PDA

View Full Version : Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX


Strony : [1] 2

jolita
28-11-2008, 15:18
Zapraszam do kolejnego "tomiska" rozważań nad przez prasę awizowanych marnościami świata tego... Użytkownikom wątku życzę wielu powodów do radości i satysfakcji wynikających z zaczerpniętych w prasie wiadomości...("Uśmiechnij się - jutro będzie lepiej...")20391

Basia.
28-11-2008, 16:52
Władze PO chcą wyjaśnień od Janusza Palikota w związku z jego wypowiedzią, że prezydent Lech Kaczyński, zwracając się do szefa BOR gen. brygady Mariana Janickiego, miał powiedzieć "won gnoju".




Przegiął czy nie przegiął? ;) Zgaduję ..... prawdę powiedział. Wygodnie mieć takiego Palikota w partii. ;)
http://wiadomosci.onet.pl/1871070,11,item.html

jip
28-11-2008, 16:59
Nie wiem, chyba powiedzą, że przegiął, było by za ostro. Ale znowu jak w przedszkolu w piaskownicy jedni grabkami drudzy łopatką wstyd mnie przed samym sobą, za tych polityków. Ale czy czasem prawdy nie powiedział to głowy bym nie dał, chociaż przecież prezydent na salonach chowany.

jolita
28-11-2008, 17:09
jestem przekonana, że:
1. ustalą, że pan P zmyślił
2, pan P mówił prawdę...

jip
28-11-2008, 17:14
Ale znowu będzie śmiesznie.:confused:

jolita
28-11-2008, 17:19
u mnie to nazywa się "śmiechem przez łzy"...

Basia.
28-11-2008, 17:38
Sekretarz generalny NATO też został wywieziony przez gruzińskiego prezydenta w niebezpieczny rejon - przyznają nieoficjalnie dyplomaci Sojuszu.


Fajny jet prezydent Gruzji. ;) Dostarcza gościom mocnych wrażeń. ;)
http://wiadomosci.onet.pl/1871151,12,item.html

Kazik
28-11-2008, 17:39
Nie wiem, chyba powiedzą, że przegiął, było by za ostro. Ale znowu jak w przedszkolu w piaskownicy jedni grabkami drudzy łopatką wstyd mnie przed samym sobą, za tych polityków. Ale czy czasem prawdy nie powiedział to głowy bym nie dał, chociaż przecież prezydent na salonach chowany.
"Wiarygodny" Palikot powiedział to co usłyszał od polityków PO. [podobno] Bo ponoć "oni" słyszeli. Ci jednak zaprzeczają. Przecież mówi, że tylko słyszał od innych. Widzisz jak go zaczyna traktować własne środowisko. Sami zainteresowani zaprzeczają. PO zaczyna mieć bałwana dosyć. A jaki był tolerowany dotychczas-bo był użyteczny. Jego chamstwo jednak odczytywałem jako przyzwolenie PO. A Ty jednak "coś tam wierzysz". Dlatego zastanawiałem się czy pod przykrywką seniora pisuje tu małolat. Czasem nie dawaj głowy- to z Twojego postu.

jip
28-11-2008, 17:55
Kazik tu nie chodzi tylko o Palikota ale o wszystkich polityków, sami się ośmieszają swoim zachowaniem czy to w sejmie czy na konferencjach prasowych tym jazgotem jak nie z jednej tak z drugiej strony, bo oni to to my tamto, a prezydent w tym wcale nie jest gorszy. Mówisz "Ci jednak zaprzeczają" a co maja robić wywoływać kolejna wojnę na górze. Nie wiem jak tam było, nie byłem przy tym i dlatego napisałem, że wcale głowy bym nie dał, że Palikot skłamał.

Kazik
28-11-2008, 18:18
Nie zauważasz, że on się powołuje "od kogoś słyszałem"- kto podobno słyszał. To tak mimochodem napisałem. To co poniżej to do innych piszę.

Teraz Tusk tłumaczy w TV3 odwołanie szefa BOR. Ale by wylewał krokodyle łzy gdyby Prezydent zginął. W kraju też można [przykład -księżna Diana] Żałoba tygodniowa by była-a później przyspieszone wybory prezydenckie. Ładne spekulacje?

jolita
28-11-2008, 18:32
gdy ( w oryginale!) słyszało się cytaty: "sp.... dziadu", "ta małpa..." - łatwo uwierzyć w kolejne...

jip
28-11-2008, 19:25
Nie zauważasz, że on się powołuje "od kogoś słyszałem"- kto podobno słyszał. To tak mimochodem napisałem. To co poniżej to do innych piszę.

Teraz Tusk tłumaczy w TV3 odwołanie szefa BOR. Ale by wylewał krokodyle łzy gdyby Prezydent zginął. W kraju też można [przykład -księżna Diana] Żałoba tygodniowa by była-a później przyspieszone wybory prezydenckie. Ładne spekulacje?
Ty nadal uważasz i nikt Cię nie przekona, że zachowanie prezydenta w Gruzji było najlżej powiedziawszy głupie i dał się Gruzinowi zrobić... podobną wycieczkę już parę lat temu Saakaszwili zafundował szefowi NATO. to taka nowa oferta turystyczna: "wycieczka w rejon walk w towarzystwie prezydenta Gruzji." Z tym, że tamten stracił zaufanie do Gruzina.

maja59
28-11-2008, 20:03
gdy ( w oryginale!) słyszało się cytaty: "sp.... dziadu", "ta małpa..." - łatwo uwierzyć w kolejne...
Jolitko, jestem przekonana, że Palikot powiedział dokładnie to co słyszał. "Spieprzejdziadu" kolejny raz się zapomniał. Jeszce dwa lata, jeszcze dwa lata, powtarzam sobie, żeby się podtrzymać na duchu, to ja ta małpa w czerwonym, albo w jakimś innym. Ale doczekaliśmy prezydęta - proszę nie poprawiać, znam ortografię.

jip
28-11-2008, 20:26
Może dlatego, że wychowałem się na podwórku, chciałem to powiedzieć delikatniej ale myślę jeszcze mniej delikatnie jak Ty Maju.

maja59
28-11-2008, 20:33
Może dlatego, że wychowałem się na podwórku, chciałem to powiedzieć delikatniej ale myślę jeszcze mniej delikatnie jak Ty Maju.
Ja też wychowałam się na podwórku jak większość dzieci pracujących matek, kochałam moje podwórko, a przyjaciół mam do dzisiaj. Nie wyrażę się gorzej bo Mamusia przewróciłaby się w grobie, ale co sobie myslę to myślę. Jacek i Placek juz dawno przegięli pałę i powinni odejść, nie mają klasy, żeby to widzieć, może braki wychowawcze pominietego podwórka wychodzą, kto wie. Ale ile w nich pogardy dla nas, gdyby nie było to prostackie i śmieszne to może trzeba by było dać po buzi?

jip
28-11-2008, 20:40
No to mamy przerąbane, ale nie zamierzam nie mówić tego co myślę. I nie zamierzam na głupotę przymykać oczu.

maja59
28-11-2008, 20:44
No to mamy przerąbane, ale nie zamierzam nie mówić tego co myślę. I nie zamierzam na głupotę przymykać oczu.
To jest nas dwoje, kto jeszcze chętny do niegrzecznych staruszków?

jolita
28-11-2008, 20:45
Mnie tym bardziej przykro, że nie wychowałam się (w każdym razie w I fazie "rozwoju") na podwórku i teraz martwię się czy aby nie jestem tak samo widziana...Ale: śmiech - śmiechem, żart - żartem, ale jak my wyglądamy?

jip
28-11-2008, 20:48
Mnie tym bardziej przykro, że nie wychowałam się (w każdym razie w I fazie "rozwoju") na podwórku i teraz martwię się czy aby nie jestem tak samo widziana...Ale: śmiech - śmiechem, żart - żartem, ale jak my wyglądamy?
Jeszcze nic straconego u mnie jest podwórko, możemy przeszkolić, ale nie wszyscy salonowi mają nosy wyżej oczu.

Alsko
28-11-2008, 20:52
Hihihiihi! Niegrzeczni staruszkowie to jest to!
Ale i tak jedni są niegrzeczni tak, drudzy - inaczej. I to już pierwsze słowo do draki ;) między staruszkami :D

jolita
28-11-2008, 20:54
długość nosa ma (ponoć) znaczenie w innej dziedzinie, a jak widać - gorszy problem stanowi wzrost...

jip
28-11-2008, 20:54
Hihihiihi! Niegrzeczni staruszkowie to jest to!
Ale i tak jedni są niegrzeczni tak, drudzy - inaczej. I już pierwsze słowo do draki ;)
Ale beret ja mam dostałem czerwony z antenką, bardzo mi się podoba.

Lila
28-11-2008, 21:54
No to mamy przerąbane, ale nie zamierzam nie mówić tego co myślę. I nie zamierzam na głupotę przymykać oczu.

Mów koniecznie .Czekamy na twoje przemyślenia z niecierpliwością ..
Dla mnie jesteś guru .A w zasadzie ....gura .:D

Lila
28-11-2008, 22:09
19-tu polityków i dziennikarzy pozywa Jan Kobylański..

http://polskatimes.pl/depesze/63811,kobylanski-pozywa-dziennikarzy-i-politykow,id,t.html

Tetryczenie narodu postępuje .

Jadzia P.
28-11-2008, 22:22
Ja też wychowałam się na .......podwórku ....:confused:
Ale było super....aż mi żal, że teraz nie ma takich podwórek ;)
Mój wnuczek z pewnością znalazłby tam dużo kumpli....a tak ,ja muszę " robić " za kumpla...;)

araad
28-11-2008, 22:41
Uprzejmie proszę o przyjęcie i mnie do towarzystwa podwórkowego.Co prawda nie wychowałem się na podwórku ale jak widzę jak się zachowują ludzie wychowani poza podwórkiem to się wstydzę, i tez chce do normalnych na podwórko.

araad
28-11-2008, 22:45
Mozę ktoś uświadomi naszego Pana J.K. ze prezydentem Pakistanu jest mężczyzna nie kobieta.Zwracam się z tym apelem oczywiscie do miłośników J.K. mnie to rybka co mówi ale trochę wstyd jednak.

POLA
28-11-2008, 23:09
...Tusk... Ale by wylewał krokodyle łzy gdyby Prezydent zginął. W kraju też... Żałoba tygodniowa by była-a później przyspieszone wybory prezydenckie. Ładne spekulacje?
1. Krokodyle łzy? Eee tam, faceci na ogół nie wylewają...raczej wlewają;)
2. No, taka rzadka uroczystość wymaga tygodniowej wstrzemięźliwości od uciech wszelakich.
3. Wybory prezydenckie rzecz naturalna po abdykacji:D ...przymusowej niejako i na własne życzenie.
4. ładna spekulacja, Kazik, ładna, dobrze jest czasem pomarzyć:)

Lila
28-11-2008, 23:27
Mozę ktoś uświadomi naszego Pana J.K. ze prezydentem Pakistanu jest mężczyzna nie kobieta.Zwracam się z tym apelem oczywiscie do miłośników J.K. mnie to rybka co mówi ale trochę wstyd jednak.

Możę ja ? Skoro uznałe(a)ś na tym forum orędzie zamieścić ?
Zadzieram kiece i lece ...


ps.Pola ,ach czemu Ty tylko nocą tu przychodzisz ,gdy ja padam na nos ?
Jak już marzymy....nie mów ,że oddałabyś głos na Donalda ,jako prezydenta ?
Ja nie oddam na nikogo .Co się będę później denerwować.

jolita
28-11-2008, 23:37
Ja nie oddam na nikogo .Co się będę później denerwować.
Liluś - proszę: to zamknij oczy i skreśl cokolwiek, ale przed tym zagnij "K"

Lila
28-11-2008, 23:42
Liluś - proszę: to zamknij oczy i skreśl cokolwiek, ale przed tym zagnij "K"

A jak Kwaśniewski będzie ,to co ?Nie chce ale musze .

POLA
28-11-2008, 23:42
ps.Pola ,....nie mów ,że oddałabyś głos na Donalda ,jako prezydenta ?
Ja nie oddam na nikogo .Co się będę później denerwować.
Jeśli na kartce zostanie LK i DT, to na kaczora... ale Donalda:D , mam jednak nadzieję, że będą też inni. Jeszcze 2 lata, chyba że się LK nierozważnie znów wybierze na wojenkę jaką w towarzystwie długiego Gruzina.

"Odkopano" pogrzebanego:

Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk w książce "SB a Lech Wałęsa" kilka razy napisali, że funkcjonariusz SB, kpt. Edward Graczyk, który miał zwerbować i złamać młodego Wałęsę nie żyje. Dlatego nie mogli skonfrontować pisanych przez niego materiałów z jego relacją. To nieprawda.
Facet żyje, jutro więcej w GW.

jolita
28-11-2008, 23:49
A jak Kwaśniewski będzie ,to co ?Nie chce ale musze .
Kwaśniewski sobie źle konstytucję zmajstrował, a tam tylko Kurski Ci może się trafić....

POLA
28-11-2008, 23:51
Sobotnia Rzepa też napisze o sprawie "odkopanego".

Nie najlepiej to świadczy o historycznych "archeologach i pozwala powątpiewać w ich rzetelność. Poczekamy, zobaczymy.

Kazik
28-11-2008, 23:55
Jolitko, jestem przekonana, że Palikot powiedział dokładnie to co słyszał. "Spieprzejdziadu" kolejny raz się zapomniał. Jeszce dwa lata, jeszcze dwa lata, powtarzam sobie, żeby się podtrzymać na duchu, to ja ta małpa w czerwonym, albo w jakimś innym. Ale doczekaliśmy prezydęta - proszę nie poprawiać, znam ortografię.
Tyle że on słyszał z drugiej ręki-czyli wśrod "Peło"- a jakoś nikt to nie potwierdza, że słyszał to NA WŁASNE USZY i opowiedział Palikotowi. Mało że nie potwierdzają, to jeszcze biedaka straszą "wyciąganiem wniosków" za opowiadanie tego, co żaden z nich nie powiedział. Czy teraz wszystko jasne? Bo ręce opadają.
Towarzysze z PO zaprzeczają. Twierdzą że z sufitu wziął. Ale maja59 wierzy nie im tylko Palikotowi. Bo gdyby L.K. zaprzeczał a nie koledzy Palikota- to jeszcze byś pewnie miała wątpliwości-kłamie Palikot czy L.K. Ło Boże-wzdychnął ateista.

Myślisz że ten Rząd się utrzyma 2 lata? Maju-podobno jesteś dr nauk zootechnicznych [z profilu czytam] To dlaczego piszesz prezydęta? Patrz cytat swojego postu. To że z małej litery to jedno. Ale jeszcze drugi błąd. Oj "dęto" czasami czytać niektórych.

Kazik
29-11-2008, 00:17
1. Krokodyle łzy? Eee tam, faceci na ogół nie wylewają...raczej wlewają;)
2. No, taka rzadka uroczystość wymaga tygodniowej wstrzemięźliwości od uciech wszelakich.
3. Wybory prezydenckie rzecz naturalna po abdykacji:D ...przymusowej niejako i na własne życzenie.
4. ładna spekulacja, Kazik, ładna, dobrze jest czasem pomarzyć:)
Krokodyle łzy by lał tylko gdyby była telewizja. Podobno wystarczy kamforę posmarować pod oczami. Sok z cebuli też chyba dobry. A potem by otworzył w domu szampana. A marzenia to nie moje. A jak ten "namaszczony" na premierostwo by to obchodził? Tusk już myśli o następcy, prawie Prezydent. Prawie nie znaczy ŻYWIEC. Lubię tę reklamę.

Basia.
29-11-2008, 00:23
Stany Zjednoczone planują pozbawić Michaela Saakaszwilego stanowiska prezydenta Gruzji – oświadczył Dimitrij Rogozin, przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy NATO w wywiadzie dla kanału "Wiesti".



