PDA

View Full Version : Poinsecja, gwiazda betlejemska – najbardziej świąteczny kwiat - komentarze


Ludgarda
05-12-2008, 16:01
Komentarz do artykułu: Poinsecja, gwiazda betlejemska – najbardziej świąteczny kwiat (http://www.senior.pl/147,0,Poinsecja-gwiazda-betlejemska-8211-najbardziej-swiateczny-kwiat,5053.html)
--------------------
Wiem coś na ten temat ponieważ nie raz dostawałam gwiazdę betlejemską w prezencie na imieniny.
Bardzo długo wytrzymała u mnie w pokoiku na parapecie okiennym. Starannie ją doglądałam i pielęgnowałam.
To mój ukochany kwiat czasu Bożego Narodzenia...:))

mimoza
05-12-2008, 17:09
Gwiazdę betlejemską odbieram jutro z kwiaciarni. Wczoraj kupiłam i zostawiłam, bo zabrakło mi rąk do niesienia zakupów.
2 doniczki. Jedna różowa, druga czerwona z przebarwieniami.
Poprzednie dwie- kupione 3 lata temu, w ciągu tego roku zdziczały. Zwykle mam je bez przerwy 2-3 lata. Jest to roślina niezwykle urokliwa, ale trzeba uważać aby dzieci jej nie dotykały, bowiem jest trująca (wilczomlecz).

Małpa
05-12-2008, 17:58
http://images34.fotosik.pl/413/d2dd236969b1a80f.jpg (www.fotosik.pl)

Nika
05-12-2008, 18:07
Bardzo ją lubię.Na Boże Narodzenie koniecznie czerwoną-ślicznie komponuje sie z innymi dekoracjami.

Małpa
05-12-2008, 18:08
Bardzo ją lubię.Na Boże Narodzenie koniecznie czerwoną-ślicznie komponuje sie z innymi dekoracjami.
Ja też i jest bardzo trwała:)

cyrylita
15-12-2008, 19:05
A ja... sentymentem darzę fiołka alpejskiego, którego w czasach ciemnych ( kto wtedy słyszał o gwieździe betlejemskiej?) przynosiła na Boże Narodzenie moja babcia. Teraz ten kwiat kojarzy się mnie ze świetami.
Natomiast w zeszłym roku dostałam ogromną gwiazdę betlejemską od bratowej. Ma się dobrze ( kwiat oczywista ) - stoi na parapecie dumnie, tylko nie wybarwiła się na czerwono.Ale jest piękna.

cyrylita
15-12-2008, 19:07
Gwiazdę betlejemską odbieram jutro z kwiaciarni. Wczoraj kupiłam i zostawiłam, bo zabrakło mi rąk do niesienia zakupów.
2 doniczki. Jedna różowa, druga czerwona z przebarwieniami.
Poprzednie dwie- kupione 3 lata temu, w ciągu tego roku zdziczały. Zwykle mam je bez przerwy 2-3 lata. Jest to roślina niezwykle urokliwa, ale trzeba uważać aby dzieci jej nie dotykały, bowiem jest trująca (wilczomlecz).

Mimozo, dobrze że to napisałaś! Nie wiedziałam!!
Oj, chyba będzie fiołek jednak - wnusio pzryjedzie.

jakempa
15-12-2008, 23:21
Moja gwiazdka kupiona przed mikolajkami, teraz jest piękna, rozkwitła w calej okazalości, stoi na stole pięknie ustrojona, a podlewam ją 2 razy w tygodniu,kupilam niewielką a teraz jest juz spora,z 2 kwiatów zrobiło się7.