PDA

View Full Version : ChĘtnie PomoŻemy :)


Strony : [1] 2

E-ASYSTENT.COM
04-01-2009, 21:28
Witam!

Chętnie pomożemy we wszelkich problemach z komputerem, ale nie tylko! Do mieszkańców Warszawy-Śródmieście możemy także dojechać i pomóc w domu! Wszelka pomoc na forum oczywiście bezpłatna, a w miarę możliwości kadrowych i czasowych - pomoc "domowa" także. Zapraszamy do wypróbowania nas - do końca lutego promocja oddziału warszawskiego!:)

Pozdrawiamy wszystkich seniorów!

Stefan
05-01-2009, 12:15
Mam problem. Otrzymałem od znajomej filmik, a także fotki na jej galerii za pomocą Chomika tego oto:

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=I-woman

Niestety nie otwiera mi się. Poradźcie coś dlaczego, jak otworzyć by móc oglądać?.
Czy ja też muszę być zalogowany do Chomika?
Pozdrawiam. Stefan.

Alsko
05-01-2009, 13:41
Stefanie, chyba musisz się zarejestrować.
Ale to nie boli, bo pamiętałabym, kiedyś się tam logowałam :)

Przepraszam, nakłamałam, ale nie chciałam :confused:. Wcale nie musisz się rejestrować. Klikasz w nick znajomej, schodzisz w dół i masz do wyboru, do koloru. Folderów jest kilka. Galeria, muzyka, podróże, pps (po lewej stronie). Klikasz i otwiera się.
Mnie się otworzyło :D

E-ASYSTENT.COM
05-01-2009, 15:04
dlaczego, jak otworzyć by móc oglądać?.
Czy ja też muszę być zalogowany do Chomika?

Witaj!
Nie trzeba być zalogowanym do chomika. Mnie też się otwiera we wszystkich przeglądarkach więc może po prostu miałeś jakieś przeciążenie sieci, serwera strony etc. Spróbuj za parę godzin. J

enia60
05-01-2009, 15:23
Witaj proszę Cię poradź jak poprawić jakość dźwięku,mam problem zwłaszcza w kontaktach przez skayp

E-ASYSTENT.COM
05-01-2009, 15:34
Witaj proszę Cię poradź jak poprawić jakość dźwięku,mam problem zwłaszcza w kontaktach przez skayp
Witaj!:) postaram się krótko i przejrzyście:
"Dźwięk" to:
- ustawienia komputera
- urządzenia (mikrofon, słuchawki, głośniki)
- karta dźwiękowa
To wszystko trzeba sprawdzić, co nie działa.

Jednak na początek wejdź na skypa, zakładka: opcje/ustawienia audio/wykonaj darmową rozmowę testową.

Wykonaj rozmowę. Zobaczysz a) jak masz ustawione słuchawki/głośniki, b) jak działa Twój mikrofon. Tam jest też widoczna "głośność" więc możesz podregulować. Jeśli tu Ci się nie uda zadzwoń do nas na skypa (e-asystent). Ktoś Ci pomoże - podaj tylko hasło: "senior.pl"

Pozdrawiamy!

lawenda
05-01-2009, 17:31
Witam!

Chętnie pomożemy we wszelkich problemach z komputerem, ale nie tylko! Do mieszkańców Warszawy-Śródmieście możemy także dojechać i pomóc w domu! Wszelka pomoc na forum oczywiście bezpłatna, a w miarę możliwości kadrowych i czasowych - pomoc "domowa" także. Zapraszamy do wypróbowania nas - do końca lutego promocja oddziału warszawskiego!:)

Pozdrawiamy wszystkich seniorów!

A we WROCŁAWIU nie macie filii, bo jestem właśnie potrzebujaca i łaknąca pomocy we wklejaniu tych wszystkich cudowności. Ostałam sie jedna nie kumata.

lawenda
05-01-2009, 17:31
Witam!

Chętnie pomożemy we wszelkich problemach z komputerem, ale nie tylko! Do mieszkańców Warszawy-Śródmieście możemy także dojechać i pomóc w domu! Wszelka pomoc na forum oczywiście bezpłatna, a w miarę możliwości kadrowych i czasowych - pomoc "domowa" także. Zapraszamy do wypróbowania nas - do końca lutego promocja oddziału warszawskiego!:)

Pozdrawiamy wszystkich seniorów!

A we WROCŁAWIU nie macie filii, bo jestem właśnie potrzebujaca i łaknąca pomocy we wklejaniu tych wszystkich cudowności. Ostałam sie jedna nie kumata.

E-ASYSTENT.COM
05-01-2009, 18:02
Wrocław - choć piękne miasto - niestety nie jest przez nas obsługiwany :( Zawsze może Pani pytać tu, via komunikator lub mail: pomoc@e-asystent.com

Pozdrawiam!

lawenda
05-01-2009, 18:08
Wrocław - choć piękne miasto - niestety nie jest przez nas obsługiwany :( Zawsze może Pani pytać tu, via komunikator lub mail: pomoc@e-asystent.com

Pozdrawiam!

Niestety młody człowieku, ja jestem bardzo zdolna ale jeżeli chodzi o tą jedyną rzecz to jedynie wchodzi w grę łopatologia stosowana.
Dzięki za chęć pomocy.

Kazik
08-01-2009, 02:56
A we WROCŁAWIU nie macie filii, bo jestem właśnie potrzebujaca i łaknąca pomocy we wklejaniu tych wszystkich cudowności. Ostałam sie jedna nie kumata.
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-cz.-2-ga.-3816.html
Zobacz post 11. Identycznie jest na #515 w części pierwszej. To podane strony i numery postów. Wklejanie obrazków (bo chyba o tym piszesz) jest tam dokładnie wytłumaczone. Nawet zrzuty ekranowe porobiłem z zaznaczeniem strzałkami gdzie klikać, opis jest. Program ImageShack też.

weronika1
08-01-2009, 09:59
Witam!

Chętnie pomożemy we wszelkich problemach z komputerem, ale nie tylko! Do mieszkańców Warszawy-Śródmieście możemy także dojechać i pomóc w domu! Wszelka pomoc na forum oczywiście bezpłatna, a w miarę możliwości kadrowych i czasowych - pomoc "domowa" także. Zapraszamy do wypróbowania nas - do końca lutego promocja oddziału warszawskiego!:)

Pozdrawiamy wszystkich seniorów!

Bardzo dziekuję za chęć pomocy i przedstawiam prośbę - pytania.

1).Czy muszę rejestrować Windows Messenger? Pokazała mi się wczoraj ikona na dolnym pasku obok zegara z zaznaczeniem - "niezarejestrowany". Jest na niej czerwony kwadracik z białym x, ewentualnie jak się jej pozbyć.
2)Co powinnam wykonać, żeby nie wyskakiwał mi na górze żółty pasek z tekstem: "W tej witrynie sieci web w celu uzyskiwania informacji od użytkownika jest używane okno inicjowane przez skrypt. Jeśli ufasz tej witrynie, kliknij tutaj, aby zezwolić na wyświetlanie okien inicjowanych." Ten pasek blokuje mi wklejanie obrazka w poście.
Serdecznie pozdrawiam.

E-ASYSTENT.COM
09-01-2009, 00:15
Czy muszę rejestrować Windows Messenger? Pokazała mi się wczoraj ikona na dolnym pasku obok zegara z zaznaczeniem - "niezarejestrowany". Jest na niej czerwony kwadracik z białym x, ewentualnie jak się jej pozbyć.


Witaj!

Nie musisz rejestrować Messengera, możesz go odinstalować :) W panel sterowania, wiesz gdzie? (jeśli nie to daj znać albo poszukaj na forum, bo widziałem na pewno tu opisy)

Co powinnam wykonać, żeby nie wyskakiwał mi na górze żółty pasek z tekstem: "W tej witrynie sieci web w celu uzyskiwania informacji od użytkownika jest używane okno inicjowane przez skrypt. Jeśli ufasz tej witrynie, kliknij tutaj, aby zezwolić na wyświetlanie okien inicjowanych." Ten pasek blokuje mi wklejanie obrazka w poście.


Takich komunikatów można się pozbyć poprzez dodanie ich do zaufanych witryn. Ta namolność komuniktów wskazuje, na Windows Vistę. Zakładam więc, że masz Vistę i korzystasz z przeglądarki Internet Explorer.
Robi się to tak (dla Ciebie i dla wszystkich podajemy ścieżkę, czyli po kolei co należy nacisnąć, w danej karcie wyboru):
Otwórz przeglądarkę>Narzędzia>Opcje internetowe>Zabezpieczenia>Zaufane witryny (kliknij w tę zieloną ikonkę)>Witryny (taki przycisk/słowo po prawej stronie poniżej)> Dodaj witrynę (wpisz adres www.senior.pl)>Zamknij.

Teraz powinno być wszystko dobrze:) Jeśli korzystasz z innej przeglądarki albo innego systemu Windows, który się różni od tej ścieżki daj znać - będziemy radzić:)

weronika1
09-01-2009, 13:44
Nie musisz rejestrować Messengera, możesz go odinstalować W panel sterowania, wiesz gdzie? (jeśli nie to daj znać albo poszukaj na forum, bo widziałem na pewno tu opisy)

Sprawdziłam, Windows Messenger nie jest zainstalowany, tylko ikona siedzi mi na pasku.

Prawdopodobnie teraz namieszałam: mam zainstalowany Windows Home Edition, Internet Explorer7 a mimo to spróbowałam drugiej rady co do zaufanych witryn. Po wykonaniu: "Dodaj witrynę: www.klub.senior.pl otrzymałam komunikat w oknie "Zaufane witryny": "Dla witryn dodanych do tej strefy trzeba używać prefiksu https://. Prefiks ten gwarantuje bezpieczeństwo". Nie wiem o co chodzi z tym prefiksem? Sprawdziłam czy ten żółty pasek nadal wyskakuje. Otóż tak, wyskakuje tak jak wcześniej.
Będę bardzo wdzięczna za dalszą poradę. Pozdrawiam.

Kazik
09-01-2009, 14:07
Witaj!

Nie musisz rejestrować Messengera, możesz go odinstalować :) W panel sterowania, wiesz gdzie? (jeśli nie to daj znać albo poszukaj na forum, bo widziałem na pewno tu opisy)

Radzisz coś odinstalować co jest potrzebne i sam pewnie używasz? Ja mam WLM.-jest użyteczny podobnie jak Skype. Dziwna rada-wybacz mi.
Oczywiście użyteczność podobna, ale nie ta sama. Doradź jej jak zarejestrować (zajmie to jej 2 minuty) po dokładnym wytłumaczeniu. Będzie to latami używać-przepraszam, ale To teraz Ty powinieneś to jej wytłumaczyć. Teraz Twoja broszka. Nie gniewajcie się tam za "Ty"-na seniorku tak już mamy wszyscy. Więc nigdy tu do mnie nie użyj "pan"-tu jesteśmy na "TY"

Sanna
10-01-2009, 19:28
Mam pytanie siada mi myszka a mam zainstalowany komplet klawiaturę i mysz bezprzewodową Microsoftu ,kupiła bym nowy komplet ale nie wiem czy potrafię wymienić sama.Czy jest to czynność skomplikowana czy muszę poprosić Pana od komputera,któremu stale brakuje czasu.Drugie pytanie czy warto mieć klawiaturę podświetlaną ,teraz mam czarną i sprawia trudności ,może wystarczy tylko jaśniejsza.
__________________

E-ASYSTENT.COM
10-01-2009, 20:02
Sprawdziłam, Windows Messenger nie jest zainstalowany, tylko ikona siedzi mi na pasku..

Czy sprawdzałaś przez Panel sterowania/Programy ? Bo - tak wprost mówiąc i domyślając się, bo nie mamy wglądu w Twój komp - jeśli wołało, że trzeba zarejestrować, to znaczy, że był ten messenger, pamiętasz, żebyś go odinstalowywała?

Tak też PS. postu Kazika: zawsze dążymy do prostoty. Zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze nie jest bardzo zaawansowany w pracy na komputerze. Dlatego zalecamy minimum programów. Dla Waszego komfortu i mniejszego stresu. Na początek wystarczy więc wg nas jeden komunikator (byle dobry i ten z którego korzystają Twoi bliscy i znajomi), jeden program do filmów, jeden do muzyki. Ale Kazik dał nam asumpt do rozszerzenia naszej działalności i będzie dział dla początkujących i dla zaawansowanych.
Do Ciebie i do Was oczywiście należy decyzja, którą drogą pójść - jak w życiu, ale przynajmniej wiecie DLACZEGO.

Prawdopodobnie mam zainstalowany Windows Home Edition, Internet Explorer7..

Dla Ciebie i wszystkich innych: wersji systemu sprawdzamy w: Komputer>prawy klik myszy>Właściwości
Windows Home Edition to NIE TO:)
Ważna jest informacja po słowie WINDOWS, czyli np. Vista, XP lub np. 98
Słowa "Home Edition", "Professional Edition" itp. mówią tylko jakby o komponentach.

Po wykonaniu: "Dodaj witrynę: www.klub.senior.pl otrzymałam komunikat w oknie "Zaufane witryny": "Dla witryn dodanych do tej strefy trzeba używać prefiksu https://. Prefiks ten gwarantuje bezpieczeństwo"

Gdy dodajesz senior.pl dodaj (wpisz "ręką") literkę "s" po http:) Zobaczymy :D u nas działa:) Czekamy z ciekawością na wieści!

E-ASYSTENT.COM
10-01-2009, 20:08
Witaj!

Mam pytanie siada mi myszka

Jakie ma objawy? sprawdzałaś baterie? dostęp do przekaźnika? Może nie trzeba od razu zmieniać sprzętu?

nie wiem czy potrafię wymienić sama.
POTRAFISZ!!! Pisz:) Wszystko powiemy. Jak rozumiem masz stały dostęp do sieci? (to ważne gdyby nie było sterowników załączonych na płytce do nowego sprzętu).

Drugie pytanie czy warto mieć klawiaturę podświetlaną ,teraz mam czarną i sprawia trudności ,może wystarczy tylko jaśniejsza.

Nie ma ta to żadnej rady uniwersalnej, to kwestia gustu. Dla mnie już nie liczy się kolor tylko miękkość i jakość:) Jeśli masz problemy ze wzrokiem to oczywiście kup taką, abyś nie musiała przemęczać oczu, choć jeśli chodzi o oczy to najważniejszy jest monitor jednak.

weronika1
10-01-2009, 21:32
Powtarzam: nie pamiętam żebym instalowała Windows Messenger i sprawdzałam przez Panel Sterowania - napewno nie mam zainstalowanego tego programu. Tylko jakimś cudem ikona przypięła mi się na dolnym pasku. Jeżeli nie muszę tego mieć ( nie wiem do czego ma służyć), to nie. Tylko jak się pozbyć tej ikony?

Co do drugiej sprawy (wyskakujący żółty pasek) wykonałam wg. Twoich wskazówek - narzędzia, opcje internetowe, zabezpieczenia, zaufane witryny-dodaj. Dopisałam ręcznie po https:www.klub.senior.pl i otrzymałam wiadomość, że "ta witryna jest już w strefie - zaufania witryn". Natomiast żółty pasek nadal wyskakuje po kliknięciu w "wstaw obrazek" w miejscu, gdzie piszę post, co nie pozwala mi wklejać obrazki.

PS. Należę do początkujących.
Mój komputer: Windows XP Home Edition 2002 Service Pack3. Czy teraz dobrze wyjaśniłam?

E-ASYSTENT.COM
10-01-2009, 22:10
Powtarzam: nie pamiętam żebym instalowała Windows Messenger

Pytałem o to, czy ODINSTALOWYWAŁAŚ, bo to jest składnik Windows i jest zawsze, nawet o tym nie wiemy :)

sprawdzałam przez Panel Sterowania - napewno nie mam zainstalowanego tego programu.

W Windows XP Windows Messenger nie pojawia się w Panelu, to zła wiadomość,
a dobra:
Mój komputer: Windows XP Home Edition 2002 Service Pack3. Czy teraz dobrze wyjaśniłam?

Wspaniale! Teraz jak wiemy jaki system możemy działać. Wejdź na Panel sterowania/Dodaj lub usuń programy i po lewej stronie przycisk "Dodaj/Usuń składniki systemu Windows". Wtedy wyskoczy taki kreator. I tam na samym końcu jest Windows Messenger, trzeba zazanaczy DOKŁADNIE TEN KWADRACIĆ OD WM i kliknąć "Dalej" zgodnie z kreatorem.

Windows Messenger jest komunikatorem (jak GaduGadu czy Skype). Jednym z najpopularniejszych na świecie, jednak w Polsce rzadko używany. Stąd też nie ma wielkiej straty odinstalowując go:) Zresztą zawsze możesz go zainstalować ponownie, jeśli spotkasz kogoś, kto lubi i używa Messengera, a nie pójdzie na kompromis z Tobą używając GG lub Skypa.

Jestem początkująca
Naprawdę szczera gratulacje, że się odważyłaś, że próbujesz! I nie martw się jak coś nie wychodzi - my też czasami nie wiemy dlaczego coś nie działa :D

Sanna
10-01-2009, 22:44
Witaj!



Jakie ma objawy? sprawdzałaś baterie? dostęp do przekaźnika? Może nie trzeba od razu zmieniać sprzętu?


