PDA

View Full Version : Kochajmy sie Polacy !

senior A.P.
23-10-2008, 11:03
Po zalozonym temacie wczesniej (nie pamietam przez kogo) o kochaniu innej narodowosci na polskim forum,ktory zostal juz zamkniety,propnuje milosc wsrod Polakow.
Tak sie sklada,ze duzo ostatnio jest narzekan na Polakow,ze nie potrafia sie szanowac ,wzajemnie sobie pomagac czy nawet milowac - chce otworzyc na tym forum dyskusje na temat (jak wyzej) aby ten stan rzeczy zmienic.
Polak Polakowi zazdrosci,ze jest bogatszy,ma dom ,samochod,jezdzi na zagraniczne wczasy,bywa w sanatoriach,poprostu stac go na to , a inny cale zycie klepie biede i ledwo wiaze koniec z koncem.
Moze tak wzajemnie sobie doradzimy w ramach milosci,jak zyc aby nam bylo lepiej. Nie wzorujmy sie na takim milowaniu jak chociazby premier z prezydentem polskim,ktorzy nie tylko,ze sie nie miluja ale sobie i nam szkodza.
Badzmy ludzmi wzajemnie szanujacymi sie,przyjaznymi i szczerymi.
Dbajmy o wlasne dobro wzajemnie sobie pomagajac,badzmy uczciwi i prawdomowni,wytykajmy zlo ,pokazujmy dobro.
Zacznijmy milowanie i zmiany nalepsze.

Lila
23-10-2008, 11:21
Ja kocham Polaków.Szczególnie jednego....chyba ..? ...nadal ?Choć ,czy ja wiem ? Tyle lat...

senior A.P.
23-10-2008, 11:37
Z tym kochaniem jednego tez bywa roznie.Ja dla przykladu kocham wszystkich ludzi dobrej woli.
Jezeli ludzie beda sie milowali,nie bedzie nigdy klotni,tak miedzy dwojgiem ludzi jak i w calym spoleczenstwie.
Zalozmy,ze jest troje ludzi,dwoje sie z nich wzajemnie miluje i darzy szacunkiem a ten trzeci zabiega o milosc ale nie potrafi wspolzyc na zasadach partnerskich.Wtedy nastepuje zgrzyt i nastawianie tych milujacych sie przez tego trzeciego na siebie i juz jest wojna.
Tak bywa z pewnymi narodami,ktore przyszly zamieszkiwac u nas w Polsce.
Obserwujac zycie roznych narodow w USA zaobserwowalem jedna znamienna rzecz - ludzie narodowosciowo tworza erie zamieszkiwania i jezeli ktos w tych eriach zamieszka z innych narodowosci nastepuja natychmiast klotnie,bo przeciez to juz jest inny narod. Afroamerykanie nie moga mieszkac z ludnoscia biala i tam gdzie wejda bardzo czesto to biali musza sie wyniesc do innych miejsc (przykladow wiele z duzych miast USA).
Kazda narodowosc ma swoje zalety i wady ,warto wiec pamietac o nie mieszaniu sie doslownym,bo tylko kulturalni ludzie o pewnym poziomie inteligencji potrafia wspozyc z soba.
Polacy to inteligentny narod i w wiekszosci milosierny,choc inni chca w nas te cechy zniszczyc.

Kazimierz
23-10-2008, 11:39
Ja kocham Polaków.Szczególnie jednego....chyba ..? ...nadal ?Choć ,czy ja wiem ? Tyle lat...

Uprzedziliście mnie na tym wątku, Lilu i seniorze! Podobny apel wyraziłem na innym, o parę chwil wcześniej.
Wszyscy dobrzy ludzie łączmy się w walce ze złem.

Cel strategiczny: walka z globalnym złem.

Wytrwajmy w tej walce.

senior A.P.
23-10-2008, 11:49
I to jest to czego nam Polakom i wszystkim dobrym ludziom na swiecie potrzeba.
Obserwuje teraz stan swiadomosci ludzi amerykanskich przed wyborami w USA i przerazaja mnie ich bezposrednie wypowiedzi,ktorych napewno nie podadza media. Wczorajszy dzien w tv krolowal w reklamach Mc Cain w stosunku czasowym 10:1 (10 min. McCain ,1 min. Obama) o czym to swiadczy - przeciez ludzie nie sa slepi !
I tak bywa na wielu przykladach jak panoszy sie zlo ale prawda napewno zwyciezy wczesniej czy pozniej choc padna strzaly i poleje sie krew.
Podobnie w Polsce - co widzimy w publicznych przekaziorach ,kogo sie popiera a kogo osmiesza ?

senior A.P.
23-10-2008, 13:41
Wspomne tu o zachowaniach ludnosci wiejskiej i miejskiej.Gdy jeszcze chodzilem do 4-ro letniego liceum,mielismy mundurki,czapki z daszkiem twardym (chyba jakis wczesny plastik),tarcze na ramieniu z numerem LO to byla cicha rywalizacja uczniowska miedzy spolecznoscia wiejska i miejska. Na tych ze wsi mieszczanie patrzyli z gory i jakas pogarda ale bardzo zazdroscili nam wynikow w nauce,bo wlasnie wiejskie dziewczyny i chlopcy osiagali te wyniki lepsze.Pamietam jak na jedej z pogadanek wychowawczyni chciala nam zaszczepic "rownosc ", a byly to przeciez czasy PRL-u , powiedziala nam wszystkim bardzo madre zdanie : "Nie pochodzenie a rozum stawia nas na piedestale".
Warto o tym pamietac mili forumowicze w doroslym zyciu.
My Polacy kierujmy sie rozumem,ktory w dzisiejszych czasach zamula nam obca propaganda.
Wystarczy ja tylko dostrzec,wyeliminowac a milosc i przyjazn zapanuje miedzy nami.

Pani Slowikowa
23-10-2008, 13:50
Po zalozonym temacie wczesniej (nie pamietam przez kogo) o kochaniu innej narodowosci na polskim forum,ktory zostal juz zamkniety,propnuje milosc wsrod Polakow.
Tak sie sklada,ze duzo ostatnio jest narzekan na Polakow,ze nie potrafia sie szanowac ,wzajemnie sobie pomagac czy nawet milowac - chce otworzyc na tym forum dyskusje na temat (jak wyzej) aby ten stan rzeczy zmienic.
Polak Polakowi zazdrosci,ze jest bogatszy,ma dom ,samochod,jezdzi na zagraniczne wczasy,bywa w sanatoriach,poprostu stac go na to , a inny cale zycie klepie biede i ledwo wiaze koniec z koncem.
Moze tak wzajemnie sobie doradzimy w ramach milosci,jak zyc aby nam bylo lepiej. Nie wzorujmy sie na takim milowaniu jak chociazby premier z prezydentem polskim,ktorzy nie tylko,ze sie nie miluja ale sobie i nam szkodza.
Badzmy ludzmi wzajemnie szanujacymi sie,przyjaznymi i szczerymi.
Dbajmy o wlasne dobro wzajemnie sobie pomagajac,badzmy uczciwi i prawdomowni,wytykajmy zlo ,pokazujmy dobro.
Zacznijmy milowanie i zmiany nalepsze.
o
te tzw "wady" Polakow mozna oskarzyc kazda inna narodowosc.. Wiem cos na ten temat zyjac jednoczesnie w trzech krajach.. To sa po prostu wady ludzkie a nie czysto polskie..
Ja JESTEM DUMNA I CIESZE SIE Z SUKCESOW POLAKOW
serce mi rosnie jak widze ze jakas rodzina czy poszczegolna osoba tutaj wspaniale sobie radzi..
Wczoraj moj maz lecial samolotem z pania z Krakowa.. naukowcem fizykiem .. na sympozjum w Triescie.. Opowiadala mu troche o swojej pracy i wszystkich rozjazdach po swiecie..
Bardzo mi bylo przyjemnie ze tacy Polacy nas reprezentuja po wszystkich krajach..

senior A.P.
23-10-2008, 14:04
Napewno to jest przyjemne dla wszystkich Polakow gdy inne narody mowia i oceniaja nas dobrze ale czy to wychodzi na zewnatrz ?
To nie moze byc tylko tak,ze "mamo chwala nas my ciebie a ty nas" - co pisza swiatowe media o Polakach, ile juz bylo sprzeciwow i to oficjalnych aby zaprzestano pisac o "polskich obozach koncentracyjnych" - w imie czego tak sie pisze w dodatku przez czyje i jakie media ?
Czy pisze sie o siagnieciach polskich naukowcow tak jak pisze sie o naukowcach innych narodow ? Czy pokazuje sie polskie patenty i osiagniecia mysli technicznych ?
Pisze sie ale ale o zlych postepakach pewnej grupy polakow (przez male "p"), na podstawie ,ktorych robi sie z nas pijakow,zlodzieji,oszustow,rasistow,nacjonalistow, antysemitow i wszystko zlo jakie mozna zarzucic kazdemu marginesowi roznych narodow.

