PDA

View Full Version : Czy kryzys w USA dotrze i do nas?


Kazimierz
27-09-2008, 10:36
Mówią, że napewno. Czy dostrzegacie już jego jakieś objawy w życiu, u nas ? A Polonia (wszędzie)?

senior A.P.
27-09-2008, 11:43
Przeciez juz dociera .
Kazdy kryzys wynika z niepohamowanych apetytow najbogatszych .
Juz bardzo dawno temu stwierdzono wyzysk czlowieka przez czlowieka i nazwano to kapitalizmem ,obecnie przykryto go plaszczem demo-kracji .

Dariusz Kosiur
27-09-2008, 16:44
Ten kryzys zainicjowano w 1944 w Bretton Woods. Zapisano tam wtedy warunki umożliwiające przekształcenie $ USA w światową walutę. Od tego momentu bank centralny USA (FED), który jest prywatną własnością żydowską od 1913 r. umożliwił wykreowanie ogromnych ilości $ USA na, które nie ma pokrycia w dobrach i produkcji USA - jedynego gwaranta wartości $ USA. Ilość $ przekracza wielokrotnie wszystko to, co posiadają i produkują USA.
Finansowa oligarchia chcąc uciec przed dramatycznym kryzysem i utratą stanu posiadania uruchomiła € - euro, walutę UE, którą chce zastąpić światowego $ USA. Jednak na przeszkodzie stoi brak surowców energetycznych pod, które można byłoby kreować € - euro, tak jak niegdyś $ USA. Stąd ataki na Rosję, na jej zasoby surowcowe.
Ten kryzys, choć zainicjowany w instytucjach finansowych jest jednak totalny, dotyczy wszystkich sfer funkcjonowania państw. Jego skutki odczuwamy już w Polsce od 1990 r. - systematycznie rozrastaja się obszary nędzy w Polsce. Trudno przewidzieć jego rozmiary i zakończenie. W każdym razie jedno już widać: komunizm, czyli liberalny kapitalizm, bo to jest dokładnie ten sam system musi być przez wolnych ludzi wyrzucony na śmietnik i do tego dojść musi i dojdzie.
Dysponujacy wolnym kapitałem, chcąc się uchronić przed jego utratą powinni zamienić go na ziemię lub kruszec.
Dariusz Kosiur

martunia
27-09-2008, 21:04
Mam pytanie, który post?
Jakoś nie widzę.

Dariusz Kosiur
27-09-2008, 21:08
Bo admin zadziałał.
Dariousz Kosiur

Kazimierz
27-09-2008, 21:16
Mam pytanie, który post?
Jakoś nie widzę.

Martuniu ! Wykasowali parę postów,min.moją odpowiedź na post M50 i inne, razem chyba 3. Ale dobrze się stało. M50 zaczęła dokuczać wszystkim trzem,którzy do tej pory zabrali głos merytoryczny. Nie będę już pisał,czego dotyczyły posty usunięte przez Admina,bo nie chcę jątrzyć sprawy. Mam nadzieję, że Admin będzie szybciej reagować na chamskie odzywki, ze wszystkich stron. Nie zaczepiony,nikomu nie odpyskowuję. Na zaczepki i obelgi,używam podobnego sprzętu.

bogda
27-09-2008, 21:19
Admin nie wykasował, tylko przeniósł do kosza .....

Mar-Basia
27-09-2008, 22:10
Martuniu ! Wykasowali parę postów,min.moją odpowiedź na post M50 i inne, razem chyba 3. Ale dobrze się stało. M50 zaczęła dokuczać wszystkim trzem,którzy do tej pory zabrali głos merytoryczny. Nie będę już pisał,czego dotyczyły posty usunięte przez Admina,bo nie chcę jątrzyć sprawy. Mam nadzieję, że

Admin będzie szybciej reagować na chamskie

odzywki, ze wszystkich stron. Nie zaczepiony,nikomu nie odpyskowuję. Na zaczepki i obelgi,używam podobnego sprzętu.

Zajrzyjcie do "smieci" - komentarz zbyteczny.

martunia
27-09-2008, 22:14
Marbello już tam byłam.
Bez komentarza.
Nie zadawaj się ze śmieciami.
Pa, mimo wszystko spojnych snów.

Lila
27-09-2008, 23:03
No któż powiedziałby,że tak się przejmiemy kryzysem w USA.
Czyli kontynuujemy tradycje naszych przodków ,przede wszystkim Kościuszki i Pułaskiego.

Ps.Kazimierz,nie wstyd Ci ???

Alisia
27-09-2008, 23:10
No któż powiedziałby,że tak się przejmiemy kryzysem w USA.
???

nerwicy sie nabawisz.

Oczywiscie ze dotrze,tylko glupiec moze sie cieszyc z recesji w Ameryce,lata 30 to nie tak odlegle dzieje.

Lila
27-09-2008, 23:11
Acha ,jestem za siłami szybkiego reagowania !!!

Sama przeżyłam obrzydliwy atak sklonowanego chama ,i wiem ,że tylko szybka reakcja może coś pomóc.
Może GROM lub FORMOZA wystarczy ?

Alisia
28-09-2008, 00:34
Martuniu ! Wykasowali parę postów,min.moją odpowiedź na post M50 i inne, razem chyba 3. Ale dobrze się stało. M50 zaczęła dokuczać wszystkim trzem,którzy do tej pory zabrali głos merytoryczny. Nie będę już pisał,czego dotyczyły posty usunięte przez Admina,bo nie chcę jątrzyć sprawy. Mam nadzieję, że Admin będzie szybciej reagować na chamskie odzywki, ze wszystkich stron. Nie zaczepiony,nikomu nie odpyskowuję. Na zaczepki i obelgi,używam podobnego sprzętu.


Blad,Kazimierzu,to tylko w jedna strone dziala, niektore osoby moga nawrzucac ile wlezie ,pojsc na inny watek ,powiedziec:," Alisia sie mnie czepia" i to jest w porzadku.Brac jak ubogi w torbe to nasza rola,a okrety wielotysieczniki sa nietylane,
no coz ,flota jest potrzebna polskiej gospodarce,a temu forum wytrwali wpisywacze

babciela
28-09-2008, 07:27
A mój post-merytoryczny,spokojny zostal skasowany,drugi też,daleki od chamstwa,ale wyrazajacy oburzenie na sposób prowadzenia dyskusji ,tez wykasowany.prosze Admina o przywrocenie tego pierwszego.Drogi admin prosze przeczytac a potem do kosza.Ja nprawde jestem coraz blizsza odejscia,agresja uczestników ,samowolka admina...

aannaa235
28-09-2008, 07:46
babcielo!!!
nie odchodz, przecież każdy ma prawo do wypowiedzenia się.
przecież w końcu żyjemy w tzw. demokracji

babciela
28-09-2008, 07:55
Demokracja nie r owna sie chamstwu-Demos-lud Kratos-rządy-rzady ludu.Dyskusja demokratyczna nie polega na wzajemnym obrzucaniu sie błotem,od tego mamy sejm komunistyczno-demokratyczny-tutaj mamy -ja nie powiedziełam,że spokojnie ale w sposob zblizony-przynajmniej- do kulturalnego wymieniac poglady.

Mar-Basia
28-09-2008, 09:46
Demokracja nie r owna sie chamstwu-Demos-lud Kratos-rządy-rzady ludu.Dyskusja demokratyczna nie polega na wzajemnym obrzucaniu sie błotem,od tego mamy sejm komunistyczno-demokratyczny-tutaj mamy -ja nie powiedziełam,że spokojnie ale w sposob zblizony-przynajmniej- do kulturalnego wymieniac poglady.

Moje spostrzezenie z forum. 1. Jezeli ktokolwiek nie mieszkajacy w Stanach - probuje podjac jakakolwiek dyskusje na tematy dotyczacze tego kraju - dostaja natychmiast zimny prysznic na glowe od "nanturalizowanych" amerykanek. Jednym slowem - "rece precz od Korei" (przenosnia). Gdyby to byla wymiana pogladow, napewno bolesnych w wielu przypadkach - ale tylko prawda w oczy kole - niestety sa to duze dozy chamstwa i agresywnosci, korekty ortografii polskiej, ublizanie "kazdemu" co sie rusza.

2. Pewne, niedojrzale osoby, mimo zaawansowanego wieku, uwazaja, ze jezeli otworza watek - sa jego PANAMI i bawia sie w dyktatorow, probujac ustalic kto ma prawo, lub ma "s......" z jego watku.

Ah, te pampersy!!!!!!:mad:

Mozecie wywalic moja wypowiedz do kosza lub gdzie Wam sie podoba. Wlaczam ingnora.

Lila
28-09-2008, 09:54
A mój post-merytoryczny,spokojny zostal skasowany,drugi też,daleki od chamstwa,ale wyrazajacy oburzenie na sposób prowadzenia dyskusji ,tez wykasowany.prosze Admina o przywrocenie tego pierwszego.Drogi admin prosze przeczytac a potem do kosza.Ja nprawde jestem coraz blizsza odejscia,agresja uczestników ,samowolka admina...

Elunia,chyba moderatorzy przenoszą ciurkiem całość.Lepiej byłoby w ogóle wyrzucić jedną wypowiedź ,niż ciurkiem przenosić Bogu ducha winnych.
Jeżeli chodzi o mnie,to ja mogę w tym koszu sobie być,bo mnie to nawet bawi.Ale są tacy ,którzy nie chcą figurować pod tytułem ''śmiecie ''....nawet nie śmieci :D tylko śmiecie.
I trudno się z nimi nie zgodzic.
To tak pod rozwagę moderatorów.

senior A.P.
28-09-2008, 10:00
Naplesc i uciekac ?
Wstyd i nie ladnie tak sie zachowywac.
Po to jest forum publiczne aby sobie nawzajem wymieniac poglady na dany temat. W tym uczyc zachowan az do grobowej deski.
Jest to tez edukacja ,w tym i brzydko nazywanych ("pampersow" ,jakie to nowoczesne i cywilizacyjne w ustach swiatowcow) starszych ludzi (seniorow) przez "mlodzieniaszkow" lub panie uwazajacych sie za "liceum" a w lustrze muzeum !
Przeraza mnie,ze ludzie bogaci traca wraz z nabywaniem majetnosc ludzkie uczucia, a na stare lata prowadza na smyczy w odosobieniu szczoteczke do zebow jaka im zostanie w domu sedziwej starosci,uwazajac ja za pieska.
USA to piekny kraj i wielonarodowy ale na milosc boska ludzie nie wywyzszajcie sie i nie badzcie pyszni az do brzydoty wlacznie !

Lila
28-09-2008, 10:03
nerwicy sie nabawisz.

Oczywiscie ze dotrze,tylko glupiec moze sie cieszyc z recesji w Ameryce,lata 30 to nie tak odlegle dzieje.

To było do mnie.Ja się cieszę z kryzysu ?
Ależ skąd.Mnie cieszy to ,iż wśród emigracji jest niedobitek Wielkiego Kryzysu ( dla mnie to prehistoria ),który ocalał ze skoku z drapacza chmur ( Alisia ) i aczkolwiek potłuczony,będzie dzielił się doświadczeniem z innymi naturalizowanymi tubylcami.

ps.o moją nerwicę się nie martw.:D Jak nie dostałam po desancie całego drzewa geriatryczno -klonowego ,to jedna jego gałązka ...wiesz co mi może zrobić ? ...otóż ,może mi skoczyć ....panie majster.:D

Buźka w lewe uszko,mróweczko.:D

babciela
28-09-2008, 10:04
ylaczony z dyskusji i do kosza lub na pewien czas zabanowany powinien byc Kazio.Jak moZna do kobiety takimi słowami,i to stary chłop....

babciela
28-09-2008, 10:06
A ja ignoruje Alisie.Trudno...

