PDA

View Full Version : Izrael kontra Autonomia Palestyńska ..co sądzicie ?

Lila
30-12-2008, 10:31
Strach trochę bierze..

Ja myślę ,nienawidząc terroryzmu ,że ..

1.Bombardowanie cywilów jest wstrętne.
2.Gadanie o arabskim holokauście - w uściech izraelskich- brzmi straszliwie .
3.Posiadanie bomy atomowej - takoż.Szczególnie ,że wszyscy o niej wiedzą,ale mówić nie wolno.
4.Zaangażowanie USA ? Bez komentarza.Mam nadzieję,że nie każą naszym chłopakom walczyć naprzeciw intifady.

senior A.P.
30-12-2008, 11:12
Pisalem na ten temat w innym miejscu ale jezeli juz zalozylas to co wyzej i nie zlikwiduja pracowici moderatorzy tego forum ,to chetnie dopisze wsrod "sprawiedliwych narodow tego swiata",ze Izrael tym razem tnie galaz na ktorej sie usadowil 60 lat temu - upadek bedzie straszny !
Ameryka nie pomoze,co najwyzej amerykanscy Zydzi kasa i uzbrojeniem ale na wojne nie bedzie chetnych.
Kto sieje smierc zbiera smierc !

Lila
30-12-2008, 11:14
Jak założyłeś taki temat,to przepraszam...
Ale skoro już jest ten ,to napiszę iż uważam ,że masz rację.

senior A.P.
30-12-2008, 11:35
Dla mnie to nie przeszkadza kto i co pisze aby tylko byl za prawda i sprawiedliwoscia.
Za Palestyna w tym kryzysie winien wstawic sie caly swiat.
Niestety nawet media pisza tylko to co musza aby nie wyjsc ,ze sa calkowicie stronnicze.
Wczujmy sie seniorzy w role i samopoczucie seniorow palestynskich i wydajmy z siebie okrzyk : NIE DLA WOJNY !

Lila
30-12-2008, 11:41
Media są nie tylko stronnicze,ale i zbrodnicze.

Bo cóż my czytamy ?
Otóż zginęło ''tylko ''51 osób,nie ponad 300.Bo reszta to Hamas.Czyli nie-ludzie.

ps.w Powstaniu Warszawskim też ginęli nie -ludzie ,tylko bandyci.Wg.Goebelsa.
Historia ,jak zawsze ,zatacza koło.

senior A.P.
30-12-2008, 11:52
Ja sie opieram na tym co donosi telewizja amerykanska i od pewnego czasu widze dosc duze zmiany w informacji. Tym razem o konflikcie w strefie Gazy jest wiecej i bardziej obrazowo .Wiecej nie moge oceniac aby na darmo nie pisac,wystarczy klikniecie moderatora i juz po mojej informacji.
To tez cos oznacza.

senior A.P.
30-12-2008, 11:54
Ciekawe tez jest zachowanie naszych seniorek i seniorow w temacie o Palestynie - czyby zmowa milczenia.
Do odwaznych swiat nalezy,nie bojcie sie seniorki i seniorzy z forum nie wyrzuca a jezeli juz to powrot zawsze jest mozliwy.

Mamy przeciez tu swiatlych dyskutantow,nawet ze stopniami naukowymi,ciekawe dlaczego milcza ?

Lila
30-12-2008, 11:56
Wiecej nie moge oceniac aby na darmo nie pisac,wystarczy klikniecie moderatora i juz po mojej informacji.

Przeczytałam .........nie widzę w Twoich postach nic nagannego.

senior A.P.
30-12-2008, 12:02
Z forumowiczow nikt nie wie ile moich postow zostaje kazdego dnia likwidowane i to bardzo "po cichu".
O tych w koszu nawet nie wspominam ,bo to ma inny cel .
Zastanawiam sie ja i moi koledzy (czesto za plecami) dlaczego tak sie dzieje w kraju gdzie przeciez jeszcze obowiazuje wszystkich Konstytucja,ktora przez nikogo nie powinna byc naruszana?
Tu w Ameryce mowi sie i pisze o wszystkim na forach i nie ma takiej nadgorliwosci jak na forach "polskich",czyzby polacy (z premedytacja pisze przez male "p") byli az tak sluzalczy czy moze to z innych przyczyn wynika ?

Lila
30-12-2008, 12:07
Z forumowiczow nikt nie wie ile moich postow zostaje kazdego dnia likwidowane i to bardzo "po cichu".
O tych w koszu nawet nie wspominam ,bo to ma inny cel .
Zastanawiam sie ja i moi koledzy (czesto za plecami) dlaczego tak sie dzieje w kraju gdzie przeciez jeszcze obowiazuje wszystkich Konstytucja,ktora przez nikogo nie powinna byc naruszana?
Tu w Ameryce mowi sie i pisze o wszystkim na forach i nie ma takiej nadgorliwosci jak na forach "polskich",czyzby polacy (z premedytacja pisze przez male "p") byli az tak sluzalczy czy moze to z innych przyczyn wynika ?

?????????
Może obrażałeś ludzi,jak to robi Twoja rodaczka -polonuska ,nagminnie i uparcie ?

senior A.P.
30-12-2008, 13:48
Pisanie prawdy o faktach i ludziach jest obraza ???
Jezeli nazywam czyny i ludzi je wyrzadzajacymi jako zle/zli to jest to obraza ?
Albo ,jezeli uzasadniam,ze nikt nie ma prawa "wybranstwa",jest pyszalkiem i chciwcem,lichwiarzem,oszustem,zlodziejem i ma pokrycie w faktach to mam jemu slac pochwaly i kadzic ???
NIE !
Lila, to do mnie nie przystaje nawet gdy bedzie to moj czlonek rodziny - brat,siostra,syn,corka,ziec,synowa czy wnuk tym bardziej obca mi osoba, a w szczegolnosci moj wrog !

Kazik
30-12-2008, 14:08
Ogladalem film robiony przez Francuzka TV. Zoldacy Izraelscy pokazywali jak na punkcie kontrolnym trzymaja Arabow na sloneczku pare godzin, a pozniej przepuszczaja bez kontroli. Taka zabawa. Robili to bez krepacji, specjalnie dla filmowcow. Jacy sa "mili" dla Arabow gdy nikt nie filmuje? Wzgorza Golan mieli oddac dawno, ale protokol podpisany lezy juz lata. Zawsze jest jakies "ale". Przede wszystkim 35% wody pitnej wlasnie maja z Golan. Po oddaniu Syrii zagrabionego terenu straca ta wode. Pompami Syria pod gorke przepompuje do siebie, chociaz by tylko na zlosc Zydom. A woda w tym rejonie to skarb. Izrael ja ogranicza Palestynczykom. Na te zagrywki Zydkow-Hamas strzela rakiety domowej roboty, ale one tez burza i zabijaja. Izrael odpowiada nowoczesnym bombardowaniem, teraz kolej na Arabow itd. Konca nie widac.

