PDA

View Full Version : Pokochać Rosję.................


Lila
22-09-2008, 10:09
Na tym wątku mówimy o Rosji współczesnej.Bo wiadomo - Okudżawa ,Wysocki .
Ale dzisiejsza Rosja ? Co o niej sądzicie ?
Polecam blog Babki Gratki,gdzie cytuje ona słowa Wiktora Suworowa z końca lat 90-ch.
Ja zamieszczę fragment współczesny.

Wiktor Suworow: KŁAMSTWO ZABIJA ROSJĘ

Sowieccy, a dziś rosyjscy historycy, nie są w stanie napisać prawdziwej historii... (Twierdzą): Nie dopuścimy do swoich archiwów nikogo przez setki lat. Co to oznacza? Historia będzie ukrywana..... (Wg projektu nowego podręcznika historii Rosji) ... zbrodnia w Katyniu zostala określona w nim, jako politycznie słuszna odpowiedź na rzekome zabicie przez Polaków tysięcy sowieckich jeńców z wojny 1920 roku, a stalinowskie czystki z lat 30. I pakt Ribbentrop-Mołotow jako racjonalne działania Stalina w obliczu wojny....



Cdn.

To nie ja cofam się do przeszłości.To on,Rosjanin.

Lila
22-09-2008, 10:16
Gdy zaczęła się wojna w Gruzji, Moskwa oświadczyła, ze nie będzie współpracować z polskimi władzami w kierunku wyjaśnienia zbrodni katyńskiej. To świadczy przede wszystkim o głupocie....

Gdy w 1991 roku ludzie wyszli na ulice (w Moskwie-EM), chytrzy czekiści zdjęli pomnik Feliksa Dzierżyńskiego sprzed Łubianki, siedziby KGB i zapanował spokój.
Sama Łubianka pozostała w nienaruszonym stanie, czekiści zachowali swoje i stopniowo zaczęli odbudowywać wpływy.

maja59
22-09-2008, 10:58
Czytałam wszystkie, wydane w Polsce książki Suworowa i obraz Rosji jaki z nich się wyłania jest zbrodniczy i mroczny. Mam dwoistość uczuć, do Imperium jako takiego i do Rosjan. Oba te uczucia są negatywne, ale z różnych przyczyn. Imeprium stworzyła dynastia Romanowych, a na prawdę Katarzyna II (Sophie Friederike Auguste zu Anhalt-Zerbst), która była Niemką. Z niemiecką precyzją zorganizowałam imperium butem i knutem, nic się nie zmieniło czyli nie lubie państwa. Rosjanie zaś są jednym z niewielu znanych mi narodów, którzy kochają być poddanymi cara bez względu na to jak ten car się aktualnie nazywa. Tylko w Rosji możliwa była rewolucja i tej Rosji najbardziej obawiał się Marks pisząć "Kapitał", wiedział, że rewolucja w Rosji będzie najgorszym wypaczeniem jego idei, planował tą rewolucję w Niemczech. Uważał, że tylko cywilizowany i uprzemysłowiony kraj może zrealizować jego pomysły. Nie będę ustosunkowywać się do ideologii Marksa bo nie o tym ten wątek. Fakt jest faktem, że rewolucja odbyła się w Rosji i jej skutki mamy do dzisiaj. Państwo imperialne użyło całej swojej siły do zdławienia jakiegokolwiek protestu i dalej tak postępuje, a Rosjanie chwalą sobie takie rządy. Dla nas Polaków rzecz nie do zrozumienia dla Rosjan jest samym dobrem. Nie lubię Rosjan za to, że cieszy ich własny nędzny los, brak prawa do prawdziwej demokracji i to uwielbienie dla kolejnego cara.

Lila
22-09-2008, 11:04
Oceniając ich rolę w najnowszej historii Rosji, nazywanie ich przestępcami i zbrodniarzami to mało. To RYNSZTOK, ZARAZA, GANGRENA, która toczy od dawna Rosję.

Czekiści nie mogą powiedzieć prawdy o Katyniu, bo byłoby to dla nich samobójstwo. CzK,GPU,NKWD,GRU czy FSB to różne nazwy na określenie tej samej przestępczej, zbrodniczej organizacji, mafii. Ta mafia nie może ujawnić oficjalnie całemu światu swojego prawdziwego charakteru, który objawił się m.in. w Katyniu. Zamiast tego woli uzasadniać zbrodnie sowieckiego reżimu.

To nie uderzenie w Polskę. To uderzenie przede wszystkim w rosyjski naród. Celem jest robienie z Rosjan IDIOTÓW. A państwo idiotów nie może funkcjonować. Rosja bez rozliczenia się z komunizmem nie jest w stanie dłużej się rozwijać i prędzej czy później umrze. Kto nie zna przeszłości, nie ma przed sobą przyszłości.

senior A.P.
22-09-2008, 11:12
Tworcy rewolucji swiatowych nie zaczynali od Rosji,wczesniej doswiadczali we Francji (na taka skale).
Temat o Rosji uwazam za potrzebny na tym forum gdzie scieraja sie dwa nurty myslenia seniorow,oczywiscie z widziana przewaga tych co to....... i zostali skrzywdzeni przez Rosjan.
Prosze pamietac ,ze Rosjanie tez Slowianie !
Warto jest poznac ten narod nadal zacofany w rozwoju ale szczery,prosty i naiwny.
Uwazam,ze sie doksztalcaja i zaczynaja myslec wlasnym rozumem.Potega Rosji byla i jest w sile oraz w zasobach naturalnych.
Czytajac o Rosji wyciagajmy wlasne wnioski.

Dariusz Kosiur
22-09-2008, 13:28
Katyń
Prezydent Wałęsa vel "Bolek" otrzymał od prezydenta Jelcyna dokumenty dotyczące Katynia. Szefem kancelarii Wałęsy był wtedy któryś z Kaczyńskich. Gdzie się podziały te dokumenty, kto poza nimi je widział?

Wiktor Suworow - pod tym pseudonimem ukrywa się Władimir Bogdanowicz Rezun (narodowość - ?), były oficer armii sowieckiej i sowieckiego wywiadu wojskowego GRU. Rezun w 1968 r. brał udział, jako dowódca czołgu, w inwazji wojsk sowieckich na Czechosłowację. Absolwent Wojskowej Akademii Dyplomatycznej w Moskwie, szkoły, przez którą przeszli najbardziej wykwalifkowani sowieccy oficerowie wywiadu. W latach 1974-78 był pracownikiem rezydentury GRU w Genewie. Oficjalnie pełnił tam funkcje dyplomatyczne. W 1978 r. uciekł do Wielkiej Brytanii. Do dziś nie zdjęto wydanego na niego w ZSRR wyroku smierci.
Czy w kontekście tego wytłuszczenia można uznać Suworowa za wiarygodne źródło informacji n/t współczesnej Rosji. A może skorzystają Panie z prac A. Sołżenicyna.
Dariusz Kosiur

z centrum
22-09-2008, 13:52
Czesi proponują aby 23 sierpnia został ogloszony europejskim dniem upamiętnienia ofiar nazizmu, komunizmu i faszyzmu.
W tym dniu podpisano pakt Ribbentrop-Mołotow, który podzielił Europę Środkową pomiędzy Niemcy i Związek Radziecki.
Grupa czeskich eurodeputowanych zbiera podpisy pod deklaracją do przedłożenia jej w Parlamencie Europejskim.

Lila - przypuszczam że tytuły o pokochaniu narodowym to :rolleyes:
Jeżeli już - to polubmy Czechów :)

Lila
22-09-2008, 13:53
Można uznać Dariuszu.Szczególnie w kontekście kary śmierci.
Szanuję Sołżenicyna,ale pod koniec życia coś mu się pofyrtało w głowie,i zaczęła się marzyć Wielka Ruś.

Natomiast chyba nie masz nic przeciwko prof.Janowi Kucharzewskiemu i jego wielotomowym dziełu ''Od białego caratu do czerwonego " ?.

z centrum
22-09-2008, 14:10
A ta pozycja jest wam znana ? - wydanie BGW z 1992

Piotr Kostikow był w KC KPZR opiekunem i przez szesnaście lat prowadził sprawy Polski i naszych Pierwszych to jest Gomułkę i Gierka i Kanię.

maja59
22-09-2008, 14:21
Katyń
Prezydent Wałęsa vel "Bolek" otrzymał od prezydenta Jelcyna dokumenty dotyczące Katynia. Szefem kancelarii Wałęsy był wtedy któryś z Kaczyńskich. Gdzie się podziały te dokumenty, kto poza nimi je widział?

Wiktor Suworow - pod tym pseudonimem ukrywa się Władimir Bogdanowicz Rezun (narodowość - ?), były oficer armii sowieckiej i sowieckiego wywiadu wojskowego GRU. Rezun w 1968 r. brał udział, jako dowódca czołgu, w inwazji wojsk sowieckich na Czechosłowację. Absolwent Wojskowej Akademii Dyplomatycznej w Moskwie, szkoły, przez którą przeszli najbardziej wykwalifkowani sowieccy oficerowie wywiadu. W latach 1974-78 był pracownikiem rezydentury GRU w Genewie. Oficjalnie pełnił tam funkcje dyplomatyczne. W 1978 r. uciekł do Wielkiej Brytanii. Do dziś nie zdjęto wydanego na niego w ZSRR wyroku smierci.
Czy w kontekście tego wytłuszczenia można uznać Suworowa za wiarygodne źródło informacji n/t współczesnej Rosji. A może skorzystają Panie z prac A. Sołżenicyna.
Dariusz Kosiur
Wiktor Suworow napisał o swoich dziejach w "Akwarium", nie trzeba sięgac do Sołżenicyna, Suworow dokładnie opisał swoją drogę na zachód.

Lila
22-09-2008, 14:38
A Wasyl Mitrochin ? Archiwista KGB,co wynosił kopie dokumentów i zakopywał w słoikach koło swego domu ?
Po ucieczce na Zachód ,dokumenty te przedstawił brytyjskim władzom i powstała książka Andrewa ''Archiwum ''.
O metodach i niezniszczalności KGB.

