PDA

View Full Version : Radosc czy rozpacz.........


senior A.P.
13-10-2008, 14:20
Radosc czy rozpacz o to jest pytanie - jak zyc w dzisiejszych czasach ?
Ludzie ludziom zadaja bol i to w rozny sposob,zyjemy w swiecie klamst,obludy i faryzejstwa i wojen.
Zlodziej zlodzieja sciga,prawo prawem lamie, biedni staja sie co raz biedniejsi a bogacze tego swiata bawia sie i trwonia dorobek innych ludzi.
Kto sie dzisiaj raduje i bawi ?
Kto rozpacza i traci ostatnia nadzieje.
Kto nam zgotowal to pieklo na ziemi ???
Seniorzy dajcie madre odpowiedzi na powyzsze pytania, w Waszej madrosci nadzieja.

Lila
13-10-2008, 21:24
No kto Senior ...no kto ? Terroryści ?

z centrum
13-10-2008, 21:41
Radosc czy rozpacz o to jest pytanie - jak zyc w dzisiejszych czasach ?

Kto sie dzisiaj raduje i bawi ?
Kto rozpacza i traci ostatnia nadzieje.

Seniorzy dajcie madre odpowiedzi na powyzsze pytania, w Waszej madrosci nadzieja.

Poeta zna odpowiedź :)

Z jednej strony śmiech szalony - z drugiej strony gorzka łza;
Z jednej strony wódz, legiony - z drugiej chłopska dola zła;
Z jednej strony demokracja - z drugiej mocarstwowy knut;
Z jednej strony precz z sanacją - drugiej, gdyby dziadek żył.

Z jednej strony śmiech szalony - z drugiej strony gorzka łza;
Z jednej strony pensja żony - z drugiej smaruj gdzie się da;
Z jednej strony praca zbrzydła - z drugiej awans może przyjść;
Z jednej strony wejść bez mydła - z drugiej zaś na swoje wyjść

Jan Tadeusz Stanisławski

Pani Slowikowa
13-10-2008, 22:16
Radosc czy rozpacz o to jest pytanie - jak zyc w dzisiejszych czasach ?
.
Radosc seniorze!! Tylko radosc!! Z tego ze nie leca nam bomby na glowe:) :)

senior A.P.
14-10-2008, 07:26
A mialy leciec i bomby tylko,ze na szczescie znalazlo sie paru madrych ludzi na czele wladzy, jak chociazby gen. Wojciech Jaruzelski i trzeba bylo "pomoc bombowa" wstrzymac.
Miala sie tez polac bratnia krew jak w Jugoslawi ale Polak madrzejszy niz inne narody.
Teraz jak na zlosc nie ma za co powiesic tworcow stanu wojennego,wiec na na "szybcika" szuka sie nowych "dowodow" zatrudniajac "wybitnych poszukiwaczy" wszelkich dowodow opartych na klamstwach.Trzeba pamietac,ze obecni "historycy-poszukiwacze" w tedy gdy wazyly sie losy czy spadna bomby to na g...o mowili papu.

senior A.P.
16-10-2008, 11:19
Dzisiaj rozpacz ogarnia i inne narody, w tym i narod amerykanski.Wczorajsza debata wiele im powiedziala jak to bedzie rzadzic nowy prezydent, kto zyska a kto straci.
Reanimowano gielde ale niestety......... .
Bywaja smutne jesienie,szkoda,ze wybory nie odbywaja sie wiosna ( w USA).

senior A.P.
14-11-2008, 17:55
Promyk nadzieji blysnal nad Toruniem.
Dzieki upartosci i checi udowodnienia,ze Polska ma zasoby naturalne i nie wyczerpalne w tym nowym stuleciu,zaczeto wiercic mimo wstrzymania funduszy panstwowych na te cele.
Zrzucili sie pienieznie najbiedniejsi.Wysuplano ostatnie zlotowki,ten przyslowiowy wdowi grosz i o to jest goraca woda w miescie Kopernika.
Sa zasoby wod termalnych, jest tania energia dla tamtego regionu.
Tylko nie mowmy/nie piszmy,ze stal sie cud.
Radujmy sie ,ze jeszcze nas Polakow stac na samostanowienie i decydowanie o wlasnym losie.
Dzieki Ci Boze !
Oby wiecej takich inicjatyw w kazdym rejonie Polski.
To sa nasze dobra naturalne ,czynmy sobie ziemie nam poddana.

