PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską

Strony : [1] 2 3

Lila
01-12-2008, 23:39
Otwieram część X wątku o Polsce.Sprzeczajmy się ,nie zgadzajmy ze sobą ,ale nie pozostańmy obojętni .Bo ci co rządzą ,winni JEJ służyć .Niezależnie z której strony sceny politycznej pochodzą.

POLA
01-12-2008, 23:57
...Bo ci co rządzą ,winni JEJ służyć .Niezależnie z której strony sceny politycznej pochodzą.
Czasem odnoszę wrażenie, że oni tego nie wiedzą, niektórzy na pewno nie wiedzą.
Ale będzie lepiej, za 100lat - na pewno;)

siekierka
02-12-2008, 09:21
Witam serdecznie.

W najbliższych tygodniach mamy przeprowadzić w całej Polsce, w każdym powiecie kampanię na rzecz Rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. By mogło to być skuteczne, wykorzystywane informacje powinny być kompleksowe, ale w miarę możliwości zwięzłe, syntetyczne. Aby pomóc w tym ważnym zadaniu pozwoliłem sobie przygotować na Państwa potrzeby projekt materiału informacyjnego. Każdy w zakresie swojej wiedzy i doświadczenia będzie mógł go sobie modyfikować, zmieniać, rozszerzać lub zawężać, ponieważ przedstawione w nim są na pewno nie wszystkie, a może i nie koniecznie te najlepsze, przykłady działań. Łatwiej jest natomiast coś uzupełnić lub zmienić niż całkowicie od zera tworzyć i to każdy z osobna. Ważne natomiast jest to, by materiał nie był przeładowany szczegółowymi informacjami, dlatego jest przygotowany na odpowiednio wysokim poziomie ogólnikowości, ale zarazem ze wspomnieniem o kilku najważniejszych zadaniach w wybranych (nie wszystkich) dziedzinach. Chodzi o to, by uzyskać efekt wrażenia szeroko zakrojonej i kompetentnie prowadzonej polityki rządu Donalda Tuska.

Mam nadzieję, że moja inicjatywa ułatwi Państwa zadanie,
życzę powodzenia,

Adam Szejnfeld

senior A.P.
02-12-2008, 10:44
Nie ma to jak wzorowac sie na starych szablonach KC PZPR !
Nie ma to jak harcerstwo w ktorym sie dorastalo w PRL-u.
Czyzby znowu dla nas czerwien jasniala i wnuczeta objely wladze ?

Lila
02-12-2008, 10:46
Miller ,Oleksy i Kwaśniewski ...konferencja prasowa właśnie.Czas się zatrzymał.
Tylko jeden z nich ma prawo cokolwiek mówić na temat Prezydenta ,mianowicie Aleksander Kwaśniewski.Którego bardzo lubię,szczególnie jak przemówił do Saby Dorna z trybuny.:D
Tym bardziej ,że przez wiele lat miał Sabę -kundla z ulicy.
Ale Miller ? Faktycznie ,dużo odwagi i bezczelności potrzeba ,aby zasiąść przed kamerami - w jego sytuacji - i nadawać .Z kartki oczywiście .

jip
02-12-2008, 10:50
Witam serdecznie.

W najbliższych tygodniach mamy przeprowadzić w całej Polsce, w każdym powiecie kampanię na rzecz Rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. By mogło to być skuteczne, wykorzystywane informacje powinny być kompleksowe, ale w miarę możliwości zwięzłe, syntetyczne. Aby pomóc w tym ważnym zadaniu pozwoliłem sobie przygotować na Państwa potrzeby projekt materiału informacyjnego. Każdy w zakresie swojej wiedzy i doświadczenia będzie mógł go sobie modyfikować, zmieniać, rozszerzać lub zawężać, ponieważ przedstawione w nim są na pewno nie wszystkie, a może i nie koniecznie te najlepsze, przykłady działań. Łatwiej jest natomiast coś uzupełnić lub zmienić niż całkowicie od zera tworzyć i to każdy z osobna. Ważne natomiast jest to, by materiał nie był przeładowany szczegółowymi informacjami, dlatego jest przygotowany na odpowiednio wysokim poziomie ogólnikowości, ale zarazem ze wspomnieniem o kilku najważniejszych zadaniach w wybranych (nie wszystkich) dziedzinach. Chodzi o to, by uzyskać efekt wrażenia szeroko zakrojonej i kompetentnie prowadzonej polityki rządu Donalda Tuska.

Mam nadzieję, że moja inicjatywa ułatwi Państwa zadanie,
życzę powodzenia,

Adam Szejnfeld
Czy w parafiach tez maja agitować? Słyszałem, że tak tylko nie wiem na kogo?

senior A.P.
02-12-2008, 10:52
A co to "parafie" gorsze od sal konferencyjnych wojtow ?

siekierka
02-12-2008, 11:00
Dostępne salki parafialne są lepsze od zamkniętych na siedem spustów sal konferencyjnych partii rządzącej.:)
Kościół nikomu nie broni dostępu. Nawet zatwardziałym heretykom - może się nawrócą?:D

senior A.P.
02-12-2008, 11:15
Z heretykami gorsza sprawa.Pisze to na podstawie "nauk religijnych" jakie ostatnio w ramach doksztalcania staruszkow pobieram aby jak dozyje setki umiec znalezc sie w tej nowej religii jaka do nas wielkimi krokami zmierza (ta co to polaczy wszystkie religie).
Otoz jeden z wykladowcow amerykanskich zaplikowal mi taka nauke,ze potem jedna noc nie zasnalem i musialem wczesniej zaczac pisac na seniorku, a mianowicie:

"Wyzszy byt czlowieka nie zalezy od Boga ale od tego u kogo pracujesz i komu podlegasz !".

Trawilem to bardzo dlugo ale dopiero dzisiaj zrozumialem co ten "heretyk" chcial przez to wyrazic.
A widze to tak:
Jako podwojny emeryt podlegam pod dwie kasy,pracowac juz nie pracuje,bo kto dziadka przyjmie ( nawet na strozy i ochrone potrzebuja dzisiaj mlodych),wiec moj byt jest z zalozenia zagrozony.
Istnieje jeszcze podleglosc i jezeli sie sprzeciwie temu co podlegam ( rzadowi i wladzom emerytalnym) to niestety zostanie mi torba i kij.
Reasumujac musze przyjac wszelka "swietosc i religie" jaka mi moj pan i wladca narzuci - czy tak ?

siekierka
02-12-2008, 11:29
Gutek! Pamiętaj, że twój kij też ma dwa końce; jednym się podpierasz, ale zawsze możesz użyć ten drugi, jako "argument".

POLA
02-12-2008, 11:48
Jak nie zamarza, to ląduje awaryjnie w lesie albo coś jeszcze innego.

Zrzućmy się na jakąś przyzwoitą flotę powietrzną, bo nam kiedyś prezydent lub premier nie wrócą z dalekiej, a nawet tej bliższej podróży i byłby kłopot.

A swoją drogą prezydentowi gwiazdy nie sprzyjają i ma pecha.

senior A.P.
02-12-2008, 11:50
Zgadza sie ale trzeba brac pod uwage i to,ze stary podnoszac kij do gory moze sie przewrocic tracac rownowage.

POLA
02-12-2008, 11:57
Lila,
ta konferencja jakaś szczątkowa jest... jeśli o persony chodzi... reszta zaproszonych do klubu refleksyjnego wypięła się na zaproszenia

Miller? Zawsze miał tupet. śmieszą mnie ci panowie, jakoś nie pamiętam takich mądrych;) rozważań i pouczeń, kiedy sami byli przy korytku.

a_sikorzanka
02-12-2008, 12:04
A swoją drogą prezydentowi gwiazdy nie sprzyjają i ma pecha.

Gwiazdy też,ale ten wiatr w oczy .....Nie zrzucam się na żadną flotę nawet powietrzną.

iksigrek
02-12-2008, 12:15
A ja bym się zrzucił, ale na taką flotę, żeby ten proletariat rządzący wsadzić do jakiegoś transportowca i wysłać z misją na Marsa:D Tam i z powrotem, to byłby jakiś rok, a przez rok by się posprzatało ten obecny bajzel.

senior A.P.
02-12-2008, 13:17
Dobra mysl ale realizacja jej jest zbyt kosztowna,sa tansze rozwiazania,jak chociazby dokladne poznanie zyciorysow a nastepnie podziekowanie za "ich serwis".

POLA
02-12-2008, 13:31
A ja bym się zrzucił, ale na taką flotę, żeby ten proletariat rządzący wsadzić do jakiegoś transportowca i wysłać z misją na Marsa:D .
To jest myśl, ale:
a nie szkoda Ci Marsa?
a może bilecik tylko w jedną stronę?;)
A do sprzątania to najlepiej ekipa z importu.

Transportowców kilka, bo jeden tych wszystkich orłów nie pomieści.

senior A.P.
02-12-2008, 13:53
A pamietacie jeszcze loty Walesy do Japoni i decyzje jego stworzenia obrazu Polski na jej podobienstwo ?
Czym sie to skonczylo dodawac nie trzeba.
Teraz nastepny polski prezydent lata,tylko po co ???

maja59
02-12-2008, 14:01
A do sprzątania to najlepiej ekipa z importu.

Spodobała mi się ta myśl, ale skąd ją wziąć?

POLA
02-12-2008, 14:09
Najpierw przetrzebiona lewica oprawiała opozycyjną i rządzącą(?) prawicę, potem PiS ogłosił, że wyprowadza się z komisji Przyjaznego(?) z nazwy państwa na znak protestu - Palikot jest beee i gryzie prezydenta, ciągle, następnie Palikot wystąpił był i wyraził swoje ubolewanie, że Poncyliusz - mądry i pożyteczny facet - go opuszcza, ale zaraz dodał, że komisja nie skona, a działać będzie nadal, a jakże. Spieszył się zejść z mównicy, bo już ma wystąpić marszałek, przejściowo, bo wszystko jest przejściowe, nawet życie. :D
Marszałek mówi i nawet będzie się odwoływał? Na wniosek PiSu?

Może jednak te transportowce?

POLA
02-12-2008, 14:11
Spodobała mi się ta myśl, ale skąd ją wziąć?
Myśl czy ekipę?:)

maja59
02-12-2008, 14:13
Myśl czy ekipę?:)
Myśl, ekipa i transportowce:)

Lila
02-12-2008, 14:14
Najpierw przetrzebiona lewica oprawiała opozycyjną i rządzącą(?) prawicę, potem PiS ogłosił, że wyprowadza się z komisji Przyjaznego(?) z nazwy państwa na znak protestu - Palikot jest beee i gryzie prezydenta, ciągle, następnie Palikot wystąpił był i wyraził swoje ubolewanie, że Poncyliusz - mądry i pożyteczny facet - go opuszcza, ale zaraz dodał, że komisja nie skona, a działać będzie nadal, a jakże. Spieszył się zejść z mównicy, bo już ma wystąpić marszałek, przejściowo, bo wszystko jest przejściowe, nawet życie. :D
Marszałek mówi i nawet będzie się odwoływał? Na wniosek PiSu?

Może jednak te transportowce?

I w takiej chwili zaczynam rozumieć Kaligulę.Mój koń zachowałby godność przynajmniej.

maja59
02-12-2008, 14:17
I w takiej chwili zaczynam rozumieć Kaligulę.Mój koń zachowałby godność przynajmniej.
Lilu, czy sądzisz, że na obecną sytuację to już tylko Kaligula, o koniu nie wspomnę?

POLA
02-12-2008, 14:29
Maja,
transportowce się wypożyczy, nad importem ekipy - myślę;)
Lila,
Kaligula z koniem problemu mi nie rozwiązuje.

jip
02-12-2008, 14:46
Oglądałem wczoraj program Lisa z Tuskiem. Wszystko było zrozumiałe, logiczne, czytelne. Nawet przyznanie się do wpadki z samolotem i wizytą w Peru. To było dla mnie zrozumiałe . Jedno tylko jest nie tak - leki przed ruszeniem KRUZu. Tu chyba nic nie są w stanie zrobić. Coś w tym temacie matlał - szkoda, że nikt porządnie tego nie wytłumaczy. Był to drugi gość lisa, który nie wprowadzał jazgotu, pierwszym była Pani Jolanta - az przyjemnie było i ją i jego słuchać.

Lila
02-12-2008, 14:53
Jak ma ruszyć ,skoro rolnicy z Marszałkowskiej rządzą .
A oglądałeś program o min.Trzeciaku ? Jak dojść do wielkich pieniędzy bez grosza,wykorzystując tylko dopłaty unijne ?

jip
02-12-2008, 14:56
A oglądałeś program o min.Trzeciaku ? Jak dojść do wielkich pieniędzy bez grosza,wykorzystując tylko dopłaty unijne ?
Nie oglądam telewizji prawie wcale a Lisa to przypadek wiedziałem kto będzie.

maja59
02-12-2008, 15:04
Nie bronie absolutnie Trzeciaka, jeżeli wszedł w posiadanie ziemi nielegalnie lub w sposób korupcyjny to powinien siedzieć. Co do dopłat za orzechy to aby je dostać (jak każde inne dodatkowe za uprawy specjalne; wierzba energetyczna, dopłata cukrowa, tytoń, chmiel, owoce miękkie, pomidory i inne) to trzeba najpierw obrobić ziemię, a potem zasadzic uprawę czyli ponieść bardzo duże koszty. Jak się ma już uprawę to wtedy dopiero mozna się starać o dopłaty. Każdy producent rolny może się o nie starać, nie wymyślono ich dla min. Trzeciaka. Wystarczy tylko zrobić to co napisałam wcześniej i już ma się dopłaty, przynajmniej na papierze bo terminy płatności są od grudnia do listopada nastepnego roku.

maja59
02-12-2008, 15:07
Dla szczególnie zainteresowanych uprawą orzechów włoskich podaje informację:
Dobra wiadomość dla rolników: w ramach pakietu upraw rolno-środowiskowych Unia Europejska przewiduje dodatkowe dopłaty. Kwoty są tak atrakcyjne, że część rolników już przekwalifikowała produkcję, a inni mają taki zamiar. W Zachodniopomorskiem popularnością cieszy się m.in. orzech włoski. Za hektar uprawy Unia płaci 1800 złotych.

W Zachodniopomorskiem o uprawach rolno-środowiskowych jest coraz głośniej. Za ekologiczną - tzn. bez użycia nawozów sztucznych - uprawę orzecha włoskiego Unia sporo płaci: 1800 zł od hektara. Dla rolników, którym coraz mniej opłaca się produkcja zboża, to duża szansa. Rolnicy, którzy planują przystąpienie do unijnego programu upraw rolno-środowiskowych od marca przyszłego roku - mogą składać wnioski o dopłaty do końca sierpnia. Na Pojezierzu Drawskim jest już kilku rolników, uprawiających orzechy włoskie. Dla nich termin złożenia wniosków upływa z końcem kwietnia.

POLA
02-12-2008, 15:11
Znowu konferencja, PiSu, o Gronkiewicz, mówi JK:D, ważna persona i straszy, i przeraża, i ...:D

A już Młynarski śpiewał: Przyjdzie walec i wyrówna... no i przyszła, pewna siebie, która niewiele znaczyła... tam w Londynie swego czasu.
Tak rzekł szef PiSu.

Ja dzisiaj nie nadążam...za tymi politykami i tymi konferencjami, psia kostka.

jip
02-12-2008, 15:12
Właśnie o tym napisałem tam gdzie prasę komentują, chyba za dwa lata koniec Warszawy.

