PDA

View Full Version : Mały Gość Niedzielny dn 12.11.2008 i rasizm propagowany w kościele-komentarze

Sengaia
12-11-2008, 19:55
Witam, nie wiem w jakim dziale to napisać więc piszę tutaj.
Obejrzałam dzisiaj we wiadomościach ulotkę dodana do Małego Gościa Niedzielnego, w której jest rysunek murzyńskiego chłopca i dymek z "jego" myślą:
"Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia skóry"

Takie coś propagowane w kościele w dodatku z "przesłaniem" do dzieci...
hańba i wstyd.
Rasizm w kościele?
Delikatnie mówiąc niesmaczne i nieodpowiedzialne...

Oczywiście żaden z księży się nie wypowiedział nawet kuria zamkneła drzwi przed wytłumaczeniem.
Gdzie tu racja wiary i Słowo Boże?
W życiu bym nie pomyślała, że Chrystus nawołując do modlitwy czy chociażby Jan Paweł II mięli na celu "wybielenie" ciemnoskórych.
Toż to czysty rasizm i nietolerancja a mnie za moich czasów podstawówki uczyli, że Bóg kocha wszystkich tak samo...
nie pamietam, żeby mnie uczyli modlitwy w intencji rozjasnienia koloru skóry... z tego co pamietam to w Pismie Świętym tez nie ma wzmiaki jakoby kolor skóry inny niż biały wymagał modlitwy o jego wybielenie.

A potem sie dziwią skąd w młodzieży tyle niechęci do ciemnoskórych-no jak się w kościele uczy dzieci od najmłodszych lat, że murzynek wymaga wybielenia... to czego oczekiwać od dojrzewającego i zaczynającego kształtować swoj światopogląd na mocy podstaw wpojonych w dziecinstwie nastolatka.

Zapraszam do wyrażenia swojego poglądu na ten temat.
ps nawet jesli [byc może] myslą "ukrytą" było zachecenie do modlitwy tak gorliwej by wiara mogła wybielać skórę... to zdecydowanie dziecko nie mysli ukrytymi myslami tylko powiela wszystko "pierwszym rzutem oka" więc w 98% odebrane to było przez nie "módlmy sie dzieci za murzynków aby byli biali"

Osobiscie wolę ewangelię "o wierze wielkości ziarnka gorczycy, która przenosi góry".
Myślę, że pierwsze autorstwo Ewangelii było odpowiednie i jest tam wiele ukrytych myśli-nie trzeba pisać "nowej ewangelii" a właściwie nowych intencji w celu namowy do modlitwy-przynajmniej ta jest według mnie paskudna.

Malgorzata 50
12-11-2008, 20:03
Sengaio nic dodać nic ując -też wysłuchałam wiadomości i szczęka mi opadła .Tym bardziej ,że w naszych szkołach coraz więcej jest dzieci o róznych korzeniach. U mnie w szkole jest sporo Wietnamczykow mowiących nienaganną polszczyzną kilkoro dzieci o ciemnym kolorze skóry i nic ..młodziez sama z siebie nie robi z tego ,żadnego problemu kolega to kolega i tyle .Więc tym bardziej oburzające jest to zachowanie kościoła ..a już tłumaczenia pokrętne baby z "Małego Gościa" głupota typu "gołębica"

tadeusz50
12-11-2008, 20:12
No cóż powiedzieć bywają w naszym społeczeństwie ludzie tacy jak poseł Górski i tu jaki podobny co to napisał. A tłumaczenie owej pani poniżej wszelkiej krytyki. Bez urazy dla blondynek ale typowa blondynka z żartów o blondynkach.

Pani Slowikowa
12-11-2008, 20:29
..a już tłumaczenia pokrętne baby z "Małego Gościa" głupota typu "gołębica"

Jakie tlumaczenia Malgosiu?? Jakiej baby??

mimoza
12-11-2008, 20:34
Sengaio, m.in. napisalaś:

Osobiscie wolę ewangelię "o wierze wielkości ziarnka gorczycy, która przenosi góry".
Myślę, że pierwsze autorstwo Ewangelii było odpowiednie i jest tam wiele ukrytych myśli-nie trzeba pisać "nowej ewangelii" a właściwie nowych intencji w celu namowy do modlitwy-przynajmniej ta jest według mnie paskudna.

Zgadzam się z Tobą calkowicie. Nie przypuszczałam, że dożyję takich czasow i to w Polsce - kraju ponoć tolerancyjnym (nie lubię słowa tolerancja). Dla mnie ma wydźwięk negatywny, z góry bowiem zakłada, że są lepsi i gorsi - ale trzeba ich tolerować bo tak wypada. Cz

nutaDo
12-11-2008, 20:52
Wobec tak wielkiego ataku na kościół Katolicki, czuję się celem rasizmu. Oczywiście bolą mnie upadki w kościele, jak boli potknięcie własnego dziecka, ale przecież trzeba pomóc ....
Przeczytałam taką notkę: Ksiądz P.Sadkiewicz z parafii w Leśnej k/Żywca jest niestrudzonym organizatorem akcji krwiodawstwa, dawców szpiku kostnego.Z wypowiedzi księdza:..."dziś prawie w każdą niedzielę przed kościołami naszej diecezji, stoi ambulans do poboru krwi".
Czy nikt nie widzi dobrych rzeczy w Kościele, nie tylko katolickim, czy może wobec takiej nagonki boi się wypowiedzieć?

martunia
12-11-2008, 20:57
Wobec tak wielkiego ataku na kościół Katolicki, czuję się celem rasizmu. Oczywiście bolą mnie upadki w kościele, jak boli potknięcie własnego dziecka, ale przecież trzeba pomóc ....
Przeczytałam taką notkę: Ksiądz P.Sadkiewicz z parafii w Leśnej k/Żywca jest niestrudzonym organizatorem akcji krwiodawstwa, dawców szpiku kostnego.Z wypowiedzi księdza:..."dziś prawie w każdą niedzielę przed kościołami naszej diecezji, stoi ambulans do poboru krwi".
Czy nikt nie widzi dobrych rzeczy w Kościele, nie tylko katolickim, czy może wobec takiej nagonki boi się wypowiedzieć?
Czy to znaczy, że proponujesz nie widzieć, nie mówić o takich zdarzeniach, jak to z ulotkami bo są fakty także pozytywne?
Jeśli się o czymś nie mówi, to tego nie ma?

mimoza
12-11-2008, 20:59
Jestem katoliczką, widzę to w innym świetle niż Ty nutaDo. Kościół sam się podkłada, czyniąc to o czym donoszą media i o czym napisała Sengaia. Co nie mienia faktu, iż w kościele są ludzie światli i czyniący wiele dobrego na rzecz kościoła i lokalnych społeczności. Ale zło należy wytykać, a nie przymykać oczy. Cz

martunia
12-11-2008, 21:02
Jestem katoliczką, widzę to w innym świetle niż Ty nutaDo. Kościół sam się podkłada, czyniąc to o czym donoszą media i o czym napisała Sengaia. Co nie mienia faktu, iż w kościele są ludzie światli i czyniący wiele dobrego na rzecz kościoła i lokalnych społeczności. Ale zło należy wytykać, a nie przymykać oczy. Cz
Podpisuję się pod tym postem.

nutaDo
12-11-2008, 21:06
A dlaczego nie ujawniać dobra? Też trzeba go pokazywać, bo wychodzi na to, że jest tylko zło. Nie spotkałam tutaj ani jednego przykładu pozytywnego. Jak to rozumieć?

Pani Slowikowa
12-11-2008, 21:10

tak ..zlo nalezy wytykac ale nie tylko katolikom a wszystkim..

Nika
12-11-2008, 21:10
Zapewne dlatego,ze piszemy zazwyczaj o sprawach bulwersujących opinię społeczną.

martunia
12-11-2008, 21:12
A dlaczego nie ujawniać dobra? Też trzeba go pokazywać, bo wychodzi na to, że jest tylko zło. Nie spotkałam tutaj ani jednego przykładu pozytywnego. Jak to rozumieć?
Dobro w kościół powinno być wpisane i oczywiste.
Czy może się mylę?
Może lepiej żyć w zakłamaniu?

tadeusz50
12-11-2008, 21:14
Danuto bo są ludzie i ludziska są księża w pozytywnym świetle ale i też w negatywnym. Gdy zmarła moja żona ksiądz za swoją posługę wziął swoja taksę i nie ma w tym nic dziwnego ale w kilka dni póżniej umiera pani z sąsiedniego domu należącego do innej parafii i tam taksa jest dwukrotnie większa. O czym to świadczy? A że się żle mówi to tak jak o dobrych i złych uczynkach. Gdy dziesięciu młodych ludzi będzie przeprowadzać staruszki przez ulicę nie usłyszymy o tym ale gdy jeden wyrwie takiej staruszce torebkę z rentą to o tym usłyszymy wszyscy.

Sengaia
12-11-2008, 21:15
Nie spotkałam tutaj ani jednego przykładu pozytywnego. Jak to rozumieć?

bo to jest post i temat o tej konkretnej sytuacji z rasistowską ulotką w kościele...

a nie temat o tym co dobrego robi kościół droga nutoDo

pozdrawiam

martunia
12-11-2008, 21:18
Lepiej być ślepcem.
Nie widzieć co robią, "urzędnicy Pana Boga".
Czy tak? Danuto.

nutaDo
12-11-2008, 21:35
bo to jest post i temat o tej konkretnej sytuacji z rasistowską ulotką w kościele...

a nie temat o tym co dobrego robi kościół droga nutoDo

pozdrawiam
Zastanawiałam się, czy to właściwe miejsce.
Jeżeli napisałam
"tutaj" myślałam o Klub Senior Cafe.Otwierane są watki, w których tylko zło Kościoła Katolickiego jest opisywane.
To boli..

martunia
12-11-2008, 21:44
Danuto.
Jeśli tak czujesz, trudno.
Mam wrażenie, że przekonać Ciebie się nie da.
Lubisz tak myśleć.
Twoje prawo.

Brak_konta
12-11-2008, 22:38
Danuto. Załóz wątek o dobrych uczynkach kościoła , pewnie takie znasz.

jolita
12-11-2008, 22:51
z doświadczenia nabytego w tym skądinnąd przezacnym Klubiku nie radzę poruszać tematu wiary "na poważnie".

martunia
12-11-2008, 23:01
Zgadzam się z Tobą Jolitko.
Nie wiem co mnie podkusiło.
Łapy precz od klawiatury!!!!!!!!!!!!

Matrix
12-11-2008, 23:02
Boli? To wstań z kolan i otwórz oczy.

Mnie też boli. Hipokryzja, zawłaszczanie wszystkiego co polskie i przedstawianie jako katolickie . Kłamstwa,kłamstwa i nieprawdopodobna wręcz pycha.Kosiarze umysłów i KASY.
Bo to jest to, co te misie lubią najbardziej. Zapach pieniędzy:)
Mnie boli,że moje państwo na to pozwala i nie ma nikogo, kto powie : dość!

Pani Slowikowa
12-11-2008, 23:15

Mnie też boli. Hipokryzja, zawłaszczanie wszystkiego co polskie i przedstawianie jako katolickie . Kłamstwa,kłamstwa i nieprawdopodobna wręcz pycha.Kosiarze umysłów i KASY.

ty masz kobieto klapki na oczach:rolleyes:

POLA
12-11-2008, 23:18
z doświadczenia nabytego w tym skądinnąd przezacnym Klubiku nie radzę poruszać tematu wiary "na poważnie".
Jolito, myślę że mocno przesadziłaś albo źle odczytałam sens Twojego postu.

Krytyka pewnych postaw niektórych księży nie może być odbierana jako atak na Kościół, a wyłącznie odnosić się musi do konkretnych przypadków i sytuacji.

Niepokojąca w tej konkretnej sprawie jest postawa kkonkretnych księży, którzy nie potrafili zająć zdecydowanego stanowiska, nie potrafili czy nie chcieli z nieznanych nam przyczyn odciąć się od złych poczynań - w tym wypadku redaktorów tej gazetki.

Dodam na koniec, że często w przeszłości taką obojętność można było dostrzec w RM, ale przyznaję, że ostatnio sporo się zmieniło na lepsze i wielu ojców dyżurnych właściwie reaguje na niewłaściwe i napastliwe wypowiedzi słuchaczy. Tak właśnie ma być, bo tego oczekuje się od tych, którzy mienią się nauczycielami dusz i sumień ludzkich.

Matrix
12-11-2008, 23:19
RE: P.Słowikowa

Nie powiem, jak się nazywa to, co masz TY.:)

POLA
12-11-2008, 23:22
Nie powiem, jak się nazywa to, co masz TY.:)
Ta uwaga pod moim adresem?

Brak_konta
12-11-2008, 23:22
Tak trudno napisać o dobrych uczynkach kościoła? Trudno pisać o tym, czego nie ma .

