PDA

View Full Version : Wystrzegajmy się nienawiści

nutaDo
01-10-2008, 20:44
Bardzo mi przykro,gdy czytam teksty Bogdy50, są takie pełne nienawiści i brudów.Rejestrując się na stronie "Senior klub" miałam nadzieję,że znajdę spokojne, mądre wypowiedzi, a tym samym odskocznię od telewizyjnego hałasu i zawirowania.Proszę szukajmy dobrych wieści i cieszmy się dobrą muzyką ,poezja-przekazujmy sobie życzliwość czy smutne nowiny/bo i takie przecież są/ w sposób przyjazny. Proszę i dziękuję :) :) :)

martunia
01-10-2008, 20:49
Na szczęście na forum jest cała masa wątków.
Możesz przecież zaglądać do tych, które cię interesują.
Witaj na forum.

tadeusz50
01-10-2008, 20:51
Ależ to byłby raj na ziemi. Jest gdzieś tak??

nutaDo
01-10-2008, 20:56
Oczywiście i tak właśnie robię.Ale uważam, że trzeba w jakiś sposób uświadamiać złe działania.A proszę,byśmy się dzielili dobrymi i wesołymi informacjami. Dziękuję Ci martuniu.

nutaDo
01-10-2008, 21:00
odp #3, A czy nie można stworzyć namiastki?

Alsko
01-10-2008, 21:04
wymieniłaś teksty Bogdy50... Ona tłumaczyła, czemu zakłada te wątki.
A napadanie w czasie dyskusji na oponenta, kopanie i kąsanie po kostkach, antysemityzm, ksenofobia, pogarda dla inaczej myślących, w co innego wierzących... - tego nie ma na forum?

Mar-Basia
01-10-2008, 21:04
Bardzo mi przykro,gdy czytam teksty Bogdy50, są takie pełne nienawiści i brudów.Rejestrując się na stronie "Senior klub" miałam nadzieję,że znajdę spokojne, mądre wypowiedzi, a tym samym odskocznię od telewizyjnego hałasu i zawirowania.Proszę szukajmy dobrych wieści i cieszmy się dobrą muzyką ,poezja-przekazujmy sobie życzliwość czy smutne nowiny/bo i takie przecież są/ w sposób przyjazny. Proszę i dziękuję :) :) :)
Nie chce Cie urazic, ale wydaje mi sie, ze Bogda50 wlasnie na swoim BLOGU stara sie walczyc z brudami o ktorych "wstydzimy" sie mowic z wielu powodow. Gdybys powiedziala, ze inne wypowiedzi nawoluja lub inspiruja do nienawisci napewno bym Cie poparla. W tym przypadku - sorry - NIE. Przdciez to jest osobisty BLOG, nie musisz na niego wchodzic.
Pozdrowienia

tadeusz50
01-10-2008, 21:08
Niektóre wątki są pozbawione kłótni i nienawiści. "Bar u sunshine" czy też "Osobowy dla wkufionych połajbowych' i pewnie są jeszcze inne. Witam Cię nutdo. Pewnie Danuta. Rozejrzyj się dobrze po forum. Pozdrawiam i przyjemnej wędrówki.

nutaDo
01-10-2008, 21:16
dot#7.Ależ właśnie takie wypowiedzi to rozpowszechnianie zła.A nie o mnie chodzi, ja na pewno nie będę wchodzić na ten blog.Pozdrawiam

nutaDo
01-10-2008, 21:28
Skorzystam z propozycji Tadeusza50.Dziękuję za życzliwe słowa.Danuta

nutaDo
01-10-2008, 21:33
dot#6.To właśnie mnie boli.Dlatego zwróciłam na to uwagę.Może się zastanowią i będą to rozmowy ze zrozumieniem i życzliwością.Pozdrawiam

Pani Slowikowa
01-10-2008, 21:49
Nie chce Cie urazic, ale wydaje mi sie, ze Bogda50 wlasnie na swoim BLOGU stara sie walczyc z brudami o ktorych "wstydzimy" sie mowic z wielu powodow. Gdybys powiedziala, ze inne wypowiedzi nawoluja lub inspiruja do nienawisci napewno bym Cie poparla. W tym przypadku - sorry - NIE. Przdciez to jest osobisty BLOG, nie musisz na niego wchodzic.
Pozdrowienia
Nie wiem nic o blogu Bogdy50 ani mnie nie interesuje on specjalnie.. ale mysle ze kazdy z nas ma prawo na publicznym forum wyrazic to co czuje nawet jak jest to opinia ktorej inni nie podzielaja..
Tak ze Nuto Do po prostu unikaj tych ktorzy cie denerwuja a gadaj z tymi ktorych lubisz i juz. Masz nawet mozliwosc tych nielubianych zignorowac w doslownym tego slowa znaczeniu..
Ciesze sie ze weszlas na nasze forum.
Marbello o jakich ty brudach mowisz?

Malwina
01-10-2008, 21:58
Ja tez zwolenniczką szukania dobrego, miłego, szczerego, bo wokół horror.Niektóre dziewczyny mają rację, nie wchodz tam gdzie, lub z kim czujesz sie żle, upłynie sporo czasu nim zorientujesz sie z kim Ci jest po drodze...

Mar-Basia
01-10-2008, 21:59
Nie wiem nic o blogu Bogdy50 ani mnie nie interesuje on specjalnie.. ale mysle ze kazdy z nas ma prawo na publicznym forum wyrazic to co czuje nawet jak jest to opinia ktorej inni nie podzielaja..
Tak ze Nuto Do po prostu unikaj tych ktorzy cie denerwuja a gadaj z tymi ktorych lubisz i juz. Masz nawet mozliwosc tych nielubianych zignorowac w doslownym tego slowa znaczeniu..
Ciesze sie ze weszlas na nasze forum.
Marbello o jakich ty brudach mowisz?
Joasiu, Bogda50 przekazuje fakty, ktorych nie mozna ignorowac w spoleczenstwie, nawet jezeli jego mieszkancy sa fanatykami religijnymi. Poczytaj Dostojewskiego "Zbrodnia i kara". Popelnia sie czyn karalny - nie nalezy tego zawijac w powijaki, szeptac po katach. Nalezy to publicznie pietnowac aby sie nie powtarzalo. Porozmawiaj z tymi, ktorzy byli ofiarami postepkow, ktore opisuje Bogda50 - dziekuj Panu Bogu, ze nie sa Twoimi dziecmi.
Uwazam dyskusje za skonczona. Komus sie nie podoba watek - nie wchodzi. Musisz przyznac, ze jest bardzo dziwne, ze "poczatkujacy" tak "pif, paf" - wlasnie wskazuje palcem Bogde50? Znasz odpowiedz?
Naszej nowej kolezance zycze duzo szczescia na Forum, i na tym sie konczy.

Basia.
01-10-2008, 22:01
mam nadzieję, że będziesz się dobrze czuła na forum. Znajdziesz tutaj tak jak pisali moi poprzednicy dużo ciekawych miejsc. Jeżeli chodzi o Bogdę50 miałam przyjemność poznać ją osobiście podczas mojego pobytu w Sopocie. Bogda50 jest bardzo inteligentną, wrażliwą, utalentowaną osobą. Pisze wiersze, maluje, haftuje, gra na gitarze, jest osobą bardzo życzliwą dla innych ludzi a pisze nie o faktach wyimaginowanych tylko takich, które rzeczywiście miały miejsce. Trudno pisać o rzeczach brzydkich w sposób ładny i romantyczny bo się po prostu nie da tego zrobić. Nie wystawiajmy cenzurek na wstępie nikomu. Pozdrawiam.

martunia
01-10-2008, 22:16
Fakt Marbello, to dziwne.

ostatek
01-10-2008, 22:23
Nienawiść - chyba zbyt wielkie słowo na określenie naszych emocji, którym - niestety - dajemy się ponosić. Emocje biorą górę nad logiką, sensowną argumentacją, delikatnością, taktem, wyczuciem... Czasami zastanawiam się czy równie emocjonalnie zachowujemy się w realu?
Brak opanowania niesie różne skutki, niektórzy dostają "bana", inni się obrażają i rezygnują z uczestnictwa w dyskusjach, jeszcze inni piszą mało i niekonkretnie, tak na wszelki wypadek. Zdarza się, że niewinne zdanie odbieramy jako atak na siebie. Może należałoby również spokojniej i rozważniej czytać? Próbować zrozumieć rozmówcę? A wtedy okaże się, że xxx jest sympatycznym Panem ratującym z opresji dzikie zwierzątka; inny xxx fajnym pracownikiem naukowym, posiadajacym olbrzymią wiedzę i uwielbianym przez studentów; jeszcze inny xxx oprócz kilku nieeleganckich postów, pisał mądrze i rozważnie...
To prawda, że niektórzy mają "parcie na szkło" i chcą zaistnieć lub udają innych i ważniejszych niż są... pozwólmy kwitnąć narcyzom, stwórzmy również dla nich grządkę... może na codzień są niezauważani i niedoceniani, forum jest dla nich odskocznią, pokazaniem siebie w lepszym swietle, no i tutaj są ważni, rozkrzyczani, silni...
Wiele razy pisałam o budowaniu mostów. To nudne, wiem, ale powtórzę jeszcze raz - budujmy mosty. Próbujmy się zrozumieć i pouśmiechać do siebie. Niech barierą w dyskusji nie będzie wiara, orientacja polityczna, poziom wykształcenia, itp kryteria... Życie jest tak krótkie, szkoda czasu na "jazgot", złośliwość, gryzienie po kostkach...
Więcej optymizmu i życzliwości wszystkim Forumowiczom a także sobie życzę. :) I, na Boga, przestańmy wszystkich i wszystko oceniać źle...:)

Pani Slowikowa
01-10-2008, 22:25
Poczytaj Dostojewskiego "Zbrodnia i kara". .

Czytalam w podstawowce chyba..ale jezeli sie nie myle to chodzilo o zupelnie inny rodzaj zbrodni..:confused:
Znajac Bogde 50 na pewno nie taki rodzaj zbrodni pietnowalaby.. Moze cos zle pamietam?

Basia.
01-10-2008, 22:27
pięknie i bardzo mądrze napisałaś :D pozwolisz, że podpiszę się pod Twoim postem? :D

ostatek
01-10-2008, 22:37
pięknie i bardzo mądrze napisałaś :D pozwolisz, że podpiszę się pod Twoim postem? :D
I, już po kilku minutach, osiagnęłam efekt. Zgoła przeciwny do zamierzonego. Piszemy tylko, czy również czytamy? Wątek nosi tytuł: "Wystrzegajmy się nienawiści" czy też "Zrzucajmy z wątroby złe emocje"?
Zosiu446, staram się Cię zrozumieć, ale post zupełnie nie pasuje do tematu. :)

Mar-Basia
01-10-2008, 22:46
I, już po kilku minutach, osiagnęłam efekt. Zgoła przeciwny do zamierzonego. Piszemy tylko, czy również czytamy? Wątek nosi tytuł: "Wystrzegajmy się nienawiści" czy też "Zrzucajmy z wątroby złe emocje"?
Zosiu446, staram się Cię zrozumieć, ale post zupełnie nie pasuje do tematu. :)

Ostatku, podpisuje sie pod Twoim madrym poprzednim postem. Gdyby wsrod nas bylo wiecej forumowiczow, ktorzy potrafia dyskutowac, forum mogloby byc wzorcowe, super interesujace. Zapraszam Cie na blog, ktory otworzylam na temat dyslekcji.
:)

nutaDo
01-10-2008, 22:46
dot #14.Mam odpowiedź:Początkujący też ma uczucia i rozum

zosia446
01-10-2008, 23:17
[QUOTE=ostatek]I, już po kilku minutach, osiagnęłam efekt. Zgoła przeciwny do zamierzonego. Piszemy tylko, czy również czytamy? Wątek nosi tytuł: "Wystrzegajmy się nienawiści" czy też "Zrzucajmy z wątroby złe emocje"?
Zosiu446, staram się Cię zrozumieć, ale post zupełnie nie pasuje do tematu. :)[/QUOTE

I juz go nie ma,przepraszam.

moge posluzyc sie Twoja propozycja i uzyc jako tytul watku?

Zrzucajmy z wątroby złe emocje"?

ostatek
01-10-2008, 23:46
moge posluzyc sie Twoja propozycja i uzyc jako tytul watku? "Zrzucajmy z wątroby złe emocje"?
Umywam ręce, jak Piłat... rezygnuję z praw autorskich, jeśli czujesz nieodpartą potrzebę mówienia o tym - to będzie Twój tytuł i Twój wątek... z góry uprzedzam, że ja tam zaglądała nie będę. Złe emocje nikną przy głaskaniu kota, jeśli kotów za mało (choć zapewniam Cię, że mam co głaskać), przytulam się do Calineczki. Jeden "liz" psim jezorem i łagodna jestem jak baranek...
Początkujący też ma uczucia i rozum
I nikt tego nie kwestionuje. "Starzy" bywalcy pytają tylko: jeśli teksty Bogdy50 są pełne nienawiści i brudów to co powiesz o tekstach znajdujących się np. w koszu (Pyskówki) czy też usuniętych (jeśli zdążysz je przeczytać)?

Pani Slowikowa
01-10-2008, 23:52
. Złe emocje nikną przy głaskaniu kota, jeśli kotów za mało (choć zapewniam Cię, że mam co głaskać), przytulam się do Calineczki. Jeden "liz" psim jezorem i łagodna jestem jak baranek...

)?

Ostatku.. dzisiaj rano potrzebowalam z 100 kotow ale nie pomyslalam ze jeden psi liz zalatwi sprawe.. Na szczescie juz kotow tem nie potrzebuje . :)
Zastosuje sie na nastepny raz. Mam do dyspozycji tylko 2 psie jezyki na razie..

Matrix
01-10-2008, 23:56
Bogda50 pisze prawdę, a prawda jest dla wielu niewygodna.
Najlepiej wobec tego zamieść ją pod dywan.Niech będzie miło,
łatwo i przyjemnie.

Mar-Basia
01-10-2008, 23:58
Bogda50 pisze prawdę, a prawda jest dla wielu niewygodna.
Najlepiej wobec tego zamieść ją pod dywan.Niech będzie miło,
łatwo i przyjemnie.

No wlasnie taka jest prawda. Nie lubimy jej, zamykamy oczy na prawde, przechodzimy bokiem. Jednym slowem wszyscy partycypujemy w zbrodni - posrednio lub bezposrednio.

Basia.
02-10-2008, 00:13
ale jest niezbędna, o wielu sprawach nie mielibyśmy zielonego pojęcia. Prawda ostrzega nas przed patologiami, prawda nas uwrażliwia.

Konto usunięte
02-10-2008, 00:17
Jeśli za ścianą sąsiad znęca się nad dzieckiem, bije, molestuje ....a my o tym wiemy , a mimo to milczymy... to jesteśmy współwinni...
A czym się różni ów sąsiad od tak samo postępującego księdza..? Tylko i wyłącznie rodzajem kołnierzyka , który tylko z pozoru jest biały..