POLA
02-12-2008, 15:25
Maju,
dlaczego UE tak się uwzięła na te orzechy? włoskie zresztą?

Ten Trzeciak to niepatriotyczny jest jakiś... włoskie zamiast polskich? Oj, nieładnie, nieładnie.

Lila, Trzeciak coś kręci, Pitera się zajmie i wyjaśni, dajmy jej trochę czasu, bo wolna jest w robocie:D z wszelkimi raportami.

jip
02-12-2008, 15:31
Dostępne salki parafialne są lepsze od zamkniętych na siedem spustów sal konferencyjnych partii rządzącej.:)
Kościół nikomu nie broni dostępu. Nawet zatwardziałym heretykom - może się nawrócą?:D
Nawet religię przeniósł do szkół, żeby salki udostępnić nawet heretykom. (a ile biorą za godzinę? może wiesz? chciałbym wynająć jako heretyk)

maja59
02-12-2008, 15:32
Maju,
dlaczego UE tak się uwzięła na te orzechy? włoskie zresztą?

Ten Trzeciak to niepatriotyczny jest jakiś... włoskie zamiast polskich? Oj, nieładnie, nieładnie.

Lila, Trzeciak coś kręci, Pitera się zajmie i wyjaśni, dajmy jej trochę czasu, bo wolna jest w robocie:D z wszelkimi raportami.
Polu, Unia się nie uwzięła:) , inne kraje mają dołaty do orzechów włoskich to i my mamy, jak Polska wynegocjuje dopłaty do orzechów laskowych to wszystkie kraje będą je miały. Z pozycji rolnika Unia to wspaniała sprawa. Biedota rolna może skubnąć jakąś kasę, może się przekwalifikować, może zalesić użytki za dopłatą z Unii. Jeszcze nigdy tyle pomocy nie zostało skierowane do rolników, takiej realnej pomocy w gotówce, a nie w mówieniu przez gadające głowy. Jeżeli jakakolwiek opcja polityczna sądzi, że zbije kapitał wybroczy na rolnikach namawiając ich do wyjścia z Unii to jest w bardzo poważnym błędzie. Rolnik wie swoje, nie powie co mysli, ale zagłosuje za Unią.

Lila
02-12-2008, 15:32
Smaczku dodaje fakt,że te orzechy nie wyrosną na gruncie III klasy.:D

Wiecie co ? Mam ich dosyć !! Potąd ( tu pokazuje na szyję ,konkretnie na grdykę ).:D
Idę .Jakbym mogła ....chociaż szklanusię martinii....Ale nie .Na trzeźwo idę się położyć .Może ,jak się obudzę ,to będzie jaki Piłsudski ....albo cuś ?

POLA
02-12-2008, 15:33
Właśnie o tym napisałem tam gdzie prasę komentują, chyba za dwa lata koniec Warszawy.
No co Ty powiesz! nie usłyszałam tych prognoz, trzeba uprzedzić ludzi, niech się ewakuują póki czas, Wielkopolska gościnna:D brama na wciąż otwarta... i w gościnę zaprasza

maja59
02-12-2008, 15:38

Wiecie co ? Mam ich dosyć !! Potąd ( tu pokazuje na szyję ,konkretnie na grdykę ).:D
Idę .Jakbym mogła ....chociaż szklanusię martinii....Ale nie .Na trzeźwo idę się położyć .Może ,jak się obudzę ,to będzie jaki Piłsudski ....albo cuś ?
Martini koniecznie, zaraz sie lepiej poczujesz, a jak się obudzisz to co? chcesz Przewrót Majowy w grudniu:)

jip
02-12-2008, 15:41

A wywalić mi kazałaś mój kielonek. A co do Trzeciaka, za dupę i do pierdla, ale to nie koniec - posłuchaj prezesa- Warszawa się wali, Polska się wali, tosterów, szpitali, telewizorów nie będzie i kiełbasa zostaje z tyłu.

POLA
02-12-2008, 15:45
ja sobie konferencje urządzam na zieleniaku z rolnikami i jak najbardziej są przekonani do UE, stopa sie im podniosła, co widać, ale główkować trzeba, a jak ktoś zamiast głowy ma już tylko głąb jedynie, to jego problem, to słowa wypowiedziane przez jednego z tych dofinansowanych, u którego kupujemy masło, ser i takie inne...jaja też:D

Sejm się skrzyknął, ale nie wiem, nad czym radzą... nie daję dzisiaj rady i pójdę sobie... na kawkę:)

POLA
02-12-2008, 15:54

.Na trzeźwo idę się położyć .Może ,jak się obudzę ,to będzie jaki Piłsudski ....albo cuś ?
Ja się tam na klasach nie znam, ale chyba jakieś kikuty z ziemi już wystawały.
Lila, niech Ci się przyśni...Polska od morza do morza...jakiś cud polityczno-gospodarczy:)

maja59
02-12-2008, 16:16
Lilu czemu orzech włoski nie wyrośnie na III klasie ziemi?
Najczęściej sadzi się go na gorszych klasach V i VI, ale nie słyszałam żeby nie urósł na III.

jip
02-12-2008, 16:33
Orzech włoski wymaga gleby żyznej, głębokiej, przewiewnej, o niskim poziomie wód gruntowych, gdyż nie lubi nadmiaru wody. Rok przed zasadzeniem orzecha, należy zastosować nawozy wapniowe, lub inne nawozy mineralne zawierające fosfor i próchnicę.

siekierka
02-12-2008, 19:28
Tzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że ziemia III klasy to dobra ziemia.Gorzej z ministrem III klasy - to zdecydowanie zły minister. No cóż, jaki pan- taki kram, jaki rząd - tacy ministrowie

tadeusz50
02-12-2008, 19:51
Tzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że ziemia III klasy to dobra ziemia.Gorzej z ministrem III klasy - to zdecydowanie zły minister. No cóż, jaki pan- taki kram, jaki rząd - tacy ministrowie
A czy ten poprzedni to był I-szej klasy bo według mnie powiedzmy V-tej

jip
02-12-2008, 19:55
No Tadeusz Lepper mówił, że był dobrym ministrem, Siekierka mu wierzy a Ty zaraz chcesz mieć wątpliwości. Siekierka masz rację Lepper był prawie dobrym ministrem, widać było ja w pszenicę limuzyna wjechał i sprawdzał jaki plon będzie. No cóż jaki Pan taki Kram

Matrix
02-12-2008, 20:00
A czy ten poprzedni to był I-szej klasy bo według mnie powiedzmy V-tej

E, tam. Jak na mój gust - poprzedni - to same nieużytki.:)

maja59
02-12-2008, 20:02
No Tadeusz Lepper mówił, że był dobrym ministrem, Siekierka mu wierzy a Ty zaraz chcesz mieć wątpliwości. Siekierka masz rację Lepper był prawie dobrym ministrem, widać było ja w pszenicę limuzyna wjechał i sprawdzał jaki plon będzie. No cóż jaki Pan taki Kram
Dla porządku, Lepper ma na imię Andrzej

jip
02-12-2008, 20:12
Dla porządku, Lepper ma na imię Andrzej
Masz racje Andrzej, to tak dla jasności.

Kazik
02-12-2008, 20:17
Nie ważne jaka glebe potrzebuje orzech. Wystarczy wsadzić sadzonki [można bardzo "rzadko?] i kasa leci. W zimie sarenki to zniszczą, ale kto sie o tym dowie. Tak vice minister przeniósł się "na zadupie"-ale spokojna głowa, tylko na papierze bo mieszka nadal w Warszawie. Pitera ma zadanie-TV pokazała, musi się tym zająć. Zwłaszcza jak wczoraj Lis egzaminował Tuska. Łagodnie zresztą-bo po powtórce pytania, powinien powiedzieć że on unika odpowiedzi. Bondaryk w sprawie którego było śledztwo-zostaje szefem tej instytucji. To podwładni będą nadal gotowi prowadzić śledztwo o przekręty gospodarcze przeciw facetowi, który właśnie został ich szefem? Tusk się skręcał na fotelu, ale ma zaufanie do Bondaryka i nie widzi nic złego. Lis 2 razy pytał o konflikt interesów. Odpowiedź-zaufanie i tyle. Tusk chce mieć "czyste szeregi" w PO, ale żeby nie za bardzo Kamiński szukał. Czyli żeby trochę gówna zostawił?

jip
02-12-2008, 20:34
Nie ważne jaka glebe potrzebuje orzech. Wystarczy wsadzić sadzonki [można bardzo "rzadko?] i kasa leci. W zimie sarenki to zniszczą, ale kto sie o tym dowie. Tak vice minister przeniósł się "na zadupie"-ale spokojna głowa, tylko na papierze bo mieszka nadal w Warszawie. Pitera ma zadanie-TV pokazała, musi się tym zająć. Zwłaszcza jak wczoraj Lis egzaminował Tuska. Łagodnie zresztą-bo po powtórce pytania, powinien powiedzieć że on unika odpowiedzi. Bondaryk w sprawie którego było śledztwo-zostaje szefem tej instytucji. To podwładni będą nadal gotowi prowadzić śledztwo o przekręty gospodarcze przeciw facetowi, który właśnie został ich szefem? Tusk się skręcał na fotelu, ale ma zaufanie do Bondaryka i nie widzi nic złego. Lis 2 razy pytał o konflikt interesów. Odpowiedź-zaufanie i tyle. Tusk chce mieć "czyste szeregi" w PO, ale żeby nie za bardzo Kamiński szukał. Czyli żeby trochę gówna zostawił?
No i rozmowa była wyrazista, jasna, zrozumiała, przyznał Ci rację, że o Peru powinien więcej opowiedzieć, że niepotrzebnie uparł się z samolotem, ja przynajmniej go rozumiałem. Rozumiałem wszystko, nie tylko to co chciałem.

Kazik
02-12-2008, 20:52
Lepper minister=obecnemu. Kto inny ich powołał. Ale oba gnojki. Jeden "odralniał" ziemię, nadzorował to osobiście. To jego słowa, ale jako dobry urzędnik. Łapówki uniknął, ale Ryba kasę przeliczył i odciski zostawił. Sprawa w toku. Drugi robi przekręt na orzechach. Uczciwie? No TVN by tego nie puściła bez podstaw i rady swoich prawników. Pitera coś odkryje?

jip
02-12-2008, 20:55
Lepper minister=obecnemu. Kto inny ich powołał. Ale oba gnojki. Jeden "odralniał" ziemię, nadzorował to osobiście. To jego słowa, ale jako dobry urzędnik. Łapówki uniknął, ale Ryba kasę przeliczył i odciski zostawił. Sprawa w toku. Drugi robi przekręt na orzechach. Uczciwie? No TVN by tego nie puściła bez podstaw i rady swoich prawników. Pitera coś odkryje?
A gnojków trzeba przydupić i do pierdla a nie roztrząsać zbędnie oni tak, my tak i doprowadzi to dokąd?

Lila
02-12-2008, 20:57
No i rozmowa była wyrazista, jasna, zrozumiała, przyznał Ci rację, że o Peru powinien więcej opowiedzieć, że niepotrzebnie uparł się z samolotem, ja przynajmniej go rozumiałem. Rozumiałem wszystko, nie tylko to co chciałem.

Nie mów .:D

jip
02-12-2008, 21:15
Nie mów .:D
No tak wszystko i nawet zauważyłem, że sonda pokazała cała połowę poparcia, i jeszcze u Lisa podobała mi się rozmowa z Jolantą K. Wg. mnie jest to jednak Dama.

Lila
02-12-2008, 21:22
No tak wszystko i nawet zauważyłem, że sonda pokazała cała połowę poparcia, i jeszcze u Lisa podobała mi się rozmowa z Jolantą K. Wg. mnie jest to jednak Dama.

Co do sondy ,nie wiem.
Co do Damy - zgadzam się .Podobają mi się jej ''Lekcje stylu ''.

jip
02-12-2008, 21:27
Co do sondy ,nie wiem.
Co do Damy - zgadzam się .Podobają mi się jej ''Lekcje stylu ''.
Coraz więcej zgadzamy się, uważaj, żebym Cie do Tuska nie przekonał.

Kazik
02-12-2008, 21:47
http://img266.imageshack.us/img266/1671/przyeczeniagx5.jpg (http://imageshack.us)

siekierka
02-12-2008, 21:54
No Tadeusz Lepper mówił, że był dobrym ministrem, Siekierka mu wierzy a Ty zaraz chcesz mieć wątpliwości. ...

A gdzieście to wyczytali, że ja wierzę Lepperowi?

Lila
02-12-2008, 22:40
Jaki znowu Tadeusz Lepper ? Brat cioteczny Endrju czy co ?

maja59
02-12-2008, 22:48
Jaki znowu Tadeusz Lepper ? Brat cioteczny Endrju czy co ?
Wyjaśniło się w #48

Kazik
02-12-2008, 23:04
Wągrzyca czy jak to on pisze to jednak coś jak choroba Alzheimera. Żal mi tu człowieka. Chyba mu trzeba przestać wypominać nawet jak odpowie na post, zupełnie nie na temat tego co czytał w poście.

siekierka
02-12-2008, 23:18
2.XII.2008 godz.22:25 TVP 1. Obejrzałem program Misja Specjalna. Temat interesujący dla Oficerów pisujących na forum. Otóż okazuje się, że oficerowie przedwojennego Wojska Polskiego, liczący dziś po ok.90 lat, jeśli nie służyli w LWP, nie maja praw kombatanckich i nie zalicza im się służby wojskowej do uprawnień emerytalnych. Redaktorzy Misji Specjalnej usiłowali w dniu 11 listopada br. pytać o przyczyny takiego stanu rzeczy ministra Obrony Narodowej Klicha, a także gen.Piętasa, którzy ze względu na powagę trwających uroczystości listopadowego Święta uchylili się od odpowiedzi. Podobnie b. Minister Szmajdziński oraz Zemke (obaj SLD d.PZPR)zdziwili się, ze tacy jeszcze żyją. Minister Pracy stwierdził, że nie jest możliwe aby ich teraz wyróżnić. Sprawą zainteresowano senatora Zarembę(PO), który miał natychmiast ją przekazać płemiełowi. Ale dziś już jest 2 grudnia, oni mają ponad 90 lat a sprawa dalej nie ruszyła.

maja59
03-12-2008, 08:54
Wągrzyca czy jak to on pisze to jednak coś jak choroba Alzheimera. Żal mi tu człowieka. Chyba mu trzeba przestać wypominać nawet jak odpowie na post, zupełnie nie na temat tego co czytał w poście.
Kaziu, co to jest wągrzyca, jako żywo nie słyszałam o takiej jednostce chorobowej.

