PDA

View Full Version : Dziś w Sejmie RP o święcie Trzech Króli ...


z centrum
19-09-2008, 16:34
Posłuchałem w TVP, prawie w całości, sprawozdania z dzisiejszych obrad Sejmu RP.
Było pierwsze czytanie obywatelskiego projektu w sprawie przywrócenia wolnego dnia od pracy w święto Trzech Króli.
Na emeryturze wszystkie dni są wolne - więc mogłem spokojnie słuchać i patrzeć :)
Kto słuchał ?
Zagłosujcie w ankiecie - zapraszam.

jolita
19-09-2008, 16:38
Miło byłoby gdyby z takim zapałem posłowie odnosili się do bieżących problemów swoich wyborców...Ot - marzenia!

inka-ni
19-09-2008, 16:42
I to są zastępcze tematy,byle tylko nie pracować.Chwilę sluchalam,lecz wylączylam.

POLA
20-09-2008, 00:21
wyborcy wysłuchałam do kropki.
Ile nam jeszcze świąt zostało do wprowadzenia w kalendarz jako dni wolnych od pracy?
Jestem przeciw.
Uzasadnienie:
za dużo w wydłużone weekendy wypadków na drogach.

Natomiast ciekawa była dyskusja wokół pazerności niektórych posłów, którzy najpierw zbojkotowali pewne obrady, a potem przynosili marszałkowi usprawiedliwienia nadające się do rubryki: łgarstwa wybrańców narodu.
Zabawne też było "usprawiedliwienie" szefa tej partii, która w herbie ma i prawo, i sprawiedliwość.

No cóż, jaki pan, taki kram:mad:

Lila
20-09-2008, 00:29
O usprawiedliwieniach nie wiem..

A za świętem czemu nie ? Przecież my -kraj bogaty- możemy się pobyczyć ,niczym kuwejtczycy ?
A w ogóle coraz więcej wolnego ,po co pracować ? I tak już nie ma kto ?Ja jeszcze optuję ,aby przywrócić Wielką Październikową,ustanowić Wielką Pardubicką a także rocznice wszystkich naszych zrywów narodowych,od insurekcji zacząwszy.

POLA
20-09-2008, 00:39
Podejrzewam, że o usprawiedliwieniach jutro będzie można poczytać w prasie. Niektóre teksty są naprawdę zabawne.

kufa86
20-09-2008, 00:41
Podobno,
tak naprawdę to było czterech króli i należy się dwa dni wolnego.
Poza tym dzień moich urodzin jest wazny.

Lila
20-09-2008, 00:42
Podejrzewam, że o usprawiedliwieniach jutro będzie można poczytać w prasie. Niektóre teksty są naprawdę zabawne.

Artyści wszyscy.:D Mam nadzieję,że nie jest w to zamieszany mój faworyt - poseł Cymański,który za każdym razem daje taki show,że ja pękam ze śmiechu.
Uwielbiam takich ludzi.

POLA
20-09-2008, 00:55
Lila, Twój ulubieniec (mój też) nie dał plamy i z tego, co pamiętam, napisał prawdę.

babciela
20-09-2008, 09:37
A niech daja usprawiedliwienie-im smieszniejsze tym lepiej-obrady na z ktorych wyszli były im uwlaczajace-bardzo dobrze zrobili-jaki POn taki kram.A sejm niech sie zajmie sprawami waznymi.Dlaczego zostaly cofniete obrady dotyczace ustawy o KRUS-ach.ja dosc dlugo placilam skladki rentowo-emerytalne za rolnikow-teraz (sprawdzone) maja niejednokrotnie wyzsze emerytury ode mnie.Dlaczego i imie czego moje dzieci maja w dalszym ciagu placic za nich skladki?Maja czekac az koaalicja sie rozleci albo skonczy sie panowanie i sila Pawlaka?...

POLA
20-09-2008, 13:08
Babcielu, masz rację, to jest prawo opozycji, mogą wyjść i jestem za, ale nie wypada wyciągać łapy po coś, co się nie należy uprawiając przy tym najobrzydliwsze łgarstwo.

Nie piszę o honorze, bo to archaizm zupełnie nieznany pewnym paniom i panom zasiadającym w ławach sejmowych z dziobami pełnymi frazesów.

KRUS to karta przetargowa nie od dziś i nikt tej żaby nie zatłucze, dopóki PSL będzie języczkiem u wagi jakiejkolwiek koalicji.
Pawlak ze swoją drużyną jest niezatapialny i dobrze o tym wie, bo zbyt wielu ma w tym interes, aby KRUS pozostał nietknięty. Popatrz, ilu ludzi z niego korzysta i jak!

Jedyne wyjście: postawić wszystko na ostrzu noża, padnie koalicja, ale wtedy grożą nam kolejne wybory i znajdziemy się tam, gdzie teraz. To po co?

tadeusz50
20-09-2008, 13:30
Niestety tak to jest z tym KRUS-em, że zawsze jest albo prawie zawsze w koalicji partia związana ze wsią a tu elektorat jest bardzo duży. Tej żaby delikatnie mówiąc nikt nie chce ruszyć i obawiam się, że jeszcze długo to gó... nie będzie ruszone.

POLA
20-09-2008, 13:52
Tadeuszu, zboczyliśmy z tematu i Janusz nas pogoni albo Adminka... i słusznie zresztą.

Wracam do sondy: coś kiepsko z frekwencją (16 osób) i kiepsko z wynikiem, na pewno się nie spodoba... ten wynik, a niektórzy zarzucą forowiczom, że duch miłosierdzia i inny jeszcze w nich się wypalił;), albo - co nie daj Boże - homo sovieticus dał głos:D, dlatego podałam uzasadnienie swojego stanowiska;)

tadeusz50
20-09-2008, 14:23
Co do wolnego w Trzech Króli to mając 365dni wolnych na 365 dni w roku nie mam nic do powiedzenia. W obecnej chwili zbita od Bożego Narodzenia do ewentualnych Trzech Króli będziemy na palcach jednej ręki liczyć ile dni pomiędzy jest pracujących. Podoba mi się natomiast pomysł dnia świątecznego do wykorzystania w ciągu całego roku. Chodzi mi o inne religie.

z centrum
21-09-2008, 12:57
Jedyne wyjście: postawić wszystko na ostrzu noża, padnie koalicja, ale wtedy grożą nam kolejne wybory i znajdziemy się tam, gdzie teraz. To po co?
Wiesz, choćby po to by następne pokolenie miało swoją szansę.

tadeusz50
21-09-2008, 13:08
Wiesz, choćby po to by następne pokolenie miało swoją szansę.
Januszu to co jaki czas mają być wybory? Co miesiąc? Co kwartał? Co rok?:mad:

z centrum
21-09-2008, 13:20
Januszu to co jaki czas mają być wybory? Co miesiąc? Co kwartał? Co rok?:mad:
Odpowiem tak - w demokratycznych krajach przyśpieszone wybory nie są czymś wyjątkowym.
Obecnie szykują się takie w Wielkiej Brytanii.

tadeusz50
21-09-2008, 13:29
Januszu mieliśmy je w ubiegłym roku!! Jak tak dalej pójdzie to będzie tak jak napisałem powyżej. Tylko jakie koszta to raz i coraz mniejsza frekwencja.

maja59
21-09-2008, 13:30
O usprawiedliwieniach nie wiem..

