PDA

View Full Version : Nowe centrolewicowe ugrupowanie


z centrum
18-10-2008, 18:34
http://www.polskatimes.pl/depesze/54012,w-krakowie-formuje-sie-nowe-lewicowe-ugrupowanie,id,t.html

Nowa centrolewica jest bardziej realistyczna od RO Polska XXI Rafała Dutkiewicza.

To ciekawa inicjatywa i kto wie czy nie pogodzi nieudaczne PO i PiS.
Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Borowski, Andrzej Celiński i Ryszard Kalisz biorą udział w tworzeniu nowego ruchu centrolewicowego.

Rosati powiedział, że centrolewicowy ruch mają tworzyć nie partie polityczne, a ludzie. Jednym z celów powstającego ruchu jest odpartyjnienie państwa. Podkreślił niedopuszczalność tego, że partia zdobywająca władzę traktuje państwo i jego instytucje jako łup polityczny.

Rosati przyznał, że jednym z najważniejszych punktów programu nowego ruchu są sprawy gospodarcze. Jego zdaniem gospodarka powinna zapewnić pracę wszystkim tym, którzy chcą pracować. Dużą wagę przykłada także do spraw społecznych, które czekają na rozwiązanie. Dotychczasowe rządy jego zdaniem nie chciały lub nie potrafiły z tym sobie poradzić.

Nareszcie ... "jednym z najważniejszych punktów programu nowego ruchu są sprawy gospodarcze" oraz "...gospodarka powinna zapewnić pracę wszystkim tym, którzy chcą pracować."

Alsko
18-10-2008, 20:19
(http://www.polskatimes.pl/depesze/54012,w-krakowie-formuje-sie-nowe-lewicowe-ugrupowanie,id,t.html)
Nareszcie ... "jednym z najważniejszych punktów programu nowego ruchu są sprawy gospodarcze" oraz "...gospodarka powinna zapewnić pracę wszystkim tym, którzy chcą pracować."

Wydawało mi się, że wszystkie dotychczasowe partie miały to w programie. Tylko potem nagłej sklerozy doznają...

Basia.
18-10-2008, 21:21
a ci panowie już byli na świeczniku i nic rewelacyjnego z tego nie wynikło.

tadeusz50
18-10-2008, 21:28
To te same pierdzistołki. Nic dodać nic ująć

Kazimierz
18-10-2008, 21:58
Widzę, że na prawicy powstaje jeszcze jedna partia prawicowa, bo za taką uważam RO Polska XXI Rafała Dutkiewicza, a na lewica zamierza sie zintegrować. Szeroko rozumiana polska lewica, która straciła sympatię społeczeństwa będzie się teraz starała odzyskać tę sympatię i mam nadzieję odzyska ją . Masz rację, Januszu, że ma taką szansę, jeśli postawi na sprawy gospodarcze i zapewni pracę wszystkim tym, którzy chcą pracować."
A prezydentem powinien zostać ktoś, całkowicie bezpartyjny,ale o sympatiach centrolewicowych,naprawdę poważany już teraz przez większość Polaków.

krystynacz46
19-10-2008, 14:55
To te same pierdzistołki. Nic dodać nic ująćPodpisuje się pod tym stwierdzeniem ( miałam nie brać udziału w dyskusjach politycznych.:mad:).

Lila
19-10-2008, 17:11
Na prezydenta z lewicy szykuje się Rossati.
Dla mnie nie do przyjęcia.
Jak przeanalizowałam listę próbną,to zostaje mi Kaczyński.

ps.gdyby kandydował Cimoszewicz,mogłabym się zastanowić.
Na Donalda głosu nie oddam.
Czyli stara bajka.Nie dla mnie to wszystko.

Kazik
19-10-2008, 17:46
Każda partia przed wyborami stara się zapewnić wszystkim--wszystko. Sam miód im płynie, licytują się w dobroci. No a potem... widać, to była łyżka miodu w beczce dziegciu. Lewica 3 lata temu wyleciała z hukiem, za dużo było afer. Ale już wyłażą spod kamienia. Millera widać i Kwacha. Karuzela to jest czy co.

POLA
19-10-2008, 23:04
...Jak przeanalizowałam listę próbną,to zostaje mi Kaczyński...
Poczekaj, niech się lista "rozwinie", a obecnie nam prezydentujący zapowiedział, że Kownacki się wychylił i nie uzgodnił z nim stanowiska.
No jak śmiał... tak bez porozumienia... nieładnie
Pan prezydent się męczy, pielgrzymuje po kraju społecznie, a ten takie bajki opowiada i ludzi straszy;)

Lila
19-10-2008, 23:08
Zawsze pielgrzymował przed św.Marcinem.
Wszystko mi jedno.Wyczuwam pismo nosem i KONIEC z polityką.Nie mam kandydata .Chyba ,że jakaś kobieta stanie w szranki.Byle nie Joanna Senyszyn,bo w czasie orędzia umrę ze śmiechu.
Ze względu na wokal .

POLA
19-10-2008, 23:25
...Wszystko mi jedno...Byle nie Joanna Senyszyn,bo w czasie orędzia umrę ze śmiechu.
Ze względu na wokal .
Oj, coś niedobrze z Twoją kondycją... kto tu o losy RP będzie dbał?

Prof. Senyszyn ...hmm... wokal piękny, fakt, nietuzinkowy;)

A dlaczego Cimoszewicz tak, Rossati - nie? To chyba ta sama drużyna.

Lila
19-10-2008, 23:43
Oj, coś niedobrze z Twoją kondycją... kto tu o losy RP będzie dbał?

Prof. Senyszyn ...hmm... wokal piękny, fakt, nietuzinkowy;)

A dlaczego Cimoszewicz tak, Rossati - nie? To chyba ta sama drużyna.

Doszłam do wniosku ( może zmienię zdanie jutro ? ) że dbam o RP jak ona o mnie.I nie obchodzi mnie ,że kiedyś Kennedy krzyczał : nie patrz co Ameryka zrobiła dla ciebie,ale co ty zrobiłeś dla Ameryki.
Bo ja też kiedyś krzyczałam : POMOŻEMY !!

Mam w nosie totalnie wszystko.