Oczywiscie ,nie ma już KGB.Ale sposób myślenia jak i tow.Lenin ,wiecznie żywe są.
Chiny nadal są rządzone przez narodowy komunizm .Stają się potęgą światową,z którą Rosja już zawiązuje sojusz.
Również Rosja, rządzona przez byłego wysokiej rangi oficera KGB Putina, odradza się i nawiązuje kontakty ze światem muzułmańskim oraz z przywódcami krajów Ameryki Południowej.A te kraje podlegały infiltracji przez KGB właśnie.

I to ma być nasz sojusznik.Partner niby .:)
Nie wiem,czy polscy nacjonaliści powołują się na Dmowskiego,ale chyba tak.Tylko zapominają,że kiedy Dmowski stawiał na Rosję,była ona najsłabszym ogniwem wśród naszych zaborców.Liczyła się tylko nasza niepodległość.Mamy ją od niedawna,po raz drugi .Chyba nie warto nią handlować ?

z centrum
22-09-2008, 17:56
Ale sposób myślenia jak i tow.Lenin ,wiecznie żywe są.
Chiny nadal są rządzone przez narodowy komunizm .Stają się potęgą światową,z którą Rosja już zawiązuje sojusz.
To nie KGB ani GRU ustalały politykę Imperium - to była Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego.
W.Suworow o tym pisze jednoznacznie w swoich książkach - patrz "Akwarium" gdzie pisze jak w gmachu KC KPZR otrzymywał kolejne awanse do elity elit CCCP
Piotr Kostikow w swoim wywiadzie opowiada o PRL w świetle, jak to nazywa, "raportów naszej bezpieki".
Ale decyzje zapadały na Kremlu a nie w Akwarium czy na Łubiance.

Dariusz Kosiur
22-09-2008, 20:23
Re: maja 59
#9 Wiktor Suworow napisał o swoich dziejach w "Akwarium", nie trzeba sięgac do Sołżenicyna, Suworow dokładnie opisał swoją drogę na zachód.
Droga Pani, wytłuściłem część Pani komentarza, która wywołała u mnie wątpliwość, czy przypadkiem nie pomyliła Pani forum. To tu jest dla seniorów, a Pani chyba pisze dla juniorów. Proszę się nie obrażać, bo ta niemal dziecinna ufność jest charakterystyczna dla Słowian zachodnich, dla Polaków.
Dariusz Kosiur

Lila
22-09-2008, 20:45
Re: maja 59

Droga Pani, wytłuściłem część Pani komentarza, która wywołała u mnie wątpliwość, czy przypadkiem nie pomyliła Pani forum. To tu jest dla seniorów, a Pani chyba pisze dla juniorów. Proszę się nie obrażać, bo ta niemal dziecinna ufność jest charakterystyczna dla Słowian zachodnich, dla Polaków.
Dariusz Kosiur

Dariusz,coś taki nieuprzejmy ?:D
A Ty przypadkiem nie wykazujesz tej dziecinnej ufności właśnie ?
Mitrochinem stanowczo powinienieś się zainteresować,bo jest tam coś dla Ciebie.Według jednego z dokumentów Archiwum Mitrochina, 12 lutego 1972 r. kilku agentów KGB włamało się do paryskiego biura Światowego Kongresu Żydów.

Wśród wielu skradzionych dokumentów znaleziono kilka, które dotyczyły finansowania antypolskich akcji przez Światowy Kongres Żydów, takich jak publikowanie artykułów i książek zniesławiających Polskę.

Nooo,to Twój konik -garbusek ,przecie .:)
A w świetle czytadeł Kosińskiego i Grossa,ja jestem w stanie okazać dziecinną ufność i uwierzyć Mitrochinowi.

maja59
22-09-2008, 20:59
Re: maja 59

Droga Pani, wytłuściłem część Pani komentarza, która wywołała u mnie wątpliwość, czy przypadkiem nie pomyliła Pani forum. To tu jest dla seniorów, a Pani chyba pisze dla juniorów. Proszę się nie obrażać, bo ta niemal dziecinna ufność jest charakterystyczna dla Słowian zachodnich, dla Polaków.
Dariusz Kosiur
Drogi Panie, jeżeli przyjmujemy taką formułę, nie wiem co w moim poście zasłużyło na tak karcący osąd. Rozumiem, że Pan zna lepiej dzieje Suworowa niż sam Suworow, albo Suworow napisał nieprawdę zaś prawda jest dostępna tylko takim nienaiwnym jak Pan. Pisuje na Seniorze z powodu zaawansowanego wieku, ale nie obraża mnie sugestia, że mogłaby pisać również dla juniorów. Mam prośbę, proszę odpowiedzieć, o co Panu chodzi, Pańska dość krytyczna wobec mnie uwaga, nie wniosła niczego zasadniczego do tematu naszej rozmowy, której tematem jest "pokochać Rosję".

Lila
22-09-2008, 21:01
Maja,może Dariuszowi pomyliło się dwóch Suworowów ?:):)

Bo temu pierwszemu ,to faktycznie nie ma co wierzyć.Zresztą dawno wyciągnął nogi.:)

Matrix
22-09-2008, 21:02
W kontekście treści przekazywanych przez Suworowa ,rzeczą zastanawiającą jest to,że publikuje, bywa na salonach,
przemawia ...... i wciąż żyje mimo wyroku śmierci. Wywiad rosyjski zszedł na psy nie uwłaczając tym ostatnim?

Dariusz Kosiur
22-09-2008, 21:06
Traktuję te Pokochać ... jako hasło do szerszej dyskusji, a słowo "pokochać" jest, jak rozumiem zaczepne.
Wystarczy oczywiście jeżeli będziemy się wzajemnie szanowali.
Musimy jednak dokonać pewnego rozgraniczenia. Np.: Pokochać USA - wydaje mi się, że coś takiego jak obopólny szacunek między narodem USA (chodzi o tę jego część, która wie, że coś takiego, jak RP istnieje) i Polskim ma miejsce. Tego hasła nie można jednak rozszerzyć na władze tak jednego jak i drugiego państwa. Użyłem sformułowania "naród amerykański", ale dziś trudno użyć takiego określenia. Budowa narodu USA została przerwana w 1963 r. (przyjmuje się umownie datę zamordowania JFK). I w USA i w Polsce władza nie jest reprezentantem narodu.
Inny stosunek łączy nas i Niemców. Niemcy w więszości przypadków mają do nas stosunek niechętny (nie można powiedzieć obojętny). Polacy traktują Niemców z łagodną słowiańską rezerwą, nie jesteśmy pamiętliwi. Zastanawia mie tylko zmiana, jak zaszła w narodzie niemieckim, który jeszcze w XIX w. chętnie i przyjaźnie udzielał gościny naszym żołnierzom. Ile pracy włożono w tę przemianę - podobnie rzecz się ma z Ukraińcami.
Jednak dokonując generalnego uproszczenia trzeba powiedzieć, że narody jako takie nie są żądne wojen między sobą. Za te zbrodnie odpowiadają tzw. koła polityczne. I dlatego warto zastanowić się nie nad tym, jak skłonić nacje do większej obopólnej sympatii, tylko nad tym, jak winna wyglądać polityka zagraniczna RP, żeby gwarantowała Polakom bezpieczeństwo.
Ośmielam się zaproponować Państwu własne, z narodowego punktu widzenia stanowisko n/t polityki zagranicznej: http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=787
To dość długi tekst, kilka rozdziałów: o Rosji, Niemcach, UE, USA.
Dariusz Kosiur

maja59
22-09-2008, 21:09
Do Matrixa,
Daleko idące podejrzenie i może insynuacja, jeżeli jeszcze żyje to znaczy, że kłamie. Żyje również Salman Rushdie od Szatańskich Wersetów, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie podejrzewa, że to zmyłka islamistów.

Matrix
22-09-2008, 21:23
To tylko wątpliwości, Maju.Salman Rushdie jest pod ścisłą ochroną państwa, na terenie którego aktualnie przebywa .
Żyje w złotej klatce i bardzo mało udziela się publicznie.

Lila
22-09-2008, 21:25
No ,może go wykończą,to się uwiarygodni.:)
Co do Niemców ...Nie drażnijcie ofiary, która sama się pcha w nasze ręce. Zawierzcie mej metodzie, ja wam dostarcze wschodnie landy w taki sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, czyli Polacy, będą nam jeszcze wdzięczni, że zostali europejczykami.


Na zjeździe ziomkostw padły te jakże miłe dla nas słowa.Wygłosił je Gerhard Shreder,obecnie na garnuszku Gazpromu.

maja59
22-09-2008, 21:28
Myślę Matixie, że Suworow jest nacenniejszą zdobyczą "wolnego świata" i jego bezpieczeństwo jest najlepiej chronione. Profesjonalnej ochrony nie widać, a zdobycz chyba nie budzi wątpliwości. Jeżeli chociaż część zdarzeń które opisał w swoich kasiążkach jest prawdziwa, to wiedza którą posiada jest bezcenna dla możnych tego świata.

maja59
22-09-2008, 21:30
No ,może go wykończą,to się uwiarygodni.:)
Co do Niemców ...Nie drażnijcie ofiary, która sama się pcha w nasze ręce. Zawierzcie mej metodzie, ja wam dostarcze wschodnie landy w taki sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, czyli Polacy, będą nam jeszcze wdzięczni, że zostali europejczykami.


Na zjeździe ziomkostw padły te jakże miłe dla nas słowa.Wygłosił je Gerhard Shreder,obecnie na garnuszku Gazpromu.
Niech dostarcza wschodnie landy, jak był uprzejmy padalec powiedzieć, Polska jest szalenie niestrawna, nie takim stanęła w gardle i już ich nie ma, a przynajmniej w wersji imepraialnej

Matrix
22-09-2008, 21:49
Ta wiedza jest przerażająca.Ale widzę tu jeszcze inny aspekt.
Dla wielu "nawrócony Rosjanin" choćby z GRU jest do przyjęcia.A u nas - np: prof. Wolszczana określa się jednoznacznie i robią to najczęściej ludzie, wchodzący na stojąco pod stół w czasach , których złożoności nigdy nie zrozumieją.Nie usprawiedliwiam, ale nie jestem w stanie potępić człowieka, który znalazł się w sytuacji w jakiej ja nigdy nie byłam.

maja59
22-09-2008, 21:54
A tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Nie potrafię osądzić ludzi nie będą w ich połozeniu. Do wchodzących pod stół mam ten sam co Ty stosunek.