Alsko
03-12-2008, 09:14
Kaziu, co to jest wągrzyca, jako żywo nie słyszałam o takiej jednostce chorobowej.
Maju, jako żywo nie słyszałaś, boś młoda! :D Wikipedia podaje, że obecnie bardzo rzadko występuje. Wprawdzie to przypadłość świń, ale ksiądz profesor Tischner ubrał w nią barana (w opowiadaniu) :);)

maja59
03-12-2008, 09:28
O matko ,o matko...To jip jest świnia ?
Biedactwo.
Tak już wiem i powinnam wiedzieć od początku. To paskudna choroba odzwierzęca. Pierwszym żywicielem tasiemca uzbrojonego (Taenia solium) jest świnia, jeżeli człowiek zje zakażone mięso to tez zachoruje, a rokowania ma marne. Jakoś nie myslałam o zoonozie i stąd to pytanie. Od świń mamy równiez włosienicę, jeżeli zjemy niebadane mięso. Tu proszę abyście uważali na dziczyznę, która często ozdabia świąteczne stoły, te choroby są właćiwe również dla dzika.

jip
03-12-2008, 12:28
Wągrzyca, węgrzyca jak Tiszner mówi wątek:Hyde Park - Speaker's Corner post #35 wytłumaczone.

iksigrek
03-12-2008, 12:44
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską:)

Myślę, że idziemy w dobrym kierunku, bo jak czytałem te pełne troski posty jip, to jednak dochodzę do wniosku, że potrafimy się o siebie martwić.:)
Mówię Ci Jip, jak się tu martwili o Ciebie, czy aby nie zachorowałeś:) , czy nic Ci się nie stało. Masz powodzenie. Nie ma co;)

jip pozdrowienia

jip
03-12-2008, 12:48
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską:)

Myślę, że idziemy w dobrym kierunku, bo jak czytałem te pełne troski posty jip, to jednak dochodzę do wniosku, że potrafimy się o siebie martwić.:)
Mówię Ci Jip, jak się tu martwili o Ciebie, czy aby nie zachorowałeś:) , czy nic Ci się nie stało. Masz powodzenie. Nie ma co;)

jip pozdrowienia
Kiedyś tez miałem to ale wyleczyłem, teraz muszą tym śladem do górali pójść i politycy i niektórzy na forum.

maja59
03-12-2008, 12:57
Kiedyś tez miałem to ale wyleczyłem, teraz muszą tym śladem do górali pójść i politycy i niektórzy na forum.
A jeżeli niektórzy i tu obecni zakąszą łącką śwliwowicą to wszystko im przejdzie, byc może na dzieci, ale przejdzie:)

iksigrek
03-12-2008, 12:58
jip ale ważne jest to poczucie humoru, w tym bezładnym czasem świecie.

siekierka
03-12-2008, 13:07
Te wągry to jakieś zakaźne i strasznie się rozlazły po forum. Bo widzę, że buszują w postach wielu wątków, jak nie przymierzając pędraki w ogródku i wycinają... na potęgę!!!
A ja myślałem, że po zlikwidowaniu GUKPPiW na ul Mysiej 2, cenzura już nie obowiązuje.

jip
03-12-2008, 13:24
A jeżeli niektórzy i tu obecni zakąszą łącką śwliwowicą to wszystko im przejdzie, byc może na dzieci, ale przejdzie:)
Bez Sliwowicy leczenie dłużej trwa. Siekierka , a Ty? będziesz leczył? Bo wiesz tu już nie o wągry, one są mniej groźne, idzie, ale o to co Wojtkowa mówiła. Popatrz na samym dole wpisu.

siekierka
03-12-2008, 13:36
Krzepi zdrowie, barwi lica
Nasza Łącka śliwowicja.

Niestety, nie zabarwi lic już temu, co zostało zżarte przez pędraka albo innego turkucia podjadka.

jip
03-12-2008, 13:56
Krzepi zdrowie, barwi lica
Nasza Łącka śliwowicja.

Niestety, nie zabarwi lic już temu, co zostało zżarte przez pędraka albo innego turkucia podjadka.
Widzę, że Ty jednak ciężko kapujesz pewno kota muszę Ci pokazać? A jeszcze na forum jest pani Sadowska Monika która propaguje chleb "Jedz Chleb typu KR-IRL, a poprawi Ci się widzenie ludzi" może skorzystasz?

araad
03-12-2008, 14:10
Jip mało wyrażnie napisałeś ze to uderzenie musi być zza ramienia no i choć trochę klepek jest wymagane.

maja59
03-12-2008, 14:12
Jip mało wyrażnie napisałeś ze to uderzenie musi być zza ramienia no i choć trochę klepek jest wymagane.
Na brak klepek jedyna rada to pokazac kota po wypiciu łąckiej śliwowicy.

jip
03-12-2008, 14:13
Jak nie zrozumieją to jeszcze mam kota na zapleczu.

POLA
03-12-2008, 16:18
Dwie godziny Tusk odpowiadał na pytania studentów w Krakowie. Kto słuchał?

Zapowiedział podjęcie kroków w sprawie zakupu nowego samolotu, aby nie dochodziło do takich sytuacji, jaka przydarzyła się prezydentowi.
Czyli "ściepka" narodowa na flotę aktualna, ale wyjścia nie ma, trzeba te "kukuruźniki" zamienić na nowszy model:)

tadeusz50
03-12-2008, 16:24

Zapowiedział podjęcie kroków w sprawie zakupu nowego samolotu, aby nie dochodziło do takich sytuacji, jaka przydarzyła się prezydentowi.
Czyli "ściepka" narodowa na flotę aktualna, ale wyjścia nie ma, trzeba te "kukuruźniki" zamienić na nowszy model:)
Przecież nie będzie w tej sprawie referendum. A po drugie to wstyd by jak to chcemy mówić znaczący w świecie nie miał odpowiedniego samolotu rządowego. Bez względu na partię jaka rządzi.

Lila
03-12-2008, 16:26
A mnie nie wstyd.
Niech spadają wszyscy .

Pani Slowikowa
03-12-2008, 16:29
A mnie nie wstyd.
Niech spadają wszyscy .

Lila, w jakim sensie maja spadac??

Lila
03-12-2008, 16:46
Lila, w jakim sensie maja spadac??

Nooo...normalnie.Z nieba na ziemię .

POLA
03-12-2008, 16:47
Tadeusz!
A kto tu mówi o jakimś referendum! Na pewno nie ja, więc się "nie czepiaj" mojego postu:), bo wyjdzie na to, że źle życzę dwugłowej władzy;)
A mnie nie wstyd.
Niech spadają wszyscy .
No jak możesz, no jak! Tak źle im życzysz? Serduszka nie masz nawet dla prezydenta, że o Tusku nie wspomnę?
Pogrzeby też kosztowne są...;)

Jestem za nową flotą, choć szarpnie mnie to po kieszeni, a wstyd jest, czym dwuwładza latać musi.

Lila
03-12-2008, 16:50
Nie dam !!!
Ani grosza !!
Jestem rozgoryczona.Sikorski spadł był jak się okazuje,to nasze dupki tyż mogą.Niech każdy wsiada ze spadochronem.Taniej wyjdzie.
Mamy kryzys,choć premier zaprzecza.

Kazik
03-12-2008, 16:54

Zgadnij kto słuchał? Na pytanie o KRUS się wykręcił zxmieniając temat. To 15 miliardów w/g różnych źródeł, ale Pawlak wie że jest jedynym możliwym koalicjantem. Ja bym "cyckał "go na ten temat. Nawet przypominając że odpowiedź jest nie na temat. Buźka się uśmiechała -po pytaniu gdzie można "lać wodę"-czyli ogólnie. Dowcip też użył o Palikocie, Prezydencie i podróży wiadomej. Kasa nie jest z gumy-więc już czytam w zapowiedziach że palenie i picie nie jest konieczne [palę] A pozostałym podwyżki [inne-żeby ktoś nie zrozumiał że to ciągle o papierosach]wytłumaczy kryzysem, którego nie ma [gdy potrzeba], a jest [dla uzasadnienia cięć itp] Oczywiście weta Prezydenta-to główna przyczyna nie powodzeń PO. Kryzys też dobre usprawiedliwienie.

tadeusz50
03-12-2008, 16:58
Polu po raz pierwszy ktoś ma pretensje o podczepienie się do jego postu. Nie wiem o co ci biega.
Lila a myślisz, że ktoś się będzie pytał czy dasz, sami wezmą.

tadeusz50
03-12-2008, 17:02
Kazik
Tak masz 100% racji kryzys spowodowało PO albo Tusk. Napisz, że deszcz też pada przez niego.

POLA
03-12-2008, 17:02
Nie dam !!!
Ani grosza !!
Jestem rozgoryczona.Sikorski spadł był jak się okazuje,to nasze dupki tyż mogą.Niech każdy wsiada ze spadochronem.Taniej wyjdzie.
Mamy kryzys,choć premier zaprzecza.
Sikorski młodszy, wysportowany, a prezydent?
Oj, sumienia nie masz... ja LK nie kocham miłością nieograniczoną, ale grzebać z powodu twardego lądowania bym go nie chciała, ponadto mam w tym jeszcze cel inny, ale nie powiem jaki, bo to tajne:D jest.

POLA
03-12-2008, 17:08
Polu po raz pierwszy ktoś ma pretensje o podczepienie się do jego postu. Nie wiem o co ci biega.
Lila a myślisz, że ktoś się będzie pytał czy dasz, sami wezmą.
Jakie pretensje! no co Ty! zerknij na emotki w moim poście, one nie są bez znaczenia.

Wyręczyłeś mnie w odpowiedzi Kazikowi z tą różnicą, że Ty o deszczu, a ja o zimno chciałam Tuska winnym uczynić:D

tadeusz50
03-12-2008, 17:21
Polu -sory- oślepłem z tymi emolkami.

Lila
03-12-2008, 17:31
Sikorski młodszy, wysportowany, a prezydent?
Oj, sumienia nie masz... ja LK nie kocham miłością nieograniczoną, ale grzebać z powodu twardego lądowania bym go nie chciała, ponadto mam w tym jeszcze cel inny, ale nie powiem jaki, bo to tajne:D jest.

Mam na myśli gen.Sikorskiego ,nie Radzia.Radzio to i bez spadochronu da sobie radę.
Miłością nieograniczoną to ja mogę obecnie kochać sierściuchy - swoje ,cudze i niczyje.Taka jest prawda.Trudno.
Tajne ? Ty też tajny agent ? :D A z instrukcjami aby ,czy bez - jak ja ?

Kazik
03-12-2008, 17:38
Kazik
Tak masz 100% racji kryzys spowodowało PO albo Tusk. Napisz, że deszcz też pada przez niego.
Jak Ty to czytasz? Gdzie to w mojej wypowiedzi znajdujesz? Może dostałeś tą instrukcję, jak maja się wypowiadać w mediach zwolennicy PO? Typowa zmiana tematu. Brak argumentu-to zapytanie czy o mroźną zimę będziemy oskarżeni. Zamiast argumentu, że PO i płemieł maja rację. Podparte argumentami- bo nie wystarczy napisać MAJĄ RACJĘ. Czy ja oskarżam Tuska o kryzys? Pamiętasz że "tuskowe" doradcy oskarżali że L.K. jest pesymistą? A teraz raczyli dostrzec prawdę? Może to Prezydent ściągnął nam kryzys swoimi przewidywaniami?
Tadeuszu-w/g PO to wszystkiemu winien PiS, nie tylko za kryzys, deszcz, finanse. A żeby to "naprawić' PO potrzebuje ze 40 lat rządów. To na zarzuty że w PO są leniwi.
Tusk dzisiaj powiedział, ze L.K. teraz więcej wetuje niż na początku. A ja pamiętam tzw. WAKACJE SENATU bo Sejm nic nie dostarczał. Tym samym do L.K. też nic nie docierało na biurko. Trudno decydować o czymś -jak nie dostarczono.

tadeusz50
03-12-2008, 17:44
Kazik tak dostałem instrukcję od takiego jak ty. Czy wy z tymi instrukcjami macie jakąś chorobę obcesyjną. To się leczy.

Lila
03-12-2008, 17:49
Kazik tak dostałem instrukcję od takiego jak ty. Czy wy z tymi instrukcjami macie jakąś chorobę obcesyjną. To się leczy.

Tadek,skoro już my i wy....to wy macie instrukcje .Tylko może awaria w komunikacji jest.
Nasz Dziennik”: Od 8 grudnia do świąt Bożego Narodzenia Platforma Obywatelska zamierza w każdym powiecie zaprezentować dokonania rządu. Gazeta dotarła do materiałów instruktażowych, według których działacze PO mogą udoskonalać swoje wystąpienia.

Gazeta pisze, że są one autorstwa wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda. W liście przewodnim dołączonym do instrukcji, polityk PO nie kryje, że w planowanych wystąpieniach w gruncie rzeczy chodzi o to, “by uzyskać efekt wrażenia szeroko zakrojonej i kompetentnie prowadzonej polityki rządu Donalda Tuska”.

Autor ściągawki sięgnął aż do trzynastu dziedzin, w których zwięźle wyszczególnił rzekome sukcesy rządu, pisze “Nasz Dziennik”. Wśród nich znalazły się m.in.: uchwalenie ustawy o emeryturach pomostowych (odbywające się rzekomo w ramach wspomnianej polityki dialogu społecznego), rozpoczęcie reformy służby zdrowia (ustawy idące w kierunku prywatyzacji szpitali zawetował prezydent Lech Kaczyński), opracowanie reformy oświaty, w tym zasadę rozpoczęcia nauki szkolnej przez sześciolatków (ten ostatni pomysł spędza sen z oczu wielu rodzicom).

Z “projektu materiału informacyjnego” wynika, że w ciągu roku swojej pracy rząd premiera Tuska zasłużył sobie na określenie: “najbardziej reformatorskiego rządu ostatniego dziesięciolecia”, podkpiwa “Nasz Dziennik”. (onet.pl)

Kazik
03-12-2008, 18:17
Oto sekret ataku Platformy Obywatelskiej w internecie. Stoi za nim tajna instrukcja firmowana nazwiskiem szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Wynika z niej, że wicepremier polecił działaczom młodzieżówki wpisywać na internetowych forach pozytywne komentarze o Platformie.
http://www.dziennik.pl/polityka/article213016/Tajna_instrukcja_PO_Przejac_internet_.html
Zamiast pisać wyczytałem " gdzieś tam", ja podaje "gotowca" dla najbardziej leniwych. Kliknij i poczytaj. Ja słuchałem pół godziny R.M. jak naprawiałem radio sąsiadowi. Zabraniają Ci słuchania? Bo ja ateista nie słucham, ale kiedyś słuchałem w TV "Trwam" o naszym rybołówstwie. Wiesz że za komuny, to księża najlepiej znali "Kapitał" i inne? A by mieć argumenty-musisz słuchać co przeciwnik mówi.

tadeusz50
03-12-2008, 18:28
Kaziku ostatnie radio "spadło" z drugiego piętra i co z niego zostało domyśl się sam. Tv Trwam nie oglądam bo pewnie bym to samo zrobił co z radiem. O czasach komuny nie musisz mi dawać instrukcji. Trochę w niej pożyłem. A dla jasności nie pamiętam kiedy byłem w kościele.

jip
03-12-2008, 18:50
Co w tym dziwnego, że młodzieżówka partyjna pomaga partii, PiS próbował to robić ale pewno młodzi ich olali i widzę, że zajęli się tym seniorzy, bo np. z postów Kazika aż taką instrukcją cieknie, nawet widać linki wklejane zgodnie z instrukcją. Nie bardzo mogę pojąć jak można mieć tyle czasu, żeby samemu linki wyszukiwać, przecież to zabiera czasu. Pewno Kazik na pocztę dostaje i je wkleja. Ale to już jego problem takie dla partii poświęcenie. No i Tadeusz Ci podpowiada, może tak jak tą wągrzycę trzeba leczyć, spróbuj, bo to faktycznie choroba z tym wywlekaniem głupot i ślepota w drugą stronę. my, wy a wszyscy robią tak samo.

