PDA

View Full Version : Kryzys finansowy swiata !


senior A.P.
01-10-2008, 09:52
Stalo sie slowo cialem !
Mozni tego swiata dojechali ulica do jej konca,dalej juz nie ma mozliwosci przejazdu, istnieje tylko zawrocenie i szukanie innej drogi aby dojechac do celu przez most ,ktorego jeszcze nie zbudowano na rzece ludzkich mozliwosci.
Bogacze pekaja z przesytu jak kolorowe baloniki na balu proznosci ludzkiej,biedni spogladaja na siebie i w lustro pukajac sie w czolo , mowiac jacy my bylismy glupi zyjac na kredyt !
Swiat stanal przed obliczem konfrontacji,przed wyborem dobra lub kontynuacja zla.
Sledzac zachowania tych od ,ktorych zaleza losy swiata dochodze do wnioskow,ze madrych wsrod rzadzacych jest juz co raz mniej, a ci staneli przed wyborem "byc albo nie byc".
Tylko przecietni zjadacze chleba ,ktorym wystarczy micha ochlapow strutych i belty butelkowo- puszkowe ,po nich wyro nawet na lawce w parku lub ruinach opuszczonej szopy czy zagrzybionej kamienicy miejskiej,niczym sie nie przejmujac - belkocza kiedy nastepna "kielbasa wyborcza i flacha" ?

Jest jeszcze modlitwa,pielgrzymka i obiecane niebo .

Wybor nalezy do ciebie .
Wczesniej jednak radze zapytac samego siebie dokad zmierzam ja i swiat ?
Kim sa ci ,ktorym powierzam swoj los ,dla kogo pracuje,dla kogo zyje.
O kase nie pytaj ,ta juz w niedlugiej przyszlosci nie bedzie ci potrzebna,dadza ci kolejny "plastic",ktorym sie bedziesz poslugiwal we wszelkich rachunkach i rozliczeniach a na rece lub nawet czole wytatuuja ci ostatni "cyrograf" na podstawie,ktorego zaszufladkuja tam gdzie bedzie twoje przeznaczenie. Staniesz sie zywym modelem/robotem potrzebnym na kazde zawolanie centralnego mozgu rzadzacego swiatem.

Oto twoja przyszlosc !

Zapytasz napewno stary czlowieku: Co z toba ?
Dla ciebie tez juz przygotowano miejsca bezbolesnego zejscia z tego swiata i to juz po 2 tygodniach "zakwaterowania" w osrodkach niepotrzebnych wrakow ludzkich. Mozni na Tobie zaoszczedza i nie beda musieli oddawac pieniedzy na twe emerytury i renty,twoje potomstwo przejmie twoje oszczednosci/spadki i nie bedzie marnowac czasu na odwiedzanie ciebie i symboliczna opieke nad toba.

Bedziesz mial "zapewnione niebo" po zyciu,jezeli jeszcze po drodze odpalisz cos pasterzowi swej duszy.

Wszyscy zgotowalismy sobie obecny kryzys !
Czy jest z niego wyjscie ?
Jest i zawsze bylo, tylko w inny sposob - tym razem bedzie to (zalozmy) "plan D",bo cyklony (C) juz byly.

Jezeli masz jeszcze sily , wstan i powiedz NIE,chce jeszcze GODNIE ZYC I GODNIE UMIERAC !!!
TWOJ LOS JEST W TWOICH REKACH .
Nikt inny nie moze za Ciebie decydowac.

Powodzenia !

Basia.
01-10-2008, 11:43
powiedz co mamy robić? :confused:

maja59
01-10-2008, 11:57
powiedz co mamy robić? :confused:
Podejrzewam Basiu, że jedyne co nam pozostaje to usiąść cichutko w kątku, przykryć głowę gazetą i czekać na koniec świata. Nie wiem co jeszcze moglibyśmy zrobić.

Lila
01-10-2008, 12:58
Podejrzewam Basiu, że jedyne co nam pozostaje to usiąść cichutko w kątku, przykryć głowę gazetą i czekać na koniec świata. Nie wiem co jeszcze moglibyśmy zrobić.

Kryzys finansowy Majeczko,to jeszcze nie koniec świata.:) Uśmiechnij się.

maja59
01-10-2008, 13:04
Kryzys finansowy Majeczko,to jeszcze nie koniec świata.:) Uśmiechnij się.
Na szczęście traktuję to wszystko z humorem, może wisielczym, ale co nam innego pozostało. Bądźmy dobrej myśli.

senior A.P.
01-10-2008, 13:32
Mysli trzeba miec zawsze czyste,trzezwe,zdrowe i dobre - w naszym wieku godne i pelne dostojenstwa.
Nie dajmy sie zwiesc pieknym obietnicom,wybierajmy i glosujmy na tych ,ktorzy sa ludzmi a nie bestiami naszych czasow.
Warto dostrzegac w czlowieku dobre cechy ludzkie,ktory niezaleznie na wyksztalcenie,pochodzenie i majetnosc okazuje z serca uczucia dla wszystkich ludzi bez wyjatku.
Twierdze,ze caly czas wiecej jest ludzi dobrych niz zlych,choc ostatnio zlo sie panoszy.Nadchodzi jednak czas zwyciestwa dobra nad zlem ,madrosci nad glupota,skromnosci nad pycha,milosci nad nienawiscia.
Cala nadzieja w madrych ludziach ,my im musimy wszyscy dopomoc przebic sie do wladzy i rzadzenia .
Niech zywi nie traca nadzieji !

Mar-Basia
01-10-2008, 13:34
Na szczęście traktuję to wszystko z humorem, może wisielczym, ale co nam innego pozostało. Bądźmy dobrej myśli.

Najgorsze to panikowac. Kryzys powoli zacznie sie uspokajac. A tak naprawde byl potrzebny. Pewna grupa "zawodowa" zaczela sobie za bardzo napychac kieszenie. Nie bede mowila o bankach, bo to wiadome. Wezcie najbardziej znane przyklady: zarobki pilkarzy, kierowcow Formula F1, tenisisci, znani sportowcy, aktorzy - MILIONY COROCZNIE WPADAJA DO ICH KIESZENI. Czym sie roznia Ci ludzie od reszty? Nogami, rekami, ladna "gaule", talentem? Ludzie wolnych zawodow lekarze, prawnicy,architekci - naturalnie, ze dobrze zarabiaja ale pracuja MOZGAMI, pokonczyli dlugoletnie studia - a Ci maklerzy gieldowi? Nie wszyscy naleza do tzw "narodu wybranego" jak to elegancko podkresla Senior przy kazdej okazji!!! Ci pilkarze, maklerzy, developerzy - sa tacy jak my, z pewnoscia mniej wyksztalceni, mniej inteligentni. Osobiscie im nie zazdroszcze , bowiem cale zycie ciezko pracowalam mozgiem aby cos osiagnac i zapewnic sobie dobra starosc. Wezcie tych ludzi, ktorzy wygrywaja miliony w Loteriach EU - Loto. ZADEN Z NICH NIE DA GROSZA na cele charytatywne, nedze.........przeciwnie po paru latach "fantazji" sami popadaja w skrajna nedze. Wlasnie tym ludziom zycze aby nareszcie zeszli z oblokow na ziemie i wypili czarke.