Ciekawe to bardzo :rolleyes: to może i u nas coś planują. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1871111,12,item.html

siostrasisters
29-11-2008, 00:24
"Wiarygodny" Palikot powiedział to co usłyszał od polityków PO. [podobno] Bo ponoć "oni" słyszeli. Ci jednak zaprzeczają. Przecież mówi, że tylko słyszał od innych. Widzisz jak go zaczyna traktować własne środowisko. Sami zainteresowani zaprzeczają. PO zaczyna mieć bałwana dosyć. A jaki był tolerowany dotychczas-bo był użyteczny. Jego chamstwo jednak odczytywałem jako przyzwolenie PO. A Ty jednak "coś tam wierzysz". Dlatego zastanawiałem się czy pod przykrywką seniora pisuje tu małolat. Czasem nie dawaj głowy- to z Twojego postu.
czy sądzisz,że tylko małolat tak myśli?Senior nie może mieć takiego samego zdania jak małolat?Sadzę,że się bardzo mylisz,

siostrasisters
29-11-2008, 00:31
przecież Maja napisała,że zna ortografię,wniosek z tego,że błąd był zamierzony.Czytajcie dokładnie to co jest napisane a nie to co chcecie żeby było napisane.

jolita
29-11-2008, 00:35
. Ale doczekaliśmy prezydęta - proszę nie poprawiać, znam ortografię.

Chyba w ocenie znajomości pisowni przez Maję zapędziłeś się... Poczytaj raz jeszcze bardziej uważnie, a tak w ogóle to kiedyś przyjęliśmy zasadę nie kontrolowania swojej - wzajemnie pisowni...

Kazik
29-11-2008, 01:15
przecież Maja napisała,że zna ortografię,wniosek z tego,że błąd był zamierzony.Czytajcie dokładnie to co jest napisane a nie to co chcecie żeby było napisane.
Co racja , to racja. Fakt-to prezydęta tak mi po wcześniej poczytanym tekście utkwiło, że czym prędzej zacząłem odpisywać nie zwracając uwagi na końcówkę. Zupełnie nie zauważyłem ostatnie słowa. Pośliznąłem się. Będę uważniejszy.

senior A.P.
29-11-2008, 08:36
Osadzimy wszystkich bez wyjatku po Tuska i Kaczynskiego -zdecydowala lewica,ktora wroci w nowych szatach.

Co na to zwolenicy innych partii na tym forum ?

Barbaro !
Nie obawiaj sie o prezydenta Gruzji ,Prezydent Polski jest bardziej zagrozony !

Kazik i inni nie piszcie na temat bledow ort. i innych w pisowni polskiej - to stary sposob kpiny z nas,ktorzy dawno temu uczyli sie jezyka a dzisiaj dopadla ich juz starosc,czynia go ci,ktorzy przyjechali do Polskich uczyc sie jezyka Polakow.
Wazna jest tresc a nie pismo jak w recepcie lekarskiej.

siekierka
29-11-2008, 11:29
Stany Zjednoczone planują pozbawić Michaela Saakaszwilego stanowiska prezydenta Gruzji – oświadczył Dimitrij Rogozin, przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy NATO w wywiadzie dla kanału "Wiesti".

Ciekawe to bardzo :rolleyes: to może i u nas coś planują. :confused:


Zwróć Basiu uwagę, że te niby Amerykańskie plany istnieją tylko w oświadczeniu przedstawiciela Federacji Rosyjskiej, której USA nie podlegają

POLA
29-11-2008, 11:41
Co racja , to racja. Fakt-to prezydęta tak mi po wcześniej poczytanym tekście utkwiło, że czym prędzej zacząłem odpisywać nie zwracając uwagi na końcówkę. Zupełnie nie zauważyłem ostatnie słowa. Pośliznąłem się. Będę uważniejszy.
Brakuje w Twojej wypowiedzi jednego słowa: przepraszam, skierowanego do Majki, że o nas nie wspomnę, bo też się należy za wprowadzanie w błąd forowiczów i sianie nieprawdy:D

Wiesz, jak się zachowałeś? Jak typowy pisiak: jak już nie ma innych argumentów, to trzeba przyłożyć z innej beczki. No i masz, kulą w płot!

A dla wyjaśnienia dodam niewtajemniczonym, krótko żyjącym oraz tym, którzy brzydzili się braniem do ręki Urbanowego "Nie", że właśnie w tym tygodniku, za rządów prezydenckich Lecha Wałęsy, była taka przezabawna rubryka: Pan prezydęt powiedział, rozkoszna wielce, wychwytująca wszelkie głupoty LW, którą to rubrykę czytałam z wielką lubością .

POLA
29-11-2008, 11:48
Krokodyle łzy by lał tylko gdyby była telewizja. .
Będzie, masz to jak w banku!
A Schetyną się nie kłopocz, Ty mnie zapytaj, jak ja to będę obchodzić:D :D

siekierka
29-11-2008, 11:49
30 stycznia przyszłego roku ruszy proces dziewiętnastu polityków i dziennikarzy oskarżonych o pomówienia wobec Jana Kobylańskiego, prezesa Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ). Wśród oskarżonych znaleźli się m.in. redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, redaktor naczelny tygodnika "Polityka" Jerzy Baczyński, wiceminister spraw zagranicznych Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w Urugwaju Jarosław Gugała, były redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita" Grzegorz Gauden, a także dziennikarze: Mikołaj Lizut i Jerzy Morawski.
... Jan Kobylański domaga się od każdego z oskarżonych po sto tysięcy złotych na cele charytatywne, co łącznie daje kwotę 1,9 mln złotych.

jip
29-11-2008, 11:59
Zwróć Basiu uwagę, że te niby Amerykańskie plany istnieją tylko w oświadczeniu przedstawiciela Federacji Rosyjskiej, której USA nie podlegająCo tak się boisz o Gruzina, nasz znajdzie sobie inne miejsce na wycieczki przyfrontowe.

POLA
29-11-2008, 12:08
powiedział Palikot i ma rację, ale zaprawdę trudno już za nim nadążyć:D
Może rzeczywiście się pomyliłem, może to było "spieprzaj gnoju" - tak reaguje w rozmowie z "Dziennikiem" Janusz Palikot na słowa Pawła Grasia zastępcy sekretarza generalnego PO. Graś mówił, że Palikot mógł się przesłyszeć mówiąc, że prezydent zwrócił się do gen. Janickiego słowami "won gnoju!".
Ale dodał jeszcze, że
" między "won" a "spieprzaj" nie ma dużej różnicy. Zapowiedział, że ze swoich słów się nie wycofa".

Różnica jest taka, że "won" szybciej się wymawia, no i takie niepolskie jest, a przecież prezydent to patriota jest wielki, więc może kazał... no wiecie co... tak po polsku...:D
Ciekawe, co JP "puści" jutro, bo tak po kawałku dawkuje nam te rewelacje:D

POLA
29-11-2008, 12:15
... Jan Kobylański domaga się od każdego z oskarżonych po sto tysięcy złotych na cele charytatywne, co łącznie daje kwotę 1,9 mln złotych.
Pazerny ten Kobylański, a powiedział, na co przeznaczy tę kasę, konkretnie, w razie wygranej?

Swoją drogą chciałabym obejrzeć taki proces, może być bardzo widowiskowy:D

Lila
29-11-2008, 12:18
Faktycznie.
Za dużo tych straszliwych wątpliwości dotyczących Prezydenta .Czy powiedział ''won'',czy ''spieprzaj '' czy ''pocałuj mnie w dupę ''( jakbym ja powiedziała na jego miejscu ).
No i te wycieczki ...jakby Gruzja to było Maczu Pikczu i zwrotnica kolejowa ,którą musiała przestawiać -było nie było - głowa państwa europejskiego .:D

W telewizorni idzie podszczypywanie się wzajemne ,choć nie dorównuje temu z naszego foruma .No tak ,ale tu skansen jest ,skamieniałości odpadają co i rusz ze ścian .
Oooooo...
Będę rozmawiał z każdym o świecie, pokoju, rozwoju. Czy to się Chinom podoba czy nie, to ich sprawa .
To są słowa naszego Noblisty.Podpisuję się pod tym ręcyma i nogyma .W miejsce Chin ,wstawiając dowolne słowo.

Kazik
29-11-2008, 12:30
Racja Polu-maję przepraszam.
http://img385.imageshack.us/img385/8172/palikotnl3.png (http://imageshack.us)
A Palikot może już nie "puści" coś więcej. Towarzysze już go mają dość. Kruk czy się napiła czy nie-gdyby była z PO to by nie wnioskowali o wyrzucenie jej z partii, lecz usprawiedliwili. A gdyby była z SLD-to pewnie choroba tropikalna którą Olek przywiózł. Napicie się Kruk-to dla PO była cięższa wina niż wypowiedzi Palikota. Pamiętajcie, że tolerując filozofa-bałwana to biorą część winy na siebie. Śmieszności-również.

Kazik
29-11-2008, 12:35
Pazerny ten Kobylański, a powiedział, na co przeznaczy tę kasę, konkretnie, w razie wygranej?

Swoją drogą chciałabym obejrzeć taki proces, może być bardzo widowiskowy:D
Na cele charytatywne-tak cytowali jego słowa w artykule.

jip
29-11-2008, 12:38
No i może na jakieś Radio.

POLA
29-11-2008, 13:43
...czy ''pocałuj mnie w dupę ''( jakbym ja powiedziała na jego miejscu ).
No... to masz szansę...na prezydenturę:D

... i zwrotnica kolejowa ,którą musiała przestawiać -było nie było - głowa państwa europejskiego .:D
To my dwugłowe państwo jesteśmy?
Matko kochana, to dziwoląg jakiś:D, o jeden łeb za dużo...tylko który! Oto jest hamletowski dylemat.

POLA
29-11-2008, 14:12
Racja Polu-maję przepraszam.
A Palikot może już nie "puści" coś więcej. Towarzysze już go mają dość. Kruk czy się napiła czy nie-gdyby była z PO to by nie wnioskowali o wyrzucenie jej z partii, lecz usprawiedliwili. ... Napicie się Kruk-to dla PO była cięższa wina niż wypowiedzi Palikota. .
Maja!! Słuchaj... jak Cię Kazik przeprasza.:)

Kaziu, nie złość się, masz nieświeże informacje, Palikot właśnie rozważa, że to może nie było "won", a koledzy go lubią, na razie...łakną jego wypowiedzi jak kania dżdżu, tylko tak dla przyzwoitości protestują, bo wypada:D
A Kruk przeprosiła (WP) za to, że nie była pijana, właśnie przyjęłam przeprosiny...do wiadomości.

Pamiętajcie, że tolerując filozofa-bałwana to biorą część winy na siebie. Śmieszności-również
Brzmi groźnie, ale biorę ten ciężar na swoją wątłą posturę, jakoś to udźwignę...z ludzką pomocą:)

Wolałabym, aby te cele charytatywne Kobylańskiego miały jakąś nazwę. łatwiej sprawdzić, czy kasa wpłynęła;)

jolita
29-11-2008, 14:35
Wolałabym, aby te cele charytatywne Kobylańskiego miały jakąś nazwę. łatwiej sprawdzić, czy kasa wpłynęła;)

może na toruński gejzer?

Kazik
29-11-2008, 14:40
Polu nikt Ci nie każe dzielić całość wstydu z Peło. Ale jako ich adwokat- jakąś cząstkę powinna wziąć. Większość powinni jego "pryncypały". Ja też się za niego wstydzę-zagranicą go pewnie cytują. Może myślą że takich mamy tutaj większość? Jak starego Giertycha do tego dołożą-to wyjdzie ładne wyobrażenie o nas. A przeciętny Angol-jeszcze mniej ma pojęcia o polityce niż Polak.

Kazik
29-11-2008, 14:49
Kobylański ma im wskazać cele-a oni dokonają sami przelewu. Sąd sprawdzi. Ale GW nie da tego procesu wygrać. Ciekawie będzie. Kiedy ma się zacząć? Kaktus mi wyrośnie jak to się uda. Kaktus-ale nie w doniczce.

POLA
29-11-2008, 14:57
może na toruński gejzer?
To byłby ostatecznie zbożny cel, ale niekoniecznie tak być musi. Kobylańskiemu i jego fanom nie wierzę.

POLA
29-11-2008, 15:08
Kazik,
a co to jest "Peł,o"?

Adwokatem nie jestem, a jednak biorę, skoro inni się nie kwapią, muszę sama dźwigać ten ciężar:D

Z Palikotem mniejszy mam kłopot, natomiast za żadne skarby nie mogę wytłumaczyć Angolom, dlaczego LK zachowuje się tak, że nikt na świecie tego pojąć nie może. Taki jakiś naród... mało rozgarnięty jest:D

siekierka
29-11-2008, 15:17
A co wiesz o Kobylańskim z innych źródeł niż Michnik, Lizut, Schnepf itp? :D
I czy Twoje opinie o nim, to przejaw "tolerancji" w wydaniu peło? ;)

araad
29-11-2008, 16:37
No wiesz Polu jak mozesz nie podziwiać dobroczyńcy RM.Wstydz się Kobieto.

tadeusz50
29-11-2008, 16:49
No wiesz Polu jak mozesz nie podziwiać dobroczyńcy RM.Wstydz się Kobieto.
A za co ma się wstydzić to RM niech się wstydzi

POLA
29-11-2008, 17:14
... to RM niech się wstydzi
Słusznie prawisz Tadeusz, całkiem słusznie:)

Siekierko,
nie tylko z jednego źródła wodę piję:D, a brak zaufania nie ma nic wspólnego z tolerancją.
Zasada ograniczonego zaufania przydatna jest nie tylko kierowcom, na tych innych drogach też się przydaje:)

siekierka
30-11-2008, 10:03
...Siekierko, nie tylko z jednego źródła wodę piję:D, a brak zaufania nie ma nic wspólnego z tolerancją.
Zasada ograniczonego zaufania przydatna jest nie tylko kierowcom, na tych innych drogach też się przydaje:)


W to mocno wierzę, ale nie kryj w tajemnicy krynicy swojej wiedzy o Janie Kobylańskim.
Bowiem informacje pochodzące od Lizusa (z GW) są dla mnie niewiarogodne. To konfabulacja obliczona na przyklejenie się do człowieka błota, który go się obrzuca.

senior A.P.
30-11-2008, 11:58
Nie ten madry co przeczytal jedna ksiazke ale ten co przeczytal prawie wszystkie !
Czytajac je ze zrozumieniem wyciagnal dla siebie wnioski.
Co innego jest z prasa i innymi mediami podpartymi obrazem ,w tym przypadku swiadomosci medialnej bywa roznie.
Ludzi poznaje sie we wzajemnym pozyciu .

jip
30-11-2008, 13:37
"Polacy mają dość szkalowania Lecha Kaczyńskiego przez jego politycznych konkurentów" głowę państwa należy szanować, ale, jest pewne ale, ta głowa sama tez się musi szanować, o ile już prezydentem jest, to niech reprezentuje wszystkich Polaków a nie tylko słuchaczy RM i TV Trwam i popierających PiS. Niech nie zawsze się nadyma i obraża o byle co i o byle co żąda aby go przepraszano. Niech nie chwali się salonowym wychowaniem i rynsztokowym językiem. Wtedy ok będę go szanował do końca. Teraz nie zawsze mi się podoba i nie zawsze wzbudza mój szacunek.

POLA
30-11-2008, 13:49
... informacje pochodzące od Lizusa (z GW) są dla mnie niewiarogodne. To konfabulacja obliczona na przyklejenie się do człowieka błota, który go się obrzuca.
Lizusa (z GW) nie czytuję:D , a jeśli o źródła chodzi: wszelkie dostępne z prawa, lewa i środka, nie wyłączając ND oraz wykładów w RM. Z tych klocków układam sobie obrazek. Żmudna to praca, ale pożyteczna, tak sądzę:)

POLA
30-11-2008, 13:57
... . Teraz nie zawsze mi się podoba i nie zawsze wzbudza mój szacunek.
Szczęśliwy jesteś, bo nie zawsze, a mnie w ogóle w całej rozciągłości:confused:

jip
30-11-2008, 14:00
Staram się trochę salonu zachować mimo, że na podwórku chowany.

siekierka
30-11-2008, 14:03
Chapeu bas! Zgadzam się w pełni z Twoim ostatnim zdaniem.

