PDA

View Full Version : Kaszaki


alinap
30-11-2008, 19:09
Od pół roku na twarzy zaczęły pojawiać mi się kaszaki, już dwa mam blisko oka resztę na pozostałej części twarzy.Ta reszta jest mało widoczna ale ja je widzę. Wybieram się z tym do lekarza aby je usunąć ale nie wiem czy to ma być dermatolog czy też chirurg. Moze ktoś ma doświadczenie w tej sprawie i mi podpowie co zrobić?

Anielka
30-11-2008, 19:19
Tylko chirurg może zdecydować o usunięciu i on tez usuwa.Jest to zabieg przy miejscowym znieczuleniu,chodzi o wyluskanie torebki w ktorej znajduje sie cos podobnego do kaszy stąd nazwa kaszak.Mialam usuwany na glowie.Powodzenia .

alinap
30-11-2008, 19:26
Dzieki . To teraz przede mna szybka decyzja.

Alsko
30-11-2008, 19:29
Anielko, to chyba zależy też od wielkości kaszaka. Jeżeli jest to bardzo maleńkie, a za to dużo - nie wiem, czy chirurg zechce się tym zająć.
Pozostaje informacja u lekarza tzw. pierwszego kontaktu.

Kazimierz
30-11-2008, 21:07
Od pół roku na twarzy zaczęły pojawiać mi się kaszaki, już dwa mam blisko oka resztę na pozostałej części twarzy.Ta reszta jest mało widoczna ale ja je widzę. Wybieram się z tym do lekarza aby je usunąć ale nie wiem czy to ma być dermatolog czy też chirurg. Moze ktoś ma doświadczenie w tej sprawie i mi podpowie co zrobić?

Miałem dużego kaszaka, nie powiem gdzie, lekarz przepisała mi maść ichtiolową i pomogło mi znakomicie.
Żona robiła mi opatrunki, plaster z opatrunkiem+odrobina maści, codziennie zmieniany, po 2 tyg. ani śladu. Kaszak był duży. Maść jest czarna i brudzi, ale kuracja skuteczna,chociaż zabiera trochę czasu. Jeśli kaszaki masz na twarzy, i nie są one duże, to i opatrunki będą nieduże.No, i czas może być o wiele krótszy, 3-5 dni, jeśli kaszaki są małe.
Operacja to ostateczność no i kłopot większy.
Wystarczy lekarz ogólny,pierwszego kontaktu,moim zdaniem.

Malwina
30-11-2008, 23:05
Na typowe kaszaki nie uzywa sie maści ichtiolowej , mozna narobić sobie biedy- jeśli kaszaki blisko oczu nalezy z tym do okulisty ,jesli drobne na twarzy rozrzucone- dermatolog a jeśli w innych miejscach duze chirururg( a czy to kaszak , czy cos podobnego do kaszaka ustala lekarz- ostroznie)

Anielka
30-11-2008, 23:36
Kazimierzu nie wiem czy nie pomylileś kaszakow z czyrakami,bo te mozna potraktować maścią ichtiolową.Oczywiscie,ze nie polecam wycinania tu i teraz, o tym decyduje lekarz chirurg.Tak było w moim przypadku i o tym napisałam.Pozdrawiam cieplutko.

Jaga_13
01-12-2008, 09:22
Powtarzano mi od lat,że wszystko co powyżej jamy ustnej nie należy samemu ruszać. /moj lekarz też/.W ogóle to naprawdę trzeba się konsultować z lekarzem,bo inaczej można sobie samemu napytać biedy.POzdrowienia.

Niebieskooka56
01-12-2008, 22:41
Chirurg i tylko chirurg może tu pomóc!