PDA

View Full Version : Arabowie

senior A.P.
30-11-2008, 22:20
Rodzin arabskich w USA jest bardzo duzo ,w srednim wieku sa przywiazani do tradycji wlasnych strojow ale w Stanach nikomu to nie przeszkadza jak i wiele innych rodzin roznych narodowosci,ktore potrafia ze soba wspolzyc bez uprzedzen.
Wiele jest malych sklepikow arabskich spozywczych czynnych cala dobe,bardzo przydatnych gdy duze supermakety zamkniete sa w nocy. Maja tez stacje paliwowe ,gdzie paliwo jest tansze.

Karol X
30-11-2008, 22:36
W kraju,w ktorym mieszkam tez sa takie sklepiki arabskie otwarte,moze nie cala noc jest ich malo ale do godz.23.00 jest wiecej.
Place targowe tez sa w znacznej mierze opanowane przez Arabow.Sa pracowici to fakt ale jak kazda narodowosc i oni maja wady.Ciezar calego domostwa spada na barki kobiety.
Uciekanie i zamykanie sie w sklepiku,bazarze,budki z falafelem czy kebabem to tez sposob na ucieczke od domowego zgielku i wszelkich domowych obowiazkow.
A jak jest w domu,w ktorym przebywa kilkoro dzieci "rozrabiajacych" to wie ona sama - kobieta czesto samotna w tych chwilach.
Marbello
Qatar,Kuwejt,Zjednoczone Emiraty Arabskie to jednak roznica w porownaniu np.z Syria,wioskami Libanu,Afganistanu,czy Iraku.

senior A.P.
01-12-2008, 13:20
Czy rodziny arabskie zamieszkuja w Polsce ?

Alsko
01-12-2008, 13:58
Wg różnych szacunków muzułmanie stanowią od 5 do 40 tysięcy mieszkańców Polski.
Ilu jest wśród nich Arabów - nie sprawdzałam.
Sam możesz to zrobić, Seniorze, w Internecie. To nietrudne :D Np. tu:
http://www.google.com/search?hl=pl&q=muzu%C5%82manie%2C+Arabowie+w+Polsce+wsp%C3%B3%C 5%82czesnej&btnG=Szukaj&lr=

Alsko
01-12-2008, 14:31
Dziekuje !
Juz sie dowiedzialem,ze az 2/3 Arabow zyjacych w Polsce uwaza Polakow za tolerancyjnych,dobrych i uczciwych.
Wyciagam wniosek (Arabowie to tez Semici),ze w Polsce nie ma antysemityzmu.
To cieszy. Hmm... Logicznie myśląc masz rację, ale jej nie masz.
Nie da się tak interpretować języka.
Określenie antysemityzm - niejako przez "zasiedzenie" - jest określeniem wrogości do Żydów. I pomimo że Arabowie są Semitami, wrogość wobec nich określa się różnie, ale nie antysemityzmem.
Warto poczytać, co na ten temat ma do powiedzenia np. prof. Miodek, bo on to robi profesjonalnie i z dużym wdziękiem :D

senior A.P.
01-12-2008, 15:04
Wyglada na to,ze i tym razem nie mam racji.
Ale dalej pragne pouczenia,nawet nie przez profesorow ale tu seniorow jak potraktowac wojne palestynsko-izraelska gdzie Semici Semitom robia "to czy tamto" w porownaniu z tym co czytam wyzej i mam rozumiec,ze antysemityzm to tylko jest w zastoswaniu Polacy do Zydow ?
Autorke tematu informuje,ze nie uprawiam tu polityki ale chce dokladnych wyjasnien stosunkow spolecznych pomiedzy Arabami,Polakami,Zydami tak kobiet jak i mezczyzn w Polsce i na swiecie.
Aby nie bylo niedomowien pragne ich wlasciwego ,pokojowego wspolzycia i z szacunkiem traktowania sie wzajemnie.

Lila
01-12-2008, 16:48
Stosunki między nami i Arabami zaczęły się za komuny.Na Wybrzeżu głównie ,gdzie dziewczęta z niezbyt restrykcyjnym podejściem do własnej cnoty ,przekwalifikowały się z ''mewek'' na ''arabeski ''.
Oni płacili w zielonych i uwielbiali nasze słowiańskie piękności .
Inne zakochiwały się w nich,co było niewybaczalną głupotą ...
Ale o tym ,inną razą.:)

senior A.P.
01-12-2008, 20:04
Co ma oznaczac powyzsze moderowanie ?
Nie zakladalem tematu "Arabowie" .Moj post powyzej nie byl # 1 ale ciagiem dyskusji na inny temat zalozony przez "M123".
Prosze mi nie przypisywac autorstwa tego watku tematycznego wbrew mojej woli !
O czym to swiadczy ???