Lila
22-09-2008, 22:06
Ale Matriks,nie porównuj naszego astronoma i jemu podobnych z rosyjskimi dysydentami.
Taki Boni np.podpisał ,bo bał się aby żona nie dowiedziała się o kochance.Śmierć specjalnie nie groziła Maleszce.
No a Wolszczan ? Kupa śmiechu.:)

( na melodię wiła wianki ...) brał mamonę iiiii...wrzucał ją do falującej wody ...:):)
Żałosne .

Matrix
22-09-2008, 22:15
Re: Lila
No właśnie.Oni nie mają życia ludzkiego na sumieniu.I nie mogą liczyć na zrozumienie rodaków, w odróżnieniu od agenta GRU.

Lila
22-09-2008, 22:21
Re: Lila
No właśnie.Oni nie mają życia ludzkiego na sumieniu.I nie mogą liczyć na zrozumienie rodaków, w odróżnieniu od agenta GRU.

Ale jakie życie na sumieniu miał archiwista KGB ?
No zapomniałaś Pyjasa ,który zginął ''dzięki''Maleszce .

Matrix
22-09-2008, 22:38
Nie wrzucam ludzi do jednego wora.Maleszka to postać z jeszcze innej "bajki".A Suworow nigdy nie ujawni wszystkiego.Chyba byłby skończonym głupcem, o co go nie podejrzewam.

Lila
22-09-2008, 22:40
Nie wrzucam ludzi do jednego wora.Maleszka to postać z jeszcze innej "bajki".A Suworow nigdy nie ujawni wszystkiego.Chyba byłby skończonym głupcem, o co go nie podejrzewam.

Też racja.

VETUS
22-09-2008, 23:00
Do głównego tematu wracając... Nie ukrywam, że mimo moich skrajnie prawicowych przekonań (NB; ja nie mam poglądów, ja mam przekonania), nie mogę nie przyznać się do określonych panslawistycznych ciągotek. Wielkie Słowiańskie Imperium, byle nie ze stolicą w Moskwie. Może być Bratysława.
Lubię Rosjan, braci słowian, lubię ich jednostkowo a nie w postaci dywizji pancernej.
Nieraz sobie zadaję pytanie; gdybym miał spędzić parę lat w więzieniu z, powiedzmy 20-tką Rosjan, czy 20-tką cywilizowanych "synów Europy Zachodniej".... kogo bym wybrał?

Nu, dawaj Sasza, machniom, naliewaj....Tepier piet' budiem, tak pa duszam...."Kalinka, Kalinka, Kalinka maja.....". "Oczi czornyjee....."

Lila
22-09-2008, 23:23
A ,jeżeli chodzi o więzienie ,to jasne.Wszak mamy praktykę ,po tylu latach wspólnego obozu.
Ale mimo wszystko wolałabym w tym więzieniu mieć klawisza amerykańskiego.

ps.A co Ty Vetus nalewałbyś w owym kryminale ? Brat mojego Ojca wrócił zza Uralu ,gdzie pracował w kopalni,ślepy jak kret.
Wypił z braćmi Rosjanami ichni alkohol,po którym większość padła .On miał szczęście.I także w tym,że w porę Stalin przeniósł się na łono...Abrahama,powiedzmy.

VETUS
22-09-2008, 23:41
A ,jeżeli chodzi o więzienie ,to jasne.Wszak mamy praktykę ,po tylu latach wspólnego obozu.
Ale mimo wszystko wolałabym w tym więzieniu mieć klawisza amerykańskiego.

ps.A co Ty Vetus nalewałbyś w owym kryminale ? Brat mojego Ojca wrócił zza Uralu ,gdzie pracował w kopalni,ślepy jak kret.
Wypił z braćmi Rosjanami ichni alkohol,po którym większość padła .On miał szczęście.I także w tym,że w porę Stalin przeniósł się na łono...Abrahama,powiedzmy.

Słusznie. Niefortunny ten przykład z więzieniem. Cały czas w podświadomości chodzi mi Archipelag Gułag Sołżenicyna, który sobie w ramach wakacyjnych nudów w obcojęzycznej wersji po raz drugi przeczytałem. Zmienię. Może być bezludna wyspa na przykład.
A swoją drogą - biedni ludzie, jak tytuł jednego a opowiadań bodajże Dostojewskiego (anty-Polaka, zresztą)

senior A.P.
23-09-2008, 19:56
Przestancie - sasiadow sie nie wybiera,to my mozemy sie przeniesc.
Jezeli juz o duszach rosyjskich i slowianskich to warto pamietac o ich milosierdziu,tolerancji,wybaczaniu.
Wczesniej jednak trzeba zaczac od nauki kultury bycia (innej tez).
Sa narody,ktorych nie da sie nauczyc pokojowego wspolzycia.

maja59
23-09-2008, 20:40
Seniorze, dobre serce u Rosjan, jak forsowali Wisłę w 1945 roku to lód się pod Wawelem załamał i wielu żołnierzy poszło pod wodę, któryś z Polaków chciał ratować, a na to Ruski, no czto ty nas mnogo, wot i żizń. Nie mam cyrylicy na kompie żeby to prawidłowo napisać. Taki mają stosunek do siebie, do nas, do wszytkiego, wot i żizń.

Lila
23-09-2008, 20:48
Miłosierdzie i wybaczanie.
Augustyn,skąd Tyś się urwał,chłopie ?

maja59
23-09-2008, 20:53
Miłosierdzie i wybaczanie.
Augustyn,skąd Tyś się urwał,chłopie ?
On się nie urwał, on zapomniał, ale coś takiego zapomnieć to trzeba mieć...no jak to się ten Niemiec nazywa który mi wszystko chowa... no jak?

senior A.P.
23-09-2008, 21:22
Moze sie i urwal i to w srodku IIWS ale o milosierdziu i wybaczaniu pamieta choc polskim biskupem nie zostal.
Co zas sie tyczy zapominania to ludziom to sie trafia,nawet tym ktorzy udaja przyjaciol.
Moja pamiec jeszcze "na chodzie'.

Lila
23-09-2008, 21:57
Senior,ale nie o Tobie to było,tylko o wybaczaniu i miłosierdziu Rosjan.

senior A.P.
23-09-2008, 22:04
A coz to Rosjanom nie nalezy sie milosierdzie i wybaczanie ?
Tylko dlatego,ze tak dyktuja mozni tego swiata ???

Lila
23-09-2008, 22:11
Gadała gęś z prosięciem...ech..
Przeczytaj coś napisał ,dobrze ? Nie mam siły do Ciebie.

senior A.P.
23-09-2008, 22:14
A coz moze dziadek z babcia pod piecem - sily miec ?
Wybacz Lila ale ja wielu Rosjan miluje i darze milosierdziem,przeciez mi to wolno ,regulamin forum nie zabrania.

Lila
24-09-2008, 21:23
A coz moze dziadek z babcia pod piecem - sily miec ?
Wybacz Lila ale ja wielu Rosjan miluje i darze milosierdziem,przeciez mi to wolno ,regulamin forum nie zabrania.

A odwrotnie ?
Mam na myśli Rosjan,a nie babcię .:rolleyes:

senior A.P.
25-09-2008, 14:23
Rosjanie bardzo dobrze znaja psychike Polakow ( nie mylic z "polszczonymi"),wiedza,ze mozna w chwilach zagrozen liczyc na Polakow. Niestety prawdziwych Polakow tak malo w dzisiejszym rzadzie,a ci co sa dbaja o obce interesy.

jano43
26-09-2008, 00:02
Ponieważ jest to moje pierwsze wejście (mam nadzieję,że nie ostatnie), parę słów o sobie:
emeryt,65 (jeszcze nie skończone),rezyduję w Polsce północno-
zachodniej,żonaty (jeżeli ta informacja zasmuciła którąś z pań-
pokornie proszę o wybaczenie).Na powitanie wszystkie Panie ściskam w talii,Panom zaś pragnę uścisnąć prawicę.
Od jakiegoś czasu wpadam- sporadycznie,niestety-do klubu,by zobaczyć o czym w wielkim świecie się plotkuje.
Tak naciąłem się na dyskusję o Rosji.Temat zaiste fascynujący
i jak widzę iskrzyło na stykach.
Pozwolę sobie na kilka uwag i nie chcę odnosić ich ad personam bo szczerze mówiąc nie bardzo kojarzę co kto powiedział.
1.Suworow jako żródło informacji o Rosji.Osobiście nie mam do gościa zbyt wielkiego zaufania.Pisać o swoim kraju żle kiedy sie z niego wyjechało budzi we mnie podejrzliwość bo i odwaga to żadna.Przypomina mi to odwagę mojej babki (znam to o dziadka),która kiedy była na dziadka zła i chciała to wykrzyczeć to wpierw przezornie oddalała się od domu na dobre pół km i dopiero wtedy dawała upust swoim emocjom.
Sołzenicyn pisząc Archipelag (w Rosji) wykazał się dużo większą odwagą.
2.Katyń.Że to była zbrodnia nie ulega wątpliwości.Zresztą rosjanie swego czasu to przyznali.Jak rozumiem obecnie spór
między nami a nimi dotyczy kwalifikacji prawnej tego draństwa
i ukarania winnych.Marne są widoki by zakończył się on po naszej myśli,co daje naszym- pożal się Boże- politykom asumpt do nieustannego szarpania ruskich po nogawkach.
Myślę,że węgrzy za 56r.,też mieli by im co wypominać.Jakoś nie słyszałem.Pewno niewielkie mają pojęcie o honorze i patriotyżmie.Za to robią z nimi teraz dobre interesy.
3.Ppłk Putin-że wywodzi się z KGB to go dyskwalifikuje?
Niemcy-a był u nich rezydentem KGB- jakoś mu tego nie wypominają.Zresztą po 70 latach komunizmu skąd rosjanie
mieli wziąść prezydenta,premiera itd?
O ile wiem Putin był/jest prezydentem i premierem Rosji a nie
Polski i zabiega o interesy- tak jak je pojmuje-swojego kraju
a nie naszego.Nam się to nie musi podobać ale z faktami
cięzko dyskutować.

