PDA

View Full Version : Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. cz.XI


Strony : [1] 2 3

jolita
05-01-2009, 16:00
W nadziei, że w kolejnej części wątku znajdzie się miejsce na wiadomości dobre choć prawdziwe ten oto otwieram...22071

maja59
05-01-2009, 16:13
Co wy na to:
W Polsce padł emerytalny rekord
(PAP, ak/05.01.2009, godz. 06:28)

W 2008 r. w Polsce padł emerytalny rekord. Dotąd na emeryturę odchodziło rocznie ok. 100 tys. osób. W minionym roku decyzję o wycofaniu się z życia zawodowego podjęło 250 tys. Polaków, z tego 80 proc. przeszło na tzw. wcześniejszą emeryturę - informuje "Gazeta Wyborcza".

tadeusz50
05-01-2009, 16:27
Uciekali przed nowymi przepisami. Bali się, że będą dłużej pracować.

jolita
05-01-2009, 16:34
Statystyka to chyba jedna z najwiękzych kłamczuch robiąca jak to się mawia "wodę z mózgu". Rozejrzyjcie się n.p. po znajomych nauczycielach...Wyrobili sobie poświadczenia prawa do emerytur (co nie dziwota) a następnie je zawiesili...Pewnie i w innych zawodach tak bywa, a statystyka liczy... liczy....

maja59
05-01-2009, 18:03
Statystyka to chyba jedna z najwiękzych kłamczuch robiąca jak to się mawia "wodę z mózgu". Rozejrzyjcie się n.p. po znajomych nauczycielach...Wyrobili sobie poświadczenia prawa do emerytur (co nie dziwota) a następnie je zawiesili...Pewnie i w innych zawodach tak bywa, a statystyka liczy... liczy....
Jasne, że tak każdy kto może łapie emeryturę na starych warunkach, a potem ją zawiesza i pracuje dalej. Ciekawe co będzie jak wejdzie nowa ustawa gdzie podobno jest zezwolenie na pobieranie całej emerytury i pracę zawodową.

jolita
05-01-2009, 18:36
ja już przerabiałam różne możliwości jakkolwiek nadal czuję się oszukana przez III RP i śp. p.Kuronia... i p.Suchocką...Ale co było - jakkolwiek nadal jest - ponoć "nie pisze się w rejestr", a ponadto nie tu miejsce na dywagacje na ten temat...

Kazik
05-01-2009, 18:40
Racja Polu-w Rywinowej. Mam za mały dysk HDD w głowie.:D A rzeczywiście PiS nie ma szczęścia do posłów i ministrów (Kaczmarek), premierów (Marcinkiewicz, Lepper) Chamów i błaznów też nie ma dobrych (kto przewyższy Palikota)-to tylko niektóre przykłady, bo można by dłuuuugo wymieniać.

To post w którym się z Tobą zgadzam w 100%. Nie często się to zdarza.

waclaw46
06-01-2009, 21:06
Oglądałem tvn 24 pani redaktor argumentowała niepłacenie Ukrainy za gaz tym że Białoruś mało płaci.Ukraina powinna zapłacić za gaz tak jak płaci Europa jest suwerennym krajem, i tak ten gaz jest tańszy od Norweskiego.Dostała pożyczkę od banku światowego to co zrobiła z tą kasą.
Kuriozalnym było spotkanie z Guzowatym ,który mówił że rozmawia o połączeniu systemów Niemiec i Polski ale na to nie ma zgody od 1991r.Powiedział że to jego firma wybuduje.jest to około 35km i bylibyśmy uniezależnieni od dostaw przez Ukrainę .
Wspominał że kupiliśmy złoże na morzu Norweskim ale nie mamy do niego rurociągu.Coś w tej sprawie śmierdzi?

Kazik
06-01-2009, 21:48
Moim zdaniem-to jest tak : chcecie taniej gaz to nie patrzeć w stronę UE a zwłaszcza NATO. Jak nie to płacić jak inni. Zakręcimy chwilowo kurek-to będzie że Niemcy i Francja pokochają rurę na Bałtyku. Co tam ekolodzy. Protest Polski i na przykład Finów? Można przemyśleć i przegłosować. Ale gdyby traktat Lizboński wreszcie podpisali wszyscy, to takie kraje "kurduple" jak Irlandia , Polska,Finlandia i te pozostałe nadbałtyckie--to by się nam WIELKIM nie w****ły do polityki i interesu.
Wsio paniali?
Powinien się spieszyć z podpisem nasz Prezydent? A co powiecie-Merkel nie podpisała i Klaus w Czechach. Bo o Irlandii tu wszyscy chyba wiedzą. Oglądali dziś L.K.? Sarkozy napominał (podobno-G.Wybiórcza.) Lecha, (na szczycie) a o Merkel zapomniał? To do cholery większy kraj i bogatszy. Sarkozy namów Angelę, może męski urok Francuza pomoże.
http://img149.imageshack.us/img149/236/wyjcietd9.jpg (http://imageshack.us)
Tusk by podpisał, ale nie jest prezydentem.
Ale to jednak "good boy", podobnie jak mój pies.
W razie czego--"tam są drzwi Donku"

araad
06-01-2009, 21:58
Świetny post Kaziu
Głęboka analiza problemu, podkreślenie,akapit wytłuszczenie zdjęcie.Ty to masz głowę takie nowoczesne wykorzystanie środków.Treść głeboka prosto z Brudzińskiego.Brawo

jip
06-01-2009, 21:58
Pisze Kazik:Wsio paniali? Ładnie pogrubione coby było lepiej paniat, ale nie paniali, pisz wolniej i zrób trochę odstępstw od instrukcji bo nudzisz jak Marecka na podwórku co to po 50 w ciążę niby zaszła a okazało się, że nie po 50 a po pół litra i nie zaszła tylko złapała i nie ciążę tylko tr...la czy cosik podobnego

waclaw46
06-01-2009, 22:32
Nie może być tak by Unia płaciła za gaz Ukraińców.Ceny są cenami i Polska i Ukraina płaci tak, jakie są ceny gazu na rynkach światowych.Ukraina jest krajem suwerennym.niech przyspieszą prywatyzację i uzyskają środki na zapłacenie za otrzymany gaz.
Teraz widać że powinna być jeszcze jedna nitka rurociągu, ale nie przez niewiarygodną Ukrainę.Dobrze że nie mamy wspólnego rurociągu bo byśmy byli też w sporze z Ukrainą

Kazik
06-01-2009, 22:56
Nie może być tak by Unia płaciła za gaz Ukraińców.Ceny są cenami i Polska i Ukraina płaci tak, jakie są ceny gazu na rynkach światowych.Ukraina jest krajem suwerennym.niech przyspieszą prywatyzację i uzyskają środki na zapłacenie za otrzymany gaz.
Teraz widać że powinna być jeszcze jedna nitka rurociągu, ale nie przez niewiarygodną Ukrainę.Dobrze że nie mamy wspólnego rurociągu bo byśmy byli też w sporze z Ukrainą
Walnął jak łysy o beton. To o Tobie mowa. Mamy wspólny rurociąg i jak Ukrainie zakręcą to nam i Niemca też. Ale skąd Ty to możesz wiedzieć? Ty i Jipek. No to popieracie rurę na dnie Bałtyku, która Polskę ominie? Ten pytajnik nie potrzebnie wstawiłem-dziwnej odpowiedzi o was dwóch nie oczekuję. Jip napisał w jednym poście że ma 7 klas. Jest O.K. ale jak wie lepiej, ale nie wiadomo z jakiego źródła, to jest taki jak czyrak na dupie. Leczysz a on ciągle się powtarza.

waclaw46
06-01-2009, 23:13
Tak jak Stany zjednoczone zajęły Irak i jest kontrola nad złożami ropy. Tak NATO przejmie rurociąg na terenach Ukrainy.,lub Rosja. Kwestia wzajemnych uzgodnień Aby sprawdzić czy jest pobieranie gazu przez Ukraińców to wystarczy sprawdzić manometry na granicy Rosji i Polski przez niezależnych ekspertów.Albo Ukraina zapłaci.

POLA
06-01-2009, 23:23
Racja Polu-w Rywinowej. Mam za mały dysk HDD w głowie.:D
Nie tylko w tej kwestii dysk Ci wysiadł, ale w sprawie BP-J też: małżeństwo trwało 12 lat, a nie 10 (jak napisałeś w cz.X). Połączyły ich wspólne interesy: Johnsonowi imponowało wykształcenie żony, on natomiast był zamiłowanym kolekcjonerem z analitycznym podejściem do dzieł sztuki; Barbara odziedziczyła majątek o wartości 450 mln dolarów.
Natomiast dzięki udanym operacjom giełdowym i inwestycjom po dwudziestu latach powiększyła majątek do 2,5 mld dolarów (w 2004 r. według Forbes’a), w 2006 r. - miała już 2,8 mld dolarów. Ty stwierdziłeś, że tyle odziedziczyła, a to nieprawda.

Pewnie bym sobie darowała te sprostowania, gdybyś nie użył w stosunku do BP-J określenia, że pracowała 3 lata jako popychadło.
Skąd u Ciebie taka pogarda dla ludzi, którzy szukali swojego miejsca poza Polską i wykonywali przeróżne prace, aby coś w życiu osiągnąć?

Wbrew pozorom moja wypowiedź jak najbardziej wpisuje się w ten wątek, bo czymże jest Twoja ocena BP-J? Czym podszyta?

Tyle w sprawie zaległej, a teraz na bieżąco:
A rzeczywiście PiS nie ma szczęścia do posłów i ministrów (Kaczmarek), premierów (Marcinkiewicz, Lepper) Chamów i błaznów też nie ma dobrych (kto przewyższy Palikota)-to tylko niektóre przykłady, bo można by dłuuuugo wymieniać.
Nie zaprzeczam, Palikot nie ma sobie równych:D
To post w którym się z Tobą zgadzam w 100%...
Hmm...problem w tym, czy na długo i czy rzeczywiście w 100% po tym, co napisałam wyżej.

jano43
06-01-2009, 23:42
Kaziu,proponuję Ci taki eksperyment;jutro,jak będziesz kupował chleb,to zapłać sprzedawcy powiedzmy,połowę ceny.
Gdyby się żdziwił to mu wytłumaczysz,że szaleje kryzys, wszystko drożeje a Ty żyjesz z emeryturki i od dzisiał tyle właśnie będziesz mu płacił za chleb.
Jeśli uda Ci się wrócić do domu w jednym kawałku i jeszcze przynieść chleb to zdaj relację.Być może i ja wytnę taki numer swojemu piekarzowi.

Kazik
06-01-2009, 23:54
Nie tylko w tej kwestii dysk Ci wysiadł, ale w sprawie BP-J też: małżeństwo trwało 12 lat, a nie 10 (jak napisałeś w cz.X). Połączyły ich wspólne interesy: Johnsonowi imponowało wykształcenie żony, on natomiast był zamiłowanym kolekcjonerem z analitycznym podejściem do dzieł sztuki; Barbara odziedziczyła majątek o wartości 450 mln dolarów.
Natomiast dzięki udanym operacjom giełdowym i inwestycjom po dwudziestu latach powiększyła majątek do 2,5 mld dolarów (w 2004 r. według Forbes’a), w 2006 r. - miała już 2,8 mld dolarów. Ty stwierdziłeś, że tyle odziedziczyła, a to nieprawda.

Pewnie bym sobie darowała te sprostowania, gdybyś nie użył w stosunku do BP-J określenia, że pracowała 3 lata jako popychadło.
Skąd u Ciebie taka pogardadla ludzi, którzy szukali swojego miejsca poza Polską i wykonywali przeróżne prace, aby coś w życiu osiągnąć?

Wbrew pozorom moja wypowiedź jak najbardziej wpisuje się w ten wątek, bo czymże jest Twoja ocena BP-J? Czym podszyta?

Tyle w sprawie zaległej, a teraz na bieżąco:

Nie zaprzeczam, Palikot nie ma sobie równych:D

Hmm...problem w tym, czy na długo i czy rzeczywiście w 100% po tym, co napisałam wyżej.
Spodziewałem się u Ciebie akurat takiej odpowiedzi. Gdybym napisał że małżeństwo trwało 11 lat i 6 miesięcy to by był mój nadal błąd (mam podawać ci co do dnia-czy szukasz dziury w całym?. Wiesz byłem ciekawy czy robiąc pomyłkę w tym ich małżeństwie-nawet o pół roku. To czy POLA to nie omieszka sprostować-bo to cholernie ważne. Nie omieszkałaś
mnie poprawić-wszyscy czytający nas tu mają może mnie za poprawnego (czytaj -dokładnego) a Ciebie za"poprawiaczkę"
Mam gdzieś jak ona doszła do forsy, ja nawet nie mam nic przeciw kurwom, lubię kurwy, ale nie ludzi z kurewskim charakterem.

waclaw46
07-01-2009, 00:22
Przez Polskę przechodzi Północny Gazociąg Jamalski przez Białoruś i Południowy przez Ukrainę Czyli 2 rurociągi nie mówiąc o eksploatowanym złożu w woj Podkarpackim.Pisząc o wspólnym gazociągu miałem na myśli dyskutowany gazociąg Odessa Brody.
Często dyskutowany w prasie.Martwi się pan o Niemcy,to co wiem są w zachodnim systemie połączonych firm przesyłowych .
Jeżeli już, Rosjanie musieli powiadomić dużych odbiorców o swoich decyzjach.
Ja epitetów nie komentuję ,puszczają panu nerwy.Słuchałem wypowiedzi Gudzowatego był też jego długi wywiad w Nowym Przemyśle gdzie poruszał sprawy zaopatrzenia Polski w gaz z różnych zródeł biorąc pod uwagę rachunek kosztów.Każdy Polak chce uzdrowić Polskę i ma receptę na wszystko trzeba nieraz wziąć pod uwagę opinie specjalistów.
Proszę sobie samemu odpowiedzieć dlaczego ta nowa rura idzie przez Bałtyk ,bo Niemcy chcą mieć pewne dostawy a po drodze mają Białoruś i Polskę.Z biznesowego podejścia do tematu to mimo wszystko Polska jest małym odbiorcą.Na tym kierunku dostaw były kłopoty z Białorusią a w Polsce .?
Biznes się robi anie obraża.

jip
07-01-2009, 08:32
Wacław szkoda nerwów, to nie Kazik tak myśli to instrukcja mu tak każe pisać, pisze, że napisałem iż siedem mam klas, a gdybym napisał, że dwadzieścia siedem to i tak by nie uwierzył, jak nie uwierzy w żadne inne nawet rozsądne tłumaczenia i specjalistów, bo specjalista jest Ci on najlepszy w każdej dziedzinie a pisze i tak zgodnie z instrukcją (+-15%) Jeszcze jedno było gdzieś o "Walnął jak łysy o beton" szkoda, że nie jak łysy w klawiaturę, oj puszczają Ci Kazik nerwy puszczają, poproś o możliwość większych odstępstw od instrukcji.

tadeusz50
07-01-2009, 09:22
Tak władza sprawiedliwie dzieli pieniądze.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/7-milionow-zotych-wiecej-dla-partii-a-ochapy-dla-e_85062.html
Nawet nie chce mi się dopisywać komentarza. Może należałoby napisać same kropki w miejsce wyrazów które cisną się na klawiaturę.

maja59
07-01-2009, 09:33
Partie polityczne powinny być finansowane ze składek członków i koniec, a jak za mało to niech się zlikwidują.

maja59
07-01-2009, 10:58
Apel:
- Gdybyśmy mieli tak parę portali internetowych! O młodzież trzeba zawalczyć, a młodzież to internet. Wszystkie moherowe berety, uczymy się internetu! - wołał o. Tadeusz Rydzyk podczas obchodów 17. rocznicy istnienia Radia Maryja - pisze "Dziennik".

POLA
07-01-2009, 11:03
Spodziewałem się u Ciebie akurat takiej odpowiedzi. (...)Wiesz byłem ciekawy czy robiąc pomyłkę w tym ich małżeństwie... To czy POLA to nie omieszka sprostować-bo to cholernie ważne. Nie omieszkałaś mnie poprawić
Hmm...toż nawet przedszkolak nie uwierzy w Twoją prowokację, czyli zamierzone przez Ciebie przekłamanie faktów w celu sprawdzenia, czy Pola zareaguje.

A co z resztą przekłamanych danych? Też o reakcję Poli chodziło? (dotyczy wysokości odziedziczonego przez BP-J majątku).
-wszyscy czytający nas tu mają może mnie za poprawnego (czytaj -dokładnego) a Ciebie za"poprawiaczkę"
To taka chyba pisowska poprawność, czytaj dokładność;)
Mam gdzieś jak ona doszła do forsy, ja nawet nie mam nic przeciw kurwom, lubię kurwy, ale nie ludzi z kurewskim charakterem.
Możesz mieć gdzieś - prawo zawistnika - może Cię zżerać zazdrość, ale nieobyczajny to zwyczaj siać nieprawdę, przekręcać fakty, że już nie wspomnę o frazeologii, jaką się posługujesz, co widać wyżej.
Trafnie Cię podsumował JIP, pisząc:
...nie uwierzy w żadne inne nawet rozsądne tłumaczenia... bo specjalista jest Ci on najlepszy w każdej dziedzinie ... oj puszczają Ci Kazik nerwy puszczają...
Nic dodać, nic ująć.

POLA
07-01-2009, 11:15
Apel:
- Gdybyśmy mieli tak parę portali internetowych! O młodzież trzeba zawalczyć, a młodzież to internet. Wszystkie moherowe berety, uczymy się internetu! - wołał o. Tadeusz Rydzyk podczas obchodów 17. rocznicy istnienia Radia Maryja - pisze "Dziennik".
Słuchałam tego apelu podczas lecia RM i tak sobie pomyślałam, że skutek akurat mógłby być odwrotny do przewidywanego i oczekiwanego, bo im więcej wiadomości, im szerszy do nich dostęp z różnych źródeł, tym więcej wątpliwości, a wtedy elektorat mógłby się skurczyć:D, więc zalecałabym o. dyrektorowi apelowanie do instalowania wyłącznie anten umożliwiających odbiór jedynie słusznej i polskiej stacji radiowej oraz telewizyjnej:D .

POLA
07-01-2009, 11:31
Nawet nie chce mi się dopisywać komentarza. Może należałoby napisać same kropki w miejsce wyrazów które cisną się na klawiaturę.
Temat stary jak świat i jakoś nie może się doczekać finału i nie doczeka się w najbliższym czasie, bo w sejmie mamy partie, nie ludzi, decyzje podejmują partie, nie posłowie, a w interesie tych pierwszych nie jest zabieganie o zwolenników danej opcji, ale wygodne życie umożliwiające trwonienie publicznego majątku.

A jaki jest los podjętej w ubiegłym roku inicjatywy przez SE w sprawie zwolnienia świadczeń emerytalnych z podatku? Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy gazeta opublikowała jakieś dane, ile zebrała podpisów i co dalej z tą inicjatywą?

Emeryci i renciści pewno prędzej się doczekają wolnego dnia w Trzech Króli, co nie jest im niezbędne do przetrwania, niż tego, od czego zależy ich egzystencja.

Basia.
07-01-2009, 11:35
W związku z odcięciem tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę, dostawy spadły do zera. Gaz do Polski dociera już tylko przez rurociąg znajdujący się na Białorusi .

No to pięknie się zrobiło. :mad: Nasi sąsiedzi są nieprzewidywalni, pies ich ganiał.
http://wiadomosci.onet.pl/1892226,12,item.html

waclaw46
07-01-2009, 12:16
Dalsza część wojny gazowej na łamach forum seniora.
PGNG Wiceprezes Mirosław Dobrut przyznaje że nasza pozycja jest mocniejsza.Na pytanie dziennikarza z skąd ten optymizm?
Odpowiedział .Jeżeli przyjmiemy za całość importowanego gazu z Rosji to 100% To przez Ukrainę otrzymujemy ok 40% rosyjskiego gazu reszta to surowiec sprowadzany przez Białoruś-gazociąg z Jamału.
Dodatkowo należy pamiętać że około trzeciej części używanego w kraju gazu to surowiec rodzimy.
Zdaniem specjalistów w przypadku przedłużającej się gazowej wojny najbardziej ucierpią odbiorcy instytucjonalni przemysł chemiczny i np. szklarski .Ten pierwszy wykorzystuje gaz w ciągach technologicznych jako surowiec ten drugi jako paliwo do pieców szklarskich.
Informacja z portalu dla biznesu.
Potwierdzam informację Basi że w Drozdowicach przez rurociąg nie płynie gaz.
Też trzeba zrozumieć PGNG że jeżeli odbiorca nie płaci rachunków to mu się odcina gaz zabierając licznik.

Kazik
07-01-2009, 12:19
Polu w pierwszym poscie o Piaseckiej nie podałem ile lat była żoną miliardera. W następnym napisałęm że 10 lat (z pamięci) potem mnie poprawiłąś że 12 lat (jakby to było cholernie ważne) jak napisałem że upierdliwa Pola zaraz będzie poprawiać--to się nie pomyliłem. Nie robiłem celowo błędu, pamiętałęm że jakieś 10 lat była żoną (Ty po aptekarsku wiesz dokładnie)
Ale nie rozumię co do tego ma PiS? Do mojej dokładności? To w Twoim #23. Czy PO ma wpływ na Twoją dokładność?-to ja pytam.
Cytowany przez Ciebie Jipek pewnie by teraz zapytał ile Ci płacą. Rydzyka by też Ci domieszał.

tadeusz50
07-01-2009, 12:19
W związku z odcięciem tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę, dostawy spadły do zera. Gaz do Polski dociera już tylko przez rurociąg znajdujący się na Białorusi .

No to pięknie się zrobiło. :mad: Nasi sąsiedzi są nieprzewidywalni, pies ich ganiał.
http://wiadomosci.onet.pl/1892226,12,item.html
I jak tu ich kochać

waclaw46
07-01-2009, 12:25
Pani Polu pisząc na temat gazu szanowny ZUS przelał mi na konto emeryturę ,przeczytałem sms-a jest korekta o 1%.

Kazik
07-01-2009, 12:29
Kaziu,proponuję Ci taki eksperyment;jutro,jak będziesz kupował chleb,to zapłać sprzedawcy powiedzmy,połowę ceny.
Gdyby się żdziwił to mu wytłumaczysz,że szaleje kryzys, wszystko drożeje a Ty żyjesz z emeryturki i od dzisiał tyle właśnie będziesz mu płacił za chleb.
Jeśli uda Ci się wrócić do domu w jednym kawałku i jeszcze przynieść chleb to zdaj relację.Być może i ja wytnę taki numer swojemu piekarzowi.
Możesz mi napisać na podstawie jakiego mojego postu piszesz te głupoty? Wtedy gdybyś zacytował-może ktoś by stwierdził że że ja o zupie a Ty o *****.
Cytat proszę-bo nie znalazłem nic co mogło by pasować do tej wypowiedzi.

jip
07-01-2009, 12:30
Polu w pierwszym poscie o Piaseckiej nie podałem ile lat była żoną miliardera. W następnym napisałęm że 10 lat (z pamięci) potem mnie poprawiłąś że 12 lat (jakby to było cholernie ważne) jak napisałem że upierdliwa Pola zaraz będzie poprawiać--to się nie pomyliłem. Nie robiłem celowo błędu, pamiętałęm że jakieś 10 lat była żoną (Ty po aptekarsku wiesz dokładnie)
Ale nie rozumię co do tego ma PiS? Do mojej dokładności? To w Twoim #23. Czy PO ma wpływ na Twoją dokładność?-to ja pytam.
Cytowany przez Ciebie Jipek pewnie by teraz zapytał ile Ci płacą. Rydzyka by też Ci domieszał.
Kazik staraj się odróżnić mały kamień od wysokiej góry albowiem:
"Błogosławieni, którzy umieją odróżniać
mały kamień od wysokiej góry:
unikną wielu przykrości".

Kazik
07-01-2009, 12:32
Tak władza sprawiedliwie dzieli pieniądze.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/7-milionow-zotych-wiecej-dla-partii-a-ochapy-dla-e_85062.html
Nawet nie chce mi się dopisywać komentarza. Może należałoby napisać same kropki w miejsce wyrazów które cisną się na klawiaturę.
Jak to dobrze że chociaż tej decyzji nie można zwalić na PiS.
Polu a może jednak?

waclaw46
07-01-2009, 12:47
http://www.polish.us/strona,9,164,0.html
Podaję ten link gdzie jest napisane o działalności charytatywnej jak Wałęsa mówił Pani Basieńki.Nie wiedziałem że jest aż taką patryiotką i tak dużo dla Polaków robi.Jak się coś napisze to należy sprawdzić.Dzięki tym co na tym forum dbają o rzetelną informację.

Kazik
07-01-2009, 12:51
Nie tylko w tej kwestii dysk Ci wysiadł, ale w sprawie BP-J też: małżeństwo trwało 12 lat, a nie 10 (jak napisałeś w cz.X). Połączyły ich wspólne interesy: Johnsonowi imponowało wykształcenie żony, on natomiast był zamiłowanym kolekcjonerem z analitycznym podejściem do dzieł sztuki; Barbara odziedziczyła majątek o wartości 450 mln dolarów.
Natomiast dzięki udanym operacjom giełdowym i inwestycjom po dwudziestu latach powiększyła majątek do 2,5 mld dolarów (w 2004 r. według Forbes’a), w 2006 r. - miała już 2,8 mld dolarów. Ty stwierdziłeś, że tyle odziedziczyła, a to nieprawda.