POTRAFISZ!!! Pisz:) Wszystko powiemy. Jak rozumiem masz stały dostęp do sieci? (to ważne gdyby nie było sterowników załączonych na płytce do nowego sprzętu).



Nie ma ta to żadnej rady uniwersalnej, to kwestia gustu. Dla mnie już nie liczy się kolor tylko miękkość i jakość:) Jeśli masz problemy ze wzrokiem to oczywiście kup taką, abyś nie musiała przemęczać oczu, choć jeśli chodzi o oczy to najważniejszy jest monitor jednak.
Dzięki za odzew dostęp do internetu mam ,może jutro uda mi się kupić nowy komplet bo ta co mam rozklekotała się i strzałką nie można kierować lewa strona myszki się zapadła.
Nie wiem tylko jaką kupić ,może coś polecisz.

weronika1
10-01-2009, 23:26
Wspaniale! Teraz jak wiemy jaki system możemy działać. Wejdź na Panel sterowania/Dodaj lub usuń programy i po lewej stronie przycisk "Dodaj/Usuń składniki systemu Windows". Wtedy wyskoczy taki kreator. I tam na samym końcu jest Windows Messenger, trzeba zazanaczy DOKŁADNIE TEN KWADRACIĆ OD WM i kliknąć "Dalej.


Wykonałam. Windows Messenger był zaznaczony. "Praca kreatora skladników systemu Windows została pomyślnie zakończona". Ikona znikła z paska.

Bardzo dziękuję i cieplutko pozdrawiam.:)

E-ASYSTENT.COM
10-01-2009, 23:42
Nie wiem tylko jaką kupić ,może coś polecisz.

Na Twoim miejscu - a piszę właśnie z klawiatury z bezprzewodowego zestawu Microsoft :) - spisałbym nazwę zestawu i poszukał nowej myszki pasującej (kompatybilnej) do zestawu.
Nazwa powinna być na spodzie (odwrocie) klawiatury, musi tam być coś "Microsoft Wireless Kayboard + numerki" + gdzieś "Model..."

Jeśli nie znajdziesz nowej myszki to po prostu kup coś taniego Logitechu, to jednak jeden z najbardziej niezawodnych sprzętów. Jeśli masz środki to warto zainwestować w myszkę laserową - mniej z nią nerwów i jest dużo dokładniejsza, wg mnie:)

I tak zupełnie prywatnie i nie całkiem serio: warto zawsze kupować sprzęt, który od pierwszego wejrzenia będziesz lubić, w którym się "zakochasz":) Sprzęt wtedy się odwdzięcza:) - jakoś tak doświadczałem tego - jestem informatykiem-romantykiem, prawie niemożliwe połączenie...

Sanna
10-01-2009, 23:58
Dziękuję za odpowiedź wezmę ze sobą do sklepu myszkę na niej jest to wszystko o czym piszesz.Jeszcze jedno pytanie czy pozostawienie starej klawiatury pozwoli zainstalować mysz laserową i czy ja taką mysz sama zainstaluję, jaka to w przybliżeniu cena.

E-ASYSTENT.COM
11-01-2009, 00:12
Jeszcze jedno pytanie czy pozostawienie starej klawiatury pozwoli zainstalować mysz laserową i czy ja taką mysz sama zainstaluję, jaka to w przybliżeniu cena.

Witaj!

Jeśli kupisz dokładnie taką samą to oczywiście nie będzie problemu. Ona nie powinna się "instalować". Powinna być od razu po prostu wykryta i działać jak poprzednia JEŚLI JEST KOMPATYBILNA. O to już musisz zapytać speca od sprzętu, u którego będziesz kupowała.

Mysz microsoftu jest droga:
http://www.allegro.pl/search.php?string=mysz+laserowa+microsoft&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0

Warto rozważyć któryś zestaw Logitecha:
http://www.allegro.pl/search.php?string=zestaw+mysz+%2B+klawiatura+logit ech&category=4564&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0

To już wg kieszeni. Powiem Ci, że dla Ciebie jako początkującej różnice są niewielkie i nie wykorzystasz funkcji, którymi bajerują producenci, po co więc przepłacać? Lepiej kupić dobre wino :)

Sanna
11-01-2009, 17:56
Dziękuję za informację kupiłam zestaw Logitecha i jutro wezmę się za podłączenie ,przeczytałam instrukcję i wydaje się że powinnam sobie dać radę jeśli nie to będę pytała.
Na początek zadam pytanie czy wystarczy tylko odłączyć stary zestaw czy należy jeszcze coś usuwać w kompie.
Za dotychczasową pomoc dziękuję ,w sklepie wiedziałam o co pytać.Wcześniej kupiłam samą mysz całkiem niepotrzebnie bo sprzedający nie potrafił mi pomóc

Stefan
11-01-2009, 23:24
Wyjaśniło Ci się z tym Messengerem. A przy okazji mnie też. Podaję 2 linki na t.t. :

http://komputery.katalogi.pl/Jak_wy%C5%82%C4%85czy%C4%87_Windows_Messenger_-t21093.html
http://www.microsoft.com/poland/windowsxp/windowsmessenger/default.mspx

Po fakcie, ale może się przydadzą, także innym.
Zwłaszcza ten pierwszy, Komputerowe Forum Dyskusyjne. Z którego też korzystam.

A co z tym żółtym paskiem i prefixem https?. Może Ty masz przeglądarkę Firefox i dodatek (rozszerzenie) NoScript?.

Gratuluję i pozdrawiam. Stefan.

Kazik
12-01-2009, 03:19
Stefan podał link gdzie piszą o zaletach Messengera. Ja to używam od lat. Bardzo, bardzo przydatne. Chociaż tu w poście #17 piszą że dbają o prostotę i komfort początkujących to jednak warto zainstalować. Później logujesz się tylko raz bo dajesz "zapamiętaj na tym komputerze" sama musisz zapisać tylko hasło na wszelki wypadek. Myślę że już nie będą odradzać i oni lub my pomożemy-jeżeli decydujesz się to mieć. Odinstalowałaś to wcześniej?

Stefan
12-01-2009, 11:36
Do E-A, Kazika i innych.
Mam problem. Otrzymałem od znajomej filmik, a także fotki na jej galerii za pomocą Chomika tego oto:
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=I-woman
Niestety nie otwiera mi się. Poradźcie coś dlaczego, jak otworzyć by móc oglądać?.

Nie rozumiem dlaczego u mnie się nie otwiera, a u innych tak.
Ani z przeglądarki FF, ani IE.
Mam Windows XP 2002, D.Service Pack2, RAM 256, dysk 37,2GB, Outlook Express 6.
Dlaczego?. Widzę po migotaniu strony na pasku Kart (otwieram go przez FF), że właściciel coś na nim w tym momencie robi, może przegląda.
A u mnie nie otwiera się ani galeria fotek, ani pliki w folderze, ani filmik. A może ja coś źle otwieram. Jak to robić?.
Poradźcie, co może być?. S.

Kazik
12-01-2009, 12:35
http://img248.imageshack.us/img248/9646/beztytuu1tl6.jpghttp://img83.imageshack.us/img83/5336/beztytuu2ea0.jpg
Ja mam WinXP, IE7. Pozostałe parametry o których piszesz (RAM, wielkość dysku, OE) zupełnie nie mają znaczenia do problemu. Jak widać mnie się otwiera, wybrałem Grecję, wstępnie powiększyłem obraz, ale zaznaczyłem strzałką całkowite powiększenie. Obraz idealny, wszystko się otwiera, filmiki też.
Dlatego ciężka sprawa-wolałbym mieć ten sam problem, wtedy bym szukał przyczyny. A tak to niestety nie potrafię. Sorki.
FF nie używam. Google i IE7-siła przyzwyczajenia.

destiny
12-01-2009, 12:42
FF nie ma tu nic do rzeczy :)
Ja korzystam z 3 przeglądarek. I z każdej normalnie wszystko oglądam i otwieram.
Prędzej coś nie tak jest w ustawieniach lub w braku "czegoś"...

emka46
12-01-2009, 16:48
Też wszystko mi się otwiera.Myśle podobnie jak Desti,czegos za mało albo za dużo.
Może za dobre zabezpieczenia?;) :D

weronika1
12-01-2009, 18:33
Wyjaśniło Ci się z tym Messengerem. A przy okazji mnie też. Podaję 2 linki na t.t. :

http://komputery.katalogi.pl/Jak_wy%C5%82%C4%85czy%C4%87_Windows_Messenger_-t21093.html
http://www.microsoft.com/poland/windowsxp/windowsmessenger/default.mspx

Po fakcie, ale może się przydadzą, także innym.
Zwłaszcza ten pierwszy, Komputerowe Forum Dyskusyjne. Z którego też korzystam.

A co z tym żółtym paskiem i prefixem https?. Może Ty masz przeglądarkę Firefox i dodatek (rozszerzenie) NoScript?.

Gratuluję i pozdrawiam. Stefan.

Stefanie bardzo dziękuję za link. Skorzystałam. Wyłączyłam Windows Messenger, myślę, że teraz mi się już ikona nie pokaże.
Co do paska informacji, nadal go mam i nie wiem jak się go pozbyć.
Przejrzałam b. dużo informacji i nadal jestem zielona. Będę nadal czekać. Przeszkadza mi on we wklejaniu obrazków do postu, ale narazie pomagam sobie - ImageShack.
Prefiks https nic mi nie zmienił.
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

weronika1
12-01-2009, 18:42
Skoro ostatnio dopadło mnie szczęście w "samopomocy", to może znajdzie się dobry duszek i wytłumaczy mi krok po kroku jak wgrać zdjęcie do komputera? Nie wiem czy użyłam właściwego określenia? Dalsze wklejanie jest mi znane. Pozdrawiam "dobre duszki".:)

weronika1
12-01-2009, 19:05
Do E-A, Kazika i innych.

Nie rozumiem dlaczego u mnie się nie otwiera, a u innych tak.
Ani z przeglądarki FF, ani IE.
Mam Windows XP 2002, D.Service Pack2, RAM 256, dysk 37,2GB, Outlook Express 6.
Dlaczego?. Widzę po migotaniu strony na pasku Kart (otwieram go przez FF), że właściciel coś na nim w tym momencie robi, może przegląda.
A u mnie nie otwiera się ani galeria fotek, ani pliki w folderze, ani filmik. A może ja coś źle otwieram. Jak to robić?.
Poradźcie, co może być?. S.

Ja też mam Widows XP Home Edition 2002 Pack3, RAM 512, dysk 80 GB, karta graficzna DDR2 ATI RX 1950 PRO i nie mam problemu z otwieraniem Chomika. Ja się zupełnie na tym nie znam, ale może masz za małą pamięć i kartę graficzną. Ja sobie jedno i drugie zwiększyłam, bo potrzebowałam do instalowania gier. Wcześniej miałam z tym problem. Przepraszam, może niepotrzebnie wtrącam swoje trzy grosze? Najlepiej jak zapytasz na forum.:confused:

E-ASYSTENT.COM
12-01-2009, 21:15
Widzę po migotaniu strony na pasku Kart (otwieram go przez FF), że właściciel coś na nim w tym momencie robi, może przegląda.
A u mnie nie otwiera się ani galeria fotek, ani pliki w folderze, ani filmik. A może ja coś źle otwieram. Jak to robić?.
Poradźcie, co może być?. S.

To naprawdę ciekawe zjawisko. No, ale DAMY RADĘ:)

Otwieraj IE (bo FF ma za dużo opcji) na nim spróbujemy zdiagnozować.
Pytania:
- czy otwiera Ci się STRONA wraz z elementami czy są jakieś dziwne rzeczy?
- czy widzisz ten prostokącik z filmem? klikając na play (ten trójkącik) coś się dzieje? wyskakuje jakiś komunikat?
- sprawdź w lewym dolnym rogu na dolnym pasku przeglądarki komunikat: jest napisane "gotowe" czy jest "błąd"? Jeśli błąd kliknij w to i przepisz nam komunikat,
- może możesz nam przesłać zrzut ekranu jak wygląda u Ciebie ta strona

Mam dyżur do 24.00:) Mamy czas! Pozdrawiam!

E-ASYSTENT.COM
12-01-2009, 21:18
jak wgrać zdjęcie do komputera? Nie wiem czy użyłam właściwego określenia?

Witaj!

Wgrać, czyli przenieść z czegoś na komputer? Dla precyzji opisz:)

I jeszcze jedna kwestia z czego: z aparatu, komórki, ze strony internetowej, z papierowego zdjęcia?
Odpowiedz, to i my odpowiemy:)

E-ASYSTENT.COM
12-01-2009, 21:28
Co powinnam wykonać, żeby nie wyskakiwał mi na górze żółty pasek z tekstem: "W tej witrynie sieci web w celu uzyskiwania informacji od użytkownika jest używane okno inicjowane przez skrypt. Jeśli ufasz tej witrynie, kliknij tutaj, aby zezwolić na wyświetlanie okien inicjowanych." Ten pasek blokuje mi wklejanie obrazka w poście.

Jeszcze raz przyjrzałem się Twojemu pytaniu:
Jak to "blokuje wklejanie obrazka"? Możesz opisać jak? Jest jakiś komunikat? Jeśli klikniesz w ten pasek to wtedy uruchomią się wszystkie skrypty na stronie. Kliknęłaś? Po prostu Twój akcept je odblokuje. I wtedy już możesz bez problemu wklejać obrazki. Możesz spróbować? I opisz efekty!

Inną sprawą jest, że ten "pasek", a raczej zabepieczenia kompa są po to, żeby chronić Twój sprzęt. Może więc klikanie i akceptowanie warte jest świeczki? :) Ja też klikam:) i to o ironio stronę domową E-ASYSTENTA, która na stronie głównej też ma skrypt, a vista jej nie lubi;)

Pozdrawiam!

E-ASYSTENT.COM
12-01-2009, 21:49
Można wyłączyć całkiem pasek informacji, ale nie jest to zalecane. Jeżeli konieczne jest wyłączenie tego składnika, należy wyłączyć go dla poszczególnych typów komunikatów.

Aby wyłączyć blokowanie pobieranych plików i oprogramowania przez pasek informacji:
1. Kliknij, aby otworzyć program Internet Explorer.
2. Kliknij przycisk Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Opcje internetowe.
3. Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk Poziom niestandardowy.

Wykonaj jedną lub obie z następujących czynności:

Aby wyłączyć pasek informacji dla formantów ActiveX, przewiń opcje listy do sekcji Formanty ActiveX i dodatki plug-in, a następnie w obszarze Automatyczne monitowanie dla formantów ActiveX kliknij przycisk Włącz.

(TO JEST PASEK, KTÓRY WYSKAKUJE CI PRZY PRÓBIE WSTAWIENIA ZDJĘCIA)

Aby wyłączyć pasek informacji dla pobierania plików, przewiń opcje listy do sekcji Pobieranie, a następnie w obszarze Automatyczne monitowanie dla pobrań plików kliknij przycisk Włącz.

(TEGO - BŁAGAM! - NIGDY NIE WYLĄCZAJ!)

Kliknij przycisk OK, kliknij przycisk Tak, aby potwierdzić zamiar wprowadzenia zmian, a następnie ponownie kliknij przycisk OK.

Tak mówi Microsoft. Ja nie wyłączam:)

Sanna
12-01-2009, 22:00
Widzę że pomoc działa ja wpadłam żeby podziękować za rady.
mam zainstalowany nowy komplet Logitechu ,klawiatura działa wg mnie lepiej jak Microsoftu natomiast kółeczko w myszce jest troszkę bardziej oporne ale to pewnie sprawa przyzwyczajenia.
Jeszcze raz pięknie dziękuję za podpowiedź.

Stefan
12-01-2009, 23:16
Chomika otwieram z linku: http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=I-woman , który otrzymałem za pomocą GG.
A to jest zrzut ekranu, (na FF - jak widać), to samo masz z linku.

http://odsiebie.com/thumb.php/123179672599.PNG (http://odsiebie.com/pokaz/1322224---deb0.html)

Odpowiadam na pytania:
- strona otwiera się z elementami, normalna
- pod: "Pliki w folderze I-woman" jest "prywatny filmik :)", "Kolacja...
A w nim trójkącik, czyli "play". Klikam na niego, otwiera się większe, niebieskie okno pt. "Chomik video", w nim biały trójkącik w środku.
Klikam na niego, kręci się białe kółko (gwiazdka). Po minucie przestaje - i nic!. Żadnego komunikatu nie ma!.
- na dole w pasku stanu, nad Start, jest "Zakończono".

PS. Piszę to w FF. Następnym razem będzie przez IE. Dobranoc. Pozdrawiam. S.

weronika1
12-01-2009, 23:51
Jeszcze raz przyjrzałem się Twojemu pytaniu:
Jak to "blokuje wklejanie obrazka"? Możesz opisać jak? Jest jakiś komunikat? Jeśli klikniesz w ten pasek to wtedy uruchomią się wszystkie skrypty na stronie. Kliknęłaś? Po prostu Twój akcept je odblokuje. I wtedy już możesz bez problemu wklejać obrazki. Możesz spróbować? I opisz efekty!

