PDA

View Full Version : Spoleczenstwo polskie.


senior A.P.
22-10-2008, 12:56
Jestesmy polskim narodem od wiekow ,nasze chrzescijanstwo jest dlugowieczne i oparte na cywilizacji lacinskiej ale od pewnego czasu Polakom zaczyna sie zaszczepiac brutalna cywilizacje Zachodu z wszelkimi jej nalecialosciami zepsucia moralnego .
Malo tego dokonywana jest celowa emigracja Polakow a sprowadzanie innych narodowosci w to miejsce .
Czy tak byc powinno i jakim celom to sluzy ?

Lila
22-10-2008, 13:38
Jestesmy polskim narodem od wiekow ,nasze chrzescijanstwo jest dlugowieczne i oparte na cywilizacji lacinskiej ale od pewnego czasu Polakom zaczyna sie zaszczepiac brutalna cywilizacje Zachodu z wszelkimi jej nalecialosciami zepsucia moralnego .
Malo tego dokonywana jest celowa emigracja Polakow a sprowadzanie innych narodowosci w to miejsce .
Czy tak byc powinno i jakim celom to sluzy ?

Nie powinno.Jakim celom - nie wiem.Czekam na podpowiedź,dramatyczną pewnikiem.

admin
22-10-2008, 14:19
sugeruję zaprzestania publikacji o charakterze jak skasowana powyżej
treści o takim charakterze są sprzeczne z regulaminem i polskim prawem

Lila
22-10-2008, 14:22
Pewno Senior znowu zazgrzytał ,jak nożem po szkle ?:)

Lila
22-10-2008, 14:27
Tak sie zastanawiam jakie to sa tresci sprzeczne z czym i z kim ?
Administrator pisze,ze z regulaminem - prosze wiec o punkt regulaminu,bo nijak zrozumiec nie moge,znaja polska Konstytucje RP aktualnie obowiazujaca a szczegolnie jej art.54
Senior Lilu nie zgrzyta,senior broni polskich praw opierajac sie na Konstytucji RP ,ktora wszystkich obowiazuje,takze przy tworzeniu regulaminow wewnetrznych.

A cożeś takiego napisał ? Bom ciekawa .....:D

senior A.P.
22-10-2008, 14:31
Sam sie zastanawiam nad tym, co ja takiego napisalem co naruszylo regulamin ?

Lila
22-10-2008, 14:32
Sam sie zastanawiam nad tym, co ja takiego napisalem co naruszylo regulamin ?

Ba,sklerozka -bieriozka .:D

senior A.P.
22-10-2008, 14:38
Moze nie tyle skleroza co polskie myslenie,spoznione ale zawsze przydatne.

Kazimierz
22-10-2008, 14:51
Jestesmy polskim narodem od wiekow ,nasze chrzescijanstwo jest dlugowieczne i oparte na cywilizacji lacinskiej ale od pewnego czasu Polakom zaczyna sie zaszczepiac brutalna cywilizacje Zachodu z wszelkimi jej nalecialosciami zepsucia moralnego .
Malo tego dokonywana jest celowa emigracja Polakow a sprowadzanie innych narodowosci w to miejsce .
Czy tak byc powinno i jakim celom to sluzy ?

Wydaje mi sie Senior, że zalozyles dobry watek dla siebie.
Musze tylko zrobic pewne uscislenia.
Jestesmy narodem katolickim, a nie tylko chrzscijanskim.Cywilizacje zachodnia, to nam sie zaszczepilo wieki wczesniej i jej kontynuacja nadal trwa. Nikt Polakow nie naklania do emigracjii (czego jestes najlepszym przykladem), i nikt nie sprowadza masowo innych narodowosci na sile.
Wypelniają tylko prożnie.
Cywilzacja zachodnia,jak i wschodnia (chińska),bedzie nas zalewać, ale my Polacy wiemy, "Dobre, bo polskie".
Tak jest teraz, ale być nie musi wiecznie.
A zło, niech sie dobrem odciska.
Mam nadzieje,ze M123 da ci tutaj spokoj, ale ty nie lubisz spokoju. Jak prawdziwy zolnierz, isn`t that?

Lila
22-10-2008, 14:56
Ja Seniorowi nie dam spokoju.Muszę go temperować jak karandasza,bo jak rozwija chorągiew ,to strach się bać.Normalnie szarżuje jak szwadron na rozszalałych koniach,albo batalion czołgów ,co jest bliższe realiów.

senior A.P.
22-10-2008, 15:02
Wracajac do spoleczenstwa to mamy je w Polsce rozne,oczywiscie mam na mysli samych Polakow.
Ludnosc wiejska bardzo rozni sie od ludnosci miejskiej.
Kiedys istnialy nazwy : chlopi,robotnicy - potem z tego wzieli sie chlopo-robotnicy, byla inteligencja (uczonych i pracujacych),duchowienstwo (tez przeciez spolecznosc i to nie mala w Polsce),bylo tez i jest spoleczenstwo,ktore tylko sie zajmowalo polityka i to jak obserwuje przechodzi z ojca na syna czy corka (rzadziej).
O zawodach spolecznych nie bede wspominal,bo trzeba by np.nazwac zawod :posel,senator lub sekretarz partyjny,kapus lub donosiciel,TW, czy inny jeszcze "sluga".
Mamy tez ludzi co nadaja sie jedynie do rzadzenia i w dodatku jakiego (?) chocby po linii i po bazie partyjnej.
Mam pytanie czy obecnie w Polsce sa klasy spoleczne jako takie w nazwie ? Oczywiscie tej orginalnej a nie przypisanej sobie lub przywlaszczonej.
Kim jest dzisiaj robotnik,chlop lub inteligent,jednoczesnie czy ci pierwsi moga byc inteligentni,moze tez inteligent wczesniej byl robotnikiem lub chlopem ?
Co innego z uczonymi i autorytetami,ci chyba juz tacy sie urodzili i to w dobrych rodzinach,byc moze nawet w wybranych przez samego Boga.

senior A.P.
22-10-2008, 15:07
Lila !
Masz racje !
Pierwsze co nabede w Polsce po powrocie to czolg i to T-34 na jakich sie szkolilem w Pile.Dobra maszyna zwrotna i ogrodek mozna zaorac za jednym obrotem.
Gdzies wyczytalem,ze jeden lekarz w Polsce wlasnie pasjonuje sie czolgami i ma nawet przydomowy plac czolgowy.
To jest dopiero pasja tak powarczec sasiadom.

Mar-Basia
22-10-2008, 15:12
Mam nadzieje,ze M123 da ci tutaj spokoj, ale ty nie lubisz spokoju. Jak prawdziwy zolnierz, isn`t that?

Znowu gryziesz!!!!!! Zjedz ze mnie, wskocz na zone, jezeli jeszcze masz takie mozliwosci!!!!!!!!!!!!

senior A.P.
22-10-2008, 15:12
A o jaka to proznie w Polsce chodzi Kazimierzu,co to ja maja wypelniac obcy ?

Kazimierz
22-10-2008, 15:14
Ja Seniorowi nie dam spokoju.Muszę go temperować jak karandasza,bo jak rozwija chorągiew ,to strach się bać.Normalnie szarżuje jak szwadron na rozszalałych koniach,albo batalion czołgów ,co jest bliższe realiów.
Czyżbys, Lilu, pełniła role moderatora dla Seniora, jak H2O2 w reaktorze atomowym ?

senior A.P.
22-10-2008, 15:16
"Zjedz ze mnie",chyba mialo byc "zejdz ze mnie" - czy tak ?
Kto sie lubi ten sie czubi - jakie to spoleczne !
Nie "zjadajmy sie" mili Panstwo,zyjmy w zgodzie wybrany narodzie,w dodatku w wieku seniora.

Kazimierz
22-10-2008, 15:19
A o jaka to proznie w Polsce chodzi Kazimierzu,co to ja maja wypelniac obcy ?

Brak sily roboczej, Senior. Już naszych budowlancow, spawaczy w stoczniach, budowniczych autostrad mają zastapic ukraincy, chinczycy itd.

Mar-Basia
22-10-2008, 15:21
"Zjedz ze mnie",chyba mialo byc "zejdz ze mnie" - czy tak ?
Kto sie lubi ten sie czubi - jakie to spoleczne !
Nie "zjadajmy sie" mili Panstwo,zyjmy w zgodzie wybrany narodzie,w dodatku w wieku seniora.
AUGI, tak cie koles nazywa? Poprawnie, dobrze zrozumiales ma byc ZJEDZ!!!! od zjazdu.

senior A.P.
22-10-2008, 15:23
Tak, tak ,tak Lila to "morderrrator",nie jednego "zamordowala" na tym forum.
Szkoda,ze za wczesnie sie urodzila,bo dzisiaj generalow w spudnicach potrzeba.
Na samym poczatku uswiadomila mi ,zem glupi,przyjalem to do swiadomosci/wiadomosci i dzisiaj trudno mnie z tad wyrzucic - no bo co w koncu z glupim zrobic ,zamknac go do wariatakowa razem z podobnymi do Leszka Bubla ?
Wiec jak widzi,ze sie wychylam od "linii partyjnej forum" to po glowie lub czolgiem !

senior A.P.
22-10-2008, 15:28
A to teraz w Polsce na kobiete sie zjezdza ?
Zaraz,zaraz - wchodzic tak ale wjezdzac - mozna wiedziec na czym (chodzi o pojazd) ?
Jak fajna kobitka to chyba wypada BMW lub Merc - prawda ?
Kazimierzu ? Masz jakies "taczki" ?
Bo ja tylko CHevi HHR (styl retro) i chyba z takim to nie do pieknych Pan ?