Matrix
12-11-2008, 23:28
Re: Pola

Skądże. Już poprawiłam.:)

POLA
12-11-2008, 23:30
i tu się z Tobą nie zgodzę, one są, te dobre uczynki, sama mogłabym napisać o kilku przypadkach, ale wątek nie o tym, a o zupełnie innym problemie, który nie dotyczy tylko księży, choć u nich szczególnie razi ze względu na ich posłannictwo.

iksigrek
12-11-2008, 23:44
Wytykać to co złe. A więc wytykajmy sobie wszyscy, bo w każdym z nas jest coś złego. Ja mam radę na chciwych księży. Nie daję im na składkę:) Są kopnięci z lekka napewno, ale nie można tego przypisywać do wszystkich. Nie można, bo wpadniemy w stereotypy.
W takie stereotypy, jak to, że Polacy to pijusy i krętacze. Taki ze mnie pijus i krętacz jak z koziej d.. trąbka:) Stereotypy mówią, że niemcy to hitlerowcy. Kolejna bzdura. Ukraińcy to nie ucywilizowani ludzie. Głupota totalna. Stereotypy!!! Horror.
Ale wytykajmy sobie to co złe. Każdego dnia i na każdym kroku. Tak jak w naszym rządzie:) Oni też sobie wytykają wszystko co złe.
Ja to tak sobie myślę, że takie wytykanie ciągłe wedle własnego widzimisię też jest złe. Wytykanie ogółowi za jednostkę jest bardzo złe. Nie jestem akurat zbyt pobożny, co nie znaczy że mam w nosie religię. Co to to akurat napewno nie. Ale wsadzanie wszystkich do jednego wora w historii już przerabialiśmy. Było kilku szaleńców, chyba dwóch, którzy uogólniali ludzi na podstawie własnych jednostkowych doświadczeń i zbudowali im łagry, obozy i komory gazowe.
Nie chcę wyolbrzymiać, ale wszystko ma swój początek. Ten debil z malutkim wąsikiem też zaczynał od pyskówek w imię dobra narodu uciemiężonego przez zdzierców, lichwiarzy i podludzi.

Sengaia
12-11-2008, 23:47
oho przystopujmy...

nie napisałam tego tematu po to by obrażać kościół, atakować czy ranić czyjes uczucia i wierzenia...
napisałam o konkretnej sytuacji i chciałam poznać pogląd innych na tę sprawę.

Nie wiem po co te dalekie wywody na temat atakowania, oskarżania czy coś w ty stylu kościoła i duchowieństwa.

Mam nadzieję, że wrócimy do sensu i faktycznego problemu-czyli rasistowskiej gazetki-
bo po to ten temat

Matrix
13-11-2008, 00:00
RE: SENGAIA

A kogo lub co masz w tle problemu który poruszyłaś?
Nie ma odniesień?
Zyczę konstruktywnej dyskusji. Pozdrawiam.:)

iksigrek
13-11-2008, 00:10

Czytasz Main Kampf? Wystarczy pozmieniać wyrazy i tekst gotowy. Szykujesz się do "Kryształowej Nocy"?
Spektakl byłby ten sam, tylko że nie synagogi a kościoły i nie Żydzi a Katolicy.

Matrix
13-11-2008, 00:13
RE: JackuP

Nie potrzebujesz przypadkiem lekarza?:)

jolita
13-11-2008, 00:33
zapewniam, że nie przesadziłam, a co zrozumiałaś - tego nie wiem.

iksigrek
13-11-2008, 00:50

Tak. Potrzebuję, ale od nóg. Stopy mnie bolą.
No cóż. Każdemu coś dolega. Całe szczęście, że dolega mi coś, i to czuję. Gorzej by było, gdyby mi coś dolegało i czuł bym się świetnie.

Malgorzata 50
13-11-2008, 01:07
Jakie tlumaczenia Malgosiu?? Jakiej baby??
Baby z pisemka ,ktore wydało ten obrazeczek

Kazik
13-11-2008, 01:10
No cóż powiedzieć bywają w naszym społeczeństwie ludzie tacy jak poseł Górski i tu jaki podobny co to napisał. A tłumaczenie owej pani poniżej wszelkiej krytyki. Bez urazy dla blondynek ale typowa blondynka z żartów o blondynkach.
Pisałem na innym wątku, że Górski nie powinien krytykować przyszłego prezydenta. Ale co by mu nie zarzucał, np. komunizm, faszyzm, pedofilię a nawet znajomość z Bin Ladenem [tego nie mówił]-to również nie mówił nic o kolorze skóry. Więc gdzie tu rasizm? Gdybym tutaj napisał że Michnik i gazeta którą zarządza jest stronnicza i dodał cały stek innych rzeczy łącznie z obelgami, to zostanę antysyjonistą tylko dlatego że miałem pecha krytykować Żyda? A gdy powiem: ten Chińczyk ma złe poglądy jak również tamten Afroamerykanin-to będę rasistą? Tylko proszę mi nie pisać że bronię Górskiego [zaznaczyłem to na początku.] Kto mu uszył buty rasisty, zapewne pierwsza była Wyborcza, a później to efekt kuli śnieżnej.

Malgorzata 50
13-11-2008, 01:12
A dlaczego nie ujawniać dobra? Też trzeba go pokazywać, bo wychodzi na to, że jest tylko zło. Nie spotkałam tutaj ani jednego przykładu pozytywnego. Jak to rozumieć? A co jest złego w tym ,że oburzają nas idiotyczne i szkodliwe posunięcia kościoła tym bardziej ,że jak napisała mimoza ,sam się podkłada bo nie dość ,że zrobiono rzecz skandaliczną to do tego żaden z proszonych o komentarz księży nie piuknął ano słowa, wypowiedział się za to mądrze ,ks.Boniecki ,w tym niej więcej duchu co my tutaj .Nie rozumiem tego poczucia krzywdy, kościół jak każda instytucja składa się z ludzi .A ludzie jak to ludzie są mądrzy i mniej mądrzy tym razem do głosu doszli ci drudzy.Dziwi mnie odbieranie tej rozmowy jako ataku na kościół i co tu może boleć ....???

Malgorzata 50
13-11-2008, 01:17

I tu się z tobą pozwolę zgodzić .Dziwią mnie te meandry w sprawie zdawałoby się oczywistej..ale cóż niektórzy wolą na klęczkach i z głowa w piachu!!!!!Matrix to co piszesz jest bardzo trafne i mądre.Mnie te biadolenia na temat rzekomych prześladowań kościoła kat.śmieszą po prostu.:)

tadeusz50
13-11-2008, 08:44
Pisałem na innym wątku, że Górski nie powinien krytykować przyszłego prezydenta. Ale co by mu nie zarzucał, np. komunizm, faszyzm, pedofilię a nawet znajomość z Bin Ladenem [tego nie mówił]-to również nie mówił nic o kolorze skóry. Więc gdzie tu rasizm? Gdybym tutaj napisał że Michnik i gazeta którą zarządza jest stronnicza i dodał cały stek innych rzeczy łącznie z obelgami, to zostanę antysyjonistą tylko dlatego że miałem pecha krytykować Żyda? A gdy powiem: ten Chińczyk ma złe poglądy jak również tamten Afroamerykanin-to będę rasistą? Tylko proszę mi nie pisać że bronię Górskiego [zaznaczyłem to na początku.] Kto mu uszył buty rasisty, zapewne pierwsza była Wyborcza, a później to efekt kuli śnieżnej.

Teraz, głosami swoich wyborców, Obama, "czarny mesjasz nowej lewicy", zgniótł kandydata republikanów Johna McCaina. Już niedługo Ameryka zapłaci wysoką cenę za ten grymas demokracji. Jak powiedział mój klubowy kolega poseł Stanisław Pięta, Obama "to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka". Oby się mylił.

Kaziku czy my czytamy coś innego. Tu jak byk pisze o kolorze skóry.

senior A.P.
13-11-2008, 10:39
W KK tak wierni (owieczki) jak i kaplani (pasterze) sa tylko ludzmi wsrod ktoych znajduja sie (zwane popularnie) "parszywe owce i bledni pasterze".
I to jest cala prawda o tym co postanowiono rozdmuchac.
Ja uwazam,ze ktos po obu stronach barykady mial w tym cel.
Prosze sie wiec nie podniecac i bic na alarm.
Wiadomo komu zalezy na zniszczeniu KK nie tylko w Polsce ale i na swiecie.

Bianka
13-11-2008, 12:59
Tak sobie myślę, że ludzie wierzący z reguły zupełnie nie znają NT. Nauka Jezusa ewoluowała przez dwa tysiące lat i nie jest już taka sama, jak w momencie, kiedy On ją głosił. W tamtych odległych czasach bliźnim dla Żyda był tylko inny Żyd. Jeśli ktoś ma wątpliwości, proszę przeczytać na przykład opowieść o uzdrowieniu córki Syrofenicjanki. Ilustruje ona stosunek samego Jezusa do pogan, czyli ludzi wierzących inaczej i będących innej narodowości.
Niniejszy post nie ma nic wspólnego z checią umniejszenia roli Jezusa czy też jego postaci. Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że zapomina się o tym, że żył on w określonych czasach w związku z czym miał określone poglądy. Czyje i jakie poglądy ma podzielać współczesny kościół katolicki?

senior A.P.
13-11-2008, 14:19
Syn Boga Jezus mial poglady swego BOGA OJCA i po dzisiejszy dzien je ma.
Nie zmienia tego ludzie,co ustanowil BOG !

Mar-Basia
13-11-2008, 14:38
Wiadomo komu zalezy na zniszczeniu KK nie tylko w Polsce ale i na swiecie.

Komu zalezy?

Bianka
13-11-2008, 14:41
Szanowny Panie Augustynie,
Bóg nigdy nie dzielił się z ludźmi swoimi poglądami, ani z nimi nie dyskutował, jedynie przekazał przykazania jak należy żyć. Mowa o Jahwe, oczywiście.
Jezus miał poglądy ludzi swojej epoki i swojego kręgu kulturowego, choć pod pewnymi względami przerastał swoich współczesnych. Tym niemniej są w NT różne niezrozumiałe opowieści. Obok opowieści o uzdrowieniu córki Syrofenicjanki polecam również zapoznanie się o z opowieścią o przeklęciu przez Jezusa drzewa figowego i spowodowaniu, że uschło, ponieważ nie miało owoców, chociaż nie była to pora na owoce.
Kościół też miota się pomiędzy miłością i nietolerancją. To bardzo ludzkie.

Matrix
13-11-2008, 14:46
Dziękuję Ci, Małgorzato.

Ja tylko chciałam pokazać pewne zjawiska, na które jest przyzwolenie ,choć go być nie powinno. Piszą o tym niektórzy ludzie kościoła.Oprócz wspomnianego przez Ciebie ks. Bonieckiego, również ks. Wacław Hryniewicz. Zapewne więcej widzą i czują . No i nie są biskupami, lojalnymi urzędnikami Watykanu.:)

senior A.P.
13-11-2008, 15:00
M123 !
Kosciol Katolicki chca zniszczyc jego wrogowie,ktorych dostrzec nie trudno w ich dzialaniu.Jezeli ty tego nie dostrzegasz to juz nie moja wina.Zapytaj bardziej oddanych katolikow niz ja ,moge ci wskazac o.T.Rydzyka ,ktory o tym glosi prawie kazdego dnia.
Wlacz Radio Maryja,moze dostapisz "olsnienia' ?

senior A.P.
13-11-2008, 15:02
Przeciez Jezus Chrystus to Bog w jednej z trzech postaci wystepujacy jako Syn Bozy - zgadzasz sie z tym Bianko ?

POLA
13-11-2008, 15:03
... Piszą o tym niektórzy ludzie kościoła.Oprócz wspomnianego przez Ciebie ks. Bonieckiego, również ks. Wacław Hryniewicz. Zapewne więcej widzą i czują ...)
W przeszłości dość odległej też pisał, biskup warmiński, Ignacy Krasicki, a kto zapomniał, niech poczyta Monachomachię" i "Antymonachomachię", co dowodzi, że problem nie jest nowy, ale ciągle aktualny.

Mar-Basia
13-11-2008, 15:27
M123 !
Kosciol Katolicki chca zniszczyc jego wrogowie,ktorych dostrzec nie trudno w ich dzialaniu.Jezeli ty tego nie dostrzegasz to juz nie moja wina.Zapytaj bardziej oddanych katolikow niz ja ,moge ci wskazac o.T.Rydzyka ,ktory o tym glosi prawie kazdego dnia.
Wlacz Radio Maryja,moze dostapisz "olsnienia' ?
Nie chcesz - czy nie mozesz odpowiedziec - mowi sie trudno. Moze bedzie lepiej jak nie bedziesz robil wstawek "domyslowych" tylko z odwaga konczyl rzucone mysli. Poprostu tak mi sie glosno pomyslalo.

senior A.P.
13-11-2008, 15:41
Co ciekawe ja te twe mysli nawet nie tylko "widze' ale i slysze.
M123 !
Sztuka prawnicza a zycie to dwie rozne sprawy.

Matrix
13-11-2008, 15:49
Nowy Testament pełen jest sprzecznych wypowiedzi Jezusa.Za autentyczne uznano tylko te, które kolidują z transcendentną ideą.Przykład? Proszę bardzo." Na drogę pogan nie zachodźcie i do miast samarytańskich nie wchodźcie." ( Mt.10,5 )
Niewiasta chananejska, która błagała Jezusa o uzdrowienie córki spotkała się w pierwszej chwili z odmową:"Który odpowiadając rzekł:Nie dobra jest,brać chleb synowski, a miotać psom." ( Mt.15,26 )
I dla przeciwwagi:"Idąc tedy,nauczajcie wszystkie narody,chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" (Mt.28,19 ), przez wszystkich biblistów uznany za późniejszy, dołączony ze względów teologicznych. Takich niekonsekwencji jest wiele.Powstały w hellenistycznym okresie chrystianizmu, kiedy do wspólnot przychodzili ludzie pochodzenia nieżydowskiego. Ale Jezus był przede wszystkim prorokiem żydowskim, reformatorem, ale w ramach judaizmu. Całe uniwersalne przesłanie pochodzi z czasów późniejszych.

senior A.P.
13-11-2008, 16:06
Masz racje co do sprzecznosci zawartych w NT,dlatego pragne przypomniec,ze przeciez pisali go owczesni reformatorzy "na zamowienie" i potrzeby "nowych apostolow i pasterzy".
Kazda nowosc obala przezytek !