Inną sprawą jest, że ten "pasek", a raczej zabepieczenia kompa są po to, żeby chronić Twój sprzęt. Może więc klikanie i akceptowanie warte jest świeczki? Ja też klikam i to o ironio stronę domową E-ASYSTENTA, która na stronie głównej też ma skrypt, a vista jej nie lubi

Wyjaśniam: kiedy pisząc post, chcę wkleić obrazek, klikam w "Wstaw obrazek". Zamiast okna "Moje obrazy" wyskakuje mi Zółty pasek pod paskiem menu z komunikatem: "W tej witrynie sieci web, w celu uzyskiwania informacji od użytkownika jest używane okno inicjowane przez skrypt. Jeśli ufasz tej witrynie kliknij tutaj, aby zezwolić na wyświetlanie okien inicjowanych przez skrypt". Kiedy klikam w ten pasek pokazuje się informacja " Tymczasowo zezwalaj na okna inicjowane przez skrypty". Po kliknięciu tej opcji "tymczsowo zezwalaj na okna inicjowane przez skrypty, znika żółty pasek i po kliknięciu ponownie w "Wstaw obrazek"pokazuje się okienko "Monit użytkownika eksploratora" z treścią: "Monit skryptu":
Wstaw adres obrazka, oraz miejsce na wpis adresu obrazka i dwie zakładki "OK" i "Anuluj".

Czy ten żółty pasek musi wyskakiwać i za każdym razem mam "tymczasowo zezwalać na okna inicjowane przez skrypty?" Czy dobrze zrozumiałam, taka jest prawidłowość?:confused:

E-ASYSTENT.COM
13-01-2009, 00:00
Piszę to w FF. Następnym razem będzie przez IE.

To ja poczekam na IE!:)
Widzę, że masz AdBlock i nieuruchomione wszystkie skrypty... Przewidywałem to... Stąd moja prośba o IE. Dochodzić do ustawień FF będziemy sto lat.

Jutro ktoś od nas zajrzy tu na pewno i postara się rozwiązać ten problem. A więc dobranoc wszystkim i do jutra!

E-ASYSTENT.COM
13-01-2009, 00:11
Czy ten żółty pasek musi wyskakiwać i za każdym razem mam "tymczasowo zezwalać na okna inicjowane przez skrypty?" Czy dobrze zrozumiałam, taka jest prawidłowość?:confused:

Niestety tak... Jak Ci to bardzo przeszkadza to może go wyłącz, w poście 39 piszę jak to zrobić. Mam nadzieję, że był tu kiedyś jakiś wątek o bezpieczeństwie w sieci i tak mniej więcej wiesz czego unikać i jak się zabezpieczać :D

weronika1
13-01-2009, 00:12
Witaj!

Wgrać, czyli przenieść z czegoś na komputer? Dla precyzji opisz:)

I jeszcze jedna kwestia z czego: z aparatu, komórki, ze strony internetowej, z papierowego zdjęcia?
Odpowiedz, to i my odpowiemy:)

Odpowiadam:

1)Jak przenieść do komputera papierowe zdjęcie?
2)Jak przenieść do komputera zdjęcie z komórki?
Serdeczne dzięki.

Kazik
13-01-2009, 02:07
Jeszcze tak "skołowany" nie byłem. Ale uśmiechnij się bo to nie jest wytyk.:) Wiesz że postaram się pomóc. Zupełnie nie rozumiem jak chcesz ten obrazek wstawiać. Przecież chyba nie metodą "przenieś i upuść" z folderu "moje obrazy?

No dobrze: kliknij w ten link, otworzy się "pomogę każdemu cz.1" http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-page35-2808.html
Jadąc kółeczkiem na tej stronie znajdziesz mój post #515.
Tam są podane strony do różnych porad, ale ponieważ o obrazki teraz chodzi to masz tu bez szukania: Obrazki str 27 #404 #405 tu jest I.S. #407 bez obrazka [haczyk zdjąć]-to ten sam wątek oczywiście.

To najpierw klik w czerwony link. Potem na tym wątku "jedź" do str. 27 i zaczynasz czytanie od postu #404. Na #407 się kończy metoda wklejania przez ImageShack. Dalsze metody (jest więcej) na razie sobie daruj.
Na #405 jest nad obrazkiem link do potrzebnego Ci programu ImageShack. To jak klikniesz to dodaj do "ulubione"-będzie "pod ręką" i ikonkę ma ładną to ją zawsze poznasz. Tam robisz "upload" (czekać trzeba nawet ponad minutę) po skopiowaniu linijki-wstawiasz w post.

Ale o tym nie potrzebnie już tu piszę, bo na tych postach które podałem-dokładnie wyjaśniłem wraz z obrazkami. Szybko Ci się uda i krzykniesz: huuurrraaaa!!! Powodzenia.

Kazik
13-01-2009, 02:55
Odpowiadam:

1)Jak przenieść do komputera papierowe zdjęcie?
2)Jak przenieść do komputera zdjęcie z komórki?
Serdeczne dzięki.
Chyba się nie pogniewają "E" jak odpowiem na tym wątku (są pomocni i to wszyscy lubimy)

1) Musisz mieć skaner aby zamienić fotkę na cyfrową postać. Na pewno widziałaś jak robią ksero. Wkładają Twój dokument, zamykają "wieko" i wypada kopia ale też na papierze. Skaner działa podobnie ale nie "wypluwa" papieru "A4" lecz zapisuje to w formie cyfrowej i przesyła do komputera. Potem masz to do wykorzystania i przesyłania na tutejsze forum (ale po użyciu wcześniej ImageShack) -jak wklejać obrazki.
Skaner jest rzadko używany więc go nie posiadam. Nawet fotkę na mój profil skanowałem u sąsiada. On ma córkę już mgr. ale na studiach jej to było potrzebne-tylko dlatego wtedy kupił.

2) Zdjęcie z komórki: musisz mieć do tego kabelek, z jednego końca wtyczka do komórki, a druga strona to wtyk USB. Nie wiem czy wiesz co to USB i gdzie to masz w Twoim PC. Mam nadzieję że jak piszę dokładnie (łopatologia) to się nie obrazisz.

Problem w tym, że ten kabelek zazwyczaj kupuje się osobno. Czyli jak sprzedawca nie powiedział i nie kupiłaś-to trzeba dokupić. I tak to jest płatne osobno. Do tego kabelka dołączona jest płytka CD z programem, który należy zainstalować, aby ten kabelek mógł przenieść fotki z komórki na komputer. Ja mam właśnie dokładnie tak. Kupiłem kabelek i tą płytkę razem z komórką, ale zapłacić musiałem więcej bo to dodatkowe akcesoria.

Następny problem (my wszyscy zawsze pomocni) to jak ustawić to wszystko-jakość (mniej foto) czy ilość. Ale tak naprawdę to się sporadycznie używa, bo aparat od tego mam. Czasem komórka może się przydać-foto pirata drogowego gdy ucieka-to tylko przykład.

weronika1
13-01-2009, 14:49
Jeszcze tak "skołowany" nie byłem. Ale uśmiechnij się bo to nie jest wytyk.:) Wiesz że postaram się pomóc. Zupełnie nie rozumiem jak chcesz ten obrazek wstawiać. Przecież chyba nie metodą "przenieś i upuść" z folderu "moje obrazy?

No dobrze: kliknij w ten link, otworzy się "pomogę każdemu cz.1" http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-page35-2808.html
Jadąc kółeczkiem na tej stronie znajdziesz mój post #515.
Tam są podane strony do różnych porad, ale ponieważ o obrazki teraz chodzi to masz tu bez szukania: Obrazki str 27 #404 #405 tu jest I.S. #407 bez obrazka [haczyk zdjąć]-to ten sam wątek oczywiście.

To najpierw klik w czerwony link. Potem na tym wątku "jedź" do str. 27 i zaczynasz czytanie od postu #404. Na #407 się kończy metoda wklejania przez ImageShack. Dalsze metody (jest więcej) na razie sobie daruj.
Na #405 jest nad obrazkiem link do potrzebnego Ci programu ImageShack. To jak klikniesz to dodaj do "ulubione"-będzie "pod ręką" i ikonkę ma ładną to ją zawsze poznasz. Tam robisz "upload" (czekać trzeba nawet ponad minutę) po skopiowaniu linijki-wstawiasz w post.

Ale o tym nie potrzebnie już tu piszę, bo na tych postach które podałem-dokładnie wyjaśniłem wraz z obrazkami. Szybko Ci się uda i krzykniesz: huuurrraaaa!!! Powodzenia.

bo poszukiwanie rozwiązań i różnych metod jest dla mnie wspaniałą zabawą i nauką. W poście 33 i 34 pisałam, że narazie wklejam obrazki przez "Image schack". To już opanowałam.
Natomiast sadziłam, że należy korzystać z kliknięcia w "Wstaw obrazek" w oknie nad edycją i to mi nie wychodziło. Ponieważ jestem "dociekliwa", to chciałam wiedzieć dlaczego. Jednak pozostanę przy "Image Schack" jak mi radzisz, dopóki nie poznam głębiej internetu.

Jeżeli chodzi o zdjęcia to faktycznie, też dla mnie za wcześnie. Nie mam skanera i nie wiem jak wygląda, tylko drukarkę i też nie umiem się jeszcze z nią obchodzić. Od czasu, kiedy zostałam połajana na forum za pytanie, odpuściłam sobie naukę 'tą metodą". Jestem bardzo wdzięczna za zainteresowanie i pomoc.:)

PS. Użyłam zdrobnienia Kaziczku" z przyzwyczjenia. Myślę, że się nie pogniewasz:confused:

Sanna
23-01-2009, 16:52
Bardzo mi się podoba kurs dla początkujących,czekam na dalsze lekcje.

E-ASYSTENT.COM
23-01-2009, 23:20
Bardzo dziękujemy! czekamy na Wasze uwagi - korygujemy i zmieniamy treść kursu także dzięki Waszej czujności!

Pozdrawiamy!

bronczyk
24-01-2009, 14:11
Sporo już wiem, ale powtarzanie jest matką nauki. Czekam na dalsze lekcje. Zdobywałam wiedzę metodą prób i błędów to teoria jest dla mnie dziedziną nieznaną. A tu mam połączenie. Dzięki.

bronczyk
28-01-2009, 20:52
A jak posprzątać na tym dysku C, kiedy większość programów działa tylko wtedy, kiedy są na nim zapisane. A ja nie wiem co mogę wyrzucić żeby nie spowodować katastrofy.

Mirka125
29-01-2009, 00:30
Jaki program do otwierania" pps" tworzonych w "microsoft office power point"
( chodzi mi o program darmowy)?

E-ASYSTENT.COM
29-01-2009, 00:56
Jaki program do otwierania" pps" tworzonych w "microsoft office power point"
( chodzi mi o program darmowy)?

Proszę:)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=428d5727-43ab-4f24-90b7-a94784af71a4&displaylang=en

Tu jest darmowy Viewer, czyli ... hmmm... "podgladacz" hehe. Za jego pomocą ZOBACZYSZ sobie prezentację.
Trzeba go zainstalować. Jeśli nie wiesz jak się instaluje to daj znać. Zresztą do końca tygodnia powinniśmy dotrzeć z kursem do tego etapu.

Pozdrawiamy!

aannaa235
29-01-2009, 07:49
Nie mogę zapisywać obrazów i gifów ruchomych. Nie ruchome i owszem zapisuję, wklejam itd, ale ruchomych nie potrafię, albo nie mam odpowiedniego programu:mad:

Stefan
29-01-2009, 08:28
Jaki program do otwierania" pps" tworzonych w "microsoft office power point"
( chodzi mi o program darmowy)?

Mirko
Tu masz aktualny PowerPoint Viewer 2007:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=048DC840-14E1-467D-8DCA-19D2A8FD7485&displaylang=pl

w wersji polskiej. Pozdrawiam. Stefan.

emka46
29-01-2009, 10:25
Nie mogę zapisywać obrazów i gifów ruchomych. Nie ruchome i owszem zapisuję, wklejam itd, ale ruchomych nie potrafię, albo nie mam odpowiedniego programu:mad:

Może w tym miejscu masz źle zaznaczone przy zapisywaniu?
Tak powinno być przy zapisywaniu gifów:

http://img217.imageshack.us/img217/8784/beztytuunnbl1.jpg (http://imageshack.us)

E-ASYSTENT.COM
29-01-2009, 10:45
Mirko
Tu masz aktualny PowerPoint Viewer 2007:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=048DC840-14E1-467D-8DCA-19D2A8FD7485&displaylang=pl

w wersji polskiej.

O! To i my sobie skopiujemy adres!:) Bo troszkę mamy nieaktualne dane :( Dzięki Stafan za czujność!

aannaa235
29-01-2009, 11:23
emka46 - w drugim okienku mam inaczej ale nie jestem w stanie tego zmienić

emka46
29-01-2009, 14:09
emka46 - w drugim okienku mam inaczej ale nie jestem w stanie tego zmienić

Aniu,po naciśnięciu w ten mały odwrócony trójkącik pokazują się różne opcje,trzeba zatwierdzić właściwą.

Mirka125
29-01-2009, 20:08
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.:)

Mirka125
30-01-2009, 12:43
Jeszcze poproszę o informację jakim programem otwierać
pliki:PHP, RAR?

Stefan
01-02-2009, 12:48
Jeszcze poproszę o informację jakim programem otwierać
pliki:PHP, RAR?

Do plików PHP: http://www.download.net.pl/3396/EasyPHP/

Jest także krasnal: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic87206.html

A do rozpakowywania jest: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=629&WinRAR+3.80+PL
Jest to edycja testowa "trial". Przez 30 dni możesz spokojnie ją używać. Potem będziesz musiała się zarejestrować, a może przejdzie na darmową "freeware".
W "Pomogę każdemu" w poście #391 Kazik pisał o rozpakowywaniu.
Oprócz WinRAR są jeszcze do tego samego celu pliki WinZip. To samo robią. Sprawdź w Google!.

I w ogóle Mirko na przyszłość - wpisuj hasła o które Ci chodzi, zanim jeszcze zapytasz na forum - w Google. Wpisuj hasło, ona, ta wyszukiwarka Ci podsuwa, a Ty przeglądaj i wybieraj. I nie bój się ściągać. I instalować. Wywalić można zawsze.

Jednakże z instalowaniem na komputer nie należy przesadzać, trzeba z umiarem. Bo można "zatkać", "zamulić" komputer.
Nie dobrze jest chomikować. Tylko to co niezbędne. A na pierwszym planie, przede wszystkim, trzeba mieć to, co zapewnia bezpieczeństwo Twojemu komputerowi.

Powodzenia. Pozdrawiam. Stefan.

enia60
02-02-2009, 15:18
piękne ale za trudne,liczę na elementarz w obsłudze kompa

gerd
02-02-2009, 18:03
Witam
Jeśli chodzi o elementarz osługi kompa.
Zakładam że masz: Windows XP, to klikaj kolejno:
Start > Wszystkie programy > Akcesoria >Samouczek Systemu Windows XP. Tam można sobie do woli klikać a program uczy, krok po kroku osługi komputera.
Miłej lektury
g.

elizka
02-02-2009, 18:25
A jak to jest z tzw.czyszczeniem komputera?Nigdy tego nie robiłam,a dzieci wybyły.Czy to jest coś grożnego?Czy to nie chapnie mi moich skarbów?A właściwie to po co to potrzebne?Skąd się bierze "miotłę"do tego czyszczenia?

gerd
02-02-2009, 19:19
Witam
Wyczyścić system można m.in.za pomocą programu "Odkurzacz" i jest to bardzo wskazane. Znajduje się w czasopiśmie "Komputer Świat"nr 25/2008 albo też można go zciągnąć z Internetu, jest darmowy i w jęz.pol. Jest bardzo łatwy w osłudze i napewno sobie z nim poradzisz. Program ten jest naprawdę wspaniały - znacznie przyspiesza komputer.
Polecam ci jednak poszukać w kioskach - czasopismo KŚ 25/2008 względnie PCFormat 8/2008 - sprawdż.
pozdrawiam
g.

E-ASYSTENT.COM
03-02-2009, 02:11
Jest jeszcze kolejny sposób czyszczenia, czyli można zdefragmentować dysk, jakby uporządkować szufladki = rejestry.

Idziemy do start/programy/akcesoria/narzędzia systemowe/defregmentator i klikamy defragmentuj. On sobie jakiś czas będzie wszystko porządkował.

Tę czynność warto też robić przynajmniej raz do roku.

PS. Przepraszamy za ciszę w naszym "Kursie..." Strasznie dużo pracy ostatnio mamy i niestety brakuje nam czasu, by tu do Was - nasi mili - zajrzeć ;( ech...

gerd
03-02-2009, 10:17
To niestety nie jest sposób na - "czyszczenie komputera", lecz na: "Uporządkowanie" t.zn. uporządkwanie - "Porozrzucanych" po całym Dysku rożnego rodzaju plików. Niemniej jednak jest to również sposób na "przyspieszenie" pracy komputera i należy to wykonywać, częsciej niż - jeden raz w roku. Jest to przede wszystim uzależnione, od częstotliwości "zakładania" - różnych plików i programów. , oraz ich "usuwania" czyli likwidowania. Pomiędzy poszczególnymi plikami tworzą się poprostu - duże odstępy które zajmują - niepotrzebnie dużo miejsca. Nie ma to kompletnie nic wspólnego z - "czyszczeniem"- które to poprostu - Usuwa - "likwiduje", niepotrzebne już pliki. Dopiero po tej czynności, jest wskazana - "defragmentacja".
Pozdrawiam
g.