POLA
30-11-2008, 14:09
Staram się trochę salonu zachować mimo, że na podwórku chowany.
Chyba zapiszę się na korepetycje...ale na inne salony:D niż te bliźniakowe:D

jip
30-11-2008, 14:10
Chapeu bas! Zgadzam się w pełni z Twoim ostatnim zdaniem.
Coś tutaj mi się nie zgadza, wydawało mi się, że Siekierka za Kaczyńskim w ogień wskoczy, chyba musze coś sobie nalać, a może......

siekierka
30-11-2008, 14:41
Nalej sobie jip-ku, nalej. I sprawdź głębiej na forum. Nigdy się nie deklarowałem jako zwolennik PiS, a jedynie jako "przeciwnik" PO z Kaczorem Donaldem na czele, który przed laty zaanonsował, że dla niego "Polskość to nienormalność". Mając na uwadzę, że jako Polak czuję się obrażony zarówno ówczesną postawą jak i obecnym postępowaniem jego i całego tego rządu, upieram się przy własnych ich ocenach. Co wcalenie oznacza, że miałbym mądrych ludzi z forum nie szanować.

POLA
30-11-2008, 14:52
JIP
Siekierka zgadza się tylko z tym:
Żmudna to praca, ale pożyteczna, tak sądzę

A Ty nie?
Może jednak nie pij, co?:D

jip
30-11-2008, 15:05
Ale tak dla rozluźnienia - podobno Ludwik Dorn osuwa się w sfery retoryki „palikotyzacyjnej”. Poseł Kurski skomentował w ten sposób wypowiedź Dorna, jakoby on kochał Jarosława Kaczyńskiego. Miłość nie zna granic.

POLA
30-11-2008, 15:16
...jedynie jako "przeciwnik" PO z Kaczorem Donaldem na czele, który przed laty zaanonsował, że dla niego "Polskość to nienormalność"...
Siekierko, proszę o link do tej rzekomej wypowiedzi Tuska.

jip
30-11-2008, 16:49
Siekierko, proszę o link do tej rzekomej wypowiedzi Tuska.
Biedny Siekierka, skąd ma Ci wziąć link?

Lila
30-11-2008, 17:10
Siekierko, proszę o link do tej rzekomej wypowiedzi Tuska.

Pola ,wypowiedź nie jest rzekoma...
11.XII.1987 r. zamieszczona na str.190 w wywiadzie dla pisma ''ZNAK ".
Pewno gdzieś ten cały wywiad błąka się w necie ,ale nie mam czasu szukać.Jest na 100% prawdziwa ,bo to było bulwersujące w tamtym czasie.

Kazik
30-11-2008, 17:13
Chyba zapiszę się na korepetycje...ale na inne salony:D niż te bliźniakowe:D
Zapytaj marszałka Komorowskiego, profesorów Niesiołowskiego i Bartoszewskiego jakie salony ich kształtowały.

jip
30-11-2008, 17:16
Pola ,wypowiedź nie jest rzekoma...
11.XII.1987 r. zamieszczona na str.190 w wywiadzie dla pisma ''ZNAK ".
Pewno gdzieś ten cały wywiad błąka się w necie ,ale nie mam czasu szukać.Jest na 100% prawdziwa ,bo to było bulwersujące w tamtym czasie.
Podobnie jak śmierć Graczyka.;)

Lila
30-11-2008, 17:18
Podobnie jak śmierć Graczyka.;)

Jip...proszę nie wmawiaj mi kłamstwa.Jesteś z mojego pokolenia i nie pamiętasz ,jak to komuna wypominała Tuskowi.?

Lila
30-11-2008, 17:26
http://www.wmatlan.else.com.pl/tuczynskig.htm..

Może i to ...http://pl.wikiquote.org/wiki/Donald_Tusk

jip
30-11-2008, 17:31
Staram się tego nie robić, ale szlak mnie trafia jak widzę ciągłe drapanie czegoś - prawdziwe nie prawdziwe, sprawdzone nie sprawdzone ale,żeby przyłożyć, a powiem szczerze, że wolę słuchać Komorowskiego, Bartoszewskiego, Niesiołowskiego,Pawlaka niż Kaczyńskiego, Kurskiego, Brudzińskiego czy innych z PiS.... bo i wypowiedzi logiczne, mniej bzdurne i bardziej spójne i nawet bardziej im wierzę no nie we wszystko..

siekierka
30-11-2008, 17:34
Kazik! NIesiołowski chyba ma profesurę, ale u Bartoszewskiego to nie stopień lecz pseudonim wojenny. Podobnie jak śp posel Małachowski miał ksywę "senator"

Lila
30-11-2008, 17:36
Staram się tego nie robić, ale szlak mnie trafia jak widzę ciągłe drapanie czegoś - prawdziwe nie prawdziwe, sprawdzone nie sprawdzone ale,żeby przyłożyć, a powiem szczerze, że wolę słuchać Komorowskiego, Bartoszewskiego, Niesiołowskiego,Pawlaka niż Kaczyńskiego, Kurskiego, Brudzińskiego czy innych z PiS.... bo i wypowiedzi logiczne, mniej bzdurne i bardziej spójne i nawet bardziej im wierzę no nie we wszystko..

No to Twoje uczucia subiektywne ściśle .
A może kogoś trafia szlag jak słucha Niesiołowskiego czy marszałka Jamajkę ? Pluralizm się kłania .

ps.ja jak widzę nieruchomy wzrok Pawlaka ,to przypomina mi się film ''Szczęki '' i spojrzenie tego gumowego rekina.Czy piszę ,że trafia mnie szlag ?
Nie ,bo mnie nie trafia .:D

jip
30-11-2008, 17:41
No to Twoje uczucia subiektywne ściśle .
A może kogoś trafia szlag jak słucha Niesiołowskiego czy marszałka Jamajkę ? Pluralizm się kłania .

ps.ja jak widzę nieruchomy wzrok Pawlaka ,to przypomina mi się film ''Szczęki '' i spojrzenie tego gumowego rekina.Czy piszę ,że trafia mnie szlag ?
Nie ,bo mnie nie trafia .:D
Każdy patrzy inaczej, ale szanuje czyjś wzrok mimo, że się z nim nie zgadzam. Ale o drapaniu to myślę, o każdej ze stron. Chyba takie już jest głupie to życie. Chyba muszę tu opowiastkę Tisznera wstawić jak to Sobek leczył barana, ale za trudna.....(nie Ciebie mam na myśli, żeby było jasne).

Kazik
30-11-2008, 17:52
Staram się tego nie robić, ale szlak mnie trafia jak widzę ciągłe drapanie czegoś - prawdziwe nie prawdziwe, sprawdzone nie sprawdzone ale,żeby przyłożyć, a powiem szczerze, że wolę słuchać Komorowskiego, Bartoszewskiego, Niesiołowskiego,Pawlaka niż Kaczyńskiego, Kurskiego, Brudzińskiego czy innych z PiS.... bo i wypowiedzi logiczne, mniej bzdurne i bardziej spójne i nawet bardziej im wierzę no nie we wszystko..
A Palikota nie wymieniłeś [nie lubisz go słuchać?]-on ma prosty język, logiczny i spójny, a czy bzdurny-opinia należy do tego co słucha. Zrozumie go młodzież i smakosz "mamrota". Uniwersalny i już.:rolleyes:

senior A.P.
30-11-2008, 17:53
"Kazda prawda przechodzi przez trzy etapy.
Najpierw jest wyszydzona,potem gwaltownie zwalczana,a w koncu uznana za oczywista " - Arthur Schopenhauer (1788-1860).

jip
30-11-2008, 17:54
Tak o Palikocie zapomniałem, chociaż wyraźnie mówi a mamrota też lubię inaczej niektórych wpisów nie mógł bym czytać.

senior A.P.
30-11-2008, 17:57
Kiedys krol mial swojego blazna,dzisiaj partie maja swoich idiotow.

jip
30-11-2008, 17:59
,...............

senior A.P.
30-11-2008, 18:02
No Comment !

jip
30-11-2008, 18:05
Przepraszam przegiąłem. No już się nie złość, wywaliłem, to tak z rozpędu..

Kazik
30-11-2008, 18:08
No to Twoje uczucia subiektywne ściśle .
A może kogoś trafia szlag jak słucha Niesiołowskiego czy marszałka Jamajkę ? Pluralizm się kłania .

ps.ja jak widzę nieruchomy wzrok Pawlaka ,to przypomina mi się film ''Szczęki '' i spojrzenie tego gumowego rekina.Czy piszę ,że trafia mnie szlag ?
Nie ,bo mnie nie trafia .:D
Dla mnie Pawlak to Stirlitz z filmu "Siedemnaście mgnień wiosny" [serial radziecki], tam przez cały serial się nie uśmiechnął. Twarz pokerzysty.
A ten pierwszy Twój link-facet chyba pisze uczciwie, świadczy o tym końcówka artykułu krytykująca też PiS. Link drugi-cytaty Tuska chyba sobie skopiuję. No wiec już to nie jest "rzekome" powiedzenie.

senior A.P.
30-11-2008, 18:37
Czy to prawda,ze LPR przeksztalca sie w nowa partie ?

maja59
30-11-2008, 19:55
Co racja , to racja. Fakt-to prezydęta tak mi po wcześniej poczytanym tekście utkwiło, że czym prędzej zacząłem odpisywać nie zwracając uwagi na końcówkę. Zupełnie nie zauważyłem ostatnie słowa. Pośliznąłem się. Będę uważniejszy.
Nie przejmuj się, nie tylko ty nie czytasz do końca, wybaczam, nie jestem małostkowa, a tytułu używam wyłącznie w służbowych pismach już go wywaliłam z profilu. W gruncie rzeczy ferwor dyskujsji usprawiedliwia nawet poważny atak, tylko nie poniżej pasa. Niczego więcej nie wymagam.

babciela
30-11-2008, 20:04
Lilu, tylko rekin-ludojad ma kapke mozgu. Ale jedno mnie cieszy-nie wejdziemy w 100% do strefy euro w 2008.

POLA
30-11-2008, 22:19
Pola ,wypowiedź nie jest rzekoma...11.XII.1987 r. zamieszczona na str.190 w wywiadzie dla pisma ''ZNAK ".
.
Dziękuję za link. Cytuję cały zamieszczony fragment, wyrwany jednak z większej całości:

Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi.
O co ten krzyk? Skąd te zarzuty?
Mnie te słowa nie bulwersują, natomiast każą się mocno zastanowić, na ile zbyt emocjonalne pojmowanie polskości staje się czynnikiem hamującym myślenie zdroworozsądkowe.

Zacytuję, z tej samej strony, wypowiedź, pod którą podpisze się - tak sądzę - wielu forumowiczów:

Bezpiecznej Polski nie zbuduje się z ludźmi, dla których nienawiść, obsesja, kompleksy są główną motywacją działania.

Lila
30-11-2008, 23:23
Ba.Łatwo powiedzieć .Obecne darcie pierza przypomina mi pewien czas z naszej historii.
A dlaczego tak wielu nie lubi uczyć się historii?
Bo ona cholernie lubi się powtarzać.

POLA
30-11-2008, 23:32
Przyczyna nielubienia jest inna: po prostu źle się tej historii uczy, nawet bardzo źle, tak uważam i mam podstawy, aby tak uważać.

jolita
30-11-2008, 23:46
czegoż uczyć się, gdy co historyk to z odmiennym zdaniem, a nie wszystko dało się przeżyć osobiście...

Kazik
01-12-2008, 00:37
Potwierdzam ze cytat z #99 jest bez wstawek i wycięć. Sprawdziłem. Na życzenie podać mogę link do całości tekstu.

Basia.
01-12-2008, 08:07
"Dziennik": Premiami sięgającymi nawet 30 tys. zł zostali nagrodzeni funkcjonariusze CBA biorący udział w operacji przeciwko posłance PO Beacie Sawickiej.


Niedługo okaże się, że posłanka Sawicka nie brała forsy i nie mówiła tego co powiedziała. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1872067,11,item.html

Basia.
01-12-2008, 08:17
"Rzeczpospolita": Z powodu awarii lub przeglądów każdego dnia pozostaje na lotnisku od dwóch do nawet ośmiu polskich jastrzębi. Zdarzyło się, że nie mogło wystartować aż 17 z 45 samolotów wielozadaniowych F-16, jakie ma polskie lotnictwo - dowiedziała się nieoficjalnie gazeta ze źródeł wojskowych.


Brawo dla resortu obrony narodowej. :confused: To jest straszne i śmieszne.
http://wiadomosci.onet.pl/1872057,11,item.html

jip
01-12-2008, 08:43
Zastanawiam się co tym cytatem "Polskość to nienormalność" chciano udowodnić, chyba tylko własną nienormalność. Całość cytatu nie przytoczył nikt, najlepiej wyrwać coś z całości bo można wokół tego popisać głupoty, i ludziom w głowach mieszać.
Ale takie idiotyzmy powtarza nie tylko Siekierka, który ma to we krwi, ale ktoś go poparł, kogo uważałem za trochę normalniejszego "Pola ,wypowiedź nie jest rzekoma." dla przypomnienia, to tez cytat.

siekierka
01-12-2008, 09:18
Moja mama mawiała "kto nie dosłyszy, ten zmyśli"
Parafrazując jej powiedzenie, na naszym forum możnaby zastosować: KTO NIE DOCZYTA, TEN ZMYŚLI

siekierka
01-12-2008, 10:12
- Sytuacja finansowa na świecie jest nieporównywalnie gorsza, niż to się wydawało. Gdybym wiedział na czym będzie polegało moje rządzenie, nie pchałbym się, bo ani to pasjonujące, ani przyjemne.

Lila
01-12-2008, 10:13
Moja mama mawiała "kto nie dosłyszy, ten zmyśli"
Parafrazując jej powiedzenie, na naszym forum możnaby zastosować: KTO NIE DOCZYTA, TEN ZMYŚLI

A ja dodam równie starożytne co aktualne .GŁUPCÓW NIE SIEJĄ ,SAMI SIĘ RODZĄ .AMEN.:D

Kazik
01-12-2008, 10:39
Nie wiem za kim jest Dziennik.pl ale czy nagrody dostali tylko ci od akcji "Sawicka" czy też inni również. Wtedy by to była wybiórcza informacja. Wiadomo nie od dziś jakiej opcji jest Wyborcza i TVN oraz Polsat. Sawickiej proces się rozpoczyna-więc wiadomość "na czasie" nawet gdyby te nagrody rozdzielał kwartał temu.

jip
01-12-2008, 10:54
Moja mama mawiała "kto nie dosłyszy, ten zmyśli"
Parafrazując jej powiedzenie, na naszym forum możnaby zastosować: KTO NIE DOCZYTA, TEN ZMYŚLI
Mądra ta Twoja mam, a masz już słuchowy aparat?

POLA
01-12-2008, 12:26
...Całość cytatu nie przytoczył nikt,...
Jak to nikt, a ja to nikt?
W p.99. cytuję to, co było dostępne w necie, (link Lili) niestety - bez poprzedzającego wstępu, ale i tak wystarczająco, aby zrozumieć sens wypowiedzi, a obalić bezpodstawne zarzuty i pomawianie Tuska...no już nie wiem o co.

POLA
01-12-2008, 12:33
- Sytuacja finansowa na świecie jest nieporównywalnie gorsza, niż to się wydawało. Gdybym wiedział na czym będzie polegało moje rządzenie, nie pchałbym się, bo ani to pasjonujące, ani przyjemne.
To nie jest całość jego wypowiedzi.
Całość jest znacznie ciekawsza:D i szczera aż do bólu.
Już wczoraj chciałam wywołać na ten temat dyskusję, ale rybki nie zareagowały, z powodu niedzieli zapewne;)

Lila
01-12-2008, 12:40
Znam całość ,Pola...
A tamta pierwsza ,to grzech młodości .Zresztą ja się Płemieła nie czepiam .Niech sobie spokojnie grasejuje, ja i tak wiem co myśleć .Jak i o wszystkich Trzech Królach ,co przybieżeli do żłóbka.:D

Do jipa ...apel.Wrzuć w google ,abyś nie pomyślał ,iż napisałam o Twoim guru iż grasuje .Po niwie politycznej.
Chociaż...

siekierka
01-12-2008, 12:44
Cytując szefa rządu o nic go nie pomawiam! :)

jip
01-12-2008, 13:04
Nazwanie prezydenta "chamem" to nie zniewaga Tak stwierdził biegły językoznawca i warszawska prokuratura okręgowa. Ktoś biegłego i prokuraturę chyba przymusił, naciskał czy jak tam teraz się mówi.

