PDA

View Full Version : Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.X


Strony : [1] 2 3

jolita
10-12-2008, 01:33
Mili Dyskutanci! Otwieram jubileuszową część wątku z nadzieją, że wymiana zdań tu wpisanych będzie jeśli nie "konstruktywna" to przynajmniej "wyważona" tak by białe plamy zamykanych przez moderatorów postów nie świeciły na kolejnych stronach.
Żeby "odczynić" wszystkie złe pomysły zilustruję tak oto to wejście:(co mam nadzieję zostanie życzliwie przyjęte - jak życzliwie "wklikanie")
20889..............20887..............20890....... .......20888

Kazik
10-12-2008, 02:20
http://img355.imageshack.us/img355/2424/kanapkiso4.jpg (http://imageshack.us)

babciela
10-12-2008, 09:26
Nie jest to news gazetowy ale TV, otoz Lis przeprowadzil w swoim programie( zreszta tendencyjny-i kiedyz ci Lisowie naucza sie mowic z polskim akcentem otwierajac usta)arcyciekawy wywiad z Gorbaczowem.Gorbaczow zajmuje madre stanowisko w sprawie tarczy antyrakietowej- ja tez uwazam- nie drazni sie spiacego niedzwiedzia- a kazdy naród w razie zaczepki ma prawo odpowiedziec na te zaczepke- nie jesteśmy niewolnikami USA.Tarcza broni ich a nie Polske.I w sprawie Gruzji- tu dosc polemiczne stanowisko-ale takie samo jak moi przyjaciela Gruzini- opozycjonisci.

Lila
10-12-2008, 09:53
A w ogóle Gruzja obecnie jest kolebką ludzkości .:D

News..!!

Zgłosiła się babina z gruzińskich gruzów co je zrobili Rosjanie ,prawdziwa Gruzinka z pochodzenia,która twierdzi iż to ona jest mamusią Putina.Nosi to nazwisko faktycznie .Podobieństwa nie ma ,ale babina upiera się na badania genetyczne.

Putin byłby Gruzinem ? Ojoj ,niedobrze .Był już jeden .
Wyobrażam sobie jaki jest wściekły.

babciela
10-12-2008, 10:17
Lila, a my zamiast słodko spac, zajmujemy sie polityka.Pa, polece jeszcze na nasza klase mam, news z Kanady- ja mieszkalam w malej mieścinie,skad mnóstwo moich kolegow i koleżanek via Niemcy(pochodzenie) porozjezdzało sie po całym swiecie.

senior A.P.
10-12-2008, 11:34
Jezeli Putin nie znal prawdziwej mamy to teraz ma okazje ja poznac - ach te media ,one wszystko znajda.
Pytanie tylko,dlaczego teraz gdy jest problem z Gruzja znaleziono mame,ktora "zgubila synka" ?

jip
11-12-2008, 08:41
Jezeli Putin nie znal prawdziwej mamy to teraz ma okazje ja poznac - ach te media ,one wszystko znajda.
Pytanie tylko,dlaczego teraz gdy jest problem z Gruzja znaleziono mame,ktora "zgubila synka" ?
No co Ty to przecież nie media a Lila znalazła, nie ujmuj zasług kobiecie.

senior A.P.
11-12-2008, 11:46
Lila to znalazla antypatie do sasiadow ze wschodu.
Odnaleziona mama Putina dostala zadanie inne - teraz bedzie kwitla milosc rosyjsko-gruzinska (na poczatek przyjazn).

siekierka
11-12-2008, 12:29
Po ujawnieniu przez media protokołów z przesłuchań w SB, z których wynika, że Niesiołowski mógł wsypać swoich kolegów z podziemia, wicemarszałek Sejmu zaczął się wycofywać ze swoich deklaracji. Wczoraj przyznał, że procesu liderowi PIS "raczej nie wytoczy". (ND)

jip
11-12-2008, 12:29
Lila to znalazla antypatie do sasiadow ze wschodu.
Odnaleziona mama Putina dostala zadanie inne - teraz bedzie kwitla milosc rosyjsko-gruzinska (na poczatek przyjazn).
No tak, Ty inaczej to ujmujesz, ale Gruzini maja dobre wino nawet nasz prezydęt je lubi to i pewno Putin to lubienie wyssał z mlekiem matki, zresztą ja też lubię i Gruzinów i ich wino i ruskich tych normalnych, zwykłych ludzi, a jak jeszcze trochę gruzińskiego wina popiją to wtedy wszyscy lubią wszystkich i wszystko..

Lila
11-12-2008, 12:36
No tak Senior.Ale jeżeli mamusia jest prawdziwa ,to w łeb bierze teoria o tatusiu ,którego zdjęcia tu na forum oglądaliśmy ,jako oficera chyba czerezwyczajki ? Na dodatek zdjęcia były zrobione w Polsce.

ps.swoją drogą mógłby mamusi kupić zęby.Nawet złote.

senior A.P.
11-12-2008, 12:41
A jak sie okaze,ze mamusi na stare lata cos sie po...... i pomylilo, to co wtedy.Nie takie proste komus ....... wstawic zeby.

Lila
11-12-2008, 12:43
A jak sie okaze,ze mamusi na stare lata cos sie po...... i pomylilo, to co wtedy.Nie takie proste komus ....... wstawic zeby.

No nie .Absolutnie.Wybić o wiele łatwiej.I przyjemniej.

jip
11-12-2008, 12:44
Po ujawnieniu przez media protokołów z przesłuchań w SB, z których wynika, że Niesiołowski mógł wsypać swoich kolegów z podziemia, wicemarszałek Sejmu zaczął się wycofywać ze swoich deklaracji. Wczoraj przyznał, że procesu liderowi PIS "raczej nie wytoczy". (ND)
Być może uważa się jak zwykle za mądrzejszego?

senior A.P.
11-12-2008, 12:47
Czasem same do szklanki babci wypadaja,bywa,ze i do talerza z zupa.
Jezeli to jest autentyczna mama Putina a nie jakas "rubasznaja baba" ,ktorej podplacono ,to mam nadzieje,ze da sie to udowodnic przy pomocy nauki i historykow,a teraz na to panuje moda - wszyscy wszystkim udawadniaja !

Lila
11-12-2008, 12:50
Być może uważa się jak zwykle za mądrzejszego?

I jest mądrzejszy ,bo w czasie procesu mogłyby wyjść jeszcze inne sprawki .Ludziom wierzyć nie można.
W końcu esbecja też go oszukała.Wycisnęła jak cytrynę ,a siedzieć poszedł.Szkoda tylko ,że próbował za to obwiniać swoją narzeczoną.

siekierka
11-12-2008, 12:55
Być może uważa się jak zwykle za mądrzejszego?


Gdyby był mądry, to zrzekłby się mandatu. Ale oni wszyscy "po tych samych pieniądzach". Zgodnie z orzeczeniem Prokuratury: najwyższe stołki w Państwie zajmują "chamy" i "durnie"

jip
11-12-2008, 12:57
Gdyby był mądry, to zrzekłby się mandatu. Ale oni wszyscy "po tych samych pieniądzach". Zgodnie z orzeczeniem Prokuratury: najwyższe stołki w Państwie zajmują "chamy" i "durnie"
Ja napisałem, że się uważa, mam nadzieję, że nie masz prezydęta na myśli, bo tak łatwo piszesz o najwyższych stołkach?

senior A.P.
11-12-2008, 13:58
Oj "prezy -sie-dety" ale nic z tego ,sa silniejsi od niego i co gorsze "bunkier dowodzenia" maja ukryty i dobrze zamaskowany.

jip
11-12-2008, 14:24
""Podziwiam prezydenta Kaczyńskiego" - Lider irlandzkich przeciwników Traktatu Lizbońskiego Declan Ganley," no i czepiają się naszego prezydenta a on nie jest sam.
http://wiadomosci.onet.pl/1878929,12,item.html

senior A.P.
11-12-2008, 14:35
"jip-ek" !
Co to jest "prezydet" i kogo w niego wcieliles.
Chyba nie chodzi ci o Prezydenta RP ?

jip
11-12-2008, 15:53
"jip-ek" !
Co to jest "prezydet" i kogo w niego wcieliles.
Chyba nie chodzi ci o Prezydenta RP ?Chodziło Tylko się pomyliłem niezbyt kumaty z ortografii jestem , a czasem tak piszą bo mówią, że nadęty, i mi sie utrwaliło, ale już poprawiłem.

jip
11-12-2008, 16:02
"Karski: na Cyprze wrobili mnie Ruscy!" podobno jakaś prowokacja rosyjskiego wywiadu, agenci Smirnoff i Gorbatschow..

senior A.P.
12-12-2008, 02:43
"Kto nie z nami ten przeciwko nam !"

Lila
12-12-2008, 10:33
Jest ? Zali go nie ma ?

Kryzys .Ponoć największy od 80 -ciu lat .
Ma nas ukąsić dopiero w 2009 roku.Ekonomiści upierają się ,że czekają nas masowe zwolnienia z pracy ,a także bezprecedensowe wejście banków na hipoteki.
Na razie upada Krosno -huty szkła,produkujące istne cudeńka.

jip
12-12-2008, 11:47
Jest ? Zali go nie ma ?

Kryzys .Ponoć największy od 80 -ciu lat .
Ma nas ukąsić dopiero w 2009 roku.Ekonomiści upierają się ,że czekają nas masowe zwolnienia z pracy ,a także bezprecedensowe wejście banków na hipoteki.
Na razie upada Krosno -huty szkła,produkujące istne cudeńka.
Masz na niego wpływ? Przyjdzie szybciej czy wolniej i tak zawsze był żywy, już Laskowik opowiadał, że w starożytnym Egipcie był Ramzes i Kryzys, Ramzes umarł a Kryzys żyje nadal. Przyjdzie będę się martwił, nie przyjdzie to jeszcze lepiej, a teraz nie mam zamiaru przed nim uciekać, bo gdzie?

siekierka
12-12-2008, 12:33
Sarkozy obiecuje, że jeśli Polska kupiłaby od Francji elektrownię atomową, to Francja pozwoliłaby nam wypuszczać do atmosfery tyle dwutlenku węgla, ile dusza zapragnie, i to aż do roku 2020. Potem klimat już by tego nie wytrzymał, chyba żeby Polska kupiła od Francji drugą elektrownię. Nie chodzi o to, by Polska tę atomową elektrownię zbudowała, tylko żeby kupiła, bo budowę zablokują przecież biedne polskie dziatki jako "nieprzyjazną środowisku", więc Polska albo będzie po staremu produkowała elektryczność z węgla i kupowała "limity" dwutlenku węgla - oczywiście od Francji, albo wysadzi swoje elektrownie w powietrze i będzie od Francji kupowała prąd. Krótko mówiąc - francuska miłość kosztuje (ND)

senior A.P.
12-12-2008, 14:06
Kryzysu narazie nie ma ,bedzie dopiero w przyszlym roku.
Prosze smialo robic zakupy na swieta.

jip
12-12-2008, 15:18
Sarkozy obiecuje, że jeśli Polska kupiłaby od Francji elektrownię atomową, to Francja pozwoliłaby nam wypuszczać do atmosfery tyle dwutlenku węgla, ile dusza zapragnie, i to aż do roku 2020. Potem klimat już by tego nie wytrzymał, chyba żeby Polska kupiła od Francji drugą elektrownię. Nie chodzi o to, by Polska tę atomową elektrownię zbudowała, tylko żeby kupiła, bo budowę zablokują przecież biedne polskie dziatki jako "nieprzyjazną środowisku", więc Polska albo będzie po staremu produkowała elektryczność z węgla i kupowała "limity" dwutlenku węgla - oczywiście od Francji, albo wysadzi swoje elektrownie w powietrze i będzie od Francji kupowała prąd. Krótko mówiąc - francuska miłość kosztuje (ND)
Elektrownię atomową mamy kupować a na nasze odwierty z energią geotermiczną o. Rydzyk sam musi kasę zbierać? coś tutaj porąbane. Nie mogę pojąć czy ta geotermia jest nieopłacalna, czy komuś przeszkadza? czy atomowe elektrownie tańsze i zdrowsze, czy we wszystkim macza palce polityka?

senior A.P.
12-12-2008, 15:29
Jak sie Polak wychyli to go ....... , do kotla !

POLA
12-12-2008, 16:17
nazywa się Tomasz Strączyński.
18-latek jest podejrzany o to, że wiedząc od stycznia 2008 roku, iż jest nosicielem HIV naraził dwóch młodych mężczyzn, w tym 16-latka, na zakażenie wirusem. Przyznał się do kontaktów seksualnych z nimi. Na razie nie wiadomo, czy zostali oni zakażeni HIV.
Prokuratura podejrzewa, że poszkodowanych może być więcej. Podejrzany prowadził "wędrowny tryb życia", więc sprawa może dotyczyć całej Polski.
Swoich partnerow poznawał w necie i oczywiście nie informował o zagrożeniu.

maja59
12-12-2008, 18:49
RAPORT
Sukces szczytu UE
Szczyt w Brukseli zakończył się kompromisem. Wszyscy zgodnie ogłaszają: to sukces, szczególnie dla Polski - przyznała to także Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego


Częściej chciałabym czytać o współpracy i sukcesach dla Polski, długo czekałam na tak dobry komunikat i to nietylko ze względu na pieniądze, ze względu na współpracę, efekt współpracy przeszedł oczekiwania, Polacy proszą o więcej, a teraz brawo dla zwaśnionych dotąd stron.

jip
12-12-2008, 18:50
RAPORT
Sukces szczytu UE
Szczyt w Brukseli zakończył się kompromisem. Wszyscy zgodnie ogłaszają: to sukces, szczególnie dla Polski - przyznała to także Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego


Częściej chciałabym czytać o współpracy i sukcesach dla Polski, długo czekałam na tak dobry komunikat i to nietylko ze względu na pieniądze, ze względu na współpracę, efekt współpracy przeszedł oczekiwania, Polacy proszą o więcej, a teraz brawo dla zwaśnionych dotąd stron.
Trzymajmy kciuki może już zawsze tak będzie? W co wątpię.

maja59
12-12-2008, 19:41
Zostawię bez komentarza
http://img2.vpx.pl/up/20081212/tusk_kaczynski_1801.jpg (http://www.vpx.pl/foto,tusk_kaczynski_1801.html)

senior A.P.
12-12-2008, 20:14
W czym sukces i kogo - czy prosty obywatel cos z tego zrozumial ?

jip
12-12-2008, 20:48
Zostawię bez komentarza
http://img2.vpx.pl/up/20081212/tusk_kaczynski_1801.jpg (http://www.vpx.pl/foto,tusk_kaczynski_1801.html)
Jestem ciekaw, kto komu i jaki kawał opowiadał?

senior A.P.
12-12-2008, 20:57
Przeciez to widac z oczu i zaskoczenia.
To bardziej przemawia niz klepniecie z tylu w plecy.To co na zdjeciu spostrzeglo oko kamery mozna podeprzec zdaniem.
"Don ! Tylko bez wyglupow,wiesz,ze tu jestesmy przyjaciolmi a w Polsce wrogami ."

jip
12-12-2008, 21:06
Przeciez to widac z oczu i zaskoczenia.
To bardziej przemawia niz klepniecie z tylu w plecy.To co na zdjeciu spostrzeglo oko kamery mozna podeprzec zdaniem.
"Don ! Tylko bez wyglupow,wiesz,ze tu jestesmy przyjaciolmi a w Polsce wrogami ."
Chyba masz rację, tak to mogło być.

senior A.P.
12-12-2008, 21:23
To teraz mi jeszcze dopisz - uwazasz,ze Polacy i Niemcy to przyjaciele ?

