PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską

Strony : [1] 2 3

Lila
01-11-2008, 18:02
Zapraszam do nowej części wątku o Polsce.

Lila
01-11-2008, 18:17
Pamiętajmy i o tych, którzy nie mają własnego grobu, a zginęli, aby wywalczyć dla nas wolność, a Ojczyźnie niepodległość.

A także o tych, co zginęli bez broni, zamęczeni na śmierć lub od strzału w potylicę.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Scarlett
01-11-2008, 18:47
Wszystkim tym, którzy zgineli na nasza Ojczyznę dedykuję piekną piosenkę "Biały Krzyż'
http://pl.youtube.com/watch?v=V_tVV2lbPXs

maja59
01-11-2008, 19:34
Pamiętajmy i o tych, którzy nie mają własnego grobu, a zginęli, aby wywalczyć dla nas wolność, a Ojczyźnie niepodległość.

A także o tych, co zginęli bez broni, zamęczeni na śmierć lub od strzału w potylicę.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
A światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Ament.

siekierka
03-11-2008, 10:29
Zaduszki już za nami, wraca normalne życie i niepokoje.Dziś z TV dowiedziałem się, że Pani Nelly Cruz unijna komisarz zmierza do zniszczenia polskiego przemysłu stoczniowego z powodu udzielonej stoczniom pomocy państwowej w wysokości ułamka procenta budżetu unijnego. W tym samym czasie, z powodu kryzysu unia udziela zachodnim bankom pomocy w wysokości ... ponad 700% rocznego budżetu całej unii. To się nazywa zrównoważony rozwój w unii !! :rolleyes:

Lila
03-11-2008, 10:43
Ba...a Gazeta Finansowa napisała...

<<Problemy, z jakimi borykają się Węgrzy mogą wkrótce spotkać również Polskę. Kryzys był jednak do przewidzenia. Jaka jest prawda o polskich fundamentach gospodarczych? NBP ruszył z pomocą na wielką skalę i stawia dziś do dyspozycji zagranicznych banków komercyjnych łatwo dostępne i bardzo tanie pieniądze. Oby się nie przeliczył…... »

Świat jak może się ratuje.Poprzez obniżki podatków dochodowych,poprzez specjalne ustawy uniemożliwiające bankom zabiranie domów,poprzez dotacje do rodzimego budownictwa .
Czy wspomaganie zagranicznych banków ma jakiś sens ,kiedy nawet rentowność długoletnich polskich obligacji zleciała z na łeb na szyję.

POLA
03-11-2008, 14:23
"Super Express" przeprowadził w Sejmie anonimową ankietę, z której wynika, że część członków Platformy Obywatelskiej przestała wierzyć w cuda Donalda Tuska i jego ministrów. Co ciekawe, część ankietowanych uznała, że premier powinien zrezygnować ze stanowiska i na dobre zająć się kampanią prezydencką.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Poslowie-PO-Tusk-powinien-zrezygnowac-ze-stanowiska,wid,10531759,wiadomosc_prasa.html

Pomysł dobry, a co z realizacją?:)

araad
03-11-2008, 14:29
Siekierko tylko jaki jest sens utrzymywać przedsiębiorstwo które od 10 lat nie wyprodukowało czy też nie sprzedało żadnego wyrobu z zyskiem, czy gdyby to było Twoje przedsiębiorstwo dopłacał byś do każdego wyrobu z własnych środków?Może taniej jednak dla nas gdyby te stocznie poprostu upadły?

Lila
03-11-2008, 14:42
"Super Express" przeprowadził w Sejmie anonimową ankietę, z której wynika, że część członków Platformy Obywatelskiej przestała wierzyć w cuda Donalda Tuska i jego ministrów. Co ciekawe, część ankietowanych uznała, że premier powinien zrezygnować ze stanowiska i na dobre zająć się kampanią prezydencką.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Poslowie-PO-Tusk-powinien-zrezygnowac-ze-stanowiska,wid,10531759,wiadomosc_prasa.html

Pomysł dobry, a co z realizacją?:)

Ba,żeby to pół roku temu.
Teraz jest mi mega obojętne.I tak ,ani przez moment ,nie wierzyłam w te cuda.
Nowy premier znowu ? I po co ta subiekcja ?

POLA
03-11-2008, 15:06
W te czy inne "cuda" polityków, programowo nie wierzę, a do rezygnacji obecnego premiera dodałabym aktualnego prezydenta: niech poza sprawowanymi funkcjami, choćby na udeptanej ziemi, walczą o fotel w pałacu. Powinno być zdrowiej...w polityce państwa:D i może wtedy parę ważnych ustaw dałoby się wreszcie uchwalić i nie ośmieszać Polski na międzynarodowym rynku?

siekierka
03-11-2008, 16:43
Siekierko tylko jaki jest sens utrzymywać przedsiębiorstwo które od 10 lat nie wyprodukowało czy też nie sprzedało żadnego wyrobu z zyskiem, czy gdyby to było Twoje przedsiębiorstwo dopłacał byś do każdego wyrobu z własnych środków?Może taniej jednak dla nas gdyby te stocznie poprostu upadły?

To,co się dzieje ze stoczniami(i z całym Polskim przemysłem od kilkunastu lat) to jest celowe rozkradanie majątku narodowego.
Dlaczego obcym sie opłaca, a nam nie może? Bo władze chcą takich właśnie efektów. Tak jest z kopalniami, hutami, przemysłem włókienniczym, a ostatnio z cukrowniami. Pamiętam, gdy po raz pierwszy doprowadzono stocznie Gdańską do upadku -natychmiast jej tereny wykupili Niemcy i zaczęli na nich inwestować. Więc raz jeszcze pytam, dlaczego OBCYM się opłaca a nam nie może ? Dlaczego do władzy dochodzą tacy beznadziejni politycy, którzy potrafią tylko być poddanymi obcych, a dla których "Polskość to nienormalność"?

POLA
03-11-2008, 17:01
...dlaczego OBCYM się opłaca a nam nie może ? Dlaczego do władzy dochodzą tacy beznadziejni politycy, którzy potrafią tylko być poddanymi obcych, a dla których "Polskość to nienormalność"?
Siekierko, w czynie społecznym odpowiem:D :
1. Dlatego, że obcy mają więcej kasy.
2. A spośród kogo wybrać tych "dobrych" polityków, skoro ci uczciwi i porządni nie pchają się do polityki?

siekierka
03-11-2008, 17:15
Siekierko, w czynie społecznym odpowiem:D :

2. A spośród kogo wybrać tych "dobrych" polityków, skoro ci uczciwi i porządni nie pchają się do polityki?

O ! I to jest największy ból !

POLA
03-11-2008, 17:30
O ! I to jest największy ból !
A widzisz, przyczyna w nas... takim nieudanym społeczeństwie, które ciągle się uczy, ciągle na własnych błędach, jakby nie lepiej było na cudzych i nie wyciąga z tych lekcji żadnych wniosków:mad:

jip
03-11-2008, 18:30
A dlaczego sądzisz Siekierko, że niby to ja i my wszyscy mamy ładować w stocznie?, dlatego, że tam nieudacznicy rządzili? i rządzą. Podobnie z kopalniami, z kolejami, którym wystarczy zastrajkować już dostają kasę, naszą kasę. Widziałaś co kolejarze zrobili, żebyś mogła wygodniej jeździć? to może trzeba się rozglądnąć i zobaczyć. U mnie zgody na wydawanie naszej kasy na takie rzeczy nie ma. Bo dopłaty do stoczni to też moja kasa. Pozdrawiam jip

Kazik
03-11-2008, 18:30
Siekierka ma rację-jak ma upaść stocznia-to niech też zdechną zachodnie banki. To jest argument. Nie ma lepszego momentu. Przecież ładują tam wagony gotówki. A może zapomnieli o ratowaniu stoczni w Roztoku?

Lila
03-11-2008, 18:39
A dlaczego sądzisz Siekierko, że niby to ja i my wszyscy mamy ładować w stocznie?, dlatego, że tam nieudacznicy rządzili? i rządzą. Podobnie z kopalniami, z kolejami, którym wystarczy zastrajkować już dostają kasę, naszą kasę. Widziałaś co kolejarze zrobili, żebyś mogła wygodniej jeździć? to może trzeba się rozglądnąć i zobaczyć. U mnie zgody na wydawanie naszej kasy na takie rzeczy nie ma. Bo dopłaty do stoczni to też moja kasa. Pozdrawiam jip

Czytałam ostatnio kubek w kubek podobną wypowiedź.Jak ją znajdę ,to zacytuję.
Chodziło o emerytury dla pokolenia ,które zaciągnęło długi za czasów Gierka.Postulat był,aby je zmniejszyć o połowę.Wszak skoro pozwalali na tak głupie rządy ?
Może coś w tym jest ,nieprawdaż?

jip
03-11-2008, 18:55
Siekierka ma rację-jak ma upaść stocznia-to niech też zdechną zachodnie banki. To jest argument. Nie ma lepszego momentu. Przecież ładują tam wagony gotówki. A może zapomnieli o ratowaniu stoczni w Roztoku?
Tak tu masz rację niech padnie wszystko sprawiedliwie, bo tam tez nasza kasa idzie.

Kazik
03-11-2008, 19:08
http://img185.imageshack.us/img185/4036/takkrlowoef9.jpg (http://imageshack.us)

senior A.P.
03-11-2008, 19:15
Nie tak szybko krolowa na glowe korone wlozy,
chyba,ze narod niemiecki znowu sie rozmnozy .

jip
03-11-2008, 20:48
Może kiedyś na sprawę strajków, kopalń, stoczni, kolei patrzyłem inaczej, ale od momentu kiedy będąc w sanatorium, przejechałem się z kolegą (dwóch pasażerów + 3 osoby elegancko ubranej obsługi) po 28km trasie , trasie urokliwej, z pięknymi po drodze zabytkami, Polanica, Lewin,(najpiękniejszy wiadukt) Duszniki, Kudowa, z niesamowitymi widokami, po trasie której na pewno nie ma sensu wykorzystywać jako transport ludzi, bo pokonanie jej to 1,5 godz, (autobus około 0,5 godz), trasie na której można zarobić turystycznie duże pieniądze, trasie o zapyziałych zdewastowanych ale ślicznych stacyjkach, podczas strajku kolejarzy za 13,50zł za dwie osoby. W tym momencie strajkowali kolejarze domagając się podwyżki, to przepraszam ale co ja o nich mam myśleć, mam przyklasnąć należy się Wam? Nie Panowie kolejarze, za tą urokliwą kolejkę u mnie macie przerąbane, podobnie jest wszędzie, olać bo i tak dopłacą, po co myśleć?

senior A.P.
03-11-2008, 20:53
"Jip" - mozesz nam wyjasnic czyje te koleje dzisiaj w Polsce sa ,bo chyba nie panstwowe ?

jip
03-11-2008, 21:10
"Jip" - mozesz nam wyjasnic czyje te koleje dzisiaj w Polsce sa ,bo chyba nie panstwowe ?
W czasie urlopu nie rozeznałeś? Szkoda. Poszperaj a się dowiesz. Ale powiem Ci państwowe związkowcy natomiast chyba sami swoi.

senior A.P.
03-11-2008, 21:23
Rozeznalem,chcialem to uslyszec od ciebie,przeciez wiecej jak czytam podrozujesz ode mnie.Co do zwiazkow zawodowych kolejarzy to sie chyba mylisz,bo nie tacy sami swoii,jest troche i "obcych".
Ale niech ci bedzie,ty znasz lepiej,bo tam spisz ,znaczy sie w Polsce.

araad
03-11-2008, 21:58
Panie Siekierko proszę wybaczyć ale Pan nie zrozumiał mojego postu ja pisałem o ekonomii a nie o ideologii.Sądzę ze po 20 latach czas posługiwać się ekonomią bez przymiotnika / kiedyś była tzw ekonomia socjalizmu/.

senior A.P.
04-11-2008, 11:28
Co w koncu z polskimi stoczniami ?
Bruksela umozy "doplate" na polskie stocznie ale nowemu nabywcy !
Ten szablon chyba w Polsce jeszcze tylko glupcy nie znaja.

POLA
05-11-2008, 00:14
Lila, dzisiaj Twój ewentualny kandydat do fotela w pałacu, W. Cimoszewicz, skrytykował był w Kropce obecnie urzędującego prezydenta podważając sens jego wyjazdu do Brukseli.

Żeby sprawiedliwie było, Tuskowi też przyłożył za to, że tam nie poleci oddając fotel w samolocie i na szczycie prezydentowi:D

Lila
05-11-2008, 00:36
Lila, dzisiaj Twój ewentualny kandydat do fotela w pałacu, W. Cimoszewicz, skrytykował był w Kropce obecnie urzędującego prezydenta podważając sens jego wyjazdu do Brukseli.

Żeby sprawiedliwie było, Tuskowi też przyłożył za to, że tam nie poleci oddając fotel w samolocie i na szczycie prezydentowi:D

Już go lubię.:D Ma temperament ,bestia !

Lila
05-11-2008, 00:37

maja59
05-11-2008, 09:49
Też go lubię, jest profesorem, mówi obcymi językami, jest kultruralny, ma czyste buty i garnitur od Armaniego:) , podoba mi się, będę na niego głosować.

senior A.P.
05-11-2008, 10:23
Ale juz mieliscie jednego prezydenta,ktory podobal sie kobietom ,zafundowal sobie nawet operacje plastyczna ale i tak byl i jest brzydszy od "cimoszka",na dodatek ponoc ma nalogi.
Ach te kobiety,mysla,ze ladna miska jesc daje !
Tylko brzydki Polske uratuje,oby nie stary.

maja59
05-11-2008, 10:38
Brzydki właśnie jest i jakoś nie ratuje, moim zdaniem pogrąża.
Teraz politykę zagraniczną Polski prowadzi jednoosobowo prezydent podpięty do telefonu brata. Zabawa się zaczyna, jestem za, a nawet przeciw. Wynegocjowałem traktat, ale go nie podpiszę bo jest be, zarządzę referendum w sprawie euro chociaż Polacy przyjęli w referendum traktat akcesyjny, w którym jest również zobowiązanie do przyjęcia euro.
Pan prezydent ma nadzieję, że referendum się nie powiedzie i może Polska wyjdzie z Unii to by się podobału ojcu dyrektorowi, chociaż pieniążki z Unii są mile widziane.
Za, a nawet przeciw, pośmiejemy się jeszcze nie raz.

senior A.P.
05-11-2008, 10:56
Moze obecny Prezydent RP chce byc mezem opatrznosciowym Polski ,ma jakies natchnienie od Boga ?
Otrzymuje jakies "impulsy wyzsze",jest nawiedzony,doznal cudu lub cos w tym rodzaju ?

siekierka
05-11-2008, 11:37
-Wynegocjowałem traktat, ale go nie podpiszę bo jest be,

Myślenie ma kolosalna przyszłość. Traktat został odrzucony przez Irlandię, zatem jest nieważny. I podpisywanie makulatury ne ma sensu.

-Zarządzę referendum w sprawie euro chociaż Polacy przyjęli w referendum traktat akcesyjny, w którym jest również zobowiązanie do przyjęcia euro.

Referendum w sprawie traktatu akcesyjnego przeszło 70-cioma procentami "za" z 30 % obywateli którzy przystąpili do głosowania, czyli tak naprawdę za wejściem do unii opowiedziało sie nieco ponad 25 % społeczeństwa.

-Chociaż pieniążki z Unii są mile widziane.

Pieniążki z unii to jest niewielki procent tych sum, które Polska musi wpłacać do unii, nie licząc miliardów, z których rząd Tuska zrezygnował (patrz geotermia - Polskie odnawialne źródło energii). Zatem netto, to dla nas czysta strata.

-Za, a nawet przeciw pośmiejemy się jeszcze nie raz.

To wspaniałe hasło "unijnego mędrca" Wałęsy.

senior A.P.
05-11-2008, 11:40
On sie juz nawet martwi za Obame i chcialby mu doradzic.
Co glowa to glowa !

Kazik
05-11-2008, 11:52
Teraz politykę zagraniczną Polski prowadzi jednoosobowo prezydent podpięty do telefonu brata. Zabawa się zaczyna, jestem za, a nawet przeciw. Wynegocjowałem traktat, ale go nie podpiszę bo jest be, zarządzę referendum w sprawie euro chociaż Polacy przyjęli w referendum traktat akcesyjny, w którym jest również zobowiązanie do przyjęcia euro.
Pan prezydent ma nadzieję, że referendum się nie powiedzie i może Polska wyjdzie z Unii to by się podobału ojcu dyrektorowi, chociaż pieniążki z Unii są mile widziane.
Za, a nawet przeciw, pośmiejemy się jeszcze nie raz.
Wynegocjował a PO mówiło, że zapis z Joaniny nie został zapisany, więc doprowadzono do zapisu. Teraz to zniknęło, tak więc to już nie ten sam traktat. Mielibyśmy spokój do 2013 r, a krajom o dużej liczbie ludności marzy się "podwójna większość" w głosowaniu. To nie jest uzależnione od decyzji o stoczniach, ale dobrze mieć coś na czym UE zależy. Chociaż połowa krajów nie podpisała jeszcze, Czechom i Szwecji bardziej się nie podoba, a Irlandia będzie mieć 2-gie referendum w marcu. Więc nie ma pośpiechu. Fakt że mamy wprowadzić Euro, ale terminu sztywnego niema. Zapytajmy Anglików, Szwedów i Duńczyków dlaczego nie mają tej waluty a są w UE kilkanaście lat dłużej. Czy musimy robić pierwsi co "wielka piątka" w UE nam każe? Za to zabronią łowić dorsza na wschodnim Bałtyku, ale Szwedów to nie dotyczy innych krajów nad Bałtykiem chyba też. Miliardy pakują w banki, przemysł lotniczy [Airbus], stocznie w Rostoku. Proszę-link. http://www.portalmorski.pl/caly_artykul.php?ida=9936
Czyli prawo dla każdego inne? Najciekawsze jest pod koniec artykułu.

siekierka
05-11-2008, 11:55

A jak sądzisz, czyimi pieniędzmi ratuje sie teraz zachodnie banki? Czy nie ma tam naszych, w tym Twoich?
Nasze wolno marnować tylko na zachodzie - tak? A dlaczego u nas nie ma banków Polskich? Gdzie sie podziały? Same tylko Berliner Bank, Deutsche Bank, Nationale Nederlanden, Raiffeisen Bank. To gdzie są nasze pieniądze? I co sie za nie ratuje? A polskich miejsc pracy dla setek Polskich robotników nie należy ratować? O tempora , o mores!

senior A.P.
05-11-2008, 11:58
A tak ! Nie wszyscy podlegaja pod te same prawa,przeciez to tak stare jak swiat prawniczy.
Zloty polski jest niezniszczalny tak jak i Polska.
Nie bedzie Niemiec .......... i jego bratankowie.

siekierka
05-11-2008, 13:11
Pisz Gutek śmiele: Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił. A te ostatnie praktyki jakoś są dozwolone w niemczech. Jakim prawem? Kolejne ustępstwo płaszczących sie na widok niemca polskich libertynów? Dlaczego do tej pory Polski Sejm nie uchwalił ustawy, że w odniesieniu do mniejszości narodowych (niemieckiej, litewskiej, białoruskiej, ukraińskiej itd) stosuje sie prawa jak dla Polaków w tamtych krajach, na zasadach wzajemności?
Dlaczego nikt nie ma pretensji do prezydenta Niemiec, że nie podpisał traktatu? A może jednak nie warto!
Dlaczego anglicy nie rezygnują ze swojego funta szterlinga? Może też nie warto!
Dlaczego płace w Polsce są o połowę niższe niż w pozostałych krajach unii? Zamiana złotych na euro w tej chwili, przy wyrównanym poziomie cen w europie uczyni z nas kraj żebraków!
Dlaczego nikt w europie nie płaci tak wysokiego VAT jak Polacy? Pewnie nie ma obowiązku. Tylko My musimy!
Dlaczego tylko nasi rybacy nie mają prawa połowu dorsza na wschodnim Bałtyku? Za dużo by zarobili?
I tylko durne polaczki muszą sie spieszyć ze wszystkimi rezygnacjami na rzecz unii?
Czy ktoś się nad tym zastanawia?