Basia.
02-10-2008, 00:25
Jeśli za ścianą sąsiad znęca się nad dzieckiem, bije, molestuje ....a my o tym wiemy , a mimo to milczymy... to jesteśmy współwinni...
A czym się różni ów sąsiad od tak samo postępującego księdza..? Tylko i wyłącznie rodzajem kołnierzyka , który tylko z pozoru jest biały..
No właśnie, ta prawda jest nieładna :confused: czyli co? Lepiej nie wiedzieć, nie reagować bo to jest BE?!!!!!!!!!!!!!!!! Choroby też nie są estetyczne więc lepiej unikać chorych potrzebujących naszej pomocy? :confused:

inka-ni
02-10-2008, 00:39
Czytalam trochę blogów Bogdy50,nie wiem gdzie tam propaguje nienawiść.To w zyciu mamy "przyjemność"doswiadczać takiej nienawisci którą wlasnie opisuje Bogda50.

Pani Slowikowa
02-10-2008, 00:39
No właśnie, ta prawda jest nieładna :confused: czyli co? Lepiej nie wiedzieć, nie reagować bo to jest BE?!!!!!!!!!!!!!!!! Choroby też nie są estetyczne więc lepiej unikać chorych potrzebujących naszej pomocy? :confused:

Basiu, o tej prawdzie juz wrony kracza wszedzie.. wiec co w niej jest takiego innego niz w innych strasznych prawdach?
Czy koniecznie musimy maniakalnie tylko o tym?
A co powiecie o strasznej prawdzie dzieci i kobiet w Afryce.. ktore dzieki niektorym , umieraja z glodu i chorb?
Czy czujecie sie winne ze nie zapobiegamy temu?
Czy prawda jest tylko jedna? Ile jest takich tragedii??

Mar-Basia
02-10-2008, 00:45
Basiu, o tej prawdzie juz wrony kracza wszedzie.. wiec co w niej jest takiego innego niz w innych strasznych prawdach?
Czy koniecznie musimy maniakalnie tylko o tym?
A co powiecie o strasznej prawdzie dzieci i kobiet w Afryce.. ktore dzieki niektorym , umieraja z glodu i chorb?
Czy czujecie sie winne ze nie zapobiegamy temu?
Czy prawda jest tylko jedna? Ile jest takich tragedii??

Tragedie sa wszedzie. Mylisz sie, ze nic sie nie robi w sprawie dzieci i kobiet w Afryce, Azji, ....Europie. Robi sie, tylko to zajmuje duzo czasu i kosztuje mase pieniedzy.
Prawda, ktora porusza Bogda jest "nie typowa" i nie uwazam, ze ludzie, ktorzy o niej mowia, lub odwazaja sie mowic sa maniakami. Zdecydowanie nie.
Czy moge Ci zadac jedno pytanie, Ile razy w zyciu dalas "datek" na biedne dzieci i kobiety afrykanskie?

Basia.
02-10-2008, 00:53
bardzo brzydka prawda :mad: o tym nie powinno się mówić?
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75858&highlight=by%C5%82a+gwa%C5%82cona

Pani Slowikowa
02-10-2008, 00:54
Tragedie sa wszedzie. Mylisz sie, ze nic sie nie robi w sprawie dzieci i kobiet w Afryce, Azji, ....Europie. Robi sie, tylko to zajmuje duzo czasu i kosztuje mase pieniedzy.
Prawda, ktora porusza Bogda jest "nie typowa" i nie uwazam, ze ludzie, ktorzy o niej mowia, lub odwazaja sie mowic sa maniakami. Zdecydowanie nie.
Czy moge Ci zadac jedno pytanie, Ile razy w zyciu dalas "datek" na biedne dzieci i kobiety afrykanskie?
Bede musiala jednak wejsc na ten jej blog i poczytac o tej nietypowej prawdzie. Dotychczas wiem tylko o jej wielkim antyklerykalizmie.. uzasadnionym moze mniej wiecej..
Jezeli chodzi o Afryke i sytuacje kobiet i dzieci to nie tylko pieniadze cos moga zdzialac.. Wlasnie o to chodzi ze pieniadze nic nie pomagaja bo bandy uzbrojonych mezczyzn zabieraja pomoc jaka jest tam wysylana przez rozne mniejsze czy wieksze organizacje.. Nie wiem ile razy dawalam skladki na tych biednych ludzi.. Wiem ze teraz juz nie daje nic bo wszystko idzie do kieszeni rabusiow i mordercow..

Mar-Basia
02-10-2008, 01:16
Bede musiala jednak wejsc na ten jej blog i poczytac o tej nietypowej prawdzie. Dotychczas wiem tylko o jej wielkim antyklerykalizmie.. uzasadnionym moze mniej wiecej..
Jezeli chodzi o Afryke i sytuacje kobiet i dzieci to nie tylko pieniadze cos moga zdzialac.. Wlasnie o to chodzi ze pieniadze nic nie pomagaja bo bandy uzbrojonych mezczyzn zabieraja pomoc jaka jest tam wysylana przez rozne mniejsze czy wieksze organizacje.. Nie wiem ile razy dawalam skladki na tych biednych ludzi.. Wiem ze teraz juz nie daje nic bo wszystko idzie do kieszeni rabusiow i mordercow..
Wiesz, ze mam do Ciebie wiele sympatii i to od dawna. Tym razem pozwole sobie powiedziec, ze sprawy wygladaja troche inaczej. Wlasnie potrzeba pieniedzy na zakup lekow, materialow do szpitalikow (dyspensarii), szkol, zakup jedzenia. Wiesz ode mnie od dawna, ze jeden z moj synow - lekarz pediatra od paru lat zajmuje sie dobrowolnie dziecmi-sierotami afrykanskimi. Kazda wolna chwile spedza w Afryce, buduje, zaklada male unity szpitalne, organizuje szkoly, bije sie o wszystko z wladzami. I co najsmieszniejsze inwestuje WLASNE pieniadze. Takich ludzi jak Toben jest setki w Afryce, ale ich fundusze sa czasami ograniczone. Nie traktuj tego Bron Boze o apel na zbiorke czy skladke - nie potrzebuje, ma wystarczajaco sponsorow Szwajcarskich i Francuskich.

Afryka potrzebuje na pierwszym miejscu - ludzi dobrej woli a pieniadze zawsze sie znajda. Wysylanie pieniedzy na "slepo" jest nierozsadne i niebezpieczne bo wpada do kieszeni zlodzieji. Nalezy wiedziec komo je sie powierza.
Robi sie pozno, zycze Ci dobrej nocy - bo u nas jest noc.:) ;)

17900

Alsko
02-10-2008, 08:04
Nienawiść - chyba zbyt wielkie słowo na określenie naszych emocji, którym - niestety - dajemy się ponosić. Emocje biorą górę nad logiką, sensowną argumentacją, delikatnością, taktem, wyczuciem... Czasami zastanawiam się czy równie emocjonalnie zachowujemy się w realu?
Brak opanowania niesie różne skutki, niektórzy dostają "bana", inni się obrażają i rezygnują z uczestnictwa w dyskusjach, jeszcze inni piszą mało i niekonkretnie, tak na wszelki wypadek. Zdarza się, że niewinne zdanie odbieramy jako atak na siebie. Może należałoby również spokojniej i rozważniej czytać? Próbować zrozumieć rozmówcę? A wtedy okaże się, że xxx jest sympatycznym Panem ratującym z opresji dzikie zwierzątka; inny xxx fajnym pracownikiem naukowym, posiadajacym olbrzymią wiedzę i uwielbianym przez studentów; jeszcze inny xxx oprócz kilku nieeleganckich postów, pisał mądrze i rozważnie...
To prawda, że niektórzy mają "parcie na szkło" i chcą zaistnieć lub udają innych i ważniejszych niż są... pozwólmy kwitnąć narcyzom, stwórzmy również dla nich grządkę... może na codzień są niezauważani i niedoceniani, forum jest dla nich odskocznią, pokazaniem siebie w lepszym swietle, no i tutaj są ważni, rozkrzyczani, silni...
Wiele razy pisałam o budowaniu mostów. To nudne, wiem, ale powtórzę jeszcze raz - budujmy mosty. Próbujmy się zrozumieć i pouśmiechać do siebie. Niech barierą w dyskusji nie będzie wiara, orientacja polityczna, poziom wykształcenia, itp kryteria... Życie jest tak krótkie, szkoda czasu na "jazgot", złośliwość, gryzienie po kostkach...
Więcej optymizmu i życzliwości wszystkim Forumowiczom a także sobie życzę. :) I, na Boga, przestańmy wszystkich i wszystko oceniać źle...:)
nie widzę tego tak optymistycznie. To jest wołanie na puszczy...
Narcyzy kwitną i narcyzią. I jest jazgot, jest napadanie. Jedni są banowani, inni nie.
Jedni próbują rozmawiać pomimo tego. I tacy, którym się nie chce przepychać.
Wątki rozgrzane do czerwoności od emocji - dobra rzecz. Pod warunkiem, że te emocje nie są wyłącznie złe. I nie trafiają w dyskutantów.

Lila
02-10-2008, 08:30
Ostatku masz rację .A optymizm w pełni uzasadniony.Masz przykład człowieka ,dosyć sekowanego przez różnych ludziów,który pokazał nam oblicze prawdziwe.Człowieka pochylającego się nad ślepą wiewiórką,
Ale trzeba dostrzec między wierszami to coś.

Inna sprawa ,że i wielkie nic ,też się ujawnia między wierszami.
A propo's wiewiórek.Jeśli znajdziecie maluchy -ślepe - pod drzewem,wystarczy przyłożyć je do drzewa.Same się uczepią i popełzną w górę ,na ślepaka.Oczywiście,jeżeli ich matka żyje.
Pozdrowienia.

ps.długo żyję.Słowo nienawiść nie jest mi obce.Ale w stosunku do ludzi,którzy zabijali ,palili i niszczyli.
Nienawiść w odniesieniu do człowieka,którego się nie zna,całkowicie bezinteresowna,ot tak - sztuka dla sztuki,objawiła mi się w internecie.Dopiero.

Lila
02-10-2008, 09:12
Nienawiść.Kwint z esencją znalazłam przed chwilą na swojej poczcie,do której nie zaglądałam od paru dni.

3 listy od Alisi...żałosne i straszne zarazem.
Tajemnica korespondencji ,ha ! Groźby też ?

To jeden maleńki kawałek..Za stwierdznie ze nienawidze Polski daje ci w twarz,od chlopskiej corki ty
,nie wiem kim jesyes,cle zycie bezrobotna dostajesz w pysk.
Lec do ad-mini-sracji,juz raz to zrobilas,teraz tez opublikuj kapusiu ten
list na forum.
Nie ,nie odwazysz sie ,masz ochote ale nie dasz mi tej satysfakcji ,szkoda,

Otóż dałam.I mam pytanie,czy ktoś wie ,jak zablokować skrzynkę przed chorą kobietą ?

Wątek o nienawiści .Bardzo na czasie w naszych czasach.

ps.emigrantka zapowiada krucjatę przeciwko ''pindom'' jak była się uprzejma wyrazić.

ps2.jak kto ciekawy ,to udostępnie te listy.Może jest psychiatra na forum? Co ciekawe,nigdy nie pisałam,że baba Polski nienawidzi.W ogóle nie pisałam o jej uczuciach.Nawet wierszem.:)

ps.3 .Wynika z korespondencji,że wymieniona wyżej ma wielką chęć ,aby napisać mi dokładnie- kto i co pisał do niej.
A ja już się domyślam.I to będzie jedno wielkie zaskoczenie .Choć nie dla mnie.:D

tadeusz50
02-10-2008, 09:24
Lilu przed chorą kobieta to nie mam wiedzy czy możesz zablokować skrzynkę. Na pewno możesz ja zablokować dla wszystkich. Poza tym Alisia ma bana na dwa miesiące.

Mar-Basia
02-10-2008, 09:31
Lilu, hmmmmmmm. Sama bym chciala znac odpowiedz. Alisiu, jezeli czytasz wypowiedzi na Forum, a moze, ktos z Twoich przyjaciol, odpowiedz na pytanie: Dlaczego?

Lilu, zablokowac mozesz w prosty sposob. Jezeli pamietam wchodzi sie na ustawienia i potem selekcjonuje osoby, od ktorych nie chcesz otrzymywac privow. Sama to zrobilam i dziala skutecznie. Inne osoby moga do Ciebie pisac, ale zablokowane NIE. :mad:

Lila
02-10-2008, 09:47
Lilu, hmmmmmmm. Sama bym chciala znac odpowiedz. Alisiu, jezeli czytasz wyowiedzi na Forum, a moze, ktos z Twoich przyjaciol, odpowiedz na pytanie: Dlaczego?

Lilu, zablokowac mozesz w prosty sposob. Jezeli pamietam wchodzi sie na ustawienia i potem selekcjonuje osoby, od ktorych nie chcesz otrzymywac privow. Sama to zrobilam i dziala skutecznie. Inne osoby moga do Ciebie pisac, ale zablokowane NIE. :mad:

Ba,ale to poczta moja jest .Nie priv.

