PDA

View Full Version : Pokochać USA................


Lila
22-09-2008, 11:41
Polonusi,bywajcie.:D

Ciężko będzie.Co się stanie jak zwycięży Obama,syn muzułmanina ,ja się pytam Was ?
Przecież muzułmanie prawdopodobnie uznają go za murtad,czyli muzułmanina nawróconego na inną religię,a więc wg.prawa koranicznego ,podlegającemu karze śmierci.

Muzułmaninem jest każdy,kto ma ojca muzułmanina.
A także ,który ma imię arabskie z literami H S N .Obama ma drugie imię - Hossein.
Czyli terroryści islamscy na dzień dobry ,będą się starali odstrzelić Waszego prezydenta ,niczym dziką kaczkę.

Kazimierz
22-09-2008, 12:12
Polonusi,bywajcie.:D

Ciężko będzie.Co się stanie jak zwycięży Obama,syn muzułmanina ,ja się pytam Was ?
Przecież muzułmanie prawdopodobnie uznają go za murtad,czyli muzułmanina nawróconego na inną religię,a więc wg.prawa koranicznego ,podlegającemu karze śmierci.

Muzułmaninem jest każdy,kto ma ojca muzułmanina.
A także ,który ma imię arabskie z literami H S N .Obama ma drugie imię - Hossein.
Czyli terroryści islamscy na dzień dobry ,będą się starali odstrzelić Waszego prezydenta ,niczym dziką kaczkę.

Ośmielam się otworzyć podwątek,w wątku Lily, "Pokochać Niemcy", bo widzę w tym sens. Są naszym najbiższym ,największym,najsilniejszym,najbogatszym,najmądrze jszym,najtolerancyjnym sąsiadem, no i mamy "wspólne terytoria" graniczące ze sobą. Uważam,że jak będziemy mądrze politykować, to zawrzemy unię polsko-niemiecką,w ramach niby unii europejskiej, i pójdziemy razem odbierać ruskim to,co nam zagrabili,nasze kresy,a dla Niemców Lebensraum.
Co wy na to ?
Myślałem,że Obama ma na imię Barak,a teraz dowiaduję się,że ma też drugie-HOSSAIN i jest ,mimo wszystko,muzułmaninem. Nie widzę go już prezydentem USA.
To zaczyna być ciekawe

Lila
22-09-2008, 12:45
Kazimierz ...dobrze ,że otworzyłeś temat Niemcy.
Duuuuużo jest do pisania....:)

Co do Obamy -w artykule zatytułowanym „Obama zaprzecza zarzutom, że chodził do szkoły koranicznej ,możemy przeczytać:
'' Matka Obamy rozwiodła się z jego ojcem i wyszła za Indonezyjczyka Lolo Soetoro. W latach 1967–1971 wszyscy troje mieszkali w Indonezji.''

No tak,ale w tej szkole ,w rubryce religia ,napisano :muzułmanin.

ps.Podoba mi się Obama ,ale nie jest mi obojętne ,że nasz sojusznik strategiczny będzie miał dalsze kłopoty z terroryzmem .A przy gaszeniu kolejnych jego ognisk,będzie używał naszych chłopców...


Ameryko,Ameryko ! Kochamy Cię,ale Jałtę pamiętamy.....

ps2 .Artykuł o Obamie napisała dziennikarka Nedra Pickler z Associated Press .

senior A.P.
22-09-2008, 19:42
Do wyborow w USA jeszcze wiele moze sie ........B.Obama ma za soba kolorowych ,tych juz jest w USA wiecej od bialych,ktorzy dodatkowo sa na siebie szczuci.

Dariusz Kosiur
22-09-2008, 21:28
No, ale właściwie Lila za co my ja tak: Ameryko,Ameryko ! Kochamy Cię,ale Jałtę pamiętamy...
Jeśli chodzi o wybory w USA, proszę uwierz, że i dla nas i dla mieszkańców USA nie ma żadnego znaczenia kto je wygra. To wielkie schow ma swoich reżyserów pośród oligarchii finansowej zgrupowanej gdzieś tak na 5th Avenue w New York. (U nas również zbliżamy się do systemu dwupartyjnego.) B. Obama, Afroamerykanin (jestem poprawny) - nie wiem, czy wygra - ma kanalizować nastroje kolorowej, niezorganizowanej jeszcze większości w USA. To było do przewidzenia, że w końcu pojawi się ciemnoskóry kandydat. W przyszłości na pewno ktoś taki będzie prezydentem - strach oligarchii przed kolorową większością.
Ostatnim i chyba drugim katolickim prezydentem USA był JFK. Np. w Wlk. Brytanii premirem nie może zostać katolik. T. Blair przeszedł na katolicyzm po złożeniu urzędu premiera - ciekawostka?
Dariusz Kosiur

wuere'le
22-09-2008, 21:47
Co nam do tego, kogo amerykańce wybiorą sobie na prezydenta. Polacy, moim zdaniem , nieopatrznie wybrali, jak wybrali, no i teraz mamy sporo wstydu.
Zostawmy więc amerykanizację, germanizację i na wszelki wypadek rusyfikację i wszelkie inne ....cje.
Jesteśmy Polakami i bądźmy sobą. Nie, nie nie jestem nacjonalistą, ale po prostu Polakiem i wszelkie "pawie i papugi narodów" głęboko mnie mierżą.
W moim mieście ostatnio wymyślono, że dla uczczenia rocznicy przemian demokratycznych, przed miejskim teatrem stanie fragment "muru berlińskiego".Pytam się, w imię czego?
Symbolem przemian jest Gdańsk, Wałęsa, inni wielcy tego okresu itd., ale na pewno nie ów mur, który jest podzwonnym tego społecznego zrywu.
Zmierzam do tego, że zbyt zachłystujemy się obcą kulturą, obcymi doświadczeniami i bez powodu włazimy w du.. tam, gdzie nikt nas nie oczekuje.

Lila
22-09-2008, 21:51
Co nam do tego, kogo amerykańce wybiorą sobie na prezydenta. Polacy, moim zdaniem , nieopatrznie wybrali, jak wybrali, no i teraz mamy sporo wstydu.
Zostawmy więc amerykanizację, germanizację i na wszelki wypadek rusyfikację i wszelkie inne ....cje.
Jesteśmy Polakami i bądźmy sobą. Nie, nie nie jestem nacjonalistą, ale po prostu Polakiem i wszelkie "pawie i papugi narodów" głęboko mnie mierżą.
W moim mieście ostatnio wymyślono, że dla uczczenia rocznicy przemian demokratycznych, przed miejskim teatrem stanie fragment "muru berlińskiego".Pytam się, w imię czego?
Symbolem przemian jest Gdańsk, Wałęsa, inni wielcy tego okresu itd., ale na pewno nie ów mur, który jest podzwonnym tego społecznego zrywu.
Zmierzam do tego, że zbyt zachłystujemy się obcą kulturą, obcymi doświadczeniami i bez powodu włazimy w du.. tam, gdzie nikt nas nie oczekuje.

Twoja słowa ,to sama sprzeczność.
Tak się składa ,że Kaczyński nikomu w d...ę nie włazi.Przypadek z murem berlińskim jest kuriozalny.Mieli mur ,bo wywołali wojnę.I niech go sobie postawią pod Centrum Wypędzonych.

Dariusz Kosiur
22-09-2008, 22:02
Re: Lila
No, jak to nie włazi, włazi i to bez mydła. Przecież to pierwszy zawołany kundel USA, tak jak Tusk jest kundlem NRF, a jeden i drugi są jednocześnie kundlami UE.
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=787
Dariusz Kosiur

ostatek
22-09-2008, 22:07
Myślałem,że Obama ma na imię Barak,a teraz dowiaduję się,że ma też drugie-HOSSAIN i jest ,mimo wszystko,muzułmaninem. Nie widzę go już prezydentem USA.
To zaczyna być ciekawe
Źródłosłowem imienia kandydata na prezydenta USA Obamy jest sufickie słowo "BARAKA" określające błogosławieństwo, ale także oddech i esencję życia - punkt, od którego zaczęła się ewolucja; fundament cywilizacji...
Może to dobra wróżba?

Lila
22-09-2008, 22:12
Re: Lila
No, jak to nie włazi, włazi i to bez mydła. Przecież to pierwszy zawołany kundel USA, tak jak Tusk jest kundlem NRF, a jeden i drugi są jednocześnie kundlami UE.
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=787
Dariusz Kosiur

Wiesz Dariusz..:D Zgadzam się z tymi kundlami ( zaznaczam ,że prawdziwe kundle kocham ).
Ale mimo wszystko amerykańska d...a,jakoś mi się wydaje bardziej gościnna niż niemiecka ,a nie daj Bóg !!!! ruska !!

Dariusz Kosiur
23-09-2008, 13:51
Re: Lila
I tu się różnimy zasadniczo, bo dla mnie żadna...
Jeśli czytałaś http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=787 (przyznaję, długie), to może zrozumiesz, o co mi chodzi.
Dariusz Kosiur

senior A.P.
23-09-2008, 14:14
Kiedys (bylo to dawno) pokochalem ten kraj i zbiorowsc ludzi z calego swiata. Dzisiaj na amerykanskiej juz emeryturze milosc ta wygasla z wielu powodow .Jednym z nich jest glupota ludzi naiwnych (takze moja).
Pocieszam sie jednak tym,ze Polacy we wlasnej Ojczyznie nie popelnia tych samych bledow co naiwnie wierzacy Amerykanie.
Jak narazie zlo jest silniejsze od dobra ,klamstwo od prawdy !
Mam nadzieje,ze w ostatecznym rozrachunku PRAWDA ZWYCIEZY.
Zlo znajdzie sie tam gdzie jego miejsce.

senior A.P.
23-09-2008, 14:49
Lila rozumie wiele ale "wychylic sie" jej nie wolno.
Szkoda,ze jej Mama nie moze tu nam cos napisac,w jej czcigodnym wieku ludzie juz nie obawiaja sie o swoj biznes.
Pozdrowienia dla niestrachliwych !

Lila
23-09-2008, 15:16
Re: Lila
I tu się różnimy zasadniczo, bo dla mnie żadna...
Jeśli czytałaś http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=32&pid=787 (przyznaję, długie), to może zrozumiesz, o co mi chodzi.
Dariusz Kosiur

Jak to żadna ?
A ruska ?
Chyba nie łudzisz się nadzieją na partnerskie stosunki ?

Dariusz Kosiur
23-09-2008, 19:30
Re: Lila
Oprócz własnych obserwacji posiadam mnóstwo informacji o stanie naszego państwa (od kultury poczynając na gospodarce kończąc) i powiem tak: jeśli pominiemy hipotetycznie skrajną sytuację, że rozstrzeliwuje się ludzi na ulicach (w UE może to być likwidacja przy pomocy obowiązkowych mikrochipów), to nawet brak ewentualnych partnerskich stosunków z Rosją będzie zdecydowanie lepszy od tego, co mamy obecnie i co jeszcze nas spotka z likwidacją państwa włącznie. Dominacja germańska w UE, a po rozpodzie UE objęcie naszego terytorium niemiecką jurysdykcją skończy się wyniszczeniem Słowian Zachodnich (Polaków) w sposób całkowicie naturalny. Znikniemy z historii jako słabszy gospodarczo i politycznie lud.
Poza tym istnieje zasada, że trzeba układać się z tymi, którzy sami mają perspektywy rozwoju - Rosja je ma, USA i UE niestety nie (chodzi tu o wszystkie sfery funkcjonowania organizmu państwowego). USA i UE wchodzą w potężny kryzys, z którego nie uda się im wyjść tak, jak to było w przypadku USA po 1933 r. - całkowicie inna jest skala obecnego kryzysu. Wtedy był on wyłącznie finansowy i sztucznie (celowo) sprowokowany, obecny kryzys jest totalny.
Więc zamiast zostać zniszczeni przez nuklearny atak rosyjski (jako atak na amerykańską "tarczę"), lepiej wejść z Rosją w układy - to chyba proste i oczywiste. Wystarczy wziąć przykład z mądrych politycznie Niemców.
Trzeba zacząć muśleć politycznie, a nie sentymentalnie poprzez antypatie i sympatie zaszczepione nam przez oświatę i propagandę już od przełomu XIX/XX wieku.
Dariusz Kosiur

senior A.P.
23-09-2008, 20:07
Ani politycznie ,ani tez sentymentalnie - wystarczy myslec wlasnym rozumem.
Warunek - trzeba go miec i cwiczyc.
Amerykanie z Rosjanami zawsze sie "dogadywali" i tym razem tez to czynia,inne narody malo maja do powiedzenia w rzadzeniu swiatem.

