PDA

View Full Version : Koloratka to nie immunitet część 2


Strony : [1] 2 3

Bajadera07
02-01-2009, 16:38
Ksiądz nie znęcał się nad dziećmi, tylko je karał.....

Ksiądz nie popełnił przestępstwa i jego działanie miało na celu ukaranie przedszkolaków, a nie ich bicie - uznał Sąd Okręgowy w Legnicy prawomocnie umorzył postępowanie wobec księdza, który według wyroku sądu I instancji naruszył nietykalność cielesną dzieci podczas lekcji religii.

Sąd rozpatrywał apelację obrońcy księdza, którego pierwotnie oskarżano o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad przedszkolakami w trakcie zajęć z religii, a w końcu uznano go za winnego naruszenia ich nietykalności cielesnej.

Sąd zgodził się z obrońcą, że stopień społecznej szkodliwości tych czynów był nieznaczny i uchylił wyrok sądu rejonowego, umarzając całkowicie postępowanie wobec księdza Franciszka W. Wyrok jest prawomocny.

Prokuratura zarzucała 51-letniemu proboszczowi parafii w Pielgrzymce, że prowadząc lekcje katechezy, psychicznie i fizycznie znęcał się nad dziećmi z "zerówki". Przypadki takie odnotowano w stosunku do co najmniej siedmiorga wychowanków. Dzieci zeznały, że ksiądz bił je, ciągnął za uszy, polecał im zdejmować odzież, w tym bieliznę, ciągnął leżące dziecko po dywanie.

Według dzieci plastikowa, półmetrowa laska gimnastyczna, którą ksiądz nazywał "pomocniczym kijaszkiem", służyła do ich bicia. Jeden z przedszkolaków został uderzony za to, że zabrał głos bez zgłoszenia się, katecheta ciągnął go następnie po dywanie i na koniec uderzył po pośladkach. Dziewczynka opowiadająca o tym, że ksiądz kazał jej ściągnąć bieliznę innemu dziecku, uznała to za zawstydzające i twierdziła, że odwracała głowę, żeby na to nie patrzeć - tak podczas procesu uzasadniał akt oskarżenia prokurator.

Adwokat argumentował, że w procesie przed sądem rejonowym nie udowodniono, iż ksiądz znęcał się nad dziećmi.

"Nie chodziło o zadanie krzywdy czy upokorzenie dzieci, ale zdyscyplinowanie tych, które były niegrzeczne. Oskarżony mówił, że zdarzyło mu się dać któremuś klapsa czy pociągnąć za ucho, ale przecież często rodzice tych dzieci przyznawali, że robią to samo" - przekonywał adwokat księdza.

"Nigdy nie biłem ani nie znęcałem się nad tymi dziećmi, byłem z nimi zaprzyjaźniony" - powiedział sam ksiądz.

Sędzia, uzasadniając wyrok powiedział, że oskarżony wyczerpał znamiona czynu, doszło do naruszenia nietykalności cielesnej dzieci, ale nie popełnił przestępstwa, bo wymierzanie dzieciom klapsów miało charakter ich karcenia, a nie bicia. Były to ponadto sporadyczne przypadki.

No proszę, jednak bicie i obnażanie dzieci nie jest naruszeniem ich nietykalności cielesnej...

Źródło: PAP

wuere'le
02-01-2009, 17:29
Przecież od dana wiadomo, że inne prawo dotyczy szarych obywateli, a inne duchowieństwo.

tadeusz50
02-01-2009, 19:25
Ja bym bliskich tego szlachetnego sądu- dzieci, wnuki-wysłał do owego księdza na naukę religi. Ciekaw jestem póżniejszych wyroków w podobnych sprawach.

senior A.P.
04-01-2009, 18:49
Dobry ksiadz to madry ksiadz !

Bajadera07
21-01-2009, 15:19
Źródła finansowania KK

Fundusz Kościelny początkowo miał być finansowany przede wszystkim z dochodów z nieruchomości przejętych przez państwo na mocy ustawy (tzw. "dóbr martwej ręki") oraz uzupełniająco poprzez dotacje państwowe uchwalane przez Radę Ministrów. Szybko jednak okazało się to niemożliwe - nikt nie ma pojęcia, jakie są to dochody, ponieważ nigdy nie zinwentaryzowano zabranych Kościołom dóbr. Aktualnie - na mocy konkordatu - Fundusz Kościelny jest finansowany z budżetu państwa.

W 2003 otrzymał on z budżetu państwa dotację w wysokości 78,3 mln zł, co stanowi 0,04% wydatków budżetu państwa w tym roku.

W latach poprzednich (w mln. zł):
*1991: 2 -mln. zł
*1994: 5,16
*1995: 9
*1996: 12,7
*1998: 28,579
*1999: 36
*2000: 67,834
*2001: 92 , 280
*2002: 95,719
*2003: 78,333
*2008: 97,908
A apetyty wciąż rosną ... Zamknijmy szpitale, szkoły...Dla KK pieniędzy nie może zabraknąć..!

wuere'le
21-01-2009, 17:04
No a kościołowi ciągle mało, mało i mało!
Uważam, że jedynym lekarstwem na powstrzymanie pazerności kośioła, jest wprowadzenie podatku na określony kościół, tak ja k ma to miejsce w Niemczech. Choć obawiam się , że nasi duchowni pasterze znajdą sposób aby to ominąć i nadal kasę nabijać , sobie oczywiście, nie owieczkom.

Bajadera07
21-01-2009, 17:29
No a kościołowi ciągle mało, mało i mało!
Uważam, że jedynym lekarstwem na powstrzymanie pazerności kośioła, jest wprowadzenie podatku na określony kościół, tak ja k ma to miejsce w Niemczech. Choć obawiam się , że nasi duchowni pasterze znajdą sposób aby to ominąć i nadal kasę nabijać , sobie oczywiście, nie owieczkom.
Wtedy będą mieli i forsę z podatku i z budżetu państwa. To ostatnie mają zagwarantowane Konkordatem.

Matrix
21-01-2009, 18:08
Przed uroczystym podpisaniem konkordatu min.Skubiszewski rzekł: " jest to dokument na miarę epoki przełomu i odrodzenia".
Wyraził też nadzieję,że skorzystają z niego inne państwa Europy.

Jakoś nikt nie chciał skorzystać z polskiej drogi .Suchocka w Watykanie, Skubi u Piotra na piwie, a my jemy tę żabę.

Bajadera07
21-01-2009, 18:17
I dzięki tej żabie KK kasuje forsę z naszych podatków, które płacą Polacy wszystkich wyznań .... i ateiści też.

waclaw46
24-01-2009, 15:25
http://www.tvn24.pl/0,1582837,0,1,ksieza-pedofile-wykorzystywali-gluchonieme-dzieci,wiadomosc.html
Czy nie powinny być wysokie odszkodowania dla dzieci pokrzywdzonych przez tych co głoszą moralność i stoją na jej straży.

Baśka13
26-01-2009, 07:18
Nigdy nie byłam zagorzałą katoliczką.Ot,taką w granicach rozsądku do czasu kiedy na przedwielkanocnych naukach dla rodziców biskup Jakiśtam nauczał nas czym jest spirala domaciczna i środki antykoncepcyjne,i jak je stosować.A kierował te swoje wywody przede wszystkim do matek.Poczułam się jakbym leżała na stole ofiarnym z rozłożonymi nogami,a on gmerał mi"tam".To była moja ostatnia bytność na mszy.Żebraczych kolęd też nie przyjmuję.

waclaw46
30-01-2009, 10:48
http://fakty.interia.pl/swiat/news/usa-polski-ksiadz-skazany-za-molestowanie,1251527,4
Tylko w Stanach szybkie procesy i sędziowie nie boją się orzekać.

Bajadera07
30-01-2009, 11:10
http://fakty.interia.pl/swiat/news/usa-polski-ksiadz-skazany-za-molestowanie,1251527,4
Tylko w Stanach szybkie procesy i sędziowie nie boją się orzekać.
A ze stycznia którego roku jest ten artykuł ? "Fakty i mity" pisały o tym kilka lat temu, ale wtedy nazwano to atakowaniem kościoła . Między zdarzeniem a opisaniem tego w polskich mediach musi upłynąć kawał czasu.

tadeusz50
04-02-2009, 10:18
Byli ministranci założyli zakon molestowanych.
http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/82910,byli-ministranci-zalozyli-zakon-molestowanych,id,t.html

Ci ludzie nie powinni pomagać innym, bo sami pilnie potrzebują pomocy twierdzi o.Tomasz Alexiewicz dominikanin.

gosiap
08-02-2009, 07:46
I dzięki tej żabie KK kasuje forsę z naszych podatków, które płacą Polacy wszystkich wyznań .... i ateiści też.
Dlaczego my tutaj tak narzekamy na kk.Przecież oni biorą tylko to co dostają.To my wybieramy polityków ,którzy hojną ręką im dają.Społeczeństwo powinno się zastanowić nad tym kogo wybiera do organów władzy państwowej.

maja59
08-02-2009, 08:59
Dlaczego my tutaj tak narzekamy na kk.Przecież oni biorą tylko to co dostają.To my wybieramy polityków ,którzy hojną ręką im dają.Społeczeństwo powinno się zastanowić nad tym kogo wybiera do organów władzy państwowej.
Słusznie, nic dodać, nic ująć, sami wybieramy i jak wybierzemy tak będziemy mieli. Trzeba szukać partii z programem w którym jest zapis o ograniczeniu apetytu KK i o odstąpieniu od konkordatu, żabę można wypluć nie trzeba jej jeść.

Bajadera07
08-02-2009, 09:56
Taka partia już jest !

maja59
08-02-2009, 10:08
Taka partia już jest !
To dla mnie niespodzianka, gdzie mogę o niej poczytać, podaj linka aby nie zaburzać tematyki koloratkowych.

Bajadera07
08-02-2009, 10:08
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/2084/large/1_b5z2.jpg
APP Racja

http://www.zgapa.pl/zgapedia/Antyklerykalna_Partia_Post%C4%99pu_RACJA.html

maja59
08-02-2009, 10:11
To ja jeszcze dla zainteresowanych podam linka
http://pl.wikipedia.org/wiki/RACJA_Polskiej_Lewicy
Jeszcze przybliżę postać przewodniczącej
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Szyszkowska

Bajadera07
08-02-2009, 10:16
http://www.racja.org.pl/content/view/69/9/

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://free.of.pl/g/gnieznoracja/pliki/logo1.jpg&imgrefurl=http://free.of.pl/g/gnieznoracja/wladze.htm&usg=__DW-g10XQQ5iSwRMNIOM2fFhFyJE=&h=115&w=210&sz=7&hl=pl&start=20&um=1&tbnid=nPEmIu-RNUdhBM:&tbnh=58&tbnw=106&prev=/images%3Fq%3Dapp%2Bracja%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl %3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26 sa%3DN
To z tych najnowszych

jip
08-02-2009, 12:21
http://www.racja.org.pl/content/view/69/9/

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://free.of.pl/g/gnieznoracja/pliki/logo1.jpg&imgrefurl=http://free.of.pl/g/gnieznoracja/wladze.htm&usg=__DW-g10XQQ5iSwRMNIOM2fFhFyJE=&h=115&w=210&sz=7&hl=pl&start=20&um=1&tbnid=nPEmIu-RNUdhBM:&tbnh=58&tbnw=106&prev=/images%3Fq%3Dapp%2Bracja%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl %3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26 sa%3DN
To z tych najnowszych
Coś mi się wydaje, że folklor musi być i moje zdanie , a właściwie nie mam zdania.... ciśnie się jedno słowo "bzdura". Zaznaczam, że nie jestem klerykałem, a to słowo ciśnie mi się samo, ludzie się nudzą i wymyślają bzdury. Trochę popatrzyłem i doszedłem do wniosku, że ktoś chce zbić kapitał na zajadłych atakach na kościół. A jednak nie wszystko co kościół robi jest takie złe. Po tym co poczytałem nigdy bym takiej partii a właściwie prawiepartii nie poparł.

Maria.anna2
08-02-2009, 14:00
Witam jestem klubowiczką od niedawna i cieszę się .że odnalazłam ludzi myślących podobne do mnie. Ja również nie jestem praktykującą katoliczką.Jest tak wiele powodów dla których odchodzi się od kościoła że gdybyśmy chcieli to spisać to zajęłoby to sporo czasu., chociażby bardzo mnie bulwersujący temat odmowy pochówku bo ktoś bardzo rzadko chodził do kościoła. Od kiedy to ksiądz będzie rozstrzygał o pochówku, jeśli ktoś jest ochrzczony i sam się nie wyrzekł wiary to uważam że ksiądz ma obowiązek pochować po katolicku.

senior A.P.
11-02-2009, 08:37
To zalezy na jakim cmentarzu i komu ten cmentarz podlega.

tadeusz50
21-05-2009, 10:36
Szokujący raport sporządzony w Irlandii.
To nie były domy opieki, lecz dziecięcy gułag. Nie byłem żadnym Johnem, lecz "wychowankiem numer 253" - mówi John Kelly, ofiara molestowania i działacz ruchu na rzecz ukarania winnych.

http://wyborcza.pl/1,75248,6630393,Dzieci___ofiary_ksiezy.html

Jadzia_G
21-05-2009, 11:14
Nic dodać - nic ująć !Przydałoby się zrobić taki rachunek sumienia we wszystkich krajach !

Matrix
08-06-2009, 23:54
W Irlandii koloratka była immunitetem przez pół wieku dzięki ludziom "dobrej woli", którzy tolerowali ten ohydny proceder.
http://www.przekroj.pl/wydarzenia_swiat_artykul,4843.html:mad:

wuere'le
09-06-2009, 17:51
Przede wszystkim, trzeba odciąć klerowi dostęp do dóbr majątkowych, z czego czerpią, dzięki porąbanej komisji, pełna garścią.
Prokuratura powinna zbadać w trybie przyspieszonym wszystkie te przekazania gruntów w ogromnej ilości, powinno się w trybie natychmiastowym rozwiązać ową komisję, która jest wyraźnie instytucją przestępczą, działającą na korzyść kościoła, a nie sprawiedliwie, na korzyść wszystkich zainteresowanych.
Pazerność kościoła nie zna granic, a biblijne powiedzenie o uchu igielnym i wielbłądzie, wszyscy znamy, i jak to się ma do tego co robi kościół?
Obłuda i tyle!!!!

araad
09-06-2009, 18:59
Gdyby to wszystko co tu piszecie była prawda to przecież radio maryja już dawno by grzmiało o takich występkach wszak to jedyne w Polsce medium podające tylko prawdę, tak samo nowy dziennik przecież by napisał .Wstydzcie się Seniorki czytacie i słuchacie jakichś niemieckich mediów a gdzie patriotyzm przecież Prawdziwy Polak to katolik.

basik111
09-06-2009, 19:27
Ja jestem Prawdziwą Polką Patriotką , ale od kościoła katolickiego trzymam się z daleka , jak od zarazy.

araad
09-06-2009, 19:29
Basik szybko skasuj ten post Christ kobito w imię miłości bliżniego Cie zlinczują .Słuchaj starszego małolato

basik111
09-06-2009, 19:32
A dlaczego mają mnie linczować ? Mój patriotyzm może się komuś nie podobać ?

Lila
09-06-2009, 19:32
Basik szybko skasuj ten post Christ kobito w imię miłości bliżniego Cie zlinczują .Słuchaj starszego małolato


A ty żyjesz jakoś ? Mimo światłych postów ?
No .Więc nie mięszaj .

araad
09-06-2009, 19:35
Basik taki patriotyzm to nie patriotyzm jesteś obywatelem drugiej kategorii.

Lila
09-06-2009, 19:38
Basik taki patriotyzm to nie patriotyzm jesteś obywatelem drugiej kategorii.

Ty jesteś poza kategoriami , wobec tego .

tadeusz50
09-06-2009, 19:39
Prawdziwy Polak to katolik.

Że co? Kto to śmie pisać i głosić? Co ma wyznanie do patriotyzmu? Mnie nie interesuje kto w co wierzy, ważne jest co czyni.

araad
09-06-2009, 19:44
Że co? Kto to śmie pisać i głosić? Co ma wyznanie do patriotyzmu?
Ja Tadeuszu wszak słucham co mówią nasze Elity,nasze autorytety moralne i rózne takie ćóś tam cóś tam.
Nie zgadzasz się ze mną?

basik111
09-06-2009, 19:48
Basik taki patriotyzm to nie patriotyzm jesteś obywatelem drugiej kategorii.
Nie masz prawa mnie oceniać. Tyko Bóg ma takie prawo.
Poniżej posłuchajcie kilku ,,POLAKÓW KATOLIKÓW" - kategorii nieokreślonej.
http://www.youtube.com/watch?v=LdMCQS4nEoE&feature=channel_page

tadeusz50
09-06-2009, 20:12
Nikt nie ma prawa mnie oceniać jakim jestem Polakiem. Te Elyty z górnej półki nich same pokażą jakimi są Polakami. Kończę tą bezsensowną dyskusję.

monia
10-06-2009, 12:16
Gdyby to wszystko co tu piszecie była prawda to przecież radio maryja już dawno by grzmiało o takich występkach wszak to jedyne w Polsce medium podające tylko prawdę, tak samo nowy dziennik przecież by napisał .Wstydzcie się Seniorki czytacie i słuchacie jakichś niemieckich mediów a gdzie patriotyzm przecież Prawdziwy Polak to katolik.
Fanatyzm jest gorszy od faszyzmu i nad tym się zastanów sluchając radia Maryja

jasinek123
10-06-2009, 12:27
Tadeusz
Ale żeś się zacietrzwił piszę o wczorajszej dyskusji na temat
wiary i religi to jest temat rzeka - a radio Maryja
a nasza CZestochowa spowolnij

monia
10-06-2009, 12:28
Jestem katoliczką chodze na mszę mam w rodzinie księdza i staram rozgraniczać dobro od zla .Są cudowni księża ale są i tacy od których broń mnie Boże. Wiele lat wspulpracowalam z nimi i coś na ten temat wiem.Każdy obywatel plaći podatek nie widze potrzeby aby tak bogata instytucja jak kler byla zwolniona z podatku

Basia.
10-06-2009, 12:31
Ja jestem Prawdziwą Polką Patriotką , ale od kościoła katolickiego trzymam się z daleka , jak od zarazy.
też się trzymam z daleka od kościoła. :)

weronika1
10-06-2009, 12:34
Przede wszystkim, trzeba odciąć klerowi dostęp do dóbr majątkowych, z czego czerpią, dzięki porąbanej komisji, pełna garścią.
Prokuratura powinna zbadać w trybie przyspieszonym wszystkie te przekazania gruntów w ogromnej ilości, powinno się w trybie natychmiastowym rozwiązać ową komisję, która jest wyraźnie instytucją przestępczą, działającą na korzyść kościoła, a nie sprawiedliwie, na korzyść wszystkich zainteresowanych.
Pazerność kościoła nie zna granic, a biblijne powiedzenie o uchu igielnym i wielbłądzie, wszyscy znamy, i jak to się ma do tego co robi kościół?
Obłuda i tyle!!!!

Przypuszczam, że nikomu nie chodzi o wiarę i kościół prawdziwy w wierze, lecz o bezprawie, rozpasanie, naciąganie i wykorzystywanie naszego państwa. To czyni instytucja głosząca hasła uczciwości. OBLUDA.

Jadzia_G
10-06-2009, 12:55
Przypuszczam, że nikomu nie chodzi o wiarę i kościół prawdziwy w wierze, lecz o bezprawie, rozpasanie, naciąganie i wykorzystywanie naszego państwa. To czyni instytucja głosząca hasła uczciwości. OBLUDA.

Absolutna prawda - zgadzam się - wcześniej pisałam też coś na ten temat. Obłuda i jeszcze raz obłuda- co innego głoszą a zupełnie nie stosują się do tego.

tadeusz50
10-06-2009, 13:02
jasinek123
Zacietwierzam się! Może. Jestem katolikiem. Nie praktykującym. I tu stawiam ponownie pytanie jakim prawem i kto może mnie oceniać pod względem czy jestem czy też nie patriotą. Jakieś nic nie znaczące ZERO. Zaznaczam, że nie jesteśmy państwem wyznaniowym. A może się mylę?