Rossati ze względu na Weronkę.Nie podoba mi się .
Cimoszewicz na tak ,ze względu na żubry.W młodości lubiłam żubrówkę z trawką.

maja59
20-10-2008, 10:18
A mnie się podobał i nadal podoba Cimoszewicz, może ktoś go namówi na start w wyborach będę miała na kogo oddać głos. Pani Senyszyn być może skrzeczy przykro dla ucha, ale za to inteligentnie i z poczuciem humoru. Też ją lubię. Szanuję nietuzinkowych ludzi.

senior A.P.
20-10-2008, 10:43
Kto komu sie podoba to za malo aby zycie ulozylo sie normalnie.
Basia pisze dosdanie o politych co mysli i tak trzeba .
Jezeli im sie wydaje (politykom) ,ze to narod ich wybral i teraz wszystko im wolno nawet wziasc samolot jak rower i pojechac sobie do Brukseli ,jak ktos w mediach podal najesc sie i popic,to na co nam taki polityk ? Aby udowodnic,ze ja to ja ???
Inny,ze ja tu rzadze i ja decyduje - to wiecie co, tych ludzi trzeba nawet na ich wiek uczyc dopiero wychowania,bo ich wyksztalcenie i literki przed nazwiskiem nic nie znacza.
A bredzenie o nowych partiach lub ugrupowaniach politycznych zostawmy sobie na wieczorne rozmowy miedzy soba we wlasnych domach,bo zadna lewica,czy prawica nie jest dzisiaj godna w tym stanie swiadomosci i wychowania decydowac o losie panstwa i narodu !

maja59
20-10-2008, 10:49
Kto komu sie podoba to za malo aby zycie ulozylo sie normalnie.
A bredzenie o nowych partiach lub ugrupowaniach politycznych zostawmy sobie na wieczorne rozmowy miedzy soba we wlasnych domach,bo zadna lewica,czy prawica nie jest dzisiaj godna w tym stanie swiadomosci i wychowania decydowac o losie panstwa i narodu !
Ciągle bredzisz na różnych wątkach, nie bądź takim egoistą, daj pobredzić, jak byłeś łaskaw nazwać moje zdanie, i innym. Na szczęście żyjemy w wolnym kraju, nie w dyktaturze wojskowej soldateski i będziemy pisać i mówić co nam się podoba.

senior A.P.
20-10-2008, 10:57
Czy ja cie kobieto atakuje ,przeszkadzam w dyskusji ,pisz co uwazasz ale nie szukaj dziury w calym !

maja59
20-10-2008, 11:56
Czy ja cie kobieto atakuje ,przeszkadzam w dyskusji ,pisz co uwazasz ale nie szukaj dziury w calym !
Zaatakowałeś mnie i to była odpowiedź. Jeżli uważasz, że bredzenie jest sympatycznym okresleniem wymiany poglądów to również się z tym nie zgadzam.

Kazimierz
20-10-2008, 12:34
Ani Lewica, ani Prawica, tylko Centrum, choć je trudno trudno znaleźć. Dlatego przyszłych kandydatów na Prezdenta Wszystkich Polaków musimy starannie lustrować i właściwie wybrać.
Choć jestem do szpiku lewicowcem, to na Cimoszewicza bym głosował tylko wtedy, jeśli będzie kandydował z listy obywatelskiej.
U mnie na liście figurują, wg. alfabetu:
1. Cimoszko
2. Kaczor
3. Donald (cholera, też kaczor)

Lila
20-10-2008, 12:40
Ale Cimoszewicz nie chce i już.
Czyli Kaczor.Cuś jak u mnie .

senior A.P.
20-10-2008, 13:09
Za wczesnie z wyborami ,w miedzy czasie moze nastapic "selekcja naturalna czyli ptasia grypa".

Kazimierz
20-10-2008, 13:24
Ptasia grypa, owszem, ale z virusem H5N1. Tylko taka jest skuteczna.
A do wyborów rzeczywistych, i kampanii prezydenckiej, jest jeszcze tak daleko, że wszystko może się zmienić. Nie zapominajmy, że wtedy może być szytowanie kryzysu.
Co za kudłate skojarzenia, z tym szczytowaniem. Przecież, nie będzie aż fajnie.

Lila
20-10-2008, 13:27
Niekoniecznie daleko.Mówi się - że tak powiem - w kuluarach o przyspiesznych wyborach.A nawet o impeachment'cie .

senior A.P.
20-10-2008, 13:39
Chcieliby ale skad wziasc haka ?
Nie taka prosta sprawa dobrac sie do skory tych ,ktorzy tez haki maja i to jakie !

Basia.
20-10-2008, 15:50
Chcieliby ale skad wziasc haka ?
Nie taka prosta sprawa dobrac sie do skory tych ,ktorzy tez haki maja i to jakie !
strzał w dziesiątkę :D mogą sobie chcieć, pomarzyć dobra rzecz. Przyznam szczerze, że mam już serdecznie dosyć polityki i polityków a na "mędrców" zrobiłam się uczulona. Media teraz publikują durne sondaże na temat wyborów prezydenckich, to wszystko jest chore albo ja rozchorowałam się od śledzenia wydarzeń politycznych.

z centrum
20-10-2008, 17:40
Dla mnie ta inicjatywa jest ciekawa i oceniam ją jako realistyczną.
Konferencje "Otwarta Polska" zorganizowali posłowie z koła SdPl-Nowa Lewica Marek Balicki, Andrzej Celiński, Zdzisława Janowska oraz z Demokratycznego Koła Poselskiego - Mariana Filara, Bogdana Lisa i Jana Widackiego.
Skoro udział wzięli też Janusz Onyszkiewicz z PD oraz Włodzimierz Cimoszewicz, a także posłowie z SLD to chyba wraca do gry tzw. umiarkowana lewica i umiarkowana prawica.
Nazwiska znane - przyszła partia centrolewicowa nie musi prowadzić pijaru.
W Sejmie i Senacie zbierze się kilkanaście osób i mając prawo głosu w debatach nad projektami ustaw mogą prowadzić swoją kampanię polityczną.
Byle trzymali się po prostu spraw żywotnych dla:
- pracowników z grupy 50+,
- emerytów i rencistów,
- nauczycieli,
- i innych grup nie mających reprezenteacji swoich problemów.
Przed kilku miesiącami był sondaż w którym, jeżli dobrze pamiętam, około 35 proc. osób nie popiera obecnych partii.
To jest ten elektorat który wcześniej wymieniłem.
To elektorat centrolewicowy.

z centrum
20-10-2008, 17:53
Szeroko rozumiana polska lewica, która straciła sympatię społeczeństwa będzie się teraz starała odzyskać tę sympatię i mam nadzieję odzyska ją . ... ma taką szansę, jeśli postawi na sprawy gospodarcze i zapewni pracę wszystkim tym, którzy chcą pracować.
Podobnie widzimy sprawę.
Poczytałem wypisy na portalu PolskaXXI - założyciele bujają w obłokach i jak na razie teoretyzują.