Lila
23-09-2008, 20:56
Ani politycznie ,ani tez sentymentalnie - wystarczy myslec wlasnym rozumem.
Warunek - trzeba go miec i cwiczyc.
Amerykanie z Rosjanami zawsze sie "dogadywali" i tym razem tez to czynia,inne narody malo maja do powiedzenia w rzadzeniu swiatem.

Kiedy ZAWSZE ?
Poza Alaską i Jałtą ,nie bardzo wiem ,kiedy.

Dariusz,zdołowałeś mnie tym kryzysem.
A także perspektywą współpracy polsko-rosyjskiej.I szukam w pamięci precedensu,że takowa była kiedykolwiek.
Pomóż mi ,bo coś mnie zaćmiło.Oczywiście współpracy Aleksandra Uljanowa i Bronisława Piłsudskiego nie biorę pod uwagę,bo zobacz jak nienawidzili się nawzajem ich młodsi braciszkowie - Ziutek i Wołodia.

senior A.P.
23-09-2008, 21:28
Dodam : Zawsze - gdy Polska byla im potrzebna nawet do niecnych celow,nie wspominajac gdy walczono "za wolnosc nasza i wasza".

Pani Slowikowa
23-09-2008, 21:48
U nas nie ma benzyny!!

senior A.P.
23-09-2008, 21:50
U "nas" to znaczy gdzie ?
Na Florydzie jest i staniala.

Pani Slowikowa
23-09-2008, 22:15
a kiedy ty ostatnio tankowales? Sprobuj to zrobic dzisiaj to sie przekonasz.

senior A.P.
23-09-2008, 22:22
Przez caly ubiegly tydzien przejechalem wschodnim wybrzezem z Florydy do NYC,NJ i PA tam i z powrotem .
Bylo roznie z tankowaniem tylko za gotowke lub jedynie niechodliwa i droga "super".Tankowalem ostatnio wczoraj,rano dzisiaj nie widzialem u nas problemow (zwykla 3.85 $ za galon).
Pozdrawiam i zycze dobrego tankowania !

Lila
23-09-2008, 22:26
Tylko za gotówkę ?

Ooooo ,Senior ,w takim kraju ? Toż trzeba gromadzić benzynę w piwnicy,jak nic !!

Pani Slowikowa
23-09-2008, 22:26
Dzisiaj sa problemy.. Jest tylko ta super.. i to trzeba stac w dlugiej kolejce.
Ma to podobno trwac ok 2 tygodni. Dobrze ze mamy benzyne juz zataknowana bo chyba bedzie trzeba wyciagnac rower z garazu.. albo na piechotke..;)

Lila
23-09-2008, 22:36
To jednak my w lepszej sytuacji ,niejako.Polak może zawsze zrobić odwiert bezpośrednio do rurociągu.
Gorzej będzie ,jak pójdzie pod dnem Bałtyku,ale znając naszych rodaków - spokojna głowa.

Pani Slowikowa
23-09-2008, 22:40
To jednak my w lepszej sytuacji ,niejako.Polak może zawsze zrobić odwiert bezpośrednio do rurociągu.
Gorzej będzie ,jak pójdzie pod dnem Bałtyku,ale znając naszych rodaków - spokojna głowa.
proponuje zeby pod Baltykiem zbudowac szklany tunel wzdluz rurociagu..dla turystow. Tak jak ten w DisneyWorld. Mozna bedzie podgladac dzialalnosc rury i pilnowac aby ropa nie wyciekala.;)

Lila
23-09-2008, 22:43
Z tym,żeby można było opuścić tunel w okolicach spojeń w RURZE.

zosia446
23-09-2008, 23:42
USA nie potrzebuje waszej milosci,ani Zydzi ,ani Rosja ani Niemcy,
Wymagaj szacunku dla siebie i szanuj innych,milosc zostaw dla dzieci, meza, zony,rodzicow...
W polityce liczy sie skutecznosc dzialan.
Troska o Ameryke tez raczej ,nam Polakom nie nie ma co sobie glowy zaprzatac,ja wierze ,ze ten kraj poradzi sobie,nawet jesli Polska wycofa sie z sojuszu.

Dariusz Kosiur
24-09-2008, 11:39
Re: Lila
#17 A także perspektywą współpracy polsko-rosyjskiej.I szukam w pamięci precedensu,że takowa była kiedykolwiek.
Pomóż mi ,bo coś mnie zaćmiło.
A czy kiedykolwiek mieliśmy pozytywne efekty współpracy Polski z USA, z Niemcami, z Francją, z Wlk. Brytanią, z Austrią (Austrowęgrami) itd. Lila, historia jak rzeka płynie i "nie wchodzi się dwa razy...", choć historia lubi się powtarzać i wypadałoby w końcu wyciągnąć z tego właściwe wnioski.
Dlaczego mają za ciebie myśleć gazety i Telawi-zja?
Dariusz Kosiur

senior A.P.
24-09-2008, 13:37
Kto dzisiaj czyta gazety ,kto oglada telewizje,kto slucha radia gdy ma sie do dyspozycji wiadomosci z calego swiata w internecie ?
Zapewne padnie odpowiedz :plebs,masy, owieczki,prostaczki i wszyscy ci ktorym propaganda robi wode z mozgu.
Czlowiek wyksztalcony ,nawet ten tylko ze szkola podstawowa,ktorego interesuje swiat i ludzie przy minimum inteligencji wrodzonej ,nie da sobie wmowic ze czarne jest biale,ze partia to organizacja ktora wszystkim pomaga (w rzeczywistosci pomaga sobie),ze ksiadz modli sie za darmo,ze w krzyzu zbawienie,ze nadstawianie policzka to godne czlowieka milosiernego.
Wiec moze warto zastanowic sie kto i komu sluzy i ma sluzyc.
W temacie "Pokochac USA...." warto zauwazyc,ze milosc do Ameryki Polnocnej (USA,KANADA) z kazdym dniem slabnie !
Wczoraj w GW i na TVN-ie podano co dzieje sie z polska dzielnica Greenpoint w NY,co o tym mowia Polacy i to tylko wybrani do relacji ( ja to uslyszalem na wlasne uszy bedac tam tydzien temu - kochac USA za co ? Mowil mi starszy Pan,ktory na emeryturze dorabia sprzataniem szkoly i jak tylko zarobi na bilet wroci przepelnionym samolotem do Polski,ma juz dosc "dolarow lezacych na ulicy".
Smutne to,ze Amerykanie dali sie tak zniewolic ,smutniejsze tym bardziej ,ze wojska amerykanskie chca budowac taka demokracje innym narodom.

Kazimierz
24-09-2008, 14:46
USA nie potrzebuje waszej milosci,ani Zydzi ,ani Rosja ani Niemcy,
Wymagaj szacunku dla siebie i szanuj innych,milosc zostaw dla dzieci, meza, zony,rodzicow...
W polityce liczy sie skutecznosc dzialan.
Troska o Ameryke tez raczej ,nam Polakom nie nie ma co sobie glowy zaprzatac,ja wierze ,ze ten kraj poradzi sobie,nawet jesli Polska wycofa sie z sojuszu.

Zosiu !
Moim zdaniem,dziwię się,że te wątki pt. "Pokochać...." mają taką "poważną" dyskusję. Sa tak bezdenne,że tylko z nich jaja sobie robić, żartować,i nic więcej.
Pomieszanie z poplątaniem. Ot co. Miłość między narodami, wieczna przyjaźń, miłość w polityce. Głupota,głupota,i nic tylko głupota. Podoba mi się powiedzenie Wałęsy:"musimy mówić, kochamy Związek Radziecki,i robić swoje".
Masz rację:"W polityce liczy sie skutecznosc dzialan."
To samo można powiedzieć teraz:Kochamy Was Rosjanie,Amerykanie,Niemiaszki i robić swoje, czyli dbać o własne interesy strategiczne:integralność terytorialną,bezpieczeństwo i pomyślność obywateli.

Lila
24-09-2008, 18:08
Zosiu !
Moim zdaniem,dziwię się,że te wątki pt. "Pokochać...." mają taką "poważną" dyskusję. Sa tak bezdenne,że tylko z nich jaja sobie robić, żartować,i nic więcej.
Pomieszanie z poplątaniem. Ot co. Miłość między narodami, wieczna przyjaźń, miłość w polityce. Głupota,głupota,i nic tylko głupota. Podoba mi się powiedzenie Wałęsy:"musimy mówić, kochamy Związek Radziecki,i robić swoje".
Masz rację:"W polityce liczy sie skutecznosc dzialan."
To samo można powiedzieć teraz:Kochamy Was Rosjanie,Amerykanie,Niemiaszki i robić swoje, czyli dbać o własne interesy strategiczne:integralność terytorialną,bezpieczeństwo i pomyślność obywateli.

Są one ciągiem dalszym na wątek "pokochaj żyda''.I nikt nie przeszkadza robić sobie jaj,a nawet wręcz przeciwnie.
Tylko trzeba umieć to zrobić .A nie jęczeć.:D

senior A.P.
24-09-2008, 18:13
Przeciez mozna kochac wszystkie narody i kogo sie chce wsrod nich - chyba,ze ktos ma do kogos uprzedzenia ale nie mozna generalizowac.

Lila
24-09-2008, 18:16
Przeciez mozna kochac wszystkie narody i kogo sie chce wsrod nich - chyba,ze ktos ma do kogos uprzedzenia ale nie mozna generalizowac.

Ale Kazimierz kocha tylko PRL,jak mi się wydaje.
A Zosia jakby zazdrosna była o tę Amerykę ,czy co ? Nie wolno się zakochać ,skoro nam Tarczę funduje ? A także kolejną wojenkę ?:)

senior A.P.
24-09-2008, 18:23
Polske Ludowa dalo sie kochac i ludzi w niej tez (doswiadczalem tego),choc ta milosc i ozenek byly jakoby wymuszone.Tych najbardziej milujacych bylo okolo trzech milionow i tworzyli jedna silna niezawodna i niezlomna partie komunistyczna. Troche mi szkoda tych komunistow,dzisiaj im chca nawet emerytury pomiejszac i chyba oni nie beda kochac USA,co najwyzej demokracje amerykanska,ta ma sie wszedzie dobrze !

Lila
24-09-2008, 18:27
Polske Ludowa dalo sie kochac i ludzi w niej tez (doswiadczalem tego),choc ta milosc i ozenek byly jakoby wymuszone.Tych najbardziej milujacych bylo okolo trzech milionow i tworzyli jedna silna niezawodna i niezlomna partie komunistyczna. Troche mi szkoda tych komunistow,dzisiaj im chca nawet emerytury pomiejszac i chyba oni nie beda kochac USA,co najwyzej demokracje amerykanska,ta ma sie wszedzie dobrze !

Eeee tam będą zabierać.Tylko esbecji .I to 20 lat za późno.

senior A.P.
24-09-2008, 18:45
Cale szczescie,bo juz sie obawialem,ze tym z LWP tez.
Wprawdzie gen.Jaruzelskiego sadza od piatku (wznowiony proces) ale mysle,ze i tym razem sprawiedliwosci stanie sie zadosc.

Lila
24-09-2008, 18:48
Emerytury wojskowe nie będą ruszane.I słusznie.
Gen.Jaruzelski to Twój dowódca i ładnie ,żeś lojalny.Ale pozwolisz na inne myślenie o nim,czy od razu chcesz mnie zastrzelić ?

senior A.P.
24-09-2008, 18:56
Caly czas twierdze,ze gen.Jaruzelski bedzie jeszcze mial pomniki (po smierci) w Polsce.
Czlowiek ,ktory zapobiegl przelewowi polskiej krwi w obcych interesach,a za Czechoslowacje (1968r) przeprosil.
To czlowiek godny honoru oficerskiego,choc tak jak i kazdy wiele popelnil bledow w swym przeciez dlugim zyciu.
Daj mu Boze Zdrowie !