z centrum
14-11-2008, 18:09
Jakby nie było to wykorzystanie źródeł geotermalnych - plus dla rządu PO bo to działanie na rzecz spełnienia warunków UE.

ostatek
14-11-2008, 19:10
[...] Sa zasoby wod termalnych, jest tania energia dla tamtego regionu. Tylko nie mowmy/nie piszmy,ze stal sie cud.
bo cudu nie ma. Wbrem pozorom, a może tylko na razie, energia wykorzystywana np. do ogrzewania jest droższa od tradycyjnej. :mad: Zapytajcie "uniejowiaków" jak nie wierzycie. Hm... może za dwadzieścia lat koszty inwestycji się zamortyzują i będzie taniej?

Jaga_13
14-11-2008, 19:59
Życie to jest to co sprawia największa radośc.Śmiech to zdrowie!Za każdym razeam gdy się dobrze wyśmiejesz,możesz zobaczyć radość we wszystkim ,co cię otacza.

senior A.P.
15-11-2008, 11:15
Bywa tak gdy jedni sie raduja to inni w tym czasie smuca,czesto role sie odwracaja.

senior A.P.
18-12-2008, 13:50
Ida swieta ,jak bedzie z bedomnymi w Polsce - kto tym razem o nich i jak zadba ?

Malgorzata 50
19-12-2008, 02:30
Ida swieta ,jak bedzie z bedomnymi w Polsce - kto tym razem o nich i jak zadba ? Caritas i dobrzy ludzie, Senior wzruszająca jest ta twoja troska -a u ciebie jak tam,zaprosiłeś paru bezdomków????:D

kufa86
19-12-2008, 03:20
Promyk nadzieji blysnal nad Toruniem.
Dzieki upartosci i checi udowodnienia,ze Polska ma zasoby naturalne i nie wyczerpalne w tym nowym stuleciu,zaczeto wiercic mimo wstrzymania funduszy panstwowych na te cele.

Sa zasoby wod termalnych, jest tania energia dla tamtego regionu.


!. uprzejmie proszę o podanie kosztorysu na tę "tanią" energię.
2. i proszę już tu więcej promykami nie wiercić, bo szpicem potraktuję.

senior A.P.
19-12-2008, 11:27
Kazdy szpicel moze zasluzyc na cos wiecej niz szpica w tylne czesci ciala.
Szpicle umieraja przed czasem !
Kufiaste osobniki zyja bardzo krotko.

senior A.P.
29-12-2008, 07:17
Ogromna rozpacz,placz i przenikajacy bol z powodu trwajacych juz dwa dwie doby nalotow izraelskich na Palestyne w Strefie Gazy. Swiat nabral wody w usta i proizraelskie media milcza, a jezeli zdaja to tylko suche relacje z doza jakoby chwaly sily barbarzyncow !
Gina niewinni ludzie,gina dzieci i starcy ,bombarduje sie nawet szkoly i uczelnie,szpitale i przytulki.
Uzbrojony po zeby Izrael demonstruje swoja sile.
Gdzie jest ONZ,gdzie jest NATO,gdzie "medrcy" tego swiata - nadal ida do Betlejem zlozyc poklon Jezusowi trzej krolowie ?

Tak sie zegna stary rok a wita nowy ?

Czekam na Wasze zdanie seniorzy w tym gigantycznym problemie swiatowym,a mianowicie,ze jedni i ci sami nie moga zyc bez wojen - czy nie czas z tym skonczyc ???

aannaa235
29-12-2008, 07:46
Dlaczego świat milczy?? pogrozi izraelowi paluszkiem i na tym się skończy. Duży i silniejszy może więcej!!!!!!!!!
A może pojechać do Strefy Gazy i wesprzeć ją duchowo?

senior A.P.
29-12-2008, 07:54
Przeczytaj/wysluchaj co na ten temat powiedzial Papiez w Watykanie uslyszal to caly swiat - trzeba wiekszego ducha ???

Organizacja Narodow Zjednoczonych i NATO nie sa silni w tym przypadku a w innych ogniskach wojennych tak ?

Wsparcie duchowe potrzebne jest w modlitwie i nie trzeba wcale jechac do Strefy Gazy .

