nawet od nich samochodow kupowac,Fiata w USA nie uswiadczysz.
Jeden Polonus sobie malucha sprowadzil ale przestal nim jezdzic ,bo czesci do nie go w motoryzacyjnych sklepach amerykanskich nie bylo.
Czyzby jakies uprzedzenia do wloskiej motoryzacji ?

Też tak myślę.Temu Izraelczykowi pewnie nawalił Fiat Uno ....na wzgórzach Golan .
Faktycznie ,miał rację.Niech Włoch płaci za te samochody z usterkami.Trudno.Zrozumiałam powody.Zawsze to łatwiej,nieprawdaż ?:rolleyes:

senior A.P.
24-09-2008, 18:58
Pewnie,ze tak - jak kochac to kochac az do grobowej deski !

tar-ninka
24-09-2008, 19:10
Senior AP.
To jest cytat z twojego postu nr. 131....cześc wytłuszczona

--------------------------------------------------------------
Własnie chodzi mi o wypowiedz ...moderatorzy nie beda przeszkadzac
Stale masz jakies żale do moderatorow ...
w czym ci i kiedy i ktory przeszkodził a jezeli tak uwazasz to napisz ktory bo jest nas kilkoro .
Pytasz skad cię znam? własnie z twoich "madrych" postów
I nie musisz mi zyczyć miłego wieczoru nawet na słuzbie
Bo na słuzbie nie jestem i nikomu nie sluze , ani ja ani inni moderatorzy .

Konto usunięte
24-09-2008, 19:19
A tak wracając do myśli przewodniej....kolejny żyd..
http://www.iv.pl/image/199532.jpeg (http://www.iv.pl/view/199532.html)

,,Banita"

Banita twego serca i ciała, i życia,
Trędowaty, przed którym zamyka się drzwi,
Szukam w zamglonym lustrze własnego odbicia,
Rysów twarzy, rumieńców, uśmiechów i krwi.

Co za bladość! Ach, nie patrz! Wszystko się zapadło,
Zostało kilka wąskich i bolesnych bruzd,
Przebóg! Zlituj się! Zabierz straszne to zwierciadło,
Szaleństwo patrzy z oczu i z grymasu ust.

Przypominam: umarłem. To było niedawno.
Kochanymi rękami kopałaś mi grób;
I miałem śmierć jak nędznik, smutną i niesławną,
Jestem cieniem. I leżę jak cień u twych stóp.

Nikomu niepotrzebny w popiołach zagrzebię
Moje wiersze. I koniec. Urwała się nić.
Módl się za mną. To wszystko... Umarłem przez ciebie,
Chociaż właśnie dla ciebie tak pragnąłem żyć.

senior A.P.
24-09-2008, 19:28
Ja bardzo doceniam prace spoleczna wszelkich ludzi ,to swiadczy o ich zaangazowaniu i pomocy innym.
Tak naprawde to ja juz nic nie musze ale zyczenia i pozdrowienia naleza do dobrego obyczaju - prawda ?

Moderatorzy bardzo czesto mi przeszkadzaja na tym forum bez uzasadnienia i wyjasnienia likwidacji moich postow.
Ktorzy ? - nie bede wyliczal ,faktycznie jest (ich i tego usuwania ) duzo przez okres mojej obecnosci na forum i dwukrotnej blokadzie (w tym jednej 30 dniowej wydluzonej bezpodstawnie z 14-tu dni).
Praca moderatora polega na czujnosci i sluzbie -tego chyba nie zaprzeczysz .Co to jest sluzba ,jako wojskowy wiem ,wiele sluzb odbylem w swoim zyciu.
O docenianie w "madrosci" moich postow nie zabiegam ale jezeli juz je podkreslasz cudzyslowiem to pragne podziekowac.
Nie ma to jak ocena moderatora !

Sluze dalszym wyjasnieniem ,czego tylko pragniesz i zyczysz sobie z mej strony.

Lila
24-09-2008, 19:48
Pamiętaj Senior,abyś miłował moderatora swego ,jak siebie samego.Amen.

tar-ninka
24-09-2008, 19:53
----------------------------------------------------------------------
Wyjasnien twoich nie pragne bo twoje wyjasnienia sa zawsze pokretne i nie na temat
a dyskusja z toba do przyjemnych nie nalezy a i zaszczytu nie przynosi .
A czego pragne z twojej strony napisalam w poscie nr. 132

Bogusiu bardzo przepraszam ze weszlam w dyskusję nie na temat w twoim watku

senior A.P.
24-09-2008, 20:07
A temat jest : "Pokachac Zyda.." - i gdzie tu pisanie o milosci ?
Lila !
Moderatorem moim jest moj Stworca,on nas wszystkich "zmoderuje", oby nie zawczesnie.

tar-ninka
24-09-2008, 20:16
Bogusiu dla ciebie
autor: Lesmian .. żyd.

.. . . . .. . . . WIOSNA

Takiej wiosny rzetelnej, jaką w swym powiecie
Widział Jędrek Wysmółek - nikt nie widział w świecie!

Poprzez okno karczemne łeb w bezmiar wyraził
I o mało się w durną mgłę nie przeobraził!

Lecz umocnił się w karku i nieco przybladłszy,
Łbem pochwiał dla otuchy, i splunął i patrzy...

Jego własna chałupa wraz z babą i sadem
Odwróciła się nagle nieproszonym zadem.

Wieprz-znajomek, nie większy na pozór od snopa,
Biegnie w skradzionych portkach Magdzinego chłopa.

Ryj mu Lilią zakwita! Czar bije od przodu!
I z wołaniem: "Gdzie Magda?" - pcha się do ogrodu!

Wóz drabiasty, jaskółczej doznając uciechy,
Z okrzykiem: "Co ja robię?" - frunął ponad strzechy.

A wójt w ślad mu się jarzy to modry, to złoty
I zębami przedrzeźnia znikłych kół turkoty.

Wywróconą na opak do rowu ulicą
Mknie Kachna i płonącą powiewa spódnicą.

Wichrzy się i pokłębia i upałem bucha,
Cała w ogniu i szumie! Pożar - nie dziewucha!

Skry miota wedle woli - nie szuka powodu,
I z szeptem: "Moja wina!" - dymi się od spodu!

A Maciej - ten z przeciwka, co to brak mu klepki,
Konno dybie w niebiosy wesoły i krzepki!

Cały w różach i malwach, coraz nieznajomszy
Pyskiem w niebie wydziwia, jakby służył do mszy.

Tuż obok, jak to bywa między błękitami,
Przelatuje siedząco Pan Bóg z aniołami.

A ten wrzeszczy od rzeczy i na koniu pstroku
To skoczy, to zje malwę, to ginie w obłoku!

Lila
24-09-2008, 20:47
----------------------------------------------------------------------
Wyjasnien twoich nie pragne bo twoje wyjasnienia sa zawsze pokretne i nie na temat
a dyskusja z toba do przyjemnych nie nalezy a i zaszczytu nie przynosi .
A czego pragne z twojej strony napisalam w poscie nr. 132

Bogusiu bardzo przepraszam ze weszlam w dyskusję nie na temat w twoim watku

No nie wiem.
Mnie tam zaszczyt przynosi dyskusja z KAŻDYM,kto tylko odnosi się do mnie poprawnie.I ma cokolwiek do powiedzenia.
Senior,3-m się !

tar-ninka
24-09-2008, 20:58
Jan Brzechwa ..żyd

Błękit i kamień

Cóż się dziwić błękitowi, cóż się dziwić kamieniowi,
Myśmy wszyscy sobie bliscy, myśmy wszyscy jednakowi.

Nasze oczy wypłakane nie zagoją się miłością,
Kamień leży na nizinach, błękit szumi wysokościom,

Wzrok ku górze błękitnieje, kamień w dole kamienieje -
Oto ciemne nasze pieśni, oto wierne nasze dzieje.

Ciepłą dłonią wyrzucony kamień stygnie na błękicie,
Oczy ścielą się po ziemi, rosą ścielą się o świcie,

A ja chodzę pode drzwiami, pode drzwiami zamkniętemi,
I dobijam się do nieba, i dobijam się do ziemi,

I oddaję, wykrzykując ciemnie pieśni bezimienne,
Błękitowi, co błękitne, kamieniowi, co kamienne.

Lila
24-09-2008, 21:07
Bo przyjść musi to wielkie święte odrodzenie,
Że nie będzie wśród ludzi walki o wyznanie!
Kochaj świat cały i rodzinna ziemię. -
Tak. Tę ziemię gdzieś znalazł przytułek dla wiary.

Wzruszyła zgromadzenie ta mowa natchniona,
ż początku każdy słuchał, smutny, zadumany,
gdy nagle śmiech się rozległ i jeden śród grona -
"Przestań bredzić ! zawoła, Moszko obłąkany."

tar-ninka
24-09-2008, 21:19
Aleksander Kraushar

Polskość twa będzie tylko - jałmużną?
W ojczyźnie będziesz - bezdomny...
Nie zwalczysz pracą życia napróżną
Uprzedzeń siły niezłomnej...
Pozostań zatem - czem być należy -
Sercem i myślą - człowiekiem.

Konto usunięte
24-09-2008, 22:13
Icchak Kacenelson

,,Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie" (fragment)

[...] Słońce wschodzące co dzień nad każdym miasteczkiem

już nigdzie nie spotka Żyda – czy w Polsce, czy gdzieś na Litwie,

jasnego starca, co w oknie psalmy odmawiał, czy tego,

co do bóżnicy podążał, by się pogrążyć w modlitwie.

Chłopi na wiejskich furmankach pojadą wszystkimi drogami,

wyruszą słońcu naprzeciw, pośpieszą na jarmark w mieście.

Ile tam zjedzie się luda! Ach, więcej chyba niż przedtem!

A rynek – jakiż jest pełen! Jaki pusty jest jednocześnie!

Już nie ubarwią jarmarków Żydzi, już nie tchną w nie ducha,

już nie dodadzą im życia, blasku zwyczajów naszych,

a wiatr nie będzie już więcej rozwiewał żydowskiej kapoty

nad jarmarkami pełnymi kartofli, mąki i kaszy.

Już nie uniesie się ręka Żyda, by cielę pogłaskać

i lekko namacać kurę.... Pijany chłop batem zatnie

swego konika zmartwiony, by taszczyć pełną furmankę

z powrotem na wieś... Już nie ma Żydów, zginęli ostatni. [...]

zosia446
24-09-2008, 23:13
Zegarmistrz filozofem, fryzjer trubadurem

Opłakiwali święte mury Jeruzalem

Nie ma już tych miasteczek, przeminęły cieniem
I cieniem kłaść się będzie między nasze słowa,
Dwa narody tym samym karmione cierpieniem

A. Słonimski, Elegia miasteczek żydowskich

Nie kochac,....zrozumiec wystarczy i szanowac.

...a fiddlera kochajmy,spiewajmy.

Dariusz Kosiur
25-09-2008, 13:25
Skoro cytujemy wybitnych autorów, to i ja sobie pozwolę na cytacik.
W 1928 roku niejaki Edward Bernays (Żyd) napisał książkę zatytułowaną "Propaganda"
Oto kilka słów z tejże pracy:
"Świadome i inteligentne manipulowanie zorganizowanych nawyków i opinii mas społecznych jest niezbędnym elementem w demokratycznych społeczeństwach.
Ci, którzy manipulują ten niewidoczny mechanizm społeczeństwa tworzą niewidzialny rząd, który jest prawdziwą rządzącą potęgą danego państwa.
Ważną rzeczą jest to, aby Propaganda była bezustanna i wszechobecna, ogólnie mówiąc żeby ćwiczyła społeczny umysł w każdym calu tak, jak to wojsko ćwiczy ciało i umysły swoich żołnierzy".
Prawda, że genialne?
Nie jest to, co prawda pisane wierszem, ale chyba ciekawe, zwłaszcza, że dziś w powszechnym użyciu, co da się zauważyć w wypowiedziach Internautów na wielu stronach Internetu.
Dariusz Kosiur

senior A.P.
25-09-2008, 13:37
Zycie nam pisze poezje i proze osobista,kazdemu z osobna.
Gdy dyskutujemy o kochaniu,milowaniu,sympatii,warto wiedziec ze to kochanie spelnia sie gdy jest obustronne.
Gdy on ciebie kocha a ty jego nie to jaka to milosc ?
Po co wiec sie meczyc i udawac - nie lepiej sie rozstac ???
Na tym portalu ukazal sie artkul o pozyciu malzenskim/partnerskim moze wiec warto podyskutowac o partnerstwie,przyjazni,pozyciu,umilowaniu Zydow z Polakmi w tym temacie ?

Mar-Basia
26-09-2008, 00:15
No i jak tu nie kochać.Szczególnie po ostatnich wypadkach,o których prasa milczała..

''Młody polski Żyd, który jak zwykle w szabat kilka miesięcy temu chciał pomodlić się w swojej synagodze. ( na Kazimierzu ). Zapytał jedynie, dlaczego nie może wejść do świątyni. Zamiast odpowiedzi otrzymał kilka kopniaków.

– Widziałem to na własne oczy – mówi Mike Urbaniak, redaktor Forum Żydów Polskich i korespondent „European Jewish Press” w Polsce. – Widziałem, jak właściwie bez jakichkolwiek powodów mój kolega został brutalnie zaatakowany przez agentów ochrony z Izraela.
A wszystko to podobno w imię bezpieczeństwa izraelskich dzieci.''

To wszystko w polskim Krakowie .
Czyli Żydzi też dzielą się na tych gorszych i lepszych,z czego gorsi są oczywiście nasi obywatele.
Nie bylo mnie na Forum przez pare dni z powodow ode mnie nie zaleznych.
Zydzi, jak wszyscy ludzie - jedni sa lepsi, drudzy gorsi - nie nalezy wszystkiego uogolniac. Moje nie mile wspomnienie datuje sie od 25 stycznia 2005. Wielokrotnie pisalam, ze jako mala dziewczynka bylam deportowana z Powstania Warszawiego w sierpniu 1944 roku do KL Auschwitz lub Oswiecimia.
Po latach, wlasnie 25 srtycznia 2005 roku marzylam, ze spotkam jakies dziecko, ktore mnie pamieta, ktore mi opowie jak "bylo" na bloku dzieciecym, na ktorym krolowal dr Mengele. Szukalam, wsrod delegacji polskiej , bylych "dzieci oswiecimskich" - wszyscy mowili o sobie, ale nikt nie byl w stanie opowiedziec, kim byli ich towarzysze koji czy siennika. Kompletna porazka. Wpadlam na pomysl, ze moze w delegacji israelickiej znajde jakies dziecko, ktore ewentualnie bedzie mnie pamietac. Najpierw udawali, ze nie rozumieja polskiego, zaproponowalam cztery "zachodnie " jezyki do konwersacji. Kiedy zrozumieli, ze sa przycisnieci do muru - zadali mi pytanie, czy jestem Zydowka. Odpowiedz byla : NIE, jestem POLKA. Reakcja- pokazali plecy nikt nie chcial ze mna rozmawiac. Nastepna porazka.

Wniosek: .............absurd.......tyle lat po wojnie, wspolnej galery wojennej....i ciagle ta kurewska kwestia ZYD-POLAK, POLAK-ZYD!!!!!!!!!!!
Zadaje sobie glosno pytanie: czy uda sie jednego dnia znormalizowac stosunki, nie opluwac sie wzajemnie, nie judzic dzieci - zaczac zyc jak cywilizowani ludzie!!!!!!!!

senior A.P.
26-09-2008, 10:07
To nie mozliwe z prostej przyczyny - my chcemy ,oni nie !

Mar-Basia
26-09-2008, 11:00
To nie mozliwe z prostej przyczyny - my chcemy ,oni nie !

To wszystko nie jest takie proste. Napewno wielu z nas zawsze chcialo i chce ale sa rowniez gnojki, ktore chca byc w ciaglej wojnie i nienawisci. Napewno czytasz Forum i jestes zorientowany, ze szumowina ciagle burzy. Jeden taki, niby swietoszek wymysla wszystkim, ktorzy sie nie zgadzaja z jego opinia od Zydow. Smutna rzeczywistosc. Idem wsrod naszych przyjaciol z Israela - ale tez nie wszystkich. Osobiscie znam wspanialych Zydow roznych narodowosci , ludzi sztuki, kultury, z otwartymi horyzontami myslowymi, ktorych cenie i wielokrotnie podziwiam. Znam mase Polakow, ktorzy sa genialni i normalni jezeli chodzi o kwestie polsko-zydowska. Omijam z daleka chamskich tlumokow z obu obozow, ktorzy ciagle trzymaja w reku miecz i szykuja sie na nastepna "wojenna " wyprawe czy pogrom w imie........ tego czego sami nie potrafia okreslic.

senior A.P.
26-09-2008, 11:12
Z twej wypowiedzi zrozumialem ,ze w rzadzie nie ma ani madrych Polakow ani tez obywateli polskich zydowskiego pochodzenia - dobrze mysle ?

Mar-Basia
26-09-2008, 11:18
Z twej wypowiedzi zrozumialem ,ze w rzadzie nie ma ani madrych Polakow ani tez obywateli polskich zydowskiego pochodzenia - dobrze mysle ?
Zle zrozumiales, tego nie napisalam. W obecnym rzadzie z pewnoscia znajdzie sie paru madrych Polakow, ktorzy znaja sie na polityce. Piszesz "obywateli polskich zydowskiego pochodzenia"!!!! Kurde, dlaczego nie piszesz obywateli polskich chrzescjanskiego pochodzenia? Wlasnie to chcialam przekazac w mojej wypowiedzi - ze nalezy skonczyc z tym zydowskim czy innym pochodzeniem. Jestesmy Polakami i to powinno wystarczyc!!!!!! NAJGORSZYM ZLEM TEGO SWIATA JEST RELIGIA - obojetne jaka!!!!!!:mad:

Kazimierz
26-09-2008, 11:31
To wszystko nie jest takie proste. Napewno wielu z nas zawsze chcialo i chce ale sa rowniez gnojki, ktore chca byc w ciaglej wojnie i nienawisci. Napewno czytasz Forum i jestes zorientowany, ze szumowina ciagle burzy. Jeden taki, niby swietoszek wymysla wszystkim, ktorzy sie nie zgadzaja z jego opinia od Zydow. Smutna rzeczywistosc. Idem wsrod naszych przyjaciol z Israela - ale tez nie wszystkich. Osobiscie znam wspanialych Zydow roznych narodowosci , ludzi sztuki, kultury, z otwartymi horyzontami myslowymi, ktorych cenie i wielokrotnie podziwiam. Znam mase Polakow, ktorzy sa genialni i normalni jezeli chodzi o kwestie polsko-zydowska. Omijam z daleka chamskich tlumokow z obu obozow, ktorzy ciagle trzymaja w reku miecz i szykuja sie na nastepna "wojenna " wyprawe czy pogrom w imie........ tego czego sami nie potrafia okreslic.

Do wszystkich Forumowiczek i Forumowiczów !

W blogu Babci-Gratki, "o niezależności i uzależnieniu". przeprosiłem p.Marbelle za mój post,ale widze ,że ona nadal chce siać miedzy nami niezgodę.

Kazimierz.

senior A.P.
26-09-2008, 11:37
Bardzo duzo znam Zydow ,ktorzy przesli na chrzescijanstwo.
Nie wstydzmy sie nazywania rzeczy i ludzi po imieniu.

Mar-Basia
26-09-2008, 11:38
Do wszystkich Forumowiczek i Forumowiczów !

W blogu Babci-Gratki, "o niezależności i uzależnieniu". przeprosiłem p.Marbelle za mój post,ale widze ,że ona nadal chce siać miedzy nami niezgodę.

Kazimierz.

Wlasciwie nie powinnam brudzic sobie rak aby ci odpisywac. Gdybys mial troche odwagi cywilnej przeprosiny powinnes kierowac do osoby, ktora "chciales" obrazic - a nie szukac posrednikow.

senior A.P.
26-09-2008, 11:48
Przypominam,ze to temat o milosci .

Mar-Basia
26-09-2008, 11:50
Przypominam,ze to temat o milosci .
Masz racje....choc nie zawsze sie z Toba zgadzam.;)

senior A.P.
26-09-2008, 11:53
Nie zabiegam ale zabrac glos moge ,przeciez to forum publiczne.
Nie ma to jak goraca Hiszpania i duzo wolnego czasu.

Mar-Basia
26-09-2008, 11:56
Nie zabiegam ale zabrac glos moge ,przeciez to forum publiczne.
Nie ma to jak goraca Hiszpania i duzo wolnego czasu.
Hola, masz racje, Andaluzja jest wspaniala - ale dzisiaj stukam do Ciebie z innego miejsca. Hihihi - te bezprodukcyjne "staruszki" z Europy?!!!!;) Czas wolny....nareszcie cos madrego.

Kazimierz
26-09-2008, 11:56
Wlasciwie nie powinnam brudzic sobie rak aby ci odpisywac. Gdybys mial troche odwagi cywilnej przeprosiny powinnes kierowac do osoby, ktora "chciales" obrazic - a nie szukac posrednikow.

Osoba pomówiona,zablokowała mi priv ,a poza tym, gdyby ta osoba od razu wyjaśniła waszystkim, co ją łączy naprawdę z Żydami, i dlaczego ich osobiście tak kocha, i nie życzyła innym nagłej i niespodziewanej,uniknelibśmy wielu pomówień.

Jeszcze raz,przepraszam Panią Marbelle,za pomówienie na forum publicznym.
Mam nadzieję,że przestanie mi ona teraz wchodzić na odciski.

Kazimierz

Lila
26-09-2008, 12:01
Osoba pomówiona,zablokowała mi priv ,a poza tym, gdyby ta osoba od razu wyjaśniła waszystkim, co ją łączy naprawdę z Żydami, i dlaczego ich osobiście tak kocha, i nie życzyła innym nagłej i niespodziewanej,uniknelibśmy wielu pomówień.

Jeszcze raz,przepraszam Panią Marbelle,za pomówienie na forum publicznym.
Mam nadzieję,że przestanie mi ona teraz wchodzić na odciski.

Kazimierz

A jakie to ma znaczenie ,przepraszam ?
Każdego i każdą z nas ,z Żydami mogą łączyć więzy krwi,przede wszystkim.W końcu mieliśmy wspólną historię.

Chodzi o napuszczanie wzajemne.Z tym,że w Izraelu odbywa się to z siłą nieporównywalną z czym innym.

Mar-Basia
26-09-2008, 12:09
A jakie to ma znaczenie ,przepraszam ?
Każdego i każdą z nas ,z Żydami mogą łączyć więzy krwi,przede wszystkim.W końcu mieliśmy wspólną historię.

Chodzi o napuszczanie wzajemne.Z tym,że w Izraelu odbywa się to z siłą nieporównywalną z czym innym.
Lilu, na temat Israela i mentalnosci ich obywateli mozna dlugo dyskutowac. Zdecydowanie nie zgadzam sie z nimi. A wogole co to jest Israel? Sztuczny stworek, zlepek ludzi roznych narodowosci, fanatykow religijnych, szukajacych dziury we wszystkim. Tych ludzi nie mozna kochac i szanowac - niby za co? Inna jest rozmowa o Zydach europejskich, ktorzy nie maja i nie chca miec nic wspolnego z Israelem. Zasadnicza roznica.

nutaDo
26-09-2008, 13:06
Ależ to nie jest prawda.Dlaczego urabiana jest taka opinia o Polakach. Nikt w gronie mojej rodziny czy znajomych nie wygłaszał takiej opinii, a posądzanie Rodziny RM ubliża mi.Znałam Polaka pochodzenia żydowskiego, z którym się przyjaźniliśmy i a także z jego rodziną.Nie jesteśmy palantami - protestuję....

senior A.P.
26-09-2008, 13:26
Ej m123 !
"Kochac jak to latwo powiedziec....." .
A mialo byc tak pieknie z ta miloscia i co z tego wyszlo ?
Prosze nie miec uprzedzen.

Dariusz Kosiur
26-09-2008, 13:51
Jak Kuba (to jest skrót od Jakuba) Bogu, tak Bóg Kubie.
Czyż nie jest mądre staropolskie przysłowie?
Więc może by tak bez zbędnych dywagacji, krótko i otwarcie: kochajmy ich tak, jak oni nas kochają - i będzie bardzo dobrze, i będą nas szanować i oni, i wszyscy.
Dariusz Kosiur

senior A.P.
26-09-2008, 14:07
Zdarza sie milosc psa z kotem a ale Zyda z Polakiem to watpie.
Watpic podobno wolno.
A dlaczego watpie ?
Bo doswiadczam.

Lila
26-09-2008, 20:52
Senior ,a Gomułka i jego żona ,Zofia ?

Trudno to sobie wprawdzie wyobrazić ,ale kochali się i chyba...???...było ??? ..bara bara ?

tar-ninka
26-09-2008, 21:05
http://www.fothost.pl/upload/08/39/1884a8f2.jpg (http://www.fothost.pl)

Władysław Gomułka ze swoją przyszłą żoną związany był już od lat dwudziestych, choć na sformalizowanie związku zdecydowali się dopiero w 1951 roku. Zofia Szoken pochodziła z żydowskiej biedoty. Władysława Gomułkę poznała pracując warszawskiej fabryce zapałek „Płomyk”. Już od 1921 roku była aktywnym członkiem Komunistycznej Partii Polski, jednak po związaniu się z Władysławem Gomułką zrezygnowała z kariery politycznej. W 1930 roku urodził się Gomułkom jedyny syn Ryszard. Po odwilży październikowej w 1956 roku, gdy Gomułka przejął władzę w Polsce, Zofia próbowała pełnić role publiczne m.in.
jako członek komisji kontroli partyjnej przy Komitecie Dzielnicowym PZPR Warszawa – Śródmieście, lecz wkrótce definitywnie zrezygnowała z aktywności politycznej na rzecz zajmowania, sie domem. Zofia Gomułkowa zmarła w 1986 roku, cztery lata po mężu.
----------------------------------
Ciekawa jestem dlaczego nie mieli sie kochac..
bara..bara... dziwne?:confused:

Mar-Basia
26-09-2008, 21:11
Senior ,a Gomułka i jego żona ,Zofia ?

Trudno to sobie wprawdzie wyobrazić ,ale kochali się i chyba...???...było ??? ..bara bara ?
Lilu, jest wiecej takich przykladow.

Pani Slowikowa
26-09-2008, 21:19
Zegarmistrz filozofem, fryzjer trubadurem

Opłakiwali święte mury Jeruzalem

Dwa narody tym samym karmione cierpieniem

A. Słonimski, Elegia miasteczek żydowskich

Nie kochac,....zrozumiec wystarczy i szanowac.

...a fiddlera kochajmy,spiewajmy.

uwazam ze to jest bardzo tendencyjny wiersz!!!
Co to znaczy ze nie ma juz tych miasteczek?? Czy Polak nie moze byc szewcem- poeta??

Lila
26-09-2008, 21:21
Tarninka ,a co Cię tak dziwi w bara ...bara ? Czy to nie wdzięczniejsze określenie niż kopulacja na ten przykład?
Zresztą dziwić się nikt, nikomu nie zabrania.

Ja też się dziwię Alisi .Co chciała osiągnąć tym postem o 14-tej ?

tar-ninka
26-09-2008, 21:59
Jejku Liluś nie wiem jak napisac aby znowu czegos nie wywolac .:D
napisalas:Trudno to sobie wprawdzie wyobrazić ,ale kochali się i chyba...???...było ??? ..bara bara ?
No wlasnie zastanowiło mnie dlaczego trudno sobie wyobrazic ze sie kochali...i było?? bara ,bara???
skad tyle znakow zapytania.Jezeli byli razem i mieli dziecko to skad to pytanie / zdziwienie?/ o bara bara????
Przepraszam ale nie mogłam tego zdania zrozumiec .:confused:
Ale juz mi na zrozumieniu nie zalezy .:D

Lila
26-09-2008, 22:07
Jejku Liluś nie wiem jak napisac aby znowu czegos nie wywolac .:D
napisalas:Trudno to sobie wprawdzie wyobrazić ,ale kochali się i chyba...???...było ??? ..bara bara ?
No wlasnie zastanowiło mnie dlaczego trudno sobie wyobrazic ze sie kochali...i było?? bara ,bara???
skad tyle znakow zapytania.Jezeli byli razem i mieli dziecko to skad to pytanie / zdziwienie?/ o bara bara????
Przepraszam ale nie mogłam tego zdania zrozumiec .:confused:
Ale juz mi na zrozumieniu nie zalezy .:D

Hii..Tarninko ,jest w porządku.:D
Ja nie wiedziałam ,że mieli dziecko .

senior A.P.
26-09-2008, 22:18
Wspomnienia o Gomulce i jego "biednej" zonie w formie pisanej sa bardzo skromne ale ludzie pamietaja wiecej.
Te ozenki polsko- zydowskie nie zawsze byly szczesliwe,zreszta jeszcze i dzisiaj czesto koncza sie rozwodem.
Nie bylo to jak stara silna partia !

Mar-Basia
26-09-2008, 22:22
Co to znaczy ze nie ma juz tych miasteczek?? Czy Polak nie moze byc szewcem- poeta??

Naturalnie, ze moze - pytanie czy chce?

tar-ninka
26-09-2008, 22:31
A ja myslę ze poetą mozna byc niezaleznie od narodowosci, wyznania, a nawet wykształcenia ..
Trzeba "tylko" mieć tę ,jak to mówią iskrę Bożą

Mar-Basia
26-09-2008, 22:35
A ja myslę ze poetą mozna byc niezaleznie od narodowosci, wyznania, a nawet wykształcenia ..
Trzeba "tylko" mieć tę ,jak to mówią iskrę Bożą
Tar ninko, iskre Boza.?...zaraz Ci gromy spadna, ze porownujesz Zyda z Panem Bogiem. Wkurzaja mnie te "rezerwy" dla jednych czy drugich!

Pani Slowikowa
26-09-2008, 22:39
Naturalnie, ze moze - pytanie czy chce?

podobno chciec to moc..
Ale tu nie chodzi o to..przeciez..
poetow jest pelno lepszych i gorszych.. bo czlowiek jest poeta !!
Natomiast stwierdzenie ze jezeli nie ma juz zydowskich miasteczek to i poetow i filozofow brakuje, jest conajmniej hmm , powiedzmy niestosowne i falszywe..

tar-ninka
26-09-2008, 22:55
Joasiu przeczytaj uwaznie i postaraj sie zrozumiec co autor chcial nam przekazac.

Elegia miasteczek żydowskich -fragment wiersza Adaama Słonimskiego

Wiatr łączy z polską piosnką i słowiańskim żalem,

Już za miastem na szosie, gdy noc się rozpada,

Nie odnajdą dwu złotych księżyców Chagalla.

Nie ma już tych miasteczek, gdzie szewc był poetą,

zegarmistrz filozofem, fryzjer trubadurem.

Dwa narody tym samym karmione cierpieniem.
-----------------------------------------------------------
Gdzie ty widzisz tu co niestosownego czy fałszywego?

Dariusz Kosiur
26-09-2008, 23:30
Mój post # 192 był odpowiedzią dla tar-ninki.

Re: ostatek
„…przypuszczalnie Polska uratowała Żydów od całkowitego wyniszczenia (w okresie Średniowiecza i Odrodzenia – D.K.)” – żydowski historyk Barnett Livinoff „The Burning Bush. Antisemitism and World Historyk” (Londyn 1988, s.90)
Dariusz Kosiur

tar-ninka
26-09-2008, 23:32
NIe martw się Kosiurze o moje zdrowie , martw sie o swoj rozum .
Ja twoj post uwaznie przeczytalam i zrozumiałam
Teraz ty go przeczytaj uwaznie bo chyba sam nie wiesz co piszesz
Ułatwię ci.. piszesz bzdety ,i nie mam zamiaru z toba wiecej dyskutowac .
a serdenkiem mnie nie tytułuj prosze , nie uznaje poufałosci z kazdym.

Mar-Basia
26-09-2008, 23:35
Jeśli powstał temat "pokochać Żyda", to znaczy, że mamy z pozytywnymi uczuciami problemy, szukamy odpowiedzi, argumentów, wyjaśnień.
Temat "Żyd" tkwi jak zadra i trzeba wielu lat by zmienić myślenie. Nie zauważyłam np. tematu: "pokochać męża", "pokochać żonę", "pokochać dziecko". Sprawa oczywista, kocham męża i już, przestanę kochać - rozwiodę się, lub "muchomora zadam"... ale muszę mieć racjonalne powody do zaprzestania kochania.
Twierdzenie, że dzięki nam-Polakom Żydzi w ogóle istnieją jest dla mnie odkrywcze. Hmm... muszę to przemyśleć...

Poczekaj na reakcje innych................:)

Pani Slowikowa
26-09-2008, 23:40
Joasiu przeczytaj uwaznie i postaraj sie zrozumiec co autor chcial nam przekazac.

Elegia miasteczek żydowskich -fragment wiersza Adaama Słonimskiego

Wiatr łączy z polską piosnką i słowiańskim żalem,

Już za miastem na szosie, gdy noc się rozpada,

Nie odnajdą dwu złotych księżyców Chagalla.

Nie ma już tych miasteczek, gdzie szewc był poetą,

zegarmistrz filozofem, fryzjer trubadurem.

Dwa narody tym samym karmione cierpieniem.
-----------------------------------------------------------
Gdzie ty widzisz tu co niestosownego czy fałszywego?

no widzisz.. jak mozna rozumiec inaczej niz ktos inny.
Ja odnioslam wrazenie jakby Slonimski dawal monopol na inteligencje tylko Zydom.. a po nich juz tylko wilki wyja po polu do zimnego i nieprzyjaznego ..czysto polskiego ksiezyca..

ostatek
26-09-2008, 23:40
Re: Dariusz Kosiur
Prof. dr Heinrich Graetz: "Historia Żydów".

tar-ninka
26-09-2008, 23:42
Jeśli powstał temat "pokochać Żyda", to znaczy, że mamy z pozytywnymi uczuciami problemy, szukamy odpowiedzi, argumentów, wyjaśnień.
Temat "Żyd" tkwi jak zadra i trzeba wielu lat by zmienić myślenie. Nie zauważyłam np. tematu: "pokochać męża", "pokochać żonę", "pokochać dziecko". Sprawa oczywista, kocham męża i już, przestanę kochać - rozwiodę się, lub "muchomora zadam"... ale muszę mieć racjonalne powody do zaprzestania kochania.
Twierdzenie, że dzięki nam-Polakom Żydzi w ogóle istnieją jest dla mnie odkrywcze. Hmm... muszę to przemyśleć...
------------------------------------------------------------
Ostatkowi przypominam pierwszy post tego watku

Pokochac żyda

Mar-Basia
26-09-2008, 23:50
------------------------------------------------------------
Ostatkowi przypominam pierwszy post tego watku

Pokochac żyda

Zaden wstyd. Jestem pewna, ze nalezych do duzej grupy Polakow, ktorzy nie sa szowinistami - naleza do grupy otwartych ludzi, ktorzy potrafia myslec. Wlasnie to sie liczy. Przestanmy byc swietszymi od Papieza!

ostatek
27-09-2008, 00:02
Tar-ninka, odbiegłam od tematu? Myślałam, że w miarę precyzyjnie odpowiedziałam Dariuszowi Kosiurowi na pytanie, dlaczego "na żydowskich stronach Internetu żadnemu Żydowi do głowy nie przyjdzie wrzucić tematu: pokochać Polaka?"
Potwierdzam, to co napisałam: my Polacy, jako naród, mamy problemy z pozytywnymi uczuciami do Żydów. Sama to potwierdzasz, więc może karcisz mnie bez potrzeby? Może powinnam imiennie wymieniać tych co lubią i tych co nie... może, ale wystarczy przejrzeć posty...
Hm... wypowiedziałam się w "imieniu narodu" (fakt, nikt mnie do tego nie upoważnił, choć może - lektura postów...), ale zachowania i opinie bliźnich obserwuję codziennie. Swoje własne zdanie przedstawiłam już wcześniej, więc nie będę się powtarzać...

tar-ninka
27-09-2008, 00:11
No cos ty Ostatku ,ani mi w glowie powstala myśl zeby cię karcic :confused:
Za co? ot przypomnialam mysl przewodnią autorki watku.
Jezeli Cie urazilam , przepraszam . Pozdrawiam.

Alisia
27-09-2008, 02:28
Wspomnienia o Gomulce i jego "biednej" zonie w formie pisanej sa bardzo skromne ale ludzie pamietaja wiecej.
Te ozenki polsko- zydowskie nie zawsze byly szczesliwe,zreszta jeszcze i dzisiaj czesto koncza sie rozwodem.
Nie bylo to jak stara silna partia !

Z moich obserwacji wynika,ze mieszanych malzenstw zydowsko jakichstam nie jest znow tak duzo.
Dziewczyna zydowka, jesli wyjdzie za nie-zyda ,urodzi zydowskie dzieci,ale chlopak ryzykuje przyszloscia potomstwa.
Stac sie zydem nie mozna,zydem trzeba sie urodzic
Nie wiem skad ty masz informacje o czestych rozwodach i gdzie to ma miejsce? W Ameryce, czy w Polsce.

senior A.P.
27-09-2008, 12:44
Z wlasnych obserwacji tak w Polsce jak i w Ameryce .
Bywaja tez idealne malzenstwa gdy lacza ich wiezy krwi.

Lila
27-09-2008, 12:54

Baaa,a nawet gdy łączy je jedna płeć.

Konto usunięte
27-09-2008, 12:56
Często łączy ich nawet to samo nazwisko... adres...

senior A.P.
27-09-2008, 12:59
Biznes i korporacja !

Konto usunięte
27-09-2008, 13:08
Często łączy ich nawet to samo nazwisko... adres...
A także wspólni rodzice... (zapomniałam dodać...)

senior A.P.
27-09-2008, 13:35
Kochajmy sie i czynmy swoje !

Kazimierz
27-09-2008, 14:31
Do tej pory,było mi obojętne, pochodzenie narodowościowe, krótko mówiąc -narodowość,ale teraz,kiedy okazało się,jak jest ona,dla pewnych forumowiczów istotna,postanowiłem zainteresować tą sprawą. Po pierwsze: Kto jest prawdziwym Żydem, a kto prawdziwym Plakiem.

Najpierw:Kto jest prawdziwym Żydem ?
Coraz bardziej byłem uwierzyć Alisi,że Żydem trzeba się urodzić, z matki Żydówki.
Udałem się na Forum Żydów Polskich,gdzie znalazłem artykuł na ten temat,którego początek przytaczam:

"Co to jest żydowska tożsamość?
Rabin Itzhak Rapoport
18 lutego 2007

Istnieje pytanie, które zawsze, kiedy jest wypowiadane, wzbudza wiele emocji: "Kto jest Żydem?" A więc - kto jest Żydem? Najkrócej rzecz ujmując, Żydzi są narodem, a co za tym idzie, Żydem trzeba się urodzić. Niemniej narodzić się jako Żyd można na dwa sposoby - fizycznie i duchowo zarazem oraz jedynie duchowo. Co to oznacza?

Żydowska tradycja mówi, że człowiek, który nie jest Żydem z urodzenia, ale który szczerze, z całym sercem i we wszelakich swoich działaniach stara się żyć dokładnie według wszystkich żydowskich przykazań, a następnie, w konsekwencji przyjętego "stylu życia" przechodzi konwersję na judaizm przed prawomocnym sądem rabinackim, od urodzenia ma żydowską duszę. Przejście na judaizm było po prostu wyzwaniem postawionym przed ową żydowską duszą, aby wróciła do swoich korzeni. W ten sposób żydowska tradycja tłumaczy fakt, że każdy członek naszego narodu jest Żydem z urodzenia. Część z nas stanęła przed wyzwaniem powrotu do swojej prawdziwej tożsamości, zaś większość z nas fizycznie urodziła się jako Żydzi. Co więcej, Talmud wyraźnie mówi, że powodem rozproszenia żydowskiego narodu w diasporze było stworzenie okoliczności, w których żydowskie dusze urodzone cieleśnie jako nie-Żydzi, mogłyby wrócić do swoich żydowskich korzeni (Talmud, traktat Szawuot 3ga oraz traktat Pesachim 87b)."

Potwierdza on to,co mówi Alisia w swoich postach. Prawdziwym Żydem trzeba sie urodzić z żydowskiej matki,ale "który szczerze, z całym sercem i we wszelakich swoich działaniach stara się żyć dokładnie według wszystkich żydowskich przykazań, a następnie, w konsekwencji przyjętego "stylu życia" przechodzi konwersję na judaizm przed prawomocnym sądem rabinackim, od urodzenia ma żydowską duszę.",tzn. można też zostać Żydem z wyboru.
Ciekawe ?

Pozdrawiam Alisię !

Mar-Basia
27-09-2008, 14:32
Senior, powiedz mi jakie wiezi krwi laczyly Cie, gdzy sie rozwodziles? Czyzby Twoja partnerka byla jakas wraza? Pochwal sie dlaczego sie rozwiodles? Tak gardlujesz na inne tematy, jestes ciekawy jak ludzie doszli do wzglednego dobrobytu, teraz pochwal sie.....graj w otwarte karty!!!! Czyzby majatek jakiej dulcinelli popchnal Cie do rozwodu?

Alisia
27-09-2008, 15:27
Nie bede cie cytowac,ale pisze do ciebie Kazimierzu,nie wiedzialam o mozliwosci przejscia na judaizm,nigdy sie nie interesowalam tym zagadnieniem,ale popytam wsrod znajomych.
Powtarzam obiegowa opinie,slyszalam '"on juz nie nasz,on sie z gojka ozenil"albo mniej radykalna "moje wnuki to goje"

Konwersja...
Dla kariery?

Ale jak glebiej sie zastanowic to moze rzeczywiscie wszyscy jestesmy Zydami.
Kim byl Adam?
Ale kto go obrzezal?

Przy najblizszej sposobnosci poszukam u zrodla.

Konto usunięte
27-09-2008, 19:20
Gdyby nie Adminka , to nasze seniorkowe forum zmieniło by się w ,,pyskówkę " kilku nawiedzonych panów o niereformowalnych poglądach.Może nawet by czytali swoje posty... i tylko oni by je czytali ..... Chwała Regulaminowi...!

Malgorzata 50
27-09-2008, 19:22
A możeby tak pokochac czlowieka -wreszcie !!!!

Konto usunięte
27-09-2008, 19:23
Wracam do myśli przewodniej tego wątku...kolejny żyd..

http://www.iv.pl/image/199533.jpeg (http://www.iv.pl/view/199533.html)

,,Niewiara"

Już nic nie widzę - zasypiam już
W ciszy i w grozie.
Znika mi słońce w załomach wzgórz.
Bóg znika - w brzozie...

Ginie mi z oczu umowny kwiat
W chwiejnej dolinie.
Gdzie się podziewa ten cały świat.
Gdy z oczu ginie?

Czy korzystając z tego, żem zwarł
Rzęsy na mgnienie
Znużony dreszczem i łzami czar
Znicestwią w cienie?

Czy wypoczywa od barw i złud
Popod snu bramą,
Wznosząc boleśnie w wieczność i w chłód
Twarz nie tę samą?

Nie, nie! Przy tobie jak dawniej trwa.
śmiertelny, bujny!
Jest tu, gdzie zgroza, niewiara twa
I sen twój czujny!

Mar-Basia
27-09-2008, 19:29
Gdyby nie Adminka , to nasze seniorkowe forum zmieniło by się w ,,pyskówkę " kilku nawiedzonych panów o niereformowalnych poglądach.Może nawet by czytali swoje posty... i tylko oni by je czytali ..... Chwała Regulaminowi...!

Ile w tym prawdy!!!!!Ci panowie o niereformowanych pogladach sami nie zdaja sobie sprawy jak sie osmieszaja. Zwlaszcza jeden, ktory zieje nienawiscia do wszystkiego co sie rusza - sam nie moze bo ponoc ma klopoty z poruszaniem!!!!!!!!!:mad: Jestem pewna, ze zaraz sie odezwie - i poznacie o kim mowa!!!!!!

tar-ninka
27-09-2008, 20:14
wiersz nie na temat ale ... poczytajmy ..
autor : Hemar

Grudka ziemi

Jeżeli kto nie wierzy -
Kochani towarzysze,
Można sprawdzić. Ja wierzę,
Że pan Churchill tak pisze
(W tym wypadku) jak było.
B. Bierut zabrał głos i
W imieniu Polski zażądał
Ażeby Lwów był w Rosji.

Spełnił swoje marzenie.
Lwów jest w Rosji. A w chwili
Gdy Bieruta w grób kładli
I po sznurach spuścili

W dół - z szeregów, co wkolo
Nad grobem stały tłumne,
Coś na trumnę upadło.
Coś stuknęło o trumnę.

Ziemi grudka malutka.
Wśród tych żałobnych orszaków
Ktoś ją cisnał o trumnę.
Może który z Lwowiaków.

Może spod chmur wysoko,
Może spod gwiazd daleko,
Grudeczka Lwowskiej ziemi
Spadła na trumny wieko,

Jakby kulka ołowiu,
Jak gdyby kamień z bruku,
Tak stuknęła - ostatnim
przekleństwem tego stuku.

Niechby ta grudka ziemi,
Niechby ta ziemia lwowska
Była mu ciężka. Ciężka.
Ciężka jak nasza troska.

I tęsknota, i gorzki
Żal wszystkich lwowskich sierot
Że Lwów jest w Rosji. Tak, jak
Marzył o tym B. Bierut.

Kazimierz
27-09-2008, 20:38
Tarninko !
Lwów należy do Ukrainy (USSR),a o tym,że to było na wyraźne żadanie B.Biruta ,słyszę po raz pierwszy. Cały czas byłem pewny,że o tym zdecydowano już wcześniej, w Jałcie.
No cóż, człowiek do śmierci się czegoś uczy.

tar-ninka
27-09-2008, 20:41
Kazimierzu , Ja tylko wkleilam wiersz Hemara, Posłuchajmy pieknej piosenki z Skrzypka na dachu
http://cineczka.wrzuta.pl/audio/93UIJFtP0v/skrzypek_na_dachu_sunrise_sunset

martunia
27-09-2008, 21:10
Tarninko "skrzypek" się nie otwiera.

bogda
27-09-2008, 21:16
A mnie się otworzył....piękne są te piosenki :)

Mar-Basia
27-09-2008, 21:18
Tar ninko, wspaniale.:)

Alisia
27-09-2008, 21:25

zglaszaj do poety.

Boze,daruj nam profanom.

Konto usunięte
27-09-2008, 21:28
To może jeszcze to się komuś spodoba...
http://pl.youtube.com/watch?v=AJ2Krg7Oa54
Nie o analizę wierszy w tym wątku chodzi (dobór wiersza przypadkowy..), ale o przypomnienie nam ,że niejeden żyd to poeta, uczony...piękna dusza...

senior A.P.
28-09-2008, 11:20
I jakos ten "pan" sie nie odezwal wczoraj na prosbe M123,byc moze w tym czasie kochal sie z Zydowka - przyznam sa bardzo ladne ,wyksztalcone i inteligentne. Wlasnie w takiej zakochal sie znany Radoslaw Sikorski i calkiem dobrze sie im wiedzie.
Nic wiec nie stoii na przeszkodzie aby Polacy z Zydami sie kochali w obrebie nawet obu plci ale czy potrzebne sa z tego powodu klotnie na forum ?
Marbello 123 ! O jakich to panow niereformowalnych tobie chodzilo w poscie #211,masz jakies w zamiarze reformy na forum ?
Nie wszystko w Polsce da sie zreformowac,wez to pod uwage "kobieto swiatowa".

Lila
28-09-2008, 11:26
I jakos ten "pan" sie nie odezwal wczoraj na prosbe M123,byc moze w tym czasie kochal sie z Zydowka - przyznam sa bardzo ladne ,wyksztalcone i inteligentne. Wlasnie w takiej zakochal sie znany Radoslaw Sikorski i calkiem dobrze sie im wiedzie.
Nic wiec nie stoii na przeszkodzie aby Polacy z Zydami sie kochali w obrebie nawet obu plci ale czy potrzebne sa z tego powodu klotnie na forum ?
Marbello 123 ! O jakich to panow niereformowalnych tobie chodzilo w poscie #211,masz jakies w zamiarze reformy na forum ?

Senior,nie o Ciebie,zawieszony człeku.:D
Cokolwiek o Tobie by nie rzec,to choćżeś upierdliwy ( pani Tereso,szacun za wyrozumiałość ) ,to jednak nigdy do kobiety nie wyraziłbyś się ,jak to zrobił Kazimierz.

Wszystko bierzesz do siebie.:D

Mar-Basia
28-09-2008, 11:42
Seniorze, "niereformowany" nie odnosil sie do Ciebie, prostu zacytowalam co inni forumowicze napisali w tym temacie. Oboje wiemy o kogo chodzi. Malo Cie znam, ale wierze Lili, jestes "mocny w gebie" (przepraszam za bezposrednosc) ale nie jestes chamem. Masz swoje poglady, ktore nie zawsze koresponduja z moimi - ale to nie jest koncem swiata!!!!
Nie lubisz Zydow - moze ich poprostu za malo znasz? Sa ludzie i ludziska!
Nazywasz mnie ironicznie "swiatowa kobieta" - no widzisz, mam dusze "latajacego holendra", lubie zmiany, zwlaszcza geograficzne.
Wracam do tematu. Zdecydowanie mozna pokochac Zyda - sam piszesz, ze panu Sikorskiemu dobrze sie wiedzie. Innym napewno tez. Badzmy tolerancyjni a swiat bedzie piekniejszy.

Kazimierz
28-09-2008, 12:23

Senior AP ! To mnie ta światowa forumowiczka chce reformowac. Ciebie i DK zaliczyła tylko niejako przy okazji. Kłótnie na tym forum nie ja sprowokowałem. Dyskutowaliśmy spokojnie na wątku o kryzysie światowym,ale ta światowa kobieta,posiłkowana przez inne, zaczła mi wymyślać od upierdliwych staruchów,pampersów,mających trudności z chodzeniem,itd,uznała widać,że tak nie może być i włożyła naszą trójkę do jednego wora upierdliwych,niereformowalnych staruchów. Ale, niech tam. W końcu nie o to chodzi. Jesteśmy staruchami,ale przecież ta niby obracająca się w wielkim świecie "paniusia" jest tylko o parę lat młodsza od nas, ode mnie napewno najwyżej o 5 lat. To wszystko.
Tej pani wolno obrzucać innych epitetami, nam nie. My musimy być grzecznymi staruszkmi i już.
Mogę tę panią mogę zapewnić,że z tego forum będę spier... spierniczał wtedy,kiedy będę chciał, a nie na jej życzenie.

senior A.P.
28-09-2008, 12:26
Swiat jest piekny tylko ludzie bywaja zli,o dobrych malo sie pisze.
Nie posadzaj mnie M123 o ironie przy zwrocie "kobieta swiatowa" ,bo mialem w zamiarze komplement,a ze inaczej ktos odbiera,nic juz na to nie poradze .
Moje serce jest z cukru a rozum z dynamitu - tak to juz jest u zolnierza w stanie spoczynku a u emeryta 10 lat przed smiercia.
Lila mnie "zawiesza" i nawet pociesza moja zone,ktora akurat wstala i dziekuje ,karmiac uratowanego samczyka wiewiorczego,ktory jak sie naje skacze mi po karku dajac znaki "baw sie ze mna" i nie gap sie w monitor komputera.
I jak tu nie kochac nie tylko Zydow ale tez i boskie stworzenia ?

Mar-Basia
28-09-2008, 12:33
Swiat jest piekny tylko ludzie bywaja zli,o dobrych malo sie pisze.
Nie posadzaj mnie M123 o ironie przy zwrocie "kobieta swiatowa" ,bo mialem w zamiarze komplement,a ze inaczej ktos odbiera,nic juz na to nie poradze .
Moje serce jest z cukru a rozum z dynamitu - tak to juz jest u zolnierza w stanie spoczynku a u emeryta 10 lat przed smiercia.
Lila mnie "zawiesza" i nawet pociesza moja zone,ktora akurat wstala i dziekuje ,karmiac uratowanego samczyka wiewiorczego,ktory jak sie naje skacze mi po karku dajac znaki "baw sie ze mna" i nie gap sie w monitor komputera.
I jak tu nie kochac nie tylko Zydow ale tez i boskie stworzenia ?

Seniorze, dzielny zolnierzu - emerycie, jestes skromny - 10 lat przed smiercia? Czyzbys czytal swoj kontrakt, ktory masz w panem Bogiem, czy kims innym....? Daj orzeszka wiewiorce ode mnie "swiatowej kobiety" - dziekuje za kompement, milo uslyszec go w niedziele. Teraz zmykam....obowiazki....malzonek....dzieci.

senior A.P.
28-09-2008, 12:34
Panie Kazimierzu - glowa do gory !
My chlopcy ( nie pampersy) PRL-u nie damy sie !!!
Nie bedzie nam nikt swiatowy ....... w kasze nasza.
Chcemy to piszemy,blokuja nas to nie ma nas, zarzucaja nam komunizm ,ktorego nie bylismy tworcami to pol biedy,druga polowa nadeszla teraz i tacy jak my to i na grochu wytrzymamy.
Dla rozluznienia i dodania swiezego powietrza na forum seniora.
Bedac w okolicy Krosna chcialem sie cos wiecej dowiedziec jak to bylo z ta miloscia Wiesia Gomulki do swej zony i potem tym dowolnym wyjazdem (czytaj ucieczka) niepewnych obywateli z Polski i wiesz co sie dowiedzialem ?
Ano to:
Panie majorze gdyby nie Zydzi to Wladek by tak daleko nie zaszedl z pod Krosna,kochal ich ale jak dlugo mial jesc ciagle te sama przypalona zupe cebulowa ???

Mar-Basia
28-09-2008, 12:39

Jeszcze raz Ci przypominam, ze "pampersy" nie byly adresowane do Ciebie.
Pampersa mamy jednego!!!!! UNIKAT!!!!! Mozna bedzie na nim zarobic!!!!!! Hihihihi.

senior A.P.
28-09-2008, 12:45
Oj ! M123 ,uparta z Ciebie "kobita" aby tak scigac "z urzedu " tych co nie stac na nowe gacie.

Mar-Basia
28-09-2008, 13:01
Oj ! M123 ,uparta z Ciebie "kobita" aby tak scigac "z urzedu " tych co nie stac na nowe gacie.
Nie rozmieszaj mnie....pewnie mam tzw "zwichniecie zawodowe" i jestem upierdliwa (przepraszam za wulgarnosc - sympatyczna), wiele razy to slyszalam od powaznych panow sedziow, ktorych udalo mi sie rozdraznic na sali sadowej. Czego sie nie robi dla klienta!!!!!Wolalam to slowo od "blondynki", ktora nota bene nie jestem.
Pampers - uwazam, ze to brzmi doskonale i jest akuratne w sytuacji!!! Hihihihi:D

senior A.P.
28-09-2008, 13:12
Uzywanie pampersow to to rozrzutnosc i brak poczucia oszczedzania,na ile w koncu starczy drzewostanu ?
Kiedys kobita wyprala pieluchy i wyrzucila dopiero jak byly zolte i sie w rekach rozlatywaly.
A dzisiaj ? Wezmie taka mloda matka co dopiero upierzona pampersa ,wsadzi dziecku na chuda du..i dzieciak wije sie z bulu bo mu krocze rozrywa olchowe drzewo.
Nawet co nierozwazni (dzieci dorosle i opiekunowie) takie pampersy zalecaja babciom i dziadkom co to i bez pampersa juz sobie pier... nie moga i kaza im lezec lub lazic przez caly dzien bez maski gazowej.
A feeee ! Wstyd takie dziadostwo do ciala zblizac (znaczy sie pampersy) .

Kazimierz
28-09-2008, 13:14
Nie bedzie nam nikt swiatowy ....... w kasze nasza.
Chcemy to piszemy,blokuja nas to nie ma nas, zarzucaja nam komunizm ,ktorego nie bylismy tworcami to pol biedy,druga polowa nadeszla teraz i tacy jak my to i na grochu wytrzymamy.
Dla rozluznienia i dodania swiezego powietrza na forum seniora.
Bedac w okolicy Krosna chcialem sie cos wiecej dowiedziec jak to bylo z ta miloscia Wiesia Gomulki do swej zony i potem tym dowolnym wyjazdem (czytaj ucieczka) niepewnych obywateli z Polski i wiesz co sie dowiedzialem ?
Ano to:
Panie majorze gdyby nie Zydzi to Wladek by tak daleko nie zaszedl z pod Krosna,kochal ich ale jak dlugo mial jesc ciagle te sama przypalona zupe cebulowa ???

Majorze ! Nie znam historii małżenstwa Gomułki, ale nasłuchałem wiele, o żydokomunie,że przyniosła ją ACz do nas na bagnmetach, że że UBP było opanowane przez Żydów,że sam Radkiewicz,szef UB był Żydem, że w tzw. komisjach rekrutacyjnych (w moich czasach) było pełno ubowców , że dzienikarzami w Polsce sa przeważnie Żydzi,itp,itd.
Dla mnie to nie jest istotne.
Mierzi mnie jednak,kiedy ludzie,którzy tak wiele,często swoje istnienie,zawdzieczją wyzwoleniu ich z obozów koncentracyjnych, a Armia Czerwona wyzwoliła ich niejako po drodze do głównego celu,jakim był Berlin,mają o to pretensje.
A zupa cebulowa, to Senior,paryski rarytas, a odgrzewana jest nawet lepsza. Jadłem ją,oryginalną, wielokrotnie. Bo nie dość,że pyszna,to jeszcze tania.

Nagonką tej pani się nie przejmuję zbytnio,o tobie senior też nie wyrażała się pochlebnie,zresztą ja też. Ciebie za to moję zachowanie przeoraszam.

senior A.P.
28-09-2008, 13:30
Daj Ci Boze zdrowie !
Lubie ludzi szczegolnie starszych ode mnie i darze ich szacunkiem ,przede wszystkim za ich madrosc i odwage.Tymi co zapomnieli kto w IIWS i po niej dal pomoc Polakom a kto ich gnebil zbytnio sie juz nie przejmuje,kiedys zycie tez ich nauczy rozumu.'
Zawsze twierdze ,ze kazde wyrzadzone zlo czlowiekowi przez czlowieka ma lustrzane odbicie.
Nam starym ludziom nie trzeba tlumaczyc kto kim byl i jest,od kogo doznalismy krzywd,sami tez bladzilismy,warto jednak pamietac o krzywdach ale sie nie mscic i nie stosowac zasade "oko za oko...", to nie cecha Polakow.
Ja nie mam nic przeciwko dobrym ludziom a zlych (mnie w starym wieku) wypada mi juz tylko omijac ,odwzajemnic sie nie dam rady ,bo czym laska,ktorej jeszcze sobie nie zakupilem,zas bron oddalem do magazynu.
Serdecznie Pozdrawiam i udaje sie na spacer rowerowy z zona.
Przyjemnego popoludnia wszystkim ZYCZE !

Kazimierz
28-09-2008, 14:02
Śpieszmy się kochać Żydów,tak Ich już niewielu w Polsce. Tylko 6 0000.

Konto usunięte
28-09-2008, 14:58
Śpieszmy się kochać Żydów,tak Ich już niewielu w Polsce. Tylko 6 0000.
Tak ..śpieszmy się kochać ...ludzi. WSZYSTKICH LUDZI..bez względu na ich urodzenie, religię , orientację seksualną... Zakładając ten wątek miałam na myśli dorobek narodu wybranego, jego wkład w kulturę : muzykę, odkrycia naukowe, literaturę.... ale znów poślizgnęłam się na śliskiej płaszczyźnie ludzkich uprzedzeń...
O święta Makrelo !!! Jak to dobrze, że nie założyłam wątku p.t: ,,Pokochać geja"... ale by było wesoło..
tymczasem posłuchajmy i zobaczmy ,,Taniec z butelką".
http://pl.youtube.com/watch?v=OPWgV74qvjI&mode=related&search=

Lila
28-09-2008, 15:21
Tak ..śpieszmy się kochać ...ludzi. WSZYSTKICH LUDZI..bez względu na ich urodzenie, religię , orientację seksualną... Zakładając ten wątek miałam na myśli dorobek narodu wybranego, jego wkład w kulturę : muzykę, odkrycia naukowe, literaturę.... ale znów poślizgnęłam się na śliskiej płaszczyźnie ludzkich uprzedzeń...
O święta Makrelo !!! Jak to dobrze, że nie założyłam wątku p.t: ,,Pokochać geja"... ale by było wesoło..
tymczasem posłuchajmy i zobaczmy ,,Taniec z butelką".
http://pl.youtube.com/watch?v=OPWgV74qvjI&mode=related&search=

Faktycznie....święta Makrelo ....:D :D

Mar-Basia
28-09-2008, 15:25
Mierzi mnie jednak,kiedy ludzie,którzy tak wiele,często swoje istnienie,zawdzieczją wyzwoleniu ich z obozów koncentracyjnych, a Armia Czerwona wyzwoliła ich niejako po drodze do głównego celu,jakim był Berlin,mają o to pretensje.
Nagonką tej pani się nie przejmuję zbytnio.

Komentarz zbyteczny - wyrazilam swoja opinie w PRLu.
Kurde, czy komuchy nareszcie zrozumieja co to byly obozy koncentracyjne i fakt wyzwolenia niektorych przez "zbawicielska" Armie Czerwona". W Oswiecimiu w styczniu 1945 - te dzielne soldaty, wyzwoliciele pogalcili prawie wszystkie "ruszajace" sie na nogach wiezniarki. To sa fakty.

Pampers nigdy nic nie zrozumie!!!!!!!!!!!!

Lila
28-09-2008, 15:30
Tak ,to była dzicz i swołocz jakiej mało.Jeszcze z części europejskiej to jako tako.Ale Kałmuchy typowe,to dopiero bandyci byli.

Zresztą mój -że tak powiem - stosunek do wschodniego sąsiada ,jest mocno subiektywny,więc wolę się nie wypowiadać ,bo już parę osób uraziłam.

Kazimierz
28-09-2008, 15:54
Śpieszmy się kochać Żydów,tak Ich już niewielu w Polsce. Festina lente.

Mar-Basia
28-09-2008, 16:07
Pampersie - czy mozdzek tez nadszarpniety?

tar-ninka
28-09-2008, 18:41
[QUOTE=bogda50]Tak ..śpieszmy się kochać ...ludzi. WSZYSTKICH LUDZI..bez względu na ich urodzenie, religię , orientację seksualną... Zakładając ten wątek miałam na myśli dorobek narodu wybranego, jego wkład w kulturę : muzykę, odkrycia naukowe, literaturę.... ale znów poślizgnęłam się na śliskiej płaszczyźnie ludzkich uprzedzeń...]
------------------------------
Własnie Bogusiu uprzedzeń......
To jest szuk Carmel w Tel Avivie .. /szuk.. u nas bazar/
Czym ci ludzie różnią sie od nas?
http://www.fothost.pl/upload/08/39/0a3dd304.jpg (http://www.fothost.pl)
Moze tym ,ze na tym bazarze pijanych nie zobaczycie , w przeciwieństwie do naszych bazarow :D

tar-ninka
28-09-2008, 19:14
Izrael to również piękny i ciekawy kraj
http://www.aboutisrael.co.il/heb/freepage.php?id=997
klikajac na zjecie mozna spowolnic przesuwanie .
Może warto poznac blizej ten kraj,
poznac dzisiejszych jego mieszkancow.
Zamiast rozpamietywac wspólne urazy?

Lila
28-09-2008, 19:42
Tarninka,na żadnym bazarze w kraju muzułmańskim,nie zobaczysz pijanego.
Także na ich liniach lotniczych ,nie doprosisz się szklaneczki czegoś mocniejszego niż cola,choćbyś umierała.:D

tar-ninka
28-09-2008, 19:56
Lilu to jest bazar w Izraelu w Tel Avivie
Izrael to nie kraj muzułmański ..przeciez wiesz:D
A zydom religia nie zabrania pic alkocholu
przeciez podczas szabatu wznosza toast ..Za życie!..i to nie woda...
Żydzi piją alkochol przy różnych okazjach
ale nie plątaja się w ..stanie upojenia. po miescie .
Oczywiscie nie sa swięci itam niektorzy tez maja problemy alkocholowe
Ale nie jest to tak nagminne i nie widac tego tak jak u nas.
A z Izraela jedzie sie EL AL-em i tam podaja alkochol jak w kazdym samolocie

Lila
28-09-2008, 21:02
Lilu to jest bazar w Izraelu w Tel Avivie
Izrael to nie kraj muzułmański ..przeciez wiesz:D
A zydom religia nie zabrania pic alkocholu
przeciez podczas szabatu wznosza toast ..Za życie!..i to nie woda...
Żydzi piją alkochol przy różnych okazjach
ale nie plątaja się w ..stanie upojenia. po miescie .
Oczywiscie nie sa swięci itam niektorzy tez maja problemy alkocholowe
Ale nie jest to tak nagminne i nie widac tego tak jak u nas.
A z Izraela jedzie sie EL AL-em i tam podaja alkochol jak w kazdym samolocie

Faktycznie.Już dostałam kompleksu.

Przecież wiem,że nie kraj muzułmański,ale jednak powstały z ziem palestyńskich.Zwyczaje podobne w sumie.Niechęć do wieprzowiny,umiłowanie baraniny oraz skłonności do terroryzmu.
Mam na myśli akty w Krakowie.

maja59
28-09-2008, 21:16
Faktycznie.Już dostałam kompleksu.

Przecież wiem,że nie kraj muzułmański,ale jednak powstały z ziem palestyńskich.Zwyczaje podobne w sumie.Niechęć do wieprzowiny,umiłowanie baraniny oraz skłonności do terroryzmu.
Mam na myśli akty w Krakowie.
Może czegoś nie doczytałam, ale o jakie akty w Krakowie chodzi.

tar-ninka
28-09-2008, 21:24
Lilis to nie kompleks to nie wiedza
nieznajomosc kraju , jego zwyczajow, histori
Zwyczaje maja bardzo odmienne .
A czy wiesz dlaczego zydzi nie jedza wieprzowiny?
to znaczy ortodoksi ..nabożni bo zwyczajni zydzi a takich jest wiekszośc, jedza wieprzowine.
Baranine /jagniecine / to i u nas chetnie jadaja
tylko nie kazdego na nia stac /w polsce oczywiscie/
A żydzi to najczesciej baranine jedza pod postacia kebabu , a to sprzedaja turcy
którzy tam maja duzo pubów..
a "skłonnosci " do terroryzmu ? Jak kazdy kto sie broni ..
Akty w Krakowie?
A napisy na murach polskich miast .. żydzi do gazu...juden raus..itd? a wasze tutaj wypowiedzi?

Alisia
29-09-2008, 02:55
Lilis to nie kompleks to nie wiedza
nieznajomosc kraju , jego zwyczajow, histori
Zwyczaje maja bardzo odmienne .

Tak tylko sobie zacytowalam Tatrninko ciebie.

Rozmawialam z ... no nie wazne ...u zrodla.

Panie Kazimierzusa dwie prawdy.

Mozna sie "konwertowac ",ale to uznaja Zydzi zreformowani ,w ortodoksyjnej grupie,nie przejdzie ten numer,jest tak jak mowilam ,Zyd urodzony z matki Zydowki.
Ortodoksi mieszkaja blisko synagogi ,bo w sobote nie moga uzywac samochodu,wiec na piechotke,
Podzial kuchni,zastawy stolowej na "do miesa""do mleka"
jest przestrzegany z zegarmistrzowska dokladnoscia,dwa zlewy ,dwa kredensy/cabinets/.dwie zmywarki do naczyn.

Jak sie dowiem wiecej ,zrelacjonuje.

senior A.P.
30-09-2008, 11:22
Moze ktos wyjasnic dlaczego Zydzi bardzo bogaci nie chca mieszkac w Izraelu tylko w innych krajach ?

Mar-Basia
30-09-2008, 11:28
Moze ktos wyjasnic dlaczego Zydzi bardzo bogaci nie chca mieszkac w Izraelu tylko w innych krajach ?
Seniorze odpowiem Ci pytaniem:
* Dlaczego bogaci Polacy-kato mieszkaja w innych krajach?
* Dlaczego bogaci Rosjanie - orto mieszkaja w innych krajach?
* Dlaczego bogaci Arabowie - lgna do inych krajow?

senior A.P.
30-09-2008, 11:30
Wybacz ale tu nie ma skali porownawczej biorac pod uwage ilosci zamieszkujacej !
Ba ! Nawet w decydowaniu o losie innych narodow gdzie zamieszkuja.
Wyobrazasz sobie Polaka pchajacego sie do wladzy w Izraelu ???