PDA

View Full Version : Amnesty International przeciwko karze śmierci - komentarze

Ludgarda
25-11-2008, 12:29
Komentarz do artykułu: Amnesty International przeciwko karze śmierci (http://www.senior.pl/147,0,Amnesty-International-przeciwko-karze-smierci,4992.html)
--------------------
Po przeczytaniu tego artykułu nasunęły mi się następujące refleksje. Rozumiem walkę o zniesienie kary śmierci, mam jednak zastrzeżenia w przypadku morderców bez skrupułów, okrutnych, ohydnych!
W związku z tym problematycznym tematem, przypomniałam sobie właśnie treść książki " Pieśń kata" Mailera Normana Kingsleya.Przedstawia ona autentyczną historię mordercy, którego proces odbił się szerokim echem w całym USA. Gary Glimore był przestępcą o zaburzonym systemie wartości,ze swoich 36 lat życia ,18 spędził w więzieniu. Skazany na śmierć, przemyślawszy swoje czyny domagał się wykonania kary śmierci.Chciał tego wbrew wymiarowi sprawiedliwości i kampanii mass mediów...
A co z aborcją, czyli uśmiercaniem nienarodzonych...dlaczego obrońcy życia nie domagają się ochrony niewinnych?!

waclaw46
29-12-2008, 17:00
To że nie wykonuje się kary śmierci podyktowane jest przeprowadzonymi badaniami że przestępcy są mniej agresywni jeżeli niema kary śmierci nie mówiąc o pomyłkach sądu

tadeusz50
29-12-2008, 18:41
W wypadku okrutnych zbrodni udowodnionych w 100% jestem za karą śmierci.

senior A.P.
30-12-2008, 12:17
Smierc za smierc w przypadkach dowodowych !

Lila
30-12-2008, 12:19
Smierc za smierc w przypadkach dowodowych !
Ale rzeczywistość jest taka,że masz to w swojej Ameryce.
W Europie nie ma kary śmierci i nie będzie.

senior A.P.
30-12-2008, 14:02
Skad ta pewnosc,ze nie bedzie ?
Swiat zmierza w tym kierunku,ze kara smierci powinna byc zastosowana w przypadkach bestialskich mordow na drugim czlowieku.
Prosze pamietac,ze kara smierci odstrasza ludzi ,ktorzy sa jeszcze na drodze normalnego rozumowania.Inna sprawa z psychopatami,tych nalezy umieszczac w domach bez klamek.

Alsko
31-12-2008, 10:18
Kara śmierci? Odstrasza?
Raczej nieuchronność kary (nie wysokość). Nieuchronność i pewność, że będzie szybko wymierzona.

Mar-Basia
31-12-2008, 10:59
21795

www.amnestyusa.org (http://www.amnestyusa.org)

zosia446
31-12-2008, 22:06
Zdecydowanie jestem przeciw,ale tez nie za luksusowymi warunkami w wiezieniach na koszt podatnika.
Kamieniolomy.