PDA

View Full Version : Jacy sa polscy dziennikarze ?


senior A.P.
26-09-2008, 13:46
Jestem pod wrazeniem wczorajszego wystapienia Mieczyslawa Rakowskiego w tvn24 i jego relacjach w rozmowie z dziennikarzem,ktorego nie znam nawet z nazwiska,zreszta nie przykladam wagi do nazwisk a do sposobu zachowan i kultury osobistej.
Rozmowa starego dziennikarza z mlodym ale juz upierzonym "gryzi/slowo- piorkiem" byla 1:0 dla Rakowskiego starego i zasluzonego przeciez redaktora (kiedys naczelnego).
Poddaje pod dyskusje - jak my seniorzy widzimy dzisiejszych mlodych i nieco starszych polskich dziennikarzy w stanie czynnym.
Osobiscie uwazam ,ze z etyka dziennikarska jest troche u nich na bakier ,nie mowiac o kulturze bycia.
Komu sluza polscy dziennikarze ?
Zapraszam do dyskusji.

senior A.P.
26-09-2008, 14:12
Zagladaja i tutaj "studenci dziennikarstwa" i to jaka klasa !

Dariusz Kosiur
26-09-2008, 14:48
Zacznijmy wymieniać po nazwisku tych polskich dziennikarzy. Może zaczniesz pierwszy, bo ja jakoś nie mogę sobie przypomnieć? Pamięć mnie zawodzi, czy co?
Dariusz Kosiur

senior A.P.
26-09-2008, 14:57
Moze zaczniemy od takich znanych jak Andrzej Morozowski i Tomasz Siekielski prowadzacy program "Teraz My" na antenie TVN.
Ci dopiero maja tupet i "zaciecie dziennikarza" !

Lila
26-09-2008, 15:29
A Kamilek Durczok ? Choć moim zdaniem nieco skrzydła mu już opadły.
A Lis z Lisicą ? O Jezu.Hania piękna ,podobnież nadmuchana - silikonem .

Aaaa,Wy pewnie nie o tym ?:D
No to co powiecie o Monice ''manolo blachnik '' Olejnik ? Dobra z niej dziennikarka .Byłoby znacznie lepiej,aby wszystkich swoich rozmówców .cisnęła z jednaką siłą.Ale za te buty ,to jej wybaczam.

senior A.P.
26-09-2008, 15:41
Faktycznie na p.Olejnik warto zwrocic uwage ,moze nie od strony ubioru ,co na jej zwrok ,ktorym przeszywa swego rozmowce ,to cos takiego jak na przesluchaniu.
Ach te ojcowskie geny !

Lila
26-09-2008, 15:56
Faktycznie na p.Olejnik warto zwrocic uwage ,moze nie od strony ubioru ,co na jej zwrok ,ktorym przeszywa swego rozmowce ,to cos takiego jak na przesluchaniu.
Ach te ojcowskie geny !

?????????? Geny ojcowskie ? Ojciec też cuś przeszywał ? Krawiec damski może ? Nic nie wiem.

jolita
26-09-2008, 16:07
nie przykladam wagi do nazwisk a do sposobu zachowan i kultury osobistej.
.
poprostu zachowania i kultura osobista daleeeeko odbiegły (bądź spadły) od czasu gdy dziennikarstwem parał się p.Rakowski.
Jako "oglądaczka" wyłącznie TVN i 24 wyróżniam p.Justynę P. oraz p.Kalczyńską . Pierwszą za profesjonalizm, drugą za wielkie postępy w rozwoju. Co do innych - może z małymi wyjątkami rzadko który dziennikarz radiowy lub t.v. p. przykłada wagę do dykcji, że nie wspomnę o braku czystej polszczyzny...Podobno kiedyś za takie np. 'dziś jest drugi wrzesień" i t.p. ponosiło się kary finansowe a dziś... ech!

POLA
26-09-2008, 16:10
Myślę, że nie można wszystkich dziennikarzy wrzucać do takiej samej szufladki, bo materia, którą się zajmują, jest bardzo różna.
Jak zestawić Olejnik, Durczoka i np. Strzyczkowskiego? Nie da się, co najwyżej możemy porównywać dbałość o poprawność językową, a treść materii, którą się zajmują, często narzuca formę pytań.

Wielu dziennikarzy czytało "Erystykę" Schopenhauera, ale nie każdy w tej konwencji się odnajdzie. Do tego potrzebny jest też "charakterek", typ osobowości, z czym bywa różnie.