senior A.P.
30-12-2008, 14:56
Amerykanska telewizja z ostatnich doniesien pokazala dosc ciekawy "obrazek":
Dwie strony walczace (palestynska i izraelska) - na otwartej ulicy Palestynczycy rzucaja kamieniami w kierunku murow za ktorymi schowani sa uzbrojeni po zeby zolnierze izraelscy w pelnym rynsztunku i kamizelkach ochronnych otwierajacy ogien do tychze "napadajacych".
To jest dopiero porownanie sil !
Okazalo sie to za slabe, wiec uzyto nowoczesnego lotnictwa bombardujacego szkoly (w tym wyzsze),meczety i osiedla ludzkie. Na dokladke do tego tunele pzrez ktore dostarczana jest zywnosc .
I co wy na to ?
A NATO - okazuje sie byc bezsilne.
To jest dopiero sprawiedliwosc !

araad
30-12-2008, 18:27
Akurat w tej sprawie zgadzam sięz Wami.To co robi Izrael to przecież terroryzm w najczystszej formie.Ponadto uwazam to za głupotę poniewaz produkują sobie następnych wrogów nie dziwię się Palestyńczykom sam bym złapał za broń w ich sytuacji.Wychodzi tez hipokryzja świata jak to utyskują na zbrodnie i terroryzm tylko wtedy gdy to im wygodne w sprawie Izraela i jego agresji właściwie milczą.Po tej napaści żydzi stracili prawo do swojego holokaustu postępującą tak samo jak Niemcy z nimi.

Kazik
30-12-2008, 19:04
Zgadza sie Zydki to wredny narod, dlatego wszedzie poza USA tak o nich czesc ludzi mysli. Ale te kamienie Palestynczykow to jeszcze nie cala prawda. Co powiecie o rakietach strzelanych na terytorium wrednego moze panstwa, ale mieszkancy nie chca ginac. W wyborach wybiora wiec takich co Palestynczykom dadza popalic. A co powiecie na "wybuchowego" Araba w autobusie? Nie mam na mysli ze to Arab -choleryk.
To jest jak gra w ping-ponga. Izraelski gracz ma wieksza paletke.

tar-ninka
30-12-2008, 20:14
[QUOTE=Kazik]Zgadza sie Zydki to wredny narod, dlatego wszedzie poza USA tak o nich czesc ludzi mysli. Ale te kamienie Palestynczykow to jeszcze nie cala prawda. Co powiecie o rakietach strzelanych na terytorium wrednego moze panstwa, ale mieszkancy nie chca ginac. W wyborach wybiora wiec takich co Palestynczykom dadza popalic. A co powiecie na "wybuchowego" Araba w autobusie? Nie mam na mysli ze to Arab -choleryk.

Co powiem ? popatrzcie , posluchajcie...
Jest w Tel-Avivie ulica Dizengoff..piekna , bardzo ruchliwa jest tam olbrzymie centrum handlowe i jest też skrzyżowanie czterech ulic nad ktorym jest plac z fontanną
http://s1.fothost.pl/upload/08/01/1c925763.jpg (http://www.fothost.pl)
Fontanna nr1...nr.2 to ulica Dizengoff

tar-ninka
30-12-2008, 20:30
. . . . http://s1.fothost.pl/upload/08/01/72f97b84.jpg (http://www.fothost.pl)
Ulica Dizengoff sa kawiarenki sa drzewa... jest autobus.
teraz sobie wyobrazcie ze ten atobus wylatuje w powietrze razem z "wybuchowym"Arabem
Mozecie sobie wyobrazić jak to po wybuchu wyglada?
Ja widziałam!
Cały czubek drzewa scięty konary i gałęzie gołe, bez lisci
zamiast nich na gałęziach szczatki ludzkie ,na jednej bucik dzieciecy, czyjaś reka , mózg ,włosy...
Ciala juz były zabrane ale pod drzewem jeszcze chodzili ludzie i zbierali do woreczkow plastikowych resztki ciał , skrzepy krwi..
a w tym czasie Telewizja Palestynska pokazywala jak palestyńczycy świętują ..jak sie z tej tragedi ciesza . niosąc portret"wybuchowego Araba, ktory ten autobus wysadził
Cieszyły się te biedne staruszki ,ktore teraz nad swoimi płaczą!
Takich miejsc widziałam " tylko "trzy! a ile ich było do tej pory..

tar-ninka
30-12-2008, 20:33
. . . . . . http://s1.fothost.pl/upload/08/01/66c771dd.jpg (http://www.fothost.pl)
To jest to drzewo z nazwiskami tych co zgineli

Pani Slowikowa
30-12-2008, 20:41
Ja potepiam jakiekolwiek ataki na cywilow.. czy to ze strony Izraela czy to ze strony Palestyny.

Inne kraje powinny sie trzymac z daleka od tych dwoch autonomi bo jedno jest warte drugiego..:mad: :mad: :mad:

Pani Slowikowa
30-12-2008, 20:43
. . . . . . http://s1.fothost.pl/upload/08/01/66c771dd.jpg (http://www.fothost.pl)
To jest to drzewo z nazwiskami tych co zgineli

Ciekawe ile w Palestynie jest takich drzewek??? I czy sa w ogole??

tar-ninka
30-12-2008, 20:53
Jedz i zobacz !a potem sie wypowiadaj
Ja nie bronie Żydow , nie popieram zadnej przemocy
Wojna zawsze jest okrutna i zawsze bede przeciwko niej tak jak wiekszosc Palestyńczykow i Izraelczykow
Przeczytaj dokladnie post Kazia .
Ja to opisalam w odpowiedzi na jego post.
Opisac więcej ? bo w Palestynie tez bylam z Arabami tez rozmawialam ..

araad
30-12-2008, 20:56
Czy na tym drzewku jest 350 nazwisk palestyńczyków zabitych przez izraelskie rakiety w ostatnich nalotach?
Nie chodzi o to zeby się licytować oba te narody są skazane na siebie więc rakiety nic nie zmieniają a tylko posycają nienawiść.I wybacz Tarninko ale też naturalny jest odruch obrony słabszego i tez ilość ofiar po obu stronach nie jest jednak adekwatna.

Pani Slowikowa
30-12-2008, 20:59
Jedz i zobacz !a potem sie wypowiadaj
Ja nie bronie Żydow , nie popieram zadnej przemocy
Wojna zawsze jest okrutna i zawsze bede przeciwko niej tak jak wiekszosc Palestyńczykow i Izraelczykow
Przeczytaj dokladnie post Kazia .
Ja to opisalam w odpowiedzi na jego post.
Opisac więcej ? bo w Palestynie tez bylam z Arabami tez rozmawialam ..