Basia.
01-12-2008, 13:15
Warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo dotyczące wypowiedzi posła PO Janusza Palikota, który oświadczył w lipcu w TVN24, że uważa prezydenta Lecha Kaczyńskiego "za chama".

Rozumiem, że premiera i przedstawicieli rządu też można tak nazywać i to nie bedzie uznane za zniewagę. :confused: Zaczyna mi się podobać to postanowienie prokuratury.:confused: Zastanawiam się czy ktoś nie zwariował przypadkiem.
http://wiadomosci.onet.pl/1872248,11,item.html

senior A.P.
01-12-2008, 13:17
"jip" szukasz apartow sluchowych ?
Polecam chinskie.

jip
01-12-2008, 13:25
"jip" szukasz apartow sluchowych ?
Polecam chinskie.
Ja jeszcze nie potrzebuję ale Siekierka mówi, że mu zawsze mama mówiła "kto nie dosłyszy, ten zmyśli"

senior A.P.
01-12-2008, 13:29
Tak myslalem,ze ty nie potrzebujesz tylko dla kogos.Czyzbys sie handlem zajmowal ?
Okulary zapewne do czytania uzywasz,wiec takze polecam chinskie za zlotowke.

jip
01-12-2008, 13:34
Tak myslalem,ze ty nie potrzebujesz tylko dla kogos.Czyzbys sie handlem zajmowal ?
Okulary zapewne do czytania uzywasz,wiec takze polecam chinskie za zlotowke.
Wiem, że jesteś szczery, ale już mam takie, przepłaciłem bo 2,30 kosztowały tylko miały atest.

jip
01-12-2008, 13:38
Warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo dotyczące wypowiedzi posła PO Janusza Palikota, który oświadczył w lipcu w TVN24, że uważa prezydenta Lecha Kaczyńskiego "za chama".

Rozumiem, że premiera i przedstawicieli rządu też można tak nazywać i to nie bedzie uznane za zniewagę. :confused: Zaczyna mi się podobać to postanowienie prokuratury.:confused: Zastanawiam się czy ktoś nie zwariował przypadkiem.
http://wiadomosci.onet.pl/1872248,11,item.html
Może porównywali do wypowiedzi prezydenta? Albo jego brata?
A może to prawda?

senior A.P.
01-12-2008, 13:42
Nie ma to jak "szklo/plastik kontaktowe" z okiem,wtedy wszystko czlowiek dostrzeze nawet w kolorze.
Nie chodzi mi o "szklo kontaktowe" z tvn24,bo staje sie ono mgliste z przyczyn partyjnych ale to nasze "szkielko na forum",ktore przybliza i powieksza rzeczywistosc,choc patrzacy slabna (na wzroku) , ja tez.
Moze cos sw. Mikolaj pomoze ale piszac o nim gilotyna mi go "wciela".

Basia.
01-12-2008, 13:45
osobiście nie pochwalam obrażania Prezydenta i członków rządu nawet jeżeli nie są moimi ulubieńcami i na nich nie głosowałam. Ze wstrętem obserwuję codziennie chamstwo naszych politykow i to dotyczy przedstawicieli wszystkich partii, polityka osiagnęła dno.

jip
01-12-2008, 13:48
osobiście nie pochwalam obrażania Prezydenta i członków rządu nawet jeżeli nie są moimi ulubieńcami i na nich nie głosowałam.Masz rację ale jak jedna tak i druga strona powinny trzymać języki na wodzy, a nie gadać co ślina na język przyniesie.

jip
01-12-2008, 13:50
Prezydent w Mogolii: Kaczyński przyznał, że spróbował już kumysu (tradycyjny alkohol mleczny). - Kumysu próbowałem (...) smakował mi bardzo.
I będzie współpraca , kto wie czy nie większa jak z Peru?

senior A.P.
01-12-2008, 13:52
Nie tylko slina przyniesie ale i rece - postawia swinski ryj na stole ,trzymaja w rece kruka z buteleczka na szyji.
Politycy sa bardzo sprytni i czuja sie pewnie w kazdej sytuacji,no moze tylko troche inaczej gdy ksztaltuja orla na podlodze.

siekierka
01-12-2008, 13:55
Warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo dotyczące wypowiedzi posła PO Janusza Palikota, który oświadczył w lipcu w TVN24, że uważa prezydenta Lecha Kaczyńskiego "za chama".

Rozumiem, że premiera i przedstawicieli rządu też można tak nazywać i to nie bedzie uznane za zniewagę. :confused: Zaczyna mi się podobać to postanowienie prokuratury.:confused: Zastanawiam się czy ktoś nie zwariował przypadkiem.


Zauważyłaś Basiu, że coś ci libertyni lubią sobie strzelać w stopę? To już drugi raz. Przedtem był "dureń" (z inicjatywy elektromędrca europy).
No teraz władzę dzierżą durnie i chamy.:D :D

Basia.
01-12-2008, 14:03
Zauważyłaś Basiu, że coś ci libertyni lubią sobie strzelać w stopę? To już drugi raz. Przedtem był "dureń" (z inicjatywy elektromędrca europy).
No teraz władzę dzierżą durnie i chamy.:D :D
dla mnie to wszystko jest chore, gdybym miała władzę to bym wywalila wszystkich z roboty bez prawa do zasiłku. Demokracja to jest koszmar ale nie wymyślono niczego lepszego, niestety.

senior A.P.
01-12-2008, 14:10
Jak to nie wymyslono - a socjalizm ???

siekierka
01-12-2008, 14:13
Złośliwy jesteś!

POLA
01-12-2008, 14:17
A tamta pierwsza ,to grzech młodości.
To nie jest żaden grzech, jego poglądy wpisują się w odwieczny spór, jaki toczy się wokół polskości. Znasz to na pewno i z tekstów Brzozowskiego, Witkacego, Wyspiańskiego i
Gombrowicza, żeby nie sięgać jeszcze dalej
Zresztą ja się Płemieła nie czepiam... ja i tak wiem co myśleć ...
Jasne, że się nie czepiasz, masz tylko na niego alergię:D, a jak wiadomo - alergia chorobą przewlekłą jest i tak do końca skutecznych środków na nią nie ma.

Tak się zastanawiam, co jest ostatecznie bardziej znośne dla mojego ucha: skrobanie "r" czy u pewnych osobników niewyraźny bełkot, mlaskanie, zamykanie nosówek w wygłosie itp. przypadłości artykulacyjne nadające się na wizytę u logopedy, ale może już na naprawę za późno?

siekierka
01-12-2008, 14:19
Pamiętaj, że obowiązuje tolerancja dla ubogich umysłowo i poprawność polityczna.
Obrażać bezkarnie można tylko opozycję, zwolenników poglądów prawicowych, narodowców, katolików, księży, zakonników itp.

Kazik
01-12-2008, 14:27
Tak się zastanawiam, co jest ostatecznie bardziej znośne dla mojego ucha: skrobanie "r" czy u pewnych osobników niewyraźny bełkot, mlaskanie, zamykanie nosówek w wygłosie itp. przypadłości artykulacyjne nadające się na wizytę u logopedy, ale może już na naprawę za późno?
Ładna była wymowa Olka w Kijowie. Kto ze studentów sobie "chlapnął" to pewnie zrozumiał. Dziwne jednak że u L.K. coś zauważyłaś [już w kilku postach pisałaś] a u D.T. nic.

a_sikorzanka
01-12-2008, 14:49
czy u pewnych osobników niewyraźny bełkot, mlaskanie, zamykanie nosówek w wygłosie itp. przypadłości artykulacyjne nadające się na wizytę u logopedy, ale może już na naprawę za późno?

Za póżno.....na wszystko.Olek przynajmniej był śmieszny.Zapewniam Cię Kaziku,że ja nic nie ,,chlapłam" a doskonale go rozumiałam A do tego uśmiałam się jak norka.

senior A.P.
01-12-2008, 14:53
Zlosliwosc a zlosc czy jedno to i samo ?
Ja uwazam ,ze zlosliwym byc ,to jednoczesnie szkodzic.
Zlosc to stan ,ktory miedzy innymi pieknosci szkodzi ale nie socjalizmowi.
W socjalizmie wszyscy byli rowni choc wcale nie piekni.

Co innego demokracja - taka np. amerykanska (blizej niej jestem) udowodnila,ze ze nawet innego koloru niz bialy czlowiek moze zostac Prezydentem ale dopiero 44-tym,wczesniej bylo to niemozliwe.

W POlsce tez jest demokracja ale chyba jeszcze niedoskonala, kiedy to nawet prawo i sprawiedliwosc musialo ustpic pierwszenstwa tym co nazywa sie "platforma obywatelska" - czy dlatego,ze wybrali ja obywatele nie chcac glosowac na prawo i sprawiedliwosc ?
Moze to po drodze nie rozpoznano i zagubiono gdzies prawde ???
A wybrano klamstwa.

Kazik
01-12-2008, 18:03
Za póżno.....na wszystko.Olek przynajmniej był śmieszny.Zapewniam Cię Kaziku,że ja nic nie ,,chlapłam" a doskonale go rozumiałam A do tego uśmiałam się jak norka.
http://pl.youtube.com/watch?v=L10tHZZ9uZI
No to coś do dobrego śmiechu z konferencji prasowej SLD. Przemawia T.Iwiński. YouTube zatytułowało to BARAMA OBAK? A jaka wyraźna wypowiedź, aż towarzyszka stojąca za nim się śmiała. To mi przypomniało słynne powiedzenie R.Beger "anana kofiego"

Kazik
01-12-2008, 18:12
Zapomniałem dodać: piszesz tak jak by wyłącznie do mnie, a wyżej jest cytat kogoś innego. Po co to? To nie ja pisałem o mlaskaniu. Cytowałaś Polę.

araad
01-12-2008, 18:32
PiSzę do Ciebie" - taki zapis hasła adwentowego wymyśliły "Gość Niedzielny" i "Mały Gość Niedzielny". Propaganda czy czysty przypadek? Kilka dni temu prezes PiS zapowiedział powrót do władzy dzięki parafiom".

To tak dla przypomnienia żeby nie zapomnieć zakupić prasę

maja59
01-12-2008, 18:47
PiSzę do Ciebie" - taki zapis hasła adwentowego wymyśliły "Gość Niedzielny" i "Mały Gość Niedzielny". Propaganda czy czysty przypadek? Kilka dni temu prezes PiS zapowiedział powrót do władzy dzięki parafiom".

To tak dla przypomnienia żeby nie zapomnieć zakupić prasę
Z wielkim zaciekawieniem czekam na kampanię wyborczą PiSu prowadzoną poprzez parafie. Jeżeli to prawda to znaczy, że KK staje za konkretna partią, nie wiem jednak czy upolitycznienie KK jest zgodne z konkordatem (przez uprzejmość nie piszę końkordatem). Co do tego ostatniego to nikt społeczeństwa nie pytał w referendum o zdanie, a konkordat ważny jest. Na partię, która obieca odstąpienie od tej właśnie umowy międzypaństwowej będę głosować, a jak to na prawdę zrobi to oddam ostatnia koszulę. Wracając do apolitycznych parafii, rozumiem, że PiS będzie głosił swój jedynie słuszny program z ambony, może rozdawał ulotki, a na pewno sprzedawał cegiełki. Pożyjemy, zobaczymy, wszystko przed nami, robi sie ciekawie, aż za bardzo.

jip
01-12-2008, 19:00
http://pl.youtube.com/watch?v=L10tHZZ9uZI
No to coś do dobrego śmiechu z konferencji prasowej SLD. Przemawia T.Iwiński. YouTube zatytułowało to BARAMA OBAK? A jaka wyraźna wypowiedź, aż towarzyszka stojąca za nim się śmiała. To mi przypomniało słynne powiedzenie R.Beger "anana kofiego"
I po co Ty się nakręcasz, słyszałeś jak wypowiadał się prezydent o naszym trenerze, czy po meczu w Austrii, poszukaj dziurki w cały u swoich a nie staraj się zagłuszyć mlaskania i bełkotu niektórych.

maja59
01-12-2008, 19:13
I po co Ty się nakręcasz, słyszałeś jak wypowiadał się prezydent o naszym trenerze, czy po meczu w Austrii, poszukaj dziurki w cały u swoich a nie staraj się zagłuszyć mlaskania i bełkotu niektórych.
Może wspomogę:
http://www.joemonster.org/filmy/7335/Co-ty-wiesz-o-Benhauerze

Kazik
01-12-2008, 19:15
Z wielkim zaciekawieniem czekam na kampanię wyborczą PiSu prowadzoną poprzez parafie. Jeżeli to prawda to znaczy, że KK staje za konkretna partią, nie wiem jednak czy upolitycznienie KK jest zgodne z konkordatem (przez uprzejmość nie piszę końkordatem). Co do tego ostatniego to nikt społeczeństwa nie pytał w referendum o zdanie, a konkordat ważny jest. Na partię, która obieca odstąpienie od tej właśnie umowy międzypaństwowej będę głosować, a jak to na prawdę zrobi to oddam ostatnia koszulę. Wracając do apolitycznych parafii, rozumiem, że PiS będzie głosił swój jedynie słuszny program z ambony, może rozdawał ulotki, a na pewno sprzedawał cegiełki. Pożyjemy, zobaczymy, wszystko przed nami, robi sie ciekawie, aż za bardzo.
Ciekawie się robi. Jeden podał wiadomość i teraz mam szukać czy to prawda, może czytać internetowe wydania tych gazet od dziś-miesiąc wstecz? Bo mógłby podać link. Może sam to wymyślił?

A maja już gdyba, że jakby, gdyby itd

Trzecia osoba już będzie krytykować, ale już nie jakiś zamysł tylko praktykę stosowaną.

A czwarta????

A ja słyszałem że Elvis żyje, ma się dobrze jak na staruszka. Podała to jedna gazeta w USA. Co wy na to? Będą komentarze? Tak się właśnie tworzy plotka.

jip
01-12-2008, 19:29
No tak ale to skombinowane i takich nagrań jest dużo, ale i prawdziwych, nie bardzo jest więc sens przerzucania się i wyśmiewania osób, bo przecież są to nieraz i pomyłki, wpadki i gorszy dzień, i dostaje się odwet. Ja celowo tych linków nie podawałem.

maja59
01-12-2008, 19:31
No tak ale to skombinowane i takich nagrań jest dużo, ale i prawdziwych, nie bardzo jest więc sens przerzucania się i wyśmiewania osób, bo przecież są to nieraz i pomyłki, wpadki i gorszy dzień, i dostaje się odwet. Ja celowo tych linków nie podawałem.
Sorry, masz rację to nie było ładne wywalam ten wpis.

jip
01-12-2008, 19:53
Czemu Ty znowu swoje chcesz wymiany stronek? Po co to Ci?
To trochę nudne i bardzo głupie. poczytaj lepiej jak Sobek Wojtkowego barana leczył więcej korzyści będziesz miał.

maja59
01-12-2008, 20:04
Myślę, że moja głupota nie musi skutkować twoją, lepiej to wywal i wracajmy do dyskusji na poziomie. Chciałabym powiedzieć, że w sprawie kampanii w parafiach to nie mam linka, ale osobiście to słyszałam z ust Jarosława Kaczyńskiego, może ktoś znajdzie materiał i przekonamy Kazia. Wydaje mi się, że nie jest to godziwe, ale może się mylę.

jip
01-12-2008, 20:12
Myślę, że moja głupota nie musi skutkować twoją, lepiej to wywal i wracajmy do dyskusji na poziomie. Chciałabym powiedzieć, że w sprawie kampanii w parafiach to nie mam linka, ale osobiście to słyszałam z ust Jarosława Kaczyńskiego, może ktoś znajdzie materiał i przekonamy Kazia. Wydaje mi się, że nie jest to godziwe, ale może się mylę.
Jaka Ty widzisz możliwość przekonania Kazia chyba, ze go Sobek wyleczy. Ale on leczył z wągrzycy a Kaziu jest chory na niedowierzanie ,a jak leczył Sobek barana to mój post #478 watek QUO VADIS

maja59
01-12-2008, 20:20
Znalazłam takie coś:
Aliści, co pewien czas Jarosław Kaczyński opuszcza Klarysew niby miś gawrę i coś ogłasza. Na przykład dziś opowiada w "Rzeczpospolitej", jakim sposobem PiS, mimo potwornej wrogości mediów, zamierza dotrzeć do wyborców, by przejąć kontrolę nad światem. Ehem, wygrać wybory w Polsce. Otóż - przez parafie.