Pewnie bym sobie darowała te sprostowania, gdybyś nie użył w stosunku do BP-J określenia, że pracowała 3 lata jako popychadło.
Skąd u Ciebie taka pogarda dla ludzi, którzy szukali swojego miejsca poza Polską i wykonywali przeróżne prace, aby coś w życiu osiągnąć?

Wbrew pozorom moja wypowiedź jak najbardziej wpisuje się w ten wątek, bo czymże jest Twoja ocena BP-J? Czym podszyta?

Tyle w sprawie zaległej, a teraz na bieżąco:

Nie zaprzeczam, Palikot nie ma sobie równych:D

Hmm...problem w tym, czy na długo i czy rzeczywiście w 100% po tym, co napisałam wyżej.
Sam wykonywałem różne prace za granicą. A wiesz pisząc o tym że pracowała jako popychadło zastanawiałem się czy dla Poli nie dopisać w nawiasie (żadna praca nie hańbi-nawet zmywak) Teraz muszę napisać że wiem-Piasecka na zmywaku nie pracowała. Dlaczego mi przypisujesz pogardę-ja tylko określiłem jej rodzaj pracy?
Do Palikota Cię nie porównywałem, ale uczciwie Ci powiem masz do niego daleko. To prawda a nie pocieszenie Polu.

jip
07-01-2009, 13:02
http://www.polish.us/strona,9,164,0.html
Podaję ten link gdzie jest napisane o działalności charytatywnej jak Wałęsa mówił Pani Basieńki.Nie wiedziałem że jest aż taką patryiotką i tak dużo dla Polaków robi.Jak się coś napisze to należy sprawdzić.Dzięki tym co na tym forum dbają o rzetelną informację.
Nie przekonasz nie dających się przekonać? zaraz coś przeciw wymyśli, może, że pisze małą literą albo.....

waclaw46
07-01-2009, 13:39
Zabierając głos w sprawach wyjazdów polaków za granicę to media stworzyły wizerunek polaka na zmywaku,nie wiem dlaczego.Czy ktoś może coś powiedzieć o naszych top modelkach jedna 7 druga 13 na liście rankingowej na świecie Ania Rubik czy Kasia Struss ciekawy artykuł w Polityce o dziewczynach które osiągnęły sukces ,same z pomocą rodziny.Czy nasze tenisistki.Dużo polaków pracując za granicą chodzi do koledżu czy na studia..Już widzę co niektórzy napisali by o ich sukcesie.
Już słyszałem jednego, Balcerowicz musi odejść.Teraz widzę co post :Palikot niema równych.
Co Palikot zrobił dla kraju,ile płaci podatków ,czy ma zwolnienia podatkowe,to jest ważne.Z podatków utrzymuje się Państwo i dofinansowywane są nasze emerytury, nie zainteresowani są tylko ci co otrzymują w innej niż polskiej walucie swoje apanaże.
Za kreowanie wizerunku się płaci,w zespole są socjologowie psycholodzy wizażyści jak i aktorzy.Reklama co wiem może być pozytywna lub negatywna a liczy się cel do jakiego mam dojść.

POLA
07-01-2009, 14:02
Pani Polu pisząc na temat gazu szanowny ZUS przelał mi na konto emeryturę ,przeczytałem sms-a jest korekta o 1%.
Dlaczego tak oficjalnie? Pola jestem, ale jeśli mam pisać "panie Wacławie", to się podporządkuję.

Co do 1% to wiemy, obniżyli podatek wszystkim, ale w ubiegłym roku SE zorganizował akcję na rzecz zwolnienia świadczeniobiorców z płacenia podatku od emerytur - w całości. Zbierał podpisy i nie wiadomo, co dalej z tą akcją, dlatego pytam, może ktoś coś wie.

POLA
07-01-2009, 14:29
Polu ...potem mnie poprawiłąś że 12 lat (jakby to było cholernie ważne) jak napisałem że upierdliwa Pola zaraz będzie poprawiać--to się nie pomyliłem. Nie robiłem
celowo błędu, pamiętałęm że jakieś 10 lat była żoną (Ty po aptekarsku wiesz dokładnie)
Ale nie rozumię co do tego ma PiS? Do mojej dokładności? To w Twoim #23. Czy PO ma wpływ na Twoją dokładność?-to ja pytam.
Cytowany przez Ciebie Jipek pewnie by teraz zapytał ile Ci płacą. Rydzyka by też Ci domieszał.
Nie wykręcaj się, nie przystoi dorosłemu chłopcu:D.
Może i jestem taka, jak piszesz, nie zaprzeczam, zawód tego wymaga jeśli nie zwykła ludzka rzetelność, ale jeśli podajesz pewne dane, to nie rób ludziom wody z mózgu i licz się z tym, że ktoś Twoje zamierzone - czy nie - przekłamania jednak Ci wypomni, co niniejszym czyniłam, czynię i czynić będę, więc sie pilnuj;); a zwłaszcza nie mogę Ci darować wulgarnych określeń pod adresem BP-J. Taka solidarność...z pomówionymi, pokrzywdzonymi, którzy nie mają szansy, aby obronić swoje imię.

A tak na koniec: przymknęłabym oko na Twoje 10 lat, a co z resztą przekłamań? Jakoś nie zauważyłam, żebyś z tego zechciał się wytłumaczyć, a to bardzo ciężki kaliber oszczerstwa.

Co ma do tego JIPek, jakieś płatności dla mnie i o.R - zaiste nie pojmuję, ale interpretuję sobie to tak: trzeba zwrócić dyskusję na inny tor, bardziej bezpieczny dla Kazika.

POLA
07-01-2009, 14:40
Jak to dobrze że chociaż tej decyzji nie można zwalić na PiS.
Polu a może jednak?
No więc Pola Ci odpowiada, że nie ma takiego zamiaru, razy i odpowiedzialność za taki stan rzeczy należy rozłożyć równo na wszystkie partie, które z tego korytka korzystają całymi garściami. Pazernych, pozbawionych ludzkiej uczciwości mamy w każdej formacji, a anioły schowały się w niebie albo w domu siedzą.

waclaw46
07-01-2009, 14:41
Jestem tu nowy może mi powiesz Polu kto to jest SE albo gdzie wysłał tą petycję.

araad
07-01-2009, 14:44
A tak przy okazji bardzo drogo nas zaczynają kosztować fobie Pana Ziobro w ramach ścigania układu przez 7 m-cy siedzieli w areszcie urzędnicy Urzędu Skarbowego w Szczecinie okazało się ze byli niewinni.Własnie szykuje się proces o odszkodowanie od Państwa czyli od nas za ten areszt.W grę wchodzi kilka mln zł. A takich procesów będzie więcej i my oczywiście zapłacimy.Już dawno zadałem pytanie co zrobił Ziobro oprócz konferencji prasowych była cisza, a dzisiaj już wiem spowodował straty i ludzkie i finansowe.

POLA
07-01-2009, 14:57
Teraz muszę napisać że wiem-Piasecka na zmywaku nie pracowała. Dlaczego mi przypisujesz pogardę-ja tylko określiłem jej rodzaj pracy?
Przypisuję bezpodstawnie? A to Twoje określenie pod adresem BP-J"popychadło" to co? Nie ma w tym pogardy? A dalsze trywialne określenia, to co? Pochwała może?
Do Palikota Cię nie porównywałem, ale uczciwie Ci powiem masz do niego daleko. To prawda a nie pocieszenie Polu.
Gdzie napisałam, że mnie porównujesz do JP?
A że nie jestem do niego podobna - to i wiem bez Twoich podpowiedzi, po prostu nie mam takiej wiedzy jak on, nie tylko filozoficznej, Kaziu, nie tylko, i z pokorą przyjmuję wyższość innych nad marnością mojego intelektu:confused:

POLA
07-01-2009, 15:03
Jestem tu nowy może mi powiesz Polu kto to jest SE albo gdzie wysłał tą petycję.
Super Express, posługujemy się skrótami, nie wszyscy i nie zawsze. To oszczędza klawiaturę, moją na pewno, bo ledwo zipie

Lila
07-01-2009, 16:08
Gdzie napisałam, że mnie porównujesz do JP?


Ja mogę natychmiast dać sobie głowę uciąć ,że do Jana Pawła toś niepodobna.Choć Cię nie znam.:D
No ,chyba że chodzisz na biało ubrana ? Hę ?

jip
07-01-2009, 16:52
"trzeba zwrócić dyskusję na inny tor, bardziej bezpieczny dla Kazika" napisała Pola, nie da się, zaraz i tak zwrotnicę przestawi
Araad napisał:"już dawno zadałem pytanie co zrobił Ziobro oprócz konferencji prasowych była cisza, a dzisiaj już wiem spowodował straty i ludzkie i finansowe", zapomniałeś o młotkowaniu laptopa, o gwoździu do trumny Leppera, ....... nazbierało by się jeszcze. .

jano43
07-01-2009, 18:23
Kaziu - chcesz cytatu?Służę;w (#9) napisałeś "moim zdaniem jest tak:chcecie taniej gaz to nie patrzeć w stronę UE a zwłaszcza NATO.Jak nie to płacić jak inni".Dzisiaj rozumiem to zdanie tak samo jak wczoraj.Jeśli jestem w błędzie to bądż tak miły i mnie z niego wyprowadż.W przeciwnym razie wyjdzie na to,że Ty zarazem i "o zupie i o ****".

Kazik
07-01-2009, 18:41
Nie wykręcaj się, nie przystoi dorosłemu chłopcu.
Może i jestem taka, jak piszesz, nie zaprzeczam, zawód tego wymaga jeśli nie zwykła ludzka rzetelność, ale jeśli podajesz pewne dane, to nie rób ludziom wody z mózgu i licz się z tym, że ktoś Twoje zamierzone - czy nie - przekłamania jednak Ci wypomni, co niniejszym czyniłam, czynię i czynić będę, więc sie pilnuj;); a zwłaszcza nie mogę Ci darować wulgarnych określeń pod adresem BP-J. Taka solidarność...z pomówionymi, pokrzywdzonymi, którzy nie mają szansy, aby obronić swoje imię.

A tak na koniec: przymknęłabym oko na Twoje 10 lat, a co z resztą przekłamań? Jakoś nie zauważyłam, żebyś z tego zechciał się wytłumaczyć, a to bardzo ciężki kaliber oszczerstwa.

Co ma do tego JIPek, jakieś płatności dla mnie i o.R - zaiste nie pojmuję, ale interpretuję sobie to tak: trzeba zwrócić dyskusję na inny tor, bardziej bezpieczny dla Kazika.
Z powyższego wynika że Twój "zawód tego wymaga" Zgadywać mogę że w aptece pracujesz, ale z Twojego profilu tego nie wyczyta. Jest jeszcze wiele zawodów więc nie zgadnę.:D
Przypisuję bezpodstawnie? A to Twoje określenie pod adresem BP-J"popychadło" to co? Nie ma w tym pogardy? A dalsze trywialne określenia, to co? Pochwała może?

Gdzie napisałam, że mnie porównujesz do JP?
A że nie jestem do niego podobna - to i wiem bez Twoich podpowiedzi, po prostu nie mam takiej wiedzy jak on, nie tylko filozoficznej, Kaziu, nie tylko, i z pokorą przyjmuję wyższość innych nad marnością mojego intelektu:confused:
Miałem wymieniać 3 prace jakie wykonywała u J&J? A zaczynała od sprzątaczki? Miałem na myśli jej szybki "awans" na żonę. A Ty się doszukałaś jakiejś pogardy dla zawodu. Na wszelki wypadek teraz dopisuję-każdy zawód jest potrzebny, sprzątaczka też.
Do JP (Palikot) porównywałem Cię że nie piszesz jeszcze jego językiem. Akcent na "jeszcze" -mam na myśli wulgarność, ale coraz bliżej masz do piszących na "Onet" i do dwóch seniorów którzy stamtąd przybyli.
Słusznie domyśliła się Lila że do JPII Cię nie porównuję, bo na pewno nie jesteś podobna. Gdzie masz wulgarność (moją) pod adresem B.Piaseckiej? Ot cwana baba, w 8 dni po rozwodzie jej pryncypał się z nią ożenił. Ciekawe czy ten rozwód był również jej "zasługą"? Ale nie będę spekulował-nic na ten temat nie wiem.
Dodam jeszcze że majątku jej nie zazdroszczę, opisywałem tylko sposób jego zdobycia. Bo to było po poście wacława jak "jej ciężko zapracowane pieniądze" itd. Pisał też o radzie nadzorczej, a wszystko sobie z palca wyssał.
Ale Pola jakoś to nie zauważyła. On czasem coś na PiS pisze, więc to "swój chłop". Gdybym był jak Jip, to bym dodał że trzymasz się jakiejś tam instrukcji, ale nie lubię głupio pisać.
Jeszcze słowo o J.P.- intelektualistów mamy w kraju i na świecie sporo. Dlaczego ten jeden jest powszechnie uważany za chama lub błazna? Bo taki nasz naród głupi? A to nowy Einsztain-jeszcze tylko się na nim nie poznano.:rolleyes:

Lila
07-01-2009, 19:01
Aaaaa ...Wy moi drodzy o Barbarze Johnson ?

Biedna kobieta .Wyszła za mąż dla pieniędzy i bez miłości ,bo prawdziwa jej miłość została w jakiejś rozpadlinie w Himalajach.Głośne to było swego czasu.
Są kobiety ,które kochają tylko raz.
Potem może być tylko przyjaźń.A jeśli do tego są pieniądze ,to Kazik....sorki,jak najbardziej zrozumiałe.

ps.tak sobie myślę,że wolałaby swojego himalaistę niż pana Johnsona.
Ale oliwka baby Johnson jest super.

Kazik
07-01-2009, 19:17
Kaziu - chcesz cytatu?Służę;w (#9) napisałeś "moim zdaniem jest tak:chcecie taniej gaz to nie patrzeć w stronę UE a zwłaszcza NATO.Jak nie to płacić jak inni".Dzisiaj rozumiem to zdanie tak samo jak wczoraj.Jeśli jestem w błędzie to bądż tak miły i mnie z niego wyprowadż.W przeciwnym razie wyjdzie na to,że Ty zarazem i "o zupie i o ****".
Zgadza się to należało rozumieć jakby z Kremla głos:
chcecie taniej gaz to nie patrzeć w stronę UE a zwłaszcza NATO.Jak nie to płacić jak inni.
A teraz w ten sam sposób dodam: a jak nam (Rosji) będziecie fikać w stronę UE patrzeć, Gruzję popierać to wam całkiem zakręcimy. Jak tylko rurę przez Bałtyk ułożymy.

To taki szantażyk Rosji dla Ukrainy, wściekli są bo Juczczenko wygrał wybory i nawet otruć się go nie udało, a miał wygrać ich pupilek (pupilek Rosji-abyś nie musiał zgadywać)
Kaziu,proponuję Ci taki eksperyment;jutro,jak będziesz kupował chleb,to zapłać sprzedawcy powiedzmy,połowę ceny.
Gdyby się żdziwił to mu wytłumaczysz,że szaleje kryzys, wszystko drożeje a Ty żyjesz z emeryturki i od dzisiał tyle właśnie będziesz mu płacił za chleb.
Jeśli uda Ci się wrócić do domu w jednym kawałku i jeszcze przynieść chleb to zdaj relację.Być może i ja wytnę taki numer swojemu piekarzowi.
A Ty mi jakiś eksperyment z chlebem polecałeś. Bo pewnie zrozumiałeś że chcę taniego gazu dla Ukrainy. Przecież nie o Polsce pisałem my nie patrzymy w stronę UE i NATO-bo my już tam jesteśmy. Jak więc to rozumiałeś?
Ale wysmarowałeś na 3 linijki coś co trudno nazwać dowcipem- bo ciężki (taki jakby z ołowiu) ale za to dla najbardziej odpornych zrozumiały.
Może teraz rozumiesz dlaczego napisałem o tej zupie?:D
Ale jakby jeszcze nie było jasne-pytaj dalej, cierpliwie wyjaśnię.

Alsko
07-01-2009, 19:19
Rany, Kazik! Do rzepliwości dodajesz złośliwość - ciężką, bez grosza dowcipu. Ty taki zawsze jesteś? Czy miewasz okresy?
Tylko mi nie tłumacz - proszę!!!!

jip
07-01-2009, 19:34
Rany, Kazik! Do rzepliwości dodajesz złośliwość - ciężką, bez grosza dowcipu. Ty taki zawsze jesteś? Czy miewasz okresy?
Tylko mi nie tłumacz - proszę!!!!
Chyba okresów już nie ma, przekwitnął.

tadeusz50
07-01-2009, 19:39
Chyba okresów już nie ma, przekwitnął.


Sprawdziłeś???:confused:

jip
07-01-2009, 19:40
Sprawdziłeś???:confused:
Gdyby miał toby taki marudny nie był

tadeusz50
07-01-2009, 19:48
jip
A może mu zęby idą? tzn. wyrzynają się. Wtedy bywa się marudnym.

waclaw46
07-01-2009, 19:48
Może z sarkazmem napisałem w jednym z postów o pomocy jaką chciała dać stoczni BP-J , z a tą uszczypliwość przepraszam.
Napisałem też że dziękuję tym którzy zwracają w postach na to co się pisze.Pisząc mogłem w googlach sprawdzić.Natomiast w latach prawdopodobnie 90 dobrze nie pamiętam chciała przejąć stocznie.Realizowała taki projekt biznesowy ,ale się wycofała.Z opinii tych co znali się na przemyśle stoczniowym mówili ze wartość mają nabrzeża ,były uwagi do kwalifikacji załogi .Mówili to ludzie Loydsa,wiele entuzjazmu mieliśmy w tych latach i polak potrafi udzielało nam się wszystkim.Nie możemy mieć pretensji do załogi ,ale były widoczne różnice w technologi dla ludzi z tamtej strony.Też rozumiem władze że co miały zrobić na początku lat 90 ,kto by się odważył.Dobrze jest uzdrawiać będąc w roku 2009,i głupoty gadać.Sprawdzę ile jest zatrudnionych obecnie w Hucie Meetala a w roku 1990.w hucie Lenina.

Kazik
07-01-2009, 20:24
http://img261.imageshack.us/img261/4086/satyrcx1.png
Dowcipni tu są na seniorku. Cieszę się.

Lila
07-01-2009, 20:35
http://img261.imageshack.us/img261/4086/satyrcx1.png
Dowcipni tu są na seniorku. Cieszę się.

Ha ha ,jaki śliczny.:D

ps.faktycznie ,tu sporo dowcipasów jest.

tadeusz50
07-01-2009, 20:35
http://img261.imageshack.us/img261/4086/satyrcx1.png
Dowcipni tu są na seniorku. Cieszę się.

To skoro bomby nie wybuchają, rakiety nie latają nam nad głowami. Skoro to ostania twoja fotka no to jesteś już po czasie kiedy miałeś okres co do zębów to nie wyrzynają się a wypadają, Cóż zrobić takie są nieubłagane prawa wieku.:confused:

Matrix
07-01-2009, 20:36
Związek pani B.Piaseckiej z FOZZ. str. 2 art. do którego podaję link:wyborcza.pl/1,76842,6117055,FOZZ_u_zycie_po_zyciu.html ,

Piasecka dostała w 1989 r. z FOZZ-u równowartość 1,3 mln dolarów w złotówkach na wykupienie części polskiego długu.
Oddała 300 tys. dolarów. Pozostały milion miała "zainwestować".Nigdy tego nie zrobiła, i pieniędzy nie oddała.
Obecnie powinna zwrócić nam 2,5 mln dolarów na mocy wyroku sądowego z 2005r.
Do dziś nie wpłynęła ani złotówka, jeśli dziennikarz czegoś nie przegapił.

Lila
07-01-2009, 20:43
Związek pani B.Piaseckiej z FOZZ. str. 2 art. do którego podaję link:wyborcza.pl/1,76842,6117055,FOZZ_u_zycie_po_zyciu.html ,

Piasecka dostała w 1989 r. z FOZZ-u równowartość 1,3 mln dolarów w złotówkach na wykupienie części polskiego długu.
Oddała 300 tys. dolarów. Pozostały milion miała "zainwestować".Nigdy tego nie zrobiła, i pieniędzy nie oddała.
Obecnie powinna zwrócić nam 2,5 mln dolarów na mocy wyroku sądowego z 2005r.
Do dziś nie wpłynęła ani złotówka, jeśli dziennikarz czegoś nie przegapił.

Czyli Kazik miał rację.:cool:

Kazik
07-01-2009, 20:54
Może z sarkazmem napisałem w jednym z postów o pomocy jaką chciała dać stoczni BP-J , z a tą uszczypliwość przepraszam.
Napisałem też że dziękuję tym którzy zwracają w postach na to co się pisze.Pisząc mogłem w googlach sprawdzić.Natomiast w latach prawdopodobnie 90 dobrze nie pamiętam chciała przejąć stocznie.Realizowała taki projekt biznesowy ,ale się wycofała.Z opinii tych co znali się na przemyśle stoczniowym mówili ze wartość mają nabrzeża ,były uwagi do kwalifikacji załogi .Mówili to ludzie Loydsa,wiele entuzjazmu mieliśmy w tych latach i polak potrafi udzielało nam się wszystkim.Nie możemy mieć pretensji do załogi ,ale były widoczne różnice w technologi dla ludzi z tamtej strony.Też rozumiem władze że co miały zrobić na początku lat 90 ,kto by się odważył.Dobrze jest uzdrawiać będąc w roku 2009,i głupoty gadać.Sprawdzę ile jest zatrudnionych obecnie w Hucie Meetala a w roku 1990.w hucie Lenina.
Zaczynałem tam pracę w Hucie im Lenina, potem była Sendzimira i kończyłem w 2007 tutaj-Mittal Steel Poland S/A. Dziś to już ArcelorMittal Poland S.A Stal pewnie stocznia miała dobrą, ale kierownictwo kiepskie. Ponadto nasz Wielki Brat z Kremla ustalał ceny na statki które kupował, a w ostatnich dniach gwarancji przypływali do remontu darmowego, gdzie sporo było rozkradzione i zniszczone. Wacławie poczytaj ten swój post jeszcze raz, nie pisałeś z sarkazmem(moim zdaniem) lecz gloryfikując B.P. że dobroczyńcę zwiazki odstraszyły. O jej "ciężkim" zarobieniu swojej kasy to już wyjaśniłem.
No teraz będzie chyba tak: nabrzeża się zabuduje (apartamentowce) a statki i okręty będziemy kupować w kraju tej pani komisarz, która się nam tak przysłużyła. Ale stocznię uzdrowiono-moim zdaniem dobito. A nowych pieniędzy nie trzeba było dokładać-wystarczyło nie wymuszać zwrotu tych nieszczęsnych 5 miliardów zł. Ale o tym już tu tyle pisałem. Wałęsa przed tą decyzją mówił że to byłby policzek dla niego i tak dalej. Czy pochwali teraz Tuska i jego dyplomatów? W każdym razie nie zgani, przecież Tusk go wepchnął UE jako mędrca.

Alsko
07-01-2009, 21:03
Dowcipni tu są na seniorku. Cieszę się.
Hihihihi, Kaziu! ;) :DTak już lepiej. Tak trzymaj!

Matrix
07-01-2009, 21:06
Czyli Kazik miał rację.:cool:

Przynajmniej jeśli chodzi o Piasecką, generalnie -tak.
Ale jest bardzo zasadniczy i lubi "tetryczyć".

O polityków nie warto kruszyć kopii. Za nikogo nie dam złamanego szeląga. Obojętnie z którego ugrupowania.
A pies im mordę lizał. Tylko żeby się nie otruł.:)

jano43
07-01-2009, 21:07
Kaziu,masz mi za złe,że "wysmarowałem"3 linijki.Wyobraż sobie,że założyłem iż "mądrej głowie dość po słowie". Pomyliłem się.To czasem mi się zdarza.
A ponieważ w dalszym ciągu nie wszystko rozumiem użycz mi z łaski swojej nauki w następującej sprawie;Polska płaci Rosji za gaz 418 $ za jednostkę.Ukraina do końca 2008 płaciła 180$,
(ok.45% ceny rynkowej).Od nowego roku rosjanie chcieli 250$
(ok.60%c.rynkowej) a ukraińcy,że dadzą max 201$.Ty gdybyś
tak rozumował to pewno byś chleba w piekarni nie kupił a oni się nie martwią.Nawet kiedy nie zapłacą to gaz będą mieć
bo mają rurociąg.Drugi rurociąg biegnie przez Polskę.No to może my też-co o tym myślisz Kaziu?
Szenfeld,minister kraju będącego członkiem UE i NATO powiedział wczoraj,że Polska nie obawia się podobnych kłopotów bo jest "rzetelnym płatnikiem i lojalnym partnerem
handlowym".Do kogo to było pite,jak sądzisz?
LK optując za przyjęciem do rodziny europejskiej Ukrainy i Gruzji użył argumentu,że państwa te wniosą do skostniałych struktur europejskich "powiew świeżości".Rzadko mu się to zdarza ale w tym przypadku był szczery aż do bólu.

bronczyk
07-01-2009, 21:08
Ja też się uśmiałam z połączenia dwóch słów : mędrzec i Wałęsa.
Brawo za pomysł.