Lila
28-09-2008, 10:07
ylaczony z dyskusji i do kosza lub na pewien czas zabanowany powinien byc Kazio.Jak moZna do kobiety takimi słowami,i to stary chłop....

Kazimierz konkretnie ...bleee..
Bo jest jeszcze Kazio i Kazik.

bogda
28-09-2008, 10:09
Babcielu ...masz rację, ale Admin wyjaśniał że do kosza idą posty naruszające regulamin a za nimi posty będące odpowiedzią innych forumowiczów na ten post, ja też miałam taki przypadek ...po prostu chamstwo trzeba ignorować, tylko że takie odezwanie się dorosłego, mającego się za inteligentnego mężczyzny do kobiety, nie może pozostać bez echa....sam wydał o sobie doskonałe świadectwo...chodzi oczywiście o Kazimierza...

babciela
28-09-2008, 10:12
Tak ,istotnie-Kazimierz-przepraszam najmocniej pozostałych Kazików,Kaziczkow itd(mam to tego imienia slabosc-moj Tato był naszym Kaziczkiem-ale jakaz to byla kultura....)

Lila
28-09-2008, 10:14
Nie zgadzam się z ignorowaniem chamstwa.Absolutnie.
Chamstwo trzeba zwalczać siłą,bo godność osobista dla bitego chama nie wystarcza.
Co z tego ,że włączy się ignora,skoro dany czy dana...oj dana ...dana :D dzieweczka kochana ,otworzy morduchnę ,nim dostanie bana.

ps.może zamiast bana ,zastosować kasowanie po całości radosnej twórczości ?
To jest ignor,tyle że w drugą stronę.

bogda
28-09-2008, 10:18
Lila...popieram...chamstwo trzeba tępić i zwalczać, tylko że dla niektórych to może być dopiero woda na młyn i dawka adrenaliny, ale tak to jest w wirtualu, trudno wyczuć każdego....

babciela
28-09-2008, 10:21
No to zwalczamy "siłom i godnosciom osobistom".

senior A.P.
28-09-2008, 10:38
A temat jest o kryzysie USA,wiec Wam napisze ,ze kongresmeni, senatorzy i ci od ktorych przyszlosc narodu amerykanskiego zalezy obradowali,debatowali i klocili sie przez cala noc i...... uradzili to co zaplanowali - 700 mld $ dolarow rzad USA przeznaczy na tych co nie potrafia liczyc a podatnicy przycisna pasa i zaplaca za bankrutow z wlasnej kieszeni.
I gdzie tu sprawiedliwosc,czyje sa banki w USA ?????????????

bogda
28-09-2008, 10:55
A wcześniej w USA odbywały się demonstracje przeciwko oddłużaniu banków. Ponad połowa Amerykanów nie chce pomagać bankom, które mogą upaść w każdej chwili. Ludzie nie chcą aby ich pieniądze szły na ratowanie rekinów bankowych.
No i co, rząd nie wziął tego pod uwagę, zrobił po swojemu, a płacą za to ludzie.

Mar-Basia
28-09-2008, 10:58
USA to piekny kraj i wielonarodowy ale na milosc boska ludzie nie wywyzszajcie sie i nie badzcie pyszni az do brzydoty wlacznie !

Wielokrotnie pisalam, ze USA jest pieknym krajem, pelnym kontrastow. To strona geograficzna. Musisz przyznac, ze "dawne" USA, ktore tak fascynowalo caly swiat nie da sie porownac z obecnym. Wielu ludzi na swiecie zadaje sobie pytanie " czy mozna lubic USA"? Odpowiedz bedzie duzym dylematem, tematem polemiki.
Obecnie USA przechodzi powazny kryzys ekonomiczny i finansowy - sytuacja starannie tuszowana od paru lat. Wszystkie chwyty dozwolone i naturalnie pierwszym "oskarzonym" sa banki. Gdyby rzad w odpowiednim momencie podjal odpowiednie srodki, narzucil reguly gry - nie doszloby do tego kryzysu. Wszyscy ludzie o tym wiedza i jezeli zabieraja glos - nie znaczy, ze sie wywyzszaja i pysza. Moge Cie zapewnic, ze Europa dostala rowniez porzadnie po tylku - pozyczajac pieniadze amerykanskim bankom - helas - takie sa zasady gry w bankowosci.

Mimo, ze niektorzy - raczej niektore "amerykanskie naturalizowane" forumowiczki wbily sobie do glowy, ze Europa sie cieszy z porazki amerykanskiej - SA W DUZYM BLEDZIE. Europa, jej mozgi finansowe skrobia sie w glowe jak wyjsc z tego bazaru, ktory dotyczy wszystkich i bedzie mial tragiczne skutki dla Afryki i Azji.

Musisz przyznac, ze niektore "pampersy" posuwaja sie za daleko, duzo za daleko w ich agresywnosci.

senior A.P.
28-09-2008, 11:12
Moze czas aby zaczac sie lubiec,milowac i co tam jeszcze aby nie bylo "wybranych" w sensie "ja lepszy ty gorsza" i odwrotnie - jak sadzisz ???
Co do bankow,to przeciez nie nowosc ,ze sa w prywatnych rekach a narod na nie robi !
I to nie tylko w USA ale prawie juz w calym swiecie ,co ciekawe specjalistow i wlascicieli bankowych laczy to samo pochodzenie.
Jest jakis Polak w Polsce (czystej polskiej krwi) co ma bank ?
Chetnie sie do tygo banku przeniose ze swymi pieniedzmi,moze mi na poczatek dac tylko 1%,bo "amerykanskie" daja ponizej i to w setnych procenta za wklady codzienne oszczednosciowe .

Mar-Basia
28-09-2008, 11:30
Co do bankow,to przeciez nie nowosc ,ze sa w prywatnych rekach a narod na nie robi !
I to nie tylko w USA ale prawie juz w calym swiecie ,co ciekawe specjalistow i wlascicieli bankowych laczy to samo pochodzenie.
Jest jakis Polak w Polsce (czystej polskiej krwi) co ma bank ?
Chetnie sie do tygo banku przeniose ze swymi pieniedzmi,moze mi na poczatek dac tylko 1%,bo "amerykanskie" daja ponizej i to w setnych procenta za wklady codzienne oszczednosciowe .

Wiem, ze temat jest kryzys amerykanski ale glownym tematem powinna byc rola bankow w tym kryzysie. Ciezko przypominac osobie, ktora spedzila wieksza polowe zycia w Szwajcarii o tzw "private banking". Napewno pamietasz chwyty "ponizej pasa", ktore usilowaly stosowac banki amerykanskie w stosunku do bankow szwajcarskich?, ktore cale szczescie pilnie strzega tajemnicy bankowej!!!!!! Doszlo do tego, ze w dniu dzisiejszym ZADEN bank w Szwajcarii nie chce podjac ryzyka i "miec" amerykanskiego klienta.
Piszesz miedzy "liniami", ze wlascicieli bankowych laczy to samo pochodzenie?
Czy widzisz w tym cos przestepczego? W koncu kazdy czlowiek, nawet o zielonej czy fioletowej krwi moze zalozyc bank - naturalnie, jezeli otrzyma na to zezwolenie (ale to juz inne story, bardziej techniczne i nasze forum nie jest stosownym miejscem na wyklady o bankowosci). W Europie, zwlaszcza w Szwajcarii jest wiele malych bankow prywatnych, ktore naleza do rdzennych Szwajcarow z dziada i pradziada, dobrych protestantow lub katolikow. Nie nalezy wrzucac wszystkich jajek do jednego kosza!!!!!!! Nie posadzisz chyba, ze Credit Agricole (Francja) - jeden z najwiekszych bankow swiatowych jest w rekach "ludzi tego samego pochodzenia" - jak to "dyplomatycznie" okreslasz. Dlatego badzmy rozsadni w tym temacie.

Zgadzam sie z Toba, ze kazda dyskusje, nawet najbolesniejsza mozna prowadzic w cywilizowany sposob bez obelg i chamstwa (ta uwaga nie dotyczy Ciebie).

senior A.P.
28-09-2008, 12:11
Oj bankierzy,prawnicy ,srodowisko lekarskie - jak ja tych ludzi znam wlasnie z USA,bo w Polsce gdy zylem bylem tego "nie swiadomy".
Mnie M123 nie musisz prawic i przekonywac ,staram sie byc dobrym obserwatorem zyciowym,zreszta dzisiaj w dobie internetu juz nic nie da sie ukryc czy przyslonic mgla propagandy.
Dobrze,ze wlasnie teraz ten kryzys i winni jego powstania wyplywa jak oliwa ale nie ma zamiaru nikogo przekonywac ,wystarczy,ze kiedys zalozylem temat "Przebudzenie" - dzisiaj ludzie juz nawet na tym forum sie obudzili.
Po lichwie poznaje sie ludzi !

tadeusz50
28-09-2008, 19:11
cytat
Jest jakis Polak w Polsce (czystej polskiej krwi) co ma bank ?
Augustynie tak pro forma jak ten Polak ma się wykazać czystością krwi. Ile pokoleń wstecz? metryki urodzenia? po mieczu i po kądzieli?

Kazimierz
28-09-2008, 21:13
Moim zdaniem,jedną z głównych przyczyn obecnego kryzysu,było przyznawanie kredytów mieszkaniowych ludziom bez odpowiedniego rozeznania,czy ludzie ci będą w stanie ten kredyt spłacać i powstał tzw. kryzys NINJA.
"Fundusze doprowadzają nas do głównej przyczyny amerykańskiego kryzysu. Są nimi NINJA. Jest to skrót od angielskich słów : No Income, No Job no Asset ( bez dochodu, bez pracy, bez oszczędności). Osoby takie w zasadzie nie posiadały zdolności kredytowej, ich pożyczki były zabezpieczane przez fundusze.
Problem pojawił się, wbrew pozorom, kiedy wartość nieruchomości zaczęła rosnąć. Pozwoliło to bowiem NINJY na dalsze pożyczki pod zastaw tej samej nieruchomości – skoro wzrosła wartość domu, można pożyczyć więcej.
W pewnym momencie bańka pękła, nastąpiła przecena. .."
Jeśli nasze banki też tak udzielały kredytów i jest ich dużo,to kryzys u nas też będzie głęboki i długotrwały.
Myślę,że takich banków u nas nie było,bo tradycjii życia na kredyt nigdy nie było. Ta tradycja na Zachodzie,a szczególnie w USA, była podstawą ich eknomicznego,szybkiego rozwoju.Konsumpcja,konsumpcja i jeszcze raz konsumpcja.
Dom miał każdy,ale wszyscy Polacy, z którymi rozmawiałem,mówili,że będą go spłacać jeszcze przez kilkadziesiąt lat (15-30lat),praktycznie przez całe życie.
U nas tak myśli jeszcze niewielu, ale już widać reklamy w rodzju tej z Monty Pytonem:co można dostać: prosto,szybko i tanio ?
Czytałem o tragediach Amerykanów,którzy wpadli w pułapkę takich kredytów.
Ale,nic to. Rząd federealny sięgnie po broń ostateczną. Obarczy amerykańskich podatników misją ratowania banków.
A w czyich one są rękach,to już inna story.
Interwncjonizm państwowy,toż to czysta komuna.

senior A.P.
30-09-2008, 11:42
Niestety, nie uda sie uratowac wszystkich bankow-bankrutow.Przy okazji nastapi "samooczyszczenie" ,biednych wezma pod plaszcz ochronny bogaci ale nie to jest najbardziej istotne w kryzysie .
Spojrzmy na prostych ludzi korzystajacych z uslug bankowych,nawet tych ,ktorzy bank uwazaja za przechowalnie drobnych oszczednosci (moda skarpety przeminela).
Tych wlasnie ludzi jest najbardziej zal,bo moga stracic nawet te swe "ostatnie grosze na czarna godzine" gdy przyjdzie zamiana na "euro" lub inna proponowana walute !
A wszystko wskazuje na to,ze i tu zlodzieje bankowi na etatach zadzialaja !!!
Jeszcze tylko zdanie dla Tadeusza :
Z matki Polki jest sie zawsze Polakiem ,trzeba tylko te Polske szanowac i jej bronic.
Obywatelstwo polskie to nie wszystko.