Anielka
10-06-2009, 13:20
jasinek123
Zacietwierzam się! Może. Jestem katolikiem. Nie praktykującym. I tu stawiam ponownie pytanie jakim prawem i kto może mnie oceniać pod względem czy jestem czy też nie patriotą. Jakieś nic nie znaczące ZERO. Zaznaczam, że nie jesteśmy państwem wyznaniowym. A może się mylę?
bez komentarza,szczególnie to nic nie znaczące ZERO.Tak dla ścisłosci jestem osobą niewierzącą.Patriotką tak.Pozdrawiam.

araad
10-06-2009, 13:36
No wiecie o jakim fanatyzmie mówicie? Przecież widzę i słyszę nawet tutaj na forum te wszystkie opinie kto może nazywać się Polakiem a kto może być tylko tam gdzie stało zomo.No przecież czytam hymny pochwalne na temat prawdomówności radia maryja czy nd to jak to jest wierzący kłamią w żywe oczy? To nie do wiary przecież to by było łamanie kanonów podstawowych wiary.A te widoki w tv rozradowanych staruszek i walecznych dziadków ze dokopano inaczej myslącym to fałsz? W swietle tych postów świat mi się zawala , to komu mam teraz wierzyć?

tadeusz50
10-06-2009, 13:42
W swietle tych postów świat mi się zawala , to komu mam teraz wierzyć?
Ja jak istota myśląca wierzę sobie. Wyciągam wnioski z otrzymanych wiadomości.

Alsko
10-06-2009, 13:46
Nikt nie ma prawa mnie oceniać jakim jestem Polakiem. Te Elyty z górnej półki nich same pokażą jakimi są Polakami. Kończę tą bezsensowną dyskusję.
A ja skomentuję, bo Tadeusz twierdzi, że ma poczucie humoru, a tu go opuściło jakoś nagle...
Oj, Tadziu, Tadziu! Weź Ty jeszcze raz przeczytaj, co i jak Araad napisał i pomyśl, zanim się zacietrzewisz i nazwiesz kogoś brzydko :D
Odcietrzew się, bo nie zauważasz cienkiej kpiny kpiarza ;)

BarbaraK
10-06-2009, 16:50
wszak to jedyne w Polsce medium podające tylko prawdę, tak samo nowy dziennik przecież by napisał ..
Jak zawsze swoją prawdę i tylko swoją.

BarbaraK
10-06-2009, 17:09
Odcietrzew się, bo nie zauważasz cienkiej kpiny kpiarza ;)
Finezji niestety mamy brak,przecież w wypowiedziach Araada,bylo natychmiast słychać nutę sarkazmu.Okazuje się że nie należy pisać tak delikatnie.A z niedelikatnością bywa różnie.

tadeusz50
10-06-2009, 17:35
A ja skomentuję, bo Tadeusz twierdzi, że ma poczucie humoru, a tu go opuściło jakoś nagle...
Oj, Tadziu, Tadziu! Weź Ty jeszcze raz przeczytaj, co i jak Araad napisał i pomyśl, zanim się zacietrzewisz i nazwiesz kogoś brzydko :D
Odcietrzew się, bo nie zauważasz cienkiej kpiny kpiarza ;)
Chciałbym widzieć takiego co to nigdy się nie myli, nigdy nie ma gorszego nastroju. Widocznie, żle odczytałem intencje araad i odpowiedziałem zdecydowanie za ostro. Pozostaje mi wobec powyższego przeprosić. Będzie mi miło jeśli przeprosiny zostaną przyjęte.

Lila
10-06-2009, 17:38
Niie przesadzaj Tadziu z tym kajaniem się .:)

Trza pisać , coby wszyscy zrozumieli.Ja araada i jipa czytam po kilka razy niekiedy , i ....ani w ząb.
Albo my tępaki , albo.............

araad
10-06-2009, 17:55
Tadeuszu
Nie ma sprawy nie musisz przepraszać ale jest mi miło.
Zresztą nie mółbym się na Ciebie gniewać jesteś tu osobą wybitnie pozytywną, a kto nie popełnia błedów? Ja napewno nie rzucę kamieniem.Pozdrawiam

basik111
10-06-2009, 18:16
Ja napewno nie rzucę kamieniem.
We mnie też nie rzucisz, bo musiałbyś być bez winy i mieć takie prawo .

wankabor
10-06-2009, 19:53
Przeczytałam cały ciąg powyższych postów i odniosłam wrażenie ,że arrad pisząc o prawdziwym Polaku i patriotyzmie, chciał zaostrzyć dyskusję, uczynić ją bardziej zadziorną, a tym samym ciekawszą. To taki kij włożony w szprychy. Jednak zajrzałam w Goole, pod hasło "patriotyzm". Doszłam do wniosku, że nie jestem patriotą. Chętnie mieszkałabym w innym kraju , nie stawiam dobra kraju ponad interes osobisty (np przez rezygnację z prywatnej korzyści nie oddałabym moje emerytury państwu, by załatać dziurę budżetową), nie będę służyła w wojsku, nie pytając mnie o zgodę, wprowadzono mnie do katolicyzmy w okresie niemowlęctwa i kontynuowano w okresie dorastania. Jak doszłam do rozumu, to katolicyzm przestał mi się podobać. No więc nie jestem patriotką i dobrze mi tak.

Lila
10-06-2009, 21:11
Chętnie mieszkałabym w innym kraju , nie stawiam dobra kraju ponad interes osobisty (np przez rezygnację z prywatnej korzyści nie oddałabym moje emerytury państwu, by załatać dziurę budżetową), nie będę służyła w wojsku, nie pytając mnie o zgodę, wprowadzono mnie do katolicyzmy w okresie niemowlęctwa i kontynuowano w okresie dorastania. .

A powinni ...stanowczo powinni Cię zapytać ,czy chcesz być katoliczką, czy wierzyć w Mzimu.

Ja to bym nawet na grób tych wstrętnych ludzi nie poszła.

ps.a w jakim wieku doszłaś do rozumu ?

waclaw46
10-06-2009, 22:07
Arrad czym się przejmujesz zawsze będą skrajni nacjonaliści islamscy czy katoliccy którzy w celu poparcia swoich racji są zdolni do wszystkiego nawet poświęcić swoje i innych życie.
Co wyrabiały bojówki katolickie w Irlandii Północnej i przeciwnie protestanckie,wojna o Kosowo można było by mnożyć konflikty w których wyznawcy mordują się wzajemnie.W większości są to ludzie którym wszystko można wmówić stosując odpowiednią psychotechnikę tz. osobniki podatne którymi się dobrze steruje w tłumie.Za wszystkim stoi kasa,kasa...Masz problemy z tym że jeden dureń coś powiedział rozterki komu wierzyć,patriotyzm?.Wierz sobie i rozsądkowi po porównaniu stanowisk tych z prawa i z lewa.W starożytnym Egipcie kto sterował ciemnym ludem? od 4000 lat nic się nie zmieniło kim najlepiej sterować dając mu wiarę.",ciemny naród wszystko kupi."

BarbaraK
10-06-2009, 22:51
Doszłam do wniosku, że nie jestem patriotą. Chętnie mieszkałabym w innym kraju , nie stawiam dobra kraju ponad interes osobisty (np przez rezygnację z prywatnej korzyści nie oddałabym moje emerytury państwu, by załatać dziurę budżetową), No więc nie jestem patriotką i dobrze mi tak.
Pokaż mi tu patriotów,którzy na to pójdą.Bo ja mimo mego,wydaje mi się że dość patriotycznego wychowania zmieniłam się na skutek ostatnich czasów.I w 100% jest to zasługa naszych politykierów,bo trudno mi niektorych nazwać politykami.

Lila
10-06-2009, 22:52
W starożytnym Egipcie kto sterował ciemnym ludem? od 4000 lat nic się nie zmieniło kim najlepiej sterować dając mu wiarę.",ciemny naród wszystko kupi."


Oj , ''Faraona '' się czytało ...

Wacław , a Tobą nikt nie steruje ?
Pomyśl dobrze .....:)

BarbaraK
10-06-2009, 23:06
Oj Lilu,Wacław raczej zacytował posła Kurskiego.

Lila
10-06-2009, 23:10
Oj Lilu,Wacław raczej zacytował posła Kurskiego.

Kurski Egiptem się zajmował ?:)

BarbaraK
10-06-2009, 23:42
Ale to jego cytat"ciemny naród....."

waclaw46
11-06-2009, 12:08
Po to wymyślono religię aby władcy mogli sterować poddanymi a w momencie klęsk żywiołowych czy nierozważnych decyzji ekonomicznych było łatwe wytłumaczenie,kara Boska...i należało skierować winę na jakiegoś przeciwnika.Przy normalnej współpracy była wzajemna informacja,wymyślono spowiedż teraz mamy podsłuch.Władzy zawsze zależało na współpracy z hierarchami religijnymi którzy rządzili "duszyczkami mieli wpływy w mediach.
Fnansowano ośrodki kultu czym większe uzyskuje się lepszy efekt psychologiczny On taki mały atu taki ogrom przestrzeni na końcu stół a za stołem człowiek.Zapominasz po co przyszłeś, a egzaltowany to jest już w niebie albo w haremie z hurysami.
Zawsze jesteśmy sterowani w większym lub mniejszym stopniu,tu chodzi o wielkość sterowania,można też podprogowo prawdopodobnie zakazane.
Ale jak w każdej współpracy nieraz dochodzi do walki o większe wpływy i podporządkowanie jednych drugim.
Użyłem specjalnie tego cytatu Kurskiego,długie wywody są nużące ale napiszę dlaczego.

ostatek
11-06-2009, 13:33
/.../ Jestem katolikiem. Nie praktykującym. /.../
Cytat wzięty z postu Tadeusza, ale wiele osób tak mówi.
Mam pytanie:
Katolik - nie praktykujący, tzn. nie modli się (choć umie);
Czytelnik - nie czytający (czytać umie);
Pisarz - nie piszący (pisać umie);
etc... etc...
Czy, w każdym z wymienionych przypadków, nie występuje zjawisko nadinterpretacji? :confused:
Na własny chrzest (były przypadki chrztu dziecka w łonie matki) i pochówek (nikt już nas nie pyta o zdanie) wpływu nie mamy. Może jednak szkoda? Przynajmniej pierwszego.
Piszę o KK. Niektóre odłamy chrześcijaństwa stosują inne zasady.

waclaw46
11-06-2009, 15:26
Ostatku paranoi jest więcej nasi żołnierze walczą w Afganistanie a ponoć w ich konstytucji jest zapis że zmiana religii tj islamu w ich prawodawstwie jest karana śmiercią i powstał problem jak zmienił wyznanie na chrześcijaństwo.
Dlatego ja osobiście nie przejmuję się tym co zrobi rodzina po mojej śmierci i w jakim obrządku to zrobi i czy to będzie ateistyczny pogrzeb.Nasze wyznanie jest związane z miejscem gdzie się urodziliśmy i tam mieszkamy.Chrzest to decydują rodzice a pózniejsze wychowanie i z tym związane obrządki są związane z wykształceniem i tradycjami. Koniec XX wieku był okresem dużego postępu w biologi fizyce chemii wiele opowiadań z Biblii zostało podważonych a ludzie w to wierzą.

ostatek
11-06-2009, 17:06
Wacławie, minęliśmy się trochę w dyskusji. Nie o to mi chodziło. Ale i tak masz u mnie plus. Za Deschnera. :) :D

waclaw46
11-06-2009, 19:47
Miło mi ,i cieszę się że znajdujesz czas na Deschnera obecnie jestem w połowie Jaya Gopala Podszepty Gabriela to dopiero horror w traktowaniu kobiet i jak się pomyśli że to XXI wiek.

senior A.P.
17-06-2009, 16:08
Bywa,ze z uslug tych z koloratka i ateisci korzystaja.
Co to nie ma przypadkow ,ze i starych chrzcza,sluby koscielne biora ,potem premierami zostaja i jeszcze prezydentem chca byc .

Lila
18-06-2009, 09:54
Bywa,ze z uslug tych z koloratka i ateisci korzystaja.
Co to nie ma przypadkow ,ze i starych chrzcza,sluby koscielne biora ,potem premierami zostaja i jeszcze prezydentem chca byc .

Czuję ,że pijesz do naszego premiera ...;)

Natomiast Twój prezydent jest super .Tylko się naszym uczyć tego braku dystansu do swej arcyważnej osoby .:D
To morderstwo muchy na wizji ...:D

Nelchael
19-06-2009, 13:42
Dobry ksiadz to madry ksiadz !

Aby wierzyć w to co kościół święty matka wasza do wierzenia podaje, trzeba być albo tak naiwnym, żeby wierzyć w bajki, albo tak cynicznym, żeby innym bajki wmawiać, a samemu w nie nie wierzyć.
Oto powód i przyczyna, dla których się z Tobą nie zgadzam. Mądry ksiądz, to cyniczny ksiądz, takich się boję.

leluri
20-06-2009, 08:15
tak sobie czytam, obserwuję i dziwie się.
dyskusja cały czas kręci wokół morale "czarnego luda".
faktem jest,że powinni być surowiej sądzeni niż pozostałe zawody, a to z racji jak
napisał Nachael -też muszą wierzyć w to co głoszą, a nawet postępować zgodnie z wiarą.

większość wypowiedzi utożsamia wiarę z człowiekiem, bo takim jest w końcu ksiądz.
Od osobowości proboszcza, wikariusza , jego miłości do siebie i drugiego człowieka uzależniana jest wiara.

ja do kościoła chodzę dla piękna liturgii, nie dla księdza. modlę się , bo modlitwa to narzędzie sprawcze moich działań, moja medytacja.
czytam Biblię dla przyjemności, nie w celu otrzymania oręża do walki z "bezbożnikami".

nie posiadam monopolu na nieomylność, może to ja się mylę, może także powinnam wraz całym chórem wołać- ukamienować!
jestem postrzegana jako dziwak ! :confused: .
no cóż każdy ma swoje przywary, czyż nie tak?

Ps.lubię stare kościoły, ile tam ludzie zostawili radości, płaczu i westchnień, chyba są potrzebne jak niegdyś gaje dębowe.

Prefekt
20-06-2009, 09:11
Z cyklu: co pierwsze - jajko, czy kura? Twierdzenie, że religie
powstały, aby służyły władcom, jest problematyczne. Potrzeba
obcowania z siłami wyższymi tkwi głęboko w ludzkiej naturze,
w genach. Uważne przyjrzenie się światu zwierzęcemu nasuwa
analogie: osobnik alfa nie tylko budzi lęk, nie tylko jest władcą
- on jest uwielbiany, bo dostarcza POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA niezbędnego każdemu członkowi sfory!
Podporządkowanie się zwalnia w dużej mierze z odpowiedzialności. Im ktoś jest słabszy, tym chętniej ulega swemu władcy - także "niebieskiemu". Nieprawdaż?

leluri
20-06-2009, 09:29
- on jest uwielbiany, bo dostarcza POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA niezbędnego każdemu członkowi sfory!
Podporządkowanie się zwalnia w dużej mierze z odpowiedzialności. Im ktoś jest słabszy, tym chętniej ulega swemu władcy - także "niebieskiemu". Nieprawdaż?
tak, mój komfort psychiczny się polepszył od czasu wprowadzenia modlitwy-medytacji do porządku dnia codziennego.
świadomość,że Ktoś czuwa wraz ze mną na drodze życia jest cool -jak powidziałaby młodzież.
czy takie podejście zwalnia z odpowiedzialności ? chyba nie , przytoczę cytat gdzieś zasłyszany " módl sie tak,jakby wszystko zależało od Boga,ale pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie".
w psychice każdego czlowieka jest pragnienie bycia zaopiekowanym, co wcale nie jest objawem słabości.

Prefekt
20-06-2009, 11:38
Zatem siły? POD TWOJĄ OBRONĘ... i właściwie wszystkie inne modły to przejawy męstwa, samodzielności???

Malgorzata 50
20-06-2009, 12:04
Aby wierzyć w to co kościół święty matka wasza do wierzenia podaje, trzeba być albo tak naiwnym, żeby wierzyć w bajki, albo tak cynicznym, żeby innym bajki wmawiać, a samemu w nie nie wierzyć.
Oto powód i przyczyna, dla których się z Tobą nie zgadzam. Mądry ksiądz, to cyniczny ksiądz, takich się boję.
Nalachel jestem stuprocentowa ateistka wolna od religii i jakich kolwiek zwiazków z kosciołem ,zycie duchowe moje nie potrzebuje oprawy a strach moj nie jest tak wielki by szukać pocieszenia w sile wyższej .Ale uważam ,że nie do końca masz rację .

Malgorzata 50
20-06-2009, 12:14
Zatem siły? POD TWOJĄ OBRONĘ... i właściwie wszystkie inne modły to przejawy męstwa, samodzielności???
Perfekt to samo sobie pomyślałam . Modlitwa jako medytacja -może tak .Ale potrzeba zaopiekowania się -wolę by to był drugi człowiek a nie enigmatyczny Bóg .Nieustannie podziwiam niezwykłość natury i to mi wystarcza .A te dywagacje o "urzędnikach Pana Boga" -cóż urzędnicy jacy są każdy widzi- podporządkowani władzy zwierzchniej, więc nie nalezy od nich zawiele oczekiwać Nie cierpię jesli ktoś mi mowi jak mam zyc i w co wierzyć dla tego kościół jakikolwiek jest dla mnie nie do przyjecia .Natomiast księza to ludzie z wszystkimi ich wadami i zaletami a nie jakieś istoty nadprzyrodzone więc wybaczmy im ich bledy i podejdźmy do nich tak, jak do wszystkich innych profesji ,po prostu.W kazdym zawodzie są artyści ,przeciętniacy i partacze,a także jednostki,które owych zawodów uprawiać nie powinni -dlaczegóżtu mialoby byc inaczej?????

leluri
20-06-2009, 13:07
Perfekt to samo sobie pomyślałam . Modlitwa jako medytacja -może tak .Ale potrzeba zaopiekowania się -wolę by to był drugi człowiek a nie enigmatyczny Bóg .?
Prefekt, można się umówić ,że prośba o pomoc innych ludzi jest wyrazem siły,a czynimy to codziennie w formie płatnej-świadczone usługi, i bezpłatnej -rozmowy z przyjaciółmi.
tak się składa,że częściej bierzemy niż dajemy.
czym różni się zwracanie do Boga od prośby o pomoc człowieka ? dla mnie niczym.
różnica jedynie w materii, człowiek jest materialny jak obrazek, natomiast Bóg jest duchem, niewidzialny .
musze sie oddalić do obowiązków, pozostańcie pełni pokoju :`)

basik111
20-06-2009, 13:23
http://www.youtube.com/watch?v=gPMMWSDocg0&feature=channel_page

Nelchael
24-06-2009, 16:19
Z tego, co ja widzę, koloratka chroni lepiej, niż immunitet.

waclaw46
24-06-2009, 20:51
Czysię nikt nie zastanawiał że wszechświat powstał 17,6 miliarda lat temu -naukowo udowodnione a my powstaliśmy dzięki ewolucji?
I tak jak twierdzą ci którzy są nieomylni-bóg stworzył materię reszta to ewolucja.Zastanów się a będziesz zbawiony.

Lila
24-06-2009, 21:11
Czysię nikt nie zastanawiał że wszechświat powstał 17,6 miliarda lat temu -naukowo udowodnione a my powstaliśmy dzięki ewolucji?
I tak jak twierdzą ci którzy są nieomylni-bóg stworzył materię reszta to ewolucja.Zastanów się a będziesz zbawiony.

Ja się zastanawiałam.
Tylko jednego ogniwa ponoć brakuje.
Wacław , czy ta Twoja pra-pra ciocia z NY , to właśnie to ogniwo może ?

waclaw46
24-06-2009, 22:23
Powqstanie wszewchświata 14,7 miliarda lat pozwoliło stworzyć nową religię Bóg stworzył materię i wszystko podlega ewolucji nowe wyznanie zaczyna istnięć ,na razie na zachodzie i zaczyna znajdować wyznawców w Polsce.Zdobywanie wiedzy jest zbliżeniem się do Boga.

