PDA

View Full Version : Kto ogląda telewizyjne seriale? - komentarze

ciekawski
21-11-2008, 11:09
Komentarz do artykułu: Kto ogląda telewizyjne seriale? (http://www.senior.pl/147,0,Kto-oglada-telewizyjne-seriale,4972.html)
--------------------
A ja wogole nie ogladam seriali telewizyjnych.Nakladam sluchawki i slucham ulubionej muzyki albo rozwiazuje krzyzowki i to jest dla mnie najlepsza rozrywka.

cha_ga
22-11-2008, 16:50
Właśnie, ciekawe kto ?Ja czasem ogladam bo niestety nic innego telewizja nie jest w stanie mi zaoferowac, dobre filmy bywaja o godz. 22 lub później,/ nie wiem dla kogo taka pora?/ Ogladam więc, a właściwie gapie się w ekran, i ręce mi opadaja gdy słysze te idiotyczne teksty, a każda scene jestem w stanie przewidziec, w dodatku dzień w dzień to samo, ci sami aktorzy, ta sama sceneria, te same problemy.A najgorzej psuja mi humor wywiady z p. Łepkowską , zadowolona ze swoich arcydzieł, zachłystujaca sie sukcesem i wysoka ogladalnościa. Jest wprawdzie kilka wyjatków wsród seriali/ np. Londynczycy albo polska wersja Brzyduli/, ale generalnie ich poziom jest bardzo niski, "seriale dla debili" jak to kiedys okreslono. Czym można sie zachwycac ogladajac M jak Miłośc,
czy np. Nianie? Ani trescia, ani grą aktorska, ani pieknymi zdjęciami, ani wspaniała muzyka...niczym.

araad
22-11-2008, 18:54
Pytanie trochę zaskakujące wszak cieszą się ogromną popularnośćią czyli oddają prawdę o nas poprostu tacy jesteśmy i dlatego tak wgapiamy się w TV.Ponadto nie trzeba myśleć głowa nie boli wszystko zrozumiałe a ze możemy przewidzieć co się będzie działo za 30 odcinków to świadczy jacy jesteśmy genialni.A więc kto by nie chciał tak sobie poprawiać samopoczucie, wygoda jak cholera. Ja tam lubię filmy z serii "zabili go a on uciekł" jak patrzę na nasz sejm to nie wiem co jest głupsze, a jak fajnie takie filmy się ogląda sejm to małe miki / chociaż może jako komedia?/.Miłego oglądania.

lawenda
22-11-2008, 19:17
A ja myślę że z gustami nie powinno się polemizować. Są ludzie lubiący właśnie takie seriale i to ich sprawa, widocznie to lubią, inni wolą ogladać programy bardziej ambitne i to też ich sprawa.
Każdy człowiek ma prawo do tego aby robić i oglądać to co lubi. Zawsze jest pod ręką pilot.

Babcia Iwa
22-11-2008, 20:34
Oj Lawendko, ledwo ruszyłaś temat a tu taka nie stosowana opinia od cha_ga. Masz rację każdy ma prawo oglądać co mu się podoba i nie można od razu nazywać kogoś "debilem. Wydaje mi się że ta wypowiedź jest określeniem samym w sobie określającego. Oglądamy co mamy. Powtórzę powiedzenie może nie zbyt grzeczne ale dosadne : " jedni lubią ser szwajcarski, drudzy jak im nogi śmierdzą".Życie jest takie trudne, więc nie mam zamiaru dołować się jakimiś o głębokiej treści UTWORAMI.