Kazimierz
22-10-2008, 15:34
Znowu gryziesz!!!!!! Zjedz ze mnie, wskocz na zone, jezeli jeszcze masz takie mozliwosci!!!!!!!!!!!!

A podobno, M123, masz poczucie humoru. Ale, jak nie chcesz abym wspominal nawet twojego skrótu nicka, to nie bede go uzywal. Przeskocze na kogos innego, w odpowiedniej porze.
Na "twoich" wątkach nie bede sie wychylał.OK.

senior A.P.
22-10-2008, 15:35
Pierwsze slysze,ze w Polsce brak sily roboczej !
A co to sie porobilo - nasi tam a tamci "we fte"?
Musze podumac. I chyba to tak jest :
Polacy jada do Irlandi a Irlandczycy do USA.
Nasz M123 do Afryki a Arykanczycy do Polski.
Kaczynscy na Ukraine z Kwasniewskim a Ukraincy do Polski .
A co z Chinczykami ? Ja ich widze juz po calym swiecie tylko ,ze Polakow w Chinach malo !
To tak ma byc w tym nowym swiecie,co nam szykuja ???
Chyba Rosjanie na to nie pozwola - NIELZJA !

Kazimierz
22-10-2008, 16:14
A "chińskim potopie", słyszałeś, Senior Augi?
Są prowadzone poważne rozmowy z Chińczykami, o budowaniu przez nich u nas infrastruktury, w związku z Euro2012 (autostrady, stadiony). Będzie ponoć wszystko kosztować 1/3 tego, co oferują firmy polskie, czy zachodnioeuropejskie. Money, chłopie, money makes the world go around.

senior A.P.
22-10-2008, 16:25
Tylko jak sie "polscy" pracodawcy dogadaja z Chinczykami - to jedno.
Po drugie - jaka waluta bedzie placone,bo przeciez Chinczyk zlotowek nie potrzebuje, a jezeli je bedzie wymienial to po jakim kursie kiedy zloty z dnia na dzien traci na wartosci.
W dodatku "jasnowidzacy " z Rosji przewiduja kres UE za dwa lata ,wiec i "euro" beknie.

Kazimierz
22-10-2008, 19:34
Tylko jak sie "polscy" pracodawcy dogadaja z Chinczykami - to jedno.
Po drugie - jaka waluta bedzie placone,bo przeciez Chinczyk zlotowek nie potrzebuje, a jezeli je bedzie wymienial to po jakim kursie kiedy zloty z dnia na dzien traci na wartosci.
W dodatku "jasnowidzacy " z Rosji przewiduja kres UE za dwa lata ,wiec i "euro" beknie.

To nie będą przypuszczam polskie przedsiębirstwa tylko chińskie. A umowy beda podpisane w euro i chińscy robotnicy beda wynagrodzenie dostawac w yenach, wlasciwie ich rodziny,a oni marne kieszonkowe na miejscu. Tak zreszta robia teraz,np. w stoczniach.
O upadek UE Polacy sie nie martwia, przynajmniej polowa bylaby zadowolona. Radiomaryjcy w szczegolnosci.
Poza tym, jak w 2012 ma byc koniec swiata,jakie to ma znaczenie. Oby tylko po Euro.

tadeusz50
22-10-2008, 19:45
cytat
Poza tym, jak w 2012 ma byc koniec swiata,jakie to ma znaczenie. Oby tylko po Euro.
Cholera to o co się martwić? Te kilka lat to wytrzyma się na żyletkach.

senior A.P.
23-10-2008, 11:28
Jak ktos chce juz moze skakac z 11-tego pietra ,pierwsze przypadki juz sa.

Lila
23-10-2008, 11:41
Jak ktos chce juz moze skakac z 11-tego pietra ,pierwsze przypadki juz sa.

A gdzie ? Nie słyszałam .

senior A.P.
23-10-2008, 11:47
Wskocz na tvn24 i kliknij na "video".

Mar-Basia
23-10-2008, 11:53
A gdzie ? Nie słyszałam .
A ja juz myslalam, ze mamy jednego mniej....hihihi.

senior A.P.
23-10-2008, 12:05
Wzrasta skala samobostw w Polsce i na swiecie.
Jak myslicie z czego to wynika ???

senior A.P.
23-10-2008, 12:15
Ja uwazam kazde samobojstwo jako desperacki krok i ucieczka przed czyms.
Ten mlodzieniec,ktory skoczyl i wyladowal na dachu samochodu wspollokatora bloku mial znak od Boga,ktory dal mu zyc i szanse na poprawe swego zycia.
Byc moze da to do myslenia innym ludziom w stanie zalaman psychicznych powodowanych wspolczesnym takim a nie innym stanem bytu.

senior A.P.
23-10-2008, 20:40
Nikt nie odpowiedzial na pytanie skad tyle samobojstw w Polsce - dlaczego zapadlo milczenie ?

z centrum
23-10-2008, 22:10
Nikt nie odpowiedzial na pytanie skad tyle samobojstw w Polsce - dlaczego zapadlo milczenie ?
"Wszyscy chwalcy premiera powinni popełnić harakiri, kiedy dotrą do nich słowa Tuska wypowiedziane wczoraj w Szanghaju" - uważa Leszek Miller na swoim blogu na onet.pl

W Szngahaju premier Donald Tusk powidział - "Przyjechałem tutaj, aby potwierdzić, że Polska bezwzględnie szanuje chiński model rozwoju" i tak dalej cytuje wypowiedź lidera PO:"<Ten model, co widać gołym okiem, przynosi nadspodziewanie duże efekty> - zachwycał się premier. <Od politycznych deklaracji dużo ważniejsze przy współpracy gospodarczej jest wzajemne zaufanie> - deklarował szef gabinetu. Tusk podkreślił również, że <Polacy jak żaden naród rozumieją źródła i znaczenie chińskiego sukcesu>" - I jeszcze pisze Leszek Miller - "Bardzo słusznie panie premierze. Tylko, po co były te kabotyńskie gesty i wygłupy" - "Z natrząsania się i pouczania innych jest krótkotrwała przyjemność zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba połykać własny język"

senior A.P.
23-10-2008, 22:14
Co polski premier w Chinach zalatwia ?

senior A.P.
24-10-2008, 12:16
Cisza ale ja przerwiemy.Media podaja,ze Tusk walczy w obronie uciskanych Chinczykow i zalatwia przerwanie tego ucisku.Chce tych uciskanych zabrac do Polski do budowy autostrad.

Lila
24-10-2008, 17:26
Cisza ale ja przerwiemy.Media podaja,ze Tusk walczy w obronie uciskanych Chinczykow i zalatwia przerwanie tego ucisku.Chce tych uciskanych zabrac do Polski do budowy autostrad.

W Polsce uciskanym przerwie się ucisk,a w atmosferze uścisków ,ich się przyciśnie .Przy budowie dostaną wycisk,do którego przywykli jak do odcisków na rękach.
Później oni -nas.Ścisną za gardło.

senior A.P.
24-10-2008, 17:37
Zanczy sie kto kogo ? Chinczycy Tuska ???

senior A.P.
25-10-2008, 11:21
Tak madre i solidarne (kiedys) spoleczenstwo polskie jest dzisiaj jakies niemrawe,przycmione,bo nie sadze,ze zacpane.
Wprawdzie wesela nadal trwaja po trzy dni ,nie tak jak w USA 6 godzin ( z tego dwie godziny slub i zwiazne z nim czynnosci oraz cztery godziny balu z wodzirejem i polonezem - tylko dla Polakow) ale ludziska chodza jakby niedopite byly a przeciez napojow wyskowych w Polsce nie brakuje.
Po swiecie trabi sie ,ze Polacy to pijacy i zlodzieje ale w zwiazku z ostnim kryzysem a moze wola Boza, to jakos mniej pijakow widac lezacych po rowach,czasem i na asfalcie.
Chyba idzie na lepsze ,bo i msze oraz homilie krotsze w kosciolach,domyslam sie,ze ludzie staja sie poprawni i jakby posluszni, choc zburzeni ale to chyba po zerwaniu ze snu.
Jednak pielgrzymki w miejsca swiete zrobily swoje - tez tak uwazacie ?

senior A.P.
28-10-2008, 15:06
Masz ci los - nie uwazaja - ateisci czy co ?

senior A.P.
29-10-2008, 15:47
Nie, nie ateisci ale ci normalnie wierzacy zaczynaja juz watpic w swoje sily i wiare w siebie czy po raz kolejny popelnia te same bledy glosujac na listy wyborcze podsuniete im pod nos wbrew ich wlasnym zyczeniom,bo prawi ludzie nie moga dopchac sie do wladzy !

senior A.P.
29-10-2008, 15:52
Co wiec czynic ? Pyta przyjaciel siedzacy obok,na co zdecyduja sie Polacy w Polsce i za granica ???
Pada odpowiedz : Czynic jednosc w mysleniu i dzialaniu i nie dac sie podzielic ani sklocic !
Zlozyc sie po zlotowce lub innej pojedynczej monecie na polskie niezalezne media i oglosic ,ze jeszcze Polska nie zginela !
A co dalej ?
Moze ktos inny podpowie,jak znajdzie sie odwazny.