Mar-Basia
05-11-2008, 13:15
Pisz Gutek śmiele: Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił. A te ostatnie praktyki jakoś są dozwolone w niemczech. Jakim prawem? Kolejne ustępstwo płaszczących sie na widok niemca polskich libertynów? Dlaczego do tej pory Polski Sejm nie uchwalił ustawy, że w odniesieniu do mniejszości narodowych (niemieckiej, litewskiej, białoruskiej, ukraińskiej itd) stosuje sie prawa jak dla Polaków w tamtych krajach, na zasadach wzajemności?
Dlaczego nikt nie ma pretensji do prezydenta Niemiec, że nie podpisał traktatu? A może jednak nie warto!
Dlaczego anglicy nie rezygnują ze swojego funta szterlinga? Może też nie warto!
Dlaczego płace w Polsce są o połowę niższe niż w pozostałych krajach unii? Zamiana złotych na euro w tej chwili, przy wyrównanym poziomie cen w europie uczyni z nas kraj żebraków!
Dlaczego nikt w europie nie płaci tak wysokiego VAT jak Polacy? Pewnie nie ma obowiązku. Tylko My musimy!
Dlaczego tylko nasi rybacy nie mają prawa połowu dorsza na wschodnim Bałtyku? Za dużo by zarobili?
I tylko durne polaczki muszą sie spieszyć ze wszystkimi rezygnacjami na rzecz unii?
Czy ktoś się nad tym zastanawia?
A dlaczego, dlaczego, dlaczego, dlaczego......nie wystapic z Uni i hajda.....nikt nie bedzie zadawal pytan, narzucal, biadolil........i zostaniemy sami na folwarku.

siekierka
05-11-2008, 13:30
To lepiej sie płaszczyć i tyłki sąsiadom lizać? Bo przecież "Polskość to nienormalność" jak powiedział kaczorek Donaldo T.
Bez odpowiedzi na wszystkie moje i nie tylko moje "dlaczego", nie ma zgody na rezygnację z niepodległości. A ten folwark? No cóż! Wolę własny, niż być sługą w niemieckim folwarku!
Jak napisał bajkopisarz:
"Lepszy na wolności kąsek bylejaki, niźli w niewoli przysmaki" ;)

Mar-Basia
05-11-2008, 13:47
To lepiej sie płaszczyć i tyłki sąsiadom lizać? Bo przecież "Polskość to nienormalność" jak powiedział kaczorek Donaldo T.
Bez odpowiedzi na wszystkie moje i nie tylko moje "dlaczego", nie ma zgody na rezygnację z niepodległości. A ten folwark? No cóż! Wolę własny, niż być sługą w niemieckim folwarku!
Jak napisał bajkopisarz:
"Lepszy na wolności kąsek bylejaki, niźli w niewoli przysmaki" ;)
Serce, jestesmy w XXI wielu, moze tak zakopiesz 'siekierke"? Era niewolnictwa daleko......za nami.

Kazik
05-11-2008, 14:05
Polak po rozwodzie z Niemką pojechał odwiedzić dzieci. A niemiecki sąd zabronił mu rozmawiania z dziećmi po polsku-pamiętacie to? A on słabo znał niemiecki. A drugi język dzieciom też by nie zaszkodził. Czy takie prawo mamy u nas? Za majątki za Bugiem wypłaciła Polska, nie w pełnej wysokości i tylko tym którym dokumenty ocalały. Plus oszustom mającym "świadków". A Niemcy mimo wielokrotnych namawiań, nie zrobią tego z ziemiami na wschód od Odry. Nie chcemy wychochić z UE, ale równe traktowanie należy się tym którzy walczyli we Włoszech, Anglii, Francji, Holandii. Czy któreś z tych wojsk wyzwalało Polskę? Ale za to rzucili nas w objęcia Stalina. Potrzebny był USA do bicia Japończyka na wschodzie, gdzie posłał Żukowa.

siekierka
05-11-2008, 14:11
Całe w tym nieszczęście, że II Wojnę Światowa znam z autopsji i nie wierzę sąsiadom ani z zachodu ani ze wschodu. I jak to bywa z doświadczonymi ludźmi, wierzę tylko w to, co widzę, A widzę jak mało warta jest moja emerytura i nie chcę aby była jeszcze mniej warta. A że to nie jest na rękę libertynom podlizującym się "uniofederastom", to nie moje zmartwienie. Kto chce, niech ją kocha. Ja ani trochę.

senior A.P.
05-11-2008, 14:36
Kochac UE ?
Za co ???

maja59
05-11-2008, 14:40
To wspaniałe hasło "unijnego mędrca" Wałęsy.
Siekierko, zgodnie z polską konstytucją aby referendum było ważne musi w nim wziąć udział 50% plus 1 uprawnionych do glosowania, a nie jak podajesz w stosunku do obecnych w lokalach wyborczych. Jak słusznie zauważyłeś, z ponad polowy uprawnionych, za unią głosowało 70% czyli ponad 35% uprawnionych, a nie obecnych przy wyborach. Była to konstytucyjna większość, nikt nie bronił przeciwnikom iść do urn i zagłosować przeciw. Mnie się niepodoba, że niewielką liczbą głosów w stosunku do ogółu uprawnionych wygrał pan Kaczyński wybory prezydencie, ale konstytucja również w tym przypadku jest konstytucją i nie kwestionuję tego wyboru chociaż mi się niepodoba.
Jeszcze dwa lata i zobaczymy czy powtórzy to zwycięstwo.

senior A.P.
05-11-2008, 14:50
Czyje zwyciestwo ?
Wrogow Polski i Polakow ?
Pytam, bo jak do tej pory zaden rzad ani partia dla Polakow nic dobrego nie zrobila a wrecz przeciwnie ,oddala nas w niewole naszym wrogom !

maja59
05-11-2008, 14:53
Czy możesz identyfikować wrogów, z imienia i nazwiska, bo jako żywo nie wiem o jakich wrogów Polski chodzi, a też chciałabym wiedzieć.

siekierka
05-11-2008, 14:58
Siekierko, zgodnie z polską konstytucją aby referendum było ważne musi w nim wziąć udział 50% plus 1 uprawnionych do glosowania, a nie jak podajesz w stosunku do obecnych w lokalach wyborczych. Jak słusznie zauważyłeś, z ponad polowy uprawnionych, za unią głosowało 70% czyli ponad 35% uprawnionych, a nie obecnych przy wyborach. Była to konstytucyjna większość, nikt nie bronił przeciwnikom iść do urn i zagłosować przeciw. Mnie się niepodoba, że niewielką liczbą głosów w stosunku do ogółu uprawnionych wygrał pan Kaczyński wybory prezydencie, ale konstytucja również w tym przypadku jest konstytucją i nie kwestionuję tego wyboru chociaż mi się niepodoba.

Co nie zmienia faktu,że wielu w sposób niegodny kwestionuje ten wybór.

Jaruzelski np. wybrany został "jednogłośnie" czyli jednym głosem przewagi.

Zresztą konstytucja jest w tym względzie bardzo figlarna i stale ktoś przy niej majstruje.

Mar-Basia
05-11-2008, 14:58
Czy możesz identyfikować wrogów, z imienia i nazwiska, bo jako żywo nie wiem o jakich wrogów Polski chodzi, a też chciałabym wiedzieć.
No,no, panowie - gdzie jest odpowiedz?

jip
05-11-2008, 15:02
Wiesz piesku są tacy ludzie, którym potrzebne do życia jest sianie zamętu, straszenie innych, jest źle będzie gorzej, potrzeba im jątrzyć, podpuszczać, potrzebne jest marudzenie, narzekanie, my robimy dobrze inni nas wykorzystają, inni nam zabiorą, nie tego, co inni dają tego nie widać bo po co? Po co pytać chłopów, czy coś od kogoś dostają, po co widzieć rozbudowę kraju, po co to widzieć? Przecież marudzić nie można by było, straszyć, że nasze pieniądze wyprowadzą, że pokradną, że ....... Ty widzisz budowane z unijnej kasy drogi, kanalizacje, oczyszczalnie, dopłaty dla rolników, tak ja to też widzę. Co Ty, oni nie mogą tego zobaczyć, to chyba jest jakiś błąd genu, nie wygłupiaj się to żadna modyfikacja, oni są starsi, wtedy jeszcze o tym nie myślano, a im starsi bardziej to błąd bardziej widoczny. Pytasz gdzie takich ludzi ja widzę? – rozejrzyj się, są oni od samej góry po nasze forum na seniorku. Pożyczyliśmy to trochę z naszego blogu ale też tu pasi. Pozdrawiamy jip

siekierka
05-11-2008, 15:06
We wrześniu 1939 roku uciekałem przed jednym wrogiem z zachodu na wschód a w dwa tygodnie póżniej przed drugim ze wschodu na zachód. Pierwszy bombardował kolumny uciekinierów, drugi z nożem w zębach chciał rizat' lachiw.
Pierwszym dowodził niejaki Adolf drugim Josif. Może nazwiska sama sobie przypomnisz z podręcznika historii?

maja59
05-11-2008, 15:08
Ty widzisz budowane z unijnej kasy drogi, kanalizacje, oczyszczalnie, dopłaty dla rolników, tak ja to też widzę. Co Ty, oni nie mogą tego zobaczyć, to chyba jest jakiś błąd genu, nie wygłupiaj się to żadna modyfikacja, oni są starsi, wtedy jeszcze o tym nie myślano, a im starsi bardziej to błąd bardziej widoczny. Pytasz gdzie takich ludzi ja widzę? – rozejrzyj się, są oni od samej góry po nasze forum na seniorku. Pożyczyliśmy to trochę z naszego blogu ale też tu pasi. Pozdrawiamy jip
Masz szalenie mądrego pieska:) , przysiadłam koło niego na podłodze i jakoś mi się optymistyczniej na duszy zrobiło, dziękuję.

Mar-Basia
05-11-2008, 15:12
Masz szalenie mądrego pieska:) , przysiadłam koło niego na podłodze i jakoś mi się optymistyczniej na duszy zrobiło, dziękuję.
Tez uwazam, ze piesek jip'a jest genialny.:)

maja59
05-11-2008, 15:13
We wrześniu 1939 roku uciekałem przed jednym wrogiem z zachodu na wschód a w dwa tygodnie póżniej przed drugim ze wschodu na zachód. Pierwszy bombardował kolumny uciekinierów, drugi z nożem w zębach chciał rizat' lachiw.
Pierwszym dowodził niejaki Adolf drugim Josif. Może nazwiska sama sobie przypomnisz z podręcznika historii?
Być może coś mi umknęło, ale ci panowie chyba od jakiegoś czasu nie żyją. Ich ideologie zostały osądzone, jedna w Norymberdze, druga bez procesu ale w sumieniach europejczyków. Czy coś za długo nie utożsamiamy Europy z 2008 roku z tamtymi czasami. Od 1989 roku w Polsce urodziło się już pokolenie, dzisiaj dorosłych ludzi, którzy nie pamiętają Solidarności i stanu wojennego, a ty wracasz do II wojny światowej. My już odchodzimy, zastanówmy się co zostawiamy naszym następcom oprócz oczywiście nienawiści.

senior A.P.
05-11-2008, 15:14
Aaaaa ! Nie dostrzegamy wrogow Polski i Polakow ?
To jakas trudna sprawa ich dostrzec i to tam na miejscu w Polsce ?
Ja ich widze z odleglosci przez Atlantyk a tam pod latarnia w Polsce jest ciemno !
Moze po kolejnym zdrozeniu energi elektrycznej sie rozjasni ?
Moze po zakupie importowanego wegla pojmiemy albo gdy juz polski rybak na swieta nie zlowi nam rybki ?
Co to za kpiny ?
Jakiego tu na forum psa szukamy,sa tu gdzies bezdomne psy walesajace sie ???
Dostrzezono bledne geny,ciekawe skad i kiedy one przywedrowaly.
Boze zlituj sie nad Polska !

Mar-Basia
05-11-2008, 15:18

Niedyskretne pytanie, ile wiosen liczysz kolego?

jip
05-11-2008, 15:23
Ktoś napisał, że nie dostrzegamy wrogów Polski, nie co Ty piesku chyba nie miał na myśli forumowiczów z pochowanymi profilami, profilami bez żadnej informacji, nie chyba....a może.. już nic nie kumam. Ale pozdrowienia przesyłamy. jip

senior A.P.
05-11-2008, 15:23
Kolege o wiek pytac - a wstydz,ze sie ty !

siekierka
05-11-2008, 15:39
Niedyskretne pytanie, ile wiosen liczysz kolego?

Prawie 73, wystarczy?
Zresztą wystarczyło zajrzeć w mój profil.;)

maja59
05-11-2008, 15:44
Prawie 73, wystarczy?
Na twoim profilu nic nie ma???????????????

POLA
05-11-2008, 15:44
Być może coś mi umknęło...
Podzielę się z Tobą taką oto obserwacją: otóż niektórzy nasi rodacy jak nie widzą wroga, to go wymyślą:D, a przyczyn naszych narodowych niepowodzeń i potknięć przeróżnych zawsze będą upatrywać gdzieś obok, ale nigdy w sobie.
Ten gatunek tak ma, niestety.
Na szczęście przypadłość ta nie dotknęła wszystkich i w tym widzę jakąś nadzieję na przyszłość:)

senior A.P.
05-11-2008, 15:49
Masz na myslli gatunek czlekoksztaltnych ?
Ooooo, ten gatunek idzie z postepem czasu,zoolodzy o tym dobrze wiedza ,politycy raczej nie dostrzegaja.

Mar-Basia
05-11-2008, 15:56
Prawie 73, wystarczy?
Poprostu zapytalam, zeby ustalic Twoj wiek w 1939. Musisz miec doskonala pamiec, bo ja nie pamietam nic z okresu kiedy mialam 4 lata. Rozumiem, ze chciales powiedziec "uciekalismy". Wspolczuje, ale rowniez przypominam, ze nie byles sam - bylo tysiace uciekajacych. Masz duzo szczescia, ze ocaliles glowe. Innymym nie bylo to dane.

maja59
05-11-2008, 15:59
Podzielę się z Tobą taką oto obserwacją: otóż niektórzy nasi rodacy jak nie widzą wroga, to go wymyślą:D, a przyczyn naszych narodowych niepowodzeń i potknięć przeróżnych zawsze będą upatrywać gdzieś obok, ale nigdy w sobie.
Ten gatunek tak ma, niestety.
Na szczęście przypadłość ta nie dotknęła wszystkich i w tym widzę jakąś nadzieję na przyszłość:)
I ja sie cieszę, że młodzież w większości jest tolerancyjna, otwarta na przyszłość i idąca na przód. Nasze strachy narodowe pora schować na strych i przestać wyciągać przy każdej okazji. Nasze kompleksy, nieudane zycie, winni wszyscy wokół nas, to powinno odejść w niepamięć. Myśmy powinni odjeść, nasze pokolenie już niewiele znaczy i bardzo dobrze, niech decydują ci, którzy przychodzą po nas to jest ich świat i ich życie. My mieliśmy już swoje 5-ć minut i chyba dobrze je wykorzystaliśmy dla Polski i starczy:D .

siekierka
05-11-2008, 16:06
Zajrzyj na mój blog - tam coś zostało. Co sie z reszta profilu działo - nie wiem

Kazik
05-11-2008, 16:12
Referendum rzeczywiście wymaga teraz 50%+1 głos uprawnionych aby było "ważne", ale gdyby np. udział wzięło 30 %, a z tego więcej niz połowa powiedziała euro-nie, to będzie tzw. "wiążące" z czego jednak Rząd nie musi skorzystać. W Szwecji referendum było jako informacyjne, ale 60% było za koroną, a 40% za euro. Dlatego rząd nie mógł postąpić inaczej mając taką informację. Szwedzi nie zasłaniali się kosztami referendum i tym że Rząd wie lepiej od obywatela.
Ale referendum Wałęsy w 1995 -32% uprawnionych przyszło, i większość chciała uwłaszczenia, na wszystkie pytania napisałem tak, a bon za który dałem 20 zetów do dziś leży gdzieś u maklera. Trzeba było sprzedać. Pierwszy link to o ref. w Szwecji. Drugi to ref. L.W.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum
http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum
Ja też wolałbym aby więcej uczestniczyło w wyborach, ale jeden jest chory, drugi ma "tumiwisizm", ale w więzieniach chyba była prawie 100% frekwencja. I pewnie tyle samo głosów na PO.

maja59
05-11-2008, 16:25
Kaziu, troszkę niegodziwe jest to wytykanie frekwencji w więzieniach i zwyciestwa w nich PO. Może byśmy przeanalizowali inne miejsca gdzie są zgrupowani Polacy w gruncie rzeczy nie mający ze sobą nic wspólnego poza sytuacją życiową w jakiej się znaleźli. Tam też bysmy zobaczyli jakie były wyniki, np. szpitale, domy pomocy społecznej, klasztory, koszary, statki dalekomorskie, środowiska polonijne itp. Porównując większą liczbę zamkniętych ośrodków w dalszym ciągu nie moglibyśmy wnioskowac o przyczynach popularności partii politycznych wśród tych grup. Nie wiemy co w zakładach zamkniętych skłoniło głosujących do tego, że zagłosowali tak jak zagłosowali. Dla porządku, nie wybierałam ani PO ani PiS mam inne preferencje.