Lila
26-09-2008, 09:06
Jano ,witaj u nas ..:)

Pozwól ,że się odniosę do Twojego postu,choć oczywiście nie będę starała się Ciebie przekonać do swoich racji,bo któż to wie,gdzie ta racja jest.
Ale ponieważ napisałeś ,że z faktami się nie dyskutuje ,to i ja dołożę parę.

ad.1.Suworow nijak ma się do Twojej babki.Babka najwyżej dostałaby w ucho,Suworow i jego rodzina zniknęliby z powierzchni ziemi.Chodorkowski też myślał,że może sobie powiedzieć parę słów.Ale Suworowa czekała pokazówka.Przypominam o śmierci w piecu hutniczym oficera KGB ,która była filmowana i pokazywana na szkoleniach.

ad.2.Śmieszne jest stwierdzenie o sporze prawnym w sprawie Katynia.Nie ma żadnego sporu prawnego.To był sprawiedliwy odwet za rok 1920 i takie jest oficjalne -obecnie- stwierdzenie władz .
Pożal się Boże - to jest trzęsawka gaciami i podkulanie ogona,jakby się nic nie stało.Powiedz to rodzinom katyńskim.
Rok 56 w Budapeszcie wrzucasz beztrosko do jednego worka z rokiem 40 w Katyniu,Charkowie i Ostaszkowie.
Nie o tym mowa.
Poza tym ,przypominam,Węgry były w sojuszu z Niemcami w czasie wojny.

ad.3 .Wymiękam na to stwierdzenie.Albo ignorancja bezbrzeżna albo czarne poczucie humoru.:)

Faktycznie ,z faktami się nie dyskutuje.Ale jakże wspaniale można je interpretować.

senior A.P.
26-09-2008, 09:57
Milo mi powitac "nowych" na forum seniora szczegolnie w tak ciekawych czasach w jakich zyjemy ,tym bardziej,ze na tym forum kazdy temat musi byc obstawiony przez "znawcow tematu" i to wybitnie wyspecjalizwanych aby dyskusja przebiegala "normalnie".
"Jano" z 1943 roku prawie pelny emeryt dosc ciekawie "kocha" Rosje ale nasza weteranka Lila tez.
Czekam na dalszy rozwoj dyskusji,ktora napewno bedzie ciekawa ,bo kto dzisiaj nie kocha Rosjan -surowcowo-atomowe mocarstwo,ktore i tym razem bedzie mialo decudujacy glos w utrzymaniu swiatowego pokoju.

ammi1952
26-09-2008, 19:49
Hej pamiętacie ten głos?. Wszyscyśmy o Nim czytali słyszeli opowieści a teraz możemy go usłyszeć http://pilsudczyk.wrzuta.pl/audio/p4FXRGpptT/marszalek_jozef_pilsudski_-_1924_rok

maja59
26-09-2008, 20:08
Jak pięknie po polsku mówił

Lila
26-09-2008, 20:13
:D I z kresowym zaśpiewem.

senior A.P.
26-09-2008, 21:52
Rosja i Chiny uratowaly Iran od bombardowania - to dobra wiadomosc.

Lila
27-09-2008, 12:10
Musimy zrewidować nasze podejście do Rosji - Barack Obama w czasie debaty prezydenckiej.

Teraz dopiero ?

senior A.P.
27-09-2008, 12:24
Nietsety ale silny z silniejszym musi sie liczyc !

Lila
27-09-2008, 12:27
Nietsety ale silny z silniejszym musi sie liczyc !

Chodziło mu o zaostrzenie kursu.Co Senior,nie oglądałeś debaty ?????

senior A.P.
27-09-2008, 12:31
Ogladalem i jestem zawiedziony wystapieniem obu kandydatow - oni tez sie boja silnych tego swiata !
Ja za fotel prezydencki nie schylalbym karku !

Lila
27-09-2008, 12:57
Ogladalem i jestem zawiedziony wystapieniem obu kandydatow - oni tez sie boja silnych tego swiata !
Ja za fotel prezydencki nie schylalbym karku !

Ano.........

Wobec tego wypada żałować,żeś nie startował na to jakże prestiżowe stanowisko.

senior A.P.
27-09-2008, 13:00
Mam zamiar to zrobic w Polsce,w USA sie nie urodzilem.

Lila
27-09-2008, 13:03
Mam zamiar to zrobic w Polsce,w USA sie nie urodzilem.

Hiiii :D masz mój głos.Niech stracę !

senior A.P.
27-09-2008, 13:14
Dziekuje ale wpierw musze pozyczyc pieniedzy na akcje wyborcza i miejsce na liscie.
Da Bog, wygram miliony w lotto wtedy tylko pozycze czarna walizeczke od Stasia Tyminskiego i juz sie melduje na wybory.
Mam nadzieje,ze jeszcze pare glosow kupie ,Pan Kaczynski niech juz sie czuje zagrozony na druga kadencje !

Lila
27-09-2008, 13:19
Mój głos będziesz miał za darmo.
Bardzo mi się podoba perspektywa odrodzenia przyjaźni polsko -radzieckiej.Chcę rury ,petrodolarów i uroczystości 400-lecia roku 1612 obchodzonych w Polsce.

senior A.P.
27-09-2008, 13:22
Przekonasz sie i Ty do Rosji jak przyjda mrozy w Polsce .
Wielu prominentom w Polsce "rura zamarznie" !
Twoj biznes jest tez zagrozony i zalezy od wschodniego sasiada - co nie ?

Lila
27-09-2008, 13:25
Przekonasz sie i Ty do Rosji jak przyjda mrozy w Polsce .
Wielu prominentom w Polsce "rura zamarznie" !
Twoj biznes jest tez zagrozony i zalezy od wschodniego sasiada - co nie ?


hmmm...nie wiem jak to ująć.:D Mój zależy akurat od zachodniego.
A mnie nie zależy na nim.Było tego -30 lat równo w tym roku.Samo się kręci ,więc niech się kręci.Jak przestanie ,to odetchnę z ulgą.
Pod tym względem czuję się wypalona Senior,jak cegła klinkierowa.

senior A.P.
27-09-2008, 13:30
Tak sie czujesz tylko dlatego ,ze wszystko bierzesz w swe (i na) ramiona.
A co rodzina robi ?
Bierz przyklad z "narodu wybranego",zobacz jak oni wspolpracuja i sie wspieraja.
W pojedynke to kon takiej fury nie uciagnie a co dopiero kucyk.

Lila
27-09-2008, 13:45
Nic nie biorę obecnie ,Senior ,na ramiona - poza szalem.:D Dosłownie - nic.Nawet sprawy domowe tak średnio mnie interesują.
Muszę odpocząć.Tylko już nie wiem gdzie .W internecie się nie da ,bo za dużo dewiantów się kręci.Wyspy rajskie daleko,a ja jakby co - nie powinnam latać,ze względu na ciśnienie.
Ha,zobaczymy.Mają gorzej ludziska ,naprawdę.

ps.Dziękuje za tego kucyka.Ja taka malutka to nie jestem.:D

senior A.P.
28-09-2008, 13:05
No tak !
Nikt teraz w Polsce nie lubi Rosjan (jak to opisuja media) i krzywo sie patrzy na Wschod . A przeciez nie kto inny tylko ten narod wyzwolil nas z pod okupacji niemieckiej !
I taka jest Wasza wdziecznosc ?

Lila
28-09-2008, 15:16
No tak !
Nikt teraz w Polsce nie lubi Rosjan (jak to opisuja media) i krzywo sie patrzy na Wschod . A przeciez nie kto inny tylko ten narod wyzwolil nas z pod okupacji niemieckiej !
I taka jest Wasza wdziecznosc ?

Wiesz Senior,wolelibyśmy jeszcze poczekać na Amerykanów i gen.Maczka.Też pancerniak jak i Ty ( jak się domyślam ,bo koło Żagania stacjonowali pancerniacy ).

Kazimierz
28-09-2008, 16:49
No tak !
Nikt teraz w Polsce nie lubi Rosjan (jak to opisuja media) i krzywo sie patrzy na Wschod . A przeciez nie kto inny tylko ten narod wyzwolil nas z pod okupacji niemieckiej !
I taka jest Wasza wdziecznosc ?

Majorze A.P. ! Jeśli byłeś pancerniakiem, to musiałeś kończyć WSO w Poznaniu. Pytam,bo ja mam miłe wspomnienia z tej szkoły. Byłem tam kilkakrotnie w ramach szkolenia w specjalności,w której mnie uczono na stdium wojskowym,na Poltechnice Częstochowskiej. Byłem ppor.rezerwy wojsk pancernych i znałem już dobrze T70. Cześć.

Mar-Basia
28-09-2008, 17:46
Jeśli byłeś pancerniakiem, to musiałeś kończyć WSO w Poznaniu. Pytam,bo ja mam miłe wspomnienia z tej szkoły. Byłem tam kilkakrotnie w ramach szkolenia w specjalności,w której mnie uczono na stdium wojskowym,na Poltechnice Częstochowskiej. Byłem ppor.rezerwy wojsk pancernych i znałem już dobrze T70.