Kiedy juz zaczalem sie golic ojciec mi mowil: Nie licz na to,ze Niemiec bedzie ci przyjacielem.
Na moje pytanie, dlaczego ? uslyszalem ktrotko z blyskiem w oczach: nigdy nie pytaj dlaczego !

Czasem o tym zapominam i nawet na forum dalej pytam .

jip
12-12-2008, 21:26
To teraz mi jeszcze dopisz - uwazasz,ze Polacy i Niemcy to przyjaciele ?

Kiedy juz zaczalem sie golic ojciec mi mowil: Nie licz na to,ze Niemiec bedzie ci przyjacielem.
Na moje pytanie, dlaczego ? uslyszalem ktrotko z blyskiem w oczach: nigdy nie pytaj dlaczego !

Czasem o tym zapominam i nawet na forum dalej pytam .
A mnie ktoś powiedział coś takiego: w interesach nie ma kumpli.

senior A.P.
12-12-2008, 21:32
To zalezy co rozumiemy pod pojeciem interes .
Nie mow tego przy "homosiach".

Basia.
12-12-2008, 22:59
- Gdyby w Polsce istniała procedura impeachmentu i mielibyśmy wymaganą większość w Sejmie, to wszcząłbym tę procedurę wobec Lecha Kaczyńskiego - powiedział w programie TVN 24 "Piaskiem po oczach" Stefan Niesiołowski. Wicemarszałek Sejmu skomentował w ten sposób w programie Konrada Piaseckiego relacje pomiędzy prezydentem a premierem.

Facet nieustająco używa "języka miłości". :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1880209,11,item.html

maja59
12-12-2008, 23:05
Basiu impeachment tez dla prezydentów, wielka szkoda, że nie ma go w polskiej konstytucji. Mozna by było odwołać nieznośnego prezydenta lub tenże miałby satysfakcję, że się nie udało. Szkoda, na plepiscyt przyjdzie nam poczekać jeszcze dwa lata.

Lila
12-12-2008, 23:11
Basiu impeachment tez dla prezydentów, wielka szkoda, że nie ma go w polskiej konstytucji. Mozna by było odwołać nieznośnego prezydenta lub tenże miałby satysfakcję, że się nie udało. Szkoda, na plepiscyt przyjdzie nam poczekać jeszcze dwa lata.


Ten plebiscyt może okazać się najciekawszym w historii wolnej Polski.
A prezydenta nie możnaby odwołać,w tym wypadku.

Basia.
12-12-2008, 23:18
- Jarosław Kaczyński wykopał sobie grób, nie wiadomo tylko czy do niego wpadnie. To obrzydliwy człowiek – powiedział w TVN 24 Stefan Niesiołowski. Wicemarszałek Sejmu skomentował w ten sposób wypowiedzi, które pod jego adresem wystosował prezes PiS.

Jestem uczulona na tego faceta, mam na myśli Stefana Niesiołowskiego.
http://wiadomosci.onet.pl/1880216,11,item.html
Tutaj wypowiedź jego byłej narzeczonej:
http://www.polityczni.pl/niesiolowski_38_lat_temu_,_komentarz,audio,51,2652 .html

maja59
12-12-2008, 23:20
Ktoś mądry powiedział, że polityka to brudna dziwka i coś w tym jest.

Lila
12-12-2008, 23:25
Ktoś mądry powiedział, że polityka to brudna dziwka i coś w tym jest.

E tam.Dziwka ,owszem.Ale jaka ciekawa !!:D I nieprzewidywalna .

Kazik
12-12-2008, 23:37
http://img126.imageshack.us/img126/1771/niesiogb9.jpg (http://imageshack.us)
Na posiedzeniu nocnej zmiany też chyba był. Muszę jeszcze raz sobie to obejrzeć.

Basia.
12-12-2008, 23:42
był ale nie popierał obalenia rządu Olszewskiego.

maja59
12-12-2008, 23:46
W Rosji powstała "Solidarność"
1 godz. 55 minut temu

"Solidarnost" (Solidarność) - to nazwa nowego ruchu, który ma połączyć podzieloną opozycję demokratyczną w Rosji. Jego dwudniowy kongres założycielski rozpoczął się w piątek w Chimkach koło Moskwy.

Wśród założycieli nowej formacji są m.in. przywódca Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego (OGF) Garri Kasparow, b. lider Sojuszu Sił Prawicy (SPS) Borys Niemcow, obrońca praw człowieka Lew Ponomariow i szef skrzydła młodzieżowego partii Jabłoko Ilja Jaszyn.

Animatorzy tej inicjatywy nie ukrywają, że inspiracji szukają w dokonaniach polskiej "Solidarności". Nazwę swojego ruchu też piszą solidarycą.

Basia.
12-12-2008, 23:48
Prokuratura prowincji Kolumbia Brytyjska poinformowała, że czterej funkcjonariusze Królewskiej Konnej Policji Kanadyjskiej (RCMP) nie będą odpowiadać za śmierć Polaka Roberta Dziekańskiego, który zmarł po obezwładnieniu go paralizatorem elektrycznym (taserem).

No, niewinni są ci policjanci. :mad: Teraz widać jak się traktuje obywateli w Kanadzie. Ciekawa jestem jakie orzeczenie by zapadło gdyby na miejscu Polaka był Kanadyjczyk? :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1880230,12,item.html

Tutaj jest film, który wywołał skandal rok temu. Kilku policjantów znęca się nad naszym rodakiem. :mad:
http://pl.youtube.com/watch?v=9olqeXclJlU

POLA
12-12-2008, 23:57
- Jarosław Kaczyński wykopał sobie grób, nie wiadomo tylko czy do niego wpadnie. To obrzydliwy człowiek – powiedział w TVN 24 Stefan Niesiołowski...
Basiu, Niesiołowski to chory na nienawiść człowiek, jak kilku jeszcze innych polityków z prawa, lewa i centrum.
Łódź go jednak wybrała, a reszta musi to znosić:D

Basia.
13-12-2008, 00:05
Basiu, Niesiołowski to chory na nienawiść człowiek, jak kilku jeszcze innych polityków z prawa, lewa i centrum.
Łódź go jednak wybrała, a reszta musi to znosić:D
takich "pełnych miłości" polityków nie cierpię. Szkoda, że Łódź go wybrała.

POLA
13-12-2008, 00:18
Basiu, dla mnie Niesiołowski to taki...wściekły burek (przepraszam wszystkie kochane, a porządne Burki podwórkowe), szczeka, gryzie, pożytku z niego nie ma, a utrzymywać trzeba:mad:

Kazik
13-12-2008, 02:23
Basiu, dla mnie Niesiołowski to taki...wściekły burek (przepraszam wszystkie kochane, a porządne Burki podwórkowe), szczeka, gryzie, pożytku z niego nie ma, a utrzymywać trzeba:mad:
Siedział-więc obalacz PRL-u. A może siedział z grypserą? Języka się nauczył. Ale to go nie upoważnia do takiego zachowania. Cóż-teraz jest zdenerwowany. Sprawki się odkrywają. Nawet wypowiedź Kuronia i innych. A gdyby cicho siedział czy sprawdzali by jego teczkę najpierw?

Basia.
13-12-2008, 10:58
Rosjanie nie palili się do wejścia do Polski, bo byli realistami i zdawali sobie sprawę, jak wysoką cenę zapłaciłaby za to cała wspólnota socjalistyczna.



Pamiętam, że sporo osób podzielało poglądy Kiszczaka.
http://wiadomosci.onet.pl/1522435,2677,1,1,kiszczak_nie_przepraszam_za_stan_ wojenny,kioskart.html

senior A.P.
13-12-2008, 11:16
Prawo jest prawem,sad jest sadem a czlowiek istota ulomna tez popelnia bledy.
Polak czy Kanadyjczyk bez powodu nie jest obezwladniany sila.Jezeli uzyto sily byly ku temu powody i sad napewno bral to pod uwage.
Czy znamy jak sie zachowal Polak w stosunku do strozy prawa publicznego i innych sluzb granicznych ? Co mowil i jak sie zachowywal ???
Badzmy wszyscy sprawiedliwymi,bedac u kogos gosciem zachowujmy sie jak na goscia przystalo.

maja59
13-12-2008, 11:25
Po otwarciu archiwum CIA okazało się, że Rosjanie mieli najechać Polskę w grudniu 1980 roku, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Jest grudzień 1981 roku, fala strajków, na 17 grudnia Solidarność planuje strajk generalny w rocznicę śmierci stoczniowców. Nie podaję żadnych linków do dokumentów jedynym dokumentem jest moja głowa, głowa sekretarza Solidarności w moim zakładzie pracy. Sama przydzielam stanowiska na czas strajku okupacyjnego, zwalniam koleżanki mające małe dzieci, moje małe dziecko ma przeczekać u Babci. Wcześniej, bo 13 grudnia zostaje wprowadzony stan wojenny. Z perspektywy tamtych czasów i w oparciu o materiały CIA, kto może powiedzieć, że grudzień 1981 był inny niż grudzień 1980??? i czy na pewno wojska Układu Warszawskiego nie spacyfikowałyby strajku generalnego 17 grudnia 1981. Uważam, że stan wojenny był ciężką próbą dla narodu, że przyniósł wiele niewinnych ofiar, ale myslę, że agresja ZSRR była by taka w skutkach jak planowana w 1980 czyli 200.000 istnień w Polsce. Tamten czas był niepowtarzalny, radość z odzyskanych wolnych związków zawodowych i złość na niespotykaną biedę i trudności zaopatrzeniowe. Zamiast pracować staliśmy w kolejkach po papierosy. To było celowe zadrażnianie, poskutkowałoby wybuchem, do wybuchu końcowego nie doszło nastał dzień 13 grudnia 1981. Nie silę się na ocenę przyczyn, mniejszego lub wiekszego zła, zapanowała grobowa cisza i spokój na następne dziewięć lat. Następnym razem wszystko odbyło się pokojowo, a spowodowały to wszystkie wcześniejsze razy. I tylko mi wstyd i żal, że teraz deprecjonuje się ten spokojny przewrót, to aksamitne oddanie władzy. W Polsce nie szanuje sie zwycięstw Powstania Wielkopolskiego, Okrągłego Stołu, w Polsce szanuje się, wręcz gloryfikuje klęski pozostałych Powstań w tym Warszawskiego. Jedyne nasze zasługi to kamienie rzucone przez Boga na szaniec, a przede wszystkim nieżywe kamienie. Taki mamy narodowych charakterek.

senior A.P.
13-12-2008, 11:48
Czy to twoje mysli i zdania "maja59? ?

Co do archiwum to warto je po cwiercwieczu otworzyc wszystkie ,te z Zachodu i te z Moskwy ale wczesniej dokonac oceny kto nam to wszystko Polakom zgotowal.

Kim byli przywodcu KOR-u i tej wielkiej "S",kto komu i dlaczego pomagal,kto ograniczal dostawe polskiej zywnosci do sklepow i czy wogole te zywnosc polski chlop i robotnik wytworzyl a moze ktos ograniczal.

Jak zachowaly sie partie i episkopat polski,polskie wojsko,milicja,ZOMO,sluzby spec, i komu sluzyli ?
Az wreszcie kto zdecydowal o okraglym stole i przy nim sprzedal Polske.
Mozna tez wspomniec o Reganie i Wojtyle jaka role odegrali i czy juz wtedy bylo to preludium globalizmu w innym wydaniu.

jip
13-12-2008, 14:38
Szewc Żmija uszył prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu buty. Są czarne, wizytowe, z delikatnej skóry, „40”, mała ale szeroka stopa, jak przystało na chowanego na salonach nie na podwórku. Indianie nazwali by go „Małoszeroka stopa”, no i dobrze! szewc nie musi się chwalić. Ps to wyczytałem w prasie i dlatego komentuję, ale linka i tak nie podam, bo to gazeta bez strony internetowej..

Basia.
13-12-2008, 15:29
- Publicznie ogłaszam, iż chętnie mieszkanie od Zbigniewa Ziobry odkupię, aby mógł jak mężczyzna długi swoje spłacić i odejść bez rozgłosu oraz wstydu dla kolegów. I aby się sprawiedliwości i prawu zadość stała, w mieszkaniu tym stworzę muzeum IV RP - pisze na swoim blogu w Onet.pl Janusz Palikot.

Cyrkowszczyk znowu się produkuje, ciekawa jestem co on wcześniej nabył, czyją pobłażliwość sobie kupił? Zachwycają się niektórzy jego kwiecistym językiem dla mnie to jest niezrównoważony, bardzo źle wychowany stary chłoptaś.
http://wiadomosci.onet.pl/1880389,11,item.html

jip
13-12-2008, 16:06
A mnie się ten pomysł Palikota podoba i z przyjemnością złotówkę na ten cel dołożę, szczególnie na wannę Wassermanna. pomysł całkiem mądry.

Lila
13-12-2008, 17:26
A mnie się ten pomysł Palikota podoba i z przyjemnością złotówkę na ten cel dołożę, szczególnie na wannę Wassermanna. pomysł całkiem mądry.

Wanna przebywa u Wassermana ,jakby co .
Chciałbyś zbereźniku ,może jeszcze z Wassermanową w pakiecie ? I za złotówkę ?

ps. nieodrodny synu miasta Poznania.Za złotówkę to możesz sobie kupić szklankę wody do tej wanny.:rolleyes:

jip
13-12-2008, 17:27
Wanna przebywa u Wassermana ,jakby co .
Chciałbyś zbereźniku ,może jeszcze z Wassermanową w pakiecie ? I za złotówkę ?

ps. nieodrodny synu miasta Poznania.Za złotówkę to możesz sobie kupić szklankę wody do tej wanny.:rolleyes:
No dobra dam dwie dychy,

Lila
13-12-2008, 17:29
O matko.Toż do dzbanek wody ozonowanej !!!

Miasto Poznań schodzi na psy !! Ludzie tam nie szanują pieniądza !!:D

jip
13-12-2008, 17:41
O matko.Toż do dzbanek wody ozonowanej !!!

Miasto Poznań schodzi na psy !! Ludzie tam nie szanują pieniądza !!:D
Co Ty się czepiasz to ma być wkład w muzeum IVRP
i to przecież pół litra palikotówki a nie ozonowanej wody, i jeszcze emeryt i mi nie podnieśli.

Lila
13-12-2008, 17:56
Co Ty się czepiasz to ma być wkład w muzeum IVRP
i to przecież pół litra palikotówki a nie ozonowanej wody, i jeszcze emeryt i mi nie podnieśli.

A w Poznaniu emerytom podnoszą w ogóle ? Czym niby ?
No macie wygody ,macie......:cool:

Mar-Basia
13-12-2008, 18:17
[quote=Basia]- Cyrkowszczyk znowu się produkuje, ciekawa jestem co on wcześniej nabył, czyją pobłażliwość sobie kupił? Zachwycają się niektórzy jego kwiecistym językiem dla mnie to jest niezrównoważony, bardzo źle wychowany stary chłoptaś.quote]

Proponuje zaprosic Palikota na forum seniora......moze byc interesujaco, co o tym myslisz? Hmmmm......

POLA
13-12-2008, 18:48
ale taka myśl mnie nagle naszła – Palikot, a za co właściwie ta kara?