Nie z bardzo rozumiem dlaczego mi odpowiadasz niegrzecznie??
Czy po to aby sie wypowiedziec trzeba koniecznie tam byc i widziec na wlasne oczy??
Czy ja popieram przemoc?? Nie przeczytalas mojego wpisu ??
Skad wiesz ze nie przeczytalam wpisu Kazia??
Nie wiem skad nagle ta agresja??
Albo... hmmmm.... chyba juz wiem.. :rolleyes:

tadeusz50
30-12-2008, 21:03
Ja potepiam jakiekolwiek ataki na cywilow.. czy to ze strony Izraela czy to ze strony Palestyny.

Inne kraje powinny sie trzymac z daleka od tych dwoch autonomi bo jedno jest warte drugiego..:mad: :mad: :mad:

Tam to sam diabeł prawdy nie dojdzie. Nienawiść do drugiego narodu wysysają z mlekiem matki. Nie ma możliwości zażegnać konfliktu.

Kazik
30-12-2008, 21:08
W Palestynie sa tysiace plakatow z fotka delikwenta, ktory wolal zamieszkac u Allacha. Na filmie widzialem. Bo to najtaniej i dotrze do tysiecy ludzi. Moze jakis nastolatek mu pozazdrosci? No bo tam slodkie zycie, leniuchowanie, dobra wyzerka. A najwazniejsze sa dziewice. Cale 72 szt dla jednego. Skad taka wlasnie liczba?
Na filmie zamaskowani goscie pokazali przygotowanie takiej zywej bomby. Nowe ubranie, fryzjer itd. Dla jego samopoczucia i zeby nie wygladal jak lapserdak, tylko na powaznego ucznia z bogatej rodziny. Tacy sie raczej nie kwapia do raju, zolnierz takiego predzej przepusci, chociaz teraz sa ostrozniejsi. Nawet dzieciak moze byc bombowy. Ciekawe czy malec ktory ostatnio zabil zolnierzy brytyjskich w Afganistanie wiedzial co wiezie na taczce. Sam odpalil, czy zaplacono mu za fatyge i odpalono radiowo. Juz tego sie nie dowiemy.

tar-ninka
30-12-2008, 21:11
Nie na tym drzewku niema ,
jakby zliczyl wszystkie ofiary samobojczych zamachow to by sie uzbierało,
Ja widzialam tylko trzy takie miejsca zaraz po...
W jednym z zamachów tylko przypadek sprawil ze nie bylam jedna z ofiar i to w kosciele podczas mszy św.
Jeden z Arabów ,ktory prowadzi pab w Tel Avivie a ktory nie popiera Hamasu
powiedzial nam ze dopuki chociaz jeden zyd bedzie zył oni nie przestana walczyc ,
A jak sie rozprawia z żydami wezma się za .. zgadnij kogo ..
Bo islam jest jedyna prawdziwa religia .
Powiedzial tez ze w rodzinie czł. Hamasu jak urodzi sie syn , to dostaje broń
tak jak jak my dajemy np. medalik ,czy krzyzyk..

Lila
30-12-2008, 21:12
Tam to sam diabeł prawdy nie dojdzie. Nienawiść do drugiego narodu wysysają z mlekiem matki. Nie ma możliwości zażegnać konfliktu.

Trzeba się było zastanowić dużo wcześniej.Cholernie to się światu nie opłaciło.
Izrael jest finansowany przez USA,Hamas przez kraje arabskie.W kontekście wyborów w USA i nadchodzących w Izraelu ,może to akurat chodzi o ropę ? Bo atak Izraela nie ma precedensu.
Jedno jest pewne.
Od tej chwili - jak napisał chyba Araad- Izrael stracił prawo do epatowania słowem ''holokaust''.
Cały świat już to wie.

http://www.rp.pl/artykul/41,240613.html

Matrix
30-12-2008, 21:16
Trzeba też uwzględnić fakt,że autonomia niczego nie produkuje.
Całe zaopatrzenie- prąd,gaz,paliwa,żywność zawdzięczają
dostawom organizowanym przez miedzynarodowe organizacje,a
Izrael przepuszczał te konwoje przez swoją granicę.
Teraz słychać wrzask,że wszystkiego im brakuje.To strefa Gazy.
A na Zachodnim Brzegu prozachodni rząd Abbasa który
siedzi w kieszeni UE i jest uważany za zdrajców przez Hamas,
próbuje lawirować między stronami konfliktu.
Autonomia Palestyńska w/g mojego rozeznania nie ma szans
egzystencji jako samodzielne państwo. Najpierw trzeba nauczyć się budować,
a tam od dziesięcioleci uczy się palestyńskie dzieci nienawiści. Oglądałam na Planete matki -
dumne z tego,że syn został męczennikiem.Wielu Palestyńczyków ma dość i Hamasu i Fatahu.
Chcą po prostu normalnie żyć. Tylko co zrobią ci bojownicy, którym najlepiej wychodzi strzelanie?
Przecież to ich sposób na życie.
Innego nie znają.

Lila
30-12-2008, 21:21
Ba,jakoś żyli.Gdy nie było państwa Izrael.

ps.proszę mnie źle nie zrozumieć ,moi mili.Mój mąż mówi dokładnie to co Matrix.
Ja też nienawidzę i boję się terroryzmu.
Ale to co się tam teraz dzieje ,moim zdaniem,pokazuje prawdziwą twarz Izraela.Jakiej nie znaliśmy do tej pory.I takie samo zdanie ma wielu polskich Żydów ,a także w samym państwie Izrael.

Kazik
30-12-2008, 21:27
Israel to krowa ktora pysk ma w USA, a dojki w Israelu. Nie wiem co ma do tego ropa. W palestynie jej nie ma. A kraje arabskie laduja miliardy w Hamas, czesc pojdzie na zakup broni, polowa na szwajcarskie konta wodzow, mala czastka na inne potrzeby. Arafat mial wiele kont. Poprosili jego zone mieszkajaca z corka w Paryzu o oddanie tego wszystkiego. Oddala (wszystko?) ale pod warunkiem ze bedzie miec 2 miliony $ rocznie. Musieli sie zgodzic, ona tez bo sie bala. Ale jaka skromna ta baba, prawdaz?

tar-ninka
30-12-2008, 21:29
Matrix napisala dokładnie jak jest ...Ja tylko dodam ze to co sie dzieje nie podoba sie ani Izraelczykom , ani Palestyńczykom , tym zwyklym ludziom ..Ale co oni moga ?

Lila
30-12-2008, 21:29
Wiesz Kazik,jak nie wiadomo o co chodzi w tym rejonie ,to chodzi o ropę.
Ale może...spłycam ,jak zwykle,do poziomu kałuży ropy ?

Lila
30-12-2008, 21:30
Matrix napisala dokładnie jak jest ...Ja tylko dodam ze to co sie dzieje nie podoba sie ani Izraelczykom , ani Palestyńczykom , tym zwyklym ludziom ..Ale co oni moga ?

Ba,dasz głowę ?