Lila
29-10-2008, 17:15
Co wiec czynic ? Pyta przyjaciel siedzacy obok,na co zdecyduja sie Polacy w Polsce i za granica ???
Pada odpowiedz : Czynic jednosc w mysleniu i dzialaniu i nie dac sie podzielic ani sklocic !
Zlozyc sie po zlotowce lub innej pojedynczej monecie na polskie niezalezne media i oglosic ,ze jeszcze Polska nie zginela !
A co dalej ?
Moze ktos inny podpowie,jak znajdzie sie odwazny.

Nie zginęła i nie zginie !!
póki krew w narodzie płynie !!

Malgorzata 50
29-10-2008, 17:22
A co jakieś media zależne mówią ,że zginie??? Cos przegapiłam .Dolarek spadł lekutko......

Lila
29-10-2008, 17:30
A co jakieś media zależne mówią ,że zginie??? Cos przegapiłam .Dolarek spadł lekutko......

Media nic nie mówią.Ale jeżeli Senior tak mówi,to zginie na bank.:D

z centrum
29-10-2008, 17:40
... niezalezne media ...
nie tylko co pisze i mówi Lis, ani Olejnik, ani Paradowska, ani Zienkiewicz ani inni.

senior A.P.
29-10-2008, 19:48
Tylko ze o te niezalezne media bardzo trudno w wydaniu radiowo-telewizyjnym i prasowym.
Posiadacze internetu nie moga narzekac.

Malgorzata 50
29-10-2008, 21:13
To też zaniepokoiłam się poważnie....wieszcz w końcu pewnie wie co mówi?!

senior A.P.
29-10-2008, 21:22
Bez zlosliwosci do "wieszcza" ale jezeli juz to dlaczego ten niepokoj ?

Malgorzata 50
29-10-2008, 21:24
A dlaczego bez złośliwości ..wszystko robisz kolego ,żeby je sprowokować.Zaraz mnie stąd wywalą ale co mi tam!!!!!

senior A.P.
29-10-2008, 21:32
Mozemy wiec pobawimy sie w nieporowokacje a rzeczowa dyskusje ?
Co do wyrzucania nie miej obawy ,ja napewno tego nie dokonam powazam dobrych przeciwnikow,ktos mi nawet schlebil,z nie potrzebuje adwokatow.
Wiec do konkretow i na temat Malgorzato50.
Przeciez jestesmy spoleczenstwem polskim i wlasnie o tym temat.

senior A.P.
03-11-2008, 19:59
Kolezanko !
Robie to co kazdy Polak winien robic :
Bronic Polski i Polakow !

iksigrek
07-11-2008, 01:00
Witam.
To mój pierwszy post, po przywitaniu się. Ciekawy temat. Temat o nas, jako o społeczeństwie. Ale czy my, jako naród potrafimy być społeczeństwem? Narodem być potrafimy. To nie ulega wątpliwości. Ale społeczeństwem? Myślę że nie, bo w warunkach pokoju i wolności, nie potrafimy się szanować, pomagać sobie nawzajem w sposób bezinteresowny. Lecz potrafimy się dzielić na ważnych i bardziej ważnych. Na dobrych i lepszych. Na mądrych i mądrzejszych.
To co mnie boli, to to, że zamiast wysłuchiwać się nawzajem, rozmawiać i zauważać racje innych, bardziej sobie coś, nie wiadomo co udowadniamy. Często tylko po to, by mieć tę kargulową czy pawlakową rację. Zbyt często chcemy my się dobrze poczuć, nie zwracając uwagi na to, czy ktoś obok nas, z naszego powodu nie czuje się źle.
Powodem takiego postępowania, jest chyba coś w rodzaju kompleksu społecznego i braku poczucia własnej wartości.
Tak ja przynajmniej uważam, ale inni mogą oczywiście mieć zdanie inne i może wyjść, że się mylę. Co bardzo by mnie cieszyło. Że się mylę oczywiście.

ps. ale mi się udało:) pierwszy post i godz. 00.00

Malgorzata 50
07-11-2008, 01:04
Brutalna prawda jest niestety taka ,że wciąż jesteśmy społeczeństwem buraka cukrowego c.b.d.o

iksigrek
07-11-2008, 01:14
Może nie. Może bardziej powód leży w ogłupianiu. W ciągłym przeciąganiu społeczeństwa na jakąś ze stron. Na wmawianiu o tym, że jesteśmy ciemni, że należy nas uświadamiać, pouczać. A tak naprawdę się nas ogłupia. I to prawie na każdej płaszczyźnie, od politycznej, religijnej do społeczności lokalnych i edukacyjnych. Co w efekcie się przekłada i na relacje rodzinne.

senior A.P.
07-11-2008, 11:56
A czyja w tym wina,ze jestesmy takim a nie innym spoleczenstwem,o czym JacekP pisze ?
Malgorzato !
To miedzy innymi twoja w tym wina,ze Polakow nazywa sie w szkole "burakami" i nie reagujesz na to w swej roli pedagoga.
Za moich licealnych lat nazywano uczniow ze wsi "wsiokami" z zemsty,bo lepsze mieli wyniki w nauce.Dzisiaj nie wiem kto jest "burakiem - wsiok czy mieszczuch" ?
Dzisiejsze okreslenia spoleczenstwa polskiego tworza dziennikarze,ktorzy wiadomo z jakich sfer sie wywodza ,dajmy na to z "karpieli,cebuli lub czosnku".

Malgorzata 50
08-11-2008, 01:06
Jeśli się dajemy ogłupiać znaczy- ciemna z nas masa ...co potwierdza moja niemiłą ocenę społeczeństwa,którego jestem ,w odróżnieniu od naszego dzielnego czosnko -bójcy,cząstką składową.Przejedź się na Greenpoint AP jak będziesz w NY, a resztki włosów dęba ci staną i przyznasz mi rację jak mniemam

Pani Slowikowa
08-11-2008, 01:13
Brutalna prawda jest niestety taka ,że wciąż jesteśmy społeczeństwem buraka cukrowego c.b.d.o

A dlaczego cukrowego Malgosiu??? Bo tacy jestesmy slodcy??:D

Malgorzata 50
08-11-2008, 01:18
Bo cukrowe lubimy sobie pouprawiać w chwilach wolnych od brania się za łby na każdy temat

Jadzia P.
08-11-2008, 09:26
"Ciemny naród to kupi ". Tak podczas agitacji przedwyborczej do parlamentu, o nas, wyborcach, powiedział Jacek Kurski.....

Malgorzata 50
08-11-2008, 09:56
Podobno ,ale nie wiem co mianowicie ciemny naród miał kupić .Jacek Kurski jest inteligentnym arogantem ..a naród ,cóż bywało udowadniał ,że kupuje różne bzdury...aczkolwiek pojęcie bzdury zależy od interpretacji

senior A.P.
08-11-2008, 09:58
Malgoska !
Co staremu moze deba stanac ?
Na Greenpointcie bylem we wrzesniu i nic tam strasznego nie zauwazylem poza ciagle drozejacymi lokalami do wynajecia.
Buraki nie lezaly na ulicy ,bardzo duzo mlodych ludzi (chyba studenci),wzglednie czysto a w sklepach z polska wedlina (grzecznie stojace) jak zwykle kolejki ,bo towar ciagle sie wazy (szyneczka,kielbaska wieloraka), a zapachy jak przed wojna na Wielkanoc. Wiec o co biega z tymi burakami ?
Moze ty znasz inny Greenpoint ,moze ten z filmu "Szczesliwego Nowego Jorku" ?

