PDA

View Full Version : Straszenie globalnym ociepleniem to biznes ...


z centrum
06-12-2008, 13:06
Na temat ewentualnego wpływu rozwoju gospodarczego na zmiany klimatyczne nie ma poważnej dyskusji naukowej, natomiast straszy się nas kataklizmami.
Wczoraj w radiowej rozmowie słyszałem taką wypowiedź, niestety nie pamiętam nazwiska tego profesora, około 90 procent dwutlenku węgla do atmosfery emitują oceany i morza.
Jak zwykle, skoro nie wiadomo o co chodzi to na pewno idzie o pieniądze - "W ubiegłym roku firma Ala Gore'a General Investment Management zarobiła na pośrednictwie sprzedaży kredytów CO2 ponad 50 mln dolarów. "

http://polskatimes.pl/opinie/forumautorow/67448

Dokument na temat zmian klimatycznych wydany przez IPCC, na który powołują się uczestnicy konferencji poznańskiej, został zmanipulowany - twierdzą klimatolog z Massachusetts Institute of Technology, profesor nauk atmosferycznych z NASA i dyrektor Natural Resources Stewardship Programme w rozmowie z Tomaszem Pompowskim.

senior A.P.
06-12-2008, 13:14
Nie tylko biznes ale utrzymywanie narodow w niepewnosci i strachu - takimi latwiej daje sie rzadzic.
Co to zapomnielismy jak pierwsi kaplani straszyli "ludek bozy" wykorzystujac zacmienia slonca ?

z centrum
06-12-2008, 14:14
Nie tylko biznes ale utrzymywanie narodow w niepewnosci i strachu - takimi latwiej daje sie rzadzic.
Co to zapomnielismy jak pierwsi kaplani straszyli "ludek bozy" wykorzystujac zacmienia slonca ?
Ju jest ekologiczną płyta razem z Tygodnikiem Powszechnym.
Tygodnik Powszechny wypowiedział się w podobnym do egipskich kapłanów duchu

Kazik
06-12-2008, 14:24
http://www.atmosphere.mpg.de/enid/1__Oceany_i_klimat/-_Poch_anianie_dwutlenku_w_gla_44s.html
Dzięki oceanom i żyjątkom-powstały wapienie, które magazynowały przez setki milionów lat CO/2.

gratka
06-12-2008, 19:20
Kaziku dziękuję za głos rozsądku, a już taka ideologia rosła...

senior A.P.
07-12-2008, 09:19
Co by tu jeszcze od tych Polakow wyciagnac i jak nabic ich w kolejna butelke ?
Przeciez to ludek milosierny,wierzacy i wierny .

z centrum
07-12-2008, 12:08
to i tak stoimy przed koniecznością wymiany naszych wyeksploatowanych bloków elektroenergetycznych.
Nie uchronimy się od ograniczenia emisji CO2.
Życie w gospodarce europejskiej zmusza nas do radykalnej zmiany źródeł energii.
Program pozapolityczny w tej sprawie jest czymś ewidentnym.
Komisja ekspertów pod egidą parlamentu powinna ustalić proporcje - ile inewestujemy w energetykę atomową a ile w energię ze źródeł odnawialnych.
Ważne jest jednak, by państwo uznało to za sprawę priorytetową.
Tylko czy w tym obecnym polskim kurniku politycznym jest to jeszcze możliwe?

senior A.P.
07-12-2008, 12:11
Wystarczy na miesiac zaparkowac wszystkie pojazdy napedzane silnikami spalinowymi w swiecie i juz jest czym oddychac !
Na szczescie rusza produkcja pojazdow na silniki napedzane sprezonym powietrzem.