*******

Niedlugo dowiemy sie WHO IS WHO. Pampers zaczyna otwierac dzielnie strzezone akta. Czyzby sie bal lustracji i utraty emerytury?

lawenda
28-09-2008, 17:50
A ja KOCHAM Moskwę, Teatr Wielki i PUTINA

Mar-Basia
28-09-2008, 17:54
A ja KOCHAM Moskwę, Teatr Wielki i PUTINA
Ohoj, LMoskwe, Bolszoj - rozumiem, sa wspaniale - ale karzelka Putina - podpadlas za niego w moich oczach!!!!!!!!:mad:

lawenda
28-09-2008, 18:26
Ależ MARBELLKO proszę - nie ma mowy o stracie, ja zwyczajnie lubię malutkich wzrostem i dużych w łóżku. Przecież ta młoda poleciała chyba na te walory

senior A.P.
30-09-2008, 11:12
W odpowiedzi dla Kazimierza przypomne ( o tym juz pisalem ),ze caly czas w LWP sluzylem w sluzbie czolgowo-samochodowej (jako calosc) do ktorej przychodzili oficerowie po uczelniach w Poznaniu i Pile - moja byla stara OSS (Oficerska Szkola Samochodowa) w Pile,tam tez sie doskonalilem. Dzisiaj po tych szkolach,zreszta i innych 15-tu ,zostaly juz tylko wspomnienia. Wojsko Polskie rozbrojono i zredukowano do roznych rol ,w tym i do defiladowej.
Obronic ma nas NATO - Niemcy na to jak na lato !!!

Kazimierz
30-09-2008, 11:47
W odpowiedzi dla Kazimierza przypomne ( o tym juz pisalem ),ze caly czas w LWP sluzylem w sluzbie czolgowo-samochodowej (jako calosc) do ktorej przychodzili oficerowie po uczelniach w Poznaniu i Pile - moja byla stara OSS (Oficerska Szkola Samochodowa) w Pile,tam tez sie doskonalilem. Dzisiaj po tych szkolach,zreszta i innych 15-tu ,zostaly juz tylko wspomnienia. Wojsko Polskie rozbrojono i zredukowano do roznych rol ,w tym i do defiladowej.
Obronic ma nas NATO - Niemcy na to jak na lato !!!

Szkoda. Miałem nadzieje,ze bedziemy mieli jakies konkretne wspolne wspomnienia.
Jesli chodzi o bezpieczenstwo kraju,to uwazam,ze posiadanie nawet najwiekszej armii,bez wlasciej polityki zagranicznej nic na nie da. Mamy,niestety zle polozenie geopolityczne i zawsze bedziemy przedmurzem,albo tarcza Europy.
Czesto jednak jestesmy terenem dla prowadzenia wojen miedzy potegami europejskimi lub swiatowymi.
Kiedys,pamietam,nasz minister spraw zagranicznych, Adam Rapacki, proponowal utworzenie z krajów skandynawskich,Polski, i innych demoludów,Jugoslawii, obydwu panstw niemieckich,az po Grecje,strefy bezatomowej,mowilo sie nawet o planie Rapackiego, ale nic z tego nie wyszlo. Musze sie dowiedziec,dlaczego. Co o tym piszą teraz historycy. Moze ty coś o tym wiesz,tak duzo czytasz.

senior A.P.
30-09-2008, 12:05
W ocenie wszelkich poczynan Niemiec (takze dzisiaj) trzeba brac pod uwage ich cele.Kiedys dyskutowalem duzo ze swym sp.Ojcem,ktory przejawial pewne sklonnosci do dobrych ocen Niemcow ,na co ja (przeciez oficer LWP odpowiednio "nafaszerowany Ukladem Warszawskim" ) staralem sie mu pewne sprawy uwypuklic.
Wtedy on to kwitowal jednym zdaniem : Wole kulture Niemiec ,niz rosyjska ciemnote i zezwierzecenie.
Dzisiaj patrzac z perspektywy przezytych mych lat zgdzam sie z tym ale tez nie do konca,bo przeciez narody (wszystkie) wychowuja sie i ksztalca nieustannie,Rosjanie tez nauczyli sie odczytywac godzine nie tylko z zegarka a nie wbitych widel w ziemie , wiedza juz kto im pomaga a kto przeszkadza i czycha na ich dobra.
Planu Rapackiego nigdy nie bralem na powaznie,zreszta byl jedna z form zniewalania i podporzadkowywania sobie narodow i panstw.
Podobnie dzisiaj podchodze do "Stanow Zjednoczonych Europy" ,czyli do UE,ktora napewno sie rozpadnie.

maja59
30-09-2008, 12:19
A ja mam nadzieję, że Stany Zjednoczone Europy, jak byłeś łaskaw nazwać UE, się nie rozpadną. Wiem, że są solą w oku wielu, ale się nie rozpadną, bo w nich jest przyszlość dla naszej młodzieży i dzięki nim potężna, a nie podzielona Europa jest antidotum za zakusy supermocarstwa Rosji. Coś nam źle życzysz Seniorze sam bezpiecznie siedząc w USA, które nie mylę się chyba są Stanami Zjednoczonymi Ameryki i czy Amerykanie źle na tym wychodzą???.

senior A.P.
30-09-2008, 12:29
Nie myl stwierdzen moich z zyczeniami - to raz .
Po drugie - nie da sie zapanowac nad calym swiatem ,juz tacy byli i zle skonczyli !

maja59
30-09-2008, 12:33
Nie myl stwierdzen moich z zyczeniami - to raz .
Po drugie - nie da sie zapanowac nad calym swiatem ,juz tacy byli i zle skonczyli !
Ok, cofam życzenie jeżeli to było stwierdzenia. Co do UE to sami eurpojeczycy zadbają, aby spokojnie Unia trwała i rozwijała się dla naszego dobra. Nic nie pisałam o zapanowaniu nad światem, może nie jest to uwaga do mojego wpisu. Unia nie zamierza panowac nad światem, jak sama nazwa wskazuje jest związkiem europejskich państw.

senior A.P.
30-09-2008, 13:17
Zwiazek euro-pejskich panstw jeszcze do konca nie powstal,ten twor ktory trwa nie moze tego co chce .
Wiadomo,wszystkich ludzi nie moze cechowac to samo myslenie a tym bardziej dzialanie.
Polska to Polacy a nie zlepek narodow ,co innego USA tutaj jest wielonarodowosc i wielorakie myslenie,nawet jeszcze Indianie maja cos do powiedzenia choc w rezerwatach.

maja59
30-09-2008, 13:36
Zwiazek euro-pejskich panstw jeszcze do konca nie powstal,ten twor ktory trwa nie moze tego co chce .
Wiadomo,wszystkich ludzi nie moze cechowac to samo myslenie a tym bardziej dzialanie.
Polska to Polacy a nie zlepek narodow ,co innego USA tutaj jest wielonarodowosc i wielorakie myslenie,nawet jeszcze Indianie maja cos do powiedzenia choc w rezerwatach.
Nie mówimy o Polsce tylko o , jak nazwałeś, zlepku narodów którym jest również UE. I mamy wielonarodowość, wielokulturowość no może Indian nie mamy. Jakoś to wszystko nie zaszkodziło USA jeżeli trwa do dzisiaj w dobrej kondycji, chociaż jak pamiętamy zjednoczenie nie było pokojowe, a poprzedzone wojną domową zwaną secesyjną.

senior A.P.
30-09-2008, 13:51
O kondycji prawisz w "Hameryce" ?
Trzeba o to zapytac nasza forumowa "Alisie" ,ona ma kondycje,kazdemu dolozy !
Jak "dolozyla" Lili,to do tej pory nie moze sie pozbierac i jej na forum nie ma.
Mnie to na jeden dzien glos odebralo,az dopiero zona musiala mnie stuknac w tchawice i przemowilem ludzkim glosem a tak tylko charczalem.
Europa smie twierdzic,ze nie jest zlepkiem narodow,to silne narody,ktore sie nie daja wszelkim "pejsom i brodom",choc czasem sie krztusza reformami ale po czasie dochodza do rownowagi, tak fizycznej jak i psychicznej.
W Polsce jest troche inaczej,bo Afrykanczykow podsylaja nam nawet z HIV a Polki chca doswiadczac.
Co innego Francuzi,jak im sie cos nie podoba to podpalaja hurtem samochody i sklepy - wiadomo,ze nie swoje.
We Francji faktycznie namieszano ludziom w glowach.

Lila
07-10-2008, 00:06
Rosja w obliczu kryzysu.Giełda stoi, a właściwie leży.A z nią spółki paliwowe.
No te leżeć ,to jeszcze długo nie będą ,ale ceny surowców poleciały lotem koszącym w dół.
A BP zostało kopnięte na parę milionów dolarów przez ruską ropę.I dobrze.Może wreszcie ktoś zauważy,że nie da się robić uczciwych interesów z państwem mafijnym.

senior A.P.
07-10-2008, 09:30
Cos Ty taka cieta na te Rosje ?
Uwazaj ,bo zima idzie a drzewem palic nie wolno !
Co do gieldy to najwyzszy czas wszedzie je juz pozamykac i "przywodcow gieldowych" tez.

tadeusz50
07-10-2008, 09:47
Senior drzewem wolno palić. Masz jakieś mylne informacje.

senior A.P.
07-10-2008, 09:54
Rozwin to swoje zezwolenie i poucz mnie gdzie i w czym wolno drzewem palic,bo ja wiem tylko o opiekaniu kielbasek.
W mej rodzinie mam az 3 lesnikow i jak przyjade drzewa mi nie braknie.Poszukam tylko chalupy z piecem chlebowym to i kitu globalistycznego nie bede musial jesc.
Rowny z ciebie gosc dawaj namiary !

tadeusz50
07-10-2008, 09:59
A w kominku to czym się pali.? Mówię o tych tradycyjnych. W piecach kaflowych. Może w twoich Stanach tego nie wolno. Jak do tej pory w Polsce nie ma takiego zakazu.

Lila
07-10-2008, 10:12
Jasne ,Senior.Ja mam las do dyspozycji.Tylko piec gazowy ,qrna flak .
Na Rosję mam uczulenie genetyczne.A wiesz Senior,że geny to ciężka sprawa.Nic się nie da zrobić.Rosjan ( kilku) lubię,państwa - niet .I koniec.Nie wierzyć im pod żadnym pozorem.

senior A.P.
07-10-2008, 10:13
W kominkach tez rozny opal stosuja (tu w USA) nawet "czerwona zarowka" z elektronicznymi iskrami i dzwiekiem strzelajacego ognia.
W Polsce jeszcze wiele nie zakazali, jak chociazby spacer z butelka piwa i jego picie w miejscu publicznym (w USA musi byc owiniete w torbe papierowa).
Polska jest zacofana pod tym wzgledem ale od Ameryki wiele sie nauczy.

senior A.P.
07-10-2008, 10:15
Cos mi sie o uszy obilo,ze masz Lila ziecia z Rosji,chyba ze sie przeslyszalem/przeoczylem.
Badz spokojna polubisz Rosje i Rosjan ,przyjdzie na to czas.