Lila
07-01-2009, 21:21
A ja się zapytam,co zrobimy jak Białoruś podpadnie? Tak jak w 2004 ?
I co było ,gdy Orlen chciał kupić rafinerię w Możejkach ? Kupił,ale dostawy ropy zostały wstrzymane,czyli tak, jak ktoś kupiłby sobie płatną autostradę ze znakiem - ślepa droga.
Przecież Rosja testuje od dawna energetyczny straszak,dlatego uważam iż powinniśmy jednak rozważyć na szybko budowę rurociągu Bernau - Szczecin.

Jasne,że będzie on pompował rosyjską ropę ,tylko w odwrotnym kierunku.
Ale ropa nie ma granic.Ropa ma sieć.To tak na szybko,skoro ropociąg Brody - Odessa jest nadal fatamorganą.

Acha,dlaczego tak mało się mówi o zawartym porozumieniu energetycznym Rosja -Chiny.Chiny praktycznie wezmą wszystko.Cały gaz i ropę.
Unia może sobie grozić.Za późno.

Kazik
07-01-2009, 22:00
Kaziu,masz mi za złe,że "wysmarowałem"3 linijki.Wyobraż sobie,że założyłem iż "mądrej głowie dość po słowie". Pomyliłem się.To czasem mi się zdarza.
A ponieważ w dalszym ciągu nie wszystko rozumiem użycz mi z łaski swojej nauki w następującej sprawie;Polska płaci Rosji za gaz 418 $ za jednostkę.Ukraina do końca 2008 płaciła 180$,
(ok.45% ceny rynkowej).Od nowego roku rosjanie chcieli 250$
(ok.60%c.rynkowej) a ukraińcy,że dadzą max 201$.Ty gdybyś
tak rozumował to pewno byś chleba w piekarni nie kupił a oni się nie martwią.Nawet kiedy nie zapłacą to gaz będą mieć
bo mają rurociąg.Drugi rurociąg biegnie przez Polskę.No to może my też-co o tym myślisz Kaziu?
Szenfeld,minister kraju będącego członkiem UE i NATO powiedział wczoraj,że Polska nie obawia się podobnych kłopotów bo jest "rzetelnym płatnikiem i lojalnym partnerem
handlowym".Do kogo to było pite,jak sądzisz?
LK optując za przyjęciem do rodziny europejskiej Ukrainy i Gruzji użył argumentu,że państwa te wniosą do skostniałych struktur europejskich "powiew świeżości".Rzadko mu się to zdarza ale w tym przypadku był szczery aż do bólu.
Pisałem że wysmarowałeś 3 linijki. Powinienem był napisać "aż 3 linijki"-bo chyba błędnie zrozumiałeś że dla mnie za krótko. Tak nie jest-to nawet wystarczy dla "nie kumatych" i takich co wolno piszą (czytaj że powoli) a jeszcze wolniej czytają.

Ukraina rok temu w styczniu wytargowała cenę niższą niż my płacimy, ale oni mają w Sewastopolu ogromną bazę rosyjskich okrętów wojennych. Z Morza Czarnego na Śródziemne blisko. Inaczej trzeba by nadłożyć tysiące mil. Rosjanie nie mają dostępu do Morza Czarnego. Muszą więc to dzierżawić. To jest ten bat na Rosję w posiadaniu Ukrainy. To mniej więcej tak jak Brytyjczycy kiedyś dzierżawili Hong Kong, umowa wygasła i nie przedłużono. Ukraińcy też się znają na szantażu. To polityka-powie dyplomata.Racja oczywiście.

A my płacimy tyle co pozostali w UE. Płacimy na czas, więc nie mamy się czego bać. Rury na Bałtyku jeszcze nie ma-więc tym bardziej. Problemem może być Ukraina i Białoruś. Jak Moskwa będzie chciała ich karać to nas to dotknie. Pociechą jest fakt, ze gaz do Niemiec wtedy też nie popłynie, a z nimi Rosja się bardziej liczy. Ponadto jak Rosja nie sprzeda to nie dostanie dolarów. Też o tym wiedzą że ich gospodarka dzięki temu jeszcze "zipie". A ktoś by myślał -taki bogaty kraj. Ten bogaty kraj jeszcze nie dawno miał "bogate" długi. Teraz już spłacili bo ropa i gaz osiągnęły wyżyny. Do obecnego poziomu ropa doszła w ciągu 2 lat. To było 18 $ za baryłkę dziś 45,93 $, a przecież było też mocno ponad stówę.

Oglądałem wystąpienie L.K. mówił właśnie o tych zawirowaniach z gazem i jakie rozmowy były kiedyś w Gruzji-to nasz potencjalny drugi dostawca. Ale to na inny post.

Lila
07-01-2009, 22:08
Ha ,cuś Wam powiem...

Rury na Bałtyku może nie być.Tak twierdzi Gudzowaty,a ja mu wierzę ,bo z Ruskimi to on wypił ocean wódki.
Kryzys i ...ten ...tego...nooo ,rozwijające się gospodarki azjatyckie.

Kazik
07-01-2009, 22:14
Przynajmniej jeśli chodzi o Piasecką, generalnie -tak.
Ale jest bardzo zasadniczy i lubi "tetryczyć".

O polityków nie warto kruszyć kopii. Za nikogo nie dam złamanego szeląga. Obojętnie z którego ugrupowania.
A pies im mordę lizał. Tylko żeby się nie otruł.:)
Poli poleciłaś ten artykuł? Może zmieni zdanie o "dobroczynnej" Basi P. która kupiła nam jakiś obraz, a może nawet kilka.

Jestem zasadniczy, chciałaś może napisać-dokładny? Ja jednak nie czepiam się że nie 10 lecz 12 lat B.P. była żoną miliardera.

Jak ktoś żle zrozumie co napisałem, lub co gorsza "rżnie głupa" że nie rozumie, najpierw po mnie przejedzie walcem drogowym- to wtedy bywam złośliwy.
Ale wystarczy zapytać o wątpliwości-wtedy grzecznie wytłumaczę.

Matrix
07-01-2009, 23:06
Kazik, odpowiadasz Poli za pośrednictwem postu skierowanego do mnie?

Przypomniałam sobie o artykule,odnalazłam i podałam link bo to jest druga strona medalu na temat pani Piaseckiej.I to wszystko. I nie rób za mędrca na forum, bo Ty też masz swoje grzeszki. Często podajesz jednostronnie naświetlony
problem jako absolut nie do podważenia. Wrzuć na luz.

jano43
08-01-2009, 00:08
Kaziu-w przedmiocie gazu,terminów,rosyjsko-ukraińskich kłótni
pieniędzy ja przynajmniej powiedziałem już wszystko co chciałbym powiedzieć.
Ale czy to jest moja wina,że nie uważałeś na lekcjach geografii?Noworosyjsk to nie jest port rosyjski nad morzem
Czarnym?Fachowcy twierdzą,że dla celów marwoj mało przydatny bo płytkowodny,ale zawsze coś jest.
Mając to na względzie rosjanie budują bazę dla swojej marynarki w Suchumi (Abchazja)bo ten z kolei jest głębokowodny i z powodzeniem w razie potrzeby zastąpi Krym.
Na Krymie nie siedzą zaś za darmo.Płacą ukraińcom tenutę
dzierżawną i nie rżną głupa.Co będzie z Krymem po 2017 tego
dzisiaj nikt nie wie.
Co będzie jak sie sprawa rypnie z Białorusią /Lila/.To będzie żle.Dzisiejsza afera z Ukrainą,hipotetyczna z Białorusią to są
argumenty za rurociągiem północnym.Z czego tu się cieszyć.
Dobrze by było gdyby Gudzowary miał rację.Ale jeśli Niemcy na dzień dzisiejszy włożyli w ten interes już 5mld euro to chyba nie po to by robić prezent Putinowi.
Do Możejek pierwsi przymierzali sie amerykanie i jak rozeznali
sytuację (zaopatrzenie z Rosji) to odpuścili.A Litwini mając do wyboru Łukoil i Orlen ze względów politycznych wybrali Orlen.
Oni wzięli kasę a nasi jak się okazuje wdepnęli w *****.
Konkurencja i wilcze prawa kapitalizmu.
W najgorszych czasach zimnej wojny rosjanie nigdy nie użyli gazu jako argumentu.Skąd taka retoryka jak szantaż czy straszak.Poprostu nasza elita to popaprańcy (noblista) a
Piłsudzki o takich medrcach powiedział;"wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić"Amen

POLA
08-01-2009, 00:57
Miałem wymieniać 3 prace jakie wykonywała u J&J? A zaczynała od sprzątaczki?
A czy to powód, żebyś nazywał ją popychadłem? Z tego powodu zarzuciłam Ci pogardę dla wykonywanej przez nią pracy.
Do JP (Palikot) porównywałem Cię że nie piszesz jeszcze jego językiem. Akcent na "jeszcze" -mam na myśli wulgarność .
Hmm... a co powiesz o takim wpisie ze swojego postu nr 17 ? :
Mam gdzieś jak ona doszła do forsy, ja nawet nie mam nic przeciw kurwom, lubię kurwy, ale nie ludzi z kurewskim charakterem.

Mnie może jednak dalej do wulgaryzmów niż Tobie, nie sądzisz?
...ale coraz bliżej masz do piszących na "Onet" i do dwóch seniorów którzy stamtąd przybyli.
Nie wiem kto pisze w Onecie, nie wiem, kto stamtąd przybył, w ogóle mnie to nie obchodzi, ale obchodzi mnie to, kto, co i jak pisze tutaj.
...Gdzie masz wulgarność (moją) pod adresem B.Piaseckiej?
Czytaj wyżej.
...Ciekawe czy ten rozwód był również jej "zasługą"? Ale nie będę spekulował-nic na ten temat nie wiem.
I słusznie, nie Twój pies, nie Twoje pchły.
...ale nie lubię głupio pisać.
Tak trzymaj, życzę wytrwałości:D

Kazik
08-01-2009, 01:00
Kazik, odpowiadasz Poli za pośrednictwem postu skierowanego do mnie?

Przypomniałam sobie o artykule,odnalazłam i podałam link bo to jest druga strona medalu na temat pani Piaseckiej.I to wszystko. I nie rób za mędrca na forum, bo Ty też masz swoje grzeszki. Często podajesz jednostronnie naświetlony
problem jako absolut nie do podważenia. Wrzuć na luz.
Żartowałem-Pola na pewno Twój post przeczyta. A pytanie było do Ciebie. Cieszy mnie że odnalazłaś coś co jej (Poli) podważy absolut. Nie robię tu za mędrca, grzeszki swoje pewnie jakieś mam. Przecież starają się tu mi przypisać nawet to że dokładnie i z wiedzą piszę. Jako grzeszki-oczywiście. Czego nie jestem pewien to Google są od tego.
Ponadto ten satyr (ja) tak ma.:D Wkleiłem "swoje"foto i bardzo się nawet spodobało.:D

POLA
08-01-2009, 01:05
Poli poleciłaś ten artykuł? Może zmieni zdanie o "dobroczynnej" Basi P. która kupiła nam jakiś obraz, a może nawet kilka...
Pola zna ten artykuł, parę innych też, wynik procesów też, ale my nie o tym... spór toczymy o wątek amerykański.

Kazik
08-01-2009, 01:42
A czy to powód, żebyś nazywał ją popychadłem? Z tego powodu zarzuciłam Ci pogardę dla wykonywanej przez nią pracy.

Hmm... a co powiesz o takim wpisie ze swojego postu nr 17 ? :

Mnie może jednak dalej do wulgaryzmów niż Tobie, nie sądzisz?

Nie wiem kto pisze w Onecie, nie wiem, kto stamtąd przybył, w ogóle mnie to nie obchodzi, ale obchodzi mnie to, kto, co i jak pisze tutaj.

Czytaj wyżej.

I słusznie, nie Twój pies, nie Twoje pchły.

Tak trzymaj, życzę wytrwałości:D
Punkt 1 (pierwsza linijka) już wyjaśniałem.
2 i 3--musiałem tak napisać. Czasem nawet kawał poprawiony (bez wulgaryzmów) traci zupełnie sens. To myślę że wiesz. Lila też wyczuła że jak się ma trzydzieści lat (plus coś tam) i facet 73 lata to była miłość do jego kasy. To jest taka prostytucja-tyle że "uświęcona" węzłem małżeńskim. Dlatego tak ją oceniam. A może masz dowody że pokochała starego gościa. Przepraszam tu obecnych na seniorku. A nadal twierdzę że ma kurewski charakter. Jak to ładniej mam napisać? Dodam jeszcze że złodziejski. Bo mając taką kasę jeszcze ten gnój połaszczył się na nasze. Jeden dodatkowy milion był jej potrzebny. Nazywam rzeczy po imieniu. Wtedy wszystkim jest łatwiej mnie zrozumieć. Jak nazwę jakiegoś (np. polityka) kłamcą to wiadomo o co chodzi. Pewnie że można napisać o takim że "rozmija się z prawdą"-niby to samo ale nie tak samo.
Jasne nie ważne skąd kto przybył, ale piszą podobnie jak na Onet.

Pewnie co mnie obchodzi (nie obchodzi mnie) jak zdobyła majątek. Pisałem o tym aby było wiadomo jakie to ziółko. W Polsce też już były rozwody po roku, gdzie "dama" dostawała połowę willi i szklarni "badylarza" jak ich dawniej nazywano. A w wianie wniosła kilka złotych w torebce i podpaski. No i to w co była ubrana. Dupę jeszcze wniosła, ale temu panu taniej by wypadło gdyby korzystał z burdelu.

POLA
08-01-2009, 01:48
Kazik, jesteś ordynarny:mad:

Kazik
08-01-2009, 02:32
http://img338.imageshack.us/img338/8623/blackseamapdr4.png (http://imageshack.us)
Zupełnie zapomniałem. Przecież byłem na wczasach w Soczi. A to Rosja. W Jałcie też byłem-wodolotem w obie strony i nawet nie drogo. A do Batumi była wycieczka autobusem.

Ale port wojenny rozbudowywano dziesiątki lat. To nie tylko zbiorniki paliwa i amunicji odporne na ewentualny nalot. Nabrzeża i całe ogromne wyposażenie warte setek miliardów. Dlatego to nie łatwe z tego miejsca się przenieść. A co by było gdyby Ukraina wstąpiła do NATO, port wojenny "obcego" państwa u nich?
Oczywiście że za dzierżawę płacą. Może nawet kiedyś jako "sowiety" sami coś kasy dali na ten port. Ale w styczniu roku ubiegłego to była karta przetargowa w ustalaniu ceny gazu. Oczywiście nie tylko to. Rosja jest zainteresowana utrzymaniem tego portu jak długo się da. Dogadają się o cenę gazu. Wyjścia nie maja obie strony. Ale Ukraińcy coś utargują i oto im chodzi.

Jakoś cieśninę Bosfor tu nie zaznaczyli wyraźnie (w większym obrazku też)

Kazik
08-01-2009, 02:38
Kazik, jesteś ordynarny:mad:
Dobrze - w przed ostatnim zdaniu czytaj "pupcię" będzie ładniej.

senior A.P.
08-01-2009, 11:13
Co tu tak spokojnie i "strategicznie" na seniorku ?
Duzo jak widze "powymieralo" !
Co tam ciekawego w polityce ,premier z nart wrocil ?
Kaczynscy spokojni ???

POLA
08-01-2009, 14:35
nieobiektywnej - zdaniem autora - bezkrytycznej książki o A. Michniku.
Tekst długi, tylko dla zainteresowanych, na pewno nie dla sympatyków naczelnego (z nazwy?) GW: http://www.dziennik.pl/opinie/article293730/Adam_Michnik_biografia_bezkrytyczna.html

jano43
08-01-2009, 23:25
Kaziu szczerze się ucieszyłem,że się dogadaliśmy.
Jesteś poprostu sympatyczny gość.Jak przeczytałem Twój tekst
to sięgnąłem do barku i dałem lekko w goleń za Twoje zdrowie.

jip
09-01-2009, 08:51
"Przez dwa lata, tydzień w tydzień ekipa Programu I Polskiego Radia jeździła na wywiady do prezesa Jarosława Kaczyńskiego i następnego dnia puszczała je "z taśmy".
Może musiał wolniej nagrywać, żeby wszyscy mogli zrozumieć, jakie to media nieżyczliwe prezesowi są i jak mu przeszkadzają

senior A.P.
09-01-2009, 10:02
Przeciez IV wladza wszystko nagrywa na tasmy a potem puszcza je w obieg jak chociazby dziejsza wiadomosc medialna,z ktorej faktycznie to ja sie ciesze,ze i prawda niezafalszowana do "arbajterow" przenika, a mianowicie :

"Dla robotnikow emigracyjnych w Holandi buduje sie szybko i tanio domy z kartonow odpowiednio zaprojektowane !"
Polacy szybko na Holandie ,tam bedziecie mieli prace i gdzie mieszkac -haryjac na kapitalistycznych burzujow roznej masci - a w Polsce ? - bezdomnym gazem i paralizatorem po slipiach i lapach,wara z cieplych z dworcow na mroz i snieg,bo inaczej ochraniarzy zwolnia (powiedzial obcy kierownik z obcego nadania) !!!
Oto Polska !

Po wiecej szczegolow seniorzy na "polskie' portale .
Czy to juz calkowita kpina z Polakow ???

POLA
09-01-2009, 10:15
"Przez dwa lata, tydzień w tydzień ekipa Programu I Polskiego Radia jeździła na wywiady do prezesa Jarosława Kaczyńskiego i następnego dnia puszczała je "z taśmy".
Może musiał wolniej nagrywać, żeby wszyscy mogli zrozumieć, jakie to media nieżyczliwe prezesowi są i jak mu przeszkadzają
Prezes autka nie ma, prawa jazdy też, to co, wierzchem miał przyjechać...na kocie?:D
Szkoda kota.
Dlatego Skowroński z Trójki radiowej, uczynny i wyrozumiały facet, pofatygował się do prezesa, w końcu firma, czyli my, płacimy za paliwo:D, no nie?
http://wyborcza.pl/1,75248,6140566,Jedzie_Trojka_do_prezesa.html

Jip, nie czepiaj się...prezesa, święty to człowiek jest i taki delikatny, jeszcze by nam zamarzł po drodze, szkoda by było.

maja59
09-01-2009, 10:19
Jip, nie czepiaj się...prezesa, święty to człowiek jest i taki delikatny, jeszcze by nam zamarzł po drodze, szkoda by było.
Oj szkoda by było, z kogo byśmy się śmiali i jak dobrze, że już tylko śmiali, wcześniej było raczej straszno niż śmieszno:mad: .

POLA
09-01-2009, 10:59
Maju, PiSowi rośnie, więc strach się bać i może nie być śmiesznie.

senior A.P.
09-01-2009, 11:16
Juz niedlugo wszystkim partiom urosnie !

maja59
09-01-2009, 11:18
Maju, PiSowi rośnie, więc strach się bać i może nie być śmiesznie.
Polu jeszcze dwa lata, pożyjemy, zobaczymy, ale tyż prawda, że ciężko będzie głosować znowu przciw komuś, bo za kimś cóż wybór wątpliwy.

Kazik
09-01-2009, 11:20
"Przez dwa lata, tydzień w tydzień ekipa Programu I Polskiego Radia jeździła na wywiady do prezesa Jarosława Kaczyńskiego i następnego dnia puszczała je "z taśmy".
Może musiał wolniej nagrywać, żeby wszyscy mogli zrozumieć, jakie to media nieżyczliwe prezesowi są i jak mu przeszkadzają

Pewnie specjalnie powoli dla Ciebie nagrywał. Zrozumiałeś chociaż coś z tego dowcipnisiu o czym mówił? Może gazety dla "specjalnych" też są jakieś "powoli drukowane"? Nie słyszałem o takich.Pewnie dlatego gazet nie czytasz.

Polu wielu ludzi autka nie ma a do głupich nie należą.
Pisowi rośnie powiadasz-to Tuskowi bardzo już opadł (w/g CBOS?)

senior A.P.
09-01-2009, 11:28
"Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka ! "
Niestety w takich w polskim rzadzie nie ma - wszyscy przyjezdni.

POLA
09-01-2009, 11:38
Polu jeszcze dwa lata, pożyjemy, zobaczymy, ale tyż prawda, że ciężko będzie głosować znowu przciw komuś, bo za kimś cóż wybór wątpliwy.
Prawda, za ...dziesiąt lat być może głosować będziemy na, a nie przeciwko:).
Polu wielu ludzi autka nie ma a do głupich nie należą.
Pisowi rośnie powiadasz-to Tuskowi bardzo już opadł (w/g CBOS?)
A ja nie napisałam, że nieposiadacze autka są głupi.
Tuskowi aż tak bardzo nie spada, więcej rządowi, ale PiSowi i LK rośnie, z czego się cieszysz zapewne, ja - nie podzielam Twojego entuzjazmu, bo to nie moja jest opcja. Będzie moja, jak się zmieni kierownictwo... jednoosobowe:D razem z programem.

senior A.P.
09-01-2009, 11:51
Wszystkie partie na smienik historii politycznej !

jip
09-01-2009, 13:38
Pewnie specjalnie powoli dla Ciebie nagrywał. Zrozumiałeś chociaż coś z tego dowcipnisiu o czym mówił? Może gazety dla "specjalnych" też są jakieś "powoli drukowane"? Nie słyszałem o takich.Pewnie dlatego gazet nie czytasz.

Polu wielu ludzi autka nie ma a do głupich nie należą.
Pisowi rośnie powiadasz-to Tuskowi bardzo już opadł (w/g CBOS?)
Patrz mimo powolnego czytanie nie kumasz niczego, trudno wolniej pisać nie mogę, to może tak: widzisz Kaczyński, żeby siebie samego zrozumieć musiał mieć kilka godzin- wieczorem nagrywał, rano nanosił poprawki i mówił, to co się dziwisz, że ja jego nie mogłem zrozumieć.
I dalej w kontrapunkcie :"Kurskiego ogarnia zwątpienie? Myślę, że pan Kaczyński pomyśli: "Zdrada czai się wszędzie" - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Ludwik Dorn, były wicepremier i marszałek Sejmu"
No i widzisz nawet wątpi Kurski a mnie się dziwisz, że nie kumam tego o czym myśli Kaczyński.

tadeusz50
09-01-2009, 14:10
Supertankowiec uwolniony przez somalijskich piratów. Został podobno zapłacony okup 3 000 000 dolarów.

Basia.
09-01-2009, 14:33
Holenderska firma wywołała kontrowersje, po tym jak zaproponowała budowę specjalnego osiedla dla polskich pracowników - donosi "Dziennik". Domy miałyby bowiem powstać z kartonu i pomieścić jak najwięcej ludzi.


Nie mieszkałam nigdy w takim domu, pomysłem jednak nie jestem zachwycona. Moim zdaniem w tym przypadku ludzi się dzieli na "gatunki".:confused:
http://biznes.onet.pl/0,1893806,wiadomosci.html

Kazik
09-01-2009, 14:55
Polu-zmieni się jedno osobowe kierownictwo (jeżeli nie liczyć Pawlaka) ale na to trzeba poczekać. Tusk optuje za "twardszą rozmową z Rosją" od L.K. się coś uczy? Czy może UE to wreszcie zrozumiała i Tusk jest po jej linii?
Ale się zmienia (na lepsze) a taki sukces miał na początku "ocieplania"-załatwił nam (czy Rosjanom?) piosenki rosyjskie w Zielonej Górze-jego pierwszy wyjazd pamiętasz?

senior A.P.
09-01-2009, 15:13
To narazie Holandia ,przyjdzie czas na Polske.Trzeba tylko poczekac na wprowadzenie podatku katastralnego i Polacy sami beda opuszczac wlasne piekne domy,ktorych nie bedzie ich stac utrzymac ze swych zarobkow.
Kartony beda tansze !

POLA
09-01-2009, 18:19
PiS bez Jarosława Kaczyńskiego to wariant kompletnie nierealny,... PiS jest partią ufundowaną na jego autorytecie i pomyśle politycznym oraz charyzmatycznym przywództwie. W związku z tym, jakkolwiek PiS przeżywa trudny moment - jest już 16 miesięcy po wyborach i przewaga Platformy jest cały czas dosyć miażdżąca - to jednak wizja PiS bez Kaczyńskiego jest wizją zupełnego upadku PiS. Dywagacje Adama Bielana są przedwczesne.
Szczegóły: http://www.dziennik.pl/opinie/article293695/Kurski_Kaczynski_przynajmniej_na_10_lat.html

Jacek Kurski uważa też, że PiS powinno mieć "swojego Palikota".
Partia szukała go w swych szeregach, ale nie znalazła, a uzasadnienie Kurskiego uznaję za dowcip dnia:
PiS jest partią porządną, ideową i dlatego nie może znaleźć swojego Palikota. To pokazuje, jakie mamy zahamowania etyczne...

Co to pokazuje, lepiej nie mówić, i te zahamowania...etyczne:D :D, też dobre.
http://www.dziennik.pl/opinie/pytajnik-dziennika/article294650/Kurski_PiS_chcial_dac_Tuskowi_narkotest.html

maja59
09-01-2009, 18:28
Obleśniego, paskudnego Palikota się PiSowi zachciało, macie już Palikota w postaci własności kota i tak trzymajcie do wyborów.