POLA
03-12-2008, 22:08
Dzisiaj byłam w kabarecie, niezły program, wykonawcy też, a jakże.

Najpierw mlaskał JK o marszałku, którego chciał uczynić przejściowym, dlatego wytoczył przeciwko niemu najcięższe armaty, ale bez odpowiedniego nadzienia. Potem wystąpił Niesiołowski pan, marszałek z zaplecza, potem jeszcze raz JK, bo coś tam coś tam prostował, co nie było do prostowania, w końcówce dał głos oskarżony m.in. o to, że zamachnął się był...słownie na prezydenta i umniejszył jego bohaterstwo w starciu z rosyjskim agresorem.
Konferansjerkę prowadził Szmajdziński pan, też marszałek z zaplecza, ale z innego podwórka. Wykazał niezwykłą cierpliwość i nie walnął nikogo z aktorów po łbie swoją długą, acz ciężką i sękatą laską. Marszałkowską.

Całość - śmieszna, nawet bardzo, teksty - dość zróżnicowane tak pod względem merytorycznym jak i stylistycznym. Dykcja niektórych - fatalna, niektórych - znośna.

Ogólnie pouczająca impreza, ale bilet wstępu - stanowczo za drogi i nieadekwatny do poziomu:mad:

Popadłam w zadumę nad losem Rzeczpospolitej, w której mało jest rzeczowości, więcej pospolitości wśród tych, którzy o losie RP decydują z woli ludu.

Lila
03-12-2008, 22:10
Popadłam w zadumę nad losem Rzeczpospolitej, w której mało jest rzeczowości, więcej pospolitości wśród tych, którzy o losie RP decydują z woli ludu.

Lud bijąc się pierś ,przyrzeka nigdy już nie okazać swej woli.:(:( Było tego.

Kazik
03-12-2008, 22:22
Co w tym dziwnego, że młodzieżówka partyjna pomaga partii, PiS próbował to robić ale pewno młodzi ich olali i widzę, że zajęli się tym seniorzy, bo np. z postów Kazika aż taką instrukcją cieknie, nawet widać linki wklejane zgodnie z instrukcją. Nie bardzo mogę pojąć jak można mieć tyle czasu, żeby samemu linki wyszukiwać, przecież to zabiera czasu. Pewno Kazik na pocztę dostaje i je wkleja. Ale to już jego problem takie dla partii poświęcenie. No i Tadeusz Ci podpowiada, może tak jak tą wągrzycę trzeba leczyć, spróbuj, bo to faktycznie choroba z tym wywlekaniem głupot i ślepota w drugą stronę. my, wy a wszyscy robią tak samo.
Ja to wklejam DLA LENIWYCH którzy nie sprawdzą a jednak piszą bzdury. Ta wągrzyca tak Ci się podoba że prawie nie ma postu, abyś nie wspomniał. Są osobne watki o chorobach-nie zanudzaj nas tu swoją. Współczuję, ale przenieś się z tym na watek właściwy, tam dodać możesz wszystkie swoje niedomagania. Znajdziesz tam zrozumienie.

Lila
03-12-2008, 22:26
Ja to wklejam DLA LENIWYCH którzy nie sprawdzą a jednak piszą bzdury. Ta wągrzyca tak Ci się podoba że prawie nie ma postu, abyś nie wspomniał. Są osobne watki o chorobach-nie zanudzaj nas tu swoją. Współczuję, ale przenieś się z tym na watek właściwy, tam dodać możesz wszystkie swoje niedomagania. Znajdziesz tam zrozumienie.

U mnie nie znajdzie ,skoro jego mięso nawet dla kannibala się nie nadaje.
A pomyśl Kazik ,jak go pies nadgryzie ? Zachoruje jak nic.

siekierka
04-12-2008, 09:37
Dzisiaj byłam w kabarecie, niezły program, wykonawcy też, a jakże. ... teksty - dość zróżnicowane tak pod względem merytorycznym jak i stylistycznym. Dykcja niektórych - fatalna, niektórych - znośna. ... Popadłam w zadumę nad losem Rzeczpospolitej, w której mało jest rzeczowości, więcej pospolitości wśród tych, którzy o losie RP decydują z woli ludu.

.... więcej tu jest lizusostwa i politycznej poprawności, a najwiecej - tfu-rczości na zamówienie polityczne.

POLA
04-12-2008, 10:27
.... więcej tu jest lizusostwa i politycznej poprawności, a najwiecej - tfu-rczości na zamówienie polityczne.
Zaiste, nie wiem, dlaczego pod moim postem zamieściłeś taką uwagę?

Zechcesz wyjaśnić, czy czmychniesz w milczenie?

senior A.P.
04-12-2008, 13:53
Obecne partie polityczne w Polsce nie nadaja sie juz do rzadzenia.

Lila
05-12-2008, 09:36
http://img2.vpx.pl/up/20081205/rr_lustracja_niesiolowski2.jpg (http://www.vpx.pl/foto,rr_lustracja_niesiolowski2.html)

Bez komentarza.

siekierka
05-12-2008, 10:01
Zaiste, nie wiem, dlaczego pod moim postem zamieściłeś taką uwagę?

Zechcesz wyjaśnić, czy czmychniesz w milczenie?

NIe sądziłem, że czekac będziesz na moją reakcję. A ja niestety ostatnio często korzystam z pomocy lekarskiej a rzadko z komputera i dlatego dopiero teraz ...

Napisałaś:
Dzisiaj byłam w kabarecie, niezły program, wykonawcy też, a jakże. ... teksty - dość zróżnicowane tak pod względem merytorycznym jak i stylistycznym. Dykcja niektórych - fatalna, niektórych - znośna. ... Popadłam w zadumę nad losem Rzeczpospolitej, w której mało jest rzeczowości, więcej pospolitości wśród tych, którzy o losie RP decydują z woli ludu.

Moja uwaga brzmiała:

Chodziło mi o to, iż nie dziwię się Twojej zadumie, albowiem w/g mnie autorzy tekstów kabaretowych piszą swoje "gagi" na zamówienie polityczne, pod publiczkę ...

jip
05-12-2008, 10:59
Ponieważ nieraz można tutaj się pośmiać, ale jak czyta się na luzie albo po jednym głębszym, i wtedy można dojść do pewnych wniosków, otóż wydaje mi się, że instrukcja zachowania się na forum dotarła do kilku dyskutujących ( teksty prawie identycznej treści, kierunek ten sam) ale czasem dostają wsparcie delikatne, bo nie wypada tak się wygłupiać jak podwładni, czasem szef albo szefowa coś musi z grubszej rury palnąć np.że jeden senior wystarczy i w ten sposób podpiera a czasem pogłaszcze. Ale to takie moje rozmyślania jak mi się śmiać chce albo po jednym ale to wtedy jak już ze śmiechu można pęknąć .

senior A.P.
05-12-2008, 11:23
Tym razem "jip-ek" pala z analizy przeciwnika !
Forum seniora zostalo stworzone po to aby miec wglad w ich myslenie a przede wszystkim czy pojda z "lagami na Belweder", jak wychowuja swe dzieci dorosle i wnuki gimnazjalne oraz czy ich myslenie jest juz na poziomie amnezji.

Lila
05-12-2008, 11:36
Ponieważ nieraz można tutaj się pośmiać, ale jak czyta się na luzie albo po jednym głębszym, i wtedy można dojść do pewnych wniosków, otóż wydaje mi się, że instrukcja zachowania się na forum dotarła do kilku dyskutujących ( teksty prawie identycznej treści, kierunek ten sam) ale czasem dostają wsparcie delikatne, bo nie wypada tak się wygłupiać jak podwładni, czasem szef albo szefowa coś musi z grubszej rury palnąć np.że jeden senior wystarczy i w ten sposób podpiera a czasem pogłaszcze. Ale to takie moje rozmyślania jak mi się śmiać chce albo po jednym ale to wtedy jak już ze śmiechu można pęknąć .

Ja też pękam.Podziwiając zdanie nad wyraz rozwinięte.:D :D
Ale to może ''po pijaku ''takie wyszło.

senior A.P.
05-12-2008, 11:39
Zazwyczaj po ciezkiej nocy "kufiastej" spi sie do dwunastej w poludnie.

Lila
05-12-2008, 11:43
Zazwyczaj po ciezkiej nocy "kufiastej" spi sie do dwunastej w poludnie.

Senior,nie obrażaj Kufy.:D
Wiesz ,on inteligentny facet jest.To nie to.

maja59
05-12-2008, 12:08
Ja w kwestii formalnej i porządkowej. Czytając wpisy róznych osób dyskutujących na tym wątku widzę wpisy o różnym poziomie sensu, agresji i wartości mertorycznej, ale nikt poza Jip nie jest w tak zdecydowany sposób krytykowany i sprowadzany do parteru. Mój nos cos czuje, że powody nie są związane z poziomem dyskuji, tylko z czymś innym, ale nie wiem z czym:confused: .

Lila
05-12-2008, 12:14
Ja w kwestii formalnej i porządkowej. Czytając wpisy róznych osób dyskutujących na tym wątku widzę wpisy o różnym poziomie sensu, agresji i wartości mertorycznej, ale nikt poza Jip nie jest w tak zdecydowany sposób krytykowany i sprowadzany do parteru. Mój nos cos czuje, że powody nie są związane z poziomem dyskuji, tylko z czymś innym, ale nie wiem z czym:confused: .

Twój nos Cię zawiódł .:D
To Senior cuś tam widzi ,czego nie ma.Jeżeli chodzi o mnie ,to ja byłam sprowadzana do poziomu piwnicy przez jipa na początku.Jak i przez Seniora w początkach jego błyskotliwej kariery.:D
Z Seniorem wiesz jak się skończyło.
Z jipem podobnie.:D Ale on nie lubi być porównywany.A zresztą Jip i A.P .potakujący w rytmie wahadłowym ,byliby nie do zniesienia.Wątki tego typu jak ten,padłyby już dawno.

senior A.P.
05-12-2008, 13:00
Nie widze jaki kto ma nos i uszy gdybym widzial moze cos wiecej bym powiedzial.
Jak narazie widze kto i jak dyskutuje i kogo rezprezentuje.
Aby bylo sprawiedliwie - oswiadczam,ze ja reperezentuje Polske i Polakow,jestem tez niezalezny pod kazdym wzgledem.

maja59
05-12-2008, 13:09
Nie widze jaki kto ma nos i uszy gdybym widzial moze cos wiecej bym powiedzial.
Jak narazie widze kto i jak dyskutuje i kogo rezprezentuje.
Aby bylo sprawiedliwie - oswiadczam,ze ja reperezentuje Polske i Polakow,jestem tez niezalezny pod kazdym wzgledem.
Polskę i Polaków będziesz reprezentować jak dostaniesz społeczny mandat przyznawany w wyborach. Na razie reprezentujesz siebie, kłapiąc z różnym poziomem sensu zza oceanu albo wszystko jedno skąd. Nie pochlebiaj sobie trybunem nie jesteś, nawet trybunikiem. Dostarczasz pewnego kolorytu na seniorku i tyle, nawet już nie rozśmieszasz, raczej nudzisz. I 200 wątków nie pomoże, przejadłeś się.

senior A.P.
05-12-2008, 13:13
Co to takiego jest mandat spoleczny - to cos zwiazane z obywatelstwem polskim ?
Jak narazie takiego nie utracilem ani sie nie zrzeklem.
Mniej uszczypliwosci mila pani.

Basia.
05-12-2008, 13:30
nie angażując się tak mocno jak Wy w dyskusję i stwierdzam, że Kazik też zdrowo obrywa. ;) Obrywają wszyscy naprzemiennie.

POLA
05-12-2008, 13:49
NIe sądziłem, że czekac będziesz na moją reakcję. A ja niestety ostatnio często korzystam z pomocy lekarskiej a rzadko z komputera i dlatego dopiero teraz ...
Chodziło mi o to, iż nie dziwię się Twojej zadumie, albowiem w/g mnie autorzy tekstów kabaretowych piszą swoje "gagi" na zamówienie polityczne, pod publiczkę ...
Dzięki za wyjaśnienia i cieszę się, że to nie była aluzja do mojej "twórczości".

Z niekłamaną życzliwością i bez żadnych podtekstów życzę Ci lepszego zdrowia i skuteczności medyków.

Co do kabaretu:
kabaretem była dla mnie pyskówka sejmowa wokół uzasadnienia do odwołania Komorowskiego.
Czy była zaaranżowana na zamówienie? Była i miała potencjalnego odbiorcę, bo każdy akt twórczy ma swojego wirtualnego adresata. Odnosi się to także do prawdziwych tekstów kabaretowych, jednak scenariusza debaty sejmowej nie pisali kabareciarze, ale posłowie, niestety:mad:

Lila
05-12-2008, 14:33
Trochę światła na osobę marszałka Niesiołowskiego ,ku przestrodze tych co go bronią...

Po roku 92 marszałek zaczął oskarżać innych członków Ruchu o to, że się załamali. W 1992 roku musiał zawrzeć ugodę ze swoją byłą narzeczoną Elżbietą Królikowską-Nagrodzka o której miał powiedzieć, że przez nią spędził 7 lat więzienia.

Z dokumentów jasno wynika, że to Niesiołowski obciążył swoją narzeczoną. Elżbieta Królikowska zachowała się zaś w śledztwie bardzo odważnie długo odmawiając podawania jakichkolwiek informacji o Ruchu.

„Oświadczam, że cofam słowa wypowiedziane w dniu 1 stycznia 1992 r. w Muzeum Kinematografii w Łodzi m.in. wobec małż. Teresy i Bogusława Kobierskich a dotyczące p. Elżbiety Królikowskiej którą przepraszam.''

To oświadczenie z prasy.Ot ,cały Stefan.

jip
05-12-2008, 14:53
Czemu i Kazik i Lila nie pochwalicie się swoimi osiągnięciami z zakresu zwalczania komuny? Może wtedy łatwiej by było Was zrozumieć. A co do języka, widzisz ile tracisz, a ja myślałem, że wszystko potrafisz, nic straconego szefowa zna, podszkoli.

Kazik
05-12-2008, 15:08
Czemu i Kazik i Lila nie pochwalicie się swoimi osiągnięciami z zakresu zwalczania komuny? Może wtedy łatwiej by było Was zrozumieć. A co do języka, widzisz ile tracisz, a ja myślałem, że wszystko potrafisz, nic straconego szefowa zna, podszkoli.
Zacznij od siebie, masz osiągnięcia? A tłumacza tego języka bym znalazł, ale jak się zrobiło chłodniej to nie piją już obok sklepu. Dobrze że nie używasz grypsery-nie mam takich znajomych żeby przetłumaczyli. Uśmiechnij się.

jip
05-12-2008, 15:27
Zacznij od siebie, masz osiągnięcia? A tłumacza tego języka bym znalazł, ale jak się zrobiło chłodniej to nie piją już obok sklepu. Dobrze że nie używasz grypsery-nie mam takich znajomych żeby przetłumaczyli. Uśmiechnij się.
Nie , nie piją, ale to już moja sprawa. I co? nic nie zrobiłeś a innych tłuczesz. Ja powiedziałem już dawniej, że nie za wiele zdziałałem nie byłem wśród tych, którzy się narażali, nie miałem takiej okazji, może też bym się zbyt nie angażował, nie wiem? i dlatego ludziom, którzy coś zrobili, żeby komuna padła jestem wdzięczny, nie szkaluję żadnego z nich, i dlatego nie mogę patrzeć jak tacy, którzy chowali się za spódnicą mamusi teraz podnoszą głowę i krytykują innych.

