PDA

View Full Version : Wigilia wolnym dniem od pracy

leluri
23-12-2008, 06:48
radio "Trójka" w dzisiejszym przeglądzie prasy przytoczyła fragment artykułu z Rzeczpospolitej, którego tematem jest
dzień 24 grudnia jako wolny od pracy.

w Internecie jest dostępny poniższy artykuł.
http://www.wyborczy.pl/index.php?akcja=artykul&id=63491&polecil=rss

Wigilia powinna być dniem wolnym, ale dla katolików”
(15-12-2008)
Nasi Internauci pod artykułami dotyczącymi skrócenia czasu pracy w Wigilię rozpoczęli dyskusję na temat sensowności wprowadzenia kolejnego dnia wolnego od pracy. Według niektórych sytuacja obecna jest dobra, bo i tak część pracodawców pozwala pracownikom na wcześniejsze wyjście z pracy. Inni optują za opodatkowaniem kościoła, co pozwoliłoby na pokrycie wydatków w budżecie, związanych z wprowadzeniem kolejnego dniem wolnym od pracy wiadomosci.wp.pl

temat powraca na łamy prasy co roku, czy Waszym zdaniem wigilia powinna powiększyć liczbę dni wolnych od pracy ?

tadeusz50
23-12-2008, 07:03
Jestem emerytem i mam wszystkie dni wolne od pracy ale gdy czytam o następnych dniach wolnych jak wigilia, Trzech Króli i innych ta zastanawiam się nad tym czy może wyznaczymy dni w których należy pracować a reszta tylko wolne. Ja w wigilię pracowałem również na noc. Do pracy szedłem sobie piechotką bo komunikacja miała wolne. Skrócić czas pracy tak, dostosować do tego by można było spożyć w spokoju wigilię, ale wolne nie.

leluri
23-12-2008, 07:10
...Skrócić czas pracy tak, dostosować do tego by można było spożyć w spokoju wigilię, ale wolne nie.

pomysł wart zastosowania :)

ammi1952
23-12-2008, 07:38
Tak jak Tadeusz gdy miałam dyżur pracowałam i w Wigilie i w święta i Nowy Rok i nie było zmiłuj . Nie rozumie tego dziwnego pędu do ograniczenia godzin pracy i to w okresie ogólnoświatowego kryzysu .

Nika
23-12-2008, 09:30
Według mnie nie...i tak mamy sporo wolnych dni,niektóre łączone wdłuuugie wekendy!Natomiast sensowny wydaje mi sie pomysł skrócenia godzin pracy,by wszyscy zdążyli na wigilię.Zawsze mozna poprosic o dzien urlopu-tak czyni od lat mój małzonek.

senior A.P.
23-12-2008, 11:49
Prosze wziasc pod uwage kto takie dni wolne proponuje i projektuje - komu i czemu maja sluzyc .

tadeusz50
23-12-2008, 18:57
Jeszcze jedno z tym wolnym. Pracownicy etatowi bez względu na ilość wolnego i tak wezmą tą samą kasę tj. wypłatę. a pracownicy wynagradzani za godziny? przyjdzie dzień wypłaty a to pieniążków nie ma i za co żyć następny miesiąc? I następuje jęczenie nie mam pieniędzy.