jakempa
22-11-2008, 21:16
Ja muszę przyznać, że lubię oglądać nasze seriale, poniewaz one pokazują na ekranie nasze codzienne życie, wprawdzie w różnych barwach, w różnych środowiskach, ale właśnie taka Polska jest, i te pokazane problemy to jest życie które toczy się obok nas, może nie wszyscy onich wiedzą i wydaje im się. że to jest fikcja literacka, ale jak się rozejrzymy to właśnie tak jest. A że aktorska gra nie wszystkich jest profesjonalna? Może to jest zamierzona taka gra? ailu z nas codziennie gra , nie zawsze siebie? W pracy zakladamy maski, w towarzystwie, na którym nam zależy.poprostu w tych serialach ja odnajduję prozę życia codziennego,Uważam że jest czas na wszystko, na rzeczy filozoficzne, mądre, naukowe, a także na niby ;;glupie; seriale, w ktorych każdy widzi to co chce.Dlatego powinien być wybór, ale potępiać kogoś kto to ogląda?Czyzby bylo w Polsce 10 mln debili, którzy oglądali ''M jak miłość''?

Lila
22-11-2008, 21:23
Mimo wszystko najlepsze są seriale sejmowe ...:)
I groteska i burleska w jednym.
Nietrzeźwe girlaski ,podstarzałe adonisy i parcie na trybunę .

Babcia Iwa
22-11-2008, 21:39
C:\Documents and Settings\Iwona Nowak\Moje dokumenty\Moje obrazy\Tapety 2Próbuję coś wstawić.

Babcia Iwa
22-11-2008, 21:45
http://naszaklasaivpxprfz9

Babcia Iwa
22-11-2008, 21:47
PRZEPRASZAM coś kombinuję i nic mi nie wyszło. Chcę wstawić obrazek i nie potrafię.

jakempa
22-11-2008, 21:54
Iwonko, mnie tez nic nie wyszło, może pouczymy się kiedyś z Tereską..

Babcia Iwa
22-11-2008, 22:34
Dobrze by było. Sama to się nigdy nie nauczę. Mam śliczny obrazek z naszymi politykami pt Nasza klasa. Są w śmiesznych rajtuzkach jako maluchy. Chciałabym się podzielić tym zdjęciem, ale cóż siła wyższa. Moje nieudactwo.

Basia.
22-11-2008, 22:40
Dobrze by było. Sama to się nigdy nie nauczę. Mam śliczny obrazek z naszymi politykami pt Nasza klasa. Są w śmiesznych rajtuzkach jako maluchy. Chciałabym się podzielić tym zdjęciem, ale cóż siła wyższa. Moje nieudactwo.
wstawiam linka do programu. z którego wkleisz fotki bez problemów: http://imageshack.us/

Jadzia P.
22-11-2008, 22:47
Ja też mam linka do tego programu ale on jest po angielsku a już od szkoły upłynęło du.......żo lat i nie wszystko umię odczytać....

Basia.
22-11-2008, 22:54
mam nadzieję, że nie wywalą nas od razu do kosza :) w pierwzej kolejności trzeba nacisnąć "przeglądaj" wybrać obrazek zapisany na dysku, nacisnąć przycisk "host ist" i kiedy obrazek albo fotka się załaduje skopiować z Hotlink for forums (1) i wkleić do postu. :D :D

Nika
23-11-2008, 09:13
Lubię weekendowe spotkania z serialem "Złotopolscy".Duzo dobrego humoru.

cha_ga
23-11-2008, 17:53
A ja po prostu chciałabym mieć możliwość wyboru: serial czy dobry film. Niestety nie mam, w porze największej ogladalności królują seriale, czy sie to komuś podoba czy nie zmusza sie mnie do ogladanie tego badziewia, i nie wierzę w to, ze 10mln. ludzi w Polsce jest tym zachwyconych. Przykro mi.

Dzidka
23-11-2008, 19:14
Iwonko, a może ten hosting będzie łatwiejszy. Ja wysyłam obrazki tylko z tego.
http://pl.tinypic.com/

Powodzenia!

tadeusz50
23-11-2008, 19:25
Jeszcze taki się nie urodził coby wszystkim dogodził. Reszty nie ma sensu pisać.