Lila
24-06-2009, 22:27
Ale ja się Ciebie pytałam o praciocię zwaną lemurem , co jej zwłoki są w Nowym Jorku ?
Ja nie rozumiem ,czemu ta lemurzyca jest z nami spokrewniona.
Możesz to wyjaśnić blondynce ?:)

waclaw46
25-06-2009, 00:01
Lilu znasz kawał o blondynce ,która New Yorku siedząc w barze pyta barmana pijąc drinka,Yoe czy ktoś jest głupszy odemnie ?
Barman woła Mary i mówi sprawdz w domu czy jesteś?Po godzinie wraca Mary i mowi barmanowi w domu mnie nie ma.Na to blondynka "rzeczywiście głupia moła zadzwonić.
Nie jest to o tobie tylko oblondynce kawał.

Lila
25-06-2009, 00:13
Jednakowoż i ja blĄdynka od urodzenia.
Ale czyżbyś i Ty ...siostrą mi był ?:)
Wszak pytałam się o Nowy Jork nie w kontekście Mary , tylko pra-pra-praciotki lemurzycy , która jest szwagierką przyrodnią z lewego łóżka , naszej pra-pra pramatki , co po drzewach łaziła.

Wiesz , ja tam wolę wierzyć w Stwórcę.
Ale uczeni mężowie z NY znaleźli zwłoki lemura i ciurkiem wmawiają nam pokrewieństwo.

Jako blĄdynka , nie kumam bazy ( jak mawia pewien małolat ).

Pozdrawiam.
Co złego , to nie ja .:)

Nelchael
28-06-2009, 05:33
Ja nie rozumiem ,czemu ta lemurzyca jest z nami spokrewniona.
Możesz to wyjaśnić blondynce ?:)

Jak rozumieć to Twoje 'czemu?' -- a czemu Ty jesteś spokrewniona ze swoimi przodkami?
Małpiatki (zwane lemurami) to też naczelne, jak my -- małpy. Zarówno małpiatki jak i małpy pochodzą od przodków podobnych do obecnie żyjących wyraków.
Czy o taką odpowiedź Ci chodziło?
Małpiatki uchowały się tylko na Madagaskarze. Daleko stamtąd do Nowego Jorku.

Nelchael
28-06-2009, 05:49
Powqstanie wszewchświata 14,7 miliarda lat pozwoliło stworzyć nową religię Bóg stworzył materię i wszystko podlega ewolucji nowe wyznanie zaczyna istnięć ,na razie na zachodzie i zaczyna znajdować wyznawców w Polsce.Zdobywanie wiedzy jest zbliżeniem się do Boga.

Zdecyduj się, 17,6 czy 14,7 mld.?

Ot, religia, jak wszystkie inne. A ja Ci powiadam, bom racjonalista, że żaden duch, ani Bóg, ani inny bóg niczego nie stworzył, bo duch, czyli psychika jest tworem ewolucji najpełniej zrealizowanym w człowieku. Dopiero potem człowiek stworzył bajki, w tym także mity o bogach.

Lila
28-06-2009, 10:51
Jak rozumieć to Twoje 'czemu?' -- a czemu Ty jesteś spokrewniona ze swoimi przodkami?
Małpiatki (zwane lemurami) to też naczelne, jak my -- małpy. Zarówno małpiatki jak i małpy pochodzą od przodków podobnych do obecnie żyjących wyraków.
Czy o taką odpowiedź Ci chodziło?
Małpiatki uchowały się tylko na Madagaskarze. Daleko stamtąd do Nowego Jorku.

Cytuję...Dla środowiska paleontologów to wiadomość porównywalna z upadkiem ogromnej asteroidy na Ziemię ..

Chodzi o odkrycie , o którym pisałam.
Oczywiście , dla Ciebie wszystko jasne .:D
Czy amerykńscy paleontologowie wiedzą ,że w Polsce mieszka taki mądrala ?
Bo akurat to nie chodzi o lemury z Madagaskaru , choć nie wątpię iż możesz się czuć ich krewnym .Jak kiedyś się tam wybierzesz , to głupio trochę Ci będzie , widząc szwagra na drzewie , co miał mniej szczęścia w życiu.

jano43
28-06-2009, 22:29
Do Nelhaela,który w #89 zadeklarował się jako racjonalista
zwracam się z prośbą by zechciał objaśnić następujaca kwestię:Spotykamy w przyrodzie energię w rożnych postaciach.
Wiemy,że energia może zmieniać swą postać ale -jeśli wierzyć
fizykom-nie ma możliwości by jakakolwiek energia powstała z niczego,z nicości.Wiadomo,że wszechświat istnieje miliardy lat a każde nowe odkrycie coraz bardziej ten horyzont oddala.
Lecz mimo tych odkryć jak i ogólnego postępu nauki ciągle -jak mi się wydaje-niewyjaśniony jest problem;
a/czy możliwe jest by to co nas otacza istniało od ZAWSZE?-a jeśli nie;
b/to za jaką przyczyną została wyemitowana ta pierwsza, najmniejsza porcja energii,od której wszystko się zaczęło?

waclaw46
29-06-2009, 17:29
Wielki wybuch to początek czasu i przestrzeni ale nigdzie nie spotkałem się z żadną hipotezą przekonywującą jak i dlaczego nastąpił ,czy też dotyczącej przyszłości wszechświata.Nowo powstała teoria wszechświata ,to powtarzające się cykle ewolucji , poprzedzone wybuchem nie będącym początkiem czasu i przestrzeni ale mającym "przeszłość" i "przyszłość" mogące być opisane prawami fizyki .


"Istnieje teoria,że jeśli ktoś kiedykolwiek się dowie,dlaczego powstał i czemu służy wszechświat,to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.Istnieje taka teoria,że już dawno do tego doszło." -Douglas Adams

Nelchael
15-07-2009, 07:19
Do Nelhaela,który w #89 zadeklarował się jako racjonalista
zwracam się z prośbą by zechciał objaśnić następujaca kwestię:Spotykamy w przyrodzie energię w rożnych postaciach.
Wiemy,że energia może zmieniać swą postać ale -jeśli wierzyć
fizykom-nie ma możliwości by jakakolwiek energia powstała z niczego,z nicości.Wiadomo,że wszechświat istnieje miliardy lat a każde nowe odkrycie coraz bardziej ten horyzont oddala.
Lecz mimo tych odkryć jak i ogólnego postępu nauki ciągle -jak mi się wydaje-niewyjaśniony jest problem;
a/czy możliwe jest by to co nas otacza istniało od ZAWSZE?-a jeśli nie;
b/to za jaką przyczyną została wyemitowana ta pierwsza, najmniejsza porcja energii,od której wszystko się zaczęło?
Uwaga ogólna: Nauka tym się między innymi różni od religii, że religia rości sobie prawo do posiadania odpowiedzi na wszystkie pytania. Nauka zdaje sobie sprawę ze swej ułomności, że wszystkiego nie wie i że prawdopodobnie część tez obecnie przyjmowanych za prawdziwe, jest albo niedokładna, albo jest szczególnym przypadkiem jeszcze nie odkrytej teorii, albo wręcz jest pomyłką.
Co do początku wszechświata: Do niedawna większość astrofizyków uważała, że początkiem wszystkiego był tak zwany Wielki Wybuch. Odpowiedź na pytanie 'a co było przedtem?' brzmiała 'nie było żadnego przedtem, Wielki Wybuch jest początkiem czasu'. Od kilku lat zwycięża pogląd, że ów 'Wielki Wybuch' był tylko rozpadem po zagęszczeniu Wszechświata do małych rozmiarów, a poprzedzała go gigantyczna implozja. Tym sposobem uratowana została stara zasada zachowania masy i energii, skąd wynika brak początku świata. Świat pulsuje, zagęszcza się i rozpada, a materia zmienia formy, masa przekształca się w energię, energia zmienia formy, lub przekształca się w masę.
Przyczyna to słowo tak wieloznaczne, że korzystając z tej wieloznaczności niejaki Tomasz z Akwinu wymyślił sofizmat zwany dowodem istnienia Boga z przyczyny: Każda rzecz ma swoją przyczynę, a przyczyną wszystkiego jest Bóg. Ale kto mi wtedy powie, co jest przyczyną Boga?

Nelchael
15-07-2009, 07:36
."Istnieje teoria,że jeśli ktoś kiedykolwiek się dowie,dlaczego powstał i czemu służy wszechświat,to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.Istnieje taka teoria,że już dawno do tego doszło." -Douglas Adams

Empedokles, sofista grecki żyjący w V w. p.n.e. spostrzegł istnienie pytań źle postawionych. Jako przykład podał -- 'Czy przestałeś już bić swoją matkę'. Każde pytanie zawiera jakąś tezę, w pytaniu Empedoklesa jest nią 'Biłeś swoja matkę.'. Nieważne, czy na pytane Empedoklesa odpowiesz 'tak', czy 'nie', przyznajesz się do bicia matki. Podobnie, kto odpowiada na pytanie 'Czy krasnoludki mają kapturki czerwone, czy żółte?', przyznaje, że krasnoludki istnieją i że mają kapturki.
Ten cały Adams to niezły cwaniaczek. W swoich pytaniach ukrył tezy, że Wszechświat ma jakąś przyczynę i jakiś cel. Obie tezy są bzdurne.

Lila
15-07-2009, 12:47
Ten cały Adams to niezły cwaniaczek. W swoich pytaniach ukrył tezy, że Wszechświat ma jakąś przyczynę i jakiś cel. Obie tezy są bzdurne.


Skąd ta pewność ?

Nelchael
16-07-2009, 06:57
Skąd ta pewność ?

Pewność, że nie istnieją krasnoludki, gluś, bogowie, a także cel i przyczyna Wszechświata daje mi brzytwa Ockhama: 'bytów nie należy mnożyć bez konieczności'.
Zmienię zdanie na temat istnienia bytów i zjawisk uprzednio wymienionych, gdy ktoś dostarczy mi dowodu, najlepiej doświadczalnego, że owe byty i zjawiska istnieją.

Lila
16-07-2009, 11:50
Pewność, że nie istnieją krasnoludki, gluś, bogowie, a także cel i przyczyna Wszechświata daje mi brzytwa Ockhama: 'bytów nie należy mnożyć bez konieczności'.
Zmienię zdanie na temat istnienia bytów i zjawisk uprzednio wymienionych, gdy ktoś dostarczy mi dowodu, najlepiej doświadczalnego, że owe byty i zjawiska istnieją.

A gdzie ci dostarczyć te dowody?
Na Litwę?

ps.dysponuję zdjęciem ducha.

jano43
18-07-2009, 00:11
Mam świadomość,że najtrudniej jest odpowiedzieć na najprostsze pytania.Na te,które wypsnęły mi się w#91,niestety,nie daje odpowiedzi hipoteza Wielkiego Wybuchu.
Przyjmuje ona bowiem,że i przed Wybuchem istniał jakiś -
mikroskopijny coprawda -wszechświat,była różnica ciśnieńi inne niezbędne dla wybuchu czynniki.
Moje pytania nie dotyczyły faz pośrednich ale początku,że tak powiem absolutnego.
Wydaje sę,że tak twórcy tej hipotezy jak i ich uczeni sympatycy wykazują względem zagadnienia więcej pokory niż
Nelchael.Nie przesądzają bowiem losów poszczególnych elementów tej teorii jak i jej samej w całości.
Przez wieki twierdzono,że to Bóg nie ma początku (ani końca)
ale nie podejrzewam by stąd czerpali natchnienie racjonaliści.
Nie rozumiem też dlaczego podyktowane zwykłą ciekawością pytanie budzi u Ciebie Nelchaelu z punktu skojarzenia religijne.Jeśli to jest fobia to możesz się od niej łatwo uwplnić i to bez angażowania medycyny.

Nelchael
18-07-2009, 13:16
Mam świadomość,że najtrudniej jest odpowiedzieć na najprostsze pytania.Na te,które wypsnęły mi się w#91,niestety,nie daje odpowiedzi hipoteza Wielkiego Wybuchu.
Przyjmuje ona bowiem,że i przed Wybuchem istniał jakiś -
mikroskopijny coprawda -wszechświat,była różnica ciśnieńi inne niezbędne dla wybuchu czynniki.
Moje pytania nie dotyczyły faz pośrednich ale początku,że tak powiem absolutnego.
Wydaje sę,że tak twórcy tej hipotezy jak i ich uczeni sympatycy wykazują względem zagadnienia więcej pokory niż
Nelchael.Nie przesądzają bowiem losów poszczególnych elementów tej teorii jak i jej samej w całości.
Przez wieki twierdzono,że to Bóg nie ma początku (ani końca)
ale nie podejrzewam by stąd czerpali natchnienie racjonaliści.
Nie rozumiem też dlaczego podyktowane zwykłą ciekawością pytanie budzi u Ciebie Nelchaelu z punktu skojarzenia religijne.Jeśli to jest fobia to możesz się od niej łatwo uwplnić i to bez angażowania medycyny.

Chcesz mi wmówić, że musiał istnieć początek absolutny. To teza niczym nie usprawiedliwiona. Zauważona przez XVIII- wiecznych chemików zasada zachowania masy, a przez XIX-wiecznych termodynamików zasada zachowania energii znalazła ukoronowanie w słynnej Einsteinowskiej zasadzie zachowania masy i energii, która dopuszcza zamianę energii w masę i odwrotnie. Tak więc materia ma dwie formy, masę i energię. Masa może ginąć i pojawiać się, energia też, ale materia jest niezniszczalna i nie może brać się znikąd.
Nie dziw się, że te sprawy odnoszę do religii, bo przecież tylko niektóre religie przeczą zasadzie zachowania materii bzdurą, że dobry Bóg raczył stworzyć Wszechświat z niczego. Tak więc pokory wobec 'mądrości' teologicznych się po mnie nie spodziewaj.
To materia jest niezniszczalna i nie może brać się znikąd, zatem jest wieczna. Można by zaryzykować hipotezę (przypuszczenie), że ci, którzy uznali, że Bóg jest wieczny, zauważyli, że na świecie musi być coś wiecznego, coś, co nie ma początku, ani końca, ale że niezbyt wnikliwie obserwowali zjawiska przyrody, tego 'czegoś' szukali poza materią. Cóż, nie myli się tylko ten, co nic nie robi, szkoda tylko, że tkwią w błędzie i nie chcą przyznać się do pomyłki.

Nelchael
18-07-2009, 13:29
A gdzie ci dostarczyć te dowody?
Na Litwę?

Taip, gierbiamasi, ị Lietuvą!
Dostarcz je do puszcz litewskich przepastnej głębiny.

ostatek
18-07-2009, 16:51
28338
/.../"Nie ma czegoś takiego, jak religia racjonalna, a jeśli istnieje religia racjonalistyczna, to jest to nic innego jak właśnie Oświecenie.
Tak zwana sekularyzacja albo upowszechnione zobojętnienie względem wiary nie daje się wyjaśnić, jak sądzę, przez konflikt między treścią nauki i treścią wiary. Prawdą jest, oczywiście, że skłócenia takie, których Kościół dziś żałuje, pojawiały się dramatycznie w przeszłości; nie jesteśmy jednak, przynajmniej w większości, umysłami, które w sposobie myślenia przepojone są rygorami scjentyzmu; jesteśmy zabobonni, różne wierzenia absurdalne lub przerażająco niebezpieczne rozpowszechniają się bez przeszkód w świecie, nie wyłączając klas wykształconych. Z drugiej strony, czytamy liczne książki pisane przez ludzi nauki, prawdziwych fizyków, którzy tłumaczą nam, że nowoczesna fizyka i kosmologia bynajmniej istnienia Boga nie obalając, dostarcza raczej argumentów na jego korzyść. Chodzi więc zapewne, w tym zobojętnieniu, o rzecz prostszą. Zmieniła się hierarchia potrzeb i satysfakcji. Nauki dostarczają nam dóbr dotykalnych i mierzalnych, podczas gdy wiara daje nam dobra duchowe, niewidzialne - zaufanie do życia, pewność, iż jesteśmy pod opieką Opatrzności; nie sprawia jednak, byśmy byli lepiej zaopatrzeni w ziemskie dobra." /.../
Leszek Kołakowski - Moje słuszne poglądy na wszystko 28339

/.../ "W nauczaniu chrześcijańskim zawsze było obecne wyznanie tajemnicy: w kanonach I Soboru Watykańskiego czytamy przecie, że wyklęty ma być ten, co by rzekł, że w objawieniu nie ma tajemnic w sensie właściwym, lecz wszystkie dogmaty dają się rozumem pojąć i udowodnić. Prawdą jest także, że tajemnic dziwnych spotyka nasz umysł o wiele więcej, niż o tym teologia i Pismo mówią, że dość się skupić trochę, aby zobaczyć, że najprostsze na pozór rzeczy i zdarzenia, w doświadczeniu codziennym zastane, mogą obudzić poczucie tajemnicy niezgłębionej: czas, wolność, istnienie, przestrzeń, przyczyna, świadomość, materia, liczba, miłość, "ja", śmierć. Różnica między tymi dwoma rodzajami tajemnic polega na tym, że tajemniczość tych ostatnich może do nas w ogóle nie dotrzeć, że możemy poprzestać na obracaniu tymi pojęciami w granicach zdrowego rozsądku, a nawet postanowić, że żadnej tajemnicy tu nie ma, bo fizycy i chemicy już wszystko wytłumaczyli.
A chociaż można podobnie o Bogu mówić, po prostu bez zastanowienia, to jednak tutaj tajemnica ujawnia się od razu, na powierzchni, a ponadto człowiek wierzący może być w każdej chwili wyzwany do składania rachunku: "a skąd ty wiesz, że Bóg istnieje?", podczas gdy pytanie, "co to jest czas?", rzadko się pojawia w powszednich kontaktach ludzkich, a i przyznanie się do niewiedzy nikogo nie kompromituje ani ambarasuje." /.../
Leszek Kołakowski - O Bogu 28339
28338

gratka
18-07-2009, 17:09
Do Nelhaela,który w #89 zadeklarował się jako racjonalista
zwracam się z prośbą by zechciał objaśnić następujaca kwestię:Spotykamy w przyrodzie energię w rożnych postaciach.
Wiemy,że energia może zmieniać swą postać ale -jeśli wierzyć
fizykom-nie ma możliwości by jakakolwiek energia powstała z niczego,z nicości.Wiadomo,że wszechświat istnieje miliardy lat a każde nowe odkrycie coraz bardziej ten horyzont oddala.
Lecz mimo tych odkryć jak i ogólnego postępu nauki ciągle -jak mi się wydaje-niewyjaśniony jest problem;
a/czy możliwe jest by to co nas otacza istniało od ZAWSZE?-a jeśli nie;
b/to za jaką przyczyną została wyemitowana ta pierwsza, najmniejsza porcja energii,od której wszystko się zaczęło?
Przepraszam, ze wtrace swoje dwa grosze, lecz moze wyjasni Twoje watpliwosci fakt, ze energia moze miec wartosc dodatnia, a moze byc liczona jako ujemna. Energia sil wiazacych ( np grawitacyjnych) jest ujemna, zas energia kinetyczna i promienista - dodatnia.
Przyjmujac, ze wszechswiat jest skonczony, ale nieograniczony latwo udowodnic, ze suma energii dodatniej i ujemnej w takim wszechswiecie wynosi zero. Nie musimy wiec wprowadzac "dawcy energii". Jestem przekonana, ze prawa fizyczne rzadza fazami wszechswiata, wiec wierze w przyczynowosc. Przyczyna istnieje w chwilach poprzedzajacych....na ogol.

Mar-Basia
18-07-2009, 17:38
Tosiu, od rana zastanawialam sie gdzie napisac o prof.Leszku Kolakowskim, wielkim mistrzu w dziejach polskiej humanistyki, ktory wlasnie opuscil padol ziemski - jeden z najwibitniejszych polskich filozofow, publicysta i prozaik, autor satyr i bajek filozoficznych. Slusznie nazywany "duchowym mistrzem liberalnej inteligencji"

Jego pierwsza ksiazka, ktora otrzymal w dziecinswtwie byl "Koziolek Matolek".

