PDA

View Full Version : 16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet - komentarze


Niebieskooka56
02-12-2008, 11:20
Komentarz do artykułu: 16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet (http://www.senior.pl/147,0,16-Dni-Przeciwko-Przemocy-wobec-Kobiet,5034.html)
--------------------
Niestety,znowu tylko w Warszawie...

Basia.
02-12-2008, 12:23
nie powinno dochodzić do takich sytuacji, prawo też mamy niedoskonałe bo oprawca zostaje jak "król" w mieszkaniu a "ofiara" z dziećmi tuła się po jakichś ośrodkach. :mad: Policja i sąsiedzi nie chcą się wtrącać do spraw rodzinnych /rodzina jest święta podobno/ i kółeczko się zamyka. Pamiętam sprawę kiedy córka zglosila się na policję prosząc o pomoc dla matki, policajnci zbagatelizowali zgłoszenie, córka wróciła do domu i matka została zamordowana na jej oczach /oglądałam reportaż/. Potrzebna jest większa wrażliwość ze strony sąsiadów i konieczne są zmiany w prawie.

tadeusz50
02-12-2008, 12:29
A mnie się ten tytuł bardzo nie podoba. Wynika z niego (ja tak go odbieram), że w pozostałe 340 dni w roku można kobiety bić, poniżać, maltretować.

Basia.
02-12-2008, 12:33
A mnie się ten tytuł bardzo nie podoba. Wynika z niego (ja tak go odbieram), że w pozostałe 340 dni w roku można kobiety bić, poniżać, maltretować.
masz rację, zapomniałam o tym napisać. Nie lubię żadnych dni dobroci dla kogokolwiek, dobroć i wrażliwość powinna być zawsze.

Ludgarda
02-12-2008, 17:37
Tak, zawsze i codziennie, a więc w dni powszednie i święta- wszystkie:)
Apelować o zmianę prawa w tej materii, żeby skutecznie odizolować tyrana od nieustannie krzywdzonej rodziny!

ciekawski
02-12-2008, 18:05
Ja zyje z zona juz 50 lat i ani razu nie zdarzylo sie abym podniosl na nia reke.Ten co to robi i jeszcze codziennie a tacy sa powinni byc napietnowani publicznie a ich twarze pokazywane w telewizji i gazetach.

babciela
02-12-2008, 18:15
Tytuł bardzo nietrafionyAle...ale coraz cześciej słyszy sie o wscieklej agresji pań i dziewczat-prawie meskiej( przepraszam ale to jest cecha męska- znak MARS-co wcale nie znaczy, że agresja ma sie obracac wobec niewinnych)panie bija swoich slubnych, nieslubnych - bija sie między soba.I to jest chyba signum temporis.Brak ideałow, nadmierna swoboda, nieposzanowanie życia ludzkiego(EUTANAZJA),brak zainteresowan-a jeżeli, to nadmierne dobrami materialnymi-robia z kobiet- kobieto-chlopy.Czytałam niedawno, o organizowanych przez takie nabuzowane adrenaliną panie spotkań - bijatyk.PANOWIE -nie jestescie sami!!!Prosze mnie zle nie zrozumiec, ja pisze o patologii spolecznej, nie pisze o naszych sympatycznych-skadinad- i kulturanych panach z seniorka.

Jaga_13
02-12-2008, 19:41
Zgadzam się tytuł do bani.Nie wiem dlaczego ale skojarzylo mi się z tym jak odchodzono Dzień Kobiet/może pamiętamy/.Przemocy w góle nie powinno być nie tylko w stosunku do kobiet.

babciela
03-12-2008, 11:00
Nie, no , nie da sie bez przemocy-nie wyobrażam sobie policjanta, przekonujacego lagodna perswazją osobnika troszeczke nawet pobudzonego,do spokojnegopojścia do łozeczka; czy sanitariuszy- rowniez lagodną perswazją- probujacych nałozyc, maniakowi z urojeniami ,kaftan bezpieczenstwa

tadeusz50
03-12-2008, 11:31
Nie, no , nie da sie bez przemocy-nie wyobrażam sobie policjanta, przekonujacego lagodna perswazją osobnika troszeczke nawet pobudzonego,do spokojnegopojścia do łozeczka; czy sanitariuszy- rowniez lagodną perswazją- probujacych nałozyc, maniakowi z urojeniami ,kaftan bezpieczenstwa

Oczywiście, że nie może być stanu zerowego całkiem bez przemocy. Czyli bez wojen, bójek itd.
A co do użycia siły wobec pobudzonego osobnika, gdyby nie był pobudzony nie byłoby potrzeby używania siły. Świat bez przemocy jest oczywistą mrzonką nie do zrealizowania.

jol
06-08-2012, 13:46
Przemoc to nie tylko bicie, to również słowa ktore ranią (czyli przemoc psychiczna) tj.- ponizanie, wyśmiewanie, wyzywanie itd. Istnieje także przemoc seksualna i zaniedbanie np. w sprawowaniu opieki nad osoba starszą.