PDA

View Full Version : witeczne zakupy w sieci - komentarze


fionna
11-12-2008, 20:11
Komentarz do artykułu: Świąteczne zakupy w sieci (http://www.senior.pl/153,0,Swiateczne-zakupy-w-sieci,5093.html)
--------------------
Ja mam ochotę zaoszczędzić płacąc visą. potem rejestruje transakcje na ich stronie i codziennie mozna wygrac 500zl :)

senior A.P.
17-12-2008, 13:23
Nie popieram,nie zalecam ,przestrzegam przed oszustami !

jantonina
17-12-2008, 16:48
Hmm... A ja wręcz odwrotnie ;) Osobiście polecam z całego serca. Ale przemyślane zakupy, nie na łapu capu. Trzeba zrobić listę, usiąść na spokojnie i odpowiednio wcześniej (żeby prezenty zdążyły dojść przed świętami) i już. Nie przepadam za kolejkami w tradycyjnych sklepach. W tym roku też ok. 70% prezentów kupiłam wcześniej na eBay. Żeby uniknąć oszustw trzeba patrzeć na ilość komentarzy, opinie i ilość produktów sprzedanych.

krystynacz46
17-12-2008, 18:55
Nie korzystam z tego typu zakupów ,bo stać mnie tylko na leki ,opłaty i skromne życie ,prezenty kupuje dużo wcześniej i skromne.

tadeusz50
17-12-2008, 19:49
Ja w zasadzie nie kupuję, ale dorosłe dzieci owszem i jeszcze nie spotkali się z oszustwem.

destiny
17-12-2008, 20:20
Często kupuję na Allegro. Ostatnio sporo muzyczki - lubię mieć oryginały ;)
Czasem jakieś kosmetyki albo drobny sprzęt.
Faktem jest, że jeżeli zdarzy mi się kupić coś drogiego, powyżej 500 zł...duszę mam na ramieniu. Ale jest dobrze...Odpukać.
Raz jedyny nie dotarła przesyłka, ale zwrócono mi całą kwotę /dużą/.
Rzadko kupuje w sklepach internetowych - ostatnio kupowałam rower dla wnuka :)
No i jeszcze robiłam zamówienie poprzez internet w Neckermannie, ale to żadna okazja :D , no i płaciłam dopiero przy odbiorze.

Basia.
17-12-2008, 20:35
kupiłam na Allegro męskie podkoszulki termoaktywne, nigdy nie zdarzyło mi się trafić na nieuczciwego sprzedającego. :)

basia73
17-12-2008, 22:29
Czasami płacę kartą w sklepie, ale nigdy nie próbowałam przez internet. Jestem dopiero początkująca internautką i chyba bym się bała zaryzykować.

Basia.
17-12-2008, 22:32
Czasami płacę kartą w sklepie, ale nigdy nie próbowałam przez internet. Jestem dopiero początkująca internautką i chyba bym się bała zaryzykować.
nigdy nie płacę kartą przez internet, puszczam przelew elektroniczny albo płacę za przesyłkę przy odbiorze.

destiny
17-12-2008, 22:43
Praktyczne wskazówki :)

http://bezpieczenstwo.onet.pl/1521618,item,0,Swiateczne_zakupy_przez_internet_%E 2%80%93_praktyczne_wskazowki,wiadomosci.html

fionna
18-12-2008, 12:21
nasz syn informatyk wprowadza technokratyczny terror i jak coś może być taniej, wygodniej, okazyjnie, konkursowo to od razu cała starsza część rodziny przechodzi obowiązkowe szkolenie i jest rozliczana z rezultatów :) Nie ze wszystkim dajemy sobie radę, ale w miarę umiejętności próbujemy.
A oszuści zdarzają się i w sklepach przecież. Moją mamę już 3 raz oszukała kasjerka źle wydając resztę... nóż się w kieszeni otwiera!

Ludgarda
18-12-2008, 15:38
W sklepach internetowych jak dotąd, kupowałam tylko książki płacąc za przesyłkę przy odbiorze. Zdarzyło się bodajże raz,że nie była wymagana opłata kosztów wysyłki...:D

fionna
19-12-2008, 13:43
Mój pierwszy raz kartą przez internet był w absolutnie bezpiecznym sklepie, zresztą teraz też staram się kupować w dużych, pewnych sklepach. Na przykład żeby sprowadzić książki z amazona inaczej niż kartą się nie da - a dzięki temu mam np książkę o historii mojego rodu w Ameryce :)

ania1955
19-12-2008, 16:26
Nie robię żadnych zakupów w internecie, nie mam karty a nawet nie mam konta.

martunia
20-12-2008, 22:17
Nie rozumiem dlaczego wyśmiewasz anię.
Interes ci psuje?

jip
20-03-2009, 16:29
Jakoś nigdy nie wpadłem kupując poprzez internet. Ostatnio kupiłem parowar o 33% taniej niż Media ten sam produkt. Nie ma co obawiać się zakupów, tylko trzeba sprawdzać kupującego - opinie, komentarze a zakupy przy znacznych oszczędnościach. Porównywarki cen wykorzystać można i czas do namysłu, i zakup trzy razy przymierzyć do miejsca gdzie ma leżeć albo stać.

jip
20-03-2009, 20:31
polecam eSenior.com.pl
Polecasz tam zakupy ale sklep nie jest ciekawy, brak zdjęć, a te co są niewyraźne, niewiele z nich można zobaczyć. Dla przykładu ciśnieniomierz naramienny oprócz widoku części pokazującej pomiar nic nie zobaczę, dalej towarów niewiele np: inhalatory, kosmetyki, nawilżacze powietrza,.... puste półki

bodzio2
23-12-2011, 12:09
Czekam na zamówienie z Allegro ale kurierzy nieco się spózniają mam nadzieję że dziś prezent dotrze.

ditta hop
29-12-2011, 19:06
Witam, ja kupuję w sklepach internetowych, wszystkie prezenty gwiazdkowe zakupiłam w ten sposób. Uniknęłam stresów jak w poprzednim roku, nic nie mogłam ciekawego znaleść w sklepach i nie miałam tyle czas. Teraz siedzę wygodnie i przeszukuję oferty, wszystkie udały mi się rodzinka szczęśliwa. Wcześniej sprawdzam w opiniach i sprzedającym.