Kazik
05-11-2008, 17:27
Kaziu, troszkę niegodziwe jest to wytykanie frekwencji w więzieniach i zwyciestwa w nich PO. Może byśmy przeanalizowali inne miejsca gdzie są zgrupowani Polacy w gruncie rzeczy nie mający ze sobą nic wspólnego poza sytuacją życiową w jakiej się znaleźli. Tam też bysmy zobaczyli jakie były wyniki, np. szpitale, domy pomocy społecznej, klasztory, koszary, statki dalekomorskie, środowiska polonijne itp. Porównując większą liczbę zamkniętych ośrodków w dalszym ciągu nie moglibyśmy wnioskowac o przyczynach popularności partii politycznych wśród tych grup. Nie wiemy co w zakładach zamkniętych skłoniło głosujących do tego, że zagłosowali tak jak zagłosowali. Dla porządku, nie wybierałam ani PO ani PiS mam inne preferencje.
Mnie tylko dziwi brak jakiegokolwiek krytycyzmu u niektórych. Jak podaję argumenty i linki w spawie stoczni, piszę o rybołówstwie itd-to tylko moje narzekanie. Ale nikt nie poda argumentów przeciw-nie trzeba szukać artykułów, podałem jak na tacy, i ja tego nie pisałem, L.K. i Rydzyk również. A za granicą słuchają [jak mają czas] że tu wojny -oczywiście z powodu L.K. A jak się marszałek Senatu trochę jąkał, nie wygodne było nie dopuścić Religę. W tym też nie zauważa młodzież i seniorzy nic gorszącego, lub zgoła chamskiego. Zwłaszcza że marszałek wręczał odznaczenia za granicą -może by to uznać że bardziej jest "zatrudniony" w kancelarii L.K.? Tusk na konferencjach ma wiele domysłów co zrobi L.K., że "ma nadzieję" ze nie zrobi głupstwa, dobrze że nie dodał ostatnio "kolejnego głupstwa", Jakże się różni jego konferencja od tej L.K. Kto dostaje taką dłuuuuugą i gotową papkę to co pomyśli-zwłaszcza za granicą. No i co-Gardias jest przeciw ustawie zdrowotnej, Zw. Zaw. dały dziś wyraz przed sejmem. Nie wiedzą że ten Rząd jest najmądrzejszy i ma monopol na mądrość. Niech Tusk popatrzy na Millera -jak zaczynał po wyborach i jak skończył. Nawet przejście do S-ny nie pomogło, a gdzie indziej go nie chcieli.
Nie wiem jak głosowali w szpitalach, ale jak w więzieniach to pisała niejedna gazeta. Może ktoś tu poczytał [link podałem] jak UE finansuje nie tylko banki, dlaczego 3 stare kraje nie chcą euro, a może ktoś wie dlaczego biedna Irlandia, która stała się bogata bo oni i Hiszpania dostała dużo pomocy z UE, a teraz niewdzięcznicy-odrzucają T.Lizboński? Co tam jest złego, że odrzucili, a tyle krajów się wstrzymuje? Tylko Tusk tego nie widzi? Czekam na konkretną dyskusję, nie na ogólniki. Bo tego mi Rząd daje w nadmiarze.

jip
05-11-2008, 17:29
Chyba było to zbyteczne. masz rację maju

maja59
05-11-2008, 20:16
Czy jesteś pewny, że te pytania kierujesz do ludzi, którzy są ci w stanie odpowiedzieć. Bardzo bym chciała znać odpowiedź na twoje pytania, ale jej nie znam i chyba większośc z nas jej nie zna. To są pytania na spotkanie z posłami PO, czy innych partii. Chociażbyśmy sobie żyły tu na seniorku wypruli to nie odpowiemy na nie. Sorry.

Lila
05-11-2008, 20:27
Dopisałem wtedy ale nie doczekałem się odpowiedzi odpowiedzi?
Ktoś napisał, że nie dostrzegamy wrogów Polski, nie co Ty piesku chyba nie miał na myśli forumowiczów z pochowanymi profilami, profilami bez żadnej informacji, nie chyba....a może.. już nic nie kumam. Ale pozdrowienia przesyłamy. jip

Odpowiadam za siebie.Profil był pełny,z blogiem i zdjęciami.
Niestety musiałam skasować.Dlaczego ?
Niebawem zrozumiesz.;)

jip
05-11-2008, 20:40
Pytanie wywaliłem było zbyteczne i może nie powinno być, ale akurat do Ciebie nawet nie zajrzałem i było ono nie na podstawie Twojego profilu. Ale nie rozumiem czemu trzeba się chować? Pozdrawiam jip

Lila
05-11-2008, 20:57
Pytanie wywaliłem było zbyteczne i może nie powinno być, ale akurat do Ciebie nawet nie zajrzałem i było ono nie na podstawie Twojego profilu. Ale nie rozumiem czemu trzeba się chować? Pozdrawiam jip

Pytanie słuszne.Sama je niejednokrotnie zadawałam.A Twoja skrzynka nie przyjmuje wiadomości.:) Musisz w ustawieniach coś pomajstrować.

ps.chowam się przed fanami,płci mi nieznanej.:D

jip
05-11-2008, 21:11
Pytanie słuszne.Sama je niejednokrotnie zadawałam.A Twoja skrzynka nie przyjmuje wiadomości.:) Musisz w ustawieniach coś pomajstrować.

ps.chowam się przed fanami,płci mi nieznanej.:D

EEE to ja nie muszę, a majstruję i nie trafiłem jeszcze na odpowiednie miejsce do naciśnięcia.

maja59
05-11-2008, 21:16
EEE to ja nie muszę, a majstruję i nie trafiłem jeszcze na odpowiednie miejsce do naciśnięcia.
Wejdź do Ustawienia, edycja opcji i zaznacz to co ci pasuje, powodzenia

tadeusz50
05-11-2008, 21:20
Jip po zaznaczeniu odpowiednich opcji musisz na dole strony zaznaczyć zapisz zmiany. Powodzenia.

jip
05-11-2008, 21:26
Dzięki za pomoc, już chyba mam.:)

maja59
05-11-2008, 21:29
Zaraz zobaczymy, sprawdzi się

tadeusz50
05-11-2008, 21:33
Jip możesz tam też ustawić opcję że od razu uzyskujesz powiadomienie i wiadomości do ciebie.

jip
05-11-2008, 21:38
Dzięki powchodziło i od Ciebie i od Mai, bardzo dzięki za pomoc jestem winien piwko jip

maja59
05-11-2008, 21:39
Na pewno się zgłoszę, dla Tadzia soczek pomarańczowy, wybacz Tadziu, że zamawiam za ciebie.

Kazik
05-11-2008, 21:43
Czy jesteś pewny, że te pytania kierujesz do ludzi, którzy są ci w stanie odpowiedzieć. Bardzo bym chciała znać odpowiedź na twoje pytania, ale jej nie znam i chyba większośc z nas jej nie zna. To są pytania na spotkanie z posłami PO, czy innych partii. Chociażbyśmy sobie żyły tu na seniorku wypruli to nie odpowiemy na nie. Sorry.
Chodzi mi o to że słuchając pół dziennika, nie gmerając w internecie mają niektórzy taką nie zachwianą pewność, że euro jest dla nas dobre, reforma zdrowia zwana krótko "sprzedażą" również, tylko Prezydenta należy zmienić. Tak rozumując można wybrać populistę, np. Leppera. A skąd ja biorę wiadomości, posyłam gotowe linki, ale to jak grochem o ścianę. Tyle że młodzi mogą się kiedyś obudzić z ręką w nocniku. Czy ktoś po studiach może mówić, że WRON kojarzy się z Powstaniem Listopadowym? Gdy jedna z odpowiedzi była "stan wojenny u nas w 1983" [prog. milionerzy] To nic że dziewczyna była młoda-może kiedyś uczyli w technikum, tego co dziś nie wie ktoś po studiach. Wąska specjalizacja-dobrze jak będą pisać bez błędów ort.? Jak widać z mojego profilu-nie jestem historykiem lub dziennikarzem.

jip
05-11-2008, 21:44
może być soczek, ale czemu?

tadeusz50
05-11-2008, 21:52
Odpowiem Ci sam bo jestem trzeżwym alkoholikiem. Nie piję od 7-iu lat. Teraz nawet wirtualnie. Kiedyś piwo uwielbiałem i piłem 20 dziennie.

Mar-Basia
05-11-2008, 23:10
Profil był pełny,z blogiem i zdjęciami.
Niestety musiałam skasować.Dlaczego ?
Niebawem zrozumiesz.;)

Dlaczego musialas skasowac?

POLA
05-11-2008, 23:24
(...) Niech Tusk popatrzy na Millera -jak zaczynał po wyborach i jak skończył...
Po co na Millera, wystarczy na J. Kaczyńskiego:D, a tak się dobrze zapowiadał;) :D

POLA
05-11-2008, 23:39
No to urzędnicy prezydenccy przedobrzyli:
Skrót USA w depeszy polskiego prezydenta został rozwinięty jako "Stany Zjednoczone Ameryki Północnej". - To kardynalny błąd - mówi serwisowi internetowemu tvp.info amerykanista prof. Krzysztof Michałek.

A z MSZ-u dostali dobry tekst, więc po co rozszerzyli nazwę? Oj, gamonie, gamonie, nie godzi się, w depeszy gratulacyjnej, w dodatku z podpisem LK:mad:, także prezydenta i nie elekta przecież.

Lila
06-11-2008, 01:08
No to urzędnicy prezydenccy przedobrzyli:
Skrót USA w depeszy polskiego prezydenta został rozwinięty jako "Stany Zjednoczone Ameryki Północnej". - To kardynalny błąd - mówi serwisowi internetowemu tvp.info amerykanista prof. Krzysztof Michałek.

A z MSZ-u dostali dobry tekst, więc po co rozszerzyli nazwę? Oj, gamonie, gamonie, nie godzi się, w depeszy gratulacyjnej, w dodatku z podpisem LK:mad:, także prezydenta i nie elekta przecież.

O co chodzi ? Pola ,rozwiń może myśl ,bo ja nic nie wiem ?:D

Rzeź niewiniątek ...o to jest ciekawe.
Radek Sikorski szykuje się na wielkie rżnięcie.Mianowicie ,cóż on rżnął będzie ? Ano ,placówki polskie .Te...noo...te ...ambasady.16 ich ma ściąć do imentu.W krajach ,z którymi nie prowadzimy interesów.
Czyli pod nóż pójdą te egzotyczne : Kongo,Zimbabwe i pół Afryki.A także Mongolia.I Brazylia ponoć też.

Kazik
06-11-2008, 01:15
Tu na seniorku wielu by napisało poprawnie.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5889042,Kardynalny_blad_w_depeszy_gratulac yjnej_Kaczynskiego.html?skad=rss
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Powazny-blad-w-depeszy-gratulacyjnej-Lecha-Kaczynskiego-do-Obamy,wid,10543511,wiadomosc.html?ticaid=16ea0
Pierwszy link o depeszy L.K. Drugi to błąd popełnili u Sarkozy. Cytaty z artykułu [drugi link]:

Skąd wziął się błąd prezydenckich współpracowników? - To bardzo częsty, ale kardynalny błąd. Swoim studentom zawsze powtarzam, że popełniają go albo słabi dziennikarze, albo politycy, którzy chcą w ten sposób wyrazić swoje uwielbienie dla USA. To coś w rodzaju przedobrzenia - tłumaczy amerykanista prof. Krzysztof Michałek

Prezydent Lech Kaczyński może więc śmiało podać rękę prezydentowi Francji, który również zaliczył wpadkę w gratulacjach przesłanych Obamie. Nicolas Sarkozy przekręcił w depeszy imię Obamy z "Barack" na "Barak".:D

A jak Tusk przywitał Condoleezza Rice-pisałem kiedyś tu tłumaczenie. A u nas długo nie mogli się kiedyś nauczyć za PRL, czy Niemcy to NRF czy RFN. Bo mylili się w skrótach z NRD.

Lila
06-11-2008, 01:23
Wygląda na to ,że duch Ameryki wylądował w Baraku.:D

No ,niech ten Barack nie powtórzy sukcesu naszego Tuska,który też był taki pewny.Bo jeżeli nasz może budzić jedynie politowanie,to tamten przez swą potęgę za nim stojącą ,mogłby przerażać.
Ale mnie się podobali obaj kandydaci.Z tym ,że Barack miał ładniejszy uśmiech.

Pani Slowikowa
06-11-2008, 01:31
Mnie nie..:confused:

A jezeli chodzi o blad to Amerykanie i tak sa do nich przyzwyczajeni bo sami popelniaja okropne bledy i gafy wzgledem innych krajow.. Typu : jak dlugo samochodem jedzie sie do Polski??:D itp itp:D

Lila
06-11-2008, 01:34

A jezeli chodzi o blad to Amerykanie i tak sa do nich przyzwyczajeni bo sami popelniaja okropne bledy i gafy wzgledem innych krajow.. Typu : jak dlugo samochodem jedzie sie do Polski??:D itp itp:D

Ale czemu Asiu? Jak przez Alaskę ? I na krze trochę podryfować i zaraz Rosja .Da się ..:D
Aaron Speeling ( dobrze napisałam ) nigdy nie latał samolotem ,bo ślubował.A ile hitów nakręcił.

Pani Slowikowa
06-11-2008, 01:38
Ale czemu Asiu? Jak przez Alaskę ? I na krze trochę podryfować i zaraz Rosja .Da się ..:D
Aaron Speeling ( dobrze napisałam ) nigdy nie latał samolotem ,bo ślubował.A ile hitów nakręcił.

.. A moze tunel mozna wybudowac??
ja tez juz tak planowalam do Polski jechac.. gdyby w razie czego nie mozna bylo doleciec samolotem..a okretem tez nie ( bo mi niedobrze) :rolleyes: :D
Milo to jednak wiedziec ze nie jest sie odcietym od Europy:D

Kazik
06-11-2008, 01:42
O co chodzi ? Pola ,rozwiń może myśl ,bo ja nic nie wiem ?:D

Rzeź niewiniątek ...o to jest ciekawe.
Radek Sikorski szykuje się na wielkie rżnięcie.Mianowicie ,cóż on rżnął będzie ? Ano ,placówki polskie .Te...noo...te ...ambasady.16 ich ma ściąć do imentu.W krajach ,z którymi nie prowadzimy interesów.
Czyli pod nóż pójdą te egzotyczne : Kongo,Zimbabwe i pół Afryki.A także Mongolia.I Brazylia ponoć też.
Peru powinien zostawić bo tam rozwijamy stosunki [turystyczne-i Donek został słoneczkiem], ale Brazylię również, bo nie widział karnawału w Rio de Janeiro, oraz Głowę Cukru, oraz plaży Copacabana.:D

Lila
06-11-2008, 10:59
A Obama nic dzisiaj pewnikiem nie robi,tylko czyta te setki tysięcy gratulacji ,które napłynęły do niego.Ze szczególnym uwzględnieniem Polski i Kenii,bo ponoć tylko te dwa kraje podobnie przeżywały wybory w USA.

siekierka
06-11-2008, 11:54
Usłyszałem dziś w TV, że poglądy głoszone przez Baracka Obamę są liberalno – lewicowe, bardzo reprezentatywne dla socjalizmu narodowego (nie międzynarodowego!)

Lila
06-11-2008, 12:01
Usłyszałem dziś w TV, że poglądy głoszone przez Baracka Obamę są liberalno – lewicowe, bardzo reprezentatywne dla socjalizmu narodowego (nie międzynarodowego!)

A tak.Niektórzy nawet mówią -''czerwony Obama''.To kłopot Ameryki ,nie nasz.
A teraz .....pamiętajmy.
90-ta ROCZNICA ..

http://11listopada1918.pl/

senior A.P.
06-11-2008, 12:31
Nic nowego !
Juz sie okazuje,ze wszystko z planem bedzie,bowiem medrcy i doradcy orzekli ,ze Obama da sobie rade.
Nie ma to jak plany z wyprzedzeniem na jedno pokolenie.
Moje emocje opadly (wyborcze).
Oby sie tylko "dzikie geny" nie obudzily,we mnie tez.

siekierka
06-11-2008, 16:40
Legiony to - żołnierska nuta,
Legiony to - ofiarny stos,
Legiony to - żołnierska buta,
Legiony to - straceńców los.

My, Pierwsza Brygada,
Strzelecka gromada,
Na stos rzuciliśmy swój życia los,
Na stos, na stos.

O, ile mąk, ile cierpienia,
O, ile krwi, wylanych łez.
Pomimo to - nie ma zwątpienia,
Dodawał sił - wędrówki kres.
My, Pierwsza Brygada...itd.

Krzyczeli, żeśmy stumanieni,
Nie wierząc nam, że chcieć - to móc.
Leliśmy krew osamotnieni,
A z nami był nasz drogi wódz!

Inaczej się dziś zapatrują
I trafić chcą do naszych dusz,
I mówią, że nas już szanują,
Lecz właśnie czas odwetu już!

Nie chcemy dziś od was uznania,
Ni waszych mów, ni waszych łez.
Skończyły się dni kołatania
Do waszych serc, do waszych kies.

Dziś nadszedł czas pokwitowania
Za mękę serc i katusz dni.
Nie chciejcie więc politowania,
Zasadą jest: za krew chciej krwi.

Umieliśmy w ogień zapału
Młodzieńczych wiar rozniecić skry,
Nieść życie swe dla ideału
I swoją krew i marzeń sny.

Potrafim dziś dla potomności
Ostatki swych poświęcić dni,
Wśród fałszów siać siew szlachetności
Miazgą swych ciał, żarem swej krwi.

maja59
06-11-2008, 18:51
Siekierko,
Pierwszą Brygadę śpiewała moja Mama na szkolnych akadmiach przed wojną, śpiewałam ja jako maluch w latach ponurego stalinizmu, potem moja córka w wózeczku w latach siedziemdziesiątych, a teraz śpiewa ją mój wnuczek i tak tradycja przechodzi z pokolenia na pokolenie, dobra i słuszna tradycja.

senior A.P.
06-11-2008, 22:35
Ostatki swych poswiecic dni ?
Dla kogo ? Dla potomnosci ?
Niektorzy sie nad tym zbyt dlugo zastanawiaja .
Wsrod falszow siac siew szlachetnosci >
Ile to juz zasiano , a jakie zbiory ???

Swa krew nareszcie zaoszczedzono - ostatnio w grudniu 1981 roku,kiedy to inni chcieli doprowadzic do jej bratobojczego przelewu.

Brygady Polskie rozbrojono !
Liczac,ze ktos inny bedzie za nas walczyl ,a my swe syny i corki wyslalismy na smierc poza Polske,dzisiaj rodzicom oddaja trumny i kalekie mlode osoby.

Karol X
06-11-2008, 22:45

A nie wybieraja sie zima do Europy na narty?
Polecam goraco gory w Holandii.

tadeusz50
06-11-2008, 22:52
A nie wybieraja sie zima do Europy na narty?
Polecam goraco gory w Holandii.
Karolu czy chodzi o te góry na terenach depresyjnych?

siekierka
06-11-2008, 23:20
Legiony powstawały w okresie gdy Polska była w strzępach. A ich twórca potrafił kraj scalić i odrodzić.
Teraz, gdy jeszcze nie została ponownie rozparcelowana na euroregiony, mamy jeszcze kilka nie zniszczonych do końca zakładów, ukochana przez liberalną lewicę Unia zmusza, a nasz pożal sie Boże rząd bezsilnie pozwala na bezpowrotną likwidację polskiego przemysłu stoczniowego.
Nie potrafię zrozumieć, jak władający mogą zgadzać sie na tak bezprzykładny rozkład (w każdej dziedzinie, nie tylko gospodarki) Państwa, którego Obywatelami sie mienią? Chyba że są zdrajcami i zależy im na szybkiej likwidacji Państwa Polskiego.
Nigdy tego nie pojmę.

jano43
07-11-2008, 00:46
Co do Stanów Zjednoczonych AP jeśli nawet lapsus to chyba nie taki wielki i raczej wskazuje,że ludzie prezydenta robią postępy w nauce protokołu dyplomatycznego.Bo wcześniej zdarzyło im się już na samochodzie prezydenta zawiesić flagę polską do góry nogami i tak udekorowany samochód z prezydentem jeżdził po Warszawie.Innym razem na przyjazd Putina albo Ławrowa powywieszali flagi czeskie.Szczęśliwie ktoś to w ostatniej chwili zauważył i zdążyli pozamieniać.
Swego czasu zajechał do W-wy Richardson (anglik),wtedy szef NATO i od razu na wstępie zagaił "bardzo mi się tu u Was w Moskwie podoba".Zdarza się.
Osobiście życzę Obamie jak najlepiej.Sprawia wrażenie,że- w przeciwieństwie do swojego poprzednika-ma dodatnie IQ.

Matrix
07-11-2008, 01:15
Re: Siekierka
Stocznie wessały 3,5 mld euro pomocy publicznej od 2002r. Chcesz je nadal utrzymywać ? To zadeklaruj jakąś kwotę.
A swoją drogą co robili etatowi działacze związkowi? Nie wiedzieli,że stocznia sprzedaje statki poniżej kosztów produkcji? Zadziwiające.