Swiat intelektualny stracil wielkiego mistrza.

ostatek
18-07-2009, 18:24
Wydawało mi się, że cytaty, które wybrałam, świetnie pasują do tematu, choć nie ma w nich odpowiedzi na wszystkie zadawane tutaj pytania. Nie otwierałam nowego wątku, myśląc, że Wielki Filozof jest jednak mniej znany i popularny od aktora, choć nie ujmuję temu ostatniemu wielkości.
Przypominam, że prof. L.K. był człowiekiem wierzącym i w swoim życiu a także w swoich dziełach szukającym Boga (o czym pięknie mówił dziś St. Niesiołowski).
Mam nadzieję, że nawet te maleńkie fragmenciki skłonią żarliwych dyskutantów do chwili zadumy i pomogą zrewidować stosunek do ludzi wierzących i ich poglądów.

Dopisek - zgodność z tematem?
Hm... teoria Wielkiego Wybuchu też nijak się ma do koloratki...

Nelchael
19-07-2009, 15:14
Z drugiej strony, czytamy liczne książki pisane przez ludzi nauki, prawdziwych fizyków, którzy tłumaczą nam, że nowoczesna fizyka i kosmologia bynajmniej istnienia Boga nie obalając, dostarcza raczej argumentów na jego korzyść.

Zaskoczyłeś mnie. Nie sądziłem, że to możliwe, że sam L. Kołakowski, światowej sławy filozof nie zna logicznego zagadnienia 'onus probandi'.
Nie da się udowodnić nieistnienia czegoś co nie istnieje faktycznie, a to dlatego, że pojęcie puste nie ma definicji, wobec tego ktoś, kto broni istnienia bytu nieistniejącego, ma swobodę w takim tworzeniu definicji ad hoc, że zbije każdy argument przeciwnika.
Chyba się zakałapućkałem, więc spróbujmy na przykładzie. Przyjmijmy, że uważam, że istnieje gluś.
Na twój argument, że nikt go nigdy nie widział odpowiadam, że gluś jest niewidzialny.
Na argument, że nikt nigdy tego słowa nie używał, ani o istnieniu takiego bytu nie nie zaświadczał, mówię, że oto ja jestem pierwszy.
I tak dalej, i tak dalej, w końcu mogę Cię ostrzec, że jeśli dalej będziesz zaprzeczał istnieniu glusia, to gluś cię pokarze, a umie to robić bardzo dobrze.
Onus probandi, czyli ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, że dany byt istnieje, zaprzeczający niczego dowodzić nie musi i to dlatego owi fizycy, o których mówi Kołakowski nie obalają istnienia Boga.
"Dostarcza raczej argumentów na jego korzyść" -- co to znaczy, co to właściwie jest owo śliskie 'raczej'. Takie chrząk-bąk żeby można się było wycofać, jak przyprą do muru, że tak właściwie to ja tak nie mówiłem, no bo przecież dodałem 'raczej'.

lawenda
19-07-2009, 15:56
Zaskoczyłeś mnie. Nie sądziłem, że to możliwe, że sam L. Kołakowski, światowej sławy filozof nie zna logicznego zagadnienia 'onus probandi'.
Nie da się udowodnić nieistnienia czegoś co nie istnieje faktycznie, a to dlatego, że pojęcie puste nie ma definicji, wobec tego ktoś, kto broni istnienia bytu nieistniejącego, ma swobodę w takim tworzeniu definicji ad hoc, że zbije każdy argument przeciwnika.
Chyba się zakałapućkałem, więc spróbujmy na przykładzie. Przyjmijmy, że uważam, że istnieje gluś.
Na twój argument, że nikt go nigdy nie widział odpowiadam, że gluś jest niewidzialny.
Na argument, że nikt nigdy tego słowa nie używał, ani o istnieniu takiego bytu nie nie zaświadczał, mówię, że oto ja jestem pierwszy.
I tak dalej, i tak dalej, w końcu mogę Cię ostrzec, że jeśli dalej będziesz zaprzeczał istnieniu glusia, to gluś cię pokarze, a umie to robić bardzo dobrze.
Onus probandi, czyli ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, że dany byt istnieje, zaprzeczający niczego dowodzić nie musi i to dlatego owi fizycy, o których mówi Kołakowski nie obalają istnienia Boga.
"Dostarcza raczej argumentów na jego korzyść" -- co to znaczy, co to właściwie jest owo śliskie 'raczej'. Takie chrząk-bąk żeby można się było wycofać, jak przyprą do muru, że tak właściwie to ja tak nie mówiłem, no bo przecież dodałem 'raczej'.

To o czym napisałeś świadczy jedynie że niezależnie od racji innych ty ją masz niezaprzeczalnie a jeżeli ktoś się nie zgadza z twoimi wywodami to świadczy wyłącznie na arogancję tych innych.
Szkoda mi ciebie "mądry człowieku" bo polemika jest ci obca a nieumiejętność słuchania innych i akceptowania ich poglądów obniża twoją mądrość.

ostatek
19-07-2009, 18:34
Szkoda, że Wielki Filozof odszedł... nie zdążyłeś Go oświecić. Swoja szosą, ciekawa jestem jak zareagowałby słuchając Twoich rewelacji. Bo pewnie by słuchał... tak myślę znając Jego wielkość i pokorę z niej wynikającą... sorry, czarno widzę Twoje szanse w tym starciu.
Podobną - Twoją, zresztą - argumentancję już czytałam. Nie pamiętam w którym wątku.
Młodzież mówi, że nie istnieje to, czego nie można znaleźć w Googlach. Glusia tam pełno, więc istnieje. Czy należy się go bać? Hm... najpierw należy odpowiedzieć sobie czy jest on bogiem i czy karze niewierzących w siebie? Nieco później rozszerzyć pytanie i objąć nim bogów różnych, bo wg Ciebie wszyscy są groźni... Jak widzisz, ciężko jest być pierwszym, zbyt łatwo jest popełnic błąd logiczny w zadawanych pytaniach i napracować się trzeba.
Twoje stwierdzenie, że gluś/bóg istnieje to zbyt mało; musisz zebrać grupę wyznawców by zalegalizować związek religijny. A jeśli nawet stworzysz nową religię co zaproponujesz wyznawcom? Tylko strach? Tylko to znajdujesz w religiach i wiarach rozmaitych?
Widzę w tym pewne naśladownictwo Junga, który mówił: nie wierzę w Boga; wiem, że On istnieje. Ty mówisz odwrotnie... i gdyby przymknąć oko na skalę wielkości człowieka... ech...
Boję się fanatyków i neofitów; tych nawróconych na ateizm też... zbyt gorąco usiłują nawracać innych... za wszelką cenę... i dlatego jakakolwiek dyskusja (bardziej ideologiczna niż merytoryczna) bezsensowną się staje.
Czy tak bardzo przeszkadzają Ci ludzie wierzący? Przecież to ich wybór i sposób na życie... Strefa ducha jest czymś niesłychanie intymnym, może lepiej nie krytykować i nie wyśmiewać? Tym bardziej, że wiara nie ma nic wspólnego z IQ. Wiara wynika z potrzeby serca. A te potrzeby nasze serce może mieć różne... i mogą być one dobre/złe bez wyznawania żadnej religii jak i z żarliwą wiarą.

PS - niejaki ks. F. Brune twierdzi, że porozumiewa się ze zmarłymi za pośrednictwem aparatury. Książki dwie nawet popełnił.
Ty powiesz - nieprawda, niemożliwe;
Ja odpowiem - nie wiem... być może świat ducha i świat materii są jednością;
Człowiek wierzący w Boga powie - oczywiście; jest to możliwe. Potrzebne jest tylko właściwe narzędzie lub medium.
Kto z nas ma rację? Od czasów Arystotelesa do chwili obecnej nikt (ani filozof ani fizyk) nie udowodnił istnienia Boga i nikt nie udowodnił Jego nieistnienia. Ambitne zadanie postawiłeś przed sobą... tylko dowody jakieś wątłe. Zbyt wątłe... myślę, że dla wielu bliższym jest "zakład Pascala" choć nie mówią o tym wprost...

jano43
19-07-2009, 18:43
Na miły Bóg Nachaelu,wierz mi jest rzeczą mało elegancką
przypisywać drugiemu to czego nie zrobił.
Żeby odróżnić początek tego co nas otacza od wszelkich innych początków pozwoliłem sobie nazwać go "absolutnym".
I taki niewinny zabieg zyskuje u Ciebie walor "wmawiania"?
Podobnie rzecz ma się z energią.Chodziło mi o ten pierwszy impuls,jeśli takowy zaistniał.Równie dobrze zamiast o energię mogłem zapytać o materię,masę itp.To nieistotne. Przypuszczam,że dla przeciętnie inteligentnego człowieka sens tych pytań był jasny.Zamiast,choćby ocierającej się o konkret odpowiedzi,otrzymałem mocno uczony wykład,z którego
wszakże nic jednoznacznego w interesującej mnie materii nie wynika.Szkoda.

Nelchael
25-07-2009, 12:40
Jakie to wspaniałe, że koloratka to nie immunitet. Nareszcie ksiądz dyrektor beknie za swoje rasistowskie ekscesy!

tadeusz50
25-07-2009, 12:48
Jakie to wspaniałe, że koloratka to nie immunitet. Nareszcie ksiądz dyrektor beknie za swoje rasistowskie ekscesy!
Nie wierzę w to by beknął:mad:

Nelchael
25-07-2009, 13:03
Od czasów Arystotelesa do chwili obecnej nikt (ani filozof ani fizyk) nie udowodnił istnienia Boga i nikt nie udowodnił Jego nieistnienia. Ambitne zadanie postawiłeś przed sobą... tylko dowody jakieś wątłe.
Zagadnienie Onus probandi, zwane inaczej postulatem opcji zerowej to 'jakiś wątły dowód'. Tak to nazywając zniszczyłeś całe to rozumowanie. Gratuluję!
Zbyt wątłe... myślę, że dla wielu bliższym jest "zakład Pascala" choć nie mówią o tym wprost...
Tu się muszę z Tobą zgodzić, rzeczywiście ludzie wierzą ze strachu.
Dla tych którzy nie wiedzą, co to jest 'zakład Paskala': Bóg albo istnieje, albo nie. Jeśli istnieje, to wiara w niego, a zwłaszcza jego kult może przynieść pożytek. Jeśli Bóg nie istnieje, to wiara nie zaszkodzi.
Ludzie wierzcie także w krasnoludki, wiedźmy, koboldy, Zeusa, Baala, Quetzalcoatla i w glusia też. Wiara w nich nie szkodzi, a może przynieść pożytek!
A ja wolę nie mnożyć bytów ponad konieczność.

ostatek
25-07-2009, 18:25
Zagadnienie Onus probandi, zwane inaczej postulatem opcji zerowej to 'jakiś wątły dowód'. Tak to nazywając zniszczyłeś całe to rozumowanie. /.../
"Onus probandi - argumentum ad ignorantiam".
A ostatek jest kobietą. Uwierz w to, bez strachu...
Ludzie wierzcie także w krasnoludki, wiedźmy, koboldy, Zeusa, Baala, Quetzalcoatla i w glusia też. Wiara w nich nie szkodzi, a może przynieść pożytek!
Powtarzasz to w każdym poście - w kolejności i konfiguracji różnej. Uważasz nas za inteligentnych inaczej? Myślisz, że po setnym przeczytaniu zaczniemy tekst powtarzać jak mantrę?
A ja wolę nie mnożyć bytów ponad konieczność.
Twoje wywody przyjęłam do wiadomości, zapamiętałam i uważam, że to Twoja sprawa... gdybyś zechciał nie mnożyć powtórzeń nad potrzeby zyskałbyś moją wdzięczność.

waclaw46
26-07-2009, 12:46
http://www.pardon.pl/artykul/9187/sredniowiecze_wraca_za_obraze_boga_zaplacisz_100_t ysiecy
http://www.tvn24.pl/-1,1611506,0,1,dzis-dzien-bez-mandatu,wiadomosc.html
Prześcigamy się z Irlandią w tworzeniu Katolandu.Ciekawym co dalej czarni wymyślą

Lila
26-07-2009, 12:52
Ciekawym co dalej czarni wymyślą..

Ja też jestem ciekawa.Czy prześcigną czerwonych.

ps.ideałem byliby Czerwono -czarni.
Pamiętasz Wacławku no bo ty się boisz myszy ?
Ach, pobalibyśmy się razem , co ?:)

Mar-Basia
26-07-2009, 13:05
http://www.pardon.pl/artykul/9187/sredniowiecze_wraca_za_obraze_boga_zaplacisz_100_t ysiecy
http://www.tvn24.pl/-1,1611506,0,1,dzis-dzien-bez-mandatu,wiadomosc.html
Prześcigamy się z Irlandią w tworzeniu Katolandu.Ciekawym co dalej czarni wymyślą

Rany Julek, oj,oj - a nasz watek o ateizmie.....dobrze, ze nie wszyscy w Irlandii znaja jezyk polski.

[quote] Dziennik "The Irish Independent" tłumaczy, że nowe prawo uwzględnia, iż na terenie Irlandii żyją wyznawcy wielu religii. Gigantyczna grzywna będzie więc groziła nie tylko ateiście, który powie, że Boga nie ma, ale też chrześcijaninowi, który obrazi Allaha.
Irlandzcy ateiści, którzy niedługo już będą bali się powiedzieć, że Boga nie ma, okrzyknęli nową ustawę powrotem do średniowiecza.[quote]

Ostatku, co Ty na to?

ostatek
26-07-2009, 13:57
Oops... Zostałam wywołana do odpowiedzi...
/.../ Dziennik "The Irish Independent" tłumaczy, że nowe prawo uwzględnia, iż na terenie Irlandii żyją wyznawcy wielu religii. Gigantyczna grzywna będzie więc groziła nie tylko ateiście, który powie, że Boga nie ma, ale też chrześcijaninowi, który obrazi Allaha/.../
Uważam, że Dziennik zastosował (tak lubianą również w KSC) nadinterpretację. Stwierdzenie: "Boga nie ma" jest wg niektórych niewiedzą mówiącego te słowa, wg innych światopoglądem; do obrazy daleko, przynajmniej hektar. I czy Boga można obrazić? Myślę, że określenie jest nieadekwatne do problemu. Nie ten rząd wielkości... Można natomiast obrażać ludzkie uczucia religijne. To znaczy - nie można. Nie powinno się tego robić... przez szacunek dla drugiego człowieka.
Sądzę, że jeśli ktoś jest źle wychowany lub niewychowany całkiem, powinno się nadrobić zaległości i "doedukować delikwenta". Wysokość kary - oddzielna sprawa. Może być całkiem niewielka, byleby nieuchronna była.
Równość religii jest dla mnie balsamem na duszę. :cool:

Drugi link Waclaw46 odesłał mnie do akcji KK - bezpieczeństwo na drogach. O dziwo, nie mam pretensji do KK. Niech o tym mówią zawsze, non-stop i bez przerwy. Nie tylko KK, inne kościoły i związki wyznaniowe też... każda metoda jest dobra. Codziennie patrzę na "dawców organów" śmigających na swoich ścigaczach obok mojej działki. Zero wyobraźni. Jest mi wszystko jedno kto do nich trafi: drogówka, ksiądz, rabin, rodzice... :confused: nie lubię patrzeć na masakrę, a niestety... to się zdarza. :mad:

waclaw46
26-07-2009, 14:46
http://www.pardon.pl/artykul/9203/biblia_zabila_11-letnia_dziewczynke
W policji księża ,no to może modły zamiast lekarstw.Zawsze co nowe to przychodziło z Ameryki .

Mar-Basia
26-07-2009, 14:55
http://www.pardon.pl/artykul/9203/biblia_zabila_11-letnia_dziewczynke
W policji księża ,no to może modły zamiast lekarstw.Zawsze co nowe to przychodziło z Ameryki .

I tu sie z Toba zgadzam Waclawie. Dodam jeszcze, ze nie zawsze dobre. Brrr przed Newborn , narkotykami, subprimes.....ekstrawagancja......ekscesami religijnymi. :confused: Uwielbiam tej kraj...glownie geograficznie, krajobrazowo, mentalnosc ludzi mi raczej nie odpowiada.

waclaw46
26-07-2009, 15:25
Z wartościami chrześcijańskimi ich obrazą już mieliśmy sprawy w sądzie gdzie artystkę chcieliśmy skazaćł.Każda publikacja która krytykuje kościół czy jest krytyczna w stosunku do religi nie będzie mogła być publikowana.Mieliśmy cenzurę czerwoną sami chcemy ,by była czarna.Ostatku pisałeś o Katarach ,przecież w/g niektórych głosisz herezje,Swięta Inkwizycja miała rację paląc ich na stosach ,obrażasz uczucia chrześcijańskie .Jak rodził się faszyzm to elity dyskutowały poddając w wątpliwość ideologię a potem wymoredowano żydów z udziałem mniejszym lub większym wszystkich narodów okupowanych .Początek totalitaryzmu to odpowiednie prawo.W islamie zmiana wyznania w/g szariatu to kończy się ukamieniowaniem osoby która się tego dopuściła.Czy mamy tak postępować z wyznawcami Jehowy?

Lila
26-07-2009, 15:50
Z wartościami chrześcijańskimi ich obrazą już mieliśmy sprawy w sądzie gdzie artystkę chcieliśmy skazaćł

Piszesz o sprawie penisa powieszonego na krzyżu, czy jakiejś innej?
Bo dla mnie to było idiotyczne ( pani Nieznalska) , tak jak i 'Piramida' pani Kozyry.
Cóż się dziwić obu paniom.Chciały zaistnieć.

Mar-Basia
26-07-2009, 15:55
Piszesz o sprawie penisa powieszonego na krzyżu, czy jakiejś innej?
.Chciały zaistnieć.

Lepiej powiesic barhanskie majtki na maszcie. Hihihihi - bezpieczniej i tez reklama.;)

waclaw46
26-07-2009, 16:19
Koncert Madonny protesty bo w niedzielę ,bo przy okazji to jest święto katolickie ,kto lubi się modlić to się modli,przecież Madonna mu nie przeszkadza.

Mar-Basia
26-07-2009, 16:39
Ojej , nie zrzędź.
Nie warto, i tak Madonna cycków nie pokaże, bo za stara.

Cos Ty, dlaczego stara? Kiedys czytalam, ze duzo starszej od niej cycki wpadly do talerza z zupa. ;) Nawet byla z tego bardzo dumna. Oh, te cycki, ciagle na tapecie i aktualnosc dnia ;)

waclaw46
26-07-2009, 16:43
Jest dalej w niej sex.

ostatek
26-07-2009, 16:49
/.../ Ostatku pisałeś o Katarach ,przecież w/g niektórych głosisz herezje,Swięta Inkwizycja miała rację paląc ich na stosach ,obrażasz uczucia chrześcijańskie ./.../
A w życiu... nie głosiłam herezji; pisałam o historii, wierzeniach i przyczynach upadku katarów. Czy w którymś miejscu obraziłam czyjeś uczucia religijne? Proszę, wskaż stosowny fragment. A może katarką jestem i mogę o tym pisać?
Chyba mamy różne pojęcie o "wartościach chrześcijańskich". KK jest organizacją, państwem kościelnym, pod wodzą człowieka. Duchowieństwo również składa się tylko i wyłącznie z ludzi. A człowiek omylny być może i można go krytykować. Oczywiście, sposób i forma krytyki zależy od kultury krytykanta. Krytyka nie musi równoznaczna z obrazą...
Obrażanie uczuć religijnych jest dla mnie czymś zupełnie innym. Starałam się to wytłumaczyć; widać nie wystarczająco.
Ktoś wyśmiewa/poniża/ moją wiarę, religię, mojego Boga... Wypowiada się o Nim w sposób lekceważący, chamski i niegodny...
Sztuka... hm, tutaj każdy chce zaistnieć. Pamiętacie "Ostatnie kuszenie Chrystusa"? Przeczytałam i co? Nic gorszącego i obraźliwego nie znalazłam. Natomiast penis na krzyżu mnie zniesmaczył. :mad: I zniesmaczył by mnie na każdym innym symbolu.