Kazik
07-12-2008, 13:19
Pomoże nasze ograniczanie? Chyba na zachętę dla innych.Nieskuteczną. Bo możemy nawet ograniczyć produkcję, przenosząc do Chin-wtedy oni zwiększą emisję. Holandia ma nie ciekawe perspektywy na przyszłość. Kraków jest 330 m nad poziom morza. Z Florydą będzie gorzej. Ale niektóre państwa pod pozorem ograniczania CO/2-chcą wyeliminować konkurencję.
A stocznie już nam załatwili. Będzie się produkować może puszki do konserw? Taką okazję miał Tusk, inni w UE, mogą dokładać miliardy euro do swoich stoczni. Nam nie wolno było 5 miliardów-ale złotówek. Po płemierze za rok śladu nie zostanie-no chyba tylko to co zepsuł. Ale tego się już nie naprawi.

a_sikorzanka
07-12-2008, 18:06
A stocznie już nam załatwili. Będzie się produkować może puszki do konserw? Taką okazję miał Tusk, inni w UE, mogą dokładać miliardy euro do swoich stoczni. Nam nie wolno było 5 miliardów-ale złotówek. Po płemierze za rok śladu nie zostanie-no chyba tylko to co zepsuł. Ale tego się już nie naprawi.

Nie ma chyba nic gorszego jak w kwestii takich tematów wypowiadają się ignoranci.A jeszcze do tego jak dokładają do tego te swoje złośliwości,no to mamy obraz polskiego społeczeństwa.A wszyscy tak chcą aby ich szanowano.Brrrrr.....:confused:

tar-ninka
07-12-2008, 19:26
Nie ma chyba nic gorszego jak w
kwestii takich tematów wypowiadają się ignoranci.A jeszcze do tego jak dokładają do tego te swoje złośliwości,no to mamy obraz polskiego społeczeństwa.A wszyscy tak chcą aby ich szanowano.Brrrrr.....:confused:
Jestem tego samego zdania
Uwazam tez ze drwienie z czyjejs wady wymowy świadczy o "kulturze o inteligencji " piszacego .
Mogę kogos nie lubić, nie szanowac , nie zgadzac sie z jego zdaniem
ale uwazam ze to jak ktos wymawia "r" jaki ma wzrost, czy szczękę niema tu nic do rzeczy .
Nie bronie Tuska ale on ma imie ,nazwisko ,
Uzywanie w stosunku do niego slowa płemieł i to jeszcze tłustym drukiem jest poprostu prostackie , zlosliwe , zeby nie powiedziec...

jano43
07-12-2008, 22:09
A propos "ocieplenia".Już niedługo możemy niejako fizycznie
doświadczyć skutków tej histerii.Wyczytałem w GW,że chyba
od 2010 r. Bruksela planuje wstrzymanie produkcji - i pewno
sprzedaży-tradycyjnych żarówek.Żarówki energooszczędne są odpowiednio droższe,oczywiście,a nie jestem pewien czy ich żywotność zrekompensuje wydatek.

martunia
07-12-2008, 22:13
Jano.
Mam takie żarówki już kilka lat.
Wydatek się opłaca.
Tak naprawdę nie wiem czy są naprawdę energooszczędne ale wytrzymują bardzo długo.
Żarówkę w kuchni mam już dwa lata.

tadeusz50
07-12-2008, 22:22
Z tymi żarówkami to jest tak jak się trafi. Normalna wytrzyma kilka lat a ta energooszczędna po kilku miesiącach przepala się. Tak jak z innymi towarami elektrycznymi.

martunia
07-12-2008, 22:23
Tadziu masz rację ale one mają gwarancję 12 miesięcy.

Alsko
07-12-2008, 22:43
U mnie wytrzymują bardzo długo. Dwie (używane codziennie) mają ponad 4 lata tfu, tfu!
Inne różnie.
Dużo zależy od marki.

tadeusz50
07-12-2008, 22:48
Wiem o tym bo mam takie. I są takie mało używane które jednak szybko się przepalają. A na korytarzu jest od wielu lat ta sama żarowa

senior A.P.
08-12-2008, 11:11
No tak, na zarowkach mozna zaoszczedzic a i ocieplenie zmniejszyc.

senior A.P.
18-12-2008, 11:35
Zanosi sie na potezne zarobki tych co zaczeli sie zajmowac "ocieplaniem klimatu" !

Lila
18-12-2008, 11:42
Ba ,ale emigracja na południe będzie zahamowana ,ze względu na wysokie temperatury.Tylko Arktyka nam zostaje.

senior A.P.
18-12-2008, 11:48
Nie zapominaj o Alasce,tam bedzie zdrowo i tanio.