Malgorzata 50
08-11-2008, 10:05
Nie absolutnie nie,wszystkoco piszesz to prawda -szczególnie te sklepy mmmmm wedlinki suuper w Polsce w ramach globalizacji już takie zanikają i nie chodzi o brud czy inne takie folklorystyczne objawy ale o mentalność....nie plwam we własne gniazdo bo wszak sama jestem promilem tego społeczeństwa ale przyznam szczerze ,że nas jako społeczeństwa nie lubię szczerze ,oczywiście jest masa fantastycznych ludzi, ale jako całokształt-to ciągle jeszcze prymitywny,głupio-katolicki zaścianek.A Greenpoint jest "mała Polską" ze wszystkimi dobrymi i złymi cechami tego społeczeństwa.Spłycamy siła rzeczy ,ale myślę ,ze wiesz doskonale o czym mówię ,Twoje refleksje po wizycie w ojczyźnie tudzież liczne apele i nawoływania wskazują na to niezbicie ,aczkolwiek Twój pogląd na sprawę oraz poglady w ogole ,przy całej symaptii,wiesz że, są wrecz przeciwne do moich.

senior A.P.
08-11-2008, 10:42
Wcale wiec z tego powodu,ze mamy inne spojrzenie na swiat i Polske ,nie bedziemy sobie skakac do oczu choc nie jedne mamy potyczki za soba.
Ja doskonale widze nasze bledy narodowe i boleje nad nimi,zreszta kazdy z nas je popelnial czy nadal popelnia ale robmy wszystko aby zmieniac na lepsze a nie na gorsze.
Obecnie obserwuje spoleczenstwo amerykanskie (wielonarodowe) majac duzo czasu na emeryturze, w sytuacji w jakiej obecnie znajduje sie Ameryka (USA) i co zauwazam,ze gdy zaczelo w brzuszkach burczec a ceny w sklepach z kazdym tygodniem szly w gore (nawet chleba o czym swego czasu pislaem),to teraz wszystko sie zatrzymalo,bo mozni tego swiata w koncu raczyli zauwazyc ,ze dalej sruby przykrecac nie mozna, bo jej gwint peknie !
Wszyscu zaczeli rzadac zmian az po Obame i w obecnej sytuacji mogla zostac obnizona benzyna prawie o polowe choc podobno wydobycie ograniczono. Nagle stala sie tansza maka na chleb,mleko stanaialo ,bo moze wiecej krowy daja mleka .
Wiec co ? Nagly cud gospodarczy w USA ???
Nie,cudow niema i nie bylo. To pukniecie sie wszystkich w czolo,zarowno tych ,ktorych duma rozpierala,ze sa niezwyciezeni i im starczy ,jak i tych ktorzy polowe zywnosci wyrzucali na smietnik zyjac na kredyt.
Tym razem gdy:"jest bida nikt nie poszedl do Zyda",tylko zapytal ile i jak dlugo jeszcze mozna z ludzi wyciskac ostatnie soki,nie dajac pracy (wprost przeciwnie zwalniajac) a oferujac kredyty !
I stalo sie ,gwint puscil ,sruby i nakretki pekly ,teraz trzeba to wszystko od nowa skrecac i tworzyc nowe zycie.
Kto i jak je bedzie tworzyl zobaczymy,jak pozyjemy.
Spoleczenstwo polskie mam nadzieje,ze sie obudzilo i juz tez "z przykrecaniem sruby nie wytrzymuje" a z Polakami podobno nie ma zartow ,bo mozna zarobic cos wiecej jak w pysk .

jip
08-11-2008, 11:20
"Ciemny naród to kupi ". Tak podczas agitacji przedwyborczej do parlamentu, o nas, wyborcach, powiedział Jacek Kurski.....
Masz całkowitą rację, bo widzę, że niektórzy na tym forum, myślą podobnie i starają sie nas pouczać.

Lila
08-11-2008, 11:23
Masz całkowitą rację, bo widzę, że niektórzy na tym forum, myślą podobnie i starają sie nas pouczać.

Którzy konkretnie ? Bom ciekawa ,a owijania w bawełnę nie cierpię.

senior A.P.
08-11-2008, 11:52
Co wy z tym pouczaniem ,z jednego ojca jestescie albo matki ???
Ja tu nie widze,zadnych pouczen ,co najwyzej stwierdzania rzeczywistosci.
Czy pouczeniem jest,ze zawsze po spaniu trzeba sie przebudzic ???

jip
08-11-2008, 21:51
Którzy konkretnie ? Bom ciekawa ,a owijania w bawełnę nie cierpię.
Jak mam napisać konkretnie, przecież żadnego konkretu w większości profili tutaj nie widzę, czyżby konkrety przez morza i oceany nie przechodziły? Z kim mam dyskutować, z zamazaną sylwetką? z brakiem informacji? Przecież każdy chciałby wiedzieć jak wygląda, jakie ma zainteresowania ten co mnie poucza. Ja w ciemno jak napisała jp nie kupuję. A mój pies się zastanawia co robią, albo co robili tacy pochowani za brakiem informacji nauczyciele? Lila a jak myślisz, brak informacji to w co się owija?

Mar-Basia
08-11-2008, 21:55
Jip - madry Twoj pies, madry zwierzaczek. Zaczyna mi sie podobac.;)

Malgorzata 50
08-11-2008, 22:21
Jak mam napisać konkretnie, przecież żadnego konkretu w większości profili tutaj nie widzę, czyżby konkrety przez morza i oceany nie przechodziły? Z kim mam dyskutować, z zamazaną sylwetką? z brakiem informacji? Przecież każdy chciałby wiedzieć jak wygląda, jakie ma zainteresowania ten co mnie poucza. Ja w ciemno jak napisała jp nie kupuję. A mój pies się zastanawia co robią, albo co robili tacy pochowani za brakiem informacji nauczyciele? Lila a jak myślisz, brak informacji to w co się owija? Przez kogo się poczułeś pouczony(czy pouczona????) ? A o tym ,że ludzie na forach po prostu wypowiadają swoje zdanie nie słyszałaś? .I ze nie każdy ma ochotę żeby go cały świat znał do piątego pokolenia w dół też nie????A po zatem jeśli nie podoba ci się czyjaś wypowiedź to mu to powiedz wolę takich ,którzy nie posiadają aniołków i gwiazdek w profilu,ale za to mają odwagę powiedzieć co myślą i zwracają się do oponenta wprost od takich którzy zwracają się do enigmatycznych "ktosiów" i każą zgadywać co też autor miał na myśli-jeśli to była myśl oczywiście.nie wypominając już o tym,ze kazdy profil można sobie skomponować dowolnie i nie jest to tak naprawdę ,żadna informacja np ze ktoś jest emeryt co to za info czyli przyganial kocioł......(uwielbiam banalne frazesy odkrywcze)

iksigrek
08-11-2008, 22:54
No i tak. Rozmowa o naszym społeczeństwie, rozmawiają Polacy i każdy ma inne zdanie. A ja tam lubię moją nację i samego siebie też lubię. No samego siebie, to chyba najbardziej. Inne nacje nie są wcale lepsze od nas. Wręcz przeciwnie. My jesteśmy najfajniejsi, najkochansi i najcudowniejsi, poza niektórymi wyjątkami.
A wyjątki, wiadomo! Są potwierdzeniem reguły.

Malgorzata 50
08-11-2008, 23:04
No i tak. Rozmowa o naszym społeczeństwie, rozmawiają Polacy i każdy ma inne zdanie. A ja tam lubię moją nację i samego siebie też lubię. No samego siebie, to chyba najbardziej. Inne nacje nie są wcale lepsze od nas. Wręcz przeciwnie. My jesteśmy najfajniejsi, najkochansi i najcudowniejsi, poza niektórymi wyjątkami.
A wyjątki, wiadomo! Są potwierdzeniem reguły. A co ponarzekać sobie nie można- jacy jesteśmy najfajniejsi skoro nie szanujemy siebie nawzajem-co się przejawia np.w stawianiu samochodów na kopercie ,w nieprzepuszczaniu się na drodze w zajmowaniu miejsca na parkingu podziemnym nad którym stoi jak byk napisane "miejsce do zawracania" w nieżyczliwości ,podejrzliwości robieniu z igły wideł i w tysiącu zwyczajów prosto z buraczanego pola.
Ale fakt nikt nie ma takich smiesznych dowcipów jak my..i do tego durne obce ich nie rozumiejom

iksigrek
08-11-2008, 23:16
Ech Małgosia, Małgosia. Masz szczęście że rozmwiamy na forum. Bo wszystko mogę Ci wybaczyć. Wszystkie uwagi i psioczenie. Ale tego buraka, tego pola i tego tam nie wiem już sam, to zanim bym Ci wybaczył, to dostałabyś takiego kuksańca między żebra, że byś popamiętała. Ja Ci dam nazywać ludzi burakami. Ja jestem ze wsi, a mój tatulek uprawiał buraki, a wcale do matołków się nie zaliczał. Był naprawdę kochanym człowiekiem i bardzo życzliwym.

tadeusz50
08-11-2008, 23:25
Jacku a kto to daje kuksańca kobiecie to raz a dwa burakiem może być mieszczuch od pokoleń