Mar-Basia
02-10-2008, 10:07
Ba,ale to poczta moja jest .Nie priv.
Lila, skad Alisia ma Twoj prywatny e-mail? Mozesz rowniez zablokowac ten dostep w Ustawieniach. Wystarczy zaznaczyc kwadracik i hop - niepozadane osoby nie beda wysylac Ci e-mali. Zapytaj rowniez Administracji, napewno Ci pomoga. Ja tez mialam rozne przypadki, ze dostawalam "smieszne" e-maile prywatne, bowiem nieostroznie nie wypelnijam jak trzeba Ustawienia - teraz juz wszystko jest OK.;)

vega
02-10-2008, 10:33
Danuto, napisałam do Ciebie na PW, ale masz nieaktywną skrzynkę. Wkleję ten list tutaj:

Popieram Twoje opinie o nienawisci ludzi piszących na tym forum. Wiesz, nie spotkalam sie nigdy z miejscem gdzie tyle nienawisci można znaleźć w wypowiedziach ludzi. Kiedys chcialam sie z tego miejsca wycofac ale skupilam sie tylko na tym co mnie interesuje ( i tam wieje czasem chłodem, odczuwa się brak zyczliwości, nutkę zazdrosci...).
Boli ze w ludziach dojzałych jest tyle nienawiści do innych. Nam pozastaje albo sie wycofac z takiego miejsca, albo niesc zyczliwosc za wszelką cenę. Milo ze Cię poznałam :)
Pozdrawiam

Pewnie narażę się "pewnym Osobom" ale już mi to wisi :D

Basia.
02-10-2008, 12:12
mamy na forum "świat w pigułce", samo życie. Nie musimy śpiewać jednym głosem ale możemy głosić swoje racje bez agresji i nienawiści do oponentów, to chyba jest możliwe? :confused: Zauważyłam, że osoby mające coś do powiedzenia spotykają się z "bezinteresowną zawiścią" ze strony tych, którzy do powiedzenia nie mają nic albo bardzo niewiele, dlaczego?!!!!!! :confused: Najłatwiej dokopać komuś kto ma "dobry klawisz" i wiedzę przyszywając mu łatkę gwiazdy, najłatwiej dokopać komuś kto jest "dobry" trudniej jest popracować nad sobą żeby dorównać temu "dobremu. :confused:

nutaDo
02-10-2008, 12:28
Dziękuję Ci vego.Usiadłam dzisiaj do komputera z zamiarem wycofania się z "Klubu senior"- Twój list, zresztą jedyny daje nadzieję, że można dobrymi słowy, dobrymi wiadomościami mimo wszystko zmieniać ludzi, czy chociaż trochę świat.Z całego serca ći dziękuję.Nie wiem czy jest możliwość otwarcia kącika "DOBRYCH WIEŚCI", bo tych na pewno jest więcej niż złych.Chcę to uczynić.Cieszę się, że jesteś.Pozdrawiam

Basia.
02-10-2008, 12:33
Dziękuję Ci vego.Usiadłam dzisiaj do komputera z zamiarem wycofania się z "Klubu senior"- Twój list, zresztą jedyny daje nadzieję, że można dobrymi słowy, dobrymi wiadomościami mimo wszystko zmieniać ludzi, czy chociaż trochę świat.Z całego serca ći dziękuję.Nie wiem czy jest możliwość otwarcia kącika "DOBRYCH WIEŚCI", bo tych na pewno jest więcej niż złych.Chcę to uczynić.Cieszę się, że jesteś.Pozdrawiam
nie rób tego, nie wycofuj się z Klubu. Pomysł z otworzeniem kącika "DOBRYCH WIEŚCI" jest super. :D Otwieraj wątek, czekamy. :D

nutaDo
02-10-2008, 12:51
Chwała Bogu ,jest jeszcze Basia.Dziękuję Ci.Otworzę wątek "DOBRYCH WIEŚCI".Pozdrawiam

vega
02-10-2008, 16:16
Danuto,
poznałam tu też bardzo fajne osoby, wprawdzie mało ich, ale są i to jest optymistyczne.
Zakładaj wątek
- trzeba wierzyć, że w każdym człowieku jest DOBRO są tylko złe zachowania.
Serdecznie pozdrawiam

Basia.
02-10-2008, 16:21
na forum jest naprawdę dużo wspaniałych osób. :D

destiny
02-10-2008, 16:47
Kochani, wystrzegajmy się nienawiści, ale bądźmy też tolerancyjni.
Człowiek to bardzo skomplikowana osoba. Nie zawsze to, co pisze na publicznym forum jest jego odzwierciedleniem w realu.
Często dużą rolę odgrywają emocje, gdy jest się sprowokowanym do takich, a nie innych wypowiedzi.
Kochajmy ludzi za to jakimi są. Tak niewiele nam zostało czasu.
Będąc tutaj, czytając posty kodujemy sobie wyobrażenie o tym piszącym, ale pamiętajmy, że to jest tylko wirtualny świat...
Niechaj więc emocje opadną, bo prawdziwe problemy są w naszym codziennym życiu.
Każdy na tym forum znajdzie bratnią dusze, jeśli tylko zechce.
Każdy może czytać i pisać w tematach, gdzie dobrze się czuje, nawet w tych tzw.kontrowersyjnych.
Buźka dla wszystkich :)

nutaDo
02-10-2008, 16:49
Wątek Dobrych Wieści już otwarty.Więcej jednak zainteresowania wzbudza pisanie o złych rzeczach.Mam nadzieję,że powoli się rozkręci i będzie u Seniora w Klubie radośnie.

vega
02-10-2008, 17:05
destiny, tak, masz rację...... jednak......... są ludzie mniej lub bardziej wrażliwi, delikatni, można ich zasmucić, łatwo urazić .........obojętnie czy wirtualnie czy realnie - wirtualnie tez boli, dlatego trzeba kontrolować to co się pisze do kogos wprost lub pośrednio w dyskusji.
Zeby kogoś móc pouczać, samemu powinno się być dobrym wzorem do naśladowania.
To tak jak z biblijnym wydarzeniem - niech rzuci kamieniem ten, ktory jest bez grzechu

Basiu, są tu też ludzie OK.........ale......... zauważyłam że jest też dużo ludzi poranionych, którym życie dokopało i oni z kolei wylewają swoje złe nastroje na innych, znajduja sobie powód, ofiarę, żeby zrzucic na kogoś swoje złe emocje.....w ten sposób sami się oczyszczaja jakby, niektórzy nawet mają osobista satysfakcję ze komuś dokopią. Poznałam tu takie osóbki również - zresztą przez szerokie rzesze forumowe są nawet podziwiane.........hm

nuto, lecę po dobre wieści ;)

zosia446
02-10-2008, 17:12

Nie zgadzam sie z ta teza,ktora wyczerwienilam,jest to niemozliwe,jestesmy wladni zmienic tylko siebie , a nie drugiego czlowieka.
Prob naprawiania swiata bylo wiele,a co mamy kazdy widzi.

nutaDo
02-10-2008, 17:23
Nie wyobrażam sobie życia bez nadziei.Trzeba wobec tego wokół siebie dostrzegać dobro i dalej rozpowszechniać pozytywne zdarzenia i opinie o ludziach dobrych.Tak. tak zmienić trzeba wpierw siebie.Pozdrawiam

vega
02-10-2008, 17:26
Zosiu, myślę że drugiego człowieka nikt na siłę nie zmieni jesli on sam tego nie będzie chciał - to prawda.

Ale dobrym przykładem, zyczliwością, pozytywnym myśleniem mozna góry poprzenosic - psychologia zreszta już to dawno dowiodła ...........na bank . Zresztą nie tylko psychologia ;)

destiny
02-10-2008, 17:31
destiny, tak, masz rację...... jednak......... są ludzie mniej lub bardziej wrażliwi, delikatni, można ich zasmucić, łatwo urazić .........obojętnie czy wirtualnie czy realnie - wirtualnie tez boli, dlatego trzeba kontrolować to co się pisze do kogos wprost lub pośrednio w dyskusji.
Zeby kogoś móc pouczać, samemu powinno się być dobrym wzorem do naśladowania.
To tak jak z biblijnym wydarzeniem - niech rzuci kamieniem ten, ktory jest bez grzechu
Vega, sama chyba należę do ludzi nadwrażliwych, łatwo mnie zranić słowem...nawet w Necie.
Gdyby nie wsparcie innych, dawno zrezygnowałabym z tego czy lokalnego forum.
Z czasem wypracowałam sobie tutaj swój styl istnienia. Nie wdaję się w dyskusje, które mogą wpłynąć na stan mojego zdrowia.
Każdemu daję duży kredyt zaufania i staram się zrozumieć, co chce przekazać w swojej wypowiedzi.
Staram się być grzeczna i uprzejma dla każdego.
Nie jesteśmy Aniołami, mamy swoje wady i przywary. Ja pewnie też.

Lila
02-10-2008, 17:53
Obie jestesmy w Ameryce ,obu nas nienawidzisz i masz czelnosc pisac w watku anty -nienawistnym

Jedna,li tylko jedna jest w Ameryce.A imię jej...no mniejsza o to.

I tym sposobem ,mit o możliwości zmiany innego człowieka,poprzez własny przykład....dostał w łeb.:D

ps.szanowna pani Zofio.Pani post ,jest dokładną kopią listu do mnie -niejakiej Alisi .Nie wierzy pani ?
Pokazać ?:D
Ach jaka ta Ameryka mała.A dualizm nie każdemu służy.

Mar-Basia
02-10-2008, 18:01
Nie nawidz mnie, zmow za mnie paciorek "dobry" katoliku, przekaz "dobra wiesc" - czy za duzo wymagam? Daj mi buzki na odleglosc.

17933

ostatek
03-10-2008, 01:28
nie widzę tego tak optymistycznie. To jest wołanie na puszczy...
Narcyzy kwitną i narcyzią. I jest jazgot, jest napadanie. Jedni są banowani, inni nie.
Jedni próbują rozmawiać pomimo tego. I tacy, którym się nie chce przepychać.
Wątki rozgrzane do czerwoności od emocji - dobra rzecz. Pod warunkiem, że te emocje nie są wyłącznie złe. I nie trafiają w dyskutantów.
Chlapnęłam solidną "krwawą M" pod "mokrą wisienką" i otworzyłam, zawieszoną Twoim postem, opcję "optymizm".
http://www.klub.senior.pl/uzaleznienia/t-uzaleznienie-od-klubu-seniorow-page11-567.html
post 162 - Martunia. Nie jest tak źle. Podobnie jak Martunia, znalazłam na forum przyjaciół. I - jak Lila - twierdzę, że nie może być i nie jest złym człowiekiem ktoś ratujący ślepą wiewiórkę.
Narcyzy nie są złe, pod warunkiem, że występują w normalnej ilości... nadmiar narcyziego zapachu dusi, ale można okno otworzyć i przewietrzyć trochę. Wtedy i jazgot staje się cichszy...
nutaDo, można zmieniać ludzi, nie tylko dobrymi wiadomościami, ale również cierpliwością i tolerancją... a że niektórzy są niereformowalni? cóż, wyjątki potwierdzają regułę. A w ogóle, cóż to za przyjemność tępić sobie kiełki na skale? Największego prowokatora i złośliwca kiedyś znudzi taka zabawa... Mój Rubinek/Ropuszek, bernardziorek o małym rozumku, gryzie po kostkach dopóki krzyczę i się bronię. Zabawa traci sens, kiedy zaczynam go przytulać... może w "ludzkich" przypadkach medota będzie równie skuteczna?
Pozdrawiam optymistów :) pesymistom życzę optymizmu :) :)

zosia446
03-10-2008, 04:24
Wystrzegac sie nienawisci? to mocne slowo,
Ale czy mozna kochac wsystkich?
Spotykam sie tu ,z niczym nieuzasadnionym ostracyzmem,podejrzliwoscia,zarzuca sie mi kamstwo ,jakis glupie teksty pod moim adresem i coz, te osoby za chwile mowia o milosci.
To jak to jest .
Nie ublizam,nie wyrazam sie, nie zachowuje,,w odpowiedzi na ataki moze troche kpie,
A powinnam przyjmowac obelgi /moja cipciu?/ jak?
Na kleczkach i z pokora?,
Nie sztuka dyskutowac opierajac sie na ogolnikach
Ja jestem z krwi i kosci,Alicja tez
Liderki tego forum zachowuja sie bardzo nieelegancko w stosunku do mnie,Jesli ktos kopie,to musi tez kopniaki odbierac,moje jesli byly, byly obrona.

nutaDo
03-10-2008, 10:41
Zosiu, na pewno jest Ci przykro, rozumiem to, ale...można też inaczej.Może łagodniejsze słowa i uśmiech.Pozdrawiam

Lila
03-10-2008, 10:48
Zosiu, na pewno jest Ci przykro, rozumiem to, ale...można też inaczej.Może łagodniejsze słowa i uśmiech.Pozdrawiam

Uśmiech w tym wykonaniu ?

No tak.Obrzydlistwa ,które wypisuje Zosia w nocy ,są kasowane.A ona sama pozuje na ofiarę.
Ps.No i jeszcze listy prywatne.Faktycznie pełne uśmiechu.:D :D

nutaDo
03-10-2008, 10:52
Chlapnęłam solidną "krwawą M" pod "mokrą wisienką" i otworzyłam, zawieszoną Twoim postem, opcję "optymizm".
http://www.klub.senior.pl/uzaleznienia/t-uzaleznienie-od-klubu-seniorow-page11-567.html
post 162 - Martunia. Nie jest tak źle. Podobnie jak Martunia, znalazłam na forum przyjaciół. I - jak Lila - twierdzę, że nie może być i nie jest złym człowiekiem ktoś ratujący ślepą wiewiórkę.
Narcyzy nie są złe, pod warunkiem, że występują w normalnej ilości... nadmiar narcyziego zapachu dusi, ale można okno otworzyć i przewietrzyć trochę. Wtedy i jazgot staje się cichszy...
nutaDo, można zmieniać ludzi, nie tylko dobrymi wiadomościami, ale również cierpliwością i tolerancją... a że niektórzy są niereformowalni? cóż, wyjątki potwierdzają regułę. A w ogóle, cóż to za przyjemność tępić sobie kiełki na skale? Największego prowokatora i złośliwca kiedyś znudzi taka zabawa... Mój Rubinek/Ropuszek, bernardziorek o małym rozumku, gryzie po kostkach dopóki krzyczę i się bronię. Zabawa traci sens, kiedy zaczynam go przytulać... może w "ludzkich" przypadkach medota będzie równie skuteczna?
Pozdrawiam optymistów :) pesymistom życzę optymizmu :) :)
Tak, myślę,że każdy sposób na pomaganie dobroci jest dobry.Mam jednak troszeczkę zastrzeżeń co do tolerancji w szerokim tego słowa znaczeniu.Jest to jednak bardzo trudny i szeroki temat.Bądźmy optymistami

jakempa
03-10-2008, 11:33
A ja uważam, że mój laptop ma to do siebie, że mogę sobie wybrać tematy i ludzi , z którymi mogę chociaż w części podyskutować, czy wyrazić swoją opinię, tutaj na forach są różni ,o bardzo złych, złośliwych, charakterach, zgryżliwi i nie umiejący na dany temat rozmawiać i takich olewam, a są cudowni, piękni wewnętrznie ludzie, których szukam ,bo mają duszę i dar przekazywania w róznych formach tego czego w danej chwili szukam w potrzebie mego serca, czy innej, ja jestem człowiekiem, który chce dostrzegać we wszystkim piękno i dobroć i tutaj takich ludzi szukam i dobrze że są, bo inaczej bym tutaj nie gościła, a jeżeli zdarzyło mi się, że ktoś próbował mnie urazić. nie odpowiadałam na ich posty, bo uważam że tacy ludzie nie są na moim poziomie,

Mar-Basia
03-10-2008, 11:57
....... a jeżeli zdarzyło mi się, że ktoś próbował mnie urazić. nie odpowiadałam na ich posty, bo uważam że tacy ludzie nie są na moim poziomie,

Tak sie smiesznie sklada, ze nie odpowiadasz a osoba non stop Cie atakuje. Sa takie elementy z nadmierna doza niewlasciwej energii, nie strudzone. I tu jest pies pogrzebany. Nic ich nie powstrzyma, ludzkie tragedie je doprowadzaja do smiechu i ironii - zyja tym aby komus dowalic. :mad: Szukaja zlego we wszystkim co pod reka.