Lila
05-12-2008, 15:37

Jip ,czy kto walczył czy nie ,to i tak ci nie powie.
Ja tylko mogę powiedzieć ,że moja zemsta nad komunistami była straszliwa.Mianowicie ...wyszłam za mąż za jednego z nich.:D
Mało tego .Zmusiłam go wyrafinowanymi torturami do ślubu w Katedrze ,po uprzednim ochrzczeniu i posłaniu do I komunii.Ksiądz proboszcz Katedry ze łzami w oczach dziękował mi za sprowadzenie zbłąkanej owcy - a w zasadzie barana - na łono Kościoła.
Hmmm...i tak lat 40 trwa jego pokuta za komunę .Nie ma zmiłuj się .

jip
05-12-2008, 17:02
Jip ,czy kto walczył czy nie ,to i tak ci nie powie.
Ja tylko mogę powiedzieć ,że moja zemsta nad komunistami była straszliwa.Mianowicie ...wyszłam za mąż za jednego z nich.:D
Mało tego .Zmusiłam go wyrafinowanymi torturami do ślubu w Katedrze ,po uprzednim ochrzczeniu i posłaniu do I komunii.Ksiądz proboszcz Katedry ze łzami w oczach dziękował mi za sprowadzenie zbłąkanej owcy - a w zasadzie barana - na łono Kościoła.
Hmmm...i tak lat 40 trwa jego pokuta za komunę .Nie ma zmiłuj się .
Mam wątpliwości czy to dobrze o Tobie świadczy, nie wiem kim był człowiek, ba nawet wśród komunistów byli ludzie poczciwi a wśród walczących z komuną, ba nawet wśród ludzi wierzących spotkasz niegodziwców. A ślub w katedrze, chrzest z przymusu, nie czasem to grzech?

senior A.P.
05-12-2008, 17:45
Przeciez kazdy chrzest niemowlaka jest z przymusu (jak on drobniaczek moze sie sprzeciwic ,jedynie krzykiem,placzem i sikaniem) ale dorosly to juz sam o tym decyduje "jip-u".
Inna sprawa z obrzezaniem decyduje o tym....... ,sluby tez sa rozne ,tak samo jak pokuta.

iksigrek
05-12-2008, 18:04
Mam wątpliwości czy to dobrze o Tobie świadczy, nie wiem kim był człowiek, ba nawet wśród komunistów byli ludzie poczciwi a wśród walczących z komuną, ba nawet wśród ludzi wierzących spotkasz niegodziwców. A ślub w katedrze, chrzest z przymusu, nie czasem to grzech?

Lila właśnie podała Ci przykład, że wśród komunistów byli porządni ludzie, czego przykładem jest jej mąż. :)
A niegodziwcy, to byli ci, co przyjmowali sakrament i głosowali na komunę:D

Lila
05-12-2008, 18:27
Lila właśnie podała Ci przykład, że wśród komunistów byli porządni ludzie, czego przykładem jest jej mąż. :)
A niegodziwcy, to byli ci, co przyjmowali sakrament i głosowali na komunę:D

Właśnie...:D Tym bardziej ,że onże miał 22 lata. I nagroda która go czekała ,nie w niebiesiech ale tu na ziemi ,widać bardziej mu się podobała niż ideologia .

A ty jip myślałeś,że ja go na arkanie wlokłam do ołtarza,niczym dziewicę w jasyr - pohańcy ?:D
Nie kochany.Tak zasuwał ,że mi welon wiewał jak płaszcz krzyżacki Wielkiemu Mistrzowi pod Grunwaldem.Są dowody.

jip
05-12-2008, 19:09
To mu współczuję.

Lila
05-12-2008, 19:41
To mu współczuję.

Przekazałam wyrazy współczucia .:D przed chwilą.
Powiedział ,abyś się odchrzanił .
Masochista widać.:D

jip
05-12-2008, 19:46
Przekazałam wyrazy współczucia .:D przed chwilą.
Powiedział ,abyś się odchrzanił .
Masochista widać.:D
Ja bym też się bał przyznać.

Lila
05-12-2008, 19:48
Ja bym też się bał przyznać.
Jakie tchórze.:D
A na wojny chadzają.:D

jip
05-12-2008, 19:50
Ja jestem daleko, on blisko.

Lila
05-12-2008, 19:52
Ja jestem daleko, on blisko.

Nawet bardzo .:D To mówisz ,że się mnie boi ? hmmm...nie przyszło mi to do głowy,bo to twardziel raczej.
Ale miło mi .:D

jip
05-12-2008, 19:54
Nawet bardzo .:D To mówisz ,że się mnie boi ? hmmm...nie przyszło mi to do głowy,bo to twardziel raczej.
Ale miło mi .:D
Pozory mylą

kufa86
05-12-2008, 19:58
Pozory mylą

Powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej.

Kazik
05-12-2008, 19:59
Jest sens mu odpisywać? Nie zrozumie, więc przekręci. Spróbuję nie odpisywać do powietrza. A jak się za bardzo wychyli to po raz pierwszy kliknę trójkącik.

kufa86
05-12-2008, 20:08
A jak się za bardzo wychyli to po raz pierwszy kliknę trójkącik.

Nie bądź kapuś, bo stracę szacun.
Było hasło "kupowanie gorzały, dla ZOMO na pały".
Pędziłeś bimber i walczyłeś z komuną, ja po wybuchu przestałem.
A teraz co???
Kliknij lepiej w ładnie wystrzyżony, młody damski trójkącik.

jip
05-12-2008, 20:09
Jest sens mu odpisywać? Nie zrozumie, więc przekręci. Spróbuję nie odpisywać do powietrza. A jak się za bardzo wychyli to po raz pierwszy kliknę trójkącik.
"Z głupcami nie wdawaj się w spór nawet, jeśli mają tytuły naukowe" - zacytował p.Dorn..

siekierka
05-12-2008, 20:48
Drugiego grudnia pisałem o Twoich starszych kolegach, 90-letnich oficerach, żołnierzach Wojska Polskiego z 1939 roku. {post 63}Nie zauważyłem Twojej reakcji na ten temat. Przypominam:
Obejrzałem program Misja Specjalna. Temat interesujacy dla Oficerów pisujących na forum. Otóż okazuje się, że oficerowie przedwojennego Wojska Polskiego, liczący dziś po ok.90 lat, jeśli nie służyli w LWP, nie maja praw kombatanckich i nie zalicza im się służby wojskowej do uprawnień emerytalnych. Redaktorzy Misji Specjalnej usiłowali w dniu 11 listopada br. pytać o przyczyny takiego stanu rzeczy ministra Obrony Narodowej Klicha, a także gen.Piętasa, którzy ze względu na powagę trwających uroczystości listopadowgo Święta uchylili się od odpowiedzi. Podobnie b. Minister Szmajdziński oraz Zemke (obaj SLD d.PZPR)zdziwili się, że tacy jeszcze żyją. Minister Pracy stwierdził, że nie jest możliwe aby ich teraz wyróżnić. Sprawą zainteresowano senatora Zarembę(PO), który miał natychmiast ją przekazać płemiełowi. Ale dziś już jest 2 grudnia, oni mają ponad 90 lat a sprawa dalej nie ruszyła.

I co Ty na to?

Kazik
05-12-2008, 20:55
"Z głupcami nie wdawaj się w spór nawet, jeśli mają tytuły naukowe" - zacytował p.Dorn..
Dokończę przysłowie: bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem. Tyle tylko, że to o czym piszę odnosi się do chamów. Przysłowie dość stare. A tego co powiedział Dorn nie znałem wcześniej.

Lila
05-12-2008, 21:39
Od kiedy przed rokiem zdobył władzę, polski premier Donald Tusk wyglądał na mniej zainteresowanego rządzeniem krajem, niż przygotowaniami do wyborów prezydenckich w 2010 roku.
"The Economist"

Lata rosnących przychodów podatkowych maskowały to, iż spora część wydatków na cele publiczne wydawana była nieefektywnie, dyscyplina budżetowa była zarówno nieznana, jak i niepożądana.
"The Economist"

No to mamy ten kryzys ,czy nie mamy?

kufa86
05-12-2008, 22:37
Jest pewien problem,
czy z dwu pólkul kulę się zrobi,
czy z dwu prowincjonalnych miasteczek powstanie Piłsudski?

siekierka
06-12-2008, 10:25
Prezydent Francji Sarkozy, nie przejmując sie opinią Komisji Europejskiej znacjolizował francuskie stocznie, ratując ją w ten sposób przed upadłością. W tym samym czasie tchórzliwi Grad i Tusk boją się przeciwstawić sie Pani Komisarz i wolą zniszczyć polskie stocznie.

jip
06-12-2008, 10:43
Dokończę przysłowie: bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem. Tyle tylko, że to o czym piszę odnosi się do chamów. Przysłowie dość stare. A tego co powiedział Dorn nie znałem wcześniej.
Skrzypce- to smyczkowy, drewniany instrument w środku pusty wyposażony w struny, jak po strunach przeciągniesz smyczkiem to robi –ziu, ziu albo plom, plom,

Lila
06-12-2008, 10:54
Skrzypce- to smyczkowy, drewniany instrument w środku pusty wyposażony w struny, jak po strunach przeciągniesz smyczkiem to robi –ziu, ziu albo plom, plom,
O co chodzi jip ? Tyżeś to ,czy twoje wnuczę ?

senior A.P.
06-12-2008, 10:59
Sila wyzsza !
Na tym polega rzadzenie kazdym kolchozem !

Teraz pare slow o co mnie pyta "siekierka" dotyczaca oficerow przed IIWS,ktorzy jezeli jeszcze gdzies zyja,to zyja w zapomnieniu,byc moze i nedzy ,a koniec ich zycia moze byc rozny.
Juz samo to,ze o tych ludziach zyjacych starych i schorowanych sie nie pamieta, nawet przez najblizsze rodziny nie mowiac o rzadzacych Polska i resorcie MON swiadczy do jakiego stanu ludzie doszli i stali sie nieczuli na los innych.
To dlugi temat jak traktuje sie bohaterow narodowych tych konczacych swoj zywot za granica jaki w Polsce.
Przy zmianie systemow ustrojowych niszczy sie nawet spokoj ludzi lezacych na cmentarzach,ktore sie zrownuje spychaczami i koparkami stawiajac centra biznesowe. Nie pamieta sie o miejscach uswieconych bohaterska i meczenska krwia ludzi, ktorzy walczyli o wolna narodowa,niepodlegla Polske.

Moglbym wiele na ten temat napisac ,bo spotylalem sie z tym weteranami nawet juz bedac za granica a w Polsce zapraszalem ich na spotkania z zolnierzami bedac dowodca pododdzialu.
Ale wtedy ministrami ON byli zolnierze szlaku bojowego a nie cywilni dzialacze partyjni,nawet o specjalnosci psychiatrii.
O kombatantach pamietali tez harcerze,dzisiaj o nich nie wiele sie nawet pisze.
Chcac wiecej pisac znowu bym naruszyl regulamin.
Wystarczy,ze w Sejmie RP pokazuja nam "polskie zachowania".

Lila
06-12-2008, 11:06
Chciałam tylko zaznaczyć ,że po wojnie gen.Maczek pracował jako barman.Już sobie wyobrażam co robili pułkownicy, na przykład.

jip
06-12-2008, 11:27
O co chodzi jip ? Tyżeś to ,czy twoje wnuczę ?
To była odpowiedź na Kazika wpis. Co się napisze, to on zawsze to samo ziu, ziu lub plum plum tak samo jak skrzypce, tylko skrzypce bez instrukcji i bez nadzoru, a Ty widzę prowadzisz ich pełny monitoring. Może pomyślę, ale musiał bym wiedzieć ile płacą, może bym się przestawił, gdyby było warto?

senior A.P.
06-12-2008, 12:34
Warto te przypomniec droge zyciowa i smierc takiego weterana wojskowego gen.Stanislawa Skalskiego zasluzonego lotnika Polski ,ktory zakonczyl swoj zywot 14 XI.2004 doznajac "polskiej demokracji" w przytulku do ktorego zostal przywieziony pobity i okradziony - o czym to swiadczy ?

Lila
06-12-2008, 14:00
To była odpowiedź na Kazika wpis. Co się napisze, to on zawsze to samo ziu, ziu lub plum plum tak samo jak skrzypce, tylko skrzypce bez instrukcji i bez nadzoru, a Ty widzę prowadzisz ich pełny monitoring. Może pomyślę, ale musiał bym wiedzieć ile płacą, może bym się przestawił, gdyby było warto?

Nie warto.Czyn społeczny a i to wymagają szczególnych zdolności.:D
ps.Senior też mi to sugerował w początkach bywania.:D

jip
06-12-2008, 14:03
Nie warto.Czyn społeczny a i to wymagają szczególnych zdolności.:D
ps.Senior też mi to sugerował w początkach bywania.:D
Szkoda, myślałem, że coś da się dorobić?

senior A.P.
06-12-2008, 14:10
O na czynach spolecznych to roznie bywalo,szczegolnie za dobrobytu tow.Gierka - narod pomagal az w dlugi popadl.

siekierka
06-12-2008, 14:14
Szkoda, myślałem, że coś da się dorobić?

Chcesz dorobić? zgłoś się do CBŚ albo Żulii Pitery.

jip
06-12-2008, 14:15
Chcesz dorobić? zgłoś się do CBŚ albo Żulii Pitery.
ziu, ziu, plom, plom

Lila
06-12-2008, 14:27
ziu, ziu, plom, plom:D :D :D

Panie Boże !!!!
Jeśli umieścisz mnie kiedykolwiek w domu tzw.spokojnej starości,czy inszej złotej jesieni ,to zapowiadam iż zabiję się o ścianę !!

Miłego dnia...

senior A.P.
06-12-2008, 14:37
Pan Bog ma Cie umiescic ?
A od czego dzieci ???

jip
06-12-2008, 15:44
:D :D :D

Panie Boże !!!!
Jeśli umieścisz mnie kiedykolwiek w domu tzw.spokojnej starości,czy inszej złotej jesieni ,to zapowiadam iż zabiję się o ścianę !!

Miłego dnia...
Eee... tam chyba byśmy się dogadali, nie masz tak pustych wpisów jak Kazik czy Siekierka, Ty martini ja coś tam coś tam i już byśmy byli w zgodzie.

Kazik
06-12-2008, 16:00
Eee... tam chyba byśmy się dogadali, nie masz tak pustych wpisów jak Kazik czy Siekierka, Ty martini ja coś tam coś tam i już byśmy byli w zgodzie.
Dla ziu, ziu plom?

jip
06-12-2008, 16:09
Dla ziu, ziu plom?
Z Tobą to wątpię żeby pomogło, odpowiedź była dla szefowej.

siekierka
06-12-2008, 16:19
... odpowiedź była dla szefowej.

Lilu, Ty zatrudniasz tego jip'niętego ?
Czy to z litości, czy on się tylko chwali tytułując Cię szefową?

jip
06-12-2008, 16:22
Zapomniałem dodać Twojej.

POLA
06-12-2008, 22:05
Czy prezydent już powrócił, czy jeszcze buja gdzieś...w obłokach.
Jakoś informacji brak o tej podróży i jej efektach.
Czekam z niecierpliwością na relacje Kamińskiego, ten to ma dar przetwarzania zwykłych faktów na niesamowite opowieści:) .

