PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...VIII cz.co z tą Polską

Strony : [1] 2 3

Lila
22-09-2008, 22:47
Cz.ósma wątku o Polsce.

Piszta ludziska,co Wam na wątrobie leży.

ostatek
22-09-2008, 23:43
na dobry początek. Może łatwiej będzie rozmawiać i budować mosty (zwodzone?), bo choć wierszyk pod literackim psem, uśmiechnąć się można, a nawet należy... :)

W centrum miasta na spacerze
w kiepską aurę, powiem szczerze,
zoczył suczkę atrakcyjną piękny pies.
On przykładnie wykarmiony,
sierść błyszcząca z każdej strony
(to jest zawsze ludzkiej troski test).
Ona ślicznie wykąpana,
jakby w wannie Wassermanna,
posiadaczka rudej kity niczym lis.
Zagadnęłą z seksapilem:
- W polityce brudu tyle.
Moi państwo popierają tylko PiS.
On z wyższością okiem strzelił:
- Najwyraźniej poszaleli.
Moi dadzą się pokroić za PO.
No i koniec znajomości.
Już za chwilę w wielkiej złości
w swoją stronę szybkim krokiem
każde szło.
Nie pogodzi się upartych.
To jest problem nie na żarty.
Wszelkie próby to, niestety, kula w płot.
Oto wniosek dość ponury:
dziś, gdy poszły w ruch pazury,
łatwiej znajdą wspólny język pies i kot.
Bożena Kozak

POLA
23-09-2008, 14:00
Noo... to jest dobry początek w tym wątku, a wierszyk niech łagodzi nieobyczajne polemiki.

Ostatku, czy Autorka jest anglistką?

senior A.P.
23-09-2008, 14:25
Coz moze lezec na watrobie u starego ?
Nie wazne -lezy czy nie ale powiedzcie dokad mozni tego swiata zmierzaja ?
Kto piluje galaz na ktorej siedzi ???
Dlaczego nie dopuszcza sie ludzi rozumnych do rzadzenia - zna ktos odpowiedz ?

Lila
23-09-2008, 21:08
Coz moze lezec na watrobie u starego ?
Nie wazne -lezy czy nie ale powiedzcie dokad mozni tego swiata zmierzaja ?
Kto piluje galaz na ktorej siedzi ???
Dlaczego nie dopuszcza sie ludzi rozumnych do rzadzenia - zna ktos odpowiedz ?

Ja znam.Sqrwysyństwo,co zamiast reformami ,zajmuje się balami i prywatkami.

Prywatka będzie u Wałęsy-noblisty,który umrze przekonany iż to ON sam obalił komunizm.
Bal u prezydenta ,z okazji 90-tej rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości.

:mad: :mad: :mad:

maja59
23-09-2008, 21:12
Ja znam.Sqrwysyństwo,co zamiast reformami ,zajmuje się balami i prywatkami.

Prywatka będzie u Wałęsy-noblisty,który umrze przekonany iż to ON sam obalił komunizm.
Bal u prezydenta ,z okazji 90-tej rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości.

:mad: :mad: :mad:
Jest tylko drobna różnica, Prezydent na koszt państwa, Wałęsa sam płaci.

senior A.P.
23-09-2008, 21:48
Walesa placi ? Napewno ? Z wlasnych oszczednosci ?
Kochani nie zartujmy.
Przeciez golym okiem (starczym) widac kto i o co rywalizuje. Przeciez trzeba ratowac klamstwo stulecia jakim bylo obalanie komunizmu w Polsce.
Jak teraz moze zbierac "zaszczyty" ktos wrogi i w dodatku malego wzrostu i znaczenia.
Nigdy nie wiesza sie malego z duzym,bo nastapi zmylka.
Ale dobrze,ze w tym wszystkim wylania sie prawda historyczna,moze wiekszosc Polakow sie przebudzi i dowie w co nas "wkrecono".

Lila
23-09-2008, 21:50
Jest tylko drobna różnica, Prezydent na koszt państwa, Wałęsa sam płaci.

Majka,sam płaci ?
Taką ma kieszeń jak Radziwiłł ,co ambasadorów przyjmował u siebie ?

"
Wśród zaproszonych gości są m.in. Dalajlama, b. premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, ostatni przywódca komunistycznej partii ZSRR Michaił Gorbaczow, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, b. premier Hiszpanii Jose Maria Aznar, b. sekretarz stanu USA Madeleine Albright, szef francuskiego MSZ Bernard Kouchner, a także kilku prezydentów europejskich i przedstawiciele polskich władz. ''

Lila
23-09-2008, 22:08
Dodam jeszcze gwoli jasności ,że w kosztach przyjęcia u Wałęsy partycypuje między innymi Urząd miasta Warszawy.

A to urywek wspomnień z internowania noblisty...

Jak znosiłem to odosobnienie? Dobrze, przede wszystkim dzięki wierze i jasnemu odczytywaniu sytuacji. Rozumiałem, że jest ona mimo wszystko naszym dużym zwycięstwem. Po drugie – ja naprawdę jestem w gruncie rzeczy samotnikiem. To znaczy do wszystkich spraw dochodzę sam.(...).

Miałem wiele do przemyślenia i do przeanalizowania. Od Sierpnia czas pędził, nie dając mi szans na przystanek. Dlatego takie przebywanie sam na sam ze sobą było dla mnie dużo lepsze niż w licznej grupie. Miałem pod dostatkiem rozmów i dyskusji. Byłem tym bardzo zmęczony. Będąc sam, robiłem to, co chciałem, oczywiście w granicach tego aresztu.

» Kuchnia była luksusowa. Stawiali masę dobrych rzeczy i patrzyli, co ja najbardziej lubię, i wtedy podawali to tak długo, aż znielubiłem. Wątróbka? To codziennie przez miesiąc była wątróbka oprócz normalnego obfitego jedzenia. Podobnie z rybami, węgorzami. Poza posiłkami, lodówka zawsze była pełna. Był także szampan.

Rozpuścili chłopa,jak nic....

senior A.P.
23-09-2008, 22:12
Tak, to byl swietny osrodek wypoczynkowy Ministerstwa Spraw Wewnetrznych ,oczko w glowie gen. Kiszczaka.
Inaczej byc nie moglo.

Lila
23-09-2008, 22:22
A jak ja sobie przypomnę tę bidę na zewnątrz...
Ten ocet i zapałki na półkach sklepowych...
Te świeczki w oknach na cześć umęczonego ''miszcza ''...
I te gadki,że spuchł od narkotyków.A to żarcie było.Zwyczajnie.
A inni internowani ? Do dnia dzisiejszego leczą się z wrzodów żołądka po luksusach.

senior A.P.
24-09-2008, 19:04
A to ,ze dzisiaj Walesa ma chore serce to nie zauwazasz.Nawet amerykanscy lekarze ratowali to skolatane serce ,miejmy nadzieje,ze mu jeszcze pobije oby tylko zaduzo nie tanczyl na tym balu.

Lila
24-09-2008, 19:07
Jakby w Polsce lekarzy nie było...

ps.WRON-a ma mieć zabrane emerytury,ale Kiszczak i Jaruzelski - nie.Rozumiecie coś z tego ?

senior A.P.
24-09-2008, 19:16
Dlatego,ze to byla Rada Ocalenia Narodwego - polwojskowa ale na wojsko zwalono,to zas sie rola przejelo i strzelalo .
Choc osobiscie nie jestem taki pewny czy to aby byli zolnierze ( ci strzelajacy).

tadeusz50
24-09-2008, 19:23
Dlatego,ze to byla Rada Ocalenia Narodwego - polwojskowa ale na wojsko zwalono,to zas sie rola przejelo i strzelalo .
Choc osobiscie nie jestem taki pewny czy to aby byli zolnierze ( ci strzelajacy).
To pewnie były krasnoludki albo inne skrzaciki

senior A.P.
24-09-2008, 19:41
Po co ta ironia ? Od razu podtwierdzasz tym swa nieznajomosc wojska,bo jak sam wyznales nie sluzyles w nim.
Przyjmij wiec do wiadomosci ,ze ZOMO to nie wojsko.choc sluzac w nim "odrabialo sie " wojsko,tak samo jak ty swa praca w kopalni.

tadeusz50
24-09-2008, 19:47
Ja nie odrabiałem wojska w kopalni już to raz tłumaczyłem, ale mogę powtorzyć to Polska mnie potrzebowala na dole a nie na poligonie. Ja więcej wiem o wojsku jak ty o pracy w kopalni taka jest różnica Augustynie.

senior A.P.
24-09-2008, 19:59
Chyle wiec czola gornikom ale salutowal nie bede (pierwszy) mlodszym stopniem 'wojskowym".
O wojsku zawsze prosze myslec dobrze i nie porownywac te sluzbe z kopalnia.

tadeusz50
24-09-2008, 20:05
Ja nie salutowałem nie salutuję i nie będę salutował. A co do wojska w pewnych okresach to mam swoje zdanie. I nie chodzi mi o tych z poboru. Tych szanuję.

senior A.P.
24-09-2008, 20:09
Jak postapisz jak juz do wojska beda brali tylko na ochotnika,tez ich nie bedziesz szanowal ?

Lila
24-09-2008, 20:53
Ja nie salutowałem nie salutuję i nie będę salutował. A co do wojska w pewnych okresach to mam swoje zdanie. I nie chodzi mi o tych z poboru. Tych szanuję.

Z poboru rekrut jest godzien szacunku,a oficer nie ? Po szkole wojskowej ?
Ciekawy pogląd.Szkoda ,że niepopularny.

POLA
25-09-2008, 13:57
Procesik konstruktorów stanu wojennego znowu się zawiesił do 2.10., bo Tuczapskiego obrończyni zachorowała... no jaki pech!
Ciekawe, komu się jakieś nieszczęście przytrafi za tydzień, bo że się przytrafi - to pewne, jak w banku szwajcarskim.

senior A.P.
25-09-2008, 14:12
Co ma wisiec nie utonie !

POLA
25-09-2008, 16:08
Utonie, utonie, w cwaniactwie i kombinatorstwie.
Pan Kiszczak znowu się wypiął ... na sąd ... bezkarny jakiś...

senior A.P.
25-09-2008, 16:13
General Kiszczak nie potrzebuje sie wypinac grozi mu raczej na stare lata zgarbienie.
Przebywa na terenie kraju i nie ma zamiaru z niego wyjezdzac ,podlega prawu polskiemu ,na wezwania zglasza sie.
Co to znaczy bezkarny ?
Za bezkarnego to ja dla przykladu uwazam obywatela Palikota,ktory obraza nawet Prezydenta RP.

senior A.P.
25-09-2008, 16:20
Nie powiedzial a napisal.
Patrze z usmiechem przez Atlantyk na ludzi twego pokroju.
Za oknem piekne slonce ,cieplutko i milo !
Zazdroscisz ?

POLA
25-09-2008, 16:32
General Kiszczak ...,na wezwania zglasza sie..
Otóż właśnie się nie stawia na rozprawy, podrzuca lub nie różne "usprawiedliwienia", dlatego uważam, że jest bezkarny.

A Palikot będzie się tłumaczył przed sądem, może nawet pójdzie siedzieć ku uciesze niektórych?

senior A.P.
25-09-2008, 16:36
Jezeli usprawiedliwienie jest zasadne ,to w czym problem ?

senior A.P.
25-09-2008, 19:56
Masz jeszcze cos,czy juz skonczyles ?

Lila
26-09-2008, 09:30
Ludziska,końmi Was rozerwać,to za mało.
Jednemu wisi ,drugiemu tonie .I to akurat na jakże poważnym wątku.Z tego co wiem ,to obaj jesteście łysi.

A weź ty jeden z drugim i przejedź się rowerem crossowym z rozpiętym rozporkiem.Jak poczujecie wiatr we włosach,to zaraz lepiej się poczujecie...wrr..

senior A.P.
26-09-2008, 10:14
Ali-sie wydaje,ze jej wszystko wolno wiec tez tak i czyni.
Daj jej Boze zdrowie.
Czy Pastwo wczoraj wysluchali starca Mieczyslawa Rakowskiego co powiedzial na tvn-ie na temat liberalow ?
Piekna mowa czlowieka za burta !

kufa86
26-09-2008, 13:48
Ludziska,końmi Was rozerwać,to za mało.
Jednemu wisi ,drugiemu tonie .I to akurat na jakże poważnym wątku.Z tego co wiem ,to obaj jesteście łysi.

.
Tonie...nie!
Alisi nie wisi,
To Wisia rozgrzana
oparami grzańca,
potrafi z wisielca zrobić powstańca

I nie łysi,
poprawna politycznie forma to:
wydepilowani.

No ładnie,
niedługo wchodzi ustawa o klapsach, a tu taaakie tortury,
z molestowaniem konia włącznie.
Lila zostanie zakuta w dyby pod kościołem Mariackim, za szerzenie średniowiecznych metod wychowawczych.

POLA
02-10-2008, 14:07
W. Jaruzelski wyjaśnia przed sądem zasadność stanu wojennego, warto posłuchać... więc słucham.

A kiszczak (mały, tchórzliwy człowieczek) kolejny raz wypiął się na wysoki sąd i nie przyszedł. Zamówił sobie wizytę u lekarza na dzisiaj i na 6.10. też, czyli akurat w dniach wyznaczonych rozpraw.
A od jutra będzie zdrów jak ryba...do 5.10. bo następnego dnia znów główka go rozboli:mad:

senior A.P.
02-10-2008, 14:22
Tak to bywa z honorem oficerskim - jedni go maja a drudzy choruja na niego !

POLA
02-10-2008, 22:57
Tak to bywa z honorem oficerskim - jedni go maja a drudzy choruja na niego !
A to Ci się udało:)

senior A.P.
02-10-2008, 23:01
Polu !
Jaka Twoja ocena "wyjasnien przed sadem gen.W.Jaruzelskiego - jezeli je sluchalas .
Gdzie mozna znalezc relacje z jego wystapienia ???

POLA
03-10-2008, 09:03
Polu !
Jaka Twoja ocena "wyjasnien przed sadem gen.W.Jaruzelskiego - jezeli je sluchalas .
Gdzie mozna znalezc relacje z jego wystapienia ???
Nie wiem, czy jest gdzieś zapis jego wystąpienia, (słuchałam w TVN24, można przez net), być może GW daje jakieś obszerne fragmenty, nie sprawdzałam, natomiast ciąg dalszy rozprawy i czytania - w poniedziałek, 6.10. o 10:30 (też zapowiedziano transmisję). Na razie WJ przeczytał podobno tylko 16 stron z około 200. Swoje zdanie wyrażę później, teraz zmykam... "do roboty" (cytat z Belki:mad: ).

Mar-Basia
03-10-2008, 09:38
Mowcie co chcecie, ciagle uwazam, ze gen.Jaruzelski mial potwornie ciezka decyzje do podjecia - tzw wybor Corneila. Napisalam o tym chyba w lipcu na watku o generale. Wypadki sledzilam minuta po minucie z zagranicy i moge Wam powiedziec, ze odetchnelam kiedy bylo wiadome, ze czolgi i armia ruska nie zmiazdzy Warszawy jak to zrobila w Budapeszcie i Pradze. Nic wiecej nie powiem na ten temat. Nawet nie wiecie jak sie balam o bliskich, przyjaciol i cala Polske.

Lila
03-10-2008, 10:32
No nie wiem.Był poganiany prze Moskwę,która na tym etapie ,nie mogła sobie pozwolić na ten ruch.Choć jej serce ,rwało się do tego.

senior A.P.
03-10-2008, 10:39
A ja w stanie wojennym uczestniczylem czynnie jako zolnierz i widzialem inne zagrozenia ,ktore aby opisac nie sa zgodne z regulaminem tego forum.
Nie zrobie tez tego aby znowu nie zostac okrzyknietym "antysemita".
Czekam az zrobi to sam gen.Wojciech Jaruzelski,moze pod koniec zycia bedzie mial inna odwage,nie bedzie sie poprostu bal moznych tego swiata.
Prawdy nie trzeba sie bac GENERALE i JA GLOSIC !
Moskwa juz odslania prawde,kiedys wydawala ja tylko jako dziennik,ktory nie wiele mial wspolnego z prawda.
Honor oficera zobowiazuje do prawdy niezalenie na stopien wojskowy i wiek !!!
Odwagi !

Lila
03-10-2008, 10:50
Senior,ja się zapytowywuję..

Generał Cię czyta ,że tak bezpośrednio się zwracasz do niego ?
Akurat ..

senior A.P.
03-10-2008, 11:15
Czytaja ludzie,ktorzy nadal sa jego doradcami.
Czytaja tez specjalne sluzby i obce wywiady.
Mam nadzieje,ze wszyscy maja sumienia ludzkie.

Lila
03-10-2008, 11:20
Senior,już widzę obcy wywiad węszący w klubiku.:D
Oj,kochani.Gdzie proporcje ,mocium panie ?

senior A.P.
03-10-2008, 11:27
Jestes naiwana czy ja udajesz zacna seniorko Lilo ?
Popatrz raz na swiat i rzeczywistosc okiem bezinteresownym.
Warto tez byc niezalezna nawet od swego psa.

Lila
03-10-2008, 11:30
Jestes naiwana czy ja udajesz zacna seniorko Lilo ?
Popatrz raz na swiat i rzeczywistosc okiem bezinteresownym.
Warto tez byc niezalezna nawet od swego psa.

A jakim ja okiem patrzę,proszę ja Ciebie ? Co ? Interesownym ?
A co ma do tego pies? Ja mam ich 4 obecnie .

senior A.P.
03-10-2008, 11:37
Nie zazdroszcze ,to wiele wymaga (wszystkiego) aby o takie stadko zadbac .
Co maja powiedziec ci,za ktorymi cale watachy "psow" chodza ?

Lila
03-10-2008, 11:42
Watahy psów ?

A gdzie tak chodzą ?:D

senior A.P.
03-10-2008, 14:15
W realu to w polskich miasteczkach i wsiach.
Wirtualnie - prawie wszedzie.

Lila
03-10-2008, 14:36
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niszczenia dokumentów przez Lecha Wałęse.źr.Rzeczpospolita.

Czyli w sprawie a nie przeciwko.
Chodzi o dokumenty ,które zaginęły w ową noc,gdy upadł rząd Olszewskiego.Wniosek do prokuratury złożyli ( między innymi ) stoczniowcy,na których miał pisać donosy Lech W.

senior A.P.
03-10-2008, 14:46
No ,bo jak mozna dokumenty niszczyc ! A feeee !!!
Podobno to byly kopie ale przeciez papier ,ktory mogl sie przeciez przydac i to podobno tym co do Solidarnosci nalezeli ,niszczy kto ? Sam Przewodniczacy "S".
Cos w tym musi byc ?

Lila
03-10-2008, 19:16
Jak to jak można ?
To Senior nie wiesz ,że nasza miłościwie panująca Platforma ,poprzez swoje lobby w Trybunale,pracuje nad cenzurą ?
Żyjemy w państwie prawa i nie może być tak, że dziennikarze mają jakieś szczególne prawa i robią co chcą, nie pytając nikogo o zgodę.. Ćwiąkalski.Minister sprawiedliwości ,poniekąd.

To co ? Sam prezydent nie mógł sobie podrzeć paru papierków ? Wielkie mecyje.

senior A.P.
03-10-2008, 22:10
To moze dlatego potem tak rozbolalo go serce ,z papierem nie ma zartow !

POLA
03-10-2008, 22:42
Polu !
Jaka Twoja ocena "wyjasnien przed sadem gen.W.Jaruzelskiego - jezeli je sluchalas...
???
Na ocenę - po wysłuchaniu zaledwie kilkunastu stron z około 200 "powieści w odcinkach", za wcześnie, ale...
Można na to spojrzeć z dwóch stron: pod kątem treści i formy.
1. Treść: na razie nic nowego WJ nie odsłonił, powtarza to, co już znamy z wcześniejszych jego pisemnyh i ustnych relacji. Broni się dość nieudolnie tłumacząc, że wybrał mniejsze zło, bo uchronił przed inwazją wschodniego brata. To nie jest dobra linia obrony, bo dokumenty sowieckie tego nie potwierdzają, przeciwnie - zaprzeczają.
2. Forma: stylistycznie poprawna, ale do kompozycji można się przyczepić z powodu wielowątkowości, co mąci przejrzystość wywodu. Lepiej by się to czytało niż tego słuchało tym bardziej, że WJ po pewnym czasie jest wyraźnie zmęczony i trzeba robić przerwy, co nie ułatwia odbioru.

Nie zdziwię się, jeśli w poniedziałek nie dotrze do sądu, bo twierdził, że jest chory i bierze antybiotyki. Nie jest w najlepszej kondycji i zrobiło mi się go żal.
Czy nie mógłby całości odczytać za niego np. jego adwokat?

Lila
04-10-2008, 00:05
Żal mi go było...psiakość.

zosia446
04-10-2008, 01:23
Gdy zobaczylam generala na tle przekrzywinego Orla,tamta niedziela bez teleranaka , ozyla w pamieci ze szczegolami.
6 rano ,ide na dol ,tam jest telefon,Adam zwykle dzwoni miedzy 6:30 a 7:30 .Robie kawe,wlaczam radio i... zamiast piejacego o tej porze koguta, slysze dziwnie powazna muzyke,po chwili zaskakuje, Chopin..pierwsza mysl ,zmarl ktos wazny w polityce,kto ? Brezniew...nic nie mowia,Adam nie dzwoni ..7 wiadomosci "dzis w nocy na terenie calego kraju"....stan wojenny...Jezu, co to znaczy?Podnosze telefon -gluchy,Adam nie zadzwoni...
Wracam na gore,dzieci zaspane,ale slysza ze weszlam .
Ktores pyta
_co tatus mowil?
Co mam powiedziec dziecom?
Jak wytlumaczyc ,ja sama nie wiem ,co sie stalo.
_tatus nie dzwonil ,bo telefony nie dzialaja,

Nie pytajcie dlaczaego,cos sie stalo w Polsce.
Pozniej wzajemne odwiedziny sasiadow z prosba, by dziecko moglo obejrzec teleranek,bo u nich telewizor" wysiadl"
To ja jestem zwiastunem tej niewiarygodnej nowiny
Stan wojenny.
I od poludnia mundurowe ludziki w TV ,czytaja dekrety
,konczace sie czesto ...grozi...do kary smierci wlacznie.
Koszmar.
Ale jak go zobaczylam,starego ,chorego -konstruktor ,autor ,budowniczy tego najdziwniejszego stanu wojny ...kogo z kim?,nie ucieszylam sie z dosiegajacej go sprawiedliwosci-to late, jak mowia Amerykanie,za pozno,wyrok juz nad nim boski ,nie ludzki.

Basia.
04-10-2008, 01:52
Gdy zobaczylam generala na tle przekrzywinego Orla,tamta niedziela bez teleranaka , ozyla w pamieci ze szczegolami.
6 rano ,ide na dol ,tam jest telefon,Adam zwykle dzwoni miedzy 6:30 a 7:30 .Robie kawe,wlaczam radio i... zamiast piejacego o tej porze koguta, slysze dziwnie powazna muzyke,po chwili zaskakuje, Chopin..pierwsza mysl ,zmarl ktos wazny w polityce,kto ? Brezniew...nic nie mowia,Adam nie dzwoni ..7 wiadomosci "dzis w nocy na terenie calego kraju"....stan wojenny...Jezu, co to znaczy?Podnosze telefon -gluchy,Adam nie zadzwoni...
Wracam na gore,dzieci zaspane,ale slysza ze weszlam .
Ktores pyta
_co tatus mowil?
Co mam powiedziec dziecom?
Jak wytlumaczyc ,ja sama nie wiem ,co sie stalo.
_tatus nie dzwonil ,bo telefony nie dzialaja,

Nie pytajcie dlaczaego,cos sie stalo w Polsce.
Pozniej wzajemne odwiedziny sasiadow z prosba, by dziecko moglo obejrzec teleranek,bo u nich telewizor" wysiadl"
To ja jestem zwiastunem tej niewiarygodnej nowiny
Stan wojenny.
I od poludnia mundurowe ludziki w TV ,czytaja dekrety
,konczace sie czesto ...grozi...do kary smierci wlacznie.
Koszmar.
Ale jak go zobaczylam,starego ,chorego -konstruktor ,autor ,budowniczy tego najdziwniejszego stanu wojny ...kogo z kim?,nie ucieszylam sie z dosiegajacej go sprawiedliwosci-to late, jak mowia Amerykanie,za pozno,wyrok juz nad nim boski ,nie ludzki.
mnie też zrobiło się żal generała, masz rację wyrok nad nim wisi boski a nie ludzki. Niedawno przeczytałam "lekcję historii" o powstaniu warszawskim w wykonaniu L. Millera i znowu wróciła mi złość. O stanie wojennym dowiedziałam się nie pamiętam dokładnie godziny ale chyba o 12 w południe kiedy generał wygłaszał orędzie do narodu, nie było w telewizji teleranka moje dziecko się wściekało z tego powodu, zobaczyłam przez okno spacerujących ludzi więc wyszłam z domu żeby się czegoś dowiedzieć ale jeszcze nikt nie miał o niczym zielonego pojęcia. Kiedy się wreszcie dowiedziałam o wprowadzeniu stanu wojennego płakałam z wściekłości.

senior A.P.
04-10-2008, 09:36
Niech Was juz tak zal nie sciska !
Moze serce bolesc czuje ale swoje robia szuje .

Gdzie ?
A nawet w sadzie,gdzie powinna panowac powaga i sprawiedliwosc.
Nawet na korytarzach sadowych nie powinni podlegli do przelozonych tak sie odnosic i odwrotnie (jak filmowano i pokazano).
Nie ma obawy,ze gen.Jaruzelski na rozprawe sie stawi,ten czlowiek nawet umierajac powie "jestem niewinny" i wcale do tego niepotrzebny jest adwokat ze swoja wyuczona aktorska mowa.
Niewinnosc wynika z faktow a nie propagandy,ktora mozna ksztaltowac na rozne sposoby.
Jednym z faktow jest to,ze nie doszlo do przelewu bratniej polskiej krwi w 1981 roku,czego tak chcieli Polakow wrogowie (miejscowi i zagraniczni) i "pierestrojka" musiala sie wydluzyc o cale 10 lat i przyjac inna forme kamuflazu.
Na szczescie swiadkowie zyja i dlugo zyc beda,historia kiedys rachunki wyrowna !

Lila
04-10-2008, 09:40
Euro 2012.Będzie czy nie będzie w Polsce ?
Konflikt ministerstwo sportu kontra działacze nasila się.Jak uważacie ,czym to się skończy.

Swoją drogą ,na naszych oczach POwoli PO zamienia się w POrażkę,co jej wróżono.Nie żal mi ,bo i tak cieszy się poparciem.
Dajcie mi przykład dobrego (czyt.skutecznego ) ministra w tym rządzie.Może Żulia,która jest już posmiewiskiem ?
Może pani Kopacz ? Może pani Hall ? No kto ,kto ? No i autostrady oczywiscie śmigają poprzez kraj,wzdłuż i wszerz.
Permanentny konfilkt z prezydentem oraz udawanie ( bo chyba nikt w to nie wierzy ) ,że kryzys ominie Polskę.
Słaba lewica ,choć Cimoszewicz wraca do gry i bardzo dobrze.

Nie wiem,chyba to deszcz tak mnie nastroił.
Ale jest i jedna ''dobra wieść''.Dziesiąta zmiana w Iraku szykuje się do wyjazdu.A ta zmiana była najdłuższa ,bo trwała 9 miesięcy.Niczym donoszona ciąża.

senior A.P.
04-10-2008, 09:49
Odniose sie tylko do ostaniej Twej wiadomosci Lilo.
W MON-ie zaiskrzylo na laczach zwierzchnictwa i dowodzenia az po kabel prezydencki - a to juz zle swiadczy o "mocarstwie" takiego panstwa jakim jest Polska.
Moze to wynika z tego ze na czele MON stoii psychiatra a prezydent podobno choruje,zreszta ma do tego prawo a p.Palikot podobno jest znawca wszystkich chorob i moze on zastapi ministra ON ?

Lila
04-10-2008, 11:50
Genialny poseł PO znowu wygrzebał ze swych przepastnych zwojów mózgowych -myśl.Rewolucyjną.Bo jednocześnie zapowiada,że ową myśl będzie wdrażał po rocznicy Rewolucji Październikowej.:D
Taka z niego Beria kochana.

Otóż poseł chce ,aby akta IPN zostały spalone.Po prostu.Akt nie będzie i kłopot z głowy.
Jakież to proste !
Głowa ,która wymyśliła żołądkową gorzką - jest zwyczajnie genialna.Tylko -niestety-są takie elementy,które stanowczo się temu sprzeciwiają.Szkoda.
Palikot na prezydenta.A może crazy -denta ?

POLA
04-10-2008, 12:03
Swoją drogą ,na naszych oczach POwoli PO zamienia się w POrażkę,co jej wróżono.Nie żal mi ,bo i tak cieszy się poparciem.
Niewymowna tęsknota za PiSem?
Permanentny konfilkt z prezydentem oraz udawanie ( bo chyba nikt w to nie wierzy ) ,że kryzys ominie Polskę.
Z takim prezydentem nikt się nie dogada z wyjątkiem brata bliźniaka, stąd te konflikty permanentne.
A kryzys nas dotknie, ale to nie jest jeszcze powód, aby robić z tego aferę, niepotrzebnie płoszyć ludzi, wprowadzając zamęt na rynku finansowym.
Nie wiem,chyba to deszcz tak mnie nastroił...
Chyba tak;) ...u mnie nie pada:), nawet słonko puszcza perskie...

senior A.P.
04-10-2008, 12:04
Cos sie zaczyna dziac !
W Polsce bedzie juz tylko dwie partie - PO i PiS.
Miejmy badzieje,ze beda sie lubiec - co na to te do likwidacji.
Wiadomosc otrzymalem z dobrze poinformowanych zrodel jako nieoficjalna wiec nie moge podac autora.
Moze seniorzy w Polsce wiedza cos wiecej na ten temat ?

Lila
04-10-2008, 12:21
Pola..

Niewymowna tęsknota za PiSem?

Wymowna ,za czymkolwiek co się rusza ,a nie leży i patrzy w niebo.

Z takim prezydentem nikt się nie dogada z wyjątkiem brata bliźniaka, stąd te konflikty permanentne.
A kryzys nas dotknie, ale to nie jest jeszcze powód, aby robić z tego aferę, niepotrzebnie płoszyć ludzi, wprowadzając zamęt na rynku finansowym.

A może lepiej spłoszyć klientów Fortisu i AIG ? Póki czas ? Wszak nikt gwarancji nie da,bo Unia zabroni .Przecież mamy precedens z Grecją bodajże.

ps.Po przyjęciu planu ratowania banków przez rząd amerykański,WIG zleciał na łeb w dół.Natychmiast.A rosyjska giełda zamarła całkiem.Ciekawe ...Na zdrowy rozum powinno być odwrotnie .

Lila
04-10-2008, 12:48
Poluś,a tak między nami....z TVN24..

W Polsce natomiast nie ustają spekulacje na temat przyszłości polskich spółek banku Fortis. Władze banku jednak uspakajają, że nie ma podstaw do tego, by grupa Fortis chciała pozbyć się swojej polskiej odnogi.

Fortis jest pierwszym bankiem strefy euro, który padł ofiarą obecnego kryzysu na rynku kredytów hipotecznych.

Ba.Jeśli prezydent zostałby obojętny na tego rodzaju wiadomości,to co to za prezydent ? Obojętnie z jakiej partii ?
Może za przykładem Belgii i Holandii trzeba wpompować kasę,aby ocalić klientów ?

POLA
04-10-2008, 13:23
Poluś,a tak między nami....z TVN24..

Ba.Jeśli prezydent zostałby obojętny na tego rodzaju wiadomości,to co to za prezydent ? Obojętnie z jakiej partii ?
Może za przykładem Belgii i Holandii trzeba wpompować kasę,aby ocalić klientów ?
Fortis to nie jedyna ofiara. Dzisiaj słyszałam, że niektóre banki, niby nasze, ale tak naprawdę nie, przelewają kasę do swoich "matek", aby zasilić ich konta.Nie wiem, czy to prawda, warto jednak śledzić to, co dzieje się na rynku finansowym, co niniejszym czynię w ochronie rodzinnego zaplecza.

Wpompowywanie nie jest dobrym wyjściem, nas na to nie stać - powtarzam za specami od bankowości. Banki, czyt. klienci "poszli" w nadmierne kredyty i mamy pasztet.
Sprawy nie należy bagatelizować, bo to, że na razie jakoś sie kręci, nie oznacza, że nie dopadnie nas za czas niedługi odprysk tej zadyszki.

Co do prezydenta: inicjatywa słuszna, ale nie powinien tego ogłaszać wszem i wobec, bo wprowadza niekorzystny klimat i wielu ludzi poleciało już do banków, aby wycofać swoje dobra. Czym to grozi - wiesz.
Do formy mam zastrzeżenia, nie do intencji, które, chcę wierzyć, zapewne były słuszne.

A tak jeszcze na temat Twoich westchnień do PiS-u i prowadzonej przez nich polityki: polecam wywiad z tzw. trzecim bliźniakiem - Dornem, (http://www.dziennik.pl/opinie/article246880/Dorn_Kaczynski_chce_decydowac_ale_sam.html )chociaż, być może z powodu złej pogody, nie powinnaś tego czytać przynajmniej dzisiaj?

POLA
04-10-2008, 13:29
dodać: stanowisko Tuska (odpowiedź na propozycję prezydenta) uważam za wysoce niedyplomatyczne, żeby nie powiedzieć niedojrzałe albo głupie:mad: i już. Jakich on ma doradców, jeden i drugi zresztą?

Znowu przyjdzie gajowy i pogoni POPiS niemądrych kroków, tylko alternatywy nie ma:mad:, a Cimoszewiczowi to ja dziękuję.

Mar-Basia
04-10-2008, 13:59
Pola i Lila, to nie koniec tarapatow finansowych. nastepna fala, pewnie nawet gorsza walnie w Lutym 2009. :mad: Fortis - stal sie cud. Ci co zaryzykowali i kupili akcje 48 godzin temu za Euro 3, dzisiaj maja juz wartosc Euro 6. Zysk 100%, tylko warunek trzeba miec gotowke w dyspozycji aby kupowac. Ludzie robia fortuny na kryzysie, nie oszukujmy sie.

POLA
04-10-2008, 15:52
(...)Ludzie robia fortuny na kryzysie, nie oszukujmy sie.
Prawda, jedni je robią, drudzy tracą:mad:
Jest też kryzys "sterowany" w określonym celu.

Lila
04-10-2008, 16:44
Można zrobić fortunę,a jakże.Tylko trzeba być albo wytrawnym graczem giełdowym ,z niesłychaną intuicją- albo znać zamiary rządu.
Bo kto kupował te akcje Fortisu,skoro dopiero dzisiaj zbierają się przedstawiciele europejskich rządów,aby debatować o kryzysie.A Fortis nadal na pierwszym miejscu ,wśród banków zagrożonych.

zosia446
04-10-2008, 18:03
Można zrobić fortunę,a jakże.Tylko trzeba być albo wytrawnym graczem giełdowym ,z niesłychaną intuicją- albo znać zamiary rządu.
Bo kto kupował te akcje Fortisu,skoro dopiero dzisiaj zbierają się przedstawiciele europejskich rządów,aby debatować o kryzysie.A Fortis nadal na pierwszym miejscu ,wśród banków zagrożonych.

A kto otwieral pierwsze kantory wymiany walut w Polsce?

To nie taka odlegla przeszlosc,...wlasnie ci dobrze poinformowani.
Informacja cenniejsza niz zloto.

Nie wiem jak innym ,ale mnie sie nasunelo skojarzenie ze scena zacmienia Slonca w "Faraonie", wiem..wiem..fikcja literacka,ale tez obraz zrecznej manipulacji i warosc wczesniejszej informacji.

Mar-Basia
04-10-2008, 18:18
Lilus, nie byl od wczoraj. Belgia,Luxembourg i Hollandia dorzucily co trzeba. Sprawy maja sie poprawnie, po panice na temat Fortisa.

POLA
04-10-2008, 18:39
Cos sie zaczyna dziac !
W Polsce bedzie juz tylko dwie partie - PO i PiS.
... Wiadomosc otrzymalem z dobrze poinformowanych zrodel jako nieoficjalna wiec nie moge podac autora...
Senior, to nie jest dobrze poinformowane źródło:), nic na to nie wskazuje, a ludowcy i lewica - jeszcze żyją.
PiS zrobił pewien gest, ale intencje nie do końca są jasne, a w alians tych dwóch największych partii na razie nie wierzę... klimatu brak:mad:

Lila
04-10-2008, 23:15
Senior, to nie jest dobrze poinformowane źródło:), nic na to nie wskazuje, a ludowcy i lewica - jeszcze żyją.
PiS zrobił pewien gest, ale intencje nie do końca są jasne, a w alians tych dwóch największych partii na razie nie wierzę... klimatu brak:mad:

Ba ,klimat arktyczny.Wieczna zmarzlina.Wznieść się ponad animozje ? Nie ,nie u nas .
Na razie debatujemy nad stosunkami z FIFA.
Kryzys nie zając .Nie ucieknie.

POLA
04-10-2008, 23:24
...Na razie debatujemy nad stosunkami z FIFA.
Kryzys nie zając .Nie ucieknie.
Taak, piłka wyparła złotówkę, widać ważniejsza:mad:, mam nadzieję że tylko do poniedziałku:)
A kryzys nas polubi, historycznie udowodnione:D

Lila
05-10-2008, 11:40
Ma ktoś ubezpieczenie w Amplico ?
Ja miałam ,do zeszłego roku.

AIG to jeszcze kilka miesięcy temu jedna z największych instytucji finansowych na świecie. Aktywa liczące ponad bilion dolarów, ponad 100 miliardów dolarów przychodu rocznie, 110 tysięcy pracowników, miliony klientów na całym świecie. Tak było. Teraz AIG to przede wszystkim straty. I 85 mld dolarów pożyczki banku centralnego, który ma uratować koncern przed bankructwem. AIG zadecydował także, że sprzeda część swojego majątku.

Jeżeli ktoś jeszcze ma złudzenia ,że kryzys jest daleko,to niech lepiej je straci.

senior A.P.
05-10-2008, 11:47
Ja Wam juz wczesniej krakalem o zdolnosciach narodowych i co ?
Blokada na 30 dni,no to Wam zlatwilem kryzys,ktorego dopiero macie pierwociny.
Bedzie jeszcze lepiej jak Wam beda zabierac "piekne bunkry" w ktorych mieszkacie a podstawia barakowozy.
W USA to luksus dla biedoty !

Lila
05-10-2008, 12:31
Ja Wam juz wczesniej krakalem o zdolnosciach narodowych i co ?
Blokada na 30 dni,no to Wam zlatwilem kryzys,ktorego dopiero macie pierwociny.
Bedzie jeszcze lepiej jak Wam beda zabierac "piekne bunkry" w ktorych mieszkacie a podstawia barakowozy.
W USA to luksus dla biedoty !

A idźże Ty w pierony z tym krakaniem !:D
Jakie bunkry ,jakie ?
A poza tym ,nasze są nasze.Banki nic nie mają do tego.
Co Ty myślisz ,że polski senior mieszka w ''kanadyjczyku '',który do śmierci spłaca ?

senior A.P.
05-10-2008, 12:44
Piszac o bunkrach" powielilem to co mysla o naszych domach Ameryknie ,ktorzy odwiedzili Polske.
Krakac nie kracze ,bo nie mam w tym celu.
Juz dawno pisalem - PRZEBUDZCIE SIE !

POLA
05-10-2008, 15:20
Wszystko co złe z Zachodu przyłazi:D :D , ten kryzys, Senior, Amerykanie zaczęli.

My tam lubimy nasze "bunkry", nie wszyscy żyją na kredyt, Senior, nie wszyscy, na szczęście, a bankierów macie kiepskich, skoro swoją polityką finansową doprowadzili do takiego zamętu.

Przebudziłam się, słonko świeci:)

Lila
05-10-2008, 23:43
„prezydent wybierany jest na pięcioletnią kadencję i może być ponownie wybrany tylko raz"

Tak brzmi zapis w konstytucji.Sęk w tym ''ponownie'' ponoć.Wg .""Wprost'',A.Kwaśniewski po przerwie ,może kandydować w wyborach prezydenckich.
Jak wskazują sondaże ,ma duże szanse...

ps.Ja tam nie wiem,ale od czasu gdy prezydent przemówił do psa Ludwika Dorna ,ma moją sympatię.:D

POLA
06-10-2008, 00:02
Lila, włącz RM po północy, będzie cd. na temat kryzysu, który dotyka i "naszych" banków. Przed północą wypowiadał się Marek z Bawarii, to stały słuchacz, jego wypowiedzi są interesujące i niepodlane ideologicznym sosem. Nie wiem, co to za jeden, ale warto go było posłuchać.
Podobno dzisiaj w nocy zbiera się w Niemczech rząd na wiadomy temat, a nasz rząd gra... w piłkę?

A co się stanie, jeśli po tej audycji ludzie ruszą szturmem do banków, aby wycofać swoje dobra?

Lila
06-10-2008, 00:06
No nie wyobrażam sobie takiego scenariusza.
Kaczyński może się nie podobać Tuskowi,ale ten nie musi z nim iść do łóżka ,więc niech się nie dąsa.Los ich postawił na czele Polski a oni się gryzą ,jakby to było najważniejsze.

To chore jest wszystko.

POLA
06-10-2008, 00:15
Na razie nic nie mówią o finansach i bankach, być może temat zamknięty, ale posłucham.

Wybraliśmy ten pasztet i musimy to skonsumować, a że nabawimy się po drodze niestrawności, to już inna sprawa.

senior A.P.
06-10-2008, 10:26
Co sie dzieje w PZPN - czy to jeszcze zwiazek a moze mafia.
Kim jest polski minister sportu,kim sa dzialacze sportowi ???

Lila
06-10-2008, 11:48
Co sie dzieje w PZPN - czy to jeszcze zwiazek a moze mafia.
Kim jest polski minister sportu,kim sa dzialacze sportowi ???

Jest to od dawna mafia,która wkręca kolejnych ministrów sportu.
Obecnie rządy państw europejskich debatują nad kryzysem.U nas ? Piłka jest okrągła , a bramki są dwie.
Zobaczymy o 13-tej.
Kryzys jeśli nas dopadł,to zostanie.Po co o nim gadać ? Aleśmy wybrali.

senior A.P.
06-10-2008, 13:49
Moze chodzi tu o wielkie pieniadze w sporcie ?
Jezeli tak ,to walka bedzie ostra.

POLA
06-10-2008, 14:30
(...) Aleśmy wybrali.
Wybory przeważnie nam nie wychodzą, a jeśli już... to najwyżej ...bokiem:D

Lila
06-10-2008, 23:41
Analitycy banku Morgan Stanley (MS) zapowiedzieli "agresywną" obniżkę swoich prognoz odnoszących się do PKB dla Polski na lata 2008-09,5,1 proc. i 4,6 proc. Analitycy banku JP Morgan obniżyli prognozę średniorocznego wzrostu PKB dla Polski na 2009 rok do 4,0 proc. z 4,8 proc. wynoszących obecnie

A przecież do Polski kryzys nie dotrze,jak nas zapewniają rządzący.Super ! Najważniejsze że FIFA wybaczyła,a rząd uciekł z podkulonym ogonem.
Moim zdaniem jak się powiedziała A to i B też.
A tak ? Ani me ...ani be...ani kukuryku ( złota myśl noblisty ).

senior A.P.
07-10-2008, 09:32
Lepiej,zeby ten kryzys z Polski juz wyjechal na czele z obcymi bankami.
Tylko odrazu wszystkich pieniedzy nie wybierajcie z kont bankowych,zostawcie troche na "czarna godzine" jak juz "euro" Wam zaproponuja.

Lila
07-10-2008, 14:53
"Jest tak wielu fachowców, że można by skompletować kilka nowych rządów, a nie tylko jeden. Potencjał tych ludzi jest ogromny i niestety niewykorzystany. (...) Sądzę, że gdybyśmy mieli silną opozycję, efekt rządów byłby lepszy, szybciej nastąpiłaby wymiana ministrów i klub byłby lepiej wykorzystany".

To poseł Mężydło o klubie PO.

:D Ha ha ha - zaśmiała się markiza po francusku.PiS winien,bo za słaby jest.Nie da rządzić.

senior A.P.
07-10-2008, 15:07
Czy chodzi tu o opozycje partyjna ?
Ja jestem za opozycja bezpartyjna - jest nas wiecej !

Lila
07-10-2008, 21:38
Czy chodzi tu o opozycje partyjna ?
Ja jestem za opozycja bezpartyjna - jest nas wiecej !
Nas Senior ? A gdzie ? W Honolulu może ?

maja59
07-10-2008, 21:57
Nas Senior ? A gdzie ? W Honolulu może ?
Opozycja poza partyjna ukryta:
Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach, widziano także osła którego mrówka niosła,
jest słoń z trąbami trzema i tylko wysp tych nie ma.
Ciekawe czy Senior obrazi się i zaatakuje, jeżeli tak to zdradzę kto napisał cytowany przeze mnie wierszyk.

Lila
07-10-2008, 22:35
Brzechwa..

maja59
07-10-2008, 22:47
Piątka, ale pytanie było do Seniora, dawno sie tak nie usmiałam:D

Lila
07-10-2008, 22:52
Senior Brzechwy może nie pamiętać.Za to w''Czterech pancernych i psie ''jest mocny .Z tego co wiem ,sprzęt pancerny zostawił w Żaganiu,ale psa ma przy sobie.:)

senior A.P.
08-10-2008, 11:01
Sa ,sa tu tacy seniorzy na forum co sie obrazaja i z forum uciekaja .Mnie natomiast wyrzucaja a ja wchodza w buciorach i przeszkadzam na salonach.
Cale szczescie,ze po kwarantannie drzwi mi otwieraja aby portal sie nie zapadl pod ziemie.
Wiadomo, ci z podziemia moga zrobic rewolucje a tak to sobie popisza i odreaguja,potem to juz nawet za laske nie chwyca !

Lila
08-10-2008, 11:18
A Tobie tylko laski w głowie od rana !

senior A.P.
08-10-2008, 11:22
Laski tez potrzebne,na czym by sie stary opieral,nawet finansowo.

maja59
08-10-2008, 11:45
Laski tez potrzebne,na czym by sie stary opieral,nawet finansowo.
Dobre, ale kokiet:)

senior A.P.
08-10-2008, 13:05
Kokiet nie kokiet ale zyc trzeba.

POLA
08-10-2008, 14:05
...Mnie natomiast wyrzucaja a ja wchodza w buciorach i przeszkadzam na salonach.
Cale szczescie,ze po kwarantannie drzwi mi otwieraja aby portal sie nie zapadl pod ziemie.
!
Twój upór godny jest podziwu, a buciki czasem wyczyść, choć tu nie salony i perskich na podłogach nie ma.

senior A.P.
08-10-2008, 14:29
Jak juz zbuduja ten nowy meczet w Warszawie ,to bede do niego wchodzil jak regula nakazuje bez butow.Na polskie forum aby wejsc takiej potrzeby nie ma ,choc regulamin nakazuje "myc nogi i rece a z pod klawiatury ma plynac miod i dobra muzyka".

POLA
08-10-2008, 14:58
Na polskie forum aby wejsc takiej potrzeby nie ma ,choc regulamin nakazuje "myc nogi i rece a z pod klawiatury ma plynac miod i dobra muzyka".
Na polskim forum, powiadasz, można w zabłoconych butach?
No ładnie!:mad:

Spod klawiatury miód płynąć nie musi, może i zdrowy, ale wyjątkowo mdły, a ręce, nogi, buty i parę jeszcze innych rzeczy warto mieć czyste. I nie o regulamin tu chodzi, a o kulturę, wyłącznie o kulturę albo - jak wolisz - dobre obyczaje:)

senior A.P.
08-10-2008, 15:09
Dobre obyczaje to ci "lone" sa w Polsce ale z kultura to i nawet w Sejmie RP roznie bywa.
To co dopiero mowic o mediach,na forach internetowych czy klubach ?
Oj zycie,zycie jak by ciebie nie brac ciagnac cie trzeba !
Polski obyczaj nakazuje milosierdzie i dzwiganie krzyza.

Lila
08-10-2008, 18:21
Polska otrzymała od Brukseli list domagajacy się likwidacji 5-procentowego limitu dla inewstycji otwartych funduszy emerytalnych w tzw.''instrumenty ''zagraniczne.

Po co ten list ?
Niestety to nacisk zachodnich grup finansowych,które potrzebują zasypać czymś dziurę w budżecie.Czym?.
Oszczędnościami Polaków ,przyszłych emerytów.
Oczywiście dziura nie nasza ,ale emeryturek -niet.
Dodatkowo Wielka Europejska Czwórka ,ma zamiar utworzyć dla swoich systemów fundusz pomocowy ,utworzony kosztem przyszłych funduszy unijnych ,także tych dla Polski.

A u nas cichutko.Jak nie piłka w grze,to alimenty Dorna.

senior A.P.
08-10-2008, 20:40
To w Polsce tez juz biora na taki bajer jak OFE .
Ach,zapomnialem o przyjazni z krajami gdzie ten proceder sie udaje,znaczy sie na seniorkach niezle zarabiac.

Lila
08-10-2008, 21:37
No tak ,ale nam się spełni sen złoty premiera Tuska i ziści jeden z cudów.

Nawet 360 tys. z 1,2 mln Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii i Irlandii może w ciągu najbliższego roku stracić pracę z powodu światowego kryzysu gospodarczego.

Z Islandii już wracają.Tylko do czego ,kochani ...do czego ?

senior A.P.
08-10-2008, 21:43
Nie tylko prace stracic ale tez i oszczednosci zycia !
Swiat i ludzie w nim naprawde zaczyna byc perfidny.
Moze to pisze z powodu uniesienia czytajac to wszystko w mediach,takze i w prywatnej poczcie.

Lila
08-10-2008, 21:50
Senior,a teraz coś dla Ciebie.

Tak mi się przypomniał niejaki Hryniewiecki Ignacy .Polski terrorysta.Zginął w samobójczym zamachu na cara Aleksandra II .Car też ,skoro bomba urwała mu połowę ciała -dolną.

Tak się zastanawiam ,jaką miarą to mierzyć ?
Car był porządny człowiek ,poniekąd.
Polski terrorysta to dobry ? A mudżahedin czy inszy talib ,to zły.?

Kazik
09-10-2008, 01:06
No tak ,ale nam się spełni sen złoty premiera Tuska i ziści jeden z cudów.

Nawet 360 tys. z 1,2 mln Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii i Irlandii może w ciągu najbliższego roku stracić pracę z powodu światowego kryzysu gospodarczego.

Z Islandii już wracają.Tylko do czego ,kochani ...do czego ?
Mieli wracać z innego powodu--ale może Tusk to wytłumaczy, nasza gospodarka stabilna itp. A wrócą na bezrobocie. Kto młody i zna trochę język--to nie wróci.

senior A.P.
09-10-2008, 09:09
Lila !
Nie namawiaj mnie starego do zamachow terrorystycznych na wspoczesnych "carow" tego swiata.
Przeciez nie jestem muzulmaninem,ktoremu mozna wszystko wmowic. Jestem chrzescijaninem ale na tyle myslacym,ze rozpoznaje kto silny a kto slaby,kto madry a kto glupi,kto podstawiony prowokator a kto dusza czlowiek,ktory nawet z Zydem wodki sie napije i przypilnuje aby ten do dna wypil .
Tak wiec nie przypne sobie pasa z najnowszym materialem wybuchowym i napewno nie rusze na polskie palace rzadowe,tym bardziej na przepelnione warszawskie lub krakowskie autobusy.
Badz dobrej mysli,senior nie jest baranem w dodatku lysym.

maja59
09-10-2008, 10:13
Chwała Bogu, że nie ruszysz na krakowskie autobusy od razy mi się lżej na sercu zrobiło:)

senior A.P.
09-10-2008, 10:24
Nie obawiaj sie seniorko !
Do Kazimierza Krakowskiego nie dotre ,tam kto inny rzadzi .
Ostatnio nasilily sie skargi ,ze nawet polska policja jest tam bezsilna i komenda nie ma nic do gadania !

maja59
09-10-2008, 10:31
Nie obawiaj sie seniorko !
Do Kazimierza Krakowskiego nie dotre ,tam kto inny rzadzi .
Ostatnio nasilily sie skargi ,ze nawet polska policja jest tam bezsilna i komenda nie ma nic do gadania !
Niestety jest to prawda, ale myslę, że sprawa się uspokoi, już hotele i restauracje nie rezerwują miejsc dla tych wycieczek. Jak nie bedzie gdzie spać i jeść to i zainteresowanie opadnie, a ci co przyjażdżają nie ze złością w sercu, ale z tęsknoty za utraconym dzieciństwem zachowują się nienagannie. Znam takich, to również moi szkolni koledzy. Co do policji to reaguje ale w bardzo spokojny sposób żeby nie wywoływać kolejnej histerii.

senior A.P.
09-10-2008, 10:38
Baaaa ! Histerii ,ja sie obawiam,ze moze dojsc do strzelaniny,przeciez ochraniarze uzbrojeni sa w bron,choc podobno maja im zabrac,przeciez to obcokrajowcy.

maja59
09-10-2008, 10:46
Broni palnej nie mają, ale to potężne dwumetrowe osiłki (sama widziałam), jeżeli ktoś podchodzi szczególnie do grupy dzieci czy młodzieży to ostro reagują, odpędzają. Rozumiem jednak ich zachowanie, są ochroniarzami, za to im płacą, żeby grupa była bezpieczna. Na obywateli państwa Izrael jest wiele zamachów i nigdzie nie czują się bezpiecznie. Nie widziałam jednak żeby zachowywali się agresywnie jeżeli nikt nie podchodzi do grupy. Ponieważ grupy są hałaśliwe jak to dzieci i młodzież to ludzie zwracają uwagę i wtedy dochodzi do konfliktów. Hałaśliwe są w Krakowie wszystkie nacje z brytyjskimi pijakami na czele, niemiecka młodziez też jest bardzo głośna, tylko mozna ich uspokoić zwracając uwagę, a za tamtymi natychmiast wstawiają się ochroniarze to cała różnica, inne grupy nie mają ochroniarzy im bezpieczeństwo w razie potrzeby zapewnia polska policja.

senior A.P.
09-10-2008, 11:23
Tak,tak ochrona potrzebna w Polsce , wiadomo niebezpieczenie,trzeba do tego przekonac obcokrajowcow.
Wychodzi jednak co innego,to Polacy obawiaja sie obcych we wlasnym kraju,choc jeden Wloch tez sie przekonal do czego zdolna jest ochrona izraelska na Kazimierzu.
Miejmy nadzieje,ze wszystko sie ulozy w ramach rozwoju przyjazni.

Lila
09-10-2008, 16:55
Powiernictwo Pruskie przerżnęło dzisiaj sprawę przed Trybunałem w Strassburgu.Hurra !!!

Bo już sam fakt wołał o pomstę do nieba.Polska była oskarżona o zbrodnie wojenne !! Won od polskich domów.Było siedzieć i nie zaczynać.

maja59
09-10-2008, 17:52
Powiernictwo Pruskie przerżnęło dzisiaj sprawę przed Trybunałem w Strassburgu.Hurra !!!

Bo już sam fakt wołał o pomstę do nieba.Polska była oskarżona o zbrodnie wojenne !! Won od polskich domów.Było siedzieć i nie zaczynać.
Liliu, huuuuuuuuuuura, to jedna z najlepszych wiadomości jaką przeczytałam w prasie w ostatnich chyba nawet latach. Fantastyczna wiadomość.

senior A.P.
10-10-2008, 10:31
Nastepne klotnie miedzy Rzadem RP a jej Prezydentem !
I WY tam w kraju na to pozwalacie ???
Co sie w tej mej Ojczyznie dzieje,nie ma silnych na klotliwych ?????????????????????????????????????????????

Lila
10-10-2008, 11:16
Senior,nie ma silnych,niestety.:(

senior A.P.
10-10-2008, 11:27
Co jeden to wazniejszy i silnego udaje a swiat sie smieje z calej Polski !
Wstydu nie maja czy co ?

POLA
10-10-2008, 23:50
Nastepne klotnie miedzy Rzadem RP a jej Prezydentem !
I WY tam w kraju na to pozwalacie ???
Co sie w tej mej Ojczyznie dzieje,nie ma silnych na klotliwych ??
No widzisz, opuściłeś ojczyznę i zaraz się bałagan zrobił:D

Senior, oni się nas nie pytają o pozwolenie, a jedynym skutecznym sposobem byłoby wyrzucenie obu panów poza burtę polityczną, ale ani chętnych do tej akcji nie widać, ani stosownych narzędzi też nie ma:mad:

Lila
11-10-2008, 00:00
No widzisz, opuściłeś ojczyznę i zaraz się bałagan zrobił:D

Senior, oni się nas nie pytają o pozwolenie, a jedynym skutecznym sposobem byłoby wyrzucenie obu panów poza burtę polityczną, ale ani chętnych do tej akcji nie widać, ani stosownych narzędzi też nie ma:mad:

Popieram.Nawet mogłabym jechać do akcji z dzidą masajską,że powiem z wielkim bólem w serduchu.No bo podnieść dzidę na pomazańców ?

senior A.P.
11-10-2008, 10:21
Z "dzidka" to Ty mozesz jechac na Jasna Gore i pomodlic sie o zdrowie dla naszych rzadzacych w Polsce i na swiecie.
Przy okazji zmow paciorek za Alisie aby juz wiecej listow nie pisala do nieznanych jej osob.

Lila
11-10-2008, 11:23
Z "dzidka" to Ty mozesz jechac na Jasna Gore i pomodlic sie o zdrowie dla naszych rzadzacych w Polsce i na swiecie.
Przy okazji zmow paciorek za Alisie aby juz wiecej listow nie pisala do nieznanych jej osob.

Na J.Górę mnie nie wpuszczą z''dzidką ''.Boją się o Skarbiec.

Poza tym ludzie na J.Górze szukają pociechy a nie rozumu.Więc nie mam po co się modlić,skoro Stwórca kogoś stworzył z pustym miejscem w czerepie.

senior A.P.
11-10-2008, 12:49
Ja tam bylem ,wprawdzie juz dosc dawno ale pociechy nie znalazlem ,nawet mi sie bardziej smutno zrobilo widzac ludzi rozmodlonych i tak naiwnie wierzacych,ze stanie sie kolejny cud.
Cudow nie bylo po mojej wizycie ale ustroj sie zmienil tyle,ze przybylo w tym nowym ustroju jeszcze wiecej zlodzieji i to zagranicznych.

Lila
12-10-2008, 18:18
A co sądzicie o tej przepychance na szczytach władzy?
Tak na marginesie: prezydent ( jakikolwiek) ma mandat narodu.Premier-nie.

bogda
12-10-2008, 20:00
A co sądzicie o tej przepychance na szczytach władzy?
Tak na marginesie: prezydent ( jakikolwiek) ma mandat narodu.Premier-nie.

Niby tak, ale z tego co wiem to na liście uczestników szczytu jest Premier naszego rządu, a nie Prezydent. Wymieni tam są tylko dwaj prezydenci tj. Francji i zapomniałam jakiego państwa, jeszcze w grę wchodzi Finlandia. Premier figuruje jako członek Rady Europejskiej od pażdziernika 2007r. i spotkanie to nie dotyczy ani traktatu, ani innego zagadnienia w którym musiałby naród reprezentować Prezydent.
Ta przepychanka bardzo żle świadczy o Prezydencie (jakimkolwiek) który nie proszony wpycha się na siłe i umniejsza znaczenie rządu (jaki by nie był).

Matrix
12-10-2008, 21:05
Kto z Was chciałby być na miejscu pilota mając za plecami JW
prezydenta? Bo ja -nieeeeee....

A poważnie : trafił swój na swego. Przegląd kabaretów ciąg dalszy.

Lila
12-10-2008, 21:17
Niby tak, ale z tego co wiem to na liście uczestników szczytu jest Premier naszego rządu, a nie Prezydent. Wymieni tam są tylko dwaj prezydenci tj. Francji i zapomniałam jakiego państwa, jeszcze w grę wchodzi Finlandia. Premier figuruje jako członek Rady Europejskiej od pażdziernika 2007r. i spotkanie to nie dotyczy ani traktatu, ani innego zagadnienia w którym musiałby naród reprezentować Prezydent.
Ta przepychanka bardzo żle świadczy o Prezydencie (jakimkolwiek) który nie proszony wpycha się na siłe i umniejsza znaczenie rządu (jaki by nie był).

Bogda ,litości...

Art. 126.
1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej.

To co się dzieje,świadczy o klasie premiera,a raczej o jej braku.
Niezależnie ,czy na miejscu prezydenta ,byłby Kwaśniewski czy inny Iksiński.Czy Kaczyński.

maja59
12-10-2008, 21:42
Nie wyobrażam sobie takiego zachowaniu u prezydenta Kwaśniewskiego (jakiby nie był). Tylko raz na dwie kadencje pojawił się tam gdzie nie powinien i zachował się niezręcznie jadąc z premierem Millerem na podpisanie traktatu akcesyjnego. Ile wtedy usłyszał krytyki. Prezydent Kaczyński nie powinien brać udziału w każdym ważniejszym spotkaniu w UE. Rząd zrobił na swoje nieszczęście precedens i teraz kancelaria prezydenta uważa, że Prezydent może nadal rzadzić za plecami Premiera. Ten faktyczny rządzący zza pleców brata to Jarosław Kaczyński. Wiem, że narażę się na forum, ale żeby sprawa była jasna, nie cenię braci Kaczyńskich, zawsze uważałam i nadal uważam, że ich intencje są złe, że są ludźmi mocno skrzywdzonymi w dzieciństwie przez inne dzieci w piaskownicy i teraz biorą srogi rewanż. Ponieważ jestem ich równieśniczką z piaskownicy nie podoba mi się to. Na szczęście jeszcze jest na razie jest demokracja, więc mówię głośno i otwarcie, nie podoba mi się to tak dalece, że będę głosować nie na jakiegoś kandydata na prezydenta tylko przeciwko kandydaturze Lecha Kaczyńskiego. Logopeda i specjalista od PR mu u mnie nie pomogą. Oczywiście, co mu tam mój pogląd, nieskromnie myślę jednak, że takich jak ja jest więcej, a będzie jeszcze więcej po kolejnych awanturach kompetencyjnych.

bogda
12-10-2008, 21:43
Lila, a mnie się wydaje, że odwrotnie.....bo w tym nie chodzi o najwyższego przedstawiciela państwa, tylko o to kto jest wyznaczony do udziału w tym szczycie czy też radzie europejskiej, i Prezydent powinien mieć zaufanie do rządu, a jeżeli tak nie jest to zmienić i rząd i prezydenta. To tak jak by szef firmy kilkusetosobowej robił wszystko sam, bo nie ufa dyrektorom, kierownikom itp. to sam padnie na pysk a efekty będzie miał mierne lub wcale...

Lila
12-10-2008, 21:49
Lila, a mnie się wydaje, że odwrotnie.....bo w tym nie chodzi o najwyższego przedstawiciela państwa, tylko o to kto jest wyznaczony do udziału w tym szczycie czy też radzie europejskiej, i Prezydent powinien mieć zaufanie do rządu, a jeżeli tak nie jest to zmienić i rząd i prezydenta. To tak jak by szef firmy kilkusetosobowej robił wszystko sam, bo nie ufa dyrektorom, kierownikom itp. to sam padnie na pysk a efekty będzie miał mierne lub wcale...

Oczywiście ,że nie ma zaufania.
Tak jak z reformą służby zdrowia.To co proponuje rząd,z miejsca zakwestionuje KE.I powtórzy się historia stoczni .Tylko bardziej dramatycznie.

A teraz z innej beczki.

Michnik - kontra Zybertowicz: 15 października 2008, środa, godz. 9:00, Sąd Apelacyjny w Warszawie, Plac Krasińskich 2/4/6, sala 5.

Michnik znowu zrobił się niesłychanie aktywny w wysyłaniu postów.

tadeusz50
12-10-2008, 21:55
maju59 nie narazisz się bo ja tak samo myślę. Ciekaw jestem jak wyglądała rozmowa prezydenta z pilotem lecącym do Gruzji.

maja59
12-10-2008, 22:07
maju59 nie narazisz się bo ja tak samo myślę. Ciekaw jestem jak wyglądała rozmowa prezydenta z pilotem lecącym do Gruzji.
Tadziu50 też bym chciała posłuchać, mam nadzieję, że pilot zawsze będzie miał ostatnie słowo w samolocie w innym wypadku "ładnie" by wyglądali pasażerowie.

Kazik
12-10-2008, 22:27
A jak do Gruzji leciało 5 Prezydentów to Tusk w ostatniej chwili wysłał Radka. Sikorski dogonił ich na lotnisku i wtedy Prezydent dowiedział się o dodatkowym pasażerze. Ale problemu nie było. Tusk za to po chamsku ogłosił--że to po to aby Prezydent nie narobił głupstw. Ta choroba pilota to chyba na polecenie rządowe. Tusk robi wszystko, aby odstawić L.K. na boczny tor, nawet blokuje informacje.

maja59
12-10-2008, 22:51
A jak do Gruzji leciało 5 Prezydentów to Tusk w ostatniej chwili wysłał Radka. Sikorski dogonił ich na lotnisku i wtedy Prezydent dowiedział się o dodatkowym pasażerze. Ale problemu nie było. Tusk za to po chamsku ogłosił--że to po to aby Prezydent nie narobił głupstw. Ta choroba pilota to chyba na polecenie rządowe. Tusk robi wszystko, aby odstawić L.K. na boczny tor, nawet blokuje informacje.
Kaziu, nie lubię Tuska, ale jestem mu wdzięczna za chociażby próbę odstawienia Lecha Kaczyńskiego na boczny tor. Ma za to u mnie podwójną krwawą Mary jeżeli pije napoje alkoholowe.

Lila
12-10-2008, 22:55
Kaziu, nie lubię Tuska, ale jestem mu wdzięczna za chociażby próbę odstawienia Lecha Kaczyńskiego na boczny tor. Ma za to u mnie podwójną krwawą Mary jeżeli pije napoje alkoholowe.

Niestety.Woli ''marychę''.:) - jak się kiedyś przyznał.

maja59
12-10-2008, 22:58
Niestety.Woli ''marychę''.:) - jak się kiedyś przyznał.
Marychą nie częstuję, marycha ma u mnie szlaban i minusa:mad: .

Lila
12-10-2008, 23:04
Marychą nie częstuję, marycha ma u mnie szlaban i minusa:mad: .

Pozostaje mieć nadzieję ,że i u premiera -również.:)
Ponoć powoduje ''czarne dziury '' w świadomości.

Lila
12-10-2008, 23:38
http://img2.vpx.pl/up/20081012/zenada.jpg (http://www.vpx.pl/foto,zenada.html)

Fajnie jest.
Kancelaria prezydencka wszystkie informacje dotyczące RE ,uzyskuje obecnie od prezydencji francuskiej.Wstyd.
A tyle się mówi o ośmieszaniu .

Kazik
12-10-2008, 23:40
http://img235.imageshack.us/img235/9144/traktatfo0.png (http://imageshack.us)
Pospieszył się Tusk uznaniem Kosowa--ale UE też. W Bukareszcie głosował Prezydent za danie obietnicy Gruzji do NATO-Merkel się sprzeciwiła [wiadomo bo chodzi o rurę z Rosji--no i Rosja "zapobiega" teraz takiej obietnicy] Tusk od dawna woła że tylko my nie ratyfikując traktat z Lizbony szkodzimy UE [czytaj: Prezydent to ten szkodnik] Pokazało się teraz, że dobrze jest wziąć na wstrzymanie--Irlandia odrzuciła. A jak wypadnie 2 ich referendum--zobaczymy. Załączam aktualną mapkę--ciemno zielony-traktat ratyfikowany. Jasno zielony--częściowa zgoda, ale brak ostatecznych podpisów [także my]. Żółtawy--nie kiwnięto nawet palcem w kierunku ratyfikacji. Bordowy--zdecydowane NIE--czyli Irlandia. Jak widać w Czechach i Szwecji, oraz innych krajach nie poganiają Prezydentów, nie mają tam fałszywych Tusków. Ale gdybym wyłącznie słuchał Tuska i PO to bym uwierzył. A tak szukam inne źródła--stąd ta mapka. Ale wielu uwierzy--i dlatego posługują się kłamstwem. Kurski powiedział--lud wszystko kupi, a PO stosuje to w praktyce.

POLA
13-10-2008, 01:03
Pięknie pan prezydent L.Kaczyński zaprezentował się w niedzielnym wywiadzie dla TVN, oj jak pięknie i tak uroczo rechotał:)

Zwolenników obecnie panującego nam prezydenta jest trochę mało, oczywiście w skali kraju, nie mam na myśli naszego forum, bo tutaj rankingu jeszcze nie było, a może warto o tym pomyśleć?

Sengaia
13-10-2008, 06:45
ja osobiście w politykę to się nie mieszam bo oni świetnie robią 'pranie mózgów' ale na wybory zawsze chodzę od kiedy skończyłam 18 lat:D
niestety zawsze głosuję za tymi, których nie wybierają jak np ostatnie wybory prezydenckie-głosowałam na Henrykę Bochniarz- dlaczego?
Nie widziałam jej pyska w każdej reklamie, nie słyszałam jej autoreklam w radio i nie straszyła mnie na każdej ścianie i słupie jak odsłaniałam okno rano:D
Podała raz swoje poglądy i plany a w tv widziałam ją bardzo żadko!
Ja wiem, że promocja wszedzie i o każdej porze a najlepiej w duuużych ilościach to działa na nasza podświadomość [to tak jak z reklamą wiekszość ludzi wchodząc do sklepu zauważa najpierw produkty, które były reklamowane w tv] to tak jak byśmy się uczyli czegoś-w tym przypadku wciskają nam na silę "głosuj na mnie"
I dla mnie to tu dobre są słowa pewnego polityka ,który próbował w ten sposób ubliżyć komuś "zachowanie jak u osła z bajki 'Shrek': mnie wybierz, wybierz mnie!"

Wracając do tematu,
zachował się ładnie p.Prezydent ale to jedno z zachowań tych 'lepszych'-mnie osobiście strasznie zdżaźnił swoim zachowaniem jak była u nas p.Condoleeza Rice kiedy p.Premier kulturalnie witał panią po angielsku p.Prezydent szczerzył się jak 'małpa do banana' wywierając wrażenie jakby lekceważył to, że Donald rozmawia po angielsku i ni w ząb nie rozumiał o czm oni gadają.
Bardzo mnie to odechpneło aż wyłączyłam tv z obrzydzeniem...
osobiscie nie lubię ani jednego ani drugiego.
Każdy dba o własne dobro i powoli irytuje mnie ta 'przepychanka' premier vs prezydent.
Faktycznie wywierają śmiech nawet u mnie-a co dopiero w Europie czy na świecie.
Jak to ktoś kiedyś powiedział: "w Polsce teraz dzieje się kreskówka- Kaczor [i] Donald"
Zgadzam się.

ps w takich wypadkach nasuwają mi się słowa:
"demokracja to największy świata błąd"
-bo wygrywa manipulacja grupą!
A nie zdrowy rozsądek i dar umiejętności podejmowania właściwych decyzji

aannaa235
13-10-2008, 07:15
Teraz musimy wytrwać z naszym prezydentem jeszcze dwa lata.
Ale na Boga przecież w końcu ktoś Go wybrał
http://www.iv.pl/images/htgobp286zltuhk8iu3k_thumb.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=htgobp286zltuhk8iu3k.jpg)

Lila
13-10-2008, 08:47
Teraz musimy wytrwać z naszym prezydentem jeszcze dwa lata.
Ale na Boga przecież w końcu ktoś Go wybrał
http://www.iv.pl/images/htgobp286zltuhk8iu3k_thumb.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=htgobp286zltuhk8iu3k.jpg)

Nooo....ja .Między innymi.

ps.zawsze jest jakiś ktoś.Kwaśniewskiego też ktoś wybrał na dwie kadencje,choć miał problemy z ...nogami.

Lila
13-10-2008, 08:52
Pięknie pan prezydent L.Kaczyński zaprezentował się w niedzielnym wywiadzie dla TVN, oj jak pięknie i tak uroczo rechotał:)

Zwolenników obecnie panującego nam prezydenta jest trochę mało, oczywiście w skali kraju, nie mam na myśli naszego forum, bo tutaj rankingu jeszcze nie było, a może warto o tym pomyśleć?

Zachowuje się głupio,bez dwóch zdań.
Ale premier mojego kraju ,żujący gumę w czasie spotkania z delegacją zagraniczną,też jest nie do przyjęcia.
Albo oglądający mecz na laptopie w czasie obrad Sejmu.Dno.

Reasumując.
Jak sie wścieknę,głosuję na Cimoszewicza.
Dlaczego ?
Bo mi się podoba - z urody.A także ...kocha zwierzaki jak i ja.W tym układzie ,jestem skłonna mu
wybaczyć ''czerwoną ''przeszłość.:D

ps.wyobrażacie sobie ,jak zacznę na forum robić mu PR ??:D

maja59
13-10-2008, 10:01
Ja też będę głosować na Cimoszewicza, jest profesorem, świetnie sie prezentuje, podoba mi się i mówi po angielsku. Dla mnie wystarczy:)

Kazik
13-10-2008, 10:29
Wracając do tematu,
zachował się ładnie p.Prezydent ale to jedno z zachowań tych 'lepszych'-mnie osobiście strasznie zdżaźnił swoim zachowaniem jak była u nas p.Condoleeza Rice kiedy p.Premier kulturalnie witał panią po angielsku p.Prezydent szczerzył się jak 'małpa do banana' wywierając wrażenie jakby lekceważył to, że Donald rozmawia po angielsku i ni w ząb nie rozumiał o czm oni gadają.

Tego nie oglądałem, ale widziałem jak jednym zdaniem podziękował Merkel, kiepsko to wyszło, za krótko ćwiczył. Kilka zdań można nauczyć się po japońsku--i szybko wyklepać. Papież też "czyta" po polsku--tyle że ma napisane fonetycznie. Oglądałem program gdy jedna gazeta dzwoniła do Marcinkiewicza-proponując mu pracę na zmywaku, jąkał się i powtarzał "nie rozumiem" angielskiego. A po wyborach przestali przyboczni Tuska wypominać L.K., że nie mówi po ang. bo byłby odzew --Tusk również. A gada się wtedy gdy jest wymiana zdań kilka razy. Można powiedzieć np.: We glad to meet you in Poland. We be please for cooperation. Potem usłyszał pewnie: Thank you Mr Prime Minister. No to "pogadali".:D :D

senior A.P.
13-10-2008, 10:44
Dlaczego wypominac komus nie wladanie obcymi jezykami,a co to obowiazek .
Jak ktos nie rozumie po polsku,to niech bierze tlumacza.
W Polsce rozmawiamy po polsku i wcale nie musimy po rosyjsku,miemiecku a tym bardziej po angielsku !
Dominacje obcych jezykow w Polsce juz przezywalismy i czas z tym skonczyc obecnie.

aannaa235
13-10-2008, 12:01
Ja też będę głosować na Cimoszewicza. Innego wyboru nie będzie

Lila
13-10-2008, 12:11
A ja bym wolała Adamczyka.Zna angielski,włoski ,jest ładny i dobrze się kojarzy z namber łan -produktem eksportowym Polski - Papieżem.:D
Co Wy na to ?

senior A.P.
13-10-2008, 13:05
Prosze,prosze co to sie polskim seniorkom podoba !
Obce jezyki ,przystojni mezczyzni znajacy sie na ....... i cos tam jeszcze .
A gdzie madrosci narodowe - "na obcym garnuszku to i psy zdychaja" !
Cimoszewicz ? A jaki to z niego ......... i Polak,owszem gadane ma i po raczkach caluje,nie to co Kwasniewski.

Lila
13-10-2008, 13:47
Ryszard Kalisz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej stwierdził w programie Magazyn 24 Godziny TVN24, że jeśli prezydenta umyślnie, na czyjeś polecenie nie poinformowano o agendzie szczytu unijnego, to konsekwencją powinien być Trybunał Stanu....onet pl.

Głos lewicy .Hmm...wszystko ,tylko nie Pe Ło.

Sengaia
13-10-2008, 14:05
Dlaczego wypominac komus nie wladanie obcymi jezykami,a co to obowiazek .
Jak ktos nie rozumie po polsku,to niech bierze tlumacza.

No właśnie nie wypominam Prezydentowi, że nie zna języków ale mimo to, że nie rozumiał o czym rozmawiają mógł chociaż nie rozglądać się na wszystkie strony [tylko nie na rozmówców] i głupio się podśmiewywać strasznie mnie to odepchnęło.
No i mógł wziąć sobie tłumacza a jak mu się nie chciało mógł chociaż udać trochę bardziej kulturalnego słuchacza.

senior A.P.
13-10-2008, 14:05
Lewica czy partyjana prawica to jedna ku.....a , juz czas te wszystkie partie rozwiazac. Co to za malo domow towarzyskich w Polsce aby ku....o bylo na najwyzszych szczeblach w Polsce ?

POLA
13-10-2008, 14:14
Zachowuje się głupio,bez dwóch zdań.
Ale premier mojego kraju ,żujący gumę w czasie spotkania z delegacją zagraniczną,też jest nie do przyjęcia.
Albo oglądający mecz na laptopie w czasie obrad Sejmu.Dno.:D
Prawda, jeden wart drugiego, tylko odpowiednich narzędzi brak, żeby pozbyć się takich wrzodów na politycznym ciele:mad: :D

POLA
13-10-2008, 14:23
No właśnie nie wypominam Prezydentowi, że nie zna języków ale ... głupio się podśmiewywać strasznie mnie to odepchnęło.
No i mógł ...chociaż udać trochę bardziej kulturalnego słuchacza.
No co Ty, tyle wymagań wobec tego, który z wysokiej półki mieni się być?:D :D
On jest tak wielki ;) i tak doskonały, że nic nie musi:D, a wszystko może.

senior A.P.
13-10-2008, 14:23
Narzedzi brak ? Nie zartuj i posluchaj glosu rozsadku przy najblizszych wyborach.
Z kamieniami nie radze isc na Warszawe.

POLA
13-10-2008, 14:30
nec Hercules contra plures:mad:

maja59
13-10-2008, 14:43
nec Hercules contra plures:mad:
Polu, a kto ten jeden biedaczek?

Lila
13-10-2008, 21:12
Wielka defilada kompanii reprezentacyjnych Francji ,Litwy ,Łotwy ,Czech i Ukrainy.

Zazdroszczę warszawiankom.:)

Lila
13-10-2008, 21:15
Quis leget haec? :D I dzięki Bogu.

POLA
13-10-2008, 23:11
Polu, a kto ten jeden biedaczek?
To taka metafora:) , symbol mniejszości, a większość robi, co robi i wychodzi, jak zwykle:D

Odpisałam seniorowi, który - jak to ma we zwyczaju - pouczał i wygłaszał prawdy, dotąd nieobjawione:D

Kazik
13-10-2008, 23:21
No właśnie nie wypominam Prezydentowi, że nie zna języków ale mimo to, że nie rozumiał o czym rozmawiają mógł chociaż nie rozglądać się na wszystkie strony [tylko nie na rozmówców] i głupio się podśmiewywać strasznie mnie to odepchnęło.
No i mógł wziąć sobie tłumacza a jak mu się nie chciało mógł chociaż udać trochę bardziej kulturalnego słuchacza.
http://deser.pl/deser/1,83454,5611670,Tusk_mowi_po_angielsku__prezydent_ sie_smieje.html?skad=rss Tusk i Condoleezza Rice-rzeczywiście śmieszne, filmik ma tylko 19 sek.
http://deser.pl/deser/1,83454,5191167,Prowokacja__Proponuja_Marcinkiewic zowi_prace_przy.html Anglik proponuje Marcinkiewiczowi pracę w małym banku na stanowisku kierownika sprzątaczy. Marcinkiewicz: yyyy,eeee,oooo.
Tyle powiedział Tusk do Condoleezzy Rice [używając secret--zamiast secretary]: Welcome secret Rice and secret pleasure to have you here Warsow today. Czyli: mile widziany tajny Ryż i tajna przyjemność mieć ciebie tutaj Warszawa dzisiaj. Uśmiałem się setnie, jak tysiące oglądających to, mówiących po ang. nawet "jako--tako". Gdybym miał poprawić nie zmieniając sensu tekstu to by było: Welcome Secretary of State Mrs Condoleezza Rise, and we have pleasure to entertain you in Warsow today. Czyli: Witamy Sekretarz Stanu, panią C. R. i mamy przyjemność gościć Cię dzisiaj w Warszawie. Gdyby chociaż wyklepał taką formułkę na pamięć a potem się nie odzywał bez tłumacza. Za leniwy czy co?

POLA
13-10-2008, 23:42
Quis leget haec? :D
Ja będę:D :D

senior A.P.
14-10-2008, 07:10
Prawda objawiona juz was dotyka .
Moze pora pakowac walizki ???

Lila
14-10-2008, 09:53
Prawda objawiona juz was dotyka .
Moze pora pakowac walizki ???

Jaśniej ,OK?

W ogóle Senior ,zastanawiam się jakie Ty masz poglądy.Lewicowe - nie.Prawicowe - takoż.
Narodowiec ? Hę ?

ps.To pytanie retoryczne,bo kogóż obchodzą poglądy seniorów ?Senior niestety może....sobie ..ale palcem w bucie.
I jeżeli jest but elegancki i dobrej firmy,to niech się cieszy.

Lila
14-10-2008, 11:36
A tu Cie mam !
To z tej nowej "branzy antyterrorystycznej" ktora powstala w Warszawie !!!
"Terrorystow" na tym forum ci nie wiele,sami uciekaja z podwinietym ogonem bojac sie stracic pracy na "-owskiej uczelni" ale lacina swietnie wladali - chyba przyznasz.

Co do moich pogladow to jak widze slabo jestes zorientowana,bo nawet takich przyjaciol od okraglego stolu (Tusk i Kaczynski) nie rozpoznalas a ich walka to gra pozorow ,po to tylko aby polskie goje sie nie zorientowali o co idzie gra.
Jeszcze tylko o "mojej lewicy" - Ulicki i Zbikowski rozpracowali wraz z Jaskiem z Toronto moja lewicowosc juz dosc dawno i przeciez wiesz jak walka na "wyrownanej ziemi sie skonczyla",no bo jak swoj swego moze nie rozpoznac.Tylko widzisz ja z "lewicy" jestem czysty a oni zafajdani na cale zycie i musza sie po meksykanko-kandyjsko australijskich lasach chowac i robic kase na naiwnych gojach obcokrajowych jak jedna seniorka w Afryce (juz wrocila,bo musiala).
Nie martw sie Lila - moj wywiad dziala prawie jak dawne KGB,tyle tylko,ze moj jest niezalezny i niedotowany,choc dawno namierzony !
Ostatnio mialem propozycje wspolpracy przez prywatna poczte od kilku "wywiadowcow " z tego forum.

hiiii...Senior,zamknij pocztę.Radzę Ci z serca..

A w Polsce trwa kompromitacja prawicy.
Więc Senior,jest prawdopodobne iż lewica wróci.
Kpiny i żarty z Państwa.Tylko w tym wypadku ,jestem po stronie prezydenta,który ma imienne zaproszenie na szczyt.I leci .Tym samym samolotem,tylko w innym terminie.
Tak wygląda tanie państwo ..bla ..bla ..bla..

Kampania prezydencka premiera - trwa .Jej zasadą jest dezawuowanie prezydenta.Bardzo krótkowzroczne to jest ,i jednocześnie unikalne.Bo chyba nigdzie więcej poza Polską ,nie miało miejsca.

Widzę również,że i dla mnie miejsca nie starczy przy urnie.Wyborczej - konkretnie.Bo nie mam ochoty głosować na awanturników,a na lewicę nie głosuję - z zasady.

senior A.P.
14-10-2008, 11:43
O ooooo ! To juz inne spostrzezenie okiem politycznym kobiety ale z Kaczynskim tym od prezydentury jest calkiem inna sprawa .On w Izraelu przyrzekl a to najwazniejsze "slubu".
Wojtek slubowal w Moskwie a Lech pod "sciana placzu".

Kazik
14-10-2008, 13:07
W Brukseli poza CO2 i ociepleniem, będzie sprawa Gruzji i Traktatu z Lizbony. A tego chroni Prezydent. Tusk sam mógłby wywinąć jakiś numer. Wczoraj załączałem mapkę UE, gdzie było, że Szwecja i Czechy jeszcze nawet nie ruszyły palcem w sprawie ratyfikacji. Oto dlaczego: Vaclav Klaus jest przeciwny temu. Tusk zaś popędza L.K. że niby taki "europejski" a Prezydent jest "be". Załączam link--tu wypowiedź Klausa. Powinien poprzeć Irlandię i inne kraje też. Traktat jest znakomity--dla Niemiec, Francji, Anglii i Włoch. A pozostali mają siedzieć cicho? Niemcy chcą rurociągu nawet kosztem zagrożeń ekologicznych na Bałtyku. Protesty krajów nad Bałtykiem mają gdzieś. Czy w takiej sytuacji należy wzmocnić ich siłę głosu w Parlamencie UE? http://wiadomosci.onet.pl/1843451,12,unia_europejska_powiela_pomysl_orwella, item.html

POLA
14-10-2008, 14:32
Kampania prezydencka premiera - trwa.
A prezydenta to nie? Bądź sprawiedliwa:)
Jej zasadą jest dezawuowanie prezydenta.Bardzo krótkowzroczne to jest ,i jednocześnie unikalne.Bo chyba nigdzie więcej poza Polską ,nie miało miejsca.
Chyba żaden kraj nie ma kłopotów z bliźniakami, którzy bawili się w innej piaskownicy, wylegiwali się na innej półce i teraz nie potrafią nawiązać normalnych relacji z normalnymi ludźmi.
Znowu jesteśmy prekursorami w takich zmaganiach:D Ktoś musi dać temu procesowi początek... znowu padło na Polskę.
Widzę również,że i dla mnie miejsca nie starczy przy urnie.Wyborczej - konkretnie.Bo nie mam ochoty głosować na awanturników,a na lewicę nie głosuję - z zasady.
No jak to, Cimoszko Ci się podobał, zapowiedziałaś nawet PR na jego rzecz.

Nie martw się, oprócz LK i DK będą też inni ci... no... kandydaci na zamiesz(k)anie w pałacu prezydenckim;)

z centrum
14-10-2008, 14:44
Wszyscy spindoktorzy ;
i ci od kampanii prezydenckiej Premiera,
i ci od kampanii prezydenckiej Prezydenta,
i ci od kampanii prezydenckiej lewicy, centrum, PolskaXXI,
teraz będą zdawać egzamin z troski o nas Polaków.

tym sprawdzianem jest !
ocalenie polskiego obywatela

Lila
14-10-2008, 16:36
I tu się oburzę....

No jak to, Cimoszko Ci się podobał, zapowiedziałaś nawet PR na jego rzecz.

Bezwzględnie proszę o zaprzestanie przeinaczania nazwiska mojego ( być może ) kandydata.:D
PR może będzie.A co ? Nie wolno mi dokonać wolty ? Przykład polityka o starożytnym nazwisku - Czarnecki ,mam przed oczyma.
Przed uszyma - tyż.

ps.a jaka zabawa byłaby.Znowu ja jedna -kontra moja rodzinka .I nie tylko.

Kazik
14-10-2008, 17:05
Nie wiem jaką woltę masz na myśli. Czarnecki dawniej ZChN dziś Samoobrona [wyrzucony]. Min. do spraw integracji z UE, później min. "od niczego"--po straciliśmy 40 mln Euro, które dawali zanim wstąpiliśmy do UE. Czesi, Słowacy, Węgrzy zdążyli. Nasze pismo poleciało posłańcem do Brukseli, żeby zdążyć w ostatnim dniu przed północą. Zdążył--ale nie było przetłumaczone na ang. --nie przyjęto. ZChN broniło go wściekle został min. "od niczego" Znany jest że jak w Brukseli podstawiał buźkę pod kamery--dostał dziennikarskie pytanie po ang. i uciekał.
Wazeliniarz--teraz łasi się do PO. A w parlamencie UE, podobne głupoty potrafi uskutecznić tylko Giertych-senior, ten co nie pochodzi od małpy. Hi,hi--polityka i politycy czasem dają rozrywkę, ale ja tam wolę Pietrzaka.

wuere'le
14-10-2008, 20:45
Po głębokim zastanowieniu się postanowiłem zabrać głos w sprawie, która bulwersuje nasz kraj.
Nawiązując jednak do wcześniejszych postów, trzeba podkreślić, że lewica praktycznie nie istnieje, dobrze to, czy źle, nie wiem już sam. Taka lewica, która ostatnio się nam prezentowała, to za przeproszeniem o d...taką lewicę roztrzaskać.
Wracając jednak do spraw bulwersujących naród, czyli kompetencji władz, uważam, że prezydent nie ma żadnego zaproszenia do Brukseli, pcha się tam sam nieproszony, łamiąc zapisy Konstytucji. Idzie, jak nie przymierzając jak.......w szkodę.Nie napiszę dosłownie, aby mnie nikt nie ścigał, tak na wszelki wypadek, bo w tym kraju wszyscy na wszystkich donoszą. I wszyscy okazują się TW. Nie rozumiem tego małego człowieka, małego duchem, bo za wzrost nikt nie może, czym się kieruje, łamiąc Konstytucję, czy sądzi, że w ten sposób zyska wyborców? Bardzo wątpię, przecież każdy średnio wykształcony Polak , bez względu na opcje polityczną widzi co się dzieje. W szeregach PiS następuje rozłam, Partia się wali i to na szczeblu gminnym, powiatowym i krajowym. Odsunięcie Gosia od mediów przez Jarosława spowoduje reakcje podobne, jak miało to miejsce w przypadku Pana od Saby.
Prezydent zapowiada wetowanie wszelkich ustaw, bez względu na ich treść. No niech min ktoś wyjaśni, czy to jest postawa patrioty. Polaka, któremu zależy na dobru Polski? Czy można z góry zakładać negowanie wszystkiego, co nie powstało pod egidą PiSu? To przecież żałosne i tragiczne aż do bólu.
Najgorsze, że świat na to patrzy i wyciąga wnioski!
I jak tu być patriotą?

Kazik
14-10-2008, 21:07
Kto Ci powiedział, że Prezydent zawetuje wszystkie ustawy bez względu na treść? Już wiem! Chlebowski! Ma zaproszenie Prez. Francji. A "PO" plącze się w kłamstwach, najpierw, że L.K. "wyprosił" zaproszenie, że dzwoniono w tej sprawie do Sarkozy [maja szpiega?], a teraz, że zaproszenia brak. No to jak? Mają też jasnowidzów--zawsze wiedzą:Prezydent będzie miał szkodliwe przeciwne zdanie, zawetuje, nie podpisze, ośmieszy, znasz cały, repertuar. Gdyby nic nie robił, tylko siedział w Pałacu--to byłby świetny główny zarzut. A co myślą na innym forum [co 20-ty jest za PO] http://forum2.dziennik.pl/read.php?2,404532,page=2
Na str.2 jestem jako 13kwis.

senior A.P.
14-10-2008, 21:23
O jak tu walcza ?
Pusty smiech mnie ogarnia na powzsze racje partyjne.
Wiec wam doloze jeszcze partie Leppera ,ktora jak zadziala wszystkich wezmie cholera !

POLA
14-10-2008, 22:27
I tu się oburzę....
Bezwzględnie proszę o zaprzestanie przeinaczania nazwiska mojego ( być może ) kandydata.:D
PR może będzie.A co ? Nie wolno mi dokonać wolty ? .
1. Bezwzględnie odmawiam, za długie, więc skracam.
2. Wolno, wolno i z niecierpliwością czekam na PR:D Twojego autorstwa.

POLA
14-10-2008, 22:44
słuchaj/czytaj, mam coś dla Ciebie.

Otóż p. prezydent LK zaskoczył mnie dzisiaj swoim występem w TV1. Był wyjątkowo rozkoszny, jak po pigułce śmiechu, rozluźniony, zręcznie machał łapkami, tak naturalnie, bez odrobiny nachalnej reżyserii, naprawdę, i w pięknym stylu ograł DT, z czego powinnaś być rada wielce.
Czym poleci jutro, nie powiedział, ale podejrzewam, że przy takiej determinacji - nawet na drzwiach od stodoły będzie gotów:D , jak to kiedyś Komorowski swego czasu wyraził się był o polskich lotnikach.

A jutro? Czeka nas chyba walka na śmierć i życie... o stołek... przy stole:mad:

POLA
14-10-2008, 23:09
zaszyłaś się gdzieś tam, ale muszę Cię zmartwić.
Przed chwilą gadał DT, z Brukseli, spokojnie, nie był wesolutki. Przekonał mnie do swoich racji i już p.LK mi się nie podoba;)

Drżę o jutro. Taki wstyd!!

Lila
14-10-2008, 23:43
zaszyłaś się gdzieś tam, ale muszę Cię zmartwić.
Przed chwilą gadał DT, z Brukseli, spokojnie, nie był wesolutki. Przekonał mnie do swoich racji i już p.LK mi się nie podoba;)

Drżę o jutro. Taki wstyd!!

Zaraz się zaszyłam.:D Spędziłam popołudnie i wieczór u konowałów .Ech..lekarze mi szkodzili od zawsze.

Jutro będzie futro.Spokojnie Pola.

Lila
14-10-2008, 23:50
Po namyśle powiem,że mam ich głęboko w ...poważaniu.
Wesoły jak kość w zupie Donek i poważny jak cyprys -prezydent.
Walka na krzesła nie podoba mi się.Myślę jednakże ,że świat ma swoje problemy i na żadnych kacyków nie będzie zwracał uwagi.
Nadal popieram prezydenta .Nie podoba mi się śmiszny Radosław .Natomist jakoś uchodzi uwadze -Ukraina.Cuś czuję,że nasza polityka poniesie klęskę w tym kraju.

Kazik
15-10-2008, 00:46
No teraz Tusk ośmieszył Polskę i siebie. Zatrzymał samolot, żeby rano Prezydent nie poleciał. Jak się nie udało z "chorobą" pilota, to taki numer po uzgodnieniu, że samolot wróci po Prezydenta. Przecież wszędzie mają podgląd naszej TV. Wiedzą w Brukseli, że samolot specjalnie wróci--jak będą patrzeć na postępek Donka? Czegoś tak wstrętnego nie zrobił dotychczas nikt inny. Nawet Miller na Tuska miejscu miałby troszkę więcej kultury, albo mówiąc inaczej-dużo mniej chamstwa.

Lila
15-10-2008, 09:28
No teraz Tusk ośmieszył Polskę i siebie. Zatrzymał samolot, żeby rano Prezydent nie poleciał. Jak się nie udało z "chorobą" pilota, to taki numer po uzgodnieniu, że samolot wróci po Prezydenta. Przecież wszędzie mają podgląd naszej TV. Wiedzą w Brukseli, że samolot specjalnie wróci--jak będą patrzeć na postępek Donka? Czegoś tak wstrętnego nie zrobił dotychczas nikt inny. Nawet Miller na Tuska miejscu miałby troszkę więcej kultury, albo mówiąc inaczej-dużo mniej chamstwa.

Dno...dno ...dnoo..Donisław ,jak dla mnie to leżysz jak wykładzina winylowa.
Jak mówi młodzież - od spodu puka tylko Frytka.
Prezydent leci czarterem ,bo ma od dawna akredytację.

maja59
15-10-2008, 09:42
Akredytację ma od dzisiaj od godziny 12-tej.

Lila
15-10-2008, 09:55
Akredytację ma od dzisiaj od godziny 12-tej.

No to jeszcze większe dno.
Prezydent mojego kraju musi się starać o akredytację,jak jakiś dziennikarzyna.
A że musi jechać ,to jest poza dyskusją.Skoro rząd go nie informuje o kluczowych sprawach ? Tak mi się wydaje,w świetle opublikowanego pisma z rozporządzeniem.

W świetle konstytucji ,władzą wykonawczą w Polsce jest prezydent i rząd.

O 19.34 wpłynęło pismo od ministra Tomasza Arabskiego, w którym jest jednoznacznie napisane, że samolot, którym poleciał premier zostanie w Brukseli i dla prezydenta nie ma samolotu, którym mógłby się dostać na szczyt - poinformował w "Faktach po Faktach" Michał Kamiński.

Minister zwrócił uwagę na "kuriozalny język tego dokumentu". - Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, że żaden pan, ani pan Donald Tusk, ani tym bardziej pan Tomasz Arabski, nie zablokują głowie państwa polskiego możliwości uczestniczenia w szczycie szefów państw i rządów Unii Europejskiej - zapowiedział Kamiński. TVN24.

Czym to jest ? Ludziska,nie widzicie świństwa ?

Basia.
15-10-2008, 09:58
SONDA: LECH KACZYŃSKI POWINIEN POJECHAĆ NA SZCZYT

Konflikt między prezydentem a rządem tak zirytował naszych internautów, że postanowili sami rozsądzić, kto ma rację w sprawie składu polskiej delegacji na szczyt w Brukseli. Ponad połowa głosujących w sondzie przyznała słuszność prezydentowi, który mimo sprzeciwu rządu, uparcie deklaruje chęć uczestnictwa w unijnym szczycie.

Jestem w grupie internautów popierających wyjazd Prezydenta na szczyt do Brukseli. Polityka w Polsce osiągnęła dno, zachowanie premiera i jego świty w stosunku do Prezydenta /który jest głową państwa/ jest poniżej krytyki, jest haniebne.
http://www.tvn24.pl/-1,1568668,0,1,internauci-prezydent-ma-racje,wiadomosc.html

maja59
15-10-2008, 10:02
Oby to co się dzisiaj bedzie wyprawiało w Brukseli w świetle reflektorów, spór kompetencyjny pomiędzi polskim prezydentem, a premierem, na lata nie przesądziło o pozycji Polski. Dno i piędzieśiąt metrów mułu. Mądrzejszy powinien ustąpić dla dobra kraju, żeby nie było skandalu. Ale żaden nie był mądrzejszy:mad: .

Basia.
15-10-2008, 10:07
Oby to co się dzisiaj bedzie wyprawiało w Brukseli w świetle reflektorów, spór kompetencyjny pomiędzi polskim prezydentem, a premierem, na lata nie przesądziło o pozycji Polski. Dno i piędzieśiąt metrów mułu. Mądrzejszy powinien ustąpić dla dobra kraju, żeby nie było skandalu. Ale żaden nie był mądrzejszy:mad: .
gdybym miała władzę popędziłabym obu gdzie pieprz rośnie.

Lila
15-10-2008, 10:10
Po raz pierwszy od bardzo, bardzo dawna widzimy premiera, który pokazuje się jako polityk zapiekły i nieprzewidywalny, kiedy stracił kontrolę nad sobą. A może i więcej - kontakt z rzeczywistością” - komentuje odmowę podstawienia samolotu prezydentowi Michał Karnowski, publicysta DZIENNIKA. Dodaje, ze rezultat tego posunięcia będzie zły. Tusk ani prezydenta w kraju nie zatrzyma, ani nie zyska szacunku.

Tusk ,ze swoją mściowością i kłamstwem w sprawie samolotu ,pogrzebał swoją wiarygodność ,a pokazał małostkowość .Takie zdanie ma większość internautów,i to tych przyjaznych dotąd Tuskowi.

Bleeeee,wspaniały wizerunek na etykietkę na butelkę żołądkowej -gorzkiej.Bleeee...

maja59
15-10-2008, 10:18
gdybym miała władzę popędziłabym obu gdzie pieprz rośnie.
Basiu, jeszcze troszkę cierpliwości i będziemy mieć władzę, żeby ich obu pogonić. Niech tylko spokoju nam nie zabraknie i cierpliwości w oczekiwaniu na nieuchronne.

Lila
15-10-2008, 10:23
Cytat z internetu..

Gdy szykujesz się do zrobienia wielkiego skurwysyństwa, nawet jeden świadek to dla ciebie zbyt wiele.

Coś w tym jest.

Basia.
15-10-2008, 10:24
Kolejne dementi ws. samolotu, którym prezydent ma polecieć do Brukseli. Radio Zet podało, że do Warszawy miał wracać rządowy Tupolew. Piotr Kownacki z Kancelarii Prezydenta informuje, że prezydent leci na szczyt wyczarterowaną maszyną.

Dom wariatów, brakuje słów.:mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1844220,11,item.html

Mar-Basia
15-10-2008, 10:30
Kolejne dementi ws. samolotu, którym prezydent ma polecieć do Brukseli. Radio Zet podało, że do Warszawy miał wracać rządowy Tupolew. Piotr Kownacki z Kancelarii Prezydenta informuje, że prezydent leci na szczyt wyczarterowaną maszyną.
l (http://wiadomosci.onet.pl/1844220,11,item.html)

SAMOLOT podstawiony. Tylko leciec. Nie gdakac!!!!!!

18469

PS. Przemalowany zarekwirowany "prywatny" odrzutowiec polonuski z Florydy. Chyba mnie nie powiesi za ten patriotyczny czyn!!!!!:D

Lila
15-10-2008, 10:37
Premier dał sygnał ,jak będzie się liczył ze społeczeństwem w razie wygranych wyborów.
Obieca - a nie da.Słowo Tuska - dmuchawce,latawce ...wiatr.Gagnsterka na szczycie..

Kazik
15-10-2008, 11:04
http://img399.imageshack.us/img399/2756/miydoneklc2.jpg (http://imageshack.us)
Donku gdzie uśmiech z miłością, przecież fotografują.

senior A.P.
15-10-2008, 11:10
Szczyt szczytow "narodow przebranych" !

senior A.P.
15-10-2008, 11:16
Intencje maja Donald Tusk i Lech Kaczynski byc najwazniejszym, zapominajac o swej malosci w mysleniu.
Takich cyrkow swiat nie widzial w wydaniu tych aktorow.

Lila
15-10-2008, 11:31
Intencje maja Donald Tusk i Lech Kaczynski byc najwazniejszym, zapominajac o swej malosci w mysleniu.
Takich cyrkow swiat nie widzial w wydaniu tych aktorow.

W wydaniu tych ,to nie.
Ale to małe piwko z Ukrainą.Popatrz sobie Senior,co się tam wyczynia .Tylko patrzeć jak Wiktor urwie Julii -warkocz.

senior A.P.
15-10-2008, 11:35
A Julia mu co ???

Lila
15-10-2008, 11:38
A Julia mu co ???

Też się zastanawiam..................

senior A.P.
15-10-2008, 11:46
Wszystkie Julie wiedza co czynia i na swoje wychodza.
Kazdy Romeo to wie.

Basia.
15-10-2008, 11:55
Premier Donald Tusk pytany przez dziennikarzy w Brukseli co on na to, że prezydent Lech Kaczyński leci na szczyt UE podkreślił: "Nie, prezydent leci do Brukseli".

Nooooooo to się będzie działo /chyba/.:mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1844307,11,item.html

Lila
15-10-2008, 12:01
Tusk w takiej sytuacji może sobie pogwizdać .Marsyliankę najlepiej.
Szkoda,że to nie dociera do niego.I nici ze świnstewka.

Kazik
15-10-2008, 12:11
Od kwadransa Prezydent jest na lotnisku wojskowym. Czym poleci nie podano. A o akredytację jestem spokojny, myślę że ostatnio jak rozmawiał wiele razy z Sarkozym to ma to załatwione. Dziennikarzom w Międzyzdrojach powiedział, że jest o to spokojny.

maja59
15-10-2008, 13:22
Z tego wniosek, że dla Polski Sarkozy w drodze wyjątku wyda czwartą akredytację i dostawi trzeci fotel, ale skandal.

senior A.P.
15-10-2008, 13:38
Skandal ,jaki skandal ?
Sami swoi.
Pogodza sie i zalatwia to co mieli zalatwic,chyba,ze ktos sie wychyli to go w czape !

Kazik
15-10-2008, 14:29
Z tego wniosek, że dla Polski Sarkozy w drodze wyjątku wyda czwartą akredytację i dostawi trzeci fotel, ale skandal.
A na ogół nie ceni się takich polityków co wchodzą bez wazeliny. Lepszy jest z którym trzeba negocjować. Na pozostałych szkoda czasu. L.K nie będzie jedynym Prezydentem na szczycie. Tuskowi trzeba patrzeć na ręce. W Izraelu naobiecywał, ma za to poparcie prasy zwłaszcza Wyborczej. Ale też uchwałę Kongresu USA, a to mi się bardzo nie podoba.

POLA
15-10-2008, 14:54
Ponieważ widzę, że tu sami obrońcy LK, więc ogłaszam wszem i wobec: prezydent dzisiaj w Brukseli potrzebny jest jak piąte koło... czyli absolutnie zbędny i proszę mi nie tłmaczyć, że samochód np. takie piąte koło ma, bo to nie to samo.

Nawet prof. Staniszkis, zwolenniczka PiSu i JK, z całą stanowczością skrytykowała zachowanie prezydenta.

Tu nie chodzi o to, który z panów - DT czy LK - ma rację i który na tym wygra czy przegra, bo to mam w nosie, ale tu chodzi o wizerunek wewnętrznej spójności Polski, tymczasem obaj panowie dali światu sygnał, że dla Polski można czasem coś zrobić, ale z taką Polską pod takimi rządami - NIE warto.

Za rozpętanie całej tej kabaretowej sytuacji, której nie wymyśliłby Mrożek, winą obciążam prezydenta, wyłącznie jego. Niech się nie pcha tam, gdzie nie musi i nie powinien.

Jedyna nadzieja, że samolot zboczy z kursu:D, ale nie zboczył, bo doleciał, a prezydent przemieszcza się... limuzyną.

Na pytanie, czy poda rękę Tuskowi, odpowiedział, że nawet Kiszczakowi podał.
No, to ta inna piaskownica i wyższa półka:D

A teraz podstawiam głowę pod topór... krytyki, za to, co napisałam.

Basia.
15-10-2008, 15:05
masz prawo do własnego zdania. :D Dla mnie zachowanie premiera i jego ekipy jest nie do przyjęcia.

POLA
15-10-2008, 15:07
Tuskowi trzeba patrzeć na ręce. W Izraelu naobiecywał, ma za to poparcie prasy zwłaszcza Wyborczej. Ale też uchwałę Kongresu USA, a to mi się bardzo nie podoba.
Zapomniałeś pewno jeszcze dodać coś o dziadku Tuska, co by się wPiSywało w mentalność ugrupowania, któremu bijesz pokłony na kolanach:D

Poczytaj może o pewnej wizycie LK w Izraelu. Już takiemu jednemu wyjaśniałam, drugi raz nie będę.

POLA
15-10-2008, 15:10
...Dla mnie zachowanie premiera i jego ekipy jest nie do przyjęcia.
Zadaj sobie pytanie, kto sprowokował tę sytuację i jak długo można znosić tego typu "wybryki".

Lila
15-10-2008, 15:17
Pola !!!

A teraz podstawiam głowę pod topór... krytyki, za to, co napisałam.

A ja ,miłośniczka PiS-u,nakrywam tę poznańską głowinę -nałęczką,i z okrzykiem -moja ci jest !!!,tulę ją do wezbranego czułością łona.:D

To tylko politycy,pożal się panie Boże..
My byśmy wiedziały co robić ,dla dobra Polski,prawda ?

POLA
15-10-2008, 15:26
Pola !!!
A ja ,miłośniczka PiS-u,nakrywam tę poznańską głowinę -nałęczką,i z okrzykiem -moja ci jest !!!,tulę ją do wezbranego czułością łona.:D
To tylko politycy,pożal się panie Boże..
My byśmy wiedziały co robić ,dla dobra Polski,prawda ?
Za nałęczkę szczere dzięki, dobra niewiasto Ty moja.

Prawda, politycy kiepskiego formatu, ale o Polskę mi chodzi, nie o nich!! Z nimi co bym zrobiła, nie powiem... dla uczczenia uszu:D

My dwie, różne istoty, choć spod jednej gwiazdy być może, na pewno potrafiłybyśmy znaleźć konsensus.

Faceci* - ręce precz od polityki!
.....
* jak DT+ekipa, LK+ekipa

Basia.
15-10-2008, 15:30
przeróżne wybryki zaczęły się po wygraniu wyborów przez PiS, PO zachowywała się po przegranej jak porzucona narzeczona. Później to już poszło po równo, nie mam idoli politycznych nie podoba mi się zachowanie ekipy premiera w stosunku do Prezydenta, który jest głową państwa. Tak szczerze to wzięłabym armatkę wodną i potraktowała nią wszystkich polityków. :confused:

POLA
15-10-2008, 15:45
. Tak szczerze to wzięłabym armatkę wodną i potraktowała nią wszystkich polityków. :confused:
I tu jesteśmy absolutnie zgodne, natomiast przypomnij sobie naburmuszenie PiSu po przegranych wyborach.

PO wygrało tylko dlatego, że PiSu niektórzy mieli po kokardy, a nie dla programu czy obiecanek, których zawsze w kampaniach sporo, a których nikt rozsądny do końca nie traktuje poważnie.
Idę śledzić w TVN24 wydarzenia i obym nie musiała się kurczyć ze wstydu.

Basia.
15-10-2008, 15:49
I tu jesteśmy absolutnie zgodne, natomiast przypomnij sobie naburmuszenie PiSu po przegranych wyborach.

PO wygrało tylko dlatego, że PiSu niektórzy mieli po kokardy, a nie dla programu czy obiecanek, których zawsze w kampaniach sporo, a których nikt rozsądny do końca nie traktuje poważnie.
Idę śledzić w TVN24 wydarzenia i obym nie musiała się kurczyć ze wstydu.
masz rację, też śledzę wydarzenia w TVN24 i mam nadzieję że do kompromitacji Polski nie dojdzie. :)

Kazik
15-10-2008, 16:03
Tusk chętnie by zamknął Prezydenta w Pałacu i klucz wyrzucił. Byłby dobry pomysł na kampanię--czy on czymkolwiek się interesował, czy coś robił? Chociaż pole zagraniczne wygrywać--bo w raju się nie udaje. Na innych forach piszą: Religa rozpieprzył w drzazgi projekt zdrowotny PO, a Olejniczak posprzątał śmieci. Dalej": skoro Prez. ma siedzieś cicho--to po co pcha się do prezydentury? Odp. po to kolego że zamiast do Brukseli będzie jeździł do Piczu Maczu. Podawałem tu link dzisiaj, co 20 popiera Tuska w tym co zrobił. Ale od słowa "cham" roi się na wielu forach. Najmniej na Onet i Interii, ale tam piszą szczyle. Jak ktoś pisze "piniondze" "żad" "prezydęt" --to dalej już może pisać "kaczki". Czasem ktoś mu wypomni gramatykę, ale nie ja. Co warte zdanie takiego? Zobacz Dziennik.pl--mnie znajdziesz pod 13kwis

Kazik
15-10-2008, 16:30
Zapomniałeś pewno jeszcze dodać coś o dziadku Tuska, co by się wPiSywało w mentalność ugrupowania, któremu bijesz pokłony na kolanach:D

Poczytaj może o pewnej wizycie LK w Izraelu. Już takiemu jednemu wyjaśniałam, drugi raz nie będę.
Dzięki za przypomniałaś. Na jednym z forów napisałem tak: W USA kłamca nawet w drobnej sprawie nie jest tolerowany jako Prezydent. Zjedzą go zanim wystartuje. A u nas historyk, który napisał podobno książkę na temat wcielania Kaszubów do wojska, nic nie wiedział o dziadku [głupi?] no a jak Kurski to wyciągnął [nie pochwalam] to zaprzeczał wiele dni--zamiast np. sprawdzić. Zaprzeczanie lepsze [kłamstwo], ale głupie, bo powinien wiedzieć,że J.K. nie wziął tego z sufitu. W debacie z Kwaśniewskim: nie ma w programie żadnych planów o prywatyzacji Sł.Zdr.--Olek kpiąco: to może tu o mnie pisze jeżeli nie o prywatyzacji. Jest tego więcej. Bo wyborcze to była "kiełbasa", ale dzięki Irlandii wygrali--młodzież łatwo uwierzy.
Z ostatniej chwili: Polskę reprezętuje Prezydent i Premier, a w delegacji są Ministrowie Spr.Zagr., oraz Finansów.

Scarlett
15-10-2008, 17:07
Wstyd, wstyd na całą Europę. To co wyprawia Prezydent - karygodne i zdania nie zmienię.

POLA
15-10-2008, 17:12
Wstyd, wstyd na całą Europę. To co wyprawia Prezydent - karygodne i zdania nie zmienię.
No, to jesteśmy już dwie, które mówią o tym głośno:)

POLA
15-10-2008, 17:29
Dzięki za przypomniałaś. Na jednym z forów napisałem tak: W USA kłamca nawet w drobnej sprawie nie jest tolerowany jako Prezydent. .
A Clintonowi darowali:)

A u nas historyk, który napisał podobno książkę na temat wcielania Kaszubów do wojska, nic nie wiedział o dziadku [głupi?]
A Ty tak o swoich przodkach wiesz wszystko do końca? Wątpię. Mam Cię w razie czego wieszać na gałęzi, bo pradziad rozminął się z... czymś tam?
Sprowokowałeś mnie: zajrzyj do życiorysów panów K. do historii rodzinnej, też ciekawa, nieprawdaż? A co bliźniaki temu winne?

Wiesz co, przyjrzyj się rodowi Tusków do 10. pokolenia wstecz, może jeszcze coś znajdziesz przy pomocy gwardii PiSu i jak Ci odpowiada polityka bliźniaków w stylu gomułkowskim - Twoja sprawa. A ja nie chcę, nie chcę dyktatury panów 2xK. Lewicy też nie chcę, PSLu też, więc pozostała mi PO, której też nie chcę, ale nie mam wyjścia:)

Basia.
15-10-2008, 17:30
Nie wstydzę się za Prezydenta wstydzę się za naszych polityków. :confused: Premier też nie powala na kolana urodą swojego wnętrza. Najsmutniejsze jest to, że grają sobie w różne gierki za nasze pieniądze. :confused:

POLA
15-10-2008, 17:45
Tusk chętnie by zamknął Prezydenta w Pałacu i klucz wyrzucił.
Ja też, ja też:D :D To świetny pomysł.
Byłby dobry pomysł na kampanię--czy on czymkolwiek się interesował, czy coś robił?
Jakoś o wielkich zasługach panów K. też cicho. Tusk przynajmniej dba o kondycję, dzięki czemu bez przeszkód może brać udział w różnych naradach, a nie siedzieć... nie wiadomo gdzie i cierpieć nie wiadomo na co;) .

. Najmniej na Onet i Interii, ale tam piszą szczyle. Jak ktoś pisze "piniondze" "żad" "prezydęt" --
Zmartwię Cię, nie - szczyle też tak piszą;)

POLA
15-10-2008, 17:54
Nie wstydzę się za Prezydenta wstydzę się za naszych polityków. :confused: Premier też nie powala na kolana urodą swojego wnętrza. Najsmutniejsze jest to, że grają sobie w różne gierki za nasze pieniądze. :confused:
Aha, czyli LK to nie polityk (święta prawda), a jak nie polityk, to kto?
A pieniędzy żal, oj, jaki żal, zwłaszcza, że nasze są:)

A teraz sobie odpuszczam i idę, zostawiając pole zwolennikom prezydenta, a wieczorową porą pozbieram ofiary z pola bitwy:D

Basia.
15-10-2008, 18:01
Aha, czyli LK to nie polityk (święta prawda), a jak nie polityk, to kto?
A pieniędzy żal, oj, jaki żal, zwłaszcza, że nasze są:)

A teraz sobie odpuszczam i idę, zostawiając pole zwolennikom prezydenta, a wieczorową porą pozbieram ofiary z pola bitwy:D
miałam na myśli wszystkim polityków łącznie z Prezydentem. :confused: Odnoszę wrażenie, że ci panowie mają w nosie Polskę im chodzi o władzę. :confused:

Kazik
15-10-2008, 18:11
Oj walą sie projekty PO. Prezydent może nie będzie musiał wetować ustawy zdrowotnej [czytaj-prywatyzacyjnej] Bo po takiej krytyce wielu mądrzejszszym posłom nie przyjdzie ochota poprzeć--chyba że będzie przymus jedności. Jak wiele reform padnie--PO zawsze powie: nic nam się nie udało, ale PiS był gorszy. To dyżurna formułka.
Nie masz Donka dość po tych zagrywkach? Uchwała nie pomogła. Choroba pilota mogła mu ujść--nie udowodni. Ale uzgodnić odesłanie samolotu--TV to podaje, wszyscy wiedzą i taki chamski numer. Czy można takiemu wierzyć? Ale oczywiście za całe chamstwo Tuska winien jest jak zwykle Prezydent. Nawet za to, że na zapytanie kancelarii Prezydenta o szczyt--Adamski odpowiedział, nie potrzebne mu to, bo nie jedzie. To samowolka urzędnicza?--myślę że nakaz.

maja59
15-10-2008, 19:27
Pola nie broni Tuska jak niepodległości, pisze, że nie zmartwi się jak ten prezydent zostanie zamkniety w pałacu. Wśród zwolenników PiS każda negatywna uwaga na temat prezydenta skutkuje pomówieniem, że jest się zwolennikiem Tuska. Uroczyście oświadczam, nie jestem zwolennikiem Tuska, nie szanuję braci Kaczyńskich, mam zupełnie inny pomysł na Polskę i co pozwolicie mi tu żyć, czy mam emigrować????

Basia.
15-10-2008, 19:28
Wedle relacji prezydenckiego ministra Michała Kamińskiego jeszcze przed dyskusją na szczycie doszło do incydentu.

Nooooo pięknie a redaktor Żakowski już wie kto kłamie. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1844736,12,item.html

Lila
15-10-2008, 19:34
Noooo...:D
Tusk przynajmniej dba o kondycję, dzięki czemu bez przeszkód może brać udział w różnych naradach, a nie siedzieć... nie wiadomo gdzie i cierpieć nie wiadomo na co .

Cytat:

Ostatnio dostał piłką w jaja.Od mafii piłkarskiej.Ten ból zrobił go nieprzewidywalnym.Bo nieskuteczność pokazał wcześniej.
I tym golem można podsumować działania premiera.

Maja..::D
mam zupełnie inny pomysł na Polskę i co pozwolicie mi tu żyć, czy mam emigrować????

Jak cuś ,to Floryda .

Sengaia
15-10-2008, 19:37
w tym przypadku to wina Prezydenta.
Przekroczył swoje kompetencje zapisane w Konstytucji!
Słowa byłego prezydenta jak i zapis z konstytucji:
"Prezydent pełni funkcję REPREZENTACYJNĄ a nie WYKONAWCZĄ poza granicami kraju!"

Szczyt w Brukseli miał tematykę, która nie jest sprawą prezydenta:
Przede wszystkim
-kryzys gospodarczy na świecie [czyli sprawa dla MINISTRA FINANSÓW]
oraz
-tematyka "traktatu lizbońskeigo" i sprawa Gruzji
[czyli sprawa dla MINISRA SPRAW ZAGRANICZNYCH]
Po psiego ogona tam Kaczyński?!

Jeśli chce być wykonawcą to mógł zostać premierem a nie na prezydenta się pchał!

Jakubowska: "prezydentowi samolot należy się jak psu zupa"
Szkoda że nie spojrzała pierw w konstytucję-co też należy do jej obowiązku jak do psa pilnowanie podwórka!
Jakby wiedziała, co należy do Prezydenta a co do Premiera może by ugryzła się w język.

PS Wałęsa- elektryk po zawodówce a inteligentniejszy od profesora prawa!
Taki z Kaczyńskiego profesor prawa, a nie wie jakie funkcje pełni prezydent?!

WSTYD!
KTO GŁOSOWAŁ NA TAK OGRANICZONEGO PSORKA?!
Jeszcze wrzucać śmie na Wałęsę, że po zawodówce?
Szkoda, że on profesor ze słomą w butach!

Ot co moje zdanie na ten temat.
W tym wypadku Tusk miał rację!
Choć nie jestem zwolenniczką ani jednego ani drugiego.

Buraki w rządzie!
Siara na cały świat!
Już jesteśmy na pierwszych stronach gazet-szkoda tylko, że znowu jako pośmiewisko...

Basia.
15-10-2008, 19:41
"Prezydent pełni funkcję REPREZENTACYJNĄ a nie WYKONAWCZĄ poza granicami kraju!"

Przede wszystkim
oraz

Jeśli chce być wykonawcą to mógł zostać premierem a nie na prezydenta się pchał!

Szkoda że nie spojrzała pierw w konstytucję-co też należy do jej obowiązku jak do psa pilnowanie podwórka!
Jakby wiedziała, co należy do Prezydenta a co do Premiera może by ugryzła się w język.

WSTYD!

Buraki w rządzie!
Siara na cały świat!
Już jesteśmy na pierwszych stronach gazet-szkoda tylko, że znowu jako pośmiewisko...
oprócz mnie głosowała na niego większość tych Polaków, którzy poszli do wyborów. Wałęsa jest po zawodówce, chyba nie zaprzeczysz? Masz rację w rządzie mamy wyłącznie BURAKI. Prezydent jest głową państwa.

Lila
15-10-2008, 19:42

ho ho ho...mocne słowa.
Podaj artykuł,oraz powiedz nam ,jak prezydent ma sprawować funkcję reprezentacyjną poza granicami kraju.
Traktaty może podpisywać ,wszak ?

Scarlett
15-10-2008, 19:44

Przede wszystkim
oraz

WSTYD!

Buraki w rządzie!
Siara na cały świat!
Zgadzam sie w całej rozciągłości - jesteśmy pośmiewiskiem nie tylko Europy, ale i całego świata.

Lila
15-10-2008, 19:45

Mógł ,mógł....ale naród go wybrał na prezydenta.
I jeszcze raz...Prezydent i rząd to włądza wykonawcza..
Z tym,że prezydent jest z nadania narodu.

No kochana...pcha to się kolano między drzwi.Prostota wyrażeń Twych,jest równa prostactwu premiera.

maja59
15-10-2008, 19:53
Noooo...:D

Ostatnio dostał piłką w jaja.Od mafii piłkarskiej.Ten ból zrobił go nieprzewidywalnym.Bo nieskuteczność pokazał wcześniej.
I tym golem można podsumować działania premiera.

Maja..::D

Jak cuś ,to Floryda .
Nigdzie się nie ruszam, emigracja to był tylko żart, muszę tu zostać i dopilnować realizacji mojej wizji Polski. Nigdy nie uciekam z placu boju:D
Apropos Floryda, tam mnie Lilu wysyłasz, a fe;)

Pani Slowikowa
15-10-2008, 19:57
Mógł ,mógł....ale naród go wybrał na prezydenta.
.

kto obraza glowe panstwa ten obraza caly narod:rolleyes:

Lila
15-10-2008, 19:57
Nigdzie się nie ruszam, emigracja to był tylko żart, muszę tu zostać i dopilnować realizacji mojej wizji Polski. Nigdy nie uciekam z placu boju:D

Wysyłam Cię z misją niejako pacyfikacyjną.

ps.Więzienie po talibach ponoć wolne.:D

Pani Slowikowa
15-10-2008, 19:59

OOO!!! A dlaczego a fe??:confused:

Lila
15-10-2008, 20:02
Zgadzam sie w całej rozciągłości - jesteśmy pośmiewiskiem nie tylko Europy, ale i całego świata.
No i bardzo źle trafiłaś z tą rozciągłością.
Rozciąga to się guma w majtkach ,a nie Konstytucja Rzeczpospolitej.
Przy całej sympatii mojej dla osoby,to są bzdury .Warto może wziąć i poczytać tę Konstytucję,co ?

ps.Mędrca Wałęsę chciano wykluczyć z Grupy z inicjatywy hiszpańskiej,ale z litości go zostawili.Ma niewątpliwie wielkie zasługi,ale jak wypowiada się o swej wrodzonej inteligencji,to śmiech mnie pusty ogarnia.Bo przypomina mi się to -:) zdrowie wasze w gardła nasze.

maja59
15-10-2008, 20:06
OOO!!! A dlaczego a fe??:confused:
Bo jeżeli już to ja wolę na Alaskę, przynajmniej prześliczne karibu sobie pooglądam, albo łosie.

Kazik
15-10-2008, 20:06
Pola nie broni Tuska jak niepodległości, pisze, że nie zmartwi się jak ten prezydent zostanie zamkniety w pałacu. Wśród zwolenników PiS każda negatywna uwaga na temat prezydenta skutkuje pomówieniem, że jest się zwolennikiem Tuska. Uroczyście oświadczam, nie jestem zwolennikiem Tuska, nie szanuję braci Kaczyńskich, mam zupełnie inny pomysł na Polskę i co pozwolicie mi tu żyć, czy mam emigrować????
Ja miałem na myśli całokształt wypowiedzi Poli, nawet te tuż po wyborach. Był taki wątek "jak głosowali seniorzy" A pomówienia to raczej specjalność PO. Bo oni przewidują co L.K. zrobi i następnie 10 min. mówią "to jest niedopuszczalne". No i jakie wrażenie ma widz? Kaczyński zrobił coś złego. A to dopiero przypuszczenia--nawet sam L.K. jeszcze nie pomyśli-już Niesiołowski wie. Jasnowidze? A w TVN-kilka min. temu: Prezydent pojechał do Brukseli,żeby przyjrzeć się przeciwnikom politycznym. Moja siostra się żachnęła "a skąd ty cholero wiesz że po to?" Taka jest neutralna TVN. W BBC-osobiste wypowiedzi komentatora są niedopuszczalne. Przecież pojechał na debatę o Gruzji [dziś przy kolacji] Tuskowym Gruzja wisi. Wysłuchał 11 min. co ma Irlandia na temat traktatu. Obie sprawy go interesują. I chociaż Polsat powiedział--większość konstytucjonalistów jest za Tuskiem--to znaczy że nie wszyscy. TVN-pokazał jednego. Wiadomo jakiej opcji. Dariusz Rosati--najdelikatniej takie traktowanie Prez. było nie na miejscu, czy jakoś tam[uziemić Prezydenta]. Czesi i Rumuni--Prezydent i Premier.

lawenda
15-10-2008, 20:10
Wejście bez zaproszenia to wielki nietakt i pewnie jestem taka. Widzę Lilu, że pewnie Cię giez ukąsił. Taka spokojna a tu ;- "więzienia po talbach ponoć puste", noblista nie ma u Ciebie uznania a przecież nie wszyscy ludzie rodzą się już z genami inteligencji. Można ją nabyć, ale jakie życie nudne bez ludzi zwyczajnych. Miernota też chce oddychać nawet wsód inteligencji.

Lila
15-10-2008, 20:11
Ogólnie Donald dostał nokaut .Nawet pokazała to transfuzja z Walterowni,co i dziwne jest.

Co do Gruzji.Nie wyobrażam sobie Radzia .Za mały harcerzyk z niego.

Lila
15-10-2008, 20:13
Wejście bez zaproszenia to wielki nietakt i pewnie jestem taka. Widzę Lilu, że pewnie Cię giez ukąsił. Taka spokojna a tu ;- "więzienia po talbach ponoć puste", noblista nie ma u Ciebie uznania a przecież nie wszyscy ludzie rodzą się już z genami inteligencji. Można ją nabyć, ale jakie życie nudne bez ludzi zwyczajnych. Miernota też chce oddychać nawet wsód inteligencji.

Giez mnie nie ukąsił.Tylko cuś źle czytasz.Więzienie miało być dla mafii z FLorydy.Czytaj uważnie ,OK ?

A czy premiera ktoś zapraszał ? Daj spokój.Miała być delegacja z Polski.Premier sam się zaprosił.A raczej wprosił,bo o kilku sprawach nie ma pojęcia .Z tego szczytu.

Miernota niech oddycha.Ale po co pieprzy głupoty?

Pani Slowikowa
15-10-2008, 20:13
Bo jeżeli już to ja wolę na Alaskę, przynajmniej prześliczne karibu sobie pooglądam, albo łosie.

eeeetam :rolleyes: za zimno i za pusto:)

Sengaia
15-10-2008, 20:15
Prostota wyrażeń Twych,jest równa prostactwu premiera

Przepraszam ale to nie ja mam profesorat.
Nie wiem dlaczego powołujesz się na "prostactwo" Premiera-ja nie opowiedziałam się za nim ani za Kaczyńskim- po prostu w tym wypadku Prezydent przekroczył swoje kompetencje ot co

aha i nie nazwałam Wałęsy-mędrcem... być może jesteś droga Lilu mądrzejsza od wszystkich Prezydentów Polski i świata jak i od wszystkich forumowiczów-ale swoimi hm wtrąceniami i ambitnymi porównaniami [zupełnie nei wiem w jakim zamierzeniu] sama powinnas sobie dopisać swój cytat Prostota wyrażeń Twych,jest równa prostactwu premiera
poza tym nie wiem dlaczego tak dogryzasz-to jest forum i każdy wypowiada swoje zdanie-nie musisz dodawać tak ambitnych porównań i czytałam Konstytucję wiele razy.

ps nie ja głosowałam na Kaczora [i] Donalda więc ja się nie obrażam na uwagi pod adresem ich głupot:D

Jak to powiedział jeden z posłów: "wam już całkiem odbiło!"
Moje ulubione zdanie dzisiejszego wieczoru:D