POLA
09-01-2009, 23:44
Bardzo osobiste wyznanie pani Szczypińskiej. Polecam:http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article295219/Szczypinska_Lekarz_dawal_mi_25_proc_szans.html

maja59
10-01-2009, 09:06
Bardzo osobiste wyznanie pani Szczypińskiej. Polecam:http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article295219/Szczypinska_Lekarz_dawal_mi_25_proc_szans.html
Bardzo dobrze, że się odważyła, jej opowieść na pewno poruszy wiele kobiet i sprowokuje do badań. Szczepionka dla dziewczynek powinna być obowiązkowa i bezpłatna tak jak inne nowoczesne szczepionki. Szczepienia zlikwidowały całkowicie różne dżumy XX wieku, a teraz kolej na raka, jeżeli jest szansa ograniczenia zachorowań to trzeba wszystko zrobić, aby uchronić dziewczynki. Koszt szczepionki jest niczym przy koszcie późniejszego leczenia, o ciepieniu, strachu i prawdopodobnej śmierci nie mówiąc. Pani Szczypińska nie jest wyleczona w 100% cały czas zmaga się z nawrotami choroby, a z założonego przez nią w klinice klubu raczków żyje już tylko ona i jedna z koleżanek. To jest najgorsza informacja, mimo leczenia żyje ich do dzisiaj tylko dwie, nie napiała ile zakładało klubik.

destiny
10-01-2009, 21:53
Obiecałam sobie, że nie będę uczestniczyć w wątkach "politycznych"...ale coś tu wkleję.
Macie szanse wyrazić swoje poparcie w sprawie polityki "gazowej" Rosji.

http://www.ukraine-vs-russia.com/

Kazik
11-01-2009, 04:06
Zagłosowałem za Ukrainą, bo to jest (moim zdaniem) pomówienie o podkradaniu gazu. Najpierw Rosjanie chcieli obserwatorów z UE później już nie. Aby teraz znowu chcieć.
Ciekawa rzecz-głosowałem teraz po godzinie 3-ciej w nocy a zapisało datę z wczoraj i godzina nie ta. Chyba pokazuje tu czas w USA. Ale nie pokazało za kim głosowałem. Powtórne głosowanie zablokowane oczywiście-ale po 2 godzinach można głosować znowu. Głosowało ponad 10 tys osób z całego świata. Gdy głosowałem to za Ukrainą było 40,7% teraz po kilkunastu minutach jest 40,6%. Bo Rosjanie też znaleźli tą stronę, ale cyrylicą piszą. Jeżeli chodzi o cenę -to trudno odmówić im racji. Dlaczego Ukraina ma płacić mniej niż reszta Europy. Ale te oskarżenia rosyjskie mi "nie leżą"-wiarygodni to oni nigdy nie byli. Sprawa Gruzji to pokazała.
http://www.ukraine-vs-russia.com/?comment
Komentarze ze świata. Mnie zapisało jako 10 stycz godź 19,43.

Basia.
11-01-2009, 11:30
"Czy Jarosław jest Jarosławą? Czy Jarosław Kaczyński jest kobietą – jak zasugerowała kilka dni temu Nelly Rokita?" - pyta w swoim blogu w Onet.pl Janusz Palikot.



Czy Janusz nie jest przypadkiem Janiną? :rolleyes: Czy Janusz przypadkiem nie wypadł w dzieciństwie z łóżeczka i nie walnął się zbyt mocno w główkę?
http://wiadomosci.onet.pl/1894845,11,item.html

jip
11-01-2009, 12:12
"Czy Jarosław jest Jarosławą? Czy Jarosław Kaczyński jest kobietą – jak zasugerowała kilka dni temu Nelly Rokita?" - pyta w swoim blogu w Onet.pl Janusz Palikot.



Czy Janusz nie jest przypadkiem Janiną? :rolleyes: Czy Janusz przypadkiem nie wypadł w dzieciństwie z łóżeczka i nie walnął się zbyt mocno w główkę?
http://wiadomosci.onet.pl/1894845,11,item.html
Przepraszam Cię Basiu ale pytanie Palikota mnie się dawno nasuwało, już jak Jarosław rządził. Nie lubię jak rządzi mną nieudacznik, który ma tylko kota a nie ma ani konta, ani kobiety, ani samochodu, ani prawa jazdy, chciało by się napisać a ma j..., i czy taki może rządzić? , bez doświadczeń z kobietami, czy on wie co kobiety potrzebują?, tu jestem za pytaniem Palikota, nie jestem i nie popieram Palikota za to co powiedział o kobiecie z PiS,

bronczyk
11-01-2009, 12:20
Basiu mam te same wątpliwości co do Janusza. Tylko biorę jeszcze pod uwagę wypadek na sankach,upadek z konika na biegunach itd.

Babcia Iwa
11-01-2009, 12:24
Czy nie posiadanie konta a posiadanie kota źle świadczy o człowieku? Moim zdaniem NIE! O człowieku i jego stanie psychicznym świadczy postawa, wypowiedzi i głupi wyraz gęby Palikota. Powinni się nim zająć psychiatrzy. Tylko że jego się wszyscy boją ruszyć / rządzący/ bo on ma ich w kieszeni i chyba zna jakąś kompromitującą sytuację naszych "kochanych" rządzących. I dobrze im tak bo z byle kim nie powinni się zadawać. Stare powiedzenie " lepiej z mądrym zgubić niż z durniem znaleźć".Ja mam konto ale nie mam kota bo nie lubię kotów, ale nie uważam że ktoś jest gorszy ode mnie jeżeli lubi i ma kota. Świadczy to o wrażliwości i dobrej natury tego kogoś. A nie lubię głupców,pajaców,kretynów.Okazuje się że żyjemy w dobie hamstwa, ordynarności i przekupstwa.

jip
11-01-2009, 12:38
Czy nie posiadanie konta a posiadanie kota źle świadczy o człowieku? Moim zdaniem NIE! O człowieku i jego stanie psychicznym świadczy postawa, wypowiedzi i głupi wyraz gęby Palikota. Powinni się nim zająć psychiatrzy. Tylko że jego się wszyscy boją ruszyć / rządzący/ bo on ma ich w kieszeni i chyba zna jakąś kompromitującą sytuację naszych "kochanych" rządzących. I dobrze im tak bo z byle kim nie powinni się zadawać. Stare powiedzenie " lepiej z mądrym zgubić niż z durniem znaleźć".Ja mam konto ale nie mam kota bo nie lubię kotów, ale nie uważam że ktoś jest gorszy ode mnie jeżeli lubi i ma kota. Świadczy to o wrażliwości i dobrej natury tego kogoś. A nie lubię głupców,pajaców,kretynów.Okazuje się że żyjemy w dobie hamstwa, ordynarności i przekupstwa.
Nie świadczy to wcale o tym czy człowiek jest dobry czy zły, może jest dobry ale czy umie zarządzać o to już miałbym duże wątpliwości. I moje uwagi właśnie dotyczyły tego, czy ktoś taki potrafi zarządzać dużym krajem jakim jest Polska, i pytania z tym związane tez mi się nasuwały a Palikot powiedział to głośno.

bronczyk
11-01-2009, 12:40
Zgadzam się Babciu Iwo. Co ma posiadanie zwierząt do płci człowieka to sama nie wiem. W końcu można nawet z koloru oczu złe skłonności wyczytać. Początkowo zachowanie Palikota mnie dziwiło. Teraz jestem oburzona. Tego nawet nie mogę nazwać błazeństwem. Tylko gbur może takie brednie wypowiadać. To obrażanie człowieka i choć panowie Kaczyńscy nie są dla mnie dobrymi politykami to uważam, że nie można na ich temat głupot wypowiadać.

Babcia Iwa
11-01-2009, 12:47
Mnie nie chodzi o Kaczyńskich, nie muszę ich lubić, ale zachowanie i wypowiedzi Palikota poniżają nas społeczeństwo polskie. Świadczy to o tym że w Polsce najlepiej dogadać się można używając inwektywów, depcząc godność, plując w twarz a my rozradowani mówimy że deszcz pada. Na to nie zgadzam się i jestem oburzona postawą PO. Mam nadzieję że przy następnych wyborach to ich zachowanie odpowiednio zaowocuje. Nie życzę sobie aby moim krajem rządzili durnie i prostacy.

jip
11-01-2009, 13:27
Mnie nie chodzi o Kaczyńskich, nie muszę ich lubić, ale zachowanie i wypowiedzi Palikota poniżają nas społeczeństwo polskie. Świadczy to o tym że w Polsce najlepiej dogadać się można używając inwektywów, depcząc godność, plując w twarz a my rozradowani mówimy że deszcz pada. Na to nie zgadzam się i jestem oburzona postawą PO. Mam nadzieję że przy następnych wyborach to ich zachowanie odpowiednio zaowocuje. Nie życzę sobie aby moim krajem rządzili durnie i prostacy.
Jednych potępiasz a sama nazywasz kogoś durniami i prostakami - czyżby cały rząd to durnie i prostaki, nie przesadzasz sama? akurat Palikot nami rządzi tylko w tym sensie, że jest posłem i Palikota ktoś wybrał. Oprócz wygłupów, których też nie do końca popieram robi dużo dobrego chociaż w kierowanej przez siebie komisji, i wcale nie wiem czyje wypowiedzi są gorsze, czy Palikota, czy Brudzińskiego albo Kurskiego , albo niektóre zachowania posłów w sejmie np. wyłudzanie diet za nieobecność? I to posłów jak z jednej tak z drugiej strony, a Palikot mówi to co duża część ludzi myśli, przegiął z posłanką Gęsicką, chociaż też nie do końca wiadomo ile ona powiedziała prawdy, czy też nie przegięła.
A dla równowagi o Palikocie:
"Konglomerat przepisów jest źródłem absurdu. (...) Pytam – kto weźmie na siebie jego skutki? Znów oberwiemy po kieszeni. I na to się właśnie nie godzę" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Janusz Palikot. Poseł PO powraca w ten sposób do tzw. Przepisów strażackich.
Dużo jest takich bzdurnych jeszcze przepisów z którymi ten poseł też walczy.

POLA
11-01-2009, 14:35
na temat Palikota, który w piątkowych Faktach po faktach powiedział o Gęsickiej, co powiedział.
Do tej pory tolerowałam formy jego wypowiedzi, bo miały one jakiś sens, miały prowokować do myślenia i działań, bo normalny język nie przemawiał, tym razem nie da się jego ordynarnego określenia niczym wyjaśnić jak tylko chamstwem.

Jeśli Gęsicka rozminęła się z prawdą, a tego jeszcze nie wiemy, Palikot podawał zupełnie inne fakty, ale poczekajmy na mniej zaangażowane źródło, to pytam, czym był jej występ telewizyjny i pytam, czym spowodowane było tak rażące przekłamanie? Przecież jest osobą jak najbardziej zorientowaną w danych, więc nie da się tego usprawiedliwić niewiedzą. Zatem dla wygody partii, której obecnie służy i która gwarantuje jej zaistnienie w świecie polityki gotowa jest rozpowszechniać kłamstwa? Jak to nazwać? Nie jest to sprzedawanie się?

Kiedy pobierałam jeszcze nauki, jeden z profesorów wdał się z nami w dyskurs o politykach i to od niego właśnie usłyszałam, jaki mają związek z najstarszą profesją świata, prostytucją.
Dzisiaj, kiedy moje doświadczenia i obserwacje są bogatsze, przyznaję mu sporo racji, choć wtedy wykłócałam się z nim jeszcze poza zajęciami.

Te moje przydługie rozważania nie zmieniają jednak faktu, że Palikot zachował się po chamsku, przekroczył wszelkie dopuszczalne granice.
Szkoda, bo to nie jest głupek i ma dość niezależne spojrzenie na całą politykę także swojej partii. Reszta posłów jego ugrupowania broni Tuska i jego szusowania na stokach, Palikot jawnie skrytykował premiera, jak również jawnie skrytykował Gowina nie oszczędzając mu gorzkich określeń. Oberwało się też Chlebowskiemu i Komorowskiemu.

W swoim Dzienniku zapowiedział, że da spokój LK, a zaatakuje JK, którego uznaje za przyczynę wszelkiego zła w PiSie. Jego krytyka nie jest odosobniona i nie jest pozbawiona podstaw, ale używanie do tego celu orientacji seksualnej JK jest wodą na młyn dla tych "tolerancyjnych" inaczej, których w Polsce nie brakuje, niestety. Na mnie, jak i na pozostałych forowiczach - mam taką nadzieję - tego typu sensacje nie robią najmniejszego wrażenia, bo lepiej pilnować własnej alkowy niż zaglądać do cudzej, a ponadto trudno szukać powodów nieumiejętności współdziałania, skłonności do autokratycznego rządzenia, zacietrzewienia, ustawicznego szukania wroga i konfliktowania społeczeństwa - w jakiejkolwiek orientacji.

To, że JK nie ma żony, nie ma dzieci, nie ma prawa jazdy, nie ma konta osobistego, a ma tylko kota jeszcze go nie dyskredytuje, powodem złośliwości, także i mojej, są zupełnie inne jego przywary i tego jakoś darować mu nie mogę, jak i nie mogę darować Palikotowi tego, do czego dopuścił się ostatnio.

Kazik
11-01-2009, 14:39
Przepraszam Cię Basiu ale pytanie Palikota mnie się dawno nasuwało, już jak Jarosław rządził. Nie lubię jak rządzi mną nieudacznik, który ma tylko kota a nie ma ani konta, ani kobiety, ani samochodu, ani prawa jazdy, chciało by się napisać a ma j..., i czy taki może rządzić? , bez doświadczeń z kobietami, czy on wie co kobiety potrzebują?, tu jestem za pytaniem Palikota, nie jestem i nie popieram Palikota za to co powiedział o kobiecie z PiS,
Nieudacznika poznaje się nie po rządzeniu, lecz że jest kawalerem i nie posiada konta? No i prawa jazdy? Czytając na Onet wypowiedzi pod tym artykułem-zastanawiałem się która jest pisana przez Jip? A może nawet kilka pod różnym nickiem? Bo Twój język jeszcze 2 miesiące temu, wyglądał jakbyś właśnie tam długo pisywał.

Kazik
11-01-2009, 15:23
Gęsicka nie podała by takiej szokującej liczby gdyby była nie prawdziwa (moje zdanie) Bo liczby bardzo łatwo sprawdzić i na to sprawdzanie wszyscy się rzucą. Dlatego bym nie spekulował co by było-gdyby było. To język PO , poczekajmy czy powiedziała prawdę (jedno zdanko) a potem słówko (jeśli) no i teraz godzinny wykład o wredności. Telewidzowie pomyślą że to już się dokonało, bo kto zapamiętał to jeśli? A Twoja wypowiedź-właśnie jest podobna do tego szablonu. Bo było jeśli, i było- ale też czym spowodowane było tak rażące przekłamanie. To jest tryb dokonany. To jest już Twoje stwierdzenie. Nie dopatrzę się tu trybu warunkowego. To 5-ta linijka Twojego postu tutaj #113. Może nie miałaś takiego zamiaru, ale pokazałem tu jak łatwo PO od początku działalności zamieniała przypuszczenia na coś co za chwilę brzmiało jak stwierdzenie. A to drugie zostaje słuchaczom w głowach. Nawiązując do końcówki tego postu napiszę podobnie. Brak umiejętności rządzenia Tuska, lekceważenie nawet tych co go wybrali, niefrasobliwość decyzji, krótkowzroczność polityczna i tolerowanie chamstwa w otoczeniu, które trudno nie zauważyć--to tu przyczyny ja też nie szukam w orientacjach seksualnych.

jip
11-01-2009, 15:50
"Kiedy pobierałam jeszcze nauki, jeden z profesorów wdał się z nami w dyskurs o politykach i to od niego właśnie usłyszałam, jaki mają związek z najstarszą profesją świata, prostytucją.
Dzisiaj, kiedy moje doświadczenia i obserwacje są bogatsze, przyznaję mu sporo racji, choć wtedy wykłócałam się z nim jeszcze poza zajęciami."napisała Pola
Tu Ci przyznam rację , bo niestety taka jest polityka i ki diabeł mnie pokusił, żeby tu się zahaczyć , napisałem, że na temat Gęsickiej przegiął i to mocno.... A co do zdania na temat rządzenia przez człowieka bez doświadczeń związanych z kontem, samochodem, kobietą, kotem zdania nie zmieniam - a brzydkie wypowiedzi padają z jednej jak i drugiej strony. Poniżej wypowiedzi strony drugiej: "X to taki wyliniały, a co gorsza zgorzkniały wezyr, któremu już pozostało tylko kiszenie czosnku czy ogórków - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM poseł PiS Y. W ten sposób skomentował wypowiedź X dla "Dziennika", w której X też posła PiS, porównał kierownictwo PiS do sułtana otoczonego przez dwór eunuchów." No to może zgadniecie czyje to wypowiedzi.
Kazik nie mam zamiaru w żadnym trybie czy dokonanym czy bez dokonania, czy nawet przekonanym, do Twoich postów się odnosić, pies też, bo i tak masz rację. Może kiedyś odpisze Ci Lucia.

POLA
11-01-2009, 16:51
Gęsicka nie podała by takiej szokującej liczby gdyby była nie prawdziwa (moje zdanie) Bo liczby bardzo łatwo sprawdzić i na to sprawdzanie wszyscy się rzucą.
Ty masz tę pewność, a ja nie, wolę sprawdzać, bo nie mam zaufania także do Palikota i PO.
Cierpliwie czekam na niezaangażowane źródła wiedzy i fakty, stąd to moje "jeśli".
...A Twoja wypowiedź-właśnie jest podobna do tego szablonu. Bo było jeśli, i było- ale też czym spowodowane było tak rażące przekłamanie.
Moja wypowiedź jest moją wypowiedzią, a nie jakimś powielanym szablonem, ale rozumiem, że myślenie przyczynowo-skutkowe Ci nie odpowiada, mnie - wprost przeciwnie.
Jeśli ktoś nie mówi prawdy, mataczy, kradnie czy dopuszcza się jeszcze innych niecnych czynów, to stawiam sobie zawsze pytanie: dlaczego. Taki nawyk, zły? Myślę, że nie.
...to drugie zostaje słuchaczom w głowach...
Niektórym w głowach zostaje wyłącznie to, co zechcą zapamiętać, co im pasuje do raz upodobanego obrazka, a jak nie pasuje, to się "naciągnie".
Nawiązując do końcówki tego postu napiszę podobnie. Brak umiejętności rządzenia Tuska, lekceważenie nawet tych co go wybrali, niefrasobliwość decyzji, krótkowzroczność polityczna i tolerowanie chamstwa w otoczeniu, które trudno nie zauważyć--to tu przyczyny ja też nie szukam w orientacjach seksualnych.
Twoją ostatnią jakże głęboką refleksję mogę skwitować tak: jest absolutnie Twojego autorstwa, bo nikt z PiSu (a zwłaszcza J. Kaczyński i jego brat bliźniak) - zgodnie z tym, co zadeklarował ostatnio Kurski - nie zniżyłby się do repliki na takim poziomie.

POLA
11-01-2009, 17:23
... ki diabeł mnie pokusił, żeby tu się zahaczyć , napisałem, że na temat Gęsickiej przegiął i to mocno...
Eee... tam, diabeł, nie spychaj na niego.
Jip, oboje sponiewieraliśmy palikota*, bo jest za co, ale nie posypaliśmy sobie głów popiołem i to jest nasz błąd:D, wielkie przeoczenie... tylko że ja popiołu nie mam:mad: .
A co do zdania na temat rządzenia przez człowieka bez doświadczeń związanych z kontem, samochodem, kobietą, kotem zdania nie zmieniam...
Tu się z Tobą nie zgadzam, bo nie wolno uogólniać.
Jeśli np. nie jestem lekarzem, czy oznacza to, że nic nie wiem o problemach związanych z tą profesją?
X to taki wyliniały, a co gorsza zgorzkniały wezyr, któremu już pozostało tylko kiszenie czosnku czy ogórków - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM poseł PiS Y. W ten sposób skomentował wypowiedź X dla "Dziennika", w której X też posła PiS, porównał kierownictwo PiS do sułtana otoczonego przez dwór eunuchów." No to może zgadniecie czyje to wypowiedzi.
No popatrz, słuchałam, bo zwykle słucham Kontrwywiadu podobnie jak Piaskiem po oczach, a nie pamiętam.
Taka niepamiętliwa jestem:D, a może dlatego, że po odrzuceniu słownego błota, którego nie traktuje poważnie, szukam między inwektywami - prawdy.
O tych eunuchach...to chyba Dorn, ale nie chcę ryzykować, bo dostanę łopatką.
.............
*pisownia zamierzona, do odwołania;)

jip
11-01-2009, 17:30
Eee... tam, diabeł, nie spychaj na niego.
Jip, oboje sponiewieraliśmy palikota*, bo jest za co, ale nie posypaliśmy sobie głów popiołem i to jest nasz błąd:D, wielkie przeoczenie... tylko że ja popiołu nie mam:mad: .

Tu się z Tobą nie zgadzam, bo nie wolno uogólniać.
Jeśli np. nie jestem lekarzem, czy oznacza to, że nic nie wiem o problemach związanych z tą profesją?

No popatrz, słuchałam, bo zwykle słucham Kontrwywiadu podobnie jak Piaskiem po oczach, a nie pamiętam.
Taka niepamiętliwa jestem:D, a może dlatego, że po odrzuceniu słownego błota, którego nie traktuje poważnie, szukam między inwektywami - prawdy.
O tych eunuchach...to chyba Dorn, ale nie chcę ryzykować, bo dostanę łopatką.
.............
*pisownia zamierzona, do odwołania;)
Masz racje o eunuchach Dorn o Dornie Brudziński, no to na temat konta zostajemy przy swoich zdaniach, samochodu też, jak mną ktoś chce rządzić to powinien umieć najpierw sobą rządzić i wiedzieć co to konto, co to samochód i jak się prawo jazdy zdaje itp itd a nie tylko wiedzieć jak pogłaskać kota bo o pogłaskaniu kobiety....... a tez powinien wiedzieć jak się to robi jak chce kobietami rządzić, powinien wiedzieć, że żony gonią za rozrzucone skarpety, niezamknięta klapę.....
A Palikot pisał nadal będę przez P duże.

Kazik
11-01-2009, 17:32
Polu-w pierwszej części piszesz,że ja mam "pewność"-a ja napisałem że (moje zdanie) co wcale nie świadczy o pewności absolutnej, ale logiczne jest nie podawać coś łatwo sprawdzalnego. Bo np. czyjeś zdrowie-o tu można spekulować o każdym, ale nie w liczbach sprawdzalnych. Będąc pewnym riposty jeżeli to kłamstwo. Palikot nie ma pojęcia i już zajął stanowisko (zdecydowane) w tej sprawie. A ekonomiści z PO, medytują, sprawdzają liczby i porównują do PiS, układają odpowiedź (moje przypuszczenie). Tusk wróci z nart to zatwierdzi.

Opowiedziałaś że to Twoje zdanie, na zarzut że użyłaś nie przypuszczenia-lecz stwierdzenia. No to chyba masz właśnie tą pewność która mi zarzucasz. Oczywiście że to było (Twoje zdanie) ale zawierające pewność. Tego u siebie nie zauważyłaś.

Cytat z Twojego #113: Na mnie, jak i na pozostałych forowiczach - mam taką nadzieję - tego typu sensacje nie robią najmniejszego wrażenia, bo lepiej pilnować własnej alkowy niż zaglądać do cudzej, a ponadto trudno szukać powodów nieumiejętności współdziałania, skłonności do autokratycznego rządzenia, zacietrzewienia, ustawicznego szukania wroga i konfliktowania społeczeństwa - w jakiejkolwiek orientacji.

Tu opisujesz zacietrzewienie, ustawiczne szukanie wroga, konfliktowanie społeczeństwa, nie umiejętność współdziałania.
Leżeli nie pisałaś to o PO:rolleyes: , to myślę że o PiS. Potem ładne stwierdzenie-że to nie należy się doszukiwać w jakichkolwiek orientacjach.
Napisałem podobnie o PO i też dodałem to samo stwierdzenie, że nie należy się w orientacjach doszukiwać. Dlaczego więc moje jest złe? Ja tylko tej Twojej formy użyłem, zamieniając PiS na PO i tyle.:D

jip
11-01-2009, 17:47
Ktoś napisał: " Ludzie - dobra rada: jak wiesz, że jesteś konfliktowy, to się nie ożenisz. A biedny kot cierpi". Może to jest powód stanu wolnego prezesa PiS i skutek jego mądrości

araad
11-01-2009, 18:20
Jip
Zróć uwagę na sposób pisania Kazika czy on nie piszę na O2?
Tam piszą w podobny sposób.

Kazik
11-01-2009, 18:21
Masz racje o eunuchach Dorn o Dornie Brudziński, no to na temat konta zostajemy przy swoich zdaniach, samochodu też, jak mną ktoś chce rządzić to powinien umieć najpierw sobą rządzić i wiedzieć co to konto, co to samochód i jak się prawo jazdy zdaje itp itd a nie tylko wiedzieć jak pogłaskać kota bo o pogłaskaniu kobiety....... a tez powinien wiedzieć jak się to robi jak chce kobietami rządzić, powinien wiedzieć, że żony gonią za rozrzucone skarpety, niezamknięta klapę.....
A Palikot pisał nadal będę przez P duże.
Dobrze Jip-bo to jest nazwisko, więc źle by było gdybyś używał małej litery.

