PDA

View Full Version : Święta z Internetem - komentarze

ciekawski
16-12-2008, 11:29
Komentarz do artykułu: Święta z Internetem (http://www.senior.pl/153,0,Swieta-z-Internetem,5154.html)
--------------------
Swieta powinnismy spedzic w gronie rodzinnym bez internetu i komorek.Jest to czas aby porozmawiac z z przybylymi na swieta czlonkami rodziny i zadumac sie nad dokonaniami mijajacego roku i nad tym co mamy do zrobienia w Nowym Roku.Wszystkim Klubowiczom zycze Zdrowych i Wesolych Swiat oraz pomyslnosci w Nowym Roku.

Basia.
16-12-2008, 11:40
Komentarz do artykułu: Święta z Internetem (http://www.senior.pl/153,0,Swieta-z-Internetem,5154.html)
--------------------
Swieta powinnismy spedzic w gronie rodzinnym bez internetu i komorek.Jest to czas aby porozmawiac z z przybylymi na swieta czlonkami rodziny i zadumac sie nad dokonaniami mijajacego roku i nad tym co mamy do zrobienia w Nowym Roku.Wszystkim Klubowiczom zycze Zdrowych i Wesolych Swiat oraz pomyslnosci w Nowym Roku.

Nie wszyscy mają możliwość spędzenia świąt z najbliższymi z różnych względów i dzięki internetowi mogą z osobami najbliższymi mieć kontakt.

krystynacz46
16-12-2008, 12:35
Cieszę się ,że mogę w święta widzieć i słyszeć mojego Syna ,który nie może z nami być w tym dniu i resztę rodziny rozsianej po Polsce i świecie. Internet to wspaniały wynalazek.

tadeusz50
16-12-2008, 13:17
Kolega Ciekawski chce pewnie powrócić do dawno minionych czasów gdy na połączenie telefoniczne w kraju czekało się kilka godzin a na międzynarodowe kilka dni. Przecież dzięki telefonom i internetowi możemy o dowolnej porze porozmawiać z tymi którzy nie mogą być obecni z nami ciałem.

Nika
16-12-2008, 13:46
Dzieki Internetowi mogę złozyc zyczenia forumowiczom,którzy nie mają rodzin i czas świateczny jest dla nich trudnym okresem,a rozmowa na gg naprzykład jest dla nich ważna..

senior A.P.
17-12-2008, 11:57
Panie ,swieta bez internetu to tak jak stol bez siana !
Dzisiaj internet laczy i informuje ludzi,przybliza ,daje poznac nawet to co w trawie piszczy u gornika i hutnika.Gorzej z rolnikiem ,bo u tego bida piszczy i brak internetu.

Ludgarda
17-12-2008, 16:54
Dzieki Internetowi mogę złozyc zyczenia forumowiczom,którzy nie mają rodzin i czas świateczny jest dla nich trudnym okresem,a rozmowa na gg naprzykład jest dla nich ważna..

Otóż to, dokładnie tak! Kiedyś Maria Dąbrowska powiedziała: " Książka i możność czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji". Dodam za Nią w odniesieniu do Internetu: to kapitalne narzędzie także w zakresie komunikacji międzyludzkiej...rozmowa na gg, forum, na Skype:))
Wystarczą sekundy czy minuty i już jesteś połączona/y z drugim człowiekiem! :))

bronczyk
17-12-2008, 21:01
A ja planuję w świąteczne dni posiedzieć spokojnie w sieci. Już nie mogę się doczekać. Dzieci i wnuki wyjeżdżają to ja naszykuję dobrego jedzonka i po spacerach z psami na fotelik ina forum seniora.

tadeusz50
17-12-2008, 21:20
Te najbliższe święta po raz pierwszy spędzimy trochę oddzielnie. Syn z synową postanowili wyjechać na ten okres i mieć z głowy całe przygotowania. Wcale im się nie dziwię , po ich codziennym zaganianiu należy im się. Tak więc spędzę je z córką i wspaniałymi wnuczkami a z synem pewnie połączymy się telefonicznie.

senior A.P.
18-12-2008, 01:54
Trzeba jeszcze brac pod uwage to z kim sie komunikujemy.
Biorac pod uwage komunikacje przez internet na forum publicznym trzeba sie liczyc z wszystkim i wszystkimi.
Bywaja bardzo nieprzyjemne niespodzianki jezeli napotkamy ludzi o roznym swiatopogladzie,opcji politycznej lub roznym pochodzeniu narodowym.