Babcia Iwa
23-11-2008, 20:06
http://img2.vpx.pl/up/20081123/d119bm6.jpg (http://www.vpx.pl/foto,d119bm61.html) Wreszcie umiem hura! Dzięki Alsko.Dziękuję.

Alsko
23-11-2008, 20:12
Iwo, nie myl mnie z Alisią, bo może mi to nie wyjść na zdrowie :confused: :D

martunia
23-11-2008, 20:15
No to Ci się trafiło.
HIhihi.

Babcia Iwa
23-11-2008, 20:21
Alsko, Alsko - przepraszam, skleroza. Nie chciałam takiego zrobić "byka". Ta powtórka imienia to nie pomyłka, to dla zapamiętania.

Alsko
23-11-2008, 20:23
Hihihihihihihi

rednex
24-11-2008, 17:16
Mnie ostatnio wciągnął serial "Californication" jestem chyba od niego uzależniony, zresztą nie tylko ja :)
Właśnie dzisiaj ściągnąłem sobie najnowszy 9 odcinek drugiego sezonu. Bardzo fajny serial, Duchovny pokazał talent komediowy.

kufa86
29-11-2008, 04:25
W ludziach siedzi chęć życia cudzym życiem, podglądactwo, plotkarstwo.
Seriale dają takie poczucie, Wielki Brat też.

Ludgarda
29-11-2008, 11:45
Ja w zasadzie nie oglądam seriali, nudzą mnie, tym bardziej jeśli stają się tasiemcowe:(( wyjątek robię dla " Na dobre i na złe" w niedzielę, a także dla " Londyńczyków" w każdy czwartek o 21h15 na TVP1,w którym toczy się życie naszych rodaków na wyspach brytyjskich:)

babciaela
29-11-2008, 12:08
Odkąd jestem w SENIORKU-nie oglądam....Tu mi dobrze!

largetto
30-11-2008, 12:09
Nie oglądam żadnych !!!!!

babciela
30-11-2008, 13:31
Ja ogladam Dr House'a-jest niezły-tylko nie moge jak robia straszne byki merytoryczne-natomiast sam doktor ma dobre podejscie do wszystkiego i to mi odpowiada.Zaczal sie wyjatkowo dobry i dobrze obsadzony aktorsko Sprawa czy czas honoru- nie pamietam-niestety czasy 2-giej wojny i konspiracja ,wiec dla ludzi o mocnych nerwach-ale generalnie dobry.Innych nie ogladam , bo szkoda czasu...

Malgorzata 50
30-11-2008, 14:56
Oglądacze seriali ratunku!!!!! umknął mi 12 sty-odcinek CZASU HONORU co tam było????

jip
30-11-2008, 15:07
Nie poratuję Cię, ja tylko Wilkowyje, lubię mamrota;) (to tak dla wiadomosci niektórych) ale nie z tego wątku.

Malgorzata 50
30-11-2008, 15:21
Mamrot to inna bajka..też lubię

Pani Slowikowa
30-11-2008, 15:24
Oglądacze seriali ratunku!!!!! umknął mi 12 sty-odcinek CZASU HONORU co tam było????

Ten "Czas Honoru" to jakby przedluzenie filmu "Katyn" ci sami aktorzy, te same atmosfery etc.. Ale jest super!!
Widzialam tylko urywki na youtubie.. :-) niestety

Lila
30-11-2008, 16:36

Małgoś ,podły małżonek Ostaszewskiej zarzuca sieć dodatkowo,mając nadzieję na siostrę w Oświęcimiu.Na mój nos ,ona już w niebie...
Ucieczka z getta się powiodła ,ale tylko Lenie .
Ucieczka z Pawiaka - nie .To rola życia Jana Wieczorkowskiego ,moim zdaniem .
Bronek w niebezpieczeństwie.Gestapo ma jego fotografię .
Dyrektor teatru ,przez niego zabity ,nie żyje w dalszym ciągu.

basia73
30-11-2008, 20:36
Od kiedy mam komputer to nawet jak leci serial w telewizji to i tak nie rozumiem o co chodzi bo siedzę z nosem w komputerze i próbuję coś zrobić (chociaż mi nic nie wychodzi) ale generalnie wolę kryminały (Agatha Christie) uwielbiam czytać jej książki i filmy.

Malgorzata 50
30-11-2008, 21:10
Dzięki Lila Asiu to nie jest przedłużenie Katynia ale jest moim zdaniem to dobry serial -jeden z nielicznych jakie oglądam.Chociaż to są raczej "wariacje na temat" niż prawda a czasem prawdopodobieństwo historyczne-ale i tak jest b.dobry

senior A.P.
17-12-2008, 13:21
Seriale ksztalca spoleczenstwa i narody tyle,ze tak po cichu i niewinnie.

60lotos
19-12-2008, 21:43
Wiele lat temu gdy pracowałam miałam dużo obowiązków, mało czasu dla siebie ,nie oglądałam seriali.
Wówczas wolałam pójść do teatru i na żywo zobaczyć plejadę polskich,wspaniałych aktorów. Teraz,gdy
jestem na emeryturze nie zawsze mam z kim pójść do teatru ponieważ bilety są drogie i nie na kieszeń każdego emeryta.Oglądam seriale,oczywiście nie wszystkie,ale obowiązkowo KLAN.Dlaczego ten serial?
Bo grają w nim WSPANIALI AKTORZY!!!
Dla mnie to wielka uczta duchowa gdy widzę i słyszę Panie: Agnieszkę KOTULANKĘ, Barbarę BURSZTYNOWICZ,Joannę ŻÓŁKOWSKĄ, Laurę ŁĄCZ ostatnio bardzo brakuje mi Pauliny HOLTZ oraz Panów:Andrzeja STRZELECKIEGO, Tomasza STOCKINGERA, Andrzeja GRABARCZYKA (bo jest aktorsko
coraz lepszy) oraz Jacka BORKOWSKIEGO (wszechstronnie utalentowanego).
Mam pytanie do KOLEŻANEK i KOLEGÓW KLUBOWICZÓW, w którym teatrze, na której scenie , jaki inny
serial pozwoli nam-przeciętnym śmiertelnikom oglądać tylu wspaniałych aktorów?
Oczywiście,treść jest ważna i sztuki ,filmu i serialu,ale jeśli rolę powierza się np.MROCZKOM czy MUCHOM to wybaczcie,ale to nie dla mnie!!! Życzę ZDROWYCH i RADOSNYCH ŚWIĄT i wcale nie muszą być w rodzinie,bo jak głosi stare przysłowie z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu (i to nie zawsze).

ula49
13-01-2009, 21:25
A ja lubię seriale ,pan Józef i komendant Gabriel bawią mnie do łez,,oglądam polskie seriale i to nie wszystkie bo nie da rady,przy serialach odpoczywam....

Jadzia_G
31-01-2009, 12:30
dziwne - większa część ludzi twierdzi że absolutnie nie ogląda seriali ale jak by zacząć dyskusje to wszystko wiedzą na ten temat. Nie wiem co w tym złego że oglądam seriale- przecież są to sprawy wzięte prosto z życia i o życiu mówiące.

Mar-Basia
31-01-2009, 12:40
dziwne - większa część ludzi twierdzi że absolutnie nie ogląda seriali ale jak by zacząć dyskusje to wszystko wiedzą na ten temat. Nie wiem co w tym złego że oglądam seriale- przecież są to sprawy wzięte prosto z życia i o życiu mówiące.