AJa jeszcze optuję ,aby przywrócić Wielką Październikową,ustanowić Wielką Pardubicką a także rocznice wszystkich naszych zrywów narodowych,od insurekcji zacząwszy.

Lilu, ty miłośnik koni, Wielką Pardubicką przecież to najokrutnieszy wyścig.

z centrum
21-09-2008, 13:37
PO już wypuszcza info o 2010 - ot, co o tym Tadeusz myślisz?

z centrum
21-09-2008, 13:42
Cytat:
Napisał LilaO usprawiedliwieniach nie wiem..

AJa jeszcze optuję ,aby przywrócić Wielką Październikową,ustanowić Wielką Pardubicką a także rocznice wszystkich naszych zrywów narodowych,od insurekcji zacząwszy.
Lilu, ty miłośnik koni, Wielką Pardubicką przecież to najokrutnieszy wyścig.
To może tak;
skoro mamy dni wolnych za dużo, to w takim razie niech konfederacja PracOdawców zaproponuje, co by przywrócić jako dzień roboczy.
W budżecie przybędzie miliardów złotych od 1,5 do 4,0 lub 6,0 - w zależności od potrzeby :rolleyes:

maja59
21-09-2008, 13:47
Janusz osobiście uważam, że świąt mamy za dużo. Wprowadzenie święta Trzech Króli da najdłuższy przedłużony weekend w nowożytnej Europie od Wigilli do Trzech Króli. Możeby tak zapytać pracodawców co o tym myslą, to oni zapłacą za ustawę sejmową. A podobno nie chcemy już PRL.

tadeusz50
21-09-2008, 13:52
cytat
To może tak;
skoro mamy dni wolnych za dużo, to w takim razie niech konfederacja PracOdawców zaproponuje, co by przywrócić jako dzień roboczy.
W budżecie przybędzie miliardów złotych od 1,5 do 4,0 lub 6,0 - w zależności od potrzeby
Tu nie chodzi o przywrócenie jakiś świąt jako dni robocze tylko nie mnożenie ich. Nie odwracaj kota ogonem.

maja59
21-09-2008, 13:55
Zapytani pracodwacy najprawdopodobniej wskażą wszystkie dotychczas wolne dni i co wtedy?

z centrum
21-09-2008, 13:56
Janusz osobiście uważam, że świąt mamy za dużo. Wprowadzenie święta Trzech Króli da najdłuższy przedłużony weekend w nowożytnej Europie od Wigilli do Trzech Króli. Możeby tak zapytać pracodawców co o tym myslą, to oni zapłacą za ustawę sejmową. A podobno nie chcemy już PRL.
W ankiecie głosuję na Nie - z innych względów niż to czyni PO.
Ale argumenty PracOdawców ośmieszyli przede wszystkim posłowie przemawiający z Lewicy/SDRP i SLD i PSL.

tadeusz50
21-09-2008, 13:57
PO już wypuszcza info o 2010 - ot, co o tym Tadeusz myślisz?
Po pierwsze to co ja myślę to i tak nic nie zmieni!! bo nie mam na to wpływu, tak jak i każde z nas. Po drugie 2010 to jeszcze dość odległy czas i może tyle się zmienić o czym nie mamy najmniejszego pojęcia.

z centrum
21-09-2008, 14:04
Zmarnowaliśmy ostatnie kilka lat dobrej koniunktury gospodarczej i to jest nasz problem.
Kryzys powoli nas dopada i nie ma co się łudzić – lepiej już nie będzie.
Z coraz mniejszymi przychodami i wielkimi wydatkami w budżecie - KRUS, ratowanie stoczni itd.
To niefrasobliwość i nieodpowiedzialność naszych przywódców rodem z AWS - SLD - PiS i obecnie PO.
Straciliśmy bo zmarnowaliśmy kilka lat prosperity.
Jerzy Buzek, Leszek Miller, Jarosław Kaczyński, Donald Tusk – to im dziękujmy :rolleyes: .
PSL - ich nie wymieniam. To spryciarze, oni przecież tylko byli zapraszani do koalicji.

maja59
21-09-2008, 14:06
Po pierwsze to co ja myślę to i tak nic nie zmieni!! bo nie mam na to wpływu, tak jak i każde z nas. Po drugie 2010 to jeszcze dość odległy czas i może tyle się zmienić o czym nie mamy najmniejszego pojęcia.
Ale pomarzyć można, nie wiem tylko czy wybory zmienią w jakiś istotny sposób naszę nieciekawą sytuację. Ale to miało być o Trzech Królach.

POLA
21-09-2008, 14:09
ale odpowiem wywołana do odpowiedzi.
Wiesz, choćby po to by następne pokolenie miało swoją szansę.
Jakie następne pokolenie, jaką szansę i na co? To ciągle będzie jeszcze nasze pokolenie, więc i wynik wyborów będzie albo taki sam, albo zbliżony do obecnego. To po co? Szkoda pieniędzy.

Następne pokolenia będą miały swoją szansę, jak my się usuniemy, może wtedy coś się zmieni?

gratka
21-09-2008, 14:12
Janusz osobiście uważam, że świąt mamy za dużo. Wprowadzenie święta Trzech Króli da najdłuższy przedłużony weekend w nowożytnej Europie od Wigilli do Trzech Króli. Możeby tak zapytać pracodawców co o tym myslą, to oni zapłacą za ustawę sejmową. A podobno nie chcemy już PRL.

Głosowałam na nie, bo jedno święto to za mało. Jak pogodzić trzech jednym dniem? Wyznaczyć im godziny? Proponuję trzy dni świąteczne dla Trzech Króli. :D :D :D
Będziemy w końcu bardziej papiescy od papieża i o to chodzi. Mamy już Chrystusa Króla, Maryję Królową Polski, dodamy Trzech Króli i wyniknie problem, bośmy jeszcze nie koronowali Ducha Świętego. Proponuję jeszcze jedno święto: Ducha Świętego Króla Rozumu.
Przy takiej liczbie świąt położymy gospodarkę, ale cud powinien się zdarzyć.

maja59
21-09-2008, 14:16
Polu, masz rację, następne pokolenia zmienią Polskę, to tylko nam (w szerokim tego słowa znaczeniu) wydaje się, że my zmieniamy. My już swoje zrobiliśmy, lepiej czy gorzej, ale Polska jest wolna i demokratyczna i powinniśmy odejść. Teraz kolej na nich, z nas już nic dobrego nie bedzie. Stare przyzwyczajenia, kompleksy, zawsze skutkują nienajlepszymi wyborami. A poza tym należy wybierać młodzież, nieskażoną, wykształconą to bedzie przecież ich świat.

POLA
21-09-2008, 14:20
przebiłaś swoim uzasadnieniem absolutnie wszystkich. Palikot przy Tobie to pryszczyk zaledwie:D
Podpisuję się pod Twoim postulatem:D

maja59
21-09-2008, 14:23
przebiłaś swoim uzasadnieniem absolutnie wszystkich. Palikot przy Tobie to pryszczyk zaledwie:D
Podpisuję się pod Twoim postulatem:D
Barwo Gratko, super, sama prawda i tylko prawda:D :D .