Będzie zebranie załozycielskie nowej centrolewicy. Koalicja parlamentarna ma być powołana 8 listopada w Warszawie. Jeszcze nie wiadomo pod jaką nazwą.
Kolejna konferencja odbędzie się 22 listopada we Wrocławiu - w jaskini lwa PolskaXXI :cool:

senior A.P.
21-10-2008, 11:21
Caly ratunek dla Polski w delegalizacji obecnie istniejacych partii i stworzenie Rzadu RP bezpartyjnego !

Kazimierz
21-10-2008, 12:17
Caly ratunek dla Polski w delegalizacji obecnie istniejacych partii i stworzenie Rzadu RP bezpartyjnego !

Jeśli chcemy być naprawdę demokracją, to twoja koncepcja, Senior, nie ma szans.
Nie trzeba delegalizować, moim zdaniem, żadnej z istniejących obecnie partii. Wyborcy, czyli my, muszą zdecydować demokratycznie, komu powierzyć prezdenturę, i jakiej partii oddać pełnię władzy w rządzie, czyli kto będzie następnym premierem. Konieczność zawierania koalicji będzie najgorszym rozwiązaniem, ale niestety widzę koniecznym. Nadal widzę prezdenta bezpartyjnego, który będzie rozsądnie vetował ewentualne, niekorzystne dla społeczeństwa (w szczególności budżetówki,nauczycieli i emerytów) ustawy.

senior A.P.
21-10-2008, 13:14
Slowo demokracja jest juz tak oklepane ,ze powoduje poczucie wymiotne w takim jak obecnie wydaniu.Co to za demokracja jak czlowiek z czlowiekiem i to na najwyzszym szczeblu wladzy nie moze sie dogadac i udawadnia swoje racje ?
To co maja powiedziec ludzie na dolach wladzy ?
Wlasnie partie a nawet ich mutacje powoduja wszelkie klotnie o nic wiecej tylko o kase dla siebie.
Rozgonic to cale polskie dwudziestoletnie towarzystwo przy korycie wladzy i wybrac calkowicie nowych ludzi bezpartyjnych,ktorym nie bedzie zalezalo na ideologii takiej czy innej partii ale zadbaja o los calego narodu.
Wtedy nastapi kres ideplogicznej walki klas partyjnych .
To jest nieuniknione,bo innej drogi nie ma ,partie to przezytek i zgnilizna minionych wiekow !

Lila
21-10-2008, 14:10
Rozgonic to cale polskie dwudziestoletnie towarzystwo przy korycie wladzy i wybrac calkowicie nowych ludzi bezpartyjnych,ktorym nie bedzie zalezalo na ideologii takiej czy innej partii ale zadbaja o los calego narodu.


Wskaż Senior kogoś personalnie może .

Kazimierz
21-10-2008, 14:19
Slowo demokracja jest juz tak oklepane ,ze powoduje poczucie wymiotne w takim jak obecnie wydaniu.Co to za demokracja jak czlowiek z czlowiekiem i to na najwyzszym szczeblu wladzy nie moze sie dogadac i udawadnia swoje racje ?
To co maja powiedziec ludzie na dolach wladzy ?
Wlasnie partie a nawet ich mutacje powoduja wszelkie klotnie o nic wiecej tylko o kase dla siebie.
Rozgonic to cale polskie dwudziestoletnie towarzystwo przy korycie wladzy i wybrac calkowicie nowych ludzi bezpartyjnych,ktorym nie bedzie zalezalo na ideologii takiej czy innej partii ale zadbaja o los calego narodu.
Wtedy nastapi kres ideplogicznej walki klas partyjnych .
To jest nieuniknione,bo innej drogi nie ma ,partie to przezytek i zgnilizna minionych wiekow !

To, że dwóch pretendentów do fotela prezydenta, nie może ze sobą współpracować jako-tako zgodnie, świadczy tylko źle o nich, a nie o demokracjii.Gdyby nawet utworzenie takiego BBWR, co już przerabialiśmy, było możliwe, to i tak nie poprawiłoby sytuacjii. Delegalizacja partii ? A któżby, twoim zdaniem, miałby jej dokonać ? Armia ? Wałęsa ? Kto ?
Walkę klas też już mamy za sobą, całe szczęście.
A walka partii, to jest treść demokracjii i tego się nie uniknie.
Tylko, ta walka musi prowadzona fair .
Nie posądzam cię o anarchizm, bo, jako były wojskowy musisz lubić porządek.
Demokracja, jakkolwiek ma szereg wad, jest najlepszym wynalazkiem politycznym ludzkości. Sprawdza się w wielu krajach na świecie. Lepiej, lub gorzej.
Idealnego systemu poklitycznego w realnym świecie nie było, i nie będzie. Takie jest moje zdanie. Życie, to ciągła walka o lepsze życie. I tak jest od wieków. W raj na Ziemi, poza Ziemią nie wierzę. Ale, może gdzieś jest. Umriom-uvidim ?

POLA
21-10-2008, 14:26
Delegalizacja partii ? A któżby, twoim zdaniem, miałby jej dokonać ? Armia ?
No, był już taki jeden w ciemnych okularkach i generalskim mundurku, który zdelegalizował nam to i owo.

senior A.P.
21-10-2008, 14:34
Krola dajcie nam krola do rzadzenia w Polsce ale nie malego wzrostu jak Lokietek !

Lila
21-10-2008, 15:23
Krola dajcie nam krola do rzadzenia w Polsce ale nie malego wzrostu jak Lokietek !