Dużo mądrzejszy jesteś jako żonaty-o doświadczenie z tym gonieniem Cię za otwartą klapę i rozrzucone skarpety? Może do polityki się nadajesz:rolleyes: , nawet prawo jazdy pewnie też masz? A wykształcenie?

A Jarosław K. na UW ukończył prawo i tam również obronił pracę doktorską. Ale skoro uważasz że to za mało i brak konta, prawa jazdy oraz posiadanie kota (na nartach może też nie jeździ?)-wszystko niweluje, to najdelikatniej mówiąc -bardzo dziwne rozumowanie. Pamiętaj też że mało jest tak myślących, bo jednak ktoś go wybrał i PiS był przy władzy. Teraz PiS jest największą partią w opozycji, a to również potwierdza, że musieli być też wyborcy.

Jak nie wierzysz-zapytaj Luci. Ale właściwie dlaczego nie żony? Ciągle się na Lucię powołujesz.

jip
11-01-2009, 18:27
Jip
Zróć uwagę na sposób pisania Kazika czy on nie piszę na O2?
Tam piszą w podobny sposób.
Muszę tam zajrzeć może tez tak ładnie uwypuklają pogrubiając i pogrubiając uwypuklają i jeszcze te tryby i liczby sprawdzalne, i drabinki i znowu pogrubienia, zdrobnienia-"słówko" "zdanko" i język taki fajny i wyszukany "niefrasobliwość decyzji, krótkowzroczność polityczna" Ale co Ty! tam chyba tak bardzo dokładni nie są, ale nigdy nie wiadomo?

araad
11-01-2009, 18:32
Jip
Ja nie wiem ale uczę się od Kazia przecież odkrył ze Ty z onetu więc mnie pasuje o2 a zresztą może to Interia.Zresztą jak fakty nie pasują to tym gorzej dla faktów.

Kazik
11-01-2009, 18:38
Jip
Zróć uwagę na sposób pisania Kazika czy on nie piszę na O2?
Tam piszą w podobny sposób.
Araad-nie przeginaj. Wczoraj szukałem gdzie to napisane o Basi. Otworzyłem "forum Danmala" i zacząłem sprawdzać od ostatniej 18 strony. Do 14-tej doszedłem i miałem dość. Ale znalazłem coś ciekawego. Ktoś się chwali że właśnie zarejestrował się powtórnie tu na seniorku bo wcześniej był/a? banowana czy banowany parę razy. Pisze do kogoś "zgadnijcie pod jakim nickiem". To pisał ktoś 2 miesiące temu.
A pisałem już tu że Ty i JiP, nabraliście ogłady (trochę) bo wyglądało jakbyście byli przyzwyczajeni do pisania w Onet.
Po tej teraz wypowiedzi będę się zastanawiał, na ile jest prawdziwe przysłowie, uderz w stół a nożyce się odezwą.
Ale nie przysłowie mam teraz na myśli.

waclaw46
11-01-2009, 20:22
Kazik JK skończył prawo a nawet obronił pracę doktorską,różni oficjele PRL -u kończyli UW i bronili doktoratów.Co do wyborów to nie wszyscy głosują z tych co głosowali to zebrał... głosów.To samo dotyczy innych naszych przedstawicieli w parlamencie.Nie ilość doktoratów świadczy o człowieku.Czy ktoś czytał jego pracę magisterską i pracę doktorską i kto był jego promotorem.
Kaczyńskich dziwny sposób bycia był przedstawiany w Amerykańskiej TV ,można było się pośmiać z Polaków.

Kazik
11-01-2009, 20:39
Kazik JK skończył prawo a nawet obronił pracę doktorską,różni oficjele PRL -u kończyli UW i bronili doktoratów.Co do wyborów to nie wszyscy głosują z tych co głosowali to zebrał... głosów.To samo dotyczy innych naszych przedstawicieli w parlamencie.Nie ilość doktoratów świadczy o człowieku.Czy ktoś czytał jego pracę magisterską i pracę doktorską i kto był jego promotorem.
Kaczyńskich dziwny sposób bycia był przedstawiany w Amerykańskiej TV ,można było się pośmiać z Polaków.
Tak-nawet "dowcipasy" podały że chcemy od USA dostać moskitiery na nasze okręty podwodne. Mądre dowcipy? Teraz masz pogląd o telewizjach USA? A może "kartofle" w niemieckiej prasie Ci się podobały? A gdyby tak o Merkel podobnie u nas napisał nawet brukowiec, to czy by się ona z tego śmiała i nadal mówiła o "wolności wypowiedzi? No jak myślisz wacławie.

A o tych co nie głosują to mam zdanie-nie krytykuj później ani rządzących, ani opozycji. Sam się tego pozbawiłeś nie idąc do wyborów. Bo 40% którzy nie głosowali to tylko cząstka z nich jest na wózku inwalidzkim i nie mogła pójść. Tu chyba nie zaprzeczysz.

POLA
11-01-2009, 22:38
... no to na temat konta zostajemy przy swoich zdaniach, samochodu też, jak mną ktoś chce rządzić to powinien umieć najpierw sobą rządzić i wiedzieć co to konto, co to samochód i jak się prawo jazdy zdaje itp itd a nie tylko wiedzieć jak pogłaskać kota bo o pogłaskaniu kobiety....... a tez powinien wiedzieć jak się to robi jak chce kobietami rządzić, powinien wiedzieć, że żony gonią za rozrzucone skarpety, niezamknięta klapę.....
A Palikot pisał nadal będę przez P duże.
Tak, zostaniemy przy swoim, bo żadną miarą nie mogę Cię przekonać, że popełniasz błąd w takim założeniu.
Premier czy szef partii nie musi się znać na wszystkim, od tego ma doradców, jak nie wie, to pyta, chyba że jest autokratą, to wtedy nawet jak ma żonę, prawo jazdy i konto - nie pyta.

Weź takiego LK np. ma żonę, nawet dziecko, może i wnuczę jakieś, nie wiem, może i konto, a jest, jaki jest, taki kapkę jakby nie z tej ziemi. Atrybuty, o które toczymy bój na śmierć i życie nie świadczą jeszcze o pewnych kompetencjach do rządzenia krajem czy partią.

Czyli Twoje argumenty nieprzekonujące są;) i co Ty na to?

jip
12-01-2009, 08:01
Tak, zostaniemy przy swoim, bo żadną miarą nie mogę Cię przekonać, że popełniasz błąd w takim założeniu.
Premier czy szef partii nie musi się znać na wszystkim, od tego ma doradców, jak nie wie, to pyta, chyba że jest autokratą, to wtedy nawet jak ma żonę, prawo jazdy i konto - nie pyta.

Weź takiego LK np. ma żonę, nawet dziecko, może i wnuczę jakieś, nie wiem, może i konto, a jest, jaki jest, taki kapkę jakby nie z tej ziemi. Atrybuty, o które toczymy bój na śmierć i życie nie świadczą jeszcze o pewnych kompetencjach do rządzenia krajem czy partią.

Czyli Twoje argumenty nieprzekonujące są;) i co Ty na to?
Czyj w takim razie pantofel go uciska? Nie widzisz tego, do kogo najpierw dzwoni, żeby podjąć jakąkolwiek decyzję, Szkoda Pani Marii, która bardzo cenię.
A moje zdanie jest takie: jak chcę rządzić to muszę trochę praktyki i rozeznania jakie ludzie maja problemy, czy to z samochodem, czy kontem, czy rodziną no chyba, że się ma doradców i ich słucha, co tutaj o słuchaniu chyba nie ma jak mówić.
W wypadku bliźniąt jeden uzupełnia drugiego i drugim kieruje, a kieruje tak jakby nigdy w ręku kierownicy nie miał, i tu wychodzi brak samochodu i prawa jazdy.

POLA
12-01-2009, 11:09
Czyj w takim razie pantofel go uciska? Nie widzisz tego, do kogo najpierw dzwoni, żeby podjąć jakąkolwiek decyzję, Szkoda Pani Marii, która bardzo cenię.
Jip, jeśli chodzi o uciskanego pantoflem...hmm...nie żony, a zgoła innym kapciem, to wiemy, w czym problem. Posiadanie żony i tych innych atrybutów niczego jeszcze nie gwarantuje.
A panią Marię to nawet polubiłam, bo normalna jest i taka ludzka kobieta, o czym pisałam już dużo wcześniej, ale jakoś zbawiennego wpływu na małżonka nie ma, a szkoda.
A moje zdanie jest takie: jak chcę rządzić to muszę trochę praktyki i rozeznania jakie ludzie maja problemy, czy to z samochodem, czy kontem, czy rodziną no chyba, że się ma doradców i ich słucha, co tutaj o słuchaniu chyba nie ma jak mówić.
Załóżmy: jestem premierem, nigdy nie miałam uprawnień do pilotowania, czy nie mogę podejmować decyzji o tym, jaki statek powietrzny kupić? Mam doradców, ich pytam, zasięgam informacji zewsząd i wiem, bo nie jestem autokratą, bo wiem, że nie ma ludzi, którzy na wszystkim się znają.
Więc problem nie leży w braku tzw. doświadczenia w jakiejś dziedzinie, ale w otwartości na wiedzę i w pewnych skłonnościach charakterologicznych, dlatego nie mam pretensji do JK, że nie ma żony, prawa jazdy, konta, a ma tylko kota. Mnie to nie przeszkadza, bo nie tu jest pies pogrzebany, nie w tym sęk:D.
W wypadku bliźniąt jeden uzupełnia drugiego i drugim kieruje, a kieruje tak jakby nigdy w ręku kierownicy nie miał, i tu wychodzi brak samochodu i prawa jazdy.
Co do uzależnienia bliźniąt - zgoda, to nie ich wina, tylko tego, że natura zamiast pojedynczy egzemplarz stworzyła dwa.
Natomiast gdyby JK posiadał to, czego nie ma, a czego od niego wymagasz, czy masz pewność, że jego charakter byłby inny? Ja nie mam tej pewności, powiem więcej, mam wątpliwości, więc odpuść mu brak tych hmm...niektórych męskich atrybutów :D, bowiem nie ich brak decyduje o jakości jego zachowań.

Oficjalnie ogłaszam, że bronię prawa JK do nieposiadania.

maja59
12-01-2009, 12:12
Oficjalnie ogłaszam, że bronię prawa JK do nieposiadania.
Mam nadzieję, że twoja obrona nie dotyczy nie posiadania zawartości głowy;) .

waclaw46
12-01-2009, 12:18
Swiat nie widzi i nie komentuje dyskutantów na forum seniora ,tylko tych pierwszych tj. Prezydent ,Premier.Oni reprezentują kraj ,ich zachowanie ocenia się na forum i uogólnia do nacji.

jip
12-01-2009, 13:34
Jip, jeśli chodzi o uciskanego pantoflem...hmm...nie żony, a zgoła innym kapciem, to wiemy, w czym problem. Posiadanie żony i tych innych atrybutów niczego jeszcze nie gwarantuje.
A panią Marię to nawet polubiłam, bo normalna jest i taka ludzka kobieta, o czym pisałam już dużo wcześniej, ale jakoś zbawiennego wpływu na małżonka nie ma, a szkoda.

Załóżmy: jestem premierem, nigdy nie miałam uprawnień do pilotowania, czy nie mogę podejmować decyzji o tym, jaki statek powietrzny kupić? Mam doradców, ich pytam, zasięgam informacji zewsząd i wiem, bo nie jestem autokratą, bo wiem, że nie ma ludzi, którzy na wszystkim się znają.
Więc problem nie leży w braku tzw. doświadczenia w jakiejś dziedzinie, ale w otwartości na wiedzę i w pewnych skłonnościach charakterologicznych, dlatego nie mam pretensji do JK, że nie ma żony, prawa jazdy, konta, a ma tylko kota. Mnie to nie przeszkadza, bo nie tu jest pies pogrzebany, nie w tym sęk:D.

Co do uzależnienia bliźniąt - zgoda, to nie ich wina, tylko tego, że natura zamiast pojedynczy egzemplarz stworzyła dwa.
Natomiast gdyby JK posiadał to, czego nie ma, a czego od niego wymagasz, czy masz pewność, że jego charakter byłby inny? Ja nie mam tej pewności, powiem więcej, mam wątpliwości, więc odpuść mu brak tych hmm...niektórych męskich atrybutów :D, bowiem nie ich brak decyduje o jakości jego zachowań.

Oficjalnie ogłaszam, że bronię prawa JK do nieposiadania.
Ale te braki maja wpływ na jego zachowanie i nie wiem czy JP nie miał racji? u nas niektórzy mówili, zresztą Ty z południa Wielkiej Polski to tam tak mówili, bo ja też z południa, że nie ma "ba..." dziewczyny to coś uciska na mózg i może w tym cały ambaras, nie namawiaj mnie i tak ich nie lubił będę.

POLA
12-01-2009, 14:29
Mam nadzieję, że twoja obrona nie dotyczy nie posiadania zawartości głowy;) .
Słuszną masz nadzieję:), na zawartość głowy dyspensy nie daję.
Ale te braki maja wpływ na jego zachowanie i nie wiem czy JP nie miał racji? u nas niektórzy mówili, zresztą Ty z południa Wielkiej Polski to tam tak mówili, bo ja też z południa, że nie ma "ba..." dziewczyny to coś uciska na mózg...
Ja tam nie wiem, czy JP ma rację, czy nie ma i co uciska JK lub nie, czy ma to wpływ na zachowanie rzeczonego, bo badań nie było:D.
i może w tym cały ambaras, nie namawiaj mnie i tak ich nie lubił będę
"W tym cały ambaras, żeby dwoje chciało naraz", a do lubienia Cię nie namawiam, Boże uchowaj:D.

jip
12-01-2009, 18:14
Sonda wśród internautów na temat:
"Czy wyciągnięcie konsekwencji wobec Janusza Palikota przez klub PO to słuszna decyzja?"
tak -39%
nie -49%
reszta mniej się interesuje
oddano głosów: 18146

Lila
12-01-2009, 18:27
Sonda wśród internautów na temat:
"Czy wyciągnięcie konsekwencji wobec Janusza Palikota przez klub PO to słuszna decyzja?"
tak -39%
nie -49%
reszta mniej się interesuje
oddano głosów: 18146


Jip.Nie jest istotne ,czy lubisz Palikota czy nie.
Zachował się nieprofesjonalnie.Bardzo nieprofesjonalnie .
I parafrazując Adasia z ''Dnia świra '' ,ukazuje iż PO to ojszczana klapa.
Przepraszam.:)
Ach .....damą być .Damą być .....:D

ula49
12-01-2009, 18:43
Palikot to pajac do odwrócenia uwagi od spraw ważnych

bronczyk
12-01-2009, 18:53
A ja tak dla zmniejszenia powagi dyskusji napiszę dowcip.
Czy jest coś złego w tym, że lekarz psychiatra został ministrem obrony narodowej? Nic ,tylko niepotrzebnie do rządu zaproszono jego pacjentów.
Lilu nawet dama może znać takie dowcipy. Tak mniemam.

Lila
12-01-2009, 19:09
Palikot to pajac do odwrócenia uwagi od spraw ważnych

I to pajac sprostytuowany w sposób alkoholowo -homoseksualny.
Dał ciała ,jednym słowem.Ciała - poniżej pierwszej krzyżowej.Chyba zrozumie to nawet Bezumnyj Stefan ,do tej pory wierny obrońca Palikota.

jip
12-01-2009, 20:01
I to pajac sprostytuowany w sposób alkoholowo -homoseksualny.
Dał ciała ,jednym słowem.Ciała - poniżej pierwszej krzyżowej.Chyba zrozumie to nawet Bezumnyj Stefan ,do tej pory wierny obrońca Palikota.
Na Palikocie się wyżywacie, a już na tym wątku zacytowałem niektóre wypowiedzi innych posłów i będę przypominał:"Dorn to taki wyliniały, a co gorsza zgorzkniały wezyr, któremu już pozostało tylko kiszenie czosnku czy ogórków - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM poseł PiS Brudziński. W ten sposób skomentował wypowiedź Dorna dla "Dziennika", w której Dorn porównał kierownictwo PiS do sułtana otoczonego przez dwór eunuchów." No to może porównajmy wypowiedzi i jednych i drugich. Wydaje mi się, że żabami rzuca nie tylko Palikot którego 50% internautów popiera ja też, z wyjątkiem niekulturalnej wypowiedzi o Gęsickiej

Karolina7
12-01-2009, 21:26
Jedno jest pewne - Palikota nie toleruja wylacznie politycy PIS oraz ich zwolennicy. Co ciekawe. politycy PIS oraz ich zwolennicy nie toleruja rowniez "Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy" z Jurkiem Owsiakiem. I jesli z wypowiedziami Palikota na swoj temat maja sie nie zgadzac, to co maja do WOSP i celu, jaki realizuja?

Babcia Iwa
12-01-2009, 21:39
To co - jak się nie toleruje chamstwa i prostactwa to się jest z PIS-u? To jakieś chore poronione pomysły. Ja uważam że Palikot powinien się jeszcze bardziej produkować ,to PO szybciej znajdzie się tam gdzie ich miejsce to znaczy w szambie.

Karolina7
12-01-2009, 21:53
"To co - jak się nie toleruje chamstwa i prostactwa to się jest z PIS-u? To jakieś chore poronione pomysły. Ja uważam że Palikot powinien się jeszcze bardziej produkować ,to PO szybciej znajdzie się tam gdzie ich miejsce to znaczy w szambie."

Mowimy o Panu Palikocie. Ty uwazasz, ze jest chamski i prostacki. Ja zas, ze to barwny polityk , inteligentny czlowiek , choc przyznam - nieco kontrowersyjny. Twierdzisz, ze miejsce PO jest w szambie. Czy nie uwazasz, ze to wlasnie jezyk Palikota, ktorego przeciez sama krytykujesz?

Babcia Iwa
12-01-2009, 22:13
KAROLINKO, CZY CHCIAŁABYŚ MIEC TAKIEGO INTELIGENCIKA W DOMU? Nie wyobrażam sobie aby ktoś do mnie lub przy mnie używał jego "barwnej mowy". Chyba bym mu przefasowała jego bujną fryzurę.

ula49
12-01-2009, 22:33
Nie tylko zwolennicy PIS-u krytykują Polikota,tylko ludzie którzy nienawidzą chamstwa

ula49
12-01-2009, 22:36
Jeszcze chciałam zauważyć że nigdzie nie widzę żeby Polikot był barwny tylko chamsko-prostacki

Kazik
12-01-2009, 22:45
No cóż, mowa chamska i prostacka przemawia do takich samych czyli prostaków. Bo się ucieszą"qrna ale im p******* mówkę". To ci co wolą również inteligentne programy, czyli "Big Brother" itp. Mamy tu nawet takich dwóch, jeden jak coś nie rozumie to nie może znaleźć argumentów przeciwnych. Napisze więc "głupoty piszesz" oraz "piszesz w/g instrukcji". Ten troll może nawet się nie domyśli o kim piszę.

Karolina7
12-01-2009, 22:52
Ula49 i Babcia IWA - Nie wierze, ze na codzien nie spotykacie prawdziwego chamstwa na ulicy chociazby .... Jesli nie - to zyjecie pewnie w jakims bardzo sterylnym otoczeniu... Tylko pozazdroscic :-) A ze On mowi w TV o tym, o czym ludzie miedzy soba? Przeciez jest jednym z nas...
Pozdrawiam i dobrej nocy zycze :-)

Kazik
12-01-2009, 23:22
Ula49 i Babcia IWA - Nie wierze, ze na codzien nie spotykacie prawdziwego chamstwa na ulicy chociazby .... Jesli nie - to zyjecie pewnie w jakims bardzo sterylnym otoczeniu... Tylko pozazdroscic :-) A ze On mowi w TV o tym, o czym ludzie miedzy soba? Przeciez jest jednym z nas...
Pozdrawiam i dobrej nocy zycze :-)
Jednym z nas dlatego bo w Polsce mieszka? Ale ci z pod budki z piwem, kibole na stadionach i demolujące wagony-też są "jednym z nas". Nawet bandziory o pseudach "kiełbasa", "krakowiak" itd-również? Chamów też mamy pod dostatkiem. No to może mamy ich pokochać, lub się przyzwyczaić?

Posłanki z PO są oburzone (może słyszałaś w TV?), a to przecież "kolega klubowy".
Palikot jest potrzebny do zrobienia zamieszania (media się tym zajmą) aby odwrócić uwagę jak Tuskowi się nie wiedzie. A nie wiedzie się już jakiś czas. Gdyby tak Jarosław kiedyś pojechał na narty i do Moskwy wysłał ministra (Pawlak) to by PO uznało za skandaliczne zachowanie. Tusk lubi chować głowę w piasek, no tym razem to w śnieg.

Nie mów więc "jednym z nas"-bo ja do takiego "towarzystwa" nie należę i nie będę.

Może czytałaś co na jednym forum życzono Basi? Może też pochwalisz, że piszący był taki "kolorystyczny"?

POLA
12-01-2009, 23:30
Zabawna jest ta polemika...niekiedy w stylu Palikota, Kurskiego czy Niesiołowskiego.

Święte oburzenie na chamstwo? Tu? Na forum?
A mało mieliśmy, mamy i mieć będziemy przypadków podobnych?

A czym jest wpis taki oto:
No cóż, mowa chamska i prostacka przemawia do takich samych czyli prostaków. Bo się ucieszą"qrna ale im p******* mówkę". To ci co wolą również inteligentne programy, czyli "Big Brother" itp.
przejawem tzw. wysokiej kultury?
Potrzeba więcej przykładów?

JIP,
zaliczyłam dzisiaj dwugodzinny wykład z filozofii. Nieźle się ubawiłam i wracam do tradycyjnej pisowni przez "P", wpisując się tym samym w grono prostaków:D:D.

Lila
12-01-2009, 23:53
Pola ,jako PiSuar ,choć nie nachalny ,to jednak na P.
Dołączam.:D

I dedykacja dla Jipa ,znalezione na Onecie .Józef Zawadzki.

A kim są ci, którzy zachwycają się Palikotem w tej roli?

Ha, gawiedź, intelektualna i moralna miernota.To również kolejne potwierdzenie kondycji wyborów Platformy. Cóż więcej rzec można o Palikocie? Może jeszcze jedno : z badań którym się poddał, wynikało, że ma niski poziom testosteronu. Widać, że niedobór tego hormonu może być kojarzony z poważnymi dysfunkcjami nie tylko w sferze seksualnej.


O Pali...
kocie ...już nigdy nie będę się wyśmiewała z lateksowej protezy penisa.:D

Kazik
12-01-2009, 23:59
Zabawna jest ta polemika...niekiedy w stylu Palikota, Kurskiego czy Niesiołowskiego.

Święte oburzenie na chamstwo? Tu? Na forum?
A mało mieliśmy, mamy i mieć będziemy przypadków podobnych?

A czym jest wpis taki oto:

przejawem tzw. wysokiej kultury?
Potrzeba więcej przykładów?

JIP,
zaliczyłam dzisiaj dwugodzinny wykład z filozofii. Nieźle się ubawiłam i wracam do tradycyjnej pisowni przez "P", wpisując się tym samym w grono prostaków:D:D.
Gdzie Polu dopatrujesz się coś złego w moim#148?

Nie rozumiesz że napisałem i dałem przykład jak się prostak z prostakiem ucieszą na słowa Palikota lub podobnego? Jeden Jaś do drugiego powie-"qrna ale im Palikot p******* mówkę" to był przykład że na powiedzonka Palikota ucieszą się tacy co "qrna" na co dzień w mowie używają jako "przecinka" lub zamiast słowa które im akurat brakuje.

Nie udawaj że jesteś tak naiwna i nie rozumiesz. A co w tym złego że dałem przykład programu, który zazwyczaj oglądają tego typu ludzie? Oglądasz może "Świat w/g Kiepskich"? Tam właśnie naśladują sporą część naszego społeczeństwa. W "Ranczo" również.

Tak ponieważ i tu się zdarzają takie przypadki (nie tak skrajne) to nie należy się oburzać? Widocznie posłani PO oburzają się na swojego partyjnego kolegę bo nie czytają tu na seniorku.:rolleyes:

POLA
13-01-2009, 00:00
Pola ,jako PiSuar ,choć nie nachalny ,to jednak na P.
Dołączam.:D
Hmm...ja nie na P, a z "P"
Ty z powodu ortografii wyłącznie - czy nie tylko?:D

jip
13-01-2009, 08:51
To co - jak się nie toleruje chamstwa i prostactwa to się jest z PIS-u? To jakieś chore poronione pomysły. Ja uważam że Palikot powinien się jeszcze bardziej produkować ,to PO szybciej znajdzie się tam gdzie ich miejsce to znaczy w szambie.
Ładna dyskusja wypowiedzi jedne mimo że zasługujące na radykalne potępienia są cacy, natomiast wypowiedzi inne to be.
Czyżby takie wypowiedzi jak niżej, nie zasługiwały na potępienie? podobnie jak niektóre wypowiedzi Palikota, jakoś wszyscy na ten temat siedzą cicho, dlaczego, to nie jest chamstwo?
CYTAT i pogrubienie pisane wolniutko:"Dorn to taki wyliniały, a co gorsza zgorzkniały wezyr, któremu już pozostało tylko kiszenie czosnku czy ogórków - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM poseł PiS Brudziński. W ten sposób skomentował wypowiedź Dorna dla "Dziennika", w której Dorn porównał kierownictwo PiS do sułtana otoczonego przez dwór eunuchów."