Lila
06-12-2008, 22:45

Nie zatrudniam .Widać przyzwyczajony mieć Szefową .:D

siekierka
07-12-2008, 00:41
Czy ktoś wie, gdzie się podział wątek HYDE PARK ? Były tam ciekawe wypowiedzi, chciałem coś przeczytać, ale nie mogę go znaleźć.

maja59
07-12-2008, 09:27
Czy ktoś wie, gdzie się podział wątek HYDE PARK ? Były tam ciekawe wypowiedzi, chciałem coś przeczytać, ale nie mogę go znaleźć.
Wątek jest w koszu

senior A.P.
07-12-2008, 10:01
Czy w tym "koszu" da sie glosic prawde ?

maja59
07-12-2008, 10:07
Jakie prawdy takie kosze

senior A.P.
07-12-2008, 10:11
To co ? Juz sa dwa ?
No to gramy !
Kto rozpoczyna ?

maja59
07-12-2008, 10:12
A który ze swoich stuiluś wątków przeznaczasz do kosza???

Lila
07-12-2008, 10:14
Czy w tym "koszu" da sie glosic prawde ?

Nic się nie da głosić .Ty to jak Sokrates .Byle gdzie byś głosił .
I Twoja Ksantypa w końcu nocnik na głowę Ci wyleje ,dla ochłody.

senior A.P.
07-12-2008, 10:22
Mnie tam kosze na forum niepotrzebne .Watki tak ,lubie jak ludzi pobudzam do myslenia,to nigdy czlowiekowi nie szkodzi jak za dlugo spi.
Lila mniej litosc do swiat,jeszcze sobie poglosze i nie podpuszczaj innych aby mi cos w tym wieku zakladaly.

siekierka
07-12-2008, 10:23
Gratulacje. A ja myślałem,że "wolność słowa" jest dla wszystkich. A to sie okazuje, że tylko dla poprawnych politycznie.
I co ja biedny teraz zrobię? Poprawny politycznie bylem ponad siedemdziesiąt lat temu, oraz za Premierów Olszewskiego i Kaczyńskiego. I mimo, że nigdy (poza dwoma któtkimi wycieczkami na Łotwę) nie opuszczałem Ojczyzny, nie mogę na dłużej jak cztery lata poczuć się wolnym jej obywatelem. Zawsze coś mnie ogranicza w tej wolności. Najpirw nie wolno było śpiewać: siekiera motyka pilka alasz,przegra wojnę głupi malarz, potem embargiem objęte były czerwone maki na Monte Cassino i obrażanie bratniego Związku Radzieckiego, a ostatnio zakazane jest jedno i drugie. Nawet nie należy mówić, że ZBIR jest czymś złym. i jakoś "nie mija oslupienie moje", że
jak powiem kurduple Kaczory to jest cacy, a jak powiem Kaczor Donald to jest be
jak powiem odstępca Płażyński to jest cacy, a jak powiem renegat Mężydło to jest be
jak powiem bałwan Kurski to jest cacy, a jak powiem błazen Niesiołowski to jest be
jak powiem wstrętne Pisiaki to jest cacy, a jak powiem POrąbani platformersi to jest be
jak powiem ohydne Radio Maryja to cacy, a jak powiem oszczercza TVN to jest be
itepe,itede.
Dojdziemy wkrótce do tego, że Polska stanie się znów najweselszym barakiem (bez obamy - pardon, OBAWY) w naszym eurolibertyńskim obozie.

senior A.P.
07-12-2008, 10:38
A ja ci Wspanialy "siekierko" zaspiewam (harmonie tez mam pod reka i "siekiere" gram po warszawsku) stara piosenke:

"Powrocmy jak za dawnych lat.....",moze w tym momencie grania i sluchania pojawi sie nam lezka w oku i serce przyjmie inny rytm ,ale nie martw sie - jeszcze nie jedno i niejednych przezyjemy !

Kazda sloma i trawa spala sie szybko,nas debowych i "cichociemnych na forum" nikt nie spali !!!

Piosenka jest dobra na wszystko - spiewali i spiewaja nadal starsi panowie dwaj.
Pozdrawiam glowa do gory !
Nie tak szybko nas zetna,predzej swoje dlugie palce.

Alsko
07-12-2008, 10:42
O rety, Siekierko! Tyle wrzuciłeś do jednego worka, że trudno się połapać.
Wiesz, co Ci powiem? Ja tam wierzę w kindersztubę. Mnie uczono, że nie należy nigdy wyśmiewać nazwisk, ułomności itp.
Jeśli nie podoba się ten i ów polityk, ta lub owa partia - nie trzeba koniecznie tego napisać używając brzydkich epitetów.
A już napadanie personalne na oponenta w dyskusji jest poniżej wszelkiej krytyki. A to na tym forum jest powszechne.
Tyle że dobre wychowanie też ogranicza...

senior A.P.
07-12-2008, 10:48
Alsko pytanie wprost:
Czy ta twoja "kindersztuba wyuczona" dotyczy wszystkich ?
Jezeli tak:
To daj taki apel do kazdego na forum i poza nim az po najwyzsze wladze - to moja prosba.

jip
07-12-2008, 11:02
Gratulacje. A ja myślałem,że "wolność słowa" jest dla wszystkich. A to sie okazuje, że tylko dla poprawnych politycznie.
I co ja biedny teraz zrobię? Poprawny politycznie bylem ponad siedemdziesiąt lat temu, oraz za Premierów Olszewskiego i Kaczyńskiego. I mimo, że nigdy (poza dwoma któtkimi wycieczkami na Łotwę) nie opuszczałem Ojczyzny, nie mogę na dłużej jak cztery lata poczuć się wolnym jej obywatelem. Zawsze coś mnie ogranicza w tej wolności. Najpirw nie wolno było śpiewać: siekiera motyka pilka alasz,przegra wojnę głupi malarz, potem embargiem objęte były czerwone maki na Monte Cassino i obrażanie bratniego Związku Radzieckiego, a ostatnio zakazane jest jedno i drugie. Nawet nie należy mówić, że ZBIR jest czymś złym. i jakoś "nie mija oslupienie moje", że
jak powiem kurduple Kaczory to jest cacy, a jak powiem Kaczor Donald to jest be
jak powiem odstępca Płażyński to jest cacy, a jak powiem renegat Mężydło to jest be
jak powiem bałwan Kurski to jest cacy, a jak powiem błazen Niesiołowski to jest be
jak powiem wstrętne Pisiaki to jest cacy, a jak powiem POrąbani platformersi to jest be
jak powiem ohydne Radio Maryja to cacy, a jak powiem oszczercza TVN to jest be
itepe,itede.
Dojdziemy wkrótce do tego, że Polska stanie się znów najweselszym barakiem (bez obamy - pardon, OBAWY) w naszym eurolibertyńskim obozie.
Jedz Chleb typu KR-IRL, a poprawi Ci się widzenie ludzi. Mózg przecież odżywia się glukozą, a tym chlebie jest ona
w najlepszym gatunku. Sam sobie to wytłumaczysz, ale glukozę dostarcz biologicznie czystą. Już widzę że mnie lubisz, a to ważne !!.
S. D. W-wa

maja59
07-12-2008, 11:05
Alsko pytanie wprost:
Czy ta twoja "kindersztuba wyuczona" dotyczy wszystkich ?
Jezeli tak:
To daj taki apel do kazdego na forum i poza nim az po najwyzsze wladze - to moja prosba.
Zacznijmy każdy od siebie, sam się zachowuj godnie to i inni przypomą sobie o kindersztubie, mamusia w domku nauczyła? czyż nie?

siekierka
07-12-2008, 11:20
Obawiam się niestety, że apel proponowany przez Gutka nie przekona przeciwników Panów Kaczyńskich iż obrażając ich, obrażają także samych siebie. Wyrażają to swoim językiem i tylko taki język do nich dociera. Z tej przyczyny chciał - niechciał trzeba tego języka w stosunku do nich używać lub zupełnie po chrześcijańsku "nadstawiać drugi policzek". Tyle że ja już wyrosłem z nadstawiania policzka do bicia i wolałbym raczej kulturalną, błyskotliwą choćby nawet z lekka uszczypliwą rozmowę. Ale to nie ja pierwszy wymyśliłem Kaczory, PiSiaki i takie im podobne epitety. A że resztki inteligencji jeszcze we mnie się błąkają, więc staram się je skutecznie wykorzystywać i na kierowane do mnie złośliwości skutecznie odpowiadać.
Ale, że jak to starożytni mówili: "Nec Hercules contra plures - co sie wykłada:i Herkules dupa, kiedy wrogów kupa", gdy mi wyjdzie cieta odpowiedź, mój post znika.

maja59
07-12-2008, 11:26
Widocznie ta nie jest cięta bo nie zniknęła. Ja też nie wymyśliłam nazw dla Kaczorów, Kaczora Donalda, Napierniczalskiego. Z każdej strony płynie prostactwo językowe, obojętnie do kogo skierowane wkurza mnie. Nie tylko Kaczyńscy są niesprawiedliwie obrażani. A tak na marginesie to na szacunek do siebie pracuje się samemu, co pod rozwagę mówię wszystkim politykom i naszym forumowiczom.

jip
07-12-2008, 11:32
Widocznie ta nie jest cięta bo nie zniknęła. Ja też nie wymyśliłam nazw dla Kaczorów, Kaczora Donalda, Napierniczalskiego. Z każdej strony płynie prostactwo językowe, obojętnie do kogo skierowane wkurza mnie. Nie tylko Kaczyńscy są niesprawiedliwie obrażani. A tak na marginesie to na szacunek do siebie pracuje się samemu, co pod rozwagę mówię wszystkim politykom i naszym forumowiczom.
Z tym szacunkiem masz rację. Teraz widzę, że straciłem szacunek dla siebie wchodząc na to forum i wdając się w pyskówki bezsensowne, dzisiaj spojrzałem w lustro rano i ten drugi pukał się w czoło. To właśnie mi uświadomiło, mimo, że chleb Moniki jem, jakoś nie mogę....

maja59
07-12-2008, 11:53
Z tym szacunkiem masz rację. Teraz widzę, że straciłem szacunek dla siebie wchodząc na to forum i wdając się w pyskówki bezsensowne, dzisiaj spojrzałem w lustro rano i ten drugi pukał się w czoło. To właśnie mi uświadomiło, mimo, że chleb Moniki jem, jakoś nie mogę....
Nie przejmuj się ja też nie mogę, ta druga w lustrze nie puka się jeszcze w czoło ale chyba powaznie myśli o ucieczce:)

senior A.P.
07-12-2008, 11:56
Co to maja powtarzac rok 1968 ?

jip
07-12-2008, 12:03
Nie martw się ja zostałem w kraju, ale nie jestem tym co myślisz, a swoją drogą bardzo lubię ich kulturę, coby nie powiedzieć, byli oni częścią Polski i Polakami się czuli. Ostatnio słuchałem koncertu zespołu shalon, cudowny, i kawały, i skrzypek na dachu, i przekomarzania skrzypiec i fletu coś pięknego

senior A.P.
07-12-2008, 12:08
Ty o chlebie a ja o niebie !
Chlopie !
Ja w 1968 roku "ratowalem " komunizm w Czechoslowacji.
Teraz pepiki znowu cos majstruja, tym razem kolo radarow.
Co to Dubczeka nie pamietasz ?
No tak mlodzi sie wtedy dopiero rodzili.

maja59
07-12-2008, 12:10
W 1968 roku z płaczem żegnałam swoich szkolnych kolegów wyjeżdżających z paszportem w jedną stronę, dla mnie to przeżycie było tak mocne, że widzę te rozstania jakby to było wczoraj. Odjeżdżali przyjaciele z mojej piaskownicy z mojego szczęśliwego dzieciństwa w rękach ściskali nasze szkolne zdjęcia, czy o to ci chodziło seniorze?

jip
07-12-2008, 12:15
Ty o chlebie a ja o niebie !
Chlopie !
Ja w 1968 roku "ratowalem " komunizm w Czechoslowacji.
Teraz pepiki znowu cos majstruja, tym razem kolo radarow.
Co to Dubczeka nie pamietasz ?
No tak mlodzi sie wtedy dopiero rodzili.
Nie kumam? Jaśniej proszę....?

senior A.P.
07-12-2008, 12:17
Co to musieli wyjezdzac,wyganial ich ktos ?
Ze mna na szkole oficerskiej byl Andrzejek ,ktory sie nie kryl ze swym pochodzeniem i wcale nie wyjechal, byl tak samo mlodym oficerem jak ja,z ta tylko roznica,ze on otrzymal przydzial sluzbowy do jednostki w Warszawie, a ja w zaganskich lasach w zielonogorskim,gdzie "moklem pod mundurem" 11 lat.
Juz wtedy doswiadczylem wyganiania i to kogo przez kogo.

maja59
07-12-2008, 12:39
Ktoś wyganiał ich rodziców, a oni byłi nieletni i nie mogli decydować o sobie wyjeżdżali, bo rodzice byli wyrzuceni oni zresztą też tylko im nikt tego nie mówił.

senior A.P.
07-12-2008, 13:05
Wyrzuceni skad ?
Z pracy,urzedu,kraju ???
To co ja wiem z tego okresu to nikt nikogo nie wyrzucal z kraju,pracy bylo pod dostatkiem,nie to co jest obecnie teraz,kiedy to Polacy za praca musza zebrac po innych krajach.

maja59
07-12-2008, 18:03
Wyrzuceni skad ?
Z pracy,urzedu,kraju ???
To co ja wiem z tego okresu to nikt nikogo nie wyrzucal z kraju,pracy bylo pod dostatkiem,nie to co jest obecnie teraz,kiedy to Polacy za praca musza zebrac po innych krajach.
Na takie coś mogę napisać tylko, chrzanisz koleś jak potłuczony, sklerozę masz, czy najazd na Czechosłowację amnezją poskutkował. Wyjeżdżali w 1968 roku Polacy pochodzenia żydowskiego i byli wyrzucani wrzaskiem Syjoniści do Syjamu, świetnie to pamietam.

Lila
07-12-2008, 18:14

Ja tylko cichutko dodam ,że szacunek do siebie powinieneś stracić bezpowrotnie niekoniecznie wchodząc na to forum,ale plumkając ,ziugając i siusiając publicznie.
No chyba ,że chodzisz w śpioszkach i ...już...w pampersach.

senior A.P.
08-12-2008, 10:35
Ani "koles" jak i tez "niepotluczony" moja sympatyczko "maju59" ! Prosze takze nie przypisywac mi chorob i nie obrazac !
Mialas wtedy zapewne 11 latek dzieciecych za soba,ktore nie mogly dac ci wiedzy w jakim swiecie zyjesz i co sie wokol ciebie dzieje.
Ja juz mialem troche wiecej i patrzylem tak smo na swiat jak i inni nie widzac krzywd zydwoskich w tamtym okresie w Polsce.
Zapamietaj sobie ,ze Polacy krzywd Zydom nie wyrzadzali,wprost przeciwnie,najwiecej pomagali wsrod innych narodow swiata i tak jest po dzien dzisiejszy.
Prosze wiec propagandowych bzdur nie powielac,ze ktos Zydow z Polski wyrzucal - jezeli wyjezdzali to na wlasne zyczenie.
Mozna by wiecej cos na ten temat napisac ale istnieje bariera regulaminowa forum,moze ktos inny napisze - ja nie moge.

jip
08-12-2008, 10:40
Ja tylko cichutko dodam ,że szacunek do siebie powinieneś stracić bezpowrotnie niekoniecznie wchodząc na to forum,ale plumkając ,ziugając i siusiając publicznie.
No chyba ,że chodzisz w śpioszkach i ...już...w pampersach.
Wiesz Lila ale nie ucieknę Twoje posty tak mi się podobają, że zaczytuję się w nich i jestem Twoim Fanem. Pozwolisz, że pokorzystam i pouczę się od Ciebie? Tak mi coś się odmieniło i dochodzę do wniosku, że Ty wszędzie prawie masz rację. Pozwolisz? z Góry dziękuję i Pozdrawiam serdecznie jip

senior A.P.
08-12-2008, 10:46
Komplementy i uwielbienia publiczne - wskazane lub powinny byc szczere !
Nawet gdy na forum zrodzi sie milosc ,to prosze jej nie naduzywac .

jip
08-12-2008, 11:28
Komplementy i uwielbienia publiczne - wskazane lub powinny byc szczere !
Nawet gdy na forum zrodzi sie milosc ,to prosze jej nie naduzywac .
Nie próbuj mnie zniechęcać, tylko krowa nie zmienia poglądów, ja zmieniłem w nocy.