Malgorzata 50
08-11-2008, 23:28
Ech Małgosia, Małgosia. Masz szczęście że rozmwiamy na forum. Bo wszystko mogę Ci wybaczyć. Wszystkie uwagi i psioczenie. Ale tego buraka, tego pola i tego tam nie wiem już sam, to zanim bym Ci wybaczył, to dostałabyś takiego kuksańca między żebra, że byś popamiętała. Ja Ci dam nazywać ludzi burakami. Ja jestem ze wsi, a mój tatulek uprawiał buraki, a wcale do matołków się nie zaliczał. Był naprawdę kochanym człowiekiem i bardzo życzliwym.Kobitę będziesz lał??????? Przecie ja nie o mieszkańcach wsi tylko o ogóle polskiego społeczeństwa.Nie chcesz mi wybaczyć trudno jakos będę musiała z tym żyć.Lubię sobie popsioczyć chociażby po to ,żeby później mieć co z zainteresowaniem czytać bo herbaty z miodem jakos ..niekoniecznie

ostatek
08-11-2008, 23:31
[...] Ja jestem ze wsi [...]
A ja mieszkam na wsi i stwierdzam, że określenie "burak", "kartofel" cieszy się powodzeniem i jest z lubością używane. Określa mentalność - nie człowieka. I co? kuksańca zarobiłam? :confused:
Informacji o mnie w profilu jest chyba też zbyt mało jak na potrzeby Jip-a; informuję, że więcej nie będzie - nie mam skłonności narcystycznych, a źle o sobie mówić nie będę.
Ostatecznie - psy (dziewczynkę i chłopca) mam większe i jest ich dwa razy więcej niż Jip-owych, więc się "nie bojam"... :)

Malgorzata 50
08-11-2008, 23:35
ostatku życie mi i żebra ratujesz mnie też chodziło o pewien typ mentalności ..może niezbyt precyzyjnie się wyraziłam a owa mentalność nie ma nic wspólnego z miejscem zamieszkania.

iksigrek
08-11-2008, 23:44
No przecież wiem że chodzi o mentalność. Na żartach się nie znacie czy co?
Miejsce zamieszkania też ma wpływ na sposób myślenia.Nie ma się co oszukiwać.

Malgorzata 50
08-11-2008, 23:45
No przecież wiem że chodzi o mentalność. Na żartach się nie znacie czy co?
Miejsce zamieszkania też ma wpływ na sposób myślenia.Nie ma się co oszukiwać.
Ufffff odetchnęłam ,bo już się zaczęłam owijać w śpiworek dla bezpieczeństwa moich żeber:D

ostatek
09-11-2008, 00:07
[...] Miejsce zamieszkania też ma wpływ na sposób myślenia.Nie ma się co oszukiwać.
Miejsce urodzenia też... jak ktoś urodził się w stajni to jest koniem... ;) nie ma się co oszukiwać... :)

iksigrek
09-11-2008, 00:55
a ja jestem wysoko urodzony, bo się urodziłem na drugim piętrze

jip
09-11-2008, 10:52
Jeśli się dajemy ogłupiać znaczy- ciemna z nas masa ...co potwierdza moja niemiłą ocenę społeczeństwa,
to wypowiedź Twoja Małgosiu, a ja próbuję się nie dać ogłupić
A o tym ,że ludzie na forach po prostu wypowiadają swoje zdanie nie słyszałaś?

To też Twoja wypowiedź a to, że ja wypowiedziałem się grzecznie nikogo nie obrażając swoje zdanie, to dlatego, że słyszałem. Ale też nie staram się innych zagadać. Uderz w stół...........
A Lila dziękuję nie wiedziałem, masz rację dobry nieprzesiąkliwy owijacz.
Pozdrawiam jip

senior A.P.
09-11-2008, 11:38
Miejsce zamieszkania a a sposob myslenia ?
Miejsce urodzenia a polskosc ???
Pan Jezus tez czlowiek ,tylko ze do bogatych nie nalezal a urodzony chyba w biednej rodzinie.
Moze na pierwsze pytanie odpowiem sobie,ze ma wplyw,bo jak mieszkalem w Polsce nie znalem Murzynow i Zydow.
Mieszkajac w USA poznalem ich dobrze i juz odpowiednio mysle,takze o Polakach w kraju i za granica - plus dla Malgorzaty !
Polakiem nigdy nie bedzie ten co o Polske nie dba !!!
Kochajaca Pana Jezusa Lila wziela go ze stajenki do serca i dobrze postepuje w zyciu.
Takie to sa juz spoleczenstwa .

ostatek
09-11-2008, 12:58
Miejsce zamieszkania a a sposob myslenia ? Miejsce urodzenia a polskosc ??? [...] Polakiem nigdy nie bedzie ten co o Polske nie dba !!!
Seniorze A.P. zejdź z plakatu i przestań miotać hasła wyborcze. O wyborach na - np. "Polaka Forum" powiadomimy Cię specjalne. :) Drodzy Forumowicze - powiadomimy?!

senior A.P.
09-11-2008, 13:14
Czyzbys chciala przejac "dowodztwo nad forum" ?
Co to m123 przekazala juz swe obowiazki .
Bardziej powaznie:
Prosze bez dyktatow - nerwy zawodza ???
To polskie forum mila Pani T.

jip
09-11-2008, 14:12
"Polakiem nigdy nie bedzie ten co o Polske nie dba !!!" napisał senior A.P.
To ja z kolei chciałbym wiedzieć co oznacza wg seniora A.P. dbałość o Polskę, tu wyraźnie proszę poucz mnie. Pozdrawiam jip

Mar-Basia
09-11-2008, 14:15
Seniorze A.P. zejdź z plakatu i przestań miotać hasła wyborcze. O wyborach na - np. "Polaka Forum" powiadomimy Cię specjalne. :) Drodzy Forumowicze - powiadomimy?!

POWIADOMIMY!!!!!!!!

Kazimierz
09-11-2008, 14:41
POWIADOMIMY!!!!!!!!


Wybory takie mnie nie interesują, bo wiem kto ten konkurs wygra w cuglach.

senior A.P.
11-11-2008, 15:26
Zgodnie z zyczeniem "jip-a" nie poucze ale napisze,ze "dbalosc o Polske" oznacza nie tylko jej umilowanie (patriotyzm) ale takze prace dla niej (nie dla obcych),przyspazanie majatku narodwego (nie jego trwonienie),pomoc biednym (nie bogatym),walczenie o nia (bogata i zasobna a nie rozkradanie i sprzedaz) i jak trzeba oddanie nawet za jej wolnosc zycia.
Chcesz wiecej wyjasnien ?

jip
11-11-2008, 15:43
Pięknie dziękuję i ja tak samo myślę i tu zgadzamy się w 100%. Ale czasem wydaje mi się, że udowadniasz to zbyt emocjonalnie, nie można tego bardziej na luzie? Szkoda, że nie pijesz, bo może po kielichu bardziej byś wyluzował? No i nie szukaj wszędzie układów, rozkradaczy, czarownic, ludzie nie wszyscy są tacy źli. Pozdrawiam jip
I ponieważ nie pijesz częstuję Ciebie rogalem Świetomarcińskim, spróbuj pychota. Smacznego
http://images46.fotosik.pl/29/5a764b45a12d6c62.jpg

senior A.P.
11-11-2008, 15:53
Ten poczestunek przyjmuje,tym bardziej,ze amerykanskie ciasta maja za duzo cukru (przeslodzone) a za polskimi wypiekami kazdy emigrant polski teskni.
Smacznego !
Uwazam,ze wszystkie wypieki polskie sa smaczne jezeli ich sie nie zepsuje inna (obca) receptura, jak dla przykladu wedliny z supermarketow ,ktore bedac w Polsce probowalem i przypominaly mi amerykanskie.
Nie ma to jak to co polskie (nawet mysli) !

jip
11-11-2008, 16:07
A to jest specjał robiony tylko w Wielkopolsce z certyfikatem Unii. Przepis na moim blogu jak chcesz sobie upichcić. Naprawdę smaczny jedzony w święto Niepodległości oraz imieniny poznańskiej ulicy Święty Marcin Około 300 ton tego smakołyku poznaniacy wtedy zjadają.

senior A.P.
11-11-2008, 16:19
Co za duzo to niezdrowo !
Na szczescie jeszcze spoleczenstwo polskie nie jest tak otyle jak amerykanskie i zachodnioeuropejskie.
Za przepis dziekuje,postaram sie na twoj blog zagladnac ale chyba pieczenia sie nie podejme ,mam "wstret kulinarny",widocznie jestem z innego "gatunku mezczyzn".

jip
11-11-2008, 16:26
Nie musisz, to podobno bardzo trudne porządnie upiec, ale smaczne to jest. pozdrawiam jip

Malgorzata 50
11-11-2008, 18:39
Jeśli się dajemy ogłupiać znaczy- ciemna z nas masa ...co potwierdza moja niemiłą ocenę społeczeństwa,
to wypowiedź Twoja Małgosiu, a ja próbuję się nie dać ogłupić
A o tym ,że ludzie na forach po prostu wypowiadają swoje zdanie nie słyszałaś?