/.../ Początek totalitaryzmu to odpowiednie prawo.W islamie zmiana wyznania w/g szariatu to kończy się ukamieniowaniem osoby która się tego dopuściła.Czy mamy tak postępować z wyznawcami Jehowy?
Czy nie wpadamy w przesadę i nie nakręcamy sami spirali?
A wolność wyznania, równość religii? Pamiętamy czerwoną cenzurę i dążymy do każdej, wszystko jedno jakiej? Zapomnieliśmy, że Polska była krajem tolerancji religijnej? Od wielu, wielu wieków?
Q-rcze, post chciałam napisać. O buddyzmie tybetańskim i Wielkim Wodzu Indian Seattle... Mogę? :confused: Może zamiast marnować czas na pisanie lepiej stos układać? :mad:

waclaw46
26-07-2009, 18:56
Ostatku sam widzisz że to co napisałem wkurzyło ciebie i słusznie ,chodzi mi 196 kk, niefortunny zapis stwarza podstawy do procesów.Nie jestem żadnym bigotem i do wyznań podchodzę z dystansem ale dyskutując z kolegami "przy piwku" na temat procesów i 196 kk twierdzili że praktycznie można przy pisaniu na temat innej religii sprawę wygrać.Sam wiesz że osoby nawiedzone łatwo są manipulowane.Kara za obrazę ......2 lata pozbawienie wolności mnie się wydaje przesadzona.Europa brała wzorce z kultury antycznej grecy ,rzymianie potem judo chrześcijaństwo. Dwóch nawiedzonych ławników i lecą wyroki po 2 lata.Zadaję nieraz znajomym retoryczne pytanie a 2 lata za co byś dał?Może nas jak piszesz coś zniesmaczać? mnie wiele rzeczy zniesmacza ,tak już jest. Pisz Ostatku dalej ,to co robisz to jest hołd dla tych o których chcieli wielcy,aby o nich zapomniano.Dla swoich idei Katarzy potrafili oddać życie ,a przywódcy wtedy tego świata którzy zlecili ich wymordowanie bo tak teraz możemy powiedzieć nigdy za te czyny nie odpowiedzieli,nawet nie powiedzieli przepraszam. Dobrze że ty za nich to robisz pisząc o tych ludziach,tak trzymaj.

Mar-Basia
26-07-2009, 20:19
Niewazne Basiu - jest skopiowane wszystko na moim blogu - nauczylam sie reagowac szybko. :D

smoczek
26-07-2009, 20:39
Ale tu zawierucha, jakas burza sztormowa?

martunia
26-07-2009, 20:41
Masz rację.
Na morzu, chyba spokojniej?

Janczar
26-07-2009, 23:19
Ale tu zawierucha, jakas burza sztormowa?

Posty wyleciały w kosmos i nie mogę się połapać?

Po edycji:
Połapałem się nieco w tym galimatiasie. :rolleyes: ;)

waclaw46
27-07-2009, 19:23
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6863455,Rok_w_zawieszeniu_za__Zryj_jak_Mar yja_.html
Proponuję podnieść karę do 25 lat więzienia

wuere'le
27-07-2009, 22:24
Jasne, teraz dopiero autorytet kościoła wzrósł.Widać, jaka tam praca duszpasterska.

helenka
28-07-2009, 08:56
Tak ktoś zdewastował murek przy kościele p/w św.Michała Anioła w Trójmieście.
http://img2.vpx.pl/up/20090728/gdynia_pogorze.jpg (http://www.vpx.pl/foto,gdynia_pogorze.html)

waclaw46
28-07-2009, 12:40
Jak by geje z lesbijkami stworzyli wyznanie to w naszym tabilandzie mogli by być pod ochroną prawa.Myślę że to stwierdzenie nie obraża nikogo

Malgorzata 50
28-07-2009, 12:44
Owszem, bo świadczy o daleko posuniętej nietolerancji.Geje i lesbijki to nie jest oddzielna grupa ani społeczna ,ani tym bardziej, wyznaniowa .Rozumiem oczywiscie kontekst ,żeby nie było wątpliwosci ,ale przykład jest beznadziejny.

Malgorzata 50
28-07-2009, 12:46
Niewazne Basiu - jest skopiowane wszystko na moim blogu - nauczylam sie reagowac szybko. :D
Tylko po co?:D

Lila
28-07-2009, 22:23
Tylko po co?:D

Jak to po co ?:D
Przecież na kopiowaniu polega życie?
Słoneczko ponoć świeci, morze szumi...ale nie, nie ma czasu nawet się iść i wysikać.
Trza siedzieć przez bitą dobę , archiwizować korespondecję i posty, oraz wysyłać ostrzeżenia do nowych forumowiczów, przed terroryzmem.

waclaw46
30-07-2009, 09:54
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80549,6354782,Prezydent_Brazylii_oburzony_ekskom unika_za_aborcje.html
Nawet w Brazylii reagują na ortodoksyjne poglądy kleru.Ciekawym czy u nas będą ogłaszać ekskomunikę lekarzy którzy przeprowadzają aborcję?.

tadeusz50
30-07-2009, 10:03
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80549,6354782,Prezydent_Brazylii_oburzony_ekskom unika_za_aborcje.html
Nawet w Brazylii reagują na ortodoksyjne poglądy kleru.Ciekawym czy u nas będą ogłaszać ekskomunikę lekarzy którzy przeprowadzają aborcję?.
Temat stary bo z marca był już w KSC omawiany.

helenka
30-07-2009, 10:32
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80549,6354782,Prezydent_Brazylii_oburzony_ekskom unika_za_aborcje.html
Nawet w Brazylii reagują na ortodoksyjne poglądy kleru.Ciekawym czy u nas będą ogłaszać ekskomunikę lekarzy którzy przeprowadzają aborcję?.
Nareszcie powrót do tematu.
przeczytałam z ciekawością.
A Tadeusz50 to jakiś porządkujący albo ustawiacz, bo przecież nie Moderator.

tadeusz50
30-07-2009, 13:22
Nareszcie powrót do tematu.
przeczytałam z ciekawością.
A Tadeusz50 to jakiś porządkujący albo ustawiacz, bo przecież nie Moderator.
Ani jedno ani drugie stwierdziłem tylko fakt. Pytanie dyrektywy przez priv nadeszły?

waclaw46
31-07-2009, 19:39
http://fakty.interia.pl/swiat/news/wlochy-pigulka-ru486-legalna-kosciol-oburzony,1346557
czy nie powinniśmy słać protesty?Przecież kościół oburzony.

Malgorzata 50
31-07-2009, 19:50
Slowa włożone w usta ks.Bonieckiego (którego bardzo cenię) parez autorów mądrych komiksów z "Dużego Formatu" -Chciałbym być żyjącym w celibacie normalnym mężczyzną ,a nie zgorzkniałym,zawiedzionym i niespełnionym człowiekiem,który ciągle cierpi bo nie spłodził syna ,nie posadził drzewa i ma poczucie zmarnowanego życia ."
Bardzo mi się to podoba bo kapłaństwo to jest wybór drogi życia dla prawdziwych facetów, takich jak Karol Wojtyła .Jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B. I nie byłoby tych dość niemądrych dyskusji pełnych wyklejanek na temat win kleru .We wszystkich grupach sa prawdziwi faceci i patałachy dlaczego nie miałoby być tak wśród kleru?????

waclaw46
31-07-2009, 20:23
http://wiadomosci.onet.pl/2018462,12,item.html\
Małgorzata 50-Kapłaństwo to dla tych co nie mogą spłodzić syna,ani posadzić drzewa i mają poczucie zmarnowanego życia,.Gdyby wszyscy żyli w celibacie to nie było by na świecie nikogo.Myślę ze masz pretensje do rodziców że nie wybrał,twój ojciec kapłaństwa a matka nie wstąpiła do zakonu, nie wszystko mamy w życiu ,pamiętaj. Jedni cenią Bonieckiego czy JPII ,inni nie .Forum na którym jesteśmy jest dla seniorów o różnych światopoglądach.

Malgorzata 50
31-07-2009, 20:39
Wacławie, z trudem powstrzymuję się przed prostym i jednoznacznym epitetem na to twoje bezsensowne dictum-słowa nie zrozumiałeś .Jakbyś uprzejmie przestał wsłuchiwać się w boską melodię własnego głosu a zechciał poczytać ze zrozumieniem oraz zaczął rozmawiać ,a nie prowadzić monolog, może cokolwiek by do ciebie ,z tego co chciałam przekazać, dotarło ,ale chyba stracona nadzieja .Trudno, będę z tym jakoś żyć

waclaw46
31-07-2009, 21:30
Nie mam problemów ,a żyję normalnie i poza drobiazgami to mogę powiedzieć że mam życie udane.Nie wsłuchuję się w Boską melodię swego głosu a jeżeli cię obraziłem w czymś ,to przepraszam.Nie wszyscy są zakochani JPII i uważają go już za świętego .Nie czytam komiksów 'Dużego formatu" i trudno się mi do tego odnieść.Tylko jak ktoś głosi jakieś poglądy i stoi na straży etyki to powinien z tym co głosi żyć w zgodzie.Po to jest to forum koloratka to nie immunitet ,aby krytykować wynaturzenia ,ponieważ bez krytyki to następuje t.z. "zamiatanie śmieci pod dywan" , i nic nie robienie,tylko usprawiedliwianie wynaturzeń.Czym się różni ksiądz od innych zawodów?Nie odnoszę się do autorów mądrych komiksów którzy piszą pod publikę, bo ktoś kupuje te dzieła ,a stwierdzić czy tak mówił Boniecki to trudno.

Malgorzata 50
31-07-2009, 22:15
Ni obraziłeś mnie -bo czym,mogę tylko westchnąć ciężko ,ze tak trudno się z tobą rozmawia .Jestem zbyt leniwa na to ,żeby wyjaśniać pracowicie i dużymi literami co miałam na myśli.Dyskutuj wiec sobie ,ze koloratka to nie immunitet i szukaj przykładów w necie ,jeśli masz takie hobby.Zacznij czytac madra prasę to może coś ci się rozjaśni.

waclaw46
02-08-2009, 22:51
Małgorzato50 nie musisz pisać co masz na myśli i nie wymagam abyś czytała moje posty,westchnij jeszcze raz ciężko.

Nelchael
06-08-2009, 16:12
No i co to za gadanie, że koloratka to nie immunitet? To nie tylko immunitet, to licencja na rasizm i lekceważenie prawa. Spróbujcie zrobić to, co przenajświętszy ojciec Rydzyk, a sami zobaczycie, co wolno wojewodzie, a co tobie, narodzie.

nutaDo
06-08-2009, 21:14
No i co to za gadanie, że koloratka to nie immunitet? To nie tylko immunitet, to licencja na rasizm i lekceważenie prawa. Spróbujcie zrobić to, co przenajświętszy ojciec Rydzyk, a sami zobaczycie, co wolno wojewodzie, a co tobie, narodzie.

Dobrze Ci idzie obrażanie - czy nie masz wreszcie dosyć!!!

helenka
06-08-2009, 21:35
Dobrze Ci idzie obrażanie - czy nie masz wreszcie dosyć!!!
Masz racje nutaDo. Obrażanie jest ich mocną stroną Oto kolejny przyklad . znalazlam w internecie.


"Murzyn jest czarny, bo się nie mył. Tak najwyraźniej można w Polsce mówić, bez obaw o konsekwencje. Prokuratura odmówiła zbadania skandalicznych słów Tadeusza Rydzyka traktując je jako niewinny żart. Wnioskodawca – Janusz Palikot – zapowiada zażalenie i pyta czy o Rydzyku można mówić, że to biały brudas?


Troska dyrektora Radia Maryja jest ujmująca. Jego słowa z Jasnej Góry przejdą do historii publicznego zatroskania o drugiego człowieka: „Kochani, jeszcze Murzyn! Boże, gdzieś ty się nie mył. Chodź tutaj bracie. On się nie mył wcale. Zobaczcie!” – mówił do uczestników pielgrzymki Rodziny Radia Maryja przestawiając ciemnoskórego zakonnika.


Czy to już rasizm? Pytało wiele osób, a Janusz Palikot nie miał nawet wątpliwości i poszedł do prokuratury. Ale się przejechał. Prokurator nie zajął się sprawą i uznał ją za „niestosowny żart”. Bo w słowach Rydzyka nie było złej woli – usłyszeliśmy.


„Jeśli to nie jest obraźliwe, to czy nie jest obraźliwe powiedzenie o Tadeuszu Rydzyku, że jest białym brudasem?” – zareagował szybko Palikot i zapowiedział złożenie zażalenia.


Palikot nie potrafi zrozumieć różnych decyzji wymiaru sprawiedliwości. Bo niby dlaczego nie można nazywać geja pedałem, a człowieka o ciemnej skórze można nazywać brudasem? Twierdząc, że ktoś się nie mył, przecież o to chodzi."

nutaDo
07-08-2009, 09:09
Helenko - dobrze, że to wyjaśniłaś. Może wreszcie ustaną te przykre nagonki na Kościół Katolicki.
Jakoś bezkarnie można pluć, nawet tutaj /KSC/.
Oczywiście każdy może mieć swój pogląd, ale w jaki sposób jest on przekazywany.

tadeusz50
07-08-2009, 09:19
Pewnie zupełna racja Tadeusz Rydzyk może ośmieszać opluwać innych. Przecież tylko on ma rację. Hańba

waclaw46
07-08-2009, 10:17
NutaDo może objaśnisz jak widzisz przekazywanie tych informacji .Jeszcze można pisać bez cenzury,jeżeli koloratka nie immunitet cię denerwuje to nie czytaj.Czy ktoś namawia cię na siłę do czytania , NIE czy Faktów i Mitów ?

nutaDo
07-08-2009, 10:26
NutaDo może objaśnisz jak widzisz przekazywanie tych informacji .Jeszcze można pisać bez cenzury,jeżeli koloratka nie immunitet cię denerwuje to nie czytaj.Czy ktoś namawia cię na siłę do czytania , NIE czy Faktów i Mitów ?

Czy nie zrozumiałeś tego co napisałam?
Przytocz przynajmniej jedną pozytywną wypowiedź na temat Kościoła na tym forum.
Próbujesz mnie też obrazić...
Uważam, że mam prawo, a może obowiązek reagować, wypowiedzieć inny pogląd w tym prawie jednomyślnym chórze.....

nutaDo
07-08-2009, 10:31
I jeszcze - koloratka to nie immunitet - to kapłani wywodzący się z naszych środowisk, które my tworzymy.Ty też! Wacławie - zastanów się

helenka
07-08-2009, 11:55
http://www.klub.senior.pl/moje/bogda50/blog/?s=1&pageno=2
http://img2.vpx.pl/up/20090807/rydzyk1.jpg (http://www.vpx.pl/foto,rydzyk1.html)

Basia.
07-08-2009, 12:39
jak ktoś chce niech wpłaca, jego sprawa. JA NIE WPŁACĘ ANI GROSZA BO PRZYMUSU NIE MA.

siekierka
07-08-2009, 12:42
Fajny montaż! szkoda ,że nie doskonały, mógłby wiele osób zwieść. A tak może co najwyżej służyć jako dowód w sprawie o
naruszenie dóbr osobistych. :)

waclaw46
07-08-2009, 13:36
Radio Maryja.Deklarowane wpływy z datków 16 mln zł wartość firmy 30-50 mln zl.Zgromadzenie Redemptorystów zwrócili się 15 lat temu o koncesję do KRRiT.W 1994 redemptoryści dostali zgodę i od tamtego czasu powinni dokładnie informować skąd mają pieniądze.Przez 6 kolejnych lat tego nie robili.Pierwsze sprawozdanie 2001 r. podali 16 mil. uzbierali od słuchaczy.W 2001 odnawiając koncesję nie podali żadnych danych finansowych pozostali starający się, musieli.Zakon konsekwentnie odmawiał udzielenia informacji o pieniądzach.Naczelny sąd Administracyjny zobowiązał redemptotystów do informowania rady o finansach radia ale do dziś nie wiadomo ile i kto łoży na Radio Maryja.
Następny odcinek Fundacja Nasza przyszłość

ostatek
07-08-2009, 15:01
/../Przytocz przynajmniej jedną pozytywną wypowiedź na temat Kościoła na tym forum.
Próbujesz mnie też obrazić...
Uważam, że mam prawo, a może obowiązek reagować, wypowiedzieć inny pogląd w tym prawie jednomyślnym chórze.....
Od kilku miesięcy piszę w KSC o różnych religiach. Żadnej nie krytykowałam, o żadnej nie pisałam źle.
Myślę, że należy uściślić pojęcie "Kościół". Podaję za - dużo wiedzącą - Wikipedią:
1. kościół - w chrześcijaństwie: budynek przeznaczony dla celów sakralnych
2. Kościół - religijna organizacja wyznawców i ich duchowieństwa
3. Kościół - w teologii chrześcijańskiej: wspólnota wiernych założona przez Jezusa Chrystusa

Powiedzcie, proszę, o co się kłócimy? Co wolno krytykować - nie obrażając?
1. Budynek - może się nam podobać lub nie. Niektóre są betonowymi koszmarkami, niektóre są piękne...
2. Religijna ogranizacja - występujący w TV ksiądz staje się osobą publiczną. Mówi również do mnie; może mi się treść wystąpienia podobać lub nie... mogę komentować ale mogę też wyłączyć odbiornik. Bez obrazy... Na tej samej zasadzie - mogę również oceniać polityka, redaktora, prezentera...
3. Wspólnota wiernych - wystarczy być we wspólnocie, by uniknąć krytyki, sądu i osądu?

Pozostaję w niewiedzy... czy ktoś może mnie oświecić, nie powołując się na KK - w rozumieniu: Kodeks Karny?
Nie obraziłam chyba nikogo... chcę żyć w państwie świeckim i respektować prawo świeckie... i nie chcę by jakakolwiek wspólnota wyznaniowa miała wpływ na stanowienie tegoż prawa...