Basia.
08-12-2008, 11:42
Nie próbuj mnie zniechęcać, tylko krowa nie zmienia poglądów, ja zmieniłem w nocy.
Czytam i oczom nie wierzę :D cóż za cudowna przemiana.

jip
08-12-2008, 12:24
To zadna przemiana ,to nowa instrukcja ale tez "wyswiechtana" na innych forach.
No wiesz ,jak możesz?

Basia.
08-12-2008, 12:41
Pożyjemy, zobaczymy kto ma rację ;) Augustynie osobiście wolałabym żebyś się mylił. Może jestem naiwna ale mam nadzieję, że nikt już nie będzie nikomu wypominał wieku i samotności.

siekierka
08-12-2008, 14:33
W trakcie wizyty Radosława Sikorskiego w Berlinie padło wiele słów o bardzo dobrych wzajemnych relacjach polsko-niemieckich. Tamtejsze media, komentując wizytę szefa polskiego MSZ, piszą o "nowej jakości", a niemieckie MSZ na swoich stronach internetowych napisało o "nowym dialogu". Problem w tym, że większości kontrowersyjnych problemów po prostu nie tknięto.

Frank Steinmeier i Radosław Sikorski często mówili o wzajemnych poprawnych relacjach. Ich zdaniem, polsko-niemieckie stosunki w ostatnim roku bardzo się poprawiły, a jak dodał Sikorski - nawet są najlepsze, jakie kiedykolwiek były. Steinmeier uznał, że w dialogu polsko-niemieckim jest coraz mniej trudnych tematów. Niemieckie media także w swoich komentarzach rysują dość sielankowy obraz wzajemnych relacji. "Der Tagesspiegel" pisze, że nareszcie zamiast stawać w poprzek, obydwie strony ze sobą rozmawiają, w odróżnieniu od okresu rządów braci Kaczyńskich. Teraz, zdaniem niemieckiej gazety, nastąpił oczekiwany spokój.

Waldemar Maszewski, Berlin

POLA
08-12-2008, 14:46
W trakcie wizyty Radosława Sikorskiego w Berlinie padło wiele słów o bardzo dobrych wzajemnych relacjach polsko-niemieckich...

Waldemar Maszewski, Berlin
A co, Sikorski miał może wojenkę wywołać?

A ten Waldemar to któż ci on jest?

siekierka
08-12-2008, 15:07
WaldemarMaszewski - dziennikarz, reportarzysta rezydujący w Berlinie.

Ciekawe, czy niejaki Niesiołowski Stefan, który 15.IX.1970 r. zdradzil swoich kolegów z opozycji i został agentem bezpieki, złożył już rezygnację z mandatu poselskiego?

jip
08-12-2008, 15:12
WaldemarMaszewski - dziennikarz, reportarzysta rezydujący w Berlinie.

Ciekawe, czy niejaki Niesiołowski Stefan, który 15.IX.1970 r. zdradzil swoich kolegów z opozycji i został agentem bezpieki, złożył już rezygnację z mandatu poselskiego?
Prawie lubię czytać Twoje posty są takie zaangażowane, takie syntetyczne, tak wyciągają co złego na wierzch i prawie się z nimi zgadzam, musi ktoś taki być tutaj na forum, bo trudno by było rozróżnić dobro od zła, tak trzymaj i nie daj się zakrzyczeć, dalej czyń dobrze.

POLA
08-12-2008, 15:19
Waldemar to z jakiej gazety?

A Niesiołowski dlaczego ma złożyć mandat? Osobiście nie mam nic przeciwko temu i w razie czego płakać nie będę, przeciwnie. Palikota byłoby mi żal, ale on na razie zapowiedział tylko milczenie, na temat prezydenta, zlitował się:D, taki miłosierny.

W PO też są porządni ludzie, a nie tylko w PiSie albo partii Marka Jurka czy innego szlachetnego rycerza, chwilowo nieobecnego w sejmie z woli ludu:D

Kazik
08-12-2008, 15:33
No to się Erika S. ucieszy. Nie poruszać drażliwych tematów, a o rządach PO będą pisać przychylnie. Nawet jak czasem napiszą w niemieckiej gazecie "Polskie obozy zagłady"-też lepiej nie zauważać. Różne są punkty widzenia Prezydenta i Premiera. Gdyby nie było "przeciw-wagi" było by już całkiem źle. Lepiej nie puszczać tam Prezydenta-po co ma psuć tą sielankę.:rolleyes:

Kazik
08-12-2008, 15:42
Czytam i oczom nie wierzę :D cóż za cudowna przemiana.
Jip poglądy zmienia nocą. Aby tylko nie zaczął "kadzić PiS"-to by było ciężko strawne. Mogło by tylko zaszkodzić. Już wolę krytykę w jego wykonaniu.:D

siekierka
08-12-2008, 15:52
1.Waldemar to z jakiej gazety?

2.A Niesiołowski dlaczego ma złożyć mandat? Osobiście nie mam nic przeciwko temu i w razie czego płakać nie będę, przeciwnie. Palikota byłoby mi żal, ale on na razie zapowiedział tylko milczenie, na temat prezydenta, zlitował się:D, taki miłosierny.

W PO też są porządni ludzie, a nie tylko w PiSie albo partii Marka Jurka czy innego szlachetnego rycerza, chwilowo nieobecnego w sejmie z woli ludu:D

1.Cóż to Polu zapisałaś sie do CBŚ i prowadzisz śledztwo?Przecież Waldemar Maszewski to dziennikarz, o niebo lepszy niż np.Leszko Maleszka.
2. Jak pisałem wcześniej, Niesiołowski Stefan, 15.IX.1970 r. zdradził swoich kolegów z opozycji i został agentem bezpieki.
Kopia jego zeznania dla UB, kilka dni temu była publikowana na forum.

POLA
08-12-2008, 15:54
jakże głęboka refleksja:
...Lepiej nie puszczać tam Prezydenta-po co ma psuć...
Słusznie prawisz, nie tylko tam...na wszelki wypadek gdzie indziej też...nie puszczać;)

Kazik
08-12-2008, 16:25
No to się Erika S. ucieszy. Nie poruszać drażliwych tematów, a o rządach PO będą pisać przychylnie. Nawet jak czasem napiszą w niemieckiej gazecie "Polskie obozy zagłady"-też lepiej nie zauważać. Różne są punkty widzenia Prezydenta i Premiera. Gdyby nie było "przeciw-wagi" było by już całkiem źle. Lepiej nie puszczać tam Prezydenta-po co ma psuć tą sielankę.:rolleyes:

Cytat:
Napisał Kazik

Słusznie prawisz, nie tylko tam...na wszelki wypadek gdzie indziej też...nie puszczać

No widzisz-skracając to co napisałem [zaledwie 3 linijki] Wygląda zupełnie inaczej. Takie "wyrywanie z kontekstu" to przecież specjalność PO. A zadałaś sobie trud przerabiając cytat. Normalka-nawet się nie dziwię.:rolleyes:

POLA
08-12-2008, 16:43
...skracając to co napisałem ...zadałaś sobie trud przerabiając cytat. Normalka-nawet się nie dziwię...
Nie przerobiłam, a skraca się według zasady:
niepotrzebne - skreślić - podstawa korekty.
Naprawdę to żaden trud:D, proste jak drut.
A instrukcje mam od samego Tuska albo Palikota:D, a może od obydwu?

Też się nawet nie dziwię:D, a teraz idę sobie...na kawę:D, więc zawieszam korektę Twoich tekstów.

Kazik
08-12-2008, 16:53
Nie przerobiłam, a skraca się według zasady:
niepotrzebne - skreślić - podstawa korekty.
Naprawdę to żaden trud:D, proste jak drut.
A instrukcje mam od samego Tuska albo Palikota:D, a może od obydwu?

Też się nawet nie dziwię:D, a teraz idę sobie...na kawę:D, więc zawieszam korektę Twoich tekstów.
Jak bym tak używał do Twoich cytatów "niepotrzebne skreślić" to ktoś z boku pomyśli że jesteś zagorzałą zwolenniczką PiS. Lub przeciwniczką PO. Robić tak? Dla mnie to też może być-proste jak drut.

jip
08-12-2008, 16:59
Cytat:
Napisał Kazik

Słusznie prawisz, nie tylko tam...na wszelki wypadek gdzie indziej też...nie puszczać

No widzisz-skracając to co napisałem [zaledwie 3 linijki] Wygląda zupełnie inaczej. Takie "wyrywanie z kontekstu" to przecież specjalność PO. A zadałaś sobie trud przerabiając cytat. Normalka-nawet się nie dziwię.:rolleyes:
No właśnie dobrze , że pokazujesz te nikczemności PO, sąsiadka znowu Cię będzie uwielbiać, zaraz jej zadzwonię, żeby przyszła to jej pokażę, będzie się cieszyć, że tak naukowo wszystko załatwiasz, ale wiesz ona już jest taka, znowu spodobają jej się Twoje podkreślenia. Naplusowałeś sobie , zazdroszczę Ci bo to niczego laska, nawet nie ma zbyt dużo lat.

Lila
08-12-2008, 17:15
Pola,zgadzam się z poniższym i z Tobą.:D

W PO też są porządni ludzie, a nie tylko w PiSie albo partii Marka Jurka czy innego szlachetnego rycerza, chwilowo nieobecnego w sejmie z woli ludu

TEŻ.No pewnie.Wszak to TEŻ prawica.W lewicy TEŻ bywają porządni.

ps.moim zdaniem polska prawica ,która nie umie się pogodzić w pryncypiach nawet ,jest skazana na przegraną.Zastanawiam się czy warto obstawiać przegranych .

jip
08-12-2008, 17:19
Pola,zgadzam się z poniższym i z Tobą.:D

TEŻ.No pewnie.Wszak to TEŻ prawica.W lewicy TEŻ bywają porządni.

ps.moim zdaniem polska prawica ,która nie umie się pogodzić w pryncypiach nawet ,jest skazana na przegraną.Zastanawiam się czy warto obstawiać przegranych .
Dzięki, że się wypowiadasz w tej sprawie - całkiem się z Tobą zgadzam.

Lila
08-12-2008, 17:29
Dzięki, że się wypowiadasz w tej sprawie - całkiem się z Tobą zgadzam.

Ooooo....coś nowego ???:D

jip
08-12-2008, 17:33
Ooooo....coś nowego ???:D
Czasem nie poznaliśmy się kiedyś? gdzieś tam, gdzieś tam?, ale dopóki będę mógł będę chwalił, jak bum cyk cyk.

Basia.
08-12-2008, 17:36
co Ci się stało? :D Zaczynam się martwić.

Lila
08-12-2008, 17:36
Czasem nie poznaliśmy się kiedyś? gdzieś tam, gdzieś tam?, ale dopóki będę mógł będę chwalił, jak bum cyk cyk.

Ano prawda.:D

jip
08-12-2008, 17:40
Ano prawda.:D
Naukowy wygląd masz. A nie wiesz fajnie było? Czy tak do du...y?

Lila
08-12-2008, 18:19
http://www.polityczni.pl/konferencja_prasowa_w_glucholazach,audio,51,3091.h tml

Może warto także posłuchać innych.

jip
08-12-2008, 20:38
http://www.polityczni.pl/konferencja_prasowa_w_glucholazach,audio,51,3091.h tml

Może warto także posłuchać innych.
Masz prawie rację Lila, Okrągły stół, zamiast przysporzyć nam wolności spowodował, że znowu wpadliśmy w układy postkomunistyczne, nie można dokonać lustracji społeczeństwa, rozkradany był i jest cały narodowy majątek, ludzie nie zasłużeni wyszli na piedestały,całkiem się z Tobą zgadzam bo nawet u nas Libickiemu zaczęli robić koło t..., że to niby był TW.

Lila
08-12-2008, 22:54
http://wiadomosci.onet.pl/1876430,11,item.html

Ojoj.Gradobicie będzie .:D

A w ogóle wy mohery ,rozumiecie jaki to stres rządzić takim państwem ,w którym aż 5.000.000 oszalałych obywateli głosowało na PiS ??
Czy ktoś ma zielone pojęcie o tym ,że koalicja pije ,bo musi ?
Tylko opozycja pije ,bo lubi .Jak na wyspie Afrodyty na ten przykład ?
A w ogóle o co chodzi ? Już sobie chlapnąć w sejmie nie można ? Jak Polska Polską !! Zawsze Sarmaci pili w czasie obrad ,a Rzeczpospolitą mieliśmy od morza do morza .:D

Żeby Polska ,żeby Polska ...była Polską ,poseł musi pić .O le !! Nie mówiąc już o ministrze.

POLA
08-12-2008, 23:23
No niby nie warto, ale to co? Import? Skąd?

Lila
08-12-2008, 23:25
No niby nie warto, ale to co? Import? Skąd?

Może jak wszystko....z Chin by ?? Byle bez melaminy.

POLA
08-12-2008, 23:58
Eee, z Chin... nie, nawet bez melaminy. Szukaj dalej:)

Lila
09-12-2008, 00:11
Hmmm...dalej ? No to może z Japonii ? Byle nie cesarz,bo chorowity jakiś.

POLA
09-12-2008, 00:32
Coś masz ciągotki jakieś dalekowschodnie i skośnookie. Flotę powietrzną mamy kiepską raczej. Gwarantuje start, z lądowaniem może być kłopot, a na drzwiach od stodoły po instrukcje do Tokio się nie da:D

Chyba się prześpimy z tym problemem i pomyślimy o tym jutro:D

Kazik
09-12-2008, 00:53
http://img408.imageshack.us/img408/7858/moneyvf3.jpg (http://imageshack.us)
Składka narodowa na ministrów z importu? Dokładam się.