Lila
24-09-2008, 19:11
Caly czas twierdze,ze gen.Jaruzelski bedzie jeszcze mial pomniki (po smierci) w Polsce.
Czlowiek ,ktory zapobiegl przelewowi polskiej krwi w obcych interesach,a za Czechoslowacje (1968r) przeprosil.
To czlowiek godny honoru oficerskiego,choc tak jak i kazdy wiele popelnil bledow w swym przeciez dlugim zyciu.
Daj mu Boze Zdrowie !

Zdrowie oczywiście.Dla żony ,córki i wnuka Gustawa.

ps.A co Ty myślisz,że on Cię czyta,bo takie peany mu sadzisz ??:D

senior A.P.
24-09-2008, 19:18
Moze nie tyle on co ktos z jego bliskich a napewno sluzby dyzurne.
O awans nie zabiegam ,kiedys sie o to upominalem ( w stanie czynnym) i zazwyczaj dostawalem.

Kazimierz
24-09-2008, 22:12
Już teraz wiem,za co powinienem pokochać USA.Podpowiedź przyszła tak jakoś niespodziewnie. Za zafundowanie Tarczy,dzięki której czuję się tak,jakbym mieszkał w 51. stanie, tuż obok Florydy.
O rewanżu, za Rok1612, nawet nie marze.

zosia446
24-09-2008, 22:51
Caly czas twierdze,ze gen.Jaruzelski bedzie jeszcze mial pomniki (po smierci) w Polsce.
Czlowiek ,ktory zapobiegl przelewowi polskiej krwi w obcych interesach,a za Czechoslowacje (1968r) przeprosil.
To czlowiek godny honoru oficerskiego,choc tak jak i kazdy wiele popelnil bledow w swym przeciez dlugim zyciu.

[]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

Daj mu Boze Zdrowie !
------------------------------------------------------
Nie mieszaj Pana Boga do zdrowia ateisty,nad nim czuwa inna sila.
[]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
z umilowaniem Ameryki.

Pani Slowikowa
24-09-2008, 23:31
[QUOTE=


o sobie mowisz?


Mowimy o milosci polskich dyskutantow,do kraju,w ktorym mieszkamy.

TY I JA


Tak naprawde to ja dla ciebie wrocilam ,bo przez moja nieobecnosc stracilas intratna prace wymiatacza ,dlugo cie nie bylo,pewnie psa wyprowadzalas,zeby dorobic do "pejdy"

A co to jest pejda?
Oj Zosiu Zosiu nie szkoda ci klawiatury na takie glupoty? Wstyd mi jest za ciebie.

Lila
25-09-2008, 09:36
Widziałam orędzie prezydenta Busha i jestem przerażona.Polonusi ,napiszcie coś więcej,bo jestem pewna ,że to tsunami za chwilę dojdzie do nas.

senior A.P.
25-09-2008, 13:29
Tak,napewno dojdzie wg.zasady naczyn polaczonych.Nie trzeba zaraz popadac w panike ,bo kazdy madry czlowiek w swym zyciu nie zyje z dnia na dzien ale mysli do przodu i zabezpiecza swe zycie pod kazdym wzgledem,takze status materialny.
Ludzie zyjacy od wyplaty do wyplaty moga byc przerazeni,tak samo ci,ktorzy wierza bankom gieldom i oszustom.
Recesja w USA juz trwa ,jej skala dopiero wyjdzie.Jezeli Rzad Stanow Zjednoczonych nie skonczy z wojnami ,wtedy wojny skoncza z nimi. Nie mozna wojowac z calym swiatem !
Jedno z hasel wyborczych B.Obamy brzmi : "MY POTRZEBUJEMY ZMIAN" i chwala mu za to .Ten mlody czlowiek chce zyc w pokoju ale gdy zostanie Prezydentem USA musi dobrac sobie odpowiednich doradcow ,ktorzy mu doradza jak zadbac o wlasny kraj i narod,a nie wspierac tych ,ktorzy chca bogacic sie na wojnach .
Nie na drodze wojen i domniemanych terrorystow ale na drodze zmian gospodarczych (politycznych tez) na wlasnym podworku. Amerykanie zbyt mocno uwierzyli dotychczasowemu rzadowi ,ze kryzys spowodowali terrorysci a jezeli juz to nie obcy ale ci co zostali "wyhodowani" na wlasnym podworku.
W Polsce takich "terrorystow" tez trzeba umiec dostrzec ,sa wszedzie i dzialaja w odpowiedni sposob !

Alisia
25-09-2008, 14:57
Bush warns of ‘long and painful recession’
Coz ,czeka nas trudny okres,ale wyjdziemy z tego,obawiam sie ,ze skutki naszej recesji beda bardziej dotkliwe w innych krajach niz u nas.
Zobaczymy co wyniknie ze spotkania w WH.

kufa86
25-09-2008, 15:27
W Polsce takich "terrorystow" tez trzeba umiec dostrzec ,sa wszedzie i dzialaja w odpowiedni sposob !
Po karpiu wzrok mi się wyostrzył.
Dostrzegam...widzę go, widzę...
Wjeżdża na forum na białym krokodylu...
w jednej ręce trzyma białą flagę z sześcioramienną gwiazdą, a w drugiej...
a w drugiej....
w drugiej szablę,... nie to nie szabla...
to wykałaczka..
gdzie on pędzi??

senior A.P.
25-09-2008, 15:34
Trzecia trzydziesci jeden pm. w Polsce i on jeszcze dobrze widzi .Wyglada mi na to,ze coraz biedniej w tej Polsce.
Co innego w USA - ludzie mniej pija a wiecej jedza.
I jak tu nie kochac Amerykanow .

kufa86
25-09-2008, 15:41
Wyglada mi na to,ze coraz biedniej w tej Polsce.
Co innego w USA - ludzie mniej pija a wiecej jedza.
I jak tu nie kochac Amerykanow .
Jak widać u seniora nie płeć tylko uczucie jest ważne.
Kochaj sobie tych tłustych Amerykanów, co to na stulejkę nie chorują, łatwiej ci będzie związać koniec z końcem.
Ja tam wolę szczupłe Polki.

senior A.P.
25-09-2008, 15:45
To prawda na Polki kazdy obcy poleci,maja w sobie dusze polska !
Amerykanki sa zaleniwe.

Mar-Basia
26-09-2008, 00:33
Ale Kazimierz kocha tylko PRL,jak mi się wydaje.
A Zosia jakby zazdrosna była o tę Amerykę ,czy co ? Nie wolno się zakochać ,skoro nam Tarczę funduje ? A także kolejną wojenkę ?
Lilus kochana, spij spokojnie - na wojenke trzeba forsy - oni sa obecnie ruina finansowa i to na dlugo!!!!!!

ammi1952
26-09-2008, 09:07
Ale wesoło tutaj - hihihi już dawno się tak nie uśmiałam

senior A.P.
26-09-2008, 10:04
Czytam miedzynarodowe pogaduszki pan ,ktore dbaja o swoje dolne czesci ciala i nawet mnie to rozweselilo ,choc nie wesolo juz w tej Ameryce.
Zasiedli wielcy do stolu wspolnego i o zgrozo nie chca finasowac bankrutow. Posprzeczali sie ,Mr.Obama sie usmiechnal ,a bankierzy podrapali sie po swych lysinach lub bujnych wlosach .
Idzie na gorsze !

senior A.P.
26-09-2008, 11:52
Tylko mi tu bez "zaliczanek" !
To powazne forum seniora.
W tym wieku ?
Wstyd !

Mar-Basia
26-09-2008, 11:53
Tylko mi tu bez "zaliczanek" !
To powazne forum seniora.
W tym wieku ?
Wstyd !

Seniorku, biedna mala z Florydy - dostala napadu zazdrosci. Widzisz jakie zycie "staruszek" jest smutne. Nie takie rzeczy przezylismy.;) Hihihihi.

senior A.P.
26-09-2008, 11:55
Lepiej pozno niz wcale .
Z biedy zawsze mozna wyjsc ,tak samo jak i majatek stracic .

Mar-Basia
26-09-2008, 11:59
Lepiej pozno niz wcale .
Z biedy zawsze mozna wyjsc ,tak samo jak i majatek stracic .
Hihihi.....:D

Lila
26-09-2008, 12:04
Jednakowoż,Senior ....zaliczyć dzwona cabrio prestige ( smart ) ,to musi być przykre .:)

senior A.P.
26-09-2008, 13:17
Oj ! Rozne sa przykrosci,stare a madre jest powiedzenie:
"Nie rusz g...a bo smierdzi ".

ammi1952
26-09-2008, 13:29
Senior coraz bardziej doceniam Twoje poczucie humoru hihihihi poczucie humoru http://img2.vpx.pl/up/20080926/88.gif (http://www.vpx.pl/foto,_8822.html)

senior A.P.
26-09-2008, 13:35
Szczegolnie u tych co dopiero wstali ze zdrowiem jest krucho.
Tak to juz jest z niebieskimi ptakami.
Rozrabia taki cala noc jak pijany zajac a potem gnije do poludnia.Gdy wstanie wszystko u niego chore i smrodu co nie miara !

Jadzia P.
26-09-2008, 14:14
Seniorze, Ty jak chcesz to potrafisz mądrze napisać .:D
Mam na myśli Twój post #46.
Ja nigdy nie lubiłam Busza za to jego wojowanie i wciąganie do walki z wiatrakami innych narodów.
Najpierw sobie wyhodowali wroga za własne pieniądze, a póżniej go chcieli zniszczyć za cudze pieniądze. Bo własnych już nie mają !!!!:mad:

senior A.P.
26-09-2008, 14:31
Lubiec,milowac,kochac to indywidualna sprawa i jezeli chodzi o "milosc" do glow panstw i narodow warto brac pod uwage te wiadomosci kim oni sa,kogo reprezentuja i kto im doradza czy nawet kieruje.
Jedynie dyktator nikogo nie slucha !
Prezydent USA G.W.Bush nie jest w moim pojeciu dyktatorem ,ja uwazam,ze to nawet czlowiek o slabej odpornosci psychicznej,kiedys leczony z nalogu.Ostatnio jednak to on sprzeciwil sie premierowi Izraela i nie udzielil poparcia gdy ten zwrocil sie do niego o "protekcje i pomoc" w bombardowaniu Iranu przez Izrael .
Ludzie podobno co siedem lat sie zmieniaja pod kazdym wzgledem albo poprostu sie budza .
Dziekuje za komplement.

Alisia
26-09-2008, 17:56
Polski wynalazca ma szansę wygrać 1 milion dol.
W konkursie telewizji ABC na najlepszego w USA wynalazcę-amatora 52-letni inżynier mechanik Janusz Liberkowski mieszkający w Kalifornii ma szansę wygrania głównej nagrody - miliona dolarów.
Wynalazek Polaka, który pochodzi z Nowej Soli jest formą uczczenia pamięci tragicznie zmarłej kilka lat temu córki Anety. Jest to fotelik samochodowy dla dzieci w kształcie kuli, która podczas wypadku zamyka się chroniąc w ten sposób małego pasażera przed siłą uderzenia. Jak twierdzi Liberkowski, wprowadzenie go w życie może uratować setki dzieci, które giną każdego roku w wypadkach samochodowych.


Jest to stara /2 lata/notatka prasowa.
Polak "z basementu"?