Kazimierz
30-09-2008, 12:05
------------------------------------------------
No,i sprawa sie rypła. Teraz kryzys w Polsce jest pewny, jak w "ruskim banku", czyli zadnej pewnosci zwrotu oszczędności przechowywasnych na "czarną godzine". Moze teraz lepiej pisać, jak w "amerykanskim banku" ?

To moj ranny post ,na innym watku.
-----------------------------------------------
Polska w kryzysie ? Teraz,po odrzuceniu przez amerykański kongres,rządowego planu ratowania banków, kryzys szybko dotrze i do nas, i nasze emeryckie oszczędności (trzymane na czarną godzine) mogą być zagrożone. Z tego,co zdążyłem wyczytać,najbardziej są zagrożone oszczędności trzymane w bankach powiąznych silnie z bankami amerykańskimi,zagranicznymi o zasięgu globalnym.
Bank PKO BP,którego i ja jestem klientem od "dziecka",jest w większości państwowy,teoretycznie więc,jest najmniej zagrożony plajtą. Ano,zobaczy sie wkrótce.
----------------------------------------

senior A.P.
30-09-2008, 13:13
Skad sie wzielo powiedzenie "w ruskim banku" - byly kiedys takie ?
O szwajcarskich slyszalem,ze sa pewne ale tam nie kazdy moze sobie zalozyc konto ale ruskie?
No chyba,ze wziasc pod uwage NBP ale i to ma w nazwie "polski i narodowy" ?

Kazimierz
30-09-2008, 14:22
Skad sie wzielo powiedzenie "w ruskim banku" - byly kiedys takie ?
O szwajcarskich slyszalem,ze sa pewne ale tam nie kazdy moze sobie zalozyc konto ale ruskie?
No chyba,ze wziasc pod uwage NBP ale i to ma w nazwie "polski i narodowy" ?

Kiedyś to było synonimem pewności i używane wtedy, gdy ktoś chciał potwierdzić silnie swoją obietnicę, teraz jest używane raczej dla jaj. "Ruski Bank", to "pewność i zaufanie".
Teraz sie używa powiedzenia "masz to pewne,jak w banku".
Czyli, jak komuś pożyczasz większą kase,a on ci mówi, zwrócę ci za miesiąc, to masz pewną, niepewność.Dobrze,jak ci w ogółe odda.
Oczywiste,że się też mówiło o "szwajcarskim banku". U nas przecież młodzi ludzie wolą brać kredyty we frankach szwajcarskich,niż w PLN,bo bardziej wierzą w stabilność CHF,niż PLN.

senior A.P.
30-09-2008, 14:32
Mnie sie wydaje,ze zaufanie do bankow spada we wszystkich krajach. Przeciez pamietamy ,ze kiedys warto bylo oszczedzac nawet dla procentu .Dzisiaj trzymajac pieniadze w banku traci sie a nie zyskuje.
Czy bankierzy nigdy nie beda nasyceni ???

senior A.P.
10-10-2008, 20:33
Puscily twardzielom nerwy na gieldach i co wy na to ?

Lila
10-10-2008, 22:37
Puscily twardzielom nerwy na gieldach i co wy na to ?

A nic .Ruscy swoją giełdę zamknęli aż do odwołania.

senior A.P.
11-10-2008, 10:23
To i dobrze,ze zamkneli,bo po co ma sie im ktos obcy krecic po ich podworkach.
Niech jada na swoje kolorowe jarmarki.

Lila
11-10-2008, 11:34
To i dobrze,ze zamkneli,bo po co ma sie im ktos obcy krecic po ich podworkach.
Niech jada na swoje kolorowe jarmarki.

O matko.A oni to się nie kręcą po obcych podwórkach ?
To nie o to chodzi ,przecież.

senior A.P.
11-10-2008, 12:55
Chodzi o twardzieli (patrz temat) i sposoby na zycie.
Nawet w polskim rzadzie mamy twardzieli !
Nie wylanczajc premiera i prezydenta.

senior A.P.
15-10-2008, 11:27
Okazuje sie,ze nie !
Bankier ma wilczy apetyt i jakich forteli uzywa - dzis daje jutro zabiera i to ile.
A jak Wasz "kryzysik" w Polsce ?
Pewno przysloniety klotniami na gorze - widze to widze ,jaka papka dziennikarska was karmia.
Smacznego !
Marbella juz podstawia nawet samoloty - leciec Panie i Panowie z kolejnymi idiotyzmami !!!

Lila
15-10-2008, 11:33
Okazuje sie,ze nie !
Bankier ma wilczy apetyt i jakich forteli uzywa - dzis daje jutro zabiera i to ile.
A jak Wasz "kryzysik" w Polsce ?
Pewno przysloniety klotniami na gorze - widze to widze ,jaka papka dziennikarska was karmia.
Smacznego !
Marbella juz podstawia nawet samoloty - leciec Panie i Panowie z kolejnymi idiotyzmami !!!

Wiesz co ? Wq......rrrrrr ....asz mnie.
Jaki WASZ ? To taki z Ciebie Polak ? Malowany ....ptak ?

senior A.P.
15-10-2008, 11:41
Ja nie Kosinski aby cos tu zmalowac ,mysle,ze zycie maluja wam od kilku tysiecy lat obcy i to gdzie w chrzescijanskiej Polsce.
Kryzys w USA mija szczegolnie u tych co najbardziej sie bali,ze wszystko o nich dowie sie wielokolorowe spoleczenstwo.
Dziadek do wyborow nie wiem czy dozyje,bo Obama juz nikomu nie daruje - dziarski mlodzieniec.

Mar-Basia
15-10-2008, 11:49
Dziadek do wyborow nie wiem czy dozyje,bo Obama juz nikomu nie daruje - dziarski mlodzieniec.

Ladna perspektywa - bedziecie smiac sie baranim glosem.

senior A.P.
15-10-2008, 11:56
Ja sie nie smieje tylko raduje,ze nareszcie spoleczenstwo amerykanskie dowiaduje sie prawdy (jeszcze nie calej) komu zawdzieczaja swoj obecny los.
Nadchodza czasy ,ze dowiedza sie calej prawdy !

Lila
15-10-2008, 11:57
Ladna perspektywa - bedziecie smiac sie baranim glosem.

Nooo...:D muzułmanin prezydentem USA.Tego jeszcze nie grali.

senior A.P.
15-10-2008, 13:22
Co to Muzulmanie nie ludzie ,nie maja miec praw tak jak i kazdy inny czlowiek ???

senior A.P.
21-10-2008, 11:47
Zaczynaja twardziele "spuszczac z tonu" - wyglada na to,ze powietrze polityczne z nich uchodzi.

lawenda
21-10-2008, 15:12
Och przepraszam, nie przypuszczałam, że to znów wątek polityczny.

senior A.P.
21-10-2008, 17:11
Prosze,prosze ! Nie wstydzic sie,polityka jest dla ludzi !

lawenda
21-10-2008, 18:02
Ja się nie wstydzę, ale polityka jest dobra dla naiwnych;- ale o tym to wiedzą wszyscy

senior A.P.
21-10-2008, 21:56
Dla naiwnych ?
Czyli cale to nasze politykowanie o du.. rozbic i tylko klikac i bawic sie ???
Teraz rozumie !
Od jutra walcze z naiwnoscia - dla przykladu :
Afryka jest piekna tylko ludzie sa biedni.
A ja "naiwny" myslal,ze w tym temacie o nic wiecej nie chodzi.
Nie ma to jak dobra rada !

Lila
21-10-2008, 22:23
Dla naiwnych ?
Czyli cale to nasze politykowanie o du.. rozbic i tylko klikac i bawic sie ???
Teraz rozumie !
Od jutra walcze z naiwnoscia - dla przykladu :
Afryka jest piekna tylko ludzie sa biedni.
A ja "naiwny" myslal,ze w tym temacie o nic wiecej nie chodzi.
Nie ma to jak dobra rada !

Ja też...pierwsza naiwna.:D

senior A.P.
22-10-2008, 10:26
Kryzys dotarl juz wszedzie ,obecnie w Azji zastanawiaja sie co z tym kryzysem zrobic i juz maja pewne koncepcje,jak chociazby taka : obce banki out !

siekierka
22-10-2008, 11:21
Jak donosi plotkarski portal o2, w zamieszczonym w tym tygodniu w internecie komunikacie Al-Kaida zasugerowała możliwość przeprowadzenia jeszcze przed listopadowymi wyborami w USA ataku terrorystycznego, żeby skłonić Amerykanów do głosowania na McCaina; uchodzi on za kandydata bardziej zdecydowanego w sprawach bezpieczeństwa.
Jeśli Al-Kaida chce wyniszczyć Stany Zjednoczone militarnie i ekonomicznie, lepszym wyborem jest McCain, ponieważ najprawdopodobniej będzie on kontynuował wojny w Iraku i Afganistanie - relacjonuje "Times" komunikat siatki Osamy bin Ladena.

senior A.P.
22-10-2008, 11:27
Ta ,przeciez w internecie anglojezycznym pelno wiesci o rewolucji amerykanskiej,o stanie wojennym na "wzor polski",o wysadzeniu (tym razem) calego Manhattanu i jeszcze inne netofantazje ale cos jest faktycznie na rzeczy ,bo dziadek McCain juz za daleko odstaje od peletonu.
Wszystko sie robi aby dogonil ale mlodzi starym nie popuszczaja nie tylko w USA.
Stary zawsze bedzie starym, tak czy tak wczesniej pojdzie do piachu niz mlody.
Ja sie obawiam gorszej rzeczy - aby nie powtorzyla sie sytuacja z JFK.

Kazik
22-10-2008, 11:41
http://img523.imageshack.us/img523/3922/obamaczyfn2.jpg (http://imageshack.us)
Chociaż ona dostała nie dawno pierwszy paszport. Pewnie nawet w Meksyku nie była. Uważają ją za głupią, ale w debacie "nad wyraz dobrze wypadła"--ale to nie są pochlebne opinie Amerykanów. Przy barku wygląda dobrze--pasuje tam.

senior A.P.
22-10-2008, 11:48
"Nie pomoga dobre checi z go..a bicza nie ukreci !".
Z wyborem kandydatki na "wajsprezident" dla Mc Caina jest taki strzal jak noc poslubna dziadka z 16-tka.

senior A.P.
22-10-2008, 15:20
Wracamy do kryysu i jego skutkow.
Paliwo w USA tanieje z kazdym tygodniem ( u mnie 3.54/galon).Rowniez zywnosc ceny wzrastajace zatrzymano,czyli jest obawa i mozliwosci aby gniew ludzki nie wyszedl ponad wytrzymalosc.
Wsrod rdzennych Amerykanow slyszy sie ,ze to tylko do wyborow a potem znowu skok na kase .
Pozyjemy ,zobaczymy jakie zmiany nastapia.
A jak w Polsce ?