Wlasnie sluchalam wiadomosci ekonomicznych we Francji. Gwarancja jest, ze banki panstwowe nie beda bankrutowac - choc tyle. Sytuacja swiatowa tez troche sie poprawia.

senior A.P.
01-10-2008, 13:56
Bank panstwowy nie moze zbankrutowac,bo bank ten tworza wszyscy i na niego loza,jego majatek jest majatkiem calego narodu .Powierzaja gospodarke swoimi pieniedzmi ludziom uczciwym,ktorzy nie czerpia zyskow do swej kieszeni,tylko dla calego panstwa.
Banki prywatne i ich korporacje czy zrzeszenia maja swoj cel,ktorym jest zysk osobisty.
W USA wytyka sie dzisiaj publicznie ile to bankierzy SAMI SOBIE przyznali premii i sa to ogromne sumy - skad one sie wziely ?
Dzisiaj slabszych bankierow bez glowy chce sie ratowac za pieniadze podatnika - pytam na jakiej podstawie ?
Nieudolny bankierze bierz sie za miotle a nie liczenie pieniedzy,nie obracaj ludzkimi pieniedzmi i nie dawaj kredytow gdy na to nie masz swoich pieniedzy - wtedy nie zbankrutujesz !
Za wlasne bledy trzeba samemu placic a nie szukac ratunku w kolesiach w rzadzie,kongresie,senacie .
I slusznie,ze nastapil sprzeciw madrych ludzi ,teraz powinni przyjrzec sie majetnosci bankrutow ,oczyscic ich miliardowe konta i zabrac nawet posiadlosci nieruchome do wysp wlacznie.
Wtedy uwierze w sprawiedliwosc dziejowa.
A nie ogloszenie bankructwa,zmiana nazwy i od nowa kradziez .
Jeszcze tylko do aluzji "narodu wybranego" (m123),co nie ma ona pokrycia w rzeczywistosci ???

jano43
01-10-2008, 14:49
W szkołach,do których uczęszczałem w PRL-u uczyli mnie,że
gospodarka kapitalistyczna biegnie zgodnie z sinusoidą.Gorka-
dołek.(W przeciwieństwie do socjalistycznej,która miała poruszać sie po prostej wznoszącej).Dawno temu ktoś zauważył:skoro zwalniają - będą przyjmować.Spada - będzie się wznosić.Zaniepokojonym proponuję grzybobranie.Ma zbawienny wpływ na nerwy.
Muszę też powiedzieć,że zawiodłeś nas Seniorze A.P.Pamię-
tam,że wysłaliśmy Cię za wielką wodę żebyś m.in. pilnował naszych interesów na Wall Street.A Ty jak widzę przez cały ten
czas byczyłeś się na Long Beach a teraz kiedy mleko się rozlało
krzyczysz,że faceci z banków zrobili nam kuku.
MEGA NAGANA!

senior A.P.
01-10-2008, 15:04
Pomyliles adresy "jano43" - ludzie mego pokroju nie mieszkaja w NYC i jego przylepkach ani tez nie korzystaja z gieldy ,gdyz wiedza ,ze papiery sa nieprzydatne ,z wyj. jednego (tego do du..),cala reszta to wczesniej czy pozniej makulatura ! W bankach tez nie trzymamy pieniedzy,inwestujemy w nieruchomosci bez pozyczek.
Zawodzic tez nie zawodzimy ,moze kiedys to nastpi ale na pogrzebach - tyle ze to nie bedzie piesn zalobna ale radosna jak po Wielkanocy.
Polska Z MARTWYCH-WSTANIE !
Przyjemnego wieczoru Zycze !

Lila
01-10-2008, 15:41
Senior!! Mam !! ..eureka !!

Dodrukować dolary ! Tak zawsze robiono za PRL ze złotówkami, i jakoś żyjemy!:)

Mar-Basia
01-10-2008, 17:10
I slusznie,ze nastapil sprzeciw madrych ludzi ,teraz powinni przyjrzec sie majetnosci bankrutow ,oczyscic ich miliardowe konta i zabrac nawet posiadlosci nieruchome do wysp wlacznie.
Wtedy uwierze w sprawiedliwosc dziejowa.
A nie ogloszenie bankructwa,zmiana nazwy i od nowa kradziez .
Jeszcze tylko do aluzji "narodu wybranego" (m123),co nie ma ona pokrycia w rzeczywistosci ???

Zupelnie jak Putin z Chodorowskim, zabieramy i dawaj!!!!!!!

lawenda
01-10-2008, 19:46
Rety, gdzie nie spojrzę to narzekania i czarnowidztwo. Media się prześcigają w katastroficznej przyszłości, nawet nasz miłościwie nam panujący PREZYDENT w zapoczątkowanym wizytownaniu naszej rubieży grzmi kasandrycznymi słowami uświdamiając ciemnemu ludowi, że jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Czas na OSOBOWICE /Cmentarz komunalny/

Jadzia P.
01-10-2008, 19:59
Przecież Marek Kondrat w TV mówi, że dobrze to my już mamy.
A tak jak pisze Jano43, jak jest dobrze to musi być żle ....by znów po jakimś czasie było dobrze.
A apropo naszego , wielce nam panującego, to on rozpoczął już agitacje przedwyborczą. Jak nas dobrze postraszy i coś obieca, to będziemy głosować na niego.

Lila
01-10-2008, 20:10
Ja będę głosować na niego bez straszenia.
Chyba ,że jakiś inny kandydat się wyłoni,bo nie daj Bóg,Donaldino.Niekoniecznie z prawicy.:D

Jadzia P.
01-10-2008, 20:44
A ja ani na niego ani na Donal......
Coś mi się zdaje, że staniemy przed takim samym wyborem jak teraz Amerykanie.

Mar-Basia
01-10-2008, 22:15
A ja ani na niego ani na Donal......
Coś mi się zdaje, że staniemy przed takim samym wyborem jak teraz Amerykanie.
Musisz przyznac, ze nasi bracia amerykanscy maja twardy orzech do zgryzienia - decyzja Corneila!

Pani Slowikowa
01-10-2008, 22:43
W USA wytyka sie dzisiaj publicznie ile to bankierzy SAMI SOBIE przyznali premii i sa to ogromne sumy - skad one sie wziely ?
??

Ciekawe ze dopiero teraz jak nastapil wielki krach to zaczyna sie o tym mowic?? Gdziesmy byli wczesniej? Przeciez o tym bylo wiadomo od lat??

Jadzia P.
01-10-2008, 22:52
U nas też bankierzy zarabiają krocie.

Pani Slowikowa
01-10-2008, 23:00
U nas też bankierzy zarabiają krocie.

Wlasciwie nawet nie chodzi tylko o samych bankierow ale o dyrektorow wielkich korporacji tez.. Placili sobie tak zw. "spadochrony" w kilkuset milionach.. Doprowadzali firme ( publiczna z reszta) do upadku i LEGALNIE wychodzili z niej z milionowymi likwidacjami.. Niektorzy zarabiali w czasie "pracy" po kilka milionow $ miesiecznie.. a biedni udzialowcy nie dostawali diwidendow.. To sie w pale nie miesci jak mozna bylo na to patrzec i nic nie mowic..