Kazik
18-12-2008, 02:46
A ja 20 bm.- walizka prawie spakowana. Obiad zjem w Stavanger. Komputer tam stacjonarny mają i jeszcze laptopy. Internet -oczywiście też. Potrzebny im jest do pracy. Naturalnie że się tutaj zaloguję. Jak pójdą do pracusi to komp jest mój-przecież Święta to nie 2 tygodnie. Oczywiście odkurzę wcześniej dom-darmozjadem nie będę. Gość też coś powinien się postarać.
Dlatego jeszcze życzeń nie składam.
To nie na temat-ale wędliny nasze kochają, już kupione są. Będą im się "uszy trzęsły". Co tu dużo mówić-chwalą i zawsze do Norwegii wywożą. Nie dlatego że taniej. Dla jakości i smaku.

Nika
18-12-2008, 08:34
Czasy sie zmieniają i musimy zaakceptowac nową rzeczywistość,aczkolwiek umiar we wszystkim jest pożądany.Wyciszenie,refleksja świateczna moze też byc przy kompie,gdy rozmawiamy z bliską osobą,przekazujemy jej nasze serdeczne uczucia.

wuere'le
18-12-2008, 17:06
Kolega Ciekawski chce pewnie powrócić do dawno minionych czasów gdy na połączenie telefoniczne w kraju czekało się kilka godzin a na międzynarodowe kilka dni. Przecież dzięki telefonom i internetowi możemy o dowolnej porze porozmawiać z tymi którzy nie mogą być obecni z nami ciałem.

Tadeusz, jakieś 25-6 lat temu zamówiłem rozmowę z Kielcami, na połączenie czekam do dziś.

tadeusz50
18-12-2008, 17:44
Tadeusz, jakieś 25-6 lat temu zamówiłem rozmowę z Kielcami, na połączenie czekam do dziś.
Ta telefonistka pewnie jest już na emeryturze i na tą zamówiona rozmowę już się nie doczekasz. Teraz jest prościej bierzesz telefon naciskasz 0-kierunkowy-numer abonenta i już masz połączenie.:D

Andreas
18-12-2008, 19:01
Korzystając z dobrodziejstwa internetu mogę w tym szczególnym okresie świątecznym łączyć się z Rodziną Internutów.

lewek
22-12-2008, 20:46
A ja dzięki internetowi mogłem poznać bardzo fajną stronkę i dla użytkowników tejże złożyć świąteczne i noworoczne życzonka.Tak w tajemnicy to powiem Wam, że owa strona to "SENIOR.PL" Bez NETu byłoby to niemożliwe

tadeusz50
23-12-2008, 05:55
Dzięki internetowi mogę złożyć życzenia świąteczne bliskim, krewnym, znajomym, bezimiennym mając pewność, że doją na czas. Bywało, że kartki /pocztowe/ dostawałem w połowie stycznia, czyli jak to się mówi musztarda po obiedzie. A ilu mam nowych znajomych dzięki internetowi?

Malgorzata 50
23-12-2008, 07:51
Trzeba jeszcze brac pod uwage to z kim sie komunikujemy.
Biorac pod uwage komunikacje przez internet na forum publicznym trzeba sie liczyc z wszystkim i wszystkimi.
Bywaja bardzo nieprzyjemne niespodzianki jezeli napotkamy ludzi o roznym swiatopogladzie,opcji politycznej lub roznym pochodzeniu narodowym.
To są b. mile niespodzianki.Gdyby nie Internet nigdy nie dowiedziałabym sie ,ze istniejej na świecie osoba o takim światopoglądzie i poglądach jak ty Augustynie i że w ogóle istnieją takie poglądy ,a tak proszę bardzo i już jestem madrzejsza .Pozdrawiam cie serdecznie:D

senior A.P.
23-12-2008, 12:57
Z wzajemnoscia Malogorzato,niech Bog daje Ci zdrowie,optymizm i wiare w ludzi dobrej woli !