PDA

View Full Version : Przyznano tytuły Mistrza Mowy Polskiej - komentarze

szarotka
23-09-2008, 19:42
Komentarz do artykułu: Przyznano tytuły Mistrza Mowy Polskiej (http://www.senior.pl/121,0,Przyznano-tytuly-Mistrza-Mowy-Polskiej,4555.html)
--------------------
A ja głosowałam na Pana Andrzeja Zalewskiego-ale wybranym też gratuluję!!!

Malwina
23-09-2008, 20:30
coraz mniej tych mistrzów- niechlujstwo języka siega zenitu a mnie to baaaaardzo boli

mimoza
23-09-2008, 21:58
Akcji przyświecają słowa Jana Pawła II: „Jeśli Ojczyzna jest domem naszym – to język jest dachem ów dom osłaniającym. Brońcie go i chrońcie”.

Wszyscy nagrodzeni i nominowani zasługują na miano Mistrza Mowy Polskiej. Szkoda, że elegancja formy, czystość językowa itp. może nie zanika, ale jest w tzw. odwrocie. Ulica ma swój język, dla mnie, dla nas to bełkot niestety ... Cz

gratka
23-09-2008, 22:28
coraz mniej tych mistrzów- niechlujstwo języka siega zenitu a mnie to baaaaardzo boli
Zauważcie, że teraz bez przerwy ludzie rozmawiają . Tylko, że jest to rozmowa przez telefon, lub jeszcze bardziej uproszczona jej forma - wysyłanie SMSów.
Przez komórkę mówi się gdzie jestem i co robię. Wysyłanie SMSa to jak wklejanie emotikona, czyli skrót.
Rozmowa bezpośrednia jest bardziej o nas, o egzystencji, o czymś ważniejszym. My jesteśmy pokoleniem rozmowy i książki, a teraz przychodzi pokolenie krótkiego komunikatu i wideoklipu.

POLA
23-09-2008, 22:48
z nagrody dla Kuby Strzyczkowskiego, który jest dla mnie mistrzem dialogu w "Za, a nawet przeciw". Już drugi dzień baluje po owacjach i dlatego pewno nie słyszę go po 12:00 w radiowej Trójce.

Wśród laureatów brakuje mi Barbary Wachowicz. Kto tak potrafi pięknie opowiadać jak ona?