Pani Slowikowa
23-10-2008, 14:11
Napewno to jest przyjemne dla wszystkich Polakow gdy inne narody mowia i oceniaja nas dobrze ale czy to wychodzi na zewnatrz ?
To nie moze byc tylko tak,ze "mamo chwala nas my ciebie a ty nas" - co pisza swiatowe media o Polakach, ile juz bylo sprzeciwow i to oficjalnych aby zaprzestano pisac o "polskich obozach koncentracyjnych" - w imie czego tak sie pisze w dodatku przez czyje i jakie media ?
Czy pisze sie o siagnieciach polskich naukowcow tak jak pisze sie o naukowcach innych narodow ? Czy pokazuje sie polskie patenty i osiagniecia mysli technicznych ?
Pisze sie ale ale o zlych postepakach pewnej grupy polakow (przez male "p"), na podstawie ,ktorych robi sie z nas pijakow,zlodzieji,oszustow,rasistow,nacjonalistow, antysemitow i wszystko zlo jakie mozna zarzucic kazdemu marginesowi roznych narodow.

Tak bo zlo jest bardziej denerwujace.. Nie tylko polskie zlo ale innych tez.. Zobacz jak chetnie media opowiadaja o kryminalnych wydarzeniach a jak skapo o tych dobrych.. Widocznie ludzie maja apetyt na zle wiadomosci aby pocieszyc sie z samego rana roznymi sensacjami.. i nieszczesciami INNYCH.. Najfajniej jest zrzucic wine na kogos aby podreperowac wlasne sumienie.

senior A.P.
23-10-2008, 14:22
To nie ludzie maja apetyt na zle wiadomosci,ludzie w calym swiecie maja juz dosc udreczenia wszelkimi ustrojami wprowadzanymi im na sile od zarania ludzkosci.
Apetyty maja zli ludzie ,bo sa ciagle nienasyceni ludzka krzywda.Im ciagle malo,malo i chca wiecej - to zwierzeta a nie ludzie,zreszta porownanie do zwierzat jest nie adekwatne,bo lew gdy sie naje odchodzi od swojej ofiary,niedzwiedz rabnie lapa i pojdzie dalej ale czlowiek - hiena bedzie caly czas krazyl wokol swojej ofiary i czekal aby dalej wbic zeby w jej scierwo.

Pani Slowikowa
23-10-2008, 14:30
- hiena bedzie caly czas krazyl wokol swojej ofiary i czekal aby dalej wbic zeby w jej scierwo.

no przeciez to tez jest zwierze:D
Nic co ludzkie nie jest nam obce:D

Mysle ze banie sie i chec sensacji jest typowe dla ludzi.. nawet nie musza byc oni zli.. Zobacz na jakich walorach wychowuje sie male dzieci.. np pokazujac im filmy horrou w okresie Haloween:rolleyes:

senior A.P.
23-10-2008, 14:59
Starszenie dzieci ma tez swoj cel.Przeciez pamietamy czym nas straszono jak bylismy dziecmi.
Haloween wg.mnie jest wymyslem diablow i wszystkie ich symbole sa w tym cudactwie cywilizacyjnym zawarte.
Szkoda tych biednych dzieci,ktore od domu do domu sa prowadzane otrzymujac slodycze same nie wiedza w jakim trwa celu ta zabawa po zapadnieciu zmroku, kiedy to dzieci powinny byc w swoich lozkach.My Polacy wyroslismy juz z zabobonow i wszelkich dziwadel i ta "kultura" Zachodu sie u nas w Polsce nie przyjmie,chyba ze za "zelazna brama " lub obcych stowarzyszenaich (association).
My nie straszmy sie a kochajmy sie nawzajem, kultywujac wlasne polskie narodowe tradycje i katolickie,jak zblizyjacy sie Dzien Swieta Zmarlych oraz Dzien Zaduszny.

Pani Slowikowa
23-10-2008, 15:09
Starszenie dzieci ma tez swoj cel.Przeciez pamietamy czym nas straszono jak bylismy dziecmi.
Haloween wg.mnie jest wymyslem diablow i wszystkie ich symbole sa w tym cudactwie cywilizacyjnym zawarte.
Szkoda tych biednych dzieci,ktore od domu do domu sa prowadzane otrzymujac slodycze same nie wiedza w jakim trwa celu ta zabawa po zapadnieciu zmroku, kiedy to dzieci powinny byc w swoich lozkach.My Polacy wyroslismy juz z zabobonow i wszelkich dziwadel i ta "kultura" Zachodu sie u nas w Polsce nie przyjmie,chyba ze za "zelazna brama " lub obcych stowarzyszenaich (association).
My nie straszmy sie a kochajmy sie nawzajem, kultywujac wlasne polskie narodowe tradycje i katolickie,jak zblizyjacy sie Dzien Swieta Zmarlych oraz Dzien Zaduszny.

JA TEZ NIE LUBIE TEGO SWIETA!! Ale nie mysle ze sa wymyslem diablow.. To jest stare celtyckie swieto. wlasnie zeby odstraszyc rozne zle duchy.. Taki dzien zaduszek po druicku..

Przebierance dla dzieci sa fajniejsze w okresie karnawalu i nie musza sie kojarzyc z horrorem..

senior A.P.
23-10-2008, 15:19
Zreszta diabel jest wymyslem ludzi jako przeciwstawnosc Bogu.
Mamy przeciez diablow w ludzkich postaciach,nie wiem tylko po co miesza sie motywy smierci,szkielety,kosciotrupy i ich maski. Przypominanie o smierci szczegolnie dzieciom jest niepotrzebne tym bardziej,ze ma sie im na zycie.

siekierka
23-10-2008, 18:30
Jakżesz my sie kochać mamy, gdy partyjna góra usiadła i przy wódce wybrała. A chciała jeszcze gorzej dla nas,bo mieli apetyt na "jedynie słuszne rządy" które byłyby bezgranicznie uległe wobec nienasyconej UE. Obecny kryzys pokazuje, że gdyby nie konieczność udzielenia państwowej pomocy finansowej bankom krajów zachodnich, to nasze stocznie już by leżały w gruzach. Więc choć to nieładnie, cieszmy sie kryzysem który uratował nasze stocznie i tym bardziej kochajmy sie Polacy.

senior A.P.
23-10-2008, 18:58
Z tym cieszeniem to jeszcze poczekajmy do czasu gdy sprawiedliwi ludzie zaczna sprawdzac ogromne majatki tym ,ktorzy dorobili sie ich nie praca ale oszustwem i zlodziejstwem.
Uczciwy czlowiek nie kradnie w zaden sposob.
Teraz sadzi sie i karze zlodzieji malego kalibru a megazlodzieje sprawuja nawet rzady - przeciez to wola o pomste do nieba !
Zlodziej powinien byc publicznie pokazywany z imienia i nazwiska i miec sprawiedliwys sad pokazowy.
Teraz tylko pytanie jakie w Polsce mamy sady ?
Kim sa sedziowie ,prokuratorzy adwokaci - moze na ich majetnosc tez nalezy spojrzec ,moze oni wspoldzialaja ze zlodziejami ?
Wszyscy podniesli krzyk,ze banki i gielda nas okradaja a inni "profesjonalisci" wszelkich branz latwego bogacenia to kim sa ?
Mamy kochac takich Polakow jezeli nimi sa - NIE !
Swiat o zlodziejach musi sie dowiedziec z kazdego zrodla informacji,to zlodzieje czynia biede innym !!!

Pani Slowikowa
23-10-2008, 19:05
Z tym cieszeniem to jeszcze poczekajmy do czasu gdy sprawiedliwi ludzie zaczna sprawdzac ogromne majatki tym ,ktorzy dorobili sie ich nie praca ale oszustwem i zlodziejstwem.
Uczciwy czlowiek nie kradnie w zaden sposob.
Teraz sadzi sie i karze zlodzieji malego kalibru a megazlodzieje sprawuja nawet rzady - przeciez to wola o pomste do nieba !
Zlodziej powinien byc publicznie pokazywany z imienia i nazwiska i miec sprawiedliwys sad pokazowy.
Teraz tylko pytanie jakie w Polsce mamy sady ?
Kim sa sedziowie ,prokuratorzy adwokaci - moze na ich majetnosc tez nalezy spojrzec ,moze oni wspoldzialaja ze zlodziejami ?
Wszyscy podniesli krzyk,ze banki i gielda nas okradaja a inni "profesjonalisci" wszelkich branz latwego bogacenia to kim sa ?
Mamy kochac takich Polakow jezeli nimi sa - NIE !
Swiat o zlodziejach musi sie dowiedziec z kazdego zrodla informacji,to zlodzieje czynia biede innym !!!

Seniorze powinnismy sie cieszyc ze teraz wielcy przynajmniej kradna bez zabijania. Kiedys aby do czegos dojsc trzeba bylo go najechac i nabic na pal:D

Lila
23-10-2008, 19:11
Seniorze powinnismy sie cieszyc ze teraz wielcy przynajmniej kradna bez zabijania. Kiedys aby do czegos dojsc trzeba bylo go najechac i nabic na pal:D

Niekoniecznie.Nabijanie na pal było czynnością pracochłonną i służyło głównie dla rozrywki -zarówno widzów-jak i nabijanego.
O wiele prostsze było poderżnięcie gardła ,lub przebicie włócznią.Nie mówiąc już o broni palnej - automatycznej.

W każdym razie ,również wymagało pracy .I to w warunkach ,częstokroć szkodliwych dla zdrowia.