/../ Może wreszcie ustaną te przykre nagonki na Kościół Katolicki. Jakoś bezkarnie można pluć, nawet tutaj /KSC/.
Kolejny raz proszę... odróżniajmy wiarę od organizacji religijnych wraz z ich przywódcami.
Jeśli napiszę, że ksiądz xyz jest .... (proszę wybrać dowolne określenie np. pijak, zdzierca, dziwkarz), będzie to: prawdą, kłamstwem.. lub pochlebstwem... nigdy obrazą KK. Obrażony ksiądz może dochodzić swoich praw, podobnie jak reszta rodaków, w sądzie... na drodze cywilnej. Nawet Kodeks Karny nie ma tu nic do rzeczy. I tak - moim zdaniem - powinno być.
Na ewentualne przypisywanie mi obrazy księdza - informuję: przed chwilą go właśnie wymyśliłam. Dla równowagi mogę wymyślić cudownego, mądrego księdza zyx...

waclaw46
07-08-2009, 15:26
Fundacja Nasza Przyszłość.Roczne wpływy nze sprzedaży ok 6 mln zł wartość majątku 10 mln zł.
W 1995 fundacja założona przez T.R. głównym jej zadaniem była odbudowa zabytkowego gmachu w Toruniu,organizacja sympozjów oraz pomocy niepełnosprawnym dzieciom,bezdomnym,chorym i matkom samotnie wychowujących dzieci.Ze sprawozdania finansowego wynika że w 1998 Nasza przyszłość zarobiła 3,6 mil zł głównie na sprzedawaniu miesięcznika Rodzina Radia Maryja. Z ostatniego złożonego sprawozdania 2005 r /obowiązek składania co roku sprawozdań do sądu/ wiadomo że majątek wart 10 mil. i zajmuje się sprzedażą miesięcznika, książek, filmów a nawet różańców o zapachu ojca Pio zarabiając na tym 6 mil. zł rocznie.
Fundacja była też założycielem Wyższej Szkoły kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ,której dała na początek 100 tys zł.
Następny odcinek Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

waclaw46
07-08-2009, 16:19
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej roczne wpływy z czesnego 1,2 mil zł wartość budynków 40 mil. zł.
W 2000 roku T.R wystąpił o zezwolenie ministerialne. w 2001/2002 studia rozpoczęto na kierunkach politologia i kultura medialna.W 2005 własny kampus o pow 15 tys m2.Rydzyk przekazał wybudowane obiekty jako darowiznę zakonowi redemptorystów.W Rzeczypospolitej Skarb Państwa stracił 4,3 mil.zl na odliczeniach VAT.Przed końcem kadencji Minister Szyszko w 2005 r przekazuje 1,2 mil. zł dotacji na nowy kierunek studiów.Dotacji mimo że procedury zostały naciś=ągnięte nie udało się wycofać.Z jednego dostępnego sprawozdania za 2001 rok złożonego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczelnia wykazała minimalny zysk 41 tys.zł.
Następny odcinek Spes spółka z o.o

waclaw46
07-08-2009, 20:55
Spes spółka z o.o Przychody23,5 mil.zł wartość firmy 4miln.zł
Związzki finansowe z Rydzykiem oraz wyniki sprzedaży gazety Nowy dziennik to najbardziej strzeżone tajemnice firmy.Z pobieżnej lektury widać że reklamodawcami są IPN oraz SKOK.Księgowy bilans firmy ratuje produkcja i sprzedaż programów telewizyjnych na których Nasz Dziennik zarabia 2 mil .zł.Odkupuje je od spółki prezes Rydzyk z Lux Veritas dla telewizji Trwam.Tylko Lux Veritas dysponuje sprzętem telewizyjnym a firmy zajmują te same pomieszczenia.
Następny odcinek fundacja Lux Veritas

waclaw46
07-08-2009, 21:16
Fundacja Lux Veritas roczne wpływy ze sprzedaży 3,4 mil.zł dane 2008 Wpływy z darowizn 5,2 mil.zł wartość majątku 46 mil.zł 11 lat temu trzej redemptoryści zarejestrowali fundację z siedzibą w Arhidiecezjalnym Instytucie Akcji Katolickiej.Pierwszy rok działalności 1.9 tys zł drugi rok ze sprzedaży kaset zysk 250 tys.Przez następne dwa lata zysk rośnie do 17 mil.zl W 2008 pożycza 17 mil zł.od kogo nie ujawnił.
Geotermia wartość inwestycji 29 mil .zł hipotetyczny zysk 7 mil zł.
Społeczny Komitet ratowania stoczni Gdańskiej wpływy co najmniej 7 mil .zł
Podane informacje są wybrane z tekstu w Polityce z 8 sierpnia 2009 Raport Dzieła zebrane ojca Tadeusza. str 24-28 zainteresowanych szczegółami odsyłam do tekstu ,o wszystkim nie pisałem,aby nie przynudzać.

helenka
07-08-2009, 22:19
SKOK Stefczyka przygotował ofertę promocyjną, której celem jest walka z wykluczeniem finansowym. Wśród jej adresatów znaleźli się m.in. słuchacze Radia Maryja, widzowie Telewizji TRWAM oraz czytelnicy "Naszego Dziennika". By zainteresowani mogli skorzystać z promocji, wystarczy, że osobiście stawią się w jednym z oddziałów SKOK-u i założą konto, uiszczając jednorazową opłatę w wysokości 90 zł. Osoby skupione wokół rozgłośni ojca Rydzyka otrzymają dodatkowo wielofunkcyjną kartę płatniczą Visa (zwykła karta płatnicza), którą będą mogli bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów SKOK24. Natomiast w przypadku bankomatów innych placówek każda transakcja będzie ich kosztowała dodatkowo 4 zł.

>>> Do Radia Maryja zadzwonisz za darmo<<<

Jak poinformowano nas w jednym z oddziałów SKOK-u posiadacze rachunku u Stefczyka będą mogli dokonywać bezpłatnych przelewów na konta instytucji związanych z ojcem Rydzykiem, takich jak: Radia Maryja, Telewizji Trwam czy Fundacja Lux Veritatis.

waclaw46
08-08-2009, 10:18
Helenko masz rację w artykule Polityki jest też opisany biznes komórkowy polecam artykuł jest dużo ciekawych informacji na temat biznesu zakonnego redemptorystów.
Orędownik Skoku Gosiewski z PiS w poprzednim sejmie chciał przeforsować ustawę korzystną dla SKOK ,nie pamiętam jak się skończyła sprawa .Pis miał większość to mógł wiele spraw przeforsować.Banki krytycznie się do tego odnosiły z uwagi że Skok praktycznie jest bankiem a przepisy go nie obowiązują.Czyli gwarancje rządowe w sprawie upadłości banków.
Na naszym forum jest trochę bigotów.Polecam im do przypomnienia lub przeczytania Moralność Pani Dulskiej.

Lila
08-08-2009, 10:29
Na naszym forum jest trochę bigotów.Polecam im do przypomnienia lub przeczytania Moralność Pani Dulskiej.


Nie poczuwam się, ale w imieniu 'bigotów' protestuję przeciwko temu określeniu ludzi , którzy wierzą.

Hmm, na tym forum jest parę głąbów, którzy przepisują żywcem cudze myśli, robiąc przy tym straszliwe błędy ,i ciesząc się własną mądrością. W swoim mniemaniu oczywiście, bo forum zatacza się od śmiechu.:)
A Ty Wacław, dodatkowo jesteś misjonarz, aczkolwiek to Cię zbrzydzi pewnikiem.
Tylko z tą misją nie na takie forum. Może na inne, bardziej decydenckie? Może na forum 'NIE' ? To niezłe forum, aczkolwiek możesz dostać mocno po głowie - o dziwo !!

ps.zaznaczam,że nie mam pretensji o meritum.
Nie odpowiada mi ....timbre...:)

nutaDo
08-08-2009, 10:52
Lilu - Ja też.Dziękuję.

Nie mam takich wiadomości jakie tutaj są prezentowane, ale w jakim celu tyle trudu? Chodzi o te finanse. Inne banki stosują te same sposoby a nawet bardziej podłe - i co?
Sprawdź to Wacławie i napisz nam dla równowagi!!!/przepraszam teraz się mówi:aby było demokratycznie/.

waclaw46
08-08-2009, 14:34
Nie poczuwam się, ale w imieniu 'bigotów' protestuję przeciwko temu określeniu ludzi , którzy wierzą.

Lilu rozumiem że protestujesz bo każdy może protestować takie jest założenie tego forum,że każdy może mieć swoje zdanie.Jeżeli by wszyscy by mieli to samo zdanie na ten sam temat ,to byłby monolog.

Hmm, na tym forum jest parę głąbów, którzy przepisują żywcem cudze myśli, robiąc przy tym straszliwe błędy ,i ciesząc się własną mądrością. W swoim mniemaniu oczywiście, bo forum zatacza się od śmiechu.

Miło mi jest , że napisałaś Lilu ,że całe forum zatacza się ze śmiechu bo uważam że ludzie w Polsce i opinia tych co długo są za granicą ,za mało się śmieją

A Ty Wacław, dodatkowo jesteś misjonarz, aczkolwiek to Cię zbrzydzi pewnikiem.
Tylko z tą misją nie na takie forum. Może na inne, bardziej decydenckie? Może na forum 'NIE' ? To niezłe forum, aczkolwiek możesz dostać mocno po głowie - o dziwo !!

Nie rozumiem co znaczy stwierdzenie twoje Lilu że Forum Seniorzy to nie decydenckie,myślę ze to forum jest otwarte i każdy może z niego korzystać nie tylko właściciele firm i politycy.A informuję cię że jeżeli chodzi o forum NIE tam też biorę udział w dyskusji.A mogę cię zapewnić że tam dyskutują nie tylko decydenci

pozdrawiam

waclaw46
08-08-2009, 16:36
Lilu - Ja też.Dziękuję.

Nie mam takich wiadomości jakie tutaj są prezentowane, ale w jakim celu tyle trudu? Chodzi o te finanse. Inne banki stosują te same sposoby a nawet bardziej podłe - i co?

nutaDo Tak masz rację chodzi o finanse to że banki stosują nieuczciwe chwyty nie jest żadnym argumentem .Żeby nie dopuścić do nieuczciwości na pewno jesteś za tym aby sprawy finansowe były przejrzyste.Tak jak raporcie który cytowałem i pisze każdy słuchacz Radia Maryja jest wart 45 zł miesięcznie czyli średni przychód na użytkownika to są nie dane z sufitu tylko po badaniach Average Revenue Per User.
Na forum są ludzie o różnych specjalnościach i moą się z innymi podzielić się wiadomościami.Albo tylko sprzedać usłuę.Wszystkie sprawy związane z usługami są na prowizji..Prowizja dla tego który oferuje usłuę jest kosztem.Czyli połaci za to ten który usługę chce mieć . To cała filozofia...


czekam na protesty tych którezy wierzą i nie określają w co? pieniądze ,zaszczyty , itd.

Lila
08-08-2009, 18:36
Lilu ja się nie wdajęw głupie dyskusje. Ja nie rozważam czy ktoś jest bura czy inna suka to jest twój język nie wiem czy tacy są na tym forum a ja nie dyskutuje z takimi .To jest twoje środowisko ja w to nie wchodzę
Straszenie zostaw dla swoich bliskich nie wyciągaj tego na tym forum bo Będziesz śmieszna jak ten post. Radzę ci nie wracać do tej sprawy mam doświadczenie z biznesu było nie było Ja o tej sprawie zapomniałem Lilu na tym polega biznes.
Ja nie jestem twoim wrogiem ,czasy się zmieniły.
pozdrowienia wacek.

Serce, to żarty były.
Zapomniałam z kim gadam.Teraz będę śmiertelnie poważna, jak przystoi na rozmowę z seniorem.

Na tym forum dawno dyskutowałam z osobnikami równie śmiesznymi i zażartymi jak ty.
Głównie dla zabawy. Bo zabawą dla mnie jest spinanie się na naprawę Rzeczpospolitej -osobników wyłącznie 'cytujących' mądre w swym mniemaniu dzieła oraz dziełka.
A mających wpływ na cokolwiek równy wpływowi myszy na produkcję tankowca ,oraz pozostającymi w nadziei iż spodobają się redaktorom piśmidła.:)

ps.tam jest więcej takich, co robią sobie z was jaja.:D
Nie widzisz tego???:D Nie? No to ...pastorał w rękę i mleko z czosnkiem dla kurażu.
Walcz i cytuj.

tadeusz50
08-08-2009, 19:29
Lilu poziom dyskusji może być ,ale przestań się chwalić z kim dyskutowałaś ale dyskutowałaś z cieniasami ,dobrze się dyskutuje z tymi co nie mają wiedzy.Ty masz 13 162 postów czy ilość idzie w jakość oswieć mnię. Ja moę zrozumięć mzsz telefon do nieba tak napisała s że reprezentujesz wszystkie religie.Czy możesz się w ramach swojej dzałalności ustosunkować do listu do tymoteusza 3,5 moze chcesz wiecej.Nic nie wiesz a dużo gadasz jak na forum piszą ble .ble .ble.Proponuje ci uzupełnienie wiedzy i wrucenie do dyskusji.
Zawszxe szanujący kludzi z wiedzą.
Wacławie zanim klikniesz "zatwierdź odpowiedź" sprawdź pisownię. Literówek już nie liczę ale i ortografia się kłania.:mad:

Lila
08-08-2009, 19:49
Lilu poziom dyskusji może być ,ale przestań się chwalić z kim dyskutowałaś ale dyskutowałaś z cieniasami ,dobrze się dyskutuje z tymi co nie mają wiedzy.Ty masz 13 162 postów czy ilość idzie w jakość oswieć mnię. Ja moę zrozumięć mzsz telefon do nieba tak napisała s że reprezentujesz wszystkie religie.Czy możesz się w ramach swojej dzałalności ustosunkować do listu do tymoteusza 3,5 moze chcesz wiecej.Nic nie wiesz a dużo gadasz jak na forum piszą ble .ble .ble.Proponuje ci uzupełnienie wiedzy i wrucenie do dyskusji.
Zawszxe szanujący kludzi z wiedzą.

Ja też.:D :D
Ale nie martw się. Ciebie też szanuję.

babik39
08-08-2009, 20:05
Szanowny waclawie 46 --- jesteś skarbnicą wiedzy na temat finansow i dzialalnosci grupy z Torunia - po ich przeczytaniu zastanawiam się , dlaczego kolejne rządy nie chca ,nie moga ? zrobić z tym cwaniactwem porzadku---jest tu jakaś mroczna i diabelska tajemnica.pozdrawiam

tadeusz50
08-08-2009, 20:19
Wacławie
Lilu poziom dyskusji może być ,ale przestań się chwalić z kim dyskutowałaś ale dyskutowałaś z cieniasami ,dobrze się dyskutuje z tymi co nie mają wiedzy.

Pewnie tu są same cieniasy!!! Gdzie są grubasy?
Zauważ, że ubliżasz wszystkim dyskutantom. Kończę bo według Ciebie jestem cienias. Pa. Wiem nie na temat.
Lila tak samo kocha Rydzyka jak większość tu uczestników. Bywają nieliczne wyjątki.

iksigrek
08-08-2009, 20:57
Szanowny Wacławie.

Troche szokuje mnie twój stosunek do cudzych poglądów. Bo czytajac to co piszesz, odnieść można wrażenie, że ci, którzy maja inne zdanie niż twoje, nie posiadają wiedzy. A wiedzę ma raczej każdy. Tylko że inną niż nam się wydaje. I po to jest rozmowa, by dzielić się wiedzą. Odnieść można takie wrażenie, że chciałbyś prowadzić raczej monolog, oczekując aplauzu. Do swoich adwersarzy o przeciwnych pogladach, lub niezgodnych z twoimi, adresujesz zarzuty wyjete z kontekstu, z postów nie związanych z tematem.
Człowiek, jest istota myślącą i o tej zalecie, wie kazdy. Nawet ten który myśli mało,czy "głupio". Więc kazdy, ma jakis pogląd, większy, mniejszy, tematyczny, osobisty, na prawie kazda sprawę. Odnoszę wrażenie, że bardziej przekonujesz do swoich racji, niż je wyrażasz.
A przekonywanie do swioch racji, to juz nie jest dyskusja, lecz zwykła agitacja. Tak przynajmniej uważam.

Basia.
08-08-2009, 21:03
Nie wiem jak się ma ilość napisanych postów i liczba urodzonych dzieci do dyskusji o zachowaniach /niekoniecznie godnych naśladowania/ przedstawicieli róznych religii? :confused: Aż się boję pisac bo w ciągu mojego trzyletniego pobytu na forum też sporo postów napisałam., czy powinnam zacząć się wstydzić? Guzik, nie mam zamiaru.

Lila
08-08-2009, 21:04
Lilu chcesz zabłysnąć na forum każdy chce być lepszy niż jest nawet ty co w życiu zrołąś poza tym że urodziłaś dzieci nic nam nie piszesz dajmy spokój kto co zrobił. Nawet ni e piszesz ile.

Plures crapula quam gladius perdidit - jak mawiali starożytni Rzymianie,co oznacza mniej więcej, że od pijaństwa ginie więcej ludzi niż od miecza.:D :D

Ale qrna, mleko z czosnkiem?? Może to był kumys, Wacławie?

ps.dzieci mam dwoje. Tylko,czy może ..aż ?
Okaże się.
Buzia.:)

jip
08-08-2009, 21:19
Plures crapula quam gladius perdidit - jak mawiali starożytni Rzymianie,co oznacza mniej więcej, że od pijaństwa ginie więcej ludzi niż od miecza.:D :D
Ale qrna, mleko z czosnkiem?? Może to był kumys, Wacławie?
ps.dzieci mam dwoje. Tylko,czy może ..aż ?
Okaże się.
Buzia.:)
I to fajnych, myślę, że czasem inaczej myślą niż mama.
A nie wygłupiaj się z pijaństwem, jak ginie to nie aż tak wielu od.....

gratka
08-08-2009, 22:28
Wacławie


Pewnie tu są same cieniasy!!! Gdzie są grubasy?
Zauważ, że ubliżasz wszystkim dyskutantom. Kończę bo według Ciebie jestem cienias. Pa. Wiem nie na temat.
.
Obawiam się Tadeuszu, że w sprawie finansów biznesu Ojca Dyrektora wszyscy jesteśmy cieniasami.
Wacław usiłował przedstawić nieco liczb posiłkując się danymi z Polityki. I co?
Jak często bywa na forum, dyskusję zepchnięto na bocznicę...dla zabawy.
Osobiście cenię sobie konkrety i nie czuję się obrażona.

ostatek
08-08-2009, 23:50
Przyznaję, przelatuję dziś KSC niejako z doskoku i nie czytam zbyt uważnie. Dopiero teraz wpadłam w wątek.
Nie czuję się urażona postami Wacława. Z faktami się nie dyskutuje. Wacław powołał się na źródła ("Polityka"), a i tak dyskusja zeszła na ścieżkę obok drogi. Dyskutanci mieli pretensje do autora postu, nie do autora artykułu czy redaktora naczelnego Polityki. Dlaczego nikt z obrażonych nie zadał sobie trudu i nie poszukał argumentów przeciwstawnych?
"Polityka" nie jest autorytetem? Dziennikarz nałgał? No to trzeba sprawdzić! Sądzę, że w dyskusji argumenty się liczą, nie emocje.

Próbowałam pytać w # 161 (str. 11) o granice krytyki; post przeszedł bez echa.

Basia.
09-08-2009, 00:50
Do konkretów nie mam nic, są pożądane ale bez zbędnej otoczki /mam na myśli opinie o piszących tutaj/. Koloratka to nie immunitet i możemy a nawet powinniśmy swobodnie wyrażać swoje opinie o przedstawicielach Kościoła Katolickiego albo innych religii nie raniąc uczuć osób wierzących bo tutaj krytyce nie podlegają żadne religie. Jak się mają zacytowane poniżej fragmenty dyskusji do tematu wątku nijak nie rozumiem. :confused:


Na naszym forum jest trochę bigotów.Polecam im do przypomnienia lub przeczytania Moralność Pani Dulskiej.



Lilu poziom dyskusji może być ,ale przestań się chwalić z kim dyskutowałaś ale dyskutowałaś z cieniasami ,dobrze się dyskutuje z tymi co nie mają wiedzy.Ty masz 13 162 postów czy ilość idzie w jakość oswieć mnię. Ja moę zrozumięć mzsz telefon do nieba tak napisała s że reprezentujesz wszystkie religie.Czy możesz się w ramach swojej dzałalności ustosunkować do listu do tymoteusza 3,5 moze chcesz wiecej.Nic nie wiesz a dużo gadasz jak na forum piszą ble .ble .ble.Proponuje ci uzupełnienie wiedzy i wrucenie do dyskusji.




Lilu chcesz zabłysnąć na forum każdy chce być lepszy niż jest nawet ty co w życiu zrołąś poza tym że urodziłaś dzieci nic nam nie piszesz dajmy spokój kto co zrobił. Nawet ni e piszesz ile

Malgorzata 50
09-08-2009, 01:16
Tadziu piędzi9esiąt nie schodzmy na drobiszgi zaczynasz od literówek i t d. sedno sprawy zostaje .Wiesz że dyskuitowałem o różnych sprawach pytam czy wczoraj zrzucilibyście bombę na Berlin lub inne miasto. Cisza z tych bohaterów w Szwajcarii czy USA powietrze wyszło nie mam pretensji żadnych do polaków w Szwajcari oni myśł a inaczej i na tym pozosyańmy.
Jak na jeden post ,nieźle.A do tego ja nie rozumiem o czym piszesz ,ale pewnie ilosc nie przeszła w jakosc i jestem niedoksztalconym głąbem a do tego pewnie bigotką:)Chociaż z meritum zgadzam się .Tzn z artykulem z POLITYKI bo to moje ukochane pismo .Natomiast przyznam ze skruchą ,że z postow wacława niewiele rozumiem.

helenka
09-08-2009, 01:19
To jest chyba watek o łamaniu prawa i bezkarności panow w koloratkach a nie dyskusja o uczuciach do religii , kościola i ich urzedników.. tak wiec obroncy kosciola na tym wątku nie powinni sie obrażać.
Tytuł wątku mowi sam za siebie.

Basia.
09-08-2009, 01:21
To jest chyba watek o łamaniu prawa i bezkarności panow w koloratkach a nie dyskusja o uczuciach do religii , kościola i ich urzedników.. tak wiec obroncy kosciola na tym wątku nie powinni sie obrażać.
temu służy ten wątek.

ostatek
09-08-2009, 10:28
Zajrzałam od rana w wątek wiedziona czczą ciekawością. I co? Część postów wycięta. Argumentów i faktów w dalszym ciągu brak. Tematem dyskusji pozostały: literówki, gramatyka, ortografia. Forma przerasta treść.
Zmykam. Nic tu po mnie. Mam ważniejsze (sorry) sprawy na głowie.