Basia.
03-10-2008, 12:50
wystrzegajmy się nienawiści, jesteśmy osobami z bagażem życiowych doświadczeń. Większą część życia mamy za sobą, postarajmy się przeżyć tę resztę która nam została godnie. Te wszystkie zatargi nie wiadomo o co i po co są żałosne i śmieszne, żenujące jest to że bawią się w te klocki SENIORZY. Nie musimy śpiewać jednym głosem ale możemy wzajemnie siebie szanować i darzyć się życzliwością nawet wtedy kiedy nasze spojrzenia na świat są różne. Myślałam, że na forum można będzie w sposób kulturalny dyskutować na różne tematy, dzielić się doświadczeniami, wiedzą ....... niestety często zamiast rzeczowei, życzliwej dyskusji dochodzi do pyskówek i walenia pałką gdzie się da oponenta. Opanujcie się mili Państwo, to forum nie musi być takim chamskim, brutalnym forum jak większość innych. Wiele osób z zaskoczeniem i przykrością czyta posty i nie ma odwagi pisać, boja się ataku i drwin ze strony tych lejących na oślep. TO JEST CHORE.

Lila
03-10-2008, 12:52
Basiu,a to Państwo to kto ? Konkretnie ?
Lubię jasne sytuacje.Sorry.

Basia.
03-10-2008, 12:59
Państwo to przedstawiciele płci obojga. Niedawno weszłam na wątek o bliźniakach i przeczytałam dziwny moim zdaniem bardzo nietaktowny post skierowany do marbelli. Czy naprawdę dyskusja na forum musi tak wyglądać?

Mar-Basia
03-10-2008, 13:58
Państwo to przedstawiciele płci obojga. Niedawno weszłam na wątek o bliźniakach i przeczytałam dziwny moim zdaniem bardzo nietaktowny post skierowany do marbelli. Czy naprawdę dyskusja na forum musi tak wyglądać?

Basiu, wiesz, ze na kazde pytanie odpowiem ale nie pozwole aby wirtualna forumowiczka robila kpiny z losow ludzkich, cieszyla sie tragediami, ktore kazdy z nas przezyl. Wielu z nas jest wdowami, pochowalo dzieci, rodzicow, krewnych, bliskich. Jezeli sie dzielimy naszymi wspomnieniami, to nie po to aby byly wyszydzane, kopiowane na fora, ktore nie maja nic wspolnego z Forum Seniora. Smutna prawda, ale duza ilosc naszych wypowiedzi jest KOPIOWANA na innych forach - o czym wiesz doskonale. Mozesz zastrzec co chcesz w ustawieniach, i ciagle wypowiedzi sa kopiowane.

Osobiscie, mam to w nosie. Napisalam ksiazke, ktora od paru dni jest dostepna we wszystkich ksiegarniach dla kazdego czlowieka. Przynajmniej byla. Wydawca i dystrybutor juz nawet nie maja stoku, bo ksiazka zostala sprzedana. Sama sie dziwie, ze tak szybko poszla. Beda robic dodruk.

Jezeli nasze Forum, sympatyczne i pozyteczne w kazdym sensie ma sie zmienic w arene popularna z lwami, i ludem zadnym krwi i Ave Cezar - musze sie powazniie zastanowic czy warto tu wogole cos pisac. Energie wole skoncentrowac na czyms bardziej pozytywnym.

Basia.
03-10-2008, 14:15
oczywiście, że warto tutaj pisać. Energię rozdziel sprawiedliwie pomiędzy forum i swoimi innymi pasjami. Gratuluję sukcesu książki, przeczytałam i czekam na ciąg dalszy.:D

lawenda
03-10-2008, 14:42
MOI DRODZY, a może już czas zakończyć ten magiel, przecież o to właśnie chodzi tym osobom, aby wywołać właśnie taki efekt.
Na pozór temat bardzo na czasie, ale zaczęto wyciągać to, co bulwersuje każdego i robić osobiste wycieczki przez życie ludzi wrażliwych - efekty widzimy a wystarczyło zignorować posty jedynie "ZOSI i ALISI" i sprawa załatwiona.
Być może się mylę, ale właśnie im chodzi o takie nakręcanie spirali tzw chamskiej masakry - mają ubaw, bo to ich noblituje na TLENIE. ZOSIU i ALISIO brzydko się bawicie i nawet to wam nie pasuje. Dajcie sobie siana i wyłączcie się zajmując się bardziej pasującą dla was działalnością w waszym środowisku.

tadeusz50
03-10-2008, 15:00
lawendo
W całości zgadzam się z Twoja wypowiedzią. One szukają siły napędowej do dyskusji która sięga dna w największym szambie.

mimoza
03-10-2008, 15:07
Tyle ostatnio mówi się o toksycznych rodzicach, toksycznych teściach itp... a ostatnio do nich dołączyli, niestety niektórzy nasi forumowicze. Po co to wszystko? Przecież taką eskalacją "złej energii" niczego nie zbudują. Cz

nutaDo
03-10-2008, 15:27
Zauważyłam jak łatwo piszą ludzie w złych tematach.Proszę spojrzeć jaka jest różnica między "dobrymi wieściami" a tym wątkiem.Przykre.Tyle ciekawych tematów,tyle zdarzeń.....Przecież można się dzielić wiedzą, doświadczeniem życiowym, na pewno ktoś skorzysta.Jak się zamyka wątek? Muszę to zrobić, bo mam wrażenie, że jestem źle zrozumiana,Stworzyłam okazję do zła.:confused:

Mar-Basia
03-10-2008, 15:50
Zauważyłam jak łatwo piszą ludzie w złych tematach.Proszę spojrzeć jaka jest różnica między "dobrymi wieściami" a tym wątkiem.Przykre.Tyle ciekawych tematów,tyle zdarzeń.....Przecież można się dzielić wiedzą, doświadczeniem życiowym, na pewno ktoś skorzysta.Jak się zamyka wątek? Muszę to zrobić, bo mam wrażenie, że jestem źle zrozumiana,Stworzyłam okazję do zła.:confused:
NutaDo - a jak ktos nie ma "dobrych wiesci" ?

inka-ni
03-10-2008, 16:05
Danusi to nie jest zly wątek,ale tak to jest ile osób tyle zdań,oby wlasnie każdy mial prawo wypowiadać wlasne zdania,opinie,byle nikogo nie obrzucać zlosliwosciami,ze nie przyznajemy mu racji.
Danusiu ja stworzylam wątek podziękowania,bo uważam,że mamy i powinnismy sobie nawzjem podziękować,za dobre rady,chociażby w nauce obchodzenia się z komputerem,za zyczenia imieninowe i inne,za wątki muzyczne,za wspierane dobrym slowem gdy koś napisze o swoim problemie,nie omijać go,a co gorsza nie wysmiewać.Na tym fotum jest wiele zyczliwych pomagających ludzi,nawet w realu.Trafiają się osoby,bez sredniego czy wyższego wyksztalcenia,nich czują się potrzebni nie pomijani jezeli temat jest o zwyklych codziennych sprawach.Niech mają smialosc zapytać jak nie zrozumieją tematu.Oczywiscie nie chodzi by co dzień klikać i dziekowac kazdemu,tylko wówczas jak co przyciągnie naszą uwadę,jakiś ciekawy temat itp.Niestety,owszem sporadycznie,ktoś tam podziękuje,ale jezeli pojawi się ktoś,kto nas podpuszcza,bo tak jest pisząc zlośliwie,czy obrażliwie,zaraz lawina postów.No i cel osiągnięty,oczywiscie dla zlosliwych żywicieli.Stąd moja nieco dluga wypowiedz,ale jestes potrzebna jak kazda znas, by ten portal istnial,by nie odchodzili Ci co są malo odporni na agresje. POZDRAWIAM,BO JA TU DOSTRZEGAM WIELU WSPANIALYCH SENIOROW.

lawenda
03-10-2008, 16:05
To spojrzy w górę i zobaczy że nawet słonko strajkuje i powie sobie ;- nic to, jutro będzie dobry dzień, a jak nie - to musi być dobry

lawenda
03-10-2008, 16:17
Danusi to nie jest zly wątek,ale tak to jest ile osób tyle zdań,oby wlasnie każdy mial prawo wypowiadać wlasne zdania,opinie,byle nikogo nie obrzucać zlosliwosciami,ze nie przyznajemy mu racji.
Danusiu ja stworzylam wątek podziękowania,bo uważam,że mamy i powinnismy sobie nawzjem podziękować,za dobre rady,chociażby w nauce obchodzenia się z komputerem,za zyczenia imieninowe i inne,za wątki muzyczne,za wspierane dobrym slowem gdy koś napisze o swoim problemie,nie omijać go,a co gorsza nie wysmiewać.Na tym fotum jest wiele zyczliwych pomagających ludzi,nawet w realu.Trafiają się osoby,bez sredniego czy wyższego wyksztalcenia,nich czują się potrzebni nie pomijani jezeli temat jest o zwyklych codziennych sprawach.Niech mają smialosc zapytać jak nie zrozumieją tematu.Oczywiscie nie chodzi by co dzień klikać i dziekowac kazdemu,tylko wówczas jak co przyciągnie naszą uwadę,jakiś ciekawy temat itp.Niestety,owszem sporadycznie,ktoś tam podziękuje,ale jezeli pojawi się ktoś,kto nas podpuszcza,bo tak jest pisząc zlośliwie,czy obrażliwie,zaraz lawina postów.No i cel osiągnięty,oczywiscie dla zlosliwych żywicieli.Stąd moja nieco dluga wypowiedz,ale jestes potrzebna jak kazda znas, by ten portal istnial,by nie odchodzili Ci co są malo odporni na agresje. POZDRAWIAM,BO JA TU DOSTRZEGAM WIELU WSPANIALYCH SENIOROW.

Musiałam Cię zacytować, bo jedna rzecz mnie zdziwiła. Otóż INECZKO na forum nie powinno się zwracać uwagi na wykształcenie czy status społeczny. Każdy człowiek jest osobowością samą w sobie. Czasem ten z fakultetami może okazać się zwyczajnością, a człowiek bez wykształcenia geniuszem. Liczy się to co masz w środku i jaki charakter. Czytałaś przecież moje blogi więc wiesz, że to wszystko - no może prawie wszystko umieściłam w nich;- cynizm manipulację i inne nasze wady i nic to nie zmienia. Ale w każdym jest cząstka dobroci, tylko, że niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą, a może nigdy się nie dowiedzą bo tak im dobrze.
Zwyczajne życie.

nutaDo
03-10-2008, 16:36
jakże to jest możliwe, że nie widzi się dobrych zdarzeń wokół siebie?Przecież nie chodzi o wielkie czyny Twoje, moje innych.A niech będą i te wielkie np gdzieś wyczytałam, że zakonnicy z Gostynia znaleźli manuskrypty kompozycji Zeidlera sprzed 200 lat.Poziomem dorównujący Mozartowi jak orzekli muzykolodzy.No dzielmy się dobrymi wiadomościami.Pozdrawiam

Mar-Basia
03-10-2008, 16:51
jakże to jest możliwe, że nie widzi się dobrych zdarzeń wokół siebie?Przecież nie chodzi o wielkie czyny Twoje, moje innych.A niech będą i te wielkie np gdzieś wyczytałam, że zakonnicy z Gostynia znaleźli manuskrypty kompozycji Zeidlera sprzed 200 lat.Poziomem dorównujący Mozartowi jak orzekli muzykolodzy.No dzielmy się dobrymi wiadomościami.Pozdrawiam
NutaDo, prosze nie staraj sie na sile zrobic ze mnie zbawicielki swiata. Doskonale rozrozniam dobro od zla, mam oczy, widze co sie dzieje na swiecie, moze lepiej niz sie Tobie wydaje. Nie bierz zle mojej odpowiedzi, postaraj sie przeczytac miedzy liniami co Ci chce przekazac. Serdecznie pozdrawiam.

nutaDo
03-10-2008, 17:58
Przepraszam Cię Marbello123. Nie o to chodziło,pokazałam w jaki sposób można dzielić się dobrymi wiadomościami.Cenię sobie to co piszesz, a ja próbuję uczynić życie w miarę ciekawe i chociaż troszeczkę lepsze poprzez właśnie takie "Dobre wieści"
Pozdrawiam

Mar-Basia
03-10-2008, 18:01
Przepraszam Cię Marbello123. Nie o to chodziło,pokazałam w jaki sposób można dzielić się dobrymi wiadomościami.Cenię sobie to co piszesz, a ja próbuję uczynić życie w miarę ciekawe i chociaż troszeczkę lepsze poprzez właśnie takie "Dobre wieści"
Pozdrawiam
NutaDo - przeczytaj post 82 i jak tu mozna miec "natchnienie" do dobrych wiesci?

nutaDo
03-10-2008, 18:15
dot #82Przykro mi.

bogda
03-10-2008, 19:12
A z czego rodzi się nienawiść....oczywiście z zazdrości, bo ktoś jest ładniejszy, bo umie ładnie się wysławiać, bo ma coś więcej do powiedzenia i większą wiedzę, bo jest bogatszy nie tylko finansowo ale bagażem życia osobistego, bo ma przyjaciół..itd. można by tak pisać bez końca....jedno jest pewne, że jak się nienawidzi drugiego człowieka to tym samym nienawidzi się siebie i od tego wszystko się zaczyna.

Basia.
03-10-2008, 20:44
niczego złego nie stworzyłaś, w tamtym wątku dzielimy się dobrymi wieściami :) a w tym wątku dzielimy się swoimi refleksjami na temat nienawiści. Nie przejmuj się tak bardzo :) na forum jest dużo wspaniałych osób. Danusiu, prawo do zamykania wątków ma tylko administracja, osoba która otworzyła wątek nie jest jego "właścicielem" tak wynika z regulaminu. Danusiu, uśmiechnij się.:)

gratka
04-10-2008, 15:19
Wracając do intencji założycielki tego wątku - znowu zeszła dyskusja w utarte tory - jacy to zawistni są ludzie .
Ja oddam głos Niemenowi:

"Dziwny jest ten Świat"

Dziwny jest ten świat
Dziwny jest ten świat
gdzie jeszcze wciąż
mieści się wiele zła
I dziwne jest to, że od tylu lat
człowiekiem gardzi człowiek
Dziwny ten świat
świat ludzkich spraw
czasem aż wstyd przyznać się
A jednak często jest,
że ktoś słowem złym zabija
tak jak nożem
Ref:
Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wieżę w to
Że ten świat -
nie zginie nigdy dzięki nim Nie! Nie! Nie!
Przyszedł już czas najwyższy czas
nienawiść zniszczyć w sobie

Ostatnie dwie linijki tekstu polecam wszystkim piszącym i czytającym.:)

mimoza
04-10-2008, 19:21
Marbello, Lilo: "Są ludzie, którzy próbują ukryć dobry uczynek pod maską ironii i pogardy, jakby miłość była oznaką słabości" (Paulo Coelho)
Nie wiem, ale wydaje mi się, że te osoby poprzez swoją postawę niszczą samych siebie. Bo my włączymy ignora i po kłopocie - i do kogo, i na kogo będą pisać??? Cz

nutaDo
06-10-2008, 14:55
A.Asnyk
Siedzi ptaszek na drzewie
i ludziom się dziwuje,
Że najmędrszy z nich nie wie,
gdzie się szczęście znajduje.