Pani Slowikowa
23-10-2008, 19:15
I to w warunkach ,częstokroć szkodliwych dla zdrowia.

tak raczki bolaly od tego podrzynania.. mozna bylo sobie niechcacy poderznac zyle i co wtedy??

senior A.P.
23-10-2008, 19:38
Nie zartujcie sobie ,bo zaraz nam ktos kolejny " strach" napisze i pogromy zarzuci (narazie na forum) wraz z polskimi obozami koncentracyjnymi z historii.
Kochajmy sie i badzmy soba.

senior A.P.
25-10-2008, 10:43
A gdzie to prawda,ze wielcy kradna bez zabijania ? Pewno,ze oni sami sobie rak nie brudza,maja do tego slugi swoje,co to rozne metody zabijania stosuja,nawet te bez krwi.
Nie jeden w Polsce trucizne pije i nie wie o tym. Najnowsze to sa pewne "wszczepienia i szczepionki". Bywa,ze i rozrusznik serca zadziala "odwrotnie".
O zywnosci nie wspomne ,bo to juz powszechna trucizna.

senior A.P.
28-10-2008, 13:57
TVN przybliza nam domy starcow i chorych w reakch prywatnych gdzie jednym z wlascicieli jest lekarz.
Co ciekawe domy te powstaja i dzialaja nawet bez zezwolen i uprawnien !
Jaka "milosc zapanowala" personelu do staruszkow przerazic moze nie jednego seniora (patrz video tvn).
I tak kochaja sie Polacy ?

senior A.P.
29-10-2008, 14:34
Z braku chetnych do dyskusji o milosci naszej narodowej (Polakow), bede jak ktos zreszta mi juz tu "dzielnie" zarzucil dyskusje prowadzil w formie pytan,na ktore z braku odwaznych odpowiadal bede sam - czego mi chyba administracja i moderatorzy tego znanego forum nie zarzuca.
Otoz mili Panstwo !
Wyzej pada moje pytanie: "I tak sie kochaja Polacy ?"
Odpowiadam tak i jeszcze lepiej !
Bo dzisiaj nikt nikomu juz nie chce wierzyc . A wszystko zaczelo sie od nieufnosci do ludzi nam nieznanych.Bywa tak,ze dzisiaj ludzie nawet w blokach mieszkalnych mieszkajacy na przeciwko siebie w klatce schodowej sie nie znaja.
Na pytanie dlaczego - pada odpowiedz ,bo i po co ?
A jest po co drodzy seniorzy,bo znajac czlowieka znamy tez skad i po co on przybyl aby wspolnie budowac nasza Ojczyzne.
Bo ludzie sie milujacy nie sa anonimami !
Kazdy wrog potrafi sie swietnie maskowac ,tym bardziej gdy z gory zaklada sobie wroga dla nas dzialalnosc.
Warto wiec wiedziec kto obok nas mieszka.

Lila
29-10-2008, 16:24
Z braku chetnych do dyskusji o milosci naszej narodowej (Polakow), bede jak ktos zreszta mi juz tu "dzielnie" zarzucil dyskusje prowadzil w formie pytan,na ktore z braku odwaznych odpowiadal bede sam - czego mi chyba administracja i moderatorzy tego znanego forum nie zarzuca.
Otoz mili Panstwo !
Wyzej pada moje pytanie: "I tak sie kochaja Polacy ?"
Odpowiadam tak i jeszcze lepiej !
Bo dzisiaj nikt nikomu juz nie chce wierzyc . A wszystko zaczelo sie od nieufnosci do ludzi nam nieznanych.Bywa tak,ze dzisiaj ludzie nawet w blokach mieszkalnych mieszkajacy na przeciwko siebie w klatce schodowej sie nie znaja.
Na pytanie dlaczego - pada odpowiedz ,bo i po co ?
A jest po co drodzy seniorzy,bo znajac czlowieka znamy tez skad i po co on przybyl aby wspolnie budowac nasza Ojczyzne.
Bo ludzie sie milujacy nie sa anonimami !
Kazdy wrog potrafi sie swietnie maskowac ,tym bardziej gdy z gory zaklada sobie wroga dla nas dzialalnosc.
Warto wiec wiedziec kto obok nas mieszka.

I co nam z tej wiedzy ?

senior A.P.
29-10-2008, 18:46
Jak to co ,przeciez mowa o milosci i to nie platonicznej.

senior A.P.
30-10-2008, 10:03
Na takim osiedlu blokowym ludzie roznie do siebie podchodza, z szacunkiem lub wrogoscia.Dzieci pewnych rodzin sa "uprzywilejowane i nietyklane".Nie mozna dziecku zwrocic uwage jak niszczy sciany malujac rozne bazgroly na klatakach schodowych i scianach zewnetrznych,starsze ujezdzaja czym sie da juz nawet na warczacych czterokolowych maszynach,po osiedlowych wewnetrznych uliczkach,kraweznikach chodnikach i skarpach.
Co sie wiec dzieje,ze znieczulica ogarnia nasze spoleczenstwo ? Ze nie reagujemy na negatywne zjawiska i przypadki,gdzie sa sluzby porzadkowe,policja i zwykly odruch ludzki na zlo ???

tadeusz50
30-10-2008, 10:54
Na takim osiedlu blokowym ludzie roznie do siebie podchodza, z szacunkiem lub wrogoscia.Dzieci pewnych rodzin sa "uprzywilejowane i nietyklane".Nie mozna dziecku zwrocic uwage jak niszczy sciany malujac rozne bazgroly na klatakach schodowych i scianach zewnetrznych,starsze ujezdzaja czym sie da juz nawet na warczacych czterokolowych maszynach,po osiedlowych wewnetrznych uliczkach,kraweznikach chodnikach i skarpach.
Co sie wiec dzieje,ze znieczulica ogarnia nasze spoleczenstwo ? Ze nie reagujemy na negatywne zjawiska i przypadki,gdzie sa sluzby porzadkowe,policja i zwykly odruch ludzki na zlo ???
Jak to dobrze pouczać kogoś będąc daleko. Co się w takim razie dzieje w USA, przecież to samo. Reagować nawet reagujemy tylko co mam ja stry ganiać za nastolatkiem -chęci może i są tylko zdrowie nie to-. Zadzwonię to zanim przyjadą czy to policja czy tez straż miejska delikwentów dawno nie ma.

Basia.
30-10-2008, 11:03
Co sie wiec dzieje,ze znieczulica ogarnia nasze spoleczenstwo ? Ze nie reagujemy na negatywne zjawiska i przypadki,gdzie sa sluzby porzadkowe,policja i zwykly odruch ludzki na zlo ??? mieszkam na takim pięknym osiedlu w Warszawie na Saskiej Kępie i to ma się nijak do tego co opisałeś, nie sądzę żeby moje osiedle było jakoś w specjalny sposób uprzywilejowane. Ludzie pilnują porządku, cieszą się z tego że osiedle robi się z każdym dniem piękniejsze bo prace remontowe i porządkowe idą pełną parą o żadnej znieczulicy nie ma mowy. Wszędzie można znaleźć czarne owce za granicą też ich nie brakuje, osiedla polskie nie są pod tym względem wyjątkiem. Wolę mieszkać na osiedlu w Warszawie niż w swoim domu na wsi tam oprych chcąc dostać się na posesję oddał do mnie 6 strzałów z P64 i żaden z sąsiadów nie powiadomil policji, tutaj taka sytuacja nie wchodzi w grę.

senior A.P.
30-10-2008, 12:36
Moj Boze !
Jaka jest Wasza dyskusja zawsze na nie ?
Jezeli wszystko Barbaro jest tak piekne jak na twoim osiedlu a tak brzydkie na wsi to moze pochodzisz po innych osiedlach i po innych wsiach i dowiesz cos wiecej.Dlaczego wy zawezacie dyskusje tylko do wlasnego punktu widzenia a nie ogolu spoleczenstwa polskiego - co sie z Wami dzieje ?
Przeciez ja nie wyciagam faktow z mojej wyobrazni tylko z Polski gdzie przebywalem i widzialem na wlasne oczy co sie dzieje.Ja nie zyje w oderwaniu od Polski,bo mam tam dzieci,wnuki,rodzine,bliskich,znajomych (wrogow tez) i nie da sie ukryc dokad w takiej a nie innej postaci Polska zmierza,co dzieje sie z dziecmi,mlodzieza w srednich i wyzszych szkolach oraz ich akademikach.Jak sa traktowani rodzice,wychowawcy,opiekunowie,nauczyciele,ludzie starsi,bezdomni ,biedni,ubodzy i wiekszosc spoleczenstwa ktore nie moga decydowac o swym losie a ustroj nie kto inny narzuca im byt.
Przeciez to wynika z przemian jakie sie obecnie w Polsce dzieja.
Czy na tym forum sa tylko ludzie co im sie dobrze powodzi,ktorzy nie dostrzegaja zla pare metrow,moze kilometrow za soba ?
Kto wam zalozyl klapki na oczy i przytkal uszy ?
Jezeli jest tak dobrze to dlaczego innym jest zle ???

tadeusz50
30-10-2008, 12:46
To ty wszystko widzisz na nie. Przecież nie przeczymy temu,ze osiedla, bloki są pomalowane, że jest chuliganeria ale co mamy biegać po Polsce i to tępić. Ustrój poprzedni był lepszy? raczysz żartować! Klepanie w klawiaturę nie pomoże i pisanie frazesów.

senior A.P.
30-10-2008, 13:01
Przyjacielu jak jestes Polakiem to wystarczy ,stwierdzic te fakty jak teraz tego dokonujesz i powiedz jedno zdanie : TAK TO PRAWDA !
I nie bedzie zgrzytow miedzy nami,bo bronisz prawdy a nie klamstwa ,dobra a nie zla .
I o to ,nic wiecej mi nie chodzi,bo seniorzy to nie ludzie do naprawy Polski ale ci ktorzy widza i slysza co sie wokol nich dzieje ,stwierdzaja i zapobiegaja w swym otoczeniu aby zlo sie nie rozpowszechnialo i nie bylo tolerowane.
Aby na tym forum nie tylko zabawiac sie i bezowocnie marnowac czas ale otwierac ludziom slepym oczy !
Zatraciliscie poczucie sprawiedliwosci ?