To też Twoja wypowiedź a to, że ja wypowiedziałem się grzecznie nikogo nie obrażając swoje zdanie, to dlatego, że słyszałem. Ale też nie staram się innych zagadać. Uderz w stół...........
A Lila dziękuję nie wiedziałem, masz rację dobry nieprzesiąkliwy owijacz.
Pozdrawiam jip
jip czemu jak oskarżenie przytaczasz cytaty z moich skromnych wypowiedzi to były stwierdzenia ogólne tak uważam,czy znów kogoś obraziłam ...???????:confused:

Malgorzata 50
11-11-2008, 18:42
Czyzbys chciala przejac "dowodztwo nad forum" ?
Co to m123 przekazala juz swe obowiazki .
Bardziej powaznie:
Prosze bez dyktatow - nerwy zawodza ???
To polskie forum mila Pani T.
Spokój mi tu!!!!! Tym forum nikt nie dowodzi!!!! Każdy pisze jak mysli albo jak chce ,żeby inni myśleli ,ze myśli i ma do tego prawo -spierajmy się dogryzajmy sobie piszmy co nam w duszy gra bez obawy ,że znów się ktoś obrazi -paranoja!!!!!:rolleyes:

jip
11-11-2008, 19:12
tak mi jakoś pasowało, ale to też nie z ta myślą aby Cię zawstydzać, a raczej dla rozgrzania dyskusji a już sam nie wiem, czasem tak lubię, tak ogólnie. Pozdrawiam jip. ;)

Malgorzata 50
11-11-2008, 19:25
Ale w ten leniwy dzień świąteczny najwyraźniej nie chce nam się dyskutowac o społeczeństwie polskim..i dobrze ,też pozdrawiam

ewikomega
11-11-2008, 19:38
Co za duzo to niezdrowo !
Na szczescie jeszcze spoleczenstwo polskie nie jest tak otyle jak amerykanskie i zachodnioeuropejskie.
Za przepis dziekuje,postaram sie na twoj blog zagladnac ale chyba pieczenia sie nie podejme ,mam "wstret kulinarny",widocznie jestem z innego "gatunku mezczyzn".
Rogaliki polskie tak nie tuczą jak jedzenie amerykańskiehttp://www.voila.pl/043/stum0/?1nie wcinam się w ten wątek. Dzisiaj zachowałam się jak pszczółka szachrajka dlaczego?
Godzinę temu wróciłam z Muzeum Wojska i słuchajcie Państwo,
mój mąż jest wiekowym starszym Panem /pamięta przemówienia marszałka/-mało nie zgnietli jego ,były tłumy
ludzi- rzodkiewek, które kiedyś na wierzchu były czerwone-dlaczego????? , ale w środku białe - dowód miałam dzisiaj widząc tłumy, a może się mylę ,to dzisiaj było tylko z ciekawości , aby zobaczyć najnowszy sprzęt wojskowy.Nie zajmuję się na dzień dzisiejszy polityką, ale dzisiaj jest szczególny dzień.
Foto reportaż - kolaż z Muzeum i nie tylko na moim profilu w galerii , jeżeli interesuje to Państwa.

iksigrek
11-11-2008, 21:27
Spokój mi tu!!!!! Tym forum nikt nie dowodzi!!!! Każdy pisze jak mysli albo jak chce ,żeby inni myśleli ,ze myśli i ma do tego prawo -spierajmy się dogryzajmy sobie piszmy co nam w duszy gra bez obawy ,że znów się ktoś obrazi -paranoja!!!!!:rolleyes:
No włśnie. żeby nie obrażać się o byle co. Przecież każdy z nas, no może prawie każdy ma w sobie jakieś piękno i coś dobrego, co warto zauważyć:)

Malgorzata 50
11-11-2008, 22:09
Rogaliki polskie tak nie tuczą jak jedzenie amerykańskiehttp://www.voila.pl/043/stum0/?1nie wcinam się w ten wątek. Dzisiaj zachowałam się jak pszczółka szachrajka dlaczego?
Godzinę temu wróciłam z Muzeum Wojska i słuchajcie Państwo,
mój mąż jest wiekowym starszym Panem /pamięta przemówienia marszałka/-mało nie zgnietli jego ,były tłumy
ludzi- rzodkiewek, które kiedyś na wierzchu były czerwone-dlaczego????? , ale w środku białe - dowód miałam dzisiaj widząc tłumy, a może się mylę ,to dzisiaj było tylko z ciekawości , aby zobaczyć najnowszy sprzęt wojskowy.Nie zajmuję się na dzień dzisiejszy polityką, ale dzisiaj jest szczególny dzień.
Foto reportaż - kolaż z Muzeum i nie tylko na moim profilu w galerii , jeżeli interesuje to Państwa.
ewikomego nie ma monopolu na watki i powiedzenie czegoś to tu to tam to nie jest wcinanie się bynajmniej tylko wielorakość zainteresowań.....

ostatek
11-11-2008, 22:42
No włśnie. żeby nie obrażać się o byle co. Przecież każdy z nas, no może prawie każdy ma w sobie jakieś piękno i coś dobrego, co warto zauważyć:)
Jacku, post Seniora A.P. był adresowany do mnie, prawie imiennie... jako odpowiedź na moją "krytykę" Jego przemówień z mównicy/ambony/plakatu wyborczego. Posty - jako żywo - skojarzyły mi się z kampanią wyborczą i wykrzykiwaniem haseł. Mam uczulenie na wszelkie próby nawracania mnie i "przekabacania", więc uciekam przed tym jak diabliczka przed kropidłem... Przyznaję, "ździebko" mnie poniosło (za całokształt, zresztą) i zachowałam się zbyt emocjonalnie (swoje zachowanie Senior A.P. niech ocenia - lub nie - sam)... ale żeby od razu się obrażać? ;) jestem daleka od obraz wszelakich; mam nadzieję, że spotkam się z Seniorem w wielu jeszcze dyskusjach... również w tych iskrzących, bo braku iskier nie mogę zagwarantować...:)
Dla Twojej wiadomości, Jacku - lubię Seniora A.P. Proszę, uwierz na słowo, że doceniam Jego wewnętrzne piękno i dobro (ma w sobie tego więcej, dużo więcej, niż pokazuje), ale będę bronić swoich przekonań jak niepodległości... :cool:

iksigrek
11-11-2008, 22:56
ostatek :) :) :)

senior A.P.
12-11-2008, 11:20
Jakiez piekno mozna dostrzec w starym czlowieku poza pieknem duszy ?
"Ostatku" !
Wiesz dobrze,ze zolnierz zawsze szuka godnego przeciwnika do kazdej walki i jak to na wojnie bywa zolnierz strzela a Pan Bog kule nosi.
Nie wiem czy faktycznie strzelas kiedys z autentycznej broni palnej i znasz zasady strzelania oraz odczulas to co sie wowoczas ze strzelajacym dzieje.
Jest stare powiedzenie : "za nim strzelisz,to naladuj !" - warto o tym pamietac.
Znajac wiele kobiet w swoim zyciu przekonalem sie ,ze kobiety dziela sie na cierpliwe i niecierpliwe (nie chodzi o bol ale o czas). Aby je "podgrzac" do dzialania trzeba stosowac rozne metody,jedna z nich stosuje w dyskusji z Toba.
Lila juz dawno sie w tym zorientowala (jak ja strzelam) i stosuje odpowiedni kontratak.
M123 nie zna sie wogole na "sztuce wojennej" i ma serce latajacego ptaka,ktory wie na ktorym drzewie usiasc aby nie polamac skrzydel,czuje sie bardzo pewnie na forum z wiadomych wzgledow.
Jest tez na forum (caly czas trzymam sie tematu "spoleczenstwo" wiec prosze sie niecierpliwic) kilka seniorek "idealistek",ktore aby dobitnie nie nazwac (jak w starciu z Malgorzata50) zaslugujacych na inna "sztuke wojenna" ale o tym innym razem.
Sa tez "staruszkowie" lub ich udajacych ,ktorzy chyba w wojsku nie sluzyli (ich strata ,bo nie mieli przerwy w zyciorysie),ktorzy kierujac "ogien" do mnie sami sie okaleczaja,bo pociski trafiajac na twardy cel odbija sie i rania nawet strzelajacego,jak narazie dam tym "strzelcom" spokoj z wielu powodow .
Reasumujac ocene "spoleczenstwa na forum",Ciebie "ostatku" i inne Panie bede zagrzewal do dalszej "walki" aby to dobre forum nie stalo sie "katarynka staruszkow".
O iskrzenie nie martw sie ,bo na forum jest bardzo duzo strazakow,zjawiaja sie po paru sekundach,mam nadzieje,ze w poblizu Ciebie jest tez jakas "remiza strazacka" (cos na ten temat wiem) - prawda ?
A wiec do dziela przy srodzie z Pozdrowieniami !