Lila
09-12-2008, 09:16
Coś masz ciągotki jakieś dalekowschodnie i skośnookie. Flotę powietrzną mamy kiepską raczej. Gwarantuje start, z lądowaniem może być kłopot, a na drzwiach od stodoły po instrukcje do Tokio się nie da:D

Chyba się prześpimy z tym problemem i pomyślimy o tym jutro

Pomysł importu władzy ,mojaś Ty Polu,nie jest wcale głupi.
Wszak nasza historia obfitowała we władców importowanych ,a Rzeczpospolita wychodziła na tym dobrze.
Weźmy takiego Batorego.Co za szczęśliwy pomysł był zniesienia ceł na książąt Siedmiogrodu ! Nawet importowany z Triestu statek ms.Batory ,był nazywany lucky .
Jeden i drugi skończyli sterani służbą Polsce ( Boże ,co ja plotę ? Ale trudno ,jadę z koksem ),aczkolwiek różną ,bo król zaprawił sobie nerki pod Pskowem .
Pewnie rusofil Senior zaraz się oburzy na Wielkiego Stefana ,którego imię ostatnio zostało pohańbione ,co też on tam robił w tej Rusi pięknej ? Co robił ,to robił.Nie płaszczył się przed Kremlem na pewno .W ogóle za jego czasów ,Rzeczpospolita miała bardzo agresywnych dyplomatów -vide wizyta poselstwa polskiego u Elżbiety II ,po której królowa dostała histerii .Ale nabrała szacunku.

Władca z importu ,wzorem Stefana ,winien mieć żonę paskudną jak tuzin diabłów z piekła rodem.Takąż była nasza Anna Jagiellonka -córka pięknej Bony.
Biedny Batory odbębnił z nią jedną noc ,po której zakrzyknął -nigdy więcej!! i dał dyla z Wawelu .Oczywiście mógłby się szlajać ,ale.....nasz Sejm dałby ? Wzięliby biedaka za kalesony i wrzuciliby do łoża królowej,więc chłopina poszedł w pole szukać jakiejś wojny.No i znalazł .Bardzo dobrą .:D

Były też wpadki importowe ,jak chociażby ten kolczykowany Walezy ,który zobaczywszy naród ,którym miał rządzić ,wolał dać nogę i popełnić blamaż.Szkoda niewielka ,bo źle wychowany był ,i przez to zginął.Bo widział to kto ,ślinić paluchy przy przewracaniu kartek książki ? Jak wyglądałyby nasze biblioteki,gdyby wszyscy byli chamami.
A ta jego książeczka miała truciznę w kartkach ,pewnikiem aby odstraszyć podobnych czytelników.Musiała być ciekawa ,bo dużo przeczytał.:D

Paderewski też importowany był ,choć Polak.Może wśród Polonii by się rozejrzeć ? Hmmm...mamy paru na forum.:D

siekierka
09-12-2008, 10:22
Może ci władcy z importu byliby bardziej uczciwi i działali na rzecz Naszego Kraju bardziej stanowczo od rodzimych liberałów - aferałów.

jip
09-12-2008, 10:48
Pomysł importu władzy ,mojaś Ty Polu,nie jest wcale głupi.
Wszak nasza historia obfitowała we władców importowanych ,a Rzeczpospolita wychodziła na tym dobrze.
Weźmy takiego Batorego.Co za szczęśliwy pomysł był zniesienia ceł na książąt Siedmiogrodu ! Nawet importowany z Triestu statek ms.Batory ,był nazywany lucky .
Jeden i drugi skończyli sterani służbą Polsce ( Boże ,co ja plotę ? Ale trudno ,jadę z koksem ),aczkolwiek różną ,bo król zaprawił sobie nerki pod Pskowem .
Pewnie rusofil Senior zaraz się oburzy na Wielkiego Stefana ,którego imię ostatnio zostało pohańbione ,co też on tam robił w tej Rusi pięknej ? Co robił ,to robił.Nie płaszczył się przed Kremlem na pewno .W ogóle za jego czasów ,Rzeczpospolita miała bardzo agresywnych dyplomatów -vide wizyta poselstwa polskiego u Elżbiety II ,po której królowa dostała histerii .Ale nabrała szacunku.

Władca z importu ,wzorem Stefana ,winien mieć żonę paskudną jak tuzin diabłów z piekła rodem.Takąż była nasza Anna Jagiellonka -córka pięknej Bony.
Biedny Batory odbębnił z nią jedną noc ,po której zakrzyknął -nigdy więcej!! i dał dyla z Wawelu .Oczywiście mógłby się szlajać ,ale.....nasz Sejm dałby ? Wzięliby biedaka za kalesony i wrzuciliby do łoża królowej,więc chłopina poszedł w pole szukać jakiejś wojny.No i znalazł .Bardzo dobrą .:D

Były też wpadki importowe ,jak chociażby ten kolczykowany Walezy ,który zobaczywszy naród ,którym miał rządzić ,wolał dać nogę i popełnić blamaż.Szkoda niewielka ,bo źle wychowany był ,i przez to zginął.Bo widział to kto ,ślinić paluchy przy przewracaniu kartek książki ? Jak wyglądałyby nasze biblioteki,gdyby wszyscy byli chamami.
A ta jego książeczka miała truciznę w kartkach ,pewnikiem aby odstraszyć podobnych czytelników.Musiała być ciekawa ,bo dużo przeczytał.:D

Paderewski też importowany był ,choć Polak.Może wśród Polonii by się rozejrzeć ? Hmmm...mamy paru na forum.:D
No tutaj z Tobą Lila się prawie zgadzam, przecież za granicą mamy dużo Polaków, którzy wyjechali bo musieli, choćby Kobylański. ale jest też wiele innych słyszałem ich mądre wypowiedzi w Radiu Maryja, tak jak najbardziej by się nadali, i dzięki za rzeczowe przedstawienie naszej historii importów i eksportów, zawsze byłem taki średniak z historii a teraz mam trochę jasności.

senior A.P.
09-12-2008, 11:53
"jip-ek" !
Ja tez wyjechalem choc prawie nie musialem i co do mnie biedaka pijesz ?
Zartuje,znam lepszych polonusow-solidarnosciowcow,co to i prezydentami w Polsce chcieli zostac ale ich nie dpuscili ,mimo czarnych dyplomatek. Teraz tez nie jeden marzy ,ze przyjedzie i Polske "naprawi".
Nic z tego Polska potrzebuje (jak czytam wyzej) obcych wladcow a przeciez ich caly czas nie brakuje.
Wprawdzie sa swojego "howu" ,nie tak jak dawniej bywalo ,powstaly nawet fundacje "batorowe",podobno cyrkli i kielni tez w Polsce nie brakuje ale co z tego jak nie umieja sie dogadac i znowu "ruskie z niemieszkami" musza sie za plecami dogadywac ,podobnie jak na naszym forum.
Liberalow i aferalow ci u nas pod dostatkiem,partii politycznych tez ,a rozaniec w RM jak lecial tak leci i wszystkim dobrze,bo maja to co chcieli.
Gorzej tylko na pociagach ,nie dojezdzaja dzisiaj do centrum Warszawy ale mysle ,ze Basia nam to wyjasni - ona wie co w trawie warszawskiej piszczy.

jip
09-12-2008, 13:01
Może ci władcy z importu byliby bardziej uczciwi i działali na rzecz Naszego Kraju bardziej stanowczo od rodzimych liberałów - aferałów.Jak zwykle masz Siekierka rację, może by działali bardziej uczciwie na rzecz kraju.

POLA
09-12-2008, 14:57
Problem otwarty, ale ciągle konkretów brak: skąd i za ile...no i certyfikat jakości kto wystawi:D

kufa86
09-12-2008, 15:15
Problem otwarty, ale ciągle konkretów brak: skąd i za ile...no i certyfikat jakości kto wystawi:D
Chińscy uczeni wynaleźli detektor fal mózgowych, błądzących gdzieś w kosmosie.
oczywiście ten wiekopomny wynalazek utrzymywany jest w głębokiej tajemnicy,
proponuję odkupić od nich licencję i ponownie uruchomić mózg Naczelnika, ewentualnie Kazimierza Wielkiego,
atest da... sam ożywiony Mao.

tadeusz50
09-12-2008, 16:01
Chińscy uczeni wynaleźli detektor fal mózgowych, błądzących gdzieś w kosmosie.
oczywiście ten wiekopomny wynalazek utrzymywany jest w głębokiej tajemnicy,
proponuję odkupić od nich licencję i ponownie uruchomić mózg Naczelnika, ewentualnie Kazimierza Wielkiego,
atest da... sam ożywiony Mao.
Tylko czy oni pozwolą odkupić taki wynalazek?

Lila
09-12-2008, 16:05
I tak na nic.Wyżej wymienione mózgi zniknęły .Wyparowały .
Można może jeszcze mózg Bieruta ożywić ,czy innej Gomułki ,ale nie to się rozchodzi ,no nie ?:D

iksigrek
09-12-2008, 23:48
podobno cyrkli i kielni tez w Polsce nie brakuje ale co z tego jak nie umieja sie dogadac i znowu "ruskie z niemieszkami" musza sie za plecami dogadywac ,podobnie jak na naszym forum.

Ci z tych cyrkli i kielni to akurat się dogadują lepiej, niż myslimy, a z tymi "ruskimi z niemiaszkami" że się dogadują to masz Senior świętą rację.
No i zobacz Senior, do jakiej miłosci nasz naród namawiasz? Bierzesz za przykład i wzór tych, co nas tłukli z niemiaszkami, a teraz też się dogadują, żeby nam dokopać.

Kazik
10-12-2008, 00:15
Ci z tych cyrkli i kielni to akurat się dogadują lepiej, niż myslimy, a z tymi "ruskimi z niemiaszkami" że się dogadują to masz Senior świętą rację.
No i zobacz Senior, do jakiej miłosci nasz naród namawiasz? Bierzesz za przykład i wzór tych, co nas tłukli z niemiaszkami, a teraz też się dogadują, żeby nam dokopać.
Przykład że historia lubi się powtarzać. Układ "R-M" zastępuje dziś rurociąg i współpraca UE z Rosją, bez względu na wszystko. Nikt nie chciał "umierać za Gdańsk" teraz za Tbilisi. A dziś z Merkel nasz Donek nie rozmawiał o zamierzeniach Eriki S.. W końcu ona dostaje kasę też od rządu Niemiec. Nie wypadało, więc było "miło". Przecież to główny cel Tuska. Zaraz się tu na mnie rzucą że L.K. ma cele przeciwne, nawet wojenne. Ależ skąd -miłość to dobra rzecz, pod warunkiem że nie wykorzystuje się drugiej strony, bo wtedy jest fałszywa.

iksigrek
10-12-2008, 00:22
Ależ skąd -miłość to dobra rzecz, pod warunkiem że nie wykorzystuje się drugiej strony, bo wtedy jest fałszywa.

Ja tam Kaziu, wolę już przyjaźń. Miłość potrafi być fałszywa, a przyjaźń musi być szczera:D

senior A.P.
10-12-2008, 10:38
O milosci i przyjazni duzo dyskutowalismy,nawet chcialem wniesionym tematem bysmy sie Polacy jednoczyli i kochali ale gdzie tam.
Na forum sa ludzie ,ktorzy nawet do zgody nie dopuszczaja tylko wala szpileczkami,jak w kukielki Sarko we Francji.

jip
10-12-2008, 20:08
Przykład że historia lubi się powtarzać. Układ "R-M" zastępuje dziś rurociąg i współpraca UE z Rosją, bez względu na wszystko. Nikt nie chciał "umierać za Gdańsk" teraz za Tbilisi. A dziś z Merkel nasz Donek nie rozmawiał o zamierzeniach Eriki S.. W końcu ona dostaje kasę też od rządu Niemiec. Nie wypadało, więc było "miło". Przecież to główny cel Tuska. Zaraz się tu na mnie rzucą że L.K. ma cele przeciwne, nawet wojenne. Ależ skąd -miłość to dobra rzecz, pod warunkiem że nie wykorzystuje się drugiej strony, bo wtedy jest fałszywa.
Popieram Cię prawie całkiem znowu, doskonale to wyczułeś, (jak Ty to umiesz), zakamuflowane miłowanie Donka niemieckiej Merkel, niesamowicie to wyczułeś, i E.St. znowu będzie na wierzchu, a głupi Donek tego nie widzi. Jesteś niesamowity.

iksigrek
10-12-2008, 21:32
O milosci i przyjazni duzo dyskutowalismy,nawet chcialem wniesionym tematem bysmy sie Polacy jednoczyli i kochali ale gdzie tam.
Na forum sa ludzie ,ktorzy nawet do zgody nie dopuszczaja tylko wala szpileczkami,jak w kukielki Sarko we Francji.

Seniorze, kochać Cię nie kocham, bo jestem hetero. Ale mimo że jesteś fanem Putina, to Cię lubię. Jesteś jaki jesteś, ale jesteś nasz: -Polak.
No i pamietaj Senior, co Ci już nie raz powiedział Lila. Jak by co, to wal do mnie. Bezpiecznie Cię ukryję przed naszymi, bo za te rosyjskie herezje może Ci się oberwać naprawdę:)
A jeśli chodzi o szpilki do żgania, to chrzanić ich.

jip
10-12-2008, 21:37
Senior a jakby co chatę Ci pomogę kupić, nic sie nie martw nie zagubisz się, jakoś Cie uchowamy.

Lila
10-12-2008, 22:37
Senior a jakby co chatę Ci pomogę kupić, nic sie nie martw nie zagubisz się, jakoś Cie uchowamy.

A jakby co ,to ja ziemiankę w swoim lesie zainstaluję,na wzór partyzanckich.

senior A.P.
11-12-2008, 02:07
To faktycznie mam gdzie wiac i chyba to uczynie przez Alaske,po drodze odwiedze znajomych,moze i do Putina zajrze.
Chociaz mam przestroge od JackaP co do "przyjacieli",to ja majac zawsze swieze wiadomosci z tamtego kierunku obawiam sie tylko "obcych" ,jezyk rosyjski jeszcze nie zapomnialem a Rosjanki daja sie lubiec.
Glebokiej nocy zycze,jutro bardzo wazny dzien w "kolchozie".

jip
11-12-2008, 07:45
Dowiemy się, kto donosił na ks. Popiełuszkę; "to będzie burza"
http://wiadomosci.onet.pl/1878673,11,item.html

senior A.P.
11-12-2008, 10:49
Donosy to mala sprawa,zawsze mozna sie ich zaprzec,burza bedzie z powodu "dziwnego sledztwa" i samego wykonania mordu.

Lila
11-12-2008, 10:57
Donosy to mala sprawa,zawsze mozna sie ich zaprzec,burza bedzie z powodu "dziwnego sledztwa" i samego wykonania mordu.
Tym bardziej ,że sam mord trwał dłużej i był ponoć niezamierzony.
Ksiądz esbecję wq...ł najwyraźniej.Pierwsze przesłuchannie i stanął okoniem,klecha wstrętny.A nie mógł to jak np.Stefan iść na współpracę ? Żyłby do dzisiaj ,i jeszcze sądem groziłby tym co ,podważaliby fakt martyrologii .Niewątpliwej zresztą.

A u nas w Polsze miłej ,znowu rozwiązał się wór nieszcześć.
Kochani ,otwieram swe oczęta i po omacku ,jak zwykle ,włączam któryś kanał informacyjny.A tam ? Pasek czerwony ..
Myślę ja sobie ,co ten Kaczor znowu wymodził ,a tu nie !! Zepsuł się samolot.I to komu ? Premierowi !!! Czytałam 3 razy .Bo w jeden się nie zmieścili,cymbały Jankiela.
Kabaret .I wskazówka z góry dla dwóch .Niech nie latają .To jest już jakieś ostrzeżenie.

Lila
11-12-2008, 11:05
News...:D

Prezydent chce zabrać premiera na pokład swego samolotu!!

Nie wstyd ci chamie ? To do kaczora Donalda.:D