Basia.
30-10-2008, 13:09
to nie jest tak, chodzi mi o to że Polska nie jest wyjątkiem jeżeli chodzi o zjawiska negatywne. Oczywiście są różni ludzie i różnie im się powodzi ale tak jest na całym świecie. Po transformacji najbardziej w tyłek dostało moje pokolenie, nie przeczę że w tej chwili jest sporo ludzi którym się źle powodzi ale za komuny też tak było nie było z pewnością takiego rozwarstwienia społeczeństwa. Trzeba wielu lat żeby do ludzi dotarło, że należy dbać o otoczenie bo my tutaj mieszkamy, ci którzy dbają mieszkają ładniej i spokojniej od tych co dewastują i czują się bezkarni. Mamy kapitalizm, sami tego chcieliśmy więc darmochy nie ma i nie będzie. W moim budynku jest 75% wykupionych lokali i tak się złożyło, że dewastowali ci którzy mają lokale nie wykupione. Postanowiliśmy skończyć z wandalizmem, zatrudniliśmy ochronę i skończyła się dewastacja budynku. Wandale musieli zapłacić za wyrządzone szkody i nastał błogi spokój. TO JAK BĘDZIEMY MIELI ZALEŻY RÓWNIEŻ OD NAS SAMYCH, TAKA JEST PRAWDA.

senior A.P.
30-10-2008, 13:51
I bardzo dobrze,ze dzialacie tak aby zasluzona kare poniesli ci ,ktorzy na to zasluzyli i nie cierpieli niewinni ludzie.
Przeciez tych ,ktorzy wyrzadzaja zlo jest zawsze mniej od ludzi dobrych prawych i sprawiedliwych. Nie moze byc tez tak aby mniejszosc rzadzila wiekszoscia,w dodatku obca i wroga nam mniejszosc,ktora nie widzi interesu calego narodu ale swoj wlasny waski krag,dla przykladu partie ,ugrupowanie,zwiazek,zrzeszenie.
Nie nalezy zadawalac sie tym,ze jezeli na calym swiecie jest tak a nie inaczej (zle) to i u nas mamy powielac te same bledy i w owczym pedzie biec ku przepasci gdzie skrecimy wlasne karki lub dawac sie wiezc do rzezni,wzglednie dobrowolnie poddac sie niewoli.
Nie odwolujmy sie do roznych ustrojow (dajesz przyklad komuny) i nie przyjmujmy kolejnych nastepnych blednych.Tworzmy cos wlasnego co bedzie nam a nie obcym sprzyjac. Dlaczego obcy biznesmen ma zwolnienie od podatkow na starcie bodajze przez trzy lata oraz wszelkie ulgi a polski jest traktowany po macoszemu ?
Przykladow jest wiele i wlasnie teraz szczegolnie powinnismy mowic i pisac o polskiej racji stanu,bo obcy zagladaja juz nam do kuchni !

Lila
30-10-2008, 15:44
Chyba obcy kapitał ma zwolnienie na 5 lat od podatków.Potem przekształca się w spółkę pod inną nazwą i następne 5 lat leci.

senior A.P.
30-10-2008, 15:51
No wlasnie i co mamy tego nie zauwazac lub to tolerowac ?
To w koncu kim my jestesmy we wlasnym domu zwanym Polska.

Basia.
30-10-2008, 16:10
To w koncu kim my jestesmy we wlasnym domu zwanym Polska. oczywiście taka sytuacja jest nie do przyjęcia i nie powinno się tego tolerować. Takich kwiatków mamy jeszcze trochę na naszym podwórku, organizuj zbiórkę wpadamy po Lidkę zabieramy Małgośkę i idziemy na Belweder.:D

Pani Slowikowa
30-10-2008, 16:22
Chyba obcy kapitał ma zwolnienie na 5 lat od podatków.Potem przekształca się w spółkę pod inną nazwą i następne 5 lat leci.

Ale czy tego nie mozna wykryc i jakos zapobiec??

Rozumiem pierwsze 5 lat aby przyciagnac obcy kapital .. ale potem?? Moze najlepiej dac od razu 10 lat??

W Usa tez sa olbrzymie przywileje dla inwestytorow zagranicznych.. Dzieki nim ja tu jestem:)

senior A.P.
30-10-2008, 16:38
Poczekajcie ! O jakich tu zagranicznych inwestycjach dyskutujecie - o tych,ze polski majatek przejmuje sie za bezcen .To malo znamy przypadkow za jakie pieniadze sprzedawano polskie w pelni wyposazone fabryki i w dodatku jeszcze z zapasami towaru !
Pani Slowikowa !
Kupila Pani cukrownie w USA za 10 tys. $ w dodatku z cukrem na skladzie wartym trzydziesci tys. $ ?
A tak wlasnie w Polsce handlowano calym majatkiem narodowo/panstwowym.
To my za to mamy kochac rzad i obcych biznesmenow ?

Mar-Basia
30-10-2008, 18:39
To w koncu kim my jestesmy we wlasnym domu zwanym Polska.

Z tego co non stop podkrzykujesz na Forum twoj dom (jezeli to wogole masz jakis dom) jest na Florydzie. Dales noge, siedz tam gdzie jestes, Polska nie potrzebuje medrcow i prorokow.

Mar-Basia
30-10-2008, 18:41
Ale czy tego nie mozna wykryc i jakos zapobiec??

Rozumiem pierwsze 5 lat aby przyciagnac obcy kapital .. ale potem?? Moze najlepiej dac od razu 10 lat??

W Usa tez sa olbrzymie przywileje dla inwestytorow zagranicznych.. Dzieki nim ja tu jestem:)

Czyzbys byla jednym z nich? Gratulacje.

Pani Slowikowa
30-10-2008, 19:01
Poczekajcie ! O jakich tu zagranicznych inwestycjach dyskutujecie - o tych,ze polski majatek przejmuje sie za bezcen .To malo znamy przypadkow za jakie pieniadze sprzedawano polskie w pelni wyposazone fabryki i w dodatku jeszcze z zapasami towaru !
Pani Slowikowa !
Kupila Pani cukrownie w USA za 10 tys. $ w dodatku z cukrem na skladzie wartym trzydziesci tys. $ ?
A tak wlasnie w Polsce handlowano calym majatkiem narodowo/panstwowym.
To my za to mamy kochac rzad i obcych biznesmenow ?

Nie takich inwestorow mam na mysli.. a takich ktorzy wnosza kapital .. To chyba jasne..
Nie mam na mysli zlodziejskich machlojek.. to zupelnie inny temat.:rolleyes:

senior A.P.
31-10-2008, 09:52
Mozna prosic o ten temat bez machlojek ?

senior A.P.
01-11-2008, 15:42
W dzisiejszym dniu wszyscy sie kochaja ,nawet zywi i umarli.

senior A.P.
03-11-2008, 18:56
Polska nie potrzebuje medrcow i prorokow - pisze m123 - a pewno,ze tak !
Niepotrzebni nam sa obcy medrcy !!!
A swoich nie dopuszczaja,nie wiem tylko dlaczego,pewno sie czegos obawiaja.

Pani Slowikowa
03-11-2008, 19:07
Mozna prosic o ten temat bez machlojek ?

Czy uwazasz ze wszyscy inwestorzy robia machlojki???
Czy firmy takie jak Mercedes , BMW, czy chocby Toyota sa dla USA niekorzystne np.???

senior A.P.
03-11-2008, 19:48
Zalezy dla kogo w USA ?
Najwiecej zarabiaja handlowcy a za wszystko placi kupujacy.
Dla fabryki jest obojetne kto towar kupuje,bo sama nie prowadzi sprzedazy,zreszta jej nie wolno.

Pani Slowikowa
03-11-2008, 19:52
Zalezy dla kogo w USA ?
Najwiecej zarabiaja handlowcy a za wszystko placi kupujacy.
Dla fabryki jest obojetne kto towar kupuje,bo sama nie prowadzi sprzedazy,zreszta jej nie wolno.

a dla tych ktorych ta fabryka zatrudnia??:rolleyes:

senior A.P.
03-11-2008, 19:57
Slowikowa - a wiesz ile to obywateli USA zwolniono z amerykanskich fabryk samochodowych tylko dlatego aby handlowcom japonskim i koreanskim towarem samochodowym nie zrobic krzywdy ???
Moze tez wiesz kto tymi samochodami handluje ???
Tylko czekac aby sie na rynku pokazaly chinskie samochody to jeszcze bedzie 'weselej" !

Pani Slowikowa
03-11-2008, 20:03
Slowikowa - a wiesz ile to obywateli USA zwolniono z amerykanskich fabryk samochodowych tylko dlatego aby handlowcom japonskim i koreanskim towarem samochodowym nie zrobic krzywdy ???
!

Amerykanskie samochody nie umywaja sie do japonskich czy koreanskich niestety..ani do europejskich tez.
Predzej czy pozniej firmy musialy zmalec bo nie bylo popytu na ich samochody..
Jezeli jest wolny rynek to powinien byc naprawde wolny.. Jezeli chcesz protekcjonizmu to inna sprawa.

senior A.P.
03-11-2008, 20:13
Zadzwieczala mi w powyzszj wypowiedzi nuta reklamowa,wiec dodam "cudze chwalicie swego nie znacie".
Do tego wszytkiego dodam stare jak swiat "kto handluje ten zyje" i podepre "ten ma wladze kto ma pieniadz i odwrotnie".