Lila
22-10-2008, 19:43
Złotówka zleciała z pieca na łeb.
Ruscy myślą o kartelu ,aby narzucić ceny ropy.Może dlatego kokietują Wenezuelę ?
Amerykanie ,nie dajcie się !

senior A.P.
23-10-2008, 10:33
Kto komu ma sie nie dawac ?
Kolorowych jest wiecej i odpowiednie nacje sie ich boja.
Zreszta raz kozie smierc (mawiaja).

Pani Slowikowa
23-10-2008, 13:53
Kolorowych jest wiecej i odpowiednie nacje sie ich boja.
.

Ale nie w USA:rolleyes:

senior A.P.
23-10-2008, 14:06
Prosze wziasc pod uwage ktory Stan USA.
Ten kraj to wielki tygiel narodowy w ktorym juz zaczyna wrzec.

Kazimierz
23-10-2008, 15:19
Obamiam sie ze MocKaina nie pomoze. Barak nas czeka. TARCZA .

Kazimierz
23-10-2008, 15:20
Obamiam sie ze MocKaina nie pomoze. Barak nas czeka. TARCZA NATO tylko .

senior A.P.
23-10-2008, 15:32
Patrzac na zachowania ludzi kolorowych w USA dochodze do wniosku ,ze oni wywalcza swoje dalsze prawa ,tak jak i wywalczyli ich przodkowie zniesienie niewolnictwa.Obawiam sie tylko czy potrafia sami rzadzic.
Zreszta spojrzmy na dzisiejsza Afryke ale nie oczami M123 ale wlasnymi chociazby na podstawie opisow innych niz ksiazki turystow lub pracodawcow.
O panowanie na kontynentem Afrykanskim zabiega wiele panstw i narodow ale nie biora oni pod uwage ,ze okres niewolnictwa przemija a dzikosc jest cywilizowana.
Na Afryce wiele bialej ludnosci sie wzbogacilo i nadal wzbogaca,chociazby na ich wyrobach w pracy niewolniczej,na turystyce nie wspominajac o surowcach,ktore Afryka posiada.

wuere'le
23-10-2008, 20:03
Nie bardzo wiem gdzie, więc tu piszę o tym, co mnie boli. A boli mnie to, co związane z Ameryką i nie chodzi o to, że nie lubię Ameryki, nie, nie lubię stosunku władz amerykańskich do Polski. Jak powszechnie wiadomo, ileś tam państw europejskich zostało zwolnionych z posiadania wiz, nawet państwa, które są powodem mego zdziwienia, ale takiego prawa nie dostała Polska, wielki przyjaciel Ameryki. Tfu! na psa urok, co to za przyjaciel, który patrzy tylko na swoje korzyści, i ma w d...e rzekomego przyjaciela, czyli Polskę? A nasi włodarze bez mydła w dupę Amerykanom wchodzą i poza ciemnością z tego faktu płynącą nic nie widzą. No cóż włazidupstwo faktycznie nikomu nie popłaca.Rzygać mi się chce, jak patrzę na uniżone zabiegi naszych władz żebrających Bóg wie czego, w zamian za zgodę(o zgrozo) na tarczę antyrakietową, pytam się czyj to interes? Ameryka nas po prostu olała i dobrze nam, włazi dupom za to.

Pani Slowikowa
23-10-2008, 20:43
Nie bardzo wiem gdzie, więc tu piszę o tym, co mnie boli. A boli mnie to, co związane z Ameryką i nie chodzi o to, że nie lubię Ameryki, nie, nie lubię stosunku władz amerykańskich do Polski. Jak powszechnie wiadomo, ileś tam państw europejskich zostało zwolnionych z posiadania wiz, nawet państwa, które są powodem mego zdziwienia, ale takiego prawa nie dostała Polska, wielki przyjaciel Ameryki. Tfu! na psa urok, co to za przyjaciel, który patrzy tylko na swoje korzyści, i ma w d...e rzekomego przyjaciela, czyli Polskę? A nasi włodarze bez mydła w dupę Amerykanom wchodzą i poza ciemnością z tego faktu płynącą nic nie widzą. No cóż włazidupstwo faktycznie nikomu nie popłaca.Rzygać mi się chce, jak patrzę na uniżone zabiegi naszych władz żebrających Bóg wie czego, w zamian za zgodę(o zgrozo) na tarczę antyrakietową, pytam się czyj to interes? Ameryka nas po prostu olała i dobrze nam, włazi dupom za to.


Ale czemu tak sie dziwisz. Czy nie bylo tak zawsze ze slabszy podlizywal sie silniejszemu?? Czy gdyby Polska byla ta potega nie zachowywalaby sie podobnie??
JA TAM JUZ NICZEMU SIE NIE DZIWIE.. I BLAGAM BOGA O TO ZEBY TYLKO NIE BYLO WOJNY I PRZEMOCY.. ZA TA CENE KAZDA BIEDE ZNIOSE Z USMIECHEM NA USTACH

senior A.P.
23-10-2008, 20:54
A co bedzie jak inni tej biedy (autentycznej) nie zniosa ?

senior A.P.
24-10-2008, 11:19
Polska i jej narod nigdy nie zachowywal sie podobnie jak narod amerykanski,zreszta przekonamy sie o tym .
Wegry juz "ida pod mlotek" !

Pani Slowikowa
24-10-2008, 15:03
Polska i jej narod nigdy nie zachowywal sie podobnie jak narod amerykanski,zreszta przekonamy sie o tym .
Wegry juz "ida pod mlotek" !

Co to znaczy "ida pod mlotek"?

senior A.P.
24-10-2008, 15:08
To miedzynarodowa "aukcja" sprzedazy panstwa i narodu.
Islandia juz kupiona przez Rosje.
Biegac,biegac po sieci Pani Slowikowa !
Z Pozdrowieniami "aukcjoner" A.P.

Pani Slowikowa
24-10-2008, 15:11
To miedzynarodowa "aukcja" sprzedazy panstwa i narodu.
Islandia juz kupiona przez Rosje.
Biegac,biegac po sieci Pani Slowikowa !
Z Pozdrowieniami "aukcjoner" A.P.

A co? Juz cos kupiles????:D

senior A.P.
24-10-2008, 15:13
Kto handluje ten zyje !
Kupic nie kupic potargowac mozna.
Na Florydzie domy juz po 15K$ !
Kupi sie,potem sprzeda i juz interesik kwitnie.

Pani Slowikowa
24-10-2008, 15:39
Kto handluje ten zyje !
Kupic nie kupic potargowac mozna.
Na Florydzie domy juz po 15K$ !
Kupi sie,potem sprzeda i juz interesik kwitnie.

Kiedys widzialam reklame w TV jak jakis czlowiek tlumaczyl jak kupic dom wart 500K za 500$... Nie moglam uwierzyc ze to jest mozliwe i z ciekawosci zamowilam od niego te informacje... Jak je dostalam to wlosy stanely mi deba na glowie.. Okazalo sie ze te 500$ to sa zalegle podatki na dom ktory jakis biedak nie mial za co zaplacic.. Ja musialabym zalozyc za niego i za to jezeli on nie odda mi na czas........ mialabym dom wlasciwie za darmo!!!!!

Odpisalam temu cwaniakowi ze ja sie nie pisze na takie biznesy.. niech sam wypija krew ze swoich ofiar.. Mnie taki dom stanalby koscia w gardle..
On bardzo sie zdziwil .. No coz!! :rolleyes:

senior A.P.
24-10-2008, 16:34
Kazda hipoteka jest do sprawdzenia i co na niej "wisi".
Nie kupuje sie kota w worku.
Teraz najlepiej kupowac domy przejete przez bank ale tez trzeba uwazac co i jak kupowac,bez adwokata ani rusz.

Pani Slowikowa
24-10-2008, 16:37
Kazda hipoteka jest do sprawdzenia i co na niej "wisi".
Nie kupuje sie kota w worku.
Teraz najlepiej kupowac domy przejete przez bank ale tez trzeba uwazac co i jak kupowac,bez adwokata ani rusz.

To nie o to chodzi Seniorze!! Czytaj uwaznie:rolleyes:

senior A.P.
24-10-2008, 16:41
Moze nie wiem o co chodzi ,bo faktycznie nie jestem z Lodzi.

Lila
24-10-2008, 21:44
Kiedys widzialam reklame w TV jak jakis czlowiek tlumaczyl jak kupic dom wart 500K za 500$... Nie moglam uwierzyc ze to jest mozliwe i z ciekawosci zamowilam od niego te informacje... Jak je dostalam to wlosy stanely mi deba na glowie.. Okazalo sie ze te 500$ to sa zalegle podatki na dom ktory jakis biedak nie mial za co zaplacic.. Ja musialabym zalozyc za niego i za to jezeli on nie odda mi na czas........ mialabym dom wlasciwie za darmo!!!!!

Odpisalam temu cwaniakowi ze ja sie nie pisze na takie biznesy.. niech sam wypija krew ze swoich ofiar.. Mnie taki dom stanalby koscia w gardle..
On bardzo sie zdziwil .. No coz!! :rolleyes:

Nie rozumiem.Czyli od kogo właściwie ten dom kupiłabyś Asiu ? Od biedaka,banku czy pośrednika ?

Pani Slowikowa
24-10-2008, 21:49
Nie rozumiem.Czyli od kogo właściwie ten dom kupiłabyś Asiu ? Od biedaka,banku czy pośrednika ?

Z tego co ja zrozumialam to dom przejelo panstwo za dlugi.. w podatkach. Ja zaplacilabym dlug tego nieszczesnika i jezeli on nie oddalby mi go na czas to dom jest moj.:confused: Czyli kupilabym od panstwa..

Chyba wywalilam te ich informacje juz do smieci ale moze znajde inne w internecie to wam wysle..

Malgorzata 50
24-10-2008, 21:49
Nie rozumiem.Czyli od kogo właściwie ten dom kupiłabyś Asiu ? Od biedaka,banku czy pośrednika ?
Oj matko ,ona nie odkupiła tylko przeczytała informację i wyszło ,że jak zapłaci podatek i ten właściciel jej nie odda kasy to może sobie wziąć dom ..ale ja tu weszę jakiś szwindel ..pewnie facet znalazł sposób ,zeby Asia zapłaciła za niego podatek ..a potem fiuuuuu!!!!!!:D

Pani Slowikowa
24-10-2008, 21:55
Oj matko ,ona nie odkupiła tylko przeczytała informację i wyszło ,że jak zapłaci podatek i ten właściciel jej nie odda kasy to może sobie wziąć dom ..ale ja tu weszę jakiś szwindel ..pewnie facet znalazł sposób ,zeby Asia zapłaciła za niego podatek ..a potem fiuuuuu!!!!!!:D
Malgosiu nie zupelnie.. To nie jest jeden facet To jest cala organizacja ktora uczy jak facetow ktorzy nie placa podatkow robic w konia..
Zalozmy ze ty masz dom wart 500 000 $.
Nie masz pracy i pieniedzy .
Musisz zaplacic podatek a nie masz z czego.
Wystawiasz dom na sprzedarz a on sie nie sprzedaje i czas leci.
Przychodzi cwaniak i mowi ze zaplaci z aciebie ten podatek pod hipoteke domu..
Ty mu nie oddajesz tej kasy na czas bo nie masz.
On zabiera ci dom.