Lila
07-10-2008, 10:39
Cos mi sie o uszy obilo,ze masz Lila ziecia z Rosji,chyba ze sie przeslyszalem/przeoczylem.
Badz spokojna polubisz Rosje i Rosjan ,przyjdzie na to czas.

A Matko Boska Częstochowska ! A w życiu ! Przyszły ( nadal ) zięć reprezentuje Wojsko Polskie .Polskie ,Senior ,polskie !!!
A Rosjanin ? Czemu nie ?
Biedak.Moja córuś już by mu jakąś zemstę obmyśliła za zabory i Jałtę oraz przywłaszczone Kresy.
Ale Bóg nie dał.:D

senior A.P.
07-10-2008, 10:47
Twoja krew jak czytam plynie w zylach corki - to i dobrze !
Za co w koncu lubiec tych ruskich co to juz nikogo sie nie boja,nawet "kary bozej" nie mowiac o tym czego im zycza ich wrogowie.
Ale widzisz swiat sie musi z nimi liczyc po tylu doswiadczeniach wojennych - u Rosjan nie ma rzeczy niemozliwych,teraz brataja sie z Ameryka Pld, jakby to im nadal Kuba nie starczyla.
W zwiazku z tym tu na Florydzie ,co niektorzy zagladaja do slownikow polsko- rosyjskich ( ja tez) ,bo jak zajma Floryde trzeba bedzie sie z nimi dogadac - co nie ?

Lila
07-10-2008, 12:06
No to Senior,trenuj.warto sobie przypomnieć ten język,bo piękny i śpiewny jak rzadko.

senior A.P.
07-10-2008, 13:13
A jaki spiewny !
Rosjanie to muzykalny narod,skory do piesni i zabawy,nie ma takiego drugiego narodu na swiecie z tak slowianska dusza.

tadeusz50
07-10-2008, 13:28
W kominkach tez rozny opal stosuja (tu w USA) nawet "czerwona zarowka" z elektronicznymi iskrami i dzwiekiem strzelajacego ognia.
W Polsce jeszcze wiele nie zakazali, jak chociazby spacer z butelka piwa i jego picie w miejscu publicznym (w USA musi byc owiniete w torbe papierowa).
Polska jest zacofana pod tym wzgledem ale od Ameryki wiele sie nauczy.
Seniorze napisałem wyrażnie o tradycyjnym kominku takim na drzewo. Takie elektryczne i gazowe też w Polsce są. A co do picia na ulicy znowu jesteś w błędzie. Ja co prawda nie piję, ale okno mam na pawilon z alkoholem. Codziennie widzę jak policja spisuje pijących w jego pobliżu. Też jest to zakazane.
Ty taki patriota piszesz o zacofaniu twojej ojczyzny?

senior A.P.
07-10-2008, 13:34
No widzicie ? Zacofanie mi przypisuje i to gdzie w Hameryce,niedziwilbym sie innym ale Tobie Tadeusz nie wypada pisac o zacofoniu- ty swiatly czlowiek.

tadeusz50
07-10-2008, 13:41
Augustyn czytaj ze zrozumieniem. Pisałeś o zacofaniu w Polsce. Jak wszędzie głosisz jesteś patriotą Polakiem. I do tego sie odnosiłem a nie do Hameryki. Widzę, że jesteś amerykańskim patriotą.

senior A.P.
07-10-2008, 13:45
A jestem,jestem !
Radkowi Sikorskiemu wolno to i mnie chyba tez.

tadeusz50
07-10-2008, 13:48
Aleś się porównał masz szerokie ambicje!!!!!!!

Lila
07-10-2008, 13:49
No jednak w porównaniu z Ameryką,to jesteśmy daleko w tyle.Nie ma co się obrażać.Nie nasza wina,tylko fakt.

senior A.P.
07-10-2008, 13:51
A gdzie Ty tu widzisz porownanie ?
Ja pisze o prawach .

senior A.P.
07-11-2008, 15:16
Okazuje sie,ze UE zaczyna lubiec ........ rosyjskie dostawy energetyczne.
Chyba w Polsce paliwo i gaz potanieje ?
Bedzie jeszcze kwitla milosc do Rosji .

Kazik
07-11-2008, 16:10
Okazuje sie,ze UE zaczyna lubiec ........ rosyjskie dostawy energetyczne.
Chyba w Polsce paliwo i gaz potanieje ?
Bedzie jeszcze kwitla milosc do Rosji .
UE na pewno tak, chociaż Sarkozy ma pewnie zgagę i sodka mu nie pomoże. A tak ładnie wynegocjował wycofanie wojsk na pozycje z przed 7 sierpnia. Merkel tez "wspomagała" i co teraz? Może namówi Irlandczyków na poparcie T.Liz.? A Donka nie musi-wystarczy go poklepać w plecy-i pokazać potem gdzie sa drzwi.
http://img135.imageshack.us/img135/498/tamsdrzwita6.jpg (http://imageshack.us)

senior A.P.
07-11-2008, 17:16
Gdzie oni tak patrza ,w przyszlosc ? Premier Tusk patrzy z niedowierzaniem,a Sarkozy jest pewny siebie.
Znajac amerykanskich Irlandzcykow i ich walke o swe prawa jestem przekonany ,ze u nich ( w Irlandi) TL nie przejdzie nawet po raz trzeci.

Lila
07-11-2008, 17:30
Gdzie oni tak patrza ,w przyszlosc ? Premier Tusk patrzy z niedowierzaniem,a Sarkozy jest pewny siebie.
Znajac amerykanskich Irlandzcykow i ich walke o swe prawa jestem przekonany ,ze u nich ( w Irlandi) TL nie przejdzie nawet po raz trzeci.


Nie przejdzie.Ale co Rosja ma do tego ?

senior A.P.
08-11-2008, 08:41
Bardzo wiele !
Podobnie tancza choc przy innej muzyce.

tadeusz50
14-11-2008, 18:34
Prezydent Rosji nie odda hołdu ofiarom Wielkiego Głodu

http://www.tvp.info/news.html?directory=2788&news=828268

iksigrek
15-11-2008, 01:29
Rosjanie to też Słowianie, ale jakoś nie mam do nich sympatii. Ciągle ta zakłamana polityka, podstęp i ośmieszanie innych. Takie metody stosowali carowie, komunistyczni działacze i obecni prezydenci
Czy ich pokochać? Raczej nie. Nie, bo Rosja każdy przyjacielski gest, każdą okazję próbuje wykorzystać w polityce. Jeśli byśmy zaczęli głosno mówić o przyjaźni, o sympatii do Rosji, to czuli by się upoważnieni do uważania nas za swoich i zaczęli by nam dyktować jak mamy żyć i jaką mamy prowadzić politykę. Nie również dlatego, że Rosja prowadzi politykę faktów dokonanych, a to już zbyt wesołe nie jest. A to dlatego, że skoro byli tu jako zaborcy, jako okupanci po 45, to będą uważali że mają prawo tu wejść przy najbliższej nadającej się okazji. Rosja, jako chyba jedyne wielkie mocarstwo, nie toleruje kompromisów, a jeśli on jest, to musi być taki, jak oni chcą. A więc? Żaden kompromis.Naród ma w sobie coś z nacjonalizmu, a nacjonalizm nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Rosjanie, to społeczeństwo poddańcze, wyznające kult jednostki, a w ich mentalności leży służyć "carowi". Tylko taką politykę uważają za słuszną. Nie też dlatego, że Rosja uważa się, za kogoś w rodzaju opiekuna i przewodnika wszystkich Słowian.

Kazik
15-11-2008, 01:38
Wczoraj lub przed wczoraj w programie "po dwudziestej" jeden redaktor powiedział: zaraz pewnie mi się oberwie jak Górskiemu, ale powiem. Azjaci maja taką mentalność, że jak go pogłaszczesz to cię kopnie, a jak go kopniesz to cię pogłaszcze. Myślę że mówiąc Azjaci-miał na myśli jednak Rosjan.

senior A.P.
15-11-2008, 11:21
"Rosjanie to tez Slowianie ale jakos nie mam do nich sympatii."
Pisze JacekP,to podobnie tak jak Lila,ktora nam sie gdzies zapodziala i na forum nie zaglada.
Czasem tak bywa,ze czlowiek do czlowieka....... .
Ludzie powinni sie jednak kochac,szanowac,pomagac i wzajemnie wspierac.
Rosjanie tak jak kazdy inny narod ma swoje dobre i zle cechy charakteru.