Mar-Basia
13-11-2008, 16:48
M123 !
Sztuka prawnicza a zycie to dwie rozne sprawy.
Dziekuje za komplement, ciagle nie odpowiedziales na moje pytanie.

Malgorzata 50
13-11-2008, 17:56
M123 !
Wlacz Radio Maryja,moze dostapisz "olsnienia' ? Matko święta Radio Mryja się odezwało a kysz!!!!! Dlatego co raz mniej mi się tu podoba ,bo jak odzywają chórem radjomaryjni katolicy to flaki się wywracają do góry nogami i włos dęba staje ,że w XXI wieku można być takim ciemnogrodem .Ja wierzę,że kiedyś się jednak Pan B.wkurzy ,że to towarzystwo uważa się ,za jedynie słusznych głosicieli i proroków i jakiś porządny grom ześle aby rozpędzić na cztery wiatry tych ,którzy powodują ataki na KK nie ze strony mocy piekielnych, tylko normalnych ,wierzących ale światłych ludzi .Jeśli AP głosisz znów coś właśnie to najpierw puknij się w głowę i przestań powoływać się na tego szczwanego klechę ...albo mnie szlag na miejscu trafi.Pa idę sobie na urlop bo tego się nie da zdzierżyć

senior A.P.
13-11-2008, 20:43
Cos ty Malgoska taka napalona na sluchaczy RM ?
Nie dziwie sie ze mnie dowalasz ale,zeby obloznie chorym staruszkom taki ogien piekielny slac,to boj sie Boga ,kara boska juz blisko !
M123 powtorz pytanie ,bo mi sie niechce po postach biegac,wystarczy ze podasz nr,postu i nie zasnij.

Malgorzata 50
13-11-2008, 20:59
Cos ty Malgoska taka napalona na sluchaczy RM ?
Nie dziwie sie ze mnie dowalasz ale,zeby obloznie chorym staruszkom taki ogien piekielny slac,to boj sie Boga ,kara boska juz blisko !
M123 powtorz pytanie ,bo mi sie niechce po postach biegac,wystarczy ze podasz nr,postu i nie zasnij.
Obłożnie chore staruszki modlą się cichutko i tyle ,a ty drogi Augustynie każesz nam czerpać z klechy jak z krynicy mądrości .Niedoczekanie....

Kazik
13-11-2008, 21:09
Teraz, głosami swoich wyborców, Obama, "czarny mesjasz nowej lewicy", zgniótł kandydata republikanów Johna McCaina. Już niedługo Ameryka zapłaci wysoką cenę za ten grymas demokracji. Jak powiedział mój klubowy kolega poseł Stanisław Pięta, Obama "to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka". Oby się mylił.

Kaziku czy my czytamy coś innego. Tu jak byk pisze o kolorze skóry.
No tak to poczytaj całość http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/cf6cd6bc70d259a4c125738c004d6617/61f2c96b9b79649ac12574f90030707a?OpenDocument a to ten sławetny cytat: [podkreślenia moje]:

W gabinecie senatora Obamy wisiały cztery podobizny: Thurgooda Marshalla, pierwszego czarnego sędziego Sądu Najwyższego, Muhammada Ali, czarnoskórego mistrza boksu, Mahatmy Gandhiego, wielkiego orędownika pokoju, i prezydenta Abrahama Lincolna, który zgniótł konserwatywne południe i zniósł w Ameryce niewolnictwo. Teraz, głosami swoich wyborców, Obama, czarny mesjasz nowej lewicy, zgniótł kandydata republikanów Johna McCaina. Już niedługo Ameryka zapłaci wysoką cenę za ten grymas demokracji. Jak powiedział mój klubowy kolega poseł Stanisław Pięta, Obama to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka. Oby się mylił. Dziękuję. (Oklaski)

Te trzy słowa jak się nie poczyta całej treści to masz wyrobione zdanie-jak o książce, bo przeczytałeś recenzje fachowca i już więcej nie potrzeba. Gorzej jak poczytasz 2 przeciwne recenzje. No a ja jestem antysemita czy anty syjonista [prawie to samo] po moim "ataku" na Michnika wczoraj? Ale to był przykład. Chciałbym abyś mnie określił-ja się nie obrażam i to nie powinno nam pójść do kosza jako "pyskówki". Czekam.

Do PiS nie należę i medali ani gratyfikacji się nie spodziewam. Poza ZMS [krótko-bo mi "podziękowali", to nie należałem nigdy do żadnej innej organizacji.] Do Ligi Kobiet-też nie.:D

senior A.P.
13-11-2008, 21:15
Brawo Kazimierz !
Niech i mnie bedzie wolno klaskac.

senior A.P.
13-11-2008, 21:17
Brawo Kazik !
Powazam te imiona od dziecka,dotycza obu naszych Kazimierzy i Kazikow.
Sa ludzie co bardzo dawno temu poznali sie na partiach i partyjniakach.

iksigrek
13-11-2008, 22:13
Rozpatrujecie w sensie naukowym religię. Co jest napisane, co dla kogo, co jest prawdziwe i kto ma rację. Widzicie w KK samą chciwość, a to co dobre, to tak jak by było jakimś przypadkiem i niezwykłym zjawiskiem.
Matrax chce nawet podnieść ludzi z kolan, tak, jak by ktoś kogoś rzucał na kolana. Komu Kościół ogranicza wolność? W jakim sensie i komu? Ludzi tak naprawdę nie obchodzi nawet treść Pisma Świętego, bo najzwyczajniej nie mają czasu tego czytać.
Tak bardzo chcecie naprawić kler, jak byście byli idealni. Księża z nikąd się nie wzieli. Wyszli z nas, z naszego społeczeństwa. Są i będą wśród nich zwykłe łobuzy, ale są i będą wśród nich ludzie naprawdę wspaniali. Tak więc nie "wszyscy misie lubią tylko pieniądze". Czynienie dobra jest obowiązkiem kazdego z nas, nie tylko księży. Więc niech sobie każdy zada pytanie, czy żyje według Pisma Świętego, bo uczyć można małe dzieci, ale gdy jest się dorosłym, to niestety, ale ma się swój rozum. Czy każdy z nas pochyla się nad słabszym, chorym, potrzebującym? Ilu z nas podniosło pijanego na ulicy, lub przynajmniej się zainteresowało, czy jest pijany. Bo nie każdy który leży, musi być "wstawiony".
W katechizmie z którego się uczyłem była taka regułka, którą musiałem się nauczyć i powtarzać na głos przy porannym pacierzu.
Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, strapionych pocieszyć, podróżnych przyjąć i chorych odwiedzać.
Czy żeby pojąć tych kilka słów, potrzebny jest ksiądz? Czy uczycie tego swoje dzieci?
Obawiam się że nie, bo jesteście tak zagonieni zdobywaniem świata, że chcecie aby ktoś inny to zrobił. Ale jak te dzieci mają się uczyć? Jak mają twierdzić, że księża mówią prawdę, skoro waszym zdaniem tylko liczą kasę i bałamucą ludziom w głowach. Takie teksty słyszą w domach, bo sprawiedliwi rodzice zwracają uwagę na zło.Mają prawo, ale czy nie osądzamy zbyt pochopnie na podstawie " jedna sąsiadka powiedziała drugiej, co słyszała czwarta od piątej?" Ale czy nie lepiej by było, by głosniej mówić o tym co dobre, a o tym co złe, sto razy się zastanowić, czy nie pleciemy głupstw?
RM istnieje, bo słuchają go ludzie jeszcze starsi od nas. Opuszczeni, samotni. Żyjący w świecie pełnym ludzi. Często nasi rodzice. Czekają na nasze tel., na dzwonek u drzwi. Napewno większość z nich, gdy ich odwiedzamy, bardziej się cieszą z naszych wizyt, niż z tej rydzykowskiej propagandy.
Tak więc jestem też za naprawianiem świata. Za tym, by nie było zła. Ale wiele lat temu, ktoś mi powiedział, że świat najlepiej naprawiać, zaczynając od samego siebie.

nutaDo
13-11-2008, 22:23
Jacku dziękuję. Jak to dobrze, że jesteś.Teraz powinna skończyć się ta dyskusja.

martunia
13-11-2008, 22:26
Faktycznie.
Powinna się skończyć z jednego podstawowego powodu.
Jest bez sensu.
Danuto, Jacku nic do was nie dotarło.
Szkoda.

iksigrek
13-11-2008, 22:28
Jacku dziękuję. Jak to dobrze, że jesteś.Teraz powinna skończyć się ta dyskusja.

Cieszę się, że cieszy Cię moja obecność:)

Na koniec tej dyskusji niech będzie :
-AMEN

Pani Slowikowa
13-11-2008, 22:31
Faktycznie.
Powinna się skończyć z jednego podstawowego powodu.
Jest bez sensu.
Danuto, Jacku nic do was nie dotarło.
Szkoda.

Dlaczego jest bez sensu?? Czy tylko plucie jadem ma sens??

martunia
13-11-2008, 22:33
Zacytuj.
Kiedy plułam jadem?

ostatek
13-11-2008, 22:36
Teraz dyskusja powinna się zacząć. Oddzielmy tylko wiarę/religię od instytucji i urzędników kościelnych.
Szanujmy wiarę i przekonania, nawet jeśli nie są nasze, miejmy szacunek do wartości religijnych... ale ksiądz czy biskup jest tylko człowiekiem. Możemy ich chwalić, możemy ganić... bo, niestety, są na celowniku... taki zawód... :confused: Jeśli krytykuję księdza (bo np. przegrał samochód w kasynie, a na remont kosciółka, który się sypie - brak kasy), krytykuję człowieka. Jeśli chwalę, bo zrobił coś dobrego (np. zagospodarował czas wolny młodzieży), chwalę również człowieka. To proste. :)

martunia
13-11-2008, 22:38
Teraz dyskusja powinna się zacząć. Oddzielmy tylko wiarę/religię od instytucji i urzędników kościelnych.
Szanujmy wiarę i przekonania, nawet jeśli nie są nasze, miejmy szacunek do wartości religijnych... ale ksiądz czy biskup jest tylko człowiekiem. Możemy ich chwalić, możemy ganić... bo, niestety, są na celowniku... taki zawód... :confused: Jeśli krytykuję księdza (bo np. przegrał samochód w kasynie, a na remont kosciółka, który się sypie - brak kasy), krytykuję człowieka. Jeśli chwalę, bo zrobił coś dobrego, chwalę również człowieka. To proste. :)
Właśnie tak to widzę.

jano43
13-11-2008, 23:03
Dla równowagi wspomnę o tym co powiedział Sikorski do dziennikarzy.Otóz MSZ swoimi kanałami ustalił,że w krwi Obamy są i pierwiastki polskie:jego przodkowie (w Kenii) mieli
swego czasu skonsumować polskiego misjonarza.
Durniów nie sieją,sami się rodzą.
A propos kleru,ks.Tischner kiedyś powiedział,że nie zna przypadku by pierwszemu sekretarzowi udało się sprowadzić
z drogi wiary katolika.Znał natomiast wielu proboszczów, którym to się udało nadzwyczajnie.
Może by tak ustalić czy dzisiaj bycie duchownym to jest;
a/powołanie,czy
b/zawód

martunia
13-11-2008, 23:42
Zdecydowanie zawód.
Tych kilka promili powołania, tylko to potwierdzi.

iksigrek
14-11-2008, 00:07
Zdecydowanie zawód.
Tych kilka promili powołania, tylko to potwierdzi.

Jak to moje "AMEN" jest nie ważne, to możemy ciągnąć dalej:)

To nie jest zawód, lecz powołanie. Takie samo powołanie, jakim jest powołanie do życia w małżeństwie. Takie samo powołanie jakim jest macierzyństwo, czy ojcostwo. Takich temu podobnych powołań jest cała masa.
Powołaniem, bo kapłanem, tak jak mężem, żoną, matką czy ojcem jest się 24 godziny na dobę przez 12 miesięcy w roku, każdego roku.
Zawodem jest każda profesja, którą wykonując jesteśmy zawodowcami. Ale po skończonej pracy jesteśmy tacy jak każdy inny człowiek.

jano43
14-11-2008, 00:34
Zawód to czy powołanie rzecz do dyskusji.Ale jeśli powołanie to przykłady trochę lepiej trzeba dobrać.Małżeństwo powołaniem? To skąd rozwody?Macierzyństwo i ojcostwo -ostatnio coraz częściej wsparte sankcją sądową.Dzidziuś na oddziale intensywnej terapii a mamusia z tatusiem zapuszkowani.Wielebni by się chyba z takich porównań nie ucieszyli JackuP.

ostatek
14-11-2008, 00:38
Jak to moje "AMEN" jest nie ważne, to możemy ciągnąć dalej:)

To nie jest zawód, lecz powołanie. Takie samo powołanie, jakim jest powołanie do życia w małżeństwie. Takie samo powołanie jakim jest macierzyństwo, czy ojcostwo. Takich temu podobnych powołań jest cała masa.
Powołaniem, bo kapłanem, tak jak mężem, żoną, matką czy ojcem jest się 24 godziny na dobę przez 12 miesięcy w roku, każdego roku.
Zawodem jest każda profesja, którą wykonując jesteśmy zawodowcami. Ale po skończonej pracy jesteśmy tacy jak każdy inny człowiek.
To znaczy, że wyszłam za mąż z powołania? :confused: :mad: Nigdy nie myślałam w ten sposób... aczkolwiek - idąc tym torem rozumowania - całą dobę jest się również np. lekarzem...

