PDA

View Full Version : Świadkowie historii opowiedzą uczniom o wolnej Polsce - komentarze


Mar-Basia
29-09-2008, 00:54
Komentarz do artykułu: Świadkowie historii opowiedzą uczniom o wolnej Polsce (http://www.senior.pl/147,0,Swiadkowie-historii-opowiedza-uczniom-o-wolnej-Polsce,4568.html)
--------------------
Sam pomysl nie jest zly. Mlodzi powinni znac historie swego kraju. Mam zastrzezenia do swiadkow z lat 1939 - 1945 - malo ich zostalo w 2008 roku , a jak jeszcze zyja to sa schorowani i pewnie pamiec tez maja nie najlepsza. Lata 1945 - 1989 - pod warunkiem, ze znajda prawdziwe osoby, ktore sie sprzeciwialy. Doskonale wiemy, ze wiele osob podaje sie w dniu dzisiejszym za bohaterow, ktorymi nie byli. Wystarczy przesledzic watki i wypowiedzi niektorych dyskutantow na forum seniora.
.

senior A.P.
12-10-2008, 11:06
Jakich masz na mysli "bohaterow" marbello123 ?

Mar-Basia
12-10-2008, 11:20
Jakich masz na mysli "bohaterow" marbello123 ?
Chociazby tych, ktorzy brali udzial w oblezeniu Pragi (Czechoslowacja). Dawnych SB-kow, ktorzy ciagle maca, dawnych "komuchow", ktorzy ciagle nie zrozumieli czym byl rezim komunistyczny, tych, ktorzy donosili na matke, ojca, siostre, brata, przyjaciela .........lista dluga.

senior A.P.
12-10-2008, 11:59
Przeciez to spadkobiercy NKWD,wiesz co to bylo i skad sie wywodzili,kto sluzyl w ich szeregach ???

Malgorzata 50
12-10-2008, 12:06
A ja uważam ,że świadkowie historii ci starzy i schorowani jak moi rodzice sa bezcenni dla młodych .Mądrych młodych .Moje dzieci same z siebie przeprowadzały i czasem przeprowadzają takie rozmowy z dziadkami,którzy teraz właśnie po latach chcą o tym mówić .\W latach mojego dzieciństwa i młodości moi rodzice chcieli z tych wspomnień się otrząsnąć i nigdy nie snuli kombatanckich wspomnień ,a jeśli to mimochodem prawdziwą historie Polski znałam bez kazań i wykładów po prostu wiedziałam i już .Jeśli IPN bedzie ten cykl prowadził mądrze bez właściwego sobie politykierstwa to brawo!!!!
AP myślałam że zmądrzałeś na skutek przebywania w inteligentnym towarzystwie a tu ..znów rozczarowanie .