Kazik
13-01-2009, 09:49
Ładna dyskusja wypowiedzi jedne mimo że zasługujące na radykalne potępienia są cacy, natomiast wypowiedzi inne to be.
Czyżby takie wypowiedzi jak niżej, nie zasługiwały na potępienie? podobnie jak niektóre wypowiedzi Palikota, jakoś wszyscy na ten temat siedzą cicho, dlaczego, to nie jest chamstwo?
CYTAT i pogrubienie pisane wolniutko:"Dorn to taki wyliniały, a co gorsza zgorzkniały wezyr, któremu już pozostało tylko kiszenie czosnku czy ogórków - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM poseł PiS Brudziński. W ten sposób skomentował wypowiedź Dorna dla "Dziennika", w której Dorn porównał kierownictwo PiS do sułtana otoczonego przez dwór eunuchów."
Jip-tyle razy już to pisałeś i na różnych wątkach że się zlituję-tak, tak, tak, zauważyliśmy to-możesz już więcej nie kopiować tego.
A przy okazji-podkreślanie, czy jak wolisz "pogrubianie" (tekstu) już Cię nie mierzi?

jip
13-01-2009, 10:59
Jip-tyle razy już to pisałeś i na różnych wątkach że się zlituję-tak, tak, tak, zauważyliśmy to-możesz już więcej nie kopiować tego.
A przy okazji-podkreślanie, czy jak wolisz "pogrubianie" (tekstu) już Cię nie mierzi?
Pogrubiania i powtarzania nauczyłem się od Ciebie, nie będę się sprzeczał z Tobą, a wiesz co powiedział Dorn :"Z ......ami nie wdawaj się w spór nawet, jeśli mają tytuły naukowe" -
a uważam, że chamstwo należy potępiać z którejkolwiek pojawia się strony i postaci, dla mnie również jest chamstwem naciąganie na kasę za nieobecność (300zł - kradzież), łamanie prawa drogowego a słuchacie czasem wypowiedzi niektórych posłów w RM jakie tam wyrażenia lecą? i to podsycane przez o. prowadzących? radzę posłuchać, Palikot nie zawsze im dorównuje

siekierka
13-01-2009, 12:00
[QUOTE=Karolina7]Ula49 i Babcia IWA - Nie wierze, ze na codzien nie spotykacie prawdziwego chamstwa na ulicy chociazby .... Jesli nie - to zyjecie pewnie w jakims bardzo sterylnym otoczeniu... Tylko pozazdroscic :-) A ze On mowi w TV o tym, o czym ludzie miedzy soba? Przeciez jest jednym z nas...


KAROLINO 7 ! Nie obrażaj społeczeństwa Seniorów pisząc, że Palikot jest jednym z nas. Palikot jest (Pożal się BOŻE) posłem grupy Biłgorajskich działaczy PO, zapewne uzaleznionych od kondycji Palikotowej gorzelni. Współmieszkańcy z Biłgoraja chcieli go sie pozbyć, niestety konstytucja jest tak zredagowana, że palikocięta nie maja wpływu na wyznaczonego im przez partię posła.

jip
13-01-2009, 12:28
Witaj Siekierko, ja za Tobą już tęskniłem, lżej mi, że się pojawiłeś. Pozdrawiam jip

POLA
13-01-2009, 15:10
Politycznym tiu-tiu-tiu, okrągłościami, tą nobliwością, w którą w Polsce często przyoblekamy słowa – a która bywa podszyta jadem – nie zdobędziemy serc wyborców, nie trafimy do ich głów, nikogo nie przekonamy.
To z Dziennika Janusza Palikota.
Może jednak warto przeczytać całość? Ze spokojem, uwagą i odrobiną refleksji nie tylko nad tym, co on powiedział o zachowaniu Gęsickiej, ale i nad kondycją polskiej polityki niezależnie od opcji?
http://palikot.blog.onet.pl/

jip
13-01-2009, 15:19
To z Dziennika Janusza Palikota.
Może jednak warto przeczytać całość? Ze spokojem, uwagą i odrobiną refleksji nie tylko nad tym, co on powiedział o zachowaniu Gęsickiej, ale i nad kondycją polskiej polityki niezależnie od opcji?
http://palikot.blog.onet.pl/
No dobra, ale co Ty na to?

POLA
13-01-2009, 15:21
na co? Doprecyzuj:D

jip
13-01-2009, 15:24
na co? Doprecyzuj:D
Na cały ten wpis Palikota?

POLA
13-01-2009, 15:38
Jip, podpisuję się, a jakże, nie tylko pod tym, pod innymi też:D .
Mam słabość...do filozofów...starożytnych też, za niezależność myśli, za płynięcie pod prąd, często solo.

jip
13-01-2009, 15:49
Jip, podpisuję się, a jakże, nie tylko pod tym, pod innymi też:D .
Mam słabość...do filozofów...starożytnych też, za niezależność myśli, za płynięcie pod prąd, często solo.
Ja też lubię filozofować, i ja też się podpisuję ale być tak nie powinno, jest to nasza czapka czyli "elyta polytyczna" i powinni liczyć się ze słowami i czynami, bo oni nas reprezentują. Ale właśnie za to że mówić co myśleć dużo ludzi, to czasem trzeba i ja jestem nawet nie przeciw. Wiesz pogrubił bym albo uwypuklił ale zaraz by mnie skrytykowali więc delikatnie piszę

jip
13-01-2009, 16:27
"Nie tylko były komisarz Warszawy z PiS Mirosław Kochalski zarobił wielkie pieniądze w Ciechu, którego udziałowcem jest skarb państwa - pisze DZIENNIK. Dzięki politycznym układom o ponad milion złotych wzbogacili się też dwaj byli urzędnicy ze stolicy i były kandydat PiS do europarlamentu."
http://www.dziennik.pl/polityka/article295747/PiS_hodowal_milionerow_w_publicznej_spolce.html

I tak to w polityce bywa każdy jest prawy i sprawiedliwy dla siebie. Niestety tak bywa w każdej opcji. Każdy orze jak może i doi jak można doić.

Karolina7
13-01-2009, 16:33
Napisales : "KAROLINO 7 ! Nie obrażaj społeczeństwa Seniorów pisząc, że Palikot jest jednym z nas. Palikot jest (Pożal się BOŻE) posłem grupy Biłgorajskich działaczy PO, zapewne uzaleznionych od kondycji Palikotowej gorzelni. Współmieszkańcy z Biłgoraja chcieli go sie pozbyć, niestety konstytucja jest tak zredagowana, że palikocięta nie maja wpływu na wyznaczonego im przez partię posła."

Masz racje. Palikot nie jest jednym z nas - NIE JEST (jeszcze) SENIOREM :-)

ula49
13-01-2009, 19:26
I dzięki Bogu że nie jest seniorem bo byłoby mi wstyd za niego a tak to tylko mnie żenuje jego postawa człowieka z PO który miał jako przedstawiciel państwa i partii kochać i reprezentować lepie niż PIS kraj a tylko się ośmiesza...

waclaw46
13-01-2009, 20:09
Czy Palikotów nie jest więcej w Sejmie i kraju,którzy nas ośmieszają, można by wyliczać od damskich bokserów ,pijaków,ksenofobów itd.O swoich wadach nie lubimy słyszeć a jak ktoś mówi to się obrażamy.W Brukseli pokazano księży podnoszących flagę gejowską tak nas widzą inni w UNI,to Polacy. Palikot nie powinien się tak zachować i tyle a może mi ktoś powiedzieć co ma do tego miasto Biłgoraj.To że jest pracodawcą to dobrze i mieszkańcy Biłgoraja nie protestują bo im się należy, Katowice dawny Stalinogród jest lepszy.

tadeusz50
13-01-2009, 20:17
Wacławie
Nie rozumię tych Katowic i Stalingrodu. Co ma piernik do wiatraka. A wiesz jakie miasto miał zostać Stalinogrodem?

maja59
13-01-2009, 20:23
Pola ,jako PiSuar ,choć nie nachalny ,to jednak na P.
Dołączam.:D

I dedykacja dla Jipa ,znalezione na Onecie .Józef Zawadzki.

A kim są ci, którzy zachwycają się Palikotem w tej roli?

Ha, gawiedź, intelektualna i moralna miernota.To również kolejne potwierdzenie kondycji wyborów Platformy. Cóż więcej rzec można o Palikocie? Może jeszcze jedno : z badań którym się poddał, wynikało, że ma niski poziom testosteronu. Widać, że niedobór tego hormonu może być kojarzony z poważnymi dysfunkcjami nie tylko w sferze seksualnej.


O Pali...
kocie ...już nigdy nie będę się wyśmiewała z lateksowej protezy penisa.:D
Muszę się "pokajać, lubię Palikota, nie mam penisa, testosteronu też, co niewątpliwie powoduje u mnie poważną dysfunkcję we wszystkim i na prawdę brzydzę się chamstwem, ale lubię i szanuję Palikota. Jego wredne odzywki do polityków są skierowane do polityków, a nie do panienek z pensji u Urszulanek. Do polityki z łapanki nie biorą trzeba umieć się bronić, a jak komuś nie pasuje to od tego jest sąd. Ile osób wygrało proces o zniesławienie z Palikotem?, pewnie całe stado, że tez ten Palikot jeszcze nie żebrze pod kościołem

waclaw46
13-01-2009, 20:29
Palikot jest z miasta Biłgoraja co ma miasto do tego ,Katowice na zmianę nazwy miało taki sam wpływ jak mieszkańcy Biłgoraja że się tam urodził Palikot

jip
13-01-2009, 20:37
Muszę się "pokajać, lubię Palikota, nie mam penisa, testosteronu też, co niewątpliwie powoduje u mnie poważną dysfunkcję we wszystkim i na prawdę brzydzę się chamstwem, ale lubię i szanuję Palikota. Jego wredne odzywki do polityków są skierowane do polityków, a nie do panienek z pensji u Urszulanek. Do polityki z łapanki nie biorą trzeba umieć się bronić, a jak komuś nie pasuje to od tego jest sąd. Ile osób wygrało proces o zniesławienie z Palikotem?, pewnie całe stado, że tez ten Palikot jeszcze nie żebrze pod kościołem
Wreszcie jest ktoś jeszcze, kto lubi Palikota, mam nadzieję, że tą karę mu złagodzą i nadal będzie rządził komisją. Moim zdaniem manipulowanie faktami też nie zasługuje na aprobatę a Gęsicka manipulowała bo jej kazali, czyli manipulowała bojąc się prezesa, i to też nie jest w porządku.

waclaw46
13-01-2009, 20:41
Maju 59 jakie towarzystwo to tak się do niego zwracamy tak postępuje człowiek kulturalny,może przesadził. Nie rozumiem tylko decyzji PO że go zawiesiło w komisji Przyjazne Państwo.Może chcą obsadzić Gowinem który wszystko będzie konsultował z biskupami.

Basia.
13-01-2009, 20:44
Wreszcie jest ktoś jeszcze, kto lubi Palikota, mam nadzieję, że tą karę mu złagodzą i nadal będzie rządził komisją. Moim zdaniem manipulowanie faktami też nie zasługuje na aprobatę a Gęsicka manipulowała bo jej kazali, czyli manipulowała bojąc się prezesa, i to też nie jest w porządku.
manipulowanie jest naganne, zachowanie Palikota jest skandaliczne. Trzeba skończyć z chamstwem wśród polityków, chamstwo to nie barwny język tylko chamstwo. Palikot nie jest jedynakiem, mamy wielu polityków zachowujących się poniżej krytyki i na to nie powinno być przyzwolenia.

waclaw46
13-01-2009, 20:57
Może zaczniemy rozliczać ludzi z tego że pracuje w komisji i coś robi.Na razie nic nie mogę powiedzieć na temat tej komisji ale od tego jest klub parlamentarny który powinien ten temat rozliczyć.Myślę że Palikotowi nie zależało tak jak innym na apanażu z tytułu przewodniczący komisji i podjął się nie z przyczyn ekonomicznych.
Nie ma niezależnych posłów ,którzy by mogli od siebie coś powiedzieć.Towarzystwo wzajemnej adoracji.Jak się kończą głosowania o zawieszenie immunitetu?

jip
13-01-2009, 21:05
manipulowanie jest naganne, zachowanie Palikota jest skandaliczne. Trzeba skończyć z chamstwem wśród polityków, chamstwo to nie barwny język tylko chamstwo. Palikot nie jest jedynakiem, mamy wielu polityków zachowujących się poniżej krytyki i na to nie powinno być przyzwolenia.
No i niestety tak się dzieje, że zachowanie wielu polityków jest naganne, może równie a nawet bardziej niż Palikota (złodziejstwo pochwalane 300zł, łamanie prawa drogowego niepiętnowane.....), ale nic na to nie poradzę, że mam trochę sympatii do wariatów, widzę też, że ten akurat wariat dużo zrobił dobrego w komisji gdzie był szefem.

Basia.
13-01-2009, 21:35
No i niestety tak się dzieje, że zachowanie wielu polityków jest naganne, może równie a nawet bardziej niż Palikota (złodziejstwo pochwalane 300zł, łamanie prawa drogowego niepiętnowane.....), ale nic na to nie poradzę, że mam trochę sympatii do wariatów, widzę też, że ten akurat wariat dużo zrobił dobrego w komisji gdzie był szefem.
nie oceniam fachowości posła Palikota, oceniam jego chamskie zachowanie. Fachowość ma się nijak do chamstwa, wszystkich polityków zachowujących się nagannie powinno się ukarać. Polityka uprawiana w Polsce osiągnęła dno.

maja59
13-01-2009, 21:46
manipulowanie jest naganne, zachowanie Palikota jest skandaliczne. Trzeba skończyć z chamstwem wśród polityków, chamstwo to nie barwny język tylko chamstwo. Palikot nie jest jedynakiem, mamy wielu polityków zachowujących się poniżej krytyki i na to nie powinno być przyzwolenia.
Basiu, jestem przekonana, że gdyby Palikot o prostutuowaniu się nie powiedział do Pani Gęsickie tylko do Pana Gęsickiego, nie byłoby większej awantury. Od kiedy stoję tam gdzie stało ZOMO nic nie jest mnie w stanie badziej obrazić chociaż o moim domniemanym prowadzeniu nie było ani słowa.

Karolina7
13-01-2009, 22:24
Ilu Polakow - tyle opinii na ten sam temat. I nie ma w tym nic zlego. Kazdy ma do tego prawo, zeby napisac co mysli. I ja tez mam. Dlatego podtrzymuje to, co napisalam tutaj w pierwszym swoim komentarzu. Niektorzy z Was byli uprzejmi dosc ostro skrytykowac moje poglady piszac, ze jesli ktos popiera chamstwo i prostactwo to tez jest chamem i prostakiem ( cytat z pamieci, wiec niedoslowny) I to wlasnie jest zenujace. Jak to mozliwe, zeby ktos, kto krytukuje Palikota za jezyk i forme sam uzywa tozsamej? Otoz ma to swoje wytlumaczenie. Osoby te podswiadomie widza w Palikocie swoje odbicie, ktore chca w SOBIE zwalczyc. Szkoda, ze tylko na poziomie podswiadomym, bo SWIADOMIE trudno bedzie sie im z tym tlumaczeniem zgodzic :-)

stanley47
13-01-2009, 22:24
Jeśli mnie pamięć nie myli,to już wcześniej słów "prostytuują się", użył J Kaczyński w celu oceny wartości pracy prawników .

Lila
13-01-2009, 22:38
:D Jeśli mnie pamięć nie myli,to już wcześniej słów "prostytuują się", użył J Kaczyński w celu oceny wartości pracy prawników .

Czy to ważne kto pierwszy ?
Jednak kobiety z PO poczuły się też zniesmaczone.
A porównanie prostytutki z prawnikiem ,jest nawet adekwatne ,bo jedna i drugi,są do wynajęcia.
Tylko pracują innymi organami ,no i ..hmm...aby być prawnikiem ,jednak trzeba te 8 lat nauki minimum.
No a prostytutka ? Talent samorodny wystarczy.A i beztalencia, też sobie radzą .

ps.a jak się trafi prawnik ,co potrafi pracować jednym i drugim ?Oooo , wysoko zajdzie .Ale to wielka rzadkość ,bo jednak etyka zawodowa ,no i palestra czuwa.

Basia.
13-01-2009, 22:55
Jeśli mnie pamięć nie myli,to już wcześniej słów "prostytuują się", użył J Kaczyński w celu oceny wartości pracy prawników .
tutaj nie chodzi o to kto był pierwszy, chamstwo trzeba tępić wężykiem :D jak powiedział kiedyś mistrz Jan Kobuszewski. Karolino, głosowałam na PiS popieram WOŚP, nie popieram chamstwa polityków obojętnie z jakiej formacji się wywodzą. Dodam jeszcze, że nie jestem moherem :D do kościoła nie chodzę, popieram in vitro.

jip
14-01-2009, 07:57
Moim zdaniem politykę można cała przyrównać do "burdelu" a polityków większość do osób pracujących w...polityce, ale chamstwo, masz Basiu rację trza wężykiem.
A teraz słucham Gęsicką w "sygnałach dnia" tłumaczenie niezbyt przekonujące dla mnie, argumenty inne niż, że za mało wydane brak, choć inni twierdzą inaczej. Mnie nie przekonała. Cyframi można manipulować, w zależności od wytyczonego celu manipulacji.
No i nowa wiadomość:

"Już w czwartek poseł PiS Aleksander Szczygło ma zastąpić Władysława Stasiaka na stanowisku szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - dowiedziała się "Rzeczpospolita"."

Stasiaka szkoda, rozsądny się wydawał, może za rozsądny i dostał po d...

Scarlett
14-01-2009, 09:02
Jestem fanką "Szkła kontaktowego" i uważnie słucham co mają do powiedzenia słuchacze na temat posła Plikota i nie było od dwóch dni ani jednego nagannego telefonu w sprawie posła. Ludzie biorą słowniki i czytają co autor miał na myśli.Mnie osobiście będzie bardzo brakowało jego wypowiedzi i potrząsania opinią publiczną, zwyczajnie go lubię i inni posłowie także, tylko tak wypada w mediach nagannie się na jego temat wypowiadać. To jest moje zdanie, ale każdy ma prawo do swojego.

jip
14-01-2009, 09:52
Sonda
Czy decyzja władz PO o ukaraniu Janusza Palikota jest słuszna?
36% odpowiedziało tak
52% uważało, że kara nie jest słuszna -w tym mój głos

gratka
14-01-2009, 09:54
A pamiętacie dosadny język Józefa Piłsudskiego?
Kto czuje się pewny swoich racji i uważa się za niezależnego, czasem sięga po ten sposób przekonywania.

Lila
14-01-2009, 10:01
Jestem fanką "Szkła kontaktowego" i uważnie słucham co mają do powiedzenia słuchacze na temat posła Plikota i nie było od dwóch dni ani jednego nagannego telefonu w sprawie posła. Ludzie biorą słowniki i czytają co autor miał na myśli.Mnie osobiście będzie bardzo brakowało jego wypowiedzi i potrząsania opinią publiczną, zwyczajnie go lubię i inni posłowie także, tylko tak wypada w mediach nagannie się na jego temat wypowiadać. To jest moje zdanie, ale każdy ma prawo do swojego.

Ano pewnie.
Do czasu ,zanim pewna d.... nie wpadnie w amok i nie zacznie klikać w trójkąt ,jak oszalały Pitagoras ( mam na myśli Damę ,przez d małe.)

Sagulko ,telefony owe świadczą o deprecjacji audycji ,skoro ludzie w ten sposób to ujmują.
Przecież można wytłumaczyć wszystko w ten sposób.
Nawet jakże smakowite słowo- ***** ( tu proszę nerwowe paluszki o spokój ,bo podpieram się autorytetem:D ).

http://patrz.pl/mp3/znaczenie-slowa-*****

Natomiast słowniki...

Najnowszy słownik etymologiczny Wiesława Borysia wywodzi słowo ***** z prasłowiańskiego rdzenia kurъ o znaczeniu 'kogut'.
Autor uważa, że z pierowotnego znaczenia 'kura' rozwinęło się wtórne 'kobieta lekkiego prowadzenia', i pokazuje, że analogiczna zmiana zaszła we francuskim słowie cocotte, z którego notabene, może za pośrednictwem niemieckim, wzięła się polska kokota.
Innego zdania jest Andrzej Bańkowski, który za punkt wyjścia przyjmuje prasłowiańskie słowo o znaczeniu 'kobieta niezamężna', a sens pejoratywny wiąże z wyrażeniem kurъve matere synъ, czyli 'syn niezamężnej matki'.


Obaj badacze są zgodni co do tego, że ***** jest wyrazem słowiańskim

Ha,no i co ? Skoro ja powiem na ten przykład do kogoś kto mnie wq...i ,ty stara k....o,to wypadnie mi przeprosić za starą jedynie.:D???
Ba ,w czasach Kmicica ,nazwać kogoś kobietą było obraźliwe ,i można było zarobić kopa w hajdawery .Nie podpierajmy się słownikami.Słowo poszło ....niestety.

Lila
14-01-2009, 10:02
Teraz przeczytałam.
Babko,Ty porównujesz pajaca do Naczelnika ?
Mój Ojciec będzie Cię straszył dziś w nocy.!!!

POLA
14-01-2009, 10:03
Czy to ważne kto pierwszy ?
Jednak kobiety z PO poczuły się też zniesmaczone.
Lila, nie jest może tak ważne, kto pierwszy, ale krzyku nie było, a przecież wśród prawników jest także i Twoja córa. Powinnaś oskubać Kaczyńskiego, a tego jakoś nie widzę.

Wracam do Palikota.
Piszesz, że kobiety z PO też się zniesmaczyły. Ja nie z PO, a też zareagowałam stadnie, ale...czy to ich oburzenie było szczere, czy tylko na medialny użytek - pewności nie mam, bo generalnie politycy kręcą, mataczą, odwracają kota ogonem, gadają, co chce usłyszeć ich elektorat i często nijak się to ma do szczerości czy prawdy.

Wylewane są tu słowa oburzenia na chamskie określenie Palikota, a istota sprawy - zniknęła. jakoś nikt nie zmywa głowy Gęsickiej za to, co zrobiła, przecież świadomie, bo niezłą jest specjalistką, co przyznają wszystkie opcje.
To po co była ta maskarada? W trosce o państwo czy po to, aby pogrążyć przeciwnika, przyłożyć kolejny raz, bo przecież przeciętny Polak nie orientuje się w zawiłościach wykorzystywania funduszy z UE, co wymaga wysiłku, czytania, porównywania danych, a to nudne, trudne i niemedialne. Ważne, żeby komunikat do elektoratu poszedł, a że nieprawdziwy - to już nie takie ważne.
A porównanie prostytutki z prawnikiem ,jest nawet adekwatne ,bo jedna i drugi,są do wynajęcia...
Podobnie jak polityk, też do wynajęcia, który dla pieniędzy, interesów partyjnych lub osobistych gotów jest sprzedać duszę diabłu.
Tak było, tak jest i tak będzie.
Przypomnijcie sobie, co gadał Giertych, prawnik i polityk, dwa w jednym, o pewnym spotkaniu, spotkaniu, którego rzekomo nie było, a jednak było.

jip
14-01-2009, 10:08
Jest jeszcze takie znaczenie prostytucji:"Słowo prostytucja ma też znaczenie przenośne i oznacza działania sprzeczne z moralnością lub przyjętymi zasadami postępowania, wykonywane z pełną świadomością za pieniądze lub inne korzyści materialne i w Polsce kojarzone jest z tzw. "szarą strefą". To http://pl.wikipedia.org/wiki/Prostytucja
Może to na myśli miał Palikot?

Lila
14-01-2009, 10:10
Lila, nie jest może tak ważne, kto pierwszy, ale krzyku nie było, a przecież wśród prawników jest także i Twoja córa. Powinnaś oskubać Kaczyńskiego, a tego jakoś nie widzę.

Wracam do Palikota.
Piszesz, że kobiety z PO też się zniesmaczyły. Ja nie z PO, a też zareagowałam stadnie, ale...czy to ich oburzenie było szczere, czy tylko na medialny użytek - pewności nie mam, bo generalnie politycy kręcą, mataczą, odwracają kota ogonem, gadają, co chce usłyszeć ich elektorat i często nijak się to ma do szczerości czy prawdy.

Wylewane są tu słowa oburzenia na chamskie określenie Palikota, a istota sprawy - zniknęła. jakoś nikt nie zmywa głowy Gęsickiej za to, co zrobiła, przecież świadomie, bo niezłą jest specjalistką, co przyznają wszystkie opcje.
To po co była ta maskarada? W trosce o państwo czy po to, aby pogrążyć przeciwnika, przyłożyć kolejny raz, bo przecież przeciętny Polak nie orientuje się w zawiłościach wykorzystywania funduszy z UE, co wymaga wysiłku, czytania, porównywania danych, a to nudne, trudne i niemedialne. Ważne, żeby komunikat do elektoratu poszedł, a że nieprawdziwy - to już nie takie ważne.

