PDA

View Full Version : Whisky, cola i … - gawędzi Józef Oleksy

z centrum
25-12-2008, 12:49
W dodatku Magazyn do DZIENNIKA wydanie świąteczne z 24-26/XII/2008 kolejna pogawędka Józefa Oleksego. Opowiada Pawłowi Reszce i Michałowi Majewskiemu o kłótniach z Kwaśniewskim i radzi prezydentowi Kaczyńskiemu w „Whisky, cola i podbródek Tuska”.
Jaka ma być ta Polska jak takie było jej raczkowanie – nostalgiczne wspomnienia byłego premiera, dwukrotnego marszałka Sejmu, szefa SdRP etc. etc;
„Panowie, ja trzy i pół roku współpracowałem w Lechem Wałęsą, za co powinienem pójść po śmierci prosto do nieba.”
O Kwaśniewskim – „Tak naprawdę i Pawlak, i Kwaśniewski chcieli objąć stanowisko premiera, ale żaden się do tego nie przyznawał. Liderzy PSL i SLD zdecydowali, że ja mam być mediatorem między nimi. … Nagle po kolejnej wypowiedzi Kwaśniewskiego Pawlak mówi: „No dobra, zgadzam się!”. Kwaśniewski zesztywniał. Zrozumiał, że krygował się za długo.”
Na pytanie czy Kwaśniewski zrobi karierę międzynarodową odpowiada „Nie wątpię w to. … Znacznie mniej utalentowani politycy znajdują miejsce w strukturach międzynarodowych.”
O Pawlaku – „On bardzo przeżywał, gdy stracił funkcję szefa rządu. Kiedy ze mną rozmawiał, szkliły mu się oczy.”
Afera „Olina” – „Ja miałem z Milczanowskim dobre stosunki. Byliśmy po imieniu. W czasie takiej kolacyjki jeden z reżyserów sprawy „Olina”, …, składał mi hołdy. Miał już mocno w czubie. Klękał, całował mnie po rękach.”
O zażyłości ludzi lewicy z Władimirem Ałganowem – „Znaliśmy się z nim. Pół Warszawy znało Ałganowa.”
O Millerze – „Zaprosił mnie i Szmajdzińskiego do restauracji Blue Cactus … . Pamiętam dobrze to spotkanie, bo Miller zapłacił rachunek.” … „ … nigdy nie wyrywał się do płacenia.” „On ma wiele uzdolnień. Potrafi ad hoc kalambur wymyślić.” „Cyzeluje wystąpienia publiczne. Natomiast robi to dobrze, zgrabnie, dosadnie, czasem bezczelnie.”
O Kaczyńskim – „Nie zrobił niczego, co byłoby naruszeniem fundamentalnych reguł.” „Brakuje mu tylko tych ekspertów i dobrego przemówienia.” „Nie rozgrywa przemówień.” „Niepotrzebnie przyjął manierę dostojności, gdyż ma pewne atuty.”
Ten wywiad to ciekawy zapis kolejnych wspomnień historycznej postaci PRL i IIIRP.

Kazik
25-12-2008, 13:59
Szkoda ze nie podales linka do tego czytadla. Nie mam czasu szukac bo jestem w goscinie, a chetnych do kompa tu jest wiecej.

Alsko
25-12-2008, 14:20
Kaziu, tu masz link
http://www.dziennik.pl/opinie/article287772/Oleksy_Wachowski_grzal_whisky_z_cola.html

Jak to u Oleksego - józiolenie.
Ale kilka zdań trafnych.

waclaw46
25-12-2008, 16:02
Miał swoje 5 minut Oleksy i powinien Polakom dać spokój,nie mam pewności że się znowu nie upije.

z centrum
25-12-2008, 17:52
Miał swoje 5 minut Oleksy i powinien Polakom dać spokój,nie mam pewności że się znowu nie upije.
O! - to nie było 5 minut i podobno jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Kazik
26-12-2008, 01:59
O! - to nie było 5 minut i podobno jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.
Zombi zaczynaja wylazic. Taki Miller uwaza ze jeszcze nie skonczyl. Do Samej-brony sie zapisal, gdy kolesie go olali. Co takie cos jeszcze wymysli? To wstydu nie posiada. Reszta zombich tez sie uaktywnia. Licza na nasza amnezje? Moze zabajeruja mlodziez ktora nie pamieta komuchow.
Alsko dzieki za link-poczytam rano.

senior A.P.
27-12-2008, 11:43
Co Wy ?
Jeszcze wierzycie w stara konserwe partyjna ?
Przeciez oni juz dawno "zle pachna" !
Jezeli juz to stawiajcie na mlodych rozowych i nieopierzonych a "czerwona purpure" do piachu !
Podobnie zreszta z fioletem w czarnych sutannach.