Kazik
07-11-2008, 02:23
Stocznie wessały 3,5 mld euro pomocy publicznej od 2002r. Chcesz je nadal utrzymywać ? To zadeklaruj jakąś kwotę.
A swoją drogą co robili etatowi działacze związkowi? Nie wiedzieli,że stocznia sprzedaje statki poniżej kosztów produkcji? Zadziwiające.
Po pierwsze nie musisz szukać pieniędzy, bo odkąd dano 5 mld zł [w euro to nie będzie 3,5 mld] to stocznia pracuje prawie normalnie, mimo starych urządzeń. Za PRL ceny ustalano w Moskwie, a później w ostatnich dniach gwarancji przypływali zdemolowanym statkiem do darmowej naprawy. Kominowe wynagrodzenia dla dziesiątków dyrektorów i masy urzędników też dały w kość, związki miały na to wpływ? Na zatrudnienie w biurowcu i płace?. No ale UE wpompowała w stocznię w Rostoku [dawne NRD] masę szmalu, również do stoczni w zachodnich landach. A francuski Airbus by bankrutował bez miliardów euro. Teraz ładują setki mld. w swoje banki. To ma być w porządku? Stocznia w Rostoku jest nie rentowna mimo tych dotacji-trzeba więc załatwić pobliską konkurencję w Polsce. Poczytaj ten artykuł, ale najlepsze pisze pod koniec-więc doczytaj cały to pewnie zmienisz zdanie.
http://www.portalmorski.pl/caly_artykul.php?ida=9936

iksigrek
07-11-2008, 02:34
Kazik

Święta racja :)

aannaa235
07-11-2008, 08:42
Polska zawsze zostanie ubogim bratem. Niestety musimy sie z tym pogodzić

Lila
07-11-2008, 09:54
Do Jano.
Osobiście życzę Obamie jak najlepiej.Sprawia wrażenie,że- w przeciwieństwie do swojego poprzednika-ma dodatnie IQ.

A jakie jest ujemne ? Tak z ciekawości pytam ,bo nie wiem ?

siekierka
07-11-2008, 10:57

Zadeklarować kwotę? Proszę bardzo: Zamiast płacić składki na pensje dla brukselskich producentów makulatury, należy te pieniądze skierować na odbudowę Polskiego potencjału gospodarczego, zniszczonego przez komunistyczne i libertyńskie rządy.

senior A.P.
07-11-2008, 12:03
Nie musimy sie z tym pogodzic i byc biednym bratem a tym bardziej sluga czy niewolnikiem !
Trzeba tylko nie tracic GODNODCI NARODOWEJ i nie sluzyc wrogom.
Zginanie karku zalezy od nas samych !!!

siekierka
07-11-2008, 12:38
Podobno wczoraj Cimoszewicz występując na konferencji prasowej z Napierniczakiem, zadeklarował chęć budowania lewicowej alternatywy. Podejrzewam, że będzie to jakiś kolejny socjalizm narodowy.
Socjalizm narodowy ... hmmm....przypomina to narodowy socjalizm. W niemczech była kiedyś taka partia : narodowo- socjalistyczna niemiecka partia pracy– po niemiecku to brzmiało:Nazionalistische Socjalistische Deutsche Arbeits Partei. W skrócie NSDAP. I należeli do niej przywódcy z lat 1935 -1945.

Kazik
07-11-2008, 12:39
http://wiadomosci.onet.pl/9069,1471933,,5,,temat.html
Kosowo nie jest uznane przez część krajów UE. Ele „wielcy” uznali, więc spieszymy też. A co z Rosją, z którą Donek „ocieplał”, której nie należy drażnić itd. Po podpisaniu tarczy już nam wszystko jedno?
http://www.emetro.pl/emetro/1,85651,4936978.html
Drugi link też warto czytać. Czy my musimy być jak barany-bo UE solidarna z nami nie jest. Pamiętacie sprawę mięsa i prod. rolnych do Rosji. Ale tylko głupi powie, że po co nam się było szarpać. A tu chodziło jak nas traktuje Wielki Brat z Kremla i UE również. Spolegliwego i wazeliniarza zawsze ma się w *****. Jakby kilka większych krajów uznało oddzielone od Gruzji nowe państewka-to my w pierwszej szóstce "YES"! A Kosowo to kadłubek, skorumpowany, przemytniczy i będzie na garnuszku UE. Tym się różni Donald od L.K.-pierwszemu bym doradził i nawet napisał ściągę pt. "pośpiech jest zazwyczaj wskazany przy łapaniu pcheł"-w polityce się nie zawsze sprawdza.

siekierka
07-11-2008, 13:15
Przed chwilą wysłuchałem wiadomości w TVP 1. Powtórzyli, że Prezydent otrzymał "instrukcje" od premiera i od rządu. Ależ to bzdura absolutna. To tak jakby w wojsku powiedzieć, że generał broni otrzymał instrukcje od generała brygady i jego sztabu. Głupota tego rządu nie ma granic.

Kazik
07-11-2008, 13:33
A nie dodał Tusk i reszta "liczymy ze nie narobi głupstw"? Bo to mowa tych miłosiernych, mądrych i bez agresji. Ale ja tego nie kupuję. Zacieranie śladów po zgadze jaką miałem z "samolotową" hecą w imieniu "taniego państwa"?

senior A.P.
07-11-2008, 15:17
Przeciez Prezydent RP sam powiedzial,ze mu starczy 120 sekund (przyznane) na powiedzenie tego co uwaza bez instrukcji - to faktycznie duzo czasu.
Do Traktatu Lizbonskiego nie chce nikogo zrazac i chyba poczeka z podpisem.
Do Moskwy na dluzej sie latalo i Polska nie handlowalo !
Ale to bylo za PRL-u.

Matrix
07-11-2008, 20:30
Autor artykułu Roeding jest stroną w sprawie.
Pracownik stoczni, działacz związkowy nie jest miarodajny
w ocenie faktów.

Mnie interesuje obiektywne zadanie fachowców i finansistów
nie związanych ze stocznią. Czytałam dość na ten temat w różnych źródłach i uważam, że stocznia nie ma szans.
Umowy na budowę statków nie miały aneksów przewidujących zmiany cen.Niejaki pan Abramowicz wspomniany w tym artykule przez lata korzystał z tego sprzedając statki ledwie zjechały z pochylni za cenę o kilka milionów większą niż płacił stoczni. Związkowcy o tym nie wiedzieli? Nie wierzę.
Ale ktoś powinien za to odpowiedzieć. Zbyt wielu czerpało korzyści z tego procederu.Zanim zaczniecie rzucać gromy pod adresem UE, sprawdźcie kto jeszcze przez lata na tym skorzystał mając w głębokim poważaniu nie tylko "kolebkę",
interes narodowy ale i tysiące pracowników.

Lila
07-11-2008, 20:38
Kontrbal anarchistyczny!

Dość arogancji władzy! Dość imprez dla polityków! Organizujemy imprezę dla ludzi!

Chciwość, władza i korupcja! Politycy i biznesmeni kradną, marnują publiczne pieniądze, a potem twierdza, że nie ma na pensje dla nauczycieli, na służbę zdrowia, na godne emerytury.

A na co mają pieniądze? Na imprezy prezydenckie, na idiotyczne defilady, bezsensowne kontrakty dla przyjaciół, na biurokrację. My mówimy DOŚĆ TEGO!

To my płacimy za wszystkie ich imprezy... a nawet nie zaprosili nas do teatru. Ale i tak będziemy.... Musimy trochę rozkręcić imprezę.

Zaczynamy 11 listopada w Warszawie, o godz. 19:00 na Placu Bankowym.

Po Kontrbalu afteparty na squacie Elba, film, turniej piłkarzyków i przyjęcie.

Mają przybyć goście z Rosji i z Niemiec.Przekonania dowolne,chodzi tylko o to ,aby nie mieli na czole sierpa i młota lub swastyki.Wszystko ma być w sercach !!!
Na stronie internetowej ,gówniarzeria szykuje najazd.Przykład ma z góry,jak należy się obrzucać błotem.
Mam nadzieję ,że powstańcy jakoś złożą te wieńce.
W razie czego marszałek Jamajka- Komorowski powie : a nie trzeba było siedzieć w domach ?

jano43
08-11-2008, 00:21
Pyta mnie Lila o IQ pana Busha,że ujemne.Mogłaś nie słyszeć bo to faktycznie rzadki przypadek.Po prostu:mniejsze od zera.

senior A.P.
08-11-2008, 09:44
Jakiego to naukowca twierdzenie o tym IQ ?

POLA
12-11-2008, 17:06
Czy prezydent Polski miał wczoraj frak, czy nie miał? Muchę widziałam, reszta ubioru jakaś mało widoczna się stała:D
Jak wrażenia z "balu"? Coś cicho na ten temat:)

senior A.P.
12-11-2008, 18:19
Jak to cicho,media az kipialy z rana.
Teraz juz wyciszaja.
Frak nie frak,przeszlo,minelo .
Szkoda,ze najwazniejszych na balu nie bylo.
Ile ten bal kosztowal ?
Zapewne narod zaplaci.

Kazik
12-11-2008, 18:40
http://img511.imageshack.us/img511/2015/tuskkelnerrj1.jpg (http://imageshack.us)
Premier wolał być incognito, dlatego się zatrudnił i nikt go nie rozpoznał.

Kazik
12-11-2008, 18:45
Senior ile masz tych polskich mediów w Hameryce, że aż kipi? Masz tyle kanałów TV co ja? Bo za granicą pewnie może tylko ze 3 zdania o tym wspomnieli.

Sengaia
12-11-2008, 20:36
W Rosji wspomnieli i to konkretnie...

ogólne wrażenie?
Jak zawsze od poczatku tej komedii Prezydent vs Premier

pośmiewisko...

ps osobiście to nie wiem o co tak naprawdę im chodzi?
Jedno przez drugiego się ganiaja, kłócą, szukaja zaczepki...

czy to nie jest chore?
W dodatku robi sie juz nudne...
codziennie ogladam wiadomości i codziennie o cos się kłócą jak nie Prezydent z Premierem to Prezydent z jakimis politykami to Premier ze związkowcami... albo politycy z politykami.
Nie doczekam się jednego dnia z waidomościami pokojowymi?

Chyba nie w tym kraju.

senior A.P.
13-11-2008, 11:07
Ja mediow nie posiadam,codziennie dokonuje przegladu tej "sieczki" na wszelkich portalach.
Dla Amerykanow Polska to region w krakowskich strojach i Walesa ktorego znaja z "mydlanej opery".
Pewne lobby tylko donosi rzadowi amerykanskiemu co sie im w Polsce podoba lub nie i wtedy nastepuje natychmiastowa reakcja.

POLA
13-11-2008, 15:15
Premier wolał być incognito, dlatego się zatrudnił i nikt go nie rozpoznał.
Fotomontaż kelneroTuska - świetny, a wzrok jaki badawczy!:D

senior A.P.
13-11-2008, 15:54
Nie na wszystko mama pozwala !

Mar-Basia
13-11-2008, 16:33
Pewne lobby tylko donosi rzadowi amerykanskiemu co sie im w Polsce podoba lub nie i wtedy nastepuje natychmiastowa reakcja.

Czy mozesz nam powiedziec kim jest "pewna lobby"? Nic nie rozumiem.

senior A.P.
13-11-2008, 16:43
Co znowu naiwnosc ?
Od dawna wiadomo kto rzadzi Ameryka .
Trudno ,"musisz zyc w niewiedzy ,ja cie nie oswiece".

Kazik
13-11-2008, 18:12
Fotomontaż kelneroTuska - świetny, a wzrok jaki badawczy!:D
Cieszy mnie że doceniasz świeży "towar", ależ są informatycy, mnie nawet gimpowanie nie wychodzi. Jak będzie sukces-to wtedy zamieszczę. A jaki ładny orzeł w kajdankach. Mają dowcip informatycy. Gdzie mi tam do nich-za cieńki jestem.

senior A.P.
13-11-2008, 21:25
Czy ten kelner rozlicza juz rachunki konsumentom banknotami "euro" i europejskimi kartami kredytowymi ???

siekierka
14-11-2008, 10:22
Ale fajnie! Przed chwilą TVP1 pokazała konferencje prasową Związkowców którzy czekali w biurze poselskim Donalda Tuska na jego przybycie. Tusk stchurzył i nie chcąc się z nimi
spotkać, kazał zlikwidować swoje biuro. Związkowcy ogłosili warszawskim bezdomnym, że jest wolny pustostan do zagospodarowania, a sami obiecali, że pojadą do innego biura Dolnaldunia, albo do kancelarii premiera.Może też ją zlikwiduje?

senior A.P.
14-11-2008, 10:57
Do grudnia nie wiele pozostalo,ludziom cierpliwosci tez.Jak dlugo mozna wlasny narod wodzic za nos ???
Zwiazkowcom proponuje likwidacje partii politycznych, wroci porzadek w kraju.

siekierka
15-11-2008, 09:08
Minął rok ...no i hwatit (wystarczy) !

senior A.P.
15-11-2008, 12:22
Latwo powiedziec jak za silnymi sila a za slabymi glod !

siekierka
15-11-2008, 14:10
Społeczeństwo w szoku
Sukces na każdym kroku
Rząd osiągnął cel
Jak granat w Nangar Khel

Zapewnia nas Słońce Peru
Mistrz od cudów i bajeru

POLA
15-11-2008, 15:10
Zapewnia nas Słońce Peru
Mistrz od cudów i bajeru
No jakbym słyszała JK albo LK, albo jeszcze innych mentorów z PiSu; walka tam, gdzie nie ma do tego podstaw; przed chwilą właśnie wysłuchałam z wielkim obrzydzeniem pierwszego wymienionego:mad:

Kazik
17-11-2008, 01:22
http://img531.imageshack.us/my.php?image=tuskzachcabd7.flv
Ale czy był wstawiony?

senior A.P.
17-11-2008, 01:27
Mnie sie nie podoba podroba , czas i predkosc odtwarzania.

maja59
17-11-2008, 11:38
Dziękuję Tar-Ninko, czasami tracę wiarę w jasność mojego widzenia i pisania.

maja59
17-11-2008, 11:43
Kota nie ma ,myszy harcują.
Wątek jest założony z myślą o Polsce , oraz o pozytywach i negatywach życia w Niej.
Wynurzenia o dobrym wychowaniu najlepiej na osobnym wątku zamieścić,ewentualnie na innych forach,gdzie można dać upust tłumionym emocjom.

Pozdrawiam wszystkich.
Mimo powrotu Kota na forum w dalszym ciągu nie będę tłumić moich emocjonalnych wynurzeń na temat prostackiego zachowania, które również nie ma nic wspólnego z tematyką wątku. Chcę wierzyć, że prostackie zachowanie nie ma związku z żadnym wątkiem. Nie tłumaczę, informuję jedynie.
Również pozdrawiam.

senior A.P.
17-11-2008, 12:37
Co z ta Polska ?
Ano to,ze stalismy sie bezbronna Ojczyzna.
Nie bedzie chetnych do zawodowego WP,pisza dzisiaj media.
Armia bedzie potrzebowac w nastepnym roku okolo 40 tys.zolnierzy aby uzupelnic jej stan do 120 tys. ,chetnych do zawodowej zolnierki brak !
Oto skutki restrukturyzacji armii (czytaj rozbrojenie/redukcja) !
W innych miejscach i przy innych tematach pisalem co nas czeka.
Wiec dokad zmierzasz Polsko ???
KTO CIE OBRONI ?

senior A.P.
17-11-2008, 12:38
Nie czas na klotnie Polki i Poalcy - JEDNOCZMY SIE W OBRONIE WLASNEJ !

POLA
17-11-2008, 14:55
Ale czy był wstawiony?
Może to było po pewnej wizycie u pewnego pana?:D :D

admin
17-11-2008, 15:53
Posprzątany cały wątek osobisty. Sugeruję odnoszenie się do treści postów a nie do osób to po pierwsze. Po drugie - kolejne aluzje czy publiczne supozycje kwestionujące - bez podania twardych dowodów - czyjś patriotyzm, sugerujące że ktoś jest "gorszym Polakiem" albo wręcz zdradza swój kraj - nawet przedstawione w formie eufemizmów, będą podstawą do usuwania postów a jeśli to nie pomoże - do zabanowania użytkowników. Nie przewiduję dyskusji na ten temat.

a_sikorzanka
17-11-2008, 16:52
Ale czy był wstawiony?

Kaziku czyż nie jest super?

http://pl.youtube.com/watch?v=HEl_8eBXmtI&feature=related

Kazik
17-11-2008, 17:02
Dobre-ja też coś znalazłem.
http://pl.youtube.com/watch?v=Xq4SyvYMVGI&NR=1

senior A.P.
17-11-2008, 17:39
Te dwa filmiki uwazam za partyjne prowokacje ,ktore raczej winny zatrwazac a nie cieszyc Polakow.Wydaje mi sie ,ze najbardziej ciesza sie z nich (tych filmow) tworcy i strona,ktora na tym robi kase.
Zawsze swoj swego wspiera !

POLA
17-11-2008, 23:45
"Senior", stawiam tezę:
prawdziwy Polak ma poczucie humoru nawet w najczarniejszych momentach życia.

Moja ulubiona reklama:

- To w co inwestować, ojcze?
- W kaczki, synu, w kaczki :D

Niestety, nie emitują już całego dialogu ojca z synem, a szkoda, bo to perełka tak od strony sytuacyjnej, jak i słownej :D, że o aktorstwie nie wspomnę.

Lila
18-11-2008, 10:52
Cała ostatnia strona o Seniorze.Coś w nim jest jednak,że nie da się olać całkowicie ?

www.porazka.net .Chyba nie pomyliłam adresu ? Mieści się tam strona internetowa o hucpie ,jaką są rządy koalicji liberalno-chłopskiej.Tamte też nie były takie jak chcieliśmy,alete miały być rządami miłości i spokoju.
A kolejki pod gabinetem Premiera nie ustają.Tak jak przedtem pielęgniarki.
Tylko przedtem noblista,który wyrósł na barkach robotników ( dosłownie ) nie odważył się radzić użycia policji do usunięcią okupantek.
Do bani to wszystko,jednym słowem .
Na co głosować niebawem przyjdzie ? Przecież nie na lewicę , bo wolę sobie rękę z długopisem odgryźć zęboma i wypluć ją do smieci .

Kazik
18-11-2008, 18:17
Oto nowy hit:
http://www.porazkaroku.pl/index1.php

maja59
18-11-2008, 20:02
Jest jeszcze jeden Kaziu
http://www.porazkaroku.com
Polecam

senior A.P.
18-11-2008, 23:26
A ma i to wtedy gdy nieprzyjaciele dostaja po karku i tylnej czesci ciala !

POLA
20-11-2008, 12:34
atrakcje;)
Najpierw awanturka w komisji d.s. "nacisków" o odwołanie posła PiSu z przesłuchań Ziobry (teraz przerwa ze względu na wystąpienie premiera), za chwilę kolejne zawirowanie - "spowiedź" Tuska z tego, co rząd zrobił lub nie i co zamierza dalej, ale nie może, bo warunki niesprzyjające:D

Czyli dzień pod znakiem politycznych zawirowań i przepychanek - nic nowego, niestety.