Podobnie jak polityk, też do wynajęcia, który dla pieniędzy, interesów partyjnych lub osobistych gotów jest sprzedać duszę diabłu.
Tak było, tak jest i tak będzie.
Przypomnijcie sobie, co gadał Giertych, prawnik i polityk, dwa w jednym, o pewnym spotkaniu, spotkaniu, którego rzekomo nie było, a jednak było.

Dlaczego mam skubać ?
Też prawnik.

Polityk do wynajęcia ? A nie służba to czasem ? Krajowi ?

ps.Pola ,jeśli chodzi o moją córkę ,to ja nie potrzebuje skubać Kaczyńskich.
Ona jest złośliwa i zawsze przy mnie zamawia kaczkę z jabłkami.:D POpapraniec ,zwyczajnie.
Musi mnie tolerować i koniec !

Miłego dnia.
Naprawdę ,przypominacie mi zbanowanego Seniora,z jego miłością i wiarą w Leppera.

tadeusz50
14-01-2009, 10:28
Bliżniaczki jednojajowe dowiedziały się o sobie dopiero jako nastolatki, gdy znajomi zaczęli je zaczepiać na ulicy, myląc jedną z drugą.
http://wyborcza.pl/1,75478,6155847,Kto_zaplaci_dzieciom_zamienionym_w _szpitalu_.html?skad=rss

POLA
14-01-2009, 10:32
Dlaczego mam skubać ?
Też prawnik.
Ale facet, nie kobieta, która zgodnie z polską tradycją podlega ochronie nawet wtedy, kiedy sprzedaje swoją reputację... polityczną.
Polityk do wynajęcia ? A nie służba to czasem ? Krajowi ?
To tylko założenie, czysta teoria, praktyka - zupełnie inna.
Miłego dnia.
Naprawdę ,przypominacie mi zbanowanego Seniora,z jego miłością i wiarą w Leppera.
Dziękuję, na pewno szczere, więc życzenie się spełni:D.

Senior był Twoim ulubieńcem, nie moim, to Ty go broniłaś, nie ja, a co do Leppera?
No nie pamiętam, jak się wypowiadałaś, ale pamiętam, że Kaczyński go wypromował, bo był mu potrzebny i to nie do służby krajowi, ale zgoła do całkiem innych celów.
To się właśnie nazywa prostytucją polityczną.

Lila
14-01-2009, 10:49
Ale facet, nie kobieta, która zgodnie z polską tradycją podlega ochronie nawet wtedy, kiedy sprzedaje swoją reputację... polityczną.


No i to jest podsumowanie tyczące sytuacji.
Moja córka nie ma nic do tego i proszę raczej nie wywoływać członków rodziny na forum.Tym bardziej ,że mamy żywą i zarejestrowaną prawniczkę.

Senior był Twoim ulubieńcem, nie moim, to Ty go broniłaś, nie ja,

Wyjaśnijmy sobie raz a dobrze.
Senior NIGDY nie był moim ulubieńcem.
Tak jak i lis,na którego się poluje z nagonką .Bo zżarł mi kota ,jeden taki.
Obrona seniora przeze mnie ,była dokładnie tym samym,co sprzeciw wobec polowań na lisy.

Pola...hmmm..wydawało mi się ,że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć.
Ale ta moja córuś,wyciągnięta tu na forum ?
No , jak mawiali starożytni Rzymianie hodie mihi, cras tibi , i należy się spodziewać argumentów w postaci naszych dzieci ,mężów ,żon oraz kochanków ( płci obojga ).:D

Cuś mi się stało z moim poczuciem humoru.Przepraszam.

waclaw46
14-01-2009, 11:09
Prostytuowanie dotyczy kobiet i mężczyzn,nie wiem dlaczego tylko jedna płeć jest obrażona.Co do Palikota to jego wystąpienia to prowokacja i reklama.Podobny sposób przedstawiania ma Kuba Wojewódzki w swoim autorskim programie, nawiązując do bieżących wydarzeń politycznych.Teraz na tapecie Palikot na plan dalszy zeszła dyskusja kto ma rację,czy była manipulacja cyframi i byliśmy robieni w konia czy nie,już nie dyskutujemy o gazie,wtrącanie się Prezydenta RP w spory pomiędzy Rosją a Ukrainą.

jolita
14-01-2009, 11:28
Nie włączam się do dyskusji bo za dużo do czytania jak na moje kulawe oko, ale wobec absolutnego zaangażowania się w temat mojej ulubionej stacji tv - muszę sobie gdzieś ulżyć. Wygląda na to, że rozniecaniem co chwila tego tematu zajmuje się jakiś t.zw,P.R. strony przeciwnej dla odwrócenia uwagi od faktu robienia "wody z mózgu" przez b.panią v-minister. Kiedyś byłam słuchaczką skargi pracownicy na swoją kierowniczkę, która nazwała ją "Alfą i Omegą".Stwierdziła, że k-wę darowałaby jej ale co to to nie...To była prosta kobieta, wykonująca prosty zawód i można było darować jej brak erudycji natomiast dzisiejsze robienie hallo uważam za kompromitację dla "krytykantów" łącznie z częścią dziennikarzy. Uff - trochę ulżyłam sobie, może pomoże, a może to głupie gadanie lepsze niż straszenie od rana do nocy groźbą braku gazu, na co nie mamy żadnej rady?

walentynahrywniak
14-01-2009, 11:46
Jestem zdecydowaną przeciwniczką użyawania wulgaryzmow ,nie tylko w polityce.Język używany przez polityków do zdyskredytowania przeciwników politycznych,służy im do reklamy.Bawią się chłopcy za nasze pieniądze.

jip
14-01-2009, 14:09
Były prezydent Olsztyna zastąpi Palikota
Były prezydent Olsztyna Janusz Cichoń ma zastąpić Janusza Palikota na stanowisku szefa komisji "Przyjazne Państwo" – dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM.
Według informacji RMF FM do komisji wrócą też posłowie PiS, Paweł Poncyliusz, Adam Abramowicz i Krzysztof Jurgiel, którzy wyszli w niej w proteście przeciwko działaniom kontrowersyjnego polityka.
Nie wiem, czy brak Palikota w tej komisji będzie dobry dla komisji, mam wątpliwości. Nie znam Cichonia. Może dobrze, że chociaż wróci Poncyliusz i pozostali, byle nie byli zbyt naciskani.

POLA
14-01-2009, 14:29
...Moja córka nie ma nic do tego i proszę raczej nie wywoływać członków rodziny na forum.
Nie wywołuję, jeśli naruszyłam Twoje dobra rodzinne - przepraszam, nie to przecież było moim zamiarem i dobrze o tym wiesz.
Natomiast użycie przez JK wobec prawników, wśród których (podobno 50%) są kobiety - nie wywołało w Tobie protestu, a powinno. Tak mi się wydaje.
O swojej córce prawniku sama niejednokrotnie pisałaś.
Kaczyński tego nieładnego określenia użył wobec grupy zawodowej wrzucając wszystkich do jednego worka, Palikot użył, czego użył w odniesieniu do postawy konkretnej "polityczki":D.
Tym bardziej ,że mamy żywą i zarejestrowaną prawniczkę.
Przepraszam żywą i zarejestrowaną, choć zaiste nie wiem, o kim mowa, ale niech tam...
Senior NIGDY nie był moim ulubieńcem.
Tak jak i lis,na którego się poluje z nagonką ....Obrona seniora przeze mnie ,była dokładnie tym samym,co sprzeciw wobec polowań na lisy.
Akurat, senior pisał, co pisał, rzeczowej dyskusji w jego twórczości nie było, nie było też z mojej strony żadnej nagonki, ale było tępienie w formie polemiki głupstw, które wypisywał. Natomiast Ty często "podkręcałaś" żywiołową dyskusję, o co nie mam pretensji, bo traktowałam tę Twoją poetykę z przymrużeniem oka. Ja - ale nie wszyscy forowicze, a zwłaszcza ci, wobec których Twój "ulubieniec" zachowywał się hmm...niekulturalnie, że rzecz ujmę delikatnie.
... należy się spodziewać argumentów w postaci naszych dzieci ,mężów ,żon oraz kochanków ( płci obojga )...:D
Z mojej strony na pewno nie.
I wierzę w Twoje poczucie humoru.

PS Moje ...cras tibi trwa...od dawna;).

POLA
14-01-2009, 14:51
Jip,
też nie znam faceta, poczekajmy na komentarze świata mediów, ale nie wydaje mi się, aby był "niezależny".

A teraz przedstawię Ci swoją teorię:
Palikot stał się zbyt samodzielnym politykiem, zbyt niezależnym dosłownie i w przenośni, zbyt popularnym, a takich ludzi, stanowiących zagrożenie dla szefa PO, usuwa się z pierwszej linii frontu, o czym pisałam i bezczelnie jeszcze raz powtórzę.

Komisja PP też była niewygodna, jej szef, facet niezależny i nieutrzymujący się z naszych podatków, pozwalał sobie na słowa krytyki pod adresem Tuska, Komorowskiego, Chlebowskiego, Gowina i kilku jeszcze innych, na słowa krytyki pod adresem PO. Nie robił tego na ucho i w tajemnicy, ale otwartym tekstem, do dziennikarzy w przeróżnych stacjach komercyjnych, bo - że tak się wyrażę - media publiczne omijały go szerokim raczej łukiem.

Komisja PP miała stopniowo zmieniać nieprzyjazne państwo w bardziej strawne dla użytkownika, ale stała się dla wielu wrzodem na tym czymś, co stanowi zakończenie szlachetnej części pleców, nakręcała robotę, produkowała stanowczo za dużo pracy dla urzędniczej braci, więc jest do wyciszenia i przewiduję, że tak się stanie, chyba że ten nowy, Cichoń, (nazwisko źle wróży, od cichy?) będzie figurantem, a faktyczną robotę pociągnie Palikot, czego sobie i innym zwolennikom mniej państwa w państwie życzę.

Łazi mi po głowie pewien szatański pomysł:D, ale na razie go jeszcze nie zdradzę.

jip
14-01-2009, 17:00
Jip,
też nie znam faceta, poczekajmy na komentarze świata mediów, ale nie wydaje mi się, aby był "niezależny".

A teraz przedstawię Ci swoją teorię:
Palikot stał się zbyt samodzielnym politykiem, zbyt niezależnym dosłownie i w przenośni, zbyt popularnym, a takich ludzi, stanowiących zagrożenie dla szefa PO, usuwa się z pierwszej linii frontu, o czym pisałam i bezczelnie jeszcze raz powtórzę.

Komisja PP też była niewygodna, jej szef, facet niezależny i nieutrzymujący się z naszych podatków, pozwalał sobie na słowa krytyki pod adresem Tuska, Komorowskiego, Chlebowskiego, Gowina i kilku jeszcze innych, na słowa krytyki pod adresem PO. Nie robił tego na ucho i w tajemnicy, ale otwartym tekstem, do dziennikarzy w przeróżnych stacjach komercyjnych, bo - że tak się wyrażę - media publiczne omijały go szerokim raczej łukiem.

Komisja PP miała stopniowo zmieniać nieprzyjazne państwo w bardziej strawne dla użytkownika, ale stała się dla wielu wrzodem na tym czymś, co stanowi zakończenie szlachetnej części pleców, nakręcała robotę, produkowała stanowczo za dużo pracy dla urzędniczej braci, więc jest do wyciszenia i przewiduję, że tak się stanie, chyba że ten nowy, Cichoń, (nazwisko źle wróży, od cichy?) będzie figurantem, a faktyczną robotę pociągnie Palikot, czego sobie i innym zwolennikom mniej państwa w państwie życzę.

Łazi mi po głowie pewien szatański pomysł:D, ale na razie go jeszcze nie zdradzę.
NO nie powiem, że racji nie masz a gdyby z Cichoniem było tak jak mówisz to jestem za, a z szatańskim pomysłem? czyżbyś na prezydenta chciała? masz głos jeden+

Lila
14-01-2009, 17:30
Jak to czytam ,to rozumiem młodych.
Zabierz babci dowód !!
I o to chodzi.Babcia na druta.Dziadek też .Drut może być wspólny.

Guru Palikot.Pęc można.
Narzędzie Platformy ,dotknięte impotencją ,w związku z tym do kastracji.Przypadek medyczny rozpatrywany w kategoriach wyborów prezydenckich.:D
Dobrze się czujecie ?
I pewno zaraz moja odpowiedź będzie pocięta,jak nieboszczyk na stole sekcyjnym ,w Zakładzie Medycyny Sądowej ?

Tnijcie waszmościowie.W poznańskiem umysły senatorskie widzę ,godne samego Opalińskiego.Krzysztofa.
I równie skuteczne dla chwały Rzeczpospolitej.

ps1.Pola ,jak to nie czytasz nigdy co pisze marbella ? Ona jest prawnikiem z zawodu.:)

ps2.Kazik się wkurzał.Ja nie .Mnie to śmieszy,choć tak ogólnie nie jest mi do śmiechu.

ps3.Początkiem wszechrzeczy jest woda.
Tales z Miletu.
Wiedziało chłopisko co mówi.:D

maja59
14-01-2009, 18:45
A ja jestem flądra i pustak, ale podoba mi się Palikot i to nie z powodu aparycji, dla mnie zresztą wątpliwej. Dożyłam czasów kiedy ktoś mówi to co myśli, ja też tak myslę o Pani Gęsickiej i nie mam odwagi napisać tego w gazecie, zresztą kto by Maję czytał. Pani Gęsicka nie jest Joanną d'Arc i o jej cnotę nie będą walczyć rycerze. Pani Gęsicka jest politykiem, który lepiej lub gorzej sprawował swój urząd. Jeżeli można o politykach mężczyznach mówić powiedzmy różne rzeczy to bycie kobietą nie zwalnia polityka z obowiązku właściwego i rzetelnego sprawowania urzędu. Nie podoba mi się okreslenie prostytutka w stosunku do jakiejś kobiety stojącej pod latarnią i czekającej na tramwaj, sprostytuownie jest tu czynnością polityczną (usłużność, pozytwne rozpatrywanie sygestii jedynej i wartościowej partii). Szanowna Pani Gęsicka zawsze możne iść do sądu ze skargą o naruszenie czci i dóbr osobistych. Polityk nie ma płci, polityk ma władzę i musi się z niej rozliczyć, obrażone Panie Gęsickie pozostają w salonach i czekają na popołudniowa herbatkę.

jip
14-01-2009, 19:06
A ja jestem flądra i pustak, ale podoba mi się Palikot i to nie z powodu aparycji, dla mnie zresztą wątpliwej. Dożyłam czasów kiedy ktoś mówi to co myśli, ja też tak myslę o Pani Gęsickiej i nie mam odwagi napisać tego w gazecie, zresztą kto by Maję czytał. Pani Gęsicka nie jest Joanną d'Arc i o jej cnotę nie będą walczyć rycerze. Pani Gęsicka jest politykiem, który lepiej lub gorzej sprawował swój urząd. Jeżeli można o politykach mężczyznach mówić powiedzmy różne rzeczy to bycie kobietą nie zwalnia polityka z obowiązku właściwego i rzetelnego sprawowania urzędu. Nie podoba mi się okreslenie prostytutka w stosunku do jakiejś kobiety stojącej pod latarnią i czekającej na tramwaj, sprostytuownie jest tu czynnością polityczną (usłużność, pozytwne rozpatrywanie sygestii jedynej i wartościowej partii). Szanowna Pani Gęsicka zawsze możne iść do sądu ze skargą o naruszenie czci i dóbr osobistych. Polityk nie ma płci, polityk ma władzę i musi się z niej rozliczyć, obrażone Panie Gęsickie pozostają w salonach i czekają na popołudniowa herbatkę.
Prawdę mówisz, Palikota i komisji mi szkoda.

Lila
14-01-2009, 19:22
A ja jestem flądra i pustak, ale podoba mi się Palikot i to nie z powodu aparycji, dla mnie zresztą wątpliwej. Dożyłam czasów kiedy ktoś mówi to co myśli, ja też tak myslę o Pani Gęsickiej i nie mam odwagi napisać tego w gazecie, zresztą kto by Maję czytał. Pani Gęsicka nie jest Joanną d'Arc i o jej cnotę nie będą walczyć rycerze. Pani Gęsicka jest politykiem, który lepiej lub gorzej sprawował swój urząd. Jeżeli można o politykach mężczyznach mówić powiedzmy różne rzeczy to bycie kobietą nie zwalnia polityka z obowiązku właściwego i rzetelnego sprawowania urzędu. Nie podoba mi się okreslenie prostytutka w stosunku do jakiejś kobiety stojącej pod latarnią i czekającej na tramwaj, sprostytuownie jest tu czynnością polityczną (usłużność, pozytwne rozpatrywanie sygestii jedynej i wartościowej partii). Szanowna Pani Gęsicka zawsze możne iść do sądu ze skargą o naruszenie czci i dóbr osobistych. Polityk nie ma płci, polityk ma władzę i musi się z niej rozliczyć, obrażone Panie Gęsickie pozostają w salonach i czekają na popołudniowa herbatkę.

Maja ,co Ty?
Przecież Gęsicka nie zamierza nigdzie składać skargi.Po jaką cholerę ,kochanie Ty moje ,każesz jej siedzieć w saloonie ?
Poza tym ,jesteś perwersyjna .
Jak to nie ma płci ?
A czy można zgwałcić prostytutkę ? Toż to ta sama pokrętna logika.

ps.Palikot wasz ulubiony ma przyszłość przed sobą ,bo on tak ..up and down.Różnie.
Z naciskiem na to drugie.:D

ps2.od kiedy jesteś flądra i pustak ?

Lila
14-01-2009, 19:25
Acha ,rycerze nigdy nie walczyli o cnotę Joanny d'Arc.:D

jip
14-01-2009, 19:28
"Na początku stycznia na PO zagłosowałoby 52% respondentów zamierzających wziąć udział w wyborach. PiS mogłoby liczyć na 27% głosów. Próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze tylko SLD z 7-procentowym wynikiem. Pozostałe partie nie znalazłyby się w Sejmie, w tym PSL z 4% poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. "
Jak z komisji Palikota wywalą to poparcie spadnie.

Lila
14-01-2009, 19:31
"Na początku stycznia na PO zagłosowałoby 52% respondentów zamierzających wziąć udział w wyborach. PiS mogłoby liczyć na 27% głosów. Próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze tylko SLD z 7-procentowym wynikiem. Pozostałe partie nie znalazłyby się w Sejmie, w tym PSL z 4% poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. "
Jak z komisji Palikota wywalą to poparcie spadnie.

Wzrośnie.O jeden głos.:D

maja59
14-01-2009, 19:56
Maja ,co Ty?
Przecież Gęsicka nie zamierza nigdzie składać skargi.Po jaką cholerę ,kochanie Ty moje ,każesz jej siedzieć w saloonie ?
Poza tym ,jesteś perwersyjna .
Jak to nie ma płci ?
A czy można zgwałcić prostytutkę ? Toż to ta sama pokrętna logika.

ps.Palikot wasz ulubiony ma przyszłość przed sobą ,bo on tak ...Różnie.
Z naciskiem na to drugie.:D

ps2.od kiedy jesteś flądra i pustak ?

Liluś:) , nie zgadzam się na chamski śmiech z powodu "niemożności" zgwałcenia prostytutki, był taki "śliczny" wicepremier, z uwagi na moją szczerą przyjaźń dla ciebie nie wspomną dzięki komu, co to "dworował" sobie z możliwości zgwałcenia prostytutki. Trzeba spuścić zasłonę miłosierdzia na sprawę i powód dla którego była możliwa.
Szkoda, że zainteresowana Pani Gęsicka nie odezwała się w sprawie, jeżeli nic nie mówi to oddaję jej honor, chyba, że czeka, aż giermkowie i rycerze załatwią sprawę o poranku na ubitej ziemi.
Nie jestem perwersyjna, polityk dla mnie nie ma płci,ma władzę. Na marginesie, największą władzę jaką widział świat miała kobieta Katarzyna Wielka niby Romanow, czy ktoś z poddanych postrzegał w niej kobietę?? Raby pełzały po posadzce, żeby ucałować kraj jej sukni, tak samo pełzały przez Piotrem Wielkim, nic to nie miało wspólnego z szacunkiem dla płci, wyłącznie z śmiertelnym strachem przed władcą.
Na wszelki wypadek, żeby ubiec wskazania kim paskudnym jestem, od razu przyznałam się, że jestem flądra i pustak. Szczególnie ten pustak, ostatnio zasłyszany, bardzo mi sie spodobał
Co do Palikota, to przyszłość jednak przed nim i chyba up.

Lila
14-01-2009, 20:48
Kto Cię tak nazwał ? Chyba jakaś barakuda ,zazdroszcząca flądrze wybornego smaku ?

A co do pani G.to sama ,na własne oczy i uszy ,widziałam i słyszałam,jak mówiła dziennikarzom,że nie zamierza w tej sprawie robić NIC.
Czyli włączyła IGNORA.
Co do gwałtu ...do licha! Przecież wiem ,że to Endrju.Ta sama logika ,co i to ,że polityk nie ma płci.

Pani Slowikowa
14-01-2009, 21:03
A czy można zgwałcić prostytutkę ? Toż to ta sama pokrętna logika.

?

Nieee, dlaczego pokretna?? To jest tak jakby napad na bank.. czyli branie towaru za darmo:D :D

maja59
14-01-2009, 21:06
No i przydała się zniewaga, z honorami PiS wraca do TVN, a ja kocham barakudy, ach barakuda być;

http://img2.vpx.pl/up/20090114/240pxbarracuda_with_prey1.jpg (http://www.vpx.pl/foto,240pxbarracuda_with_prey1.html)
- Kwestia bojkotu TVN to problem Prawa i Sprawiedliwości - skomentował Karol Smoląg, rzecznik stacji.

Bielan zaznaczył, że jednym z powodów zawieszenia bojkotu jest ostatni atak na b. minister rozwoju regionalnego Grażynę Gęsicką. "Pani minister nie miała możliwości odpowiedzieć na te zarzuty" - powiedział. Dodał, że będzie ona jednym z pierwszych gości TVN.

Pani minister zdementuje pewną pogłoskę.

POLA
15-01-2009, 00:14
nie z okrucieństwa, jedynie dla wygody...własnej.
Zarekwirowanie dowodów dziadkom odpuszczam, przyczepię się do tego:
...Guru Palikot.Pęc można.
Narzędzie Platformy ,dotknięte impotencją ,w związku z tym do kastracji.Przypadek medyczny rozpatrywany w kategoriach wyborów prezydenckich...
Jedni mają Palikotowe guru, inni wpatrują się w bliźniaki jak w obrazek. Kwestia smaku?
Z impotencją chyba przesada, czwarty potomek w drodze, może płci żeńskiej tym razem.

...Tnijcie waszmościowie.W poznańskiem umysły senatorskie widzę ,godne samego Opalińskiego.Krzysztofa.
I równie skuteczne dla chwały Rzeczpospolitej.
Pierwsze - zgodnie z życzeniem, a z K. Opalińskim...no cóż, Wehmarcht już nie wystarczył? Poszukaj jeszcze, na pewno coś znajdziesz i podrzuć Kurskiemu, on się ucieszy:D .

Nie czytam wszystkiego, ale dziękuję za podpowiedź, zapamiętam, chyba, że Marbella jest prawnikiem.

Jak jest woda, jest też i piana, a inny filozof powiedział, nie Palikot oczywiście, że wszelkie zdarzenia wynikają z napięcia powstającego między przeciwieństwami i też chłopisko wiedziało, co mówi;).

jolita
15-01-2009, 01:11
No i przydała się zniewaga, z honorami PiS wraca do TVN,

Bielan zaznaczył, że jednym z powodów zawieszenia bojkotu jest ostatni atak na b. minister rozwoju regionalnego Grażynę Gęsicką. "Pani minister nie miała możliwości odpowiedzieć na te zarzuty" - powiedział. Dodał, że będzie ona jednym z pierwszych gości TVN.[/B]

Pani minister zdementuje pewną pogłoskę.