Malgorzata 50
24-10-2008, 23:08
Malgosiu nie zupelnie.. To nie jest jeden facet To jest cala organizacja ktora uczy jak facetow ktorzy nie placa podatkow robic w konia..
Zalozmy ze ty masz dom wart 500 000 $.
Nie masz pracy i pieniedzy .
Musisz zaplacic podatek a nie masz z czego.
Wystawiasz dom na sprzedarz a on sie nie sprzedaje i czas leci.
Przychodzi cwaniak i mowi ze zaplaci z aciebie ten podatek pod hipoteke domu..
Ty mu nie oddajesz tej kasy na czas bo nie masz.
On zabiera ci dom.
Rozumiem u nas dla zdesperowanych z zabagnioną historią kredytową też są tacy cwaniacy ,,,działa to troszeńkę inaczej ale z tym samym skutkiem:mad:

Mar-Basia
24-10-2008, 23:52
Rozumiem u nas dla zdesperowanych z zabagnioną historią kredytową też są tacy cwaniacy ,,,działa to troszeńkę inaczej ale z tym samym skutkiem:mad:
Malgosiu, poczytaj posty na tym watku. Mamy wsrod nas osobe, ktora chcac wykorzystac krzywde i dezesperacje pokrzywdzonych szuka domu dla syna. Pisze o tym bez zadnej zenady......komentarz nie jest ptrzebny.:mad:

Pani Slowikowa
24-10-2008, 23:58
Malgosiu, poczytaj posty na tym watku. Mamy wsrod nas osobe, ktora chcac wykorzystac krzywde i dezesperacje pokrzywdzonych szuka domu dla syna. Pisze o tym bez zadnej zenady......komentarz nie jest ptrzebny.:mad:


O Jezu!!! A kto to taki??

Malgorzata 50
25-10-2008, 00:08
O Jezu!!! A kto to taki??
Czytam ,czytam i doczytałam się ,że jakieś posty wylądowały w koszu ,oraz ,że jestem chamska oraz że kryzys nas nie oszczędzi ,ale nie doczytałam się ,że ktoś coś usiłuje kupić .Mam hasło poniekąd związane z tematem "Wszystkie swoje długi tanio sprzedam" kto da więcej????? ...może być w PLN!!!!!:D mimo ,że leci na łeb.....

Kazik
25-10-2008, 00:21
To miedzynarodowa "aukcja" sprzedazy panstwa i narodu.
Islandia juz kupiona przez Rosje.
Biegac,biegac po sieci Pani Slowikowa !
Z Pozdrowieniami "aukcjoner" A.P.
Jednak UE da pomoc Islandii. Może zdopingowała ich Rosja?

Pani Slowikowa
25-10-2008, 00:28
Czytam ,czytam i doczytałam się ,że jakieś posty wylądowały w koszu ,oraz ,że jestem chamska oraz że kryzys nas nie oszczędzi ,ale nie doczytałam się ,że ktoś coś usiłuje kupić .Mam hasło poniekąd związane z tematem "Wszystkie swoje długi tanio sprzedam" kto da więcej????? ...może być w PLN!!!!!:D mimo ,że leci na łeb.....

Ja juz moje zl zamienilam dzisiaj na $ tak ze nie jestem zainteresowana.. ale moze jakis bank?? Nigdy nie wiadomo..:D

Malgorzata 50
25-10-2008, 00:31
Ja juz moje zl zamienilam dzisiaj na $ tak ze nie jestem zainteresowana.. ale moze jakis bank?? Nigdy nie wiadomo..:D
Nie tylko za PLN -jak rozwine akcję propagandowa to może jakis bank resztakmi sil kupi...kto to wie....:D

Kazik
25-10-2008, 00:38
Ja juz moje zl zamienilam dzisiaj na $ tak ze nie jestem zainteresowana.. ale moze jakis bank?? Nigdy nie wiadomo..:D
To w USA zamieniają zł na $?

Pani Slowikowa
25-10-2008, 00:42
To w USA zamieniają zł na $?

Kaziku w Polsce zamienilam;)

Mar-Basia
25-10-2008, 00:51
Kaziku w Polsce zamienilam;)
A ja na tym Forum ciagle slyszalam, ze tylko ci inni maja glowy do businessu.
Czyzby byly wyjatki od reguly?;)

Pani Slowikowa
25-10-2008, 00:55
A ja na tym Forum ciagle slyszalam, ze tylko ci inni maja glowy do businessu.
Czyzby byly wyjatki od reguly?;)

???? Jacy inni?? UFO??:D

Kazik
25-10-2008, 01:00
Kaziku w Polsce zamienilam;)
O jej nie wiem czym się sugerowałem cały czas, że mieszkasz w USA. Dalej bym tak myślał, gdybym się nie zaciekawił wymianą. Ale hecnie.

Pani Slowikowa
25-10-2008, 01:03
O jej nie wiem czym się sugerowałem cały czas, że mieszkasz w USA. Dalej bym tak myślał, gdybym się nie zaciekawił wymianą. Ale hecnie.
Alez Kaziku ja mieszkam w Usa.. zl zamienialam przez zdalne kierowanie:)

Malgorzata 50
25-10-2008, 01:05
Ani chibi UFO

senior A.P.
25-10-2008, 09:41
Zamieniac,zamieniac !
Panie i Panowie co sie tylko da ,nawet swojego starego czy stara,zawsze co obce to lepsze !
Uwazajcie tylko na "zamienil stryjek siekierke na kijek ".
Dzisiaj juz nawet funta ang. nikt nie uratuje,glowny mistrz przyznal sie do winy !
Wiadomo - kozla ofiarnego trzeba znalezc na "calopalenie" .

Lila
25-10-2008, 09:54
Zamieniac,zamieniac !
Panie i Panowie co sie tylko da ,nawet swojego starego czy stara,zawsze co obce to lepsze !
Uwazajcie tylko na "zamienil stryjek siekierke na kijek ".
Dzisiaj juz nawet funta ang. nikt nie uratuje,glowny mistrz przyznal sie do winy !
Wiadomo - kozla ofiarnego trzeba znalezc na "calopalenie" .


To podobnież forint winien,że biedna panna złotówka tanieje w oczach.?

senior A.P.
25-10-2008, 10:01
Co tam Wegier,co tam Polak
ich podobna jest niedola.
Tu sie zloto tylko liczy
a niech plebs sobie pokwiczy !

Pani Slowikowa
25-10-2008, 14:47
To podobnież forint winien,że biedna panna złotówka tanieje w oczach.?

Biedna panna .. a jakis jej wielki przyjaciel powiedzial tez ze i brzydka.. :mad: podobno..

Ale nie rozumiem co ma forint do zlotowki?? Wytlumacz cos wiecej Lila..

Seniorze.. o jakim ty kozle mowisz? Czy oprocz sarkazmu masz cos konkretnego do powiedzenia?

Lila
25-10-2008, 14:49
Asiu,już pisałam o tym.Sztucznie zawyżono kurs forinta.

Pani Slowikowa
25-10-2008, 15:36
Asiu,już pisałam o tym.Sztucznie zawyżono kurs forinta.

Powiedz gdzie o tym pisalas bo cos nie doczytalam sie

senior A.P.
26-10-2008, 10:07
Pani Slowikowa !
Prosze mnie nie przepisywac sarkazmu tylko tym ktorzy nami rzadza i organizuja taki a nie inny swiat.
Do powiedzenia mam duzo,co nie znaczy ,ze kazdy mnie musi sluchac lub czytac,bo jego wlasne zycie wczesniej czy pozniej mu to wyjasni czy ja mialem racje a moze to ona/on zle pojmowal swiat.

Malgorzata 50
26-10-2008, 10:33
Pani Slowikowa !
Prosze mnie nie przepisywac sarkazmu tylko tym ktorzy nami rzadza i organizuja taki a nie inny swiat.
Do powiedzenia mam duzo,co nie znaczy ,ze kazdy mnie musi sluchac lub czytac,bo jego wlasne zycie wczesniej czy pozniej mu to wyjasni czy ja mialem racje a moze to ona/on zle pojmowal swiat.
Senior na pewno miałeś rację,:rolleyes: bo przecież nie ma innej opcji czyż nie??????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

senior A.P.
26-10-2008, 10:45
No widzisz !
Juz mi ja przyznajesz i nie czekasz dobrobytu po reformie dla cial pedagogicznych.
Przyznaja tez i pielegniarki,bo "doktorki" nie (tym zawsze jest dobrze).
Zastanawiam sie tylko czy "swiatowe panie" racje przyznaja po afrykanskiej biedzie.

Lila
26-10-2008, 10:59
Dotrze kryzys,bo ponoć bezrobocie ma być .
Bezrobocie u nas ?????

senior A.P.
26-10-2008, 11:11
Jakie bezrobocie jak w Polsce jest Polska ziemia. Co to Polacy nie wiedza jak sie motyka ziemniaki kopie ?
Wprawdzie w Wielkopolsce spada uprawa "pyrek" ,bo nie ma odbiorcow na nie,bo nauczyli w Polsce ludzi ryz i kasze jesc na ktorych to wiadomo kto zarabia (ryz sie w Polsce nie udaje co najwyzej tatarka - znaczy sie kasza gryczana),ziemniakow nasi "polscy handlowcy" nie wysylaja juz bo z ruskim zadarli,wiec gdzie ten poznaniak ma te pyry sprzedac ?
Polskie rolnictwo UE porostawiala po katach,wprawdzie Lepper zalatwij aby polskie krowy wiecej mleka dawaly ale o ziemniaki juz sie nie upomnial,zreszta o inne polskie produkty tez. Obce mieso Polska zaczela sprzedawac na Wschod ale tamci sie zorientowali i powiedzieli,ze zachodniej trucizny kupowac nie beda,dajcie nam polskie mieso to wezmiemy i dobrze zaplacimy ale co wtedy z zydowskim handlem ?

Malgorzata 50
26-10-2008, 11:31
No widzisz !
Juz mi ja przyznajesz i nie czekasz dobrobytu po reformie dla cial pedagogicznych.
Przyznaja tez i pielegniarki,bo "doktorki" nie (tym zawsze jest dobrze).
Zastanawiam sie tylko czy "swiatowe panie" racje przyznaja po afrykanskiej biedzie.
Ciala pedagogiczne zrezygnowały z oczekiwań i niosą kaganiec oświaty z samozaparciem Siłaczek i Siłaczy bez względu na koszta ......takie som uspołecznione:cool: .

senior A.P.
26-10-2008, 14:12
W takim razie chwala im za to !
Tylko jakos dziwnie kojarzy mi sie kaganiec w szkole.

Malgorzata 50
26-10-2008, 15:39
W takim razie chwala im za to !
Tylko jakos dziwnie kojarzy mi sie kaganiec w szkole.
Dobrze kombinujesz ..ciepło ,ciepło......:D

Kazik
26-10-2008, 16:15
W takim razie chwala im za to !
Tylko jakos dziwnie kojarzy mi sie kaganiec w szkole.
Pewnie miało być kaganek.

Kazimierz
26-10-2008, 17:17
Pewnie miało być kaganek.
A jak to jest duży kaganek, to kaganiec jest dobry.

tadeusz50
26-10-2008, 17:22
A jak to jest duży kaganek, to kaganiec jest dobry.
Powiedziałbym raczej kagan, kaganiec jest dla psa a tu mowa o kaganku oświaty.

Malgorzata 50
26-10-2008, 17:41
Rany Julek!!!!!!

senior A.P.
27-10-2008, 09:23
Pomyslalem i juz wiem co ma wspolnego kaganiec z kryzysem.
Juz teraz sie przebakuje,ze ten caly kryzys to zostal zaplanowany i w odpowiednim czasie realizowany.
Nie z kazdym psem da sie wyjsc na spacer bez smyczy i kaganca.
Polska i Wegry to takie kraje,ze bez "osprzetu" ani rusz ,nie tylko na spacer po UE ale nawet za prog wypuscic ich to odrazu daja znac o sobie nawet glosnym szczekaniem,znaczy sie gadaniem i wznoszonymi okrzykami na wszelkich "spacerkach demonstracyjnych".
To nie tak jak w USA dobrze wyszkolone spoleczenstwo chodzi w koleczko lub po prostokacie z mala tabliczka "strike".
Najlepszy na wszystko jest kryzys ,wtedy to ludzie rozumieja sie bez slow,zreszta jak w pieknej milosci.