A tutaj cd:
Za co sąd ukarał Ziobrę? Za niewinność, za politykę, za służbę ojczyźnie umiłowanej? O co poszło? I dlaczego tym razem najszlachetniejszym ze szlachetnych nie przeszkadza, że minister sprawiedliwości, prawnik, osoba wyznaczona przez IV RP do pilnowania porządku prawnego, człowiek-kryształ nazwał kogoś mordercą – jeszcze przed rozprawą i jak się okazało: bez dowodów? Dlaczego sztandary moralne z Prawa i Sprawiedliwości nie potępiają człowieka, który zgwałcił prawo, lecz śpieszą mu z portfelami na ratunek? Ufff, dlaczego...???
Więcej jest tutaj:
http://palikot.blog.onet.pl/1,AR3_2008-12_2008-12-01_2008-12-31,index.html
ale tylko dla zainteresowanych i o odpowiedniej odporności;)

Można się z Palikotem nie zgadzać, można wybrzydzać na formę, jaką się posługuje, ale nad sednem, którego dotyka, warto podumać.

Z wpisów niektórych dyskutantów wnioskuję, że Gombrowicz dla nich też był bee.
No cóż, de gustibus non est disputandum

POLA
13-12-2008, 19:00
Proponuje zaprosic Palikota na forum seniora......moze byc interesujaco, co o tym myslisz? Hmmmm......
Siła "rażenia" naszego forum jest zbyt mała, więc nie będzie zainteresowany uczestniczeniem w...hmm... tak merytorycznych;) dyskusjach.
Już go widzę w polemice z niektórymi naszymi forowiczami:D

Ponadto zajęć różnych ma sporo, będzie "robił" za publicystę w poniedziałkowym wydaniu pewnej gazety.

Basia.
13-12-2008, 19:03
Obejrzane przez sąd cztery filmy z ukrytej kamery pokazują jak Mirosław G. bierze koperty otrzymane od rodzin pacjentów. Sam G. mówi, że nie może przypisać kopert do konkretnych osób i podkreśla, że na żadnym z czterech filmów niczego nie żąda od pacjentów.


Ciekawa jestem jak skończy się ta sprawa. Doktor G. chyba nie dostał od CBA roli gwiazdora w tych filmach?
http://wiadomosci.onet.pl/1880405,11,item.html

Jadzia P.
13-12-2008, 19:13
Basiu, brali, biorą i.....brać będą ....:mad:
Mój małżonek od pewnego czasu bardzo niedomaga i mam bliższy kontakt z "nimi"....i...mogłabym dużo tutaj napisać....ale po co....czy to coś zmieni...
Ponoć u nas taki zwyczaj , a bez tego ani rusz....
Chory nie liczy złotówek, odda ostatnią by ktoś mu pomógł....
Szkoda tylko, że " oni " coraz częściej biorą i .....nie pomagają....tylko obiecują póki nie dostaną...póżniej szybko zapominają, że wzięli....
Takich jest baaaaaaardzo dużo.....szkoda, że tylko tego jednego złapali.....:mad:

Lila
13-12-2008, 19:16
Siła "rażenia" naszego forum jest zbyt mała, więc nie będzie zainteresowany uczestniczeniem w...hmm... tak merytorycznych;) dyskusjach.
Już go widzę w polemice z niektórymi naszymi forowiczami:D

Ponadto zajęć różnych ma sporo, będzie "robił" za publicystę w poniedziałkowym wydaniu pewnej gazety.


Poza tym jego fascynacja gumowymi członkami raczej predysponuje go do uczestniczenia w Światowym Forum Producentów Kauczuku,oraz w Międzynarodowej Organizacji Miłośników Gumy ( do żucia też).

POLA
13-12-2008, 19:37
Obejrzane przez sąd cztery filmy z ukrytej kamery pokazują jak Mirosław G. bierze koperty otrzymane od rodzin pacjentów. Sam G. mówi, że nie może przypisać kopert do konkretnych osób i podkreśla, że na żadnym z czterech filmów niczego nie żąda od pacjentów. Ciekawa jestem jak skończy się ta sprawa.
A wcześniej tłumaczył, że "zapomogi" przekazywał na rzecz szpitala:D.
Ciekawe, czy ma pokwitowania na swoją prawdomówność.
Jak się skończy?
Na pewno nie na tyle dobrze, żeby pacjenci nie musieli zasilać prywatnej kasy niektórych medyków po to, aby sobie lub bliskim zapewnić właściwą opiekę.
Poza tym jego fascynacja gumowymi członkami raczej predysponuje go do uczestniczenia w Światowym Forum Producentów Kauczuku,oraz w Międzynarodowej Organizacji Miłośników Gumy ( do żucia też).
Hmm...i nic więcej?:D
Ciągle ta guma? Oj, Lila, Lila, zaczynasz mnie niepokoić:)

Lila
13-12-2008, 19:44
Pola..:DHmm...i nic więcej ?
Ciągle ta guma? Oj, Lila, Lila, zaczynasz mnie niepokoić


Czy to ja jestem fetyszystką i gadżeciarą ?:D
To sam Palikot na swoim blogu...I aby się sprawiedliwości i prawu zadość stała, w mieszkaniu tym stworzę muzeum IV RP. W łazience – wanna Wassermanna. W gabinecie – laptop Ziobry i gwóźdź do trumny Leppera. W salonie przy stole – figury woskowe Lecha i Jarosława. Na ścianie – zdjęcie Dorna w kamaszach, w piwnicy sarkofag Blidy i teczki Gilowskiej. Przez pierwszy miesiąc dla wszystkich, a później dla studentów – wstęp za darmo.

No sama widzisz .Jak nie guma,to wosk.Jak nie świński ryj ,to Lepper ( choć to na jedno wychodzi ).
Palikotem to ja sobie nie mogę głowy zaprzątać.:D Bo ołysieję ze śmiechu.

jip
13-12-2008, 21:07
A w Poznaniu emerytom podnoszą w ogóle ? Czym niby ?
No macie wygody ,macie......:cool:
Masz racje w zasadzie to każdy sam podnosi albo podciąga. I jak tu na to co piszesz poniżej nie pożałować półlitrówki. Jestem za i jeszcze eksponaty podpowiem a może nawet podrzucę. Tym bardziej, że dla studentów za darmo.

Kazik
13-12-2008, 22:00
[quote=Basia]- Cyrkowszczyk znowu się produkuje, ciekawa jestem co on wcześniej nabył, czyją pobłażliwość sobie kupił? Zachwycają się niektórzy jego kwiecistym językiem dla mnie to jest niezrównoważony, bardzo źle wychowany stary chłoptaś.quote]

Proponuje zaprosic Palikota na forum seniora......moze byc interesujaco, co o tym myslisz? Hmmmm......
Pomysł dobry, tylko czy zdążylibyśmy go przeczytać przed usunięciem postu?

ostatek
13-12-2008, 23:01
Pomysł dobry, tylko czy zdążylibyśmy go przeczytać przed usunięciem postu?
Idąc Twoim tokiem rozumowania... zdążylibyśmy przeczytać, zapisać, a może nawet zrozumieć... bo usuwa się wulgaryzmy, chamstwo, niekulturalne wycieczki osobiste; niepopularne poglądy (w tym bzdury i informacje nie zawsze prawdziwe) nie są wyrzucane do kosza.
Link specjalnie dla Ciebie, dla części forumowiczów ziółka "na spokojność" przed i po czytaniu by się zdały...
http://www.dlapolski.pl/masoneria
Powtarzam za Polą: de gustibus non est disputandum, mając na myśli autorów, zresztą... :mad:
PS - pogrubienia są hołdem dla Ciebie... :)

maja59
13-12-2008, 23:11
Ostatku, gdyby nie moje nędzne dziś samopoczucie, po przeczytaniu "mądrości" pewnego Dziennika może zaczęłabym ostrzyć szablę po Dziadku, ale nie mam juz siły. Jedyna nadzieja, że jutro znowu podniosę się do pionu i posłucham jak larum grają, larum dla nas wszystkich.

POLA
13-12-2008, 23:53
Pola..:D

Czy to ja jestem fetyszystką i gadżeciarą ?:D
To sam Palikot na swoim blogu...

No sama widzisz .Jak nie guma,to wosk.Jak nie świński ryj ,to Lepper ( choć to na jedno wychodzi ).
Palikotem to ja sobie nie mogę głowy zaprzątać.:D Bo ołysieję ze śmiechu.
I śmiech niekiedy może być nauką...jak zwykł był mawiać mój ulubiony biskup.
Nie czas żałować włosów, gdy na pożytek to idzie, a ponadto inny mój ulubieniec twierdził tak mianowicie:
Szczęśliwi łysi,
Nic im nie stoi, nic im nie wisi.

To ku pokrzepieniu, gdyby jednak ubytek był większy od pożytku:D

POLA
14-12-2008, 00:01
Maju,
a jakiż to dziennik nastroił Cię tak wojowniczo?
Może w razie czego jakie pospolite ruszenie by trzeba? Wici rozesłać?

Kazik
14-12-2008, 00:30
Przeczytałem i oceniłem jako b. dobre. Długie,-ale dobre. No cóż tylko oddać resztę państwowości UE. To ogórki sprzedawane u nas nie będą mogły być krzywe. Dla ekologi dorsza we wschodnim Bałtyku nam zabronili. Niemiec i Duńczyk tam nie popłynie, a kutrom z Gdańska za daleko na okolice Szczecina i Dani. Oprócz opieki nad Bałtykiem zarzucają nam przekroczenie limitów. Szwedzi mają 3 razy większą flotę przy tym samym limicie [10 tys ton rocznie]-ile w tym dorsza nie wiem. No to jak się Szwedom to opłaca? Biedny u nich rybak. Łowią 10 tys ton a sprzedają u siebie 300 tys ton. Nie importując ryby. Jak to więc jest? UE dopłacała do złomowania naszych kutrów-pamiętacie to? Ale część my dopłacaliśmy do samo niszczenia. UE dopłacała w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszego rybaka? Tylko L.K. zabrał głos o Tr. Lizbońskim który znosi jednomyślność, dają tym samym władzę większym. Sarkozy mu od powiedział. A dlaczego Sarkozy nie przekonał koleżankę Merkel? Ona też nie podpisała. Ale zaraz przewodnictwo Czech będzie. A Klaus jest przeciwny traktatowi.

ostatek
14-12-2008, 01:03
Przeczytałem i oceniłem jako b. dobre. [...]
A nie mówiłam?! Pola, w złą godzinę przywołałaś porzekadło o upodobaniach... dobrze, że można mieć własne. :D
Rozumiem, że Kazik uwierzył w każde napisane słowo... cóż, nie ma innej opcji - Kazik, musisz teraz dobrze mówić o J.P., bo jeśli on jest, jednym z czterech, najważniejszych w Polsce, krytykanctwo przestaje być bezpieczne...
A mówiłam kiedyś, że internet jest jak śmietnik; można znaleźć i kamienie i perły, w proporcjach podobnych naturze... zainteresowanych informuję, że dla mnie linkowana strona jest kamieniem, w dodatku brukowcem. Myślę, że kilku forumowiczów zgodzi się z Tobą :mad: ale "de gustibus" etc...

Lila
14-12-2008, 01:31
...i w pocie czoła,z jęzorem na brodzie ,wiązać słowa w kozie ogony..
Co ja tu będę wypisywać o polityce .Jak jest dziwka,to ją na waleta.Nasi wybrańcy piszą gdzie mogą i jak mogą .
Wystarczy ich zacytować ,niczym filozofów greckich.
Był już filozof z Biłgoraja ,teraz cytujemy matkę Joannę od lewicy,której ów filozof do pięt nie dorasta.:D

Są ludzie, którym wciąż mało. Poseł Gowin (47 l), choć już ojciec i dziadek, postanowił coś tam, coś tam jeszcze w życiu spłodzić.
Niestety nie prywatnie, ale publicznie. Padło na ustawę bioetyczną. Komisja pracująca pod jego przewodem była nawet jeszcze ambitniejsza. Tylko w sprawie in vitro spłodziła dwa stanowiska i jedno zdanie odrębne.

Kwalifikują się do zamrożenia w ciekłym azocie na wieki wieków. Niestety nie będzie amen. Gowin bowiem robi z tego projekt na miarę średniowiecza, w którego mrokach mentalnie żyje.

Joanno Seneszyn !! Jesteś wielka !!
Wizja posła Gowina płodzącego publicznie według maksymy "coś tam ,coś tam '' ,która zrobiła niesłychaną karierę ,może przyprawić o śmierć ze śmiechu.Ciekawe w jakiej pozycji będzie płodził .Czy po misjonarsku aby ?

ps.cudownie ,co się będę narażać.W razie czego ...nie ja.

Kazik
14-12-2008, 01:48
A nie mówiłam?! Pola, w złą godzinę przywołałaś porzekadło o upodobaniach... dobrze, że można mieć własne. :D
Rozumiem, że Kazik uwierzył w każde napisane słowo... cóż, nie ma innej opcji - Kazik, musisz teraz dobrze mówić o J.P., bo jeśli on jest, jednym z czterech, najważniejszych w Polsce, krytykanctwo przestaje być bezpieczne...
A mówiłam kiedyś, że internet jest jak śmietnik; można znaleźć i kamienie i perły, w proporcjach podobnych naturze... zainteresowanych informuję, że dla mnie linkowana strona jest kamieniem, w dodatku brukowcem. Myślę, że kilku forumowiczów zgodzi się z Tobą :mad: ale "de gustibus" etc...
Napisałem że artykuł dobry [tylko tyle], a wyjaśniłem też w całym poście że jestem przeciwny takim Palikotom , Olszowskim itp. Bo chcą ograniczyć nasze możliwości decydowania w UE i nawet obrony. To że artykuł dobry to nie znaczy że zgadzam się z treścią. Czytając opis jakiegoś morderstwa to artykuł mi się może podobać [za dokładność itd.], ale nie samo morderstwo. Czy to zrozumiałe wystarczająco?

Ludzie---czytajcie ZE ZROZUMIENIEM.

Gdybym czytał artykuł o głupocie Palikota-to w TYM WYPADKU podobał by mi się artykuł i JEDNOCZEŚNIE treść.