araad
27-12-2008, 17:13
Nie warto zatrudniać uwagi do dywagacji tego typu ludzi.To tylko dziennikarze wyciągają z szafy tych byłych aby tylko był news.To są już ludzie wczorajsi i tylko tyle.

jip
27-12-2008, 17:41
Nie warto zatrudniać uwagi do dywagacji tego typu ludzi.To tylko dziennikarze wyciągają z szafy tych byłych aby tylko był news.To są już ludzie wczorajsi i tylko tyle.
Ale łysinę to mają, większą jak ja i dlatego lubię Oleksego oglądać, a też lubię oglądać Kaczyńskiego bo jest niższy jak ja, niewiele, ale mogę na niego popatrzeć z góry.

Lila
28-12-2008, 00:48
Ale łysinę to mają, większą jak ja i dlatego lubię Oleksego oglądać, a też lubię oglądać Kaczyńskiego bo jest niższy jak ja, niewiele, ale mogę na niego popatrzeć z góry.

Już widzę jak Cyrankiewicza kochałbyś,choć chciał w Poznaniu rękę komuś obciąć.
A tymi kryteriami mierząc,to duce najbardziej byłby Ci podchodzący.Bo łysy i kurdupel.

Anielka
28-12-2008, 00:55
Ja też chcialam złodziejowi,który kradł mój samochód rekę obciąć,Nie miałam czym,więc mu ja złamałam.A wracając do tematu to cóż mu /Oleksemu /pozostało,powspominać,to co pamięta lub wydaje mu się,że pamięta.

jip
28-12-2008, 08:08
Już widzę jak Cyrankiewicza kochałbyś,choć chciał w Poznaniu rękę komuś obciąć.
A tymi kryteriami mierząc,to duce najbardziej byłby Ci podchodzący.Bo łysy i kurdupel.
Kazik by napisał, że masz czytać uważniej, nie napisałem, że ich lubię, bo nie lubię ale oglądanie sprawia mi przyjemność z uwagi czy to na większa łysinę, czy większą kurduplowatośc (od kurdupla - to taki mały człowieczek). I przy tym wpisie nie było żadnej sympatii do wymienionych osób a raczej uciecha,....że.... :D

Lila
28-12-2008, 10:22
Kazik by napisał, że masz czytać uważniej, nie napisałem, że ich lubię, bo nie lubię ale oglądanie sprawia mi przyjemność z uwagi czy to na większa łysinę, czy większą kurduplowatośc (od kurdupla - to taki mały człowieczek). I przy tym wpisie nie było żadnej sympatii do wymienionych osób a raczej uciecha,....że.... :D

No to zmieniam...i rozumiem.
Ja natomiast mam uciechę ,oglądając walczącą niczym gladiator - Żulię.:D
Ale nie powiem dlaczego .:D

jip
28-12-2008, 10:49
No to zmieniam...i rozumiem.
Ja natomiast mam uciechę ,oglądając walczącą niczym gladiator - Żulię.:D
Ale nie powiem dlaczego .:D
No bo ona ma tak strasznie napiętą minę......... na twarzy, nie na pięcie, a może na pięcie też?

Lila
28-12-2008, 10:56
No bo ona ma tak strasznie napiętą minę......... na twarzy, nie na pięcie, a może na pięcie też?

Na pewno też .Na tej achillesowej ,co z korupcją walczy :D .

senior A.P.
29-12-2008, 21:42
Lila ! Co z Toba ?
Czyby swiateczna whisky zaszkodzila,napisala krotko i sobie poszla.

z centrum
18-02-2009, 13:05
Jest przekonany, że ma wystarczające doświadczenie i wiedzę. Jak powiedział "Mnie nie chodzi o to, żeby sobie pokandydować, tylko być w Parlamencie Europejskim"

Zaczyna się kampania - na razie na lewicy.

http://www.dziennik.pl/polityka/article322068/Miller_i_Oleksy_na_partyjnej_imprezie_SLD.html

senior A.P.
23-02-2009, 11:06
Oleksy ?
Ma wszechstronne doswiadczenia od seminarium duchownego poczynajac.
Zostala mu jeszcze rola grabarza.
Autentycznego !

Lila
23-02-2009, 13:23
Oleksy ?
Ma wszechstronne doswiadczenia od seminarium duchownego poczynajac.
Zostala mu jeszcze rola grabarza.
Autentycznego !

I na zdrowie.Niech mu ziemia lekką będzie.Do kopania.

senior A.P.
25-02-2009, 15:06
A co to on fundamenty obecnie kopie i ma ciezka lopate ?