W tej chwili niezwloczne sa dzialania pokojowe !

senior A.P.
29-12-2008, 13:14
Juz ponad trzysta zabitych, 1400 rannych !
Ladowe wojska izraelskie wktaczaja do akcji oto jak rozpoczyna sie dla gojow rok 2009,bo zydowski 5769 juz trwa od jesieni br.

hannabarbara
29-12-2008, 15:21
Kurczę, Seniorze my tu w Polsce mamy radia, telewizory, a nawet Internet i od czasu, do czasu słuchamy, oglądamy i czytamy.

tadeusz50
29-12-2008, 18:05
Kurczę, Seniorze my tu w Polsce mamy radia, telewizory, a nawet Internet i od czasu, do czasu słuchamy, oglądamy i czytamy.
Ale Haniu wiadomości od seniora są najważniejsze z ważnych i jedynie prawdziwe. On je przekazuje nawet bez internetu.

martunia
29-12-2008, 20:51
Pewnie masz powołanie?!

tar-ninka
29-12-2008, 20:55
Pewnie masz powołanie?!
Hihi i coś jeszcze;)

senior A.P.
29-12-2008, 20:57
Powolanie do czego ,do gloszenia prawdy ?
Czyzbys watpila w Radio Wolna Europa ???
Moze jeszcze w komunizm i nieomylnosc ich przedstawicieli ?
Nie bierz sie tylko za kler ,bo na nich "swietosci wisza".

martunia
29-12-2008, 20:58
Nie, no charyzmy nie ma.

senior A.P.
29-12-2008, 21:00
Za to maja ci na Wzgorzach Golan i w okolicy.

tar-ninka
29-12-2008, 21:01
Martuniu ja nie charyzmie a o ....

Pani Slowikowa
29-12-2008, 21:11
Ale Haniu wiadomości od seniora są najważniejsze z ważnych i jedynie prawdziwe. On je przekazuje nawet bez internetu.


Tadeuszu nie chodzi o to.. chodzi o to ze znowu zaognilo sie na swiecie z winy Izraela .. Senior tylko zwraca na to uwage.. Mozna dyskutowac na ten temat albo nie.
Nikt nikogo nie posadza o brak radia.
Czy milo byloby komus jakby tak wam odpowiedziano???
Badzmy sprawiedliwi..

senior A.P.
30-12-2008, 11:27
Po co komu dzisiaj radio jak ma internet.
Pani Slowikowa - dziekuje za rozwage,choc ja sadze,ze Izraelczykom sie tyn razem narazilas,bo im nie wolno zwracac uwagi.
Chyba nie jestes antysemitka ?
Stwierdzam,ze jestes spostrzegawcza i starasz sie byc sprawiedliwa.
Takich trzeba nam wiecej na forum seniora !
Niestety kto sie wychyli to...... ,juz nie ma jego postu lub znajdzie sie za burta.
Wracajac do tematu ,to wojna na Bliskim wschodzie trwa i przeradza sie w straszliwa obustronna zemste i to wsrod rodow z tych samych korzeni semickich.
Oby nie rozlala sie ta wojna na caly swiat.

iksigrek
30-12-2008, 13:21
Ogromna rozpacz,placz i przenikajacy bol z powodu trwajacych juz dwa dwie doby nalotow izraelskich na Palestyne w Strefie Gazy. Swiat nabral wody w usta i proizraelskie media milcza, a jezeli zdaja to tylko suche relacje z doza jakoby chwaly sily barbarzyncow !
Gina niewinni ludzie,gina dzieci i starcy ,bombarduje sie nawet szkoly i uczelnie,szpitale i przytulki.
Uzbrojony po zeby Izrael demonstruje swoja sile.
Gdzie jest ONZ,gdzie jest NATO,gdzie "medrcy" tego swiata - nadal ida do Betlejem zlozyc poklon Jezusowi trzej krolowie ?

Tak sie zegna stary rok a wita nowy ?

Czekam na Wasze zdanie seniorzy w tym gigantycznym problemie swiatowym,a mianowicie,ze jedni i ci sami nie moga zyc bez wojen - czy nie czas z tym skonczyc ???