POLA
21-09-2008, 14:57
Polu, masz rację, następne pokolenia zmienią Polskę, to tylko nam (w szerokim tego słowa znaczeniu) wydaje się, że my zmieniamy. My już swoje zrobiliśmy, lepiej czy gorzej, ale Polska jest wolna i demokratyczna i powinniśmy odejść. Teraz kolej na nich, z nas już nic dobrego nie bedzie. Stare przyzwyczajenia, kompleksy, zawsze skutkują nienajlepszymi wyborami. A poza tym należy wybierać młodzież, nieskażoną, wykształconą to bedzie przecież ich świat.

A w życiu! Nigdzie się nie wybieran i nie dam się zepchnąć na margines, będę głosować, do ostatniej kropli...potu, i będę ludzkość naprawiać w sklepach, u fryzjera, u lekarza, przy kiosku z prasą i gdzie tam jeszcze mi się przydarzy;)
A co do następnego pokolenia, hmm... no, całemu to jednak nie wierzę, zwłaszcza jak popatrzę na pewne nawyki wyniesione z różnych źródeł;)
Dyplomu też nie można traktować jako certyfikatu poświadczającego mądrość i takie inne jeszcze pożyteczne i pożądane przymioty (v. choćby niektóre dwunożne eksponaty sejmowe, niby z dyplomami, niby młode, a jakoś śladu tego kształcenia ani widu, ani słychu)

Ale, żeby nie smęcić, będzie dobrze, za kilkadziesiąt może lat, ale będzie:) i tu wiara natchnęła mnie duchem optymizmu.

maja59
21-09-2008, 15:08
Też prowadzę "pracę u podstaw":) z jakim skutkiem trudno powiedzieć, najcięższy element jest u fryzjera i na targu;) , nie sprawdzałam jeszcze magla bo mam posciel z kory, ale zaniosę parę prześcieradeł. Tylko nie wiem czy dobrze "nauczam" czego ja jeszcze chcę, niech młodzi decydują, w końcu to my ich wychowaliśmy, nie?????:D

enia60
21-09-2008, 15:39
Zdecydowanie jestem za...niech młodzież decyduje ,do nich należy świat/my już swoje pięć minut mieliśmy/ nie wyznaczajmy i nie prostujmy im ścieżek dajmy im szansę, trzeba wiedzieć kiedy należy zejść ze sceny, co nie oznacza że nie trzeba ich wspierać trzeba i to bardzo i pomagać w miarę możliwości /to tyle i aż tyle/

VETUS
21-09-2008, 16:56
W zaproponowanej ankiecie głosowałem na "tak".

Lila
21-09-2008, 17:44
W zaproponowanej ankiecie głosowałem na "tak".

Gdybym nie była wieloletnim pracodawcą,też bym głosowała na ''tak''.:D

z centrum
21-09-2008, 21:28
Tak czy siak :) na następnym posiedzeniu Sejmu będzie głosowanie.
Episkopat jest przez wnioskodawcę powiadomiony - to pewnie i w PO niejedna ręka pomyli przyciski i skieruje wniosek do dalszych prac w komisji a nie za odrzuceniem w pierwszym czytaniu.
Poczekamy - zobaczymy.

VETUS
21-09-2008, 22:07
Warto w tym miejscu przypomnieć, że obecnie święto Trzech Króli, będące jednocześnie dniem wolnym od pracy, jest obchodzone w dziewięciu krajach Unii Europejskiej, m.in. w Niemczech, Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, a także w Szwecji i Finlandii. Polska nie przoduje wśród krajów UE co do liczby dni wolnych od pracy w ciągu roku, lecz znajduje się pod tym względem na 12. miejscu.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli, Kościół katolicki obchodzi 6 stycznia. Kończy ono trwające od wigilii obchody świąt Bożego Narodzenia. Katolicy mają w tym dniu obowiązek uczestnictwa w mszy św. tak jak w niedzielę.

VETUS
21-09-2008, 22:19
Będziemy w końcu bardziej papiescy od papieża i o to chodzi. Mamy już Chrystusa Króla, Maryję Królową Polski, dodamy Trzech Króli i wyniknie problem, bośmy jeszcze nie koronowali Ducha Świętego. Proponuję jeszcze jedno święto: Ducha Świętego Króla Rozumu.


Powyższy tekst odbieram jako naśmiewanie się, wyszydzanie, a właściwie obrażanie moich uczuć religijnych.
O blużnierstwie nie wspomnę bo to wyższa półka i dostać się na nią to nie lada gratka.

(Teraz Babka Gratka myśli co by to odpowiedzieć.)

POLA
21-09-2008, 22:59
Gdybym nie była wieloletnim pracodawcą,też bym głosowała na ''tak''.:D
Lila, przewrotna z Ciebie istota:D i prywatą się kierujesz;), a my tu tak ... ogólnie, w trosce o dobro publiczne (przepraszam za wyrażenie:D )

A we Włoszech np. Boże Ciało nie jest dniem wolnym od pracy, a u nas jest.

Lila
21-09-2008, 23:54
Lila, przewrotna z Ciebie istota:D i prywatą się kierujesz;), a my tu tak ... ogólnie, w trosce o dobro publiczne (przepraszam za wyrażenie:D )

A we Włoszech np. Boże Ciało nie jest dniem wolnym od pracy, a u nas jest.

Ja też o dobro -sorry - publiczne.
Do licha,niedługo nie będzie miał kto i kiedy pracować .Mnie nie chodzi o Trzech Króli.Niech będzie .Tylko 1-go maja do pracy.

ps.może tego jeszcze nie widać gołym okiem,ale zbliża się recesja.Ona do nas dojdzie niebawem,chyba że zdarzy się cud.Nie kraczę ,choć jestem poważna jak czerń piór kruczych.Stwierdzam fakt,nie martwiąc się o przyszłosć,bo może nie dożyję.:D

gratka
22-09-2008, 00:29
Powyższy tekst odbieram jako naśmiewanie się, wyszydzanie, a właściwie obrażanie moich uczuć religijnych.
O blużnierstwie nie wspomnę bo to wyższa półka i dostać się na nią to nie lada gratka.

(Teraz Babka Gratka myśli co by to odpowiedzieć.)

W moim przekonaniu napisałam prawdę. Uzasadnienie dlaczego proponuję Ducha Świętego jako Króla Rozumu zamieściłam na wątku ekumenicznym post nr 114, bo tu byłoby to nie na temat.

maja59
22-09-2008, 09:19
Powyższy tekst odbieram jako naśmiewanie się, wyszydzanie, a właściwie obrażanie moich uczuć religijnych.
O blużnierstwie nie wspomnę bo to wyższa półka i dostać się na nią to nie lada gratka.

(Teraz Babka Gratka myśli co by to odpowiedzieć.)
Propozycja koronacji Ducha Świętego nie jest obrazą uczuć religijnych. Zdumiewa mnie wyjątkowa drażliwość katolików. Wiara sama się obroni i nie wymaga sądowego potwierdzenia swojego prawa do istnienia. Taka drażliwość robi religii więcej złego niż dobrego.

Lila
22-09-2008, 09:32
Propozycja koronacji Ducha Świętego nie jest obrazą uczuć religijnych. Zdumiewa mnie wyjątkowa drażliwość katolików. Wiara sama się obroni i nie wymaga sądowego potwierdzenia swojego prawa do istnienia. Taka drażliwość robi religii więcej złego niż dobrego.

Oooooo,wypraszam sobie !!
Czy ja jestem drażliwa na tym punkcie ? Hę ,ja się zapytowywuję ? :D A katoliczką jestem niewątpliwie ,hej !

maja59
22-09-2008, 10:40
Oooooo,wypraszam sobie !!
Czy ja jestem drażliwa na tym punkcie ? Hę ,ja się zapytowywuję ? :D A katoliczką jestem niewątpliwie ,hej !
Ty nie jesteś, ale moja odpowiedź była to takiego co się zdeklarował jako obrażony w uczuciach:D

z centrum
22-09-2008, 13:26
Wracam do sondy: ...
Długi weekend to przede sekwencja So/N - 1Maja - 3 Maja - So/N.
Jakoś PracOdawcy, nawet poprzez POsła PalikOta tego niezdrowego dla gospodarki faktu nie kwestionują.
A tu o sondażu - a sondaże dla PO ważna rzecz :rolleyes:
http://www.rp.pl/artykul/173943,194191_Polacy_wola_wolny_6_stycznia_niz_1_m aja.html
Polacy wolą wolny 6 stycznia niż 1 maja

Polacy wolą mieć dzień wolny od pracy w Święto Trzech Króli niż w Święto Pracy - głosi sondaż TNS OBOP na zlecenie "Dziennika".

63 proc. respondentów uznało, że 6 stycznia czyli Święto Trzech Króli powinno być dniem wolnym od pracy. Przeciwnego zdania było 29 proc. osób, a 8 proc. nie miało sprecyzowanej opinii na ten temat.

Jednocześnie ponad połowa ankietowanych (52 proc.) stwierdziła, że gdyby miała decydować, który dzień jest wolny od pracy - czy 6 stycznia czy 1 maja - wybrałaby Święto Trzech Króli. Za Świętem Pracy opowiedziało się 35 proc. badanych. 7 proc. uznało, że oba dni powinny być wolne, a 2 proc. - że żaden z nich. 4 proc. respondentów nie udzieliło odpowiedzi na pytanie.

O tym, czy 6 stycznia będzie wolny od pracy posłowie zdecydują za dwa tygodnie. Podczas piątkowej debaty w Sejmie PO i Lewica były temu przeciwne. Poseł PO Jarosław Gowin powiedział "Dziennikowi", że wyniki sondażu wskazują, że jego partia powinna rozważyć wprowadzenie wolnego 6 stycznia zamiast 1 maja.

Sondaż zrealizowano 20 września na 500 dorosłych Polakach.

senior A.P.
25-09-2008, 14:45
Nooooo ! jak to Polska bez "trzech kroli " ?
Nie moze byc !
Jeden krol z zachodu ,drugi ze wschodu ,trzeci doszedl z Bliskiego Wschodu.

Dariusz Kosiur
25-09-2008, 21:19
Głównym argumentem różnych debat przeciw przywróceniu tych świąt było twierdzenie, że nas na to nie stać. Kolejny wolny od pracy dzień, to wymierna strata w PKB, niektóre "autorytety" ekonomiczne wyrażały ją liczbowo.

A prawda jest taka. W Średniowieczu wszystkich dni wolnych od pracy (niedziel i świąt kościelnych) było więcej niż dziś (łącznie z niedzielami, wolnymi sobotami, świętami kościelnymi i państwowymi).
Jeśli chodzi o straty w PKB. Dysponujemy ogromnymi, niewykorzystanymi wolnymi zasobami ludzkimi (przepraszam za sformułowanie, to termin ekonomiczny). 52% Polaków w wieku produkcyjnym nie posiada stałego zajęcia. Przy tak ogromnej unieruchomionej sile roboczej mówić ludziom o stratach z powodu kolejnego wolnego dnia to ordynarne oszustwo.
Istnieją jeszcze wzgledy natury politycznej - to święto związane jest z religią katolicką, którą się skutecznie niszczy. Ciekawe, robili to komuniści, dziś liberalni kapitaliści - co za szatańska kontynuacja.
Dariusz Kosiur

Scarlett
25-09-2008, 22:02
Sorry - a mało mamy świąt wolnych i kościelnych od pracy. To chyba nie chodzi o święcenie tego dnia tylko o zwyczajne leniuchownie. Ja jako osoba nie pracująca z racji choroby nie jestem kategorycznie, żeby moje dzieci - mocno wierzące, pracujące w administracji miały jeszcze jeden dzień wolny, z którym nie wiadomo co zrobić. Jeśli chce się pójśc do kościoła i oddać wszystkie pokłony Bogu, można to uczynić w każdym innym dniu.

tadeusz50
25-09-2008, 22:15
Jeśli chce się pójśc do kościoła i oddać wszystkie pokłony Bogu, można to uczynić w każdym innym dniu.
__________________lub innej dowolnej porze

Scarlett
25-09-2008, 22:57
Tak Tadeuszu - nie widzę powodu,by ten dzień był wolny od pracy. My Polacy nie przeginajmy i to bez względu na wiek.

VETUS
25-09-2008, 23:14
Jeśli chce się pójśc do kościoła i oddać wszystkie pokłony Bogu, można to uczynić w każdym innym dniu.
__________________lub innej dowolnej porze

Dotyczy to również wigilii i Świąt Narodzenia Pańskiego?
Też wolny dzień. Co za marnotrawstwo!!!
Takie straty w PKB! Zlikwidować! Do roboty!

Jadzia P.
25-09-2008, 23:15
Rozmawiałam na ten temat z moimi dziećmi ponieważ oni pracują i chyba to ich, osób pracujących zdanie powinno bardziej się liczyć niż nas, emerytów.
Taka jest moja opinia.
A więc zarówno syn (działalność gospodarcza) jak córka i synowa (pracują na etatach w firmach zagranicznych )woleliby aby pozostało tak jak było do tej pory.
A to z prostej przyczyny, długi weekend majowy. Dla nich pracujących ,dodatkowe dni wolne na wiosne.
Natomiast do kościoła można iść zawsze , bez względu na to czy mamy wolne czy nie.
A przecież i my , seniorzy ,na wiosnę stajemy sie bardziej aktywni, jakby ubyło nam lat. I w takie wolne dni to i za miasto można wyruszyć i grila zrobić.
Natomiast długi weekend zimą to dobry tylko na spanie i jedzenie. Przecież nikt całe dnie nie siedzi w kościele i się nie modli.
A zresztą ten pomysł wyszedł od pana Kropiwnickiego który myśli już o emeryturze, bo jego druga kadencja jako prezydenta Łodzi dobiega końca. Ot, chciałby zostawić po sobie jakąś pamiątke......

Mar-Basia
25-09-2008, 23:35
Jeśli chce się pójśc do kościoła i oddać wszystkie pokłony Bogu, można to uczynić w każdym innym dniu.
__________________lub innej dowolnej porze

Jak juz pojawilam sie ponownie na Forum, to wam cos napisze. W Hiszpanii, kraju wielkich tradycji katolickich - swietuje sie tylko: 25 grudzien, 6 styczen (najwieksze swieto - ktore zastepuje 1 styczen), Wielki Piatek, Niedziela Wielkanocna. Potem w kazdej prowincji sa lokalne swieta religijne tzw "vierge". No i swieta panstwowe. Sklepy sa otwarte w niedziele. Ludzie chodza do kosciola wieczorem i moge Was zapewnic koscioly sa pelne!

Jadzia P.
25-09-2008, 23:45
Nasze kościoły są piękne , ale w Hiszpani są cudowne.
Nigdzie nie widziałam piękniejszych....
Może nie na temat ale po przeczytaniu postu Marbelli na moment wróciam do Hiszpani.....

Scarlett
25-09-2008, 23:53
Też uważam,że jak ktoś czuje potrzebę to pomodli się nawet w przydrożnej kaplicy. Wolny dzień to tylko wymówka.

Mar-Basia
26-09-2008, 01:30
Też uważam,że jak ktoś czuje potrzebę to pomodli się nawet w przydrożnej kaplicy. Wolny dzień to tylko wymówka.
Moze nie na temat ale pamietam kiedy chodzilam do podstawowki, byly organizowane tzw "niedzielne" poranki w szkole, ktore zaczynaly sie o 10 rano. "Starszyzna" mowila, ze to po to aby odciagnac dzieciaki od kosciola i niedzielnej mszy. Bzdura, wszyscy gonilismy na msze o 9-ej rano i potem walilismy do szkoly na "rozrywki" niedzielne.

tadeusz50
26-09-2008, 05:59
Dotyczy to również wigilii i Świąt Narodzenia Pańskiego?
Też wolny dzień. Co za marnotrawstwo!!!
Takie straty w PKB! Zlikwidować! Do roboty!


Vetusie
Nie myl pojęć i nie rób innym wody z mózgu. Dyskusja jest o tym by jeszcze dołożyć nowy dzień wolny od pracy a nie likwidować świąt już dawno ustalonych. Dwie całkiem różne koncepcje. Mnie jak już to pisałem powyżej jest obojętne bo mam 365/365 dni wolnych w roku.

VETUS
26-09-2008, 09:52
Vetusie
a nie likwidować świąt już dawno ustalonych. pisa

Zgadzam się jak najbardziej. Nie likwidować świąt dawno już ustalonych. Jak wiadomo święta Trzech Króli zlikwidowali u nas Indianie w porozumieniu z Eskimosami.

tadeusz50
26-09-2008, 10:00
cytat
Dotyczy to również wigilii

Vetusie a kiedy to wigilia była dniem wolnym? Może z moją pamięcią jest już tak krucho, że nie pamiętam o tym.
Poza tym dyskutujemy o dniach wolnych a nie likwidacji jakichkolwiek świąt.

senior A.P.
26-09-2008, 10:16
Dla kogo swieta to swieta ale nie dla zolnierza i gornika - prawda Tadeuszu ?

VETUS
26-09-2008, 10:21
Ludzie chodza do kosciola wieczorem i moge Was zapewnic koscioly sa pelne!

No exageres, carińo. W Hiszpanii? Nunca lo habia visto - nigdym tego nie widział, a kraj znam dobrze. Często bywam.

Oj gdyby Caudillo wstał z grobu!

senior A.P.
26-09-2008, 10:46
Czy to jeszcze Sejm Polski ?
Kto w nim zasiada,ludzie ,ktorzy maja klopoty nawet z alimentami ?
Posel,senator jakim winien byc czlowiekiem ?

Mar-Basia
26-09-2008, 11:25
No exageres, carińo. W Hiszpanii? Nunca lo habia visto - nigdym tego nie widział, a kraj znam dobrze. Często bywam.

Oj gdyby Caudillo wstał z grobu!

Hola, widocznie nie bywasz tak czesto albo nosisz niedopasowane do wzroku okulary. Mieszkam w Anadlusi od paru dobrych lat i potwierdzam, ze koscioly sa przepelnione wieczorami. Zadne "nunca" mily panie!!!!

senior A.P.
26-09-2008, 11:50
Tak,tak !
Hiszpanie to wierzacy narod .
Prawie we wszystko wierza.

VETUS
26-09-2008, 21:46
Hola, widocznie nie bywasz tak czesto albo nosisz niedopasowane do wzroku okulary. Mieszkam w Anadlusi od paru dobrych lat i potwierdzam, ze koscioly sa przepelnione wieczorami. Zadne "nunca" mily panie!!!!

I też o Andaluzji mówię, gdyż tam, konkretnie w Sevilii, mieszka moja najbliższa rodzina z wnuczką na czele. Katolicyzm hiszpański jeszcze jakoś tam się ostał, bardziej z tradycji (Semana Santa) niż przekonania. Kościół hiszpański pogrążony jest w głębokim kryzysie i widać to bez okularów.
No son palabras, son hechos, droga pani.

Jadzia P.
26-09-2008, 21:48
I nasz, polski, też jest w kryzysie....

Malgorzata 50
27-09-2008, 19:25
Ja jestem za koncepcja żeby ustalić jeden dzień i kazdy sobie weżmie wolne w swoje świeto 3 Kroli Ramadan Jom Kippur czy co tam lubi

kufa86
27-09-2008, 19:48
Ja jestem za koncepcją
Ja za antykoncepcją.

Mar-Basia
27-09-2008, 20:02
Ja za antykoncepcją.
Nie reklamuj sie, nic z tego juz nie bedzie!!!!!;)

senior A.P.
30-09-2008, 14:13
Polska ma zaduzo swiat i dni wolnych od pracy.

z centrum
04-10-2008, 11:13
Głosowanie na wniosek PO przełożone na przyszły tydzień.
POstawa chwiejna - bo a nuż słupki POparcia opadną :rolleyes:
Ekonomiczny argument PO za odrzuceniem projektu ustawy jest żenujący brakiem fachowości.
Merytoryczny argument przeciw głosowaniu obywatelskiego projektu ustawy podała Lewica powołując się na zapis konkordatu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5767065,Biskupi_bronia_swieta_Trzech_Kroli

Możecie być przeciw wolnemu w Trzech Króli, ale bez partyjnej dyscypliny - mówią biskupi do premiera Tuska. A PO przekłada głosowanie w Sejmie.

senior A.P.
07-10-2008, 10:48
Co dzisiaj w Sejmie RP ?

POLA
07-10-2008, 11:03
Co dzisiaj w Sejmie RP ?
Zapowiadana "rewolucja październikowa" rozpoczęta czyli sporo projektów ustaw. Wejdź na stronę sejmu, a będziesz wiedział.

senior A.P.
07-10-2008, 11:11
Ja tam wole "przetrawione juz tresci" z obrad i relacje seniorek i seniorow doswiadczonych zyciowo.
W wojsku mawialo sie : "badanie nastrojow".

z centrum
12-10-2008, 12:26
Co dzisiaj w Sejmie RP ?
Do dzisiaj w Sejmie RP obywatelski projekt ustawy czeka na rozstrzygnięcie.
Od dwóch posiedzeń Sejmu Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski nie podjął decyzji, kiedy podda go pod głosowanie.

A poza tym to ma być mnóstwo, prawie dwieście, projektów nowych lepszych ustaw.

senior A.P.
13-10-2008, 10:58
Dwiescie projektow i to pewno zapodanych przez PO.
No tak Sejm RP ciezko pracuje, a rodacy w Polsce maja jakies z tego korzysci ?

tadeusz50
17-10-2008, 10:07
Nie będzie wolnego w Trzech Króli. Sejm odrzucił wniosek.

senior A.P.
17-10-2008, 10:21
No jak moze byc swieto "trzech kroli" gdy krol jest jeden.

z centrum
18-10-2008, 13:49
Nie będzie wolnego w Trzech Króli. Sejm odrzucił wniosek.
.. nie będzie święto Trzech Króli dniem ustawowo wolny od pracy.
Za odrzuceniem projektu było 207 posłów,
przeciwko 186,
wstrzymało się od głosu 2.
W klubie PO obowiązywała dyscyplina.
Posłowie, którzy się wyłamali, zostaną ukarani.
Za wolnym w Trzech Króli głosowało 10 posłów PO, między nimi był Jarosław Wałęsa, Marek Biernacki, Mirosław Sekuła a mimo obecności na sali nie głosował marszałek Bronisław Komorowski.

Prezydent Miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki zapowiada, że prowadzi konsultacje z przewodniczącymi różnych stowarzyszeń w sprawie wznowienia akcji, z nieco zmienionymi szczegółami.

siekierka
18-10-2008, 17:45
Od chwili jej powstania oczywistym było, że Platforma to partia lewicowa. Jej postawa przy tym głosowanu po raz kolejny potwierdziła, że dla większości platformersów nie ma znaczenia, iż Świeto Trzech Króli jest jednym z najstarszych Świąt naszego kalendarza. Skoro PiS jest za, to oni MUSZĄ głosować przeciw dla podkreślenia swojej odmienności (lewicowości). Jednostki, które w tej partii poczuwają sie do katolicyzmu zostały ukarane w trybie dyscyplinarnym, choć podobno żyjemy w Państwie tolerancji religijnej i nikt za wyznawanie takiej czy innej wiary nie powinien być dyskryminowany. Ale to tylko teoria dla naiwnych lub prostaczków dających posłuch krzykliwym hasłom tuskomanów.
Rządy lewicy ( pzpr,aws,po,sld) pozwoliły na utratę przez nasz Kraj samodzielności kulturowej, przemysłowej, gospodarczej i energetycznej, do horrendalnego wzrostu bezrobocia, do absurdów w szkolnictwie i zmierzają do pozbawienia nas ostatniego atrybutu suwerenności - własnego pieniądza. Stoczniowcy Gdańscy napisali na swoich transparentach, że zostalismy "wytuskani" czyli oszwabieni. Niestety ,dopuścił do tego człowiek, którego uważaliśmy kiedyś za dobrego przywódcę związkowego, a którego oddana mu władza przerosła. Stał sie na tyle zarozumiały, że pozwala sobie na obdarzanie słowem "dureń" ludzi od siebie dużo mądrzejszych zaś sam bez żenady przyjmuje tytuł mędrca europejskiego.
W swoim czasie najwyższe organy tuskosprawiedliwości orzekły, iż używanie słowa "dureń" w odniesieniu do osób sprawujących choćby najwyższe urzędy, nie jest dla nich obraźliwe. Zatem bez obrazy, posłowie - członkowie PO to durnie, nie znający tradycji i historii kraju, który maja czelność reprezentować w Sejmie.

z centrum
18-10-2008, 18:02
A w ogóle to sądząc z wypowiedzi abp Głódzia to jeszcze będzie się działo :rolleyes:
Powiedział, że stanowisko rządu i władz klubu posłów PO to zlekceważenie opinii ludzi wierzących.
Episkopat wróci do Trzech Króli w listopadzie na spotkaniu Komisji Wspólnej.

gratka
18-10-2008, 21:51
A w ogóle to sądząc z wypowiedzi abp Głódzia to jeszcze będzie się działo :rolleyes:
Powiedział, że stanowisko rządu i władz klubu posłów PO to zlekceważenie opinii ludzi wierzących.
Episkopat wróci do Trzech Króli w listopadzie na spotkaniu Komisji Wspólnej.
Będziemy mieli test kto tu rządzi, rząd czy episkopat.
Do listopada niedaleko, poczekamy, mam faworyta w tym starciu.

Malgorzata 50
18-10-2008, 22:28
Jak zwykle kosciól ma ostatnie słowo ...niedoczekanie ..po jakiego grzyba jeszcze jedno katolickie święto państwo powinno być obojętne religijnie .To dlaczego nie ma wolnych dni w wielkie swięta innych religii???? Tym bardziej ,że katolcka większośc to jest pic na wodę -tradycja a nie wiara tak naprawdę..tych szczerze religijnych jest co raz mniej....

senior A.P.
20-10-2008, 11:55
"....tych szczerze religijnych jest co raz mniej..." - byc moze to prawda,jezeli wezmiemy religijnosc pod lupe .
Samo uczeszczanie do kosciola to zamalo aby byc dobrym czlowiekiem.
Swieta religijne ustala KK w Polsce,bo wiekszosc Polakow deklaruje sie byc katolikami i jezeli to swieto bylo kiedys w kalendarzu jako dzien wolny od pracy to dlaczego je teraz odrzucac ?
Kto z mniejszosci ma prawo narzucac cos wiekszosci ???

maja59
20-10-2008, 12:00
Będziemy mieli test kto tu rządzi, rząd czy episkopat.
Do listopada niedaleko, poczekamy, mam faworyta w tym starciu.
Ja też mam faworyta i wydaje mi się, że tego samego. Buziaczki

senior A.P.
20-10-2008, 14:29
Jak to kto rzadzi i potrzebny do tego test ?
Rzad u siebie rzadzi a episkopat u siebie ,przeciez juz dawno nastapil rozdzial panstwa od Kosciola.

z centrum
26-10-2008, 13:37
POniosą kary za złamanie partyjnej dyscypliny w głosowaniu sejmowym za odrzeceniem obywatelskiego projektu ustawy.

senior A.P.
26-10-2008, 14:15
Nie znajacy sie na partiach (cale zycie bezpartyjny) prosze o wyjasnienie na czym polega dyscyplina partyjna ?
Czy to jest cos takiego,ze "jak wol ryczy to obora slucha ?"

z centrum
26-10-2008, 15:48
Nie znajacy sie na partiach (cale zycie bezpartyjny) prosze o wyjasnienie na czym polega dyscyplina partyjna ?
Czy to jest cos takiego,ze "jak wol ryczy to obora slucha ?"
Tak, to jest taka demokracja według której każdy może mieć swoje zdanie byle zgodne z Władcą partii.
To, że posłowie w sprawach głosowań politycznych powinni działać zgodnie z programem - to normalny obowiązek.
Ale nie w sprawach światopoglądowych.

senior A.P.
27-10-2008, 09:32
Faktycznie w partiach sa "roznowiercy",trafi sie tez i ateista.
Ale aby w obecnych czasach zostac prezydentem lub premierem w Polsce to chyba trzeba byc chrzczonym ?

Lila
27-10-2008, 09:47
Faktycznie w partiach sa "roznowiercy",trafi sie tez i ateista.
Ale aby w obecnych czasach zostac prezydentem lub premierem w Polsce to chyba trzeba byc chrzczonym ?

A jakże.Ważny jest chrzest z wody też....
Nie mam tu na myśli ochrzczonej whisky -wodą sodową.

senior A.P.
27-10-2008, 10:17
Chrzest to nie tylko woda/wodka ale takze sol - tej ziemi (polskiej) obowiazkowo,nie zaszkodza oleje.

z centrum
28-10-2008, 18:57
Zarząd Klubu Poselskiego Paltformy Obywatelskiej ukarał naganami 10 posłow za poparcie obywatelskiej inicjatywy.

Teraz w listopadzie rozmowy Rządu z Episkopatem - ma być także o Trzech Królach.

z centrum
10-11-2008, 23:06
Ponowienie inicjatywy obywatelskiej na rzecz ustanowienia święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy ogłosił Jerzy Kropiwnicki – Prezydent Łodzi.
Po zebraniu tysiąca podpisów w Sejmie RP zostaną zarejestrowane listy z wnioskiem obywatelskim. Planowant termin rejestracji - w dniu 6 stycznia 2009 roku.
Organizatorzy akcji chcą zebrać 1.000.000 podpisów.
Na razie nie słyszałem o odbyciu się spotkania stałej komisji do spraw kontaktów Rządu i Episkopatu.

senior A.P.
14-11-2008, 13:51
Swieto "trzech kroli" - Tak !
Ale jeden "krol" rzadzacy potrzebny Polsce.
Jak narazie jest ich trzech (patrz temat o muszkieterach).

z centrum
16-12-2008, 15:49
Z dyskusji w Sejmie mam wrażenie że pProjekt obywatelski przedstawiony był w sposób mniej przekonujący od uzasadnienia przedstawionego przez Lewicę.

Projekt nowelizacji ustawy Kodeks Pracy przedstawiła Izabela Jaruga-Nowacka (Lewica i Demokraci) posłanka z Gdyni.
Chodzi o zwiększenie o jeden dzień wymiaru urlopu wypoczynkowego określonego w Kodeksie pracy oraz przepisach pozakodeksowych.

W uzasadnieniu posłowie lewicy napisali;
"Stanowi on odpowiedź na propozycję zawartą w obywatelskim projekcie ustawy o ustanowieniu święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy i wynika z szacunku dla praw pracowniczych, których ważnym elementem jest prawo do wypoczynku."

"Pragniemy zwrócić przy tym uwagę na prawa innych, niż rzymsko-katolickie, wyznań religijnych, których święta nie mieszczą się w obowiązującym obecnie kanonie dni wolnych od pracy. Dlatego też, niniejsza inicjatywa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno katolików, osób prawosławnych, protestantów, wyznawców judaizmu oraz wyznawców wszystkich pozostałych religii."

"Według badań przeprowadzonych wśród pracowników kilkunastu krajów świata przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), Polska znajduje się, zaraz po Korei Płd., w ścisłej czołówce z obywatelami pracującymi w ciągu roku średnio 1984 godzin. ...
Z cytowanych wyliczeń OECD wynika ponadto, że większość narodów pracuje mniej niż 1970 godzin w roku. Jeden dzień dodatkowo wolny od pracy nie będzie więc – wbrew niektórym twierdzeniom – obciążeniem dla gospodarki. Zdaniem wnioskodawców, obecnie większe znaczenie ma tworzenie nowych miejsc pracy oraz aktywizacja osób, które są bierne zawodowo. Wiele badań naukowych wskazuje ponadto, że urlop – każdy dzień wolny ma pozytywny wpływ na zwiększenie wydajności pracy, co z pewnością jest wystarczającą rekompensatą ograniczenia aktywności związanej z dniem wolnym. Mechanizm ten był wielokrotnie potwierdzany przez uczonych z zakresu psychologii spo-łecznej i prakseologów."

Malgorzata 50
16-12-2008, 16:04
To ja wam coś opowiem rodzice i dziadkowie dzieci w wieku szkolnym.Od 1-go września mieliśmy już 2 długie weekendy plus 2 tygodnie wolnego z powodu Wigilii i Sylwestra wypadających w Środę czyli nauczyciele i dziatwa zaczną przerwę świąteczną 19 (a właściwie 18-go-bo w piatek odbywać się będą tzw wigilie klasowe) a zakończą 5-go stycznia -gdyby bylo jeszcze Święto Trzech Króli to znając zycie poniedzialek równiez bylby wolny czyli nauka rozpoczęlaby się 7-go czyli wraz z zakończeniem semestru .Następnie jest 2 tyg .szkoły i zasłuzone następne 2 tygodnie ferii zimowych .Matury rozpoczynja się w maju /rok szkolny dla maturzystow kończy w kwietniu dodajmy jeszcze tydzień na przerwe wielkanocną , egzaminy maturalne kiedy reszta ma wolne ,egzamin gimnazjalny j.w. i 19 czerwca kończymy zabawę .Kiedy mianowicie te dzieci mają zglebić program ,nauczyciele go zrealizować I co mianowicie rodzicie mają zrobić z tym wolnym czasem swoich dzieci...no ciekawostka przyrodnicza .Po czym wszyscy szlochajac domagają się wczesniejszych emerytur -po czym pytam? I nie jestem nauczycielożercą tylko umęczonym wyrobnikiem oswiaty z ulgą przyjmującym do wiadomości ,że kasa leci ja siedzę w domu i nie musze oglądac moich podopiecznych.I nie czepiajcie się tego bo to ŻART rozchodzi się kochani o tzw meritum

z centrum
16-12-2008, 16:18
To ja wam coś opowiem rodzice i dziadkowie dzieci w wieku szkolnym. ...
I nie jestem nauczycielożercą tylko umęczonym wyrobnikiem oswiaty z ulgą przyjmującym do wiadomości ,że kasa leci ja siedzę w domu i nie musze oglądac moich podopiecznych.I nie czepiajcie się tego bo to ŻART rozchodzi się kochani o tzw meritum
No cóż - w naszym pięknym państwie nadopiekuńczym PRL pracowaliśmy 48 godzin przez 6 dni w tygodniu i również w soboty dzieci miały zajęcia w szkole. Nauczyciele mieli pensum od 22 do 26 godzin w tygodniu.
A dobrobyt i poziom wiedzy jaki był - to akurat na tym forum pisać nie trzeba.
A może by tak pensum przywrócić a dzieci więcej uczyłyby się w szkole.

senior A.P.
17-12-2008, 11:37
Jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej !

Malgorzata 50
17-12-2008, 14:43
No cóż - w naszym pięknym państwie nadopiekuńczym PRL pracowaliśmy 48 godzin przez 6 dni w tygodniu i również w soboty dzieci miały zajęcia w szkole. Nauczyciele mieli pensum od 22 do 26 godzin w tygodniu.
A dobrobyt i poziom wiedzy jaki był - to akurat na tym forum pisać nie trzeba.
A może by tak pensum przywrócić a dzieci więcej uczyłyby się w szkole.
Dobrobyt rzeczywiście był nieprawdopodobny ..pasztetowa zawsze gwarantowana na naszych polskich stołach ,mały fiat przed domem i meblościanka .A nauczyciele byli ideowi i nie chcieli wynagrodzeń za swoją misję.Nie chrzań kolego.
Natomiast co do pensum masz rację .Normalne 40 godzin za normalne wynagrodzenie i trochę więciej oleju w głowach organizatorów oświaty.
Zresztą pensum zostaje zwiekszone tyle ,że nic kompletnie za tym nie idzie jesli chodzi o organizację .

senior A.P.
17-12-2008, 14:52
O Boze Malgozrata nie lubi pasztetowej,a "maluch" dla niej za maly !
Pewnie,ze wagi przybylo i siedzenie szersze ale boj sie Boga,narzekac na PRL ,kiedy to nauczycielom zylo sie prawie jak milicji obywatelskiej - wcale nie musieli dorabiac ,co najwyzej dzialke uprawiac . A dzisiaj lataja z jezorem wyciagnietym od szkoly do szkoly aby na niemiecka szynke zarobic gardzac pasztetowa .

senior A.P.
29-12-2008, 13:17
"Trzej krolowie" juz w drodze na Bliski wschod !

z centrum
07-01-2009, 13:05
"Trzej krolowie" juz w drodze na Bliski wschod !
i złożyli wniosek o rejestrację komitetu obywatelskiego który jest kontynuatorem inicjatywy przywrócenia dnia wolnego 6 stycznia w Dzień Objawienia Pańskiego - inicjatorem tej akcji jest Jerzy Kropiwnicki, prezydent miasta Łodzi.
Komitet zamierza zabrać ponad milion podpisów pod wnioskiem. Tym razem jest oficjalne poparcie ze strony Episkopatu Polski.