Doświadczenie podkarpackie pokazuje, że daje się dotrzeć do wyborców mimo niechęci mediów. Da się to robić, mówiąc w przenośni, na piechotę, gdy punktem dotarcia dla naszych działaczy, posłów, senatorów jest parafia. Nie w sensie religijnym, tylko w sensie jednostki terytorialnej. Spotkania z ludźmi, rozmowy - to bardzo dobrze działa. Oczywiście nie da się spotkać wszystkich, ale wystarczy trafić do części, by nasz przekaz został podany dalej.

Dowiadujemy się zatem rzeczy wręcz sensacyjnej: to parafia, nie powiat, stanowi jednostkę podziału terytorialnego Polski. W ogóle słuchając wodza coraz bardziej nie możemy się doczekać Manifestu Styczniowego. Wszystko wskazuje bowiem na to, że będą w nim kwiatki na skalę kosmiczną.

skopiowane z PARDON 1 grudnia 2008

senior A.P.
01-12-2008, 20:33
A na Podkarpaciu kobieta przezyla 111 lat i umarla.
I prosze - przy takiej biedzie tyle lat przezyc.
To sa dopiero wiadomosci,co tam wasze.

maja59
01-12-2008, 20:36
Pewnie z głodu umarła, no cóż Podkarpacie.

senior A.P.
01-12-2008, 20:43
To masz i takie wiadomosci,ze na Podkarpaciu z biedy umieraja ?
Tego nie wiedzialem.

Kazik
01-12-2008, 21:05
Myślę, że moja głupota nie musi skutkować twoją, lepiej to wywal i wracajmy do dyskusji na poziomie. Chciałabym powiedzieć, że w sprawie kampanii w parafiach to nie mam linka, ale osobiście to słyszałam z ust Jarosława Kaczyńskiego, może ktoś znajdzie materiał i przekonamy Kazia. Wydaje mi się, że nie jest to godziwe, ale może się mylę.
Zaraz wywalę ten post. Ale jeszcze jest link na Twoim. Można było nie cytować mnie w całości, a tylko część bez linku.

Kazik
01-12-2008, 21:26
I po co Ty się nakręcasz, słyszałeś jak wypowiadał się prezydent o naszym trenerze, czy po meczu w Austrii, poszukaj dziurki w cały u swoich a nie staraj się zagłuszyć mlaskania i bełkotu niektórych.
Tu akurat Iwiński nie mlaskał. To nie był więc argument , że inni też. Tylko mówił głupio. Czy był nawalony-sam oceń. To jak ktoś napisze że Prezydent mówi niewyraźnie, albo gdyby jak ten powiedział, przekręcający nazwisko to mam siedzieć cicho, bo tylko wy macie monopol na szyderstwa? To jak nie podam podobnego przykładu, to mam wyłącznie zaprzeczać? Wolę nawet przyznać rację i pokazać [nie montowane], że Tusk pożera "r". Szukaj więc wad wymowy najpierw u swoich. Tak mi doradzasz, a sam nie stosujesz. Pamiętaj też, że ja dałem tylko odpowiedź, to zwolennicy PO tu poruszyli ten temat, i zaczęła się dyskusja. Jeden to poda-a drugi poprze. Konkretnie Pola wysłała by L.K. do logopedy. Pamiętasz jeszcze ten post sprzed paru godzin?

maja59
01-12-2008, 21:28
To ja wywalę jeszcze i ten wpis.

siekierka
02-12-2008, 09:15
Najnowszy zbiór haseł rządowych:
"obecnie rządząca ekipa zasługuje na miano rządu dziesięciolecia"
"Polskę czeka cud gospodarczy", "jesteśmy finansową wyspą stabilizacji", "stać nas na ratowanie finansów innych krajów", "jesteśmy wyspą, ale...", "nie jesteśmy wyspą", "jeśli nie popełnimy błędów, utrzymamy tempo wzrostu gospodarczego", "mogą być problemy z realizacją prognoz", "nie utrzymamy tempa wzrostu", "potrzebujemy planu stabilizacyjnego", "musimy zrewidować założenia budżetowe", "trzeba zapewnić płynność na rynku pieniężnym", "plan antykryzysowy pochłonie 91 miliardów złotych"...:D :D

tadeusz50
02-12-2008, 09:25
Kaczce ogon przymarzł w Mongolii
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Samolot-Lecha-Kaczynskiego-uziemiony-w-Mongolii---wyczarterowan

siekierka
02-12-2008, 09:50
Rząd udostępnił Prezydentowi samolot z załogą, która nie potrafiła zadbać o maszynę tak, aby była gotowa do startu.
Czyja to wina?

araad
02-12-2008, 09:53
A jest jakiś inny samolot rządowy?
I co ma do tego załoga?

maja59
02-12-2008, 09:54
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jak samolot jest potrzebny to należy do prezydenta, jak zamarzł to do premiera. Polecą głowy za skutki mrozu w Mongolii. Pamiętacie wypadek helikoptera z Millerem na pokładzie, do dzisiaj nie wiadomo kto był winien, ale nie przypominam sobie ataku opozycji na rząd tegoż Milerra, który był zresztą na pokładzie. Prezydent tez się chyba w tej sprawie nie wypowiadał.

a_sikorzanka
02-12-2008, 09:57
Jak to czyja wina? Na 100 % Premiera D.Tuska!A swoją drogą to gdzie by się nasz Prezydent nie ruszył zawsze mu wiatr w oczka:confused:
Masz rację maju.

maja59
02-12-2008, 10:07
Jak to czyja wina? Na 100 % Premiera D.Tuska!A swoją drogą to gdzie by się nasz Prezydent nie ruszył zawsze mu wiatr w oczka:confused:
Masz rację maju.
Słuszne spostrzeżenie, wiatr w oczka, taki malutki biednaczek, dziecko specjalnej troski, zaniedbane przez tego paskudnego Tuska, wywalic Tuska z piaskownicy, kopa i s..rzaj dziadu.

siekierka
02-12-2008, 10:11
A ja naiwny myślałem , że do obsługi samolotów mamy w różnych służbach wykształconych specjalistów. Nie wiedziałem, że to musi robić osobiście Kaczor Donald?

tadeusz50
02-12-2008, 10:16
A nie jest to przypadkiem wina "gościnnych" gospodarzy. Samolot rządowy gościa powinien być w hangarze. Znów będzie szukanie dziury w dziurze.

a_sikorzanka
02-12-2008, 10:33
wywalic Tuska z piaskownicy, kopa i s..rzaj dziadu.

Ech...ale oni nie z jednej piaskownicy

senior A.P.
02-12-2008, 11:02
Moze mi ktos z seniorow (powaznie )wytlumaczyc dlaczego w Polsce i na tym forum tez tak ostatnio nienawidzi sie Lecha Kaczynskiego - bo zaczynam sie obawiac,ze "polacy" staja sie coraz bardziej zlosliwi,uszczypliwi,prawie juz wrogowie i to do swojego Prezydenta.
Jakiegos Palikota uniewinniaja gdy publicznie nazywa innego czlowieka chamem (mowie o tych zwyklych ludziach ,ktorych Palikot zatrudnia),bo z Prezydenta on nie drwi tylko z polskiego slownictwa ,co uzasadnia sam uczony w pismie.
Co sie z Polska dzieje ?

Lila
02-12-2008, 11:14
Moze mi ktos z seniorow (powaznie )wytlumaczyc dlaczego w Polsce i na tym forum tez tak ostatnio nienawidzi sie Lecha Kaczynskiego - bo zaczynam sie obawiac,ze "polacy" staja sie coraz bardziej zlosliwi,uszczypliwi,prawie juz wrogowie i to do swojego Prezydenta.
Jakiegos Palikota uniewinniaja gdy publicznie nazywa innego czlowieka chamem (mowie o tych zwyklych ludziach ,ktorych Palikot zatrudnia),bo z Prezydenta on nie drwi tylko z polskiego slownictwa ,co uzasadnia sam uczony w pismie.
Co sie z Polska dzieje ?

Senior,to forum nie jest reprezentatywne dla WSZYSTKICH ludzi w tym przedziale wiekowym,natomiast odzwierciedla charaktery - małe i złośliwe.
Mogę tak powiedzieć ,jako głosująca na Tuska w 2005 bo tak wydawało mi się wtedy lepiej.Natomiast po zmianie tego przekonania -aczkolwiek nie do końca ,pisząc tu zostałam wyzwana od ''berecików '' i ''moherów '' ( pisanych przec ''ch'' ,co jest żałosne i śmieszne ).

Co do Palikota....zwyczajnie ,ćwiąkalizacja nastąpiła.Kiedyś tam u naszych sąsiadów poniekąd ,działał prokurator o pięknym ,polskim nazwisku -Wyszyński.On też stworzył całkiem nowe prawo ,bez paragrafów.I język komunikacji miał zbliżony do naszych wielkich ,z pierwszych ław poselskich.

tadeusz50
02-12-2008, 11:14
Ech...ale oni nie z jednej piaskownicy
No pewnie, że nie z jednej. Jeden z nich ma piaskownicę na wyższej półce z mahoniowego drewna a drugi biedaczek na poziome ulicy połamaną i zniszczoną dla reszty hołoty.

senior A.P.
02-12-2008, 11:45
Zgadzam sie z tym co pisze Lila,sa to niezaprzeczalne fakty "na wszystkich polkach" ale jak wyjsc z tego marazmu nieufnosci,podejrzliwosci,ze ten to czlowiek to "nie nasz".
Nasz nie nasz ale,jezeli czyni dobrze dla calego ogolu to dlaczego zwalczac,kopac,kasac czy Bog wie co jeszcze, aby go wygryzc z tego nawet najnizszego stolka az po najwyzszy.

Znowu czytam dzisiaj,ze juz prezes PZPN G.Lato nie podoba sie tam komus i ten ktos zaczyna mu "robic kolo stolka" gdy jeszcze nawet nie bylo czasu aby mogl porzadzic.
I takich bastionow walk w Polsce miedzy "swoimi" przybywa z kazdym dniem.
Czy ludzie nie moga spac jak komus nie dokopia ?

siekierka
02-12-2008, 12:47
A nie pamiętasz Senhor, że tylko polskie piekło nie wymaga obsady straży diabelskiej? A wiesz dlaczego? Bo Polacy sami sie pilnują, aby z piekła żaden nie uciekł. Jak sie który chce z kotła ze smołą wydostać, do go z dołu za nogi ściągną spowrotem.

senior A.P.
02-12-2008, 13:24
No tak ,rozumie - mamy polskie pieklo,mielismy polskie "obozy koncentracyjune",mamy wreszcie polskie rzady ,wolnosc i niepodleglosc,prawo i sprawiedliwosc,nawet gdzies tam jeszcze prawda kuleje !
Ale kto nam dostarcza opalu do tych wszystkich "piekiel" ,organizuje i nadzoruje je ?

POLA
02-12-2008, 14:37
Generał Władysław Sikorski nie zginął od kuli. Najprawdopodobniej nie został też uduszony. Odniósł obrażenia typowe dla katastrof komunikacyjnych. To wstępne wyniki sekcji zwłok generała, do których udało się dotrzeć dziennikarzom Onet.pl.
Raport końcowy obejmujący wyniki wszystkich badań sporządzony zostanie dopiero pod koniec stycznia. Dopiero w nim padnie odpowiedź na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną śmierci generała.
No, na razie uspokojenie.

Lila
02-12-2008, 14:49
No, na razie uspokojenie.

I dzięki Ci Boże.Bo hipoteza o polskich rękach ,byłaby nie do przeżycia.

jip
02-12-2008, 15:11
Ocena rządów PO w Warszawie dokonywana za moimi plecami w TV info- nie wiem jak tam jest, nie lubię tam jeździć do (Warszawy), ale teraz widzę, że tam jest takie dno i fasada jako taka, ale za fasadą dziura, i układy, a Pani HGW wg PiS nic nie zrobiła, żadnych osiągnięć, podobno to wszystko co w Warszawie to jest tak w całej Polsce. O ile tak jest, a więcej powiedzą na ten temat Warszawiacy, to ja jestem zadowolony, widzę, że dzieje się dużo i żyje się lepiej, mimo, że zaraz będzie jęczenie, ale to mój osąd. I jeszcze podobno wszystko, co teraz robi się w Warszawie to zasługa PiS. Dalej nie słucham, bo pewno będzie - że mieliśmy tostery, telewizory i kiełbasa przegoniła.

maja59
02-12-2008, 15:11
Nie wiem czy potwierdzenie, że obrażenia jakie odniósł generał, są spowodowane wypadkiem lotniczym, eliminują hipotezę o polskich rękach. Dopóki nie wyeliminuje się w 100% hipotezy o zamachu trudno eliminowac polskich wykonawców czy współwinnych.

maja59
02-12-2008, 15:22
Co wy na to?

podaje TVN24:
Miarka się przebrała. Nie możemy się godzić na niedopuszczalne wypowiedzi Bronisława Komorowskiego i łamanie przez niego zasad parlamentaryzmu - powiedział szef klubu PiS Przemysław Gosiewski, uzasadniając wniosek o odwołanie marszałka Sejmu. Debata i głosowanie w tej sprawie jeszcze w tym tygodniu.

Ciekawe, że PiS nie odwołał pana Dorna za kamasze dla lekarzy, wykształciuchów i inne wypowiedzi poza parlamentarne

jip
02-12-2008, 15:25
Co wy na to?

podaje TVN24:
Miarka się przebrała. Nie możemy się godzić na niedopuszczalne wypowiedzi Bronisława Komorowskiego i łamanie przez niego zasad parlamentaryzmu - powiedział szef klubu PiS Przemysław Gosiewski, uzasadniając wniosek o odwołanie marszałka Sejmu. Debata i głosowanie w tej sprawie jeszcze w tym tygodniu.