Niebieskooka56
15-11-2008, 14:36
Jeśli można dołączyć,to ja z zupełnie innej beczki.Miałam przyjemność studiować filologię rosyjską na WSP,na 2.roku pojechaliśmy do Moskwy-cały semestr studiowaliśmy w Instytucie Puszkina,zwiedzaliśmy muzea,spotykaliśmy się ze wspaniałą młodzieżą,niejeden Rosjanin chciał się z nami żenić.Było wspaniale...Rosjanie,których poznaliśmy,również studenci,to byli na prawdę inteligentni ludzie,świadomi Wielkiego Brata,który nad nimi stał,ale i odpowiedzialni,kulturalni.Polityka przesłania nam obraz zwykłych ludzi,wierzcie mi,takich,jak my-wrażliwych i prostolinijnych.

senior A.P.
16-11-2008, 09:50
No i prosze !
Czyli mozna tych "innych" Rosjan pokochac.
Ja tez znalem Rosjan,ktorzy mi mowili,ze najwazniejsza jest czysta krew czlowieka .
Dobrze,ze obecne przywodztwo Rosji "oczyszcza matjuszke".

jakempa
16-11-2008, 22:59
Jestem tego samego zdania co Niebieskooka, znalam wielu Rosjanów, przyjazniliśmy się jeżdziłam do różnych dawnych republik i twierdzę, że to cudowni, prostolinijni ludzie, poznalam wielu wyksztalconych, głęboko myślących.A cóż ci zwykli zjadacze chleba mogą zrobić jeżeli chodzi o politykę? A co nas tak w świecie bardzo lubią? A jaki wplyw na politykę ma u nas przeciętny obywatel?Więc bądżmy sprawiedliwi w ocenach ludzi, a nie ''wybranych'' przedstawicieli narodu.

senior A.P.
16-11-2008, 23:46
Zeby to jeszcze byli wybrani ,przeciez oni sami sie na listy wpisali i wzajemnie wybrali.

aannaa235
17-11-2008, 07:48
Rosja to wspaniały kraj - a Rosjanie są wspaniałymi ludźmi.
Polityka to zupełnie inna działka.

senior A.P.
17-11-2008, 10:04
Ale nie obawiaj sie polityki i poznawaj ja wraz ludzmi,bo warto wiedziec,ze to od politycznych dzialan ludzi zalezy tez nasze zycie.

senior A.P.
21-11-2008, 10:40
Rosjanie to bardzo przyjazny narod umiejetnie oceniajacy przyjaciol. Na ich pomoc mozna zawsze liczyc w przeciwienstwie do Niemcow.

iksigrek
21-11-2008, 21:22
Rosjanie to bardzo przyjazny narod umiejetnie oceniajacy przyjaciol. Na ich pomoc mozna zawsze liczyc w przeciwienstwie do Niemcow.

Wyrabianie w sobie wrogości w stosunku do ludzi, jako że są Rosjanami było by nie porozumieniem. Więc tym samym ostrożność, zachowanie dystansu i relacja pozbawiona "serdecznych uścisków", wcale nie musi oznaczać wrogości. Czymś innym jest relacja między jednostkami różnych nacji w warunkach pokojowych, a czymś innym, gdy w grę wchodzi sympatyzowanie z danym państwem, w tym przypadku z Rosją.
Rosja, to moim zdaniem państwo, które wyznaje zasadę, że kto nie jest z nimi, ten jest przeciwko nim. Tylko że my, Polska, inaczej postrzegamy przyjaźń niż Rosja. A jeśli chodzi o przyjacielskość z ich strony w stosunku do nas, jako do Polaków i Polski, to swoją zaborczość zawsze usprawiedliwiali swoją miłością do naszego społeczeństwa i państwa i tym, aby nie stała nam się krzywda z rąk innych mocarstw. Tak więc gdyby nas w przeszłości nie obdarzali swoją "przyjaźnią i pomocą", to nie knuli by za naszymi plecami w okresie zaborów, nie było by paktu Ribbentrop-Mołotow i nie było by Katyńskich mordów. A te trzy przykłady, to tylko niektóre przykłady z wielu ich przyjaźni i sympatii, jaką nas obdarzają. Więc patrząc w przeszłość wolę Rosji miłością nie obdarzać, a jeśli chce nas kochać Rosja, to nie mam nic przeciwko temu, pod warunkiem, że kochać nas będą szczerze, ale w swoich granicach swojej Rosji, a nie na terenie naszym, to znaczy w Polsce. No ale cóż. Rosja chce kochać blisko, w naszych granicach, nie pytając nikogo o zdanie. Tylko dlatego, że to "przyjazny naród", a tych co kochać nie chcą, dla tych Sybir czeka swoim otworem.

senior A.P.
21-11-2008, 21:28
Dobrze to wylozyles ale dopisz,ktora zona cieszy sie ze zdrady meza lub odwrotnie ?
Jak milosc to do grobowej deski !
Rosja pod reka i jak jej nie kochac ?

iksigrek
21-11-2008, 22:14
Zdradzić można kogoś, kogo się kocha i zdradzonym mozna być przez kogoś, kogo kochamy.
Tak więc, skoro miłości miedzy nami nigdy nie było, a tylko wyświechtane frazesy, to i zdrady być nie mogło:)

Rosja pod ręką? Niech sobie będzie, ale Rosja uważa że my jesteśmy na wyciągnięcie ręki i czeka na okazję, więc lepiej się nie zakochiwać. Bo i po co? Na Sybirze nas już mnogo. Aż za mnogo:rolleyes:

senior A.P.
22-11-2008, 08:19
Panie Jacku !
My seniorzy ( Polacy) wiemy cos wiecej na temat krzywd doznanych na przestrzeni wiekow od naszego wschodniego sasiada ale nie jestem przekonany czy ty wiesz kto Rosjan inspirowal i nadal inspiruje przeciwko Polakom ?
Przy okazji zapytam cie (poruszyles bardzo wazny problem Katynia i Sybiru) ,co sadzisz o szeregach NKWD ,ktore najwieksza role spelnilo w naszej "nowej" historii wojennej i powojennej,kto w skladzie tego barbarzynskiego korpusu stanowil wiekszosc ? Nie musisz nam pisac,ze komunisci ,bo to wiemy ale nie wszyscy wiedza jakiego byli pochodzenia lacznie z tymi co Rosji zafundowali "pierwsza pierestrojke" na czele z Leninem .
Slowianin-Rosjanin to inny czlowiek niz NKWD-dzista lub pozniej po nim potomkowie.
Warto tez wiedziec kto idzisiaj nastawia nas przeciwko Rosji,ty zapewne o tym wiesz ale piszesz z pewnym uprzedzeniem, moze nawet i strachem.
Zapamietaj,ze my Polacy wrogow sobie nie szukamy i nie nastawiamy narodow przeciwko narodom. Te przyjaznie i nieprzyjaznie funduje nam inny narod i to od wiekow !
Teraz gdy Rosja znowu pokazala ,ze sie krzykaczy nie obawia ,szczekanie przeciwko niej nagle sie ucisza,szuka sie innych drog ulaskawienia niedzwiedzia.Ten niedzwiedz juz zbyt dlugo spal,obudzil sie i chce mu sie jesc,jest bardzo zarloczny ale nigdy pierwszy nie atakuje ! Dajac mu jesc i jeszcze cos za cos w uczciwym handlu,bedziemy mieli w nim przyjaciela i obronce.
Drazniac go napewno przylozy lapa i pokaze pozostale pazury.
Madrzy Polacy umieja sie obchodzic z niedzwiedziem i darza go przyjaznia,wiedzac ze mozna wrazie potrzeby na niego liczyc gdy nas hieny dopadaja.
Rozwagi Zycze !

iksigrek
22-11-2008, 09:26
Ach! seniorze A.P.:) Jedno nie ulega wątpliwości, że serduszko masz Polskie(mam nadzieję, że się nie mylę), więc wymiana zdań z Tobą może być edukacją. Bo ważna jest nie tylko treść rozmowy, ale i sposób w jaki się ją prowadzi:)

Jesli chodzi o strach w wyrażaniu swojego zdania przeze mnie, to określił bym to inaczej. Poprostu inny punkt widzenia.
Czy ktoś Rosją manipuluje? Manipuluje na tyle, na ile Rosja na to pozwala i na ile jest to dla niej korzystne. A jeśli chodzi o naród, to zacytuję tu moją już ś.p. ciotkę, która gdy znalazła się na zasłaniu za Irtyszem, usłyszała od Rosjanki takie słowa ze łzami w oczach:
" A my mieliśmy nadzieję, że wy Polacy nas wyzwolicie, a i was tu przywieźli".

senior A.P.
22-11-2008, 09:55
Smutny dales cytat ,ktory przypomnial nam bolesne ciernie jak naszym przodkom Polakom wkladano na glowy.
We wielu patriotycznych rodzinach polskich sa takie przykre wspomnienia,zale i sluszne pretensje.Gdy sie tym tragediom przyjrzymy i podejdziemy do nich z polskim katolickim sercem (na milosierdzie zapozno) to z uczuciami naszymi staje sie cos dziwnego. Bardzo duzo na ten temat rozmawialem ze swym stryjem,ktory przeszedl to pieklo,bardzo dlugo po nim chorowal i sluchajac go rodzilo sie we mnie nawet jakby uczucie zemsty (wtedy jeszcze nosilem mundur oficera LWP) z jednoczesnym zazenowaniem ,ze to ja (nie raz mi to zarzucano na roznych forach) oficer sluze jakoby tym ktorzy nasze rodziny gnebili,torturowali,mordowali i zabijali strzalem w tyl glowy niechcac widziec spojrzen swej ofiary w chwili smierci. Ukazal to Andrzej Wajda w swym filmie Katyn ,uwypuklajac bryzgajaca krew i jej zmywanie chlusnieciem wiadra wody i kolejna scena.
Tak mordowano,opinia swiatowa dowiadywala sie o tym po czasie,pokazano te sceny ale kiedy ,gdy rany w pewnym sensie sie zabliznily w obu narodach polskim i rosyjskim , przyszli kolejni,ktorzy te rany rozdrapuja i rzucaja miecz zemsty pomiedzy polski i rosyjski narod . Czy aby tylko narod rosyjski za to wynic,gdy na fali niewyksztalconego motlochu pijanego,rosyjskiego (faktycznie) dopiekano wlasna pieczen ?
Czy dzisiaj nie przygotowuje sie podobne pieklo ,byc moze bardziej okrutne ,bo uderza w nas wszystkich (starych i mlodych ) ???
Poczciwi i prawi Rosjanie nie chcieli tak samo jak my wojen i nie chca po dzien dzisiejszy !
To wodzowie wszelkich rewolucji po trupach dochodzili i nadal dochodza do wladzy,chca wojen,chca klotni,chca rozkladu moralnego w imie czego ?
W imie wlasnych korzysci !
Nie pozwalajmy na to i zyjmy w pokoju.