A co powiesz na temat broni nuklearnej Izraela ?

tar-ninka
30-12-2008, 21:32
A myslisz że Libia nie ma chcesz fotkę?

Pani Slowikowa
30-12-2008, 21:35
Kiedys spotkalam sie ze strasznym stwierdzeniem jednego czlowieka tutaj w Stanach.. Bylam wtedy oburzona jak cos takiego nawet mozna powiedziec..
On twierdzil ze nic go nie interesuja te narody tzw. " semickie" i jezeli tak lubia nienawisc to niech sie nawzajem wytluka.

Lila
30-12-2008, 21:36
A myslisz że Libia nie ma chcesz fotkę?
Nie chcę.
Bo o tym wszyscy wiedzą.A gdzie masz potwierdzenie o Izraelu?

ps.może ten wątek będzie oparty na argumentach,bo starczy na forum fotek.Tak myślę.

tar-ninka
30-12-2008, 21:41
O jakie potwierdzenie o Izraelu ci chodzi?

Matrix
30-12-2008, 21:41
Można tylko wierzyć,że rozsądek zwycięży. Ale kiedy? Po jakiejś hekatombie?

Obawiam się wojującego islamu. Obym była złym prorokiem.

Lila
30-12-2008, 21:43
http://www.irak.pl/20051016Vanunu.htm

Poczytajcie.

Ja swego czasu byłam zbulwersowana.Teraz sprawa przyschła .

Człowiek to dziwna istota.Wszystkiego mu mało.A świat jest taki piękny i miejsca na nim dużo.
Ale nie. Wojny być muszą.Jak tu nie wierzyć ,że ZŁY rządzi ?

ps.ja też się boję islamu .

Kazik
30-12-2008, 21:46
Poczytalem to co podala Lila (link) i dziwi mnie jedno. Mosul jest w Iraku (zwiedzalem i nocowalem tam w 1983), demonstracja przeciez nie mogla byc popierajaca Israel, lecz przeciw. Dlatego nie rozumiem jak taka demonstracje mogl zaatakowac arabski samobojca? Cos tu autor artykulu pokrecil. Mosul lezy na terenie kurdyjskim, czesc to nawet katolicy. Ale tylko mala czesc-dalej to mi nic nie wyjasnia. Bo nawet katolik z palestyny jest przeciw obcemu panstwu-agresorowi, to oczywiste.

Lila
30-12-2008, 21:51
Kazik,co Ty piszesz u licha ? Przecież to jest wywiad z Mordechajem Vanunu..

Lila
30-12-2008, 21:53
O jakie potwierdzenie o Izraelu ci chodzi?

Czy państwo Izrael oficjalnie przyznaje ,że ma cały arsenał broni masowego rażenia ?
Poczytaj ten wywiad. Z Żydem,bez wątpienia.

Matrix
30-12-2008, 21:58
To zdanie rasowego humanisty, który zawsze przegra w zderzeniu z interesem państwa i całej rzeszy "bojowników o..."
którzy muszą upuścić sobie nieco testosteronu a innym krwi, a jakże.

tar-ninka
30-12-2008, 22:01
A czy inne państwa sie do wszystkiego przyznaja :D
W kazdym razie nie ukrywaja bo widzialam z daleka
podczas jednej z wycieczek . Przewodnik nam pokazał ,
gdy bylismy na pustyni Negew..
przez Dimonę tylko przejezdzalismy
Sa to sprawy o ktorych sie nie mowi a wszyscy wiedza ..

Lila
30-12-2008, 22:06
Tarninka.Coś Ci powiem.
Dzisiaj cały świat potępia Izrael.Także większość Żydów.
Parafrazując przypowieść o kimś bardziej papieskim niż papież,zapytam się - czy Ty chcesz być bardziej żydowska ,niż większość Żydów ?
I po co ?

ps.a nie tak dawno czytałam pełne potępienia posty,tyczące Niemek popierających Hitlera.

Kazik
30-12-2008, 22:13
Czy państwo Izrael oficjalnie przyznaje ,że ma cały arsenał broni masowego rażenia ?
Poczytaj ten wywiad. Z Żydem,bez wątpienia.
Ja opisywalem jeszcze twoj poprzedni link-ten:
http://www.rp.pl/artykul/41,240613.html
Nie siedze caly czas przy kompie, a i tak zaraz mi go wyrwa. Zdaze jeszcze napiasac o Vanunu. Ubieglas mnie o minutke.:) Zostaje tylko dodac ze facet nie klamie. W 73 amerykanskie samoloty przelecialy nad Israelem (nie pamietam-chyba to byly U-2) I wykryly promieniowanie w samolotach na ziemi, czyli byly juz zapakowane. Zabronili uzycia i szybko dostarczyli mysliwce i inna bron.

Kazik
30-12-2008, 22:23
Pytani czy posiadaja bron atomowa, dyplomaci odpowiadaja: nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Ale w USA dawno pisza ze Israel posiada bombki A. Po co maja potwierdzac oficjalnie. To powstrzymuje caly swiat arabski przed atakiem. Przeciez razem to by ich starli na proszek. Sam Irak by wystarczyl gdyby walczono bronia konwencjonalna. Mam na mysli Irak za Saddama. Bo teraz to armie tworza od poczatku.

jano43
30-12-2008, 23:29
Izrael nie spadł w tamten rejon z księżyca.Został utworzony uchwałą ONZ-tu i wtedy popełniono błęd nie rozgraniczając skutecznie tych narodów.
Obie te cywilizacje (żydowską i arabską)dzielą lata świetlne.Jest raczej zasługą żydów,że ze swojego kraju zrobili
potęgę nie tylko militarną ale i gospodarczą,podczas gdy palestyńczycy,którzy zresztą nigdy nie mieli swojego państwa,tracili czas na jałowe deliberacje jakby tu zepchnąć
Izrael do morza.Czy może dziwić,że żydom to się nie podoba?
Nie wszyscy palestyńczycy chcą walczyć z Izraelem.Wielu z nich mieszka i pracuje w jego granicach i nie najgorzej się mają.Pewno i pozostałym by to było dane gdyby zechcieli uwierzyć,że kopanie się z koniem to żle rokująca zabawa.
Niemrawo reagują inne państwa arabskie a przecież mają
argumenty -poza wojskowymi-których mogliby użyć.Problem
palestyński jest dla nich jak gorący kartofel.Nikt go nie chce wziążć do garsci.Swego czasu jordańczycy dość brutalnie
wyrzucili Arafata i kompanów ze swojego kraju.Jakiś czas potem syryjczycy wespół z żydami pozbyli się go z Libanu.Coś jest na rzeczy.Amerykanie za zburzenie dwóch(okazałych,to fakt)budowli i śmierć 3 tys.ludzi wyprawili na drugi świat jak się szacuje od 500 tys.do 1 mln.irakijczyków.Rosjanie wyrżnęli czeczenów bo im fikali,Chińczycy tępią tybetańczyków
choć to naród pokojowy i chce tylko autonomii.Izrael zaś walczy o przetrwanie.A,że wojsko na ogół używa karabinów a nie gałązek oliwnych to krew się leje.