Co do pereł i śmietnika w internecie-masz rację. Pisząc wyjaśnienia bo ktoś zrozumiał mnie na opak, to mam wrażenie jakbym rzucał perły przed...no mniejsza z tym .

ostatek
14-12-2008, 02:20
Kazik, nie podejmuję dyskusji, bom nie przywykła do rozmów o trzodzie... zatrzymaj swoje perły, mogą się przydać w bardziej sprzyjających okolicznościach.
Napisałam, co napisałam - odniosłam się do zacytowanego zdania z Twojego postu. Ty zrozumiałeś, co chciałeś. Nie prosiłam Cię o poparcie ani o podobne, do mojego, zdanie. Nie zgadzam się z artykułem, spiskowe teorie dziejów (czasami) czytam i (czasami) dobrze się przy tym bawię. Choć nie chcę by stało się to regułą. Napisałam - czasami.
Powinnam zapytać, czy oceniałeś poprawność stylu, lekkość pióra, budowę zdań, czy treść? ale uczciwie powiem, że nie jestem zainteresowana odpowiedzią. Nie lubię pokrzykiwań i dramatycznych apeli, o biblijnych cytatach używanych bez potrzeby, nie wspomnę. Nie każdy musi zgadzać się z Tobą. Mam inne (znacznie lepsze) zdanie o Palikocie. To tyle. Teraz Admin rozpocznie - mam nadzieję - działanie... i obydwa posty (Twój i mój) wylądują w koszu... :cool:

Kazik
14-12-2008, 02:57
Kazik, nie podejmuję dyskusji, bom nie przywykła do rozmów o trzodzie... zatrzymaj swoje perły, mogą się przydać w bardziej sprzyjających okolicznościach.
Napisałam, co napisałam - odniosłam się do zacytowanego zdania z Twojego postu. Ty zrozumiałeś, co chciałeś. Nie prosiłam Cię o poparcie ani o podobne, do mojego, zdanie. Nie zgadzam się z artykułem, spiskowe teorie dziejów (czasami) czytam i (czasami) dobrze się przy tym bawię. Choć nie chcę by stało się to regułą. Napisałam - czasami.
Powinnam zapytać, czy oceniałeś poprawność stylu, lekkość pióra, budowę zdań, czy treść? ale uczciwie powiem, że nie jestem zainteresowana odpowiedzią. Nie lubię pokrzykiwań i dramatycznych apeli, o biblijnych cytatach używanych bez potrzeby, nie wspomnę. Nie każdy musi zgadzać się z Tobą. Mam inne (znacznie lepsze) zdanie o Palikocie. To tyle. Teraz Admin rozpocznie - mam nadzieję - działanie... i obydwa posty (Twój i mój) wylądują w koszu... :cool:
Pisaliśmy coś o trzodzie? Nie mogę się dopatrzyć.
Pewnie że masz lepsze zdanie o Palikocie, ale chyba nie lepsze niż on sam? Dlaczego posty miały by lądować w koszu? Nacisnęłaś jakiś trójkącik? Swojego też nie kasuj-ciągłość powinna być w dyskusji. Ja wysyłam po przemyśleniu co napisałem, później nie muszę już kasować.

maja59
14-12-2008, 10:28
Maju,
a jakiż to dziennik nastroił Cię tak wojowniczo?
Może w razie czego jakie pospolite ruszenie by trzeba? Wici rozesłać?
Podaję za Ostatkiem,http://www.dlapolski.pl/masoneria
szlag mnie trafił i do dzisiaj trzyma, ale szablę zaczęłam juz ostrzyć, podżegaczy nie sieją sami się skądś biorą:mad: .

jip
14-12-2008, 10:33
Podaję za Ostatkiem,http://www.dlapolski.pl/masoneria
szlag mnie trafił i do dzisiaj trzyma, ale szablę zaczęłam juz ostrzyć, podżegaczy nie sieją sami się skądś biorą:mad: .
Podziwiam, podziwiam .....ja nie mam szabli, ale mam kosę, najpierw muszę naklepać potem naostrzyć, ale u mnie czyta Lucia ana zawsze Kazika rozumie ja zaczynam coraz mniej.

jip
14-12-2008, 10:51
Nowe propozycje do muzeum IV RP: wózek golfowy i oblodzony samolot prezydencki.
http://wiadomosci.onet.pl/1880402,69,item.html
Jestem za i dorzucam złotów kę na zakup wózka golfowego.

Lila
14-12-2008, 11:53
Nowe propozycje do muzeum IV RP: wózek golfowy i oblodzony samolot prezydencki.
http://wiadomosci.onet.pl/1880402,69,item.html
Jestem za i dorzucam złotów kę na zakup wózka golfowego.

A ja daję 1.000 zeta na odlew Żulii Pitery - z brązu ,jako dyskobol- z coltem w rączce i raportem w zębach.
Proponuję onego ustawić w rogu ostatniego pomieszczenia ,coby zwiedzający z krzykiem przerażenia uciekali w popłochu,a nie szwendali się po muzeum.
A także proponuję w gablotach czapeczki a 'la słońce Peru ,z uszami jamnika i pomponikiem na ciemieniu , i miniaturkę zwrotnicy kolejowej ,z napisem ''Andy '' ...ku pamięci.

ps.jip nie podniecaj się .Partie dostały 100 milionów dofinansowania z budżetu i PiS zapłaci.Przy okazji - się przekonasz ,o ile dojdzie do tego - jaki to koniec będzie.:)

jip
14-12-2008, 12:46
A ja daję 1.000 zeta na odlew Żulii Pitery - z brązu ,jako dyskobol- z coltem w rączce i raportem w zębach.
Proponuję onego ustawić w rogu ostatniego pomieszczenia ,coby zwiedzający z krzykiem przerażenia uciekali w popłochu,a nie szwendali się po muzeum.
A także proponuję w gablotach czapeczki a 'la słońce Peru ,z uszami jamnika i pomponikiem na ciemieniu , i miniaturkę zwrotnicy kolejowej ,z napisem ''Andy '' ...ku pamięci.

ps.jip nie podniecaj się .Partie dostały 100 milionów dofinansowania z budżetu i PiS zapłaci.Przy okazji - się przekonasz ,o ile dojdzie do tego - jaki to koniec będzie.:)
Na poważnie za reklamę Ziobro nie zapłaci nic, prześlźnie się za frico, A Pitera to przecież nie IVRP i nie wpychaj ją tam gdzie nie trza,to samo z Tuskiem, czapeczką z pomponikiem,to inne muzeum, ale tam można by jeszcze dopchnąć kolanem, i szklaneczkę, lub czareczkę kumysu, i prędzej mój czerwony przez Kazika przysłany beret moherowy no i może rozkrok moralny Gosiewskiego- " Nie można być w rozkroku moralnym" no i oczywiście nie zapomniał bym o peronie we Włoszczowej.

senior A.P.
14-12-2008, 13:29
Partie dostaly ,a bezpartyjni co ?

jip
14-12-2008, 15:21
Będę musiał sprzedać mieszkanie! – oświadczył były minister – niczego się nie dorobiłem (znaczy to: jestem czysty! nie kradłem!), mało zarabiam (znaczy to: jestem taki sam, jak inni Polacy), nie stać mnie na takie koszty (znaczy to: ja też narzekam na drożyznę), zbankrutowałem (znaczy: żałujcie mnie, siostry i bracia).
To, jak mi się o uszy obiło myślenie Ziobry, nie ale ja go za to jęczenie na codziennych konferencjach prasowych i pieprzenie bzdur nie żałuję, ale to jest moja sprawa.

POLA
14-12-2008, 15:36
...iBył już filozof z Biłgoraja...
Był? On ciągle jest! na Twoje nieszczęście i innych też, a ku mojej uciesze:D :D

Basia.
14-12-2008, 15:37
- Każdy wyrok musi być w jakiejś sensownej proporcji. Minister oczywiście nie może takich rzeczy mówić, ale wyrok rujnujący finansowo, wywłaszczający z mieszkania - to jest przesada i temu jestem przeciwny - powiedział Stefan Niesiołowski w programie "Kawa na ławę" w TVN24.

Jip, :) nawet Niesiołowski zlitował się nad kolegą ulubionym. Nie toleruję nastęcy Zbigniewa Ziobro /chyba dobrze napisałam/.
http://wiadomosci.onet.pl/1880575,11,item.html

jip
14-12-2008, 15:49
- Każdy wyrok musi być w jakiejś sensownej proporcji. Minister oczywiście nie może takich rzeczy mówić, ale wyrok rujnujący finansowo, wywłaszczający z mieszkania - to jest przesada i temu jestem przeciwny - powiedział Stefan Niesiołowski w programie "Kawa na ławę" w TVN24.

Jip, :) nawet Niesiołowski zlitował się nad kolegą ulubionym. Nie toleruję nastęcy Zbigniewa Ziobro /chyba dobrze napisałam/.
http://wiadomosci.onet.pl/1880575,11,item.html
I tu Niesiołowski znowu przegiął, zresztą jak zwykle, umiał Ziobro chlapać co mu Kaczyński każe? umiał. To teraz problem jego. A poza tym , mógł oszczędzać, sam prawnikiem jest i jak to mówił to był i był najwyższym prawnikiem w IVRP, i jeszcze należał do partii gdzie w nazwie było i prawo i sprawiedliwość, to teraz niech to szanuje. Ja nie popieram doktora G! ale jak ja coś chlapnę nie tak, to w najgorszym wypadku oberwę wałkiem, a na muzeum i tak się złożę.

POLA
14-12-2008, 15:56
Drodzy moi,
nie rozpędzajcie się tak z eksponatami dla muzeum IV RP, bo jeszcze nie wiadomo, czy w ogóle ono powstanie, skoro Gosiewski skarbnikiem na rzecz Ziobry się obwołał, a skuteczny przecie wielce, w polu zatrzymał szybki pociąg - to i skazany zapewne mieszkania się nie pozbędzie.

Basiu,
dobrze napisałaś, istotnie Niesiołowski tak rzekł, ale ponieważ on to on, więc niejako z urzędu w jego szczerość nie wierzę.

A swoją drogą warto apelować do mediów TV, aby nie zdzierały skóry ze skazanego i nieco obniżyły stawki za reklamy ze względu na dość częstą - w przeszłości - obecność byłego ministra od sprawiedliwości na ekranach.
Należy mu się status stałego bywalca to i zniżka się chyba jakaś należy:D , czyż nie?

Basia.
14-12-2008, 16:11
pewnie, że mu się należy zniżka 90% :D gdybym tak mogła armatką wodną potraktować nasze elyty ze wszystkich partii. Rozmarzyłam się, ale marzenia trzeba mieć podobno. :D

jip
14-12-2008, 16:13
pewnie, że mu się należy zniżka 90% :D gdybym tak mogła armatką wodną potraktować nasze elyty ze wszystkich partii. Rozmarzyłam się, ale marzenia trzeba mieć podobno. :D
Nie martw się- nie było nas były elyty, nie będzie nas elyty też będą.

jolita
14-12-2008, 16:23
Mniejsza kara należałaby się za "chlapnięcie", ale zgodę na powtarzanie tego przez t.zw."środki" oraz samemu trwanie przy swojej opinii uważam za recydywę, a w tym przypadku kary zawsze są większe.

tadeusz50
14-12-2008, 16:26
A ja tam Zbysia nie żałuję. Ile istnień ludzkich zostało pozbawionych szansy na dalsze życie i przeszczepu jakiegoś organu przez jego niefortunne wypowiedzi tylko dla pokazania jaki on jest skuteczny. On pozbawił tych ludzi życia w białych rękawiczkach

Kazik
14-12-2008, 17:17
A ja tam Zbysia nie żałuję. Ile istnień ludzkich zostało pozbawionych szansy na dalsze życie i przeszczepu jakiegoś organu przez jego niefortunne wypowiedzi tylko dla pokazania jaki on jest skuteczny. On pozbawił tych ludzi życia w białych rękawiczkach
A świadkowie od "wacika" to się nie liczy? Łapówka też foruje bogatego, który mógłby poczekać trochę, gdy inny umrze za dzień czy dwa. CBA jest teraz "nasze"- słowa Tuska. No to VHS taśmy ogląda sąd. A CBA przed zmianą szefa miało na płytach CD. No i sąd nie dopatrzy się pewnie tego co usunięto, sprawa skończona. Komputer laptop byłby łatwiejszy do przyniesienia do sądu, a większy ekran można do niego podłączyć osobno. Te koperty to może były od Piotra Szczepanika. Śpiewał kiedyś "puste koperty".:D

emka46
14-12-2008, 17:23
Nietety,nie żal mi Ziobry.
Niech sobie rozłoży na raty.

araad
14-12-2008, 17:44
Podoba mi się ten wyrok i rozumiem ze w tym wyroku nie chodzi o Ziobro / chociaż ten facet oprócz konferencji prasowych nie zrobił nic/ a o to żeby każdy zdawał sobie sprawę z konsekwencji własnych słów i czynów. Kowalski jak narozrabia to bankowo za to zapłaci i to boleśnie cieszy mnie i mam nadzieję ze od tej pory święte krowy też dwa razy pomyślą zanimcoś głupiego ogłoszą światu.
Ps Ziobro nie jest taki biedny żeby go żałować bardziej żal mi pijanego rowerzysty złapanego na polnej drodze który za to dostaje 2 lata w zawieszeniu.

jip
14-12-2008, 18:20
A świadkowie od "wacika" to się nie liczy? Łapówka też foruje bogatego, który mógłby poczekać trochę, gdy inny umrze za dzień czy dwa. CBA jest teraz "nasze"- słowa Tuska. No to VHS taśmy ogląda sąd. A CBA przed zmianą szefa miało na płytach CD. No i sąd nie dopatrzy się pewnie tego co usunięto, sprawa skończona. Komputer laptop byłby łatwiejszy do przyniesienia do sądu, a większy ekran można do niego podłączyć osobno. Te koperty to może były od Piotra Szczepanika. Śpiewał kiedyś "puste koperty".:D
Kazik jak zwykle bardzo ładnie chciałeś to wszystko porozwijać i uzasadnić ale w tym wypadku mówisz o czymś innym. Ukarać doktora G trzeba za to co zrobił o ile mu się udowodni należy, i wtedy porządnie po dupie. Ziobro dostał wyrok za stwierdzenie , że to G był mordercą i tu chodzi o wyrok dla Ziobry a nikt nie mówi, żeby ułaskawiać doktora G.

tadeusz50
14-12-2008, 18:24
Ziobro zrobił z siebie prokuratora, sędziego i kata. W tym jest cały ambaras a co do doktora G. niech zadecyduje sąd z cała gamą odwołań.

Lila
14-12-2008, 18:25
Był? On ciągle jest! na Twoje nieszczęście i innych też, a ku mojej uciesze:D :D

Pola .Jeśli uważasz ,że Palikot jest nieszczęściem dla kogokolwiek ,poza pierwszą żoną ,to mylisz się .I to bardzo.Ja uważam ,że dzięki Palikotowi ,Żulia ma trochę oddechu tudzież wydechu.
A także dwie reformatorki światłe,panie Hallowa i Kopaczowa.
:D

Lila
14-12-2008, 18:32
Kazik jak zwykle bardzo ładnie chciałeś to wszystko porozwijać i uzasadnić ale w tym wypadku mówisz o czymś innym. Ukarać doktora G trzeba za to co zrobił o ile mu się udowodni należy, i wtedy porządnie po dupie. Ziobro dostał wyrok za stwierdzenie , że to G był mordercą i tu chodzi o wyrok dla Ziobry a nikt nie mówi, żeby ułaskawiać doktora G.

Jasne.Ciekawe zjawisko będzie,jak się potwierdzi podejrzenie co do operacji dziewczyny z zespołem Downa.
No,dla dobra nauki,rzec można ,umarła.

ps.to tylko wredni i zazdrośni lekarze,współpracownicy doktora ,tak twierdzą.
Przeprosiny stanowczo za przedwczesne uważam.I nie ma co się pluć i widzieć wszędzie PiS,bo każdy z nas może być pacjentem tegoż lub takiegoż doktora.
Tylko nie jęczeć w razie czego.Każdemu może skalpel się omsknąć.Czy to morderstwo czy jak ?

jip
14-12-2008, 18:43
Jasne.Ciekawe zjawisko będzie,jak się potwierdzi podejrzenie co do operacji dziewczyny z zespołem Downa.
No,dla dobra nauki,rzec można ,umarła.

ps.to tylko wredni i zazdrośni lekarze,współpracownicy doktora ,tak twierdzą.
Przeprosiny stanowczo za przedwczesne uważam.I nie ma co się pluć i widzieć wszędzie PiS,bo każdy z nas może być pacjentem tegoż lub takiegoż doktora.
Tylko nie jęczeć w razie czego.Każdemu może skalpel się omsknąć.Czy to morderstwo czy jak ?
Tu muszę napisać, że ja o jednym a Ty o drugim. Przecież nie powiedziałem, że doktor G ma chodzić w chwale, przeczytaj raz jeszcze. Mówię jeszcze raz facet, który codziennie robi konferencje prasowe, minister rządu, członek partii i prawej i sprawiedliwej powinien wiedzieć co jęzorem chlapie. A teraz jęczy, że taki biedny i szuka współczucia. Też jestem za ukaraniem doktora G ale za winy, które mu się udowodni jak w cywilizowanym kraju bo chyba za taki się uważamy.

emka46
14-12-2008, 18:53
I,w razie niedopełnienia kary,powinny Ziobrę spotkac takie same konsekwencje jak Kowalskiego.