Mar-Basia
01-10-2008, 23:09
Wlasciwie nawet nie chodzi tylko o samych bankierow ale o dyrektorow wielkich korporacji tez.. Placili sobie tak zw. "spadochrony" w kilkuset milionach.. Doprowadzali firme ( publiczna z reszta) do upadku i LEGALNIE wychodzili z niej z milionowymi likwidacjami.. Niektorzy zarabiali w czasie "pracy" po kilka milionow $ miesiecznie.. a biedni udzialowcy nie dostawali diwidendow.. To sie w pale nie miesci jak mozna bylo na to patrzec i nic nie mowic..
Mowilo sie, mowilo. Tylko nikt nie chcial sluchac. Szefowie rzadow maja za duze powiazania z tymi "golden parachutes" i w tym siedzi cale zlo.

Pani Slowikowa
01-10-2008, 23:17
Mowilo sie, mowilo. Tylko nikt nie chcial sluchac. Szefowie rzadow maja za duze powiazania z tymi "golden parachutes" i w tym siedzi cale zlo.


Nie mowilo sie dostatecznie!! Teraz bedzie sie beczalo:rolleyes: Bebbbbbeeee beeeee..jak mi jest zleeeee:mad: :mad:
Mam nadzieje ze te wszystkie miliony ukradzione ludziom polokowali w bankach ktore padna wraz z ich milionami.. bo asykurowane beda tylko konta do 250 tys..

senior A.P.
02-10-2008, 11:29
Mylisz sie "Slowikowa" !
Kruk krukowi oka nie wykole !
Zlodzieje tez maja swoje niepisane prawa.
Warto dodac,ze spoleczenstwo amerykanskie jest wyjalowione z polityki ,bo o to wlasnie chodzi moznym tego swiata aby glupcy nie sledzili ich postepowan i nie kiwneli palcem. Dla przecietnego zjadacza wazny jest pelen wozek zakupow w supermarkecie a potem jakos sie to zaplaci ,nie wazne kto bedzie placil ,wazne ze nam rozmiary rosna i wisza wory tluszczu !
Teraz gdy zlodzieje doszli do granicy pekania mozgow nawet z wlasnej glupoty objawil sie nam kryzys i zaczynamy ryczec we wszelkie tuby,rycza nawet ci co maja tylko 500 milionow i chca ratowac swiat kosztem innych (Paulson).
A w Europie,Polsce echo juz sie rozlega ,za pare dni beda topniec konta, swiadczy o tym juz doniesienie ,ze na nasze emerytury brakuje iles tam miliardow ,ktore ulokowano tam gdzie nie trzeba i zlodzieje polscy i swiatowi je zgarneli.
ZYJEMY W SWIECIE OSZUSTOW !
Czas na ich wyeliminowanie ze spolczenstw.

senior A.P.
03-10-2008, 15:39
Mimo kryzysu dolar w sile rosnie ,w polskiej tabeli tez .

Lila
03-10-2008, 19:34
Mimo kryzysu dolar w sile rosnie ,w polskiej tabeli tez .

Może i rośnie.Ale polskich stoczni nic już nie uratuje.
Niech to szlag !

senior A.P.
03-10-2008, 22:11
Cooooooooooo ?
To one jeszcze byly polskie ???
Ja myslalem,ze w Polsce to juz tylko ziemia i ludzie sa polskie.

Lila
04-10-2008, 00:06
Cooooooooooo ?
To one jeszcze byly polskie ???
Ja myslalem,ze w Polsce to juz tylko ziemia i ludzie sa polskie.

Nooo,już tylko polskie ludzie zostaną.W stoczniach.

senior A.P.
04-10-2008, 09:40
Stalo sie to co mialo sie stac wg.planu - biedni na bogatych musza pracowac !
Wszyscy doplacimy do zlodzieji bankowych.
Siedemset miliardow dolarow w USA doplaci spolczenstwo amerykanskie aby ratowac z kasy panstwowej tych ,ktorzy winni trafic do wiezien.
Czy jest jeszcze gdzies na ziemi sprawiedliwosc ?

senior A.P.
08-10-2008, 11:36
Okazuje sie,ze zaczeto szukac sprawiedliwosci,teraz przekonamy sie jeszcze jakie to mamy sprawiedliwe sady ziemskie.

Kazik
08-10-2008, 12:04
Może i rośnie.Ale polskich stoczni nic już nie uratuje.
Niech to szlag !
Jak UE banki dostały państwową forsę--pomyślałem, że stracili argument o do finansowaniu stoczni. A jednak oni mogą--my nie. Czarnecki i jeszcze ktoś w TV o tym tylko wspomniał. Jeżeli tak to niech ich banki też padają. To powinno być kartą przetargową.

senior A.P.
08-10-2008, 13:08
Ich banki nie padna,co najwyzej zmienia nazwe,wzglednie sie polacza,za reszte zaplaca podatnicy i naiwni ciulacze.

Mar-Basia
11-10-2008, 11:53
Watykan ostrzega przed chciwością i inwestuje


http://gospodarka.gazeta.pl/img/w/czk.gif Tomasz Bielecki 2008-10-10, ostatnia aktualizacja 2008-10-10 21:27:13.0

Dla Benedykta XVI kryzys jest kolejnym dowodem na to, że "pieniądze są niczym". - Niech na Wall Street zaprenumerują "L'Osservatore Romano" - żartują jednak włoscy ekonomiści, bo Watykan świetnie przygotował się na krach giełdowy.

Kościół kiedyś unikał giełdy, bo fundusze inwestycyjne jeszcze w latach 80. nie dawały gwarancji, że nie włożą pieniędzy w podejrzany moralnie biznes - jak produkcja broni lub prezerwatyw. Jednak dziś Watykan jest nie tylko krytykiem giełdy, ale też - jak pokazuje obecny kryzys - zatrudnia jej świetnych znawców.

Brytyjski tygodnik katolicki "The Tablet" dotarł do najnowszych raportów finansowych Watykanu, które pokazują, że watykańscy doradcy finansowi już przed kilkoma miesiącami zarządzili odwrót z rynku akcji w obawie przed rychłym krachem. - Watykan zdołał świetnie przygotować się do zbliżającego się kryzysu i dlatego wiele na nim nie straci - twierdzi rozmówca "The Tablet", który miał przeglądać watykańskie raporty w lipcu tego roku. Stolica Apostolska zdążyła zamienić większość swych rezerw w akcjach oraz funduszach inwestycyjnych na obligacje państwowe (520 mln euro), walutę (340 mln euro) oraz złoto (19 mln euro). Do tego dochodzi ok. 424 mln euro w "zbywalnych nieruchomosciach"

- Skała Piotrowa, na której zbudowany jest Kościół, zamieniła się w skałę ze złota - ironizuje po brytyjsku "The Tablet". Pomimo to kościelni finansiści martwią się tanim dolarem (zwłaszcza wobec euro), bo obniża on wartość datków płynących z USA do Watykanu. Słabnąca waluta USA była jednym z głównych powodów deficytu 9 mln euro, którym Watykan zamknął swój budżet z 2007 r.