Lila
27-10-2008, 09:44
Ano nie.
Dzisiaj nowa ewakuacja szpitala.Lekarze strajkują.

senior A.P.
27-10-2008, 10:15
Prosze sie dokladnie przyjrzec wszelkim organizatorom strajkow !

Lila
27-10-2008, 10:19
Prosze sie dokladnie przyjrzec wszelkim organizatorom strajkow !

A idź Ty .Po co mam się przyglądać jakiemuś lekarzowi ? Co mi to da ?

Mam wszystko gdzieś.Wczoraj widziałam szarżę ułańską.Żółte otoki - ułani śląscy.Szable ,rogatywki i lance z chorągiewkami.

Byłam szczęśliwa.:)
A tu skrzeczy.Rzeczywistość.

senior A.P.
27-10-2008, 10:31
"Szczesliwosci" dopiero przed nami,styczen przed nami i mieszkania zimne.

Lila
27-10-2008, 10:51
"Szczesliwosci" dopiero przed nami,styczen przed nami i mieszkania zimne.

Dlaczego zimne ? To na Florydę mrozy idą ?

senior A.P.
27-10-2008, 12:23
Na Floryde tez ,dzisiaj dla przykladu temperatura o wschodzie slonca 53F ( okolo 10 C+) to kurteczki sie klaniaja zmarzluchom.

senior A.P.
28-10-2008, 10:36
A dzisiaj jeszcze mniej i powialo chlodem .Za to prognozy wyborcze glosza pewne zwyciestwo Obamy,bo w obozie Mc Caina wiele zlego sie dzieje .
Media donosza o udaremnionym zamachu na Afroamerykanow i planowanym zabojstwie Obamy ale juz po strachu dzieki "spreznosci" odpowiednich sluzb ochronnych.
Kryzys tez juz po wrzatku,nastepuje liczenie pieniedzy przez zjadaczy chleba,"klodra" nie wala sie juz po ulicy nawet centow juz sie nie wyrzuca. Bogaci zastanawiaja sie nad kolejnymi oszustwami,bo za ten duzy kryzys juz maja kozla ofiarnego,ktory przyznal sie do winy.
Zycie toczy sie spokojniej.
Polsce kryzys nie grozny,bo ludzie maja oszczednosci,przeciez Polacy to oszczedny narod.
Tak trzymac i nie dawac sie rekinom .

Lila
28-10-2008, 10:49
Ta miss Alaski to chyba niekoniecznie dobre posunięcie było ,jak mi się wydaje ?
Zresztą nie wiem.Obca mi jest mentalność Amerykanów.

Pani Slowikowa
28-10-2008, 12:11
Ta miss Alaski to chyba niekoniecznie dobre posunięcie było ,jak mi się wydaje ?
Zresztą nie wiem.Obca mi jest mentalność Amerykanów.

Chyba niezbyt dobre..:confused:

Ale Obama tez nie byl dobrym posunieciem.. On juz sie zachowuje jakby wybral wybory..... i zaczyna byc leciutko arogancki.Co to bedzie jak wygra?? A wygra napewno.

Mowi sie ze wiele osob bedzie glosowalo na Mcaina mimo tego ze glosza wszem wobec na odwrot.. Takie plotki:rolleyes:

Kryzysu nie czuje sie jeszcze na ulicach ani w bankach.. Za to telefony od klientow milcza jak zaklete. :confused: Wszyscy czekaja na wybory..
Mowie oczywiscie o normalnych szarych ludziach ( nie o bogach finansow)
Benzyna idzie w dol codziennie.
Nie ma u nas jeszcze zmiany czasu.tak ze jest miedzy nami tylko 5 godzin roznicy.;)

Lila
28-10-2008, 13:11
Sztab Johna McCaina naciskał na organizatorów debaty wiceprezydenckiej, aby łagodnie traktowali Sarah Palin. Wystąpienia telewizyjne republikańskiej kandydatki czynią z niej bowiem obiekt drwin......The Times..

Ta wiadomość jest dla pewnego głąba.:D:Dktóry wie ,że cuś piszczy.W trawie.Powyżej się nie wzniesie ,bo nielotem jest.

Jej słynne zdanie ,po którym Putin dostał skrętu kiszek ze śmiechu...
To Alaska daje nam pewność, że mamy na oku ten potężny kraj, Rosję, bo oni są tuż obok (...), tuż przy naszym stanie". hiii...czyż ona nie urocza jest ?

senior A.P.
28-10-2008, 13:22
Inne sa wybory na "miss americana" a inne na Prezydenta USA .Aby zostac dla przykladu "miss obiektywu "trzeba odpowiednio sie usmiechac i cos jeszcze .Aby zostac prezydentem lub "wajsprezidentem" trzeba miec ku temu predyspozycje inne, choc ubior,wyglad i uroda tez cos znaczy.
Co domentalnosci Amerykanow z pewnych przyczyn nie moge sie wypowiadac publicznie ale chyba o Indianach napisano wiele ksiazek ,opowiadan i relacji w prasie tez.
Ten narod (Indianie) dzisiaj nie wiele ma do powiedzenia w USA z wiadomych wzgledow.
Oby nas nie spotkal los Indian.

Pani Slowikowa
28-10-2008, 13:25
Jej słynne zdanie ,po którym Putin dostał skrętu kiszek ze śmiechu...
[B]To Alaska daje nam pewność, że mamy na oku ten potężny kraj, Rosję, bo oni są tuż obok (...), tuż przy naszym stanie". hiii...czyż ona nie urocza jest ?

Ona jest bardzo kobieca.. i pewna siebie:rolleyes: Dlatego z niej drwia..

Zobaczymy za kilka dni kto bedzie sie smial ostatni:D

W miedzyczasie dziewczyna zrobila sobie niezla reklame chyba??

senior A.P.
28-10-2008, 13:36
Ja uwazam ja za kobiete (nie dziewczyne) zbyt pewna siebie,ktora nawet na wlasna reke prowadzila kampanie wyborcza,nie zazdroszcze bytu jej mezowi.
Nikt nie bedzie sie smial - sytuacja w USA jest nie do smiechu !
Policja juz musi uzywac broni i to ze skutkiem smiertelnym.

Pani Slowikowa
28-10-2008, 13:40
Ja uwazam ja za kobiete (nie dziewczyne) zbyt pewna siebie,ktora nawet na wlasna reke prowadzila kampanie wyborcza,nie zazdroszcze bytu jej mezowi.
Nikt nie bedzie sie smial - sytuacja w USA jest nie do smiechu !
Policja juz musi uzywac broni i to ze skutkiem smiertelnym.

Nie jest moim zdanie zbyt pewna siebie. Jest taka jaka powinna byc kandydatka na wice prezydenta.. tzn pewna siebie.

Obama jest tez pewien siebie chyba?? Czy tez jest Zbytnio pewny??

Co masz na mysli z ta policja??

senior A.P.
28-10-2008, 13:51
Chocby strzaly policjantow w mym miescie ,podobno w obronie wlasnej,sledztwa w toku.
Niedobry to znak o nastrojach wsrod Afroamerykanow i bialych tez.
Na mysli mam rowniez to,ze duze i rosnace kazdego dnia bezrobocie nie sprzyja dobrym nastrojom !
Co to Slowikowa zyjesz w oderwaniui od realiow w USA ?

Kazik
28-10-2008, 14:12
Benzyna idzie w dol codziennie.
Nie ma u nas jeszcze zmiany czasu.tak ze jest miedzy nami tylko 5 godzin roznicy.;)
U nas 24 bm podrożała, często bywało tak, że jak ropa taniała-to benzynka w górę. Tym razem to chyba z powodu osłabienia złotówki. Ale to nie jest jej stan przed zawałowy. Złoty był sztucznie zawyżany z powodu wysokich stóp procentowych. Zachodnie banki nadmiar gotówki wolały trzymać u nas, bo my wypłacamy większy procent od ich wkładów, niż oni potrafią zedrzeć ze swoich kredytobiorców. Teraz sami potrzebują kasy dla napompowania swoich banków. No to trochę odpłynęło. Kiedyś wrócą-jak będzie ustalany przelicznik Euro [oby jak najpóźniej] to chwilowo podniosą nam wartość zł, wtedy na tym kiepsko wyjdziemy. Donek pewnie obiecał naszym miliarderom szybkie Euro. Dostał może coś na kampanię wyborcza i liczy na wsparcie przy wyborach na prezydenta. Ale Słoweńcy którzy mają 2 lata tą walutę-przeklinają [wczoraj w TV]. Niemcy, Francuzi i Grecy też. Niech sobie UE ponagla Anglików, Szwedów i Duńczyków, są dłużej w UE, a Euro nie mają. Tusk chce pojechać sam na szczyt-bo L.K. jest przeciwny pośpiechowi wprowadzenia tej waluty na "łapu capu". Cwaniak dziś powiedział: to będzie takie robocze śniadanko, potwierdzenie jedności przed szczytem w USA. Czyli niby nic ważnego-w domyśle po co tam Prezydent. Wielu młodych to kupi. Bo jak komuś zaraz po studiach marzy się świat. Ale nie czuje, bo nie wie jak wyszli na tym w innych krajach. Jedynie oligarchowie zyskali i ludzie od export-import, mają stabilność.

Kazik
28-10-2008, 14:16
Zapomniałem dodać: jak różnica czasu [ze wschodnim wybrzeżem] wynosiła 6 godzin, to gdy cofnęliśmy zegarki a w USA nie to powinno być nie 5, ale 7 godzin różnicy? Teraz mam 14,16

Pani Slowikowa
28-10-2008, 14:17
Co to Slowikowa zyjesz w oderwaniui od realiow w USA ?


Nie ale nie siedze w TV od rana do wieczora.. :rolleyes:

senior A.P.
28-10-2008, 14:18
Dobrze piszesz Kaziu i wybierasz co trzeba aby ludziska nawet na tym forum zrozumieli na czym kryzys polega,choc w Polsce go jeszcze nie ma.
Zastanawiam sie czemu was tymi cenami paliwa gnebia ?
Czy aby w handlu paliwami w Polsce nie ma zaduzo posrednikow ???

Pani Slowikowa
28-10-2008, 14:21
Zapomniałem dodać: jak różnica czasu [ze wschodnim wybrzeżem] wynosiła 6 godzin, to gdy cofnęliśmy zegarki a w USA nie to powinno być nie 5, ale 7 godzin różnicy? Teraz mam 14,16

U nas jest 9.16

senior A.P.
28-10-2008, 14:22
Jakbys siedziala to przeciez bym Cie widzial,bo tv amerykanskie seniorow pokazuje od swieta i podaja nawet ich wiek.
Teraz mniej zartem dopisze,ze warto czytac a nie ogladac a jest co na amerykanskich stronach internetowych,ktorych przeciez nie mam zamiaru reklamowac jako "senior niezalezny.
Kaziu u mnie jest 9:23 am.

Kazik
28-10-2008, 14:53
Dobrze piszesz Kaziu i wybierasz co trzeba aby ludziska nawet na tym forum zrozumieli na czym kryzys polega,choc w Polsce go jeszcze nie ma.
Zastanawiam sie czemu was tymi cenami paliwa gnebia ?
Czy aby w handlu paliwami w Polsce nie ma zaduzo posrednikow ???
Orlen jest producentem i dystrybutorem, ma własne stacje paliw, ale jest prawie monopolistą, bo staje Shell, BP, Statoil-mają wysokie ceny ze względu na transport paliwa z daleka. Chyba że kupują w polskich rafineriach? Co mało prawdopodobne.