Bo szukają dokoła,
Tam gdzie nigdy ni bywa
Pot się leje im z czoła,
Cierń im stopy rozrywa.

Trwonią życia dzień jasny
N a zabiegi i żale,
Tylko w piersi swej własnej
Nie szukają go wcale.

W nienawiści i kłótni
Wydzierają coś sobie,
AZ zmęczeni i smutni
Idą przespać się w grobie.

A więc, siedząc na drzewie,
Ptaszek dziwi się bardzo,
Chciałby przestrzec ich w śpiewie...
Lecz przestrogą p o g a r d z ą.

Lila
09-10-2008, 11:17
Senior,pozdrowienia dla wiewióra..:D
Zdaje się ,że na tej Florydzie ,to on jest najmądrzejszy.

maja59
09-10-2008, 11:29
Senior, a czy on jest szary ten wiewiorek, czy rudy tak jak w Polsce?

senior A.P.
09-10-2008, 11:48
Rudych ci pod dostakiem ale ludzi w USA,nasz wiewiorek jest szary ale niesamowity rozrabiaka,moze do mnie sie upadabnia ?
Mozna go zobaczyc w "naszej klasie" na stronie mojej zony (imie i nazwisko znane).

maja59
09-10-2008, 11:52
Prześlij na priv, chetnie obejrze, jeżeli oczywiscie zechcesz:)

senior A.P.
09-10-2008, 13:29
Chetnie bym przeslal ale nie potrafie.

Konto usunięte
09-10-2008, 14:06
Szukałam, znalazłam. Augustynie- pozdro... dla małżonki..
Cwany florydzki wiewiór...."tup-tus".
http://www.iv.pl/images/3wxkrfx5l9mhob817oz3.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=3wxkrfx5l9mhob817oz3.jpg)

maja59
09-10-2008, 14:09
Chetnie bym przeslal ale nie potrafie.
Prześlij nazwisko żony to ją i wiewiora znajdę na NK, pozdrawiam

Konto usunięte
09-10-2008, 14:11
Maju, właśnie to zrobiłam.. patrz post powyżej..

senior A.P.
09-10-2008, 14:29
Wszystko sie zgadza - to on o imieniu "tup-tus" - DZIEKUJE !
Zostal sam z czteroilosciowego rodzenstwa (trzy siostrzyczki i on samczyk).
Smutnym bylo tez to,ze ich matka tez zginela (moze jakies fatum ?) ,wpadla pod samochod na ulicy na wysokosci naszej posiadlosci.
Ich tragiczna historia :
Na naszym debie (liczacym sobie "na moje oko" okolo 200 lat,juz usychajacym) byly dwa gniazda. Huragan w sierpniu zmiotl to gniazdo,ktore w strugach deszczu spadlo na ogrod zalany do kostek woda z opadow .Jedna malucha na miejscu zginela a trojke wzielismy jeszcze slepa ( okolo dwa tygodnie zycia) do domu.Zona kupila wszelki potrzebny sprzet do karmienia malych kociakow ( dla wiewiorek nie bylo) i za pomoca niego byly karmione specjalnym mleczkiem dla gryzoni. Po tygodniu kolejno padly dwie siostrzyczki,nie przyjmowaly pokarmu,chyba smierc glodowa (pisalem juz gdzies o tym) a przebojowy "tup-tus" przystosowal sie do nowego pokarmu i dzisiaj gdy to pisze zasnal mi na szyji - jest kapitalny !
Jeszcze raz DZIEKUJE za zamieszczenie zdjecia,moja zona bardzo sie ucieszy (obecnie jest w pracy),bo to jej pupil.
Co ciekawe gdy go skarce za rozrabianie w mym pokoju,obraza sie i wtedy idzie do zony i gniewa sie na mnie przez co najmniej godzine nie podchodzac na wolanie nawet z orzeszkiem w mej rece.
Wszystko juz zajada i jest bardzo zdrowy.
Niech zyje milosc do ludzi i zwierzat,strzezmy sie nienawisci.
SWIAT JEST PIEKNY !

nutaDo
09-10-2008, 16:19
Czytając ostatnie posty,zastanawiałam się , czy nie pomyliłam stron.Ale teraz zrozumiałam - wspaniale, dziękuję.Może to nowy kierunek tego wątku.Dziękuję senior A.P. i pozdrawiam

maja59
09-10-2008, 17:59
Senior, wiewiórek prześliczny, chwala ci za odratowanie maluszka, jako zootechnik skladam ci szczere gratulacje bo to nielatwa była sztuka. Czlowiek potrafi uratowac zwierzatko dzieki temu, ze go po prostu kocha, ogrzewa, karmi pipetka do oczu i tak rosnie sobie i zyje, a teraz masz za swoje!!!:D i dobrze ci tak, brawo :D

Mar-Basia
09-10-2008, 18:08
Wszystko sie zgadza - to on o imieniu "tup-tus" - DZIEKUJE !
Zostal sam z czteroilosciowego rodzenstwa (trzy siostrzyczki i on samczyk).
Smutnym bylo tez to,ze ich matka tez zginela (moze jakies fatum ?) ,wpadla pod samochod na ulicy na wysokosci naszej posiadlosci.
Ich tragiczna historia :
Na naszym debie (liczacym sobie "na moje oko" okolo 200 lat,juz usychajacym) byly dwa gniazda. Huragan w sierpniu zmiotl to gniazdo,ktore w strugach deszczu spadlo na ogrod zalany do kostek woda z opadow .Jedna malucha na miejscu zginela a trojke wzielismy jeszcze slepa ( okolo dwa tygodnie zycia) do domu.Zona kupila wszelki potrzebny sprzet do karmienia malych kociakow ( dla wiewiorek nie bylo) i za pomoca niego byly karmione specjalnym mleczkiem dla gryzoni. Po tygodniu kolejno padly dwie siostrzyczki,nie przyjmowaly pokarmu,chyba smierc glodowa (pisalem juz gdzies o tym) a przebojowy "tup-tus" przystosowal sie do nowego pokarmu i dzisiaj gdy to pisze zasnal mi na szyji - jest kapitalny !
Jeszcze raz DZIEKUJE za zamieszczenie zdjecia,moja zona bardzo sie ucieszy (obecnie jest w pracy),bo to jej pupil.
Co ciekawe gdy go skarce za rozrabianie w mym pokoju,obraza sie i wtedy idzie do zony i gniewa sie na mnie przez co najmniej godzine nie podchodzac na wolanie nawet z orzeszkiem w mej rece.
Wszystko juz zajada i jest bardzo zdrowy.
Niech zyje milosc do ludzi i zwierzat,strzezmy sie nienawisci.
SWIAT JEST PIEKNY !

Senior - ja cie nie poznaje! Okazuje sie, ze czasami mozna miec czlowiecze sentymenty do blizniego? Nigdy nie jest za pozno. Kongratulacje.

gratka
09-10-2008, 21:40
Senior - ja cie nie poznaje! Okazuje sie, ze czasami mozna miec czlowiecze sentymenty do blizniego? Nigdy nie jest za pozno. Kongratulacje.
No tak....szary wiewiórek to też człowiek, a więc bliźni:D :D

martunia
09-10-2008, 21:42
Fajny wiewiór.
Jakieś podobne są w Angli.

senior A.P.
10-10-2008, 14:55
"Szary wiewiorek to tez czlowiek,......",( cytat jak wyzej) - napewno to zwierzatko,ktore mozna adoptowac i oswoic.
Ale jest warunek:
Czlowiek jako "zwierze rozumne" musi miec cechy czlowieczenstwa !
Nasz adoptowany "tup-tus" "zna sie" juz na ludziach,odroznia obcego od swojego.

senior A.P.
10-10-2008, 20:24
Nienawistny czlowiek to zly czlowiek !
Niestety i wsrod takich trzeba umiec zyc.

Lila
10-10-2008, 22:40
Nienawistny czlowiek to zly czlowiek !
Niestety i wsrod takich trzeba umiec zyc.

Dlaczego się zmuszać ?:rolleyes:

senior A.P.
11-10-2008, 10:59
Zmuszac nie zmuszac do zycia z kims lub gdzies bywa roznie .
Dzisaj jak pisza media ,tu tez mielismy temat i wypowiedzi,zyje sie dobrze - to nie tak jak w PRL-u.
Byly "achy" i zachwyty,porownania i kontrasty az w koncu znalezlismy sie w sytuacji,ze nawet nie wierzymy bankierom.
I co ?
A pstro ,bo dla przykladu niemieckim seniorom zyje sie lepiej .
Donosi jedna "polska" gazeta.
Moze to wywolac nienawisc do Niemcow.

Lila
11-10-2008, 11:19
Jest debata .Polska dla biednych ,czy dla bogatych.
Dlaczego - czy ?Nie może być dla jednych i drugich ?

mamuk
11-10-2008, 11:21
Ludzie co nie którzy,zawsze mają w sobie nienawiść i na dodatek pielęgnują jak kwiatki w ogródku.
Takie kwiatki najlepiej nie zrywać:D

mamuk
11-10-2008, 11:23
Może:D ale bym była szczęśliwa:D :D

Mar-Basia
11-10-2008, 11:27

Lilu, moze. Jest miejsce dla jednych i drugich. Tak funkcjonowal, funkcjonuje i bedzie funkcjonowal caly swiat. Jeden sie rodzi krolem, drugi zebrakiem. Kazdy z nich ma swoje problemy i radosci.

vega
11-10-2008, 22:48
Sobaś Lilianna

Tak niewiele potrzeba

Tak niewiele potrzeba,
by sercem odmienić świat
uczynić z niego skrawek nieba.
Sprawić, by człowiek
człowiekowi bliski się stał.
Tak niewiele potrzeba,
by każdy szczęście miał.

Tak niewiele potrzeba,
by uśmiechem odmienić życie
uczynić z niego wieczny raj.
Sprawić, by smutek
stał się wielką radością.
Tak niewiele potrzeba,
by wypełnić życie miłością.

Niewiele tak potrzeba.

Malgorzata 50
12-10-2008, 00:53
Małostkowość bywa gorsza od nienawiści bo nienawisc przynajmniej jest wyraźna i określona - łatwiej stawic czoła .A małostkowosc cóż. sączy swój mały jadzik ,snuje sie i podszczypuje to tu to tam ,a przyłapana uśmiecha się słodziutko mówiąć: "o co ci chodzi?"
Postawa typu uśmiechnij sie i kochaj wszystkich, a będziesz szczęsliwy też do mnie nie przemawia bo jest lukrowata i nieautentyczna.
Lubię uczucia zdecydowane, nienawidzę małostkowosci sliskiej i nijakiej .
Ludzie wielkiego ducha pozbawieni sa nienawisci ale przede wszystkim umieja pozbyc sie małostkowosci czego sobie i nam wszystkim serdecznie życzę.

Mar-Basia
12-10-2008, 01:21
Małostkowość bywa gorsza od nienawiści bo nienawisc przynajmniej jest wyraźna i określona - łatwiej stawic czoła .A małostkowosc cóż. sączy swój mały jadzik ,snuje sie i podszczypuje to tu to tam ,a przyłapana uśmiecha się słodziutko mówiąć: "o co ci chodzi?"
Postawa typu uśmiechnij sie i kochaj wszystkich, a będziesz szczęsliwy też do mnie nie przemawia bo jest lukrowata i nieautentyczna.
Lubię uczucia zdecydowane, nienawidzę małostkowosci sliskiej i nijakiej .
Ludzie wielkiego ducha pozbawieni sa nienawisci ale przede wszystkim umieja pozbyc sie małostkowosci czego sobie i nam wszystkim serdecznie życzę.

Malgosiu, nawet nie wiesz jak sie ciesze, ze wrocilas. Lubie Cie czytac.:D

tadeusz50
12-10-2008, 06:51
Również bardzo się cieszę z powrotu Małgosi i mam nadzieję, że na stałe nastąpił ten powrót.

mimoza
12-10-2008, 07:34
Małgosiu, ja też się cieszę. Jestem tu od maja. Obserwowałam Twoje potyczki na forum - bo nie zwasze miałaś przyjaznych przeciwników w dyskusji - zastanawiałam się jak ja bym się zachowała. Moje życiowe motto to "kocham życie", staram się kochać ludzi, uśmiecham się. Ale gdy ktoś mi stanie na odcisk, to ... Dlatego też unikam potyczek wprost, ale namiętnie w nich uczestniczę czytając. Byłam po Twojej stronie. Pozdrawiam Cz

tar-ninka
12-10-2008, 08:16
Małgorzato , witaj !
Małgosiu , podpisuję sie pod twoim postem
jak miło znowu cie widziec .:D

senior A.P.
12-10-2008, 10:18
Akceptacja swiata bogatych i biednych jest nie do przyjecia przez ludzi sprawiedliwych,szczerych i otwartych.
Prosze pamietac jak swych bogactw dorabiali sie bogaci i jak biedni stawali sie biednymi i nedzarzami.
Nie mozna nikomu zazdroscic bogactwa ( tu nie osiaga sie na tej drodze wielkich bogactw),ktorego dorobili sie wlasna ciezka praca.
Potepic nalezy dorobkiewiczow ,ktorzy bogaca sie kosztem innych na roznej drodze a szczegolnie zlodziejstwem i oszustwem !
Obecnie przezywamy swiatowy kryzys finansowy a bankierzy bawia sie w eksluzywnych hotelach gdzie doba kosztuje 1000 dolarow i wiecej - za czyje pieniadze ? Ano za tych,ktorzy dzisiaj wolaja o pomste do nieba a niebo im nie pomoze tylko uczciwi i pracowici ludzie na tej ziemi.

bogda
12-10-2008, 10:27
Witaj Małgoś.....nareszcie się odezwałaś, słodzić Ci nie będę, ale ciesze się że jesteś :)

Mar-Basia
12-10-2008, 10:38
Małgosiu, ja też się cieszę. Jestem tu od maja. Obserwowałam Twoje potyczki na forum - bo nie zwasze miałaś przyjaznych przeciwników w dyskusji - zastanawiałam się jak ja bym się zachowała. Moje życiowe motto to "kocham życie", staram się kochać ludzi, uśmiecham się. Ale gdy ktoś mi stanie na odcisk, to ... Dlatego też unikam potyczek wprost, ale namiętnie w nich uczestniczę czytając. Byłam po Twojej stronie. Pozdrawiam Cz
Dzien dobry Mimozo, ja tez sie ciesze, ze nareszcie zaczynamy brac "barana" za rogi i nazywac "czarne czarnym i biale bialym". Dolaczylam do tego Forum, chyba w lipcu. Moje obserwacje sa ciekawe i pouczajace. Moje motto umiescilam w profilu, wierze w ludzi, jestem niepoprawna optymistka......Dzisiaj zadaje sobie pytanie: do czego to sluzy na "naszym" Forum? Zawsze bylam zacietym wrogiem hypokryzji, falszu i sztucznosci. Jezeli moj otwarty wrog byl na poziomie aby go respektowac - zawsze go otrzymywal. Niestety na wirtualnym Forum wrogami sa zyjacy, ktorych twarzy nie widzimy, ktorzy z wiadomych tylko im powodow wbijaja noz w plecy za wszystko co sie da!!!!!. Dlatego bardzo cenie Malgosie i wiele innych , ktorych imion nie wymienie (aby gromy nie spadly na ich glowy), za jej odwage. Zdecydowanie Malgosiu nie nalezysz do RASY HIPOKRYTOW. Zostan taka.