Pani Slowikowa
03-11-2008, 20:21
Zadzwieczala mi w powyzszj wypowiedzi nuta reklamowa,wiec dodam "cudze chwalicie swego nie znacie".
Do tego wszytkiego dodam stare jak swiat "kto handluje ten zyje" i podepre "ten ma wladze kto ma pieniadz i odwrotnie".

Nie mam powodu aby dzwieczec reklamowo seniorze.:rolleyes: Po prostu mam rzeczowe podejscie do produktu..

A twoje przyslowia dla mnie "dzwiecza" jak bys troche byl zazdrosny o te wszystkie biznesy ktore inni robia a tobie nie udalo sie?? Bo przeciez jasne ze kto handluje ten zyje.. A skad mialbys miec to co masz jezeli nikt nie handlowalby??
Sam zbudowalbys sobie samochod, dom, rower , telewizor itd?? Czy handel z zalozenia jest wedlug ciebie jakims grzechem???

senior A.P.
03-11-2008, 20:29
A gdzie bym tam zbudowal jako Polak,przeciez Polacy nic "nie potrafia",to oni do tej pory nie zasypali rynku polskimi samochodami - nieudacznicy jacys czy co ?
Mnie sie Pani Slowikowa wszystko udaje,nawet trafilem piatke w loto,skad masz takie falszywe wiadomosci na moj temat ?
Jeszcze tylko zadnko o handlu: Chyba znasz kto jest nalepszy w handlu na swiecie,wiec nie bede ci podpowiadal.
Oznajmie ci,ze wcale im nie zazdroszcze,bo ile to trzeba sie napracowac aby zgromadzic towar a ile do tego potrzebne jest pieniedzy - prawda ?
Aj waj, to bardzo ciezka praca .

jip
03-11-2008, 20:36
Senior założyłeś wątek o niby miłości między Polakami , to dlaczego jątrzysz i straszysz? dlaczego uważasz, że każdy uważa, że w Polsce jest źle, a o ile uważa inaczej to jest be. Nie Panie senior w Polsce jest coraz lepiej, a szwindle i nieprawości zdarzają się wszędzie. Zastanawiam się czy czasem Ci za to nie płacą, ale to tylko się zastanawiam, bo w jakim celu tak uparcie byś Polaków próbował straszyć? jednocześnie nawołując ich do miłości. Jakoś nie mam do Twoich postów zaufania, są one bardzo nieszczere, jak je takimi widzę.

Mar-Basia
03-11-2008, 20:41

Gdyby nie bylo w USA tego znienawidzonego przez ciebie "aj waj" ....to dawno poszelbys z torbami. Dzieki "aj waj" masz emeryture, przezyles raczej dobrze pare lat i teraz klekoczesz w klawiaturke, wypelniasz pustki samotnosci i starosci. :mad:

jip
03-11-2008, 20:42
I dodatkowo:http://images50.fotosik.pl/26/8aad0cb34e5b1cb4.jpg To Szymborska.

Pani Slowikowa
03-11-2008, 20:45
Mnie sie Pani Slowikowa wszystko udaje,nawet trafilem piatke w loto,skad masz takie falszywe wiadomosci na moj temat ?
Jeszcze tylko zadnko o handlu: Chyba znasz kto jest nalepszy w handlu na swiecie,wiec nie bede ci podpowiadal.
Oznajmie ci,ze wcale im nie zazdroszcze,bo ile to trzeba sie napracowac aby zgromadzic towar a ile do tego potrzebne jest pieniedzy - prawda ?

Czyli to co sie tobie udalo nie mialo nic wspolnego z praca??

Lila
03-11-2008, 20:53
Pytania brzmią ostro,
ale tak właśnie trzeba
bo wybrałeś życie komunisty
i przyszłość czeka
twoich zwycięstw
Partia. Należeć do niej.
Z nią działać. Z nią marzyć. Z nią w planach nieulękłych.
Z nią w trosce bezsennej. Wierz mi to najpiękniejsze
co się może zdarzyć".

Pani Slowikowa
03-11-2008, 20:54
Pytania brzmią ostro,
ale tak właśnie trzeba
bo wybrałeś życie komunisty
i przyszłość czeka
twoich zwycięstw
Partia. Należeć do niej.
Z nią działać. Z nią marzyć. Z nią w planach nieulękłych.
Z nią w trosce bezsennej. Wierz mi to najpiękniejsze
co się może zdarzyć".

teraz rozumiem skad ten Nobel:rolleyes:

senior A.P.
03-11-2008, 20:55
Ja natomiast widze znajoma mi skladnie i podobny sposb wyrazania sie,byc moze sie znamy ?
Ale jako poczatkujacy senior,ktory tak szybko rozpoznal "platnego" seniora,w dodatku z dalekiego kraju, to ja ci odpowiem szczerze,a mianowicie.
Moj los jest w moich i Bozych rekach,na tym forum juz ladnych pare miesiecy goszcze spotykajac sie z roznymi ludzmi i to co wyzej napisales (jak na poczatkujacego) jest niezbyt przyjazne dla mnie. Wiele osob na tym forum zrezygnowalo z dyskusji ze mna z wielu powodow,ktore nie bede wymienial,ty jak chcesz mozesz ze mna dyskutowac,mozesz sobie wlaczyc "ignora",sympatyzowac z innymi ale prosze cie na milosc Boska ,zostaw mnie w spokoju ,bo jezeli mnie ktos zaczepia to nigdy nie pozostaje dluzny - to popierwsze.
Po drugie - POLSKA I POLACY dla mnie to najukochanszy narod i jego mi nikt nie zastapi nawet wygodne zycie na Florydzie gdzie w zasadzie mi nic nie brakuje.Boleje jednak nad tym co brakuje ludziom w Polsce ,bo seniorzy tu na forum to przeciez jeszcze nie cala Polska ale jej drobina.
Wiec prosze mnie nie przekonywac (starego czlowieka) gdzie ,jak i komu dobrze sie zyje. Nie znosze tez reklam i wszelkich bredni ,a na propagande jestem od mlodosci uczulony.Podobnych mi bylo tu wiecej Polakow ,zablokowali ich lub sami zrezygnowali z wiadomych im powodow - ja nie ryzygnaje w walce o Polske ,zawsze i wszedzie !
Prosze to przyjac do wiadomosci Panie "poczatkujacy" i jezeli dyskutowac to szczerze bez obwijania i zlego nastawienia do dyskutanta z ktorym sie chce polemizowac.
To nie tylko Panu ale innym zawsze komunikuje na wstepie.

Lila
03-11-2008, 20:57
Ja natomiast widze znajoma mi skladnie i podobny sposb wyrazania sie,byc moze sie znamy ?

Hmm,ja też.....:D

senior A.P.
03-11-2008, 21:02
I znowu ta sama "plyta" ze zrozumieniem "aj waj" przez m123.
Przeciez ja uwielbiam sobie w domu powiedziec aj waj.
Wiec o co Mecenasowej chodzi ?
Jakie pojscie z torbami ,kto mi wypracowal emerytury,co mi jeszcze seniorko przypiszesz ,utrzymanie na twym garnuszku ?
Moze mi jeszcze zabronisz westchnien do MOJEGO BOGA ???

Mar-Basia
03-11-2008, 21:10
Senior założyłeś wątek o niby miłości między Polakami , to dlaczego jątrzysz i straszysz? dlaczego uważasz, że każdy uważa, że w Polsce jest źle, a o ile uważa inaczej to jest be. Nie Panie senior w Polsce jest coraz lepiej, a szwindle i nieprawości zdarzają się wszędzie. Zastanawiam się czy czasem Ci za to nie płacą, ale to tylko się zastanawiam, bo w jakim celu tak uparcie byś Polaków próbował straszyć? jednocześnie nawołując ich do miłości. Jakoś nie mam do Twoich postów zaufania, są one bardzo nieszczere, jak je takimi widzę.

Cytat:

Hmm,ja też.....[/quote]

Jip, to tylko poczatki, nie zwracaj uwagi.;) Wiersz Szymborskiej bardzo trafny.

jip
03-11-2008, 21:16
Cytat:

Hmm,ja też.....

Jip, to tylko poczatki, nie zwracaj uwagi.;) Wiersz Szymborskiej bardzo trafny.[/QUOTE]

Wiesz marbella123 miałem nie ładować się w takie fora, nawet psu kazałem się ugryź, i znowu się wpakowałem, ale nic na to nie poradzę jak z ludzi robi się ........ Pozdrawiam Cię serdecznie ale chyba zniknę z tego forum i pójdę się napić jednego głębszego.

Lila
03-11-2008, 21:17
W czasach ,gdy kard.Wyszyński nie był pewny swojego życia..

1953 - Rezolucja Związku Literatów Polskich

"W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich powiązanych z krakowską Kurią Metropolitarną. My, zebrani w dniu 8 lutego 1953 członkowie krakowskiego Odziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowne stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali - za amerykańskie pieniądze - szpiegostwo i dywersję.

Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne. wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu - dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej."

W tym procesie zapadły 3 wyroki smierci.