Lila
01-12-2008, 20:51
Co ma oznaczac powyzsze moderowanie ?
Nie zakladalem tematu "Arabowie" .Moj post powyzej nie byl # 1 ale ciagiem dyskusji na inny temat zalozony przez "M123".
Prosze mi nie przypisywac autorstwa tego watku tematycznego wbrew mojej woli !
O czym to swiadczy ???

Mogę go od Ciebie odkupić .:D Bardzo ciekawy temat .
Arab z natury jest ciekawszy od Arabki.Nawet jak występuje jako koń czystej krwi.:D
Arabki są złośliwe ,gryzą i kopią z zada.Cały czas piszę o koniach.
Jeżeli chodzi o ludzi ,to jednak wybitnych Arabów jest więcej niż Arabek.Np..taki Osama bin Laden,chuchro chorujące na nerki i prostatę ,a proszę .Co to potrafi wymyślić .

senior A.P.
01-12-2008, 21:02
Z przyjemnoscia oddaje ci "autorstwo",w ktore chce mnie wrobic chyba nie Arab ?
Co do koni ,znalem je w dziecinstwie,dzisiaj bardziej znam sie na ludziach.

senior A.P.
01-12-2008, 21:16
Jaki z Araba polityk ?
Bardziej pasuje na handlowca pod jednym warunkiem - nie moze konkurowac z ..... ,moze sobie kupic dwie,cztery Arabki i je utrzymywac do pewnego wieku.
Potem bywa roznie,co innego "balanda".

Lila
01-12-2008, 21:31
No wiadomo .Z Żydem konkurować nie może ,jednakowoż zna się na koniach jak nikt w świecie .
Hmmm....Senior ,jak cudownie jeżdżą na koniach Tuaregowie .To są prawdziwi wojownicy pustyni ,w odróżnieniu od koczowników -Beduinów .
I jednak u nich kobiety są szanowane .I to bardzo .
Jest to dla mnie najprzystojniejszy rodzaj Araba.

senior A.P.
01-12-2008, 21:38
Czekaj,czekaj - jezeli Polkom podobaja sie mezczyzni z arabskich stron,to dlaczego Polakom nie podobaja sie Arabki ?
Takie jakies......... , no mnie sie nie podobaja.

Lila
01-12-2008, 21:46
Czekaj,czekaj - jezeli Polkom podobaja sie mezczyzni z arabskich stron,to dlaczego Polakom nie podobaja sie Arabki ?
Takie jakies......... , no mnie sie nie podobaja.

Wiesz ,one nosy mają jakieś takie ,dlatego te czarczafy i czadory .Mądre kobitki.Nochala zasłoni ,krzywe nogi też ,tylko rączki i stópki henną zamalują -raz na kilka tygodni .I gotowe .
A taki Arab to kupuje kota w worku ,niejako .Dlatego ma możliwość pomylić się 4 razy .
Jak go na to stać ,oczywiście.
Dlatego taka cudzoziemka to dla niego okazja ,niczym z Allegro .Mało kosztuje ,ładna i wszystko widać co się bierze.

senior A.P.
01-12-2008, 21:50
A pewnie ! Kto by tam dzisiaj kocice w worku kupowal.
Co innego z kocurami - przyjdzie taki ,pomruczy,wasem ruszy ,polaskocze i juz.......Tylko co potem poczac jak wywiezie na te swoje piaski i nijak nie mozna uciec.
To juz lepszy Francuz ze swoja miloscia.

Lila
01-12-2008, 22:01
Arab polski na przykład...

http://img2.vpx.pl/up/20081201/arabpolski.jpg (http://www.vpx.pl/foto,arabpolski.html)

Potomek klaczy samego Mahometa.
Przysłowie arabskie mówi ...ile ziaren jęczmienia dasz swemu koniowi,tyle grzechów będzie ci odpuszczone..:)

senior A.P.
01-12-2008, 22:04
Moj ojciec dawal koniom owies,nie zauwazylem aby grzeszyl.