Koorwin - Mikke na króla.:D
Przynajmnie ma muchę .Jak mu się założy koronę i pelisę z gronostaja,będzie reprezentacyjny.No i zaraz wprowadzi karę śmierci.

maja59
21-10-2008, 15:59
Koorwin - Mikke na króla.:D
Przynajmnie ma muchę .Jak mu się założy koronę i pelisę z gronostaja,będzie reprezentacyjny.No i zaraz wprowadzi karę śmierci.
Rektor UJ mu pożyczy, ma prawdziwe gronostaje, tylko czy te gronostaje nie spowodują całkowitego odbicia szajby, kto to wie?

Kazik
21-10-2008, 17:05
Niekoniecznie daleko.Mówi się - że tak powiem - w kuluarach o przyspieszonych wyborach.A nawet o impeachment'cie .
Marzy im się. Póki dobre sondaże-wybory Prezydenta [Tusk], oraz wszystko dla PO w Sejmie. Poczekamy aż im "opadnie". Po szalonych reformach, kilku zachowaniach jak ostatnio, no i współpraca z PSL. Ale Pawlak chociaż pazerny--ma umiar. Bluszcz czy jemioła musi mieć żywego żywiciela. Znowu Religa skrytykował ustawę-zobaczymy wieczorem czy przeszła. Chlebowski do lewicy: Ja nie poprzecie to będzie to "decyzja polityczna". Co za język tego PO. A może decyzja: zdrowo-rozsądkowa?

jakempa
21-10-2008, 17:23
Znawcy sceny politycznej twierdzą, że obecny premier nie lubi prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza,ponieważ ma on być jego konkurentem w nadchodzących wyborach na fotel prezydencki RP,.Może tak może nie, ale jak ploteczki głoszą prezydent Dudkiewicz chyba faktycznie szykuje się do prezydenckich lotów na Belweder,przestał być bezpartyjnym rządcą Wrocławia, a jest szefem rady ogólnopolskiego Ruchu Obywatelskiego Polska xxI.Jednak tak się składa,że ruch firmują wyrzutki, którzy już byli w innych partiach i z każdą było im nie po drodze.Program uchwalono'' na prawo od zdrowego rozsądku''/ jak twierdzi PO i PiS, ale założyciele twierdzą, że nie jest to partia prawicowa, MNIE osobiście szkoda naszego Dudkiewicza, który dotychczas, był sam sobie dowódcą i żołnierzem, ale widocznie samotności ma dosć, chyba poczekamy i zobaczymy. ,czy wyborcy dadzą się nabrać na deklaracje '' przecenionych'' ludzi, którzy zaczęli uświadamiać, w swoich apelach, że czas partii minął.

senior A.P.
21-10-2008, 17:32
Dudkiewicza ? Zeby nastepny Polske "wydutkal" ?
Taaaa zastanowcie sie,nastepny prezydent to ma byc bezpartyjny i dobry czlowiek taki co to sie zadnej partii nie da.
Macie takich ???
Niektorym marzy sie jakas lewica,moze jeszcze lwica lub nawet wilczyca co to w Polsce nierobow bedzie karmic.
Koniec z partiami !

POLA
21-10-2008, 22:52
...Znawcy sceny politycznej twierdzą, że obecny premier nie lubi prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza,ponieważ ma on być jego konkurentem w nadchodzących wyborach na fotel prezydencki RP,..
Nie tylko za Dutkiewiczem DT nie przepada, innych też usunął i na pewno usunie.

Dutkiewiczowi słownego "namaszczenia" udzielił Kwaśniewski, a to nie najlepsza rekomendacja.

maja59
22-10-2008, 10:12
Nie tylko za Dutkiewiczem DT nie przepada, innych też usunął i na pewno usunie.

Dutkiewiczowi słownego "namaszczenia" udzielił Kwaśniewski, a to nie najlepsza rekomendacja.
Kwasniewski nie powinien namaszczać, to pocałunek smierci, najzabawniejsze jest to, że nikt nie chce być namaszczony przez byłego Prezydenta, a ten i tak namaszcza.

Lila
22-10-2008, 10:19
Kwasniewski nie powinien namaszczać, to pocałunek smierci, najzabawniejsze jest to, że nikt nie chce być namaszczony przez byłego Prezydenta, a ten i tak namaszcza.

Po prostu nadmiar wewnętrznej maści, tak się objawia.I charyzmy.:D

maja59
22-10-2008, 10:23
Po prostu nadmiar wewnętrznej maści, tak się objawia.I charyzmy.:D
Zadowolenie z siebie to polowa szczęścia w życiu.

senior A.P.
22-10-2008, 10:34
Namaszczanie ? A coz to takiego ?
Moze do tego potrzebne sa tez "oleje swiete"???
Szkoda,ze Zagloba nie zyje ,on by im wszystkim "oleum nalal" !

POLA
22-10-2008, 15:19
...najzabawniejsze jest to, że nikt nie chce być namaszczony przez byłego Prezydenta, a ten i tak namaszcza.
Też bym nie chciała korzystać z takiej wątpliwej jakości "protekcji".

Kazik
22-10-2008, 15:29
Przecież towarzysze Olka nie chcieli promowania ich. Gdyby go nie odsunęli--kto wie czy przeskoczyli by przez próg wyborczy.

POLA
22-10-2008, 15:31
Kazik, mam do Ciebie pytanie całkiem nie na temat: dlaczego w Twoich postach wyświetlają się podwójne myślniki?

siekierka
22-10-2008, 16:26
Patrząc na nazwiska twórców tego ruchu (czy ugrupowania), widzę wyłącznie lewicę - ani grama centrum. Zatem twierdzenie że to nowa centrolewica, z założenia jest fałszywe. Sądzę, że ma ono na celu jedynie "przywabienie" lewego skrzydła PO. Życzę powodzenia.

Lila
22-10-2008, 19:40
Czyli eksperyment z demokracją spalił na panewce.

Och Słońce Peru ,dosyć tego bajeru !

senior A.P.
23-10-2008, 10:25
Koniec lewicy bliski,nastepuje zagryzanie.