Pod apelem istnieje podpis noblistki.
Może ona nie powinna popełniać wiersza o nienawiści ?
Bo ten o kocie w pustym mieszkaniu,jest piękny.

araad
03-11-2008, 21:19
Hmm czytam ten wątek i cóż wydaje mi się ze dziwna jakaś ta miłość, ale może czegoś nie doczytałem albo ponieważ jestem już raczej stary to nie rozumiem tej miłości teraz.Ale tytuł jest OK.

Pani Slowikowa
03-11-2008, 21:20
W czasach ,gdy kard.Wyszyński nie był pewny swojego życia..

1953 - Rezolucja Związku Literatów Polskich

"W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich powiązanych z krakowską Kurią Metropolitarną. My, zebrani w dniu 8 lutego 1953 członkowie krakowskiego Odziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowne stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali - za amerykańskie pieniądze - szpiegostwo i dywersję.

Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne. wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu - dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej."

W tym procesie zapadły 3 wyroki smierci.

Pod apelem istnieje podpis noblistki.
Może ona nie powinna popełniać wiersza o nienawiści ?
Bo ten o kocie w pustym mieszkaniu,jest piękny.

Lila a jakie to zabytki niszczyli dostojnicy koscielni?? Bo nie wiem??

Lila
03-11-2008, 21:23
Lila a jakie to zabytki niszczyli dostojnicy koscielni?? Bo nie wiem??

A skąd ja to mam wiedzieć ? Czy ja pisałam ten apel ,który bardzo pomógł komunistom.??

Basia.
03-11-2008, 21:31
Coś ostatnio nie lubię "świeżych" Noblistów. :confused:

Mar-Basia
03-11-2008, 21:36
Jip, to tylko poczatki, nie zwracaj uwagi.;) Wiersz Szymborskiej bardzo trafny.

Wiesz marbella123 miałem nie ładować się w takie fora, nawet psu kazałem się ugryź, i znowu się wpakowałem, ale nic na to nie poradzę jak z ludzi robi się ........ Pozdrawiam Cię serdecznie ale chyba zniknę z tego forum i pójdę się napić jednego głębszego.[/quote]

Jip, w Tawernie pod wisienka zawsze jest cos do picia. Nie znikaj, wskakuj na krwawa M.;) Wszystkie wesolusy mile widziane.

Pani Slowikowa
03-11-2008, 21:39
A skąd ja to mam wiedzieć ? Czy ja pisałam ten apel ,który bardzo pomógł komunistom.??

Lila .. trudno..sie mowi :D ;)

Lila
03-11-2008, 21:45
Lila .. trudno..sie mowi :D ;)

Nie warto pisać o kimś ,kto ma dwie twarze.O podobnych wyczynach noblistki ,jeszcze można sporo i długo.
Gorliwość ,ot co.
Teraz znowu sygnowała swoim podpisem ,nową partię Aleksandra Kwaśniewskiego.

senior A.P.
04-11-2008, 10:25
Temat "Kochajmy sie Polacy" - dotyczy POLAKOW,jezeli nas ktos nie kocha,to wczesniej byl inny temat (nie mojego autorstwa),kto pragnie moze do niego wrocic i poczytac sobie o innej narodowosci,tej ktora nie tylko nie kocha ale nienawidzi Polakow.
O lauretach w "pisarstwie" od Nobla lepiej na tym forum nie dyskutowac ,skutki moga byc oplakane.

maja59
04-11-2008, 11:49
Noblista Hemingwey wsparł legalny rząd w Hiszpanii i był opluskwiany przez dyktaturę Franco, noblista Steinbeck wsparł "brudną" wojnę w Wietniamie, a przeciez napisał Grona Gniewu, noblista Miłosz napisał donos "Zniewolony umysł", ale jak tu ich nie lubić?

Mar-Basia
04-11-2008, 12:11
Noblista Hemingwey wsparł legalny rząd w Hiszpanii i był opluskwiany przez dyktaturę Franco, noblista Steinbeck wsparł "brudną" wojnę w Wietniamie, a przeciez napisał Grona Gniewu, noblista Miłosz napisał donos "Zniewolony umysł", ale jak tu ich nie lubić?
Maja, jak ze wszystkim - ludzie, ktorzy cos osiagneli zawsze mieli przeciwnkow, ludzi, ktorzy ich opluwali. To jest nieuniknione.

senior A.P.
04-11-2008, 13:53
A co zludzmi,ktorzy wieszaja lub sa wieszani - to tak bez powodu ?

Lila
04-11-2008, 15:02
Maja, jak ze wszystkim - ludzie, ktorzy cos osiagneli zawsze mieli przeciwnkow, ludzi, ktorzy ich opluwali. To jest nieuniknione.

A wiesz Ty serce w ogóle o czym piszesz ?
Osiągnął dużo Hitler.I ma sporo zwolenników.
To tylko kwestia ilości ofiar.W jednym miejscu 3 sztuki,w innym 3 miliony.

ps.Bardzo dużo osiągnął Mao Tse Tung.Nawet Igrzyska odbywały się pod jego portretem.A popatrzcie ...:D znaleźli się zawistnicy ,co go opluwali.

senior A.P.
04-11-2008, 15:10
Z Hitlerem to inna sprawa,przeciez to "dwunarodowiec", z tego tez powodu ma przeciwnikow ale i "zmartwywstajacych " zwolennikow.

jip
04-11-2008, 15:52
Jednak skandynawowie mogli bardziej logicznie pomyśleć i zaprosić do oceny kandydatów do noblowskich nagród niektórych uczestników tego forum, nie było by błędów, okazało by się, że podpisy są złe literacko i fałszują cały dorobek literacki, a działalność pokojowa była źle oceniona bo niektórzy wiedzą więcej . A może Ci, co wiedzą więcej coś zrobili dla literatury dla pokoju? A może myślą, a trzeba myśleć, bo to nie boli. Ktoś pozwolił swoje motto kopiować więc tutaj warto wkleić „Umysł jest jak spadochron, lepiej pracuje jak jest otwarty” to może pootwierać umysły tych niedouczonych nieudolnych skandynawów, a może nie skandynawów a kogoś innego?

Basia.
04-11-2008, 15:58
Jednak skandynawowie mogli bardziej logicznie pomyśleć i zaprosić do oceny kandydatów do noblowskich nagród niektórych uczestników tego forum, nie było by błędów, okazało by się, że podpisy są złe literacko i fałszują cały dorobek literacki, a działalność pokojowa była źle oceniona bo niektórzy wiedzą więcej . A może Ci, co wiedzą więcej coś zrobili dla literatury dla pokoju? A może myślą, a trzeba myśleć, bo to nie boli. Ktoś pozwolił swoje motto kopiować więc tutaj warto wkleić „Umysł jest jak spadochron, lepiej pracuje jak jest otwarty” to może pootwierać umysły tych niedouczonych nieudolnych skandynawów, a może nie skandynawów a kogoś innego?
szkoda, że nas nie zaprosili. :) Mamy demokrację więc na szczęście możemy pisać to co nam w duszy gra na tym forum również.

Lila
04-11-2008, 16:00

Twoja zjadliwość jest nie na miejscu.
Często Nagroda Nobla wzbudza emocje.A czy pokojowa Nagroda Nobla należała się Arafatowi ? Jak myślisz ?
Może zapytaj się psa,bo on zdaje się inteligentny jegomość jest.

senior A.P.
04-11-2008, 16:05
Zostawmy Nobla i Skandynawow w spokoju - ich nagrody ,uznanie,pieniadze i chwala swiatowa. Zajmijmy sie naszymi Noblistami i ich zyciowymi poczynaniami,ktore zostaly zauwazone przez swiat.
Noblista zostal Lech Walesa ale czy zasluzenie ?
Pytam jako Polak i mam do tego prawo,bo jesli w Polsce niepolakom,zyje sie lepiej niz POLAKOM to o czym to swiadczy,do czego to doprowadzil Polski Prezydent-Noblista ?
Mial wplyw na dalsze losy kraju czy nie ???
Puscil tych koministow w skarpetkach (jego slowa) ?
Zrobil druga Japonie ?
I wiele innych zapewnien noblisty-solidarnosciowca (pytanie czyjego?),co z Polska sie stalo,ze dzisiaj ludzie wyrzucani sa z wlasnych mieszkan i domow a caly majatek narodowy zostal roztrwoniony lub ukradziony !
Czy w Polsce nie gryzie sie bieda z bogactwem ???

Mar-Basia
04-11-2008, 16:05
A wiesz Ty serce w ogóle o czym piszesz ?
Osiągnął dużo Hitler.I ma sporo zwolenników.
To tylko kwestia ilości ofiar.W jednym miejscu 3 sztuki,w innym 3 miliony.

ps.Bardzo dużo osiągnął Mao Tse Tung.Nawet Igrzyska odbywały się pod jego portretem.A popatrzcie ...:D znaleźli się zawistnicy ,co go opluwali.

Lilu, Lilu.....pomysl dziewczyno zanim otworzysz buzkie! Tu byla mowa o nobelistach!!!!! Cos dzisiaj slabo kontaktujesz. Mozna byc permanentnej opozycji na wszystko - ale nie nalezy przekraczac limitow, bo to jest poprostu bardzo niesmaczne.

jip
04-11-2008, 16:06
Twoja zjadliwość jest nie na miejscu.
Często Nagroda Nobla wzbudza emocje.A czy pokojowa Nagroda Nobla należała się Arafatowi ? Jak myślisz ?
Może zapytaj się psa,bo on zdaje się inteligentny jegomość jest.
Pozdrawiam "nie zabijaj radości!"
A poważnie to jak myślisz jak to z boku wygląda, dla mnie to tak jak by niektórzy byli bardziej upoważnieni do przydzielania nagród niż cała Akademia Szwedzka lub Norweski Komitet Noblowski, tak to czuję i nic na to nie poradzę. Pozdrawiam jip

Lila
04-11-2008, 16:10
Lilu, Lilu.....pomysl dziewczyno zanim otworzysz buzkie! Tu byla mowa o nobelistach!!!!! Cos dzisiaj slabo kontaktujesz. Mozna byc permanentnej opozycji na wszystko - ale nie nalezy przekraczac limitow, bo to jest poprostu bardzo niesmaczne.