Lila
01-12-2008, 22:16
Moj ojciec dawal koniom owies,nie zauwazylem aby grzeszyl.
Nooo,to jako jego synowi ,Allach Ci wybaczy grzechy na forumie .:D

Natomiast mnie nie podobają się niektóre zwyczaje arabskie,a mianowicie jedzenie ryżu z baraniną jedną ręką ,a wycieranie pupci bez papieru - drugą...brrr...

senior A.P.
01-12-2008, 22:19
Afeeeeeeee !
Co to za zwyczaje ?

Karol X
01-12-2008, 22:25
Kiedys dawno temu wybralismy sie z malzonka oraz ze znajoma Polka bedaca w zwiazku z Arabem nad male jezioro, malowniczo polozone wsrod lasow i lak.
Byl piekny lipcowy dzien,niebo bezchmurne,wiec wyruszylismy swoimi samochodami nad wspomniane jezioro,gdzie zawsze mozna znalezc kawalek miejsca dla siebie w odroznieniu od zatloczonych plaz morskich.
Wszystko bylo OK,do momentu gdy trzeba bylo sie na miejscu rozebrac.
Ja w spodenkach,malzonka ciach sukienke letnia z siebie i juz byla w stroju bikini,kolega Arab tez a jakze ciuchy sruuu z siebie,a Polka niet.
Zdziwienie nasze bylo ogromne.
Tak siedzac zapatrzona na nas kapiacych sie,na ludzi obok rozesmianych i dokazujacej mlodziezy,widac bylo wielki smutek na jej twarzy.Chyba wtedy zrozumielismy,ze zapraszajac ich na wspolna wycieczke,popelnilismy blad.
W pewnym momencie nasza Polka zdjela z siebie letni zakiet,majac na sobie bluzke z wycietym dekoltem na plecach.
W mgnieniu oka "zarobila" tym zakietem prosto w twarz!
Bylismy bardzo zniesmaczeni takim zajsciem i wkrotce tez czym predzej opuscilismy to miejsce,udajac sie do domu.
Cala wycieczka,ktora miala byc czyms przyjemnym,zostala zniweczona.
Tak rozstalismy sie z mieszana para,gdzie obca kultura wziela gore nad polska.

Lila
01-12-2008, 22:26
No właśnie .A jak wody brakuje na pustyni ,to samym piaskiem tę lewą rączkę myją .
Zresztą prawą też ,bo tej baraninie.
Acha ,Senior ,pamiętaj że musisz zawsze zostawić coś z posiłku na talerzu ,inaczej się obrażą .Będzie to świadczyło o skąpstwie gospodarza .
Oczywiście cały czas mówimy o Arabach nie tych z Emiratów ani Kuwejtu .Ci są zgoła inni .

Lila
01-12-2008, 22:31
A w naszej kochanej R.P ponad 500 kobiet poznaje islam,przygotowując się do małżeństwa z Arabami.
Arabski książe ...heh..

martunia
01-12-2008, 22:31
Kiedys dawno temu wybralismy sie z malzonka oraz ze znajoma Polka bedaca w zwiazku z Arabem nad male jezioro, malowniczo polozone wsrod lasow i lak.
Byl piekny lipcowy dzien,niebo bezchmurne,wiec wyruszylismy swoimi samochodami nad wspomniane jezioro,gdzie zawsze mozna znalezc kawalek miejsca dla siebie w odroznieniu od zatloczonych plaz morskich.
Wszystko bylo OK,do momentu gdy trzeba bylo sie na miejscu rozebrac.
Ja w spodenkach,malzonka ciach sukienke letnia z siebie i juz byla w stroju bikini,kolega Arab tez a jakze ciuchy sruuu z siebie,a Polka niet.
Zdziwienie nasze bylo ogromne.
Tak siedzac zapatrzona na nas kapiacych sie,na ludzi obok rozesmianych i dokazujacej mlodziezy,widac bylo wielki smutek na jej twarzy.Chyba wtedy zrozumielismy,ze zapraszajac ich na wspolna wycieczke,popelnilismy blad.
W pewnym momencie nasza Polka zdjela z siebie letni zakiet,majac na sobie bluzke z wycietym dekoltem na plecach.
W mgnieniu oka "zarobila" tym zakietem prosto w twarz!
Bylismy bardzo zniesmaczeni takim zajsciem i wkrotce tez czym predzej opuscilismy to miejsce,udajac sie do domu.
Cala wycieczka,ktora miala byc czyms przyjemnym,zostala zniweczona.
Tak rozstalismy sie z mieszana para,gdzie obca kultura wziela gore nad polska.
Okazuje się, że kultura, rzecz ważna w naszym życiu.
Dodam od siebie, że kultura osobista jeszcze ważniejsza.
Ech.