E-ASYSTENT.COM
03-02-2009, 10:47
Dokładnie tak :) Ale myślisz, że naprawdę trzeba to robić w formie polemiki, potrzebny był Twój post Elizce? Czasami upraszczamy tłumaczenie, czasami czegoś nie wiemy, Wy wiecie lepiej. Wszyscy dajemy swoj czas i chcemy pomóc, tak? Czy musimy standardy z innych for przenosić na to forum? Czyli jeden post i po nim 200 udowadniających autorowi, że jest idiotą i że "ja wiem lepiej"? To forum zachwyciło nas ortografią, interpunkcją i życzliwością. Niech takie pozostanie, dobrze?


Może masz ochotę napisać coś w Kursie dla zaawansowanych lub początkujących? Jakbyś chciał opracować jakiś temat to daj znać!

Pozdrawiamy!

E-ASYSTENT.COM
03-02-2009, 10:51
Jeśli ktoś z Was chciałby sprawdzić swoją wiedzę, usystematyzować ją, zobaczyć, czego nie wie to jest coś takiego jak ECDL, czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.

A tu są sylabusy do poszczególnych poziomów, świetnie się sprawdzają jeśli chodzi o porządkowanie (coś dla gerhatka :D ) Waszej wiedzy:
http://www.ecdl.com.pl/syllabusy.php

Może nawet pokusicie się o przystąpienie do egzaminów?
Powodzenia!

gerd
03-02-2009, 11:49
Jeśli któś zwraca się o pomoc, to uważam że należy jej udzielić. W końcu jestesmy tu również i po to, aby sobie wzajemnie pomagać w miarę swoich możliwości. To że się coś "koreguje", nie oznacza wcale, że się Go - poniża albo jeszcze gorzej - lekcyważy. Poprostu któs może czasami o czymś chwilowo - nie pamiętać. Wszyscy jesteśmy - niedoskonali. Nie należy się poprostu od razu obrażać. To tyle. Czy należy zastosować : Wiem, ale nie powiem ?
Co do postu, to nawet mi przez myśl nie przyszło, aby kogokolwiek poniżać. Sam zresztą wiem bardzo mało na ten temat.

g

Stefan
03-02-2009, 12:30
Ja myślę, że nie należy tu wprowadzać polemiki. Za dużo jej wszędzie. Tu ma przeważać wiedza. A Oni, ci młodzi ludzie, ją mają.
I mają jeszcze coś - szczerą wolę pomagać nam. Bezinteresownie.
Przekazywaną wiedzę muszą jakoś usystematyzować. Więc nie przeszkadzajmy im.
Pomagajmy też, w miarę naszej skromnej wiedzy, ale może na innych wątkach. Wybacz. Pozdrawiam. S.

destiny
04-02-2009, 12:25
...o tej stronie ?

http://www.auto-backup.pl/

Proszę o wypowiedzi, czy warto w ten sposób i tutaj chronić swoje pliki ?

elizka
05-02-2009, 11:36
Im więcej tłumaczenia,tym lepiej,wszak seniorowi potrzeba klarownych odpowiedzi i nigdy nie wiadomo,która okaże się najbardziej pomocna,tym bardziej,że wieeelu z nas wciąż jest jeszcze "lejkiem".Jednak pocieszające jest to,że i tak jesteśmy jaskółkami,co to wiosnę czynią.Ja jestem starym belfrem i proszę:hej tam młodzieży!Pomagać ile się da,nie spychać nikogo na pobocze,tu idzie o szlachetne cele .
Tyleś wart,ile drugiemu pomożesz!
Dzięki gerhatku,dzięki e-asystencie.

Destiny! rozpowszechniam w rodzinie adres stronki,podanej przez Ciebie http://www.auto-backup.pl/ ,dziękuję.

Scarlett
05-02-2009, 11:41
Ja już dokonałam defragmentacji i co jeszcze mogę zrobić dla swojego komputera? Proszę o wiele rad, to się przyda wszystkim.

Stefan
05-02-2009, 14:14
Ja już dokonałam defragmentacji i co jeszcze mogę zrobić dla swojego komputera? Proszę o wiele rad, to się przyda wszystkim.

To świetnie. Defragmentacja b. dobrze robi komputerowi. Trzeba ją robić np. raz w kwartale.
Ja podam jeszcze 3 ważne rzeczy, które warto zrobić dla swojego komputera:
1. Czyszczenie dysku
O tym obiecali napisać studenci E-As w wątku "Komputer dla Początkujących. KURS"

2. Uczynić swój Internet Explorer 7 (jeżeli macie wersję 7) - w trybie "bez dodatków"
Zobaczycie jak znacznie komputer przyspieszy!

3. Utworzyć kopię zapasową dysku C (ew. innego np. D - gdy macie tzw. partycje).
To trudny temat. Nie podejmuję się tłumaczyć; może, gdy "dojrzeję" do niego.

Gdzie w komputerze znajdują się te 3 opcje/rzeczy?
Proszę spokojnie przejść ścieżkę dostępu, którą wskażę:
Kliknąć Start, i teraz iść: Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe.
I jest okienko w którym je widzimy. Siedzi tam także Defragmentacja (-tor).

Wystarczy teraz kliknąć wybraną opcję i postępować zgodnie z poleceniami komputera. Sam zrobi.

Do opcji Czyszczenie dysku, można dotrzeć inną, krótszą drogą:
Kliknąć Start > Mój komputer > prawym Dysk lokalny, C lub D > Właściwości.

I mamy jak na dłoni nasz dysk; ile miejsca jest zajęte, ile wolne. A obok: "Oczyszczanie dysku".

Uwaga, przy okazji należy zaznaczyć "v" przy "Kompresuj dysk..." oraz "Zezwalaj na indeksowanie...".

Ale ja wam zdradzę najlepszy, bo kompleksowy sposób na czyszczenie systemu.
A mianowicie należy zainstalować CCleaner 2.16.
Jest mały (3MB), bezpłatny, samoczynny, w wersji polskiej. Proszę znaleźć go w Google. Naprawdę dobrze działa.
Sprawdziłem - i jego, i Internet Explorer 7 (bez dodatków).

To naprawdę nie jest trudne.
Panowie E-As obiecali także w KURSIE temat "jak ściągać i jak instalować pliki i programy". Upominajcie się, podają swoje namiary.
Pozdrawiam wszystkich. S.

Jadzia P.
05-02-2009, 15:21
Ja mam zainstalowanego CCleanera i na koniec każdego dnia .....sprzątam nim mojego laptusia...:)

Scarlett
05-02-2009, 15:35
Jadziu zainstalowałam sobie ten program, ale on podaje, że ściągnie wszystkie pliki. Nie wiem, bo nie chcę utracić swoich np. obrazów. Nie znam się na tym, poradż.

Jadzia P.
05-02-2009, 16:18
Elu, ten program ściągnął mi syn do mojego laptopa.
Ja też mam dużo różnych plików naotwieranych i przede wszystkim mase zdjęć . Wszystko to mam przechowywane na Picassie , dlatego miałam początkowo problemy z wklejeniem zdjęcia.
Ja na koniec każdego dnia włączam tego CCleara i on sobie czyści wszystko co ma zaznaczone przeze mnie żeby wyrzucał.
Np. wyrzucam coś, co jest mi niepotrzebne do kosza , a na CClerze zaznaczyłam "opróznij kosz" .... i on to wszystko czyści.. Ja zauważyłam, że Ty jesteś bardziej obeznana z kompem niż ja , więc jak ja sobie radzę.......to dla Ciebie to będzie pryszczyk...
On wyrzuca to co nam jest zbyteczne....nie to co sobie posciagaliśmy i zapisaliśmy...;)

hannabarbara
05-02-2009, 18:02
Stefan mądrze pisze o czyszczeniu dysku. Powiedz mi tylko proszę, czy jak sobie zainstaluję tego CCleaner 2.16, to już będę mogła odpuścić sobie defragmentację. Bo jeśli tak, to ja zaraz to zrobię.

Stefan
05-02-2009, 19:01
Stefan mądrze pisze o czyszczeniu dysku. Powiedz mi tylko proszę, czy jak sobie zainstaluję tego CCleaner 2.16, to już będę mogła odpuścić sobie defragmentację. Bo jeśli tak, to ja zaraz to zrobię.

Według mojej skromnej wiedzy.
Nie. To dwie różne rzeczy. Defragmentator układa na dysku pliki we właściwych katalogach, przez co ułatwia dostęp do nich. Wykrywa też błędy i uszkodzenia.
Natomiast CCleaner "sprząta", t.zn. wywala z dysku rzeczy niepotrzebne, takie jak pliki tymczasowe, cookies (poczytaj w Wikipedii) i historię. Po każdej sesji, a więc codziennie.
A defragmentację robisz rzadko, 4-6 razy do roku, zależnie od "pracowitości" komputera.
Trzeba mieć i jedno, i drugie; wtedy porządek a komputer żwawszy.
A dla spokoju (świętego) trzeba mieć dobry program antywirusowy - polecam NOD32.
A kopia zapasowa - to coś na "czarną godzinę" a raczej przeciw. Żeby nie musiał być "mądry Marcin po...".
Miałem już kiedyś zwarcie w komputerze, wszystko poszło!.
Odpukuję i pozdrawiam. S.

Mirka125
06-02-2009, 01:02
Przez głupotę wyłączyłam sobie javę script na pewnej stronie
i nie wiem jak ją włączyć Bardzo proszę o pomoc.

Stefan
06-02-2009, 11:53
Jest nowa wersja przeglądarki internetowej, Firefox 3.0.6

Mirko. Mając Firefoxa zainstaluj do niego dodatek NoScript. On jest właśnie na włączanie/wyłączanie Javy script.

Napisałem o FF i o dodatkach obszernie w wątku "Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie dodatki", w dziale eSenior
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-przegladarka-internetowa-firefox3.-dzialanie.-jakie-dodatki.-3619.html

Wejdźcie tam i czytajcie.
Na "lisku" pracuje się naprawdę łatwo i przyjemnie.
Pozdrawiam. S.

Mirka125
07-02-2009, 00:52
Dziękuję bardzo za odpowiedź
23285

Xymena
07-02-2009, 11:37
...chętnie pomożemy...., no, pomagajcie. Ruszył kurs komp. a tu ani śladu info. sama szukam tej stony .E-asystencie przekieruj jeśli to moz

Xymena
07-02-2009, 12:25
..no i to jest to. pomóż !

Alsko
07-02-2009, 13:33
..no i to jest to. pomóż ! A tu sprawdzałaś?
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-dla-poczatkujacych-kurs-3960.html#post307068

zbir
09-02-2009, 20:03
chciałbym dołączyć kwiaty (zdjęcie) do maila z życzeniami.Z kont wziąć zdjęcie i czy można to tak zrobić. Zbir.

jolakos
10-02-2009, 12:02
Witam szanowne forum!!! mam 2 pytania :
1.Czy kiedy włączy się DEFRAGMENTOWANIE dysku to można pracować na komputerze?
2. Czy program CCleaner v2.16 do czyszczenia komputerów stacjonarnych można instalować w laptopach i tez jest ok?

E-ASYSTENT.COM
10-02-2009, 13:55
Witaj!


1.Czy kiedy włączy się DEFRAGMENTOWANIE dysku to można pracować na komputerze?


Zdecydowanie lepiej nie pracować i pozwolić komputerowi w spokoju się porządkować!:)

2. Czy program CCleaner v2.16 do czyszczenia komputerów stacjonarnych można instalować w laptopach i tez jest ok?

Nie ma znaczenia, czy to laptop czy stacjonarny komputer. Czyści identycznie:)

Kazik
10-02-2009, 14:01
Nie wiem za jakąodpowiedź (Twój #84)
Poczytałem teraz ostatnie posty i też zabieram się przygotować coś w tych tematach.

Stefan
10-02-2009, 14:05
Ad1 - NIE. Nawet wskazane jest zamknięcie wszystkich uruchomionych stron (witryn). Spowalnia to, a nawet wstrzymuje Defragmentację.
Ad2 - Laptopa nie mam, lecz sądzę, że tak (prawie na pewno można). S.

Kazik
10-02-2009, 15:00
Dobrze też czyści cleanGP Wpisać w Google i pod spodem ukaże się do wyboru, razem z informacją ile ludzi którą wersję pobrało, oraz dla jakiego systemu. Dla Visty już 6860 to pobrało. Można ten cleaner instalować albo nie. Ja mam na partycji E (bez Windowsa) w folderze "instalki" i tam otwieram i czyszczę. Mam tyle instalek że musiałem już otworzyć folder 8, bo na jednym trudniej mi było szukać. Wklejam też link do skaner „on-line” http://onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm To po polsku i oni tam to uzupełniają na bieżąco. Jak mój anty-vir coś przepuścił to się tym ratowałem i w większości skutecznie. Dobrze więc skopiować i zapisać sobie w Wordzie ten link. Wybierać "wszystkie usługi skanowania"-jest tam też "czyszciciel"
No to komputery będą czyściutkie.:D

emka46
10-02-2009, 20:15
Ten skaner już mi czwartą godzinę czyści i nie może skończyć.Właśnie dysk D obrabia.

Mirka125
11-02-2009, 00:14
Nie wiem za jakąodpowiedź (Twój #84)
Poczytałem teraz ostatnie posty i też zabieram się przygotować coś w tych tematach.
Popełniłam gafę.To było do Stefana. Stefan, Kazik przepraszam!! Pomyliłam imiona.
W dodatku nie mogę edytować postu, nie mam opcji "edytuj".:confused:

Florentyna
11-02-2009, 09:14
Mam Notebooka Fujitsu-Siemens i problem powstał przy podłączeniu słuchawek+mikrofonu. Wyłączył się wewnętrzny głośnik. Proszę o pomoc! Pozdrawiam Florentyna.

tadeusz50
11-02-2009, 09:40
Mam Notebooka Fujitsu-Siemens i problem powstał przy podłączeniu słuchawek+mikrofonu. Wyłączył się wewnętrzny głośnik. Proszę o pomoc! Pozdrawiam Florentyna.
Wydaje mi się, że jest wszystko w porządku. Na netobloku nie znam się ale włączając do telewizora czy też radia słuchawki wyłączamy jednocześnie głośniki. My słuchamy pozostali mogą np spać. Dobre rozwiązanie.

tadeusz50
11-02-2009, 09:44
Popełniłam gafę.To było do Stefana. Stefan, Kazik przepraszam!! Pomyliłam imiona.
W dodatku nie mogę edytować postu, nie mam opcji "edytuj".:confused:
Mirko opcja "edytuj" jest dostępna do 48 godz od napisania postu o czy z uśmiechem Cię informuję. Mój uśmiech jest spowodowany tym, że mogę komuś pomóc.:D

Kazik
11-02-2009, 10:28
Ten skaner już mi czwartą godzinę czyści i nie może skończyć.Właśnie dysk D obrabia.
Nie napisałem że jest do wyboru skanowanie szybkie lub pełne bo samemu tam się to wybiera. Ale tam chyba pisze że zalecane jest pełne skanowanie, lecz jest również informacja że wtedy to może trwać kilka godzin. Widzę że masz dysk podzielony na partycje i wnioskuję że duży, skoro go długo skanuje.

emka46
11-02-2009, 15:04
Nie napisałem że jest do wyboru skanowanie szybkie lub pełne bo samemu tam się to wybiera. Ale tam chyba pisze że zalecane jest pełne skanowanie, lecz jest również informacja że wtedy to może trwać kilka godzin. Widzę że masz dysk podzielony na partycje i wnioskuję że duży, skoro go długo skanuje.
Mam trzy partycje na dysku,wybrałam pełne skanowanie,czytałam o czasie skanowania.wszystko przebiegło pomyślnie,naprawiono parę problemów.
Wszystko gra i śpiewa.

BUNIA
11-02-2009, 16:02
Proszę uprzejmie o doradzenie czy decydując sie na zainstalowanie CCleaner 2.16 muszę odinstalowac "dkurzacz" i "Szybkie czyszczenie dysku"???
Mam program RefCleaner 4.3. nigdy sie nim nie posugiwałam czy odinstalowac go ??
Pozdrawiam

BUNIA
11-02-2009, 16:09
Łał - zapomnialam spytac gdzie moge sprawdzić jaki mam Internet Eksplorer ??

Stefan
11-02-2009, 16:53
Zanim mnie uprzedzą.
IE sprawdzisz w Pomoc (dla IE oczywiście , u góry w pasku menu). Jest tam "IE - informacje". Gdy masz IE 7 - pisałem nie dawno jak go przyspieszyć.
Bo chodzi wolniej niż 6.

A z tymi "cleanerami ", to jak zawsze - co kto lubi. Jednak CCleaner jest rewelacyjny. Mam go od nie dawna. Całkowicie automatyczny nie jest.
Ale masz pełny wgląd w czyszczenie. Jego ikonę powinnaś mieć na pulpicie (pod ręką). Po zakończeniu sesji (śmiszne słowo) klikasz "Uruchom Cleaner".... - ...i guzik Cię obchodzi. Usunie wszystko co nie potrzebne. Mam więcej n.t.t. pisać?
I absolutnie 1 taki "czyściciel" w komputerze wystarczy. Generalna zasada - nie przedobrzać!. I nie chomikować.
Pozdrawiam Cię serdecznie. S.

