PDA

View Full Version : Związki wywołują stres: kłótnie na porządku dziennym, partnerzy irytują wadami - komentarze


senior A.P.
25-09-2008, 13:16
Komentarz do artykułu: Związki wywołują stres: kłótnie na porządku dziennym, partnerzy irytują wadami (http://www.senior.pl/92,0,Zwiazki-wywoluja-stres-klotnie-na-porzadku-dziennym-partnerzy-irytuja-wadami,4565.html)
--------------------
Pozycie w zwiazku malzenskim lub partnerskim wynika z wielu czynnikow.Bardzo waznym jest dobor partnerow od strony cech charakterow .Sa charaktery ludzkie ktore nie moga z soba wspolzyc na dluzsza mete, dlatego tez powinnismy partnera na przyszle zycie poznac od kazdej strony ,takze od daty urodzenia.
Okres poznawania (narzeczenstwa) powinien byc dosc dlugi,w tym czasie warto ze soba wspolzyc pod kazdym wzgledem,takze pomieszkac z soba i poznawac sie przez cala dobe. Na rozpoad zwiazkow duzy wplyw ma system ustrojowy kraju w ktorym zyjemy ( o tym autor artykulu nie wspomina) - inaczej zyje sie biednym,inaczej bogatym.
Waznym jest wychowanie jakie wyniesli partnerzy z domu rodzinnego,wazna jest majetnosc i wyksztalcenie,choc zdarza sie ,ze biedni tez sa szczesliwi a bogatym i dziesiaty partner nie dogodzi !
Warto zwrocic uwage na pochodzenie partnera,z rodzin patologicznych nie bedzie to dobry partner.
Gdy poznamy juz partnera ,jego cechy charakteru,zalety i wady - pamietajmy,ze go juz "nie wychowamy" (czym skorupka za mlodu...) wtedy nie ma co zwlekac z rozwodem nawet wbrew przykazania "co Pan Bog zlaczyl..",bo tym bardziej zgrzeszymy poglebiajac zlo !
Udanego zycia Zycze nowym zwiazkom !

Basia.
05-10-2008, 17:52
Zgadzam się ze swoim poprzednikiem, "nie wychowamy" partnera i dlatego nie ma sensu utrzymywać związku na siłę. Długoletnie narzeczeństwo nie gwarantuje niczego zgodnie z przysłowiem "jak się ożeni to się odmieni", często bywa że po udanym trwającym kilka lat narzeczeństwie partner po podpisaniu papierka zmienia się bardzo na niekorzyść i małżeństwo się rozpada. Nie ma recepty na udany związek, każdy musi sam znaleźć odpowiedni sposób na szczęśliwe życie w duecie.

jakempa
06-10-2008, 12:31
W żadnym związku nie może byc egoizmu i narzucania swojej woli, związek bez wspólnych zainteresowań, kompromisów, ale nie jednostronnych, tylko obopolnych,bez przyjażni i miłości nie będzie nigdy trwałym, udanym związkiem,a wykształcenie, majętnośc, pochodzenie to naprawdę wg mnie nie ma znaczenia, wszystko można osiągnąć jezeli człowiek tego chce, najważniejsza jest chęć bycia razem,wzajemny szacunek i osobista kultura, nie można żyć z kimś kto jest dominującym terrorystą psychicznym, miłośc i przyjażn to jest przynajmniej namiastką i gwarantem udanych związków, bo jeżeli nawet miłośc się wypali pozostaje przyjażń,która niejednokrotnie jest trwalsza i gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, a przy rozstaniu pełną kulturę bez poczucia skrzywdzenia drugiej osoby.