Kazik
31-12-2008, 00:39
Calosc #48 sie zgadza, ale za WTC wyrzneli nie Irakijczykow lecz Afganskich Talibow. Pewnie to tylko Twoje "przejezyczenie".
UE sypie groszem dla Palestynczykow. Ostatno sypla przed szczytem G8, zeby miec spokoj. Ale oni za to kupuja bron, a dostaja na budowe fabryk, szkol itp. Nie da sie im narzucic nic, gotowki tylko chca. Na dworcu w Szczecinie bezdomny chcial pomocy, ale fukal na mnie jak wyjalem z torby ladnie zapakowane bulki z szynka i nie chcial. Tak to jest w Palestynie tez. Po kazdym wybuchu samoboja, granice zamykaja i Arab traci pare dni zarobku.

senior A.P.
31-12-2008, 01:19
jano43 !
Czy ty wierzysz w to co piszesz a moze tylko powielasz propagande.Wiesz co to byla Palestyna i kiedy powstal Izrael.
Komu te bajki opowiadasz ,nam seniorom ?

Matrix
31-12-2008, 05:22
Senior, wskaż chociaż jedno źródło,które nazywa Palestynę -państwem, a wtedy zobaczysz,że sam jesteś autorem bajki.

senior A.P.
31-12-2008, 09:28
Wystarczy,ze napisali to czterej ewangielisci choc bylo ich wiecej ,zrodlem tym jest Biblia.
Co wazne - Biblia tez tam powstala (na Bliskim Wschodzie) i chyba jej nie mozesz zanegowac.
Bajek szukaj u Andersena,u mnie ich nie znajdziesz choc czytac w mlodosci lubialem, to co wyklulo sie w wyobrazni bajkopisarzy.

Mar-Basia
31-12-2008, 09:58
21794

www.amnestyusa.org (http://www.amnestyusa.org)

senior A.P.
31-12-2008, 10:26
Izrael nie przyjmuje do wiadomosci propozycji rozejmu az do rozwiazania Hamasu !
Czyli "kociol trwa".
Ile jeszcze ludzi w tamtym rejonie musi zginac aby pycha przestala istniec ?

waclaw46
31-12-2008, 12:29
Po pierwsze czy ktoś może mi powiedzieć ,która wojna była bez ofiar ludności cywilnej?Ja się jeszcze z taką nie spotkałem a to co wiem z historii. to takiej nie było.Tylko w Polsce sądzi się żołnierzy za to ze strzelali a nie dyskutowali która decyzja dowódcy jest dobra.Nie jest też argument ze po stronie jednej albo drugiej konfliktu ma zginąć równo żołnierzy.Nie stoję po żadnej ze stron ale nie zgadzam się aby z Warszawy co miesiąc leciała do Krakowa rakieta i tylko wybuchając zabiła 1 osobę nie z mojej rodziny.Rozumiem Izrael że wreszcie się wkurzył.Natomiast będąc dowódcą Palestyńczyków, rakiety kazał bym wystrzeliwać z terenów zabudowanych blisko meczetu szkoły czy szpitala.Zbombardowanie tych miejsc lepiej będzie się sprzedawało w mediach ,będzie co pokazać ,cel uświęca środki.Reklamy się lepiej sprzedaje jak jest duża oglądalność na tym zarabia telewizja.Palestyńczycy grają pokrzywdzonych i uczucia pozytywne będą po ich stronie na całym świecie i będzie można więcej ugrać politycznie.
Fakt że w tym rejonie jest deficyt wody i jest to też wojna o wodę ,ale trzeba mieć dużo atutów aby póżniej można było ograć Izrael przy rozmowach pokojowych.
Gdyby nie pomoc świata to by nie istniała Autonomia Palestyńska bo jak może istnieć państwo bez przemysłu i infrastruktury a oparte tylko na pomocy.Tam są rodziny wielodzietne i popiera się wielodzietność.Skąd mają te rodziny na zakup broni.Przecież większość nie pracuje i nie wiem czy nie powinien być pierwsze wdrożony program jak się pracuje.

ostatek
31-12-2008, 14:12
Wystarczy,ze napisali to czterej ewangielisci choc bylo ich wiecej ,zrodlem tym jest Biblia. Co wazne - Biblia tez tam powstala (na Bliskim Wschodzie) i chyba jej nie mozesz zanegowac. [...]
Seniorze A.P. - kiedyś napisałeś, że nie czytałeś Biblii... teraz udowodniłeś, żeś nie kłamał. Może poczytaj, albo w Google zajrzyj...
Na temat wojny się nie wypowiadam, bo-m przeciwniczka każdej...

jano43
31-12-2008, 15:27
Seniorze A.P.-rozumiem,że wszystko co nie jest po Twej myśli
uważasz za propagandę.Tyle tylko,że to jest wyłącznie Twój
problem i ja nie muszę się za niego wstydzić.
Wyobraż sobie,że nazwa Palestyna odnosi się wyłącznie do obszaru geograficznego (wcześniej znanego jako Kanaan).
Jeśli trapią Cię wątpliwości to łatwo sprawdzisz w każdej encyklopedii czy kiedykolwiek istniało państwo o takiej samej
nazwie.Radziłbym też byś sprawdził czy ktoś Ci z Biblii nie powyrywał kartek bo jeśli jest kompletna bez problemu odnajdziesz w niej czyjego państwa królami byli m.in.Dawid i Salomon-11 w.p.n.e!!!Jak się upewnisz - daj cynk.
Za kilka godzin Nowy Rok.Życzę Ci by spełniły się w nim wszystkie Twoje zamierzenia i abyś w przyszłości zanim zaczniesz strzelać - pomyślał trochę.Sciskam prawicę.

waclaw46
31-12-2008, 15:28
Nie wierzę że zródłem jest biblia .Faktem jest że na tych terenach obowiązywał ludzi wierzących stary testament potem nowy testament i koran .Wszystkie te religie swój początek wzieły w starym testamencie Stąd Jerozolima to miasto trzech religii.
Liban kiedyś był Szwajcarią dalekiego wschodu a co teraz jest?
Tracą ci ludzie którzy chcieliby żyć w spokoju.Bogaci arabowie i ich rodziny tam nie siedzą.Natomiast religia wykorzystywana jest do walki politycznej.Dziwimy się że w meczecie nawołują do ataków terrorystycznych a nie dziwimy się kiedy księża mieszają się do polityki i jak niektórzy podnoszą ten problem to przypina im się łatkę żyda lub komucha.

waclaw46
31-12-2008, 15:57
Kończy się rok,pozwolę sobie złożyć życzenia wszystkiego najlepszego dużo zdrowia w trwającym roku 5769 przyszłym 2009 i trwającym roku 1431,

senior A.P.
31-12-2008, 20:08
Pokoj Wszystkim Narodom Bez Wyjatku !!!

senior A.P.
03-01-2009, 21:22
Izraelska artyleria ostrzeliwuje Strefe Gazy pod oslona nocy,ruszyly czolgi i natarcie z ladu - gina niewinni ludzie .... a swiat .......milczy ,na forum seniora tez "bohaterowie'' zamilkli.
O czym to swiadczy ???

senior A.P.
03-01-2009, 22:08
Bilans ofiar izraelskiej ofensywy siegnal 437 zabitych i 2300 rannych Palestynczykow.
W Izraelu (Hajfa i Tel Awiw) demonstracje ludnosci zydowskiej przeciwko wojnie - rzad nie liczy sie z opinia spoleczna wlasnego narodu !
Wiecej czytaj w doniesieniach agencyjnych.