Kryzys wzmaga w Kościele krytykę gospodarczego neoliberalizmu, którego - jak podkreślają niektórzy włoscy hierarchowie - "dyktatura się kończy". Biskupi nadadriatyckiego regionu Abruzja namawiają władze do porzucenia projektów budowy rafinerii i zbiorników gazu ziemnego, które dotychczas najgłośniej krytykowali miejscowi alterglobaliści. - Szybkie pieniądze to nie wszystko. Teraz dzięki kryzysowi wszyscy widzimy to wyraźnie. Niech naszym "czarnym złotem" pozostanie więc wino, a nie ropa niszcząca środowisko - przekonują biskupi.

senior A.P.
11-10-2008, 12:57
W Banku Of America Watykan ma najwieksze udzialy .
Ja tez.
Kryzys nam nie grozi.

senior A.P.
29-12-2008, 13:23
W Polsce tylko tym nie grozi kryzys co trzymaja kase w Banku Rolnym .
Jak masz ziemie to zyjesz jak krol ,gdy nie masz zdychasz jak kot pod plotem.

senior A.P.
03-01-2009, 21:58
Dwadziescia dwa i pol miliarda zlotych polskich wyparowalo z Otwartych Funduszy Emerytalnych w Polsce - podaja media .
Uwaga przyszli emeryci - wam (ci ktorzy zawierzyli OFE i zlodziejom) to juz nie kryzys finasowy grozi ale smierc glodowa !

waclaw46
04-01-2009, 15:43
Czy Bank Rolny to chodzi o BGŻ

tadeusz50
04-01-2009, 16:01
Czy Bank Rolny to chodzi o BGŻ
Domyślam się, że chodzi o posiadanie ziemi ornej to jedna możliwość. Druga zakopanie w słoiku pieniążków.

Babcia Iwa
04-01-2009, 16:17
Mnie kryzys nie grozi. Nie mam kasy w Banku, ani akcji,obligacji.
Całe życie było nauką przetrwania. Dzisiaj już jestem wprawiona. Mam emeryturę - trochę wyższą niż zarabiałam jako urzędniczka, jeszcze pracuję na 1/2 etacie i jest oky. Nie umrę z głodu bo wymagań za dużych nie mam.Daję sobie radę od 1-go do 1-go, nie odkładam na "śmierć" bo jak umrę to mi to będzie obojętne w czym i gdzie mnie pochowają. Mogą mnie spalić i rozrzucić w morze, ponieważ moją miłością jest morze.Ale do morza daleko, więc zrobią co będą chcieli i mi to lata.

tadeusz50
04-01-2009, 16:26
Mnie kryzys nie grozi. Nie mam kasy w Banku, ani akcji,obligacji.
Całe życie było nauką przetrwania. Dzisiaj już jestem wprawiona. Mam emeryturę - trochę wyższą niż zarabiałam jako urzędniczka, jeszcze pracuję na 1/2 etacie i jest oky. Nie umrę z głodu bo wymagań za dużych nie mam.Daję sobie radę od 1-go do 1-go, nie odkładam na "śmierć" bo jak umrę to mi to będzie obojętne w czym i gdzie mnie pochowają. Mogą mnie spalić i rozrzucić w morze, ponieważ moją miłością jest morze.Ale do morza daleko, więc zrobią co będą chcieli i mi to lata.

Mam tak samo i nie narzekam nie myślę co będzie za dwadzieścia lat. Może dożyję może już śladu po mnie nie będzie. Co ma wisieć nie utonie.:D

senior A.P.
04-01-2009, 18:29
Zobojetniac,zobojetniac staruszkow aby nie ruszyli na Belweder !

waclaw46
05-01-2009, 17:13
Watykan na pewno miał informację od Opus Dei.

waclaw46
06-01-2009, 16:03
http://video.google.pl/videoplay?docid=-8625318859615665791&hl=pl
Polecam ten film na google inne spojrzenie na FED ciekawe nie tylko dla globalistów.,polecam oglądnięcie do końca.

waclaw46
07-01-2009, 17:40
http://ww6.tvp.pl/7426,20081222850062.strona
Grzegorz Kołodko kontra młodzież spotkanie w TVP Kraków.Sprawa kryzysu co zrobić.

senior A.P.
08-01-2009, 11:18
Kolodko i kryzys ?
A ile on na spotkaniach i wykladach zarabia ?
Ekonomiczna woda sie leje az bryzga !

waclaw46
08-01-2009, 12:39
Seniorze AP myślę że dużo,jeżeli go zapraszają to na pewno ma coś ciekawego do powiedzenia.Co do znajomości ekonomi to jest profesorem ekonomi i w tym temacie powinien być zorientowany,
Natomiast w poście 7117 czytam
W Banku of America Watykan ma największe udziały
Ja też.
Kryzys nam nie grozi. Ekonomiczna woda się leje aż bryzga!

senior A.P.
08-01-2009, 13:06
Cos ty ? Z Watykanu ???
Uwazaj ,bo swietym nie zostaniesz.
Co innego ja ,mam znajomosci w Watykanie.A z Bankiem Of America to wcale nie zartowalem ,to jedyny jeszcze bank na ktorym mozna polegac ,depozyty maja pokrycie w zlocie i..... , ale nie dokoncze, bo to tajemnica bankowa.

Kazimierz
03-02-2009, 18:01
Wznawiam dyskusję ntt, bo kryzys trochę jeszcze, moim zdaniem, potrwa , może nawet do końca dekady ?

Ciekawy materiał na temat obecnego kryzysu znalazłem na str. http://proteologia.wordpress.com/
"Skala obecnego kryzysu
29/01/2009 przez mateuszw
Obecny kryzys finansowy jest dla większości osób pierwszym tej skali kryzysem doświadczanym w życiu. Zakładamy jednak, że próby jego zażegnania sa właściwym i skutecznym narzędziem aby sytuację opanować.
Polecam poniższy filmik, który pokazuje Z CZYM mamy do czynienia. Przedstawia on skalę pomocy (dofinansowywania) przez Urząd Rezerw Federalnych (FED) gospodarki amerykańskiej we wszystkich trudnych sytuacjach w historii od jego powstania aż do współczesności. Zachęcam do obejrzenia:
http://pl.youtube.com/watch?v=aeb247Vc1eY
Od dziesięcioleci banki centalne USA stosowały politykę finansową opartą na nieracjonalnej wierze w ekspansję kredytów. Niemożność FED`u zatrzymania obecnego kryzysu poprzez awaryjne pożyczki bankom świadczy, że Polityka FED jest błędna. Film pokazuje skalę obecnego kryzysu."

Film po angielsku, ale gadaniny niewiele, więc można go łatwo zrozumieć. Obraz ilustruje historię wszystkich światowych kryzysów od 1919-2009 r.
Skala obecnego przewyższa wszystkie dotychczasowe razem wzięte i w zasadzie nie wiadomo,czy zastosowane przez FED środki mu zaradzą.
Zachęcam do przeczytania całego w/w artykułu "Skala obecnego kryzysu".
( Mateusz Wichary (ur. 1976), pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Toruniu, absolwent Biblijnego Seminarium Teologicznego we Wrocławiu, Highland Theological Institute w Elgin (Szkocja) i Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Wykładowca Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie, redaktor naczelny Wydawnictwa Słowo Prawdy, przewodniczący Toruńskiego Przymierza Protestanckiego. Żonaty, dwójka dzieci.)
Poboba mi się artykuł i ten pastor, poznany przypadkowo.
Kryzys mnie nie przeraża, przynajmniej nie dał mi się jeszcze we znaki.

senior A.P.
10-02-2009, 09:47
Kryzs krotko potrwa Kazimierzu ,on zawsze konczyl sie wojna swiatowa, na ktorej jedni traca a drudzy sie bogaca.

Kazimierz
10-02-2009, 11:14
Kryzs krotko potrwa Kazimierzu ,on zawsze konczyl sie wojna swiatowa, na ktorej jedni traca a drudzy sie bogaca.