Drażni mnie niedbałość językowa niektórych dziennikarzy, ubytki w dykcji, nieznajomość praktycznej polszczyzny na co dzień. Oni powinni być wzorem, a często nie są i w żaden sposób pogoń za nowościami i sensacjami nie usprawiedliwia niechlujstwa i braków w podstawach poprawnej polszczyzny.

nazwisk nie wymieniam... na razie:)

Scarlett
26-09-2008, 18:13
Tomasz Sianecki bardzo mi odpowiada i uważam go jednego z lepszych dziennikarzy w Polsce. Polot,humor i elegancja. Nie robi nic na siłę i tak zwyczajnie mu to wychodzi.

babciela
26-09-2008, 18:55
Mnie natomiast nieprawdopodobnie denerwujeLisica(ta z silikonem)To ,co ta kobieta zrobila z jezykiem polskim(zreszta zauważyłam ,że inne prowadzace Dziennik mowia z ta sama maniera).....Uważam,ze powinna iśc do dobrej szkoły dykcji,powinna nabyc elementarnych wiadomosci na temat kładzenia akcentu w jezyku polskim,no i powinna nauczyc sie chociaz troszke otwierac usta przy przekazywaniu nam wiadomosci(to nic ,ze prawie same kryminalne).Bardzo zle ja odbieram,i na szczescie mało słyszę(bo i wiadomosci-no... takie jakie sa ,i ta ...jej wymowa).

babciela
26-09-2008, 18:57
A Olejnikowej nie lubie za kompletny brak obiektywizmu-powinna ustapic miejsce lepszym.

Alsko
26-09-2008, 19:04
Przecież oni wszyscy mają kłopoty poważne z akcentem. Przeważnie panie - to fakt.
Zastanawiałam się kiedyś, czy to jest wygodne w użyciu. I czy uczą się tego specjalnie, czy tak samo im (nie)wychodzi.

chickita
26-09-2008, 19:21
Polscy dziennikarze, moim zdaniem oczywiście, zatracili podstawową cechę. Rzucają się jak sępy na ten sam temat, podbierają sobie zdjęcia, plagiatując wypowiedzi. Nie zważają czy osoba, o której piszą faktycznie jest winna? Wycierają sobie o nią nogi. Nie weryfikują prawdziwości zdarzeń. Przepraszam, nie ma już komu powiedzieć. To jest dziennikarska postawa? Raczej chamstwo za kasę.

senior A.P.
26-09-2008, 22:03
IV wladza w Polsce ma sie dobrze i jest swietnie oplacana. Warto tez popatrzec na dostojnych rodzicow mlodych dziennikarzy,ma moze ktorys pochodzenie robotniczo-chlopskie ?

admin
26-09-2008, 22:18
Użytkownik Alisia jest proszona o stosowanie się do Regulaminu i nie załatwianie swoich osobistych spraw na publicznym forum.

Lila
26-09-2008, 22:20
czytam kilka postów i..... szukam w profilu Twojego interlokutora, a tam co widzę: bez imienia, bez zainteresowań, bez znajomych, bez chętnych nawiązania kontaktu w formie komentarzy czyli 0 (czyt,"zero").
Moja miła i Ty z zerem rozmawiasz?!?

Wiesz Joluś,ja też musiałam wycofać dane.A i to mnie zlokalizowała taka jedna.Dokładnie.
Próbuję jak z dzikim kotem ...po dobroci.:D
No i właśnie.Przyszedł dzisiaj do mnie bardzo chory biedak po pomoc.Z białą krawatką i w białych skarpetkach.Dzikusek.
Dostaje antybiotyk i wygrzewa się w koszyczku w kotłowni.
Podrapał mnie,że krew mnie zalała.Dosłownie.:D
Ale już jest zgoda.
Co nie oznacza,że Alisia mu dorównuje w czymkolwiek.Nawet drapie bez wdzięku,tak jakoś ....jak brzytwą po szybie.

senior A.P.
26-09-2008, 22:23
A to jest on czy ona - pytam o tego adoptowanego kotka.
Alisia/Alisie zostawcie w spokoju,zmeczenie robi swoje.

Lila
26-09-2008, 22:27
No adminko Joanno.Ależ mnie wkufiłaś,sugerując iż mnie mogą łączyć jakieś "OSOBISTE'' sprawy z mafią florydzką.
Strzelam fochem i idę sobie...wrrrr...do realu.:D
Senior,to jest on.Ale ja mam jeszcze 10 szt.

Mar-Basia
26-09-2008, 22:29
Wiesz Joluś,ja też musiałam wycofać dane.A i to mnie zlokalizowała taka jedna.Dokładnie.
Co nie oznacza,że Alisia mu dorównuje w czymkolwiek.Nawet drapie bez wdzięku,tak jakoś ....jak brzytwą po szybie.