Wrodzona i długie lata pielęgnowana przekora podpowiada mi hasło: "nie zabija się posłańca przynoszącego złe wiadomości" z własnym komentarzem: poczekać trzeba, posłaniec zabije się sam.

Oops, znowu cytat... sercem kapusty jestem czy inteligentna inaczej? Myślcie co chcecie, ale - proszę - nie piszcie o tym, bo to nijak się ma do tematu wątku. Podobnie jak mój post.

Malgorzata 50
09-08-2009, 10:52
Ale tak szczerze mowiąc o czym jest ten wątek??? Lista przewinień księzy???A dlaczego nie stworzyc kolejnyvh wątków np.tablica nie immunitet ,kierownica nie immunitet,batuta nie immunitet itd .Co z tego wynika -ze w każdej grupie społecznej ,zawodowej itd sa ludzie i trabanty.

Alunia
09-08-2009, 11:08
Dla własnego zdrowia lepiej założyć, że rozmówca ma dobre intencje :)

helenka
09-08-2009, 11:35
Ale tak szczerze mowiąc o czym jest ten wątek??? Lista przewinień księzy???A dlaczego nie stworzyc kolejnyvh wątków np.tablica nie immunitet ,kierownica nie immunitet,batuta nie immunitet itd .Co z tego wynika -ze w każdej grupie społecznej ,zawodowej itd sa ludzie i trabanty.
Może dlatego,że zadna inna grupa zawodowa nie nazywa siebie Namiestnikami Chrystusa,nie twierdzi że zastepuje samego Boga na ziemi i nie pozwala sie całować po rękach.

Alunia
09-08-2009, 11:47
Trawestując nieco:

"Wierny winien przed obliczem duszpasterza mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć go"

Malgorzata 50
09-08-2009, 14:15
Tak tak ale to tylko ludzie i ksiądz nie jest zadnym namiestnikiem tylko urzędnikiem Pana Boga ,a urzędnicy ,jak to urzędnicy -są rożni.Śmieszy mnie to zacietrzewienie i udowadnianie ,że białe jest biale a czarne ,czarne -tym bardziej ,że permanentnie mieszacie sprawy "urzedników" ze sprawami wiary-wierzący się obrażają -nie wiem o co -bo tak maja ,że lubią się obrazac i czuć jak przesladowani pierwsi Chrzescijanie ,niewierzacy wymyslają od bigotow .Więc o czym tu w ogole jest mowa .A czytac chyba wszyscy umiemy i mimo wielokrotnie wspominanej emeryckiej mizerii jakąs prase czytujemy (ew .w necie) twiec bfite wyimki z artykułów prasowych są jakims totalnym nieporozumieniem.Kiepsko!!!!!

helenka
09-08-2009, 14:31
Mam lepsze wyjście . zlikwidujmy wszystkie wątki,Wtedy nikt ,nikogo i nigdzie nie będzie obrażać. Bo teraz , to jaki temat sie nie znajdzie , tam zawsze ktoś jest za i ktos przeciw i ktoś kto ma racje , i ten co zawsze się myli, i ten mądry i inny calkiem głupi.

tadeusz50
09-08-2009, 15:03
Mam lepsze wyjście . zlikwidujmy wszystkie wątki,Wtedy nikt ,nikogo i nigdzie nie będzie obrażać. Bo teraz , to jaki temat sie nie znajdzie , tam zawsze ktoś jest za i ktos przeciw i ktoś kto ma racje , i ten co zawsze się myli, i ten mądry i inny calkiem głupi.
Propozycja bardzo ciekawa. Tylko jak zlikwidować wszystkie wątki (niemożliwe). Gdy będziemy potakiwać temu pierwszemu to traci sens rozmowa i pisanina. Dyskutujemy bo mamy inne zdania inaczej odbieramy dane fakty. Dla jednych białe jest białe a dla innych to samo białe jest czarne.

mimoza
09-08-2009, 15:09
Propozycja bardzo ciekawa. Tylko jak zlikwidować wszystkie wątki (niemożliwe). Gdy będziemy potakiwać temu pierwszemu to traci sens rozmowa i pisanina. Dyskutujemy bo mamy inne zdania inaczej odbieramy dane fakty. Dla jednych białe jest białe a dla innych to samo białe jest czarne.

Tadeuszu, w tym co napisałeś, odkrywasz oczywistą oczywistość.
Dyskusja nie jest przytakiwaniem, w dyskusji czasami "lecą pióra".
Jedno co mnie irytuje to fakt, iż są wśród nas tacy, którzy myślą,
że posiadają patent na "wszystkowiedzę". - Cz

ostatek
09-08-2009, 15:13
Małgorzato, wiesz ile postów napisałam (w wątkach różnych) na temat urzędników i administracji kościelnej? i o oddzielaniu instytucji kościelnych od wiary? Bez zacietrzewiania się pisałam, zresztą...
Problem w tym, że papież uważa się za Namiestnika Chrystusa (Vicario di Gesù Cristo - Wikariusz Jezusa Chrystusa, Succesore del Principe degli Apostoli - Następca Księcia Apostołów. Vicarius = zastępca). Tak więc, w ślad za głową KK, powtarzają to wszyscy wierni, a szeregowi duchowni też chcą mieć cząstkę władzy Chrystusowej. Dwa tytuły papieskie wymienione wyżej są aktualne do dnia dzisiejszego. Inne również, ale nie będę przynudzać. Kto będzie chciał - znajdzie i sprawdzi.

Dyrygent, kierowca, nauczyciel nie mówi mi jak żyć. Parlamentarzyści mogą stanowić prawo, ale ich można wymienić po skończonej kadencji. Duchownych nie. Urzędują dożywotnio, przynajmniej papież.

PS 1 - literówki też Ci dobrze poszły... natrzaskałaś ich trochę. Teraz muszę uważać na własne... ech...

PS 2 - pióra się sypią, kłócimy się: białe czy czarne? a gdzie szarości? Nie ma?

tadeusz50
09-08-2009, 15:14
Czesiu
Jedno co mnie irytuje to fakt, iż są wśród nas tacy, którzy myślą,
że posiadają patent na "wszystkowiedzę". -
to jest jedno i nie dadzą się przekonać, mało tego obrażają pozostałych dyskutantów.

Lila
09-08-2009, 17:30
Mam lepsze wyjście . zlikwidujmy wszystkie wątki,Wtedy nikt ,nikogo i nigdzie nie będzie obrażać. Bo teraz , to jaki temat sie nie znajdzie , tam zawsze ktoś jest za i ktos przeciw i ktoś kto ma racje , i ten co zawsze się myli, i ten mądry i inny calkiem głupi.Eeee tam , Helenko..:)
Wątek ciekawy, tylko sierść się jeży na myśl,że jedynie jedna słuszna, ateistyczna racja miałaby tu gościć.
Przecież założycielka wątku, to nie żadna zasadniczka- kierowniczka, tylko kobitka z ikrą i jajem ( vide wątek o trollach) , i daję sobie uciąć głowę, że nie było jej zamiarem zrobić z wątku poczekalni do prosektorium.
Natomiast dane z 'Polityki ' są ogólnie dostępne, dla tych co kochają konkrety.
Większość woli żywe słowo...

ps.ja przeciw immunitetom jestem.
W koloratce, krawacie czy apaszce.
Księży, posłów i bezczelnych pielęgniarek. Wszystkich pazernych, bez względu na wyznanie, światopogląd i rasę.

babciela
09-08-2009, 18:34
Lila- mialo by chyba bezczelnych ksiezy,posłów, i pielegniarek...

maja59
09-08-2009, 20:20
Wątek wspaniale zboczył na walory ortograficzno-polonistyczne, każdy każdemu wytyka błędy i literówki, nie spodziewałam się, że tylu na Seniorku wybitny koryfeuszy wszechnauk, że pouczaczy jest multum prawda starą była. Jaka to radość wytknąć błąd ortograficzny i dowartościować się w końcu, brawo, brawo, brawo, a może wrócimy jednak do immunitetu koloratkowych. Może ma ktoś coś do powiedzenia w tej właśnie sprawie. Trzaskania postów na każdy temat? Już może dosyć, wiele wątków stoi odłogiem, tam też można zdobyć kolejne tysiące, wio, Pstrowscy do dzieła:rolleyes: .

mimoza
09-08-2009, 20:55
... "wio, Pstrowscy do dzieła:rolleyes: ."

Maju, nie uważasz, że Ciebie też poniosło? Cz

maja59
09-08-2009, 21:04
... "wio, Pstrowscy do dzieła:rolleyes: ."

Maju, nie uważasz, że Ciebie też poniosło? Cz
Uważam, że mnie poniosło, czasami zazdroszczę świętym krowom, ot taka skaza na urodzie. Buziaczki dla Ciebie.

mimoza
09-08-2009, 21:14
Maju - dla Ciebie też :D - Cz

ostatek
09-08-2009, 21:47
I tak sobie meandrujemy z dala od tematu. Trochę emocji, trochę przepychanek, trochę frazesów... a temat się rozmywa... czyż nie o to chodzi?
/.../ i nie dadzą się przekonać, mało tego obrażają pozostałych dyskutantów.
Tadeuszu, ktoś Cię obraził czy od wczoraj żal w sercu dusisz? Pozostałych? Proszę, występuj w swoim imieniu lub pisz konkretnie - kogo, gdzie, czym... i broń wskazanej osoby. Może nie każdy tej obrony potrzebuje? Już wczoraj Babka Gratka napisała, że nie czuje się obrażona. Ja też nie.
Czytałam dziś Twoje posty w tym wątku. Fanem o. Rydzyka, do tych pór, to Ty nie byłeś... :rolleyes:

Zmykam. Jeszcze kamienować zaczną nieprzejednanych i rykoszetem dostanę... bo może dałabym się przekonać, ale argumentów w dalszym ciągu brak. Zaliczam się do mniejszości? lubię żywe słowo ale bardziej cenię fakty. Ideałem jest - dla mnie - połączenie jednego i drugiego. :)

tadeusz50
09-08-2009, 21:58
Ostatku fanem Rydzyka nie byłem ni jestem i pewni nie będę (nigdy nie mów nigdy). Co do konkretów? A po co aby rozpętać burzę i pyskówkę. Kto chce niech się domyśli. Tyle. Idę zwiększyć normę liczby #.

ostatek
09-08-2009, 22:27
/.../ Co do konkretów? A po co aby rozpętać burzę i pyskówkę. Kto chce niech się domyśli. Tyle. Idę zwiększyć normę liczby #.
Domyślać się nie chcę i nie będę. To nie leży w moim charakterze. Mówię uczciwie co myślę albo wycofuję się z dyskusji. Nie wstydzę się powiedzieć, że nie wiem lub wiem zbyt mało. I staram się unikać insynuacji. Uważam, że insynuacja jest ukrytym tchórzostwem. :mad:
Taki mam zwyrodniały charakter. Co gorsze, sądzę, że inni myślą podobnie. :rolleyes:

Post całkowicie odbiega od tematu i powinien znaleźć się w koszu lub kosmosie, podobnie jak lwia część niby-dyskusji prowadzonej chyba tylko dla zwiększenia ilości napisanych przez jej uczestników postów. Sorry. Mnie to nie bawi. Odpowiedzi na pytanie nie uzyskałam. Może lepiej żyć w niewiedzy? :confused:

helenka
09-08-2009, 23:29
Wacławie zanim klikniesz "zatwierdź odpowiedź" sprawdź pisownię. Literówek już nie liczę ale i ortografia się kłania.:mad:
Tadeuszu zanim wytkniesz komuś błąd, zastanów sie , czy nie robisz komuś niepotrzebnej przykrosci. Nie kazdy na tym forum ma wyższe wykształcenie tak jak ty. Sa tu ludzie młodzi tak jak ty 50lat ale sa i tacy co szkole rozpoczynali podczas okupacji. Wiec zanim klikniesz "zatwierdź" - pomyśl! a może osobe po 70 lat wyslać do jakiś obozów zamknietych zeby nikomu forum nie przeszkadzali?

tadeusz50
10-08-2009, 02:36
Tadeuszu zanim wytkniesz komuś błąd, zastanów sie , czy nie robisz komuś niepotrzebnej przykrosci. Nie kazdy na tym forum ma wyższe wykształcenie tak jak ty. Sa tu ludzie młodzi tak jak ty 50lat ale sa i tacy co szkole rozpoczynali podczas okupacji. Wiec zanim klikniesz "zatwierdź" - pomyśl! a może osobe po 70 lat wyslać do jakiś obozów zamknietych zeby nikomu forum nie przeszkadzali?
Przemiła Helenko nie mam wyższego wykształcenia (wystarczy kliknąć w mój profil i tam jest wszystko, średnie techniczne), Wacław jak domyślam się jest rocznikiem '46 tak więc zaledwie starszy o lat cztery, i tu kolejny Twój błąd bo mam 59 lat. Nie podkreślałem na czerwono błędów, tylko uważam delikatnie zwróciłem uwagę. Pytam czy tego nie wolno??
Nikogo ja nie wysyłam do jakichkolwiek obozów. Raczej mnie pewne grono usiłuje usidlić. Czyżby jakaś dyrektywa przyszła na priv? Dokop tadeuszowi. Pudło miła koleżanko. Wypunktowałem błędy.
ps. jakoś nie widzisz
Trzaskania postów na każdy temat? Już może dosyć, wiele wątków stoi odłogiem, tam też można zdobyć kolejne tysiące, wio, Pstrowscy do dzieła .
insynuacji skierowanej do mnie. graniczenie ilości postów w całości czy jakaś norma dzienna. Pewnie mnie złe fluidy obudziły.:mad:
Czy za adwokata Wacława robisz?

helenka
10-08-2009, 08:08
Tadeuszu. Do metryki nikomu nie patrze. ale milo że moich bledów nie wytykasz. To nie jest wątek o trzesących się dłoniach, palcach nie trafiajacych dokladnie w klawisze , zepsutym wzroku czy dyplomach z uczelni tylko o czyms zupelnie innym.. wiec jesli na temat nie masz nic do powiedzenia to zostaw innych w spokoju.Lepiej idź na drinka do baru . Nie musisz pisac czegokolwiek tylko po to by przypomnieć ze jesteś.
Acha, błedy w pisowni nie zawsze muszą byc wynikiem braku wykształcenia , ale wynikiem jakiejs choroby. u mnie sa obie przyczyny. Ja obok siebie mam kogoś, kto mnie uczy komputera i internetu a jednak moich błedów nie wytyka .
Apeluje o więcej taktu i wyrozumiałosci .

Malgorzata 50
10-08-2009, 08:13
ostatku -pióra sie nie sypią -rozmawiamy sobie.

tadeusz50
10-08-2009, 08:18
Helenko, widzisz jakoś od ośmiu lat do baru na drinka nie chodzę. Bądź łaskawa i mnie też pozostaw w spokoju ducha, po co mamy się wadzić. Pisać chcę o będę.

Malgorzata 50
10-08-2009, 08:19
Mam lepsze wyjście . zlikwidujmy wszystkie wątki,Wtedy nikt ,nikogo i nigdzie nie będzie obrażać. Bo teraz , to jaki temat sie nie znajdzie , tam zawsze ktoś jest za i ktos przeciw i ktoś kto ma racje , i ten co zawsze się myli, i ten mądry i inny calkiem głupi.
helenko chyba przesadzasz -nie chodzi o rację czy jej brak tylko o takie postawy jak tu przez ciebie zaprezentowana.A czyż nie mam prawa zastanowic się nad sensem dyskusji?:) Ciągnacej się zresztą jak flaki z olejem?

helenka
10-08-2009, 08:22
Helenko, widzisz jakoś od ośmiu lat do baru na drinka nie chodzę. Bądź łaskawa i mnie też pozostaw w spokoju ducha, po co mamy się wadzić. Pisać chcę o będę.
Raczej : "chcę i będę"
Zanim klikniesz "zatwierdź" najpierw sprawdz pisownie.

Malgorzata 50
10-08-2009, 08:23
Uważam, że mnie poniosło, czasami zazdroszczę świętym krowom, ot taka skaza na urodzie. Buziaczki dla Ciebie.
A czego maju zazdrościsz ,że święte, czy że krowy? Nie bardzo do mnie dociera Twoje przesłanie.:rolleyes:

tadeusz50
10-08-2009, 08:34
Pięknie dziękuję za dostrzeżenie mojego błędu. Ten ich nie popełnia co nic nie robi. W tamtym przypadku powaliła mnie masowość błędów. Znowu nie na temat. Jak tu trzymać temat skoro powinno się odpowiedzieć na pytanie, tak mnie przynajmniej uczono. Miłego pogodnego pełnego uśmiechu dnia Heleno.

maja59
10-08-2009, 08:43
A czego maju zazdrościsz ,że święte, czy że krowy? Nie bardzo do mnie dociera Twoje przesłanie.:rolleyes:
Moja odpowiedź skierowana była do Mimozy i nie zauważyłam, żeby miała problem ze zrozumieniem mojej intencji, święta krowa też zresztą nie miała problemu;) .

tadeusz50
10-08-2009, 08:51
Święta krowa nisko się kłania.
http://www.klub.senior.pl/roznosci/t-faceci-faceci-page4-5100.html

Uśmiech to połowa pocałunku, uśmiechnij się dwa razy.

wankabor
10-08-2009, 10:43
Raczej : "chcę i będę"
Zanim klikniesz "zatwierdź" najpierw sprawdz pisownie.
Helenko, przecież każdemu zdarza się popełnić błąd drukarski, a nawet niektórym może zdarzyć się błąd ortograficzny. Czy to jest powód do żądlenia? Czy nie mogłaś zrozumieć zdania? Czy chcesz pokazać, że jesteś lepsza od innych? Tadeusz, pięknie z wielką kulturą odpowiedział Ci na tę uwagę .

waclaw46
10-08-2009, 11:31
Wszystkich przepraszam za dyskusję nie na temat,posty polikwidowałem tych co poczuli się obrażeni przepraszam.Zawsze jest tak gdy emocje górują nad rozumem.Myślę że już więcej mi się nie zdarzy,to jest tak, jak sprawy zawodowe z pracy przyciąga się do domu i wszystko człowieka złości.
Forum ja tak uważam jest po to aby każdy mógł się w każdej sprawie wypowiedzieć,liczą się zawsze argumenty a jak zasadne to się koncepcje zmienia .Nikt na świecie z ludzi nie jest nie omylny i całe życie się uczymy.
Zasadność forum widzę tak jak jest to ustawione ,są poszczególne wątki i ludzie sobie piszą.Przecież to Forum też pozwala poszerzyć wiadomości, nie będę nie których wywoływał do tablicy,sani wiecie.
Nie rozmawiałem z autorką tego wątku KOLORATKA NIE IMMUNITET bo przebywa na urlopie ale ja uważam że chciała zasygnalizować,brak w wielu przypadkach podstaw etyki i próby zamiatania spraw pod dywan przez tych którzy ją głoszą.Robi dobrze bo stara się nam te sprawy przekazać abyśmy wpływali na tych ludzi co robią zło.Bez oporu społecznego to zło będzie dobrem.W wielu przypadkach dużo ludzi wie a nikt nie potrafi powiedzieć stop,tylko się słyszy ..nie uchodzi..
pozdrawiam.

helenka
10-08-2009, 11:52
Helenko, przecież każdemu zdarza się popełnić błąd drukarski, a nawet niektórym może zdarzyć się błąd ortograficzny. Czy to jest powód do żądlenia? Czy nie mogłaś zrozumieć zdania? Czy chcesz pokazać, że jesteś lepsza od innych? Tadeusz, pięknie z wielką kulturą odpowiedział Ci na tę uwagę .
Zgadzam się z tobą, każdemu się zdarza . ale moje użadlenie było reakcja na post numer 173 (poniżej) z 8 sierpnia autorstwa Tadeusza ktory z WIELKA KULTURĄ żadlił Wacława za błedy. A teraz to nie Tadeusz , ale Wacław przeprasza. Nie wiem tylko kogo i za co?
Wacławie zanim klikniesz "zatwierdź odpowiedź" sprawdź pisownię. Literówek już nie liczę ale i ortografia się kłania.:mad:
Więc zanim mnie zganisz wankabor -znajdz najpierw przyczyne.

ostatek
10-08-2009, 12:17
Helenka zacytowała post Tadeusza50. Ja też - dobrego nigdy nie za wiele... :)
Wacławie zanim klikniesz "zatwierdź odpowiedź" sprawdź pisownię. Literówek już nie liczę ale i ortografia się kłania.:mad:
Dalej – Małgorzata50 # 184 strona 13. Nie będę cytować.
Reakcja Helenki - # 207 strona 14.
I kolejna odpowiedź Tadeusza50 # 208: "Wypunktowałem błędy. Pytam czy tego nie wolno??"