senior A.P.
12-11-2008, 12:02
Oj talentow to ci u nas nie brak,gorzej z ich wykorzystaniem.
Polska nie potrafi wyprodukowac wlasnego samochodu osobowego .
Dobrze,ze umiemy produkowac papier toaletowy !
Taka Korea potrafi a my co ???
Zazdroszcze im przebicia na rynku samochodowym ,nie wspominajac Japonczykow.
Dlaczego tak sie dzieje ?
Kiedys ruscy dali nam "Pobiede" ,po pewnym czasie nawet zezwolili uksztaltowac jej du.. i to to jezdzilo po polskich drogach spalajac 13,5 litra/100km,potem zlitowali sie Wlosi i Gierek zafundowal na pudelko do ktorego wsiadlo 13 studentow i jeszcze jechalo.
Wprawdzie mielismy Syrenke i to jaka ale co z tego jak byl "prikaz" i trzeba bylo sluchac !
Ale,zeby dzisiaj w demokracji inzynierow polskich nie bylo to i zawisc mnie bierze !

senior A.P.
12-11-2008, 15:13
To pewnie watek trzeba zamknac ,choc mnie owoc zakazany smakuje.

senior A.P.
12-11-2008, 15:15
A dyskutujemy przeciez tutaj o spoleczenstwie polskim a nie o zazdrosci i zawisci - prawda m123 ?

Mar-Basia
12-11-2008, 17:07
A dyskutujemy przeciez tutaj o spoleczenstwie polskim a nie o zazdrosci i zawisci - prawda m123 ?

Masz racje, post zostal przeniesiony z warki "zazdrosc i zawisc" - pewnie byly na to powody.

Mar-Basia
12-11-2008, 18:00
Oj talentow to ci u nas nie brak,gorzej z ich wykorzystaniem.
Polska nie potrafi wyprodukowac wlasnego samochodu osobowego .
Dobrze,ze umiemy produkowac papier toaletowy !
Taka Korea potrafi a my co ???
Zazdroszcze im przebicia na rynku samochodowym ,nie wspominajac Japonczykow.
Dlaczego tak sie dzieje ?
Kiedys ruscy dali nam "Pobiede" ,po pewnym czasie nawet zezwolili uksztaltowac jej du.. i to to jezdzilo po polskich drogach spalajac 13,5 litra/100km,potem zlitowali sie Wlosi i Gierek zafundowal na pudelko do ktorego wsiadlo 13 studentow i jeszcze jechalo.
Wprawdzie mielismy Syrenke i to jaka ale co z tego jak byl "prikaz" i trzeba bylo sluchac !
Ale,zeby dzisiaj w demokracji inzynierow polskich nie bylo to i zawisc mnie bierze !

Wlasnie ten post byl w "zazdrosci i zawisci" - i zostal przeniesiony do Spolecznosci - jako nie majacy zadnego zwiazku z tematem. Nie mieszajmy termatow i napewno bedzie lepiej. Chyba sie zgodzisz z tym? Jezeli wogole potrafisz sie zgodzic z czyms co nie jest twoja "teoria".

senior A.P.
12-11-2008, 18:10
Nie zauwazylas,ze z tym co dobre to sie zgadzam ?

jip
12-11-2008, 19:20
Nie zauwazylas,ze z tym co dobre to sie zgadzam ?
Gdzieś mnie zapytałeś czy byłem w wojsku? trochę byłem, pewno będziesz pytał kim? i co mam napisać?, że politycznym, może byś się ucieszył, a poważnie Twoje posty nieraz mi przypominają działanie politycznych, tu uszczypnął tam coś walnął, wiesz czemu, żeby morale poznać, i też wszędzie było go pełno, i to raczej z takimi małymi głupotami. Poszczuć, podjudzić, napuścić, podsłuchać co inni mówią, no i wykorzystać, ale taką on miał naturę, nic za to nie mógł, miał to w genach i partyjnych przykazaniach. Też mówił, że zgadza się z tym co dobre, ale dobre wg niego. Pozdrawiam jip

senior A.P.
13-11-2008, 10:52
Mylisz sie !
Politrucy w wojsku za PRL-u mieli najwiecej do powiedzenia wraz z sekretarzem PZPR - to oni ksztaltowali "swiadoma dyscypline",po nich szli "uszatki" (pion WSW) a na trzecim miejscu dopiero wlasciwe d-two.
Nie obawiaj sie pisac o wojsku,dzisiaj jest jeszcze "lepiej" z calkowitym "przeswietleniem" - "pelna plastelina" !
Nie zapomnij ,ze ja bylem oficerem pionu technicznego a nie politycznego,rodzynkiem bezpartyjnym,ktory politrukow przyprawial o bol glowy,jak niektorych dyskutantow na tym forum.
Czuwaj !

jip
13-11-2008, 18:24
Mylisz sie !
Politrucy w wojsku za PRL-u mieli najwiecej do powiedzenia wraz z sekretarzem PZPR - to oni ksztaltowali "swiadoma dyscypline",po nich szli "uszatki" (pion WSW) a na trzecim miejscu dopiero wlasciwe d-two.
Nie obawiaj sie pisac o wojsku,dzisiaj jest jeszcze "lepiej" z calkowitym "przeswietleniem" - "pelna plastelina" !
Nie zapomnij ,ze ja bylem oficerem pionu technicznego a nie politycznego,rodzynkiem bezpartyjnym,ktory politrukow przyprawial o bol glowy,jak niektorych dyskutantow na tym forum.
Czuwaj !
Czytając Twoje posty, nie sądzę, żebyś przyprawiał o ból głowy politruków, lub kogoś na tym forum, poważnie mówiąc niektóre wypowiedzi u mnie, (podkreślam u mnie, nie wiem co sądzą inni) budzą politowanie i uśmiech, są bardzo naiwne i próbują być nieudolnie wymierzone i to na siłę w kogoś, w tego urojonego przez Ciebie wroga, po co Ci to, w ten sposób świata sobie nie podporządkujesz, ani nie sprawisz, żeby wszyscy myśleli tak jak Ty, jedynie co możesz zyskać to zdenerwowanie i podniesienie ciśnienia. Daj sobie więcej luzu. Pozdrawiam jip

senior A.P.
13-11-2008, 21:37
Ty wiesz,ze mi akurat brakuje twego politowania ?
Bardzo sobie cenie takie "swieze autorytety" na forum jak ty.Mam wowczas swiadomosc,ze wiecej litosci na forum seniora juz nie znajde.Poprostu inni litosciwi juz pekli i moim losem przestali sie przejmowac.
Mam nadzieje,ze ty mnie nie opuscisz po podpisaniu kontraktu - prawda ?
O naiwnosci radze ci cos wiecej poczytac na innych stronach tu jej nie znajdziesz ,bowiem tu sa tylko przekonani do swoich racji,wiec jak ich moge przekonac ze swa smiesznoscia.
Z "luzem" ( to cos nowego dla mnie,nie znam takiego jezyka,choc w wojsku cos slyszalem o "luzakach i zupakach") to raczej wystartuj do sierzantow,mam nadzieje,ze to nie twoj korpus z wojska o ktorym wspominales. Ten korpus zaczyna sie od kaprala,pewne podobienstwa tu upatruje.

kufa86
14-11-2008, 00:49
Mylisz sie !

Nie zapomnij ,ze ja ........ktory politrukow przyprawial o bol glowy,jak niektorych dyskutantow na tym forum.
Czuwaj !
Raczej o śmiech pusty, obywatelu Szwejk.

senior A.P.
14-11-2008, 11:01
O widze,ze posilki z forum o2 zaproszono.
No tak, rozumie,etatowi nie moga sobie dac rady .

senior A.P.
22-11-2008, 10:17
Wczoraj odegrano scene z
"serialu sejmowego" w roli glownej poslanki Kruk,ktora jak twierdza niektorzy "byla chora" i nalezal sie jej odpoczynek zdrowotny choc ona uparla sie w tym dniu pracowac w Sejmie RP.
Odbieralem te obrazy telewizyjne z dziwnym uczuciem niesmaku,ktore przeciez caly swiat ogladal na portalu tvn24.
To ze Polacy (mezczyzni i kobiety) pija to nie nowosc dla swiata ale aby posunac sie do tego, by do pracy przychodzic zmeczony,pijany,niewyspany,chory to obcokrajowcom w glowie sie nie miesci.
Ciekawym pozostaje fakt ,ze akurat na poslanke czekala telewizja i dziennikarze i zrobiono z tego dosc ciekawy pokaz w odpowiednim celu.
Rodacy jak dlugo jeszcze sami czy ktos nas bedzie osmieszal ?