Ciekawe, że PiS nie odwołał pana Dorna za kamasze dla lekarzy, wykształciuchów i inne wypowiedzi poza parlamentarne
Jak mógł odwołać, przecież Dorn był jeszcze z PiS. Jaka Partia taki marszałek- PO mi się podoba, marszałek też.

tadeusz50
02-12-2008, 15:30
jip to jest tak jak z drzazgą i belką w oku. Pisuary już nie mogą być bardziej bezczelne

jip
02-12-2008, 19:24
jip to jest tak jak z drzazgą i belką w oku. Pisuary już nie mogą być bardziej bezczelne
straszą mnie, że zabiorą mi długopis, ale mam jeszcze gęsie pióro, i muszę się podszkolić z uwagi, bo krytykują, że "prezydęt" źle napisałem, co zrobić jak się nadęłęm i tak mi się napisało, no nie uważałem, i myślałem, że mały to z małej. Przepraszam za te błędy.

maja59
02-12-2008, 20:05
straszą mnie, że zabiorą mi długopis, ale mam jeszcze gęsie pióro, i muszę się podszkolić z uwagi, bo krytykują, że "prezydęt" źle napisałem, co zrobić jak się nadęłęm i tak mi się napisało, no nie uważałem, i myślałem, że mały to z małej. Przepraszam za te błędy.
Spoko jip, to ja napisałam prezydęt. Jest nas sporo, a do tego piszemy celowo, takie gnojki z nas, a co?

jip
02-12-2008, 20:10
Spoko jip, to ja napisałam prezydęt. Jest nas sporo, a do tego piszemy celowo, takie gnojki z nas, a co?
Dzięki bo aż mi się kolana ugięły, trzeba tą wągrzycę poleczyć, wątpię, żeby się udało ale próbować trzeba.

babciela
02-12-2008, 20:17
Przeciez mamy demokracje i wolnosc słowa. Ja jestem oburzona wystapieniam jakiegos Palikota( rany ale nazwisko), sprawia wrażenie nie całkiem zdrowego... sorry.To zdaje sie on obiecywal jakies zmiany w polskich przepisachi ustawach-jak na razie chyba nic nie zrobil-ja w przychodni wypisuje juz na wejsciu pacjenta około 10 cyfr- ktore musza znac na pamięc...( to takie malutkie z mojego podworka),A duże sprawy?Po jaka cholere on bierze nasze pieniadze do swojej kieszonki-wieczna głupota.

jip
02-12-2008, 20:30
Przeciez mamy demokracje i wolnosc słowa. Ja jestem oburzona wystapieniam jakiegos Palikota( rany ale nazwisko), sprawia wrażenie nie całkiem zdrowego... sorry.To zdaje sie on obiecywal jakies zmiany w polskich przepisachi ustawach-jak na razie chyba nic nie zrobil-ja w przychodni wypisuje juz na wejsciu pacjenta około 10 cyfr- ktore musza znac na pamięc...( to takie malutkie z mojego podworka),A duże sprawy?Po jaka cholere on bierze nasze pieniadze do swojej kieszonki-wieczna głupota.
Wbrew pozorom on zrobił dosyć dużo, zresztą razem z innymi między innymi z Poncyliuszem i innymi z PiS, teraz wyszli i szkoda (prezydent przyjął moje 84 propozycje ustawowe – podkreślił Palikot.) Osądzaj na zimno, Paweł Poncyliusz był mocno zaangażowany w tą komisję i robili dobrą robotę.

Lila
02-12-2008, 20:55
Spoko jip, to ja napisałam prezydęt. Jest nas sporo, a do tego piszemy celowo, takie gnojki z nas, a co?

Ba,żeby to tylko gnojki...
Ale ponoć ''debile wyborcze ''.
A to Katechizm .Z netu ,nie mój pomysł.:D

Kaczyńskich nienawidzimy bardziej od zarazy, glodu, tych co nas okradają, zdradzają, suszy, mrozu, a nawet od naszego zabójcy.

Boć przecież on nas też od Kaczyńskich wyzwoli.

Dlatego wszyscy, co Kaczyńskich przeklinają i im źle życzą są nam bliżsi, niźli bracia.

A każdy, kto choćby spojrzy na Kaczyńskich łaskawszym okiem, lub którego Kaczyńscy jako swego przyjaciela wskażą, to nasz najgorszy wróg.

Łącząc się więc we wspólnej nienawiści, podziękowania ślemy za wsparcie i ukrzepianie nas w niezłomnym uczuciu, które jedyną racją stanu naszego pozostaje.

Zapewniamy także, iż z naszej strony będzie ono niewzruszalne niczym skała, na której współnienawidzący może zbudować, co tylko zechce.

jip
02-12-2008, 21:05
Lila takie coś warto sobie odpuścić bo to ktoś nawiedzony, ale o śmieszności Kaczyńskich piszą nie tylko na forum onet.
"Krok od śmieszności
Tak w demokracji nie da się ani rządzić, ani odzyskać władzy
Radykalizm PiS graniczy już z manią prześladowczą: jedynie ja, "brat" i nasza partia reprezentujemy jeszcze polskie interesy."
http://wiadomosci.onet.pl/1514115,2677,kioskart.html
To nie wypowiedź kogoś nawiedzonego ale kiedyś facet bardzo im sprzyjał. Niestety niektórzy nie chcą zauważyć, że Kaczyńscy sami sobie szkodzą. Kiedyś miałem nadzieje - wezmą władzę, pogonią towarzystwo i będzie trochę uczciwiej, ale oni się zajęli tylko gonieniem układów i czarownic, mąceniem, jątrzeniem. Ilu dobrych polityków odeszło z PiS. Ja osobiście żałuję, że nie jest to bardziej normalna partia.

maja59
02-12-2008, 21:05
Nie życzę nikomu źle, ale marze o dniu kiedy się obudzę i nie będzie już na urzędzie prezydenta Kaczyńskiego. Niech sobie żyje w zdrowiu, wszelkim powodzeniu i radości byle zdala od Pałacu Namiestnikowskiego. Amen.

Kazik
02-12-2008, 21:12
Dzięki bo aż mi się kolana ugięły, trzeba tą wągrzycę poleczyć, wątpię, żeby się udało ale próbować trzeba.
straszą mnie, że zabiorą mi długopis, ale mam jeszcze gęsie pióro, i muszę się podszkolić z uwagi, bo krytykują, że "prezydęt" źle napisałem, co zrobić jak się nadęłęm i tak mi się napisało, no nie uważałem, i myślałem, że mały to z małej. Przepraszam za te błędy.
Nie przepraszaj bo to nie do Ciebie było pisane. To o błedach-bo całość do Ciebie. Ale rozum chociaż co dziesiąty post. Bo jest tak: ja o zupie, a Ty o..... Sam wiesz? Czy dokończyć? Nie musisz może się jeszcze leczyć, jaką to chorobę Ci diagnozowali? Węgrzyn mi się kojarzy z dobrym napojem [dawniej tak nazywali węgierskie wina] Wągrzyca to nadmiar picia tego? Powiedz czy to powoduje duże braki w pamięci? Jak napiszę że ktoś tam coś nie tak pisze-czytaj uważnie.

araad
02-12-2008, 21:14
Nienawiść do Kaczyńskich to gruba przesada to raczej zjawisko z pogranicza estetyki.Największym ich wrogiem są oni sami.Przez dwa lata oprócz konferencji prasowych efektów żadnych. Ponadto sposób i styl wypowiedzi poprostu nie pozwala spokojnie ich słuchać.Nie jest teraz może lepiej ale jakoś tak normalniej.Jak wyzbędą się maniery wszechwiedzących i jedynych Polaków to nie mam nic do nich.

Lila
02-12-2008, 21:17
Nie życzę nikomu źle, ale marze o dniu kiedy się obudzę i nie będzie już na urzędzie prezydenta Kaczyńskiego. Niech sobie żyje w zdrowiu, wszelkim powodzeniu i radości byle zdala od Pałacu Namiestnikowskiego. Amen.

Natomiast mnie przechodzą ciarki na myśl ,o płezydencie Tusku.
I co gorsza, nie ma żadnej alternatywy.

ps.jak się Radek zgłosi,głosuję na niego.

Kazik
02-12-2008, 21:17
Ja marzę że nie będzie płemieła Tuska w ogóle w polityce. Teraz tak go będę tu tytułował. Dostosuje się do poziomu kilku osób. Marzenie się pewnie spełni zanim minie rok.

araad
02-12-2008, 21:18
Kaziu ty to jesteś mocarz ręce cię nie bolą.

Lila
02-12-2008, 21:20
Ja marzę że nie będzie płemieła Tuska w ogóle w polityce. Teraz tak go będę tu tytułował. Dostosuje się do poziomu kilku osób. Marzenie się pewnie spełni zanim minie rok.

Pomijam poziom.:D Ale płemieł tak grasejuje ,jak stała hłabina .:D Podoba mnie się i też będę tak pisać.

Sołły ..

jip
02-12-2008, 21:24
Nie przepraszaj bo to nie do Ciebie było pisane. To o błedach-bo całość do Ciebie. Ale rozum chociaż co dziesiąty post. Bo jest tak: ja o zupie, a Ty o..... Sam wiesz? Czy dokończyć? Nie musisz może się jeszcze leczyć, jaką to chorobę Ci diagnozowali? Węgrzyn mi się kojarzy z dobrym napojem [dawniej tak nazywali węgierskie wina] Wągrzyca to nadmiar picia tego? Powiedz czy to powoduje duże braki w pamięci? Jak napiszę że ktoś tam coś nie tak pisze-czytaj uważnie.
Dobra wągrzycę wykasuj jest o choroba owiec a opowiastkę o tym napisał ks. Tiszner, może głupio ją tu wsadziłem ale tak mi się podobała, że nie mogę o niej przestać myśleć. Jak chcesz się zapoznać jest na moim blogu.http://www.klub.senior.pl/moje/jip/blog/

babciela
02-12-2008, 22:05
Baldziej niz przyszły plezydent przelaza mnie ministel splaw zaglanicznych.jak ktos kto mial niepolskie obywatelstwo, przebywal wieksza częsc swojego zycia nie w Polsce, ma łodzine nie w Polsce moze zajmowac takie stanowisko.A pan Palikot zlozyl wnioski, ale ZADEN nie wszedl w zycie-i to jest jego skutecznosc.Ja tez złozyłam pewien wniosek i jestem skuteczna jak p. Palikot.

POLA
02-12-2008, 22:22
.A pan Palikot zlozyl wnioski, ale ZADEN nie wszedl w zycie-i to jest jego skutecznosc...
Oj i tu się mylisz, nawet mocno, ponad 80 przeszło.

Rozbrajający był dzisiaj Kutz w ocenie Palikota, w dialogu z Giertychem.

siekierka
02-12-2008, 22:23
Taaak. Traktowanie Prezydenta własnego Kraju jak osobistego wroga, do tego zdolni są chyba tylko zakochane na śmierć nastolatki albo fanatyczni przeciwnicy polityczni.

Ja się najbardziej boję, że gdyby nie daj Boże się zdarzyło, że całą władzę skupią w rękach jedynie słuszni POpaprani Obłudnicy z Kaczorem Donaldem na czele, Polska gwałtownie skręci w lewo i wrócimy społecznie i gospodarczo do poziomu lat pięćdziesiątych ub. wieku.

Kazik
02-12-2008, 22:31
http://img511.imageshack.us/img511/5766/radekru2.jpg (http://imageshack.us)
Europa zmieniła zdanie, ale to tylko pozory. Radek oczywiście idzie z nurtem. Ale miał minę dziś jak zbity pies jak o tym mówił dziś w TVP info. A przedtem Gruzję mieli gdzieś. Teraz też, ale trzeba zmienić zdanie przynajmniej w wywiadach-bo sondaże spadają. A ten typek mi się nie podoba, nie długo będzie gryzł Donka. Tak czuję. To typ jak Marcinkiewicz i Kaczmarek. Wyhodujesz go, a on za to pogryzie. Ale to nie moja broszka. Będzie miło popatrzeć.

tadeusz50
02-12-2008, 22:32
Urząd Prezydenta Kraju szanuję ale nie muszę szanować osoby go sprawującej i nie jestem ani nastolatkiem ani fanatycznym przeciwnikiem kraju. To raczej ty jesteś fanatycznie zakochany w Pisuarach. Dobrej nocy

POLA
02-12-2008, 22:33
Siekierko, a pegeery też przewidujesz?

Lila
02-12-2008, 22:37
Urząd Prezydenta Kraju szanuję ale nie muszę szanować osoby go sprawującej i nie jestem ani nastolatkiem ani fanatycznym przeciwnikiem kraju. To raczej ty jesteś fanatycznie zakochany w Pisuarach. Dobrej nocy

Pisuar....może piz...uar jeszcze ? Albo PO -dróbka,Po - pierdółka ,PO-pieprzeniec ..
Fajnie ...
Spadliśmy poniżej dna.Dno jest dla nas sufitem.Nie widzicie tego ,staruszkowie ?

ps.w tej sytuacji zagłosuję na komuchów.Niedługo rozpocznę agitkę.

maja59
02-12-2008, 22:58
Pisuar....może piz...uar jeszcze ? Albo PO -dróbka,Po - pierdółka ,PO-pieprzeniec ..
Fajnie ...
Spadliśmy poniżej dna.Dno jest dla nas sufitem.Nie widzicie tego ,staruszkowie ?

ps.w tej sytuacji zagłosuję na komuchów.Niedługo rozpocznę agitkę.
I ja, i ja, i ja zagłosuję na bądź co byle nie na to co jest rzadzące i w opozycji.
W kwestii formalnej wydaje mi się, ale może głowa już nie ta, że głasełuje się w mowie, a nie w piśmie.

Lila
02-12-2008, 23:14
I ja, i ja, i ja zagłosuję na bądź co byle nie na to co jest rzadzące i w opozycji.
W kwestii formalnej wydaje mi się, ale może głowa już nie ta, że głasełuje się w mowie, a nie w piśmie.

Wyłącznie w mowie.
Ale jak to oddać w piśmie ? Hę ?

ps.jeszcze rozważam Radka Sikorskiego .Tylko za nim nikt nie stoi,a stać powinien.

a_sikorzanka
03-12-2008, 07:06
Miał być cesarz a jest tylko parzenie herbatki.Ech ten wiatr w oczy...........

http://wiadomosci.onet.pl/1873554,12,item.html

maja59
03-12-2008, 08:26
Miał być cesarz a jest tylko parzenie herbatki.Ech ten wiatr w oczy...........

http://wiadomosci.onet.pl/1873554,12,item.html
Też to chciałam wkleić, ale mnie ubiegłaś, robi się coraz zabawniej.
Lilu tez myslę nad Radkiem, za nim nikt nie stoi? my staniemy!

babciela
03-12-2008, 08:32
Polu. stowarzyszenia rolnikow na wzor komunistycznych PGR-ów juz powstaja

babciela
03-12-2008, 08:35
Myslisz, Lilu, ze nikt nie stoi?A ja mysle , że on jest w tym rządzie najmocniejszy- wła snie za poparcie pewnego lobby

Lila
03-12-2008, 08:35
Cuś Wam powiem ,moje miłe.Ku zastanowieniu .I jeżeli w przyszłości nie pomyslicie ,że Wasza koleżanka z foruma ,miała rację ....to zjem sznycel wiedeński.Co dla mnie jest równoważne z kanibalizmem.