Zapomniałem dopisać do swojego #137 że Tusk na to "mało ważne" spotkanie, czyli szczyt w Brukseli-targa WSZYSTKICH ministrów. No chyba, że w ramach taniego państwa chce im pokazać Brukselę-bo może nie wszyscy tam już byli. Spodziewam się riposty, że samolot i tak leci, więc dlaczego nie. Ale innych kosztów nie będzie? Będą-bo jakby nie było to nie miałbym nić przeciwko, aby zabierał na każdy wyjazd komplet ministrów+ żona i syn i córka. Skoro samolot pomieści, i żadnych kosztów więcej. To nawet do Peru i na inne "b. ważne" spotkania-co zgodnie oceniano mianem wycieczki za 1,5 mln zł. Do wyborów prezydenckich się powstrzyma przed czymś takim.

senior A.P.
28-10-2008, 15:34
Watpliwe czy on sie do tych wyborow dopcha .

senior A.P.
04-11-2008, 11:15
Kryzys zazegnany ! Paliwo w dniu wyborow oscyluje okolo 2 $/galon (3.78 l.),Amerykanie glosuja,nastroje swiateczne.
Jak bedzie za tydzien,zycie pokaze.

wuere'le
04-11-2008, 20:06
Skoro to temat o Ameryce, to chciałbym zapytać od kiedy jesteśmy 50 Stanem USA. Pytanie moje stąd, że od kilku dni telewizornia wszelka karmi nas amerykańskimi wyborami, powstają nawet studia wyborcze, jakby to chodziło o nasze wybory, no a dzisiaj, to już przeszli sami siebie. No niech mi ktoś wytłumaczy po co nam tyle trąbią o cudzych wyborach, niech powiedzą kogo Amerykanie wybrali i już., niedługo otworzę lodówkę a tam Obama albo Mc Cain. Nam to przecież zupełnie obojętne, tym bardziej, że gdyby zapytać obu kandydatów gdzie leży Polska, to pewnie nie umieli by powiedzieć.
Tak więc zupełnie nie rozumiem naszych telewizji i ich przeogromnego zainteresowania tymi wyborami.

Pani Slowikowa
04-11-2008, 20:24
Skoro to temat o Ameryce, to chciałbym zapytać od kiedy jesteśmy 50 Stanem USA. Pytanie moje stąd, że od kilku dni telewizornia wszelka karmi nas amerykańskimi wyborami, powstają nawet studia wyborcze, jakby to chodziło o nasze wybory, no a dzisiaj, to już przeszli sami siebie. No niech mi ktoś wytłumaczy po co nam tyle trąbią o cudzych wyborach, niech powiedzą kogo Amerykanie wybrali i już., niedługo otworzę lodówkę a tam Obama albo Mc Cain. Nam to przecież zupełnie obojętne, tym bardziej, że gdyby zapytać obu kandydatów gdzie leży Polska, to pewnie nie umieli by powiedzieć.
Tak więc zupełnie nie rozumiem naszych telewizji i ich przeogromnego zainteresowania tymi wyborami.


Wuerele, Europa dlatego interesuje sie wyborami w USA bo w erze globalizacji jestesmy zwiazani ekonomicznie z calym swiatem.. Po drugie wazna tez jest dla Polski sprawa tarczy i wiz.. Wiec dlaczego zadajesz takie dziwne pytanie???:rolleyes:

wuere'le
04-11-2008, 20:37
W sprawie tarczy i tak nic się, niestety nie zmieni, ponieważ Amerykanie nie mają zwyczaju zmieniać wcześniejszych decyzji rządowych, jeśli chodzi o wizy, to też nic się nie zmieni bez względu na wybór, może jak nasze władze przestaną włazić Amerykanom w d... bez mydła, to coś się w tym zakresie zmieni.
Ja rozumiem ekonomiczne kwestie związane z globalizacją, ale i tak nie mamy wpływu na wybory w USA, więc informacja o wybranym prezydencie zupełnie by wystarczyła.

Lila
04-11-2008, 21:19
Skoro to temat o Ameryce, to chciałbym zapytać od kiedy jesteśmy 50 Stanem USA. Pytanie moje stąd, że od kilku dni telewizornia wszelka karmi nas amerykańskimi wyborami, powstają nawet studia wyborcze, jakby to chodziło o nasze wybory, no a dzisiaj, to już przeszli sami siebie. No niech mi ktoś wytłumaczy po co nam tyle trąbią o cudzych wyborach, niech powiedzą kogo Amerykanie wybrali i już., niedługo otworzę lodówkę a tam Obama albo Mc Cain. Nam to przecież zupełnie obojętne, tym bardziej, że gdyby zapytać obu kandydatów gdzie leży Polska, to pewnie nie umieli by powiedzieć.
Tak więc zupełnie nie rozumiem naszych telewizji i ich przeogromnego zainteresowania tymi wyborami.

Zgadzam się .Bez przesady .Co przeciętnego Polaka obchodzi ,kto wygra wybory w USA.
Wietnam też się interesuje tak samo jak my.Ale myśmy nie mieli u siebie ''na dołku'' przyszłego prezydenta Ameryki.I Żaden klawisz nie zna go osobiście.A wietnamskich paru jest.:D

senior A.P.
05-11-2008, 09:34
Kiedys ZSRR,dzisiaj USA jest dla Polski ........ , niech bedzie przyjacielem.
A najwazniejsze ,kto swiatem rzadzi do tego sie lgnie - co nie ?
To tak jak z mama i tata .
Zas Polska to sluzalczy kraj,tylko trzeba dopowiedziec czy Polacy tez,a moze ci co Polska rzadza ???

senior A.P.
17-12-2008, 14:34
Kryzysik juz dotarl do Polski (jak czytam) ale seniorom nie grozny,zawsze tam cos w skarpecie zostalo z dobrych czasow - co nie ?
Zlotoweczka sie umacnia,na gieldach zawirowania a ludziska juz robia zakupy swiateczne.
Gorzej z samochodami (nowymi) ,spada sprzedaz a fabryki czekaja na pieniadze.

waclaw46
25-12-2008, 17:52
Kryzys dotarł do nas i to przez słaby nadzór bankowy w USA ,Europejskie banki straciły i polskie fundusze emerytalne.Nie jest to teraz ważne ,ważne są zapowiedzi zwolnień w polskich fabrykach co spowoduje wzrost bezrobocia i tym samym mniej pieniędzy w budżecie.Aby sprostać kryzysowi powinno się zwiększyć konsumpcję wewnętrzną poprzez obniżenie stóp procentowych na rynku międzybankowym.Tak zrobiono w USA,Wielkiej Brytanii.W Polsce Bank Centralny jest zależny od Prezydenta i Przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej jest nominowany przez Kaczyńskiego wcześniej podważano jego kwalifikacje , brak wykształcenia specjalistycznego.Ministerstwo finansów i Bank centralny powinny podjąć działania na rzecz przezwyciężenia kryzysu. Nie czytałem że coś robią napewno skończy się udawadnianiem kto winny gdy jak zwykle obudzimy się w ręką w nocniku.

z centrum
25-12-2008, 19:00
Kryzys dotarł do nas ... . Nie czytałem że coś robią napewno skończy się udawadnianiem kto winny gdy jak zwykle obudzimy się w ręką w nocniku. ... jest - tylko inny.
W PRL-u generalnie brakowało najprostszych rzeczy i nie było na ten stan żadnego wytłumaczenia, ale kto miał na łapówki i znajomości temu nie brakowało.
Teraz też o decydują pieniądze, ale żeby je posiadać też trzeba mieć znajomości.

senior A.P.
27-12-2008, 11:39
W USA pomalu kryzys mija chleb i paliwo tanieje,potanieja i inne produkty spozywcze. Ciuchy sprzedaja za polowe ceny.Wlasciciele towaru przekonali sie jak podejsc do klienta a narod nauczyl sie liczyc pieniadze .
Bogu dzieki !
A jak w Polsce ?
Pojedli ,popili i co dalej ???

Pani Slowikowa
27-12-2008, 12:40
W USA pomalu kryzys mija chleb i paliwo tanieje,potanieja i inne produkty spozywcze. Ciuchy sprzedaja za polowe ceny.Wlasciciele towaru przekonali sie jak podejsc do klienta a narod nauczyl sie liczyc pieniadze .
Bogu dzieki !
A jak w Polsce ?
Pojedli ,popili i co dalej ???


Paliwo tak ale chleb??? O czym ty mowisz?? Chyba ze masz na mysli wate do tostow.. bo dobry chleb coraz drozszy.:mad:

senior A.P.
27-12-2008, 12:52
U mnie nie. Chleb podobny w smaku do polskiego (z wloskiej receptury" kupowany w "Publix" wywindowany zostal wczesniej (kosztowal 1.29$) do ceny 2.59 $/za bochenek (pol kg), obecnie spadl do 1.99 $ , inne pieczywo tez.
O amerykanskim "dmuchanym" chlebie i bulkach nie pisze ,bo go nie kupuje - latawce/dmuchawce nie interesuja mnie.

Jeszcze o paliwie 1.49$ za galon (tj.3.78 litra) i idzie w dol (Georgia 1.35$/za galon),wniosek z tego : wszystko w rekach handlarzy !

Pani Slowikowa
27-12-2008, 13:04
W Costco ( gdzie niby taniej) 2 funty chleba czy bulki kosztuje 4.49$.. Za ta sama cene w normalnym supermarkecie niedaleko mojego domu kupuje 1 funt chleba.. pysznego z tzw. organicznego zboza.. Inne chleby tez mniej wiecej w podobnej cenie.. Nie wiem czy u was jest supermarket Harris Teeter??

Benzyna w naszym stanie troche drozsza od waszej ale mniej wiecej podobna cena i spada codziennie ( razem z % w banku);)

Ci co sa na emeryturze i zyja z tych % .. bardzo sa smutni..

senior A.P.
27-12-2008, 13:43
Nie ma takich supermarketow o jakich piszesz ale warto zauwazyc ,ze sieci wszystkich supermarketow i ich wlasciciele widza,ze ludziom koncza sie pieniadze a kazdego dnia przybywa bezrobotnych.Ta zasada walacego sie domina dotrze i do Europy ale moze wczesniej moznym tego swiata uprzytomni,ze zbliza sie i koniec dla nich.

Pani Slowikowa
27-12-2008, 13:55
Nie ma takich supermarketow o jakich piszesz ale warto zauwazyc ,ze sieci wszystkich supermarketow i ich wlasciciele widza,ze ludziom koncza sie pieniadze a kazdego dnia przybywa bezrobotnych.Ta zasada walacego sie domina dotrze i do Europy ale moze wczesniej moznym tego swiata uprzytomni,ze zbliza sie i koniec dla nich.