Lila
14-12-2008, 18:57
Tu muszę napisać, że ja o jednym a Ty o drugim. Przecież nie powiedziałem, że doktor G ma chodzić w chwale, przeczytaj raz jeszcze. Mówię jeszcze raz facet, który codziennie robi konferencje prasowe, minister rządu, członek partii i prawej i sprawiedliwej powinien wiedzieć co jęzorem chlapie. A teraz jęczy, że taki biedny i szuka współczucia. Też jestem za ukaraniem doktora G ale za winy, które mu się udowodni jak w cywilizowanym kraju bo chyba za taki się uważamy.

Nie jip.Nie przeczytam.

Mnie - i nie tylko mnie -chodzi o to ,że w czasie gdy będą leciały te przeprosiny,pan G.może być już klientem ZK.
Widziałeś kiedy podobny precedens ?
Przecież nie chodzi o pieniądze.Te 500 tysiaków to partia wyłoży.

Nie chce mi się pisać.
To ,że doktor ma postawionych 41 zarzutów ,zaowocuje tym ,że będzie skazany.W procesie karnym.Przeprosiny będą chichotem z sytuacji i nas wszystkich -pacjentów.

jip
14-12-2008, 19:00
Nie jip.Nie przeczytam.

Mnie - i nie tylko mnie -chodzi o to ,że w czasie gdy będą leciały te przeprosiny,pan G.może być już klientem ZK.
Widziałeś kiedy podobny precedens ?
Przecież nie chodzi o pieniądze.Te 500 tysiaków to partia wyłoży.

Nie chce mi się pisać.
To ,że doktor ma postawionych 41 zarzutów ,zaowocuje tym ,że będzie skazany.W procesie karnym.Przeprosiny będą chichotem z sytuacji i nas wszystkich -pacjentów.
Masz rację mnie też, mój mózg teraz ma przyjemniejsze zajęcie, po prosty słucham muzyczki, może jak nie zapomnę to potem coś napiszę ale na razie słucham, a myślenie o dr.G mi przeszkadza.

Kazik
14-12-2008, 19:11
I,w razie niedopełnienia kary,powinny Ziobrę spotkac takie same konsekwencje jak Kowalskiego.
Po co szukać przysłowiowego Kowalskiego. Lepper, Hojarska, oraz ten burek co wysypywał zboże na tory- wielu innych też. To się ciągnie latami. Ziobro nie musi się więc spieszyć. Jeszcze ma odwołanie. A doktor to obejrzy w celi? Poczekamy-zobaczymy.

Basia.
14-12-2008, 19:15
Pułkownik Jan Lesiak Ministrem Obrony Narodowej, Beata Sawicka lub doktor Mirosław G. ministrem zdrowia a Adam Michnik rzecznikiem rządu. Takie rewolucyjne zmiany proponuje na swoim blogu w Onet.pl poseł PiS Zbigniew Girzyński.


Czytaliśmy blog Palikota, przeczytajmy ten.
http://wiadomosci.onet.pl/1880596,11,item.html

Basia.
14-12-2008, 19:18
Republikański senator Arlen Specter szydził z Polaków. Przemawiając na przyjęciu Pennsylvania Society najpierw zapytał, czy na sali są Polacy, a potem zaczął opowiadać ośmieszające nas "dowcipy".



Miło się czyta takie artykuły.:confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1880635,12,item.html

Lila
14-12-2008, 23:45
A to menda.

maja59
15-12-2008, 11:06
Jasne.Ciekawe zjawisko będzie,jak się potwierdzi podejrzenie co do operacji dziewczyny z zespołem Downa.
No,dla dobra nauki,rzec można ,umarła.

ps.to tylko wredni i zazdrośni lekarze,współpracownicy doktora ,tak twierdzą.
Przeprosiny stanowczo za przedwczesne uważam.I nie ma co się pluć i widzieć wszędzie PiS,bo każdy z nas może być pacjentem tegoż lub takiegoż doktora.
Tylko nie jęczeć w razie czego.Każdemu może skalpel się omsknąć.Czy to morderstwo czy jak ?
Możemy sobie dywagować na temat śmierci dziewczyny z Downem czy innych domniemanych win dr G, bo żadne z nas nie jest prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości w jednym. Stwierdzenie, że najgorszy bandzior spowodował czyjąś śmierć jest niedopuszczalne w świetle obowiązującego prawa. Pan Ziobro (wybacz Boże UJ za wydanie takiego absolwenta) powinien to wiedzieć, jego słowa w telewizji w czasie najlepszej oglądalności były wyrokiem na G wydanym i wykonanym z naruszeniem prawa i za to Pan Ziobro został słusznie skazany. Jeżeli dr G udowodnią winy to też zostanie skazany, ale po przeprowadzeniu całego postępowania dowodowego. Mam nadzieję, że "możni tego świata" zrozumieją ostrzeżenie i zobaczą skutki medialnego chlapania jęzorem w celu organizacji igrzysk dla czerni, czerń się nacieszyła, notowania PiS wzrosły, a teraz przyszło zapłacić rachunek i koniec Panie Ziobro.

Lila
15-12-2008, 11:14
Możemy sobie dywagować na temat śmierci dziewczyny z Downem czy innych domniemanych win dr G, bo żadne z nas nie jest prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości w jednym. Stwierdzenie, że najgorszy bandzior spowodował czyjąś śmierć jest niedopuszczalne w świetle obowiązującego prawa. Pan Ziobro (wybacz Boże UJ za wydanie takiego absolwenta) powinien to wiedzieć, jego słowa w telewizji w czasie najlepszej oglądalności były wyrokiem na G wydanym i wykonanym z naruszeniem prawa i za to Pan Ziobro został słusznie skazany. Jeżeli dr G udowodnią winy to też zostanie skazany, ale po przeprowadzeniu całego postępowania dowodowego. Mam nadzieję, że "możni tego świata" zrozumieją ostrzeżenie i zobaczą skutki medialnego chlapania jęzorem w celu organizacji igrzysk dla czerni, czerń się nacieszyła, notowania PiS wzrosły, a teraz przyszło zapłacić rachunek i koniec Panie Ziobro.


Po raz któryś z rzędu stwierdzam,że UJ, który wydał ministra sprawiedliwości ( a także moją córuś między innymi :D ) nie ma się czego wstydzić.
On ,czyli UJ ,doskonale uczy prawa.Nie na próżno wsród wykładowców są same tuzy prawnicze .
Radość z porażki Ziobry jest przedwczesna.Będzie Kasacja.

ps.Za zapłaceniem rachunku przez pomawiających jestem jak najbardziej.
Pomijając jedną wariatkę ,która słała mi listy ,oskarżając mnie o włamanie się do jej komputera,który trzymała pod poduszką w Ameryce,to jest Urban,który nie zapłacił ani złotówki.Chociażby za papieża.

maja59
15-12-2008, 11:45
Po raz któryś z rzędu stwierdzam,że UJ, który wydał ministra sprawiedliwości ( a także moją córuś między innymi :D ) nie ma się czego wstydzić.
On ,czyli UJ ,doskonale uczy prawa.Nie na próżno wsród wykładowców są same tuzy prawnicze .
Radość z porażki Ziobry jest przedwczesna.Będzie Kasacja.

ps.Za zapłaceniem rachunku przez pomawiających jestem jak najbardziej.
Pomijając jedną wariatkę ,która słała mi listy ,oskarżając mnie o włamanie się do jej komputera,który trzymała pod poduszką w Ameryce,to jest Urban,który nie zapłacił ani złotówki.Chociażby za papieża.
Z pewnością będzie kasacja, ale to nie znaczy, że się Ziobrze upiecze, byłby to zły znak, są równi i równiejsi, którym wolno więcej. Ziobro ma w Krakowie swoją dość paskudną opinię, której nie będę powielać. Przy znanym konserwatyźmie naszego miasta ta opinia jest wyważona, a i tak paskudna.
Rachunki zawsze należy płacić, młody i głupi to nie jest okoliczność łagodząca, okolicznością poważnie obciążającą jest prokurator generalny i minister sprawiedliwość, to bardzo poważna okoliczność obciążająca gówniarską wpadkę Pana Ziobry, dobrze teraz ogryza pazurki.
A na marginesie UJ wydało również Kopernika i paru innych, w sprawie Pana Ziobry zostańmy przy Koperniku.

babciela
15-12-2008, 11:51
Zaraz, zaraz a jeżeli dr uzalezniał termin operacji od wysokości bakczyszu, to istotnie ktos nie majacy pieniędzy , a bardziej potrzebujacy pomocy- TEORETYCZNIE-mogł umrzc.Wyrok powinien byc wydany po udowodnieniu - ze dr G stosowal, lub nie takie praktyki...co wcale nie jest takie wątpliwe...

Lila
15-12-2008, 11:56
Ela ,tak też myślę.O to mi tylko chodzi.
Co do ogryzania pazurków....:D ...mam wątpliwości.W Polsze naszej miłej,kto raz został politykiem ,niczego ogryzać sobie nie musi.

maja59
15-12-2008, 12:10
Zaraz, zaraz a jeżeli dr uzalezniał termin operacji od wysokości bakczyszu, to istotnie ktos nie majacy pieniędzy , a bardziej potrzebujacy pomocy- TEORETYCZNIE-mogł umrzc.Wyrok powinien byc wydany po udowodnieniu - ze dr G stosowal, lub nie takie praktyki...co wcale nie jest takie wątpliwe...
Drogi Panie, na prawdę nie bronię dr G. Wierzę, że sąd prawidłowo go skaże po przedstawieniu niebudzącego wątpliwości postępowania dowodowego. Nie mam nic wspólnego z dr G, zyczę mu ciężkiego więzienia jeżeli chociażby część z 41 postawionych mu zarzutów to prawda. Jednak mój stosunek do dr G nie ma nic wspólnego ze sprawą Pana Ziobry, który na szczęście jeszcze nie jest Polskim Sądem jako całość. Nie wolno było dyplomowanemu prawnikowi, pełniącemu najwyższy prawniczy urząd w Polsce powiedzieć, że nikt przez dr G nie bedzie już pozbawiony życia. Może miał takie poszlaki, ale nie miał prawa stwierdzać zbrodni przed procesem.

maja59
15-12-2008, 12:13
I jeszcze jedno, żeby nigdy nas, ani naszych bliskich nie spotkało to co spotkało dr G, życzę serdecznie:) I pytanie, a co jak nie potwierdzą się pozostałe zarzuty?? I dlatego najpierw jest proces, a potem jest wyrok.

Lila
15-12-2008, 12:15
Drogi Panie, na prawdę nie bronię dr G. Wierzę, że sąd prawidłowo go skaże po przedstawieniu niebudzącego wątpliwości postępowania dowodowego. Nie mam nic wspólnego z dr G, zyczę mu ciężkiego więzienia jeżeli chociażby część z 41 postawionych mu zarzutów to prawda. Jednak mój stosunek do dr G nie ma nic wspólnego ze sprawą Pana Ziobry, który na szczęście jeszcze nie jest Polskim Sądem jako całość. Nie wolno było dyplomowanemu prawnikowi, pełniącemu najwyższy prawniczy urząd w Polsce powiedzieć, że nikt przez dr G nie bedzie już pozbawiony życia. Może miał takie poszlaki, ale nie miał prawa stwierdzać zbrodni przed procesem.

Hmmm..jaki drogi panie?:D
Ela jest kobietą i to bardzo kobiecą.Na dodatek -lekarzem.

Kazik
15-12-2008, 12:19
Ciekawe by było wycenienie Palikota za obrazę Prezydenta. Teraz widocznie można nie tylko J.P. nazwać chamem, ale Premiera Tuska też [cyrki z samolotem i tolerowanie Palikota]. Trzeba pamiętać że jest również szefem PO. Musi wiedzieć co się w PO dzieje. Dzieci jego wiedzą o Palikocie to on też. powstał precedens, stosujmy go teraz na co dzień. Niestety jak na ulicy kokoś bym nazwał chamem, to nasze prawo nie przewiduje precedensów. To nie USA. A jak językoznawca w sprawie J.P. się wypowiedział, że to słowo "nie obraźliwe"-dobrze by było znać nazwisko i w razie czego zażyczyć sobie tego biegłego. Nie jeżdżę po alkoholu-ale może wielu ludziom by się przydał specjalista od "pomroczności jasnej". Chyba nie zmienił już zdanie?

Lila
15-12-2008, 12:20
Ażeby wszystko jeszcze śmieszniejsze było,to przeciwko W.Olewnikowi ,który od lat siedmiu nie może doczekać się sprawiedliwości ,został sformułowany akt oskarżenia.
Ponoć naruszył .....prokuratora.Raczej jego nietykalność cielesną.

No i będzie miał proces .Niech się nie grzebie w tej sprawie.Czy to ważne ,kto zlecił zabójstwo jego syna ?

maja59
15-12-2008, 12:27
Lilu, drogie Panie:) było dlatego, że zwracałam się do dwóch dziewczyn, a nie do jednej po imieniu. Nie chciałam urazić słowem Wy.
Wiem, że Babciela jest lekarzem i z przyjemnością czytam jej wpisy dla Niunio-Joli, jesteś przemiłą i dobrą dziewczyną Elu. W dalszym ciągu zostaję przy moim zdaniu na temat postępku Ziobry i oby nigdy Eli jako lekarza nie spotkało coś takiego.
Niech merytorycznie o lekarzu opiniuje lekarz, a o prawniku prawnik. Chyba, że postąpimy zgodnie z zasadą, że każdy Polak jest najlepszym lekarzem i prawnikiem. Reszta może się życzliwie lub niezyczliwie przyglądać, ale na prawdę nie powinna mieć nic do powiedzenia.

maja59
15-12-2008, 12:29
Ażeby wszystko jeszcze śmieszniejsze było,to przeciwko W.Olewnikowi ,który od lat siedmiu nie może doczekać się sprawiedliwości ,został sformułowany akt oskarżenia.
Ponoć naruszył .....prokuratora.Raczej jego nietykalność cielesną.

No i będzie miał proces .Niech się nie grzebie w tej sprawie.Czy to ważne ,kto zlecił zabójstwo jego syna ?
Może zorganizujemy jakieś społeczne wsparcie dla błyskawicznie oskarżonego ojca Olewnika. To dopiero skandal. Całe lata trwa nieudolne postepowanie, a naruszenie prokuratora jest ciężką zbrodnią. Teraz widać co może prokurator.

senior A.P.
15-12-2008, 12:37
Niestety - sa "swiete ciala",ktorych naruszac nie mozna ,zazwyczaj wywodza sie z obcych rodzin.

senior A.P.
15-12-2008, 12:50
Pozegnanie Busha w Iraku niezbyt fortunne.Tylko dzieki refleksowi Prezydenta USA i unikowi, buty dziennikarskie nie wyladowaly na jego twarzy.
Moze i u nas znajdzie sie odwazny dziennikarz,ktory nie tylko butem rzuci ale i prawde napisze ?

Lila
15-12-2008, 13:17
Może zorganizujemy jakieś społeczne wsparcie dla błyskawicznie oskarżonego ojca Olewnika. To dopiero skandal. Całe lata trwa nieudolne postepowanie, a naruszenie prokuratora jest ciężką zbrodnią. Teraz widać co może prokurator.

Z chęcią bym się dołączyła .SKANDAL !!!!!!!!!

maja59
15-12-2008, 13:24
Z chęcią bym się dołączyła .SKANDAL !!!!!!!!!
Może by zorganizować jakąś listę podpisów pod protestem, trzy scyzoryki otworzyły mi się w torebce. Zobaczycie, że skarzą tego nieszczęsnego Ojca, a bydłak w todze z czerwoną wypustką nie potrafił przez lata pomóc mordowanemu chłopakowi. Wszelki granice absurdu zostały przekroczone.

senior A.P.
15-12-2008, 14:20
Wojna Indie Pakistan przygotowana - ciekawe kto pierwszy uderzy ?

maja59
15-12-2008, 14:49
Wiadomość z dzisiaj:

Na początku grudnia na PO zagłosowałoby 60 proc. respondentów zamierzających wziąć udział w wyborach i zdecydowanych jak głosować. PiS mogłoby liczyć na 19 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

Do wyborów jeszcze daleko, ale obraz ciekawy.