Lila
03-01-2009, 23:32
Senior....zamilkli ze zgrozy....Uuuuuu cholercia...

Ciekawe ,co na to ,panie ,Ameryka ?
Prezydenci obaj nabrali wody w usta .
Arabia Saudyjska i Egipt też robią za Sfinksy.Czuję ,że pierze poleci .Mam nadzieję ,że rząd polski wyda oświadczenie treści mniej więcej...Rzeczpospolita Polski ,ze względu na swoje doświadczenie ,ma was - obywatele Żydzi ,Arabowie i Amerykanie - w d...e.

Jedynie Ukraina stanęła na wysokości zadania ,podkradając gaz Rosji.Brawo mołodcy !!Kruk krukowi oka nie wykole.
Jakie to zabawne ,jak złodziej okradnie złodzieja.:D:D

senior A.P.
04-01-2009, 00:10
Pytasz co na to Ameryka - jak zwykle w lokalnych stacjach telewizyjnych zdawkowe migawki.
W powazniejszych ogolno krajowych stacjach oglada sie i wyczuwa w glosach kometatorow (mowia scisle z wczesniejszymi redakcyjnymi ustaleniami to co wolno dla opinii publicznej) pewien lek i obawe co z tego wyniknie.Padaja liczby pokazywane sa sceny wojenne ukazujace tragizm.
Nie podaje sie wypowiedzi i obrazow z arabskich stacji tv.
Nie ma tez oficjalnych komunikatow z podejmowanych dezyzji Rzadu i i obu prezydentow USA.
Moze bedzie jeszcze tego wieczoru cos zakomunikowane spoleczenstwu amerkanskiemu w glownych wiadomosciach naszego czasu (za dwadziescia minut z NYC).

Lila
04-01-2009, 00:23
Ojej,współczuję Waaaaam,współczuję....
Ale podatki wzrosną ,jejku.. jejku.
Senior ,weź pakuj kufry ,ładuj się na Titanica ,czy jakąś inną fregatę ,bo amerykańskim samolotem to strach latać teraz ...i wracaj.
Co będziesz na Izrael płacił ?:D

Kazik
04-01-2009, 02:03
Senior-wkleilem foto jak był wczoraj protest Palestyńczykow w Stavanger. Znajdziesz to jak zechcesz. Czy to pomoze? Chyba tyle co apel papieski i nasz na seniorku. To znaczy g...... Obie strony sa siebie warte. Ale ja bym nie atakował Andrzeja Gołotę, nawet majac rację. Zydki oddadzą mocniej. Ty masz tam tyle znajomych Żydów. Powiedz nam cos. Ale nie traktuj nas jak dzieci. Wtedy będzie O.K. Wiesz ze Cie lubię. A ze dodam- tylko czasami, to nie jest chyba aż tak źle?

senior A.P.
04-01-2009, 11:13
Serce mi przyspiesza rytm jak czytam takie jak wyzej glosy w dyskusji z ktorych wynika " Chcialabym/chcialbym ale sie boje",ze..... , i moga mnie zabanowac.
Nie obawiaj sie Lila ,Kazik i inni tez !
Dziekuje za poparcie,moze jeszcze dadza dziadkowi A.P. popisac.
Administracja naszego portalu z kazdym dniem staje sie lepsza i "dojrzalsza" ,mimo upomnien z "wysokiej gory".

Takze "polska poprawnosc polityczna" zaczyna sie zmieniac w Polsce widzac to co sie dzieje w Rosji .
Lila licz na ziecia ,moze sie przydac !

A teraz w temat.
Najbardziej rozmieszyly mnie doniesienia "gazety michnikowskiej' z Polski o rakietach domowej produkcji Palestynczkow w tych ostatnich i poprzednich starciach z Izraelitami.
Otoz rury sprzedawane przez Izrael dla Palestyny na wodociagi i scieki przeznaczane sa na budowe rakiet !

Takiego doniesienia prasowego juz dawno nie czytalem .
Rura cieta jest na odcinki dwu metrowe do niej dospawywane sa stateczniki z tylu i pocisk uderzeniowy z przodu ,do srodka wkladany rozny jest ladunek od trotylu po sieczke zeliwna. Do tego podlancza sie lont (zapalany chyba z kubanskiegio cygara -dluzej sie tli) a paliwem jest cukier puder ubity z saletra potasowa !
To wszystko kieruje sie w kierunku osiedli zydowskich i odpala .Podobno przez kilkanascie lat zabito juz 15 istnien izraelskich.
Trzeba wiec bylo zwolac wszelkie knesety i wreszcie uderzyc na tych wstretnych Palestynczykow,ktorzy napadaja nawet przy pomocy rakiet i.... kamieni na biedny i zastraszony Izrael !
Cale szczescie ,ze na obrone Izraela pospieszylo USA i juz sa prawie gotowe decyzje Rady Bezpieczenstwa ONZ.

I jak tu nie byc smutno-wesolym od samego rana ?

senior A.P.
04-01-2009, 12:56
Dla znajacych jezyk angielski zalanczam film dokumentalny dotyczacy problemow palestynsko izraelskich:

http://video.google.com/videoplay?docid=-6604775898578139565

Po obejrzeniu ,ktorego niech wszystkim seniorom i tu zagladajacym chociaz przez mysl przejdzie sprawiedliwosc i prawda,gdzie i po czyjej stronie lezy prawo,gdzie lezy zlo i dobro,do czego posuwaja sie ludzie minionego i obecnego wieku.
Dlugiej lektury i wlasciwych wlasnych wnioskow ZYCZE na progu nowego roku !

ps. film jest dlugi i prosze wytrwac do konca.

senior A.P.
05-01-2009, 11:17
Chcieli uderzyc i rabnac z czolgow w osiedla ludzkie ale czlowiek lub Bog ich powstrzymal.Padla jedna salwa z czolgu, zginela cala rodzina i troje palestynskich dzieci.

Da Bog ,ze rzez niewiniatek otworzy wszystkim oczy.