Wankabor, sądź (jeśli musisz osądzać innych) sprawiedliwie. Masz całokształt w wielkim skrócie.

Sprawca zamieszania i Waszej niechęci - Wacław46 - wycofał się z dyskusji zabierając z sobą swoje posty. Przeprosił w dodatku. Czy ktoś z nas-dyskutantów jest zdolny wypowiedzieć również to magiczne słowo?

A teraz - możecie dalej rozprawiać o trudnej sztuce poprawnego pisania i kulturze forumowej – bez tykania tematu wątku, bo przecież "do chrzanu on jest" – zdaniem np. Małgorzaty50.

Przepraszam Wszystkich za udział w przepychankach. Dyskusją przekomarzanek owych nazwać nie mogę. Ale to jest moje zdanie, mogę się mylić.

helenka
10-08-2009, 12:20
Wacławie wróć bo to własnie ty pisales na temat.

Basia.
10-08-2009, 12:28
Wacław przeprosił, bardzo pięknie zrobił. Jestem przekonana, że nasza koleżanka, której liczono ilośc napisanych postów, zastanawiano się nad ilością urodzonych przez nią dzieci i wszystkie cieniasy, z którymi pisała też docenią piękny gest Wacława i przeprosiny przyjmą.

Basia.
10-08-2009, 12:31
"Gazeta Wyborcza": Brazylijscy redemptoryści na łamach brytyjskiego tygodnika "The Tablet" przepraszają za zachowanie o. Tadeusza Rydzyka.


Okazało się, że zakonnicy nie pochwalają zachowania współbrata i bardzo dobrze. :D Może współbrat zacznie się wreszcie zastanawiać nad tym co mówi.
http://wiadomosci.onet.pl/2023173,11,item.html

weronika1
10-08-2009, 13:00
[QUOTE=Basia]"Gazeta Wyborcza": Brazylijscy redemptoryści na łamach brytyjskiego tygodnika "The Tablet" przepraszają za zachowanie o. Tadeusza Rydzyka.


Okazało się, że zakonnicy nie pochwalają zachowania współbrata i bardzo dobrze. :D Może współbrat zacznie się wreszcie zastanawiać nad tym co mówi.
http://wiadomosci.onet.pl/2023173,11,item.html[/QUOT

Basiu, obyś miała rację.

Ja widzę to jednak inaczej. Gdyby ów redemptorysta miał ambicję i wiarę w "Prawdziwego Boga", już dawno ustałkowałby się. Na niego nie działa nic, tylko biznes. Zadnego wstydu, żadnego poczucia winy, tylko buta, buta...

waclaw46
10-08-2009, 13:27
Basiu ,pieniądze to władza i trudno coś zmienić, ja pisząc o imperium chciałem zasygnalizować problem.I mając już Maybacha,zegarek Patek,potem komórkę wysadzaną diamentami itd.zatracamy rzeczywistość.W Polsce prawa i sprawiedliwości /nie piszę o żadnej partii/ można mieć to w d.....Przecież istnieją przepisy ,ale to przepisy dla maluczkich ,kto mi podskoczy, niech się wychyli,to my mu pokażemy,ja mam władze bo mam pieniądze,,oni mnie potrzebują ,,a nie ja ich
Pamiętacie jednego z oficjeli kościoła z gdańska co chodził obwieszony medalami i nowe wymyślał ,obecnie o nim ucichło.
Tylko wyrażny opór społeczny w słupkach popularności potrafi coś zmienić,bo zaczną mśleć i bać się utraty władzy .

iksigrek
10-08-2009, 14:39
Wszystkich przepraszam za dyskusję nie na temat,posty polikwidowałem tych co poczuli się obrażeni przepraszam.Zawsze jest tak gdy emocje górują nad rozumem.Myślę że już więcej mi się nie zdarzy,to jest tak, jak sprawy zawodowe z pracy przyciąga się do domu i wszystko człowieka złości.
Forum ja tak uważam jest po to aby każdy mógł się w każdej sprawie wypowiedzieć,liczą się zawsze argumenty a jak zasadne to się koncepcje zmienia .Nikt na świecie z ludzi nie jest nie omylny i całe życie się uczymy.
Zasadność forum widzę tak jak jest to ustawione ,są poszczególne wątki i ludzie sobie piszą.Przecież to Forum też pozwala poszerzyć wiadomości, nie będę nie których wywoływał do tablicy,sani wiecie.
Nie rozmawiałem z autorką tego wątku KOLORATKA NIE IMMUNITET bo przebywa na urlopie ale ja uważam że chciała zasygnalizować,brak w wielu przypadkach podstaw etyki i próby zamiatania spraw pod dywan przez tych którzy ją głoszą.Robi dobrze bo stara się nam te sprawy przekazać abyśmy wpływali na tych ludzi co robią zło.Bez oporu społecznego to zło będzie dobrem.W wielu przypadkach dużo ludzi wie a nikt nie potrafi powiedzieć stop,tylko się słyszy ..nie uchodzi..
pozdrawiam.

Wacławie.
Twoich poglądów za bardzo nie podzielam, to fakt. Bo sa trochę zbyt uogólniające.
Ale na drinka, to poszedłbym z Tobą na pewno(tylko pytanie, czy Ty ze mną też). Masz "chłopie" klasę :)

wankabor
10-08-2009, 15:01
Ostatku, przyznam się, że czytałam ostatnie posty tego wątku, nie znałam całego toku dyskusji. Temat wytykania błędów w pisowni zauważyłam na kilku wątkach. Zupełnie nie potrzebnie. Jestem zdania, że nikt celowo nie pisze z błędami Pisze jak umie. Ważne, że pisze, a ja zrozumiem sens wypowiedzi. Do słowa "przepraszam" też mam własny stosunek. Wyjątkowo nie nadużywam, a nawet rzadko używam tego słowa. Lepiej nikogo nie ranić, to gniewu nie ma i przepraszać nie ma za co. Mamy prawo różnić się pięknie.

ostatek
10-08-2009, 15:34
Wankabor, oki i sorry. Przejęta ratowaniem psiego przyjaciela szczypię i gryzę. Proszę Szanownych Forumiczów o wzięcie poprawki stresowej i rozgrzeszenie mnie choć w małym stopniu.

Przyznaję Ci rację, również staram się nie zwracać uwagi na literówki i inne błędy, bo różne mogą być tego przyczyny.
Czepiam się tylko na wyraźne życzenie piszącego i jego/jej prośbę nie-do-odrzucenia...
Druga przyczyna mojej tolerancji - własna niedoskonałość. Czasami czytam stare posty i... ech... kto jest bez winy, niech...
Trzecia - czepiając się pisowni i literówek oznajmiam "Urbi et Orbi", że innych argumentów nie mam.

Przepraszać mogę, choć (znów podobnie jak Ty) wolę nie mieć powodów. A jednak mogą te powody się znaleźć, niezależnie od mojej woli; nie jestem niewinna, biała lilia, ani kryształ bez skazy... więc może lepiej przedobrzyć niż...

Basia.
10-08-2009, 16:31
Basiu ,pieniądze to władza i trudno coś zmienić, ja pisząc o imperium chciałem zasygnalizować problem.I mając już Maybacha,zegarek Patek,potem komórkę wysadzaną diamentami itd.zatracamy rzeczywistość.W Polsce prawa i sprawiedliwości /nie piszę o żadnej partii/ można mieć to w d.....Przecież istnieją przepisy ,ale to przepisy dla maluczkich ,kto mi podskoczy, niech się wychyli,to my mu pokażemy,ja mam władze bo mam pieniądze,,oni mnie potrzebują ,,a nie ja ich
Pamiętacie jednego z oficjeli kościoła z gdańska co chodził obwieszony medalami i nowe wymyślał ,obecnie o nim ucichło.
Tylko wyrażny opór społeczny w słupkach popularności potrafi coś zmienić,bo zaczną mśleć i bać się utraty władzy .
nie podobają mi się zachowania niektorych przedstawicieli kościoła i uważam, że prawo powinno być takie samo dla wszystkich, nie powinno być równych i równiejszych, nie powinno się zamiatać pod dywan bywa, że haniebnych uczynków niektórych osób duchownych. Na szczęście ludzie obserwują i potrafią wyciągać właściwe wnioski, mam na myśli wierzących i ateistów. Instytut Pralata Jankowskiego miał siedzibę w Warszawie w mojej dzielnicy, widziałam jak kiedyś wysiadał z eleganckiego samochodu w super eleganckim garniturze, nie powiem byłam po wrażeniem. :) Każdy człowiek jest próżny w mniejszym czy większym stopniu ale osoba duchowna obnosić się z tą swoja próżnością i zamiłowaniem do luksusu nie powinna.

tadeusz50
10-08-2009, 16:33
Widzę, że dziś zapanował dzień pokoju i zgody. Wobec tego przepraszam Wacława za wytknięcie błędów. Poniosło mnie bo miałem trudności ze zrozumieniem tekstu. Czytałem widocznie wyszukując błędy. Łapa Wacławie od starego górnika.

Malgorzata 50
10-08-2009, 16:36
Helenka zacytowała post Tadeusza50. Ja też - dobrego nigdy nie za wiele... :)

Dalej – Małgorzata50 # 184 strona 13. Nie będę cytować.
Reakcja Helenki - # 207 strona 14.
I kolejna odpowiedź Tadeusza50 # 208: "Wypunktowałem błędy. Pytam czy tego nie wolno??"

Wankabor, sądź (jeśli musisz osądzać innych) sprawiedliwie. Masz całokształt w wielkim skrócie.

Sprawca zamieszania i Waszej niechęci - Wacław46 - wycofał się z dyskusji zabierając z sobą swoje posty. Przeprosił w dodatku. Czy ktoś z nas-dyskutantów jest zdolny wypowiedzieć również to magiczne słowo?

A teraz - możecie dalej rozprawiać o trudnej sztuce poprawnego pisania i kulturze forumowej – bez tykania tematu wątku, bo przecież "do chrzanu on jest" – zdaniem np. Małgorzaty50.

Przepraszam Wszystkich za udział w przepychankach. Dyskusją przekomarzanek owych nazwać nie mogę. Ale to jest moje zdanie, mogę się mylić.
Dziekuję ci bardzo ostatku za pouczenie czuję sie pouczona i nie jest mi wstyd .Nie będę też przepraszać bo nie ma za co.Myli wam się forum z herbatką u cioci Józi permanentnie, niestety.

ostatek
10-08-2009, 17:14
Dziekuję ci bardzo ostatku za pouczenie czuję sie pouczona i nie jest mi wstyd .Nie będę też przepraszać bo nie ma za co.Myli wam się forum z herbatką u cioci Józi permanentnie, niestety.
A pouczałam Cię? Za darmo? Opętało mnie chyba lub Ty źle odczytałaś mój post. Człowiek egoistą jest, niestety, więc... dla mnie sprawa jasna.
Napisałaś co chciałaś i nic mi do tego. Wywołałam Twój # 184, by Wankabor miała obraz dyskusji i mogła wydać osąd sprawiedliwy.
A że temat wątku nie podobał Ci się - vide # 188, więc do chrzanu on jest - nie zaprzeczysz.

Herbaty nie piję, bo od niej rdzewieję. Przepraszać też nie mam za co. Co gorsze - uważam, że nie mam powodu do wstydu.

Jeszcze pytanko, powtórzone po raz drugi - rozprawiamy o trudnej sztuce poprawnego pisania i kulturze forumowej bez tykania tematu wątku, czy wracamy do tematu? Mimo starań Basi i Wacława46 taki powrót wydaje się mało realny.
Szkoda czasu na dyskusję o dyskusji. Do Sobiepana lecę...

tadeusz50
10-08-2009, 17:19
Ostatku pozdrowionka dla Sobiepanka.
Nawet się rymło.

waclaw46
11-08-2009, 09:51
http://www.tvn24.pl/0,1614034,0,1,doda-jest-bardzo-wierzaca-mowila-o-winie-bezalkoholowym,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/0,1613988,0,1,przeciwnicy-madonny-chca-ja-zagluszyc,wiadomosc.html
http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/kosciol-kontra-kino,1349834
Przytaczam trzy wiadomości najważniejsze w Polsce co powiedziała gwiazda pop ,i chcemy ją postawić przed sądem a jak dostanie 2 lata to na pewno nam nastrój poprawi.

Po co ludzie młodzi mają oglądać i słuchać tym razem w niedzielę inną gwiazdę cała Warszawa w imię wartości powinna nie dopuścić do występu.

Czy nie powinnimy się włączyć czynnie do usunięcia niektórych scen z filmów Polskich i obcych aby były zgodne z wartościami.Będzie to naż wkład w kulturę nie tylko Polski ale i świata.

Co o tym wszystkim myślą młodzi niech będzie najnowszy singiel Daniela Kaczmarczyka


http://www.youtube.com/watch?v=1LOqOSBZdCg&feature=channel_page

Malgorzata 50
11-08-2009, 10:44
Wacławie - -czy ja naprawdę żyję w państwie |talibów czy to tylko na szczęsćie dinozaury.Nie wierzę ,ze ktoś może tak mysleć.No chyba ,że wsadzasz sobie wesoło kij w mrowisko -a wtedy jestem pełna uznania

Basia.
11-08-2009, 10:57
Dodzie chlapnęło się paskudnie, przesadziła mocno i powinna moim zdaniem przeprosić ludzi wierzących. Madonna i tak będzie śpiewała w Warszawie z czego bardzo się cieszę chociaż jej fanką nie jestem. Reszty już nawet nie mam siły komentować, mamy demokrację ale wcale się tym nieustająco nie zachwycam. Nie ma nic gorszego od demokracji, jak do tej pory niczego lepszego nie wynaleziono.

iksigrek
11-08-2009, 11:35
Dodzie chlapnęło się paskudnie, przesadziła mocno i powinna moim zdaniem przeprosić ludzi wierzących.

Dodzie się nic nie chlapnęło, bo jest cały czas chlapnięta. I niepotrzebnie ludzie zwracaja uwagę na jej głupkowate zachowania. Być może, że nie miała zbyt złych zamiarów, wiec wywoływanie burzy w szklance wody, jest tylko robieniem jej reklamy.

waclaw46
11-08-2009, 11:39
Pomału się robi państwo ,talibów, artykuł 196 kk za tym przemawia a wszelkiego rodzaju pieniacze to wykorzystują.
Gdy obraza uczuć była by wykroczeniem to by na pewno nikomu normalnie myślącemu nie zaszkodziło.
Według niektórych Bóg jest słaby i nic nie może zrobić ,gdy ktoś go obraża ,dlatego potrzeba go chronić przepisami kodeksu karnego, nie wiem czy 2 lata to nie za mała kara, mówimy o górnej granicy.Piszę o Bogu Zeusie z Olimpu.

Malgorzata 50
11-08-2009, 11:44
No i nie pozostaje mi nic innego ,jak entuzjastycznie przyklasnac madrym przedmówcom.Mam dokładnie to samo zdanie w tej kwestii Doda chlapie i nie ona pierwsza tzw artyści jak juz nie mają nic innego do powiedzenia to usiłuja prowokować .Zresztą artyści od tego są.Niektórzy -ci większego kalibru-prowokują świadomie inni (jak Doda) bo nic innego im nie pozostało.Nie ma powodu robić skandalu narodowego z chlapnięcia blondynki

Basia.
11-08-2009, 11:46
Dodzie się nic nie chlapnęło, bo jest cały czas chlapnięta. I niepotrzebnie ludzie zwracaja uwagę na jej głupkowate zachowania. Być może, że nie miała zbyt złych zamiarów, wiec wywoływanie burzy w szklance wody, jest tylko robieniem jej reklamy.
masz rację, przeczytałam niedawno, że Doda miała na myśli wino bezalkoholowe, cel osiągnęła bo piszą o niej. Pozdrówka.:)

Malgorzata 50
11-08-2009, 11:48
i ziółka lecznicze:D :) Najzabawniejsze są te opowieści obok........

waclaw46
11-08-2009, 12:02
Doda jak i Madonna nie można powiedzieć że nie są kobietami zadbanymi ,strona wizualna jest też ważna, gdy się występuje przed publicznością.

Basia.
11-08-2009, 12:06
Doda jak i Madonna nie można powiedzieć że nie są kobietami zadbanymi ,strona wizualna jest też ważna, gdy się występuje przed publicznością.
obie są niezłe. :D

tadeusz50
11-08-2009, 12:13
Doda jak i Madonna nie można powiedzieć że nie są kobietami zadbanymi ,strona wizualna jest też ważna, gdy się występuje przed publicznością.
Basia
obie są niezłe.

Zdecydowanie najlepszy jest śmiech Dody:D :D

waclaw46
11-08-2009, 12:42
Każdy człowiek jest próżny w mniejszym czy większym stopniu ale osoba duchowna obnosić się z tą swoja próżnością i zamiłowaniem do luksusu nie powinna.
Basiu masz rację i tylko mogę ci przytaknąć ,ale to systemu nie zmieni przy skostniałym kierownictwie.Przecież sama sprawa celibatu,i co wymyślono że na okres wychowania dzieci ksiądz będzie urlopowany.Jakie taki człowiek ma kwalifikacje, przecież nie ma to polegać na tym że kobieta idzie do pracy a ksiądz na urlopie zajmuje się wychowaniem dzieci i modłami w domu.
Może znajdzie się nowy augustiański mnich i przybije na bramie katedry w Warszawie czy Krakowie 95 tez zarzucając Rzymowi to co sami widzimy , a niektórzy się z tego cieszą jacy dobrzy biznesmeni to księżą i zacznie się następna Reformacja.

Mar-Basia
11-08-2009, 12:47
ksiądz na urlopie zajmuje się wychowaniem dzieci i modłami w domu..

Waclawie, a protestanci? Wcale zle nie wiedzie sie w ich rodzinach.

waclaw46
11-08-2009, 13:26
Marbello pomysł urlopowania księdza katolickiego na okres wychowania dziecka lub dzieci jest pomysłem K.K. a nie Kościoła Protestanckiego.
Dzieci w rodzinach księży katolickich nie mają ojca bo nie mogą mówić że tata to ksiądz wykonujący posługę kapłańską,też to ma wpływ na powstawanie podwójnej moralność u tych dzieci.
Kościół protestancki czy prawosławny tych problemów nie ma, tam nie ma zakazu posiadania rodziny i spełniania posługi kapłańskiej.Zresztą w kościołach protestanckich też kobiety mogą być kapłanem, przecież nie są głupsze,nieraz inteligencją przerastają mężczyzn.

helenka
11-08-2009, 13:36
Autentyczne z radia maryja.
Telefonuja dzieci i deklaruja za co bedą sie modlić. Telefon pewnego Wojtka burzy atmosferę.
- jak masz na imie?-
-wojtuś-
-ile masz lat?
-osiem-
-w jakiej intencji bedziesz sie modlić?
-w intencji nawrócenia mojego taty-
-a kim jest twoj tata?
-proboszczem-

Mar-Basia
11-08-2009, 14:03
Marbello pomysł urlopowania księdza katolickiego na okres wychowania dziecka lub dzieci jest pomysłem K.K. a nie Kościoła Protestanckiego.
Dzieci w rodzinach księży katolickich nie mają ojca bo nie mogą mówić że tata to ksiądz wykonujący posługę kapłańską,też to ma wpływ na powstawanie podwójnej moralność u tych dzieci.
Kościół protestancki czy prawosławny tych problemów nie ma, tam nie ma zakazu posiadania rodziny i spełniania posługi kapłańskiej.Zresztą w kościołach protestanckich też kobiety mogą być kapłanem, przecież nie są głupsze,nieraz inteligencją przerastają mężczyzn.

Waclawie - wobec tego najwyzszy czas na zreformowanie "zastarzalego" systemu, bez tego ani rusz! Chyba sie ze mna zgodzisz. ;)