Lila
15-12-2008, 15:27
To jak zwykle w mniejszości jestem.:D
Jak pokazuje nam historia ,mniejszość znaczy większośc.Tacy bolszewicy na ten przykład.
Było ich zdecydowanie mniej ,choć uznali iż są w większości.I wierzyli w to święcie ,zresztą nadal wierzą jak się okazuje.Wszak Stalin zajął pierwsze miejsce w rankingu bohaterów narodowych.

Tym samym ,naród ten zasługuje ,aby trzymać go krótko za mordę ,co niebawem nastąpi.

senior A.P.
15-12-2008, 15:31
Kazdy narod zasluguje na dobre kierowanie.
Obecny Prezydent RP juz to zrozumial.

Lila
15-12-2008, 15:33
Kazdy narod zasluguje na dobre kierowanie.
Obecny Prezydent RP juz to zrozumial.

Że co ? O czym Ty piszesz ,człeku ?
Naród rosyjski zasługuje na cara .Nie zgadzasz się z tym ?

senior A.P.
15-12-2008, 15:35
A tak sobie wlasnie mysle,ze w Rosji car a w Polsce krol dobrze by kierowali narodem.
Slowianskie dusze tego pragna.

Kazik
15-12-2008, 16:07
A kto zamawiał i płacił za sondaże? Jak zamawiam to chce mieć dobry wynik. Ale hasło "kaczory" chwyciło wśród młodzieży. Jak do tego dodać znerwicowanych z WSI [mogą dużo], a weryfikacja wielu nie przeszła, handel bronią się urywał [ale kasę mieli dla siebie], lekarze mieli prawie hamletowski problem w nowej wersji "brać czy nie brać". Mafia prawników poczuła groźbę konkurencji-jak to może być aby prymus został adwokatem jak tatuś nie jest adwokatem czy sędzią? Agora nie może poszerzyć terytorium na inne media. No to połączyli siły. Wredne PiS nie dawało żyć. A tak dobrze było, tu byznesik, tam łapówka, cos się dokradło--i jakoś się żyło, mordo ty moja.

Wyjaśniam [tylko niektórym ],że to nie piszę [mordo ty moja] do forumowiczuw, a większość postu -to kpina.

Kazik
15-12-2008, 16:13
A tak sobie wlasnie mysle,ze w Rosji car a w Polsce krol dobrze by kierowali narodem.
Slowianskie dusze tego pragna.
Na króla przymierzał się K. Mikke, ale co jakby go obaliły "rządy pułkowników" nie koniecznie greckich i nawet nie "czarnych". Może miałbyś szansę-skoro podajesz się za oficera?

jip
15-12-2008, 16:40
Drogi Panie, na prawdę nie bronię dr G. Wierzę, że sąd prawidłowo go skaże po przedstawieniu niebudzącego wątpliwości postępowania dowodowego. Nie mam nic wspólnego z dr G, zyczę mu ciężkiego więzienia jeżeli chociażby część z 41 postawionych mu zarzutów to prawda. Jednak mój stosunek do dr G nie ma nic wspólnego ze sprawą Pana Ziobry, który na szczęście jeszcze nie jest Polskim Sądem jako całość. Nie wolno było dyplomowanemu prawnikowi, pełniącemu najwyższy prawniczy urząd w Polsce powiedzieć, że nikt przez dr G nie bedzie już pozbawiony życia. Może miał takie poszlaki, ale nie miał prawa stwierdzać zbrodni przed procesem.
Maju musisz pisać powoli, będzie bardziej zrozumiałe o co idzie, jak popiszesz powolutku, to może ktoś zrozumie, że nie bronisz dr g. ale chcesz tylko, żeby wysocy rangą urzędnicy nie chlapali co im ślina na język przyniesie i co im prezes każą, tak samo myślę ja, starałem się pisać powoli.

jolita
15-12-2008, 17:07
kiedyś - za panowania ascetycznej w wielu przypadkach "komuny" na temat spraw: pacjent - lekarz spotkałam się z dwoma opiniami...
Pierwszą - gdy zabrakło w handlu kopert, że pozbawi się lekarzy niespodzianek w stylu:"co w środku"?,
a druga - już na poważniej: odmowa pacjentowi przyjęcia podarunku sprawia przekonanie, że "już nie ma nadziei"...
c"est la vie i jeden "uzdrowiciel systemu" tego nie zmieni mimo tupetu z jakim wszedł w nasze przyzwyczajenia...

maja59
16-12-2008, 11:01
Jolitko, ta druga opcja sprawdziła się na bliskim członku naszej rodziny, najmłodszy z rodzinnych teściów, bo 55-letni, poważnie zachorował na serce i ogólne zakażenie, był w szpitalu, teściowa pognała z grubszą kopertą, prezent nie został przyjęty, teść zmarł w ciągu paru dni.

senior A.P.
16-12-2008, 11:27
Brawo !
Prezydent Polski Lech Kaczynski wetuje i mysli !

POLA
16-12-2008, 11:38
ale z przeglądu prasy.

Wczoraj przczytałam "dysertację" na temat pijaństwa i polityki. Zaczęło się ciekawie:
Platon radził, aby nie pić do osiemnastego roku życia, nie upijać się do czterdziestego, a po przekroczeniu tej granicy folgować sobie dla poprawienia humoru duszy. Rozmawiając kilka dni temu z prof. Wiktorem Osiatyńskim, na sesji poświeconej uzależnieniom, usłyszałem od niego; kto nie pijał w wieku lat kilkunastu ten się od alkoholu nie uzależni, kto nie upijał się w wieku dorosłym ten pijąc na starość umrze ze zdrową wątrobą. Nic tylko się zestarzeć w obliczu tej trwającej dwa i pół tysiąca lat jednomyślności!
Ciąg dalszy tutaj: http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,6064094,O_pijanstwie_i_polityce.html ,
ale uprzedzam - autorem jest Palikot!:D, wrażliwym na niego, nie radzę czytać.

senior A.P.
16-12-2008, 11:51
Ale polski konsul w Kanadzie sie spil i uciekal samochodem .Trafil na strazakow i policje kanadyjska dla ktorych osobnik z broda nie robi wrazenia, za kufer i z samochodu.
Konsul wyznal,ze pil z zalu za "bledne osadzenie polaka".

POLA
16-12-2008, 12:13
komornicy skarbowi zgubili 14 pierścionków z diamentami i 100 tys. zł w gotówce. Biżuterię i pieniądze wcześniej zarekwirowali dłużnikom. Kto odpowiada za stratę tej fortuny? Na razie żaden urzędnik nie ma nawet zarzutów prokuratorskich
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article282955/Skarbowka_zgubila_wielki_skarb.html
No pięknie, winnych jeszcze nie ma? Dziwne.

senior A.P.
16-12-2008, 12:44
Komornicy skarbowi,celnicy a nawet policjanci - tez ludzie.

Basia.
16-12-2008, 16:18
George W. Bush przyznał, że w Iraku rządzonym przez Saddama Husajna nie było Al-Kaidy. – I co z tego? –zapytał retorycznie prezydent USA, odpowiadając na pytania dziennikarzy, którzy pytali go o przyczyny interwencji w Iraku w 2003 roku. O sprawie informuje serwis huffingtonpost.com.

I co należy zrobić takiemu "geniuszowi"?!!!!!!!!:mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1881691,12,item.html

Malgorzata 50
16-12-2008, 16:37
jak to co -pozwolić oddalic się na ranczo w teksasie i przeżyć resztę życia w przekonaniu że wielkim prezydentem był amen.

POLA
16-12-2008, 16:54
A kto po nim posprząta?
A rachunki za głupie decyzje kto zapłaci?
Reszta świata, która dała się wmanewrować:mad:

Malgorzata 50
16-12-2008, 17:06
A kto po nim posprząta?
A rachunki za głupie decyzje kto zapłaci?
Reszta świata, która dała się wmanewrować:mad:
Jak głupia i uważa ,że musi Ameryce rządzonej przez błazna w d...włazić -to niech sprząta.:rolleyes:

Basia.
16-12-2008, 18:11
Grupy sędziów z różnych państw Unii zajmą się sprawą dyskryminowania rodziców przez niemieckie urzędy do spraw młodzieży, zwane Jugendamtami.

Niestety, nie wygląda to ciekawie. :mad: Oglądałam program i sluchałam relacji rodziców Polaków.
http://wiadomosci.onet.pl/1881879,12,item.html

jip
16-12-2008, 18:40
"Zrobiłem wiele dla Polski, ale nie rozumiem Lecha Kaczyńskiego" powiedział Prezydent Francji Nicolas Sarkozy w wystąpieniu podsumowującym francuskie przewodnictwo w UE. No ja tez dosyć często nie rozumiem, chyba mówi za szybko, albo na podwórkach się chowałem.

Malgorzata 50
16-12-2008, 18:44
Grupy sędziów z różnych państw Unii zajmą się sprawą dyskryminowania rodziców przez niemieckie urzędy do spraw młodzieży, zwane Jugendamtami.

Niestety, nie wygląda to ciekawie. :mad: Oglądałam program i sluchałam relacji rodziców Polaków.
http://wiadomosci.onet.pl/1881879,12,item.html
Noz się w kieszeni otwiera -też ogladałam ,czytałam i nie rozumiem jak to jest możliwe ....... germanizacja

tadeusz50
16-12-2008, 18:48
Oglądałem wczoraj reportaż w TVN i matce która porwała syna i musi ukrywać się, bo została pozbawiona praw w Niemczech. Nie tylko nóż ale nawet brzytwa się sama otwiera.

Mar-Basia
16-12-2008, 18:51
Jak głupia i uważa ,że musi Ameryce rządzonej przez błazna w d...włazić -to niech sprząta.:rolleyes:
A kto jak wierny pies wyslal 2000 zolnierzy do Iraku. A kto poklocil sie z Europa jak ich wskazano palcem, ze sie "dali" wciagnac w brudna wojne w Iraku? A te "przystanki" w drodze do Quantanamo? Znasz takiego?:mad:

Malgorzata 50
16-12-2008, 19:02
A kto jak wierny pies wyslal 2000 zolnierzy do Iraku. A kto poklocil sie z Europa jak ich wskazano palcem, ze sie "dali" wciagnac w brudna wojne w Iraku? A te "przystanki" w drodze do Quantanamo? Znasz takiego?:mad:
Jasne i do dziś się wstydzę .

Pani Slowikowa
16-12-2008, 19:09
Oglądałem wczoraj reportaż w TVN i matce która porwała syna i musi ukrywać się, bo została pozbawiona praw w Niemczech. Nie tylko nóż ale nawet brzytwa się sama otwiera.


A jakie to dziecko mialo obywatelstwo?? Polskie czy niemieckie??

babciela
16-12-2008, 20:09
Ono ma niestety- obywatelstwo- niemieckie.

Malgorzata 50
16-12-2008, 20:43
Ono ma niestety- obywatelstwo- niemieckie.
Niestety ma, ale matkę też ma ..a ja myślałam zawsze ,że Niemcy to nie jest kraj muzułmański gdzie się odbywają akcje pt "Tylko z córką"

Kazik
16-12-2008, 20:58
Jasne i do dziś się wstydzę . Mam nadzieję że wiesz za kogo się wstydzisz. Bo tu jest ktoś na forum co czyta posty powoli a gazet wcale. Nazwij tych wysyłających żołnierzy na pierwszą walkę po imieniu.

Ja to wiem.

babciela
16-12-2008, 20:59
ja tez jestem zbulwersowana ta historia. Ja korsponduje z dosc dużą grupa Niemcow- po moim zapytaniu o te sprawe- cisza w eterze...Troche nam sie pomyliły posty- ja pisze o dziecku

jip
16-12-2008, 21:11
Mam nadzieję że wiesz za kogo się wstydzisz. Bo tu jest ktoś na forum co czyta posty powoli a gazet wcale. Nazwij tych wysyłających żołnierzy na pierwszą walkę po imieniu.

Ja to wiem.
Przesyłam Ci do wykorzystania dwa najczęściej popełniane błędy na randkach, pamiętaj jak umówisz się na randkę nie popełniaj ich: " Kłótliwość. Dyskusje o polityce i religii na randce mogą być ryzykowne, bezpardonowe głoszenie swych racji może zrazić interlokutora. Nie znaczy to oczywiście, że nie wolno się przyznawać do swych sympatii politycznych czy przynależności religijnej, ale z pewnością nie można narzucać ich nowopoznanej osobie.
Bycie totalnym pesymistą. Niektórzy ludzie wciąż narzekają- na rodzinę, władze, pogodę, wszelkie rzeczywiste i możliwe zło świata. Takie osoby są nie lubiane, unika się spotkań z nimi, nikt nie ma ochoty bezustannie wysłuchiwać negatywnych opinii na dowolny temat i kasandrycznych przepowiedni."
Myślę, że zrozumiesz bo starałem się wolno pisać.

Basia.
16-12-2008, 23:09
Robert Dziekański, Polak, który w ubiegłym roku zginął na kanadyjskim lotnisku, był rażony paralizatorem pięciokrotnie, a nie dwukrotnie jak wcześniej podawała policja - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.

Ciekawa jestem czy coś z tego wyniknie, to było potworne. Kilku "odważnych" policjantów nie moglo dać sobie rady z człowiekiem. :mad: Mam zapisany ten film i jestem chora kiedy go oglądam.
http://wiadomosci.onet.pl/1881993,11,item.html

Basia.
17-12-2008, 00:34
Anonimowy obywatel Arabii Saudyjskiej chce zapłacić 10 mln dolarów za buty, którymi iracki dziennikarz Muntadar al-Zaidi rzucił w George'a Busha.


Od jutra zaczynam ćwiczyć rzut butem :D fajny sposób na dorobienie do emerytury.
http://wiadomosci.onet.pl/1882208,12,item.html

Malgorzata 50
17-12-2008, 02:06
Anonimowy obywatel Arabii Saudyjskiej chce zapłacić 10 mln dolarów za buty, którymi iracki dziennikarz Muntadar al-Zaidi rzucił w George'a Busha.


Od jutra zaczynam ćwiczyć rzut butem :D fajny sposób na dorobienie do emerytury.
http://wiadomosci.onet.pl/1882208,12,item.html
ha Baśka znalazłaś rozwiązanie palącego problemu !!!! Ty sobie będziesz rzucać w moich a ja w twoich i kurna pojedziemy na Kanary na Sylwestra:D

Basia.
17-12-2008, 02:20
ha Baśka znalazłaś rozwiązanie palącego problemu !!!! Ty sobie będziesz rzucać w moich a ja w twoich i kurna pojedziemy na Kanary na Sylwestra:D
musimy sobie wybrać innych :D za naszych / Twoich i moich/ dostaniemy za mało kasy .......... chociaz na początek może być.

Malgorzata 50
17-12-2008, 02:22
musimy sobie wybrać innych :D za naszych / Twoich i moich/ dostaniemy za mało kasy .......... chociaz na początek może być.
Jest jednakowoż problem- nie nosimy obuwia size 10 -:D

Basia.
17-12-2008, 02:25
Jest jednakowoż problem- nie nosimy obuwia size 10 -:D
zainwestujemy, :D nie inwestujesz nie masz zarobku.

tadeusz50
17-12-2008, 02:29
A mogę się przyłączyć? Co prawda też nie mam 10 nr. To juz chyba kajaki?