Welcome, Augi! Umówy się,ze o kryzysie pogadamy tak dlugo,az skonczy sie u was (tzn.1$=2€),bo w Polsce niby jest,ale wskazniki makro ani mikro go nie pokazuja. Po prostu, mowia,ale sie go zbytnio nie czuje. Gdyby ceny gwaltownie rosly,roslo bezrobocie,zalewali by nas Chinczycy (osobiscie i swymi taniochami) to rozumiem, byloby zle. Jedynie tylko zloty doluje w stosunku do euro,$ i franka. Ale to wina spekulantow gieldowych, przypuszczam ?
Augi ! Mam nadzieje,ze nie dasz sie szybko zbanowac i o kryzysie jeszcze dlugo podyskutujemy, mysle,ze do konca dekady jednak ? Mamy wiec czas. Cheers !

granny
10-02-2009, 13:29
Odczujesz Kazimierzu, odczujesz, kiedy zmniejszą nam emerytury. A póki co, to uważasz, że te zakłady pracy, które padają to tylko chwyt dziennikarski?
A to, że rząd zrezygnował z wielu zaplanowanych wcześniej inwestycji, to odczujemy osobiście na drogach, łamiąc sobie dalej resory jak dotychczas. Szkoda tylko, że wtedy, kiedy kryzys już się rozpoczął, nasi politycy tłumaczyli, że nasze banki prowadzą inną politykę i nie są zależne od polityki światowej, a jeszcze nie tak dawno były premier Kaczyński powiedział, że to co było w zeszłym roku to było tzw, spowolnienie gospodarki, a nie realny kryzys. Oszukujmy się tak dalej.

senior A.P.
10-02-2009, 14:20
Osobiscie nie wierze w zaden kryzys,szczegolnie u rzadzacych- tak w Polsce jak i w USA,tak samo jak i w to ,ze najbogatsi sa teraz w innym miejscu niz USA. Kazda walute mozna dodrukowac/wybic ,a nawet nazwac ja inaczej i swiat sie bedzie krecil.
Europa napewno zbiednieje ,bo ogarnia ja lenistwo i chec latwego zarobku.
W USA inaczej sie pracuje (na wszystko).
Martwi mnie to,ze przepasc dzieli bogatych od biednych i brak zrozumienia i taka sytuacja dlugo sie nie utrzyma.
Badzmy jednak dobrej mysli, ze dobro zwyciezy ,podobnie jak i prawda.

Kazimierz
10-02-2009, 14:54
Odczujesz Kazimierzu, odczujesz, kiedy zmniejszą nam emerytury. A póki co, to uważasz, że te zakłady pracy, które padają to tylko chwyt dziennikarski?
A to, że rząd zrezygnował z wielu zaplanowanych wcześniej inwestycji, to odczujemy osobiście na drogach, łamiąc sobie dalej resory jak dotychczas. Szkoda tylko, że wtedy, kiedy kryzys już się rozpoczął, nasi politycy tłumaczyli, że nasze banki prowadzą inną politykę i nie są zależne od polityki światowej, a jeszcze nie tak dawno były premier Kaczyński powiedział, że to co było w zeszłym roku to było tzw, spowolnienie gospodarki, a nie realny kryzys. Oszukujmy się tak dalej.
Grammy ! Narazie emerytur nam nie zmniejszają, choc ich zdolnosc nabycza zmalała, ale to jeszcze nie sytuacja kryzysowa, przynajmniej u mnie. Emeryci narazie, moim zdaniem, nie mogą narzekać na rząd i jego politykę w tym światowym kryzysie. Spowolnienie gospodarki, wstrzymanie niektórych inwesycji, to jeszcze nie taki kryzys o jakim myśle. Nasze banki spisują się, moim zdaniem,całkiem nieźle, a zadaniem Premiera jest "nie dolewać oliwy do ognia".
Kaczory moim zdaniem zaczynają coraz mądrzej gadać, choć nie jestem ich sympatykiem.
Kryzys to dla mnie 5 % inflacja,15% bezrobocie, wzrost cen 30%, i to w ciągu roku. Bez zmian w emeryturach.
Narazie, ja też wstrzymałem "inwestycje" domowe, ograniczyłem zakupy (co przyczynia sie do powiększenia kryzysu gospodarki krajowej), ograniczam spożycie , co mi tylko na zdrowie wychodzi. Na drogach mi nie zależy, bo z nich dawno nie korzystam, ale sie martwie ,że bedzie mniej autostrad na Euro2012. Kiedyś myślałem,że będzie to "koło zamachowe naszej gospodarki". Teraz jestem za naszymi Zielonymi, naturalnymi źródłami energii,zdrową żywnością dla wszystkich itp.

senior A.P.
10-02-2009, 15:08
Calkiem to dobrze napisales z punktu widzenia emeryta z przelewem bankowym lub przekazem pocztowym dostarczonym do domu przez listonosza - wypracowanej emerytury takiej jaka wypracowales.
Co jednak powiedza ludzie w wieku produkcyjnym,ktorzy utracili prace i innej nie moga znalezc ???
Malo tego pracodawca zalega im z wyplata i Polak nie ma za co oplacic rachunkow nawet za gaz czy elektryke w cene rosnaca !
Przeciez jeszcze pamietasz wiersz: "Mnie tu kadza,rzekl szczur siedzac na oltarzu podczas nabozenstwa....."

Kazimierz
10-02-2009, 15:13
Osobiscie nie wierze w zaden kryzys,szczegolnie u rzadzacych- tak w Polsce jak i w USA,tak samo jak i w to ,ze najbogatsi sa teraz w innym miejscu niz USA. Kazda walute mozna dodrukowac/wybic ,a nawet nazwac ja inaczej i swiat sie bedzie krecil.
Europa napewno zbiednieje ,bo ogarnia ja lenistwo i chec latwego zarobku.
W USA inaczej sie pracuje (na wszystko).
Martwi mnie to,ze przepasc dzieli bogatych od biednych i brak zrozumienia i taka sytuacja dlugo sie nie utrzyma.
Badzmy jednak dobrej mysli, ze dobro zwyciezy ,podobnie jak i prawda.
Augi ! Pogadajmy też o przyszlości, i o tym co kryzysy wywoluje. Przecztaj moje posty na wątku "godzina dla Ziemi"
i Project Venus. Kiedyś pisałeś, ze to nie temat na tym forum. My możemy uważam o tym pogadać. Mam bogaty materiał na tt, w języku angielskim, dlatego zamieszczam tłumaczenia, ale z Tobą mogę podawać linki do oryginałów.
Możemy dyskusje ntt przeniesc tutaj, bo na watku "godzina dla Ziemi " zmarnieje, moim zdaniem, ze względu na waski zakres.

senior A.P.
10-02-2009, 15:27
Moze nie tyle waski zakres,co brak zainteresowania , przeciez to temat "ciezki".
Postaram sie i tam zagladnac i napisac wlasne zdania ale po dokladnym przeczytaniu .
Obecnie sledze niezalezne strony amerykanskie ,ktore pisza o osaczaniu B.Obamy i jego poczynaniach.
Woda na mlyn ruszyla,Polska ma inne problemy i co ciekawe zwrot oczu na Rosje.

Kazik
10-02-2009, 15:47
SeniorAP-dodrukować pieniędzy? Mieliśmy to za komuny, a w tych czasach taki pomysł miał Lepper z partii Samoobrona, ale ich wymiotło z Sejmu. Teraz te "wyrzutki" starają się do Brukseli.