POLA
23-10-2008, 23:38
PiS "podziękował" Dornowi, SLD - Olejniczakowi, a ponieważ Napieralski oswaja się z prezydentem - niewykluczona jest współpraca na dłuższy dystans, choć niewątpliwie z pewnym obrzydzeniem dla obu stron:D

Kazik
24-10-2008, 00:06
O "bezstronności" Wyborczej, TVN, TVN24, Polsacie wiem nie od dziś. Ale dziś usłyszałem dziennikarkę Polsatu: SLD nie poprze reformy bo bliżej widocznie jest im do PiS i Prezydenta. A ja myślę, że im daleko zarówno do PiS jak i PO. Po prostu mają więcej zdrowego rozsądku niż PO. Dla PO jak zwykle-nie pomyśli dla nich coś jest, ano to sprawa polityczna, lub prowokacja itp. Za dodanie własnych przypuszczeń, z BBC by wyleciała natychmiast. Tam podają suche fakty bez komentarza. SLD i współpraca z PiS niemożliwa. Jak dotąd współpracowali z PO, przy dowalaniu PiS-owi. Za to ugrali parę procent w czasie wyborów. Teraz dowalają obu partiom z przewagą na PiS. To jest jeszcze modne.

POLA
24-10-2008, 00:29
... SLD ... mają więcej zdrowego rozsądku niż PO.
SLD Cię uściska za te słowa uznania:D

Dla PO jak zwykle-nie pomyśli dla nich coś jest, ano to sprawa polityczna, lub prowokacja itp.
Pomyliłeś PO z PiSem, ale to się zdarza. Przypomnij sobie braci K., którzy wszędzie widzą spiski, prowokacje itp. banialuki wieszczą. Oni muszą walczyć, żeby żyć;)

U nas nie ma BBC, my mamy TVP1 z przystawkami i komercyjne tendencyjne.
Jedynie słuszną stacją jest TV Trwam oraz jedyną polską prasą - "Nasz Dziennik", który podał, że właśnie PiS stracił panowanie w Przemyślu.
Oj, niedobrze, wschodnie rubieże zawsze były pisowskie, a tu masz... taki klops!
Dlaczego ludzie odchodzą z PiSu? Oto jest pytanie.

Kazik
24-10-2008, 01:03
Ze SLD ma więcej rozsądku to nie znaczy że dużo. A o tym, że PiS wszędzie widzi spiski to tak twierdzi PO. Dodając-PiS= agresja na bilbordach-nekrologach przed wyborami. Ostatnio pewnie PiS widział spisek, jak cała Polska. Ten cyrk z samolotem. Uchwała Rządu, "choroba" pilota", nie odesłanie samolotu. A "Jaki" rządowe były na innych lotniskach. Tak tłumaczył ktoś z kancelarii Tuska. W tydzień nie mogły przylecieć będąc w kraju? http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Rzadowe-Jaki-40-wroca-z-Bialorusi-jeszcze-we-wrzesniu,wid,10341714,wiadomosc.html?ticaid=16d68 dwa Jaki wróciły do kraju po remoncie we wrześniu.

Kazik
24-10-2008, 01:13
"Mam pretensje do Donalda Tuska i do liderów Platformy, nie tylko do nich, również do drugiej strony, że te dwa lata, to lata politycznie popsute z braku szerokiej koalicji.(...) Jeśli się mówi, że Polska jest najważniejsza, to, skoro były takie oczekiwania, trzeba było je realizować" - dodał Płażyński. http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/plazynski;do;po;na;pewno;nie;wroce,68,0,265028.htm l

A gdzie pozostali "dwaj tenorzy" założyciele PO? Bo jak odchodził Dorn-było wielkie halo. Ten link do całości artykułu. No i nie jest to partia jednego wodza?

Lila
24-10-2008, 10:04
A w sejmie tygiel z emeryturami .
Jak to rozwiązać ?Emerytury stracą Gromosław Czempiński i Marian Zacharski.O ile temu drugiemu to wisi,to jednak legendarny dowódca ''Gromu '',jako peerelowski oficer ma zasługi ogromne w kasacji naszego długu wobec USA.
Pamiętacie akcję wywiezienia oficerów amerykańskich z Iraku ( operacja Samum - był film ) ?
Ale ponoć był na liście płac Łukoilu.
Jak zrobić,aby było sprawiedliwie ?

senior A.P.
24-10-2008, 11:43
Sprawiedliwie,gdzie ,na tym swiecie ?
Do tego musza dazyc wszyscy a szczegolnie rzadzacy.
Co dzisiaj "plebejusze" maja do powiedzenia ?
Nawet prace im sie zabiera,jeszcze tylko modlitwa im zostaje,tej chyba nie zabronia,no bo z czego by sie Kosciol utrzymal .

POLA
24-10-2008, 18:00
A o tym, że PiS wszędzie widzi spiski to tak twierdzi PO.
No nie tylko PO tak twierdzi, ale ja Cię nie przekonam, bo z pisowcami wszelka dyskusja jest bezcelowa.
Wiesz, co powiedział LK w Brukseli do Moniki Olejnik? Wiesz, ale wolisz o tym nie pamiętać, wolisz też nie pamiętać, kto wrzeszczał, że oni stoją tam, gdzie było ZOMO czy coś w tym rodzaju. Możemy się tak przerzucać argumentami do końca świata, tylko po co? Bez sensu, bo zwolennicy PiSu są absolutnie nieprzemakalni na wszelką krytykę, a kto nie widzi błędów w swojej ulubionej partii, jest krótkowzroczny, szkodzi tej partii i wiesz, czym się to kończy.
Nie bronię DT, nie bronię PO, widzę wszelkie mankamenty, ale ujeżdżanie tylko po jednych jak po burej suce, a głoszenie hymnów pochwalnych, nieuzasadnionych, pod adresem PiSu uznaję za przejaw zupełnego braku obiektywizmu.

Szkoda, że nie widzisz jak bardzo bracia K. rozkładają swoją partię, szkoda, że nie chcesz przyjąć do wiadomości, że ludzie głosowali na PO nie dlatego, że obiecał im jakieś cuda, bo społeczeństwo nie jest takie naiwne, aby wierzyć hasłom wyborczym, ale dlatego, że po prostu serdecznie miało dość PiSu, a dokładnie bliźniaków i polityki, jaką prowadzili i nadal prowadzą.
Sprawa z wyjazdem do Brukseli, nieudostępnienie samolotu to tak głupie, że słów brakuje, ale też zachowanie głowy państwa właśnie tam - mieści się w tej samej kategorii. Porównaj sobie zachowanie LK z przyklejonym uśmiechem, który pasował do niego jak wół do karety i dzisiejsza jego naburmuszona i nadęta mina podczas uroczystości sztabu generalnego. Nie widzisz dysonansu? A dzisiaj to był prawdziwy Kaczyński i nie każ mi go oglądać dłużej, niż to konieczne, bo się nabawię niestrawności.
Tusk nie jest moim kandydatem na prezydenta, żeby sprawa była jasna, ale jeśli na placu pozostanie tylko tych dwóch facetów, to wiesz, na kogo oddam głos

Czy nie ma tu nikogo na forum, kto wsparłby mnie w prostowaniu faktów?
Może nie ma, trudno, sama będę psuć Ci nerwy, Kaziku:)

Stanley
24-10-2008, 18:09
Pola
"Czy nie ma tu nikogo na forum, kto wsparłby mnie w prostowaniu faktów?"
tylko po co?
Pola przeczytaj swój własny post 57.

POLA
24-10-2008, 18:27
Pola
"Czy nie ma tu nikogo na forum, kto wsparłby mnie w prostowaniu faktów?"
tylko po co?
Jak to po co?!
Po to, żeby prostować to, co krzywe i zafałszowane jest:), ale oczywiście możesz siedzieć cicho, wolny to kraj, albo się ze mną nie zgadzać, też Ci wolno,a ja... jakoś sobie poradzę albo i nie.
A teraz zarządzam sobie przerwę...zgłodniałam i serwisów muszę posłuchać:D

Kazik
24-10-2008, 18:36
Olejnik podobno ostro najeżdżała na L.K. Nie powinien się był godzić na ten wywiad, ani z nią ani np. z Żakowskim. Olejniczak sadzę, że "dodała" 90%, nie byłby głupi, żeby mówić tak przy świadkach. A i bez świadków też-to nie taki chamunio jak Tusk. A to "spieprzaj dziadu" ładnie rozdmuchało PO. Jak bezdomnych lub udawaczy się dopuszcza do ważnych osób. O L.K. źle mówiła też SLD, a po wyborach napieprzają na PiS I PO. Bo PSL jest w cieniu PO.
Olejnik zaczęła pracę dzienni karską w stanie wojennym-no może to o niczym nie świadczy, ale słuchy chodzą różne.

Stanley
24-10-2008, 18:39
no i masz Pola "podobno" odpowiedz.

z centrum
24-10-2008, 18:51
Nie bronię DT, nie bronię PO, widzę wszelkie mankamenty, ale ujeżdżanie tylko po jednych jak po burej suce, a głoszenie hymnów pochwalnych, nieuzasadnionych, pod adresem PiSu uznaję za przejaw zupełnego braku obiektywizmu.
"Po roku rządów PO widzimy, że Platforma to jest PiS-bis " tak wygłosił wczoraj Sejmie RP poseł Lewicy.
Tak to opisano na portalu Rzeczpospolitej:
" - Nasze państwo zostało skrajnie upartyjnione przez wodza PiS-u i cztery osoby stojące na czele Platformy. To jest pięć osób, plus bliźniak - czyli sześć osób rządzi Polską, czy to ma cokolwiek wspólnego z demokracją? Musimy przejrzeć na oczy -"

POLA
24-10-2008, 22:44
Olejnik podobno ostro najeżdżała na L.K. Nie powinien się był godzić na ten wywiad...
Piszesz podobno, a ja słuchałam tego wywiadu i nie najeżdżała, to LK zachowywał się nieadekwatnie do tego, co usiłował infantylnym zachowaniem zaprezentować na sali w Brukseli.
Monika OLEJNIK (nie Olejniczak, LK zaraził Cię przekręcaniem nazwisk?) nic nie dodała, prezydent powiedział, co powiedział nie jej na ucho, ale w obecności dziennikarzy zarówno polskich jak i zagranicznych, czym wprawił wszystkich w osłupienie.
Gdyby był niewinny, nie przysłałby róż, nie dzwonił z przeprosinami. Proste? Proste, ale nie dla pisowca ślepo wierzącego swoim i nieprzyjmującemu do wiadomości faktów.

... nie byłby głupi, żeby mówić tak przy świadkach. A i bez świadków też-to nie taki chamunio jak Tusk...
Idę Twoim tokiem rozumowania: a jednak okazał się taki... zostawiam Ci te epitety ... sztuk dwie, to Twoje określenia, nie moje.
Przypominam Ci tylko jeszcze "małpę w czerwonym", o dziennikarce, pamiętasz? To jest ta prawda o Twoim pupilu, to jest prawdziwe jego oblicze, nadęty i obrażony na cały świat.

Olejnik zaczęła pracę dzienni karską w stanie wojennym-no może to o niczym nie świadczy, ale słuchy chodzą różne.
No właśnie, o niczym nie świadczy, ale jakiegoś szczura trzeba wypuścić, niech ludziska sobie głowę łamią...jak to pięknie pasuje do "ja i mój brat".
Kazik, a może tak zajrzeć jeszcze w życiorysy dziadków i pradziadków M.O. oraz w życiorysy przodków bliźniaków?:D Może być ciekawie, różne słuchy chodzą:D, oj różne.

POLA
24-10-2008, 22:52
no i masz Pola "podobno" odpowiedz.
No mam... i mam też nadzieję, że Kazik w końcu przejrzy na oczy:), taki optymizm, niepoprawny kapke, mam:D

z centrum
24-10-2008, 23:23
No mam... i mam też nadzieję, że Kazik w końcu przejrzy na oczy:), taki optymizm, niepoprawny kapke, mam:D
Co tam Monika i jej emocje - to fumy urażonej "pogromczyni polytyków" - :rolleyes:
Nowa centrolewica, a Ryszard Kalisz też jest jej sygnatariuszem punktuje - PO jako PiS-bis to nie jest pusta złośliwość tylko ustawianie przeciwnika do ciosu pijarowskiego.
Do PolskiXXI wstepują na Dolnym Śląsku dawni aktywiści LPR i Samoobrony - chyba mają jakieś kalkulacje skoro znowu wchodzą do gry.

