PDA

View Full Version : Komfort dla osób starszych wg Komisji Europejskiej - komentarze


eres9596
26-10-2008, 11:37
Komentarz do artykułu: Komfort dla osób starszych wg Komisji Europejskiej (http://www.senior.pl/153,0,Komfort-dla-osob-starszych-wg-Komisji-Europejskiej,4492.html)
--------------------
Piękna wizja opiekuńcza nad seniorami,ale...starzenie się społeczeństw - w tym polskiego - powoduje coraz częstsze straszenie seniorów tym,że w końcu państwo zbankrutuje i przestanie wypłacać emerytury.
Bo "solidaryzm społeczny" stanie się całkowicie niewydolny i nie będzie kto miał pracować by płacić składki na fundusze emerytalne - w obecnie obowiązującym polskim systemie ZUS-owskim.

1 miliard euro to duża kwota.Aż prosi się by jej część ukierunkować na badania nad nowymi technologiami wytwórczymi.

Jest wielu seniorów,którzy są "ludźmi czynu".
Do takich seniorów zaliczam siebie.
Nie zamartwiam się swoim stanem zdrowia.By utrzymać właściwą kondycję fizyczno-psychiczną popijam różne suplementy i życie toczy się nadal.

Mam więcej czasu niż w okresie pełnej aktywności zawodowej i chętnie włączyłbym się w nowoczesne "chałupnictwo elektroniczne".

Co mam na myśli?

Gdyby istniała w Polsce instytucja,która wydzierżawiłaby mi domowy automat do produkcji kopert (to jest przykład z wielu możliwych zajęć) - chętnie bym zawarł umowę.
Produkując koperty miałbym dodatkowy dochód n.p.na zakup suplementów.
Koło życia toczyłoby się dalej i zbliżałoby się do nowej wersji zjawiska zwanego "perpetum mobile".
Seniorzy mogli by tą drogą - stopniowo - oddalać się od goryczy stwierdzeń "następców",którzy często wypominają,że muszą płacić składki zusowskie.

Wydaje się im,że zawsze będą młodzi...

Przykładów chałupnictwa można podać więcej.
Powinien powstać cały system obsługujący tą działalność.System,który seniorami zastąpi brakujących ludzi do pracy i..."płacenia składek".

Słowa CHAŁUPNICTWO i TELEPRACA winna Unia Eurpejska uczynić sztandarowymi "słowami czynu i aktywności ludzkiej" - w naszej części globu ziemskiego.

Wpisem tym "czytających seniorów" zapraszam do zgłaszania opisów czynności możliwych do wykonywania w domach w ramach powyższych haseł.

Stwórzmy katalog pojęć,które Redakcja PORTALU SENIORA - za pośrednictwem polskich europosłów - przekaże do Komisji Europejskiej.

Przyłączmy się do planowania wydatków w ramach planowanej przez KE kwoty jednego miliarda.

Można pisać na mój adres eres9596@kki.net
Zrobię zestawienie dla wybranego polskiego europosła.

Malgorzata 50
26-10-2008, 12:50
A myślałeś o programach unijnych dofinansowujących dz.gospodarczą podobno jest priorytet dla 50+ w uzyskiwaniu tych funduszy .Tylko na razie nie wiadomo gdzie się zwrócić .

Mar-Basia
26-10-2008, 13:22
Komentarz do artykułu: Komfort dla osób starszych wg Komisji Europejskiej (http://www.senior.pl/153,0,Komfort-dla-osob-starszych-wg-Komisji-Europejskiej,4492.html)
--------------------
Można pisać na mój adres eres9596@kki.net
Zrobię zestawienie dla wybranego polskiego europosła.

Ku,ku - czytalam Twoj blog i o Twoim biurze porad dla pokrzywdzonych. Podoba mi sie Twoja strona web o prawie wszystkim. Moze wstawisz linka do niej na jakims watku dyskusyjnym?

senior A.P.
31-10-2008, 14:31
Calkiem dobre propozycje i pomysly,tylko malo realne w dobie bezrobocia na caly swiecie.