Kazik
20-11-2008, 13:07
Karpiniuk wczoraj porównywał Kurskiego do Joli Rutowicz, oraz że w komisji się tańczy poważnie a Kurski wyjeżdża z Jarocinem. Kwiecista mowa-no nie? On chce zdobyć popularność Ziobry, ale jest za pyskaty i same insynuacje. Ciekawe jak by się czuł gdyby Kurski zapytał Leppera: czy był pan przy jakiejś rozmowie, gdzie mówiono że Karpiniuk jest pedałem i oszustem? Czy coś panu wiadomo na ten temat? Takich pytań zadał Karpiniuk kilka, oczywiście w sprawie "nacisków". Zawsze u tych co słuchają tego i robią obiad coś w uchu zostanie. A w TV nie mówią już "komisja do badania nacisków", teraz dodają słowo "rzekomych" od niedawna. A min. Fedak dała popalić Tuskowi. Ciekawe-Pawlak też nic nie wiedział? No będzie trudno teraz Tuskowi to odkręcać, a może nie bo już na swój garb wziął to Chlebowski.

siekierka
20-11-2008, 13:28
Cytat z Twojego postu:
"Senior", stawiam tezę:
prawdziwy Polak ma poczucie humoru nawet w najczarniejszych momentach życia. Moja ulubiona reklama:
Cytat:Napisał z reklamy TV
- To w co inwestować, ojcze?
- W kaczki, synu, w kaczki

Chyba rzeczywiście lepszego rozwiązania nie widać !:)

senior A.P.
20-11-2008, 15:17
Sa ,sa i inne rozwiazania i daje sie je juz zauwazac.
Starzy mawiali : "jak smierc u d...to do pokuty !"

POLA
20-11-2008, 15:26
prawda, nie ma jak kaczki, żaden potop im niestraszny:D

W sejmie dali sobie po główkach łopatkami, ale dość delikatnie, natomiast bój w komisji od nacisków ma swój ciąg dalszy.
Bardzo pouczające występki i dla psychologa, i dla socjologa, że o politologu nie wspomnę.

A Ziobro to harcerzyk, posłuchamy, co ma do powiedzenia, choć łatwo przewidzieć treść.
Poseł PiSu ocalony i na tym polega wyższość demokracji :), która kosztowała 5 godzin słownych przepychanek, no...ale lepsze takie koszty jak inne.

siekierka
21-11-2008, 21:59
Zamiast się zabrać solidnie za naprawę (a nie rozkradanie) służby zdrowia, platformersi znaleźli sobie zastępczo chorobę filipińską posłanki Kruk. Nie zauważyli jak dziś się im do tyłka dobrał Napierniczak i zmieszał z błotem za stocznie(szczególnie Szczecińską), służbę zdrowia (ich udział w białym miasteczku pod siedzibą premiera J.Kaczyńskiego) oraz nauczycieli.

Lila
21-11-2008, 22:13
A przypominasz sobie siekierko noblistę w 2007 r ?
To może cytaty .Ojojoj ..cy ta ty Lechu ,cy nie ty ?

Publicznie zostałem zaproszony do solidarnego wsparcia walczących w Warszawie pielęgniarek i położnych oraz innych przedstawicieli służby zdrowia. Pragnę jednoznacznie oświadczyć, że jestem z Wami, solidaryzuję się z Waszymi żądaniami.
Nooo ,i podpasek im brakło ,bo jak to pięlęgniarki żyły bez kalendarza.
I jeszcze noblista pogroził :
A Prawo do protestu to święte prawo. Niech premier nie waży się o tym zapominać !

Mija roczek i 4 miesiączki..

"Kropka nad i" w TVN24.Mędrzec rzekł był , że gdyby był w sytuacji premiera Donalda Tuska, to najpierw użyłby wobec związkowców "siły argumentów". - Gdyby to nie poskutkowało, to, tak - użyłbym siły ...

- Powiedziałbym: słuchajcie, porozmawiajmy, to jest biuro, to jest szacunek dla premiera, dla władzy, anarchię wprowadzacie; czekam na was. Gdyby tego nie posłuchano, dałbym decyzję: oczyścić biuro .

Hipokryzja ? Amnezja ? A może głupota tylko ?

senior A.P.
21-11-2008, 22:19
Nic z tego - sila przekonywania !

Kazik
21-11-2008, 22:41
Ziobro "precyzyjnie" opowiedział na pytanie Karpiniuka, który się chwali, że pytania ma precyzyjne i dlatego ma takie odpowiedzi. Nie udało się osłabić dwóch z PiS, chociaż i tak PO ma przewagę. Pamiętacie że przewodniczący ma vice tylko z PO i SLD? Dlaczego tak głosowali? Bo Mularczyk im to wytłumaczył, że wtedy końcowy protokół byłby nie ważny. Strzelili sobie w stopę-ale to trwało 5 godzin, za pieniądze podatnika. Ach gdyby to była odwrotna sytuacja-to byłby argument, ze PiS nie szanuje kasy podatnika. Kurski rozmawiał z Olejnik-każde potkniecie kokoś z PiS jest wałkowane przez media miesiącami. O Drzewieckim w "teraz my" już cisza, posłanka pijana z SLD rok temu to była tylko krótka chwila. Wywalić posłankę PiS-u za alkohol i Drzewieckiego za krzywoprzysięstwo. Może taki układ by PO pasował?
Tusk ogólnie miał zły dzień, w komisji znowu śmieszność [ w poprzedniej Karpiniuk zastanawiał się czy powołać na świadka Rydzyka] Kurski doradzał jeszcze Prezydenta i "wszystkich świętych" No i jeszcze to przed Sejmem. A jak było miło fotografować się w "białym miasteczku" rok wcześniej.

siekierka
21-11-2008, 23:33
Najmądrzejszy Elektryk Europy, autor nowego określenia dla najwyższych urzędników państwa, nie stanowiącego (zgodnie z orzeczeniem resortu sprawiedliwości) obrazy, cytuję: "dureń", jest zwolennikiem Platformy Odbytowej na której czele stoja dwaj durnie: Trulsk i Komorcjusz.
U Lema były dwa roboty: Trurl i Klapaucjusz. Z tym, że Lemowskie roboty wydają się być bardziej inteligentne.

POLA
21-11-2008, 23:59
Najmądrzejszy Elektryk Europy, autor nowego określenia dla najwyższych urzędników państwa, nie stanowiącego (zgodnie z orzeczeniem resortu sprawiedliwości) obrazy, cytuję: "dureń", jest zwolennikiem Platformy Odbytowej na której czele stoja dwaj durnie: Trulsk i Komorcjusz.
U Lema były dwa roboty: Trurl i Klapaucjusz. Z tym, że Lemowskie roboty wydają się być bardziej inteligentne.
Zastanawiasz się nad inteligencją Tuska i Komorowskiego? A ja nad - Twoją, którą wykorzystujesz jedynie do opluwania przeciwnika w najbardziej prymitywny sposób nielicujący z człowiekiem inteligentnym, a już na pewno kulturalnym.
Ile w Tobie jest jadu, zawiści; weź na wstrzymanie, bo Cię własna złość pokona:) .

Gdyby Lem wiedział, że jego "Bajki robotów" posłużą Ci do takiego celu, pewno by się zawahał przed ich opublikowaniem:D

iksigrek
22-11-2008, 00:54
QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską

Między innymi, jak będziemy się dzielić na elektoraty, pozwolimy sobą manipulować różnego politycznego pochodzenia karierowiczom politycznym i wierzyć będziemy, że ktoś coś nam da, bo nam się należy, tak długo będziemy sobie zadawali takie właśnie pytanie. Bo brak nam jeszcze poczucia jedności. Zwycięscy do prominentnych stanowisk, zapominają "gdzie wyrosły im rogi" i na czyich barkach zawędrowali na swoje stanowiska, mając się z pyszna że im się właśnie zaszczyty należą. Ale jak by im było jeszcze mało, to drwią z ogranych rywali, jako z nieudaczników. Przegrani natomiast, nie mogąc się pogodzić z porażką, podkładają nogi i czekają na wpadkę, wychodząc z założenia, że im gorzej tym lepiej, bo gdy jest gorzej, to szansa wygranej w następnym wyścigu rośnie.
Ci którzy rządzą zdają sobie sprawę, że tak właśnie sprawy się mają, bo nic lepsi pod wozem nie są, więc na wszelki wypadek, gdyby przegrali, chapią ile i gdzie się da, zostawiając często bajzel po sobie i ukryte pułapki do następnych rządzących, żeby było gorzej, bo będzie lepiej, w myśl zasady "im gorzej tym lepiej".
I kto na tym wszystkim cierpi? Zwykły Kowalski, Nowak, moja sąsiadka. Zwykli ludzie, którzy idą co rano do pracy na dziesięć godzin, sześć dni w tygodniu, po dziesięć i czasem więcej godzin dziennie, za pieniądze, o których nie warto tu pisać.
Ja też zadaję sobie takie pytanie dokąd zmierza nasza Polska i nie modlę się o to by nasi wodzowie zmądrzeli. Bo wiedzę może i posiadają, ale mądrosci to im trochę brak. Modlę się czasem o to, byśmy się doczekali mądrych przywódców, bo na zmądrzenie obecnych, czekać nie warto.

Kazik
22-11-2008, 01:39
Całkowita zgoda. Sam bym lepiej nie napisał. Ludzie widzą zasłonę dymną, dziś jest nią posłanka PiS, lub Kurski co szybko jeździ i się "podłączył" o Drzewieckim się nie wałkuje-zapomniano. Sawicka i Blida też. Rozmowy Oleksego z Gudzowatym zapomniano. Jakubowska niewinna. Rywin-nie miał mocodawców. A w tym czasie prywatyzuje się szpitale-bo do tego ustawa nie jest potrzebna. Ludzie zawsze wolą igrzyska. Dać igrzyska-a nie będą się barany zajmować i myśleć czy to słuszne co robimy. Wygrali wybory zapowiadając komisje. Przeciętny zjadacz chleba miał pomyśleć-ale mają haki na PiS. Rok trwa komisja "do spraw nacisków" teraz w TV dodawać zaczęli "rzekomych". Biorą dodatkowe pieniądze oprócz poselskich. Więc dlaczego nie przedłużać-Karpiniuk myśli, że będzie popularny jak Ziobro. U tych co lubią "Big Brother" i Jolę Rutowicz będzie miał punkty. Bo tak naprawdę o co chodzi zapyta taki znawca. Jest spokój a wcześniej podobno były wojny, no jeszcze gdyby Prezydent dał im swobodnie rządzić to by było O.K.

senior A.P.
22-11-2008, 08:54
Przeciez to wszystko o czym piszecie to sieczka medialna.
Panie i Panowie wyciagajcie wlasne wnioski i podpowiadajcie co czynic,aby ludziom zylo sie lepiej a nie gorzej.
Czy wszyscy musza chodzic do cyrku i patrzec co tam graja - jazda z tym cyrkiem,rozrywka sie skonczyla.
Jezeli stado psow dziennikarskich czeka na swa ofiare,robi zlecone nagranie a inne wilkolalaki czekaja pod knajpa 5 godzine na ochlap,bo inaczej nie przezyja ,to gdzie my zyjemy ,w jakim to stadzie ???

iksigrek
22-11-2008, 11:14
To, moim zdaniem wcale nie jest sieczka medialna, tylko szara smutna rzeczywistość. Politycy robia wszystko by być w centrum zainteresowania, by wygrywali wybory. robią wszystko, by być ważniejszymi niż nasi sasiedzi, nasze rodziny, nasi pracodawcy i pracownicy. Rozmowa toczy się w sferze wielkiej polityki, na która patrzymy z góry, niczym eksperci. Ale jeszcze jest ta mała polityka, widziana z dołu. Z poziomu relacji miedzy ludźmi w szarym codziennym dniu. Co zrobić? Nic nie poradzimy na wielka politykę, bo wielka polityka może sprawić, że zabiora nam emerytury, że wyślą naszych żołnierzy na jakiś zwariowany front, że jacyś politycy podpiszą jakis potajemny układ w którym zrobią z nas Polaków ofiary, jak po Jałcie, czy zaserwują nam nowoczesny rozbiór. Możemy na siebie spojrzeć jako na równoprawne społeczeństwo. Możemy pomagać naszym pracodawcom rozwijać swoje zakłady, a w pracownikach widzieć ludzi, a nie siłę roboczą, mniej cenną od rasowego konia, o którego dbamy by nie zachorował, by miał ciepło, a mając w nosie to czy pensja którą płacimy, wystarcza na podstawową egzystencję.
Ale ja wierzę że do tego dojdziemy. Do tej małej polityki. Tylko że nie od razu, bo na to wszystko potrzebny jest czas. Czas, w którym wytworzą się nam elity, które będą prawdziwymi gospodarzami naszego państwa. Bo tak już jest i inaczej nie będzie, że społeczeństwa dzielą się na rządzących i rządzonych. Na uczących i uczących się. A żadna elita nie może istnieć bez zwykłej szarej masy z której żyje i żadna szara masa, nie może istnieć bez elit. Bo frak leży dobrze, ale dopiero w trzecim pokoleniu, a spora część naszych elit, wskoczyła we frak, wczoraj nosząc jeszcze zwykły roboczy drelich.

senior A.P.
22-11-2008, 11:30
Co zrobic ?- pytasz Jacku i dajesz nam swe stwierdzenia w zasadzie nic nie wnoszace poza podtwierdzeniem rzeczywistosci.
O tym co sie w Polsce dzieje wiedza ci co chca wiedziec ,inni godza sie (jak ty piszesz) z "wielka polityka".
Ja to nie nazawie wielka polityka ,tylko polityka smyczy i kaganca zalozonych na szyje i usta (jak kto woli pyski) Polakow !
Do tego dochodzi oglupiajaca propaganda sukcesu i niemocy.
Nie bierz w tym udzialu Jacku jezeli jestes Polakiem z krwi i kosci.
Ludziom trzeba dzisiaj tlumaczyc co biale a co czarne - czy ktos to robi ?
Nie ! Ludziom sie mydli oczy !
Idz i wmieszaj sie w tlum ludzi na ulicy i posluchaj co mowia,zwala sie na partie,zwala sie na Tuskow ,Kaczynskich i wszystkich innych ale sami jestesmy bezczynni poza mowa i krzykiem nawet przez internet - nic wiecej.
Zobaczymy co narod powie w grudniu gdy "sruba zacznie piszczec na gwincie" !
I co znowu nowe wybory i znowu te same twarze tylko w innym przebraniu,uczesaniu i makijazu ???
Znowu uleglosc obcym ?
Poczytaj w innym miejscu jak ja widze dzwigniecie Polski i nikt tego za nas nie zrobi,chyba ze w wyniku kolejnej wojny swiatowej do czego dopuscic nie wolno.
Ta mala polityka , o ktorej piszesz slusznie Jacku jest zasadna ale juz dluzej ani minuty czekac nie mozna az nam dom Polska sie calkiem zawali i legnie w ruinach.

iksigrek
22-11-2008, 11:42
Nie bierz w tym udzialu Jacku jezeli jestes Polakiem z krwi i kosci..

Nie tylko z krwi i kości, ale i z tradycji, sposobu myslenia i przedewszystkim mam Polską duszę.:) i jak powiedział kiedyś gen. Jaruzelski, dla mojej ojczyzny oddałbym wszystko. Swoje życie też.

ps. odezwę się wieczorem.

senior A.P.
22-11-2008, 11:44
Czyli jest nas wiecej tak myslacych a to juz cieszy !
Powodzenia !

POLA
22-11-2008, 16:37
... jak powiedział kiedyś gen. Jaruzelski, dla mojej ojczyzny oddałbym wszystko. Swoje życie też..
1. Jakoś powoływanie się na Jaruzelskiego jest dla mnie mało przekonujące.
2. Polsce potrzebni są żywi, nie martwi, pomników, grobów i bohaterów mamy w nadmiarze:mad:

Lila
22-11-2008, 22:14
1. Jakoś powoływanie się na Jaruzelskiego jest dla mnie mało przekonujące.
2. Polsce potrzebni są żywi, nie martwi, pomników, grobów i bohaterów mamy w nadmiarze:mad:

Nie tylko żywi ,ale jako tako myślący.Bo nasz los leży w ręku polskiej elity wyborców w przedziale wiekowym 18-25 lat, która teraz zawodzi po forach ,że nie wiedziała ,bo za młoda była.
Reklama ''Tusco dla ciebie i rodziny '' okazała się fałszywką.
Problem co dalej ?
Ciemność widzę ,ciemność .Tylko to nie Seksmisja ,ale emisja coraz większej liczby niedorobionych ,pożal się Boże ,politykierów.
W dzień najbliższych wyborów ,nawet nogi nie wystawię za bramę .:cool:

Kazik
22-11-2008, 22:47
Nie tylko żywi ,ale jako tako myślący.Bo nasz los leży w ręku polskiej elity wyborców w przedziale wiekowym 18-25 lat, która teraz zawodzi po forach ,że nie wiedziała ,bo za młoda była.
Problem co dalej ?
Ciemność widzę ,ciemność .Tylko to nie Seksmisja ,ale emisja coraz większej liczby niedorobionych ,pożal się Boże ,politykierów.
A to źle Lilu bo nawet jak będzie tylko możliwość "wybrać mniejsze zło" to warto te kilkaset metrów przejść. Notowania PO spadają, na razie jest jeszcze sporo tych co uwierzyli, ale i oni w styczniu zrozumieją jak nie da się zwalić na cenę ropy bo potaniała, ani na kryzys który miał nas ominąć a nie zechciał. Prezydenta nazywali panikarzem, z powołania Rady Gabinetowej się śmiali. Może to Prezydent przywołał do nas kryzys? Nie mówi jeszcze nic na ten temat Niesiołowski z Palikotem?

Basia.
22-11-2008, 22:53
Problem co dalej ?
postąpię identycznie, mam dosyć.:mad:

senior A.P.
22-11-2008, 23:03
Do wyborow pojda wszyscy frekwencja bedzie nadzwyczaj wysoka ,starych beda podwozic mlodzi - wszystko przed nami.

siekierka
22-11-2008, 23:10
Zastanawiasz się nad inteligencją Tuska i Komorowskiego? A ja nad - Twoją, którą wykorzystujesz jedynie do opluwania przeciwnika w najbardziej prymitywny sposób nielicujący z człowiekiem inteligentnym, a już na pewno kulturalnym.
Ile w Tobie jest jadu, zawiści; weź na wstrzymanie, bo Cię własna złość pokona:) .

Gdyby Lem wiedział, że jego "Bajki robotów" posłużą Ci do takiego celu, pewno by się zawahał przed ich opublikowaniem:D

Wyobraź sobie Polu, że słowa które kierujesz do mnie, ja skierowałbym właśnie do tych "Panów" którzy uważają się za nietykalnych,Wodzów stojących na Platformie ponad "czernią".

"Kwiaty dla Wodza,uśmiechy dla czerni,
Wodz, a za wodzem wierni"
- jak śpiewał >Trzeci oddech kaczuchy<.

Cała bieda w tym, że wodzowie i ich wierni nie widzą i zupełnie nie chcą wiedzieć, czego czerń od nich oczekuje. Oni mają inne oczekiwania: wolność dla własnych interesów. A że naród na tym straci? A cóż to ich obchodzi!

Są takie powiedzenia, które chyba stanowią myśl przewodnią naszych "Wodzów":
- Moja chata z kraja
- Nie moja stodółka, niech sie pali !
- Tyle nas obchodzą, co zeszłoroczny śnieg

Jadzia P.
22-11-2008, 23:11
To żle Basiu, że tak myślisz.
Ja też mam dość ale pójde i to na każde wybory których doczekam.
Jak już kiedyś pisałam na jakimś innym wątku, my Polacy nie mamy kogo wybierać. Są zawsze te same twarze tylko startują z coraz to innej partii. Ja pójdę by skreślić tych co uważam ,że nie powinni rządzić.
Czytałam dziś atrykuł o machlojkach naszego ministra sportu , notabene łodzianina, o tym jak doszedł do ogromnego majątku.
Włos się jeży, tacy ludzie rządzą naszym krajem.
Każdy inny za dużo mniejsze przekręty buliłby ogromne kary , a oni nic .....

senior A.P.
22-11-2008, 23:13
Ale A. Lepper i R.Giertych chyba nie doszli do wielkich majatkow a tez rzadzili i to z wysokich stolkow !