Do globalnego pokoju Seniorze A.P., jest nam dalej, niż do obcej galaktyki. Większość ludzkiej populacji jest skupiona na sobie, tak samo jak w niedawnej historii. Gdy nam zbudowano krematoria, stawiano nas pod ścianami, robiona z nas niewolników, spalono nasze miasta i wsie i byliśmy produktem do wyrobu mydła, to świat tańczył bluesa. A gdy walczyliśmy o wolność innych narodów, kazano nam płacić za broń. Dla tych którzy rozpętują wojny, nie istnieją sumienia. Istnieje tylko konto bankowe i chora ambicja władzy.
Tak więc Seniorze, jak już kiedyś Ci napisałem, jak by co, to wal do mnie. Mam nawet schron. Ty się też tam zmieścisz.
Oczywiście w związku z tym że jesteś żołnierzem, to zabierz ze sobą giwere. Ja będę w razie czego pruł do tych ze wschodu, a Ty Seniorku do tych z zachodu, bo do dwugłowych orłów mógłbyś mieć skrupuły. We dwóch damy radę. Resztą świata nie warto się przejmować, bo świat też by się nami w razie czego nie przejął.

senior A.P.
30-12-2008, 13:39
"Reszta swiata nie warto sie przejmowac..... ", pisze nam JacekP i dalej krotko uzasadnia.
Wiesz co Jacku ? Ja sie przejmuje na tyle na ile mi wlasna logika wskazuje i to co sie wokol nas (mnie,Ciebie,innych) sie dzieje.
Zyjemy na roznych kontynentach i z roznym samopoczuciem ,uwazam,ze nie mozna obojetnie przechodzic obok wyrzadzanych krzywd,bo to rozuchwalaja krzywdzacych.
Ja wiem,ze dzisiaj nikt nie chce zyc problemami i klopotami innych.
Ze zaszczepiono ludziom obojetnosc na los drugiego czlowieka ale zobacz co sie dzieje gdy zatkniesz kij w mrowisko - czy my ludzie nie powinnismy brac przykladu z najmniejszych mrowek ?
Jestes Jacku potrzebny na forum ze swoimi przemysleniami,wiesz co "w trawie piszczy" ale na milosc Boska ,nie ucz mnie biernosci i nostalgii,bo dobry czlowiek uczy czynnego dzialania a szczegolnie tam gdzie wymaga tego potrzeba i dobro sprawy.
Obaj wiemy i inni seniorzy tez ,ze nasze dzialanie jest mniej warte niz kiwniecie palcem w bucie ale nawet jeden glos wolajacego o pomoc w pustyni czy puszczy moze obudzic chocby dzikie zwierze !
Pozdrawiam !

iksigrek
30-12-2008, 15:26
nie ucz mnie biernosci i nostalgii,bo dobry czlowiek uczy czynnego dzialania a szczegolnie tam gdzie wymaga tego potrzeba i dobro sprawy.


Z całym szacunkiem do Twojej osoby Seniorze. Nie odważył bym się Ciebie pouczać. Uczę się od Ciebie rzeczy i spraw, o których nie chcesz napisać, tak samo jak ja. A co w "trawie piszczy" że wiem, to się zgadza.

senior A.P.
30-12-2008, 15:39
Bogu i ludziom niech beda dzieki,ze ten swiat sie jeszcze jakos kreci a dobro zlo wypiera !
SZCZESLIWEGO NOWEGO 2009 ROKU !

senior A.P.
01-01-2009, 11:28
Nie jest on jednak szczesliwy dla mieszkancow Bliskiego Wschodu. Bombardowanie Strefy Gazy to juz ponad 400 zabitych i 1900 ranych Palestynczykow,gina tez Izraelczycy.

ONZ odrzuca warunki przerwania bombardowan i zawieszenia dzialan militarnych wojsk Izraela.

Zaczal sie kolejny rok niesprawiedliwosci !

A W Polsce ciezkie glowy po szalenstwach nocy sylwestrowej,na forum "spiaczka".

senior A.P.
02-01-2009, 09:58
W tym temacie spiaczka,czy brak argumentow ?

Jaga_13
02-01-2009, 11:48
Nie ma mojej zgody na jakąkolwiek wojnę i gdziekolwiek.Ludzie po to mają rozum i języki by sie porozumiewać,ale losy swiata nie zalezą ode mnie tylko od wielkich tego świata.

senior A.P.
02-01-2009, 13:33
Ale to od nas zalezy czy bedziemy tolerowac "wielkich i glupich",malo tego wybierac ich na naszych przywodcow.
Wybierzmy raz naszych przedstawicieli do rzadzenia Polska.

senior A.P.
03-01-2009, 21:24
NIE,NIE,NIE !
Wszystkim wojna na swiecie ,barbarzyncy pod Trybunal Miedzynarodowy !!!
Natychmiast wstrzymac LUDOBOJSTWO !