A Ty pomyśl nad limitem Arafata ?
Też noblista.:D

ps.i może grzeczniej ,dobrze ? Nie pokazuj ''całej doopy''.Mam na myśli ,salonowe maniery.

Jip,z boku tak wygląda.Ale tylko z boku.:D

senior A.P.
04-11-2008, 16:11
"Buzkie" czy buzke malo wazne czy mowi sie po warszawsku czy po polsku ale kazdy ma prawo pisac to co mysli i czuje,otwierac ludziom umysly,budzic ich i nadawac wlasciwy tok myslenia - tego nam nikt POLAKOM NIE ZABRONI !

senior A.P.
04-11-2008, 16:13
"Wyscie byli " ?
My jestesmy i bedziemy !
Jeszcze Polska nie zginela !!!

jip
04-11-2008, 16:40
Lila piszesz: "ps.i może grzeczniej ,dobrze ? Nie pokazuj ''całej doopy''.Mam na myśli ,salonowe maniery. a gdzie Ty widzisz niegrzeczność w moich wypowiedziach, może zapytam czy grzecznie jest tak szargać nazwiskami, które coś tam znaczą nie tylko u nas? O ile uważasz, że kogoś obraziłem to pokaż to miejsce i ten wątek. pozdrawiam jip

Lila
04-11-2008, 16:47
Lila piszesz: "ps.i może grzeczniej ,dobrze ? Nie pokazuj ''całej doopy''.Mam na myśli ,salonowe maniery. a gdzie Ty widzisz niegrzeczność w moich wypowiedziach, może zapytam czy grzecznie jest tak szargać nazwiskami, które coś tam znaczą nie tylko u nas? O ile uważasz, że kogoś obraziłem to pokaż to miejsce i ten wątek. pozdrawiam jip

O Jezu.O doopie nie było do Ciebie.A ja nie mam pretensji do manier salonowych.:)

I jeszcze Jip.Nagroda Nobla ,pokojowa też ,ma środki z inwestowania w firmy handlujące bronią.
Taki paradoks.
Zresztą Nobel ,wynalazca trotylu,nie przewidział iż posłuży on do zabijania.Chyba trotylu ? Hę ? Jak mi cuś pokićkało ,to proszę się nie śmiać ze starszej pani.:D
A Szymborska ten niegodziwy apel podpisała wespół zespół ze swymi dwoma mężami,z czego jeden był aktualny ,a drugi dopiero sie czaił.
Tylko zapomniałam ,jak się zwali.I bardzo dobrze.Nie warto pamiętać.

Pozdrawiam . A szczególnie cieplutko - psa.:D

tadeusz50
04-11-2008, 16:54
Lilu o ile ja wiem to raczej był dynamit -wynalazek Nobla

jip
04-11-2008, 16:58
O Jezu.O doopie nie było do Ciebie.A ja nie mam pretensji do manier salonowych.:)

I jeszcze Jip.Nagroda Nobla ,pokojowa też ,ma środki z inwestowania w firmy handlujące bronią.
Taki paradoks.
Zresztą Nobel ,wynalazca trotylu,nie przewidział iż posłuży on do zabijania.Chyba trotylu ? Hę ? Jak mi cuś pokićkało ,to proszę się nie śmiać ze starszej pani.:D
A Szymborska ten niegodziwy apel podpisała wespół zespół ze swymi dwoma mężami,z czego jeden był aktualny ,a drugi dopiero sie czaił.
Tylko zapomniałam ,jak się zwali.I bardzo dobrze.Nie warto pamiętać.

Pozdrawiam . A szczególnie cieplutko - psa.:D

Pogadać zawsze można , moja teściowa mówi, że taki zły nie jestem, ale swoje za uszami mam, pies dziękuje, ja też, wszystko ok czasem lubię się wkurzyć, jak nie po mojemu myśleniu i lubię swoje zdanie powiedzieć podobno taką mam urodę, ale staram się nikogo nie obrażać bardziej psa muszę hamować. Pozdrawiamy jip.

Mar-Basia
04-11-2008, 17:03

Cytat:
Napisał marbella123

Odpowiedz: Lila
A Ty pomyśl nad limitem Arafata ?
Też noblista.http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/images/smilies/icon_biggrin.gif

ps.i może grzeczniej ,dobrze ? Nie pokazuj ''całej doopy''.Mam na myśli ,salonowe maniery.

Jip,z boku tak wygląda.Ale tylko z boku.http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/images/smilies/icon_biggrin.gif

Jezeli w moim poscie bylo cos niegrzecznego to co mam powiedziec o twoich permanentnych "zapomnieniach". Ciesze sie, ze nareszcie oficjalnie oswiadczasz, ze nie masz pretensji do manier salonowych. Choc to zostalo wyjasnione. Podejrzewam, ze wczoraj wieczorkiem wypilas jednego kielicha za duzo i w tym caly problem.

Lila
04-11-2008, 18:58
Nie pijam na noc.:D
W ogóle nie piję,niestety.

senior A.P.
05-11-2008, 09:06
Brawo ! Polska i Polacy trzezwieja !!!
Wielki szacunek dla niepijacych alkoholu w kazdej postaci !

Basia.
05-11-2008, 10:43
tylko czasem nie kręć :D Ty nigdy nie pijesz alkoholu? :D Ja od czasu do czasu sobie serwuję drinki.

senior A.P.
05-11-2008, 10:50
To jak to sobie wyobrazasz dziadka pijanego ,mnie ?
Pije sie w mlodosci i to roznie ale aby na stare lata,co to to nie.
Zaden pijanica do Krolestwa Bozego wpuszczony nie bedzie !
Teraz juz bardziej powaznie - pije po amerykansku a nie po polsku,tzn. wtedy i z tym (czasem sam) kiedy mam na to ochote.
Tej ochoty juz coraz mniej z kazdym rokiem u starego czlowieka.
Po polsku (chlusniem bo usniem) juz dawno poza mna.
Zycie i czas nie stoii w miejscu.

Lila
05-11-2008, 11:05
Ba ,Senior .A co stoi w miejscu ? Chyba Statua Wolności ?

Basia.
05-11-2008, 11:08
mam ochotę Augustynowi przylać za tego starca. :) Kokietuje nas czy co? Przyłączysz się? AUGUSTYNIE NIE RÓB Z SIEBIE STARCA NA SIŁĘ. :)

Lila
05-11-2008, 11:15
mam ochotę Augustynowi przylać za tego starca. :) Kokietuje nas czy co? Przyłączysz się? AUGUSTYNIE NIE RÓB Z SIEBIE STARCA NA SIŁĘ. :)

Basia,jak ma takie hobby uchodzić za starowinę,to jego problem.:D

senior A.P.
05-11-2008, 11:16
Przeciez ja spotykalem w Polsce dziadkow o wiele mlodszych ode mnie,wiec co ja nie moge byc starcem majac diabelskie dwie szostki ? Jak je przezyje to moze i o "mlodszym zyciu" pomysle.

Basia.
05-11-2008, 11:20
Przeciez ja spotykalem w Polsce dziadkow o wiele mlodszych ode mnie,wiec co ja nie moge byc starcem majac diabelskie dwie szostki ? Jak je przezyje to moze i o "mlodszym zyciu" pomysle.
to przeżywaj te swoje magiczne szóstki jak najszybciej i wracaj do wieku młodzieńczego. :) Pocierpię jeszcze trochę w towarzystwie starca bo zobaczyłam światełko w tunelu. Wracając do tematu wątku: KOCHAJMY SIĘ POLACY.:) :)Może nam się uda?

senior A.P.
05-11-2008, 11:27
Pewno,ze wszystko sie uda co madry Polak zaplanuje,oby tak jeszcze madrych Polakow mielismy na wszystkich szczeblach wladzy i nikt nam we wzajemnej milosci nie przeszkadzal !

Mar-Basia
05-11-2008, 12:18
Czyzbys sie zakochala?

Basia.
05-11-2008, 12:23
Czyzbys sie zakochala?
kto pyta nie błądzi :) jestem stała w uczuciach i kocham od ponad 26 lat tego samego faceta, kiedy się zakochiwałam nie miałam pojęcia o istnieniu starca Augustyna. :)

senior A.P.
05-11-2008, 13:33
Kochac jak to latwo powiedziec.
Inna sprawa kochac i z nim zyc.

Mar-Basia
05-11-2008, 13:54
Kochac jak to latwo powiedziec.
Inna sprawa kochac i z nim zyc.

No to nam opowiedz? Rady starszyzny zawsze mile widziane.

senior A.P.
05-11-2008, 14:05
Masz chyba wiecej do powiedzenia po wlasnych przezyciach w Polsce i poza nia niz ja ale juz jestem do twych uslug i pisze :
W zyciu kocha sie tylko raz !