Tak Kazimierzu cichcem wszystko drożeje i to jeszcze było przed kryzysem, teraz rząd będzie miał wygodne wytłumaczenie na dalsze podwyżki. Już bez woalki. A jak w pierwszym czy drugim tygodniu, gdy ujawniono kryzys w USA, Prezydent zwołał Radę Gabinetową to ministrowie PO się śmiali. Mówili że wyślą najwyżej zastępców bo ministrowie nie zajmą się bzdetami. Nas kryzys w żaden sposób nie dotknie twierdzono-oto "dalekowzroczność" tego rządu.

Wysoko ustawiasz poprzeczkę kiedy będzie można mówić "kryzys". A może to L.K. go "ściągnął" zwołując tą radę? Tak PO twierdziło na początku.
Przypomniały mi się wtedy czasy PRL-o czym się nie pisze to tego nie ma. Nie było prostytucji, narkomani i bezdomnych. Urban nawet wysyłał koce bezdomnym w N.Y.

Pani Slowikowa
10-02-2009, 17:05
Grammy ! Narazie emerytur nam nie zmniejszają, choc ich zdolnosc nabycza zmalała, ale to jeszcze nie sytuacja kryzysowa, przynajmniej u mnie. .

No wlasnie.. Wczoraj dowiedzialam sie z e w Warszawie w komunalnych mieszkaniach czynsz zostal podwojony.. Zamiast 320 zl za mieszkanie ok 40m spoldzielnia chce 600zl.. Tam zyja biedni ludzie. Blok jest dosc nedzny .. Niektorzy zyja z rent o 600zl miesiecznie.. Jak to moze byc zeby tyle placic za utrzymanie budynku?? Przeciez to sa mieszkania komunalne nadane tym ktorzy nie mieli pieniedzy aby kupic wlasnosciowe.

inka-ni
10-02-2009, 17:11
Facet miał mieć kontrolę skarbową, a jak każdy trochę kręcił przy zeznaniach. Nie wiedział jak się ubrać na tą okazję, poszedł więc po radę do znajomego doradcy podatkowego. Ten bez namysłu kazał mu się ubrać jak ostatni kloszard, żeby inspektor wiedział, że faktycznie ma do czynienia z nędzarzem. Facet nie uwierzył za bardzo i poszedł jeszcze do znajomego adwokata. Ten kazał mu się ubrać jak najlepiej, żeby inpsektor traktował go poważnie. Strapiony, z mętlikiem w głowie poszedł po radę do rabina. Ten wysłuchał go spokojnie i mówi:
- Tak jak mówisz, przypomina mi się pewna historia kobiety, która nie wiedziała jak się ubrać na noc poślubną. Matka kazała jej włożyć długą, grubą koszulę nocną, a koleżanka super seksowny komplecik...
- A co to ma wspólnego ze mną?! - pyta sie facet.
- Nieważne jak się ubierzesz. I tak cię wyp....olą.

Kazimierz
10-02-2009, 17:16
Moze nie tyle waski zakres,co brak zainteresowania , przeciez to temat "ciezki".
Postaram sie i tam zagladnac i napisac wlasne zdania ale po dokladnym przeczytaniu .
Obecnie sledze niezalezne strony amerykanskie ,ktore pisza o osaczaniu B.Obamy i jego poczynaniach.
Woda na mlyn ruszyla,Polska ma inne problemy i co ciekawe zwrot oczu na Rosje.
Augi ! Ciesze sie,ze zapoznasz sie z tematem. No, i o Obamie podyskutujemy. Zmian w stosunkach z Rosją,UE i światem islamskim spodziewałem się.Mniej hegemonii, a więcej partnerstwa.

Kazimierz
10-02-2009, 17:33
SeniorAP-dodrukować pieniędzy? Mieliśmy to za komuny, a w tych czasach taki pomysł miał Lepper z partii Samoobrona, ale ich wymiotło z Sejmu. Teraz te "wyrzutki" starają się do Brukseli.

Tak Kazimierzu cichcem wszystko drożeje i to jeszcze było przed kryzysem, teraz rząd będzie miał wygodne wytłumaczenie na dalsze podwyżki. Już bez woalki. A jak w pierwszym czy drugim tygodniu, gdy ujawniono kryzys w USA, Prezydent zwołał Radę Gabinetową to ministrowie PO się śmiali. Mówili że wyślą najwyżej zastępców bo ministrowie nie zajmą się bzdetami. Nas kryzys w żaden sposób nie dotknie twierdzono-oto "dalekowzroczność" tego rządu.

Wysoko ustawiasz poprzeczkę kiedy będzie można mówić "kryzys". A może to L.K. go "ściągnął" zwołując tą radę? Tak PO twierdziło na początku.
Przypomniały mi się wtedy czasy PRL-o czym się nie pisze to tego nie ma. Nie było prostytucji, narkomani i bezdomnych. Urban nawet wysyłał koce bezdomnym w N.Y.

Mordo ty moja,moj immienniku ! Pełzająca, inflacja to normalka na wolnym rynku. Towar jest tyle wart, za ile go chcesz kupić. No , i musisz być naprawdę w potrzebie, na musiku.
Jeśli chodzi o RG to,Prezydent ubiegł konkurencję do 1.Fotela, aby pierwszy pokazać, jak to On bardzo troszczy sie o biedny naród (hobby PIS`u).
Poprzeczka normalki to, wg. mnie: inflacja 1%, bezrobocie <10%, wzrost cen <5%rocznie.
Widziałem już w tv większe jaja, jak te Urbana !

Lila
10-02-2009, 19:03
Mordo ty moja,moj immienniku ! Pełzająca, inflacja to normalka na wolnym rynku. Towar jest tyle wart, za ile go chcesz kupić. No , i musisz być naprawdę w potrzebie, na musiku.
Jeśli chodzi o RG to,Prezydent ubiegł konkurencję do 1.Fotela, aby pierwszy pokazać, jak to On bardzo troszczy sie o biedny naród (hobby PIS`u).
Poprzeczka normalki to, wg. mnie: inflacja 1%, bezrobocie <10%, wzrost cen <5%rocznie.
Widziałem już w tv większe jaja, jak te Urbana !

Śmiać się ,czy płakać ?
Dojdziesz do tych procentów za 3 miesiące.
Co wtedy powiesz ,o tych co nie widzieli kryzysu ? Ja już wiem.PiS ...i tylko PiS winien.

senior A.P.
10-02-2009, 19:45
Za to co dzieje sie w Polsce zle ,winne sa wszystkie partie polityczne (bez wyjatku).
Jezeli juz nie mozecie zyc bez partii zostawcie dwie a moze trzy ,bez dotacji z kasy panstwowej i zobaczycie co sie bedzie dziac.

jip
10-02-2009, 19:53
Senior witamy w kryzysie i po wakacjach, odpocząłeś?

Kazimierz
10-02-2009, 20:48
Śmiać się ,czy płakać ?
Dojdziesz do tych procentów za 3 miesiące.
Co wtedy powiesz ,o tych co nie widzieli kryzysu ? Ja już wiem.PiS ...i tylko PiS winien.
Nie śmiem się śmiać z Twojej prognozy !
Oby Lilu Twoja prognoza sie spełniła.Ja w nią absolutnie nie wierzę.
Przeczytaj ciekawy artykuł w linku:http://wyborcza.pl/1,75480,6251875,Bauman__koniec_orgii.html
Długi, ale bardzo dobrze naświetlający tło kryzysu światowego.