Costco tez nie ma??? Niemozliwe:confused:
To jest ten sklep typu magazyn, gdzie trzeba miec legitymacje aby kupowac.. Typu BJ czy Sam's Cub..
Ja lubie Costco:)

Kazik
27-12-2008, 14:11
Kryzys dotarł do nas i to przez słaby nadzór bankowy w USA ,Europejskie banki straciły i polskie fundusze emerytalne.Nie jest to teraz ważne ,ważne są zapowiedzi zwolnień w polskich fabrykach co spowoduje wzrost bezrobocia i tym samym mniej pieniędzy w budżecie.Aby sprostać kryzysowi powinno się zwiększyć konsumpcję wewnętrzną poprzez obniżenie stóp procentowych na rynku międzybankowym.Tak zrobiono w USA,Wielkiej Brytanii.W Polsce Bank Centralny jest zależny od Prezydenta i Przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej jest nominowany przez Kaczyńskiego wcześniej podważano jego kwalifikacje , brak wykształcenia specjalistycznego.Ministerstwo finansów i Bank centralny powinny podjąć działania na rzecz przezwyciężenia kryzysu. Nie czytałem że coś robią napewno skończy się udawadnianiem kto winny gdy jak zwykle obudzimy się w ręką w nocniku.
Strasznie sie tu mylisz. Bank Centralny czy raczej NBP jest niezalezny. Ale PO ma zakusy na chociaz troche wlasnej sterownosci ty bankiem. Ostatnio Prezydent podpisal ustawe o podwyzszeniu (jak w krajach UE) gwaranji Panstwa na wklady obywateli do 50 tys €.
Ale wytlumaczyl w TV ze mial mieszane uczucia. Bo w tej ustawie PO-PSL dokleila zapis ograniczajacy samodzielnosc Prezesa NBP (tego i jego nastepcow).
Czyli takie kukulcze jajo podrzucili do potrzebnej jak najbardziej ustawy. A nie da sie podpisac tylko polowe ustawy, pewnie o tym wiesz.
To taka perfidia PO-PSL aby cos ugrac przy okazji. Taka lyzka dziegciu dodana do beczki miodu.
Zatrzezenia mam tylko do tych "zaleznosci" NBP od L.K. Z pozostala czescia Twego postu sie zgadzam.
Presesa NBP powoluje Sejm na wniosek Prezydenta. Jak dziala NBP i Rada P.P. tu poczytaj -to Wikipedia (poswiecilem zaledwie 20 sekund aby to znalezc)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_Bank_Polski

Kazik
27-12-2008, 14:32
U mnie nie. Chleb podobny w smaku do polskiego (z wloskiej receptury" kupowany w "Publix" wywindowany zostal wczesniej (kosztowal 1.29$) do ceny 2.59 $/za bochenek (pol kg), obecnie spadl do 1.99 $ , inne pieczywo tez.
O amerykanskim "dmuchanym" chlebie i bulkach nie pisze ,bo go nie kupuje - latawce/dmuchawce nie interesuja mnie.

Jeszcze o paliwie 1.49$ za galon (tj.3.78 litra) i idzie w dol (Georgia 1.35$/za galon),wniosek z tego : wszystko w rekach handlarzy !
W Wigilie 1$=2,93 zl(NBP srednia) bezolowiowa 95 oktan 3,68 zl/litr 18 grudnia w Krakowie tankowalem.
Czyli 1,26 $ -ale za litr a nie za galon. Czyli 4,76 $ za galon trzeba by bylo w Krakowie zaplacic gdyby sprzedawano na galony i na dodatek za dolce.
4,46 $ w Polsce, a 1,49 $ w USA. Oto porownanie. A zarabia sie tu mniej i emeryturki mniejsze.
Ale za to ceny chleba sa u nas duzo nizsze. 2 zl za (chyba) 0,8 kg.

jolita
27-12-2008, 14:43
" Wszystko śledzę w telewizji" jak głosił kabaretowy monolog, a z tego wynika mi, że kryzys tylko grozi byłemu min.spr., a znając dotychczasowe efekty uników i z tego wykręci się...

waclaw46
27-12-2008, 19:23
Prezesa NBP powołał sejm gdzie większość miało PIS a premierem był Kaczyński .Tym samym Bank Centralny i Przewodniczący RPP są z PISu.

Kazik
27-12-2008, 20:09
Prezesa NBP powołał sejm gdzie większość miało PIS a premierem był Kaczyński .Tym samym Bank Centralny i Przewodniczący RPP są z PISu.
No to nastepni beda z PO lub PSL, bo oni maja teraz wiekszosc, a premierem jest Tusk. Sytuacja analogiczna. Bedzie lepiej? Ale nastepny Prezes NBP bedzie mniej "niezalezny" (dzieki nowej ustawie PO), to od kogo bedzie zalezal? Od Rzadu oczywiscie -a kto rzadzi? PO-PSL rzadzi-teraz wszystko jasne oraz zrozumiale. Taka bedzie zmiana-uchwalona przez PO-PSL oczywiscie nie dla opozycji lepsza, ani nawet dla kraju, ale "pod siebie" to uchwalili. Teraz poczekaja az Skrzypkowi sie skonczy kadencja, lub pomysla jak mu ja skrocic.

Haczyk na Skrzypka-pilnie poszukiwany. Moze tesciowa bije, lub cos innego chetnie kupimy.:)

senior A.P.
28-12-2008, 16:32
"Skrzypki i cala orkiestra symfoniczna" tak graja jak napisane nuty i dyrygent dyryguje.

Kazik
22-02-2009, 21:20
Odświeżam to bo warto poczytać np. #151 Seniora jak złotóweczka się umacnia. Nowe spojrzenie na ten sam kryzys.

jip
22-02-2009, 21:34
No to nastepni beda z PO lub PSL, bo oni maja teraz wiekszosc, a premierem jest Tusk. Sytuacja analogiczna. Bedzie lepiej? Ale nastepny Prezes NBP bedzie mniej "niezalezny" (dzieki nowej ustawie PO), to od kogo bedzie zalezal? Od Rzadu oczywiscie -a kto rzadzi? PO-PSL rzadzi-teraz wszystko jasne oraz zrozumiale. Taka bedzie zmiana-uchwalona przez PO-PSL oczywiscie nie dla opozycji lepsza, ani nawet dla kraju, ale "pod siebie" to uchwalili. Teraz poczekaja az Skrzypkowi sie skonczy kadencja, lub pomysla jak mu ja skrocic.

Haczyk na Skrzypka-pilnie poszukiwany. Moze tesciowa bije, lub cos innego chetnie kupimy.:)
Człowieku jak Ty jęczysz dobrze, że to tylko się czyta nie słucha bo fale emitujące takie dźwięki trudno by było przetrzymać, daj już im spokój niech się sami wytłuką, no chyba, że jest jak przypuszczałem?

senior A.P.
13-03-2009, 12:29
Ludzie !
Koniec partii w Polsce - ostatnie sie zagryzaja.

senior A.P.
15-03-2009, 07:53
Ratunek przyjdzie z Ameryki !

Kazimierz
15-03-2009, 15:21
Ratunek przyjdzie z Ameryki !

Ale najpierw ratujcie się sami, my jeszcze wytrzymamy. My są zahartowane. "Lata" kartkowe komuny tak nas zahartowały, Senior.

Lila
15-03-2009, 15:29
Ale najpierw ratujcie się sami, my jeszcze wytrzymamy. My są zahartowane. "Lata" kartkowe komuny tak nas zahartowały, Senior.

Jasne.Nam zalewajka nie straszna.My są odważne , i przeżyjemy Krezusa.:)

senior A.P.
16-03-2009, 13:48
Widze malo odwaznych na tym forum,domyslam sie dlaczego.
U nas od dzisiaj po kryzysie ,pieniadze juz sa ,bedzie i praca !

U WAS jedno i drugie sie konczy - znaczy sie pieniadze a praca jest tylko dla przyjezdnych z .......,no mniejsza oto skad.

kufa86
16-03-2009, 15:04
Kryzys niby finansowy jest kryzysem zaufania.
Niewielka część pieniędzy ma pokrycie, reszta jest wygenerowana przez banki.
Wartość akcji nijak się ma do rzeczywistej wartości firm, w jedną i drugą stronę.
Żywność podrożała sporo w detalu, bez logicznego wytłumaczenia, oprócz pazerności handlarzy.

Kazimierz
16-03-2009, 19:39
Kryzys niby finansowy jest kryzysem zaufania.
Niewielka część pieniędzy ma pokrycie, reszta jest wygenerowana przez banki.
Wartość akcji nijak się ma do rzeczywistej wartości firm, w jedną i drugą stronę.
Żywność podrożała sporo w detalu, bez logicznego wytłumaczenia, oprócz pazerności handlarzy

Widze malo odwaznych na tym forum,domyslam sie dlaczego.
U nas od dzisiaj po kryzysie ,pieniadze juz sa ,bedzie i praca !
U WAS jedno i drugie sie konczy - znaczy sie pieniadze a praca jest tylko dla przyjezdnych z .......,no mniejsza oto skad.

Jasne.Nam zalewajka nie straszna.My są odważne , i przeżyjemy Krezusa.
Kufa ! Przepraszam za gafę.
Jipku ! Problem kreacji pieniądza przez banki ? Ciekawy to problem. Aktualnie zapoznaję się z nim głębiej. Wiem,że prawo kreacji pieniądza ma tylko jeden bank w państwie-bank centralny. W USA-FED,w Polsce-NBP. Ciekawa sytuacja jest w USA . Rząd federalny ma umowę z FED na kreację pieniądza i płaci mu procent (do tej pory nigdzie nie znalazłem jaki),czyli państwo zaciąga dług. Bank centralny,FED,pożycza też pieniądze na % innym bankom w kraju, te z kolei pożyczją pieniądze na % byznesowi, a ludziom udzielają kredytów, na % oczywiście. W ten sposób wszyscy w państwie są zadłużeni. Czyli zwyczajne banki generują długi,a nie pieniądze. Chyba to masz na myśli.
Nie chcę iść dalej, bo bym się zaplątał w tym .
Ciekawy film oglądałem ostanio ntt: Zeitgeist Final Edition, a jeszcze wcześniej Zeitgeist Adendum.
Senior zaraz powie, że FED jest własnością Niegojów, i że FED,czyli Niegoje wygenerowali obecny kryzys. Pamiętać tylko należy, że w Ameryce nic nie śmie być w rękach państwa, wszystko musi być prywatne, instytucja generująca $ też. A że jest w rękach prywatnych a nie państwa, to już inna sprawa. Słyszałem, że ostatnio B.Obama , rząd federalny USA, wykupił 37% udziałów w FED,żeby ratować system bankowy (finansowy) w USA. Wykupienie 51%,udziału większościowego, jest ponoć niemożliwe ?
Nie rozumię trochę entuzjazmu Seniora, że kryzys już u nich minął. Wg. mnie ten entuzjazm jest przedwczesny.U nas kryzys jiż jest udziałem, ale dotkliwie dotyka tych, którzy stracili pracę i są zadłużeni, przede wszystkim w walutach obcych. Podobnież jest praca i pieniądze są dla obcych,Senior to wie. No tak, Sela wie, to Senior też wie.
Lilu, zalewajka to pycha, jeszcze do tego z wkładką ze zwyczajnej.

chickita
16-03-2009, 19:41
Pewnie, że kryzys dojdzie. Wszystko dochodzi to czemu to ma nie dojśc? Z opóźnieniem ale zawsze.

Lila
16-03-2009, 21:02
Pewnie, że kryzys dojdzie. Wszystko dochodzi to czemu to ma nie dojśc? Z opóźnieniem ale zawsze.

Może nie dojdzie ? Ponoć ma się skończyć w tym roku jeszcze .W USA oczywiście.

senior A.P.
17-03-2009, 07:24
W USA kryzysu juz nie ma - kto handluje ten zyje !

Domy po dziesiec tysiecy dolarow !

Mieszkan pod dostatkiem.

Ceny zywnosci spadaja ,a aut nikt nie chce kupowac ,rower w cenie.

Obamie zostal tylko jeden problem do rozwiazania - skad brac pieniadze na zasilki, bo banki juz dostaly i..... premie sobie wyplacily.

Co innego w Polsce - w niej dopiero ludzie "ucza" sie Ameryki !