A moze tez wreszcie zorientowano sie ,ze caly rodzaj ludzki pochodzi od jednego Boga ?
Lub,ze
wsrod Palestynczykow mieszkaja tez Izraelici.

waclaw46
05-01-2009, 13:29
Jeżeli jest wojna to są zabici i ranni,a też są ofiary pośród ludności cywilnej .Przypomnę Irak Afganistan czy protestujemy że giną tam ludzie.Obie strony konfliktu powinny usiąść i podpisać porozumienie pokojowe.Zagwarantować że wszelkie łamanie ustaleń będzie ostro karane.Musi istnieć władza wykonawcza.,w Autonomii Palestyńskiej.A pomoc powinna być przekazywana w sposób rzeczowy anie przekazywana gotówka przeznaczana potem na zakup broni przez Palestyńczyków.

senior A.P.
05-01-2009, 13:42
I jeszcze do tego dodac pomoc humanitarna dla ludnosci poszkodowanej w wiekszosci palestynskiej,ktorej nawet odcina sie wode pitna,zywnosc i srodki medyczne.

Na jednym z forum napisano w Strefie Gazy brak juz nawet gazy (opatrunkowej) !

waclaw46
05-01-2009, 13:47
Trzeba nieraz ofiar aby zmusić stronę do rokowań pokojowych.

senior A.P.
05-01-2009, 13:49
Pokoj przez smiertelne zmuszanie ?
A coz to takiego ???

waclaw46
05-01-2009, 13:56
Zrzucenie 2 bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki zmusiło Japonię do rozpoczęcia rokowań ze Stanami Zjednoczonymi.
Konflikt palestyński to dzięki bogu nie taka skala .

senior A.P.
05-01-2009, 14:03
Czyli jedno i drugie mozna "przelknac" i dalej siac zlo - czy tak ?
Ciekawe spojrzenie na zycie .

Pani Slowikowa
05-01-2009, 14:20
Jeżeli jest wojna to są zabici i ranni,a też są ofiary pośród ludności cywilnej .Przypomnę Irak Afganistan czy protestujemy że giną tam ludzie.Obie strony konfliktu powinny usiąść i podpisać porozumienie pokojowe.Zagwarantować że wszelkie łamanie ustaleń będzie ostro karane.Musi istnieć władza wykonawcza.,w Autonomii Palestyńskiej.A pomoc powinna być przekazywana w sposób rzeczowy anie przekazywana gotówka przeznaczana potem na zakup broni przez Palestyńczyków.

Ale karane przez kogo i jak?? Hamas karze wlasnych ludzi przez swoja dzialanosc poniekad. Czy wszyscy Palestynczycy chca tej walki?

Tak ale jak ta pomoc mozna kontrolowac? Czy nalezy ich traktowac jak dzieci ktore nie moga decydowac o sobie??
Jezeli tak to to nie moze byc autonomiczne panstwo.

waclaw46
05-01-2009, 14:38
Nie możemy być demagogami i oceniać konflikty w skali ilości zabitych,i przyznawać rację na zasadzie oglądania konfliktu w telewizji.Każda wojna to nie szczęście dla ludności cywilnej bo ona ponosi ofiary.A politycy w większości odpowiadają przed historią.Europa dała przykład światu że mogą wszyscy żyć w UE ,jednym organizmie bez nacjonalizmów.Stany zjednoczone popierają Izrael nie z tego że wyznawcy dominującego wyznania w Izraelu mieszkają też w USA.Tylko ze w tym mają interes.Do 20 może jeszcze być w tym rejonie namieszane.

Lila
07-01-2009, 16:27
Europa już raz wystąpiła z ideą globalizmu.
Konkretnie ,zjednoczona Europa pod prezydencją Niemiec ,to idee fixe Hitlera.Tylko trochę od rzeczy się do tego zabrał.

Natomiast Izrael ,niepomny cierpień swoich obywateli,zadaje te cierpienia innym.Zbombardowana szkoła ONZ w strefie Gazy nie jest pomyłką.
Według Izraela ,działania w Palestynie ,to obrona konieczna.
Więc i konieczne było zbombardowanie szkoły.
Co ,kurna ,jeszcze Izrael wymyśli,zanim podpali świat ? Ja się pytam ?

Hmmm....tylko kogo ?
W tej chwili wszyscy zajęci są gazem .Ukraina ukradła gaz ....wielkie mecyje.Kradła od zawsze.
Na mój nos ,piękna Julia się ułoży z Kremlem ,poza plecami niedobitego przez KGB Juszczenki.
No ,ale to nie o tym wątek.

senior A.P.
08-01-2009, 11:17
Co wymysli ?
Juz dawno wymyslil - "potrzeby wojenne" .
Na wojnach dobrze sie zarabia !

waclaw46
08-01-2009, 12:47
Lilu jeżeli będę ci podbierał emeryturę to kiedyś się wkurzysz,a moje tłumaczenie ... wielkie mecyje , nie będzie usprawiedliwiało tego czynu.

senior A.P.
08-01-2009, 13:08
Lila i merytura ,gdziez by ona na emeryturze wytrzymala !
To kobieta,ktora zadnej pracy sie nie ...... .

Lila
08-01-2009, 13:16
Lilu jeżeli będę ci podbierał emeryturę to kiedyś się wkurzysz,a moje tłumaczenie ... wielkie mecyje , nie będzie usprawiedliwiało tego czynu.

Jak MNIE będziesz podbierał,to z miejsca zainkasujesz w cyferblatt.:D
To nie chodzi o podbieranie,bo Ukraińcy podbierali zawsze.Ta nacja kocha zabierać cudze.Ja osobiście uważam,że wart Pac pałaca,a pałac -Paca.
Dla mnie ,to Ukraina może nie mieć gazu do końca świata.
Mnie chodzi o nas ,nasz kraj,który głupio i bez sensu się uzależnił.
To nawet Gierek bał się ''braci '', budując naftoport.
I wspomnisz moje słowa,że muszą - w wypadku Ukrainy - być ustępstwa polityczne.Niech sobie będą....
Ukochany przez Kaczyńskich Juszczenko,jest gwarantem odrodzenia się nacjonalizmu ukraińskiego.Jak ich Rosja za mordę weźmie,to ja nie mam nic naprzeciw.

senior A.P.
08-01-2009, 13:23
A kto budowal "szeroki tor" - pamietasz ?
Gdyby taki caly w Polsce byl to by dzisiaj szyny nie pekaly- gniotsa a nie lamiotsa !
Cholera ruski gaz nam potrzebny i to przesylany przez ..... bank i ukraniskie pola.
Co to bialo-ruskie nie starczyly ???
Taki Ukrainiec nie dosc,ze ....... przystojny to jeszcze do UE podskakuje.

Lila
08-01-2009, 19:02
A kto budowal "szeroki tor" - pamietasz ?
Gdyby taki caly w Polsce byl to by dzisiaj szyny nie pekaly- gniotsa a nie lamiotsa !
Cholera ruski gaz nam potrzebny i to przesylany przez ..... bank i ukraniskie pola.
Co to bialo-ruskie nie starczyly ???
Taki Ukrainiec nie dosc,ze ....... przystojny to jeszcze do UE podskakuje.