Lila
10-02-2009, 21:04
Nie śmiem się śmiać z Twojej prognozy !
Oby Lilu Twoja prognoza sie spełniła.Ja w nią absolutnie nie wierzę.
Przeczytaj ciekawy artykuł w linku:http://wyborcza.pl/1,75480,6251875,Bauman__koniec_orgii.html
Długi, ale bardzo dobrze naświetlający tło kryzysu światowego.

Ja nie wiem czy śmiać się czy płakać nad hurra-optymizmem w Twoim wydaniu ,miły Kazimierzu.
Nie wiem co pisze Wyborcza.Wiem ,że pracodawcy przygotowują się do obniżania pensji .I ...pracownicy zgadzają się ,aby tylko nie stracić miejsca pracy.
Sytuacja zmienia się z miesiąca na miesiąc.Zobaczymy.Oby było dobrze.Jakże chciałabym się mylić.

ps.a przy tym wszystkim idiotyczne pomysły Pawlaka.

Kazik
10-02-2009, 21:23
Mordo ty moja,moj immienniku ! Pełzająca, inflacja to normalka na wolnym rynku. Towar jest tyle wart, za ile go chcesz kupić. No , i musisz być naprawdę w potrzebie, na musiku.
Jeśli chodzi o RG to,Prezydent ubiegł konkurencję do 1.Fotela, aby pierwszy pokazać, jak to On bardzo troszczy sie o biedny naród (hobby PIS`u).
Poprzeczka normalki to, wg. mnie: inflacja 1%, bezrobocie <10%, wzrost cen <5%rocznie.
Widziałem już w tv większe jaja, jak te Urbana !
Jak Lech mógł ubiec Donka? Ubiec można gdy się ma jednakowe zdanie, lecz jeden wypowie je wcześniej. W rzadnym wypadku gdy jeden coś mówi a drugi z tego kpi.
Myślisz że L.K. zwołał R.G. aby pokazać tylko jak się troszczy o biedny naród? To co w takim razie pokazał przyszły pretendent do fotela nr 1?
Zapewne "twarz miłości" i wielkie przewidywanie. Uzywając Twych słów zapytam: czy to hobby PO?

No a jak już poprzeczkę obniżyłeś (szybko bo w parę godzin) to inflację mamy wyższą niż byś chciał, bezrobocie i wzrost cen również.

No to chyba właśnie dostrzegłeś kryzys.:)

Kazimierz
10-02-2009, 21:41
Ja nie wiem czy śmiać się czy płakać nad hurra-optymizmem w Twoim wydaniu ,miły Kazimierzu.
Nie wiem co pisze Wyborcza.Wiem ,że pracodawcy przygotowują się do obniżania pensji .I ...pracownicy zgadzają się ,aby tylko nie stracić miejsca pracy.
Sytuacja zmienia się z miesiąca na miesiąc.Zobaczymy.Oby było dobrze.Jakże chciałabym się mylić.

ps.a przy tym wszystkim idiotyczne pomysły Pawlaka.
Lilu ! Naprawdę nie wiem, w czym Ty widzisz mój hurra-optymizm. Moje prognozy co do rozwoju kryzysu są super-pesymistyczne, podobne do tych , jak w tym wywiadzie, którego nie chcesz przeczytać.
Podaję jeszcze raz moją prognozę normalki: inflacja 1-3%, bezrobocie <10%, roczny wzrost cen < 5%.
Oczywiście, że te wzrost cen powinien być rekompensowany wzrostem zarobków i emerytur. A bezrobocia w ogóle nie powinno być, ale... ? Niedobrze, bo ten prof. Bauman przewiduje bezrobocie wśród młodych, wykształconych ludzi, którzy zadłużali się mając nadzieję, że te długi będą mogli spłacić, po uzyskaniu dobrze płatnej pracy po skończeniu studiów. Strach jest pomyśleć do czego może doprowadzić tych młodych, wysocewykształconych ludzi, pozbawionych jakich takich perspektyw pracy, przy wchodzeniu w życie. Sam próbuję "wejść w ich buty", jak mówią Anglicy.

Kazik
10-02-2009, 21:45
http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/
Tu o inflacji i bezrobociu. W listopadzie 2008 -9,1% w grudniu-9,5% i chociaż danych za styczeń tego roku nie ma-to piszą że pewnie dwu cyfrowe.
Inflacja za 2008-4,2%, a rok wcześniej w 2007 było-2,5%
Jakie prognozy Kazimierzu na 2009? Ściągę warto dodać do "ulubione" aby mieć stały podgląd.

Kazik
10-02-2009, 21:57
Lilu ! Naprawdę nie wiem, w czym Ty widzisz mój hurra-optymizm. Moje prognozy co do rozwoju kryzysu są super-pesymistyczne, podobne do tych , jak w tym wywiadzie, którego nie chcesz przeczytać.
Podaję jeszcze raz moją prognozę normalki: inflacja 1-3%, bezrobocie <10%, roczny wzrost cen < 5%.
Oczywiście, że te wzrost cen powinien być rekompensowany wzrostem zarobków i emerytur. A bezrobocia w ogóle nie powinno być, ale... ? Niedobrze, bo ten prof. Bauman przewiduje bezrobocie wśród młodych, wykształconych ludzi, którzy zadłużali się mając nadzieję, że te długi będą mogli spłacić, po uzyskaniu dobrze płatnej pracy po skończeniu studiów. Strach jest pomyśleć do czego może doprowadzić tych młodych, wysocewykształconych ludzi, pozbawionych jakich takich perspektyw pracy, przy wchodzeniu w życie. Sam próbuję "wejść w ich buty", jak mówią Anglicy.
Jak to rozumieć-w #60 piszesz że te Twoje liczby to poprzeczka normalki, a tu w cytacie kilka postów dalej że to ma być "prognoza normalki" a przy okazji używając znaku "<" tak jakby np. czym większe bezrobocie to lepsza "normalka".

Kazimierz
10-02-2009, 21:59
http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/
Tu o inflacji i bezrobociu. W listopadzie 2008 -9,1% w grudniu-9,5% i chociaż danych za styczeń tego roku nie ma-to piszą że pewnie dwu cyfrowe.
Inflacja za 2008-4,2%, a rok wcześniej w 2007 było-2,5%
Jakie prognozy Kazimierzu na 2009? Ściągę warto dodać do "ulubione" aby mieć stały podgląd.


Kaziu ! Podaj Twoją prognozę wymienionych przeze mnie wskażników , na 2009, bo być może jestem zbyt pesymistą. Pożywiom, uwidim. Obecne nie nastrajają mnie optymistycznie.

Kazimierz
10-02-2009, 23:46
Jak to rozumieć-w #60 piszesz że te Twoje liczby to poprzeczka normalki, a tu w cytacie kilka postów dalej że to ma być "prognoza normalki" a przy okazji używając znaku "<" tak jakby np. czym większe bezrobocie to lepsza "normalka".
Kaziu ! Dla mnie znak < oznacza "mniej niż", znak mniejszości, a znak > oznacza "więcej niż", znak większości, tzn. <5, oznacza mniej niż 5, a 5 znak>oznacza więcej niż 5. I tak to jest wyjaśnione w języku HTML znaki specjalne x >4, x<4, to x większe niż 4, a drugie x mniejsze niż 4.
Jeśli sie mylę, to mi wyjaśnij, proszę, jak Ty rozumiesz te znaki specjalne.
Dla mnie 100<x>50 oznacza, że "x", to każda liczba mniejsza od 100 i większa od 50, czyli x od 51-99.
Co do normalnego stanu też nieporozumienie. Za "normalkę " uważam stan kiedy bezrobocie będzie < (mniej niż) 10%, a wzrost cen w roku <(mniej niż) 5 %. Inflacja w granicach 1-3%. Jeśli nawet bezrobocie spadnie do poziomu z ub. roku to będzie super.
A to,że napisałem,że Prezydent ubiegł Donka w temacie "kryzys światowy", to nic tylko kampania prezydencka. Takie jest moje zdanie.