Kazik
11-02-2009, 17:42
http://odsiebie.com/pobierz/558663---4e08.html
Ja używam od lat NitrousXP, trudno powiedzieć jak dużo przyspiesza, ale wyłącza nie potrzebne funkcje więc przyspiesza. Część tych funkcji można by wyłączyć ręcznie, ale to nie takie proste.Program po polsku, w "dymkach" są podpowiedzi, więc każdą zakładkę łatwo ustawić (haczyki). Dołączam więc obrazek. A link u góry prowadzi prosto do pobrania. Ale RAR trzeba posiadać, kto nie ma RAR (potrzebne zawsze) to proszę poczytać tu http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-page35-2808.html post #515 a tam jest zbiór nr postów (spis treści). Po znalezieniu (w tym samym wątku) odpowiedniego postu-dokładny opis jak pobrać RAR.

Hi,hi Stefan-ubiegłeś mnie bo byłem w sklepie. Dobry jesteś. Tak trzymać.

No to obrazek na którym widać że "dymki" podpowiadają:
http://img12.imageshack.us/img12/7034/epomocev7.jpg (http://imageshack.us)

BUNIA
11-02-2009, 17:54
Stefanie
stokrotne dzięki za błyskawiczną odpowiedż .
Zaraz zabieram sie do instalowania CC. - nie znam sie na tym zatem musze zaufac tym którzy sie na tym znają .Sama do wszystkiego dochodzę niejednokrotnie metodą prob i błędów niestety nie mam w poblizu osoby którą moglabym o cokolwiek zapytac Dobrze wiedziec ze mam do kogo sie zwrocic w razie watpliwości ]Sprawdzilam niestety moj IE to 6

Serdecznie Cie pozdrawiam
http://img2.vpx.pl/up/20090211/10a.jpg (http://www.vpx.pl/foto,10a30.html)

BUNIA
11-02-2009, 17:58
Kazik
I Tobie dziekuje za dobre chcęci słuzenia pomocą i rowniez serdecznie pozdrawiam.
http://img2.vpx.pl/up/20090211/1611786.jpg (http://www.vpx.pl/foto,_16117861.html)

Kazik
11-02-2009, 18:04
http://www.microsoft.com/poland/windows/downloads/ie/getitnow.mspx
Internet Explorer 7 do pobrania. A to "e" jaki ładny ma złoty paseczek.
Ja używam właśnie siódemki.

BUNIA
11-02-2009, 18:29
Kaziku
super - dzieki - zaraz zasiadam do aktualizacji .

Stefan
11-02-2009, 18:34
Odinstalować IE6 wiesz gdzie: Start > Panel sterowania > Dodaj lub usuń programy.
Zainstalować CC i IE7 - napisali o tym Panowie E-As w KURSIE post #8.
Jak uczynić IE7 szybszym (w trybie "bez dodatków") - napisałem ja w poście #76 niniejszego(bieżącego) wątku.

Moja wielka przyjemność, że mogłem Ci w czymś pomóc.
Pozdrawiam. S.

BUNIA
11-02-2009, 19:00
Strefanie
teraz juz wiem - znowu czegos nauczyłam sie .
dziękuje .
http://img2.vpx.pl/up/20090211/7h7qrlxij8nc0znm4t4.jpg (http://www.vpx.pl/foto,7h7qrlxij8nc0znm4t4.html)

bronczyk
11-02-2009, 20:40
Buniu ja sobie poradziłam z tym CC to i ty pięknie go zainstalujesz. A program jest i skuteczny i uprzejmy. Pyta mnie czy ma rozwiązać problem. To ja mu równie grzecznie odpowiadam twierdząco i znów mnie informuje, że problem został rozwiązany.Super.

BUNIA
11-02-2009, 21:54
Mila Halinko - słow ktore przekonują i utwierdzaja w działlaniu nigdy nie za wiele .
Niby ganiam za wszelkimi nowinkami komputerowymi a jednak z uwagi na niewystarczająca znajomośc obslugi netu jestem bardzo ostrozna i wole posluchąc rad osob znajacych sie na tym .
Pozdrówka zasyłam .

Florentyna
12-02-2009, 14:06
Dzięki za szybką odpowiedź. Problem w tym, że po odłączeniu headseta głośnik wewnętrzny dalej nie działał! Co zrobić? Pozdrawiam.

tadeusz50
12-02-2009, 14:17
Dzięki za szybką odpowiedź. Problem w tym, że po odłączeniu headseta głośnik wewnętrzny dalej nie działał! Co zrobić? Pozdrawiam.
Nie znam się na tym ale może spróbuj ponownie włączyć wtyczkę do słuchawek i wyjąć. Może coś się zacięło? Może wyłączyć i ponownie uruchomić. Tyle ja mogę poradzić? Na pewno są tu lepsi fachowcy bo ja jestem laik.

weronika1
16-02-2009, 15:58
Złapałam VIRA: Infekcja Win32R
Nazwa pliku: C:\Dokuments and Settings\CS\ banner 851[1]gif
Plik usunęłam. Przeskanowałam 2-krotnitnie avast'em- zapiszczał i znów usunęłam. Następnie wyczyściłam CCliner,em, oczszczeniem dysku, defragmentacją i czyszczeniem pamięci.
Co powinnam jeszcze zrobić zeby pozbyć się całkowicie tego wirusa. Będę wdzięczna za wskazówki. Z góry dziękuję.

Kazik
16-02-2009, 16:06
Złapałam VIRA: Infekcja Win32R
Nazwa pliku: C:\Dokuments and Settings\CS\ banner 851[1]gif
Plik usunęłam. Przeskanowałam 2-krotnitnie avast'em- zapiszczał i znów usunęłam. Następnie wyczyściłam CCliner,em, oczszczeniem dysku, defragmentacją i czyszczeniem pamięci.
Co powinnam jeszcze zrobić zeby pozbyć się całkowicie tego wirusa. Będę wdzięczna za wskazówki. Z góry dziękuję.
Użyj "skaner on-line" a potem zobaczymy. Masz zrobiony "punkt przywracania systemu"? Zaraz znajdę ten skaner, nie zapisałem gdzie go umieściłem i sam muszę swoje poszukać.

Kazik
16-02-2009, 16:20
http://onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm
Oto skaner. Użyj najpierw "szybkie skanowanie" bo inaczej wiele godzin będzie skanować. Wybierz też "wszystkie usł. skan". Oczywiście jak w każdym programie trzeba klikać "zgadzam się"-piszę to bo to jest bardzo nisko na końcu jednej strony. Daj znać czy pomogło.

weronika1
16-02-2009, 17:48
Kaziku
Czy czytałeś te umowę, która trzeba zaakceptować? Mnie się ona nie podoba , ponieważ ma za duży wgląd i wymagania. Próbowałam ominąć tę umowę, lecz nic z tego. Poza tym nie znalazłam szybkiego skanowania. Dziękuję, że przypomniałeś mi o przywracaniu systemu. Po dokonaniu przywracania systemu dostałam informację, że plik sys dostał nową nazwę sys(2) i nową lokalizację C:\Documents and Setting\CS\ (zawirusowany)
Dane aplikacji\Marckomedia Flash Player\marcomedia.com\support flash player.Również flash player nową nazwę flash player(2) i tę samą nowa lokalizację, oraz support na support(2) i nowąlokalizację jw. Domyślam się (nie wiem czy dobrze), że 2-krotny skan dokonany przez avst usunął wirusa.
Czy powinnam mimo wszystko podpisać tę umowę i jeszcze raz przeskanować? Jestem bardzo nieufna w podpisywaniu takich umów. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Stefan
16-02-2009, 20:13
Znalazłem coś takiego:
"Jeśli wirusowi uda się jednak zagnieździć w komputerze, może nam pomóc narzędzie Gmer. Znajduje ono rootkity zacierające po sobie ślady, skanuje wszystkie uruchomione procesy i tropi ukryte moduły, pliki i klucze Rejestru. Znalezionych intruzów czeka szybka egzekucja".

Oto link:
http://programy.onet.pl/74,164,11557,,,Gmer_1.0.14,programy.html

Jest darmowy, ma wysokie oceny. Czy jęz. polski - nie wiem.
Obyś pokonała tego wirusa drania. Pozdrawiam. S.

rednex
16-02-2009, 21:15
Kaziku
Czy czytałeś te umowę, która trzeba zaakceptować? Mnie się ona nie podoba , ponieważ ma za duży wgląd i wymagania. Próbowałam ominąć tę umowę, lecz nic z tego. Poza tym nie znalazłam szybkiego skanowania. Dziękuję, że przypomniałeś mi o przywracaniu systemu. Po dokonaniu przywracania systemu dostałam informację, że plik sys dostał nową nazwę sys(2) i nową lokalizację C:\Documents and Setting\CS\ (zawirusowany)
Dane aplikacji\Marckomedia Flash Player\marcomedia.com\support flash player.Również flash player nową nazwę flash player(2) i tę samą nowa lokalizację, oraz support na support(2) i nowąlokalizację jw. Domyślam się (nie wiem czy dobrze), że 2-krotny skan dokonany przez avst usunął wirusa.
Czy powinnam mimo wszystko podpisać tę umowę i jeszcze raz przeskanować? Jestem bardzo nieufna w podpisywaniu takich umów. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Dr.WEB CureIt
ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/cureit.exe

Przeskanuj system tym programem. Program nie wymaga instalacji w systemie i jest skuteczny. Po prostu ściągnij i uruchom. Po uruchomieniu program przeprowadzi test standardowy, ale można też włączyć pełne skanowanie, wtedy zostaną sprawdzone wszystkie pliki na wszystkich dyskach i partycjach.(skanowanie trwa wtedy dość długo)

weronika1
16-02-2009, 22:39
http://img23.imageshack.us/img23/9804/forumoperacw5cw6.jpg (http://imageshack.us)
Dziekuję bardzo wszystkim wspomagającym mnie. Udało się. Test nie wykrył już zadnych wirusów.

Kazik
16-02-2009, 22:57
Tyle razy używałem skaner on-line i nie czytałem umowy. Jest rzeczywiście długa, zawsze klikałem na dole skanowałem (to darmowe) no i już. Teraz się przyjrzałem umowie i trudno to zrozumieć. Nie przypuszczałem że Cię to odstraszy, zawsze w programach tak robię zamiast czytać o prawach autorskich itd. Fajnie że po kłopocie. Przywracanie systemu jest b. skuteczne, ale się traci programy zainstalowane między datą bieżącą a tą przywracaną. Nie przypuszczałem z kolei że masz zrobiony punkt przywracania. A skaner używaj bez obawy, jest b. dobry. Mam jeszcze posiłkowo program spybot-search & destroy też dobry. Bo avast jak przepuścił raz to pewnie przepuści znowu (choć nie koniecznie).

weronika1
17-02-2009, 09:14
Kaziku
Avast go wykrył. Po kliknięciu na stronę ogłoszenia "sprzedam mieszkanie Tarczyn" w google, natychmiast wyskoczył wirus, którego wykrył avast. Od razu uruchomiłam avast i zaczęłam skanować. Za pierwszym razem podczas skanowania wykrył go (usunęłam), a już w następnym skanowaniu - nie. Dzięki, skorzystam jeszcze z Twojej rady. Wczoraj znalazłam jeszcze stronę "Onet.pl Bezpieczeństwo" - jak usunąć wirusa, też dobra strona ze skanem. Napisałam na ich adres żeby mi poradzili czy można bezpiecznie skorzystać z tego skanu. Jeszcze raz bardzo dziekuję za pomoc.

elizka
17-02-2009, 12:04
Mam już wyczyszczony komputer,a teraz gapię się na klawiaturę,jakaś taka nie za pikna,chociaż niedawno kupowana...wpisałam w google "czyszczenie klawiatury",no i jakieś patyczki mi polecaja za ok.50 zł-konieczne?
A może macie jakiś wypróbowany własny sposób?
Ona jest czarna i nie wiem jak wydobyć to, co nawpadało/niestety/między klawisze,a i kurz się przyciąga...może nieestetyczny problem,ale dla mnie ważny.
Jak to się robi?

Kazik
17-02-2009, 13:15
Mam już wyczyszczony komputer,a teraz gapię się na klawiaturę,jakaś taka nie za pikna,chociaż niedawno kupowana...wpisałam w google "czyszczenie klawiatury",no i jakieś patyczki mi polecaja za ok.50 zł-konieczne?
A może macie jakiś wypróbowany własny sposób?
Ona jest czarna i nie wiem jak wydobyć to, co nawpadało/niestety/między klawisze,a i kurz się przyciąga...może nieestetyczny problem,ale dla mnie ważny.
Jak to się robi?
Dla mnie nie problem bo w życiu pracowałem 6 lat w hucie jako elektronik zmianowy (czyli na zmianach i byłem sam w brygadzie elektryków której uprzednio mistrzowałem-ot taki kaprys a wynagrodzenie to samo) Ale każda z Was sobie poradzi. Odkręcam wszystkie śrubki od spodu (sporo tego) myję w zlewozmywaku (tylko górę klawiatury) w płynie, opłukam, wstrząsam i do suszenia. Zimą na kaloryfer, ale kładę tam ręcznik frotte, żeby mi jej nie powyginało. Czyściutką skręcam i to wsio. Klawisze klawiatury-nie wypadają, bez obawy.
Nie wydałbym na żadne patyczki, no i jeszcze ile cierpliwości trzeba mieć żeby to czyścić np. wacikiem na wykałaczce.

tadeusz50
17-02-2009, 13:50
Mam już wyczyszczony komputer,a teraz gapię się na klawiaturę,jakaś taka nie za pikna,chociaż niedawno kupowana...wpisałam w google "czyszczenie klawiatury",no i jakieś patyczki mi polecaja za ok.50 zł-konieczne?
A może macie jakiś wypróbowany własny sposób?
Ona jest czarna i nie wiem jak wydobyć to, co nawpadało/niestety/między klawisze,a i kurz się przyciąga...może nieestetyczny problem,ale dla mnie ważny.
Jak to się robi?
Patyczki za 50zł? o ile się nie mylę nowa klawiatura kosztuje mniej. Myślę o klawiaturze do komputera a nie laptopa.

chaliniak
17-02-2009, 14:13
Kazik
Jestem ciągle w fazie uczenia się pracy z komputerem i nigdy nie stosowałem przywracania systemu. Pisałeś w innym poście do Weroniki: ..."Nie przypuszczałem z kolei że masz zrobiony punkt przywracania."
Ja osobiście nie robiłem punktów przywracania systemu ale robi to sam komputer. Czyli w sytuacji, gdy będzie konieczne przywracanie systemu to takie punkty wyznaczone przez komputer będą. W okienku: Przywracanie systemu widziałem takie daty po lewej stronie. Wiem, że można jakoś też samemu takie punkty wyznaczać ale czy to konieczne?
Będę wdzięczny, jeżeli napiszesz czy jest tak, jak napisałem czy też coś pokręciłem.
Pozdrawiam - Wiesław

Scarlett
17-02-2009, 14:48
Chciałabym wstawić sobie na profil video z piosenką z YT i nie wiem jak się do tego zabrać. Nie jest to piekielnie pilne, ale będę wdzięczna za wskazówki.

elizka
17-02-2009, 15:01
Patyczki za 50zł? o ile się nie mylę nowa klawiatura kosztuje mniej. Myślę o klawiaturze do komputera a nie laptopa.
:D
W ceneo są i tańsze,zmusiłam się do poszukiwań.
Oto i za 27 zł:/czyli prawie 30,a klawiatura moja- Logitech od 19.90 do 70zł / http://www.skapiec.pl/cat/52-myszy-i-klawiatury.html?gclid=CPiCq4jb45gCFdKR3wod9XsFdQ/ ......
patyczki: http://www.biuromania.pl/_php/index_base.php?cat_ID=1&cat_owner_ID=0&sub_cat_ID=1&product_ID=1252&option=product_details

Jednak zastosuję metodę Kazika.Mam 12 śrubeniek do odkręcenia,/może nie pogubię/,poszukam jakiegoś krzyżykowego śrubokręcika i jak mi się uda,to postawię sobie eine kleine wermucik,wznosząc za zdrowie Kazia i twoje Tadeuszu,który już nie pierwszy raz sprawiasz,że moje szare komórki nagle startują:D
Bóg zapłać dobrzy panowie.

gerd
17-02-2009, 15:45
Jeśli tylko można ?- to jest dokładnie tak jak piszesz. Nie ma konieczności tworzenia tego - samemu. Chyba - że np. instalujesz jakiś program, względnie też "grzebiesz w systemie" (przepraszam za wyrażenie), to na wszelki wypadek, należy samemu utworzyć - "przywracanie systemu" ale tylko po to, aby np. za "daleko" nie wracać, do - utworzonego poprzednio - "systemu automatycznego".

chaliniak
17-02-2009, 16:05
Dziękuję gerhatek za wyjaśnienia a do tego pocieszyłeś mnie przy okazji.
Pozdrawiam - Wiesław

Kazik
17-02-2009, 16:50
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-cz.-2-ga.-page4-3816.html tu link do wątku post#48 zaczyna. Tak pewne programy robią punkt same, ale nie wszystkie. Jak wczoraj wymieniłem Adobe Reader 8 na nr 9 to zrobiło nowy punkt. Tam na "pomoc" dałem jak szukać ten punkt-głupio bo jest dużo łatwiej jak na poniższym obrazku. A przywracanie zaoszczędziło mi już parę razy kilka godzin roboty (gdybym formatował) gdy żaden sposób nie pomaga się pozbyć złośliwego. Najpierw używam programów, ale jeżeli wiem że nic nie stracę, to wio od razu przywracanie i po kłopocie. W systemie nie grzebię-coś zmieniłem w BIOS dawno temu i nie zaglądam. Tak więc ktoś może teraz sprawdzi czy ma punkt i jak "daleko". Naprawdę warto, utarło się że na pornusach łapiemy wirusa, owszem to prawda bo tam najczęściej, ale jak widać z doświadczenia (Weroniki1) to można wszędzie, ostatnio na "naszej klasie".
.http://img11.imageshack.us/img11/2294/przywracaniesysmiejsceod7.jpg

Stefan
17-02-2009, 18:13
Nie można do Ciebie przesłać wiadomości PW. Odblokuj skrzynkę.