Pani Slowikowa
26-09-2008, 21:41
Tak,napewno dojdzie wg.zasady naczyn polaczonych.Nie trzeba zaraz popadac w panike ,bo kazdy madry czlowiek w swym zyciu nie zyje z dnia na dzien ale mysli do przodu i zabezpiecza swe zycie pod kazdym wzgledem,takze status materialny.
Ludzie zyjacy od wyplaty do wyplaty moga byc przerazeni,tak samo ci,ktorzy wierza bankom gieldom i oszustom.
Recesja w USA juz trwa ,jej skala dopiero wyjdzie.Jezeli Rzad Stanow Zjednoczonych nie skonczy z wojnami ,wtedy wojny skoncza z nimi. Nie mozna wojowac z calym swiatem !
Jedno z hasel wyborczych B.Obamy brzmi : "MY POTRZEBUJEMY ZMIAN" i chwala mu za to .Ten mlody czlowiek chce zyc w pokoju ale gdy zostanie Prezydentem USA musi dobrac sobie odpowiednich doradcow ,ktorzy mu doradza jak zadbac o wlasny kraj i narod,a nie wspierac tych ,ktorzy chca bogacic sie na wojnach .
Nie na drodze wojen i domniemanych terrorystow ale na drodze zmian gospodarczych (politycznych tez) na wlasnym podworku. Amerykanie zbyt mocno uwierzyli dotychczasowemu rzadowi ,ze kryzys spowodowali terrorysci a jezeli juz to nie obcy ale ci co zostali "wyhodowani" na wlasnym podworku.
W Polsce takich "terrorystow" tez trzeba umiec dostrzec ,sa wszedzie i dzialaja w odpowiedni sposob !

masz racje w tym wypadku. Dodam tylko ze byloby dobrze jakby te zmiany nie byly na gorsze.. A w wypadku zwyciestwa Obamy moze wlasnie tak sie stac niestety...
I tak zle i tak nie dobrze..
Lepiej jest byc niewolnikiem u bogatego pana niz u biedaka.

Mar-Basia
26-09-2008, 22:56
masz racje w tym wypadku. Dodam tylko ze byloby dobrze jakby te zmiany nie byly na gorsze.. A w wypadku zwyciestwa Obamy moze wlasnie tak sie stac niestety...
I tak zle i tak nie dobrze..
Lepiej jest byc niewolnikiem u bogatego pana niz u biedaka.

Zadaje glosne pytanie: czy Amerykanie sa w stanie to zrozumiec? Nie mam nic przeciwko Obamie, ale slyszalam na wlasne uszy co mowili jego kompatrioci w lutym tego roku w Nairobi. To mi wystarczy. Uwazali, ze jak Obama wygra, oni beda rowniez "panami" swiata. Samo zycie - ciekawe? Za pare tygodni mozemy miec nie tylko kryzys ekonomiczno-finansowy ale rowniez wielki , swiatowy burdel polityczny.

senior A.P.
27-09-2008, 13:34
Przypuszczam,ze Amerykanom pomoga wybrac media,maja w tym mistrzostwo.
Oby tylko znowu nie liczono glosow (dodatkowo) na Florydzie ,bo z "dodawaniem" bywa tu roznie - przeciez to sloneczny Stan emerytow i rencistow.

Alisia
27-09-2008, 18:26
Pierwszy po letniej przerwie "Wieczór z poezją" Elżbiety Kochanowskiej-Michalik będzie poświęcony życiu i wierszom Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Spotkanie będzie miało miejsce w sobotę 27 września o godz. 7:30 wieczorem, jak zwykle – w Art Gallery Kafe w Wood Dale, 127 Front St. (Irving Park Rd. i Wood Dale Rd.).

Na przejażdżkę "Zaczarowaną dorożką" zapraszają: Krzysztof Arsenowicz, Stanisław Wojciech Malec, Andrzej Słabiak i Elżbieta Kochanowska-Michalik. Przy fortepianie Jadwiga Niesiołowska. /Kc

To tez dlatych co wynajmuja lozka do spania w "szkagowskich bejsmentach"

senior A.P.
28-09-2008, 13:02
Alisia !
Boj sie Boga ! Ameryka to nie twoj kraj ,to kraj Indian.
Nie pamietasz co tu bialy czlowiek wyprawiaj jak tu dotarl ???

Mar-Basia
28-09-2008, 13:18
Moze tak pare uwag o wczorajszej debacie?
Wszyscy tacy zainteresowani naszym krajem,wiec jak odebrala to wieka Europa.

Ja nie moge mowic za wszystkich ,wedlug mnie merytorycznie byl remis.
Wiem, ze to nielogiczne,z przewaga McCain.
Natomiast w powszechnym kulcie mlodosci jaki panuje wszedzie, Obama robi wrazenie.
Niemniej wierze, ze Amerykanie wybiora jak trzeba.

Z reguly nie odpowiadam na Twoje wypowiedzi. Ta wydaje mi sie sensowna, wiec Ci powiem, ze odebralam debate pozytywnie i trzymam kciuki aby McCain wygral wybory!!!!! Nie dlatego, ze go oceniam pozytywnie - ale dlatego, ze wybor Obamy bedzie duzym niebezpieczenstwem dla swiata, przynajmniej dzisiaj. Napewno sie domyslilas, ze mieszkam w dwoch krajach Europy, szczegolnie Francji, ktora ma niesamowite problemy z emigracja muzulmanska z Afryki. Nie wyobrazam sobie co sie bedzie dzialo jak Obama wygra wybory - nie setki, ale tysiace samochodow pojda z dymem i cala reszta. W lutym bylam w Kenyi, Tanzanii - w czasie najwiekszych rozruchow - mialam oczy i uszy otwarte.
Zdecydowanie DZISIAJ swiat nie jest przygotowany na tego typu radykalna zmiane....moze jutro ....ale nie dzisiaj. Tak jak Ty, wierze, ze Amerykanie wybiora nowego Prezydenta jak trzeba, czego im zycze z calego serca, chociaz McCain nie jest "najlepszym" orlem - szkoda, ze byl taki maly wybor u republikanow.

Alisia
28-09-2008, 13:25
Alisia !
Boj sie Boga ! Ameryka to nie twoj kraj ,to kraj Indian.
Nie pamietasz co tu bialy czlowiek wyprawiaj jak tu dotarl ???



Moj i madrych Polakow,ktorzy znalezli tu druga
"]Ojczyzne
[/LIST]
i nikt im nie powiedzial ,ze sa zlepkiem lub przybleda.
Jak sie nie czujesz zwiazany z tym krajem to dlaczego tu siedzisz i jesz amerykanski chleb?
Samoloty zatrzymano?

Alisia
28-09-2008, 17:07
Z reguly nie odpowiadam na Twoje wypowiedzi. Ta wydaje mi sie sensowna, wiec Ci powiem, ze odebralam debate pozytywnie i trzymam kciuki aby McCain wygral wybory!!!!! Nie dlatego, ze go oceniam pozytywnie - ale dlatego, ze wybor Obamy bedzie duzym niebezpieczenstwem dla swiata, przynajmniej dzisiaj. Napewno sie domyslilas, ze mieszkam w dwoch krajach Europy, szczegolnie Francji, ktora ma niesamowite problemy z emigracja muzulmanska z Afryki. Nie wyobrazam sobie co sie bedzie dzialo jak Obama wygra wybory - nie setki, ale tysiace samochodow pojda z dymem i cala reszta. W lutym bylam w Kenyi, Tanzanii - w czasie najwiekszych rozruchow - mialam oczy i uszy otwarte.
Zdecydowanie DZISIAJ swiat nie jest przygotowany na tego typu radykalna zmiane....moze jutro ....ale nie dzisiaj. Tak jak Ty, wierze, ze Amerykanie wybiora nowego Prezydenta jak trzeba, czego im zycze z calego serca, chociaz McCain nie jest "najlepszym" orlem - szkoda, ze byl taki maly wybor u republikanow.



Nie moge uwierzyc!!!!!!,myslenie zwycieza zlosliwosc.
Dopiero cieszylas sie z kryzysu w Ameryce,ale tylko Tuman Tumanowicz Jolopow,moze miec takie podejscie.
Ekonomia,gospodarka amerykanska,nie ujmujac nic w znaczeniu innym krajom,ma wplyw na caly swiat.

Pewnie ,ze kandydat republikanow nie jest Himalajami intelektu i blyskotliwosci,ale jego konserwatyzm, wyznawanie wartosci,ktore pozwolily Ameryce przetrwac ciezkie czasy,
jest jego mocnym atutem,aby zaspokoic ,moze proznosc niektorych ,moze osierocenie niezdecydowanych a sklaniajacych sie do p.Hillary Clinton ,wybral piekna Sarah Palin
na ewntualnego vice.Madre posuniesie .
Bedzie dobrze porozumienie w kongresie osiagniete,komunikaty pojda aby przed poniedzialkowa gielda dotarly gdzie trzeba.

Mar-Basia
28-09-2008, 17:42
Nie moge uwierzyc!!!!!!,myslenie zwycieza zlosliwosc.
Dopiero cieszylas sie z kryzysu w Ameryce,ale tylko Tuman Tumanowicz Jolopow,moze miec takie podejscie.
.

Oj , dziewczyno - znowu wpadlas w zlosliwosci. Opanuj sie, ciagle czas. Staraj sie dyskutowac z ludzmi na forum - a nie ciagle w ATAKU. Szkodliwe na zdrowie.

Nigdy sie nie cieszylam, z kryzysu amerykanskiego - za drogo mnie to kosztuje - jezeli chcesz wiedziec. Znam dobrze Ameryke, ale nie ta co sprzata i gary myje - Ameryke businessu i doskonale zdaje sobie sprawe co sie dzieje.

Jeszcze raz Cie prosze, nie badz zlosliwa, to nie ma zadnego sensu.

Lila
28-09-2008, 19:45
Aaaaaaalisia ...całuski...cmok cmok.:D

To kto w końcu wygra te wybory.?

Mar-Basia
28-09-2008, 20:22
Alisiu,
Obawiam sie, ze zle czytalas moje posty. Stwierdzenie faktow, nie znaczy "radowanie sie" czyms.

Nigdy nie twierdzilam, ze bylam nedzarka. Poprostu mialam nedzne dziecinstwo w sensie psychicznym, niby sierota, niby czlonek rodziny, ktora nie wiele mi mowila. Dwie rozne rzeczy. Jestem pewna, ze nie chcialabys zajac mego miejsca - czego Ci nie zycze, bo nie bylo to wesole.
Posadzasz mnie, ze pogardzam zmywaczami talerzy - poprostu ich nie znam, place rachunek w restauracji - jak miliony ludzi i nie intezresuje mnie kto gotuje, kto zmywa. Moja sprzataczka? Bez przesady, niejedna osoba chcialaby miec takie warunki jak osoba, ktora zajmuje sie naszym domem.
Ameryke znam, i to dobrze. Dla Twojej wiadomosci to ja bylam patronem i moi amerykanscy wspolpracownicy traktowali mnie jak ich czlonka rodziny. Po smierci meza spadly na mnie obowiazki szefa, nie bylo innego wyjscia. Teraz nasi synowie sa patronami, choc HQ znajduje sie i zawsze znajdowala sie w Szwajcarii. Tajemnica wyjasniona?

Alisia
28-09-2008, 21:26
Alisiu,


Nigdy nie twierdzilam, ze bylam nedzarka. Poprostu mialam nedzne dziecinstwo w sensie psychicznym, niby sierota, niby czlonek rodziny,




Nie znala ciuszkow, ladnych bucikow, wystawnych dan!!!!! -to z twojej wypowiedzi


Moze nie o nedzy mowa,ale jak sie nie ma butow i cuchow....?

Ja mialam,a cos mi sie zdaje ze jestesmy bardzo sobie bliske wiekiem.