Lila
10-02-2009, 23:57
Jasne.Wszystko co robi Kaczyński ,jest kampanią.
Dzieki Bogu ,że mamy Tuska ,który potrafi ...fumum vendere ..jakby powiedział Cezar ,z miłości do narodu a nie własnej.

kufa86
11-02-2009, 02:18
Każdy bank potrafi z, powiedzmy 1000 zł depozytu wygenerować prawie 10 0000 zł kredytów i na dodatek jeszcze odłożyć prawie 1000 na Fundusz Rezerwowy, czy jak się to nazywa.

To są takie dziwne pieniądze.
Jak zaczyna brakować zaufania, to jest kryzys.
Ciekaw jestem ile setek ton konkretnych zielonych dolarów jest w obiegu na świecie.

Notowania giełdowe niewielkie mają odzwierciedlenie w konkretnej produkcji firm.
Najciekawsze to jest to, że złotówka leci dlatego, że wszedł kapitał spekulacyjny
w niesamowitej ilości....
kilkaset milionów juro

PS, w poniedziałek był teatr telewizji na ten temat.

nic tylko spiskowa teoria dziejów.
PS2, ten co ma oba, dobije wszystko, w rewanżu za KKK.
PS3, i tak piana wyjdzie na wierzch

Alisia
11-02-2009, 02:23
No wlasnie.. Wczoraj dowiedzialam sie z e w Warszawie w komunalnych mieszkaniach czynsz zostal podwojony.. Zamiast 320 zl za mieszkanie ok 40m spoldzielnia chce 600zl.. Tam zyja biedni ludzie. Blok jest dosc nedzny .. Niektorzy zyja z rent o 600zl miesiecznie.. Jak to moze byc zeby tyle placic za utrzymanie budynku?? Przeciez to sa mieszkania komunalne nadane tym ktorzy nie mieli pieniedzy aby kupic wlasnosciowe.




Mieszkania komunalne,a spoldzielnia chce....
Tak to wyglada jak pingwin na Saharze....ale ja dawno poza Polska.

Alisia
11-02-2009, 02:37
Czas na powszechną akcję społeczną. Czas, by w całej Polsce zawisły billboardy z prostym przekazem: "Pomóż mi. Jestem bankierem. Zrobiłem w życiu parę głupich rzeczy dla zysku, ale w gruncie rzeczy porządny ze mnie facet. Chcę premię za zeszły rok. Tylko ty możesz mi pomóc". Waszyngton już to zrozumiał. W ramach planu Obamy Biały Dom dofinansuje skupienie toksycznych aktywów (czyli papierów wartościowych, które jedne banki wystawiły innym, zabezpieczając długiem osób, którym jeszcze inne banki nigdy nie powinny udzielić kredytów). To nic, że z 300 mld dol. z programu Paulsona banki wypłaciły części pracowników premie za ubiegły rok, by kolejne setki tysięcy zwolnić.


To taki maly przedruk.
To jak?" pomozemy"
Ze co?Powtoraka z rozrywki?
No to co?Tak naprawede to wszystko juz bylo, wiec jeszcze i to, pomozmy biednym bankowcom,tym bardziej,ze banki nie polskie.

senior A.P.
11-02-2009, 08:14
Madrze prawisz "kufa86",lepiej pozno niz wcale.
Ja nadal twierdze,ze obecny kryzys ma wielkie i skosne oczy,w rzeczywistosci nie dotyczy bogatych.
Ci wiedza jak sie urzadzic podsuwajac nastepne pulapki na naiwnych.
Madrzy ludzie juz dawno mawiali : "Dobry zwyczaj,nie pozyczaj !"

senior A.P.
20-02-2009, 11:03
Obama juz wie jak uratowac nie tylko Ameryke ale i caly swiat przed rekinami finansowymi.
Realizacja planu nastapi.

senior A.P.
21-02-2009, 08:32
Unia Europejska szykuje wam euroobligacje.
Bedzie wyzsza szkola jazdy na ......., i do upadku !
Ludzie nie dajcie sie zwariowac !!!

Kazimierz
21-02-2009, 10:23
Senior,Ja też wiem, ale nie powiem. Trza sejwowac slowa.

senior A.P.
21-02-2009, 11:04
A jakze "sejwowac" i to na odpowiednim poziomie zrozumialym jezykiem tylko dla swoich.

Kazimierz
21-02-2009, 14:10
A jakze "sejwowac" i to na odpowiednim poziomie zrozumialym jezykiem tylko dla swoich.

Wyjasniam, dla niekumatych. "Sejwowac"= to save (to save money). Capito, Senior.

Kazik
21-02-2009, 14:50
http://img25.imageshack.us/img25/1497/kasarrrrrrrr.gif (http://imageshack.us)

Pani Slowikowa
21-02-2009, 15:12
Mieszkania komunalne,a spoldzielnia chce....
Tak to wyglada jak pingwin na Saharze....ale ja dawno poza Polska.


Nie trzeba byc czesto w Polsce aby zrozumiec jak funkcjonuja niektore organizacje. Wystarczy sie interesowac.:)

Mieszkania sa komunalne ale organizacja ktora utrzymuje grupe blokow ( podworko, smietnik, sprzatanie klatek, winda etc) jest spoldzielnia.

Alisiu !!! Wspanialy i swiatly amerykanski obywatelu.. :rolleyes: zanim zaczniesz sie przyczepiac do szczegolow wypowiedzi forumowiczow, radze ci sie poinformowac.. bo nie ma nic glupszego i smieszniejszego jak ktos podskakuje jak pchla na grzebieniu chcac ugryzc a nie mogac bo nie ma czym:D

Kazimierz
21-02-2009, 15:28
http://img25.imageshack.us/img25/1497/kasarrrrrrrr.gif (http://imageshack.us)
Czy idziesz do banku,czy z niego wróciłeś ?

Kazik
21-02-2009, 15:52
Ze skarpety wyjęte. Zobaczcie-wszystkich interesuje dziś business. Pewnie sprawdza ceny półtusz.
http://img11.imageshack.us/img11/9562/business.jpg (http://imageshack.us)

Kazimierz
21-02-2009, 18:55
Tuszę ,Kaziu, że masz rację. W końcu, żeby zrobić byznes, trzeba się świnią urodzić , no i czytać fachową prasę.

senior A.P.
22-02-2009, 01:38
O to,to,to - odpowiednio sie urodzic !
Kazimierzu !
Nie ma takiego drugiego narodu oszczednego na swiecie jak Polacy - zapalke na cztery a pol litra na raz .
Kazik !
Ja lokuje w zlocie,nie przeliczam go ,mam sejf w Moskwie a to za daleko z Florydy.
Zreszta ruskie zloto to jest dopiero zloto ,nawet to na zebach !