PDA

View Full Version : Polska krajem emerytów? - komentarze


Zenek
07-01-2009, 18:04
Komentarz do artykułu: Polska krajem emerytów? (http://www.senior.pl/116,0,Polska-krajem-emerytow,5284.html)
--------------------
Ciekawy jestem kiedy kolejne rzady przestaną tworzyć emerytów. Najbardziej ciekawe jest to, że Ci sami ludzie co tworzą rzesze emerytów potem zastanawiają się skąd Oni sie biorą. Czas skończyć z hasłem - jak ne chcesz być bezrobotnym to idż na emeryturę. Do tych co się na nią tak spiesza mogę powiedzieć, że w życiu to jest ostatni kawałek chleba i to niejednokrotnie dość często wymawiany. Tak się składa, że jestem na emeruturze bo mam swoje lata i wiadomym mi jest o czym pisze. Kiedyś była tylko jedna EMERYTURA a po 1989 roku mieliśmy już dużo innych nazw i odmian. Dziwi mnie tez stanowisko Zwiazkow Zawodowych, ktore tak walcza o wczesniejsze emerytury. Wg mnie jedna ustawa emerytalna ze sztywno okreslonym wiekiem dla kobiet i mezczyzn. Zawsze w zakladzie mozna pracownika przed emerytura przesunac na inne stanowisko z zachowaniem dotychczasowych warunkow a jesli zdrowie nie pozwala na prace to renta. Czyli czas skonczyc z sztucznym tworzeniem emerytow.

gerd
09-01-2009, 16:19
Witam
Również jestem oburzony taką polityką. Z jednej strony "produkuje"się Emerytów na potęgę a potem "Narzekanie".Dotyczy to wszystkich moim zdaniem branż, bez wyjątku. Wystarczy brać przykład od naszych sąsiadów.

tadeusz50
10-01-2009, 18:02
Czytam wasze posty Zenek i gerhatek i zastanawiam się jak wam to dobrze. Dotrwaliście do emerytury w profilach brak jakichkolwiek wiadomości o wieku, pracy. Zapytam się wprost czy wyobrażacie sobie policjanta , pilota samolotu, hutnika przy piecu, górnika w przodku itd, itp w wieku lat 65. Ja sobie tego nie wyobrażam. Z pierwszego śmiałby się kryminalista, drugi nie chcę latać samolotem z takim pilotem za sterami, trzeci i czwarty oni po prostu nie dożyją do tego wieku.

ula49
16-01-2009, 14:27
Dlatego wysyłali nas na wcześniejsze emerytury bo emeryt nie zastrajkuje,odejdzie z pracy a na jego miejsce przyjdzie młody któremu dadzą mniejszą pensję a że bez doświadczenia to mało ważne.....

Baśka13
16-01-2009, 14:42
Wszyscy macie rację!Zenek i gerhatek-być może jeszcze by popracowali,ale....
Tadeusz- kiedy pracowałam w kadrach przed zmianą ustrojstwa były zawody w tzw.szczególnych warunkach.I to te o których mówisz.
Ula oczywiście też ma rację.Nie zastrajkujemy!Tylko czy ci młodzi zdają sobie sprawę,że wysyłając nas na wcześniejsze emerytury-oni tracą.Bo przecież ja jeszcze pięć lat mogłam pracować na swoją emeryturę ,a tak na moją emer.pracują właśnie oni!Wrrrr!Jestem zła!

gratka
16-01-2009, 15:55
Do tej pory Polska miała największe przywileje emerytalne spośród wszystkich krajów europejskich. Od stycznia 2009 r. uprawnienia do wcześniejszej emerytury straci 900 tys., dlatego ci, którzy mogli, „uciekli” na emeryturę w roku ubiegłym.
W ten oto sposób sam autor artykułu odpowiedział na pytanie, dlaczego rekordowa liczba osób przeszła w ubieglym roku na emerytury.
Ograniczono pomostówki, wynika, ze więcej Polaków powinno dlużej pracować.

filipinka19
18-01-2009, 16:51
Też jestem z "wcześniejszych emerytur", ale jeszcze pracuję.
Mój pracodawca też jest emerytem i dlatego docenia doświadczenie wcześniej urodzonych. Dopóki zdrowie dopisuje a umysł jest chłonny i nadąża za zmianami przepisów i nowinkami technicznymi, myślę że jeszcze popracuję .

Jaga_13
18-01-2009, 21:33
My też kiedyś zaczynaliśmy jako mlodzi i bez doświadczenia.Być złym na młodych?O co chodzi?

basia73
18-01-2009, 22:04
Żałuję że odeszłam na wcześniejszą emeryturę, nikt mi nie kazał odchodzić, wręcz przeciwnie to ja uparłam się i póżniej żałowałam gdyż dziś czuję się tak samo dobrze i w pełni sił jak pięć lat temu.

Jaga_13
18-01-2009, 22:55
Basiu mi też nikt nie kazał,ale na tamten moment byłam już zmęczona pracą i wchodzila nowa reforma do szkół.Dziś jestem zadowolona że odeszłam,jak widzisz już musiałabym spać ,bo jutro do pracy.A tak mogę robić co chcę.

green
23-02-2009, 16:16
Czy macie czym się cieszyć...!