Janczar
17-02-2009, 18:19
Czekamy na pytania na privie, skorygujemy treści, wyjaśnimy niejasności. NIE PISZCIE PROSZĘ W TYM WĄTKU!!!


NIE PISZCIE PROSZĘ W TYM WĄTKU!!!

Scarlett
17-02-2009, 18:23
Dzięki Czarku, nie wiedziałam.

tadeusz50
17-02-2009, 18:24
Nie można do Ciebie przesłać wiadomości PW. Odblokuj skrzynkę.
On musi uruchomić skrzynkę. A może nie chce?

Scarlett
17-02-2009, 18:27
Chciałabym wstawić sobie na profil video z piosenką z YT i nie wiem jak się do tego zabrać. Nie jest to piekielnie pilne, ale będę wdzięczna za wskazówki.

chaliniak
17-02-2009, 20:51
Kazik, dobrze, że dałeś ten link; nie wiedziałem, że było tyle wyjaśnień o przywracaniu systemu.

Kazik
17-02-2009, 21:36
Chciałabym wstawić sobie na profil video z piosenką z YT i nie wiem jak się do tego zabrać. Nie jest to piekielnie pilne, ale będę wdzięczna za wskazówki.
Zapytaj u źródła. Tam to już jest. http://www.klub.senior.pl/moje/Kundzia/

gerd
17-02-2009, 22:16
Tylko jak się w tym - połapać ? Od czego zacząć? Gdzie kończyć?

Kazik
17-02-2009, 23:25
Tylko jak się w tym - połapać ? Od czego zacząć? Gdzie kończyć?
A nie napiszesz w czym?

gerd
18-02-2009, 12:54
Kazik - to było przeznaczone dla: Stefana, ale myślę że już jest wszystko OK

Elżbieta V
18-02-2009, 12:59
Mam Notebooka Fujitsu-Siemens i problem powstał przy podłączeniu słuchawek+mikrofonu. Wyłączył się wewnętrzny głośnik. Proszę o pomoc! Pozdrawiam Florentyna.

Spróbuj włączyć głośnik z klawiatury w notebooku jest klawisz funkcyjny Fn ( w lewym dolnym rogu) + F 10 (włącz/wyłącz głośnik) ja mam Asusa ale myślę ,że klawisze funkcyjne są takie same. Spójrz też w podręcznik użytkownika i tam są podane funkcje z Fn. Powodzenia. Elżbietka:D

Elżbieta V
18-02-2009, 13:15
Mam pytanie ?
Czy mogę mieć wirusa i nie wiedzieć o tym. Kilka dni temu włączył mi się alarm programu antywirusowego Avast wycofałam się ale teraz po poczytaniu o wirusach mam wątpliwości czy ja sama powinnam coś zrobić ?
Czy ten Avast wpuścł tego wirusa czy nie jak to sprawdzić ?.
Pozdrawiam Elżbietka:D

Kazik
18-02-2009, 13:45
Mam pytanie ?
Czy mogę mieć wirusa i nie wiedzieć o tym. Kilka dni temu włączył mi się alarm programu antywirusowego Avast wycofałam się ale teraz po poczytaniu o wirusach mam wątpliwości czy ja sama powinnam coś zrobić ?
Czy ten Avast wpuścł tego wirusa czy nie jak to sprawdzić ?.
Pozdrawiam Elżbietka:D
Skaner on-line doskonały bo prosto od Bila G. Dopiero co tutaj o tym pisałem, ale proszę bardzo. Użyj "szybkie skanowanie" i wszystkie narzędzia, bo przy okazji czyści śmieci i naprawia nieprawidłowośći.
http://onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm
Ja mam ikonkę na pulpicie do tego.

Elżbieta V
18-02-2009, 14:40
Czytam wszystie wątki pomocy i się uczę weszłam w ten link on-line i jest tam informacja ,że do Visty jest specjalna wersja beta czy mam ją pobrać?.Zgodnie z Waszymi sugestiami pobrałam CCleair i wyczysciłam komputer, defragmentacji jeszcze nie robiłam bo od grudnia mam dopiero nowego laptopa z Vistą i jest jeszcze prawie pusty ma bardzo dużo wolnego miejsca.
Czy to skanowanie on-line to mogę tak sobie robić bez powodu - co jaki czas?
Dziękuję i pozdrawiam Elżbietka:D

Kazik
18-02-2009, 15:09
Czytam wszystie wątki pomocy i się uczę weszłam w ten link on-line i jest tam informacja ,że do Visty jest specjalna wersja beta czy mam ją pobrać?.Zgodnie z Waszymi sugestiami pobrałam CCleair i wyczysciłam komputer, defragmentacji jeszcze nie robiłam bo od grudnia mam dopiero nowego laptopa z Vistą i jest jeszcze prawie pusty ma bardzo dużo wolnego miejsca.
Czy to skanowanie on-line to mogę tak sobie robić bez powodu - co jaki czas?
Dziękuję i pozdrawiam Elżbietka:D
Jak masz jakieś wątpliwości to po skanowaniu się pozbędziesz. Ja jem obiad a komp skanuje, bo wtedy trudno nawet na seniorka pisać, jest taki zapracowany. Mam Dysk 250 GB i trochę zapełnienia jest. Może 20%, bo fotki sporo zajmują. Mi skanuje jakieś pół godz. (na szybkim), pełne to parę godzin.
A o Viście pojęcia nie mam.

emka46
18-02-2009, 22:08
Mam pytanie ?
Czy mogę mieć wirusa i nie wiedzieć o tym. Kilka dni temu włączył mi się alarm programu antywirusowego Avast wycofałam się ale teraz po poczytaniu o wirusach mam wątpliwości czy ja sama powinnam coś zrobić ?
Czy ten Avast wpuścł tego wirusa czy nie jak to sprawdzić ?.
Pozdrawiam Elżbietka:D

Proponuję przeczytać co avast pisze i zastosować sie do poleceń a nie wycofywać sie,bo wtedy żadna akcja nie jest podejmowana.

Elżbieta V
18-02-2009, 22:18
Zeskanowałam komputer on-line skanerem bezpieczeństwa dla Visty - beta.
Rezultat :gratulacje brak problemów i wirusów :cool: :cool: :cool:
Mam taki program Windows Defender- wyczytałam w Google że jest to ochrona przed programami szpiegujacymi. To chyba też jest jakiś skaner ale nie wiem czy on sam działa czy ja muszę coś z nim robić ?
Elżbietka:D

Elżbieta V
18-02-2009, 22:25
Ja się ciężko wystraszyłam jak alarm się włączył i dlatego uciekłam - głupio zrobiłam to fakt :mad: następnym razem nie będę uciekać tylko zobaczę co się dzieje. Może po głowie nie oberwię.;)

Kazik
18-02-2009, 22:53
Ja się ciężko wystraszyłam jak alarm się włączył i dlatego uciekłam - głupio zrobiłam to fakt :mad: następnym razem nie będę uciekać tylko zobaczę co się dzieje. Może po głowie nie oberwię.;)
To skanowałaś tym co podałem czy innym? Czy to ma tam rozróżnienie co dla XP a co dla Visty? Nie zauważyłem jeżeli mam na myśli to co podałem.
Avast daje polecenie "przerwij połączenie" no i tak robię. Czyli zamykam stronę, ale jak coś się załaduje w tysięcznej części sekundy, to i tak refleks nie pomoże.

emka46
18-02-2009, 23:31
A jak się cos załaduje.to zaleca usunąć albo przenieść do kwarantanny.

Elżbieta V
19-02-2009, 12:32
Weszłam na stronę którą podałeś a tam była taka informacja
"Nowość: Użytkownicy systemu Windows Vista mogą wypróbować wersję beta skanera, przeznaczoną tylko dla systemu Vista. "
więc wybrałam ten skaner zainstalowałam i zrobiłam "szybkie skanowaie" po 15 minutach rezultat taki jak podałam wyzej. Nauczyłam się czegoś nowego i jestem zadowolona.
Intryguje mnie jednak ten program Windows Defender jest u mnie w zabezpieczeniach i jest przy nim informacja skanuj w poszukiwaniu niechcianych programw

Kazik
19-02-2009, 13:17
Fakt-jest tam taka nowość-nie zauważyłem tego bo od razu rutynowo klikałem "skanuj" nie czytając od nowa. Ja mam WinXP. Może to jest tam od niedawna dla Visty. Ten defender to nie znam-może to ma usuwać programy nie używane bo nie sądzę aby wirusy. Nazwa "obrońca Windows" nie zawiera nic z antivir dlatego tak sądzę. Może ktoś wie więcej.

Elżbieta V
19-02-2009, 15:21
Ja poprzednio miałam Win XP i chyba był prostszy w obsłudze, ale to był stary komputer i mało było w nim miejsca więc głównie służył mi do serfowania po internece ,komunikowania się i do obsługi konta.Teraz jednak chciałabym poznać "duszę" mojego laptopa i jego możliwości a trochę sama boję się wchodzić w jego wnętrze aby czegoś nie odhaczyć lub w inny sposób popsuć. Czytam stronę Visty i forum ale polemika z kimś napewno dużo by wyjaśniła i nauczyła.
Elżbieta
Ps. szkoda ,że nie masz Visty bo jesteś wspaniałym i cierpliwym nauczycielem:)

wuere'le
19-02-2009, 16:27
Zniknęły mi zakladki z Opery, folder jest pusty, nie wiem czemu. Czy można je przywrócić?

gerd
19-02-2009, 16:55
Zniknęły mi zakladki z Opery, folder jest pusty, nie wiem czemu. Czy można je przywrócić?


Klik na - "Widok" - Pasek Narzędzi - a następnie zaznaczyć > Pasek kart

emka46
19-02-2009, 17:18
Windows Defender jest bezpłatnym programem, który umożliwia ochronę komputera przed oknami wyskakującymi, spowolnieniem działania oraz zagrożeniami związanymi z oprogramowaniem szpiegującym i innymi potencjalnie niechcianymi programami. Oferuje on funkcję ochrony w czasie rzeczywistym, system obserwacji który zaleca działania wobec wykrytego oprogramowania szpiegującego, pozwala zminimalizować przerwy w pracy i zachować wydajność. Obecnie dostarczany z bezpłatnym wsparciem technicznym dla dwóch zdarzeń w systemach Windows XP i Windows Server 2003.

Malwina
19-02-2009, 20:05
Jak sie umieszcza awatar? ...pewnie wszyscy wiedzą oprócz mnie.....poproszę baaaardzo dużymi literami....

Ajaks
19-02-2009, 21:58
Jak sie umieszcza awatar? ...pewnie wszyscy wiedzą oprócz mnie.....poproszę baaaardzo dużymi literami....

Wejdź w Ustawienia na czerwonym górnym pasku, Po lewej stronie wyświetlą się rózne informację . Wejdź w Edytuj Avatar,
Wcześniej przygotuj sobie na dysku jakiś obrazek lub fotke która byłaby Twoim avatarem w odpowiedniej wielkości

Malwina
19-02-2009, 22:32
Dzięki....będę dokonywac niemozliwego.....

Kazik
19-02-2009, 22:49
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://img145.imageshack.us/img145/9844/avatar24iq.png&imgrefurl=http://velluto.blog.onet.pl/2,ID67706364,index.html&usg=__nFI_miyAur0GF9wdyH0nZ1QaD_w=&h=255&w=314&sz=3&hl=pl&start=59&tbnid=V5Kq2QigZ3CTmM:&tbnh=95&tbnw=117&prev=/images%3Fq%3Davatar%26start%3D42%26gbv%3D2%26hl%3D pl%26sa%3DN
Tu masz link jak zrobić własny awatar. Pamiętaj że musi być nie większy jak 80x80 pikseli i nie większy też jak 19,5 kb. Szukałem-zazwyczaj są większe, ale napisz czego szukasz to chociaż tematycznie będziemy wiedzieli i zasypiemy Cię wszyscy awatarkami. Ma być zwykły czy ruchomy? Awatarek można zmniejszyć do wymaganych wyżej parametrów. Daj propozycję. Bo to chyba najtrudniejsze przygotować coś, bo wkleisz go bez trudu.

Malwina
19-02-2009, 23:44
Dzięki Kaziu- juz mam (nie wiem jak ,ale mam), zadziałała zbiorowosć rad...hihi

wuere'le
20-02-2009, 12:29
Klik na - "Widok" - Pasek Narzędzi - a następnie zaznaczyć > Pasek kart
Chodzi mi o to, że z "Zakładek" zniknęło wszystko, sam folder jest, tyle, że pusty.

Kazik
20-02-2009, 12:44
Chodzi mi o to, że z "Zakładek" zniknęło wszystko, sam folder jest, tyle, że pusty.
A nie nacisnąłeś F11 (pełny ekran?)

gerd
20-02-2009, 15:31
Co oznacza wg. Ciebie "Zakładki"? - a przede wszystkim - "wszystko zniknęło"?, bo W Operze - Zakładki, oznaczone są "gwiazdką" w której znajdują się kolejno: poczta-widżety-kontakty-Notatnik-Transfery-Historia-Odnośniki. Czy chodzi o to? Jeśli Tak, to należy: Klik na Widok > Pasek Narzędzi i zaznaczyć - "Panele". Wtedy po lewej stronie Ekranu najedziesz "kursorem strzałki na sam brzeg (skraj) i zobaczysz - Zakładki.

wuere'le
20-02-2009, 22:30
U mnie w Operze jest po kolei tak: plik, edycja, widok, zakładki, widżety itd.Zniknęła cała zawartość tychże zakładek.
Tę zawartość odnalazłem jednak w koszu, coś zamieniło plik na mniejszy, czy większy, już nie pamiętam, ale udało się je przywrócić.
Dziękuję za chęć udzielenia pomocy, co prawda nie wiem jak to wszystko się stało, ale mniejsza już o to. Jeszcze raz dziękuję.

wuere'le
22-02-2009, 11:05
Chcę podłączyć drugi stacjonarny komputer do internetu.
Proszę powiedzieć, jak mam to zrobić, aby nie ponosić specjalnych kosztów.
Najchętniej bezprzewodowo.
Z góry dziękuje z radę.

gerd
22-02-2009, 11:28
Bez "specjalnych Kosztów" - będzie trochę - gorzej, ale przejrzej to:
http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_freedom_pro?TARGET=INTERNET_FREEDOM_PRO&selectedTab=2

http://www.orange.pl/portal/map/map/hub_inet

Kazik
22-02-2009, 12:15
Najchętniej bezprzewodowo, czyli jest możliwe kablowo. Kablowo to jednorazowy zakup kabelka, ale nie płaci się za komórkę. Dostawę internetu masz chyba też kablowo. Ale za podłączenie drugiego trzeba będzie jakiś % dopłacić bo nie zadziała (inne IP). Do bloku idzie dostawa jednym kabelkiem tu dopiero się rozdziela na wielu. A zdalnie potrafią zablokować wyłącznie tego co nie zapłacił. Mój kolega ma w swoim pokoju i jego córka w swoim. Nie pamiętam już ile dopłaca, ale u siebie masz innego dostawcę więc zapytaj.
Gdybyś wybrał jakiś bezprzewodowy przesył do drugiego kompa (ale z Twojego konta internetowego) to dalej zostaje dopłata dostawcy, bo IP nadal jest wykrywane jako inne (dodatkowe).

Yeva
22-02-2009, 12:21
Ja miałam podłączony kablem.Wystarczyło tylko dokupić karte sieciową i przewód.

Kazik
22-02-2009, 12:59
Właśnie karta sieciowa identyfikuję komputer. Może niektórzy dostawcy nie mają zabezpieczeń i można zrobić "rozgałęźnik" na drugi pokój a może na cały blok.
http://ck.wsb-nlu.edu.pl/doc/mac/ tu o karcie sieciowej, o Mac adres i o IP adres.
A tu w Googlach mnóstwo wątków o IP i pomysły. http://www.google.pl/search?hl=pl&q=IP+komputera&lr=&aq=f&oq=

Yeva
22-02-2009, 13:03
Kiedyś miałam chyba 3 komputery podłaczone do jednej sieci przez karty sieciowe.Tylko prędkość zmniejsza sie proporcjonalnie do ilości komputerów.Teraz mam router.Można podłączyc 4 komputery przewodem i 4 bezprzewodowo.Mam neostradę.Na stałe korzystam ja i syn ale jak przyjeżdzją synowie to tez sie podłączają

wuere'le
22-02-2009, 15:52
Dostawca internetu poinformował mnie, że może mi podłączyć jako kolejny abonament, lub kazali mi zainstalować ruter. W przypadku rutera nie ma dodatkowych opłat, trzeba tylko podać im właśnie tego MAC-a chyba.Internet mam dostarczany kablem.
Wychodzi na to, że bez rutera się nie obejdzie.

gerd
22-02-2009, 16:38
Właśnie dla tego, poleciłem poczytanie w "Orange", aby się uchronić od nie potrzebnej dyskusji i ew. nie domówień.