Jolita, gdybys wiedziala jakie teksty wypisywala do mnie na privie - wlosy deba staja! Moge Cie zapewnic, ze w nie dziennikarskim stylu. Ta kobieta nie potrafi wspolzyc z ludzmi, musi wulgarnie atakowac, stosowac chwyty ponizej pasa. Samo zycie.

senior A.P.
26-09-2008, 22:31
Musze sie miec na bacznosci ,jezeli na Florydzie dziala jakas mafia o ktorej nie wiem. Moze znowu jakis polski general chce sie tu osiedlic i te mafie scigac ?
Owszem kupuja hotele,prowadza interesy ,nic nie wiem aby byly to mafie.
Koncze i ja i ide sie rozejrzec.

jolita
26-09-2008, 22:44
Jolita, gdybys wiedziala jakie teksty wypisywala do mnie na privie - wlosy deba staja! Moge Cie zapewnic, ze w nie dziennikarskim stylu. Ta kobieta nie potrafi wspolzyc z ludzmi, musi wulgarnie atakowac, stosowac chwyty ponizej pasa. Samo zycie.

Marbelko i Liluś - jest takie polskie słowo i czynność: ignorować... polecam z całą życzliwością (sprawdzone!) pozdrawiając Was serdecznie

POLA
27-09-2008, 17:01
J.Korwin-Mikke:
(http://www.dziennik.pl/opinie/article243346/Korwin_Mikke_Unia_realizuje_hasla_Hitlera.html)
Dlaczego wy, banda chamów, która wypromowała Leppera, jak myśmy mówili, że trzeba go powstrzymać, to pies z kulawą nogą nie przyszedł na konferencję? A jak Lepper blokował drogę, to byliście tam od razu!

Hmm...:mad:

POLA
27-09-2008, 17:11
Dzisiaj rano Ziemkiewicz w radiowej Jedynce "przyłożył" M.Olejnik za opinię w GW o programie Wildsteina na temat afery Rywina.

Alisia
27-09-2008, 17:30
Popieram,
a na temat: lubię podejście i poglądy Rafała Ziemkiewicza.


"Polactwo"-bardzo

babciela
27-09-2008, 20:11
No i dobrze zrobil.T ez lubie Ziemkiewicza-mysle,że on powinien wypowiadac sie za swojego szefa.

Basia.
27-09-2008, 21:34
oglądam jego programy na kanale Historia.

senior A.P.
28-09-2008, 09:49
Dziennikarze wykreowali Leppera ? Moze Tuska i Kaczynskich tez ???
A kto go "pogrzebal " lub grzebie ?
Dziennikarska brac odpowiednio wyszkolona,dobrze oplacana i pozwalajaca sobie na wiele (chociazby jazda samochodem z nadmierna predkoscia) dzisiaj moze bardzo wiele i to nie tylko w Polsce ale na calym swiecie .
Przewaznie zyje sie im dobrze ,nikt nie jest w stanie dorownac im w slowie i pismie ale czy w nich zostalo cos z czlowieczenstwa ?
Wydaje mi sie ,ze sa na bakier z prawda.
Kto im daje wladze ,bo rzadzcym napewno pieniadz .
Moze to wladza ich kupuje ???

Lila
28-09-2008, 10:05
Senior ,dobrze prawisz.

senior A.P.
28-09-2008, 10:31
Dziekuje ,wstalem dzisiaj prawa noga ,choc to "wczesny ranek" u mnie - tak to juz jest ze spaniem po 60-tce,w dodatku z mloda wiewiorka adoptowana po huraganie.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji,jak czytam to dosc burzliwej, podczas mojej nieobecnosci - kosz na smiecie pelny !
Nie dobrze sie wczoraj tu dzialo,jaki powod ? Szukalem czy mnie ktos z imienia nie laskotal na forum ale narazie nie znalazlem.
Dzisiaj niedziela i chyba wszyscy przekaza sobie "znak pokoju" po chrzescijansku, po powrocie ze mszy porannych lub popoludniowych ,rowniez z zakupow z supermarketow.

Rodacy kochajmy i szanujmy sie ,zlosc pieknosci szkodzi !

Lila
28-09-2008, 11:49
Barbara Kasprzycka i J.K.Mikke.


Unia Europejska realizuje praktycznie wszystkie hasła Adolfa Hitlera od gospodarczych po walkę z papierosami. Ja z tym walczę, walczę z hitleryzmem i proszę mi nie imputować, że ja popieram hitleryzm.