Basia.
17-12-2008, 02:31
A mogę się przyłączyć? Co prawda też nie mam 10 nr. To juz chyba kajaki?
no pewnie, że możesz. :D Zaraz polecę na Allegro i nas wyposażę, proponuję trapery.

tadeusz50
17-12-2008, 02:34
Basiu tylko pozostaje najważniejszy problem-cel- w kogo walić tym buciorem.

Basia.
17-12-2008, 02:36
Basiu tylko pozostaje najważniejszy problem-cel- w kogo walić tym buciorem.
w każdego, za którego będą chcieli dać kasę. :D

tadeusz50
17-12-2008, 02:40
To wpierw trzeba przeprowadzić referendum

Basia.
17-12-2008, 02:42
To wpierw trzeba przeprowadzić referendum
Na to wygląda.:D

tadeusz50
17-12-2008, 02:46
Za naszych tyle nie dadzą. Trza szukać gdzieś indziej.

tadeusz50
17-12-2008, 07:09
O 6-tej rozpoczęły się uroczystości 38 rocznicy wydarzeń grudnia 1970. Gdzie milicja i wojsko stanęły przeciwko robotnikom wybrzeża.

aannaa235
17-12-2008, 07:24
A wczoraj odbyły się uroczystości rocznicy na Kopalni Wujek

tadeusz50
17-12-2008, 07:57
Aniu też pisałem o tym wydarzeniu ale w innym wątku bo o Jaruzelskim, który jest odpowiedzialny za te wydarzenia.

aannaa235
17-12-2008, 08:19
Tyle jest wątków, że nie wiadomo gdzie i o czym pisać. Trudno żebyś Ty o tym wydarzeniu nie pamiętał jako były górnik i mieszkaniec Śląskiej ziemi, a może bardziej Zagłębiowskiej??
wszystko jedno,,,,,,

senior A.P.
17-12-2008, 12:28
No i uwierzeli mlodzi,ze wszystkiemu jest winna komuna i Jaruzelski.
Przeciez na kogos trzeba zwalic wine i krzyczec "lapac zlodzieja".
Gdzie sa prawdziwi zlodzieje Polski ?

Basia.
17-12-2008, 13:11
WICEPREZES TVP KRYTYKUJE MAŁŻEŃSTWO DZIENNIKARZY.

Tomasz Lis chciałby kandydować w wyborach prezydenckich. Nie widzę żadnego powodu, aby z pieniędzy TVP robić mu kampanię wyborczą. Poza tym płacimy mu o wiele za dużo - mówi wiceprezes TVP Sławomir Siwek w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Jego zdaniem żona Lisa - Hanna Lis jest niesamodzielnym wydawcą "Wiadomości". - Wszystko konsultuje z mężem - stwierdza Siwek.


Niech się żrą między sobą, Lisa nie lubię i nie wyobrażam go sobie w roli prezydenta. :confused: Trzeba jednak oddać sprawiedliwość, razem z żoną byliby piękną parą prezydencką.
http://www.tvn24.pl/-1,1577806,0,1,lis-zarabia-za-duzo--a-jego-zona-nie-jest-samodzielna,wiadomosc.html

jip
17-12-2008, 13:19
Też za nim nie przepadam, ale oddać mu trzeba, że przed ekrany ludzi ściąga, a niektórych nawet sympatycznych, choć rzadko.

Lila
17-12-2008, 13:22
Hanuś first lady ?

To ja emigruję .Córka małżeństwa Kedaj .To dopiero byłby chichot historii.
Tym bardziej ,że równie zdradliwa.

jip
17-12-2008, 13:28
Hanuś first lady ?

To ja emigruję .Córka małżeństwa Kedaj .To dopiero byłby chichot historii.
Tym bardziej ,że równie zdradliwa.
Startuj, zagłosuję na Ciebie, chociaż mam inne przekonania, ale na złość sobie zagłosuję!!!

senior A.P.
17-12-2008, 14:15
Dzienikarz na prezydenta ?
A dlaczego nie,przeciez jezeli elektryk mogl rzadzic Polska to tym bardziej dziennikarz wierny sluga diabla tez moze.
Ja tam wole rolnika Leppera,wtedy wszystkie diably wezmie cholera !

Lila
17-12-2008, 14:27
Dzienikarz na prezydenta ?
A dlaczego nie,przeciez jezeli elektryk mogl rzadzic Polska to tym bardziej dziennikarz wierny sluga diabla tez moze.
Ja tam wole rolnika Leppera,wtedy wszystkie diably wezmie cholera !


A ja zamiast Leppera ,
już wolę jego dublera.
Z Łyżwą takiego farmera,
co zgrywał bohatera.
A teraz ? Tylko galera
jemu została.Bo ogiera
udając ,po pakamerach
robił za sutenera.

senior A.P.
17-12-2008, 14:32
Ale ci sie rymuje a Polska rzadza zboje !
Andrzej Lepper na Prezydenta Polski !

Lila
17-12-2008, 15:27
Ale ci sie rymuje a Polska rzadza zboje

Mnie się zbóje nie rymuje.
Prędzej ch...e lub szczeżuje.

senior A.P.
17-12-2008, 15:29
Tyz dobre ale brzydkie.
A co powiesz o Lepperze - bedzie jezdzil na rowerze,bo jakos z biogazami nie wyszlo,co najwyzej biogazy "uszly" ?

maja59
17-12-2008, 16:35
Kaligula w pałacu prezydenckim, zabawny rysunek Krynickiego, wydaje mi się, że osoba i poza adektwatna do dzisiejszej sytuacji w Polsce.
http://wiadomosci.wp.pl/gid,88875,title,Czy-Kaligula-zmusi-Tuska-do-politycznego-samobojstwa,galeria.html?ticaid=17288

Lila
17-12-2008, 16:41
Kaligula w pałacu prezydenckim, zabawny rysunek Krynickiego, wydaje mi się, że osoba i poza adektwatna do dzisiejszej sytuacji w Polsce.
http://wiadomosci.wp.pl/gid,88875,title,Czy-Kaligula-zmusi-Tuska-do-politycznego-samobojstwa,galeria.html?ticaid=17288

Nieadekwatna .Porównanie wyjątkowo nieszczęśliwe.
Kaligula (bucik -od sandałów legionisty ,które nosił jako dziecko ) jeździł na koniu,nie na kocie.
Prędzej Neron.Też fałszywie śpiewał.

Tak to jest ,jak za czarne PR biorą się partacze.

POLA
17-12-2008, 16:50
Poza tym płacimy mu o wiele za dużo - mówi wiceprezes TVP Sławomir Siwek w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Jego zdaniem żona Lisa - Hanna Lis jest niesamodzielnym wydawcą "Wiadomości". - Wszystko konsultuje z mężem - stwierdza Siwek.

Płacą za dużo? A to gdzie mieli oczęta, kiedy podpisywali kontrakt? Abonentów przy tym nie było:mad:

W TVP dobrym dziennikarzem jest ten z metką BMW, na indywidualności miejsca nie ma.

Co do Lisiego nabytku: nie przepadam ani za piękną Hanną, ani za jej mężem i nie z powodu urody, choć zewnętrzny wizerunek na wizji nie jest bez znaczenia.

Jak się ma do czynienia z urodą bliźniaków, to reszta może być tylko absolutnie piękna:D

A ile nas będzie kosztowało zerwanie kontraktu z piękną Hanną, którą odsunięto na boczny tor? Za niesamodzielność czy za nieprawomyślność?:D

jip
17-12-2008, 17:09
A ja zamiast Leppera ,
już wolę jego dublera.
Z Łyżwą takiego farmera,
co zgrywał bohatera.
A teraz ? Tylko galera
jemu została.Bo ogiera
udając ,po pakamerach
robił za sutenera.
Czemu się nie chwaliłaś, że tak ładnie rymujesz? Podoba mi się

senior A.P.
17-12-2008, 20:27
Fox jest dobry w kazdym dzialaniu a w dziennikarstwie szczegolnie .

Basia.
17-12-2008, 20:40
Niemiecki silnie prawicowy tygodnik "Junge Freiheit" opublikował w aktualnym numerze artykuł historyka Alfreda Schickla, który twierdzi, że dysponuje dokumentami sugerującymi współodpowiedzialność brytyjskiego premiera Winstona Churchilla za śmierć gen. Władysława Sikorskiego.



Bardzo ciekawe, zobaczymy jaki będzie odzew. :confused: Polityka jest brudna.
http://wiadomosci.onet.pl/1882788,12,item.html

senior A.P.
17-12-2008, 21:04
Nie tylko brudna ale perfidna - z polityka zawsze sa zwiazani ludzie ,ktorzy pojda na wszelkie uklady i majacy wielkie wyobrazenie o sobie.

POLA
18-12-2008, 15:33
"DZIENNIK dowiedział się, że część posłów SLD grozi buntem, jeśli klub narzuci im głosowanie za prezydenckim wetem do emerytur pomostowych."

A w sejmie zamiast krótkich merytorycznych pytań - "oratorskie" popisy, ale to nic nowego.
W tej instytucji nie ma poszanowania dla precyzji słowa i nie ceni się czasu, a czas to pieniądz, pieniądz to majątek itd.

jip
18-12-2008, 16:30
"DZIENNIK dowiedział się, że część posłów SLD grozi buntem, jeśli klub narzuci im głosowanie za prezydenckim wetem do emerytur pomostowych."

A w sejmie zamiast krótkich merytorycznych pytań - "oratorskie" popisy, ale to nic nowego.
W tej instytucji nie ma poszanowania dla precyzji słowa i nie ceni się czasu, a czas to pieniądz, pieniądz to majątek itd.
Słuchałem, uśpiło mnie, obudziłem się znowu mnie uśpiło, szkoda, że transmisji z sejmu nie ma codziennie jak idę spać. Jestem bardzo ciekaw co dalej, dzisiaj może być ciekawie. Zobaczymy.

senior A.P.
18-12-2008, 16:47
Ooooo!
Usypianie i przebudzanie ? Czyzby zaduzo wczoraj bylo ?

jip
18-12-2008, 17:00
Ooooo!
Usypianie i przebudzanie ? Czyzby zaduzo wczoraj bylo ?
Słuchałeś? to posłuchaj, zawsze obrady sejmu mnie uśpią.

maja59
19-12-2008, 10:29
Słuchałeś? to posłuchaj, zawsze obrady sejmu mnie uśpią.
Te obrady raczej nie uśpią, z ostatniej chwili:
Sejm odrzucił weto prezydenta.

Jadzia P.
19-12-2008, 10:48
Czytałam biografie matki Winstona Churchilla ,a jednocześnie jego życiorys i droge do kariery.
On w końcówce swojego życia był "psychicznie" chory więc.....wszystko możliwe .;)
A książke polecam, warta przeczytania !!!!!

jip
19-12-2008, 11:29
Te obrady raczej nie uśpią, z ostatniej chwili:
Sejm odrzucił weto prezydenta.
To słyszałem na jawie. Z tym spaniem żartowałem, powinienem napisać, że nieraz nudzą bo wiem co posłowie powiedzą.

Lila
19-12-2008, 12:00
Te obrady raczej nie uśpią, z ostatniej chwili:
Sejm odrzucił weto prezydenta.

Ba.Głosami lewicy.I sytuacja zaiste ciekawa ,bo trzech posłów lewicy ,jako związkowcy ,głosowali przeciw klubowi.
Olejniczak wyjatkowo nieszczęśliwie wypowiedział się na ten temat .Na mój nos,jego słowa wrócą czkawką niebawem .
Powiedział ,że oni MUSIELI PRZEDE WSZYSTKIM dbać o interesy ludzi pracy.
Lewica nie .

Jak się nie umie gadać,to lepiej milczeć było.

jip
19-12-2008, 12:04
Ba.Głosami lewicy.I sytuacja zaiste ciekawa ,bo trzech posłów lewicy ,jako związkowcy ,głosowali przeciw klubowi.
Olejniczak wyjatkowo nieszczęśliwie wypowiedział się na ten temat .Na mój nos,jego słowa wrócą czkawką niebawem .
Powiedział ,że oni MUSIELI PRZEDE WSZYSTKIM dbać o interesy ludzi pracy.
Lewica nie .
Jak się nie umie gadać,to lepiej milczeć było.
Tylko jestem ciekaw, gdzie ten interes ludzi pracy się znajduje?
I gdzie jest granica między interesem ludzi pracy a interesem grup związkowych?

Lila
19-12-2008, 12:10
I gdzie jest granica między interesem ludzi pracy a interesem grup związkowych?


A o czym ty piszesz u licha ?

jip
19-12-2008, 12:17
A o czym ty piszesz u licha ?
Napiszę powoli, kto robi największy szum? pracownicy administracji, marketów, prywatnych małych sklepów, czy silne związki zawodowo, których w dużych zakładach jest pełno, pełno takich co to, żeby pokazać, że coś robią to robią szum? Ile jest związków na kolei?, mogą sobie pozwolić na zablokowanie torów i przez takie działanie wymuszenie przywilejów dla siebie, albo górnicy ze śrubami w kieszeniach, oni mogą bo są silni, a słabi?....... Na temat związków zawodowych mojego zdania nie zmienisz, trochę ich znam.

senior A.P.
19-12-2008, 12:23
Kto na forum seniora jasno wylozy o co w tym wszystkim (z emeryturami w Polsce) chodzi - miedzy spoleczenstwem,zwiazkami zawodowymi,partiami, dworem Tuska i dworem Kaczynskich - przeciez czytajac to wszystko,sluchajac i ogladajac mozna dostac pomieszania zmyslow ?
Przeciez to istny ........ , bazar i cyrk kuglarzy !

Lila
19-12-2008, 12:23
ALe to nie chodzi o związki,mój kochany,tylko o emerytury.
Gadała gęś z prosięciem.

jip
19-12-2008, 12:29
ALe to nie chodzi o związki,mój kochany,tylko o emerytury.
Gadała gęś z prosięciem.
To wszystko niestety jest powiązane, przecież wypowiedzi związkowców to: "sprawę i tak załatwimy na ulicy" "załatwimy z górnikami, przyjadą to wszystko rozp...dolą" itp, itd.... Więc po co te gatki, że związki nie mają nic wspólnego z walka o wcześniejsze emerytury? Te wypowiedzi były związane z problemem emerytur.

maja59
19-12-2008, 12:32
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dla młodych Tusk jest dobrodziejem bo ogranicza liczbę wczesniejszych emerytów na których muszą płacić składki.
Dla starszych jest wrogiem bo odbiera przywileje.
Dla mnie starej robi dobrze, widzę wcześniejszych emerytów na państwowym garnuszku jak dorabiają na boku. Jeżeli ktoś jest chory to idzie na rentę, emerytura nie może być świadczeniem z opieki społecznej, jest wypracowana przez lata i zależna od tego co zapisano w Ustawie o emeryturach. Ze swojej strony broniłabym zapisu o okresie ochronnym 4 lata przed wiekiem emerytalnym, ten okres miał być skrócony do dwóch lat, nie wiem na czym stanęło, ale nie słyszałam o tym ze strony związkowców ani słowa. Walka idzie o przywileje dla pewnych grup zawodowych. Dla reszty społeczeństwa nie ma żadnych przywilejów i pies z kulawą nogą się tym nie przejmuje. Nie rewanżuję się pieknym za nadobne, ale uważam, że ktoś to powinien przeciąć. Wiek emerytalny jednakowy dla wszystkich, dla chorych renta.

jip
19-12-2008, 12:36
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dla młodych Tusk jest dobrodziejem bo ogranicza liczbę wczesniejszych emerytów na których muszą płacić składki.
Dla starszych jest wrogiem bo odbiera przywileje.
Dla mnie starej robi dobrze, widzę wcześniejszych emerytów na państwowym garnuszku jak dorabiają na boku. Jeżeli ktoś jest chory to idzie na rentę, emerytura nie może być świadczeniem z opieki społecznej, jest wypracowana przez lata i zależna od tego co zapisano w Ustawie o emeryturach. Ze swojej strony broniłabym zapisu o okresie ochronnym 4 lata przed wiekiem emerytalnym, ten okres miał być skrócony do dwóch lat, nie wiem na czym stanęło, ale nie słyszałam o tym ze strony związkowców ani słowa. Walka idzie o przywileje dla pewnych grup zawodowych. Dla reszty społeczeństwa nie ma żadnych przywilejów i pies z kulawą nogą się tym nie przejmuje. Nie rewanżuję się pieknym za nadobne, ale uważam, że ktoś to powinien przeciąć. Wiek emerytalny jednakowy dla wszystkich, dla chorych renta.
Z tym się zgadzam całkowicie. Też tak myślę.

maja59
19-12-2008, 12:38
Jeszcze jedno, napisałam wiek emerytalny, a chciałam dodać jeszcze staż pracy. Przy jakimś okreslonym stażu pracy 35-40 lat emerytura bez względu na wiek. Nie wiem czy to co piszę jest aktualne w świetle ustawy o emeryturach z funduszy, może można przejść kiedy kto chce i dostanie się tyle pieniędzy ile się wypracowało, jeżeli tak to proszę mnie poprawić.