Malgorzata 50
12-10-2008, 11:50
Cześć wszystkim miło mi się zrobiło ..naprawdę .A co do tematu....wątku .Powiedziałam co wiedziałam i zostaję przy swoim.Najgorszy rodzaj małostkowości to niechęć do tych którym jest lepiej niż nam,lub przynajmniej nam się wydaje ,że maja to czego my nie mamy .Jakże to częste i jakże płaskie i małe .A popatrzmy sobie w oczy w lustrze i zastanówmy się -czy na pewno to tylko los???? A może owi "szczęściarze" byli zdolniejsi,mądrzejsi,może lepiej umieli wykorzystać życiowe szanse? Tyle jest losów ile ludzi i nie zawsze "czarne jest czarne a białe białe "
Marbello "wróg wirtualny" nie zasługuje na twoje nerwy.

tadeusz50
12-10-2008, 13:42
Czasem jedno słowo napisane czy też wypowiedziane nieopatrznie lub też mylnie zinterpretowane powoduje u drugiej strony agresję niechęć wrogość itd. Często póżniej już trudne do naprawienia. To jest wróg od dziesiątego pokolenia wstecz i do dziesiątego pokolenia potomków. Zgoda buduje niezgoda rujnuje.

Lila
12-10-2008, 14:17
Małgoś !!!

Jak miło Cię widzieć.:D

Malgorzata 50
12-10-2008, 15:40
I mnie ciebie też.Buziaki

maja59
12-10-2008, 22:55
Czasem jedno słowo napisane czy też wypowiedziane nieopatrznie lub też mylnie zinterpretowane powoduje u drugiej strony agresję niechęć wrogość itd. Często póżniej już trudne do naprawienia. To jest wróg od dziesiątego pokolenia wstecz i do dziesiątego pokolenia potomków. Zgoda buduje niezgoda rujnuje.
Zgadzam się absolutnie i dlatego należy bardzo uważać na to co sie mówi i pisze.

Malgorzata 50
12-10-2008, 23:25
Zgadzam się absolutnie i dlatego należy bardzo uważać na to co się mówi i pisze.
Pewnie trzeba ,ale jak się pisze list do cioci Heli,której fobie kompleksy i historię życia zna się na pamięć i wiadomo,że wspominanie z lubością zabaw z uroczym wujkiem Włodkiem ,który był ciocię niecnie w młodości porzucił jest grubym faux pas.Natomiast skąd do diabła wiedzieć co urazi Panie i Panów obcych kompletnie .To też, poza jawnym waleniem by zranić, uważam ,że pisząc na forum nie można rozważać na wszystkie strony co tez może się komuś nie spodobać .Małostkowe jest w moim przekonaniu czepianie się ludzi za to ,że piszą co myślą. I nie mam tu na myśli dyskusji gorących, ale "gorące łącza" w tle tudzież inne takie.Nie sądzicie?????

Lila
12-10-2008, 23:40
Pewnie trzeba ,ale jak się pisze list do cioci Heli,której fobie kompleksy i historię życia zna się na pamięć i wiadomo,że wspominanie z lubością zabaw z uroczym wujkiem Włodkiem ,który był ciocię niecnie w młodości porzucił jest grubym faux pas.Natomiast skąd do diabła wiedzieć co urazi Panie i Panów obcych kompletnie .To też, poza jawnym waleniem by zranić, uważam ,że pisząc na forum nie można rozważać na wszystkie strony co tez może się komuś nie spodobać .Małostkowe jest w moim przekonaniu czepianie się ludzi za to ,że piszą co myślą. I nie mam tu na myśli dyskusji gorących, ale "gorące łącza" w tle tudzież inne takie.Nie sądzicie?????

Sądzę !!!! Dla mnie to dosyć obrzydliwe jest.

senior A.P.
13-10-2008, 11:12
Ja sadze,ze czepianie sie tramwaju,autobusu jest bardzo niebezpieczne.
Niebezpiecznym tez jest dyskutowanie z osoba ,ktora jest innego "wyznania politycznego",jeszcze inna ze zwolennikiem teorii spiskowej, a jeszcze inna z osoba,ktora uwaza,ze tylko ona i nikt inny ma racje.
Dyskusji nie ma nigdy z pyszalkami,ci bowiem sa nawet "wybrani" przez Boga (jak sami to twierdza),nie mozna z nimi nawiazac zadnego dialogu nawet przez milosierdzie i litosc.

senior A.P.
15-10-2008, 11:34
Wezmy takich jak Tusk i L.Kaczynscy oni jak widze od dawna sie nienawidza a rzadza Polska. Moze nie maja milosierdzia,nie wierza w Boga czy co ?
Partie sie zwalczaja tez ale tam wiadomo,chodzi o koryto.
A tu przeciez premier i prezydent maja dobre pensje.
Przypuszczam,ze maja roznych "bogow".

senior A.P.
15-10-2008, 11:48
Byly na tym forum seniorki "nienawistne" ale ostatnio ich mniej,moze przekonaly sie co do milosierdzia.
Pewna w tym zasluga administracji forum.

Mar-Basia
15-10-2008, 11:57
Pewien pan, w zapedzie nienawisci prawi mi "tu i tam" komplementy - dziekuje za "Krolowa Afrykanska" - czuje sie zaszczycona.:D

Lila
15-10-2008, 11:59
Czytałam,Basiu...
Ale to nie ten z góry.:D No i to pani jest.

senior A.P.
15-10-2008, 13:47
O mamy i spragnionych komplementow -bywa,bywa - swiat jest juz tak maly ,ze tu dzisiaj,jutro tam a milosci i dobrego slowa co raz to mniej.
Czyja w tym zasluga ?
Mowi sie,ze swiat jest piekny tylko ludzie sa zli .
Moze to i prawda.

senior A.P.
16-10-2008, 15:00
Na dodatek wszystkiego zlo ma lustrzane odbicie.

Mar-Basia
16-10-2008, 17:24
Czytałam,Basiu...
Ale to nie ten z góry.:D No i to pani jest.
Liluniu, naiwniaczko - wlasnie ten dzielny "okaz" z jego fankami, jest jeszcze jeden tzw "cichochod", inaczej szczur!

maja59
16-10-2008, 19:11
Liluniu, naiwniaczko - wlasnie ten dzielny "okaz" z jego fankami, jest jeszcze jeden tzw "cichochod", inaczej szczur!
Szczur jakoś ostatnio nie pokazuje się na forum. Wygłosił już wszystkie mądrości czy coś go zatchło????

Mar-Basia
16-10-2008, 19:12
Szczur jakoś ostatnio nie pokazuje się na forum. Wygłosił już wszystkie mądrości czy coś go zatchło????
Na forum nie ma odwagi, madrasciami sieje gdzie indziej!

senior A.P.
17-10-2008, 10:24
A co za okreslenia "szczur " ?
Co to ludzi juz zamieniacie w szczury,moze jeszcze urzadzicie wyscigi szczurow ???

maja59
17-10-2008, 10:58
Ludzie sami urzadzają sobie wyścigi szczurów, bez naszej pomocy.

Lila
17-10-2008, 10:59
W szczura nie wierzę..sorry.
Mam nadzieję ,że mnie nie zbijecie .Najwyżej umrę - naiwna.

maja59
17-10-2008, 11:24
Lilu:) , a kto by cię chciał zabijać, nigdy w życiu, tak sobie żartujemy. Szczur ma pewne realne podstawy i wcale nie przeszkadza istnieć innym trollom.

senior A.P.
17-10-2008, 11:56
Szczury naleza do rodziny gryzoni i sa bardzo przebiegle .
Z tonacego okretu pierwsze uciekaja.

Mar-Basia
17-10-2008, 12:03
[quote=senior A.P.]Szczury naleza do rodziny gryzoni i sa bardzo przebiegle .
quote]

GRYZA i nie tylko........a jak sie dorwa do klawiaturki .......zgadnijcie do czego sa zdolne.

18565

senior A.P.
18-10-2008, 02:21
Potrafia ja zniszczyc. Na szczescie nie zanotowano tego przypadku w zadnej ksiedze,chyba ze w Afryce.

senior A.P.
20-10-2008, 14:12
Potocznie mowi sie: "ten to w sercu nosi nienawisc !"
Prosze tego nie mylic z pamiecia.
Pamietac mozna ale nie upowania nas to do zemsty.

maja59
20-10-2008, 14:19
Potrafia ja zniszczyc. Na szczescie nie zanotowano tego przypadku w zadnej ksiedze,chyba ze w Afryce.
Nie odmówiłeś sobie miłosiernej przyjemności przyczepienia się do Afryki, tak cię boli fanstastyczny wątek?? Powiedz po co to robisz, żyj sobie i daj żyć innym. Czy na wątku o nienawiści będziemy dyskutować o szczurze akurat w Afryce?, a może w Polsce wystarczy. Ty zresztą nie jesteś w Polsce, czort wie gdzie na prawdę jesteś.

senior A.P.
20-10-2008, 14:25
W tej chwili jestem przy Tobie i twym poscie - chyba nie masz watpliwosci.Ja przenosze sie mysla tam gdzie chce.
O jakiej tu "przyczepce" do Afryki prawisz mi - przeciez w Afryce tez sa szczury i szczuropodobni,byc moze zniszczyly jakas klawiature ?
Lepszego nastroju ZYCZE !

ammi1952
20-10-2008, 15:07
Odnośnie nienawiści - jakoś tak przez 50 lat mego życia udało mi się nie pałać tym uczuciem do ludzi i już byłam pewna że tak będzie nadal ale - no sprowadzili się do mieszkania położonego bezpośrednio nad moim czeczeńcy i tak dali mi popalić że pomimo iż już ponad rok jak się ku mojemu niebywałemu szczęściu jak i szczęściu pozostałych lokatorów wyprowadzili to, uraz został .Jak w ubiegłym tygodniu usłyszałam w sklepie ich mowę to serce mi zamarło i ręce mi się zatrzęsly - czy to uraz do tej nacji czy nienawiść?? ale wystrzegajmy się nienawiści i bądzmy dla innych takimi jakbyśmy chcieli żeby oni dla nas byli.

tadeusz50
20-10-2008, 17:19
Szczury naleza do rodziny gryzoni i sa bardzo przebiegle .
Z tonacego okretu pierwsze uciekaja.

A gdzie one mogą uciec?

Lila
20-10-2008, 17:45
Odnośnie nienawiści - jakoś tak przez 50 lat mego życia udało mi się nie pałać tym uczuciem do ludzi i już byłam pewna że tak będzie nadal ale - no sprowadzili się do mieszkania położonego bezpośrednio nad moim czeczeńcy i tak dali mi popalić że pomimo iż już ponad rok jak się ku mojemu niebywałemu szczęściu jak i szczęściu pozostałych lokatorów wyprowadzili to, uraz został .Jak w ubiegłym tygodniu usłyszałam w sklepie ich mowę to serce mi zamarło i ręce mi się zatrzęsly - czy to uraz do tej nacji czy nienawiść?? ale wystrzegajmy się nienawiści i bądzmy dla innych takimi jakbyśmy chcieli żeby oni dla nas byli.

No właśnie.Wkurzała mnie Ochojska z swym gadaniem o Czeczeni.Przecież to bandyci są .
Mam uraz do ''ruskich '',ale cenię prawdę .Więc przekazy o tragedii w Biesłanie ,nie podobały mi się.Bo nijak nie można z nich było wywnioskować ,dlaczego tyle dzieci zginęło?
Nasze media przekazały nam obraz atakujacych sił specjalnych i koniec.A to bandziory czeczeńskie obłożyły całą szkołę ładunkami wybuchowymi.

Pani Slowikowa
20-10-2008, 17:49
jakim sposobem i za czyja pomoca Czeczeni znajduja sie w Polsce..???

tadeusz50
20-10-2008, 17:55
Jako "uchodżcy polityczni"

Pani Slowikowa
20-10-2008, 18:02
Jako "uchodżcy polityczni"

Acha!! A powiedz dlaczego tak ci sie oni nie podobali?

Mar-Basia
20-10-2008, 18:05
Joasiu, tak jak Polacy w Stanach, jak Marokanczycy we Francji, Belgii, Holandiii, jak boat people/pateras z Czarnej Afryki we Wloszech i Hiszpanii. Uciekinierzy polityczni, emigranci ekonomiczni.......

Ludgarda
20-10-2008, 18:05
Myślę,że Czeczeni są różni, nie tylko ci uprzykrzeni, nieprzyjemni...Jak w każdym środowisku i narodzie, ludzie są przeróżni, w zależności od wychowania, charakteru i osobistej kultury!:) Nieszczęście dla nas, jeśli spotykamy na swej drodze życia tych gorszego gatunku:mad: wówczas brak podstawowego ludzkiego porozumienia w relacjach międzyludzkich graniczy niemalże z bohaterstwem dobrego, godnego zachowania...:)

tadeusz50
20-10-2008, 18:11
Acha!! A powiedz dlaczego tak ci sie oni nie podobali?
Ja odpowiedziałem tylko na pytanie i nie było tam słowa o nienawiści czy tez nie podobaniu.

Malgorzata 50
20-10-2008, 21:03
Mialaś pecha trafili ci się po prostu chamscy ludzie, czemu sądzisz ,że wszyscy obywatele Czeczenii są tacy.Luuudzie może podnieśmy nieco poziom tej dyskusji bo ręce opadają oraz biust z szelestem

tadeusz50
20-10-2008, 21:09
Przestaję się dziwić, że Polaków np. w Niemczech uważa się za złodziei. Jeden czy drugi dureń coś ukradł i można wsadzić nas do jednego worka jako złodziei.

Pani Slowikowa
20-10-2008, 21:22
Przestaję się dziwić, że Polaków np. w Niemczech uważa się za złodziei. Jeden czy drugi dureń coś ukradł i można wsadzić nas do jednego worka jako złodziei.