Hiii, wiele ludzi usiluje pozowac na intelektualistow i snobow, twierdzac, ze "bron Boze nie ogladaja seriali". Od czasu do czasu ogladam seriale i uwazam, ze sa bardzo fajnym oderwaniem od rzeczywistosci i pomagaja w zmianie tzw "horyzontow. Masz racje!

aannaa235
31-01-2009, 12:49
Pewnie, że oglądam jak tylko czas mi pozwala. Co robić z w małym mieście szczególnie zimą? ile można czytać, rozwiązywać krzyżówki.

tadeusz50
31-01-2009, 13:25
Jak już pisałem. Telewizor włączam zaraz po obudzeniu i idąc spać nastawiam tak by się wyłączył. W tym czasie oglądam też seriale często robiąc inną czynność w domu. Coś z wnuczką, internet, porządki, itd. Może niezbyt wczuwam się w rolę aktorów i postaci przez nich granych. Sens i akcję znam kilku z seriali.

granny
31-01-2009, 13:29
Kochani, ja też oglądam, zaczynam o 16 i kończę o 19,00 w międzyczasie zaliczam program muzyczny "Jaka to melodia". Bardzo lubię w Hallmarku pannę Marple wg. Agathy Christie. W Hallmarku leciało kilka dobrych seriali, Dr, Kingdom, Morderstwa w Midsummer. Gdybym chciała wszystkie obejrzec nie starczyłoby dnia. Dlaczego oglądam, bo są bardziej zbliżone do życia, niż filmy w TV, z lat 70 - 80 tych.
Klan oglądam też, wiele dobrych opinii czytałam na temat Klanu, ale tak prawdę powiedziawszy nie ma w nim nic oryginalnego, temat jest w jakimś sensie skopiowany z amerykańskiego tasiemca The Bold and the Beautiful, nasze polskie realia, ale treści podobne. On kocha ja, ona kocha innego, nic nowego pod słońcem. Powiedziała 60Lotos, że tylu dobrych aktorów polskich gra w tym serialu, gra i szkoda, że zaangażowano ich do takiego arcydzieła.
Lubię Rancho i jak tylko mogę to staram się oglądnąc, nie jestem na bieżąco, oglądam od czasu do czasu.
Odkąd mam kompa, seriale oglądam rzadko, wolę bezpośredni, choc wirtualny kontakt z innymi ludżmi.
Pozdrawiam oglądaczy.

basia73
31-01-2009, 14:21
Granny, zazdroszczę Ci Hallmarku, mam pełen pakiet w kablówce za który słono płacę i mimo to zabrali nam Hallmark. Nie lubię polskich seriali, ciągną się w nieskończoność.

Jaga_13
31-01-2009, 15:03
"Ranczo" lubię a Królikowski to jest to .Pozostałych nie oglądam,ale kiedyś bez "M jak miłość" to bylł dla mnie wieczór stracony.Minęło mi.Uważam,że każdy we wlasnym telewizorze ma prawo oglądać to co mu pasuje.I tak trzymać.Pozdrawiam.

helena62
31-01-2009, 15:29
Witam, a ja ogladam i bede ogladac kiedy tylko bede miala ochote, nie widze w tym nic zlego. Szzegolnie lubie polskie seriale bo opisywana tam jest nasza polska rzeczywistosc, oczywiscie w miare swojego czasu, pozdrawiam

Babcia Iwa
31-01-2009, 16:32
Oglądam również polskie seriale, ale nie wszystkie mi się podobają. Oglądam codziennie / jest to rytuał/na Polsacie o 18,00 Pierwsza miłość, w TVN o 20,00 Na Wspólnej no i przyznam się , że oglądam jeszcze od iluś tam lat na TV1 o 16,06 Modę na Sukces. Patrzę na bogaczy którzy mają gorsze życie niż ja. Ile tam jest łajdactwa, kłamstw i nieszczęść, a ja się cieszę że to tylko film i że mnie tam nie ma. A ogólnie to najdłużej oglądam TVN24 - to jest super kabaret. Oglądając dziwię się ludzkiej naiwności i głupoty oraz ogólnego przyzwolenia na robienie z nas polaków idiotów.