PDA

View Full Version : Mlodzi nie rozstaja sie z marzeniami - co mysla o tym Seniorzy

Mar-Basia
11-12-2008, 11:03
Co mysla o tym Seniorzy?

http://www.emetro.pl/img/w/w.gif Kinga Graczyk, Michał Stangret 2008-12-09, ostatnia aktualizacja 2008-12-09 22:19:47.0

Z nastrojami jest tak, że dziś są takie, a jutro inne. Jak długo młodzi będą się opierać minorowym nastrojom i medialnym doniesieniom o zbliżającym się kryzysie?

Rozstawać się z marzeniami jest niezwykle trudno. A młodzi Polacy w wieku 24-34 lat przynajmniej na razie w ogóle nie chcą o tym słyszeć. Wydają się impregnowani na kolejne informacje o upadkach banków, dołkach giełdowych, możliwym wzroście bezrobocia.

Tylko najstarsi z nich (30-34-latkowie) na własnej skórze odczuli 20-proc. bezrobocie, kiedy praca była luksusem. Ale zarówno oni, jak i młodsi (24-29 lat) w ostatnich latach prosperity poczuli się bezpiecznie i pewnie na rynku. To grupa 7 milionów pewnych swej wartości, dobrze wykształconych pracowników.

Są przekonani, że to oni przebierają w pracodawcach, a nie odwrotnie. Jak coś im się nie podoba w pracy, po prostu odchodzą, bo wiedzą, że bez trudu znajdą sobie fajne zajęcie. Aby zachować komfort wolności, godzą się pracować na elastycznych umowach.

O bezrobotnych mówią krótko: są sami sobie winni, widać nie chcą pracować (to dramatyczna zmiana postawy w stosunku do sytuacji sprzed pięciu lat).

Jeszcze kilka lat temu wielu z nich jechało za chlebem do Londynu, Norwegii. Dziś nie chcą myśleć o emigracji zarobkowej.

http://www.emetro.pl:80/emetro/1,85648,6045609,Mlodzi_nie_rozstaja_sie_z_marzenia mi.html?nltxx=5039400&nltdt=2008-12-11-04-33

senior A.P.
11-12-2008, 13:08
Banki dla mlodych ?
Toz to bzdura nad bzdurami,od kiedy to mlodych trzyma sie pieniadz ?
Kredyty owszem ale ze splata gorzej - ktos tam kiedys splaci.
Marzeniem mlodego jest zyc "na fali" i jezeli starzy maja kase,chate i bryke (znaczy sie rodzice) to uwazaja,ze praca glupich uwielbia.
Niestety przyjdzie czas dla wszystkich wypic kielich goryczy wychowawczej,niektorzy juz go spijaja.
Potem bedzie tak jak juz zasygnalizowala Grecja - pic,palic i pie......sie chce a nie ma za co - od czego wiec witryny sklepowe i bogate hurtownie a wiec zwawo z butelka "molotowa" w rece,pala i kamieniem !
Wiecej luzu dla mlodziezy a starym autanazja !!!

nutaDo
11-12-2008, 13:14
Nieprawda Seniorze - młodzi, których znam b.dobrze liczą tylko na siebie.Gospodarzą swoimi dochodami roztropnie, przyznaję, że mnie wydaje się czasami, że mogli by sobie pewnych rzeczy odmówić. Ja jestem z poprzedniego systemu i to nie ma znaczenia.
Na sytuację gospodarczą na świecie patrzą dość trzeźwo i nie mają złudzeń na jakiś cud gospodarczy.

senior A.P.
11-12-2008, 13:27
Tylko mi dopisz jeszcze ,ktorej mlodziezy jest przewaga - tej roztropnej czy tej glupiej ?