A ja myślę, że szykują plac panu Z.Z. żeby miał gdzie za darmo przepraszać doktora G.

jip
15-01-2009, 07:37
Jak to czytam ,to rozumiem młodych.
Zabierz babci dowód !!
Tnijcie waszmościowie.W poznańskiem umysły senatorskie widzę ,godne samego Opalińskiego.Krzysztofa.
I równie skuteczne dla chwały Rzeczpospolitej.
:D
Mam nadzieję, że dowód jeszcze masz. a co do umysłów to niektóre Twoje pupile, też myślą, chyba poprzez umysł, że wszyscy myślą, że "ja to taki Polski Napoleon", ale chyba brak wyglądu mimo mundura no i chyba brak takiego umysła
http://images41.fotosik.pl/49/3b542e2cdc8ab932.jpg

jip
15-01-2009, 07:43
"Los Janusza Palikota nie jest jeszcze przesądzony. Posłowie PO z komisji "Przyjazne Państwo" są przeciwni odwołaniu go z funkcji przewodniczącego i będą namawiać kierownictwo klubu do zmiany decyzji - ustalił serwis internetowy tvp.info. - Nie wyobrażamy sobie pracy bez niego - zaznacza posłanka Hanna Zdanowska."
I myśli tak większość internautów, ja też.

maja59
15-01-2009, 08:37
A ja myślę, że szykują plac panu Z.Z. żeby miał gdzie za darmo przepraszać doktora G.
Jolitko, jasne, że też o tym nie pomyslałam.

jip
15-01-2009, 09:14
"Nie będzie zapisu w konstytucji, który uniemożliwiałby przestępcom zasiadanie w ławach parlamentarnych - donosi "Metro". Według tej gazety nie zgodził się na to PiS, który jednocześnie chce zakazać kandydowania w wyborach byłym esbekom."
No i niech zamiast w ciupie posiedzą sobie w ławach sejmowych,

gratka
15-01-2009, 10:01
Teraz przeczytałam.
Babko,Ty porównujesz pajaca do Naczelnika ?
Mój Ojciec będzie Cię straszył dziś w nocy.!!!
Lilu szanowny Ojczulek nie straszył, noc minęła spoko. Przypuszczam, że Twój Ojciec ma lepsze zdanie o Palikocie od Ciebie i nie widział powodu:D

gratka
15-01-2009, 10:04
No i niech zamiast w ciupie posiedzą sobie w ławach sejmowych,
Wyborne! Najlepszy komentarz dnia!

Lila
15-01-2009, 10:05
Lilu szanowny Ojczulek nie straszył, noc minęła spoko. Przypuszczam, że Twój Ojciec ma lepsze zdanie o Palikocie od Ciebie i nie widział powodu:D

Musiał być ,ale może spodobałaś mu się ?:D

O Palikocie MÓJ OJCIEC miałby takie zdanie jak i ja.Na 100 %.
Zawsze nasze opinie były identyczne .Na temat mojej Mamusi też.:D

Lila
15-01-2009, 10:13
Mam nadzieję, że dowód jeszcze masz. a co do umysłów to niektóre Twoje pupile, też myślą, chyba poprzez umysł, że wszyscy myślą, że "ja to taki Polski Napoleon", ale chyba brak wyglądu mimo mundura no i chyba brak takiego umysła
http://images41.fotosik.pl/49/3b542e2cdc8ab932.jpg

Jipku ,mnie nikt nie zabierze dowodu ,bo ja nie jestem babcią.A jak będę ,nie pójdę do głosowania.

ps.dlaczego ty ,mości Talleyrand ,wszystko rozpatrujesz w kategorii pupilów .?
Napoleonowi nikt nie dorówna.
Noblista usiłował wspiąć się do Piłsudskiego .Zostały tylko wąsy.
Co do wyglądu Napoleona; nie widziałeś nigdy portretu ? Był co najmniej ..hmm...dyskusyjny.
A ty ? Razem z tym swoim płonącym kotem ,gotóweś polec pod Waterloo ? Warto ?

jip
15-01-2009, 10:17
Jipku ,mnie nikt nie zabierze dowodu ,bo ja nie jestem babcią.A jak będę ,nie pójdę do głosowania.

ps.dlaczego ty ,mości Talleyrand ,wszystko rozpatrujesz w kategorii pupilów .?
Napoleonowi nikt nie dorówna.
Noblista usiłował wspiąć się do Piłsudskiego .Zostały tylko wąsy.
Co do wyglądu Napoleona; nie widziałeś nigdy portretu ? Był co najmniej ..hmm...dyskusyjny.
A ty ? Razem z tym swoim płonącym kotem ,gotóweś polec pod Waterloo ? Warto ?
Warto, może mi pomnik wystawią;)

Lila
15-01-2009, 10:32
Cóż ,ciąć nie lubię .Cięta być -też.
Ale skoro mnie tną ,to potniemy i Polę.:D

Jedni mają Palikotowe góru, inni wpatrują się w bliźniaki jak w obrazek. Kwestia smaku?
Z impotencją chyba przesada, czwarty potomek w drodze, może płci żeńskiej tym razem.


Hmm...góru ? Pola litości.
Bliźniaki nie są dla mnie guru ,ani Kossakiem czy Malczewskim.Mam ich gdzieś .Czy w jakiegoś na świecie polityka ,można się wpatrywać jak w obrazek ?

Impotencja ? Przecież napisałam wyraźnie jak dla ucznia z podstawówki :''narzędzie Platformy" - nie narząd Palikota ,robiący dzieci jak szalony.
Co do narządu ,nie mam zdania.
Jako narzędzie swojej partii jest już nie passe.

Pierwsze - zgodnie z życzeniem, a z K. Opalińskim...no cóż, Wehmarcht już nie wystarczył? Poszukaj jeszcze, na pewno coś znajdziesz i podrzuć Kurskiemu, on się ucieszy .


Tu wychodzi ''polska żółć '' jak powiedziała kiedyś gura tancerzy -Weronika Marczuk-była Pazura.
Pytam się ja Ciebie mojaś Ty Polu ,co ma wspólnego Krzysztof Opaliński z Wehrmachtem? Opaliński znany spod Ujścia ,Wehrmacht spod Stalingradu .
Opaliński -wojewoda poznański.Ja tam mogłabym być Opalińska te domo .
A dlaczego mam coś podrzucać Kurskiemu ?
Co Ty myślisz,że ja za gońca robię ?:D

Jak jest woda, jest też i piana, a inny filozof powiedział, nie Palikot oczywiście, że wszelkie zdarzenia wynikają z napięcia powstającego między przeciwieństwami i też chłopisko wiedziało, co mówi.


A także jeden powiedział ,że ludzką rzeczą jest błądzić, głupców trwać w błędzie.
A ja dodam od siebie,że najbardziej życzliwy post ,po pocięciu wygląda jak sieczka z owsa.Dla osła.

Lila
15-01-2009, 10:37
Warto, może mi pomnik wystawią;)

Wystawią Ci spadkobiercy.:) To najpewniejsze.

Miłego dnia.Jak wrócę ,to z chęcią poczytam peany na cześć Palikota.Czemu nie ?

waclaw46
15-01-2009, 13:00
http://palikot.blog.onet.pl/
Zabierając głos w/s Palikota chciałbym powtórnie zwrócić uwagę na sprawę komisji Przyjazne państwo i niektóre komentarze.Najbardziej odczuje Palikot że się go odsunie od komisji Przyjazne Państwo nikt nie zastanawia się że komisja miała za zadanie likwidację bzdurnych przepisów utrudniającym nam życie czyli wszystkim polakom.Zrobić coś dla ogółu to mniej ważne.ważne To .. Bierny ale wierny..natomiast staje się sztandarowa następna maksyma PIS-u... ciemny lud to kupi..

jip
15-01-2009, 16:34
"Członek rady politycznej LPR oraz były wiceminister budownictwa w rządzie PiS, LPR i Samoobrony Wojciech Bosak został od 15 stycznia p.o. dyrektorem Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP S.A."
No i my będziemy żarli żabę wyprodukowaną przez kogoś i jeszcze za to będziemy dopłacać, no bo w końcu żaba zniknie a odprawy trzeba będzie wypłacić.

POLA
15-01-2009, 17:31
Lila, tnij mnie aśćka do woli i tak się poskładam.
No i wielcem kontenta, że KK nie są Twoimi guru, choć chyba tego nie napisałam, ujęłam problem....ogólnie.
Natomiast z tym mam kłopot. Napisałaś (203) tak:
Guru Palikot.Pęc można.
Narzędzie Platformy ,dotknięte impotencją ,w związku z tym do kastracji.Przypadek medyczny rozpatrywany w kategoriach wyborów prezydenckich.
Skwitowałam to krótko:
Z impotencją chyba przesada, czwarty potomek w drodze, może płci żeńskiej tym razem... rozumując - jak widać błędnie - co słusznie mi wytknęłaś, że nie sięgam nawet poziomu szkoły podstawowej - i też słusznie, dawno ją kończyłam, widać niezbyt pilną uczennicą będąc - że narzędzie Platformy to właśnie Palikot, no i jeszcze ta impotencja...a czwarte dziecko w drodze... i ta kastracja...pogubiłam się w zawiłościach Twojego stylu.

Lila, ja - człowiek dociekliwy - starający się wznosić na coraz wyższe poziomy wiedzy, prosi Cię skromnie i grzecznie o przekład fragmentu Twojej myśli, zarówno tej powyższej jak poniższej, może na poziomie przedszkolnym? Bo nijak nie mogę pojąć tego:
Impotencja ? Przecież napisałam wyraźnie jak dla ucznia z podstawówki :''narzędzie Platformy" - nie narząd Palikota ,robiący dzieci jak szalony.
Co do narządu ,nie mam zdania.
Jako narzędzie swojej partii jest już nie passe.
To już naprawdę nie wiem o jakie narzędzie chodzi:D, ewentualnie czyje, czyją impotencję, kastrację.
Informacji o narządzie nie oczekuję, nie mój narząd, nie mój problem.

Gdyby Lila jednak nie chciała się zniżyć i wyjaśnić zagubionej prowincjuszce, proszę innych rozgarniętych forowiczów o pomoc, bo nie zasnę, jak nie rozgryzę tego dylematu, a ważne to jest, wszak jakieś tam wybory będą prędzej czy później, więc nie wykluczam zmiany orientacji...politycznej.

Co do związku Opalińskiego z Wehrmachtem: nie o hasła chodzi, ale o pewien rodzaj stosowania argumentacji, bowiem ni z gruszki, ni z pietruszki wykopałaś tego Opalińskiego z grobu rzucając nim w twarz Wielkopolanom pisząc tak oto:
...W poznańskiem umysły senatorskie widzę ,godne samego Opalińskiego.Krzysztofa.
I równie skuteczne dla chwały Rzeczpospolitej.
Taka poetyka wpisuje się w argumentację PiSu: jak brak pomysłu, żeby przeciwnikowi dokopać merytorycznie, wyciąga się przodków.
Postąpiłaś jak Kurski z tą różnicą, że on swój atak skierował na Tuska, Ty - przyssałaś się do ludzi mieszkających w Poznańskiem, czyli w Wielkopolsce i tylko dlatego, że ośmielają się mieć inne zdanie.
Szkodników Rzeczpospolitej działających w przeszłości jak i teraz mamy sporo, niezależnie od miejsca.

I o czyjej "żółci polskiej" tu mowa?
Bezczelnie nie poczuwam się do winy.

Filozofom na razie daję spokój, zwłaszcza tym starożytnym, ale nie obiecuję, że nie przywołam jakiejś złotej myśli, niecenzuralnej nawet;).

PS Przepraszam za tę "sieczkę...dla osła":confused: , o sobie mówię, wyłącznie:D .

jip
15-01-2009, 17:45
Lila, tnij mnie aśćka do woli i tak się poskładam.
No i wielcem kontenta, że KK nie są Twoimi góru, choć chyba tego nie napisałam, ujęłam problem....ogólnie.
Natomiast z tym mam kłopot. Napisałaś (203) tak:

Skwitowałam to krótko:
Z impotencją chyba przesada, czwarty potomek w drodze, może płci żeńskiej tym razem... rozumując - jak widać błędnie - co słusznie mi wytknęłaś, że nie sięgam nawet poziomu szkoły podstawowej - i też słusznie, dawno ją kończyłam, widać niezbyt pilną uczennicą będąc - że narzędzie Platformy to właśnie Palikot, no i jeszcze ta impotencja...a czwarte dziecko w drodze... i ta kastracja...pogubiłam się w zawiłościach Twojego stylu.

Lila, ja - człowiek dociekliwy - starający się wznosić na coraz wyższe poziomy wiedzy, prosi Cię skromnie i grzecznie o przekład fragmentu Twojej myśli, zarówno tej powyższej jak poniższej, może na poziomie przedszkolnym? Bo nijak nie mogę pojąć tego:

To już naprawdę nie wiem o jakie narzędzie chodzi:D, ewentualnie czyje, czyją impotencję, kastrację.
Informacji o narządzie nie oczekuję, nie mój narząd, nie mój problem.

Gdyby Lila jednak nie chciała się zniżyć i wyjaśnić zagubionej prowincjuszce, proszę innych rozgarniętych forowiczów o pomoc, bo nie zasnę, jak nie rozgryzę tego dylematu, a ważne to jest, wszak jakieś tam wybory będą prędzej czy później, więc nie wykluczam zmiany orientacji...politycznej.

Co do związku Opalińskiego z Wehrmachtem: nie o hasła chodzi, ale o pewien rodzaj stosowania argumentacji, bowiem ni z gruszki, ni z pietruszki wykopałaś tego Opalińskiego z grobu rzucając nim w twarz Wielkopolanom pisząc tak oto:

Taka poetyka wpisuje się w argumentację PiSu: jak brak pomysłu, żeby przeciwnikowi dokopać merytorycznie, wyciąga się przodków.
Postąpiłaś jak Kurski z tą różnicą, że on swój atak skierował na Tuska, Ty - przyssałaś się do ludzi mieszkających w Poznańskiem, czyli w Wielkopolsce i tylko dlatego, że ośmielają się mieć inne zdanie.
Szkodników Rzeczpospolitej działających w przeszłości jak i teraz mamy sporo, niezależnie od miejsca.

I o czyjej "żółci polskiej" tu mowa?
Bezczelnie nie poczuwam się do winy.

Filozofom na razie daję spokój, zwłaszcza tym starożytnym, ale nie obiecuję, że nie przywołam jakiejś złotej myśli, niecenzuralnej nawet;).

PS Przepraszam za tę "sieczkę...dla osła":confused: , o sobie mówię, wyłącznie:D .
Nie przejmuj się Pola w Wielkopolsce był Opaliński a w Warszawie Kaczyńskich mają, nie wiem kto g....y. Każdy ma takich na jakich zasłużył, tylko, że w Wielkopolsce jeszcze byli inni ludzie ...........za dużo by wymieniać

maja59
15-01-2009, 19:15
Polu, ja tylko w kwestii formalno-słownikowej, wydaje mi się, że "pocięta" Lilka oprotestowała "góru", bo pisze się "guru", myślę, że brak polskigo u z kreską jest spowodowany pochodzeniem chyba hinduskim tego określenia. Już umykam do schowka pod barem w Melinie. Będę czytać w konspiracji przy świetle latarki, albo sztucznych ogni.

Basia.
15-01-2009, 20:30
Maria Nowińska, była żona Janusza Palikota, napisała list do premiera w sprawie domniemanego zainwestowania jej pieniędzy w przedsięwzięcia polityczne Platformy Obywatelskiej – informuje Kurier Lubelski w swoim serwisie internetowym.


Ciekawe, bardzo ciekawe, nieformalny kasjer PO. Giertych pełnomocnikiem Marii Nowińskiej.
http://wiadomosci.onet.pl/1898228,11,item.html

waclaw46
15-01-2009, 21:01
http://media.wp.pl/wiadomosc.html?kat=9916&wid=8269704 Normalny magiel ,do pieniędzy , sławy i by mówiono, nawet Giertycha mamy..Przypomniała sobie bidula.Jak się rozwodziła to zapomniała o drobnych kwotach.

POLA
15-01-2009, 21:04
Maju, no i Lila ma rację, poziom ci u mnie przedszkolny najwyżej;) , skoro guru kojarzę z górą:D.
Tak to bywa, jak człowiek nie ma swojego guru, i pisze "góru", ale się naprawię i będę pamiętać...jak nie zapomnę. A tam, gdzie się dało, naniosłam poprawki.

Wszystkich oszukanych ortograficznie przepraszam i upraszam jednocześnie o wskazywanie dalszych moich błędów zarówno ortograficznych jak i wszelkich innych, wszak ambitna jestem i poziom z przedszkolnego zamierzam podnieść do poziomu...starszaków najpierw.

Maju, dzięki i polecam się na przyszłość, przewodnik mi potrzebny od zaraz:).

POLA
15-01-2009, 21:22
"Kurier Lubelski" podaje więcej informacji:http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-66262.html

Może lepiej, dla dzieci, kiedy rozwodzą się biedni małżonkowie? Może mniej wtedy publicznego prania?

Sugestie tej pani układają się w pewną całość z tym, co mówił dzisiaj Kurski w radiowej Trójce. No i jeszcze ten Giertych do kompletu.

Palikot rezygnuje z przewodniczenia komisji PP, to też informacja z tego samego źródła, KL:http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-66304.html

maja59
15-01-2009, 21:39
Maju, no i Lila ma rację, poziom ci u mnie przedszkolny najwyżej;) , skoro guru kojarzę z górą:D.
Tak to bywa, jak człowiek nie ma swojego guru, i pisze "góru", ale się naprawię i będę pamiętać...jak nie zapomnę. A tam, gdzie się dało, naniosłam poprawki.

Wszystkich oszukanych ortograficznie przepraszam i upraszam jednocześnie o wskazywanie dalszych moich błędów zarówno ortograficznych jak i wszelkich innych, wszak ambitna jestem i poziom z przedszkolnego zamierzam podnieść do poziomu...starszaków najpierw.

Maju, dzięki i polecam się na przyszłość, przewodnik mi potrzebny od zaraz:).
Nie jest ci potrzebny żaden przewodnik. Umawialiśmy się kiedyś, że nie zwracamy uwagi na drobne potknięcia językowe. Ja napisałam to wyłączenie w celu wytłumaczenia zdziwienia Lilki i tyle. Pisz Polu lubię cię czytać, czasem nawet wychynę zza węgła i coś od siebie zapiszczę.

Małpa
15-01-2009, 21:44
http://images29.fotosik.pl/313/c7a8c7b3deed77ce.jpg (www.fotosik.pl) Tylko proszę potraktujcie to jako tylko i włącznie żart:)

POLA
15-01-2009, 22:01
Małpo (chyba nie w czerwonym;) ), to taka rozsypanka przypadkowa?
Poukładam sobie, jeszcze pamiętam.

Małpa
15-01-2009, 22:05
Małpo (chyba nie w czerwonym;) ), to taka rozsypanka przypadkowa?
Poukładam sobie, jeszcze pamiętam.
Wszystko jest przypadkowe,wszystko jest żartem!!!!!Nic nie jest złośliwoscią!!!!!:D Aha,czasami też w czerwonym:)

Lila
15-01-2009, 22:46
Proszę szanownego koleżeństwa o wybaczenie ,że nie wejdę na udeptaną ziemię i nie powalczę do pierwszej krwi ani ostatniej też ( hmmm,o co to ja miałam walczyć znowu ?:D) ,ponieważ z deczka choróbsko mnie dopadło i mała depresyjka tyż.

Jako taka ,będę zbyt łatwym celem dla Was (liczba mnoga ,bo palikotowych jest tyle ,co ordy pod Zbarażem) i zginę niebożę ,ustrzelona z łuku przez pohańców,niczym Longinus Podpipięta.

Co do guru,Jaj-nuszek może być jak dla mnie nawet górą,górką świńską czy wzgórkiem na łonie Ojczyzny ukochanej.
Jestem kobietą spolegliwą i łagodną nadzwyczaj.Zgadzam się na wszystko.
A ponieważ Platformie spada dzięki Jajnuszowi ,jestem skłonna go polubić ,a także napisać poemat pt.''Jajnusz Walę-rod''.
Pozdrawiam koleżeństwo.:D
Kłótnie z Wami są dla mnie prawdziwą przyjemnością.:DMam nadzieję ,że i vice versa.:D

maja59
16-01-2009, 09:14
Liluś, a my dołożymy wszelkich starań, żeby cię zgrabnie, a krotochwilnie zabawić:D , chociażby przy pomocy onego Pali-kota naszego bożyszcza. Nie pozwolimy na zły nastrój a i choróbsku, w Twoim imieniu, stawimy opór. Osobiście nie lubię PiS, a szczególnie braci bliźniaków. Fatalnie im patrzy z dwóch kompletów intryganckich ocząt, PO to też nie moja bajka, marzę zupełnie o czym innym, ale to moje marzenie wywołałoby awanturę znacznie powazniejszą niż prostytuowanie się Palikota, czy kogoś innego;) .

waclaw46
16-01-2009, 12:37
Nie odnoszę się do mediów co piszą na temat Palikota, ale zastanawiającym jest ,wysyp spraw w których głównym bohaterem jest Palikot.Nie przyłączam się do dyskusji w maglu.
Tak samo nie dyskutowałem czy ktoś jest homoseksualistom ,alkoholikiem czy nie.Natomiast wszyscy dzięki Palikotowi w Polsce znają znaczenie słowa prostytuowanie w różnych przypadkach.
Może doczekam czasów że za pomówienia będą zasądzane odszkodowania tak jak na zachodzie lub w stanach.Wtedy skończy się pomawianie ,dotyczy to mediów jak i partii politycznych.

jip
16-01-2009, 13:35
Straszliwą wieść ogłosił na falach Radyja Ojciec Dyrektor. Uch, aż ciary chodzą. A kto jest forpocztą Księcia Ciemności? Oczywiście Jerzy Owsiak. I Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
http://www.pardon.pl/artykul/7513/rydzyk_atakuje_owsiaka_czasy_mamy_szatanistyczne

No i masz jak nie czarownica to jakiś szatan......

POLA
16-01-2009, 13:47
Wacławie, uściślę: chodzi o prostytuowanie polityczne, a nie żadne inne. Jak wcześniejsze występy Palikota wskazują, niewiele jednak z tej "nowej" wiedzy w niektórych głowach zostanie.
Dowód?
Nikt nie pamięta, dlaczego na konferencji prasowej JP wystąpił z eksponatami, które tak bardzo zzbulwersowały wrażliwców i estetów, którzy skupili się wyłącznie na rekwizytach, a istota sprawy ich po prostu nie obchodziła i taka postawa jest dość niepokojąca. Oczywiście dla mnie i jeszcze iluś tam osób.

walentynahrywniak
16-01-2009, 14:03
O prostytucji politycznej szanowny prezes PIS juz dawno mowil .Ze nie 1 pani minister, ale caly rząd się prostytuuje. I cisza. Jedni warci drugich, czyli nic nie warci.

POLA
16-01-2009, 14:33
Z tego, co pamiętam, nie dotyczyło rządu, ale świata prawniczego, o sędziach chyba była mowa.

waclaw46
16-01-2009, 15:09
W marketingu politycznym o to chodzi pamiętamy nazwisko nie ważna treść .Jak jesteśmy we lokalu wyborczym i mamy skreślać osoby to zostawiamy te które zapamiętaliśmy z mediów .Dlatego ta czwarta władza jest tak ważna aby ją mieć za sobą.Z badań wynika że w decyzjach kierujemy się mniejszym złem.Stąd można na negatywnych odczuciach też ugrać kilka procent.Ważne jest także aby nie przedobrzyć dlatego robi się badania cząstkowe na populacji przykładowo 1000 osób .Firmy badające opinię publiczną nic by nie zarobiły gdyby nie podawały nie wiarygodne informacje.Czy o jakimś polityku iksińskim dyskutujemy.Nie ,dyskutujemy o tych co nie często występują w TV .Tak jak na tym forum maja59,pola które często tu występują daję prosty przykład z tej strony,miały by większe szanse w wyborach od początkującego.

jolita
16-01-2009, 15:33
W marketingu politycznym o to chodzi pamiętamy nazwisko nie ważna treść .Jak jesteśmy we lokalu wyborczym i mamy skreślać osoby to zostawiamy te które zapamiętaliśmy z mediów .Dlatego ta czwarta władza jest tak ważna aby ją mieć za sobą. .Tak jak na tym forum maja59,pola które często tu występują daję prosty przykład z tej strony,miały by większe szanse w wyborach od początkującego.
Posługując się wyjątkami wypowiedzi - żałuję, że już Partia Imienia Słuszność powróciła na "memłon" TVN. A zwłaszcza, że poseł K-i nadal rżnie głupa... Odnosząc się do znajoości zagadnień na tut. forum - mało czytam poważnych tekstów przyjmując zasade, że my i tak świata nie zbudujemy więc z racji osobistych sympati głosowałabym na wszystkie koty i ich pochodne...t.zn. Majkę za avatar i Pali - za kota.
Przepraszam za taką wstawkę - głupawkę ale trochę luzu przyda się zawsze...

jip
16-01-2009, 16:05
Posługując się wyjątkami wypowiedzi - żałuję, że już Partia Imienia Słuszność powróciła na "memłon" TVN. A zwłaszcza, że poseł K-i nadal rżnie głupa... Odnosząc się do znajoości zagadnień na tut. forum - mało czytam poważnych tekstów przyjmując zasade, że my i tak świata nie zbudujemy więc z racji osobistych sympati głosowałabym na wszystkie koty i ich pochodne...t.zn. Majkę za avatar i Pali - za kota.
Przepraszam za taką wstawkę - głupawkę ale trochę luzu przyda się zawsze...
No to ja zmieniam awatar na taki z kotem

waclaw46
16-01-2009, 16:37
My tu o Palikocie co kto w maglu powiedział a co szanowni koleżanki i koledzy sądzicie o tym.
http://www.tvn24.pl/12691,1581410,,,lotwa-nocne-bitwy-z-policja,wiadomosc.html
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6157909,Lotysze_szturmuja_parlament.html
Na zachód od Łaby dużo dyskutują ,przecież to nasz sojusznik w NATO .Czy ktoś z posłów zabrał w tym temacie głos.