Święto Trzech Króli należy do pierwszych ustanowionych przez Kościół. Znane było już w III wieku. W Polsce było dniem wolnym do 1960 roku, kiedy zniesione zostało ustawą sejmu PRL.

z centrum
07-01-2009, 13:17
www.uml.lodz.pl jest tak od sześciu lat Mirrę, kadzidło i złoto przywieźli do szopki znajdującej się przed Archikatedrą Łódzką przedstawiciele trzech największych miast regionu łódzkiego. W Dzień Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli w rolę biblijnych mędrców wcielili się: prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, prezydent Pabianic Zbigniew Dychto oraz prezydent Zgierza Jerzy Sokół.
Dorożka z niosącymi dary „trzema królami” już po raz szósty wyruszyła sprzed gmachu Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104. W ten sposób podkreślono wagę tego wyjątkowego dla katolików święta.
- Kiedy Trzej Królowie udali się do Betlejem, by oddać pokłon narodzonemu Jezusowi wiedzieli, że zbliżają się do Boga. Dziś, kiedy coraz częściej „mieć” zajmuje miejsce „być”, cieszę się, że są ludzie, którzy kultywują tę tradycję i chcą z powrotem nadać jej odpowiednią rangę – powiedział arcybiskup łódzki Władysław Ziółek przyjmując dary.

z centrum
08-01-2009, 14:06
ale o polityce to może nie w tym watku.

Zobaczymy jaki tym razem będzie rozwój wydarzeń w sprawie dnia wolnego 6 stycznia.
Może zamiast drugiego dnia Bożego Narodzenia - to by pewnie przeszło.

na razie - pomyslności.

Mar-Basia
08-01-2009, 15:16
W Hizpanii 6 stycznia jest najwiekszym swietem roku - cos w rodzaju Nowego Roku, wszyscy skladaja sobie zyczenia, dzieciaki dostaja prezenty - naturalnie wolne od pracy. Ale 26 grudnia jest normalnym dniem roboczym.
Hiszpania jest b.katolickiem krajem. Moze przyklad na cos sie przyda?

z centrum
15-04-2009, 18:44
Milion podpisów osób, które chcą przywrócenia dnia wolnego w Święto Trzech Króli, trafi w piątek do Sejmu.
Organizatorzy akcji liczą, że tym razem ustawa zostanie przegłosowana.

Jak poinformował pełnomocnik komitetu tej inicjatywy Arkadiusz Urban, zweryfikowano już 850 tys. podpisów, a w sumie jest ich około miliona. "Zostaną one złożone w Sejmie 17 kwietnia. Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku Święto Trzech Króli będzie dniem wolnym od pracy " - powiedział.

Alisia
15-04-2009, 18:49
Slyszalam,czytalam ,ze Wielki Piatek ma bys Swietem w Polsce. Good Friday?

tadeusz50
15-04-2009, 19:07
Milion podpisów osób, które chcą przywrócenia dnia wolnego w Święto Trzech Króli, trafi w piątek do Sejmu.
Organizatorzy akcji liczą, że tym razem ustawa zostanie przegłosowana.

Jak poinformował pełnomocnik komitetu tej inicjatywy Arkadiusz Urban, zweryfikowano już 850 tys. podpisów, a w sumie jest ich około miliona. "Zostaną one złożone w Sejmie 17 kwietnia. Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku Święto Trzech Króli będzie dniem wolnym od pracy " - powiedział.
Pewnie niech zrobią same święta Trzech Króli, Wielki Piątek, coś tam jeszcze i będą same święta. Robota sama się zrobi.

Jadzia_G
15-04-2009, 21:05
Pewnie niech zrobią same święta Trzech Króli, Wielki Piątek, coś tam jeszcze i będą same święta. Robota sama się zrobi.


My jesteśmy jednym z nielicznych narodów którzy tak beztrosko traktują pracę.No ale cóż najważniejsze żeby świętować ...a co nam szkodzi.

bronczyk
15-04-2009, 21:22
Oj, już tych pomysłów świętowania to mam dość. Ciągle ktoś wyskakuje z jakąś bezsensowną rocznicą. Ja proponuje jeszcze mieć wolne pierwszego lipca. Moje imieniny.

martunia
15-04-2009, 21:47
Pewnie wołaj, niech dają.
Należy Ci się jak psu kasza.
Mnie dali.
15 sierpnia mam imieniny i mam wolne.
A co!

tadeusz50
15-04-2009, 21:53
Martuniu głośno wołałaś i wreszcie dali wolne. Ale nie pamiętam od kiedy jest to wolne.

martunia
15-04-2009, 21:57
Tadziu.
Hii, wcale nie wołałam.
Dali, może za całokształt.
Od kiedy, nie pamiętam ale to nowe święto.
Wydaje mi się, że wtedy jak zabrali wedla.

tadeusz50
15-04-2009, 22:07
Ha znalazłem od 1992r jest 15 sierpnia wolnym dniem

martunia
15-04-2009, 22:15
To już tyle lat, mam ten prezent.
Szybko leci czas.

Jadzia P.
15-04-2009, 22:51
Już kiedyś pisałam....nasz wspaniałomyślny Kropiwnicki ....któremu kończy się kadencja prezydentowania Łodzi....chce po sobie zostawić pamiątke....:mad: :mad:
On całe osiem lat sojej prezydentury świętuje i tylko poróżuje za nasze...podatników pieniądze , po całym świecie....więc dla nas chce choć tyle zostawić po sobie....:mad: :mad:

senior A.P.
17-04-2009, 13:53
Dlaczego zaraz swieta ?
Napisac projekt i uchwalic panstwowe dni wolne od pracy - kto chce niech pracuje ,pod warunkiem ,ze ma prace.

Swieta koscielne sa dla ludzi "koscielnych" tych co w Boga wierza i tez im nikt nie zabrania swietowac.

Moze wreszcie skonczyc ze wszystkimi "swietosciami" ,wystarczy jak jest szabas i niedziela swieta,choc niektorym myli sie, ktory to dzien jest pierwszym tygodnia i przeinaczaja kalendarze !

Swieta prywatne ,jak urodziny lub imieniny ,tez sprawa dowolna - bierz dzien wolny od pracy i swietuj tylko nie trzy dni - po jednym da sie wytrzezwiec.

z centrum
02-05-2009, 20:31
teraz będzie w Sejmie RP o dniu wolnym od pracy w Wielki Piątek.