Yeva
22-02-2009, 16:57
Mój syn od kilka lat zajmuje się sieciami komputerowymi.Dość długo miałam połączone komputery dodatkowymi kartami sieciowymi.Wadą było to,że ten główny komputer musiał być włączony by pozostałe miały dostęp do sieci.Przez router każdy ma niezależne połączenie.

chaliniak
22-02-2009, 22:56
Ewa ale czy mając ruter podłączony do kabla a od niego 2 komputery kabelkowo a trzeci /laptop/ bezprzewodowo robi się to legalnie? To znaczy czy dostawca kabla może o tym wiedzieć i nie żądać dopłaty?

Yeva
22-02-2009, 22:59
chaliniak nikt dopłaty nie żadał.Ale trzeba sie liczyć ,że sygnał rozdzielony na kilka komputerów jest słabszy.

chaliniak
22-02-2009, 23:06
Dyplomatyczna odpowiedź. :) Dalej nie wiem czy może zażądać.

Jadzia P.
22-02-2009, 23:18
Ja mam rutera i kompuer stacjonarny podłączony kablem...a do tego dwa laptopy....jeden mój , drugi córki słuzbowy z którego cały czas korzysta w domu.
Płacę TPSA 122 zł. miesiecznie za abonament tj. internet i telefon.
Jak masz rutera to ich nie interesuje ile masz kompuerów podłączonych...

Yeva
22-02-2009, 23:38
Ja tez mam neostradę.Z tego co mi wiadomo nie wolno udostępniać poza lokal, w którym jest świadczona usługa.

chaliniak
23-02-2009, 13:16
Po tych wypowiedziach trochę odetchnąłem. Bowiem od 3 miesięcy właśnie "Pan komputerowy" /jak się nie ma speca w rodzinie trzeba mieć takiego pana/ zainstalował mi ruter i teraz podłączone są do niego 2 komputery kablem a córka często bywa z laptopem i korzysta bezprzewodowo. Nawet 3 komputery włączone na internet nie dają odczuć spowolnienia.
Jak dotąd firma dająca kabel nie interweniuje.
Dlatego tak się dopytywałem bo "pan komputerowy" pytany czy mogą wykryć i żądać dopłaty jakoś niezbyt pewnie twierdził, że raczej chyba nie ale lepiej nie informować ich.

gerd
23-02-2009, 19:33
A po cóż do bezprzewodowego podłączenia, potrzebny jest kabel? (laptop)?

chaliniak
23-02-2009, 21:25
Jeżeli to do mnie pytanie nie rozumiem w czym rzecz. Napisałem, że córka z laptopem korzysta bezprzewodowo. Natomiast 2 komputery stacjonarne w różnych pokojach mają kabelkowe połączenie z ruterem. A ruter wiadomo - połączony z kablem dostawcy internetowego.
A możne to nie do mnie było pytanie?

Elżbieta V
25-02-2009, 11:47
Jak się robi zrzut z ekranu podobno gdzieś jest opsane ale trudno mi znaleźć???
Elżbieta

Kazik
25-02-2009, 12:10
Jak się robi zrzut z ekranu podobno gdzieś jest opsane ale trudno mi znaleźć???
Elżbieta
Tego nie widziałem na wątkach. O to chyba jeszcze nikt nie pytał, a może kiedyś dawno?
Jak już masz co chcesz "zrzucić" to naciśnij klawisz "Print Screen Sys RG" na innej klawiaturze może pisać troszkę inaczej lecz podobnie. Teraz otwierasz Paint, w Edycja klik, zjazd na Wklej i klik. Teraz pojawił się obraz, możesz w Paint robić objaśniające opisy i strzałki (tak robiłem-pewnie widziałaś) Możesz obrazek także zmniejszyć. Jak już wszystko będzie gotowe to na górze klik Plik, wybierz " zapisz" lub "zapisz jako" no i zapisz. Ale miejsce zapisu wybierze w "moje obrazy" więc jak chcesz aby się nie ukryło wśród tysiąca obrazków to zmień docelowy zapis na "pulpit" lub gdzie chcesz. Nazwa proponowana przez Paint to "bez nazwy", więc tu też zmień aby potem łatwo było znaleźć.

Pewnie zbyt dokładnie opisałem, jak tak to się nie gniewaj. Powodzenia.

Elżbieta V
25-02-2009, 12:47
Kaziu jesteś wspaniały ja coś tam słyszałam ale nie do końca ,że mam zapisać w Wordzie i nic mi nie wychodziło . A Ty tak przejrzyście to wyjaśniłeś ,że każdy zrozumie. Dziękuję jesteś WIELKI i taki skory do pomocy.:)
Elżbieta

Stefan
25-02-2009, 18:57
Za malo pamieci!!!
Dostalam od dzieci komputer i podejrzewam ze ma za mala pamiec i przez to zrobil sie "mulasty". Dysk "C" ma 17,73 GB z tego tylko 25 % wolnego, a dysk "D" ma 19,53 GB i na dysku "D" trzymam sobie wszystkie zdjecia a mam ich bardzo duzo ale wolnego miejsca na nim jest jeszcze 64%. I co mam zrobic ciagle sie martwie ta pamiecia.

Witaj Aniu.
Najpierw załóż sobie Profil - nic o Tobie nie wiemy. Jak? - znajdziesz we wcześniejszych postach. I pisz w tym wątku, nie zakładaj nowych.
Odpowiadając na Twój problem - dobra wiadomość. To nie pojemność dysku (zamiast "pamięć") jest przyczyną spowolnienia komputera. Ja mam dokładnie taką samą pojemność 37,2GB i chodzi świetnie. Może pamięć RAM masz trochę małą - ja mam 640MB.
Zrób to co gerhatek wcześniej doradził.
1) Przenieś bardzo uważnie!, tylko to co niepowiązane z systemem, z partycji C do D. Gdyż C masz przeładowaną (75%), a na niej pewnie system Wind.. lub Vista(?).
2) Zainstaluj i używaj CCleaner (to taki "czyściciel", ze zbędnych plików, "śmieci").
I dodatkowo:
3) Jeżeli pracujesz na przeglądarce Internet Explorer 7 zrób ją "w trybie bez dodatków".
O tych rzeczach napisałem niedawno w poście nr #76, str. 6 (jesteś na 13).
Życzę powodzenia. Pamiętaj o założeniu Profilu. Oraz o Prywatnych Wiadomościach, które pozwolą Ci korespondować z nami poza forum (niepublicznie). Pozdrawiam. S>

Kazik
26-02-2009, 01:27
Stefan wyjaśnił dokładnie. Ja bym tylko dodał pytania: czy ten komp był już mułowaty jak go otrzymałaś, czy też taki stał się później. Chodzi mi o porównanie w tych samych warunkach. Sam komputer czy otwieranie stron internetowych? Czy nie było zmiany dostawcy internetu? Czy to stało się dość szybko czy wciągu np. całego roku robił się wolniejszy? Ile masz pamięci operacyjnej (RAM) i jaki Windows. Czy przypadkiem ostatnio nie było zmian Windowsa np. z Win98 na WinXP lub z WinXP na Vistę?

Anna 46
26-02-2009, 13:01
Komputer zrobil sie mulowaty od moze dwoch tygodni i to wlasnie wyszukiwanie stron w internecie bardzo sie wydluzylo, wczesniej dzialal superowo.

Anna 46
26-02-2009, 13:02
Nic nie bylo w nim zmieniane!!

Anna 46
26-02-2009, 13:07
Profil zalozylam sobie juz wczoraj, system to Windows XP, wczoraj tez pobralam sobie CCleaner i wyczyscilam Windows ale szczerze mowiac boje sie ruszyc programy i poczyszczeniu nic sie nie poprawilo. A jezeli chodzi o zwiekszanie dysku C kosztem dystku D to tez sie boje to zrobic zeby czegos nie schrzanic!!

Kazik
26-02-2009, 13:19
Nic nie bylo w nim zmieniane!!
To może być wina dostawcy że obniżył jakość (szybkość) internetu. Na razie wyczyść sobie historię przeglądania. Narzędzia>opcje internetowe> historia przeglądania (usuń) i pierwsze 3 od góry, które zaczyna:tymczasowe pliki internetowe.
Nie będzie mnie wiele godzin, jak wrócę to podam sposób na odzyskiwanie RAM (bez tego komp mi się zawieszał) jak oglądałem setną stronę w danym dniu i na dodatek miałem otwarte np. 8 jednocześnie, aby pobierać wiadomości do tego co piszę. Jeżeli to nie wina dostawcy to coś się poradzi.

Malwina
26-02-2009, 17:51
Pomózcie-jak piszą się nagle nie te litery co chcemy, to co tzreba zrobić , aby móc pisac normalnie?

tadeusz50
26-02-2009, 18:13
Pomózcie-jak piszą się nagle nie te litery co chcemy, to co tzreba zrobić , aby móc pisac normalnie?
Trochę mało dokładne pytanie jak dla mnie. Domyślam się, że "nagle piszesz dużymi literami" jest to po przypadkowym naciśnięciu klawisza "caps lock" naciśnij ponowni i powinno powrócić do normy. Jeśli to nie to niech wypowiedzą się mądrzejsi.

urszula-kol
26-02-2009, 18:13
Malwinko ja tylko wiem jak zamiast y wyskakuje z. Trzeba równocześnie nacisnąć Ctrl i Shift.

Malwina
26-02-2009, 18:19
ooooo o to mi chyba chodziło dzięki KOlURSZULKO

Alunia
27-02-2009, 19:41
Czy ma ktoś orientację jakie jest zużycie energii elektrycznej w komputerze stacjonarnym, a jakie w laptopie? Który więcej?
Czy przy wyłączeniu monitora lub czasowym wyłączeniu systemu zmniejsza się istotnie zużycie energii?
Proszę o radę :)
Czy fachowcy od komputerów mogą doradzić jaki laptop warto nabyć i gdzie? Jakie winien mieć parametry? Rozumiem, że każdy dobiera sobie według potrzeb, ale może jakieś ogólne wskazówki warto poznać?

Kazik
27-02-2009, 20:01
Aluniu stacjonarny pobiera (tak myślę więcej) ale to jest tak mało że na żarówce energooszczędnej szukaj oszczędności. Nie mierzyłem ile pobiera stacjonarny i laptop (laptopa nie mam) Na noc wyłączam na rozdzielaczu pod biurkiem. Ten rozdzielacz dodatkowo chroni przed przepięciami. Wyłączam bo zasilacze pod napięciem krócej "żyją" no i coś tam jednak energii ciągnie. TV też wyłączam na noc przyciskiem.

gerd
27-02-2009, 20:55
Jest dokładnie tak, jak podaje Kazik i nie może być inaczej, chociażby z tego względu, że „Laptopy” zazwyczaj posiadają - „Monitor” najczęściej 15” albo i mniejsze. Monitory o takich - „wymiarach” w Komputerach „Stacjonarnych”- to już praktycznie – rzadkość. Najbardziej popularne monitory, to o przekątnej 19” (cali) albo i większe. Są po prostu - „wygodniejsze” w oglądaniu. „Laptopy” z kolei - są „wygodniejsze” w użytkowaniu ze względu na to, że zajmują – bardzo mało miejsca, ale tylko – dla tego. „Doradzanie” ? - jaki wybrać? To należy raczej tylko – do Ciebie.

Alunia
27-02-2009, 21:02
Poczekam, może jednak ktoś doradzi czego szukać? Firma, pojemność, mała awaryjność itd. Dla laika każda uwaga jest cenna!

Kazik
27-02-2009, 21:17
Poczekam, może jednak ktoś doradzi czego szukać? Firma, pojemność, mała awaryjność itd. Dla laika każda uwaga jest cenna!
Wpisałem w Google "laptopy" i jest co najmniej 10 stron a na każdej stronie po 10 wątków. Ceny, porównywanie itd. Masz czytania na kilka godzin.
A ja piszę ze stacjonarnego. HDD (twarduś) ma 250 GB. Ekran LCD-19 " (możliwość wymiany na większy), myszką szybciej się pracuje niż przesuwając palec. To tylko główne zalety-laptop tego nie będzie miał. A na wczasy laptopa nie zabrałbym-bo do internetu nie podłączę. Stacjonarny i do tego biurko specjalne dla kompa. To jest to. Pozostaje dodać że laptusie są droższe.

Alunia
27-02-2009, 22:50
Masz rację........
Ale wszystkiego i tak nie przeczytam.
Zresztą niewiele mi te dane powiedzą...:confused:

Yeva
27-02-2009, 23:12
Niedawno kupiłam laptopa.Pierwszym kryterium wyboru było-ile pieniędzy mogę przeznaczyć na niego.Drugim -do czego ma służyc.Lubię bawić sie grafiką , wybrałam laptopa z procesorem Intel(R)Core(TM)2Duo,pamieci ma 2GB.Ważne dla mnie tez jest ile ma gwarancji( mój 2 lata)Ja zdecydowałam sie na HP-mam nadzieję ,że okaże sie to dobrym wyborem:)
Ja zabieram często laptopa ze sobą , jak gdzieś jade.Teraz dostęp do internetu jest dość powszechny .

Kazik
27-02-2009, 23:14
Masz rację........
Ale wszystkiego i tak nie przeczytam.
Zresztą niewiele mi te dane powiedzą...:confused:
Doradzić można najlepszy (i najdroższy) ale co z takiej porady? Na dodatek sami musielibyśmy to szukać w internecie. A gdybym (nie mam) miał laptopa to doradzanie kup taki jak mój też nie ma sensu.
Parametry: szybkość procesora podana w Hz czyli mega lub giga Hz, ilość pamięci RAM, pojemność dysku (HDD), wielkość ekranu no i jeszcze cena. No tak, ale jeden ma tego więcej a drugiego mniej, kolejny model odwrotnie-więc może ktoś z Tobą się pofatyguje po sklepach. Bo sprzedawca mi też doradzał (wciskając kit) a ja nie miałem zamiaru kupować, tylko się interesowałem. Powiedzieć mu tego jednak nie mogłem.
No i identyczny model ma różne ceny w różnych sklepach. Stacjonarny to można sobie zamówić jaki chcę, jak się teraz mówi "full wypas"-- nawet samemu poskładać, ale nie laptopa.

destiny
28-02-2009, 02:21
..bo nie ma sensu w tej sytuacji. Powiem tylko że ostatnio zakupiłam laptopa marki ASUS i mogę go z czystym sumieniem polecić. Mój egzemplarz jest dość "wypasiony" ;)
Wiem, że tej samej firmy zakupiła Elizka z FS.
Wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela :)

Elżbieta V
28-02-2009, 18:30
Poczytaj sobie poradnik na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę wybierając laptopa.
http://www.agito.pl/porady/notebooki.agito.53.html

Ja mam Asusa takiego porządnego jestem zadowolona tylko muszę się nauczyć Visty
Elżbieta

Rozia
03-03-2009, 17:23
O qrcze!Ale sie porobilo!Na forum cos zaszumialo! I pomyslec,ze to wszystko - JA!
No wiec,tak - Panie Stefanie,dziekuje za porady,zastosuje sie do nich.
Panie Kaziku, dziekuje za szczegolowa analize moich postow!
Juz podkulilam ogonek,ale na koniec jeszcze kilka pytanek:
co to jest - "spacja","usor" i " Kursor"?
Hi!Hi!Hi!

kufa86
04-03-2009, 20:00
Padły , takie pytania
Juz podkulilam ogonek,ale na koniec jeszcze kilka pytanek:
co to jest - "spacja","usor" i " Kursor"?
Hi!Hi!Hi!

Wg mnie spacja to stacja napisana z błędem, dla moherów to będzie krzyżowa,
dla Gosiewskiego cel życiowy, dla ubogiego studenta też i też z błędem.
Dla
bezdzietnego ojca to sposób na jazdę Maybachem.

Usor należy czytać od tyłu, też z błędem, wychodzi rosuł, czyli zupa
z kilku
ptaków....
Rosół s kór wielu.

Określenie Kursor pochodzi z „Nauki jazdy”.
Wiadomo, że ten co za kierownicą to kursant, który wkrótce obleje.
To po czym wężykiem porusza się auto, to kurs.
Ten co bierze kasę, to właśnie KURSOR.

Pytanko, to nie zdrobnienie od pytania, tylko śniadanko z pytą w tle.
Ogonek to takie coś, czego się nie chce leniwym usorom używać.

Rozia
05-03-2009, 16:49
No i jak Kufo ulzylo Ci?

basia73
05-03-2009, 17:20
Rozia, jakie pytanie taka odpowiedz hihi

Rozia
05-03-2009, 17:26
Obie mozecie oddetchnac z ulga - zmywam sie z tego forum,mam dosc ciaglych zlosliwosci.

basia73
05-03-2009, 17:39
Daj spokój Rozia, piszesz na komputerze i nie wiesz co to jest spacja czy kursor, zadajesz pytanie a na końcu piszesz hihi i dlatego sądzę że to pytanie jest niepoważne. Moim zdaniem nie masz powodu żeby odchodzić z seniorka.