Jadzia P.
22-11-2008, 23:18
On tego majątku dorobił się nim doszedł do władzy.
To jest historia sprzed 10 lat. Swego czasu dość głośno było w naszym regionie a i w całej Polsce o tego rodzaju przekrętach.
Tylko nie wszyscy wychodzili z tego tak jak nasz mi......
A zresztą to i ci co przeprowadzali tego rodzaju kontrole, to wyżywali się li tylko na malućkich......Rekiny są niezatapialne.....

Lila
22-11-2008, 23:19
Ale A. Lepper i R.Giertych chyba nie doszli do wielkich majatkow a tez rzadzili i to z wysokich stolkow !

Tego Leppera niech Ci Matka Boska Częstochowska wybaczy.

Bo ja nie mogę.:cool:

Dobranoc,psiakrew !

Jadzia P.
22-11-2008, 23:20
Seniorze, Leper nie, ale jego syn dorobił się majątku kiedy tatuś działał w samoobronie i kiedy był przy kor......
Ponoć tak jest bezpieczniej....

senior A.P.
22-11-2008, 23:21
Zadnych majatkow nie mozna dorobic sie w krotkim czasie.

siekierka
22-11-2008, 23:22
Ciekawe, czy przy tym głosowaniu też będzie obowiązywać hasło:
"schowaj babci dowód, niech nie głosuje - to wygramy" :D

Basia.
22-11-2008, 23:22
niech ich dunder świśnie. :mad: Możesz oczywiście ich lubić ale ja tego duetu nie trawię.

Jadzia P.
22-11-2008, 23:23
Jaki czas masz na myśli ?

senior A.P.
22-11-2008, 23:25
Co powiesz jak ten duet wroci do wladzy - przeprosisz ?

Kazik
22-11-2008, 23:30
W dyskursie ekonomicznym na temat skutków rezygnacji przez Polskę z własnej waluty szykuje się prawdziwy przełom.
"Będą z tego tytułu same korzyści" - żartował jeszcze do niedawna minister finansów Jean-Vincent "Jacek" Rostowski.
Żart ministra na tyle przestraszył dyżurnych medialnych ekonomistów, że przez długi czas starali się nie pamiętać ani o możliwym wzroście inflacji, ani nawet o kosztach przystosowania do nowej waluty polskich systemów bankowych, księgowych i informatycznych. Telewizyjne pogawędki na temat euro odbywały się w miłej, niezmąconej wątpliwościami atmosferze...
Aż do czasu, gdy niefrasobliwością i brakiem medialnego wyczucia wykazał się prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek. Szef NBP zapowiedział, że na koniec grudnia przedstawi raport na temat korzyści i kosztów (!) związanych z przyjęciem w Polsce euro.
Niby wiadomo, że koszty jakieś będą, ale żeby od razu o tym mówić...
Tomasz Tobolski

A w ustawie [bardzo słusznej] o podwyższeniu w Bankach kwoty gwarantowanej do 50 tys euro, zawarto ograniczenia dla NBP i jego prezesa. Może szykuje się skok na kasę? A jak taką ustawę ma Prezydent podpisać? Bo nie można podpisać "tylko połowy" Powinien zawetować i wytłumaczyć dlaczego. Niech to cwaniaczki rozdzielą na dwie.

Basia.
22-11-2008, 23:31
Co powiesz jak ten duet wroci do wladzy - przeprosisz ?
to będzie moja porażka. :mad: Napiszę do nich list podpisany i z adresem /taki list wysłałam premierowi Tuskowi/ że jestem załamana z powodu ich powrotu do polityki.:mad:

POLA
22-11-2008, 23:44
...Cała bieda w tym, że wodzowie i ich wierni nie widzą i zupełnie nie chcą wiedzieć, czego czerń od nich oczekuje. Oni mają inne oczekiwania: wolność dla własnych interesów. A że naród na tym straci? A cóż to ich obchodzi!...
No to mam kilka pytań:
1. Wyjaśnij mi, co to ta "czerń" i czego oczekuje?
2. O jakiej wolności dla jakich i czyich interesów piszesz?
3. Co takiego naród straci?
Poproszę o konkrety, a łatwiej będzie dyskutować.

senior A.P.
22-11-2008, 23:48
To nawet mile z twej strony przepraszac za pomylke .Ciekawe kto przeprosi narod polski za to co go spotkalo za wszystkich rzadow po 1989 roku ?

Kazik
23-11-2008, 00:10
Lepper nie zdążył odrolnić ziemi mimo że sam nadzorował. A kasa była tak blisko. Sawicka też zwróci łapówki. Ot nieudacznicy. Blida się zabiła. A komicja "od nacisków" zaczynała od min. sportu, czy miał być aresztowany przed czy po wyborach. Ziobro tłumaczył że to by było korzystne dla PiS, bo przykład Kaczmarka zatrzymanego przed wyborami tego dowodzi.

Basia.
23-11-2008, 00:12
To nawet mile z twej strony przepraszac za pomylke .Ciekawe kto przeprosi narod polski za to co go spotkalo za wszystkich rzadow po 1989 roku ?
nie będe kręciła, nie wiem. :confused: Nie poruszam się tak swobodnie w tematach dotyczacych polityki jak wielu moich kolegów wypowiadających się w tym wątku. :confused:

siekierka
23-11-2008, 00:14
No to mam kilka pytań:
1. Wyjaśnij mi, co to ta "czerń" i czego oczekuje?
2. O jakiej wolności dla jakich i czyich interesów piszesz?
3. Co takiego naród straci?
Poproszę o konkrety, a łatwiej będzie dyskutować.

Po kolei i nie naraz, bo jakoś dzisiaj jestem zmeczony.
1. Czerń. Czytałaś Trylogię? Pamiętasz, jak Zagłoba uciekał z panną Skrzetuskiego przed Bohunem? Na to powinnaś wiedzieć co to "czerń".

2.Wolność ekipy rządzącej do "kręcenia lodów", jak to ładnie określiła pos. Sawicka z Platformy Obuwatelskiej.

3. W najbliższym czasie mamy (MY, Naród) możność stracić: prawa do ziem włączonych do Polski po Jałcie - ciężkie miliardy na budowę a późnej na likwidację elektrowni jądrowych - prawa do eksploatacji naszych zasobów geologicznych - nie mam siły dalej wyliczać, może kto mnie wyręczy?

senior A.P.
23-11-2008, 00:26
Ja tylko dodam,ze narod polski straci tozsamosc narodowa,tym bardziej,ze bedzie stanowil mniejszosc narodowa zamieszkujaca Ojczyzne swych ojcow i dzadkow.
W zalozeniach legalnosc aborcji i autanazji,zasiedlanie Polski innymi narodowosciami.

Matrix
23-11-2008, 00:32
A kysz, bajczarzu bałamutny!

POLA
23-11-2008, 01:25
Po kolei i nie naraz, bo jakoś dzisiaj jestem zmeczony.
1. Czerń. Czytałaś Trylogię? Pamiętasz, jak Zagłoba uciekał z panną Skrzetuskiego przed Bohunem? Na to powinnaś wiedzieć co to "czerń".

2.Wolność ekipy rządzącej do "kręcenia lodów", jak to ładnie określiła pos. Sawicka z Platformy Obuwatelskiej.

3. W najbliższym czasie mamy (MY, Naród) możność stracić: prawa do ziem włączonych do Polski po Jałcie - ciężkie miliardy na budowę a późnej na likwidację elektrowni jądrowych - prawa do eksploatacji naszych zasobów geologicznych - nie mam siły dalej wyliczać, może kto mnie wyręczy?
1. Ty mi sie tutaj Trylogią nie wykręcaj, tylko pisz konkretnie.
2. No jak długo jeszcze o tej Sawickiej będziesz pisał? Sawickiej nie ma, a takie sawickie siedzą wszędzie, w PiSie też. Konkrety proszę, bo nadal ich nie ma.
Wolisz gospodarkę ręcznie sterowaną, tak?
3. Ten punkt jest mi znany z tekstów ND i audycji RM. Piszesz, "mamy możnośc", a więc nie oznacza, że tak będzie.
Nie obwiniaj rządu Tuska, zadaj sobie pytanie, co nasza administracja robiła do tej pory, za rządu JK też.

jip
23-11-2008, 11:26
Lubię oglądać Ranczo jak ktoś nie wie, to taki to serial o Wilkowyjach, jest tam pod sklepem ławeczka a na niej Hadziuk, Solejuk i Pietrek i trochę bardziej rozgarnięty Japycz. Oni dyskutują i piją mamroty. I jak czytam wypowiedzi Seniora A.P., Siekierki niektóre Kazika to czuję się jak na ławce w Wilkowyjach po kilku mamrotach. A ponieważ to komedia lubię tam zaglądać, tu też. Bo i tam i tu można pęc ze śmiechu jak mówi Pietrek.

Lila
23-11-2008, 11:30
Mój ulubiony serial,zaraz po ''Czasie honoru ''..Japyczowi się zmarło ,ale Ty ze swoimi uwagami to Michałowa - wypisz wymaluj.
Pozdrawiam cieplutko.

senior A.P.
23-11-2008, 11:40
"Jip-ek" ,przeciez te seriale tworzone sa dla takich jak ty aby sie nie nudzili i z lenistwa nie umarli.
Juz niedlugo my stworzymy inny serial o tych co okradli Polske !
Miej sie na bacznosci !!!
Juz mozesz pakowac walize jak Bagsik.

jip
23-11-2008, 11:46
Mój ulubiony serial,zaraz po ''Czasie honoru ''..Japyczowi się zmarło ,ale Ty ze swoimi uwagami to Michałowa - wypisz wymaluj.
Pozdrawiam cieplutko.
Chyba Michał, ale Michałowa też mi się podoba, kapitalna Babka, ale pojawił się drugi Japycz , brat, nie dziwię się, że Japycz się zakochał.
A nie sądzisz, że niektóre wypowiedzi to prosto z planu? I może gdyby mamrota wypili mądrzej by gadali?

jip
23-11-2008, 11:54
"Jip-ek" ,przeciez te seriale tworzone sa dla takich jak ty aby sie nie nudzili i z lenistwa nie umarli.
Juz niedlugo my stworzymy inny serial o tych co okradli Polske !
Miej sie na bacznosci !!!
Juz mozesz pakowac walize jak Bagsik.
Ja nigdy walizki nie rozpakowuję, ale dzięki bliżej postawię czekam na Twój serial z niecerpliwością, też mamroty będą? Czy i bez mamrotów będzie wesoło?

jip
23-11-2008, 12:09
Nie wiem o czym mowisz,nie ogladam tych co ty,nie mowie/nie pisze tez ich jezykiem.
Jezyk polski jest dla Polakow ,ktorzy sie nim posluguja,tacy jak ty i tobie podobni nigdy sie go nie naucza ,nawet spolszczeni dziennikarze maja z nim klopoty.
No widzisz, a gwara i taka mowa, co to niektórzy nią nie mówią to sól ziemi,może tylko dla tych co na podwórkach się wychowali, ale o ile tak to jest ich znaczna większość, więcej od tych co to nogi za pas

tar-ninka
23-11-2008, 12:18
Nie wiem o czym mowisz,nie ogladam tych co ty,nie mowie/nie pisze tez ich jezykiem.
Jezyk polski jest dla Polakow ,ktorzy sie nim posluguja,tacy jak ty i tobie podobni nigdy sie go nie naucza ,nawet spolszczeni dziennikarze maja z nim klopoty.
O matko!! Polska dla polaków
a teraz język polski tez tylko dla Polaków
A jak będzie chciał się obcokrajowiec nauczyc to mu powiesz ze Jezyk polski tylko dla polakow
Piszesz do Jipa .. ,tacy jak ty i tobie podobni nigdy sie go nie naucza
Co to znaczy tacy jak ty?? Kim on jest według ciebie ?

jip
23-11-2008, 12:36
Twoje zdrowie

Na trzeźwo nie da się Twoich postów czytać, ale po dwóch głębszych to nawet wydaja się śmieszne i mniej nudne.

senior A.P.
23-11-2008, 13:08
I widzisz na co przyszlo ,marny twoj koniec !

jip
23-11-2008, 13:13
............................

siekierka
23-11-2008, 14:29
1. Ty mi sie tutaj Trylogią nie wykręcaj, tylko pisz konkretnie.
2. No jak długo jeszcze o tej Sawickiej będziesz pisał? Sawickiej nie ma, a takie sawickie siedzą wszędzie, w PiSie też. Konkrety proszę, bo nadal ich nie ma.
Wolisz gospodarkę ręcznie sterowaną, tak?
3. Ten punkt jest mi znany z tekstów ND i audycji RM. Piszesz, "mamy możnośc", a więc nie oznacza, że tak będzie.
Nie obwiniaj rządu Tuska, zadaj sobie pytanie, co nasza administracja robiła do tej pory, za rządu JK też.

Wyspałem się, to Ci mogę odpowiedzieć:

1. Czy mam Ci cytować fragmenty Sienkiewicza, gdzie użyte jest określenie "czerń"? Ubliżyłbym chyba w ten sposób Twojemu poziomowi kultury, czego absolutnie nie chcę.
2. O Sawickiej "jej bohu!", napisałem pierwszy raz.
3. Oczywiście! Wróżbitą nie jestem więc nie mogę pisać, że tak będzie napewno.
A jesli chodzi o Tuska. A któż to dziś jest przy władzy? Aktualny rząd odpowiada za aktualny stan kraju. Gdy przy władzy był Miller, pretensje były kierowane do niego. Jak Belka, to do Belki.itd,itd. J.Kaczyński może tłumaczyć sie tylko z faktów zaistniałych za czasów Jego władania Krajem.

POLA
23-11-2008, 15:45
1. O cytaty nie proszę, proszę o konkretyzację współczesnej "czerni";)
2. Jeśli nie "nadużywałeś" Sawickiej, to dobrze i wycofuję tę uwagę, ale pozostaje aktualne to, że sawickich wszędzie pełno niezależnie od opcji.
Kazik ją sobie "umiłował" i ciągle przywołuje jej ducha na forum:D .
3. Też nie jestem wróżbitką, pewne jednak sprawy daje się przewidzieć, ale to nie oznacza, że trzeba wieszczyć na wyrost i wszędzie widzieć same dziury:D

Co do odpowiedzialności rządu: nie można winić Tuska za to, że sprawa np. gruntów i praw własności nie została rozwiązana, skoro poprzednicy też tego nie zrobili, a czasu mieli więcej i mam tu na uwadze nie tylko rządy po 1989 r., ale także te sprzed tej daty. Zaległości wszelakich mamy jako państwo i naród sporo, bałaganu jeszcze więcej i można by zacytować Kadena - Bandrowskiego, że to radośś z odzyskanego śmietnika, do którego sami też sobie nawrzucaliśmy, a nie tylko sąsiedzi nas tak urządzili.

Kazik
23-11-2008, 17:57
1.Ty obiecanki PiSu znasz, jak paciorek, więc nie będę tych hasełek przypominać znawcy przedmiotu. Dodam tylko, że bliźniacy byli w lepszej sytuacji politycznej, rządzili 2 lata i co? No!

Obiecanki PiS wypełniło mało, bo przelicytowano ich w obiecankach dla zdobycia władzy. Ziobro na komisję przyniósł stertę uchwał które nawet nie były w Sejmie czytane, bo zabrakło czasu, a teraz to leży u marszałka w dolnej szufladzie-wiadomo bo to pisowskie. W jakiej lepszej sytuacji politycznej-z Lepperem i Giertychem? Mam wierzyć Ci czy się śmiać? W lepszej sytuacji jest Tusk, bo tylko jeden koalicjant i jak się ustąpi z KRUS i przymknie oko na nepotyzm w PSL + inne parę spraw, to można liczyć na poparcie. W KRUS miał Tusk szukać pieniędzy [tak mówił], ale Pawlak nie pozwala.

2.Nie ma tu dobrych rozwiązań, a zwiększenie składki niczego nie zmieni, bo wszelkie pieniądze ta instytucja połknie i powie, że mało. Muszą zadziałać mechanizmy rynkowe.

Oczywiście te same pieniądze prywatnemu wystarczą i jeszcze zarobi, pytanie jakich leków użyje poza aspiryną i czy będą wszystkie oddziały w prywatnym szpitalu? Cuda, cuda ekonomiczne.

Kruk , Drzewieckiego-zostawiam w spokoju. Sawicką też-do czasu procesu, bo chyba sprawy nie umorzą.

4 Wokół kryzysu nie należy robić zbędnej zadymy, bo ludzie wpadają w popłoch.....

Ale wałkowanie że nas nie dotknie kryzys to wprowadzanie w błąd. Nie lubię jak robią z ludzi balona „dla mojego i innych dobra” Ja pieniędzy z banku nie wyjąłem, a głupich co wyjęli pewnie było nie wielu. Na giełdzie co innego, ale tam obracają milionami i tuzy mają swoją wiedzę niezależną od tego co w telewizorni powiedzą.

5 Chlebowski ma rację, mówi prawdę, kampania rządzi się swoimi prawami. Zarzucasz mu lanie wody? A zapomniałeś już, co powiedział Kurski na temat "gawiedzi".

Powiedział to po wyborach jak pamiętam, nie odnosiło się to do multi-obiecanek PO? Nie gawiedź ale głównie młodzież uwierzyła.

6 Krauze, Kulczyk, Kuna, Żagiel, Ałganow, Rywin i kogo tam jeszcze chcesz - to też Tusk winny? To może sięgnijmy jeszcze do rozbicia dzielnicowego w Polsce, żeby mieć obraz większy nieco i żeby argumentów Ci nie brakło?
Kazik, domyślać przekrętów to się można, ale trzeba je udowodnić, a z tym jest kłopot i
naprawdę obciążanie tym rządu Tuska jest dziecinadą.

A gdzie napisałem że za to Tusk tego winny? Nie dopisuj mi wypowiedzi-bo to dziecinada. Pamiętasz komisję ds. Orlenu? Tam zeznawał dr prawa Kulczyk i przyprowadził też prof. Widackiego, tam Żagiel mówił że nie słyszał o czym rozmawiano bo z restauratorem wybierał wino. Pewnie zna lepiej od właściciela jego piwniczkę. Parę razy wychodził zadzwonić, a resztę „nie pamięta” Pamiętam że przekrętów nie udowodniono, bo rozmowa w Wiedniu miała dotyczyć przyszłego przekrętu.
A domyślali się posłowie komisji w większości prawnicy + restaurator. Ja byłem tylko „oglądaczem TV” To było za czasów PiS a Ty mi przyklejasz Tuska i rozbicie dzielnicowe. Odpocznij, ochłoń trochę lub się wyśpij jak "siekierka". To pomaga, bo zaczynasz w moich postach czytać to żółte co jest między linijkami.
Nienawiść we mnie znajdujesz, to typowe dla zwolenników PO. A ja tylko wytykam co robią źle. Nie będzie opozycja dawać pomysłów rządowi. Jak się nie daje rady nie trzeba było się pchać skracając kadencję PiS. Życzę PO aby dotrwali chociaż 2 lata. Bo dostrzegam już początek końca.

siekierka
23-11-2008, 19:55
Żeby wiele się nie rozpraszać (czerń na to nie zasługuje), zajrzyj na plotkarskie portale, prowadzone przez GW, popularne Onet, o2, wp. Tam regularnie odbywają się "dyskusje" polegające na obrzucaniu z ogromną zajadłością błotem poprzednią ekipę. Ciekawe, że nie mają zerzutów do nikogo z właścicieli PRL-u ani ich bezpośrednich następców.Jedynie ekipa z ostatnich dwóch lat jest tak wściekle atakowana jakby odpowiadała za błędy poprzednich 50-ciu lat komunizmu oraz jego następców po AWS.
Ta wpółczesna czerń, to spece od "oczerniania" poprzedników Kaczora Donalda :cool: zwanych Kaczorami. :D

Kazik
23-11-2008, 20:05
http://img210.imageshack.us/img210/1127/kaczordonaldub9.png (http://imageshack.us)

siekierka
23-11-2008, 20:10
Masz doskonały słuch. Lapszy od twojego psa, bo on napewno tego nie słyszy. A swoja drogą, jak ty torobisz, że słyszysz teksty pisane, a nie formułowane w trybie audio?

jip
23-11-2008, 22:16
Psa mam ja i nie bardzo wiem o jaki słuch i jakie teksty chodzi?, mój? skonkretyzuj.

POLA
23-11-2008, 23:32
1. Plotkarskich portali nie czytam z powodu braku ochoty i czasu.
2. Na innych forach w dyskusjach politycznych obrzuca się błotem i Kaczyńskich, i rząd Tuska; widocznie czytamy różne fora.

Nie wiem, od kiedy buszujesz w necie, ale za rządów lewicy to ona dostawała po łapach w bardzo niewybrednym stylu. Po łapach obrywał również Michnik, w GW, kiedy afera z Rywinem ujrzała światło dzienne, więc nie opowiadaj, że tylko rządy bliźniaków obrywają, bo to nieprawda.
Nadal nie wiem, co to ta "czerń", ale już nie będę dochodzić, bo i po co?

POLA
24-11-2008, 00:33
1. PiSu nie przelicytowano obiecankami, PiS wyłożyło się na własnej głupocie politycznej i na własne życzenie. To w końcu nie Tusk zarządził skrócenie kadencji, prawda?

2. Ziobro przyniósł sterte, ale czego? A co mi po
projektach, które nie ujrzały światła dziennego przez dwa lata? Obejrzałeś te makulaturę? Ja nie, więc oboje nie wiemy, czy to ma jakąkolwiek wartość.

3. PiS miał lepszą sytuację, bo miał większość do przegłosowania uchwał i miał osobistego prezydenta, który nie szantażował rządu wetem.

4. PO ma jednego "sojusznika", fakt, ale chłop, to chłop, bestia uparta jest i blokuje wszelkie reformy. PSL takie było, takie jest, i takie będzie. Ten problem rozwiązać mogą wyborcy.
Dodatkowo prezydent nie jest "przyjacielem" rządu i radykalnych zmian, co słychać na każdym kroku.

5. Prywatyzacja: tak, prywatnemu wystarczą, bo tam jest inne myślenie, ekonomiczne, jak woda z kranu cieknie, to kran się naprawia, a w państwowej firmie mają to w nosie. Podałam śmieszny przykład, mam ich znacznie więcej, cięższego kalibru.

6. Ty nie wyjąłeś pieniędzy z banku, ale inni tak i to sporo, poczytaj raporty, w TV też o tym mówiono.

7. Źle pamiętasz "gawiedź" Kurskiego, odśwież sobie wiedzę, choć nie będzie to może dla Ciebie wygodne.
Nie zaliczam się do młodzieży, niestety:mad: , głosowałam na PO nie dla haseł; forma rządzenia, jaką zaprezentowali bliźniacy, nie odpowiadała ani mnie, ani wielu wyborcom w moim wieku i tym starszym ode mnie.

8. Kulczyków itd.... to Ty przywołałeś w wątku krytykującym PO, dlatego napisałam to, co napisałam, bo jaki związek ma Kulczyk, Kuna, Żagiel z rządem Tuska?

9. Śpię nieźle, żadnych kolorowych tekstów w Twoich postach nie mam, a jak sobie poczytasz swoje napastliwe, ziejące nienawiścią określenia pod adresem PO, to może zrozumiesz, że między krytyką, a krytykanctwem jest jednak zasadnicza różnica.

Kazik
24-11-2008, 00:37
To ja Manitou

Witali, wołali, wołali ,witali
Kwiaty, krawaty, pompa i puc.
Lakierki, szpalerki, miliony ton stali,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.

Tu telewizja a tam radary!
Mieszkanie, ubranie, technika i cud,
Bankiety, zalety, brygady, sztandary,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.

Kwiaty dla niego, przemowy dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Radio, on wielki przemysł i socha,
Socha w muzeum, on i dzieci,
Wiadomo, on tę dzieciarnię tak kocha,
On pośród chłopów w codziennej gazecie.

On, między swymi w górniczej siermiędze,
Oni - w strumieniu lejącej się łaski.
Sny o potędze, sny o potędze,
Kamera, oklaski,oklaski , oklaski.

Oklaski dla niego, uśmiechy dla czerni
Wódz a za wodzem wierni.

On - właśnie on, wyśpiewane z pietyzmem,
On - druga Polska i polska sprawa.
On - znaczy naród, jego- ojczyznę,
On - to Police ,Łańsk i Warszawa.

Ojczyzna, ojczyźnie,ojczyzną, ojczyznę,
Reklama i patos, patriotyzm i biznes.
Krawaty i kwiaty, niech nastrój nie pryska.
Chleba i igrzysk! Igrzyska, igrzyska.

Cleba dla niego, igrzyska dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Co jeszcze, co jeszcze, co jeszcze? Zza węgła
Śmierdząca kaszanka nie jego dosięgła,
Podchody i kłótnie, i broń bratobójcza,
Prezencik od Wodza, od Wujcia, od Wujcia!

Kto winien? On milczy. Kto winien? Nie on!
On wzrusza sie nagle w tym ciepłym lokalu!
On biedny, on chory, on biedny, on chory,
On biedny, on chory, on leży w szpitalu.

On wzrusza ramieniem, jak gdyby nic,
Wódz a za Wodzem pic!
On wzrusza ramieniem jak gdyby nic,
Wódz a za Wodzem - nic!

A nasz "mędrzec" doradza Tuskowi użyć siły przeciw związkowcom. Jakie epitety są pod jego adresem. Bolek to najłagodniej. Ale to na forach Onetu Interii itp. Tu mają rację, ale zaczynają się przenosić tutaj, stosując "głęboką" wiedzę z tamtego forum. Słownictwo i ortografia też. Dać przykłady? Nie powinno się to wytykać, ja wiem, nie robiłem tego do póki mnie emeryta nie nazywa się trutniem bo prawie nic nie zrobił dla kraju. Tylko pracował-ale nie tak jak dzisiejszy milionerzy. Ręce opadają-na taką moralność.

Polu wyręczyłem siekierkę. Masz cały tekst.

POLA
24-11-2008, 01:01
... A nasz "mędrzec" doradza Tuskowi użyć siły przeciw związkowcom. Jakie epitety są pod jego adresem. Bolek to najłagodniej. Ale to na forach Onetu Interii itp. Tu mają rację, ale zaczynają się przenosić tutaj, stosując "głęboką" wiedzę z tamtego forum. Słownictwo i ortografia też. Dać przykłady? Nie powinno się to wytykać, ja wiem, nie robiłem tego do póki mnie emeryta nie nazywa się trutniem bo prawie nic nie zrobił dla kraju. Tylko pracował-ale nie tak jak dzisiejszy milionerzy. Ręce opadają-na taką moralność.
1. Dlaczego ten tekst mnie dedykujesz, nie wiem, proszę o wyjaśnienia.
2. Nie dostrzegasz niebezpieczeństwa w działaniach niektórych związkowców?
3. Nie wiem, kto, skąd, po co przenosi się tutaj, o jaką głęboką wiedzę chodzi, o jaką ortografię i dlaczego do mnie to piszesz? Znowu coś...hmm...obok tematu?
4. Ja Cię nazwałam trutniem?

Kazik
24-11-2008, 03:10
1. PiSu nie przelicytowano obiecankami, PiS wyłożyło się na własnej głupocie politycznej i na własne życzenie. To w końcu nie Tusk zarządził skrócenie kadencji, prawda?

Racja jak się nie dało rządzić bo koalicjanci mieli coraz więcej szalonych pomysłów i żądań-to była odważna decyzja gdy „słupki” spadały przez wizjonerskie wypowiedzi co zrobi złego, lub może zrobić PiS.

2. Ziobro przyniósł sterte, ale czego? A co mi po
projektach, które nie ujrzały światła dziennego przez dwa lata? Obejrzałeś te makulaturę? Ja nie, więc oboje nie wiemy, czy to ma jakąkolwiek wartość.

Nie oglądałem-wiem że chodziło o zaostrzenie kar dla bandziorów, oraz recydywy. Złagodzenie dla „mniej szkodliwych”. A teraz Ćwiąkalski robi odwrotnie. Zamknęli chłopaka za posiadanie 2 skrętów na dyskotece. A samorządowcy są na wolności-ich było stać na kaucję. Czytałaś –czy Ci podesłać link o tym chłopaku?

3. PiS miał lepszą sytuację, bo miał większość do przegłosowania uchwał i miał osobistego prezydenta, który nie szantażował rządu wetem.

PO ma teraz większość i olewają społeczeństwo, dla „taniego państwa” nie będzie referendum czy euro ma być szybko, czy raczej jak w Szwecji. Również czy chcesz traktat Lizboński w takiej formie jak jest. Dlaczego Irlandia i inne kraje mają zastrzeżenia? Trzecie pyt. o religię w szkołach [to mnie się marzy] Tylko mi nie kadź-że powinienem wejść w politykę. Czasem Twoje porady już potrafię przewidzieć. No to takie referendum na 3 pytania zasadnicze –było by tańsze? Nie bo mądrzy wybrańcy wybiorą nam lepsze-po co głupich pytać?

4. PO ma jednego "sojusznika", fakt, ale chłop, to chłop, bestia uparta jest i blokuje wszelkie reformy. PSL takie było, takie jest, i takie będzie. Ten problem rozwiązać mogą wyborcy.
Dodatkowo prezydent nie jest "przyjacielem" rządu i radykalnych zmian, co słychać na każdym kroku.

Może powiesz że Prezydent jest za nepotyzmem w PSL, oraz za zostawieniem KRUS bez zmian. Przecież Ty jesteś inteligentna kobieta. Jak mam to rozumieć-że L.K. pochwala to? A gdzie Ty widzisz radykalne zmiany? Prezydent chce-ale Tusk musi ustąpić jedynemu koalicjantowi. To że jak się posiada ponad 300 ha to podatek 180 zł, a jak „tylko” 299 ha to 60 zetów miesięcznie. Ja od emerytury płacę kilka razy więcej. Pielęgniarka też. Pochwalasz-czy może powiesz -Lepperowi ustępowano, teraz jest to samo.

5. Prywatyzacja: tak, prywatnemu wystarczą, bo tam jest inne myślenie, ekonomiczne, jak woda z kranu cieknie, to kran się naprawia, a w państwowej firmie mają to w nosie. Podałam śmieszny przykład, mam ich znacznie więcej, cięższego kalibru.

Masz rację ale kran i czyste WC, oraz nieczułe pielęgniarki [podać link?] to wszystko? Ekonomiczne myślenie-to znaczy że 95% szpitali zawiadują idioci i nieudacznicy? A forsa przecieka, bo leczą za drogo. Ciesz się, bo może będą u prywatnego leczyć Cię [odpukać] aspiryną. A nawet się nie dowiesz o droższych lekach, które być chciała kupić za własne złotówki. Wstyd by mi się było przyznać [gdybym był właścicielem] że stosujemy najtańsze metody i że w ogóle są też lepsze. Ale właścicielem zostanie obecny dyrektor + ordynatorzy. Sami wycenią majątek, który później kupią.

6. Ty nie wyjąłeś pieniędzy z banku, ale inni tak i to sporo, poczytaj raporty, w TV też o tym mówiono.

Skala zjawiska nie była chyba duża-banki bez miliardów dopłat nie bankrutują.

7. Źle pamiętasz "gawiedź" Kurskiego, odśwież sobie wiedzę, choć nie będzie to może dla Ciebie wygodne.

Odśwież pamięć dla 60+

8. Kulczyków itd.... to Ty przywołałeś w wątku krytykującym PO, dlatego napisałam to, co napisałam, bo jaki związek ma Kulczyk, Kuna, Żagiel z rządem Tuska?

Nic nie ma-poczytaj posty tych co chwalą ich „bo to pracodawcy” Lila napisała że czasem przekrętasy lub mafiozi z Pruszkowa kupują sobie stare dworki i remontują. Można by ich uznać za zasłużonych na polu kultury. Mecenasi zabytków-prawda? Ale to było nie do Ciebie przecież-czytałaś moją odpowiedź dla kogoś innego. Czytaj uważniej-to było za Millera.

9. Śpię nieźle, żadnych kolorowych tekstów w Twoich postach nie mam, a jak sobie poczytasz swoje napastliwe, ziejące nienawiścią określenia pod adresem PO, to może zrozumiesz, że między krytyką, a krytykanctwem jest jednak zasadnicza różnica.

Jak to ładnie wyjaśniasz róźnicę- pewnie wiesz też jaka jest różnica między koniem a koniakiem, lub rumem a rumakiem.

Mam Cię za inteligentną kobietę [to nie jest próba neutralizacji Ciebie] a swoją drogą jak ja Cię już znam.
I nawet lubię z Tobą dyskusję-jest na poziomie. Masz wiedzę i pamięć, a te drobne kobiece uszczypliwości staram się nie zauważać.

siekierka
24-11-2008, 10:12
Niemcy wydali na budowę elektrowni atomowych ponad 6 bilionów euro, każda o mocy ok.3 tysiące Megawatów - po około 9 miliardów euro, a teraz wycofują sie z tego pomysłu, co będzie kosztować następne 5 bilionów euro, nie liczac kłopotów ze składowaniem odpadów jądrowych.
Za kwotę 1000 razy mniejszą od wydanej przez niemców na budowę jądrowych,możemy w/g polskiej technologii wybudować czyste elektrownie o mocy dziesięciokrotnie wiekszej. Trzeba tylko woli politycznej !

senior A.P.
24-11-2008, 11:07
Czyjej woli politycznej ?
Tuskowcow czy kaczopodobnych ???
Warto sie wszystkim zwolennikom "od woli" przyjrzec i okreslic kto komu przedzie to sukno niewoli.

siekierka
24-11-2008, 11:16
Wyrazicielem "Woli politycznej" jest przede wszystkim Sejm. Czyli sprawa musi być "puszczona" pod obrady przez Komorowskiego. Można też zacząć od interpelacji poselskiej z partii niekoniecznie koalicyjnej,ale jeśli wiekszość nie poprze, to nic z tego nie wyjdzie.

senior A.P.
24-11-2008, 11:24
I tu sie konczy "logika partyjna".
Za swoj byt podziekujcie partiom !

siekierka
24-11-2008, 11:51
Na samym początku przemian polskie mass media dostały się w ręce obcego kapitału. Wmawiano nam, że należy wszystko sprywatyzować, bo tak będzie lepiej. Nie dopowiedziano tylko, dla kogo będzie lepiej - na pewno nie dla Narodu. Tak zwaną transformację ustrojową (czyli kradzież majątku narodowego) rozpoczęto od sprzedaży 4 cementowni, które produkowały 6 mln ton cementu. Sprzedano je za bezcen - w perspektywie programu budowy autostrad i budownictwa! Nie uwzględniono też wartości wapieni i margli, które są podstawą do sprzedaży cementu. Takich kontraktów były setki, jeśli nie tysiące....
(ND)

araad
24-11-2008, 11:53
A jednak cementu starczyło zabetonowałeś się na amen.

Lila
24-11-2008, 12:09
I tu sie konczy "logika partyjna".
Za swoj byt podziekujcie partiom !

Oczywiście Ty żyjesz w społeczeństwie całkowicie bezpartyjnym ,mądralo .

Pola i Kazik..:D
Czytam Was z prawdziwą przyjemnością .Szczypta uszczypliwości dodaje ''smaczku '' Waszej dyskusji ,niesłychanie błyskotliwej i rzeczowej .
Przy czym każde z Was pozostaje nieprzekonane .:D I o TO chodzi !

Ja ,powiem...zazdroszczę .Mnie zabrakło ognia .Nie chce mi się już nic .Jakoś nie wierzę ,że czas, czy kolejne wybory coś zmienią .Pozostaję przy przekonaniu ,że Kaczyński jest najlepszym prezydentem w III Rzeczpospolitej ,tylko co z tego ?
Wojenki ,prywata i słowotok panuje nadal nam miłościwie .
Włącza się do tego mędrzec Europy ,który grzebie w żarze pogrzebaczem równym swemu długopisowi .
A nie powinien ,bo ma na sumieniu uwolnienie biznesmena ''Słowika ''.

A tu afera się rozkręca , bo ruskie wzięły nie trafiły w kartofla .A chciały ponoć ,boć wszystkie ludzie wiedzą iż z kartofli robi się ruskie pierogi .Do tych pierogów byłaby dobra dżygitówka na gruzach Gruzina .A tu ? Bańka .
I jakby się nasze ucieszyły ,oj oj.
Ale nie ma co się martwić .Ja mogę dać głowę ,że za tydzień okaże się ,że to PiS strzelał z kałacha ,aby ''ta niedomęczona przez Krzyżaków dziewka '' ,czyli Kaczyński, mógł sobie poprawić image .
Bo jak jeszcze okaze się ,że pochowany w samych majtkach gen.Sikorski ,też padł ofiarą zamachu ,to tylko PiS mógł wpaść na tak szatański pomysł ,aby sobie podnieść notowania ,czyż nie ?

Ech ,ludziska polskie .Kiedy przestaniecie ? Czas umierać ,kurna ....

siekierka
24-11-2008, 12:11
Taaak....Zamiast sprzedawać nadwyżki cementu, bez trudu dokupiono brakujące ilości od...własnych niegdyś cementowni.

senior A.P.
24-11-2008, 12:29
Lila nie umieraj jeszcze,mama Ci umrze ale Polska nie !
Ja napelniony optymizmem Obamy pierwszy chwycilem za amerykanskie grabie i...... zagrabilem wlasny ogrod aby byl czysty gdy przyjda kupcy.
Jade budowac X RP,znaczy sie NOWA POLSKE ,sklania mnie do tego amerykanski supersocjalizm,ktore podwaliny poznalem w mlodosci w Polsce kiedy powialo Gierkiem.
Coz moge wiecej stary zrobic,nie te lata na szable i konia,do Kosciuszki mi daleko a nie chce skonczyc i lezec tak jak Pulaski.
Do zobaczenia w Polsce !
Mam nadzieje,ze juz w tej NOWEJ.

maja59
24-11-2008, 12:43
Lila nie umieraj jeszcze,mama Ci umrze ale Polska nie !
Ja napelniony optymizmem Obamy pierwszy chwycilem za amerykanskie grabie i...... zagrabilem wlasny ogrod aby byl czysty gdy przyjda kupcy.
Jade budowac X RP,znaczy sie NOWA POLSKE ,sklania mnie do tego amerykanski supersocjalizm,ktore podwaliny poznalem w mlodosci w Polsce kiedy powialo Gierkiem.
Coz moge wiecej stary zrobic,nie te lata na szable i konia,do Kosciuszki mi daleko a nie chce skonczyc i lezec tak jak Pulaski.
Do zobaczenia w Polsce !
Mam nadzieje,ze juz w tej NOWEJ.
O Matko Święta, nie strasz

Mar-Basia
24-11-2008, 12:58

Lilu, nie narazaj nas na koszty. Sytuacja ekonomiczna ciezka. Zapowiadam beda szuczne kwiaty!!!!!!!!

Mar-Basia
24-11-2008, 13:07
Przykro mi ,ale za sztuczne ,narażacie się na straszenie przeze mnie .:D
Już ja Was odnajdę ..........:cool:

Kto szuka nie bladzi.

maja59
24-11-2008, 13:08
Mnie przestraszył powrót seniora do Polski:)
Nie zgadzam się na żadne kwiaty, masz być!!!!!!!!!!

Lila
24-11-2008, 13:09
Mnie przestraszył powrót seniora do Polski:)
Nie zgadzam się na żadne kwiaty, masz być!!!!!!!!!!

Hiiii,jaka krakuska ....:D
Dobra ,poczekam do lata....

maja59
24-11-2008, 14:06
Hiiii,jaka krakuska ....:D
Dobra ,poczekam do lata....
Taka smętna dola krakusa, zawsze podejrzany o kutestwo:) , nikt nie widzi jaki krakus jest skrzętny, jak dokłada do wspólnego dobra, tylko skąpstwo na widelcu. Uprzejmie informuję, że najoszczędniejsi krakowianie wyjechali do Szkocji:D

senior A.P.
24-11-2008, 14:22
Na ich miejsce przyjechali z Gory Synaj wcale nie lepsi ale za to bystrzejsi,jak woda w ...... .
Pozyjemy ,zobaczymy te strachy na Lachy .
Cos mi w Krakowie Wanda pachnie.

Mar-Basia
24-11-2008, 14:49
Na ich miejsce przyjechali z Gory Synaj wcale nie lepsi ale za to bystrzejsi,jak woda w ...... .
.

Widze dziadku, ze masz klopoty ze spaniem. Jakies koszmarki przesladowcze? Gory Synaj spedzaja sen ze starczych powiek? Pomachaj szabelka, glowki poucinaj, na pal nabij.

senior A.P.
24-11-2008, 15:14
Co to ci sie strefy czasowe pomylily ?
To nie wiesz ,ktora godzina na Florydzie ,to jaka z ciebie "swiatowka" ???
Jezeli ciebie cos przesladuje,to nie mysl,ze zaraz wszystkich.Szabli ani naszyjnikow z Afryki tez nie posiadam a w koncie stoii "laska nebeska".

Mar-Basia
24-11-2008, 15:22
Co to ci sie strefy czasowe pomylily ?
To nie wiesz ,ktora godzina na Florydzie ,to jaka z ciebie "swiatowka" ???
Jezeli ciebie cos przesladuje,to nie mysl,ze zaraz wszystkich.Szabli ani naszyjnikow z Afryki tez nie posiadam a w koncie stoii "laska nebeska".
Gory Synaju, Afryka, naszyjniki........tylko sie nie poplacz.

POLA
24-11-2008, 16:15
Racja jak się nie dało rządzić bo koalicjanci mieli coraz więcej szalonych [B]pomysłów i żądań-to była odważna decyzja gdy „słupki” spadały przez wizjonerskie wypowiedzi co zrobi złego, lub może zrobić PiS.
Jasne, nie dało się rządzić, z czyjej winy? Wiadomo. Jeszcze mi brakuje do kompletu oskarżenia, że incydent w Gruzji też z winy PO. Może i racja? Ale Tusk ma alibi:mad:

Nie oglądałem-wiem że chodziło o zaostrzenie kar dla bandziorów, oraz recydywy...
Tak niewiele i aż tyle papieru? Najpierw sprawdź, potem wydawaj opinie.

PO ma teraz większość i olewają społeczeństwo, dla „taniego państwa” nie będzie referendum czy euro ma być szybko, czy raczej jak w Szwecji. Również czy chcesz traktat Lizboński w takiej formie jak jest.Dlaczego Irlandia i inne kraje mają zastrzeżenia? Trzecie pyt. o religię w szkołach to mnie się marzy Tylko mi nie kadź-że powinienem wejść w politykę. Czasem Twoje porady już potrafię przewidzieć. No to takie referendum na 3 pytania zasadnicze –było by tańsze? Nie bo mądrzy wybrańcy wybiorą nam lepsze-po co głupich pytać?
Spróbuję się przedrzeć przez te Twoje myśli nieuczesane:
a) PO ma większość w sejmie (jak ongiś PiS), ale prezydenta w kontrze
b) jestem przeciw referendum, para w gwizdek, przystąpienie do UE niesie ze sobą pewne konsekwencje; z Traktatem podobnie (Irlandia zmienia zdanie): obiecało się, nie wypada robić z gęby cholewy
c) religia w szkole? przecież jest, więc o co chodzi?
d) nie zamierzam Cię "zadymiać", po co?
Może powiesz że Prezydent jest za nepotyzmem w PSL, oraz za zostawieniem KRUS bez zmian... Jak mam to rozumieć-że L.K. pochwala to? A gdzie Ty widzisz radykalne zmiany? Prezydent chce-ale Tusk musi ustąpić jedynemu koalicjantowi. To że jak się posiada ponad 300 ha to podatek 180 zł, a jak „tylko” 299 ha to 60 zetów miesięcznie. Ja od emerytury płacę kilka razy więcej. Pielęgniarka też. Pochwalasz-czy może powiesz -Lepperowi ustępowano, teraz jest to samo.
Żeby ruszyć KRUS, musi być zgoda PSL, w przeciwnym razie - koniec koalicji. Gdybym była na miejscu Tuska, postawiłabym na likwidację i ponowne wybory z nadzieją, że PSL zniknie z sejmu. Takiej gwarancji jednak nie ma, ponadto łatwiej się decyduje zza patelni czy innego stanowiska, niż z fotela szefa rządu.
Radykalne zmiany: reforma emerytur, zdrowia i parę innych jeszcze. Księża też mało płacą, a w KRUS mają dłubać na raty:mad:

Masz rację ale kran i czyste WC, oraz nieczułe pielęgniarki to wszystko? Ekonomiczne myślenie-to znaczy że 95% szpitali zawiadują idioci i nieudacznicy? A forsa przecieka, bo leczą za drogo. Ciesz się, bo może będą u prywatnego leczyć Cię [odpukać] aspiryną. A nawet się nie dowiesz o droższych lekach, które być chciała kupić za własne złotówki. .
Toż napisałam, że przeciekający kran jest tylko hasłem wywoławczym problemu.
Można być świetnym lekarzem, ale beznadziejnym zarządcą, a ponadto trzeba mieć tzw. pazur do prowadzenia firmy i trzeba mieć interes w tym, żeby oszczędzać na tym, na czym można, nie tracąc klientów. O służbie zdrowia wiem dość dużo, od podszewki, o firmach farmaceutycznych też. Powiem tak: spytaj mnie, ile zapłaciliśmy za leki, których szpital nie miał, a które my sprowadziliśmy dla ratowania zdrowia i życia bliskiej osoby. Koszt leczenia w prywatnym byłby porównywalny, że nie wspomnę o kadrze, aparaturze itp.
Nie strasz tą aspiryną.

Skala zjawiska nie była chyba duża-banki bez miliardów dopłat nie bankrutują.
Otóż jest, zaprzyjaźniony bankowiec powie Ci na ucho, a jeśli nie masz takiego - postój w kolejce i obserwuj

Odśwież pamięć dla 60+
??

Ale to było nie do Ciebie przecież-czytałaś moją odpowiedź dla kogoś innego...
Ale wpisywało się w ogólną dyskusję o niepożytkach płynących z rządów PO
...
pewnie wiesz też jaka jest różnica między koniem a koniakiem, lub rumem a rumakiem.
Wiem, choć ani nie pijam, ani nie hoduję. Tej drugiej czynności mi szkoda:)
Natomiast krytyka i krytykanctwo to raczej inna półka... semantyczna;)

Lila
24-11-2008, 16:49
Za kilka minut ,po zamknięciu krypty św.Leonarda ,zaczynają się przygotowania do ekshumacji zwłok gen.Sikorskiego ........
Chyba nie zasnę dzisiaj .Mój Ojciec twierdził zawsze ,że to był zamach ,nie wypadek .Zobaczymy.A co z teczką z tajnymi dokumentami ,którą miał na łańcuszku przypiętą do ręki ? Tam były gwarancje rządu Jej Królewskiej Mości !!!

Kazik
24-11-2008, 18:03
Taka smętna dola krakusa, zawsze podejrzany o kutestwo:) , nikt nie widzi jaki krakus jest skrzętny, jak dokłada do wspólnego dobra, tylko skąpstwo na widelcu. Uprzejmie informuję, że najoszczędniejsi krakowianie wyjechali do Szkocji:D
No właśnie a nadal nas nazywają "centusiami", a ja jestem "przyszywany" krakus, bo urodziłem się w Opolu i mając 15 lat przeflancowano mnie tutaj. Ale "hanysem" jak czasem nazywają Ślązaka też nie jestem. Pozostanę przy "centusiu" chociaż to nie mój charakter.:D Ale podobno krakus z poznaniakiem wynaleźli drut-wyrywając sobie złotówkę.

jip
24-11-2008, 18:14
A wiecie co powstanie jak rzucisz miedzy krakusa i poznaniaka złotówkę? - kawał drutu!

maja59
24-11-2008, 19:25
A ja słyszałam, że to emigranci z Krakowa do Szkocji ciągnąc za sobą złotówkę, trzymaną przez krakowian wyciągnęli ten miedziany drut. Cokolwiek nie ciągniemy ja i tak kocham Kraków, niech mówią o nim co chcą, że biedny, że zapyziały, że na Szewskiej wystają szyny tramwajowe, i tak go kocham. Najpiękniejszy moment długiej i krótkiej podróży to zobaczyć przy wjeździe do tego prowincjonalnego miasta napis na herbie "Kraków miasto królów polskich" i od razu weselej:) .

maja59
24-11-2008, 19:27
Za kilka minut ,po zamknięciu krypty św.Leonarda ,zaczynają się przygotowania do ekshumacji zwłok gen.Sikorskiego ........
Chyba nie zasnę dzisiaj .Mój Ojciec twierdził zawsze ,że to był zamach ,nie wypadek .Zobaczymy.A co z teczką z tajnymi dokumentami ,którą miał na łańcuszku przypiętą do ręki ? Tam były gwarancje rządu Jej Królewskiej Mości !!!
Lilu tak samo mówili moi rodzice, dzisiaj na Wawelu wielki dzień, może wreszcie, raz na zawsze wyjaśni się ponura historia. Widzę Wawel z okna.

Kazik
24-11-2008, 20:06
Jasne, nie dało się rządzić, z czyjej winy? Wiadomo. Jeszcze mi brakuje do kompletu oskarżenia, że incydent w Gruzji też z winy PO. Może i racja? Ale Tusk ma alibi

Hi, hi a moja siostra powiedziała wczoraj a ja przytaknąłem że powiedzą że strzelało PiS, żeby poprawić sondaże Prezydenta, a dowodem na to jest to że spudłowali „jak zwykle” jak we wszystkim i tym podobne.:D No i proszę- w TV jeszcze Palikot nie wystąpił, a tu już jest odzew. Co prawda-nie oskarżasz PiS tylko bronisz Tuska a to przecież domena PO przewidywanie. Tylko przewidują co złego zrobi PiS, gdyby tak przewidywali w polityce to bym tu pisał pieśni pochwalne dla PO.

Tak niewiele i aż tyle papieru? Najpierw sprawdź, potem wydawaj opinie.

Myślisz że to wszystko było o jednej ustawie? Nie udawaj Greka. Przecież oglądałaś to bo skąd wiesz, że papieru było dużo. Oglądałaś to być może również słuchałaś co mówił.

Spróbuję się przedrzeć przez te Twoje myśli nieuczesane:
a) PO ma większość w sejmie (jak ongiś PiS), ale prezydenta w kontrze
b) jestem przeciw referendum, para w gwizdek, przystąpienie do UE niesie ze sobą pewne konsekwencje; z Traktatem podobnie (Irlandia zmienia zdanie): obiecało się, nie wypada robić z gęby cholewy
c) religia w szkole? przecież jest, więc o co chodzi?
d) nie zamierzam Cię "zadymiać", po co?

Tego by brakowało żeby mieli puszczać pomysły nie dorobione gładko przez Sejm, Senat i Prezydenta. Ktoś musi zatrzymać poronione ustawy. Podpisuje dobre. Ale dziś podpisał taką do której dodano dziegciu. Gdyby to były dwie ustawy-to nie podpisał by tej o osłabieniu NBP.

Pisałem, pisałem i dalej nie rozumieją. Jesteśmy zobowiązani do przyjęcia euro, ale nie ma sztywnego terminu, może to być za 10 lat nawet. Najpierw trzeba się przygotować [ustawy też] bo i przelicznik jest ważny. A firmy zagraniczne naciskają-bo transfer tu zarobionego im to ułatwi. A liberałowie kochają wszelkie biznesowe lobby. Przestali już Tuskowi eksperci mówić że żaden kryzys by nas nie dotknął, bo w krajach z euro dokładali setki miliardów tychże euro, aby ratować instytucje finansowe. A na giełdzie i tam i u nas "wyparowało", zwłaszcza to co się wiązało u nas z zagranicą.

Dziwne że nie zrozumiałaś- jestem przeciwnikiem religii w szkole, a jeszcze płacenia za to katechetom jak nie ma kasy na zajęcia poza lekcyjne. Pisałem o tym w kilku postach-może nie bezpośrednio do Ciebie, ale jednak.

Żeby ruszyć KRUS, musi być zgoda PSL, w przeciwnym razie - koniec koalicji. Gdybym była na miejscu Tuska, postawiłabym na likwidację i ponowne wybory z nadzieją, że PSL zniknie z sejmu. Takiej gwarancji jednak nie ma, ponadto łatwiej się decyduje zza patelni czy innego stanowiska, niż z fotela szefa rządu.Radykalne zmiany: reforma emerytur, zdrowia i parę innych jeszcze. Księża też mało płacą, a w KRUS mają dłubać na raty.

Teraz rozumiesz dlaczego PiS był za rozwiązaniem parlamentu? Tak głosowali i L.K. zatwierdził, a nie musiał. Zresztą PiS gdyby był przeciw-to już w sejmie by nie przeszło. Tusk już o tym myśli-ale nie jest przekonany do sądaży. Poza tym PSL by go nie poparł bo tańczy na progu [wyborczym] A Tusk tańczy jak mu Pawlak zagra, więc tam nie szuka oszczędności i sprawiedliwości w płaceniu podatku. Dłubać na raty? A gdzie "tanie Państwo" z expose? Ten element daje jakieś 15 miliardów-podał z mównicy Napieralski. To chyba dużo nie dodał bo by mu zaraz wytykali. Te 15 miliardów to pikuś dla budżetu?

Toż napisałam, że przeciekający kran jest tylko hasłem wywoławczym problemu.
Można być świetnym lekarzem, ale beznadziejnym zarządcą, a ponadto trzeba mieć tzw. pazur do prowadzenia firmy i trzeba mieć interes w tym, żeby oszczędzać na tym, na czym można, nie tracąc klientów. O służbie zdrowia wiem dość dużo, od podszewki, o firmach farmaceutycznych też. Powiem tak: spytaj mnie, ile zapłaciliśmy za leki, których szpital nie miał, a które my sprowadziliśmy dla ratowania zdrowia i życia bliskiej osoby. Koszt leczenia w prywatnym byłby porównywalny, że nie wspomnę o kadrze, aparaturze itp.Nie strasz tą aspiryną.

No tak prywatny będzie miał „pazur” i interes –tu masz rację, on na tym dobrze wyjdzie-a pacjent? Aparaturę kupią tą co ma szpital teraz-tyle że za przysłowiowe grosze. O naiwności-prywatny kupi nawet te drogie leki na które szpital nie miał kasy więc pacjent sobie kupował? Dobrze Cię zrozumiałem? Prywatny nie dostanie większej kasy z NFZ jak dotychczas bierze państwowy.
Będzie musiał ze swoich dołożyć, może sprzeda dom lub mieszkanie. Już zaczynam go żałować. Piszesz że dobre rozeznanie masz Polu w temacie. Może lepsze nawet niż Religa i te pielęgniarki co w Sejmie wołały „hańba”?

Otóż jest, zaprzyjaźniony bankowiec powie Ci na ucho, a jeśli nie masz takiego - postój w kolejce i obserwuj

Od kryzysu byłem parę razy w banku-nie stwierdziłem tłoku, ani nawet zwiększonej liczby klientów. Może krakusy nie są tak strachliwe jak w Twoim mieście.

Ale wpisywało się w ogólną dyskusję o niepożytkach płynących z rządów PO

A widzisz wiele pożytków? Z 10-cio punktowym planem sobie nie radzą. Jeden zrobiony [wojsko wróciło z Iraku, kiedyś i tak musiało] no ale gdzie reszta? Rozplanowali na 10 kadencji? Dobrze wiem że to rok rządów. Jedni politycy mówią „tylko rok” [PO] a inni „aż” rok.

Wiem, choć ani nie pijam, ani nie hoduję. Tej drugiej czynności mi szkoda
Natomiast krytyka i krytykanctwo to raczej inna półka... semantyczna

Ale porównanie się podobało?

jip
24-11-2008, 20:19
A ja słyszałam, że to emigranci z Krakowa do Szkocji ciągnąc za sobą złotówkę, trzymaną przez krakowian wyciągnęli ten miedziany drut. Cokolwiek nie ciągniemy ja i tak kocham Kraków, niech mówią o nim co chcą, że biedny, że zapyziały, że na Szewskiej wystają szyny tramwajowe, i tak go kocham. Najpiękniejszy moment długiej i krótkiej podróży to zobaczyć przy wjeździe do tego prowincjonalnego miasta napis na herbie "Kraków miasto królów polskich" i od razu weselej:) .
Masz rację "pokłócimy" się o nasze miasta bo nie mam zamiaru czytać elaboratów, jak Kazik chwali się prawie świętym PISem i szuka dziury w całym. Ale muszę powiedzieć, że dostałem propozycję, żeby za Palikota robić i pijaństwo w PiS wytykać, co prawda pijanego I... nie widziałem ale Gosiewskiego słyszałem a Krukową (cholera podkreśla na czerwowno, czyżby Krókowa tak się pisała, czy komputer mi się upił, a może już ją do zakładu wywieźli?) widziałem, Kurskiego jak gonił podobno bandytę tez widziałem i doszedłem do wniosku, że chyba jednak leczyć się muszą. Chociaż ja tez pić muszę bo niektórych bzdur inaczej czytać się nie da, ale będę się leczył, przyrzekam. Piszesz, Maju, że Kraków, ale u nas Króle byli pierwsi, no dobra Kraków tez mi się widzi, ale mój Kórnik też.

Lila
24-11-2008, 20:27
Masz rację "pokłócimy" się o nasze miasta bo nie mam zamiaru czytać elaboratów, jak Kazik chwali się prawie świętym PISem i szuka dziury w całym.

Mam pytanie .Co robisz na tym wątku ? Nie masz zamiaru czytać ,pisanie ci też nie wychodzi ,bo spuszczają cię do piekieł co i rusz ? Może zostań przy pisaniu arcyciekawego bloga ,co ?