Kpiny z głowy państwa to jest jeden z największych błędów ekipy Tuska.!!!!!
Najbardziej dalekosiężnym ,i o efekcie tsunami,które dotknie jego następcę najbardziej.I święty Boże już nie pomoże.Już się stało.Bo skoro my nie potrafimy szanować Prezydenta wybranego w wolnych wyborach,nas jako naród też nie warto szanować .
Następca będzie miał najgorzej.Chyba dożyjemy i sprawdzimy .

babciela
03-12-2008, 08:39
Polu przeszły nic nie znaczące, nie ulatwiajace nam życia- a kraj miał byc przyjazny.jedyna prawdziwa demoracje i prawdziwego palikota widzialam w Nowej Zelandii-czyli nic z naszego dzialacza nie mamy..

babciela
03-12-2008, 08:45
jestem tego samego zdania-porownajcie Kwasniewski zarl sie z Millerem jak pies z kotem- czy coś wyszło poza ich pokojowe(chodzi o pomieszczenie)wasnie?A publiczne robienie z panujacego Prezydenta dużego panstwa delikatnie mowiąc (sorry-prezydencie)durnia- to jest 1)brak tzw kindersztuby2) brak obycia politycznego3)szalona krotkowzrocznosc polityczna.

maja59
03-12-2008, 08:46
Nie zgadzam się Lilu z twoją oceną. Naród nie szanuje prezydenta tylko Lecha Kaczyńskiego. Z niedawnej przeszłości wspomnij Aleksandra Kwaśniewskiego, który był prezydentem przez dwie kadencje. Był lubiany i ponownie wybrany nie dlatego, że Polacy szanowali go jako prezydenta, Polacy lubili Aleksandra Kwasniewskiego. Będzie nowy prezydent, Polacy odetchną bo chcę mieć głowe państwa, którą z przyjemnością się szanuje, jako imię i nazwisko. Zmuszanie na siłę do szanowania osoby bo sprawuje urząd do niczego dobrego poza śmiesznością nie prowadzi. Zawsze personalnie szanujemy człowieka, a że przy tym sprawuje najwyższy w państwie urząd to tym lepiej dla urzędu.

babciela
03-12-2008, 08:53
Maju, duzy procent Polakow sanuje własnie Lecha Kaczynskiego-co przy tej całej nagonce na niego jest budujace.Sa ludzie którzy obiektywnie potrafia ocenic cala jego dzialalnosc.Maju, ja nie chciałabym dozyc czasow kiedy wszystkie sznurki rzadzenia wezma w swoje rece liberałowie( ja juz tu mówie o partii- nie o konkretnych ludziach-chociaz przeciez to konkretni ludzie sprowadzili do tej biednej Polski zamet jakiego chyba jeszcze nie mielismy)

Lila
03-12-2008, 08:54
Niestety nie ...
Cały ten czas od wyborów jest wielką kampanią wyborczą Tuska ,dlatego wszystko inne leży i płacze.
Wyobraź sobie Kwaśniewskiego teraz.Z jego chorobą filipińską i lapsusami ,oraz faktem iż jako prezydent wszystkich Polaków ,był tak naprawdę prezydentem swojej partii.
Że był lubiany ? Niekoniecznie .Nie przez wszystkich.Wałęsa też go zwalczał.Ale nie było takiego ataku mediów ,bo dla mediów był to swój człowiek.Przypominam fakt kontroli w grupie ITI ,której wyników już nie znamy ,a zmienił się zarząd.
Dla bardzo wielu ,Aleksander był swoim człowiekiem.
Kaczyński - zagrożeniem.
Teraz zostanie po staremu,tylko będziemy się dziwić dalej.

siekierka
03-12-2008, 08:58
3.XII.2008.Nieprawomyślna prasa donosi:Eurodeputowany Witold Tomczak oskarżony jest o to, że przed dziewięcioma laty miał rzekomo znieważyć funkcjonariusza policji, określając go mianem "palanta".Jego synowie mieli być wyłącznie świadkami w dętej sprawie sprzed blisko dziesięciu lat, dotyczącej rzekomego znieważenia policjanta. Jednak kuriozalną decyzją sędzi Małgorzaty Zimorskiej-Abdullaev jeden z synów eurodeputowanego Witolda Tomczaka spędzi Święta Bożego Narodzenia w areszcie śledczym, drugi trafi za kratki na 48 godzin. Wszystko dlatego, że - jako świadkowie - nie stawili się na posiedzenie Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Sęk w tym, że to prowadząca rozprawę nie zadbała o właściwe, w rozumieniu formalnoprawnym, doręczenie wezwania na rozprawę. Wezwanie trafiło bowiem do domu posła Tomczaka; obaj jego synowie są już pełnoletni, studiują, przebywają w Poznaniu.

maja59
03-12-2008, 09:21
Wynika z tego, że społeczeństwo nie ma swojego rozumu, jest bezwolną masą manipulowaną przez media zależne od rządzących. Nie zgadzam się z taką oceną, już kiedyś słyszałam o przypadkowym społeczeństwie, któremu nie mozna powierzyć żadnej decyzji i o ile pamiętam to taką opinię głosiła pani z kolalicyjnej dla PiSu partii. Jeżeli tak by było to PiS i prezydent powinni spać spokojnie, zależne od nich państwowe media powinny zabezpieczyc wygraną. Ale tak nie jest społeczeństwo w swojej masie wybierze tak jak bedzie chciało, oceniając poziom sprawowanej władzy i jej skuteczność. Dam przykład mojego Krakowa, który jest miastem znanym ze swojego konserwatyzmu. Prezydentem od dwóch kadencji jest prof. Majchorwski człowiek lewicy. I co i nic i bedzie prezydentem w następnych kadencjach, za jego rządów Kraków przeszedł największą modernizację wszystkiego od remontów budynków, poprzez drogi, obwodnice do szybkiego tramwaju. Zbudowano operę na którą nie było środków przez 50 lat. Wyburzono paskudztwa i wybudowano Nowe Miasto. Krakowianie to widzą i prezydent, nie organizując konferencji prasowych i gospodarskich wizyt ma najlepszą od niepamiętnych czasów opinię. Jesteśmy szczęśliwi, że człowiek o nazwisku Majchrowski jest naszym prezydentem i nic nas nie obchodzi jego oreientacja polityczna.
Takim właśnie człowiekiem powinien byc prezydent każdego miasta i państwa, bez orientacji politycznej, nastawiony wyłącznie na budowę i rozwój, a nie na awantury i niszczenie, nawet jeżeli niszczy tylko swój autorytet. Prezydent, którym mówi ja i mój brat nie nadaje się na to stanowisko, jest prezydentem PiSu i odejdzie w niepamięć.

Basia.
03-12-2008, 09:30
Słuchałam wczoraj wypowiedzi marszałka Niesiołowskiego i senatora Kuca na temat posła Palikota i jego zachowań. :confused: Dla mnie ci panowie to dno z posłem Palikotem na czele, o innych politykach nie tylko z Pis-u nie chce mi się pisać bo poziom adrenaliny wzrasta. Wywalić wszystkich na zieloną trawkę bez prawa do zasiłku może by ochłonęli i zajęli się czymś pożyteczniejszym niż kłótnie i przepychanki. :mad:

Lila
03-12-2008, 09:36
Słuchałam wczoraj wypowiedzi marszałka Niesiołowskiego i senatora Kuca na temat posła Palikota i jego zachowań. :confused: Dla mnie ci panowie to dno z posłem Palikotem na czele, o innych politykach nie tylko z Pis-u nie chce mi się pisać bo poziom adrenaliny wzrasta. Wywalić wszystkich na zieloną trawkę bez prawa do zasiłku może by ochłonęli i zajęli się czymś pożyteczniejszym niż kłótnie i przepychanki. :mad:

Zgadzam się ,dodając iż obecny rząd przejdzie do historii jako mistrz indolencji ,niekompetencji i nicnierobienia.
Kompletny brak dialogu ze społeczeństwem.Reformy to farsa jakaś.

siekierka
03-12-2008, 09:42
Wynika z tego, że społeczeństwo nie ma swojego rozumu, jest bezwolną masą manipulowaną przez media zależne od rządzących. Nie zgadzam się z taką oceną, już kiedyś słyszałam o przypadkowym społeczeństwie, któremu nie mozna powierzyć żadnej decyzji i o ile pamiętam to taką opinię głosiła pani z kolalicyjnej dla PiSu partii. ...

Musze Cie zmartwić. Że społeczeństwo nie dorosło do demokracji, stwierdził prof.BRONISŁAW GIEREMEK

Basia.
03-12-2008, 09:42
Zgadzam się ,dodając iż obecny rząd przejdzie do historii jako mistrz indolencji ,niekompetencji i nicnierobienia.
Kompletny brak dialogu ze społeczeństwem.Reformy to farsa jakaś.
spodobał mi się Roman Giertych już nie jako polityk tylko adwokat /kiedyś dostawałam rzucawki na jego widok/ on jeden mówił rozsądnie w tym programie. Na tle niezrównoważonego marszałka Niesiołowskiego i plotącego bzdury senatora Kuca wypadł znakomicie. Wniosek taki mi się nasunął: politycy po dorwaniu się do władzy głupieją.

siekierka
03-12-2008, 09:45
spodobał mi się Roman Giertych już nie jako polityk tylko adwokat /kiedyś dostawałam rzucawki na jego widok/ on jeden mówił rozsądnie.


Wniosek taki mi się nasunął: politycy po dorwaniu sie do władzy głupieją.




O to to to !!! Wszyscy!!!

maja59
03-12-2008, 09:53
Musze Cie zmartwić. Że społeczeństwo nie dorosło do demokracji, stwierdził prof.BRONISŁAW GIEREMEK
Jeżeli na prawdę tak powiedział to się z nim nie zgadzam. Oczywiście do demokracji należy dorosnąć ale Polacy mają okres dorastania za sobą. Może Geremek mówił o jakichś wczesniejszych czasach. Musiałabym znać tekst z którego to pochodzi.

siekierka
03-12-2008, 10:13
Po ośmiu latach procesu warszawski sąd okręgowy uznał, iż Jan T. Gross nie musi przepraszać Kazimierza Laudańskiego m.in. za to, że w książce "Sąsiedzi" opisał jego ojca jako jednego z uczestników pogromu Żydów w 1941 r. w Jedwabnem. Co prawda sąd uznał, że Gross naruszył dobra osobiste powoda, ale, jak podkreślił, mógł to uczynić z uwagi na tzw. prawdę historyczną. Wyrok nie jest prawomocny.
(ND)
Domyślam się, że gdyby było odwrotnie (tzn. gdyby Laudański przegrał) to by płacił ogromne odszkodowanie.
Wiedzą "Sąsiedzi", jak kto siedzi.

Mar-Basia
03-12-2008, 11:03
Wynika z tego, że społeczeństwo nie ma swojego rozumu, jest bezwolną masą manipulowaną przez media zależne od rządzących. Nie zgadzam się z taką oceną, już kiedyś słyszałam o przypadkowym społeczeństwie, któremu nie mozna powierzyć żadnej decyzji i o ile pamiętam to taką opinię głosiła pani z kolalicyjnej dla PiSu partii. Jeżeli tak by było to PiS i prezydent powinni spać spokojnie, zależne od nich państwowe media powinny zabezpieczyc wygraną. Ale tak nie jest społeczeństwo w swojej masie wybierze tak jak bedzie chciało, oceniając poziom sprawowanej władzy i jej skuteczność. Dam przykład mojego Krakowa, który jest miastem znanym ze swojego konserwatyzmu. Prezydentem od dwóch kadencji jest prof. Majchorwski człowiek lewicy. I co i nic i bedzie prezydentem w następnych kadencjach, za jego rządów Kraków przeszedł największą modernizację wszystkiego od remontów budynków, poprzez drogi, obwodnice do szybkiego tramwaju. Zbudowano operę na którą nie było środków przez 50 lat. Wyburzono paskudztwa i wybudowano Nowe Miasto. Krakowianie to widzą i prezydent, nie organizując konferencji prasowych i gospodarskich wizyt ma najlepszą od niepamiętnych czasów opinię. Jesteśmy szczęśliwi, że człowiek o nazwisku Majchrowski jest naszym prezydentem i nic nas nie obchodzi jego oreientacja polityczna.
Takim właśnie człowiekiem powinien byc prezydent każdego miasta i państwa, bez orientacji politycznej, nastawiony wyłącznie na budowę i rozwój, a nie na awantury i niszczenie, nawet jeżeli niszczy tylko swój autorytet. Prezydent, którym mówi ja i mój brat nie nadaje się na to stanowisko, jest prezydentem PiSu i odejdzie w niepamięć.

Wszystkim polecam ksiazke Ryszarda Sieronskiego "Mafia" - ciagle aktualna, mimo, ze twarze sie zmienily.

jip
03-12-2008, 12:41
O to to to !!! Wszyscy!!!
I pewno powinni się leczyć u górali na węgrzycę. Ale -oglądałem spotkanie studentów z Tuskiem i znowu mówił przekonująco, mądrze, zrozumiale, specjalnie nie wykręcał się, chyba studentom się widziało. Zaczyna mi się podobać.

jano43
03-12-2008, 15:54
Czu politycy głupieją po dojściu do władzy? Nie sądzę.Wtedy
właśnie pokazują o co im naprawdę chodziło.Dobrze wiedzą,że
przed nimi cztery spokojne lata przy korycie i nie ma sposobu żeby ich pogonić.Chyba ,że kolejna rewolucja albo zmiana systemu wyborczego:zamiast list partyjnych okręgi jednomandatowe,pieniądze na działalność partyjną ze składek
zwolenników a nie z budżetu.Szybko by poszli po rozum do głowy.

POLA
03-12-2008, 16:05
Polu przeszły nic nie znaczące, nie ulatwiajace nam życia- a kraj miał byc przyjazny...
Być może, Elu miła, Tobie one życia nie ułatwiają, być może jeszcze o tym nie wiesz, bo sporo jest tego, ale zajrzyj do odpowiednich źródeł, a niewykluczone, że znajdziesz coś dla siebie lub Twoich najbliższych.

W epilogu dodam: pokaż mi takiego cudotwórcę, który w rok czasu byłby w stanie naprawić to, co poprzednicy knocili przez dziesiątki lat. Przecież my mamy przepisy odwołujące się do ustaw z czasów Bieruta i Gomułki!, że o późniejszych artystach nie wspomnę.

Ponadto Palikot rozbija się ze swoimi uproszczeniami o opór materii w postaci oporu urzędników, niestety, w interesie których na pewno nie leżą ani uproszczenia, ani niezależność obywatela wobec ich władzy. W interesie opozycji, jakakolwiek by nie była, też nie leży, żeby rządzącym się udało, no i dlatego się tak wszystko kręci i dlatego proces tworzenia przyjaznego państwa nie jest procesem na jedną kadencję, chyba że jakiś współczesny Herostrates podpali nie dla sławy, a dla pożytku publicznego wszystkie ustawy, wszystkie przepisy, akty prawne itd. i zacznie się robotę od zera.
Tylko gdzie znaleźć takiego herosa?

jip
03-12-2008, 19:21
Być może, Elu miła, Tobie one życia nie ułatwiają, być może jeszcze o tym nie wiesz, bo sporo jest tego, ale zajrzyj do odpowiednich źródeł, a niewykluczone, że znajdziesz coś dla siebie lub Twoich najbliższych.

W epilogu dodam: pokaż mi takiego cudotwórcę, który w rok czasu byłby w stanie naprawić to, co poprzednicy knocili przez dziesiątki lat. Przecież my mamy przepisy odwołujące się do ustaw z czasów Bieruta i Gomułki!, że o późniejszych artystach nie wspomnę.

Ponadto Palikot rozbija się ze swoimi uproszczeniami o opór materii w postaci oporu urzędników, niestety, w interesie których na pewno nie leżą ani uproszczenia, ani niezależność obywatela wobec ich władzy. W interesie opozycji, jakakolwiek by nie była, też nie leży, żeby rządzącym się udało, no i dlatego się tak wszystko kręci i dlatego proces tworzenia przyjaznego państwa nie jest procesem na jedną kadencję, chyba że jakiś współczesny Herostrates podpali nie dla sławy, a dla pożytku publicznego wszystkie ustawy, wszystkie przepisy, akty prawne itd. i zacznie się robotę od zera.
Tylko gdzie znaleźć takiego herosa?
No i lepiej tego nie można ująć, tylko nie każdemu chce się to widzieć, dodał bym, że od strony rządzących jest więcej spokoju, mniej szarpaniny, gonienia układów samemu stworzonych itd,itp. A dzisiaj wypowiedzi Tuska dla studentów chyba ich zadowoliły, bo i logiczne i z sensem, i nie uciekał od pytań niewygodnych.

Lila
03-12-2008, 22:44
No i lepiej tego nie można ująć, tylko nie każdemu chce się to widzieć, dodał bym, że od strony rządzących jest więcej spokoju, mniej szarpaniny, gonienia układów samemu stworzonych itd,itp. A dzisiaj wypowiedzi Tuska dla studentów chyba ich zadowoliły, bo i logiczne i z sensem, i nie uciekał od pytań niewygodnych.

Nie zadowoliły,ponoć.:D UJ to nie UAM.

POLA
03-12-2008, 23:30
Nie zadowoliły,ponoć.:D UJ to nie UAM.
Ponoć czy na pewno?
Słuchałaś?
Wsłuchałaś się w poziom pytań i głębie myśli niektórych studentów UJ?
Miodowicz to też absolwent UJ, aż trudno w to uwierzyć, a jednak...

JK powiedział, że Niesiołowski sypał... w 1970. Nieoficjalne wieści (TVN24): podobno PiS ma gotowy wniosek o odwołanie Niesiołowskiego, którego nie trawię i którego dobrze pamiętam z okresu aktywności w ZCHN.

Kazik
04-12-2008, 00:19
Ponoć czy na pewno?
Słuchałaś?
Wsłuchałaś się w poziom pytań i głębie myśli niektórych studentów UJ?
Miodowicz to też absolwent UJ, aż trudno w to uwierzyć, a jednak...