-Ostatnio o panu słychać tylko w otoczce skandalu.-

To dlaczego pani nie cytuje moich głębokich analiz, których robię kilka tygodniowo? Niech pani spojrzy w lustro i spyta się siebie? Dlaczego wy, banda chamów, która wypromowała Leppera, jak myśmy mówili, że trzeba go powstrzymać, to pies z kulawą nogą nie przyszedł na konferencję? A jak Lepper blokował drogę, to byliście tam od razu!



Ha,cuś w tym jest.

senior A.P.
28-09-2008, 12:16
A jest !
Kazdy z naszych politykow chce zaistniec w mediach,tylko czy go dopuszcza.
Lepper jeszcze sie pojawi gdy przyjda wiatry wschodnie.

POLA
28-09-2008, 15:16
Barbara Kasprzycka i J.K.Mikke.


Unia Europejska realizuje praktycznie wszystkie hasła Adolfa Hitlera od gospodarczych po walkę z papierosami. Ja z tym walczę, walczę z hitleryzmem i proszę mi nie imputować, że ja popieram hitleryzm.

-Ostatnio o panu słychać tylko w otoczce skandalu.-

To dlaczego pani nie cytuje moich głębokich analiz, których robię kilka tygodniowo? Niech pani spojrzy w lustro i spyta się siebie? Dlaczego wy, banda chamów, która wypromowała Leppera, jak myśmy mówili, że trzeba go powstrzymać, to pies z kulawą nogą nie przyszedł na konferencję? A jak Lepper blokował drogę, to byliście tam od razu!



Ha,cuś w tym jest.
Lila, opinię JKM o dziennikarzach zacytowałam w poście 23, co nie oznacza, że zgadzam się z jej autorem.
Powiem tak: jaki popyt, taka podaż i dziennikarze spełniają tylko oczekiwania swoich czytelników lub widzów, niestety. Rozmawiałam niedawno z kimś z tej branży, przeprowadzono badania nad poczytnością pewnych działów tematycznych. Wyniki jakie są - łatwo wydumać. Statystyczny zjadacz chleba nie czyta długich artykułów na tzw. tematy poważne, szuka sensacji, plotek, podobnie rzecz wygląda z programami TV - te ambitniejsze nie cieszą się wzięciem, więc może to nie tylko wina dziennikarzy?

babciela
28-09-2008, 15:52
Totez mamy,to co mamy.Ja dopiero niedawno dowiedzialam sie kto to jest Doda,ale co mnie ona obchodzi???jej zycie prywatne???-tez nie.Po prostu jedni maja takie priorytety w życiu,inni przeciwne-ale minimum wiedzy o tym co sie dzieje w temacie polityka,nie zaszkodzi-no i wlasne spojrzenie na to wszystko.Ja tez uwazam ze czyje media i dziennikarze dobrze oplacani-tego wladza...Pamietacie ,co robiono z Kaczynskimi?-a mimo takich mediow utrzymali wcale niemały elektorat...dokonali cudu,tak uwazam.

senior A.P.
30-09-2008, 13:21
Ach ci dziennikarze ,co jeden to lepszy - taki np ."niezalezny " Michalkiewicz ,dobrze pisze i to za wlasne pieniadze.

senior A.P.
30-09-2008, 20:15
Ogladacie Panstwo programy w TVN24 i zauwazacie jak to polscy dziennikarze nachalnie wchodza w zdanie a nawet w slowo swoim rozmowcom/dyskutantom powodujac balagan i przekrzykiwanie ?
W telewizji amerykanskiej czy rosyjskiej tego nie ma - jest spokojne wysluchanie wypowiedzi danego dyskutanta i dopiero zabieranie glosu przez nastepna osobe.
Do tego ta rozmowa odbywa sie "przy pomocy rak" (wymachiwania we wszystkich kierunkach,nawet pod nosem rozmowcy).
Brzydkie to bardzo i niekulturalne.

senior A.P.
02-10-2008, 11:52
Dziennikarze to wierni sludzy ,kazda partia ma swoich i to jakich !
Starzy i mlodzi,brzydale i pieknisie ,nachalni i nieustepliwi ,walczacy jak lwy o kase .
Piekne to dziennikarskie widowisko i zbiorowisko, biegajace stadnie tam gdzie tylko to mozliwe i gdzie ich wpuszcza .
Pytanie tylko:
Co my z tego mamy ???

senior A.P.
02-10-2008, 11:54
Przyjaciel siedzacy siedzacy obok mnie mowi:
Jak to co ? WODE Z MOZGU !!!

