PDA

View Full Version : Pozytywne myślenie przedłuża życie - komentarze


Basia.
10-11-2008, 17:49
Komentarz do artykułu: Pozytywne myślenie przedłuża życie (http://www.senior.pl/147,0,Pozytywne-myslenie-przedluza-zycie,4867.html)
--------------------
Nie wiem jak się ma pozytywne myślenie do długości naszego życia, ale z pewnością pozytywne myślenie czyni nasze życie łatwiejszym i sympatyczniejszym. Osobiście wolę szklankę w połowie napelnioną od szklanki w połowie opróżnionej.

Malwina
10-11-2008, 17:55
No oczywiście-warto wiedziec, ze pozytuwne myślenie wyzwala w organizmie hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie a więc pozytywne myślenie zmienia chemizm w organizmie bezpośrednio wpływając na zdrowie jakość a i długosc myslę życia a także wystepowanie choroby bądz nie, na jej leczenie też.Niektóre z nas to doskonale czują i wiedza z własnego samopoczucia.

jakempa
11-11-2008, 19:59
Każdy czyn ludzki zaczyna sie w mysli, JAKA MYŚL- TAKI CZYN. mysl jest potęgą, ktora tworzy i burzy. mysl przepojona złością i nienawiścią jest siłą niszczącą,Akumulacja zlych mysli dziala dastrukcyjnie, niszcząco, jest żródłem konfliktow, zaburzeń psychicznych,różnorakich chorób, MYŚL musi być pozytywna, jasna, czysta, wtedy jest ładunkiem nagromadzenia w nas dodatniej energii, ktora ma własności uzdrawiające uspokajające i wzmacniające,,MYSLI MAŁE, W SWOJEJ TRESCI, DESTRUKCYJNE, BAKCYLE MYSLI ZŁYCH, winny być eliminowane z naszego umysłu,Napewno nie jest to sprawą łatwą, ale przy pomocy odpowiedniej lektury, muzyki, przebywania z odpowiednimi, optymistycznie nastawionych do świata ludzi, można się tego nauczyć, a wtedy świat pokaże swoje piękne strony i będziemy zdrowsi,

lawenda
11-11-2008, 20:10
Pozytywne myślenie, to też styl życia. Myślę sobie, że łatwiej się znosi niedoskonałości życia czy choroby. Człowiek jest pogodny, ale i wrażliwy. Uśmiech i poczucie humoru też jest w tym przypadku bardzo ważny.
Ale to trzeba do tego dojść samemu i to czasem po traumatycznych przeżyciach.

jakempa
11-11-2008, 20:36
Myśl dobra, prawidłowa, adekwatna do istoty rzeczy nie jest sprawą łatwą, Toteż trzeba nad nią pracować czuwając nieustannie, podpierając się odpowiednią wypracowaną metodą. Na mnie idealnie działa odpowiednia lektura i ulubiona muzyka, a także wspomnienia z wycieczek w postaci zdjęć i kaset, Lawendo, bez przeżyć często wlaśnie tych traumatycznych, nie mielibysmy pesymistycznych myśli, które nalezy zwalczyć, Więc wszystko ma swoje miejsce w tym życiu,Ale mam wrazenie, że Ty umiesz byc optymistką, taką Ciebie w realu odebrałam, i to jest najważniejsze, jesteś super.

lawenda
11-11-2008, 20:45
JAKEMPO

Dziękuję Ci bardzo, ale ja jestem właśnie taka na codzień i taką mnie też odbierają inni, którzy mnie znają, dlatego mogę znosić przeciwności losu, bo mimo ze mam, to jednak nie mam wpływu na to co się wokół mnie dzieje. Jedyne wyjście to myśleć pozytywnie.

iksigrek
11-11-2008, 21:47
Jeśli pozytywne myślenie przedłuża życie, to ja będę żył sobie chyba z tysiąc lat :)
Przynajmniej będę świadkiem, jak znikną z map świata nasi wrogowie :)

Malwina
11-11-2008, 22:02
Lawendo, mamy wpływ na nasze życie ot chociazby pzrez to, że myślimy pozytywnie, a pzrez to mamy wpływ na to jacy ludzie nas otaczają i jak dobrze pomyślisz , to o tym wiesz...
Jacku masz jak w banku ze pzredłuża...

JuMa
14-11-2008, 00:33
oczywiscie!
nie wiem czy przedluzaja zycie
napewno jest to zycie przyjemniejsze, jasne, i weselsze ...

Mirka45
19-09-2018, 19:08
Myślę, że pozytywne myślenie sprawia, że nie martwimy się tak bardzo. I jeszcze myślę, że jeśli tak, jak ja, jesteście już seniorami, to zajrzyjcie do sklepu https://pomocedlaseniora.pl/ gdzie mają wszystko, czego seniorom potrzeba. Pozdrawiam