Mar-Basia
02-12-2008, 00:34
Natomiast mnie nie podobają się niektóre zwyczaje arabskie,a mianowicie jedzenie ryżu z baraniną jedną ręką ,a wycieranie pupci bez papieru - drugą...brrr...

Pozwolicie, ze powyzsza niesmaczna karykature Arabow - zostawie bez komentarza.

Uwazam, ze mogloby byc dla wielu z Was interesujace poznanie sposobow myslenia i odczuwania ludzi z innego okregu kulturowego niz grecko-rzymski czy tego z centralnej Europy.

Arabowie to grupa ludow pochodzenia semickiego, ktorych biblijnym protoplasta byl Seem - syn Noego. Zamieszkuja polnocna Afryke i Polwysep Arabski. Sa wyznawcami Islamu i ich kultura bardzo scisle zwiazana jest z ta religia.

Bardzo ciekawym tematem moze byc wplyw kultury arabskiej na kulture Europy. Sredniowiecze bylo okresem, kiedy kultura europejska ustepowala swoim poziomem kulturze islamskiej. Wplyw kultury islamskiej widoczny byl w astronomii , medycynie, socjologii, matematyce, fizyce, chemii, farmacji, geografii i architekturze. Wiele slow - tzw arabizmow weszlo na stale do jezykow europejskich.

Admiral, alchemia, alkohol, arsenal, bazar, cyfra, emir to nieliczne slowa, ktore pochodza z jezyka arabskiego, o czym czesto nie mamy pojecia.

A zabytki sztuki arabskiej, np sztuka kaligrafii.....

Mozna by pisac i opowiadac godzinami na te tematy.

Lila
02-12-2008, 00:48
Cytat:
Napisał Lila

Pozwolicie, ze powyzsza niesmaczna karykature Arabow - zostawie bez komentarza.

Nie pozwalamy.Co jest niesmacznego w tym co robią ?
A jeśli powiesz,że jest inaczej ,to może pomyliłaś sobie temat -kochaniutka - z gumą arabską ?
Taka kultura.Podać Arabowi lewą rękę ,to można w ryja dostać .
Ażeby już Twa cnotliwa natura nie doznała większego uszczerbku,to tylko dodam ,że Arabowie z Sahary noszą przy pasie specjalne łyżeczki.
Wiesz,wyciągają sobie tego ....no ...małego ( powiedzmy ) ,aby zrobić siusiu ,a rączki nie ubrudzić.:D

http://img2.vpx.pl/up/20081202/duzyarab234obrazky_pl.jpg (http://www.vpx.pl/foto,duzyarab234obrazky_pl.html)

Ten to chyba nosi łyżkę wazową .

ps.przypominam Ci marbello,że ten wątek został wyrzucony z Twojego ,jako nie na temat.I tu piszemy sobie w sposób luźny ,pobieżny i nawet lubieżny.Więc jeżeli chcesz pisać po swojemu ,to nie krytykuj.Nie każdy chce ziewac z nudów.

Lila
02-12-2008, 13:07
Przywódca Hezbollahu, Hasan Nasrallah oświadczył swoim zwolennikom, że "Żydzi wymyślili legendę holokaustu".

Prezydent Syrii, Baszar al-Assad powiedział niedawno w wywiadzie, że nie ma pojęcia, jak (Żydzi) byli zabijani ani ilu ich zginęło. A na oficjalnej stronie internetowej Hamasu można przeczytać, że eksterminacja Żydów przez nazistów to zmyślona historia nie mająca oparcia w faktach...