Ja-nusz
29-12-2011, 22:22
Od kilku lat robię zakupy w internetowych sklepach. Bardzo sporadycznie na Allegro. Nigdy jeszcze na tych zakupach nie zostałem oszukany ani się nie zawiodłem. Fakt, że wyboru sklepu i artykułu dokonuję z rozwagą. Płacę za towar wyłącznie przy odbiorze. Przesyłka dostarczana bezpośrednio do domu a jej koszt niewielki (12 - 15zł). Bardzo duża oszczędność czasu.

Malwina
29-12-2011, 22:35
A ja się nadal boję...poza tym muszę zobaczyc, dotknąc,przymierzyc..poczuc....dlatego zawsze szukam, testuję osobiscie i tracę dużo czasu..ale mam swiadomośc dobrze dokonanego zakupu....

czarna
29-12-2011, 22:55
Ja natomiast bardzo lubię robić zakupy przez internet...odzieżowych nie robię,bo muszę przymierzyć,
ale inne...czemu nie....cena na ogół niższa...Poczytam o sprzedającym,poznam opinie ,...jeszcze mnie nikt nie oszukał...

Ja-nusz
29-12-2011, 23:11
W zakupach odzieżowych jestem bardziej powściągliwy chociaż zazwyczaj podawane są obok artykułu jego precyzyjne wymiary. Jednak wiadomo, że każda figura nieco inna i modelowym rygorom niekoniecznie się poddaje. Raz nawet zwróciłem (odesłałem) kurtkę, bo jakoś nie bardzo wygodnie się w niej czułem. Nie było żadnego problemu. Po tygodniu otrzymałem zwrot pieniędzy. Wszelkie inne zakupy były bardzo trafione. Jestem zadowolony, mam ulubione sklepy i nawet serwisy obiadowe i meble kupuję tą drogą. Polecam. Warto spróbować aby się samemu przekonać. Nigdy też nie płacę awansem.

bernard
02-01-2012, 14:43
Ja jeszcze sie nie odważyłem tak kupować. Teraz chciałbym kupić sobie pierwszy w zyciu aparat cyfrowy, ale nie bardzo wiem jaki . Do czerwca chciałbym go już mieć, aby go wypróbować. Może ktoś mi poleci jakiego sprzętu używa gdzie najlepiej go kupić. Byłem u nas w Media Expert , oglądałem canony na promocji i nawet mi się spodobały.Kwestia tylko jakie robią zdjęcia , może ktoś z uczestników tego forum może się podzielić opinią i doświadczeniami w tym temacie. Będę wdzięczny za pomoc.

finezyjna
26-10-2021, 14:54
A ja lubię chociaż wyszukać sobie firmę, gdzie mogę się wybrać na zakupy. Chociażby teraz udało mi się znaleźć wygodnyrower.pl (https://wygodnyrower.pl/) - i planuje sprawdzić sobie osobiście, jakie oferują rowery. Bo z tego co mi wiadomo mają całkiem spory ich wybór i są dostępne tam znane marki.

Zenka
13-12-2021, 18:38
Warto robić zakupy w sklepach om-line,jednak jak zawsze i wszędzie trzeba mieć podczas ich robienia głowę na karku.Zawsze trzeba być ostrożnym i do pewnych promocji czy wyprzedaży podchodzić z rozwagą.Poszukując sprawdzonego sklepu,oferującego sprzęt i akcesoria do tenisa, warto zajrzeć na https://domtenisa.pl/
Sklep oferuje szeroki wybór rakiet tenisowych dla każdego,dla dorosłych i dla dzieci,odzież,zestawy piłek i owijki.

kalina3
20-01-2022, 09:40
Czasu może tak, ale czekać na dostawę... ja jednak wolę klasyczne kupowanie.

Dagmara59
15-02-2022, 16:22
Klasyczne kupowanie, to nie dla mnie,zamiast tracić czas i energię na stanie w kolejkach,hałas,grymaszenie ludzi,tłok,wolę zamówić towar w sklepie on-line i mieć to z głowy.Dostawa wcale nie jest talka długa,a ten czas można spożytkować na wiele innych sposobów,spacer,spotkania ze znajomymi,wycieczki piesze i rowerowe,kino,książka,opcji jest całe mnóstwo.
Ostatnio nawet fotel kupiłam w sieci [URL="http://https://mivihome.pl/Fotele/Fotele-na-drewnianych-nogach"]http://https://mivihome.pl/Fotele/Fotele-na-drewnianych-nogach[/URL i jestem bardzo zadowolona,dostarczony został na czas,wniesiony mi do domu,nie musiałam ani się trudzić ani zawracać sobie głowę transportem.

wawdgg6
22-03-2022, 11:58
Jeżeli chodzi o mnie, to często robię zakupy w sklepach internetowych, poniewaz uważam, że jest to spora wygoda.