Kazik
14-11-2008, 00:58
Dla równowagi wspomnę o tym co powiedział Sikorski do dziennikarzy.Otóz MSZ swoimi kanałami ustalił,że w krwi Obamy są i pierwiastki polskie:jego przodkowie (w Kenii) mieli
swego czasu skonsumować polskiego misjonarza.
Durniów nie sieją,sami się rodzą.
A propos kleru,ks.Tischner kiedyś powiedział,że nie zna przypadku by pierwszemu sekretarzowi udało się sprowadzić
z drogi wiary katolika.Znał natomiast wielu proboszczów, którym to się udało nadzwyczajnie.
Może by tak ustalić czy dzisiaj bycie duchownym to jest;
a/powołanie,czy
b/zawód
http://img136.imageshack.us/img136/11/dowcipqg2.jpg (http://imageshack.us)
Mam nadzieję, ze nie nazwą mnie rasistą za ten obrazek.

iksigrek
14-11-2008, 01:28
Zawód to czy powołanie rzecz do dyskusji.Ale jeśli powołanie to przykłady trochę lepiej trzeba dobrać.Małżeństwo powołaniem? To skąd rozwody?Macierzyństwo i ojcostwo -ostatnio coraz częściej wsparte sankcją sądową.Dzidziuś na oddziale intensywnej terapii a mamusia z tatusiem zapuszkowani.Wielebni by się chyba z takich porównań nie ucieszyli JackuP.

Coś podobnego? Zapuszkowani. Wszyscy tatusie i wszystkie mamusie? Wszystkie dzieci na intensywnej terapii? Nie wiedziałem że aż tak źle. Ostatnio czytałem, że jakiś debil molestował swoje córki, a z jedną z nich miał dziecko. Twoim zdaniem też wszyscy molestują?
A co z tym wszystkim, twoim zdaniem jano43 mają wspólnego wielebni.
Pytasz czy by się ucieszyli? A ty się cieszysz z takich porównań? Choć skoro zadajesz takie pytanie, to chyba cię to cieszy.

senior A.P.
14-11-2008, 10:13
Nie przejmuj sie JackuP,jeszcze nie jedno na tym forum cie zaskoczy.
Pisz od serca i o tym co obserwujesz w polskim "raju".
Pozdrawiam !

Matrix
14-11-2008, 11:51
Jano, do Jacka P. nie dotarło,że wielebni też mają na sumieniu molestowane dzieci. I nie są to przypadki jednostkowe.
Ale skąd miałby o tym wiedzieć, skoro nie mieszka w Polsce.
Za to ma bardzo wiele do powiedzenia na ten temat. I nieważne, że są to same ogólniki. NIE WIEDZIAŁ,A POWIEDZIAŁ.:)

Pani Slowikowa
14-11-2008, 12:25
Jano, do Jacka P. nie dotarło,że wielebni też mają na sumieniu molestowane dzieci. I nie są to przypadki jednostkowe.
Ale skąd miałby o tym wiedzieć, skoro nie mieszka w Polsce.
Za to ma bardzo wiele do powiedzenia na ten temat. I nieważne, że są to same ogólniki. NIE WIEDZIAŁ,A POWIEDZIAŁ.:)

Zachowujesz sie podobnie do tych ktorzy podejrzewali zydowskich kaplanow o robienie mac z dzieci...
Prymityw wscieklej masy!!!

Matrix
14-11-2008, 12:49
I jeszcze jedno.W poście 62 Jacek.P raczył napisać rzecz znamienną. Ludzi tak naprawdę nie obchodzi treść Pisma Świętego, bo najzwyczajniej nie mają czasu tego czytać"

I wszystko jasne. Wielebny jest wyrocznią i w polskiej wersji katolicyzmu - przaśnego i ludowego ma negatywny wpływ na
ludzkie umysły.
I jakoś tak się zawsze składa, że kler nigdy nie mówi o swojej moralności, ale o naszej.Ta nasza moralność powinna polegać
przede wszystkim na dotowaniu kościoła i nie zadawaniu kłopotliwych pytań, głosowaniu na tego polityka, którego wskaże kk.Konia z rzędem temu, kto słyszał w polskim kościele
napiętnowanie przemocy wobec kobiet i dzieci, złodziejstwa i zachowań niezgodnych z prawem. Tak, Jacku.P wstań z kolan,
może wielebni zaczną traktować ludzi jak partnerów, a nie trzodę. Jeśli tego nie widzisz, tym gorzej dla Ciebie.

Matrix
14-11-2008, 13:05
Nie potrzebujesz przypadkiem śliniaka, pani S.?:)

" Dzięki Bogu, jestem ateistą"- powiedział Bunuel.Łapiesz ?

Znam wielu katolików, którzy patrzą i widzą to samo, co ja.
Ale to jest inny wymiar. Nie masz do niego dostępu.

Pani Slowikowa
14-11-2008, 13:14
Nie potrzebujesz przypadkiem śliniaka, pani S.?:)

" Dzięki Bogu, jestem ateistą"- powiedział Bunuel.Łapiesz ?

Znam wielu katolików, którzy patrzą i widzą to samo, co ja.
Ale to jest inny wymiar. Nie masz do niego dostępu.

Sliniak jest raczej potrzebny tobie bo z ciebie wyplywaplynna nienawisc .. nie ze mnie.. mila przedstawicielko ateistycznej tluszczy..

Katolicy nie moga widziec to co ty bo ty masz klapki na oczach i widzisz tylko w jednym wymiarze..i tu masz racje ja do niego nie mam dostepu..

senior A.P.
14-11-2008, 13:17
Szczegolne pytanie do "Matrix" :
Kto pierwszy "uchwalil" dziesiecine i na jakim terenie to sie stalo ?

Matrix
14-11-2008, 13:33
Wymiana zdań z p.S. jest niezwykle atrakcyjna. Obnaża to, co obnażyć powinna. Jeszcze coś, p.S?:)

Bianka
14-11-2008, 13:38
Pozdrawiam Cię serdecznie i włącz sobie ignora na przedstawicieli ultrakatolickiej inteligencji :D Nie marnuj czasu na wstępowanie w dyskusję :D

senior A.P.
14-11-2008, 13:40
"Matrix" nie zaczepial ,nie prowokoj,przeciez wiesz,ze
moze uratowac cie spokoj !
Czekam na odpowiedz na moje pytania,jezeli brak ci na odpowiedz wiedzy,to popros "ostatka" .

Matrix
14-11-2008, 13:40
To dobra rada, Bianko. Skorzystam. Pozdrawiam.:)

senior A.P.
14-11-2008, 13:42
Bianko !
Wysmienita rada przy braku kontrargumentow !!!
Ty masz jednak "nosa" .

araad
Bianka
Naprawdę napisałaś inteligencji?
Mały cytacik "ateistycznej tluszczy.."

Pani Slowikowa
Wymiana zdań z p.S. jest niezwykle atrakcyjna. Obnaża to, co obnażyć powinna. Jeszcze coś, p.S?:)

Nie . Powiedzialam co mialam powiedziec..
Jezeli chodzi o obnazanie to w moim wypadku nie mam sie czego wstydzic.. w przeciwienstwie do ciebie ..
Koniec dyskusji z mojej strony.. z toba pod warunkiem ze przestaniesz atakowac .

Anielka
14-11-2008, 13:44
I tak trzymajcie Matrix i Bianko.Pozdrawiam cieplutko.

Bianka
14-11-2008, 13:45
Ludzi tak naprawdę nie obchodzi nawet treść Pisma Świętego, bo najzwyczajniej nie mają czasu tego czytać.
Jak można mówić, że jest się wierzącym i praktykującym katolikiem, jeśli brakuje zainteresowania Piśmem Świętym :D Przecież to na nim opiera się cała nasza religia!

senior A.P.
14-11-2008, 13:47
Ale nie wiara w Boga !

Bianka
14-11-2008, 13:48
Bianka
Naprawdę napisałaś inteligencji?
Mały cytacik "ateistycznej tluszczy.."
Wiem. Ale nie będę zniżać się do takiego poziomu.

Bianka
14-11-2008, 13:50
Ale nie wiara w Boga !
A na czym opiera się wiara w Boga? Kto Ci ją wpoił i w jakiego Boga wierzysz?

Bianka
14-11-2008, 13:52
Bianko !
Wysmienita rada przy braku kontrargumentow !!!
Ty masz jednak "nosa" .
A gdzie są argumenty, na które należy znaleźć kontrargumenty?

senior A.P.
14-11-2008, 13:54
Wiare w Boga wpoil w moj umysl jeden Bog dla wszystkich a zapoznala mnie z nim moja matka i ojciec poprzez uczciwe zycie bez geszeftow. Nie trzeba do tego zadnych ksiazeczek i pism "swietych",ktorych nie napisal nam Bog tylko ludzie.
Pojelas ?

senior A.P.
14-11-2008, 13:56
Dla przykladu taki ,ze Polska zostala rozkradziona i zniewolona przez obcych kapitalistow,miejscowi im w tym pomogli.
Daj wiec kontrargument,ze tak sie nie stalo - czekam.

senior A.P.
14-11-2008, 14:03
Oooooooo ! Sa posilki,jak ja to lubie,to balsam dla mojej zolnierskiej duszy widziec i czytac tak swiatowe autorytety co nawet potrafia kotka obrocic do gory ja.....
Witam szacowna m123 - podyskutujemy ?

Matrix
14-11-2008, 14:07
Re: Senior:

Ale urodziłeś się ateistą. Resztę zawdzięczasz rodzicom.

Nie zadawaj dziecinnych pytań, jak to w sprawie dziesięciny.

senior A.P.
14-11-2008, 14:17
Co to zateoria,ze noworodek przychodzacy na swiat to ateista - takiej jeszcze nie slyszalem.
To moze zaczniemy dyskusje od tego - kto nam dal zycie ?
Ja uwazam (jako wierzacy bez ksiag "swietych'),ze dal nam BOG TEN JEDEN ROWNY DLA WSZYSTKICH I JEDNAKOWO NAS MILUJACY BEZ WYBRANSTWA poprzez wole rodzicow ,ktorzy podjeli zamiar rozrodczosci i splodzili nastepnego czlowieka w swojej wierze.
Ateisci zas plodzac dziecie czynia go ateista,bo dzieje sie to w ateistycznej rodzinie,ale Bog nad tym dziecieciem nadal czuwa dajac mu rozum (lub nie),ktory mu pomoze (lub nie) zrozumiec pojecie Boga i swiata.
Masz ku temu watpliwosci ?

Matrix
14-11-2008, 14:23
Zapomniałeś o Duchu Świętym.:)

senior A.P.
14-11-2008, 14:32
Duch Swiety (jak mu sie "zachce") przebywa w nas.
Mnie w tej chwili aspiruje do dyskusji na "seniorze" i to takiej,ktora ma miedzy innymi udowodnic,ze duch istnieje w nas ,szczegolnie w tych co miluja BOGA.

ostatek
14-11-2008, 15:08
Co to zateoria,ze noworodek przychodzacy na swiat to ateista - takiej jeszcze nie slyszalem.
To moze zaczniemy dyskusje od tego - kto nam dal zycie ?
Ja uwazam (jako wierzacy bez ksiag "swietych'),ze dal nam BOG TEN JEDEN ROWNY DLA WSZYSTKICH I JEDNAKOWO NAS MILUJACY BEZ WYBRANSTWA poprzez wole rodzicow ,ktorzy podjeli zamiar rozrodczosci i splodzili nastepnego czlowieka w swojej wierze.
Ateisci zas plodzac dziecie czynia go ateista,bo dzieje sie to w ateistycznej rodzinie,ale Bog nad tym dziecieciem nadal czuwa dajac mu rozum (lub nie),ktory mu pomoze (lub nie) zrozumiec pojecie Boga i swiata.
Masz ku temu watpliwosci ?
Odpowiadam na pytania, które pogrubiłam. TAK. To demagogia. :confused: Urodziłeś się chrześcijaninem, czy zostałeś przyjęty do KK poprzez chrzest?
Wiara, bez podstaw i - w tym przypadku - ksiąg, jest ludyczna, jakby... ale to Twój wybór, nie mnie oceniać...

Matrix, Bianko - czy uda się nam doczekać wpisu: "szanuję/nie szanuję jednako księdza, rabina, lamę, mułłę"? Jak myślicie? Czekać, czy czasu szkoda? :confused: bo jakiś "kocioł" tutaj się robi...

Pani Slowikowa
14-11-2008, 15:15
Matrix, Bianko - czy uda się nam doczekać wpisu: "szanuję/nie szanuję jednako księdza, rabina, lamę, mułłę"? Jak myślicie? Czekać, czy czasu szkoda? :confused: bo jakiś "kocioł" tutaj się robi...

Ja tez.. Ostatku.. ale mysle ze sie nie doczekamy.. bo ..czego mozna wymagac od "wasko-wzrocznych"?

Bianka
14-11-2008, 15:27
Dla przykladu taki ,ze Polska zostala rozkradziona i zniewolona przez obcych kapitalistow,miejscowi im w tym pomogli.
Daj wiec kontrargument,ze tak sie nie stalo - czekam.
A co to ma wspólnego z wiarą albo niewiarą? Ja nie zajmuję się polityką. Odpowiadaj wiec do rzeczy.

Bianka
14-11-2008, 15:34
Ostatku, jeśli chodzi o mnie, to owszem, szanuję jednako. Poza tym szanuję jednako wierzących jak i ateistów, bo sprawa wiary jest dla mnie sprawą indywidualną danego człowieka. Chodziło mi o co innego, o to, że bardzo często najbardziej walczą o wiarę ci, co nawet nie rozumieją jej podstaw, bo nie chciało im się przeczytać książek/ksiąg, które stanowią jej podstawę i wykładnik. I o tym pisałam wcześniej.
A jeśli chodzi o Matrix - to lubię Matrix, bo mądra z niej kobieta.

ostatek
14-11-2008, 15:39
[...] A jeśli chodzi o Matrix - to lubię Matrix, bo mądra z niej kobieta.
Dlatego Was pytałam... Sorry, nie wymieniłam wszystkich, ale... :confused: byłyście ostatnie na liście "wyważonych" dyskutantów... Jednym słowem: komplement to był, nie zarzut! :)

Matrix
14-11-2008, 15:39
Dziękuję Bianko. Z wzajemnością.:)

Mar-Basia
14-11-2008, 15:54
Pani Slowikowa do Matrix:

Nie . Powiedzialam co mialam powiedziec..
Jezeli chodzi o obnazanie to w moim wypadku nie mam sie czego wstydzic.. w przeciwienstwie do ciebie ..
Koniec dyskusji z mojej strony.. z toba pod warunkiem ze przestaniesz atakowac .

Do PS:
Wyrzucilas moja poprzednia wypowiedz. Zadaje pytanie: czy powyzsza odpowiedz do Matrix od PS, moderatora jest na poziomie?

Matrix
14-11-2008, 15:55
Ostatku,ja tak zrozumiałam. I powiem tak:szanuję w księdzu, rabinie , mulle, lamie człowieka tolerancyjnego, nie robiącego ze swoich religijnych przekonań miecza na tych innych,według
nich gorszych.Bo wierzą inaczej, albo nie wierzą wcale, lub po swojemu - bez pośrednictwa zinstytucjonalizowanego kościoła.

Nie atakuję wiary jako takiej. To zrozumiała ludzka potrzeba.
Ale to, co robi kk w moim kraju TAK. Wyciągnę każdą niegodziwość i nazwę ją po imieniu. Niektórzy zza oceanu nie potrafią oddzielić tych dwóch spraw. Będą pluć nadal. Nie trafią. Za daleko. Pozdrawiam.:)

senior A.P.
14-11-2008, 15:56
Dobre "targowisko" !
"Nie pchaj sie pomiedzy...... podpowiada mi kolega obok" - jak mam sie niepchac jak tu takie uczone tematy leca,poparte ksiegami !
Ale zaraz, na co to ja mialem odpowiedziec (zaduzo juz tych pytan i moja siwa i lysa glowa zaczyna sie dlawic jak komputer na portalu senior,gdy jest cos nie tak "po bazie i po linni"),moze najpierw dla "ostatka" :
Na nic wiara ,na nic przynaleznosc do religii jezeli bedziemy sobie przywlaszczac Boga i to tego,ktory stworzyl ten swiat dla wszystkich ludzi. Malo tego bedziemy sie uczyc Boga tylko z ksiag a nie z udzialem wlasnych doswiadczen.
Na reszte nie odpowiem dzisiaj abys mogla spokojnie przespac noc ze swoim seniorem i nie stal sie jakis wypadek.

Biance napisze,ze wcale nie musi sie zajmowac polityka aby dostrzec to co sie wokol nas dzieje.
Odpowiadam,zawsze do osob a nie do rzeczy,rzeczy sa martwe a ludzie zywi.
Wiara i niewiara to osobista sprawa i nie starajmy sie tego nikomu perswadowac,czy ty lub ja mamy racje.
Czym innym jest stwierdzanie faktow naocznych i tych dotycza argumenty lub ich zaprzeczenie.

senior A.P.
14-11-2008, 16:02
Zza oceanu sie nie pluje,bo jak sama piszesz jest zaprzeczalne. Ci zza oceanu widza z wlasnego punktu widzenia,ktore wynika z miejsca siedzenia.Wy w Polsce patrzycie i nie widzicie nawet tego co sie wokol was dzieje albo po prostu nie chcecie widziec .
Moze tak dla was wygodniej "Matrix" ?

Matrix
14-11-2008, 16:08
Mentalnie jesteś jeszcze w przedwojniu, Senior.Nie ma was tutaj , więc może trochę pokory, co? Może najpierw zapytaj, zanim osądzisz.

ostatek
14-11-2008, 16:12
[...] "Nie pchaj sie pomiedzy...... podpowiada mi kolega obok" - jak mam sie nie pchac jak tu takie uczone tematy leca,poparte ksiegami ! [...] moze najpierw dla "ostatka" : Na nic wiara ,na nic przynaleznosc do religii jezeli bedziemy sobie przywlaszczac Boga i to tego,ktory stworzyl ten swiat dla wszystkich ludzi. Malo tego bedziemy sie uczyc Boga tylko z ksiag a nie z udzialem wlasnych doswiadczen. [...] Na reszte nie odpowiem dzisiaj abys mogla spokojnie przespac noc ze swoim seniorem i nie stal sie jakis wypadek. [...]
Nie słuchaj podpowiedzi "wiewióra", bo...
Czytaj uważnie moje posty. Wskaż zdanie, w którym "przywłaszczyłam Boga" - Twojego w dodatku. Wyraźnie napisałam - Twój wybór... nie mnie oceniać...
Jak mam rozumieć zdanie zacytowane "niebiesko"? Czym mnie straszysz i dlaczego?? :mad:

Matrix
14-11-2008, 16:19
Ostatku, to pewnie po tym mleku, którego nie chciał JiP.:)
Mleko jest właściwym napojem tylko dla osesków. Dorosłym szkodzi.:)Seniorowi też.

Bianka
14-11-2008, 16:22
Dlatego Was pytałam... Sorry, nie wymieniłam wszystkich, ale... :confused: byłyście ostatnie na liście "wyważonych" dyskutantów... Jednym słowem: komplement to był, nie zarzut! :)
Ostatku, odpowiedziałam bez żadnych pretensji :) po prostu to, co myślę. Rozum czy dobroć, szacunek czy nienawiść do osób o innych poglądach jest niezależny od wiary lub niewiary, koloru skóry, długości nosa itd.
Ale jeśli już się jest wierzącym katolikiem (czemu by nie?), to należałoby pamiętać o kochaniu bliźniego swego, jak siebie samego...
Pozdrawiam Cię i dziękuję w tym miejscu za wszystkie wspaniałe posty, jakie napisałaś. :)

senior A.P.
14-11-2008, 16:24
To nie strach,to wspolczucie dla malzonka,ja na jego miejscu balbym sie spac z "anielica".
Bardziej powaznie to pije akurat kawe z kolega,ktory patrzac przez ramie w monitor "twierdzi",ze kobiety w Polsce sa bardzo religijne i nawracaja na wiare w dodatku jakas nowa,jemu nieznana ( sam przynalezny jest do Babtystow i bierze udzial w roznych spotkaniach tych wyznawcow). Moje miasto pelne jest Babtystow.
"Matrix" o jaka to pokore chodzi (do kogo,komu,czemu) ?
Jakie sady - ziemskie,koscielne,inne ?

Matrix
14-11-2008, 16:30
Aby na pewno pijesz kawę?:)

senior A.P.
14-11-2008, 16:34
Tak,raczej dla towarzystwa niz ze smaku.

ostatek
14-11-2008, 16:42
To nie strach,to wspolczucie dla malzonka,ja na jego miejscu balbym sie spac z "anielica".
Bardziej powaznie to pije akurat kawe z kolega,ktory patrzac przez ramie w monitor "twierdzi",ze kobiety w Polsce sa bardzo religijne i nawracaja na wiare w dodatku jakas nowa,jemu nieznana [...]
Wojsko pełne strachu?? :confused: hm... w Ludowym o aniołach się nie mówiło, fakt! :mad: ale masz rację, uciekaj... bo Małż mój - mężczyzna jeszcze "na fleku"... współczucie zostaw, schowaj gdzieś po drodze, może się przydać w bardziej sprzyjającej sytuacji... Nie będę się powtarzać i pisać po raz drugi o anielskich nie- podobieństwach.
Kto Cię nawraca??? :confused: Q-rna, jakąś odwrotność widzę...
A temat właściwy, zawarty w tytule wątku, całkiem się rozmydlił... o to chodziło?? :confused:

senior A.P.
14-11-2008, 16:54
Nie rozmydlil sie temat "wszystko" biega wokol niego.
Moj kolega juz nawet dostal jasniejsza skore po przetlumaczeniu mu o czym dyskutuja w Polsce ludzie na wczesniejszych emeryturach.
W USA nie ma zmiluj sie przed 62 rokiem (wczesniejsza) po 65 ta,ktora sobie odlozylismy.
Slysze stwierdzenie : "U was w tej Polsce to dobrze ,tak wczesnie wam placa !.Moze nowy prezydent tez nam cos takiego zafunduje."
Ja na to: polska to katolicki kraj i zasluzony Bogu.

iksigrek
15-11-2008, 00:03
Matrix, jednego jakoś nie potrafię pojąć. Skoro jesteś ateista, to dlaczego tak cię boli to, co dzieje się w KK. Nawet cytujesz Pismo Święte, kpisz sobie z księży, z wiernych. Coś mi z tobą nie do końca jest zrozumiałe. Bo ja, skoro naprzykład mam w nosie komuchów, świadków jechowych, buddystów, czy wyznawców innych religii, to tak naprawdę mam też w nosie to co i w jaki sposób wierzą. Najwazniejsze, żeby mi nie przeszkadzali wyznawać mojej religii. Wyznaję taką zasadę, której mądrość jest zawarta w takim porzekadle:
- "Co cię to obchodzi, gdy dwóch do jednej chodzi. Jak się zgodzą, niech se chodzą" Nie jasne jest jeszcze to, że chcesz swobodnie sobie być ateistą, głosić swoje ateistyczne wartości, a innym zarzucasz to, że chcą słuchać twoim zdaniem bałamutnych księży.
Zarzuciło mi kilku, że nie znam Pisma Świętego. Jesteście w większym błędzie, niż mogłem przypuszczać. Znam. Czytałem w chwilach, gdy zastanawiałem się, czy życie ma sens i czy warto żyć. Biblia jest takim pismem, że czyta się ją zawsze w obecności autora. Ale nigdy nie czytałem Pisma Świętego po to, żeby ją podważać, lecz po to, by znaleźć pocieszenie i ratunek. A mimo wszystko, jeśli chodzi o wiedzę z tego "przedmiotu" pod względem zrozumienia, jestem jak Ci rybacy, których Chrystus "złowił" jako swoich uczni, i ciągle Bogu zadaje pytania. "Po co to, dlaczego tak, dlaczego spotkało mnie..." itd. Ciągle pytam, bo nie wiem.
Ale widzę Matrix, że ty znalazłeś już wszystkie odpowiedzi. Znalazłeś odpowiedzi, bo jesteś biegły w Piśmie Świętym jak Judasz Iskariota. Najmądrzejszy i najbardziej wykształcony z Apostołow.

ps. Matrix, dziś byłem u medyka i już stopy czują się lepiej. Proponowałbym byś się też udał, tak profilaktycznie, żebyś był pewny, że z tobą jest wszystko ok.

ostatek
15-11-2008, 01:59
Przeczytałam Twój post i... mam pytanie: skąd u Ciebie tyle pogardy dla innych wyznań i ludzi? :mad: Masz ich w nosie, bo są gorsi? Wiesz to na pewno? Ech, nie ma to znaczenia... ważne by Tobie nie przeszkadzali... niech na całym świecie wojna, etc... egoizm, a może egocentryzm, w stanie czystym?
Chwalisz się, że znasz N.T. Proszę, odpowiedz mi na pytanie:
Apostoł = wysłaniec; krzewiciel, szerzyciel zasad, nauki, w tym przypadku J.Ch. Jak do tego ma się Judasz z Kariothu? Zdrajca... o ile wiem, nigdy nie głosił nauki J.Ch., bo... powiesił się? brzuch mu pękł na <polu garncarza>, kupionym za zdradzieckie srebrniki? Uważasz, że był najmądrzejszy i najlepiej wykształcony? Proszę, przybliż temat, jeśli nie zrobi Ci to kłopotu. Przyznaję, czytałam Pismo św. (sama, niestety, bez obecności autorów) w różnych tłumaczeniach i wydaniach, ale to co piszesz jest dla mnie nowe.. :confused:
Kościół Katolicki obchodzi mnie, bo jest częścią naszej ojczyzny, w której rozdział religii (konkretnie - KK) od państwa jest iluzją. Krytyka, której tak nie znosisz i usiłujesz jej zakazać istniała od zawsze, a przynajmniej od dawna... "i śmiech bywa nauką, kiedy się z przywar, nie z ludzi natrząsa [...] śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych"... - zacytowałam biskupa...
PS - Matrix jest kobietą... ostatek - też... :)

senior A.P.
15-11-2008, 11:41
JacekP wcale nie wykazuje pogardy,poprostu inaczej odbiera religijnosc i wiare.Podobnie jest z ateistami,ktorzy nie wierza w Boga,bo uwazaja za bzdury to co opisuja wierzacy.
Wazne aby sie nawzajem nie przekonywali kto ma racje ,nie nawracali na swoja wiare,nie odciagali innych od wiary a tym bardziej sie nasmiewali z takich lub innych wierzacych.
Nie smiejmy sie z nikogo a tym bardziej z ulomnych nawet na umysle.Rowniez nie przypisujmy sobie wszystkich zaslyszanych czy wyczytanych madrosci,bo inny moze to uznac za glupote.
W zyciu najwazniejsze jest kierowanie sie wlasnym rozumem,ktorego stopien taki lub inny dal nam Pan Bog dla wierzacych a dla ateistow materia.
W jednym i drugim przypadku ten rozum kiedys w proch sie obroci i po ziemskim swiecie nie bedzie w nas nic.
W nas ,czyli w naszym duchu,na co tez nie ma dowodow czy istnieje na tej ziemi.
Piszesz "ostatku" ,ze Ciebie obchodzi KK,to twoja sprawa,innych moze obchodzic dla przykladu ideowosc partii do ktorej nalezy,jeszcze innych religia w jakiej sie urodzili i wszystko gra dotad gdy nie bedziemy sie nawzajem zwalczac.
Dla przykladu gdyby do Afryki nie zawital bialy czlowiek nie byloby tam konfliktow miedzy czarnym a bialym.Podobnie ze sprowadzaniem czarnych niewolnikow na lady gdzie dominowali biali i to jest po dzien dzisiejszy.
Niech kazdy zyje wlasnym zyciem i nie miesza sie miedzy innych a bedzie pokoj na swiecie i chwala boza taka lub inna jaka kto uwaza i jak go nauczono.
Przy tym warto zauwazyc, kto stwarza wszystkie konflikty az po wojny swiatowe !

Mar-Basia
15-11-2008, 12:16
Dla przykladu gdyby do Afryki nie zawital bialy czlowiek nie byloby tam konfliktow miedzy czarnym a bialym.Podobnie ze sprowadzaniem czarnych niewolnikow na lady gdzie dominowali biali i to jest po dzien dzisiejszy.
Przy tym warto zauwazyc, kto stwarza wszystkie konflikty az po wojny swiatowe !
Czesciowo zgadzam sie z toba. Powiedzialam czesciowo. Poczytaj o niewolnictwie z czarnego ladu. Glownymi dostawcami "czanych" i trafikantami takowych do Stanow byli czarni. Biali tez mieli w tym swoj udzial, ale nie na taka skale jak "sami czarni". Na to sa oficjalne dokumenty. W dniu dzisiejszym, jedynie czarni posrednicy organizuja nielegalny przemyt swoich rodakow, wysylajac ich na nieunikniona smierc. Powinienes byc bardziej ostrozny w wypowiedziach, zwlaszcza jezeli nie masz wystarczajacej wiedzy w temacie. Co nie jest twoja wina, nie mozna wiedziec wszystkiego. Einstein byl tylko JEDEN!!!!

senior A.P.
15-11-2008, 12:54
A pewne,ze jeszcze sie taki nie narodzil....co by wiedzial wszystko umierajac.
Ja znam inne wiadomosci kto czarnych niewolnikow na lad amerykanski dostarczal ale jezeli ty znasz wiecej i inne dokumenty widzialas, to twoj a nie moj problem a moze satysfakcja. Mnie nie przekonuje nawet "Calun Turynski" jako dowod ,ktory tak samo moge uwazac jako podrobe a inni dowod. Taki juz ze mnie "niewierny Tomasz" i dobrze mi z tym.
Zapytam cie tylko:
Czy wiesz ,kim byli wtedy (zreszta dzisiaj tez) gdy sprowadzono niewolnikow z Afryki bogaci - biali czy czarni ?
Ja nawet dzisiaj malo dostrzegam czarnych bogatych.

ostatek
15-11-2008, 13:04
Seniorze A.P. pytanie było skierowane do JackaP i Jego - w dalszym ciągu - proszę o odpowiedź. Jeśli posądzasz kogoś o ułomność na umyśle czy głupotę - zachowaj to dla siebie, proszę. :mad: Nie dałam Ci (wystarczających) powodów by mnie ganić, krytykować i przywoływać do porządku. Możemy się nie zgadzać, mieć różne poglądy, ale z pełnym zachowaniem szacunku dla rozmówcy... o wzajemnym zwalczaniu się - Ty piszesz...:confused:
Stanąłeś w obronie JackaP - niepotrzebnie, bo Go nie atakowałam; na pytanie nie odpowiedziałeś, bo nie mogłeś... :) a ono było bardzo konkretne i jednoznaczne, w konkretnym wątku... nie w "polityce", czy w "partiach", bo akurat to mnie interesuje (dzisiaj)... chcę dowiedzieć się czegoś nowego, o czym nie wiem... robię błąd?? :confused:

Mar-Basia
15-11-2008, 13:51
Ja nawet dzisiaj malo dostrzegam czarnych bogatych.
Klapki na oczach...klapki. Bogatych czarnych jest wiecej niz ci sie wydaje. Wiem, ze nie lubisz bogatych ludzi obojetne kolor skory, denerwuja cie, wyprowadzaja z rownowagi. Swiata nie zmienisz . Zawsze byli biedni i bogaci - inaczej byloby nudno i nie mialbys tematow do gdakania.

POLA
15-11-2008, 14:35
Przyglądam się temu wątkowi ze zdumieniem i jednocześnie coraz bardziej nabieram przekonania, że niektórzy wyznawcy niektórych ideologii nie znoszą krytyki.
To niedobra cecha, jeśli nie widzi się błędów i tego, co chore.

Ludzie są tylko ludźmi, a nie zaprogramowanymi automatami, choć i te się psują i robią nie to, co powinny.
Czy to będzie ksiądz, premier, prezydent czy król - błądzi i nie ma takiego paragrafu, który nakazywałby podwładnym milczenie.

Nie wolno też mieszać pewnych zagadnień, wiary z oceną tych, którzy mają szczególne posłannictwo do wypełnienia, do czego zresztą nikt ich nie zmuszał, bo to był ich suwerenny wybór, a skoro tak, skoro ksiądz jest z założenia nauczycielem i przewodnikiem, musi dawać dobry przykład własną postawą. Jeśli nie spełnia tego warunku, tego wymogu, podlega takiej samej krytyce jak każdy inny śmiertelnik i nie ma to nic wspólnego z atakiem na Kościół jako instytucję czy wiarę w Boga.

A teraz niech mi ktoś udowodni, że popełniłam błąd w myśleniu:)

Pani Slowikowa
15-11-2008, 14:50
Przyglądam się temu wątkowi ze zdumieniem i jednocześnie coraz bardziej nabieram przekonania, że niektórzy wyznawcy niektórych ideologii nie znoszą krytyki.
To niedobra cecha, jeśli nie widzi się błędów i tego, co chore.

Ludzie są tylko ludźmi, a nie zaprogramowanymi automatami, choć i te się psują i robią nie to, co powinny.
Czy to będzie ksiądz, premier, prezydent czy król - błądzi i nie ma takiego paragrafu, który nakazywałby podwładnym milczenie.

Nie wolno też mieszać pewnych zagadnień, wiary z oceną tych, którzy mają szczególne posłannictwo do wypełnienia, do czego zresztą nikt ich nie zmuszał, bo to był ich suwerenny wybór, a skoro tak, skoro ksiądz jest z założenia nauczycielem i przewodnikiem, musi dawać dobry przykład własną postawą. Jeśli nie spełnia tego warunku, tego wymogu, podlega takiej samej krytyce jak każdy inny śmiertelnik i nie ma to nic wspólnego z atakiem na Kościół jako instytucję czy wiarę w Boga.

A teraz niech mi ktoś udowodni, że popełniłam błąd w myśleniu:)

Nie Polu, nie ma bledu w twoim mysleniu .
Jest natomiast blad w praktykowaniu atakow na zlych nauczycieli sposob szczegolnie perfidny ... Podobne nagonki byly kiedys na religie zydowska.. Wszystko przeszkadzalo..
I wiemy jak tragicznie to sie skonczylo..
Powinnismy po tej nauczce byc madrzejsi chyba?

Mar-Basia
15-11-2008, 15:12
Podone nagonki byly kiedys na religie zydowska.. Wszystko przeszkadzalo..
I wiemy jak tragicznie to sie skonczylo..
Powinnismy po tej nauczce byc madrzejsi chyba?

Ciagle przeszkadza, nie szukajmy daleko - a na Forum Seniora? - niby nie ma codziennych nagonek na Zydow i ich religie? Non stop wykrzykiwanie "ci inni", "narod wybrany" - jak stara zdarta plyta!

Bianka
15-11-2008, 15:58
Masz całkowitą rację, Marbello. Senior był już co prawda banowany kilka razy, ale absolutnie nic to nie dało.

POLA
15-11-2008, 16:20
...Jest natomiast blad w praktykowaniu atakow na zlych nauczycieli sposob szczegolnie perfidny ...
Joasiu, wyjaśnij, proszę:
1. Gdzie jest ten mój błąd w "praktykowaniu ataków" i na czym polega?
2. Gdzie i w czym widzisz tę perfidię?

iksigrek
15-11-2008, 19:38
ostatek. W którym miejscu moich postów jest pogarda do wyznawców innych religii? W którym miejscu ośmieszam kapłanów tychże religii. Być może użyłem nie właściwego określenia, pisząc "w nosie". Ale napisałem to dlatego, że najważniejszy jest człowiek. Bez względu na kolor skóry, narodowość, przekonania polityczne czy wyznanie religijne. Człowiek, człowiek jeszcze raz człowiek. Ale sęk w tym, że większość ludzi należy do swoich religii, bo prawie każdy człowiek potrzebuje oparcia i nadziei. I każdy z nas ma inne wartości.Osobiście byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby inni też mieli w nosie to, w co ja wierzę, lub bardziej szczególowo w kogo i w jaki sposób wyznaję moją religię. Najważniejsze, byśmy sobie nie przeszkadzali, nie ośmieszali i nie uszczęśliwiali na siłę. Bo my, jako ludzie, społeczeństwa powinniśmy najpierw zobaczyć człowieka w drugim człowieku, a nie oceniać jego wartość po przekonaniach, wyznaniach, czy nacjach. Gdzie napisałem, że KK jest instytucją której bronię i gdzie że nie znoszę krytyki. Krytyka tak, jak najbardziej, ale jeśli krytyka, to niech będą zauważane i dobre sprawy, a nie krytyka dla samego faktu krytyki i nie można uogólniać. Bo w każdej religii, w każdym systemie są ludzie, którzy używając pięknych słow zwodzą ludzi by osiągnąć własny egoistyczny cel. Więc krytykujmy ludzi za złe postępowanie. A ściślej mówiąc krytykujmy to co robią źle. Ale nie religie, bo każda religia jest w jakimś sensie nauką sumienia. Napisałaś, że się chwalę znajomością P.Ś. Napisałem że nie czytam Pisma Świętego w sensie by badać i dociekać jego prawdziwości, lecz dlatego by znaleźć w nim zwykłe ludzkie pocieszenie w trudnych chwilach, więc jakie jest w tym czytaniu chwalenie się? A czytam w obecności autora, bo skoro Pismo Święte jest słowem Bożym, to skoro Bóg jest wszechobecny, to czytam w obecności autora.
Kościół Katolicki jest częścią naszej ojczyzny i ściśle z nią jest powiązany w sensie historycznym również. Ale to już jest polityka, więc skoro jest to polityka, to zawsze znajdą się ludzie, tak samo w rządzie jak i w kościele, którzy będą chcieli coś dla siebie utargować wykorzystując te powiązania. Ale nie wszyscy. Jest cała masa tak samo kapłanów jak i wiernych, którzy nie zwracajac na to uwagi, chcą w spokoju praktykować swoje wyznanie, bo polityka ich nie dotyczy i nie chcą mieć z nią nic wspólnego. Mieszankę polityki i religii, możesz zobaczyć w wydaniach wiadomości, gdzie od czasu do czasu serwowane są informacje o zamachowcach samobójcach, którzy idąc na śmierć zabijają nic nie winnych ludzi. A robią to dlatego, że cwani ludzie otłumaniają innych, samemu mając za nic religie. Bo religia jest dla nich tylko narzędziem, służącym do osiągniecia celu.
Więc dlatego jestem przeciwnikiem ośmieszania i zwalczania nie tylko mojej, ale i innych religii. Bo religia jest wyborem i w jakimś sensie intymnością.
O Judaszu przeczytałem w książce mojego wujka, z czasów gdy chodził do seminarium. Ale to było bardzo dawno temu, a ponadto różne źródła różnie podają. Jeśli poczułaś się tym dotknięta, to przyjmij moje przepraszam, bo nie jest moim zamiarem ani celem kogoś obrażać, jedynie wyrażam swój pogląd na dany temat.

Pani Slowikowa
15-11-2008, 20:05
Joasiu, wyjaśnij, proszę:
1. Gdzie jest ten mój błąd w "praktykowaniu ataków" i na czym polega?
2. Gdzie i w czym widzisz tę perfidię?

Pola , przepraszam zle sie wyrazilam to nie twoj blad .. ani twoja perfidia..

Mar-Basia
15-11-2008, 20:09
[quote=JacekP]Kościół Katolicki jest częścią naszej ojczyzny i ściśle z nią jest powiązany w sensie historycznym również. Ale to już jest polityka, więc skoro jest to polityka, to zawsze znajdą się ludzie, tak samo w rządzie jak i w kościele, którzy będą chcieli coś dla siebie utargować wykorzystując te powiązania. Ale nie wszyscy. Jest cała masa tak samo kapłanów jak i wiernych, którzy nie zwracajac na to uwagi, chcą w spokoju praktykować swoje wyznanie, bo polityka ich nie dotyczy i nie chcą mieć z nią nic wspólnego. Mieszankę polityki i religii, możesz zobaczyć w wydaniach wiadomości, gdzie od czasu do czasu serwowane są informacje o zamachowcach samobójcach, którzy idąc na śmierć zabijają nic nie winnych ludzi. A robią to dlatego, że cwani ludzie otłumaniają innych, samemu mając za nic religie. Bo religia jest dla nich tylko narzędziem, służącym do osiągniecia celu.
Więc dlatego jestem przeciwnikiem ośmieszania i zwalczania nie tylko mojej, ale i innych religii. Bo religia jest wyborem i w jakimś sensie intymnością.
quote]

Cytuje tylko "wycinek" Twojej wypowiedzi. Nie zapomnij, w Polsce od wiekow rownolegle z religia katolicka byly "tolerowane" w teorii inne religie. Religia katolicka byla przez dlugi okres nierozlaczna czescia polityki w naszym kraju.
Bedac czlonkiem tej religii mam pewne watpliwosci. Watpliwosci prostego, pragmatycznego czlowieka. Pewnie zapytalbys mnie jaka watpliwosc mna miota? Otoz mam jedno pytanie: gdzie byl Bog, gdzie byl Papiez - glowa kosciola katolickiego w czasie II Wojny Swiatowej? Wszystkie zbrodnie, bestialstwa - nigdy nie zostaly otwarcie potepione przez glowe kosciola katolickiego. Przeciwnie, blogoslawiono tysiace zbrodniczych zoldakow, ich przywodcow, ktorzy wyruszaly na rzez niewinnych i bezbronnych, dzieci, kobiet, starcow, wyznancow innej religi niz katolicka. Prosze, nie staraj sie mnie przekonac, ze nie wiedzieli!

iksigrek
15-11-2008, 20:25
Cytuje tylko "wycinek" Twojej wypowiedzi. Nie zapomnij, w Polsce od wiekow rownolegle z religia katolicka byly "tolerowane" w teorii inne religie. Religia katolicka byla przez dlugi okres nierozlaczna czescia polityki w naszym kraju.
Bedac czlonkiem tej religii mam pewne watpliwosci. Watpliwosci prostego, pragmatycznego czlowieka. Pewnie zapytalbys mnie jaka watpliwosc mna miota? Otoz mam jedno pytanie: gdzie byl Bog, gdzie byl Papiez - glowa kosciola katolickiego w czasie II Wojny Swiatowej? Wszystkie zbrodnie, bestialstwa - nigdy nie zostaly otwarcie potepione przez glowe kosciola katolickiego. Przeciwnie, blogoslawiono tysiace zbrodniczych zoldakow, ich przywodcow, ktorzy wyruszaly na rzez niewinnych i bezbronnych, dzieci, kobiet, starcow, wyznancow innej religi niz katolicka. Prosze, nie staraj sie mnie przekonac, ze nie wiedzieli!

Ci żołnierze o których piszesz, mordowali też i katolików. Mordowali kapłanów. Mordowali tych o których piszesz, ale i ateistów, komunistów, umysłowo chorych i kalekich też.
Część twojej rodziny zamęczyli w obozach, powypędzali z domów. Tak samo i moją rodzinę. Moich przodków rozstrzeliwali, wypędzali i zameczali w obozach. Co ja, JacekP mogę mieć z tym wspólnego? Do czego mam Cię przekonać? Jaką ponoszę za to odpowiedzialność?

Mar-Basia
15-11-2008, 20:33
Ci żołnierze o których piszesz, mordowali też i katolików. Mordowali kapłanów. Mordowali tych o których piszesz, ale i ateistów, komunistów, umysłowo chorych i kalekich też.
Część twojej rodziny zamęczyli w obozach, powypędzali z domów. Tak samo i moją rodzinę. Moich przodków rozstrzeliwali, wypędzali i zameczali w obozach. Co ja, JacekP mogę mieć z tym wspólnego? Do czego mam Cię przekonać? Jaką ponoszę za to odpowiedzialność?

Nie zrozumiales moich watpliwosci. Pytalam gdzie byl Bog i glowa kosciola katolickiego - Papiez!
Ani Ty, ani ja - nie mamy z tym nic wspolnego. Nie odwracaj kota ogonem.
Postawilam pytanie - nie otrzymalam odpowiedzi.

araad
15-11-2008, 20:35
Wybaczcie ze wtracę się do tej dyskusji ale wydaje mi się ona bezprzedmiotowa.Ja przynajmniej w żadnym poscie tego wątku nie znalazłem krytyki religii niezależnie jaka ona jest.Kazdy z dyskutantów oczywiście ma rację religia jest sprawą indywidualną i nic nikomu do tego.
Co innego jest krytyka instytycji czy jej członków.Jezeli faceci w sukienkach mają znaczny wpływ na moje życie to muszą się liczyć z tym ze nie podoba mi się ich hipokryzja i wielokroć zachowanie i to moim zdaniem podlega krytyce i nie ma to nic wspólnego z wiarą i religią ja do tego nic nie mam bo to jak ktoś tutaj już powiedział sprawa wręcz intymna.

ostatek
15-11-2008, 20:39
Jacku, spokojnie... nie zacietrzewiaj się i nie szukaj we mnie wroga. Porozmawiajmy spokojnie, szeptem...:) bez obrazy Twojej i mojej...
Piszesz, że masz w nosie moją religię... tym samym - masz w nosie również mnie, bo wiara jest integralną częścią osobowości; chcesz również bym miała w tym samym miejscu Ciebie i Twojego Boga. Daruj... niewykonalne. Możesz nie pytać "w co lub kogo" wierzę, bo delikatny jesteś, ale oceniasz mnie razem z moją wiarą, kolorem oczu, sposobem wypowiedzi i czym tam jeszcze... dlatego odbieram Twoje sformułowanie jako pogardę. Może skórkę mam za cienką? Jeśli nawet... trudno.
Człowiek jest zwierzęciem stadnym, samo nieprzeszkadzanie to zbyt mało. Nie proszę o akceptację. Proszę o szacunek. Taką mam fobię religijną, daruj...
Cały ten temat uważany jest za nagonkę na KK. Dlatego tak wyraźnie podkreślałam różnice pomiędzy wiarą/religią a instytucją. Nie będę szukać cytatów Twoich i nie/twoich, bo nie chodzi o udowodnianie a o rozdzielenie urzędów wyznaniowych od samego wyznania i konsekwentne tego przestrzeganie. Dlatego w post włączyłam cytat.
Pytałam o Judasza, bo ta wszystkim znana postać pozostaje wciąż tajemnicza i niejednoznaczna. Zelota? Żołnierz tajnych służb świątynnych? Skarbnik? Zdrajca? Narzędzie w ręku Boga? A może człowiek głęboko nieszczęśliwy, rozdwojony, miotany rozterkami? Myślałam, że udzielisz mi odpowiedzi mniej enigmatycznej, wskażesz źródła... szkoda... odesłałeś mnie do wydań wiadomości etc... potraktowałeś jak niegrzeczne dziecko, któremu zabawkę zastępczą w łapki można wetknąć. Żal, że jednak nie dowiedziałam się niczego nowego...
Obiecuję, nie będę Ci więcej przeszkadzać... w niczym...

iksigrek
15-11-2008, 20:46
Nie zrozumiales moich watpliwosci. Pytalam gdzie byl Bog i glowa kosciola katolickiego - Papiez!
Ani Ty, ani ja - nie mamy z tym nic wspolnego. Nie odwracaj kota ogonem.
Postawilam pytanie - nie otrzymalam odpowiedzi.

Nie jestem teologiem, żeby odpowiedzieć gdzie był Bóg, ale wiem jedno. Ze napewno nie było go w ludziach, którzy dopuszczali się okrucieństw budując ten system śmierci i pogardy do drugiego człowieka.
Nie jestem też politologiem, ani historykiem, więc podobnie jak Ty zadaję sobie to pytanie i jeszcze więcej jest pytań bez odpowiedzi. Dlaczego cały świat milczał?

iksigrek
15-11-2008, 21:09
Wychodzę z tego tematu i proszę nie zadawać mi więcej pytań odnośnie religii ani powiązań politycznych.
Nie podoba mi się to, że oczekuje się ode mnie odpowiedzi jak od rzecznika stolicy apostolskiej. Tęgie głowy w teologii i historii maja problemy z odpowiedziami, mają problemy z odczytaniem szczegółów, a mnie każecie odpowiadać tylko dlatego, że zwracam uwagę na niesprawiedliwe uogólnianie. Jestem zwykłym człowiekiem, a religia jest dla mnie czymś , w czym znajduję pocieszenie, a oczekiwanie ode mnie ustosunkowywania się do czegoś z czym nie mam nic wspólnego, jest nie w porządku. Rozliczacie mnie za to, co waszym zdaniem napisałem źle, ale napewno i napisałem coś dobrego. Ale o tym cicho sza. Zaczynam sie czuć winny tego, że bronię swoich wartości.

Bianka
15-11-2008, 21:51
Zaczynam sie czuć winny tego, że bronię swoich wartości.
Niesłusznie. Wymieniamy tylko poglądy, a ten temat jest trudny, zawsze był trudny, więc i rozmowa jest tymi trudnościami najeżona. Odnoszę wrażenie, że wszyscy mówimy to samo, tylko akcenty są może trochę różnie rozłożone.

jano43
15-11-2008, 22:02
Marbella 123 jest ciekawa gdzie był Bóg jak była wojna.Pewien żyd ,który wiele przeszedł w owym czasie by nie stracić wiary
założył ,że pewno wziął urlop i wyjechał na wczasy.
Wiele wszakże wskazuje,że widok krwi nie jest Bogu obcy. Stary Testament daje na to aż nadto dowodów.

Kazik
16-11-2008, 02:11
A jaki wpływ ma papież na wojnę. Gdy rozpadała się Jugosławia i były zbiorowe mordy-to był nasz JPII. Ale co może-apelować? Jasne dużo to pomoże. Nawet modlitwa nie pomoże. Czy Benedykt ma wpływ na wojnę w Gruzji? Nie ma i zostają tylko słowa.

Bianka
16-11-2008, 08:41
A jaki wpływ ma papież na wojnę. Gdy rozpadała się Jugosławia i były zbiorowe mordy-to był nasz JPII. Ale co może-apelować? Jasne dużo to pomoże. Nawet modlitwa nie pomoże. Czy Benedykt ma wpływ na wojnę w Gruzji? Nie ma i zostają tylko słowa.
Rzeczywiście, papież może tylko apelować, albo protestować. Postać Piusa XII jest kontrowersyjna i ja na przykład nie wiem, co o nim sądzić. Wklejam link z wikipedii dla chętnych do poczytania. Niestety, nie wiem na ile wiarygodne są zawarte w nim wiadomości i czy są one pełne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Papie%C5%BC_Pius_XII

i jeszcze np. to: http://www.rp.pl/artykul/193687.html

aannaa235
16-11-2008, 11:27
Nie zabiorę głosu w tym temacie bo mi wstyd za Was

senior A.P.
16-11-2008, 12:50
Nie zartuj !
Za mnie tez sie wstydzisz ?
W takim razie ,jak juz ochloniesz ze wstydu ,to napisz nam cos wiecej.

ewikomega
16-11-2008, 15:09
Czytam ten wątek i widzę, że duże emocje wzbudził.
Ja mogę do taj dyskusji włączyć się/dać wyraz temu wszystkiemu/po przez utwór Piotra Rubika - Quo vadis domine
http://icsx.pl/?id=1&name=gkwnxZkdWc/piotr_rubik_quo_vadis_domine

senior A.P.
17-11-2008, 10:08
Papiezy nie nalezy sadzic ,zle lub dobrze o nich myslec,wystarczy patrzec na ich czyny.Papiez JPII choc byl Polakiem (poza modlitwa) nie pomogl Polsce.
Uwazam,ze nawet dopomogl do jej zniewolenia.

POLA
17-11-2008, 14:04
Papiezy nie nalezy sadzic ,zle lub dobrze o nich myslec,wystarczy patrzec na ich czyny.
Aha, czyli major w stanie spoczynku patrzy, ale nie myśli? :D
Senior, zwolnij umysł, on nie powinien być w stanie spoczynku;)
Papiez JPII choc byl Polakiem (poza modlitwa) nie pomogl Polsce.
Uwazam,ze nawet dopomogl do jej zniewolenia.
1. Co to znaczy być Polakiem poza modlitwą?
2. W jaki sposób JPII przyczynił się do zniewolenia Polski?

Czy Ty przypadkiem nie przeholowałeś z napojami wyskokowymi?

senior A.P.
17-11-2008, 14:43
Ad1. Modlil sie po polsku,wtedy byl napewno Polakiem.Kierujac Watykanem sluzyl innym narodom ale najmniej Polsce poniewaz nie przestrzegl nas przed zniewalaniem na roznych drogach.

Ad2.Byl za wejsciem Polski do UE.

Nie znam napojow "wyskokowych" - jakie zaliczasz do nich ?

W USA sie nie holuje,jest "towing" specjalnymi pojazdami przy uszkodzeniu pojazdow (takze z napojami) uzytkownikow wszelkich drog.

Najlepszym spoczynkiem dla umyslu jest dobry sen !

POLA
17-11-2008, 15:38
Jak możesz twierdzić, że JPII nie modląc się po polsku, tracił polskość? Przecież to absurd.

Podam przykład: pewna pani urodziła się poza Polską, poza nią kończyła szkoły, a kiedy powróciła do kraju, mówiła i pisała nienaganną polszczyzną, bez najmniejszych usterek językowych czy ortograficznych. Ponieważ była ekonomistą, matematyczny komputer miała w głowie i kiedy trzeba było coś szybko policzyć w pamięci, robiła to często w języku, którego uczyła sie poza krajem, w tych "obcych" szkołach.
Chciałabym, by choć część naszych rodaków tu urodzona i tu pobierająca nauki miała w sobie tyle polskości, ile w niej było.

Papież modlił się po łacinie, w językach krajów, które odwiedzał w czasie swoich pielgrzymek. Czy to świadczy o tym, że przestał być Polakiem?
To, że nie sprzeciwiał się naszemu wejściu do UE stanowi dla Ciebie powód, aby JPII oskarżyć o przyczynienie się do zniewolenia Polski?

Boże! Czy słyszysz, co senior wygaduje?!

A co to, wdg Ciebie, oznacza być Polakiem? Wystarczy się modlić po polsku? Tak niewiele oczekujesz od Polaka?

A co z tymi, którzy są innego wyznania albo w ogóle się nie modlą. To ich już nie uważasz za Polaków?

Anielka
17-11-2008, 15:56
Ale Ty masz cierlpliwość Polu.Podziwiam i serdecznie pozdrawiam.

POLA
17-11-2008, 16:06
ano mam:D, aż się sama dziwię;), ale jakoś tak nie potrafię przejść obojętnie wobec tych, którzy śmiecą. Od dziecka tak mam... moje "dziecko" zresztą też:)

tar-ninka
17-11-2008, 21:08
Na pierwszej stronie, gdzie jest spis tematow
i wyswietla sie kto jest aktualnie na forum.
na dole jest opcja ..Pokaz liste moderatorów
tam znajdziesz kto co moderuje .

POLA
17-11-2008, 22:16
Pytanie moje:
Kto i dlaczego zlikwidowal moj post odpowiadajacy "Poli" ?
Oj, jaka szkoda, że skasowano, dużo straciłam? To może powtórz swoją wypowiedź:)

emka46
18-11-2008, 09:55
Senior,czytaj ze zrozumieniem.Wyraźnie "stoi" napisane:

Wiadomość została usunięta przez: admin (http://www.klub.senior.pl/moje/admin) .

Mar-Basia
18-11-2008, 17:13
Nie jestem teologiem, żeby odpowiedzieć gdzie był Bóg, ale wiem jedno. Ze napewno nie było go w ludziach, którzy dopuszczali się okrucieństw budując ten system śmierci i pogardy do drugiego człowieka.
Nie jestem też politologiem, ani historykiem, więc podobnie jak Ty zadaję sobie to pytanie i jeszcze więcej jest pytań bez odpowiedzi. Dlaczego cały świat milczał?

Komentarza nie dodaje. Uwazam, ze zbyteczny. Napewno odpowie na moje pytanie i na watpliwosci niektorych.

http://img3.imagebanana.com/img/evilbck/heihitla.jpg (http://img3.imagebanana.com/)

http://img3.imagebanana.com/img/91wgsnfh/hitler.jpg (http://img3.imagebanana.com/)

Zdjecia sa autentyczne. Cale szczescie, ze po latach zaczynamy miec dostep do archiwow.

senior A.P.
18-11-2008, 22:30
Nie martw sie,kazdego dnia tworzona jest nowa historia.Rob wszystko aby stara sie nie powtorzyla !
Miliony trumien gotowe .

martunia
18-11-2008, 22:35
Horror!!!!!!!!!!

senior A.P.
18-11-2008, 22:37
Jezeli tak uwazasz,to czas aby sie bac .

martunia
18-11-2008, 22:39
O to chodzi, że strach się bać.

senior A.P.
19-11-2008, 09:32
Boja sie i to bardzo kazdego dnia,tym bardziej ze doszli do etapu wzajemnych oskarzen nawet w Kosciele.
Wyplywa na przyklad taka sprawa duchownego Zycinskiego i bardzo delikatnie trzeba sie z nia obchodzic,bo co sie stanie gdy Kosciol zacznie oskarzac partie .
Na wszelki wypadek podpala sie opinie publiczna chociazby taka ciekawostka,ze przeciez Wyszynski mog zostac papiezem ale nie chcial.
Wszystko gra jak w szwajacarskim zegarku !

maja59
19-11-2008, 22:38
Załączone zdjęcia z Hitlerem i rączkami w geście Heil są oczywiście wredną potwarza i manipulacją. No cóż błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli, co mówić o takich, którzy widzą i nie wierzą?

Mar-Basia
19-11-2008, 23:43
Załączone zdjęcia z Hitlerem i rączkami w geście Heil są oczywiście wredną potwarza i manipulacją. No cóż błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli, co mówić o takich, którzy widzą i nie wierzą?

Postawa przedstawicieli NIEMIECKIEGO, WLOSKIEGO, HISZPANSKIEGO Kosciola v/s Hitler i Nazi:

Eveque de Reich - Ludwig Muller

http://img3.imagebanana.com/img/5xbnl3fk/EvequeCarhiliquedereichLudwigMullere.jpg (http://img3.imagebanana.com/)

Hitler i Nonce Papal Catholique

http://img3.imagebanana.com/img/bzccyzu3/HitleretleNoncePapalCatholique.jpg (http://img3.imagebanana.com/)

Reszta zdjec w reportarzu na stronie:

http://alamoministries.com/French/Antichrist/nazigallery/photogalleryFr.html

Matrix
20-11-2008, 00:17
Dokumenty do tych zdjęć są w książce "Papież Hitlera" Johna
Cornwella. Katolika, który po zapoznaniu się z materiałami udostępnionymi
po wielu zabiegach przez Sekretariat Stanu w
Watykanie, przeżył, jak sam napisał - moralny wstrząs.
Znalazł się w konflikcie z własną lojalnością, ale miał odwagę
" odpowiednie dać rzeczy słowo".

senior A.P.
20-11-2008, 02:57
A dzisiaj jaki jest stosunek Watykanu i Episkopatu Polski do toczacych sie wojen ?

Lila
20-11-2008, 09:35
http://img2.vpx.pl/up/20081120/berlin32.jpg (http://www.vpx.pl/foto,berlin3.html)

Kościół św.Brygidy (sic !) w Berlinie.
Maj 1935.Pogrzeb- niejako per procura- marszałka Piłsudskiego.Trumna pokryta flagą polską,trzydniowa żałoba narodowa w Niemczech.
W Warszawie na pogrzebie ( są zdjęcia liczne ) cała świta III Rzeszy,ze słaniającym się z rozpaczy Hermanem Goringiem na czele w roli pierwszego żałobnika ,zaraz po Kasztance.
W latach 39-45 przy trumnie Piłsudskiego na Wawelu ,wystawione warty honorowe.

Oznacza to niewątpliwie iż Marszałek był zdrajcą ( o agenturalną przeszłość zawsze był oskarżany...skąd my to znamy :D ),a także zwolennikiem rozwiązania kwestii żydowskiej na jego ukochanej ziemi.
Jako wroga Żydów należy wyrzucić Go z Wawelu stanowczo ,a jako zdrajcę umieścić koło królika Poniatowskiego.Niech ma !!
Zresztą na Wawel są papiery ,gdy go odkupywano od Austriaków ( długa historia ) .Jeżeli przy tej transakcji znajdzie się jakieś nazwisko żydowskie - co być może ,bo byli to wielcy patrioci w Krakowie ,niewątpliwie państwo Izrael ( tak samo pazerne jak i KK )wystąpi o zwrot swego majątku.

ps.Nie jest to głos w dyskusji.
Tylko są chyba jakieś granice ignorancji ?

senior A.P.
20-11-2008, 10:24
Moz nie kopac sie juz w historii (tak w dokumentach jak w dzisiejszych przekazach medialnych i indywidualnych) ale rzeczowo podyskutowac, kto w koncu dzisiaj Polska rzadzi ?
Trupy zostawic w spokoju a brac sie za zywych.
Co moze laczyc Tuska z Niemcami a co Kaczynskich z Izraelem ? Dalej przyjerzec sie calej "zalodze statku" o nazwie Polska i wreszcie zrobic porzadek.
Przeciez narod polski juz kipi od zlosci ale w cyber przestrzeni tylko zwykli ludzie o tym pisza ,wiec i media zmienic.

Bianka
20-11-2008, 10:38
A ja mam pewne refleksje w związku z dyskusją o papieżu, do której ni z tego ni z owego nagle wrzucono Marszałka. Nie jestem historykiem z zawodu, ani z zamiłowania, więc proszę mnie poprawić, jeśli się mylę. Marszałek zmarł w 1935 r., jakiś rok po zawarciu paktu o nieagresji z Niemcami, PRZED WOJNĄ. Jego stosunek do Niemców był b.nieufny, bo dojście Hitlera do władzy i wzmożone zbrojenia budziły w nim obawy o niepodległość Polski. Jak wszyscy wiemy, słusznie.
Piłsudski był dobrym politykiem i niewątpliwie wielkim patriotą. Była to silna, charyzmatyczna postać, aczkolwiek (a może właśnie dlatego) nie pozbawiona wrogów.
Sama jestem ciekawa dlaczego Niemcy wystawiali wartę honorową przy jego grobie, jeśli to fakt historyczny. Może z uwagi na powstrzymanie fali bolszewickiej? Ale nie Marszałek jest w tym wątku ważny. Wątek jest raczej o kościele.
Papież Pius XII dla wielu historyków jest postacią kontrowersyjną. Na jego pontyfikat przypadły lata II wojny i z pewnością nie było to dla niego łatwe. Papież i Watykan nie stanowi siły militarnej. Papież jest raczej "sumieniem" chrześcijan, a właściwie katolików. Jest autorytetem moralnym. Ciekawa jestem, czy pokazane przez Marbellę zdjęcia są z okresu tuż przed wojną, czy też zostały zrobione już w trakcie działań wojennych, okupacji hitlerowskiej i funkcjonowania obozów koncentracyjnych. Myślę, że to bardzo istotne. Dobrze też byłoby wiedzieć, czy Papież czynił jakieś wysiłki w celu powstrzymania agresji faszystowskiej. Z tego co wiem, to zdania na ten temat są podzielone. Archiwa watykańskie są podobno niedostępne dla historyków.

senior A.P.
20-11-2008, 11:14
Bardzo sluszne stwierdzenia ,pytania,spostrzezenia .
Prosze jednak wziasc pod uwage ,ze pewnym silom w swiecie zalezy na "zatopieniu" KK i jego przywodcow.
Te napasci na KK sa widoczne juz dla wszystkich ludzi.
Jest narod,ktory nie moze zyc bez klotni i wojen na przestrzeni tysiecy lat !

siekierka
20-11-2008, 12:15
Wczoraj na tym wątku zamieściłem post stwierdzający,że niezgodnie z jego tytułem, zamiast obrony murzynków, wątek zajmowany jest głównie przez atakujących chrześcijaństwo. I chociaż są posty zamieszczone już po nim (AP, maja 59), mój post zniknął bez wyjaśnienia, jakkolwiek był bardzo na temat. Ciekawe, czy to chochliki, czy zniesiona w 1989 r.cenzura? Jeśli tak to wniosę skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Lila
20-11-2008, 12:33
Wczoraj na tym wątku zamieściłem post stwierdzający,że niezgodnie z jego tytułem, zamiast obrony murzynków, wątek zajmowany jest głównie przez atakujących chrześcijaństwo. I chociaż są posty zamieszczone już po nim (AP, maja 59), mój post zniknął bez wyjaśnienia, jakkolwiek był bardzo na temat. Ciekawe, czy to chochliki, czy zniesiona w 1989 r.cenzura? Jeśli tak to wniosę skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Koniecznie.:)
A do PRÓBY zrozumienia ,jest potrzebne poznanie jednak historii .Bo zdjęć w internecie są tysiące.
Można zamieścić np.kilka ze spotkania Wielkiego Muffiego Jerozolimy z Hitlerem.O ustaszach i ich duchownych nawet szkoda mówić,bo brali udział w mordach osobiście.
Ale przecie jest znane działanie wnuka Aleksandra Fredry i brata gen.Szeptyckiego -patriotów polskich - arcb.Andrzeja Szeptyckiego obrządku greko -katolickiego .

Arcybiskup Andrzej Szeptycki zarządził modły dziękczynne we wszystkich cerkwiach archidiecezji w niedzielę 6 lipca 1941 r. za wyzwolenie Ukrainy i w intencji zwycięskiej hitlerowskiej armii. Sam takie nabożeństwo odprawił w katedrze św. Jura. Z kolei, gdy Niemcy zdobyli Kijów, wysłał gratulacje do Hitlera.

Błogosławił także osobiście we Lwowie powstaniu SS-Galizien.Zachowane są zdjęcia prawosławnych mszy polowych ,gdzie obok krzyża prawosławnego ,są faszystowskie swastyki.A w tym czasie owieczki żydowskie i polskie były mordowane na cały gwizdek.

Czyli wszyscy mieli coś za uszami ,jeżeli chodzi o Hitlera i nazizm.
Możnaby zaryzykować twierdzenie,że jedynie ateiści nie.No ale ...Stalin i Sowiety?

senior A.P.
20-11-2008, 13:20
Stwierdzenie ,ze "trzeba isc z wiatrem historii....." jest zawsze aktualne,tak samo jak widzenie "belki w oku".
Ponad to nie wszystkim wolno krytykowac,sa tez narody ktorych krytykowac nie wolno.

siekierka
20-11-2008, 13:38
Obawiam się,że wiatry ostatnio odczuwalne dają efekty nie tyle pod względem siły i prędkości, co intensywności nieznośnego zapachu.
Zupełnie jakbym siedział w Bawarskiej pijalni piwa.

senior A.P.
20-11-2008, 13:52
Macie szczescie,ze to jeszcze nie tornado.
Ja zas obawiam sie (tu gdzie zyje),ze nadciagajacy potezny huragan na cala Ameryke zatrzyma sie dopiero na Alasce !
Juz robie zapasy wody i swiec.
U Was w Polsce bawarskie pijalnie piwa wkrotce zamkna i napowrot beda bary mleczne, a w kosciolach znajda sie inne ulotki niz takie o jakich glosi temat.
Pozdrawiam i Zycze milego jesiennego spaceru,lepsze to niz zadreczanie sie zyciem internetowym !