Arabowie negują tym samym własną historię ,bo w planach Hitlera było podbicie Afryki Północnej,co udało się na krótko.

senior A.P.
02-12-2008, 13:46
Smutne to,ze wyzej dostrzeglem "zgrzyt kulturowy" ale nie bede go poglebial.
Sa narody i ludy,ktorym czas sie zatrzymal i za nic w swiecie ich zegar nie chce ruszyc do przodu.
Takim narodem sa stare rody semickie,gdzie ortodoksja jest tylko dla nich zrozumiala.
Mnie zal jest bialych kobiet,ktore wiaza sie z Semitami,bo z gory wiadomo,ze zakladaja na siebie "lancuchy niewolnictwa ortodoksyjnego".
Zreszta chrzescijanska ortodoksja tez jest do opisania i porownania z innymi religiami ale po co sie przekonywac pod tym wzgledem,ktora jest lepsza a ktora gorsza.
Dla mnie nie przeszkadza czy ktos za cos chwyta lyzeczka,palacami czy czyms tam jeszcze. Ze obawia sie dotykajac reke kobiety, bo bedzie do wieczora nieczysty choc z ust zgnilizna zieje i wtedy od niego trzeba zachowac dystans.
Waznym jest aby sobie wzajemnie nie wchodzic w droge i nie mieszac sie z takim ludzmi,ktorym obcy jest postep cywilizacyjny.
Na nic ich majatki jak w srodku sa to pobielane groby a na zewnatrz moga byc wszystkim nawet aktorami.
Mieszanie narodow to zguba ludzkosci !

Basia.
02-12-2008, 15:45
Waznym jest aby sobie wzajemnie nie wchodzic w droge i nie mieszac sie z takim ludzmi,ktorym obcy jest postep cywilizacyjny.
Na nic ich majatki jak w srodku sa to pobielane groby a na zewnatrz moga byc wszystkim nawet aktorami.
Mieszanie narodow to zguba ludzkosci !
zgadzam się, że malżenstwa zawierane prze ludzi z różnych kultur są ryzykowne i to bardzo. Opisywała nam kiedyś swoje kłopoty w związku z takim malżeństwem nasza koleżanka forumowa /nie pamiętam, w którym wątku/. Czy nie przesadzasz z tą zgubą ludzkości pisząc o mieszaniu się narodów? :confused:

tadeusz50
02-12-2008, 16:14
zgadzam się, że malżenstwa zawierane prze ludzi z różnych kultur są ryzykowne i to bardzo. Opisywała nam kiedyś swoje kłopoty w związku z takim malżeństwem nasza koleżanka forumowa /nie pamiętam, w którym wątku/. Czy nie przesadzasz z tą zgubą ludzkości pisząc o mieszaniu się narodów? :confused:

Zastanawiam się tylko co zrobić z tymi już "wymieszanymi narodami" poddać likwidacji?

Basia.
02-12-2008, 16:22
Zastanawiam się tylko co zrobić z tymi już "wymieszanymi narodami" poddać likwidacji?
wypluj te słowa, chcesz stracić koleżanke forumową w mojej osobie? :D Nie mam słowiańskiej urody i jestem prawdopodobnie jakąś mieszanką, nie czuję się owocem zbrodniczej działalności i nie dam się nikomu zlikwidować.:D Muszę jeszcze trochę pobyć z Wami bo nie zdążyłam ponosić wszystkich ciuchów i butów. :D

tadeusz50
02-12-2008, 16:27
Basiu podejrzewam, że sięgając głębiej wstecz to nie wiadomo na co można trafić. Tym bardziej,że jak to mawiała moja teściowa "matka jest jedna ale ojców pełna stodoła i jeszcze wrota się nie zamykają" (bez ubliżania matkom)

Lila
02-12-2008, 21:11
Mubarak al Jaber al Sabah,członek rodziny panującej z Kuwejtu ,już w ubiegłym roku chciał kupić polskie stocznie.Niestety ,ponoć był powiązany z Al-Kaidą .
Ale kto z Arabów nie jest w jakiś sposób powiązany z Al-Kaidą ?
Szkoda.Arabski książe zamierzał produkować u nas części do tankowców .

Karol X
02-12-2008, 21:33
Skoro Mubarak nie kupil,to moze Barak kupi?

senior A.P.
04-12-2008, 13:58
Administracje prosze o zamkniecie tematu lub zmiane autora ,to nie moj temat.
Przypominam o tym juz po raz drugi.

maja59
04-12-2008, 15:25
Administracje prosze o zamkniecie tematu lub zmiane autora ,to nie moj temat.
Przypominam o tym juz po raz drugi.
Przy ponad stu tematach, jeden więcej, jeden mniej, nie bądź małostkowy........