Po tym wietrze obecnych aktorów sceny politycznej nadchodzi burza konkurencji - widzę ciemność :rolleyes:

Kazik
25-10-2008, 02:08
Cytat:
Napisał Kazik
Olejnik podobno ostro najeżdżała na L.K. Nie powinien się był godzić na ten wywiad...

Piszesz podobno, a ja słuchałam tego wywiadu i nie najeżdżała, to LK zachowywał się nieadekwatnie do tego, co usiłował infantylnym zachowaniem zaprezentować na sali w Brukseli.
Monika OLEJNIK (nie Olejniczak, LK zaraził Cię przekręcaniem nazwisk?) nic nie dodała, prezydent powiedział, co powiedział nie jej na ucho, ale w obecności dziennikarzy zarówno polskich jak i zagranicznych, czym wprawił wszystkich w osłupienie.
Gdyby był niewinny, nie przysłałby róż, nie dzwonił z przeprosinami. Proste? Proste, ale nie dla pisowca ślepo wierzącego swoim i nieprzyjmującemu do wiadomości faktów.

Poczytaj swój post #63, jeżeli wstawiasz cytat w którym ja piszę "Olejnik" to dlaczego piszesz że przekręciłem nazwisko na "Olejniczak", oraz że to robię jak L.K. Sprawdziłem też swój post#60 i widzę napisane "Olejnik". Czy powinienem teraz napisać na kim się wzorujesz w przekręcaniu czegoś co można łatwo sprawdzić? Pewnie coś powiedział o "bezstronności" tej pani, ale nie takimi słowami. To też oglądałaś-czy słuchasz co mówi TVN? L.K. nawet przeprosi i przyśle róże za łagodniejszą wypowiedź. Tusk głosi, że będzie prosił Prezydenta, żeby na kolejny szczyt nie jechał. A co może coś zaszkodził? Ale Tusk i kompani kilkadziesiąt razy mówili, że zaszkodzi. Dziennikarze to jeszcze cytowali-i jak wyszło? A po "uchwale" rządowej MUSIAŁ pojechać bo byłby skończony jako mięczak, którym Tusk rządzi itd. itp. A uchwała zabraniająca Prezydentowi tam wyjazdu była zgodna z Konstytucją? Czy o to nikt nie zapyta? No teraz będzie mógł D.T. odpowiedzieć "prosić to ty sobie możesz".

senior A.P.
25-10-2008, 09:59
Ciekawie,ciekawie Panowie dyskutujecie i nawet jasny obraz sie z tego wylania, "kto jest kto".
Nie ma to jak forum seniora !
Nawet gole du.y sa !!!

z centrum
25-10-2008, 13:03
Nawet gole du.y sa !!!
Augustynie - czy nawiązujesz do światowego kryzysu finansowego ?
To wszystko przez kapitalistów amerykańskich chciwych na pieniądze :rolleyes:
Alan Greenspan przyznaje się do winy i wyznaje w trakcie transmitowanego w amerykańskiej TV przesłuchania w Kongresie: przytaczam za Dziennik.pl
"Wolny rynek załamał się. To mnie zaszokowało. Do dziś nie mogę zrozumieć co się stało."

POLA
25-10-2008, 14:37
Poczytaj swój post #63, jeżeli wstawiasz cytat w którym ja piszę "Olejnik" to dlaczego piszesz że przekręciłem nazwisko na "Olejniczak", oraz że to robię jak L.K. Sprawdziłem też swój post#60 i widzę napisane "Olejnik". Czy powinienem teraz napisać na kim się wzorujesz w przekręcaniu czegoś co można łatwo sprawdzić?
No... można sprawdzić, więc cytuję Twój post nr 60, istotny fagment:
[B]Olejniczak sadzę, że "dodała" 90%, nie byłby głupi, żeby mówić tak przy świadkach. A i bez świadków też-to nie taki chamunio... .
No i co teraz powiesz?
Jak się mają Twoje zarzuty wobec mnie?
Czy nie mam podstaw sugerując, że zaraziłeś się manierą LK w przekręcaniu nazwisk?

Mogłabym sądzić, że z pamięcią u Ciebie krucho...ale nie, to chęć obrony pewnych ludzi za wszelką cenę nawet wtedy, kiedy nie ma do tego najmniejszych podstaw.:)

siekierka
25-10-2008, 15:07
Nic się kochani nie martwcie. Już sie kończą kłopoty z przekręcaniem nazwisk Olejarskiego i Napierniczaka, bo Wojtuś wyleciał ze stołka. Teraz będzie już prezentowana "jedynie słuszna linia partii", jak to drzewiej bywało. I znów centralizm demokratyczny zapanuje wśród towarzyszy. :cool:

Lila
25-10-2008, 15:09
Napierniczak to twarda opozycja.PO się POpłacze teraz.
Tylko co z tego my będziemy mieć ?

Kazik
25-10-2008, 15:17
No... można sprawdzić, więc cytuję Twój post nr 60, istotny fagment:

No i co teraz powiesz?
Jak się mają Twoje zarzuty wobec mnie?
Czy nie mam podstaw sugerując, że zaraziłeś się manierą LK w przekręcaniu nazwisk?

Mogłabym sądzić, że z pamięcią u Ciebie krucho...ale nie, to chęć obrony pewnych ludzi za wszelką cenę nawet wtedy, kiedy nie ma do tego najmniejszych podstaw.:)
Masz rację-wymieniłem jej nazwisko w tym poście 2 razy poprawnie, a raz żle. Jak to dobrze, że nie zrobiłem błędu-to byłby sprawa ważniejsza niż treść postu. Będę 3 razy sprawdzać przed wysłaniem czy nazwisko dobre i literki nie połknąłem.

Kazik
25-10-2008, 15:29
Nic się kochani nie martwcie. Już sie kończą kłopoty z przekręcaniem nazwisk Olejarskiego i Napierniczaka, bo Wojtuś wyleciał ze stołka. Teraz będzie już prezentowana "jedynie słuszna linia partii", jak to drzewiej bywało. I znów centralizm demokratyczny zapanuje wśród towarzyszy. :cool:
A wszyscy mówią [PO,SLD,PSL], że PiS to partia "wodzowska", a SLD nie? PO to Tusk-Premier i Prezes-reszta to kamerdynerzy. Dwa w jednym-jak w reklamach. No a PSL-jak z nimi?
A dzisiejsze wypowiedzi Niesiołowskiego coraz mniej różnią się od gadki Palikota.

senior A.P.
26-10-2008, 10:24
Jak adekwatne sa nazwiska polskich wladcow z tym co czynia.
Kwacza ,u-tyskuja,kwasza,walesaja sie,ziobruja,cwiekaja i te o ktorych wyzej piszecie .

Czy to przez Boga tak nadawane sa te rzady i nazwiska rzadzicieli, czy jakas zbieznosc jak kaliny i wisnie wsrod kamieni rosnace przy polskich drogach ?
Dzieki kujacym kowalom i "nowakom" wszedzie,
chyba wiecej polskiej "bidy" nie przybedzie ?

Tu prawica, tam lewica,
Polska czysta jak dziewica !

z centrum
10-11-2008, 23:13
Janusz Onyszkiewicz (Partia Demokratyczna) określił termin w którym zakończy się kształtowanie założeń programowych nowej inicjatywy centrolewicowej.
Za miesiąc znane będą nazwa i logo oraz jej struktury.
Co zaproponuje ruch centrolewicy i demokratów – zobaczymy za miesiąc.

Jak na razie RO Polska XXI już jest widoczna w Sejmie RP. Moim zdaniem to taka PO-bis.

senior A.P.
12-11-2008, 11:29
To ten Onyszkiewicz ponownie wyplywa ?
Chyba jest "niezatapialny".

Jadzia P.
12-11-2008, 21:18
Seniorze, oni wszyscy są niezatapialni.:D

senior A.P.
13-11-2008, 10:22
Zawsze i wszedzie powtarzam:
Partie polityczne odsunac od rzadzenia narodem.

z centrum
03-12-2008, 17:54
co twierdzą lewicowe kluby sejmowe.
Coś kombinują.

senior A.P.
04-12-2008, 13:55
Jedna i druga strona ma juz przygotowane nowe partie.

senior A.P.
03-01-2009, 21:59
Na lewicy oskarzenia i skakanie sobie do oczu ,nie wspominajac o opluwaniu - zly to znak.

z centrum
07-01-2009, 14:01
Na lewicy oskarzenia i skakanie sobie do oczu ,nie wspominajac o opluwaniu - zly to znak.
cisza ze strony inicjatywy centrolewicowej może byc symptomatyczna. Pewnie czekają na swoje pięć minut - stare wygi.
W różnych badaniach socjologicznych podaje się istnienie około 30 procent wyborców nie popierających obecnych w parlamencie partii - PO+PSL oraz PiS i SLD i kilku kół i klubów.

A tak co do ogólnej sytuacji przepychanek politycznych to chyba taka niezaleczona nasza polska ułomność z lat PRLu - Stefan Kisielewski w swoim dzienniku zanotował w dniu 8 września 1971 roku; "To typowe dla komunizmu: toczy się jakaś walka o władzę, a społeczeństwo, niby stado baranów, o niczym nie jest informowane. Niebywały ustrój, domena mafijnych, tajnych elit - czy coś takiego zawsze wynknąć musi z rewolucji?!"

senior A.P.
08-01-2009, 11:21
Ja tam od urodzenia nie popieram zadnej partii i na zadna nie glosuje .
Partie i ich dziallnosc ?
Po godzinach pracy i za wlasne pieniadze.
Wtedy bedzie spokoj w kraju i dobrobyt jakiego jeszcze nie bylo !!!

z centrum
08-01-2009, 13:10
Ja tam od urodzenia nie popieram zadnej partii i na zadna nie glosuje .
Partie i ich dziallnosc ?
Po godzinach pracy i za wlasne pieniadze.
Wtedy bedzie spokoj w kraju i dobrobyt jakiego jeszcze nie bylo !!!
a jak mieszkałeś w Polsce - nie głosowałeś ?

senior A.P.
08-01-2009, 13:19
Glosowalem ale tez z gory wiedzialem kogo wybiora,bo przeciez jedna i to najwazniejsza partia o tym decydowala ,te dwie pozostale byly przybraniem bukietu.

Teraz to co innego, wszystkie mniejszosci narodowe w partiach a Polakow jak na lekarstwo !

To komu i czemu tu sie dziwic - ze sie kloca ?

A pogonic to dziadostwo partyjne !
Duchowne tez.

z centrum
08-01-2009, 13:38
Cóż - tyż prawda.

senior A.P.
08-01-2009, 13:42
"Za prawde powiadam ci,ze....... " i co z tego jak klamstwo sie panoszy.

z centrum
08-01-2009, 14:00
kłamstwo w stylu "gruszek na wierzbie" i "cudów" - gdzie jest Premier w sprawie gazowego kryzysu którym zajmują się Merkel, Putin - Polsce miało jak zwykle nic nie zagrażać jest problem i mamy na wizji wicepremierów Pawlaka i Schetynę.

senior A.P.
08-01-2009, 14:02
Premier pojechal na narty,sezon przeciez,potem jak sie ociepli bedzie pilka nozna, a gaz zawsze mozna popuscic.

jip
08-01-2009, 18:19
kłamstwo w stylu "gruszek na wierzbie" i "cudów" - gdzie jest Premier w sprawie gazowego kryzysu którym zajmują się Merkel, Putin - Polsce miało jak zwykle nic nie zagrażać jest problem i mamy na wizji wicepremierów Pawlaka i Schetynę.
Czemu twierdzisz, że "gruszki na wierzbie" to kłamstwo?
http://images24.fotosik.pl/312/45418d2338bc3d4dmed.jpg
http://images45.fotosik.pl/47/a0e607317bece1c2.jpg

senior A.P.
09-01-2009, 09:52
Sprytnie zakonczono temat o ........ i centrolewicy.
To juz nie tylko gruszki wyrastaja na wierzbie ale kaktusy na dloni w polskiej polityce.

z centrum
11-01-2009, 12:52
Wybrano nowe władze partyjne - teraz Dariusz Rosati powinien ogłosić, zapowiedziane w październiku 2008 w Krakowie, powołanie nowej formacji politycznej, która miała powstać na bazie SdPl i PD.