JK powiedział, że Niesiołowski sypał... w 1970. Nieoficjalne wieści (TVN24): podobno PiS ma gotowy wniosek o odwołanie Niesiołowskiego, którego nie trawię i którego dobrze pamiętam z okresu aktywności w ZCHN.
Na pytanie o KRUS odpowiedział, że do ZUS też się dopłaca, a następnie całkiem zjechał z tematu. Buśka mu się wypogodziła przy pytaniu o zakupie nowych samolotów rządowych. Jeszcze takie pytania miał ze 3 i dłuuuugo to rozciągał. Na pytanie o odpłatności za studia się wymigał. Podobnie o zniżkach na przejazdy. Znalazł się nawet filozof z politechniki-ale pamiętam tylko śmiech jak zaczął pytać. Chyba nic konkretnego. Taka to była głębia pytań. A niektóre były jakby "na zamówienie". Nawet Donek od razu się prostował na krześle.

siekierka
04-12-2008, 09:25
... pokaż mi takiego cudotwórcę, który w rok czasu byłby w stanie naprawić to, co poprzednicy knocili przez dziesiątki lat. Przecież my mamy przepisy odwołujące się do ustaw z czasów Bieruta i Gomułki!, że o późniejszych artystach nie wspomnę. ... gdzie znaleźć takiego herosa?


A pokaż mi takiego cudotwórcę, który w latach 2006-2007 był w stanie naprawić to, co poprzednicy knocili przez ubiegłe 60 lat? :D

Praktycznie to "bohaterowie" roku 2008 obciążają winą za wszystkie swoje niepowodzenia TYLKO poprzedników z ostatnich dwóch lat. To jest propagandowo nośne, ale czy to jest uczciwe? ;)

POLA
04-12-2008, 10:11
Na pytanie o KRUS odpowiedział, że do ZUS też się dopłaca,
Bo to prawda, ale jego wyjaśnienia były dłuższe i sensowne, choć o nich nie wspominasz, bo niewygodne, prawda?
a następnie całkiem zjechał z tematu. Buśka mu się wypogodziła przy pytaniu o zakupie nowych samolotów rządowych. Jeszcze takie pytania miał ze 3 i dłuuuugo to rozciągał.
Buźka powiadasz? A wolałbyś, żeby się zasępił, a może nadął jak balon w stylu braci K?
Na pytanie o odpłatności za studia się wymigał. Podobnie o zniżkach na przejazdy.
Jeśli mądrze pomyśli się nad odpłatnością, pomysł wart rozważenia, bo i tak większość studentów płaci ciężkie pieniądze, a kredytów studenckich jak nie było, tak nie ma.
Ze zniżek się nie wymigał, sprawa jest rozważana i szukają środków. Nie słyszałeś?
Jak nie masz kasy, też dziecku butów nie kupisz, proste, a jak wygląda budżet i jakie są jego obciążenia, chyba wiesz, chociaż czase mam wątpliwości.
Znalazł się nawet filozof z politechniki-ale pamiętam tylko śmiech jak zaczął pytać. Chyba nic konkretnego...
Wiesz, żeby nadążyć za filozofem, trzeba mieć dość elastyczny umysł:), a nie każdy go ma.
A niektóre były jakby "na zamówienie". Nawet Donek od razu się prostował na krześle.Pewnie zwolennik DT pytał, to się zdarza, ale ataków nie brakowało i tych było znacznie więcej, co też jest i prawidłowe, i normalne. Gdyby na miejscu Tuska siedział któryś z braci, jako żywo mielibyśmy wykład o spiskach, agentach, prześladowaniach pisowców i zmowie całego świata przeciwko jedynym prawym i sprawiedliwym.

A krzesło nie było wygodne i kręgosłup cierpiał:D, dlatego Donek się prostował, ma w końcu swoje lata;) .

POLA
04-12-2008, 10:20
Praktycznie to "bohaterowie" roku 2008 obciążają winą za wszystkie swoje niepowodzenia TYLKO poprzedników z ostatnich dwóch lat. To jest propagandowo nośne, ale czy to jest uczciwe? ;)
Otóż jesteś w błędzie, nawet dużym, "bohaterowie 2008" mają szerszą panoramę win i grzechów głównych. Słuchaj wnikliwie, niekoniecznie tylko tych, których podstawowym zadaniem jest gryzienie przeciwnika.

Taka uwaga:
nie szukaj uczciwwości w polityce, bo jej tam nie ma, a jeśli już jest - to raczej w aptekarskich dawkach:mad:

Lila
04-12-2008, 10:26
Ponoć czy na pewno?
Słuchałaś?
Wsłuchałaś się w poziom pytań i głębie myśli niektórych studentów UJ?
Miodowicz to też absolwent UJ, aż trudno w to uwierzyć, a jednak...

JK powiedział, że Niesiołowski sypał... w 1970. Nieoficjalne wieści (TVN24): podobno PiS ma gotowy wniosek o odwołanie Niesiołowskiego, którego nie trawię i którego dobrze pamiętam z okresu aktywności w ZCHN.

Ponoć .Jeden głos słyszałam ( przyznaję się bez bicia ) i to telefoniczny.
Eeeee,co masz przeciwko UJ ? Moja córuś ukochana skończyła Wydział Prawa z wyróżnieniem .Nie wspomnę już Karola Wojtyły.
A Ty tylko tym Miodowiczem w oczy kłujesz.Mi .Konstantym na dodatek.:D ..pewnie na cześć Rokossowskiego.
Ściskam mocno.
Jak się dowiem ,że głosujesz na "Tusco dla Ciebie i rodziny '' jako prezydenta,to zmienię się na czas uścisku w anakondę .

maja59
04-12-2008, 10:27
Podczas debaty Jarosław Kaczyński ostro zaatakował Stefana Niesiołowskiego.

- Ten pan wmawia wszystkim, że był bohaterem, a nie był i powinien zostać zdemaskowany - stwierdził Jarosław Kaczyński. - Mogę tu przynieść pewną książkę i troszkę ją poczytamy publicznie. Będzie pan bardzo czerwony. Bo sypać w pierwszym przesłuchaniu w tak haniebny sposób to naprawdę fatalna sprawa - grzmiał prezes PiS w stronę Stefana Niesiołowskiego.

Nie wiem jak było naprawdę, ale uważam wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na forum polskiego parlamentu za skandaliczne. Ten człowiek jest chory z nienawiści, a jego zachowanie napawa mnie obrzydzeniem. Polski Sejm jest miejscem do obrzucania błotem i potwarzami, od ustalenia win jest prokuratura i sąd, a nie sejm. To był prawdziwy skandal!:mad:

Lila
04-12-2008, 10:28
A jak sypał naprawdę ???
To ci dopiero skandal .

maja59
04-12-2008, 10:30
A jak sypał naprawdę ???
To ci dopiero skandal .
Uważasz Lilu, że parlament jest właściwym miejscem do prowadzenia takiego dochodzenia, myslę, że świat przeciera oczy ze zdumienia, ja dyskretnie wymiotuję w łazience.

Lila
04-12-2008, 10:46
Maja,może to bulimia ?:)
Parlamenty nie takie rzeczy widziały.
Nie wspomnę o bijatykach i pluciu na siebie ,dosłownym.A przypomnij sobie naszego Rejtana .Widzisz np.posła Kalisza jak pruje na sobie koszulę Bossa i rzuca się jak długi i gruby pod drzwi prowadzące na salę sejmową ,wrzeszcząc - ''po moim trupie'' ?
A widzisz,że nawet artysta zachwycił się tym gestem ?

POLA
04-12-2008, 10:48
Lila, ja kocham UJ miłością bezkrytyczną, ten klimat, ten zapach murów, tę aurę, ale rozum mi czasem podpowiada, że niektóre "produkty" należałoby zakopać w niepamięci, przycisnąć kamieniem, żeby - Boże broń - nikt nie odkopał:D.

Konstantego certyfikatu na własne oczy nie widziałam, wierzę w zeznania sejmowe, ale ten jego ewentualny dyplom sen z powiek mi spędza:D. Takie archaiczne, żeby nie powiedzieć - archeologiczne podejście mam do certyfikatu. Niesłuszne, jak się okazuje, uczelnia nie gwarantuje jakości, a powinna, nie sądzisz?
Za czasów Wojtyły czy Tischnera było inaczej.

Podkładam szyję pod uścisk anakondy, jeśli na placu zostanie Donek i Kaczor, obojętnie który:D.

Przyjemniej jest ginąć w uścisku zaprzyjaźnionych, acz o odmiennym podniebieniu;)

maja59
04-12-2008, 10:58
Ja też kocham UJ milością bezwarunkową. Pomyślcie w auli Alma Mater wręczane są dyplomy różnych stopni, a na to patrzą fundatorzy z naturalnej wielkości obrazów, Jadwiga Andagaweńska i Władysław Jagiełło, człowiek mimo dyplomu malutki się czuje. Jakość studentów powinna być bardzo wysoka, ta szkoła nobilituje i powinna słynąć tylko z najdoskonalszych absolwentów, duchowo, moralnie i merytorycznie.

POLA
04-12-2008, 11:00
Wczoraj (może dzisiaj?) "obudzili "mnie ci z TVN24 i przeczytali fr. z tej księgi, (700 str., ale cegła, wydał IPN).
Są kwity, Nisiołowski sypnął, chyba w 1970 r. Czumowie nie, a on tak.
No, specjalnie nad nim nie płaczę, bo mam na niego alergię od początku zaistnienia pozwanego na scenie politycznej i aż mi wstyd, kiedy sobie uświadomię niwłaściwość mojej postawy:mad: :D. Się wstydzę nawet, ale prawość i sprawiedliwość wewnętrzna nakazują mi publiczne przyznanie się do grzechu.
Może się oczyszczę?

Lila
04-12-2008, 11:10
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,50867007,136934615,5849798,0,forum.html

Jeszcze tego nie czytałam..

maja59
04-12-2008, 11:14
Polu, odkąd pojawił się na scenie politycznej pan Niesiołowski wywoływał u mnie bezsilny protest, że muszę go słuchać, oglądać chociaż całe moje jestestwo burzyło się na ten mus. Nigdy nie szanowałam go jako polityka ani człowieka, był przez lata związany z ZCHN, który budził wszystkie moje najgorsze instynkty, dodatkowo doszło podejrzenie, że był kapusiem. To jest jedna strona medalu, ale druga strona to obrabianie faktu donosicielstwa, nie wiem czy fakt jest potwierdzony sądowym wyrokiem, na forum polskiego sejmu. To obrabianie nie ma na celu ochrony moralności posłów tylko jest politycznym atakiem na przeciwnika. Do tej pory panu Kaczyńskiemu przeszłość chlubna czy niechlubna pana Niesiołowskiego nie przeszkadzała. Zaczęła przeszkadzać w momencie walki o odwołanie Komorowskiego i dlatego podpięto do sprawy Niesiołowskiego. Kiedy IPN wydalił z siebie książkę o Niesiole? wczoraj? nie była wczesniej znana cegła o grubości 500 stron. Czyli została obrzydliwie użyta z konieczności politycznej dopiero na wczorajszym posiedzeniu sejmu. Dla takich spraw nie szanuję i pogradzam braćmi Kaczyńskimi. Nigdy prostą drogą, z otwartą przyłbicą, jest potrzeba hak w plecy, a co na to sąd?????? I jak się ma do sprawy oświadczenie lustracyjne Niesiołowskiego, obudzili się z ręką w nocniku czy czekali na okazję???

POLA
04-12-2008, 11:54
Lila,
no to właśnie o tym wspomniałam w swoim poście 228

Majka,
już duuużo wcześniejpisałam, że N. nie znoszę, a co do braci?
Wszystko jasne; tak działają mali ludzie, którzy żadnych większych zasług nie mają, w kiciu nie siedzieli, pupy grzali na miękkih fotelach, a teraz wyciągną innym grzechy duże czy małe do 10. pokolenia wstecz:D.

Też mnie tacy ludzie napawają wielkim obrzydzeniem, a na bliźniaków mam nieuleczalną zupełnie alergię, na którą żadna medycyna, konwencjonalna bądź nie - środka leczącego nie znajdzie.

Dziwię się tylko tym wszystkim, którzy tak bezkrytycznie podchodzą do działań tych dwóch panów niewielkiego - nie tylko - wzrostu.

jip
04-12-2008, 12:38
Nie słuchałem jazgotu w sejmie, ale to co piszecie każe mi się zastanowić, bo jakoś nie wierzę Kaczyńskim ani ciut, ciut, Niesiołowskiego nie do końca lubię ale tamtym małym ratlerkom nie wierzę. Wszystkim i wszystko by znaleźli byle władzę dorwać. Pożyjemy zobaczymy.Chociaż wydaje się wiarygodne to co wskazała Lila, ale czemu miał podobno taki wysoki wyrok za komuny? ale tez tłumaczenie Niesiołowskiego jest logiczne. Na pewno na tym forum tego się nie rozgryzie, ale pożywkę do wypowiedzi to dało.

Lila
04-12-2008, 13:46
Nie słuchałem jazgotu w sejmie, ale to co piszecie każe mi się zastanowić, bo jakoś nie wierzę Kaczyńskim ani ciut, ciut, Niesiołowskiego nie do końca lubię ale tamtym małym ratlerkom nie wierzę. Wszystkim i wszystko by znaleźli byle władzę dorwać. Pożyjemy zobaczymy.Chociaż wydaje się wiarygodne to co wskazała Lila, ale czemu miał podobno taki wysoki wyrok za komuny? ale tez tłumaczenie Niesiołowskiego jest logiczne. Na pewno na tym forum tego się nie rozgryzie, ale pożywkę do wypowiedzi to dało.

Ze smutkiem informuję cię jip,że to absolutnie deprecjonuje cię w moich oczach jako partnera do dyskusji.Nawet nie wysileś się ,aby poczytać uważnie dlaczego ''tylko ''taki wyrok miał ,tylko zajadłością -ty właśnie - podkreślasz swoje cechy ratlerka.
Nieważne dla ciebie jest to ,że ktoś taki piastuje godność marszałka sejmu ,tylko liczy się nienawiść do kaczorów.Dla mnie zdrajca jest zdrajcą ,czyli czymś najniższym w kategorii człowieka.
Jeżeli coś takiego dowiem się o braciach Kaczyńskich,napiszę to samo.Tylko ciekawe zjawisko jest : przy takiej nienawiści do nich ,za Boga nie można im wyciągnąć coś podobnego.Żadnej poszlaki,żadnego ''Bolka '',''Olina '' czy coś innego.
Nie chce mi się prowadzić dyskusji z ludźmi ,co tak nienawidzą .Nienawisć zaślepia ,więc jak mogę ze ślepym gadać o kolorach ?
Pozdrawiam .

POLA
04-12-2008, 13:50
JIP, o grzechu z przeszłości N. słyszałam już dość dawno, bez szczegółów. On mi wygląda na takiego...hmm... robaka i dlatego mi go nie żal, bo powinien pamiętać, co się za nim snuje. Niech spuści z tonu nieco, niech zmieni język. Jakoś dzisiaj unika mikrofonów jak ognia.

senior A.P.
04-12-2008, 13:50
Wiele ci u nas "niesiolowskich" .

Lila
04-12-2008, 13:57
Wiele ci u nas "niesiolowskich" .

I zwróć uwagę ,że to Polak rodowity i to z dobrego gniazda.
Twoja teoria wali się w gruzy.

senior A.P.
04-12-2008, 14:03
Nie masz racji !
Lodz uwazam za malo polska.

POLA
04-12-2008, 14:08
Swój epilog sprawa znalazła dopiero w 2000 r. Ówczesny prokurator generalny Lech Kaczyński wystąpił o kasację zarzutu, że Niesiołowski "przygotowywał obalenie siłą ustroju PRL". Sąd Najwyższy uwzględnił ten wniosek.

To z "Dziennika": http://www.dziennik.pl/polityka/article276032/Kaczynski_Chory_z_podlosci_i_nienawisci.html