PDA

View Full Version : ekumeniczne spotkania w EWST


EWST
19-09-2008, 08:17
19 września w siedzibie Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu odbędzie się spotkanie inauguracyjne programu NESTOR, którego adresatami są osoby w wieku 50+. Jego celem jest wspieranie idei dialogu między kulturami i religiami, a pierwszym projektem z tego cyklu będzie „Dialog jesienny - cykl międzywyznaniowych spotkań edukacyjno – integracyjnych dla osób dojrzałych.

Organizatorami NESTORA są Unia Ewangelikalna w RP, Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu oraz wrocławskie parafie: parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Katedralna Parafia Prawosławna i Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Mikołaja. Projekt jest realizowany pod Patronatem Prezydenta Wrocławia i współfinansowany przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej.

Do udziału w spotkaniach organizatorzy zapraszają osoby w kwiecie wieku, zainteresowane historią, kulturą i tradycją szeroko rozumianej religii i te, które chcą lepiej poznać religię swoich sąsiadów.


W programie spotkań znajdują się wykłady i prezentacje z zakresu kultury, historii i geografii biblijnej, dyskusje na temat zasad wiary poszczególnych wyznań chrześcijańskich – katolickich, protestanckich i prawosławnych, a także wycieczki, koncerty, wykłady i warsztaty z edukacji emocjonalnej, spotkanie z lekarzem kardiologiem oraz spotkania hobbystyczne.

Projekt będzie realizowany od września do grudnia 2008, w ramach ośmiu sobotnich spotkań w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej we Wrocławiu oraz wybranych parafiach wrocławskich.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny! Ilość miejs ograniczona! Zgłoszenia pod nr telefonu: 71 346 99 10/15/17 lub mailowo: dialogjesienny@ewst.edu.pl[/U]

Zapraszamy!!!
www.ewst.edu.pl