Jadzia P.
19-12-2008, 12:42
Zawodowy wojskowy w wieku niespełna 40 lat idzie na emeryture wojskową, płatną w 100% + wiele innych dodatków które dodatkowo powiększją jego emeryture.
Ale naogół nie odchodzi z pracy, tylko otrzymuje dobrze płatną prace na " boku " i ma prawo dorobić ile tylko może , bo jego nie dotyczą żadne ograniczenia.....
Tak wydląda nasza polska sprawiedliwość.....:mad:

senior A.P.
19-12-2008, 12:44
Ostatnie zdanie pochwalam !
Czy w Polsce widzial ktos 60 letniego policjanta w mundurze i na sluzbie ?
W USA emerytura 62/65 latek i nie ma zmiluj sie ,do tego sam wiek nie wystarczy,bo potrzebne minimum przepracowane co do jednego dnia 40 kwartalaow i po nich emeryturka na przetrwanie,wiecej pracy wiecej money (pieniadze),praca w calosci i jej stawka,odpowiednio zwieksza emeryture.
Zwiazki zawodowe ?
"Kwiatek do garnituru".

Basia.
19-12-2008, 15:30
Sejm opowiedział się za zmniejszeniem emerytur dla funkcjonariuszy służb specjalnych PRL i Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON). Za ustawą było 366 posłów, przeciw 50, 22 wstrzymało się od głosu.


Wreszcie udało się to zrobić, lepiej późno niż wcale.
http://wiadomosci.onet.pl/1884073,11,item.html

Basia.
19-12-2008, 15:35
Głosami PO, PSL i Lewicy Sejm odrzucił prezydenckie weto ws. "pomostówek". 285 było za odrzuceniem weta, przeciw było 160 posłów. Większość potrzebna do odrzucenia to 276. Nikt nie wstrzymał od głosu.


No cóż, mamy demokrację. Wszystkim i tak się nie dogodzi.
http://wiadomosci.onet.pl/1883938,11,item.html

maja59
19-12-2008, 15:39
Sejm opowiedział się za zmniejszeniem emerytur dla funkcjonariuszy służb specjalnych PRL i Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON). Za ustawą było 366 posłów, przeciw 50, 22 wstrzymało się od głosu.


Wreszcie udało się to zrobić, lepiej późno niż wcale.
http://wiadomosci.onet.pl/1884073,11,item.html
Obawiam się, że z wielkim hukiem i w atmosferze skandalu wygrają w Strasburgu, prawa nabyte, działanie zgodne z ówczesnym prawem w tym ustawa emerytalną, będzie polskie państwo oddawać z odsetkami. Pożyjemy, zobaczymy, nie sądzę, aby Jaruzelski skarżył, ale reszta? czemu nie.

senior A.P.
19-12-2008, 15:46
Dni tego rzadu sa policzone !

Lila
19-12-2008, 15:57
Dni tego rzadu sa policzone !

Niczym Kolumb,odkryłeś Amerykę.

maja59
19-12-2008, 16:00
Dni tego rzadu sa policzone !
Tak, jeszcze trzy lata

senior A.P.
19-12-2008, 16:06
Ta gdzie !
Trzy miesiace to gora,moze nawet i wczesniej.
Taaaa, oni na udar padna z przemeczenia,juz na stojaco zasypiaja w Sejmie.

senior A.P.
19-12-2008, 16:15
Biora sie za posla Palikota !
"Nosil wilk razy kilka ,poniesli i wilka."
Czytaj u Pawla Piskorskiego na blogu w onet.pl z dn.17grudnia br.
Tytul : "Najwieksza wpadka Palikota".
Jak to z Polmosem bylo i jak dochodzi sie z nedzy do "piniedzy".
Koniec z "swinskimi ryjami" - na stole telewizyjnym !

jip
19-12-2008, 17:44
Senior Palikotowi daj spokój, wydaje mi się, że on mówi głośno to wszystko co inni myślą albo mówią tylko ich nie słychać, mówią wszyscy albo prawie wszyscy oprócz tych co to popierają jedynie słuszną partię, te 19%. A słuchałeś co opowiadają te członki jedynie słusznej partii. Posłuchaj nieraz Radia Maryja, tam im potakują, a oni wtedy puszczają wodze fantazji, co to by nie zrobili gdyby im nie przeszkadzano, wszyscy i wszędzie. (Muszę o kropkach pamiętać, bo zaraz order wrony mi wręczą)
No i co oni teraz by zrobili, gdyby teraz rządzili, no przez dwa lata przecież nie mieli czasu, żeby cokolwiek zrobić, musieli tworzyć układy, żeby było kogo gonić.

Kazik
19-12-2008, 19:54
SLD strzeliła sobie w stopę. Jak można być za przyjęciem weta i w ostatniej chwili handlować z PO. Co dostaną?-teraz pewnie figę. Równocześnie skarżą to do T.K. Czyli najpierw zatwierdzają, a jednocześnie skarżą? Jestem za a nawet przeciw-to powiedzonko jest popularne jak gest Kozakiewicza.

Senior-PO-PSL trzeba dać czas na kompletną kompromitację. Ale wtedy to im nie będą się marzyć wcześniejsze wybory.

Prezydent tu [moim zdaniem] wyszedł dobrze, zawetował jak chciały związki, oraz prawnicy. Ta ustawa ma mankament o którym mało ludzie wiedzą. Kto na stanowisku [uprawnionego na przykład pilota samolotu] Rozpoczął pracę przed 31 grudnia 1998 -emerytura wcześniejsza tak. [po prze pracowaniu 30 lat i wieku min 60] Ale kto w tym samym zawodzie zaczął pracę tydzień później [ po 1 stycznia 99]-emerytura w wieku 65 lat [mężczyźni] Sprawiedliwe? To znaczy-ten drugi kolega już nie będzie "taki wypalony" i może pracować 5 lat dłużej.Ustawę powinno się robić na długie lata-zawsze można zmienić lecz nie powinno [dobrą jedynie] Ale już dziś można przewidzieć że ten sam pilot, maszynista pociągu, lub kontroler lotów będą się "wypalać" podobnie jak dzisiejsi-a może bardziej ze wzg. na większy ruch.

Warto zwrócić uwagę, że idąc na wcześniejszą [60] to mam mniejsze pieniądze niż gdybym poszedł jako [65]. [własna decyzja] A przy bezrobociu-jest również argument dla młodych. Zwalniam miejsce. Ale czy to jest zauważalne?

araad
19-12-2008, 20:04
Jp50 ani jedno zdanie w Twojej wypowiedzi nie jest prawdziwe.
Natomiast napewno trzeba kompleksowo uporządkować wszystkie emerytury.

jip
19-12-2008, 20:36
KAZIK
"Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, martwiąc się czy SLD strzeliło sobie w palec.
Jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, polityką w d..ie chociaż czasami, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... Cholera, Ale Jazda !!! "
tak mówi Destine

Lila
19-12-2008, 20:41
Jip,coś się tak podniecił ?
To wiedzą wszystkie sensowne kobietki na wszystkich kobiecych portalach.
Aż strach bierze,jak ty wprowadzisz to w życie.:D

senior A.P.
19-12-2008, 20:47
A "mojemu najwyzszemu" jak teraz zaniza emeryture to pojdzie na prezydencka .
Ale "zaborcom" bedzie lyso !

jip
19-12-2008, 20:50
Jip,coś się tak podniecił ?
To wiedzą wszystkie sensowne kobietki na wszystkich kobiecych portalach.
Aż strach bierze,jak ty wprowadzisz to w życie.:D
Na luzie i wg uważania, a to mi się podoba i zawsze sobie mówię "cholera ale jazda" Nawet jak "kłócę" się z Tobą

senior A.P.
19-12-2008, 20:52
Ulan ci z niego niesamowity,tylko kasztanki brak.

Lila
19-12-2008, 21:16
Ulan ci z niego niesamowity,tylko kasztanki brak.

Noo,na rowerze jak widać kozaczy.:D
Miejmy nadzieję,że chociaż lanca w jakim takim stanie jest.

senior A.P.
19-12-2008, 21:22
Chyba,ze by sobie ja przysiadl !

Jadzia P.
19-12-2008, 22:31
Jp50 ani jedno zdanie w Twojej wypowiedzi nie jest prawdziwe.
Natomiast napewno trzeba kompleksowo uporządkować wszystkie emerytury.
Według mnie to właśnie ty piszesz nieprawde.
Mam w bardzo bliskiej rodzinie zawodowego wojskowego który właśnie w takim wieku przeszedł na emeryture i żeby było śmieszniej, to nadal pracował na stanowisku które zajmował przed emeryturą

senior A.P.
19-12-2008, 22:37
Moze go do krzesla przyspawali ?

emka46
20-12-2008, 00:25
Warto zwrócić uwagę, że idąc na wcześniejszą [60] to mam mniejsze pieniądze niż gdybym poszedł jako [65]. [własna decyzja] A przy bezrobociu-jest również argument dla młodych. Zwalniam miejsce. Ale czy to jest zauważalne?

Kazik,takich co zwolnią miejsce jest b.mało,musza być bardzo chorzy.Pozostali następnego dnia po przejściu na emeryturę pracują dalej.

Anielka
20-12-2008, 00:55
Nie zawsze.jestem 10 lat na emeryturze i zadnego dnia nie przepracowałam./oczywiscie na emeryturze/Tak,ze nie wszyscy.Pozdrawiam.

senior A.P.
20-12-2008, 12:52
Mlody emeryt w dodatku niepracujacy moze byc porownany do lenia.
Czlowiek powinien byc aktywny do konca swego zycia jezeli nie zlozyla go choroba lub inwalidztwo.
Zreszta nawet za PRL-u istnialy spoldzielnie inwalidzkie i inwalidzi pracowali majac z tego satysfakcje i pieniadze.

emka46
20-12-2008, 13:33
Nie zawsze.jestem 10 lat na emeryturze i zadnego dnia nie przepracowałam./oczywiscie na emeryturze/Tak,ze nie wszyscy.Pozdrawiam.
Anielko,nie pisałam,ze wszyscy.

jip
20-12-2008, 13:35
Mlody emeryt w dodatku niepracujacy moze byc porownany do lenia.
Czlowiek powinien byc aktywny do konca swego zycia jezeli nie zlozyla go choroba lub inwalidztwo.
Zreszta nawet za PRL-u istnialy spoldzielnie inwalidzkie i inwalidzi pracowali majac z tego satysfakcje i pieniadze.
Senior a Ty co teraz porabiasz, oprócz pisania na forum, masz za to jakąś kasę?

maja59
20-12-2008, 13:56
Senior a Ty co teraz porabiasz, oprócz pisania na forum, masz za to jakąś kasę?
Jako wolontariusz karmi krokodyle, jest to pewna nadzieja dla nas:) .

jip
20-12-2008, 14:27
Jako wolontariusz karmi krokodyle, jest to pewna nadzieja dla nas:) .
Ale ja i tak lubię seniora, nie obraża się o byle co i ..

senior A.P.
20-12-2008, 14:40
"jip" kazdego dnia mam placone za pisanie na polskich i zagranicznych forach.
Placi mi Pan Bog (ten wszystkich ludzi co nie wybral sobie do uwielbienia tylko jednego narodu) i to nie w niebyle jakiej gotowce ale w dobrym zdrowiu.
Przez 19 lat nie bylem w USA w szpitalu,dziennie robie 3 mile na piechotke i 10 mil na rowerze,na drazku podciagam sie 20 razy a pompek nie licze - wiatry mam tez dobre,nawet te historyczne.
m
Masz wiecej pytan ,chetnie odpowiem, zarowno na powazne jak i mniej powazne.
Niektorzy sie martwia o mnie i o aligatory florydzkie,to juz odpowiadam : zbedne zmartwienia,predzej mozna sie z nimi zaprzyjaznic niz z ...... i ich polskimi slugami.

jip
20-12-2008, 14:54
"jip" kazdego dnia mam placone za pisanie na polskich i zagranicznych forach.
Placi mi Pan Bog (ten wszystkich ludzi co nie wybral sobie do uwielbienia tylko jednego narodu) i to nie w niebyle jakiej gotowce ale w dobrym zdrowiu.
Przez 19 lat nie bylem w USA w szpitalu,dziennie robie 3 mile na piechotke i 10 mil na rowerze,na drazku podciagam sie 20 razy a pompek nie licze - wiatry mam tez dobre,nawet te historyczne.
m
Masz wiecej pytan ,chetnie odpowiem, zarowno na powazne jak i mniej powazne.
Niektorzy sie martwia o mnie i o aligatory florydzkie,to juz odpowiadam : zbedne zmartwienia,predzej mozna sie z nimi zaprzyjaznic niz z ...... i ich polskimi slugami.
Nie denerwuj się bo złość piękności szkodzi. A to dla Ciebie kartka z mojego ogrodu: http://www.klub.senior.pl/galeria/images/4442/large/1_zima_zim__024.jpg

senior A.P.
20-12-2008, 15:07
Dziekuje,bardzo piekna zima !
Ja juz dawno sniegu nie widzialem i tesknie za polskim sniegiem.
Ja juz nie mam nerwow,zostawilem w Polsce.

jano43
20-12-2008, 15:50
Seniorze /#246/ tylko pozazdrościć zdrowia.Ośmielony Twą szczerością,kiedy piszesz o "wiatrach",że są "dobre" pozwolę
sobie podrążyć temat i zapytam:jak ma się sprawa z wypróżnieniem,jest z "glazurką" czy bez?
A tak już na marginesie powiem,że niekoniecznie trzeba się aż tak katować (marsze,rower,drążek,pompki) by zachować kondycję do póżnego wieku.Churchill (zachował sprawność do niemalże 90 lat) zapytany czemu stan taki zawdzięcza miał
odpowiedzieć;codziennie cygaro i butelka whisky.I żadnego sportu.

araad
20-12-2008, 16:03
A to ciekawostka. Słuchałem w radiowych wiadomościach sprawozdania z dzisiejszego procesu dr G i okazało się ze jak obejrzano cały film nagrany przez CBA w gabinecie dr to tam wcale nie wynika ze wziął tą łapówkę którą pokazano w mediach.To co pokazywał Ziobro to kompilacja z wielu taśm.No i teraz sam już nic nie rozumię.