PDA

View Full Version : Zaolzie - zaułek historii

z centrum
20-10-2008, 11:30
Zaolzie - zaułek historii wczoraj (niedziela 19/10) o godzinie 15:40 w TVP Polonia.
Proponuję obejrzeć powtórkę dzisiaj (poniedziałek 20/10) o godzinie 12:45 też TVP Polonia.

W reportażu pokazane są dokumenty, stare fotografie, relacje mieszkańców, opinie historyków o wydarzeniach i z 1918 i z 1938 roku.
Pokazano odnaleziony na strychu cieszyńskiego kina film z roku 1918 oraz materiały z polskiej kroniki filmowej PAT.
Pokazane są na nim rozmaite miejscowości Zaolzia z propagandowymi napisami, transparentami, wiecami.

Moim zdaniem warto zobaczyć.

senior A.P.
20-10-2008, 11:43
Cel propagandowy,czy nauka historii, a moze o cos innego chodzi ???

z centrum
20-10-2008, 17:58
To są programy historyczne.
Jest wiele mitów negatywnych dla Polski których nie chcemy prostować.
Nie umiemy dbać o polską rację stanu tak jak Czesi, Ukraińcy, Litwini.

senior A.P.
21-10-2008, 14:45
Polska racja stanu piszesz ?
Oj gdzies po drodze sie zagubila ,chyba w locie do Brukseli,bo do Moskwy juz nie lataja choc samolot ruski maja.

z centrum
23-10-2008, 11:30
Polska racja stanu piszesz ?
Oj gdzies po drodze sie zagubila , ...
Zgubiła się ?
A może jej przez minione 66 lat w ogóle nie szanowano.
Rośnie kolejne pokolenie Polaków neświadome przeszłości, ahistoryczne, żyjące tylko chwilą dzisiejszą i jutrzejszą. Modernizacja ekonomiczna bez wizji społecznej.

Bez odniesienia do przeszłości grozi nam utrata tożsamości narodowej.

z centrum
23-10-2008, 11:35
Polityczna poprawność - to już widzieliśmy - całkiem niedawno w poprzednim ustroju.

senior A.P.
23-10-2008, 11:41
To my (Ty i ja ) wiemy ale czy inni w Polsce i chociazby na tym forum zauwazaja ?
Ten bedzie sie w piekle smazyl kto falszuje historie - mawial moj ojciec.

z centrum
23-10-2008, 20:50
tak jak jest kultywowana chociazby przez Niemców, Ukaińców, Litwinów.
No dlaczego ... ???

http://www.klub.senior.pl/podroze-turystyka/t-kresy-to-historia-polski-...-3267.html

senior A.P.
23-10-2008, 20:58
Na podstawie jednego portalu i forum nie mozemy twierdzic,ze historia nie interesuje seniorow,lub seniorzy jej nie znaja.
Ja twierdze,ze na tym forum wiekszosc seniorow interesuje sie czyms innym,wystarczy pobiegac po dzialach tematycznych i juz wiemy co kogo interesuje.

z centrum
24-10-2008, 18:56
Na podstawie jednego portalu i forum nie mozemy twierdzic,ze historia nie interesuje seniorow,lub seniorzy jej nie znaja.
Ja twierdze,ze na tym forum wiekszosc seniorow interesuje sie czyms innym,wystarczy pobiegac po dzialach tematycznych i juz wiemy co kogo interesuje.
Niby tak - to niech ten wątek odpływa do archiwum.

senior A.P.
28-10-2008, 10:41
Przy tym watku warto wspomniec,ze i w Czechach wrze ze wzgledu (miedzy innymi) na to,ze Sarkozy niechce oddac naszym sasiadom prezydencji UE i chce sobie ja przedluzyc - cos ten Francuz zachlanny na wladze i to nie tylko swoim narodem .