Mar-Basia
05-11-2008, 14:07
Masz chyba wiecej do powiedzenia po wlasnych przezyciach w Polsce i poza nia niz ja ale juz jestem do twych uslug i pisze :
W zyciu kocha sie tylko raz !
Ten pierwszy czy ten ostatni?

senior A.P.
05-11-2008, 14:18
Ostatnich milosci nie moze byc jezeli kocha sie prawdziwie,jest tylko pierwsza i nie zaklada sie,ze bedzie ich wiecej,choc z logicznego punktu widzenia jest pierwsza i ostatnia.

Mar-Basia
05-11-2008, 14:21
Ostatnich milosci nie moze byc jezeli kocha sie prawdziwie,jest tylko pierwsza i nie zaklada sie,ze bedzie ich wiecej,choc z logicznego punktu widzenia jest pierwsza i ostatnia.
Czyzby to oznaczalo, ze pierwsza dama twojego zycia byla twoja pierwsza miloscia? Cos nie kapuje?

senior A.P.
05-11-2008, 14:26
Gdzie mnie tam bylo stac na dame jako wiejskiego chlopaka,co to w cywilu pasal krowy a w wojsku byl plutonowym !
Ja szukalem milosci wsrod swoich,czasem i pasaca krowke lub jej cielaczka przytulilem do piersi mlodzienczej.
Zastrzegam sie - koz, ani owiec nie paslem.

Mar-Basia
05-11-2008, 14:32
Senior, nie wykrecisz sie polslowkami - zadane bylo pytanie - powinno sie odpowiedziec. Boisz sie czy co? Zupelnie jakbys sam nie pisal na forum, tylko mial "Aniola" stroza stojacymi ci za plecami. Nie wstydz sie, powiedz nam cala prawde. Uszow ci nie obetniemy. Uchyl rabka tajemnicy, jestes wsrod swoich.

senior A.P.
05-11-2008, 14:41
He,he,he !
Taaaak jestem wsrod "samych swoich",czasem tylko ktos obcy przeszkodzi i wtedy jest nas wiecej - prawda ?
Wiec "swojska dame" pociesze i zaspokoje jej ciekawosc .
Kochalem jak tylko moglem i na ile mnie bylo stac ,byla ma pierwsza, a potem ,po jakims czsie juz nie moja.
Jak w tej piosence: "przyszedl lepszy ,piekniejszy...... i ja zaspiewlem wraz z Foggiem Mieczyslawem - "Ta ostatnia niedziel.....".
Napewno chcesz wiedziec co bylo pozniej ,wiec tez dopisze zycie potoczylo sie amerykanskim torem,a jak jest w Ameryce to w tym dostojnym gronie tlumaczyc nie trzeba.
Starczy ,zaspokojona ciekawosc ?

Mar-Basia
05-11-2008, 14:58
He,he,he !
Taaaak jestem wsrod "samych swoich",czasem tylko ktos obcy przeszkodzi i wtedy jest nas wiecej - prawda ?
Wiec "swojska dame" pociesze i zaspokoje jej ciekawosc .
Kochalem jak tylko moglem i na ile mnie bylo stac ,byla ma pierwsza, a potem ,po jakims czsie juz nie moja.
Jak w tej piosence: "przyszedl lepszy ,piekniejszy...... i ja zaspiewlem wraz z Foggiem Mieczyslawem - "Ta ostatnia niedziel.....".
Napewno chcesz wiedziec co bylo pozniej ,wiec tez dopisze zycie potoczylo sie amerykanskim torem,a jak jest w Ameryce to w tym dostojnym gronie tlumaczyc nie trzeba.
Starczy ,zaspokojona ciekawosc ?
I tak i nie. Znaczy, ze dala noge!!!!!!

senior A.P.
05-11-2008, 15:07
I to co miedzy nogami.

senior A.P.
09-11-2008, 12:40
Malzenstwa polskie (zwiazki zawarte miedzy Polakami,nie mieszane) sa raczej trwale i dozgonne.Gorzej jest gdy jedno z malzonkow nie jest Polakiem a tylko obywatelem polskim ,te zwiazki sa raczej z gory przeznaczone na niepowodzenie.
Pisze to na przykladzie wlasnych obserwacji zyciowych i doswiadczen.
Warto wiec zapytac ,dlaczego tak sie dzieje ?

jip
09-11-2008, 13:20
"Pisze to na przykladzie wlasnych obserwacji zyciowych i doswiadczen.
Warto wiec zapytac ,dlaczego tak sie dzieje ?" Pisze senior A.P.
No to ja pytam zresztą mój pies też: dlaczego tak się dzieje?

ostatek
09-11-2008, 15:40
Odpowiadam psu...

Piesku,jak zakochasz się w owczarzycy kaukaskiej,to zrozumiesz ,dlaczego mieszane małżeństwa się rozpadają.Nie doskoczysz ...
No i odwrotnie.
Podpowiedź dla psa... mój wyżeł dołek wygrzebał i do owczarki nizinnej się dobrał... żyli długo i szczęśliwie... :cool:

ostatek
09-11-2008, 16:07
No właśnie.Ale jakby ona była wyżlicą a on owczarkiem nizinnym ?:D [...]
Wszystko zależy od tego kto pod kim dołki kopie... i kto w nich tkwi... :) :cool:

jip
09-11-2008, 16:21
Odpowiadam psu...

Piesku,jak zakochasz się w owczarzycy kaukaskiej,to zrozumiesz ,dlaczego mieszane małżeństwa się rozpadają.Nie doskoczysz ...
No i odwrotnie.
To w tym przypadku była też aż taka różnica wzrostu, to było pytanie co prawda do seniora A.P., ale skoro tak dobrze znasz jego i... to dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam jip

Mar-Basia
09-11-2008, 16:22
WYNIK krzyzowki:

19623

admin
09-11-2008, 18:37
Informuję, że forum jest publiczne i każdy ma na nim prawo odpowiadać na DOWOLNY post. Przypominam także, że wszyscy użytkownicy mają równe prawa - bez względu na staż i ilość postów. Sugeruję gorąco nie otwieranie "nowych pól konfliktów" - na razie tylko sugeruję, ale jak przyjdzie konieczność to wymuszę zastosowanie się do tejże sugestii.

Wymiana zdań nie związana z tematem poszła tam gdzie jej miejsce. Uprzedzam, że pójdą ta także (albo zostaną skasowane) wszelkie komentarze na tema niniejszej uwagi.

iksigrek
09-11-2008, 21:35
Ja tam za bardzo polityką się nie interesuję, więc kocham wszystkich Polaków, Polki jeszcze bardziej, no i siebie oczywiście też. Nie powiem że najbardziej, bo jeszcze by mi ktoś mógł zarzucić, że jestem narcyzem. A bliżej mi do hiacynta :)
A tak trochę poważniej, to każdego człowieka mozna kochać. Wystarczy chcieć. Bo każdego mozna kochać za coś innego.
Są ludzie, których kochać się nie da. Ale to są wyjątki, więc żeby nie popadać w niechęć i pesymizm, lepiej takie "egzemplarze" omijać.

jip
10-11-2008, 11:17
Jacku masz rację, też uważam, że większość ludzi nadaje się do kochania, a kobiety prawie wszystkie, mój kolega mówi, że tylko teściowej nie mógł by pokochać. Tylko wydaje mi, że najgorzej jest proponować miłość wśród Polaków i siać między nimi zamęt i to jest najgorsze. A niektórzy tak to robią i na samym szczycie i w sejmie i niżej i jeszcze niżej a nawet wyżej. Pozdrawiam jip
P.S.To cholernie pasuje do kochajmy się Polacy

senior A.P.
11-11-2008, 14:47
Wszystko zalezy od tego co kto rozumie pod pojeciem "kochanie" ?
Kochac zone/meza,tesciowa/tescia,dzieci, kolegow/kolezanki,przelozonych,podwladnych,wspolpracowniko w,poszczegolne zawody,prace,czyny spoleczne itp,itd.
Warto czy nie warto ? Moze tylko byc nieczulym,zimnym draniem,zgorzknala/zgorzknialym mlodziencem lub starcem ?
Czy kochac za cos, czy moze bezinteresownie ?
Uwazam,ze wrogow nie da sie kochac,jezeli juz to im wybaczyc i wiecej nie ufac .

jip
11-11-2008, 15:14
Wszystko zalezy od tego co kto rozumie pod pojeciem "kochanie" ?
Kochac zone/meza,tesciowa/tescia,dzieci, kolegow/kolezanki,przelozonych,podwladnych,wspolpracowniko w,poszczegolne zawody,prace,czyny spoleczne itp,itd.
Warto czy nie warto ? Moze tylko byc nieczulym,zimnym draniem,zgorzknala/zgorzknialym mlodziencem lub starcem ?
Czy kochac za cos, czy moze bezinteresownie ?
Uwazam,ze wrogow nie da sie kochac,jezeli juz to im wybaczyc i wiecej nie ufac .
A może nie szukaj na siłę wrogów? może nie wszyscy, którzy wg Ciebie powinni być wrogami, takimi wrogami są, może to też siła Twojej wyobraźni działa nie do końca prawidłowo, odpuść troche a lepiej się poczujesz. Pozdrawiam jip:)

Bianka
11-11-2008, 15:39
Może już lepiej tak się nie kochajmy na zawołanie :D Może po prostu zacznijmy się szanować...

senior A.P.
12-11-2008, 10:45
Przeciez my sie szanujemy od zarania .......,na forum tez.
Inna sprawa z kochaniem,nawet jak w tym powiedzeniu:
"Kochalam bym cie cholero,gdyby nie wstretna twoja natura !"