Basia.
02-10-2008, 12:15
Dziennikarze to wierni sludzy ,kazda partia ma swoich i to jakich !
Starzy i mlodzi,brzydale i pieknisie ,nachalni i nieustepliwi ,walczacy jak lwy o kase .
Piekne to dziennikarskie widowisko i zbiorowisko, biegajace stadnie tam gdzie tylko to mozliwe i gdzie ich wpuszcza .
Pytanie tylko:
Co my z tego mamy ???
jak to co my z tego mamy? MAMY KABARET.

senior A.P.
02-10-2008, 12:58
Kabaret piszesz ?
Do smiechu czy do lez ???

Lila
02-10-2008, 13:09
Senior,Trybunał Konstytucyjny rozpatruje parę ustaw dotyczących mediów.
Zobaczymy.Z tego co wiem,skłania się jednak ku pewnej cenzurze.

senior A.P.
02-10-2008, 13:12
Moze wpierw zaczac od zmiany Konstytucji RP ?

Basia.
02-10-2008, 15:08
Kabaret piszesz ?
Do smiechu czy do lez ???
częściej do łez /moim zdaniem oczywiście/. :confused:

senior A.P.
03-10-2008, 10:48
Co ciekawe dziennikarze biora sie za biskupow.
Moze byc ciekawie ,bo to bratnie dusze i maja "gadane".
Zagrozony biskup Goclowski - to chyba na pierwszy ogien a potem kto wie ?
I komu dzisiaj wierzyc,ze jest uczciwy ???

senior A.P.
17-10-2008, 13:38
Bylo paru mlodych uczciwych dziennikarzy ale dzisiaj juz pracuja poza dziennikarstwem.
Stare wygi trzymaja sie dobrze !

senior A.P.
20-11-2008, 11:08
Ostatni wpis z przed miesiaca ,wracam wiec do dziennikarzy i ich pewnosci w sile i sposobie "przekonywania" gapiacych sie w telewizor ,sluchajacyh radia ,czytajacych gazety.
Wczoraj w "kontaktach po kontaktach" (tvn24) Polska znowu zobaczyla Andrzeja Leppera i z nim wywiad "mistrza telewizyjnego" (nazwiska nie podaje,kto ogladal ten wie).
Jak to moze dziennikarz starszego i powaznego czlowieka gasic nawet w wypowiedzi z tego co co czynil, przekonali sie ci co ogladali ten program.
Panie Andrzeju Lepper !
Po co sie Pan godzi na takie wywiady,gdzie nie pozwalaja mowic a tylko ogladac "lanie goscia" w studiu ???
Jest Pan czlowiekiem zasluzonym dla " Samoobrony" i innych ludzi i co ? Daje sie Pan blaznic w okienku telewizyjnym,za co za pare minut programu "wysokiej ogladalnosci" ?
Nawet puszczono Panu i widzom filmik dokumentalny w ktorym zadrwiono z Pana a Pan pokornie obcieral lzy wzruszenia i tlumil drzacy glos.
Po co Panu takie programy aby tylko zaistniec u kpiarzy ?

Nie tedy droga do wolnosci,ze pokaza cie w telewizji,my chcemy zobczyc PATRIOTOW POLSKICH w realu .
Dziennikarzom radze stosowac umiar a ich chlebodawcom zastanowienie sie nad swym losem.
Nic i nikt nie jest wieczne/y,wy tez przeminiecie,czas przemija !!!

senior A.P.
20-11-2008, 14:07
Jak wielki musi miec interes dziennikarz aby z mikrofonem i obiektywem przez caly dzien szukac sensacji i to wszedzie gdzie sie tylko da .
A ile sie nam narobilo sledczych dziennikarzy,jak swietnie prowokuja ,podstawiaja sie,graja lepiej niz aktorzy.
To sa dopiero talenty !

senior A.P.
15-12-2008, 11:58
Najwiekszy talent ma dziennikarz iracki - celnie rzuca butami w Prezydenta USA w dodatku przy tym wykrzykujac prawde dokonana.
A nasi dziennikarze wygladaja na "nienaszych",nie staja w obronie narodu polskiego .
Powod ?
Prawdopodobnie boja sie utraty pracy.
Ten w Iraku moze wyjsc na "bohatera narodowego" ,zreszta juz caly swiat sie o nim dowiedzial.

Lila
15-12-2008, 12:09
Ten w Iraku moze wyjsc na "bohatera narodowego" ,zreszta juz caly swiat sie o nim dowiedzial.


Ja tylko wiem,że on nie chodzi boso.I to wszystko.Zresztą nie trafił 2 razy.Powinien mieć zapasowe buty przy sobie,jak koło w samochodzie.

senior A.P.
15-12-2008, 13:11
Za trzecim razem napewno "rzut bylby celny" - niestety brak trzeciego buta i "tarcza antybutowa" nie pozwolila.