Uprzedzenia...hmmm nic co ludzkie nie jest mi obce.. Tylko ze na odwrot hehehe.. Tak sie akurat stalo ze to Niemiec skradl mi cos:rolleyes:

Stanley
20-10-2008, 21:30
No no Małgosiu masz rację bo szelest słyszałem aż nad morzem

maja59
20-10-2008, 21:42
A stereotyp twierdzi, że Niemcy nie kradną, należy powiedziec stereotypowi, że jest głupi:) . Dopasowałam do sytuacji wypowiedź komendanta studium wojskowego na mojej uczelni, który słysząc od studentów, iż fama głosi, że dzisiaj nie ma zajęć, skwitował; powiedzcie famie, że jest głupi:)

nutaDo
20-10-2008, 21:57
Uczeni

Gdy przybędzie do miasta obcy kruk uczony,
Wnet na niego miejscowe napadają wrony,
Dziobią go bez litości, wyskubują pióra,
Próbując, czy grzbiet giętki i hartowna skóra.
Jeśli konieczną mędrcom cierpliwość posiada,
Wtedy mądre wrony przyjmą go do stada;
A do wielkiego bractwa gdy raz się zapisze,
Wolno mu wraz z drugimi dziobać znów przybysze.

ammi1952
20-10-2008, 23:18
Rodzina 9 osobowa tyle osób zameldowanych ale pernamentnie bywało dużo duzo więcej nikt z nich nie mówił normalnym głosem tylko nawoływania ciągle wiszące winogrona w oknach po 3 -4 osoby w każdym oknie i rozmowy pomiędzy oknami podniesionymi głosami ciągle grajace a raczej ryczące radio z ich ludowymi wyciami. Awersja do korzystania z domofonu tylko nawoływania osób stojących pod blokiem ich wojenne tańce oraz modlitwy. Nie mam nic przeciwko ich wierze ale muezin nie musiał się drzeć zgłośnika rozkręconego na cały regulator i oni nie musieli cięgiem walić w podłoge. mało tego ciągle pełno dzieci którym wszystko wolno ,skakać drzeć się ,wsposób straszny walić przedmiotami w podłogę i kaloryfery no i to wieszanie kota na sznurku i bujanie nim lub zrzucanie go z piętra .Zresztą pisałam o tym niejednokrotnie w ubiegłym roku no i najszczęśliwszy dzień kiedy w połowie sierpnia ubiegłego roku nareszcie się wyprowadzili. Acha mieszkanie kompletnie zdemolowane i tu mea culpa wcale właścicielowi mieszkania nie współczułam.tylko z podłą satysfakcją pomyślałam a dobrze ci tak.Obecnie mieszkanie to zajmuje 4 osobowa rodzina w tym 2 młode istoty 14 - 16 letnie i nic mi nie przeszkadza też słuchają muzyki ale to się daje słuchać nikt nie wisi ani nie wyje przez okna , mają i psa i kota ale kotem nikt nie majta mi na sznurku po oknie i nikt nie wyrzuca śmieci przez okna. Jest czysto cicho i spokojnie.I to wcale nie niechęć do ludzi innych nacji ,mieszkają i Romowie - bardzo czyśi i sympatyczni ludzie cieszący się szacunkiem ,są rodziny wietnamskie i pare rodzin z Francji i Holandii jest sporo Rosjan i bardzo sympatyczna Ormianka jakoś nikt nie wywołał żadnej awersji

Malgorzata 50
20-10-2008, 23:52
Rodzina 9 osobowa tyle osób zameldowanych ale pernamentnie bywało dużo duzo więcej nikt z nich nie mówił normalnym głosem tylko nawoływania ciągle wiszące winogrona w oknach po 3 -4 osoby w każdym oknie i rozmowy pomiędzy oknami podniesionymi głosami ciągle grajace a raczej ryczące radio z ich ludowymi wyciami. Awersja do korzystania z domofonu tylko nawoływania osób stojących pod blokiem ich wojenne tańce oraz modlitwy. Nie mam nic przeciwko ich wierze ale muezin nie musiał się drzeć zgłośnika rozkręconego na cały regulator i oni nie musieli cięgiem walić w podłoge. mało tego ciągle pełno dzieci którym wszystko wolno ,skakać drzeć się ,wsposób straszny walić przedmiotami w podłogę i kaloryfery no i to wieszanie kota na sznurku i bujanie nim lub zrzucanie go z piętra .Zresztą pisałam o tym niejednokrotnie w ubiegłym roku no i najszczęśliwszy dzień kiedy w połowie sierpnia ubiegłego roku nareszcie się wyprowadzili. Acha mieszkanie kompletnie zdemolowane i tu mea culpa wcale właścicielowi mieszkania nie współczułam.tylko z podłą satysfakcją pomyślałam a dobrze ci tak.Obecnie mieszkanie to zajmuje 4 osobowa rodzina w tym 2 młode istoty 14 - 16 letnie i nic mi nie przeszkadza też słuchają muzyki ale to się daje słuchać nikt nie wisi ani nie wyje przez okna , mają i psa i kota ale kotem nikt nie majta mi na sznurku po oknie i nikt nie wyrzuca śmieci przez okna. Jest czysto cicho i spokojnie.I to wcale nie niechęć do ludzi innych nacji ,mieszkają i Romowie - bardzo czyśi i sympatyczni ludzie cieszący się szacunkiem ,są rodziny wietnamskie i pare rodzin z Francji i Holandii jest sporo Rosjan i bardzo sympatyczna Ormianka jakoś nikt nie wywołał żadnej awersji
Rozumiem twoją martyrologię tym niemniej zachowania tych chamów nie rozciągałabym na cały naród czeczeński....apeluję o podniesienie poziomu tej dyskusji i wyjście poza przypadki jednostkowe bo rozumując w ten sposób zawsze się trafi na jakiś przykład kompletnie nie potwierdzający reguły

ammi1952
21-10-2008, 13:32
Małgoś 50 nie to że jestem upierdliwa czy zajadła ale w ośrodku dla uchodzców w Podkowie pracuje znajoma i z jej opowieści i doświadczeń z różnymi nacjami niestety najgorszą tzn. najbardziej roszczeniową i rozrabiającą , niezgodna raczej wręcz kłótliwą i najnmiej że tak powiem zachowującą higienę jest czeczeńska .Afgańczycy, murzyni czyli afrykanie są wręcz aniołami w porównaniu do czeczeńców ,i nie dziwi się że Rosja z tak wielką radościa przepuszcza ich przez swoje terytorium a wręcz pomaga im w migrowaniu do Polski i krajów zachodnich Wcale nie neguję że wśród nich są dobrzy i prawi ludzie.

senior A.P.
22-10-2008, 13:45
"Afganczycy,murzyni czyli afrykanie sa wrecz aniolami w porownaniu do czeczencow....." - cytat jak wyzej pisany o narodowosci z malej litery przekonuje mnie o pogardzie piszacego do wymienionych narodowosci - dlaczego ?
Mam nadzieje, ze "ammi1952" nam to wyjasni.

nutaDo
22-10-2008, 22:14
jest wyjaśnienie: #163, i bardzo wiele tłumaczy.

Malgorzata 50
22-10-2008, 22:27
Nic niestety nie tłumaczy.......ale nie przekonam Was drogie panie ,że sprowadzacie tę dyskusję poniżej parteru więc wszystkiego najlepszego....a bo mnie jeden taki czarniawy ukradł portfel z czego wniosek się wysnuwa ,że wszyscy czarniawi to złodzieje .Jakbyście się przeszły po Greenpoincie w mieście Niu Jork to wstyd by Wam było ,że jesteście Polkami ..idąc tym tropem rozumowania ..więc proponuję więcej empatii i nieco szersze spojrzenie .Argumenty typu "jedna pani powiedziała" są do bani.

Lila
22-10-2008, 23:32
Nic niestety nie tłumaczy.......ale nie przekonam Was drogie panie ,że sprowadzacie tę dyskusję poniżej parteru więc wszystkiego najlepszego....a bo mnie jeden taki czarniawy ukradł portfel z czego wniosek się wysnuwa ,że wszyscy czarniawi to złodzieje .Jakbyście się przeszły po Greenpoincie w mieście Niu Jork to wstyd by Wam było ,że jesteście Polkami ..idąc tym tropem rozumowania ..więc proponuję więcej empatii i nieco szersze spojrzenie .Argumenty typu "jedna pani powiedziała" są do bani.

Ot ,przyleciała ...zamiotła spódnicą i poleciała.:D

Ja z obcych to lubię sushi ( to jeśli chodzi o żarcie ) i Wietnamców .Tak wzruszająco się asymilują,jak kiedyś Litwini.
Ba,może i z nich wyrośnie nowy Mickiewicz skośnooki i napisze - Stadionie ,ty jesteś jak zdrowie...

ps.słabość Twą ,siostro ,do muzułmanów rozumiem .Pamiętam sułtana czarniawego jak pijawka.

Malgorzata 50
23-10-2008, 00:10
Otóż to koleżanko wycisnął ów czarniawy piętno na mym starym sercu chociem zwiewała jak pamiętasz do Was .......a z Wietnamczykami to jest tak powiem ci jako belfer na rubieży ,że pełno dzieci skośnookich w szkołach,i na ogol świetnie się uczą....... i nie dalej jak dziś podsłuchiwałam dyskusję o literaturze ,najczystszą polszczyzną prowadzoną ,między parą b.młodych intelektualistów- ona blond Panna z Mokra Głową ,on Azjata klasyczny ..serce mi rosło me stare........... iwrzeszczalo ,że widać nie wszystko stracone.......a teraz udam się na spoczynek ,albowiem jutro muszę z tym kagańcem oświaty gnać w oporne tłumy o jakims bladym świcie.....

ammi1952
23-10-2008, 00:14
Senior , czepiasz sie - ale pomimo że często mnie wkurzsz to i tak Cię lubie ;) i nie przypisuj jakiejś swojej ideologii normalnym literówkom

nutaDo
23-10-2008, 07:26
Kiedy po rozbiorach Polska uzyskiwała wolność, na dyplomatycznym przyjęciu, w rozmowie z francuskim dyplomatą, premier Polski I.Paderewski usłyszał:
- we Francji powszechnie się mówi: "pijany jak Polak ,"
na co Paderewski:
- zaś w Polsce powszechnie się uważa: "kulturalny jak Francuz".

senior A.P.
23-10-2008, 13:28
Nie zalecam laczyc lub dzielic ras ludzkich.
Zyj wsrod swoich a bedzie ci dobrze.

Malgorzata 50
23-10-2008, 23:29
Nie zalecasz- to nie łącz się z rasami innymi ludzkimi, a innym daj robić jak chcą

senior A.P.
24-10-2008, 21:34
A niech robia za kogo tylko chca ja juz emeryt i robic za nikogo lub na innych nie mam zamiaru.
Senior na zasluzonej emeryturze.

Malgorzata 50
24-10-2008, 21:46
wesołe jest życie staruszka ...ha ha ha

senior A.P.
25-10-2008, 11:51
Gdy z babcia idzie spac do lozka - ooole !

Malgorzata 50
25-10-2008, 16:24
szczególnie gdy idzie z kim innym bo wtedy strauszek nie ma stresu ,że znow nie podoła......:rolleyes:

tadeusz50
25-10-2008, 16:27
Oj Małgosiu masz rację.

Malgorzata 50
25-10-2008, 19:10
Bo ja jestem stara,mądra Żydówka he!!!!

tadeusz50
25-10-2008, 19:59
Skoro twierdzisz, że jesteś żydówką to mnie nie obchodzi, nie dzielę ludzi według wyznań. Ale,że stara to protestuję, jeszcze skaczesz z jajka na jajko a mówisz, że stara. stary to podobno jest koń?:D

Lila
25-10-2008, 20:08

No tak.Niektórzy to mają szczęście w życiu.
Jak nie złapią sułtana na wyrwę,to pokrewieństwo z Matką Boską mają.

ps.a człowiek kim jest ? A nikim...Ooooo..:confused:

Pani Slowikowa
25-10-2008, 20:14
stary to podobno jest koń?:D

Jaki kon??? Nie znam takowego W Polsce wszystkie konie sa mlode niestety:confused:

tadeusz50
25-10-2008, 20:24
cytat
Jaki kon??? Nie znam takowego W Polsce wszystkie konie sa mlode niestet
Koń taki czteronogi w moim towarzystwie mówi się, że stary to może być koń a nie kobieta. Użyłem skrótu myślowego. Mam nadzieję, że teraz wyjaśniłem dokładnie.

Jaga_13
25-10-2008, 21:35
Dawno,dawno temu na oceanie istniała wyspa,którą zamieszkiwały emocje,pragnienia i ludzkie cechy takie jak:Bogactwo,Duma,Smutek i Dowcip. A wszystkich łączyła Miłość.Pewnego dnia mieszkancy wyspy dowiedzieli się,ż niedługo ich wyspa zatonie.Przygotowali swoje statki do wypłynięcia w morze,by na zawsze opuścić wyspę.Tylko Miłośc postanowila trwać do ostatniej chwili,by pomóc załadować się na statki.Gdy pozostał jedynie mały skrawek lądu,Miłość poprosiła o pomoc.Pierwsze podpłynęło Bogactwo na swoim luksusowym jachcie.Miłość zapytała-Bogactwie,czy możesz mnie uratować?Niestety nie.Poklad mam pełen złota,srebra i innych kosztowności.Nie ma pośrod nich miejsca dla ciebie-odpowiedziało Bogactwo.Druga podpłynęła Duma swoim ogromnym czteromasztowcem.-Dumo zabierz mnie ze sobą-poprosila Miłość.Niestety nie moge cię wziąć.Na moim statku wszystko jest uporządkowane,a ty moglabyś mi to popsuć.Zresztą wcale tu nie pasujesz-Odparla Duma i z dumą podniosla piękne żagle.Na zbutwiałej łódce podplynął Smutek.-Smutku,zabierz mnie ze sobą-poprosiła MIłość.-Och Miłość,ale ja jestem tak bardzo smutny,że wolę pozostać sam.Nie chcę twojego towarzystwa-odrzekl Smutek i odpłynął.Dowcip przepłynął obok Miłości,nie zauważając jej-był bowiem tak rozbawiony,że nie usłyszał nawet wołania o pomoc.Wydawało się,że Miłość zginie na zwasze a głębinach oceanu.NAGLE Miłość usłyszała-Chodż zabiorę Cię ze sobą-powiedział nieznajomy starzec.Miłość była tak szczęśliwai wdzięczna za uratowanie jej,ż zapomniała zapytać kim jest jej wybawca.Miłość zapragneła dowiedzieć się kim był ów tajemniczy starzec.Zwróciła się o poradę do Mądrości-Powiedz mi proszę kto mnie uratował.-To był CZAS - odpowiedziała Mądrość.-CZAS?zdziwila się Miłośc-Dlaczego wlaśnie jemu zależało i mi pomógł?-Bo tylko CZAS rozumie jak ważnym uczuciem w życiu każdego człowieka jset Miłość.

bogda
25-10-2008, 21:43
Jago piękne jest to co napisałaś, tylko nie wszyscy o tym wiedzą :)

Mar-Basia
25-10-2008, 21:46
Przeliczne to opowiadanie Jagody. :)

ostatek
25-10-2008, 23:02
Ależ wiemy, tylko nie zawsze chcemy pamiętać. Opowiadanko - prześliczne. :) :cool: :)

Malgorzata 50
25-10-2008, 23:13
Skoro twierdzisz, że jesteś żydówką to mnie nie obchodzi, nie dzielę ludzi według wyznań. Ale,że stara to protestuję, jeszcze skaczesz z jajka na jajko a mówisz, że stara. stary to podobno jest koń?:D Ło Jazusecku aleście zasadniczy kolego!!!!!!

tadeusz50
26-10-2008, 06:04
Malgorzato -koleżanko raczej nie jestem zasadniczy ale nie wiem do czego ta zasadniczość ma się odnosić. A tak z innej beczki chciałem Cię złapać na przekroczeniu liczby 8000 postów ale Ty gdzieś po nocach ujawniasz swoją aktywność i nie udało się. Ale na gratulacje pewnie każda pora jest dobra i dlatego gratuluję jubileuszu.