Nie każdy przystojny jest.
Zdecydowanie nie.

A wracając do tematu ...

Izraelici i Palestyńczycy są synami tej samej ziemi i trzeba ich rozdzielić, jak zrobiłoby się to w przypadku dwóch braci. Jeśli oni nie są w stanie się porozumieć, ktoś inny powinien poczuć się obowiązku to zrobić. Świat nie może stać i patrzeć, i nic nie robić.”
To kard.Renato Martino z Watykanu.

Hmm.Czyli Kain i Abel.
Jednak największymi antysemitami są sami Żydzi.

senior A.P.
08-01-2009, 20:18
A mowia ze "Polacy go wyssali z mlekiem z piersi matki" ,jezeli by tak dopisac z "ktorej" matki to kto wie czym by sie to skonczylo ?

Lila
24-01-2009, 15:35
Izrael popełnił zbrodnie wojenne podczas swojej ofensywy Strefie Gazy…Zamknięcie ludzi w strefie objętej działaniami wojennymi budzi skojarzenia z najgorszymi wspomnieniami, takimi jak warszawskie getto...

Tak twierdzi Żyd Richard Falk ,wysłannik Rady Praw Człowieka na terytoria okupowane przez Izrael.
Nie czas już na Trybunał w Hadze?.

waclaw46
24-01-2009, 17:21
Chciałbym zwrócić uwagę że strefa gazy to 360km2 z 1.400 tys ludzi Warszawa 517km2 1.700tys mieszkańców Częstochowa 160 km2.Powierzchniowo dwie Częstochowy w porównaniu powierzchni.Podane dane z Wikipedii. Z czego żyją mieszkańcy ?
Z pomocy międzynarodowej w 80% czyli to co zostanie rozdane.
To jaki pomysł ma kard.Renato Martino z Watykanu poza gadaniem że trzeba coś zrobić?

jano43
24-01-2009, 19:00
Lila,pewien jestem,że starczy Ci wyobrażni by imaginować sobie taki obrazek:mieszkasz we własnej chałupce po żydowskiej stronie blisko granicy z Gazą. Masz odwzajemniającego Twe ciągle gorące i świeże uczucie męża tudzież gromadkę dziatek,której przychyliłabyś nieba.Czegoś się dorobiliście.Sielankę zakłócają tylko wybuchające co jakiś czas w pobliżu rakiety wystrzeliwane z arabskiej strony.Na tarczę antyrakietową nie było Was stać.Nie macie zatem pewności,że którejś nocy...
Gdybym ja był w takiej sytuacji to jako porządny,płacący rzetelnie podatki obywatel domagałbym się od swojego rządu
żeby do jasnej cholery zrobił z tym raz porządek.I szczerze mówiąc nie interesowałbym się jakich użyje metod.
Może jesten wyjątkiem a Ty np., czekałabyś pokornie aż którejś nocy...
Całe to towarzystwo (łacznie z p.Falkiem) z HRW bardziej by się przysłużyło sprawie gdyby ten konflikt monitorowało na
bieżąco i równie mocno protestowało kiedy giną niewinni żydzi.

Lila
24-01-2009, 19:10
Wyobraźnię to mam .Nawet nie wiesz -jaką.
Ja cytuję Żyda ,który się wypowiedział.On ,nie ja.
Więc dlaczego czynisz chybione porównania ?

I nie mów nic o pokorze .Państwo Izrael ma broń atomową.I ja nie życzę sobie ,aby wciągało świat w swój kocioł.
Niech się bujają.
Za amerykańskie pieniądze .
A ty jano ,może nie ad personam.Bo ja mam w nosie Żydów ginących niewinnie ,jak i winnie ginących Arabów.

ps.Tarcza antyrakietowa w Izraelu? :D A wiesz chociaż ,o czym piszesz ?

waclaw46
24-01-2009, 19:33
Broń jądrową w tym regionie mają Indie Pakistan niedługo Iran oraz Izrael .Teoretycznie każdy może ją użyć z tych co ją posiadają w tym regionie
Może administracja nowego Prezydenta Obamy znajdzie rozwiązanie.

jano43
24-01-2009, 20:54
Nie było moją intencją Cię urazić.Jeśli tak to odebrałaś -przepraszam.Nie mam takiej intencji i teraz.
Kiedy pisałaś o Trybunale Haskim to jego słowa
przytaczałaś? Skoro nie chodzi Ci o ginących tak arabów jak i żydów to po co przywoływać co powiedział Falk.O co w ogóle chodzi?Czemu podkreślasz,że jest żydem?Ma kopytka zamiast stóp?
Wierz mi Lila tylko Ty się przejmujesz tym konfliktem.Świat od lat olewa tą sprawę i nie pcha się gdzie go zresztą nie proszą.
Gentlemeni o pieniądzach nie mówią mam nadzieję,że ladies również.
O tarczy a/rakietowej (w Twojej zagrodzie)wspomniałem w kontekscie fikcji oczywiście.Izrael zaś ma kilkanaście baterii
patriotów.Pewno im to wystarcza.
A propos tarczy w Polsce.Podobno żydzi zaproponowali rosjanom by odstąpili od instalowania ich systemu a/rakietowego w Iranie w zamian za co będą lobbować w
Waszyngtonie by Stany zaniechały budowy tarczy w Polsce.

bogda
24-01-2009, 21:12
A czy nie zastanawia Was fakt, że wraz z końcem kadencji Buscha i zaprzysiężeniem nowego prezydenta USA nastąpiło zawieszenie broni.

Lila
24-01-2009, 21:47
Jano,coś Ty..:)
Nie uraziłeś mnie ,bo i czym.Tak sobie gadamy ,nie majac najmniejszego wpływu na bieg wydarzeń.
Mnie nie chodzi o to ,czy Żyd czy Arab .Ale boję się nieco ,jako że my sojusznicy mecenasa Izraela obecnie jesteśmy. A przecież ....moja chata z kraja.

Lila
27-01-2009, 23:16
http://wiadomosci.onet.pl/1904117,12,item.html

Ludzie ludziom...czy tam człowiek ,człowiekowi wilkiem .
Tak było ,jest i będzie .
Faktycznie w piekle będzie wesoło .A jaka kolejka do kotła.

senior A.P.
10-02-2009, 09:51
Dzisiaj wazny dzien wyborow w Izraelu,oby zwyciezyl rozsadek .

Kazik
10-02-2009, 11:16
welcome comeback-od razu widać zwiększony ruch na wątkach.

senior A.P.
10-02-2009, 14:22
To dobrze,ze jest wieksze zainteresowanie polityka,choc nie wszystkim to w smak.
Ja rowniez witam ludzi rozsadnie myslacych - myslenie to przyszlosc !