PDA

View Full Version : Trzecia droga.


senior A.P.
05-12-2008, 16:51
" Kibicowalem bardzo Solidarnosci,ale Polska zamienila jeden zly system na drugi "- cytat z wypowiedzi noblisty z Argentyny Adolfo Perez Esqivel w przemowieniu podczas spotkania na 25 -cio lecie nagrody Nobla dla Walesy.

Odpowiedz Walesy :
"Nie bylo trzeciej drogi,do dzisiaj jej nie ma ."

Seniorki i Seniorzy !

To moze my poszukamy rzadzacym Polska "trzecia droge" i to taka aby wszystkim zylo sie lepiej a nie swoim i obcym kapitalistom ?
Ja pierwszy zaproponuje taka droge.

Niech ta droga bedzie bez narzucanych systemow Polsce i bez UE, ktora ogranicza i niewoli wszelka polska dzialalnosc.

Panie Walesa !
Pan nawet nie staral sie szukac takiej drogi,Pan uchronil poprzedni system przed rozliczeniem i pil nawet wodke za zdrowie szubrawcow !
Bedac Prezydentem Pan niszczyl a nie zmienial Polske,za Pana rozpoczeto grabiez i sprzedaz majatku narodowego..Tego nie czyni nawet najgorszy polski gospodarz.
Miej Pan twarz i przyznaj sie do bledow .

senior A.P.
05-12-2008, 17:20
"Nigdy nie bylem po stronie komunizmu i nigdy nie zamierzalem im w czymkolwiek pomagac" - oswiadczyl Lech Walesa podczas spotkania z mlodymi ludzmi zebranymi w gdanskiej Filharmonii Baltyckiej (podaja media tvn24).

Lech Walesa dodal : " Wyssalem antykomunizm z piersi matki ".

Niesamowita szczerosc.

Jadzia P.
05-12-2008, 22:00
Przeczytałam......ale dyskutować nie będę....;)

Kazik
05-12-2008, 22:03
"Nigdy nie bylem po stronie komunizmu i nigdy nie zamierzalem im w czymkolwiek pomagac" - oswiadczyl Lech Walesa podczas spotkania z mlodymi ludzmi zebranymi w gdanskiej Filharmonii Baltyckiej (podaja media tvn24).

Lech Walesa dodal : " Wyssalem antykomunizm z piersi matki ".

Niesamowita szczerosc.
Wspaniale.

senior A.P.
06-12-2008, 11:35
W Ameryce mozesz miec wszystko jezeli masz prace i chce ci sie pracowac.
Do tego musi sie czlowiek nauczyc umiejetnie wydawac swe zarobione pieniadze - nie wg. zasady ile mam tyle wydam ale zarobiony pieniadz podzielic na pol ,z ktorej jedna polowka moze byc wydana a druga zaoszczedzona lub wlasciwie zainwestowana - bron Boze na gieldzie !

senior A.P.
06-12-2008, 11:41
Bedac przy temacie, prosze zwrocic uwage na wszystkie wypowiedzi Dalajlamy na spotkaniu jubileuszowym z Walesa w Polsce ,a szczegolnie pojmowanie przez niego socjalizmu oraz komunizmu chinskiego i "wlasnego".
Jak mozna zyc obok siebie nie robiac sobie krzywd po wojny wlacznie.
Szczegoly w mediach.

senior A.P.
11-12-2008, 13:24
Polski Prezydent Lech Walesa przeprowadzil rozmowe za zamknietymi drzwiami bez mediow z Dalajlama,co mocno wzburzylo rzad Chin.
Ciekawe o czym oni rozmawiali,moze dowiemy sie o tym od duchownych Tybetu ?
Cos mi sie wydaje,ze tam gdzie wladza tam i "wsparcie ducha".

Kazimierz
11-12-2008, 13:49
Polski Prezydent Lech Walesa przeprowadzil rozmowe za zamknietymi drzwiami bez mediow z Dalajlama,co mocno wzburzylo rzad Chin.
Ciekawe o czym oni rozmawiali,moze dowiemy sie o tym od duchownych Tybetu ?
Cos mi sie wydaje,ze tam gdzie wladza tam i "wsparcie ducha".

Trzecia droga ! To chyba bedzie Buddzizm ? Taki mix. Izm może być różny. W zależności od strefy czasowej.
Cel- szczęście maluczkich.

senior A.P.
11-12-2008, 13:55
Lech Kaczynski tez Prezydent,choc mniej lubiany w sprawe Chin i Tybetu sie zaangazowal i wyglada mi na to ,ze Polska Chinom podpadla.
Co bedzie jak teraz do Polski nie przyjedzie chinski towar ?

Kazimierz
11-12-2008, 14:29
Lech Kaczynski tez Prezydent,choc mniej lubiany w sprawe Chin i Tybetu sie zaangazowal i wyglada mi na to ,ze Polska Chinom podpadla.
Co bedzie jak teraz do Polski nie przyjedzie chinski towar ?

Byczo będzie, jak mówił Dyzma ! Dobre- bo polskie. O to nam przeciesz biega. No, chyba, że polskie będzie 2x droższe.Wtedy patriotyzm lokalny, do kieszeni,a globalizm górą.To jest konkurencja, chińskiego- zła, z polskim -dobrem.
W ogóle, gruntm że Go lubią tam gdzie trza. Mały i Wieli brat.
No, i grunt, że Chiny,żeby do nas przyszły, musiałyby pokonać ZSRR. Nie boimy sie ich. A co !

senior A.P.
12-12-2008, 13:09
Coraz wiecej chinskiego towaru znika juz nie tylko z hurtowni ale i ze sklepow.
Powod ? Nadepnieto Chinom na palce.
Prosze pamietac : maly narod wszedzie wlezie !