Totez ciuch nigdy dla mnie nie stanowil celu .Ciuch to ciuch,ubieralam sie tak
troche lachmaniarsko,zeby mi nie szkoda bylo szmat, jak bede miala ochote usasc na krawezniku.
Wiadomo w szkole i w kosciele,pozniej w pracy, obowiazywaly pewne standarty i tego trzeba bylo sie trzymac,ale "w cywilu" od wczesnej mlodosci do teraz jeans i flnelowa koszula zima, latem podkoszulek
..i za to tez lubie Ameryke,swoboda i wygoda.
Musze przyznac ze poczatkowo szokowalo mnie zestawienie garsonki z czyms co przypominalo nasze trampki,
Mowie o latach 60/tak ubrane panie spotykalam w kolejce miejskiej,ale ja nie wiedzialam ,ze ona w biurze nalozy szpileczki.

wuere'le
28-09-2008, 21:31
Temat tego postu, to "Pokochać USA"
Wg mnie to porąbany kraj. Mam tam sporo rodziny.
Sam chętnie bym Amerykę Północną zobaczył, ale tylko zobaczył, bo z tego co wiem od rodziny i znajomych, to mieszkać tam bym nie chciał.Dziwi mnie więc zachwyt naszych władz odnoszący się do USA, nie wiem czym oni się zachwycają?
Narkomania, przestępczość tam kwitną, recesja też, przekonanie o konieczności bycia policjantem świata przechodzi wszelkie wyobrażenia. Ameryka pcha się we wszelkie konflikty zbrojne aby upłynnić nadwyżki broni, przecież to ogromny interes. Pomijając wielokulturowość, brak wiary w cokolwiek oprócz pieniądza, oni nie mają żadnych idei, żadnych celów wyższych, którymi większość ludzi na świecie się kieruje w swoim życiu.
I za co ja maiłbym kochać Amerykę? No może za Wielki Kanion, może za Los Angeles, może za jazz z New Orlean? No jeszcze trochę by się znalazło, ale nie za cenę narażania kraju za pośrednictwem słynnej tarczy.Nie mogę kochać piewców wolności, Amerykan, za Indian w rezerwatach, za stosunek do Afro American i innych nacji.

Mar-Basia
28-09-2008, 22:01
-to z twojej wypowiedzi


Moze nie o nedzy mowa,ale jak sie nie ma butow i cuchow....?

Ja mialam,a cos mi sie zdaje ze jestesmy bardzo sobie bliske wiekiem.

Totez ciuch nigdy dla mnie nie stanowil celu .Ciuch to ciuch,ubieralam sie tak
troche lachmaniarsko,zeby mi nie szkoda bylo szmat, jak bede miala ochote usasc na krawezniku.
Wiadomo w szkole i w kosciele,pozniej w pracy, obowiazywaly pewne standarty i tego trzeba bylo sie trzymac,ale "w cywilu" od wczesnej mlodosci do teraz jeans i flnelowa koszula zima, latem podkoszulek
..i za to tez lubie Ameryke,swoboda i wygoda.
Musze przyznac ze poczatkowo szokowalo mnie zestawienie garsonki z czyms co przypominalo nasze trampki,
Mowie o latach 60/tak ubrane panie spotykalam w kolejce miejskiej,ale ja nie wiedzialam ,ze ona w biurze nalozy szpileczki.

Alisiu, nie mialam nowych bucikow, nylonow, i calego bazaru. Rodzicow moich bylo stac na wszystko - tylko dla mnie "zabraklo" - poprostu znalezli mnie w domu ofiar wojennych i wbili sobie w glowe, ze jestem ich dzieckiem!!!!! i zapomnieli lub nie chcieli myslec o obowiazkach rodzicow. Poczytaj co powiedziala a raczej napisala "babcia iva" na forum o PRLu. Kazdy z nas ma swoja historie. Dlatego tak sie zaparlam nogami aby byc niezalezna, wlasny dom, dzieci (mam ich 7-oro) i nauczyc ich milosci. Udalo mi sie.
Ladne ubrania lubie, bo sa kobiece....ale nie sa dla mnie MUST.
Co inego bylo kiedy "dojezdzalam" ze Szwajcarii do biura w NY - wtedy stroj obowiazywal odpowiedni. Cale szszescie mam to poza mna - doskonale sluzy mi blogi stan emerytki. Tu gdzie mieszkam kodeks ubraniowy jest calkowity luz!!!! permanentne wakacje.

Lila
29-09-2008, 16:43
Durna Izba Reprezentantów po raz któryś wzywa Polskę,aby zwróciła mienie zagrabione obywatelom Izraela przez nazistów i komunistyczne władze PRL.

Może Izba Reprezentantów byłaby uprzejma wskazać adresata ,choć jednego ?

Jeśli Izba Reprezentantów jest łaskawa tak nas pouczać w kestiach finansów, to niech sama przygotuje stosowne ustawy, na mocy których zaspokoi ich żądania, choćby za to, że swego czasu USA, i nie tylko, zgodziły się na instalację komuny w Polsce,niczym Polska na instalację Tarczy.

Izba Reprezentantów razem ze swym wujem Samem ,najwyraźniej zajmuje opuszczone miejsce Wielkiego Brata.Bo gdy brata zabraknie ,to wuja słuchać będziesz- jak mówi Pismo św.:D czy tam któś inny.

Lila
29-09-2008, 23:42
Izba Reprezentantów USA odrzuciła plan ratowania banków .

Alisia
30-09-2008, 05:08
http://www.concertpol.com/about_us.html

Muzycy i sponsorzy a takze bywajacy na koncertach to przewaznie ci z piwnic ,ci od zmywnia garow,i sprzatania.
Taki obraz Polakow chca panstwo widziec.
Prosze mi wierzyc,jest inne oblicze Amerykanow polskiego pochodzenia.

senior A.P.
30-09-2008, 11:05
Alisia prezentuje na swe "oblicze amerykanskie" ozdobione flaga i ma bradzo duzo czasu na jego przedstawianie.
Napisz nam wiec, kto faktycznie rzadzi Ameryka ,bo jakos Amerykanow polskiego (w rzadzie,kongresie,senacie) pochodzenia tam nie dostrzegam ,nawet tych z 40-to letnim pobytem.
Milej dyskusji Zycze jak przystalo na Amerykanow i Polakow.

Mar-Basia
30-09-2008, 11:31
Alisia prezentuje na swe "oblicze amerykanskie" ozdobione flaga i ma bradzo duzo czasu na jego przedstawianie.
Napisz nam wiec, kto faktycznie rzadzi Ameryka ,bo jakos Amerykanow polskiego (w rzadzie,kongresie,senacie) pochodzenia tam nie dostrzegam ,nawet tych z 40-to letnim pobytem.
Milej dyskusji Zycze jak przystalo na Amerykanow i Polakow.
A Brzezinski?

senior A.P.
30-09-2008, 11:44
Bylo,minelo i to nazwisko na -ski - bardzo piekne.

Pani Slowikowa
01-10-2008, 22:21
.


Wybory wygra ten ,kogo AMERYKANIE :rolleyes: wybiora,a wybiora madrze ,tak jak trzeba,juz pisalam o tym.
Ameryka jest konserwatywna.

Obys miala racje:rolleyes:
ale watpie w to niestety:confused:

Lila
01-10-2008, 23:46
Obys miala racje:rolleyes:
ale watpie w to niestety:confused:

Jakbyś nie zauważyła,to Alisia wybrała się na dwu-miesięczne wakacje.

senior A.P.
02-10-2008, 11:43
Amerykanie juz wybrali !
Przebudzenie i wejscie na droge prowadzaca do prawdy.
Jezeli teraz zjednocza swoje sily i jednoscia zadecyduja jak zyc z glowa a nie tylko zoladkiem ,to wroca do normy.
Innej drogi dla Ameryki nie widze po zaprzestaniu wojen w obcych interesach.

gratka
02-11-2008, 20:36
Młodzi Amerykanie i młoda Polonia zagłosują na Obamę.Oto taniec z Gwiazdami

http://www.fothost.pl/upload/08/44/93d23daf.jpg (http://www.fothost.pl)

senior A.P.
03-11-2008, 18:17
Tance sie dopiero zaczna,orkiestra sie zgrywa ,juz slychac pierwsze smyczki.

Pani Slowikowa
03-11-2008, 18:21
jutro beda tanczyc ci co wygraja..
Wybrac mniejsze zlo?? Smutne to bardzo.. Ja mysle ze jutro wygra to wieksze zlo..
Bedzie wielka zmana tak jak to zapowiadaja.. szkoda tylko ze na gorsze:rolleyes:

senior A.P.
03-11-2008, 18:28
Niech zywi nie traca nadzieii !
We mnie mieszane odczucia ,widzac na niebie cwiczenia lotnikow oraz dziwne ruchy wojsk.

Lila
03-11-2008, 18:48
Niech zywi nie traca nadzieii !
We mnie mieszane odczucia ,widzac na niebie cwiczenia lotnikow oraz dziwne ruchy wojsk.

Wybierają obywatele Ameryki i mam nadzieję,że wybiorą dobrze dla swego kraju.
Z tej odległości ,mnie się podobają obydwaj.

senior A.P.
03-11-2008, 18:51
Na zdjeciu to jak tato z synem oczywiscie bez zblizenia kamery.

Pani Slowikowa
03-11-2008, 19:57
Wybierają obywatele Ameryki i mam nadzieję,że wybiorą dobrze dla swego kraju.
Z tej odległości ,mnie się podobają obydwaj.

Lila mnie tez :rolleyes:

senior A.P.
03-11-2008, 20:00
Nie ma to jak amerykanski usmiech i zadbane zeby !

Pani Slowikowa
03-11-2008, 20:25
Nie ma to jak amerykanski usmiech i zadbane zeby !

Moj to raczej taki usmieszek bo raczej plakac mi sie chce;)

senior A.P.
03-11-2008, 20:30
A dlaczego,kto seniorce mogl wyrzadzic krzywde ,a to lobuzy !

senior A.P.
04-11-2008, 11:12
Mc Cain urodzil sie w strefie Kanalu Panamskiego - czy moze zostac Prezydentem USA ?
Prawnicy maja zastrzezenia,bo w mysl Konstytucji - nie.
Podaja media niezalezne.
Jeszcze dziwniejsze doniesienia - Wietnamczycy go popieraja a przeciez walczyl z nimi.
Dziwny ten swiat.

Kazimierz
04-11-2008, 11:21
Kocham Amerykę, wierzę w nią, wierzę w zmiany i dlatego głosuje na Baraka Obame.

senior A.P.
04-11-2008, 11:25
Tak glosuja na Obame,szczegolnie mlodzi wyborcy.Wprawdzie na spotkaniach wyborczych Mc Cain chcial sie odmlodzic ale przegrana napewno go nie ucieszy.
Gdzie to sie starym pchac do wladzy - emerytura i koniec !

senior A.P.
05-11-2008, 10:45
Tyle pieniedzy poszlo na marne i reklamy na nic.
Jestesmy w temacie "Pokochac USA" i jak czytam w Polsce noc minela pod znakem milosci,bawiono sie dobrze,smakowano i popijano na koszt......oczywiscie amerykanski.
Teraz tylko czekac na slub z tej wielkiej milosci do Ameryki Polek i Polakow.
Tylko czy ta milosc bedzie odwzajemniona ?

Lila
05-11-2008, 10:49
Spokojnie Senior,będzie odwzajemniona.W Kandaharze.

ps.Barack Obama zapowiedział wycofanie wojsk z Iraku i.......................przerzucenie ich do Afganistanu.

senior A.P.
05-11-2008, 10:54
Ja uwazam,ze Afganistan wczesniej "sie skonczy" niz planowano wskazuja na to Pakistan i Indie.
Rosja i Chiny tylko na to czekaja.
Nie zapominaj,ze beda nowi doradcy Prezydenta Obamy.

Lila
05-11-2008, 11:03
Ja uwazam,ze Afganistan wczesniej "sie skonczy" niz planowano wskazuja na to Pakistan i Indie.
Rosja i Chiny tylko na to czekaja.
Nie zapominaj,ze beda nowi doradcy Prezydenta Obamy.

Ale on już zapowiedział zwiększenie wojsk w Afganistanie.Nie słyszałeś ,kurna ,czy co ? Przecież nie będzie robił z gęby -cholewy.I zresztą nie ma wyjścia.

Kazimierz
05-11-2008, 11:08
Kocham Amerykę, wierzę w nią, wierzę w zmiany i dlatego głosuje na Baraka Obame.

Nie zawiodłem sie na mojej Ameryce i teraz wierzę, że demokracja, to nie jest tylko puste słowo. Amerykanie odnieśli pierwsze wielkie zwycięstwo nad swoimi rasistami z mid-America i wierzę, że odniosą więcej jeszcze zwycięstw.
Są Wspaniałym Narodem, mogą się stać się wzorem dla innych narodów, o ile przestaną się uważać za naród wybrany.
Zrozumieją, że inne narody mogą iść własną dogą i nie można im narzucać własnego punktu widzenia,nawet, gdy jest ono, ich zdaniem, słuszne i piękne. Te narody same powinny pójść za ich przykładem.

senior A.P.
05-11-2008, 11:13
Zapowiedzi,obietnice nie sa nam obce ,realizacja ich to druga sprawa.
Ja poznalem ludnosc kolorowa i jej zachowania w USA , cos na ten temat wiem.
Obama ma rozne wyjscia ,jak narazie "wszedl",a rzadzic bedzie od stycznia przyszlego roku.
Daj mu Boze dozyc i rzadzic !

Lila
05-11-2008, 11:13
Nie zawiodłem sie na mojej Ameryce i teraz wierzę, że demokracja, to nie jest tylko puste słowo.

A od kiedy to ona jest Twoja,Kazimierzu ? Ona jest amerykańska.Twoja to jest Polska.A ''demokracja '' w USA ,od dawna nie jest pustym słowem.I nie jest to naród wybrany,ale światowy policjant.I bardzo dobrze.Ktoś musi .

senior A.P.
05-11-2008, 11:25
Ameryka a w niej USA to faktycznie przyjazne panstwo ale niektorzy w niej zyjacy przyjaznie chca zepsuc.
Podobnie jest w Polsce gdzie dochodzi jeszcze milosierdzie.
Prosze nie zapominac,ze przyslowie glosi:
"Kto ma miekkie serca to twarda ma d...." ,przyslowia sie sprawdzaja.

siekierka
05-11-2008, 11:36
Ameryka nie jest dla mnie cudem świata. Idiotyczna jest ich argumentacja, dlaczego Polacy nie dostają wjazdu bezwizowego. Przecież obecna liczba odmów to wynik "pracy" ich afroamerykańskich "imigration officers", którzy są rasistami i bez zastanowienia odrzucają wszystkie niemal polskie turystyczne wnioski wizowe. Gdyby się nad nimi zastanawiali i rozpatrywali bez uprzedzeń, to liczba uzasadnionych odmów nie przekraczałaby 10%

senior A.P.
05-11-2008, 11:48
To nie od Afroamerykanow zalezy,ci oficerowie maja takie wytyczne i sa tylko urzednikami.
"Siekierka" trzeba siegac wyzej,tam zapadaja decyzje.
Mam osobe,ktora zapraszam do USA i juz trzy razy dostala odmowa z pewnych przyczyn, a chce przyjechac tylko w celach turystcznych. Znam tez Twoj zal,co mi przekazales.W USA pewne lobby jest bardzo silne we wladzach amerykanskich,to oni decuduja czy dac Polakom bezwizowy wjazd do USA.
Zastawianie sie procentami i o nich opowiadanie to nie dla takich jak my,co wiemy o pewych przyjazniach.
Obama tez tu sam nic nie zdecyduje.

Kazimierz
05-11-2008, 11:59
A od kiedy to ona jest Twoja,Kazimierzu ? Ona jest amerykańska.Twoja to jest Polska.A ''demokracja '' w USA ,od dawna nie jest pustym słowem.I nie jest to naród wybrany,ale światowy policjant.I bardzo dobrze.Ktoś musi .

Tak, jak Ty masz swoją Polskę, tak ja mam swoją. Tak też ja mam swoją Amerykę, a Ty masz swoją. Ameryka, to dla mnie Amerykanie, a nie rząd amerykański (USA).
Demokracja jest dla mnie "pustym" słowem wszędzie tam, gdzie służy ona za listek figowy władzy. Demokracja z przymiotnikiem jest właśnie takim listkiem figowym, stąd określenia: demokracja amerykańska, demokracja burżuazyjna,demokracja socjalistyczna, demokracja narodowa, to tylko używanie demokracjii jako opakowania, w celach reklamowych. Demokracja nie wymaga przymiotników tego rodzaju. Demokracja jest , albo jej nie ma. Jest prawdziwa, goła, albo opakowana. Prawda lubi nagość.
Po raz pierwszy naród amerykański, lud, blacknecks, chcieli się przekonać, czy naprawdę BlackNack może być Prezydentem USA.
Trudno będzie temu Prezydentowi dotrwać do końca kadencjii, oj trudno !
Grunt, że pierwszy krok został zrobiony.

Mar-Basia
05-11-2008, 12:43
Nie pobijcie sie tylko ;)

senior A.P.
05-11-2008, 13:46
"Pobili sie dwaj gorale ciupagami......" ale nie na forum.
Na forum i przy tym temacie uczymy sie kochac USA.Ja to czynie juz dwudziesty rok i z tego kochania ma rozne ciekawe doswiadczenia.
Jednym z nich jest nauczenie sie rozpoznawania ludzi ( w tym prawnikow),bo przeciez USA to wielonarodowsc,rdzenni ludzie tej ziemi nie maja tu juz nic do powiedzenia,zyja w rezerwatach i mocno pija (nauczyl ich tego bialy czlowiek).
Zgadnijcie z jakiej narodowosci w USA jest najwiecej prawnikow i lekarzy ?

senior A.P.
05-11-2008, 13:51
I mnie tez ???

Mar-Basia
05-11-2008, 13:51
[quote=senior A.PZgadnijcie z jakiej narodowosci w USA jest najwiecej prawnikow i lekarzy ?[/quote]
No Senior - nie wstydz sie - czekamy na odpowiedz?

senior A.P.
05-11-2008, 14:01
Odpowiedz prawidlowa - nastapi po wielu zgloszeniach do odpowiedzi w konkursie.
Najpierw m123 daj swoja odpowiedz.
Przyjmuje odpowiedzi przez caly dzien.

Mar-Basia
05-11-2008, 14:09
Odpowiedz prawidlowa - nastapi po wielu zgloszeniach do odpowiedzi w konkursie.
Najpierw m123 daj swoja odpowiedz.
Przyjmuje odpowiedzi przez caly dzien.
m123 zadala pierwsza pytanie - starszyzna ma pierwszenstwo w odpowiedziach. Nie badz taki niesmialy.

senior A.P.
05-11-2008, 14:22
Przeciez to ja dalem pytanie "konkursowe" nie sobie ,ja jestem pytajacy i "jury".
Ty jednak migasz sie od odpowiedzi,dla mnie powod znany.
Sa jednak inni,ktorzy sie wypowiedza sami za siebie,do polnocy daleko.

Kazimierz
05-11-2008, 14:38
Zgadnijcie z jakiej narodowosci w USA jest najwiecej prawnikow i lekarzy ?

Choć wiem, jakiej się odpowiedzi spodziewasz, ale ci odpowiem.
Najzdolniejsi z każdego narodu. Polacy w USA też są wśród nich bardzo liczni, tylko nie wiem dokładnie ilu jest prawników i lekarzy.Będę jednak ryzykował, ja twierdzę,że Polaków.

senior A.P.
05-11-2008, 14:44
Blad i to duzy.Znam polskich lekarzy,ktorzy chcieli nostryfikowac swoj dyplom w USA i powiedzieli mi,ze woleli by od nowa zaczac ponowne studia medyczne ale w Polsce a nie w USA z wielu powodow. Ja je znam, inni niech sie domysla.

Malgorzata 50
05-11-2008, 16:09
No to OBAMA!!!!!!!! Hurrraaaaaaa!!!!!!

wuere'le
05-11-2008, 19:50
A od kiedy to ona jest Twoja,Kazimierzu ? Ona jest amerykańska.Twoja to jest Polska.A ''demokracja '' w USA ,od dawna nie jest pustym słowem.I nie jest to naród wybrany,ale światowy policjant.I bardzo dobrze.Ktoś musi .
Dzięki Lila za wsparcie w podobnym wątku, ale bądź tak miła i wyjaśnij, dlaczego to Ameryka ma być policjantem świata, kto i co dało im takie prawo?
Właśnie to uzurpowane przez Amerykę prawo do bycia policjantem świata najbardziej mnie denerwuje, bo nikt ich do tego nie upoważnił, a do tego takie satelickie państwa amerykańskie jak nasze, też sobie do tego prawo roszczą.
Zupełnie nie wiem czemu?
Każde państwo ma przecież niezbywalne prawo do samostanowienia i suwerenności.

Lila
05-11-2008, 19:52
Dzięki Lila za wsparcie w podobnym wątku, ale bądź tak miła i wyjaśnij, dlaczego to Ameryka ma być policjantem świata, kto i co dało im takie prawo?
Właśnie to uzurpowane przez Amerykę prawo do bycia policjantem świata najbardziej mnie denerwuje, bo nikt ich do tego nie upoważnił, a do tego takie satelickie państwa amerykańskie jak nasze, też sobie do tego prawo roszczą.
Zupełnie nie wiem czemu?
Każde państwo ma przecież niezbywalne prawo do samostanowienia i suwerenności.

Bo wiesz....ona jest duża i mocna.No i ma zapasy broni.No to niech se broni.Świata.:)

Ps.Od nas - wara.My są Polacy ,a nie żadne Latynosy.:D

wuere'le
05-11-2008, 20:20
Bo wiesz....ona jest duża i mocna.No i ma zapasy broni.No to niech se broni.Świata.

Ps.Od nas - wara.My są Polacy ,a nie żadne Latynosy.

A w nosie tam, nie będzie Amerykan pluł nam w twarz!

Pani Slowikowa
05-11-2008, 20:22
No to OBAMA!!!!!!!! Hurrraaaaaaa!!!!!!


:rolleyes:

Lila
05-11-2008, 20:27
Asiu,co to za mina ? Niezadowolona jesteś ?

Pani Slowikowa
05-11-2008, 20:38
Asiu,co to za mina ? Niezadowolona jesteś ?

Nie , ja glosowalam na Mc Caina.. To szlachetny czlowiek..

Obama to pusty populista.. Tluszcza poszla za jego obiecywankami niczym nie popartymi..bo jest wielki kryzys .
Amerykanie maja oczy przysloniete dwoma plastrami szynki spod ktorych wyplywaja
krokodyle lzy wzruszenia.. lo maaaaaatko!!

W kazdym razie zobaczymy.. Mam nadzieje ze nie mam racji..i ze to wszystko nie skonczy sie gorzej jeszcze..

Mar-Basia
05-11-2008, 22:34
Nie , ja glosowalam na Mc Caina.. To szlachetny czlowiek..

Obama to pusty populista.. Tluszcza poszla za jego obiecywankami niczym nie popartymi..bo jest wielki kryzys .
Amerykanie maja oczy przysloniete dwoma plastrami szynki spod ktorych wyplywaja
krokodyle lzy wzruszenia.. lo maaaaaatko!!

W kazdym razie zobaczymy.. Mam nadzieje ze nie mam racji..i ze to wszystko nie skonczy sie gorzej jeszcze..
A dlaczego ma sie jeszcze gorzej skonczyc?

Lila
06-11-2008, 10:02
Jak tam Polonia po wyborach ? Z wiarą i nadzieją,czy wręcz przeciwnie ?

senior A.P.
06-11-2008, 11:20
Wiara i nadzieja nigdy nie zaszkodzi.
Pytanie dzisiaj - w co i w kogo wierzyc gdy swiat i ludzie zbliza sie do samozaglady.

Jadzia P.
06-11-2008, 17:05
Seniorze nie baw się w Kasandre !!!
A apropo Obamy, to wydaje mi się, że demokraci zawsze bardziej zajmowali się gospodarką niż republikanie.
Jeśli Obama dobierze sobie mądrych doradców to pomału powinno iść ku lepszemu.
Ale jak będzie to zobaczymy...
Ja Ameryce życze jak najlepiej, bo jak u nich będzie żle to u nas jeszcze gorzej.
Jesteśmy jednym z malutkich trybików w tej ogromnej maszynie i wystarczy, ze coś zaczyna gdzieś szwankować by reszta rozsypała się jak domek z kart.
Troche obserwuję ten kryzys w Ameryce i widzę, że dotyka on wszystkie kraje świata. Nawet wszechmocną Rosje .

senior A.P.
06-11-2008, 21:25
Ameryka bardzo szybko wyjdzie z kryzysu jezeli bedzie rozwiazywac tylko wlasne problemy,nie mieszajac sie w istnienie i dzialania innych panstw i narodow.

Jadzia P.
06-11-2008, 21:43
Ja myślę tak samo jak Ty, Seniorze.
Busz wdał się w wojny które nic nie dały, a kosztowały dużo nie tylko Ameryke.
Przez jego głupote ginęli niewinni ludzie.
Nie interesował się wogóle gospodarką.

senior A.P.
06-11-2008, 21:59
Nie zapomnij,ze to nie tylko wina Busha ale calej ekipy rzadzacej.

senior A.P.
18-12-2008, 13:29
Zapasc,zapasc i brak oddechu w gospodarce amerykanskiej !
Ludziom jest naprawde smutno i jak widze w miescie mego zamieszkania nie ma nawet pieknych oswietlen przed domami na swieta,jak bywalo jeszcze kilka lat temu.
Ciemnosci nocne ogarniaja USA.
Buty leca na prezydenta - czy slusznie,czy winny jest jeden czlowiek ???

Lila
18-12-2008, 13:32
Buty leca na prezydenta - czy slusznie,czy winny jest jeden czlowiek ???


Nie przesadzaj.Para butów -jedna ,to nie Fabryka Bata.

senior A.P.
18-12-2008, 13:38
O nie ,jest juz butow wiecej niz jedna para.
Organizowane sa rzuty do celu,stosuje sie buty twarde i miekkie,z cienka i gruba podeszwa.

To nie jest juz rzucanie pantoflem za mezem.

Miej Lila oczy otwarte,teraz zobaczysz polskich dziennikarzy w akcji na kolejnej konferencji prasowej - przyklad idzie z "wysokiej gory".
Na miejscu Lecha Kaczynskiego i D.Tuska na wszelki wypadek wlozyl bym ciemne okulary spotykajac sie z dziennikarzami,bo ci maja zezwolenie na zblizenie nawet ponizej 6 metrow (nie mylic ze stopami).

Mar-Basia
18-12-2008, 13:40
Ostatnie, niezbyt ciekawe wiadmosci. Chrysler - 1 miesiac "bezrobocia technicznego", 46 000 ludzi bedzie zwolnionych, rzad odmawia pomocy przemyslowi automobilowemu.

Kryzys w USA = kryzys swiatowy, ktory dotknal wszystkie kraje, nawet te, ktore twierdza, ze u nich nie ma kryzysu tylko sa u "sasiada". Nowy prezydent bedzie mial bardzo ciezkie zadanie aby wyprowadzic kraj z chaosu ekonomicznego. Trzymajmy wszyscy kciuki aby mu sie udalo.

Lila
18-12-2008, 13:42
Mam pytanie .
Czy tymi butami wolno rzucać tylko w amerykańskiego prezydenta,jako przedstawiciela nawiększej demokracji ?
Czy w innych można ?

senior A.P.
18-12-2008, 13:47
Jak chcesz zarobic od 3 lat do 15-tu wieziennego wiktu mozesz rzucac i w Putina.
W Kaczynskiego chyba prawo przewiduje inaczej od czasu "zchamienia" polskiego prawa.

Pani Slowikowa
18-12-2008, 16:41
Jeśli Obama dobierze sobie mądrych doradców to pomału powinno iść ku lepszemu.
Ale jak będzie to zobaczymy...
.

Juz wybral Clintonowa.. a tak z nia walczyl i psy na sobie wieszali.. Hypokryzja to jedyne slowo jakie przychodzi mi do glowy.. :rolleyes:

Lila
19-12-2008, 00:41
Juz wybral Clintonowa.. a tak z nia walczyl i psy na sobie wieszali.. Hypokryzja to jedyne slowo jakie przychodzi mi do glowy.. :rolleyes:


Asiu,polityka.I u nas ,lewica z prawicą ramię w ramię idą.Od czasu do czasu.
Co z tego ,że łobuz,skoro nasz ?:rolleyes:

Mar-Basia
19-12-2008, 00:52
Juz wybral Clintonowa.. a tak z nia walczyl i psy na sobie wieszali.. Hypokryzja to jedyne slowo jakie przychodzi mi do glowy.. :rolleyes:
Jaka hipokryzja....polityka...polityka......i nie tylko w polityce, nieprawdaz?:cool:

Malgorzata 50
19-12-2008, 02:22
Walczyli o fotel to musieli wieszać- to są tzw prawa kampanii wyborczej ,a Clintonowa jest moim zdaniem bardzo dobrym wyborem.Baba ma osobowość i jest oblatana w polityce

Malgorzata 50
19-12-2008, 02:39
Kocham USA za:Myszkę Miki,Marlin Monroe,Andy Warhola,czarną muzykę,kult kina,Nowy York i keep smiling.Oraz oczywiście za to że raz do roku staje się krainą Bożego Narodzenia.Kocham USA za to ,że nikt tam się nie kłóci o 6 01 tylko wszyscy obchodzą swoje święta pokazując to na zewnątrz ,ze zaraz po światełkach Chanuki pojawiają się na tej samej ulicy światełka Bożego Narodzenia .Kocham USA za to ,że nawet w kryzysie na pytanie" How are you?" odpowiedź stale i wciąż brzmi "just fine" Generalnie kocham USA za to co jest fantastyczne w tym ogromnym kraju pelnym imigrantow.

Basia.
19-12-2008, 02:46
kochaj sobie jak chcesz :D ja nie wiem czy kocham bo nigdy tam nie byłam i pewnie nie będę. Liczyłam w naiwności swojej, że dowiem się czegoś ciekawego w tym wątku od naszych forumowiczów mieszakńców USA ale się sromotnie przeliczyłam.:confused:

senior A.P.
19-12-2008, 11:35
Wspomnieni,wspomnienia Goska !
Kazda Polka zaszalala w USA ale tylko raz.
Nie dziw sie Basiu , nie mozna zazdroscic czegos co daje tylko wspomnienia - opakowanie piekne ale co w srodku otrzymanego prezentu zycia ?

Babcia Iwa
19-12-2008, 13:43
Przeczytajcie sobie Wiadomości o zakutej w kajdany 73 letnie Polki na lotnisku w USA, która wybrała się na święta do syna i wnuka i spędziła 20 godzin w więzieniu - to miłość mija.Ponoć w ostatnim tygodniu kilka Polek zostały tak przywitane i pożegnane.

senior A.P.
19-12-2008, 14:29
Gdzie mozna wyczytac te wiadomosci ?
Chetnie poczytam.

Mar-Basia
19-12-2008, 16:02
kochaj sobie jak chcesz ja nie wiem czy kocham bo nigdy tam nie byłam i pewnie nie będę. Liczyłam w naiwności swojej, że dowiem się czegoś ciekawego w tym wątku od naszych forumowiczów mieszakńców USA ale się sromotnie przeliczyłam.

Wlasnie, bardzo dziwne i podejrzane. Forumowiczki "polonuski amerykanskie" sa obecne prawie na kazdym watku naszego Forum - czasami az "za obecne". zadaje sobie pytanie czy rzeczywiscie mieszkaja w Ameryce....a moze tylko nawijaja? Kto wie?:confused:

Niewinny kawal o pewnym panie i pani mieszkajacych w Ameryce (nie moj, sciagniety z netu):
Pewna para w średnim wieku z północnej części USA zatęskniła w środku mroźnej zimy do ciepła i zdecydowała się pojechać na Florydę i mieszkać w hotelu, w którym spędziła noc poślubną 20 lat wcześniej. Mąż miał dłuższy urlop i pojechał o dzień wcześniej. Po zameldowaniu się w recepcji odkrył, że w pokoju jest komputer i postanowił wysłać maila do żony. Niestety omylił się o jedną literę. Mail znalazł się w ten sposób w Houston u wdowy po pastorze, która wróciła właśnie do domu z pogrzebu męża i chciała sprawdzić , czy w poczcie elektronicznej są jakieś kondolencje od rodziny i przyjaciół. Jej syn znalazł ją zemdloną przed komputerem i przeczytał na ekranie:
Do: Moja ukochana żona
Temat: Jestem już na miejscu
Wiem,że jesteś zdziwiona otrzymaniem wiadomości ode mnie. Teraz mają tu komputery i wolno wysłać maila do najbliższych. Właśnie zameldowałem się. Wszystko jest przygotowane na twoje przybycie jutro. Cieszę się na spotkanie. Mam nadzieję, że twoja podróż będzie równie bezproblemowa, tak jak moja.
PS:Tu na dole jest naprawdę gorąco!

zosia446
19-12-2008, 16:53
Wlasnie, bardzo dziwne i podejrzane. Forumowiczki "polonuski amerykanskie" sa obecne prawie na kazdym watku naszego Forum - czasami az "za obecne". zadaje sobie pytanie czy rzeczywiscie mieszkaja w Ameryce....a moze tylko nawijaja? Kto wie?:confused:




Nie jestem zadna polonuska,ani Polonia,jestem Polka w Ameryce,pisalam chetnie o tym co widze,co mnie zadziwia ....
Ty bylas jedna z tych,ktore osmieszaly ,drwily szydzily ,popisywaly sie swoja wiedza o bogatej Ameryce...tak naprawde nigdy nie napisalas o zyciu w swietle kandelabrow....NY z pozycji zony wzietego adwokata z Manhatanu...a tyle bylo obietnic.
Teraz sie dziwisz?
Alicje tez wygryzlyscie,a ona wie o Ameryce jesli nie wszystko, to duzo.
Pisala o swojej wizycie w muzeum Hemingwaya...odezwal sie ktos?zapytal? chcialyscie wiedziec cos wiecej?


Wiec...?

Basia.
19-12-2008, 17:10
piszcie o USA dla tych co tam nie byli i chcą się dowiedzieć jak tam jest od tych, którzy tam mieszkają. :) Błagam, piszcie bez napastliwości bo ona nikomu do szczęścia potrzebna nie jest. Ten wątek może być bardzo ciekawy i piękny, to od Was zależy żeby tak się stało. :)

Mar-Basia
19-12-2008, 17:31
piszcie o USA dla tych co tam nie byli i chcą się dowiedzieć jak tam jest od tych, którzy tam mieszkają. :) Błagam, piszcie bez napastliwości bo ona nikomu do szczęścia potrzebna nie jest. Ten wątek może być bardzo ciekawy i piękny, to od Was zależy żeby tak się stało. :)
Masz racje Basiu. Wiele mozna napisac o Ameryce, bo to wspanialy kraj. Mam pytanie: czy warto? Sama czytalas ponizszy "elaborat" - komentarz zbyteczny.:)

Basia.
19-12-2008, 17:41
Masz racje Basiu. Wiele mozna napisac o Ameryce, bo to wspanialy kraj. Mam pytanie: czy warto? Sama czytalas ponizszy "eleborat" - komentarz zbyteczny.:)
warto, ciekawych pięknych wątków nigdy za dużo. Ten wątek z pewnością taki będzie, piszcie czekamy. :)

senior A.P.
19-12-2008, 19:49
Basiu !
Mozna pisac o Ameryce ale nie o Polakach w niej.
Powod ?
Brak wzajemnego poszanowania.

Pani Slowikowa
19-12-2008, 19:58
Basiu !
Mozna pisac o Ameryce ale nie o Polakach w niej.
Powod ?
Brak wzajemnego poszanowania.


Jedyny brak poszanowania dla Polakow jest na tym forum..
Ja nie widze aby tu gdzie zyje przez 24 lata tak bylo..

Trudno jest pisac o codziennosci w kraju gdzie sie zyje..
Zosi jest latwo bo jest tu nowa i widzi wszystko turystycznym okiem..

To jest tak jakby zapytac sie was abyscie pisali o Polsce..
O Polsce.. tak jak o USA mozna napisac tomy.. Nie wiadomo gdzie zaczac..
czy chcecie zeby ktos tu prowadzil dziennik??
Ja zalozylam watek o ciekawostkach amerykanskich wlasnie w tym celu ale pies z kulawa noga sie nie wpisal..
Ja nie lubie prowadzic dlugich monologow sama z soba.

senior A.P.
19-12-2008, 20:17
Masz racje,ze nie mozna prowadzic monologow z samym z soba ale dzielic sie spostrzezeniami warto !
Na tym forum jest tez poszanowanie,tylko ze takie inne, "swojskie". Czasem nawet bez slow i solidarnie.
Dziennik tez jest prowadzony i to bardzo dokladnie , "dziennikowych" nie brakuje.
Jezeli juz tych co w Polsce chcemy nauczyc "kochac USA" to musimy duzo pisac i milosc sie "utrwala" jak na wiejskim weselu.
Emigrantow Polacy kochaja szczegolnie.

Malgorzata 50
19-12-2008, 20:31
Wiecie co nie lubię Was, ja tu deklaruję miłość do amerykańskich symboli kulturalnych wy ..jak zwykle po łapkach ..złośliwie ,zgryźliwie i z polaczkowego punktu widzenia ...spadam bo za starzy dla mnie jesteście. Już widzę te gromy .Ale zwisa mi to.\AP powiem ci ,że złośliwości mógłbyś sobie spokojnie oszczędzić .Są rzeczy w każdym kraju niepiękne i w każdym są fascynujące -dla mnie fascynujacy jest wkład USA w kulturę popularną i życie miejskie oraz zycie w tyglu .Ale niestety nie mam tu partnerów do rozmowy na tym poziomie .Bo wy jak zwykle .....abo babcię zgarnęli ..zgarneli bo zlamala przepisy ..bo byli brutalni ..byli bo to państwo policyjne sorry ..panstwo prawa o kompletnie innej mentalności niz nasza, purytańskie poszanowanie wlasności i prawa jest bardzo charakterystyczne dla tego społeczeństwa i jadąc gdzieś trzeba się liczyć z tym jak tam jest a nie oburzać się ,że tam nie jest tak jak u nas.Itd itd ale to chyba niestety zbyt duży stopień uogolnienia i abstrakcji.

Pani Slowikowa
19-12-2008, 20:40
Wiecie co nie lubię Was, ja tu deklaruję miłość do amerykańskich symboli kulturalnych wy ..jak zwykle po łapkach ..złośliwie ,zgryźliwie i z polaczkowego punktu widzenia ...spadam bo za starzy dla mnie jesteście. Już widzę te gromy .Ale zwisa mi to.\AP powiem ci ,że złośliwości mógłbyś sobie spokojnie oszczędzić .Są rzeczy w każdym kraju niepiękne i w każdym są fascynujące -dla mnie fascynujacy jest wkład USA w kulturę popularną i życie miejskie oraz zycie w tyglu .Ale niestety nie mam tu partnerów do rozmowy na tym poziomie .Bo wy jak zwykle .....abo babcię zgarnęli ..zgarneli bo zlamala przepisy ..bo byli brutalni ..byli bo to państwo policyjne sorry ..panstwo prawa o kompletnie innej mentalności niz nasza, purytańskie poszanowanie wlasności i prawa jest bardzo charakterystyczne dla tego społeczeństwa i jadąc gdzieś trzeba się liczyć z tym jak tam jest a nie oburzać się ,że tam nie jest tak jak u nas.Itd itd ale to chyba niestety zbyt duży stopień uogolnienia i abstrakcji.Malgosiu o co ci chodzi??? Kto daje ci po lapkach???

Malgorzata 50
19-12-2008, 21:31
Na to forum wlazlo kilka robakow i juz nie da rady go wyczyscic Malgosiu.. Mozemy sie zadowolic robaczywym albo nie .. To od nas zalezy
Ok .Szkoda ,że taki fajny temat tym sposobem pada...

Pani Slowikowa
19-12-2008, 21:34
Ok .Szkoda ,że taki fajny temat tym sposobem pada...

Malgosiu ale to tylko od nas zalezy czy padnie czy nie?? Zapomnialas o opcji "ignor"??

Mar-Basia
19-12-2008, 21:43
O Ameryce na wesolo:

W Ameryce zebrał sie sztab wojskowy i mówią do prezydenta:
- Panie prezydenscie ruskie polecieli na księżyc i pomalowali już ćwierć na czerowno
Na to prezydent:
- Spokojnie panowie poczekamy jeszcze dwa tygodnie
Po dwóch tygodniach zebrał sie cały sztab i pentagon:
- Panie prezydencie ruskie pomalowali juz księżyc w połowie
Na to prezydent:
- Spokojnie panowie poczekamy jeszcze dwa tygodnie
I znowu po dwóch tyygodniach zebrało sie całe wojsko Ameryki i mówią do Prezydenta:
- Panie prezydencie to już jest przesada! Cały księżyc pomalowany na czerwono!
Prezydent po chwili sie zastanowienia mówi:
- Wyślijcie naszych niech dopiszą Coca-Cola

Pani Slowikowa
19-12-2008, 21:48
Na forum robaki ?
Moze kakrocie - znaczy sie karaluchy ???
No,no tych w Brooklynie nie brakuje,nawet do garow wlaza,obrzydzenie bierze.
Zdarzaja sie i pluskwy ladujace z sufitu ale wszy sie nie spotyka,co najwyzej partyjne.


Fuj, seniorze ja mowie o wirtualnych robakach.. czyli trollach.
A pluskiew to juz tu dawno nie ma.. wytrute razem z innymi owadami..

Mar-Basia
19-12-2008, 21:49
Odkryj Ameryke - ksiazka Mariusza Maxa Kolonko

Wojna stworzyła w Ameryce okres koniunktury. Na początku lat 50. kraj ma 180 milionów ludzi, o sto dwadzieścia milionów mniej niż dziś, ponad 6.6 milionów samochodów. Kraj przecięły lśniące wstęgi autostrad po których zaczęły mknąć 6. metrowe krążowniki. http://www.maxkolonko.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/09/chevy-corvette-1958.thumbnail.jpg (http://www.maxkolonko.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/09/chevy-corvette-1958.jpg)Corvetta Chevroletta rocznik 1958 jest do dziś jednym z najpiękniejszych aut, jakie stworzyła ludzkość. Motoryzacyjnej eksplozji służyły wynalazki technologiczne. W 1951 roku Chrysler wprowadza power steering (wspomaganie kierownicy).
http://www.maxkolonko.com/wordpress/

Babcia Iwa
19-12-2008, 21:58
Trochę późno odpowiem na pytanie gdzie przeczytałam Wiadomości: Na pierwszej stronie po wejściu w Google.Rano była a w tej chwili już nie widzę. Szkoda.

senior A.P.
19-12-2008, 22:00
A dzisiaj musi zamykac fabryki ,bo handlarze wola Toyotami handlowac,zamiast sprzedawac swoj krajowy produkt.

Mar-Basia
19-12-2008, 22:53
TOMASZ OBARA

Po prostu jesteśmy śmieszni

Izabela Oleksik / Dziennik Teatralny: Jutro premiera spektaklu "Poważny jak śmierć, zimny jak głaz" - to pierwszy spektakl "Dyptyku amerykańskiego" mającego pokazać zagrożenia, które niesie nasze zafascynowanie konsumpcyjną kulturą amerykańską. Czy takie ostrzeżenia są konieczne? Czy jesteśmy, aż tak bardzo ślepo zapatrzeni w kulturę, niesioną przez Amerykę?


http://www.teatry.art.pl/!fmk/ppjs.html

Mar-Basia
20-12-2008, 00:27
Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych był szkolnym konkursem, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach w roku szkolnym 2007/08 w ramach obchodzonych Dni Kultury Amerykańskiej. Publikacja ta może być wykorzystana przez nauczycieli języka angielskiego do nauczania i popularyzacji kultury i tradycji Stanów Zjednoczonych.


http://www.anglisci.pl/konkursy-i-olimpiady/konkurs-wiedzy-o-stanach-zjednoczonych.html

A moze uczestnicy tego watku zechca sie troche pobawic?

senior A.P.
20-12-2008, 11:48
Aby pisac/mowic o kulturze amerykanskiej to trzeba wsrod tej kultury zyc.
Opierajac sie tylko na przekazie innych ,znieksztalca kulture w obu kierunkach (dobrym i zlym).

zosia446
20-12-2008, 14:43
Aby pisac/mowic o kulturze amerykanskiej to trzeba wsrod tej kultury zyc.
Opierajac sie tylko na przekazie innych ,znieksztalca kulture w obu kierunkach (dobrym i zlym).



Ma pan racje,trzeba zyc wsrod tej kultutry.
Prosze mi powiedziec co graja w teatrach w Jacksonville.
Czy tez wystawiaja "Dziadka do Orzechow"
My jedziemy do Chicago na 3 tyg,na spotkanie rodzinne ale tez aby sie "odchamic"
Wnuczka mojej siostry tanczy w Dziadku ,Dickensa tez graja rokrocznie.Syn Dylewskich spiewal pare lat temu,razem z moja bratanica.

Jakie ciekawe sztuki pan widzial?
Slowikowa mowi ze nie ma oczym pisac,bo tu dlugo mieszka.????
Bylam niedawno w teatrze,taki wodewil powiedzialabym.
W tej samej sali resteuracja,wiec najpierw elegancki obiad,nie napisze co bylo, bo zaraz sie okaze ,ze zachwyca mnie poziom zycia na jakim w Polsce zyje wiekszosc ludzi,tylko ja z prowincji o tym nie wiem.
Po obiedzie odsloniono kurtyne i ...rozpoznalam kelnerow na scenie.
"Dinner Theatre",sztuka podobna do "Hallo Dolly"
Sceny taneczne oczywiscie nie byly tak rozbudowane,ale muzyka i nastroj- podobne.

Pani Slowikowa
20-12-2008, 19:54
Ma pan racje,trzeba zyc wsrod tej kultutry.
Prosze mi powiedziec co graja w teatrach w Jacksonville.
Czy tez wystawiaja "Dziadka do Orzechow"
My jedziemy do Chicago na 3 tyg,na spotkanie rodzinne ale tez aby sie "odchamic"
Wnuczka mojej siostry tanczy w Dziadku ,Dickensa tez graja rokrocznie.Syn Dylewskich spiewal pare lat temu,razem z moja bratanica.

Jakie ciekawe sztuki pan widzial?
Slowikowa mowi ze nie ma oczym pisac,bo tu dlugo mieszka.????
Bylam niedawno w teatrze,taki wodewil powiedzialabym.
W tej samej sali resteuracja,wiec najpierw elegancki obiad,nie napisze co bylo, bo zaraz sie okaze ,ze zachwyca mnie poziom zycia na jakim w Polsce zyje wiekszosc ludzi,tylko ja z prowincji o tym nie wiem.
Po obiedzie odsloniono kurtyne i ...rozpoznalam kelnerow na scenie.
"Dinner Theatre",sztuka podobna do "Hallo Dolly"
Sceny taneczne oczywiscie nie byly tak rozbudowane,ale muzyka i nastroj- podobne.

U nas jest taka restauracja gdzie kelnerzy sa rownierz spiewakami operowymi.. i spiewaja jak im ktos da dobry napiwek.. albo po prostu poprosi..
Taka restauracje mial tez nasz przyjaciel , ex spiewak operowy.. Tam wlasciwie szlo sie po to zeby posluchac jego spiewu i bawic sie do rana niz jesc.. bo kuchnia byla taka sobie.. Och to byly wspaniale czasy.. Calonocne bale i tango na stole..
Teraz facet przeszedl na emeryture i te przyjecia urzadza u siebie.. Szkoda tylko ze daleko mieszka

2 miesiace temu bylam na sztuce -musicalu.. "Trailer Park" bardzo fajny .. i co z tego??

Czy Ameryka to znaczy chodzenie do kina i teatru??

senior A.P.
21-12-2008, 10:43
Zosiu !
Odpowiadam szczerze ,nie wiem co graja aktualnie w teatrze,wiem natomiast co idzie w cyrku.
Ostatnio biore udzial w "teatrze zycia" amerykanskiego.
Na igrzyska przyjdzie czas w przyszlym roku.
Do rozrywki i wypoczynku potrzebne sa jeszcze pieniadze.