iksigrek
22-11-2008, 10:30
Tak. Nie pozwalajmy na to i żyjmy w pokoju i trzymajmy się razem. Bo polityka jest jak wiatr, który przeradza się czasem w tornado, czy cyklon. I taki mamy wpływ na te huragany jak na politykę i odwrotnie. Więc zachowując godność i szacunek do samego siebie i każdego człowieka, w chwili tornada, będziemy w stanie się ochronić tak, byśmy nie stracili własnego życia. A to już bardzo dużo, i chyba najwięcej. Bo życie jest wartością najwyższą, bez względu czy jest to życie polskie, rosyjskie, czy jakiejkolwiek innej nacji.

senior A.P.
22-11-2008, 10:35
Nie zapominajmy o tych co zycie oddali za wolnosc i pokoj,jezeli zajdzie taka potrzeba my swego zycia tez nie szczedzmy i nie chowajmy glowy w piasek.

senior A.P.
25-11-2008, 09:00
Nie zapominajmy - my - to znaczy Polacy ale czy wszyscy takim Polakami jestesmy zaczynam watpic ,udawadnia nam to nawet sam Prezydent RP i jego przyboczni ,udawadnia nam to Rzad Polski ,widzimy co sie dzieje w sejmie i Senacie RP.
Obecna Rosja to nie ta carska ani tym bardziej zwana kiedys ZSRR. Dzisiejsze rzady rosyjskie odmlodzne ,oczyszczone i do konca nie rozgrzeszone przyjely inna taktyke dzialania ale jak i poprzednie sa stanowcze ,twarde choc z innego cementu i betonu.
Szkola wywiadu jest dobra szkola i nabiera w swe szeregi odpowiedni narybek.Przykladem tego niech bedzie sam Putin,czlowiek w pelni sil "nieprzepity i nieprzepracowany", dobiera sobie odpowiednie grono "putinopodobnych" i smialo dziala nawet na arenie miedzynarodowej. Ma swietnie zorganizowane wszystkie ministerstwa ,na wszelkie zaczepki odpowiada swiatu tak jak nalezy odpowiadac w dobrej grze o calosc.
Choc Rosje probuje sie dzisiaj osaczyc ze wszystkich sil,panuje tam juz inna dyscyplina dzialania ,osmiele sie powiedziec,ze nawet wyzsza niz za Stalina. Bo tamten Gruzin mial piete a Putin glowe,a trafic w nie nie latwo.
Do dyskusji ,pisac i dyskutowac tym sposobem zatrzymacie starzenie seniorki i seniorzy.

Lila
25-11-2008, 09:49
Do dyskusji ,pisac i dyskutowac tym sposobem zatrzymacie starzenie seniorki i seniorzy.


A idźże . O Putinie będzie gadał . Wiadomo kto i zacz .Za chwilę będzie ponownie prezydentem ,i dobrze.Ten naród zawsze kochał cara -batiuszkę .
Mnie martwi co innego .Że znowu my mamy być przedmurzem i bastionem .A także redutą i ostoją .

senior A.P.
25-11-2008, 10:19
Sasiadow sie nie wybiera - to raz.
Po drugie Putin to gieroj !

iksigrek
25-11-2008, 10:32
Dzisiejsze rzady rosyjskie odmlodzne ,oczyszczone i do konca nie rozgrzeszone przyjely inna taktyke dzialania ale jak i poprzednie sa stanowcze ,twarde choc z innego cementu i betonu.


ale i jak poprzednie, również zakłamane, podstępne, zaborcze i przyjęły inną taktykę działania. Jeszcze bardziej perfidną. Bo carowie, mieli ogładę przynajmniej i komuchami nie zostali, w przeciwieństwie do obecnych. Byli komuchami, a teraz chodzą do cerkwi, całują popów, modlą się i udają carów. Jak by mało było tego, to przyszli z kołchozów i sowchozów i wydaje im się że nie są carami, a wręcz bogami. Carowie, nie mieli tyle swobody działania co obecni i nie ciemiężyli tak bardzo jak obecni. Dowodem jest na to chociażby to, że gdyby dziś chciał ktoś niedaj boże jakąś rewolucję sobie zrobić:D , to albo skończyłby w wariatkowie, albo gdzieś w przydrożnym rowie. Jacy ludzie, takie metody działania.

senior A.P.
25-11-2008, 10:37
Z rewolucjami nauka nie poszla w las ,wystarczyl im jeden Lenin.Mnie to nawet pasuje ilosc liter i koncowka nazwiska Putina i Lenina.
Gdyby ich tak teraz porownac,to moze by sie znalazly i pewne wspolne cechy charakteru,inne chyba z pochodzeniem - jak uwazasz Jacku ?

iksigrek
25-11-2008, 10:52
No pewnie że nie poszła w las, dlatego cały czas te zdobycze rewolucyjnej wiedzy wykorzystują. A cechy to maja napewno wspólne. cechy moskiewskie.

senior A.P.
25-11-2008, 11:10
Rozwin te cechy moskiewskie,edukacja nie zaszkodzi,tym bardziej ,ze tylu w Polsce po szkolach moskiewskich.

iksigrek
25-11-2008, 11:56
Już wcześniej napisałem co myślę, ale dodam, że cechą moskiewską jest ogłupianie ludzi. A jesli chodzi o szkoły moskiewskie, to powiem tak:
Jeden z mojej dalszej rodziny skończył szkołę polityczną w Moskwie.Było to jeszcze za mościwie panującego Leonida Breżniewa. Jak zaczął nam tłumaczyć, że nie zawsze dwa razy dwa jest cztery, a może być i pięć i sześć i diabli wiedzą ile, to wolę już nic więcej nie pisać, bo sam mogę się pogubić. Nie daliśmy się przekonać jego teoriom matematyczno-politycznym i strasznie się na nas obraził. Tak bardzo, że zarwał z nami kontakt.

senior A.P.
25-11-2008, 11:59
O to niedobrze,miej nadzieje ze wkrotce nawiaze do zdobytej wiedzy i rodziny tez.

iksigrek
25-11-2008, 12:17
Niestety, ale już nie wróci ani do niczego, ani do nikogo. Zakończył swoje ziemskie życie i odszedł w nicość.

senior A.P.
26-11-2008, 12:02
W takim razie niech odpoczywa w pokoju wiecznym a my przejdzmy do zywych,szczegolnie do Putina,ktory dla wielu politykow swiata jest zagadkowym czlowiekiem.
Ja osobiscie patrzac mu w oczy (na zdjeciach) czytam pewnosc siebie tego czlowieka i przypuszczam ,ze to co zamierza uda mu sie wraz z ....... demokrata Obama w USA - obaj sie dogadaja co do swiatowego pokoju.
Miedwiedew jest "za piekny i mlody na rzadzenie" - nie uwazasz ?
Podobnie stalo sie w Gruzji,Sakaszwili psuje wszystko.

senior A.P.
08-01-2009, 13:47
Cos mi sie wydaje,ze decyzje Putina "pokocha UE " , Premier Putin to jednak gosc z darem przekonywania.
I jak tu nie kochac Rosji,tej "gazodajnej matiuszki".
Zebrali sie i obraduja .
Trudno - jak sie chce trzeba placic ,nawet zonie ..... przed i po,a matke szanowac.

iksigrek
09-01-2009, 10:26
Cos mi sie wydaje,ze decyzje Putina "pokocha UE " , Premier Putin to jednak gosc z darem przekonywania.
I jak tu nie kochac Rosji,tej "gazodajnej matiuszki".
Zebrali sie i obraduja .
Trudno - jak sie chce trzeba placic ,nawet zonie ..... przed i po,a matke szanowac.

Seniorze!!!
Ай за это что ты написал Cтарейшина A.P., to тебя повесят. Ты увидишь:mad:

Napisałem specjalnie po rosyjsku Seniorze dla Ciebie, bo po naszemu jakoś nie łapiesz. Może wreszcie to do Ciebie dotrze

maja59
09-01-2009, 10:49
Seniorze!!!
Ай за это что ты написал Cтарейшина A.P., to тебя повесят. Ты увидишь:mad:

Napisałem specjalnie po rosyjsku Seniorze dla Ciebie, bo po naszemu jakoś nie łapiesz. Może wreszcie to do Ciebie dotrze
Jacku, na forum większość zna rosyjski, nie bronie Seniora, ale to sa groźby karalne;)

iksigrek
09-01-2009, 10:55
Jacku, na forum większość zna rosyjski, nie bronie Seniora, ale to sa groźby karalne;)

Przecież ja mu nie grożę, tylko z troski o niego piszę co mu grozi:) Jako wojskowemu najchętniej za takie teorie dałbym mu tydzień PPK, ale siedzi w USA, więc nasz regulamin go nie obowiązuje. To wszystko z troski tylko Maju:)

senior A.P.
09-01-2009, 11:14
Jacku !
Nic z tego - grozby czy prosby ludzkie juz mnie nie dotycza.Swoje powinnosci zyciowe mezczyzny dokonalem - czyli ozenilem sie ( i to dwa razy) ,domu wprawdzie nie zbudowalem sam ale mialem cztery (zapracowane a nie ukradzione),dzieci tez splodzilem i zyja cztery ( o tych co wiem).
Wiec w czym problem ?
To ze Rosjanin strzelal do mojego ojca i uczynil go w wieku 20 lat inwalida na pierwszej WS nie mam pretensji do calego narodu rosyjskiego a jedynie do tych co taka wojne wywolali.Narod rosyjski jako taki powazam na tyle na ile zasluguje a szczegolnie za to,ze gdyby na Hitlera nie ruszyl i nie poniosl wielomilionowa strate mlodych zolnierzy dzisiaj Polski by nie bylo.
To,ze dzisiaj Rosjanie i ich przywodcy tez przejrzeli na oczy i nie daja sie okradac obcym maja u mnie plus ,a Polakow ganie ,ze nie potrafia z wlasciwymi ludzmi sie przyjaznic.
Na koniec nie napisze Ci Jacku po rosyjsku choc jezyk ten znam (inne zreszta tez) na tyle aby byc komunikatywny, tylko dlatego,ze KOCHAM swoj jezyk Ojczysty POLSKI i nim sie posluguje z POLAKAMI.
Dziekuje za wszelkie ostrzezenia,choc wiem,ze najwiecej BOG MNIE STRZEZE !
Daje mi zdrowie i sily.