Karo1949
05-03-2009, 17:41
Roziu, po zadawanych pytaniach widać, że masz kłopoty z podstawową wiedzą poruszania się po internecie. Najlepiej będzie jak skorzystasz z pomocy młodszych domowników, dzieci lub wnuków. Wielką trudnością jest dla każdego uczyć Ciebie na odległość w tak szerokim zakresie. To fakt, że tu sobie pomagamy, ale prawie każdy ma wiedzy na tyle, że rozumie podpowiedź. Zrób tak jak mówię i będzie dobrze, Pozdrawiam serdecznie , Z.:) :) :)

elik13
09-03-2009, 16:48
"One instalują się na górze przegladarki zmniejszając Wam ekran i obszar widzenia. Tak więc warto zachować czystość, porządek i dobrą widoczność."
Witam ,no właśnie i stało się program WINAMP odinstalowałam, a z paskiem na górze nie mogę sobie poradzić żeby się go również pozbyć. Proszę o podpowiedź jak zlikwidować i ten nieszczęsny pasek.Z góry dziękuję:)

elik13
10-03-2009, 11:22
Witam ponownie. Dziękuję za wszystkie ewentualne rady, których jeszcze nie otrzymałam ;) Tym razem poradziłam sobie sama. Pozdrawiam i polecam się na przyszłość :)

molka
17-04-2009, 13:17
Witam wszystkich, jestem nowa i nie mam pojecia, jak przegrac kurs jezykowy z DVD na MP4.Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.

Krycha.
18-04-2009, 14:59
Witam Wszystkich na tym wątku.
Czy ktoś wie jak pozbyć się tego komunikatu z poczty Outlook Exspress, bez przywracania systemu.

Nie można odnaleźć hosta „pop3.wp.pl”. Zweryfikuj poprawność wprowadzonej nazwy serwera. Konto: 'pop3.poczta.wp.pl "Praca"', Serwer: 'pop3.wp.pl', Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 11001, Numer błędu: 0x800CCC0D.

Dostawca internetu nie pomógł, WP, też nie. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Babcia Iwa
18-04-2009, 15:42
Moja znajoma przesłała mi slajdy z Australii. Piękne. Chciałam je wkleić na forum ale nijak nie mogę. Komputer daje mi informację ze za duży format. Próbowałam wkleić przez VPX.pl-hosting obraz...

Krycha.
18-04-2009, 16:07
http://pl.tinypic.com/
Można spróbować tu, trzeba ustawić zmniejszenie,640x480,
powinno pasować

Babcia Iwa
18-04-2009, 17:51
Spróbuję:- nie powiodło się. Jestem do niczego.

zosinek
19-04-2009, 15:08
Jak włączyć prywatną pocztę?nie mogę wysłać do nikogo wiadomości bo odpowiadają że nie mogę ani wysyłac,ani otrzymywac żadnych wiadomosci.Pomóżcie.

tadeusz50
19-04-2009, 15:23
Jak włączyć prywatną pocztę?nie mogę wysłać do nikogo wiadomości bo odpowiadają że nie mogę ani wysyłac,ani otrzymywac żadnych wiadomosci.Pomóżcie.
Zosinek
Spróbuję pomóc. Klikasz na "ustawienia"-po lewej na czerwonym pasku, następnie "edycja opcji", ptaszkujesz odpowiednie polecenia i w końcu co jest bardzo ważne klikasz na "zapisz zmiany" O ile sobie nie poradzisz powtórzę dokładniej. Powodzenia

Scarlett
19-04-2009, 19:55
Tutaj można sprawdzić szybkość naszego internetu, ale tylko dla fachowców, bo ja się na tym nie znam hihihihi
http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/zmierzyc-internet,1291740

Stefan
20-04-2009, 12:36
Spróbuję:- nie powiodło się. Jestem do niczego.
Jeżeli to są fotki (odpowiedz mi), to masz prosty sposób, który podałem w moim poście #169 ("Jak zamieszcz. obrazki cz.III") http://www.klub.senior.pl/esenior/t-jak-zamieszczac-obrazki-i-zdjecia-na-forum-cz.-iii-page12-2812.html

Za pomocą VPX nie można zmniejszyć obrazka, za pomocą ImageBanana - tak. Również za pomocą TinyPic 3.14 można. Przeczytaj także uważnie
i wypróbuj posty ##161, 162 i 163
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-jak-zamieszczac-obrazki-i-zdjecia-na-forum-cz.-iii-page11-2812.html#post325824

No i jest jeszcze IrfanView (#170). Na pewno dasz radę. Pozdrawiam. S.

Prefekt
25-04-2009, 10:30
Po upływie ważności zrezygnowałem z Kaspersky'ego. Wykasowałem ikonkę, na dolnym pasku "wygasiłem" czerwone
K (teraz jest szare), już nie "żre się" z zainstalowanym Avastem, ale... przy każdym włączeniu kompa Kaspersky przypomina, że okres licencji się skończył. Potrafi to robić także podczas dalszej pracy. Daje się wykasować, ale irytuje, chciałbym żeby odczepił się całkowicie. I tu bezradność skłania mnie do prośby o pomoc.

gerd
25-04-2009, 10:56
Czasami niektóre programy nie dadzą się tak - do końca odinstalować. Są po prostu oporne. Jest jednak sposób, aby je ostatecznie usunąć. Należy po prostu wejść do - „Rejestru”. Jest to o tyle problematyczne, że bardzo niebezpieczne. Najmniejszy błąd w rejestrze może spowodować – „zniszczenie całego systemu” a co za tym idzie – „Unieruchomienia komputera” dlatego – nie podam żadnych dalszych wskazówek. Popróbuj jeszcze z „Revo Uninstaller”, jest to program do odinstalowania aplikacji. Znacznie lepszy od Windowskiego - „Dodaj Usuń”.

sToRcZyK
25-04-2009, 13:19
Czasami niektóre programy nie dadzą się tak - do końca odinstalować. Są po prostu oporne. Jest jednak sposób, aby je ostatecznie usunąć. Należy po prostu wejść do - „Rejestru”. Jest to o tyle problematyczne, że bardzo niebezpieczne. Najmniejszy błąd w rejestrze może spowodować – „zniszczenie całego systemu” a co za tym idzie – „Unieruchomienia komputera” dlatego – nie podam żadnych dalszych wskazówek. Popróbuj jeszcze z „Revo Uninstaller”, jest to program do odinstalowania aplikacji. Znacznie lepszy od Windowskiego - „Dodaj Usuń”.
Trzeba usunąć z panelu sterowania bo usunięcie samej ikonki nie powoduje usunięcie programu

Prefekt
25-04-2009, 14:22
ziemia powietrze, proszę o rakiety ziemia - samolot. Już wykopałem - pisałem, że się przestały zwalczać. Co mam jeszcze w panelu sterowania? Bom zielony!

weronika1
25-04-2009, 20:34
Prefekcie

W panelu sterowania usuwasz program przez kliknięcie w:
"Start" ( na dolnym pasku z lewej) >"ustawienia"> "panel sterowania". W oknie "panel sterowania" znajdż i kliknij: "dodaj lub usuń programy", w następnym oknie szukasz programu "Kasperskiego" klikasz go, oraz klik w "usuń". Nie jestem bystra w internecie, więc jeśli potrzebne Ci będzie wyjaśnienie to pisz śmiało. Wszyscy tu się uczymy. Pozdrawiam, powodzenia:)

Kazik
25-04-2009, 21:41
Tutaj można sprawdzić szybkość naszego internetu, ale tylko dla fachowców, bo ja się na tym nie znam hihihihi
http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/zmierzyc-internet,1291740
http://www.speedtest2.com/
Tu jest z tego samego linku (ale inna strona artykułu). Trzeba wybrać któryś serwer (na mapce -to niebieskie kwadraciki). Jak się program załaduje to wykona test. Wyświetli 2 informacje, czyli prędkość ściągania i wysyłania.

Kazik
25-04-2009, 21:51
ziemia powietrze, proszę o rakiety ziemia - samolot. Już wykopałem - pisałem, że się przestały zwalczać. Co mam jeszcze w panelu sterowania? Bom zielony!
Tak jak weronika napisała. A jakby i to nie pomogło (to prawidłowe odinstalowanie), to jeszcze zostaje toporna metoda na "wyrwi ząb". Ale skuteczna, komuś tą "ostateczność" doradziłem jakiś miesiąc temu i pomogło. Chodziło wtedy o jakiś program którego nazwa zaczynała się na "nitro"-tyle pamiętam.

elik13
25-04-2009, 22:09
Tak jak weronika napisała. A jakby i to nie pomogło (to prawidłowe odinstalowanie), to jeszcze zostaje toporna metoda na "wyrwi ząb". Ale skuteczna, komuś tą "ostateczność" doradziłem jakiś miesiąc temu i pomogło. Chodziło wtedy o jakiś program którego nazwa zaczynała się na "nitro"-tyle pamiętam.

Kaziu "Nitro Family" :) Pozdrawiam:)

Krycha.
25-04-2009, 22:13
Czy ktoś może pomóc w sprawie opisanej w #219 ?
Do tej pory nikt nie ma dobrej rady.

Kazik
25-04-2009, 22:29
Czy ktoś może pomóc w sprawie opisanej w #219 ?
Do tej pory nikt nie ma dobrej rady.
Kiedyś jak używałem modem i korzystałem z TP/sa, to ustawiałem PO3 (w dwóch okienkach). Ale nie pamiętam już o Outlook E. To chyba nie masz chwilowo skrzynki mailowej? Myślę że trzeba sprawdzić czy ustawienia są te same. Czasem coś potrafi się zmienić bez udziału właściciela kompa.

Krycha.
25-04-2009, 22:48
Poczta działa poprawnie, tylko wyskakuje okienko z tym komunikatem.

Kazik
26-04-2009, 21:52
http://www.programosy.pl/program,xilisoft-3gp-video-converter.html
Ktoś nie dawno pytał o konwertowanie DVD na MP4. Chodziło o DVD na nauki języka. Ten program wygląda że to potrafi. To 14 MB, a program po ang. Ponieważ nie mam żadnej płyty DVD w tej chwili, to nie mogłem wypróbować.

Wklejam to tu i na drugim wątku pomocowym. Bo nie mogę znaleźć gdzie ktoś pytał ( nie dawno)

Na stronie pobierania o telefonie komórkowym piszą, ale mam ten program i mnie służy właśnie do konwertowania w komputerze.

Prefekt
27-04-2009, 10:48
Weronice i Kazikowi. Chyba jednak nie do końca się rozumiemy. Program odinstalowałem, zostały tylko śmiecie w postaci idiotycznych zawiadomień, że licencja się wyczerpała!

Kazik
27-04-2009, 12:27
No ale czy sprawdziłeś czy w "Prog. files" nie ma już folderu (przeważnie jest o nazwie takiej jak program-ale bywa też inaczej).

weronika1
27-04-2009, 12:42
Weronice i Kazikowi. Chyba jednak nie do końca się rozumiemy. Program odinstalowałem, zostały tylko śmiecie w postaci idiotycznych zawiadomień, że licencja się wyczerpała!

To mamy teraz podobny problem. Jak wyczyścić pozostałość. Ja miałam avast 4.8 i po przeinstalowaniu Windowsa i IE7 na IE 8 zgubiłam avasta z dolnego paska, nie działa. Jakaś dziwna ikona w kształcie monitora, biała z niebieskim paskiem na górze siedzi mi na pulpicie. Z programu "dodaj i usun programy" nie mogę go usunąć. Nie mogę zainstalować nowego, bo nie przyjmuje. Próbowałam kilka razy z dwoch różnych stron. Jak usunąć avasta, którego reszta pozostała.
Proszę o pomoc, bo jestem bez ochrony. Może ktoś nam pomoże, problem jest podobny.:confused:

Kazik
27-04-2009, 13:42
Avast 4.8 jest na 60 dni. Ja mam Avast 4. Czy ta ikona pojawiła się dopiero teraz i jak się nazywa. Ma przecież podpis--może "System"? W "P.files" jest w folderze "Alwil Software". To znaczy że na dolnym pasku już nie ma "piłeczki"? Ale jest w "dodaj-usuń" i się nie da usuwać? Jakieś komunikaty są?

weronika1
27-04-2009, 15:23
Avast 4.8 jest na 60 dni. Ja mam Avast 4. Czy ta ikona pojawiła się dopiero teraz i jak się nazywa. Ma przecież podpis--może "System"? W "P.files" jest w folderze "Alwil Software". To znaczy że na dolnym pasku już nie ma "piłeczki"? Ale jest w "dodaj-usuń" i się nie da usuwać? Jakieś komunikaty są?

Miałam darmowy avast4.8 od 15.07.08 i bardzo dobrze działał. Nie mam już tej ikonki na pulpicie, ponieważ wczoraj przeszukiwałam różne fora i doczytałam się, że można usunąć w trybie awaryjnym, więc próbowałam, ale nie dokończyłam, ponieważ nie miałam wyjścia z trybu awaryjnego. Więc wyłaczyłam komp i w "uruchom" wpisałam "msconfing". Może to wcięło ikonkę z pulpitu. Próbowałam więc dzisiaj jeszcze raz zainstalować avast. Wychodzi bład: "An error 3 (00000003)has occured. Last performed operation was: spawning
". Nie znam się na nazwach programów, o których piszesz, mam avasta w "dodaj lub usuń programy" i w "Start-programy".
Tego w "dodaj i usuń" nie mogę wykasować a tego w "programach" nie próbowałam, bo nie wiem jak.

gerd
27-04-2009, 15:40
Avast 4.8 jest na 60 dni. Ja mam Avast 4. Czy ta ikona pojawiła się dopiero teraz i jak się nazywa. Ma przecież podpis--może "System"? W "P.files" jest w folderze "Alwil Software". To znaczy że na dolnym pasku już nie ma "piłeczki"? Ale jest w "dodaj-usuń" i się nie da usuwać? Jakieś komunikaty są?

To nie zupełnie tak jest. Avast daje - darmową-licencję na pół roku. Przy najmniej Ja tak mam. Należało go jednak zarejestrować. Ja już go używam 3,5 miesiąca, i prawie co dziennie się automatycznie aktualizuje.
Pozdrawiam

emka46
27-04-2009, 16:25
Avast 4.8 Home Edition jest bezpłatny.Bez rejestracji przez 60 dni baza wirusów jest aktualizowana,potem już nie.Po zarejestrowaniu przysyłają klucz licencyjny,który jest ważny rok,po upływie roku licencję odnawia się.
Aktualizacje bazy wirusów czasami są nawet kilka razy dziennie.

weronika1
27-04-2009, 16:34
Avast 4.8 Home Edition jest bezpłatny.Bez rejestracji przez 60 dni baza wirusów jest aktualizowana,potem już nie.Po zarejestrowaniu przysyłają klucz licencyjny,który jest ważny rok,po upływie roku licencję odnawia się.
Aktualizacje bazy wirusów czasami są nawet kilka razy dziennie.

Zgadza się, ja miałam bezpłatny avast 4.8 Home Edition z kluczem licencyjnym już 9 miesięcy i bardzo dobrze się sprawdzał, dlatego chciałabym go odzyskać. W tej chwili przez własną nieumiejętność nie mogę odinstalować i zainstalować nowego. Pat, a komp bez ochrony.:confused:

Kazik
27-04-2009, 16:58
Ja też dostaję na maila klucz na rok.
W start>programy to avast jest, ale tam nie posiada nic do odinstalowania. Rozumiem że na dolnym pasku nie ma nic, bo gdyby było to tam jest "uruchom".

Michalll
27-04-2009, 17:00
witajcie mam problem chce sciagnac byle co np film zdjecie lub gre. biore pobierz i wyskakuje mi komunikat : Biezace zabezpieczenia nie zezwalaja na pobranie tego pliku. o co tu biega? plis nie moge nic z internetu sciagac prosze o pomoc

Kazik
27-04-2009, 17:07
witajcie mam problem chce sciagnac byle co np film zdjecie lub gre. biore pobierz i wyskakuje mi komunikat : Biezace zabezpieczenia nie zezwalaja na pobranie tego pliku. o co tu biega? plis nie moge nic z internetu sciagac prosze o pomoc
Trafiłeś jednak na właściwy wątek, tylko po co założyłeś dwa poprzednie? Mamy już teraz ze 160 wątków typu "pomoc".

Sprawdź czy u góry ekranu nie wyskakuje żółty pasek-wtedy tam daje się zezwolenie na pobranie. Nie wiem też jaki program zabezpiecza ten komputer i na jaki poziom jest ustawione-na średni czy na full?

weronika1
27-04-2009, 20:50
Może ktoś mi podpowie jak wydobyć na pulpit grę " Prawo Jazdy"(płytę zainstalowaną wcześniej na dysk). W poście 541 - powyżej napisałam jak utraciłam część programów. Wczoraj udało mi się ją wydobyć i zagrać, lecz nie wiedziałam jak wykonać ikonę na pulpicie i nie pamiętam jakim cudem udało mi sie ją uruchomić. Płytę oddałam, więc nie mam z czego odtworzyć.:confused: