PDA

View Full Version : Jarosław Marek Rymkiewicz nagrodzony - komentarze


Ludgarda
14-11-2008, 12:24
Komentarz do artykułu: Jarosław Marek Rymkiewicz nagrodzony (http://www.senior.pl/121,0,Jaroslaw-Marek-Rymkiewicz-nagrodzony,4920.html)
--------------------
Wspaniała sprawa taka Nagroda, tym bardziej jeśli przyznaje się ją takiemu pisarzowi jak Jarosław Marek Rymkiewicz. Tytuł eseistycznej książki... nie jest piękny, ale za to fabuła niezwykle interesująca dla miłośników historii Polski i dobrej literatury jednocześnie.Z pewnością będzie kolejną lekturą, po którą sięgnę...
Przy okazji warto przypomnieć sobie co nieco o tej Nagrodzie Literackiej...Przyznawana jest od roku 2002. Ufundowana została w celu upamiętnienia postaci i dzieła jej patrona, pisarza i działacza politycznego, Józefa Mackiewicza. Uroczystość nadania tej Nagrody odbywa się zawsze 11 listopada. Laureat otrzymuje złoty medal z portretem patrona Nagrody i jego literackim credo:" Jedynie prawda jest ciekawa".

nutaDo
14-11-2008, 13:53
Dobrze,że zwróciłaś uwagę na to wydarzenie.Czy mogłabyś podać tytuł tej książki i czy jest możliwe nabycie w księgarni czy bibliotece? Dziekuję

Ludgarda
15-11-2008, 15:22
proszę bardzo:) tytuł tej książki to "Wieszanie".
Można ją nabyć w księgarniach internetowych, między innymi w Empiku.pl, gdzie cena bez kosztów przesyłki wynosi 35,99zł, zaś w Merlin.pl 37zł.
Na tych portalach znajdziesz też wyczerpujące opisy tej książki. Powiem krótko: czyta się ją jak fascynujący dreszczowiec o aktualnych kwestiach narodowych i nieznanych epizodach insurekcji kościuszkowskiej.
Myślę,że możesz tę książkę znależć też w bibliotekach albowiem została wydana dużo wcześniej, gdyż w roku 2003 otrzymała inną nagrodę, Nike2003.:) pozdrawiam ciepło, powodzenia!

nutaDo
15-11-2008, 21:57
Byłoby dobrze,gdybyś nas informowała o ciekawych nowościach literackich.Oczywiście, jeżeli jest to możliwe.
Bardzo lubię tematykę historyczną.Może nie jestem zbyt "na fali", ale uwielbiam J.I.Kraszewskiego. Przyznaję ze wstydem, bo w szkole nie bardzo się historii uczyłam, że dzięki jego zbeletryzowanej historii Polski i przypisom historyków - polubiłam i poznałam nasze dzieje.
Pozdrawiam :)

Ludgarda
17-11-2008, 17:34
Byłoby dobrze,gdybyś nas informowała o ciekawych nowościach literackich.Oczywiście, jeżeli jest to możliwe.
Bardzo lubię tematykę historyczną.Może nie jestem zbyt "na fali", ale uwielbiam J.I.Kraszewskiego. Przyznaję ze wstydem, bo w szkole nie bardzo się historii uczyłam, że dzięki jego zbeletryzowanej historii Polski i przypisom historyków - polubiłam i poznałam nasze dzieje.
Pozdrawiam :)

Wspaniale, że w ten sposób poznałaś dzieje Polski, każdy sposób jest dobry:cool:
Naturalnie, w miarę możliwości będę informowała o nowościach literackich...z ochotą:) Pozdrawiam serdecznie!