Malgorzata 50
26-10-2008, 09:54
Za gratulacje dziękuję serdecznie w sprawie zasadniczości -nie będę rozwijać bo przecież nie spotykamy się tu żeby sobie dogryzać ,no nie?????

Jaga_13
26-10-2008, 10:42
Cieszę się,że Wam ta baśn się podobała.Jeżeli chcecie to wyślijcie tę baśn do swoich przyjaciół,aby wiedzieli jak wazni są dla Was.A jeżeli ta baśń kiedyś do Was wróci to jest to.Pozdrawiam.

Mar-Basia
26-10-2008, 12:56
Cieszę się,że Wam ta baśn się podobała.Jeżeli chcecie to wyślijcie tę baśn do swoich przyjaciół,aby wiedzieli jak wazni są dla Was.A jeżeli ta baśń kiedyś do Was wróci to jest to.Pozdrawiam.
Jaga, musisz wiecej basni pisac - a nawet zalozyc specjalny watek autorski "moje basnie". Dziekuje jeszcze raz. ;)

Kazimierz
26-10-2008, 13:58
Jago ! Twoje opowiadanie ,przypowieść,zawiera piękne i mądre jądro, które pownnaś skonfabulować i rozpowszechnić.
Podobało mi się.Masz talent.

nutaDo
26-10-2008, 21:56
-Bo tylko CZAS rozumie jak ważnym uczuciem w życiu każdego człowieka jset Miłość.
Odpowiedź z Cytowaniem Szybka odpowiedź do tej wiadomości

Dziękuję Ci Jago.

Jaga_13
26-10-2008, 22:24
Kochani to nie ja jestem autorem to przeslala mi moja córka i ta basń uświadomiła mi ,jak wielka jest potega Miłości.Zyczę Wam tej Miłości w każdym dniu byście ją dawali i otrzymywali.Uważam,że to co dajemy innym prędzej czy pózniej do nas powraca.Uściski dla tych co chcą je odemnie otrzymac i dla tych co nie chca też.pa

Jaga_13
26-10-2008, 22:35
Ale obiecuje,ze gdy natrafie l na cos ciekawego i zwązanego z życiem chetnie się zWami podzielę.Bo zycie w swej istocie jest piękne.Czlowiek MUSI 2 rzeczy:1- to umrzeć,2-to żyć by umrzeć a resztę to sobie wymyśla/Ewa Foley-"Zakochaj się w życiu".

Kazik
26-10-2008, 22:46
Jaki kon??? Nie znam takowego W Polsce wszystkie konie sa mlode niestety:confused:
http://img505.imageshack.us/img505/9200/11ic9ii5.jpg (http://imageshack.us)

senior A.P.
27-10-2008, 13:40
"I znow ksiezniczka ............ spadla z konia ."
Tak to juz w zyciu bywa z konmi i ksiezniczkami.
Nie ma to jak dobre samochody,dobre kobiety i drogi zyciowe z nimi.

Lila
27-10-2008, 16:05
No tak ,a Ty swoją chcesz opuścić.

ps .Senior ,napisz tu takiej jednej ,ile p.Teresa liczy sobie wiosen.Bo myślą niektórzy ,że za młódkę się wziąłeś.:D:D

senior A.P.
27-10-2008, 21:25
Blad !
Kto bierze sobie mlodsza wiecej jak piec lat za towarzyszke zycia (tym bardziej zone) zawsze przegra z nia zycie.
Powod ?
Dluzej dolka niz kolka mawiali starzy Polacy.

Kazimierz
28-10-2008, 10:20
Blad !
Kto bierze sobie mlodsza wiecej jak piec lat za towarzyszke zycia (tym bardziej zone) zawsze przegra z nia zycie.
Powod ?
Dluzej dolka niz kolka mawiali starzy Polacy.

"Chyba bliżej dołka niż kołka." Chyba ,że myślisz o czymś innym.

senior A.P.
28-10-2008, 13:28
Chyba proste i logiczne gdzie dolek a gdzie kolek .
Kolek zgnije,uschnie,zlamie sie a dolek zostanie.
Oj Kazimierzu gdzies Ty zyl jakzes mlody byl ?
Mam Ci tlumaczyc skad sie dzieci na swiecie biora ???

senior A.P.
29-10-2008, 19:38
nutaDo w poscie #1 pisze:
" - przekazujmy sobie zyczliwosc czy smutne nowiny(bo i takie przeciez sa) w sposob przyjazny."
I przekazujemy, jednoczesnie widzimy reakcje i zachowania osb tu piszacych.
Warto pamietac ,ze nienawisc nie laczy a dzieli zawsze i wszedzie.

Malgorzata 50
29-10-2008, 19:50
Zazdroszczę Wam tych silnych emocji w odniesieniu do forum..nienawiść ???? Nie najwyżej śmiech pusty i zniecierpliwienie.

senior A.P.
29-10-2008, 21:07
Na czym polega pusty smiech i kiedy tak nalezy sie smiac ?
Zniecierpliwienie rozumie spotykane jest u kobiet - kocha czy rzuci ???

Lila
29-10-2008, 22:17
Zazdroszczę Wam tych silnych emocji w odniesieniu do forum..nienawiść ???? Nie najwyżej śmiech pusty i zniecierpliwienie.

Nie bardzo też rozumiem te emocje.Małgoś,przecież ja przez Ciebie już dawno powinnam oczy wypłakać .Szczególnie w kampanii wyborczej,gdy Ty pełowiec byłaś,a ja pisuar.:D
Z niecierpliwością czekam na następną.Przyrzekam ,że ustawię się na pozycji przeciwstawnej.
Na bank.:D

Malgorzata 50
29-10-2008, 22:43
Ależ Lila nie wypłakuj bo szkoda ócz twych ...mnie pełowca optymistę najwyżej do Irlandii skryzysowanej rzucić może ..mój Boże....a o emocjach było a propos tytułu wątku nie przejmuj się bredzę sobie z nudów....

Lila
29-10-2008, 22:47
Acha.A jakbym zrobiła zwrot w stronę lewicy ,co byś powiedziała ?
Czy byś mnie zechciała ? Oj ,czy byś mnie zechciała ? ( Olek Klepacz ).

Malgorzata 50
29-10-2008, 22:51
Lila nie będą nas dzielić poglądy polityczne ,nasze uczucie jest ponad podziałami ot co!!!!! Ja zresztą już utraciłam wszelkie poglądy polityczne mnie to...kufi

Lila
29-10-2008, 22:57
Noooo...mnie też kufi .Ale dlaczego to ???? Nie poznaję siebie .:D

maja59
30-10-2008, 08:32
Acha.A jakbym zrobiła zwrot w stronę lewicy ,co byś powiedziała ?
Czy byś mnie zechciała ? Oj ,czy byś mnie zechciała ? ( Olek Klepacz ).
To ze mną już pewnie koniec, bo mam podlądy lewicowe, ale ostatnimi czasy też mi coś kufi. Jakaś choroba czy czort. Może "odżyję" w czasie nowej kampanii wyborczej, bedzie trzecia strona, chyba, że damy sobie spokój i pójdziemy na wódkę.

Lila
30-10-2008, 09:43
To ze mną już pewnie koniec, bo mam podlądy lewicowe, ale ostatnimi czasy też mi coś kufi. Jakaś choroba czy czort. Może "odżyję" w czasie nowej kampanii wyborczej, bedzie trzecia strona, chyba, że damy sobie spokój i pójdziemy na wódkę.

Majeczko ,na wódkę jak najbardziej.Ale najpierw sprawdzę jakie poglady ma Małgośka i ustawię się naprzeciwko.:D
To jest takie zabawne,jak się nawzajem przekonujemy ,wściekamy a potem zgodnie idziemy na inny wątek.

maja59
30-10-2008, 09:57
Majeczko ,na wódkę jak najbardziej.Ale najpierw sprawdzę jakie poglady ma Małgośka i ustawię się naprzeciwko.:D
To jest takie zabawne,jak się nawzajem przekonujemy ,wściekamy a potem zgodnie idziemy na inny wątek.
Bo jesteśmy babkami na poziomie i nasze w zdecydowanej większości odmienne poglądy nie ważą na wzajemnym szacunku. Jakaż byłaby dyskusja gdyby wszyscy mieli te same poglądy.

Lila
30-10-2008, 10:00
No tak,ale o Małgosię się boję,bo straszyła Irlandią cuś.Tam chce angielskiego chyba uczyć ? Albo sama się chce celtyckiego nauczyć .Już sama nie wiem.Nosi babę po świecie całym .:D

nutaDo
30-10-2008, 14:03
Brak opanowania niesie różne skutki, niektórzy dostają "bana", inni się obrażają i rezygnują z uczestnictwa w dyskusjach, jeszcze inni piszą mało i niekonkretnie, tak na wszelki wypadek. Zdarza się, że niewinne zdanie odbieramy jako atak na siebie. Może należałoby również spokojniej i rozważniej czytać? Próbować zrozumieć rozmówcę? A wtedy okaże się, że xxx jest sympatycznym Panem ratującym z opresji dzikie zwierzątka; inny xxx fajnym pracownikiem
naukowym, posiadajacym olbrzymią wiedzę i uwielbianym przez studentów; jeszcze inny xxx oprócz kilku nieeleganckich postów, pisał mądrze i rozważnie...

Proponuję wątek "Dobre wieści"

senior A.P.
30-10-2008, 15:57
"Wiadomosci dobre czy zle ale zawsze prawdziwe ."
Tak zaczynalo swoje audycje RWE (Radio Wolna Europa) kazdego dnia w czasie jego dzialalnosci na Polske.
Tylko,ze te wiesci byly czesto falszywe i propagandowe,jak chociazby takie,ze wojsko polskie w 1968 roku w Czeschoslowacji lapalo czeskie psy ,ubijalo i zjadalo je bo nie mieli nic do kotla. Osobiscie to sluchalem i stwierdzalem wierutne klamstwo.

Malgorzata 50
31-10-2008, 19:38
Proponuję wątek "Dobre wieści"
Ale to a propos czego?????? :confused:

nutaDo
31-10-2008, 20:00

Wątek w założeniu był na nie wiele wypowiedzi; a przede wszystkim jako sprzeciw na publikowanie a tym samym szerzenie zła.
I nie pusty śmiech a przerażenie, że w gronie ludzi doświadczonych życiem są takie wyciągania brudów.

Proponuję dobre wieści....

Malgorzata 50
31-10-2008, 20:45
Jakiego zła????? Nie przesadzasz ciut????? Wiesz jakby nudno tu było
gdybyśmy wszyscy z siebie pienia anielskie wydobywali.Jak coś jest nie halo to się daje odpór i po ptokach.Nie usiłujmy na sile wygładzać wszystkiego i uładzać. , a nawiasem mówiąc, rozpoczynanie niesienia pokoju od powoływania się na konkretną osobę ,która niby szerzy to tez nie jest najbardziej pokojowy zabieg tym bardziej ze Bogna ,którą wywołałaś jest kobietą dowcipna ,odważną i ma swoje zdanie ,ale niczego nie szerzy.Ostatnio dobrych wieści u mnie brak więc z twojej dobrej rady z zatem nie skorzystam ,jak coś się zmieni doniosę .... ..A tak na marginesie ,nigdy nie wiadomo czy watek będzie na wiele postów czy na niewiele,piszesz i czekasz co z tego wyniknie.

senior A.P.
01-11-2008, 15:59
Jak narazie wiele z niego nie wynika.

Malgorzata 50
01-11-2008, 20:04
I tu się z tobą wyjątkowo zgodzę

senior A.P.
06-11-2008, 22:07
Strajki kolejarzy w Polsce czy sa objawem nienawisci i uprzedzen do rzadu czy do pracodawcow ?
Napewno nie do zwiazkow zawodowych ,bo dzisiaj szli na czele demonstrujacych.

Lila
06-11-2008, 22:16
Strajki kolejarzy w Polsce czy sa objawem nienawisci i uprzedzen do rzadu czy do pracodawcow ?
Napewno nie do zwiazkow zawodowych ,bo dzisiaj szli na czele demonstrujacych.

Ani jedno ,ani drugie.Są wyrazem rozczarowania.

siekierka
06-11-2008, 22:29
Strajki kolejarzy są dowodem zjednoczenia działań trzech różnych central związkowych i wspólnej demonstracji przeciw głupim posunięciom rządu.

Lila
06-11-2008, 22:32
I nic nie pomogą,co jest najgorsze.Bo rząd się miota,szczególnie gdy kryzys puka do drzwi.

senior A.P.
08-11-2008, 09:00
Przeciez Rzad bogaty i kryzys mu nie zagraza,wiec dlaczego sie miota ?

Malgorzata 50
08-11-2008, 09:11
A co ma robić jak stoi na czele i na straży.

senior A.P.
08-11-2008, 12:08
Na czele to on jest ale danej partii a nie calego narodu.
Straz moze i czuwa aby im sie krzywda nie stala.

Malgorzata 50
08-11-2008, 21:34
Narod wybrał to jest na czele ..że ty go nie lubisz to jakoś przeżyje ,ale jak naród się rozczaruje i przestanie kochać ...hmmmm marny los rządu.
Augustynie widziałeś film braci Cohen "Burn After Reading" dla mnie BOMBA!!!!!

senior A.P.
09-11-2008, 10:56
Nie ,nie widzialem ostatnio nie zagladam do kina ale jezeli polecasz to nim zainteresuje zone,moze i ja sie wybiore.
Narod wybiera ale potem sie zawodzi.

Malgorzata 50
09-11-2008, 11:40
KONIECZNIE namów zonę - wynika z tego filmu niezbicie ,że idiotyzm wszechogarniający triumfuje i trzyma się dobrze -film jest GENIALNY!!!! Juz nie wspominając o tym ,że gwiazdy takie jak Brad Pitt i George Clooney okazują się fantastycznymi aktorami w zupełnie innych rolach -idiotów właśnie nie wspominając już o Malkovic`u- po prostu wspaniałe kino.I bardzo a propos naszych tu pogawędek