senior A.P.
26-11-2008, 14:23
A dzisiaj bomba medialna !
Polska w ogonku pijacych panstw UE !
Bracia i siostry,co sie z Wami dzieje ,w Polsce pijanstwo spada ?
To chyba spoleczna zasluga KK.
W dalszej jednak czesci artykulu dowiaduje sie ,ze wzrasta spozycie piwa i wina - nie napisano czyja to zasluga ,nie przypuszczam,ze wszystkiemu jest winien pralat Jankowski ?
Palikot tez z browarami nie wiele ma do czynienia,zreszta zalozyl caly swoj majatek ,ze ma racje .
Cos mi tu Urbanem pachnie.

jip
26-11-2008, 14:50
No zostało Ci jednak parę wątków do obskoczenia. podpowiem Ci:
Piosenka kabaretowa, Pszczółki -czyli te co lubią miód. Cz.XVII
Jestem babcią , Witaj... ...Przedstaw się ...cz.III.., a zresztą sam sobie szukaj. Pozdrawiam jip

senior A.P.
26-11-2008, 15:02
A czemu nie - obskoczymy ,dopiszemy nowe - malo nas a jakos wszedzie nas pelno.
Zal serce sciska du.. bolesc czuje ?

z centrum
30-11-2008, 13:13
A dzisiaj bomba medialna !
Cos mi tu Urbanem pachnie.
fragment z www.wp.pl ale od rana jest to na czerwono w TVP Info
"Tusk: gdybym wiedział, nie pchałbym się w to rządzenie
- Sytuacja finansowa na świecie jest nieporównywalnie gorsza, niż to się wydawało. Gdybym wiedział na czym będzie polegało moje rządzenie, nie pchałbym się, bo ani to pasjonujące, ani przyjemne. Przez emerytury pomostowe wyłysieję i stracę 15%, ale wezmę na siebie ten brud, którego inni nie chcieli dokończyć - na tak szczere sformułowania zdobył się premier Donald Tusk na zamkniętym spotkaniu, które miało miejsce przed dwoma tygodniami. "
akurat emerytury pomostowe to chciał nie chciał ale musiał bo to wynikało z ustaw sprzed 10 lat - ot, a wystarczyło wyprowadzić na salony gabinet cieni Jana Marii Rokity.

araad
30-11-2008, 16:23
Ku pokrzepieniu zmartwionych forumowiczów nie ma na nas mocnych 100 lat a wciąż aktualne:D
Jak pisze prof. Małgorzata Szpakowska w zbiorowej pracy "Obyczaje polskie. Wiek XX w krótkich hasłach", w 1900 r. ukazała się w Krakowie broszura "Kanalizacya miasta Warszawy jako narzędzie judaizmu i szarlataneryi w celu zniszczenia rolnictwa polskiego oraz wytępienia ludności słowiańskiej nad Wisłą". Wskazywano tam na zgubne konsekwencje "kanalizacyi narzuconej przez hygienistów i inżynierów semicko-germańskich i reklamowanej jako szczyt postępu przez prasę na żołdzie żydowskim". Wara przebiegłym Żydom od rdzennie polskich odchodów - argumentowali patriotyczni tradycjonaliści, czteroosobowa rodzina produkuje rocznie tonę ekskrementów - wyliczano. Pozbawienie polskich rolników tych zasobów bezpłatnego - i jak wówczas uważano: znakomitego - nawozu uniemożliwi im konkurowanie na światowym rynku. Ziemia za żydowskie pieniądze przejdzie w germańskie łapy. To, że przy okazji sporu o kanalizację obrońcy tradycyjnej polskości wywiesili na swym sztandarze polskie g...o, jakoś im nie przeszkadzało.
Senior i pozostali zmartwieni chyba się ucieszą nareście:D

Lila
30-11-2008, 17:24
Ku pokrzepieniu zmartwionych forumowiczów nie ma na nas mocnych 100 lat a wciąż aktualne:D
Jak pisze prof. Małgorzata Szpakowska w zbiorowej pracy "Obyczaje polskie. Wiek XX w krótkich hasłach", w 1900 r. ukazała się w Krakowie broszura "Kanalizacya miasta Warszawy jako narzędzie judaizmu i szarlataneryi w celu zniszczenia rolnictwa polskiego oraz wytępienia ludności słowiańskiej nad Wisłą". Wskazywano tam na zgubne konsekwencje "kanalizacyi narzuconej przez hygienistów i inżynierów semicko-germańskich i reklamowanej jako szczyt postępu przez prasę na żołdzie żydowskim". Wara przebiegłym Żydom od rdzennie polskich odchodów - argumentowali patriotyczni tradycjonaliści, czteroosobowa rodzina produkuje rocznie tonę ekskrementów - wyliczano. Pozbawienie polskich rolników tych zasobów bezpłatnego - i jak wówczas uważano: znakomitego - nawozu uniemożliwi im konkurowanie na światowym rynku. Ziemia za żydowskie pieniądze przejdzie w germańskie łapy. To, że przy okazji sporu o kanalizację obrońcy tradycyjnej polskości wywiesili na swym sztandarze polskie g...o, jakoś im nie przeszkadzało.
Senior i pozostali zmartwieni chyba się ucieszą nareście:D

W Warszawie było tylu Żydów ,że ***** pewnikiem było polsko -żydowskie .
Precz z mieszaniem gówna ~!!

araad
30-11-2008, 17:26
I tu się mylisz nasze jest inne ma "glanc" a te inne to takie pospolite g...wna.

Lila
30-11-2008, 17:30
I tu się mylisz nasze jest inne ma "glanc" a te inne to takie pospolite g...wna.

Toteż mówię ,precz z mieszaniem.:D
To na glanc winno być osobno ,z pietyzmem i szacunkiem potraktowane .

araad
30-11-2008, 17:33
No i co to za dyskusja jak się śmieję ej zawiodłem się na Tobie:D .Pozdrawiam

tadeusz50
30-11-2008, 17:38
I do czego to doszło ***** z glancem, czy też bez.

senior A.P.
01-12-2008, 14:24
"precz z mieszaniem" - czego i gdzie ?
"Pamietaj chemiku mlody,ze sie wlewa kwas do wody !"

senior A.P.
04-12-2008, 15:14
Wyszlo na to,ze spoleczenstwo polskie dopiero teraz zrozumialo na kogo zaglosowalo.

Lila
04-12-2008, 15:23
Wyszlo na to,ze spoleczenstwo polskie dopiero teraz zrozumialo na kogo zaglosowalo.

Społeczeństwo polskie nie miało specjalnego wyboru.

senior A.P.
04-12-2008, 15:26
Jezeli nie mam wyboru to nie glosuje .

senior A.P.
11-12-2008, 15:06
A na glosowanie sie zanosi .
Poczta okrezna dowiaduje sie o wielkim niezadowoleniu spoleczenstwa polskiego z rzadow partyjnych obecnej koalicji.

Jezeli poprzednie koalicje sie nie sprawdzily (PiS-u z LPR i SO),teraz PO z "inteligentna wiocha",to jaka jeszcze mozna w Polsce stworzyc koalicje aby narod byl zadowolony ?

Mnie sie wydaje,ze najlepsza bylaby Polska Partia Biednych z jakas partia "piwa". Jedni by walczyli o kase a drudzy o piwo.

Kazimierz
11-12-2008, 15:44
A na glosowanie sie zanosi .
Poczta okrezna dowiaduje sie o wielkim niezadowoleniu spoleczenstwa polskiego z rzadow partyjnych obecnej koalicji.

Jezeli poprzednie koalicje sie nie sprawdzily (PiS-u z LPR i SO),teraz PO z "inteligentna wiocha",to jaka jeszcze mozna w Polsce stworzyc koalicje aby narod byl zadowolony ?

Mnie sie wydaje,ze najlepsza bylaby Polska Partia Biednych z jakas partia "piwa". Jedni by walczyli o kase a drudzy o piwo.

Jeszcze sie taka koalicja nie urodzila, ktora by wszystkim dogodzila, ot co.

jip
11-12-2008, 16:12
A na glosowanie sie zanosi .
Poczta okrezna dowiaduje sie o wielkim niezadowoleniu spoleczenstwa polskiego z rzadow partyjnych obecnej koalicji.

Jezeli poprzednie koalicje sie nie sprawdzily (PiS-u z LPR i SO),teraz PO z "inteligentna wiocha",to jaka jeszcze mozna w Polsce stworzyc koalicje aby narod byl zadowolony ?

Mnie sie wydaje,ze najlepsza bylaby Polska Partia Biednych z jakas partia "piwa". Jedni by walczyli o kase a drudzy o piwo.
Z jakich Ty źródeł masz informacje o tym niezadowoleniu?, ja słyszałem, że ponad połowa 52% popiera, sam nie wiem dlaczego, ale podobno tak jest, to i pewno wyborów wcześniej nie będzie, chyba, że samolot rozleci się nie na ziemi a w powietrzu.

senior A.P.
12-12-2008, 02:42
Z jakich zrodel ?
Z satelitarnych ,obserwacja podworek przez cala dobe.