PDA

View Full Version : Skuteczna walka z rakiem. Psychoterapia. Dr Carl Simonton.


modarator
16-01-2009, 14:23
Zapraszamy na wyjątkowe szkolenie prowadzone przez guru światowej psychoonkologii - Dr O. Carla Simontona.

Metoda Simontona to skuteczna terapia chorób nowotworowych oparta o psychoterapię pacjenta i jego najbliższych. Zwiększa skuteczność tradycyjnych metod terapii, podnosi procent wyleczeń, zmniejsza ilość przerzutów. A co najważniejsze poprawia drastycznie jakość życia chorych i ich najbliższych.

Program Simontona - to pierwszy program psychoterapeutyczny, który w badaniach naukowych wykazał, że uzupełnienie leczenia konwencjonalnego odpowiednią interwencją psychoterapeutyczną, zwiększa przeciętnie dwukrotnie długość przeżycia chorych na nowotwory, przy znacznie poprawionej jakości życia.

Szkolenie poprowadzi twórca tego programu Dr O. Carl Simonton oraz Dr Mariusz Wirga.

O programie Simontona

Metoda Simontona to wszechstronny i spójny, poznawczo-behawioralny program samopomocy emocjonalnej dla chorych na nowotwory złośliwe i osób ich wspierających. Program stawia sobie za cel poprawę funkcjonowania emocjonalnego pacjenta, wzrost zaangażowania w proces leczenia, poprawę komunikacji z otoczeniem itp. Jest to program o udokumentowanej skuteczności, z powodzeniem stosowany w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie.

O prowadzącym

Dr O. Carl Simonton to amerykański lekarz, onkolog-radioterapeuta, pionier psychoonkologii, twórca spójnego i wszechstronnego programu psychoterapeutycznego dla chorych na raka i osób ich wspierających. Pod koniec lat sześćdziesiątych Simonton zauważył, że chorzy na raka nie współpracowali z nowym i obiecującym programem radioterapeutycznym. Okazało się, że główną przyczyną braku współpracy z zalecanym programem było poczucie beznadziei. Gdy zaczął zgłębiać sposoby radzenia sobie z poczuciem beznadziei, zaadoptował wyobraźnię jako metodę motywacyjną stosowaną w zarządzaniu i biznesie. Program Simontona obejmuje obecnie wiele elementów stanowiących wszechstronny i spójny program psychoonkologiczny.

Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18.02 2009
Więcej informacji o szkoleniu na www.szkolenia.guj.pl

Malwina
16-01-2009, 15:03
Bardzo polecam, pisałam już wcześniej o metodzie w któryms z wątków, sama bym pojechała, ale cena dla mnie jest zawrotna.....dlatego bardzo polecam jego ksiązki...ale jesli ktoś potzrebuje i moze finansowo niech skorzysta....warto

Basia.
16-01-2009, 17:03
że nie potrzebuję tego typu szkoleń, mnie po prostu od nich odrzuca. Nie piszę tego złośliwie, po operacji raz wzięłam udział w ramach rehabilitacji w spotkaniu z psychologiem i to było w Instytucie Onkologii w Warszawie. Kiedy tylko nadarzyła się okazja wyszłam jak najszybciej z tego spotkania. Wiem, że jest dużo osób potrzebujących takiej pomocy dlatego chylę czoło przed organizatorami warsztatów.

tadeusz50
16-01-2009, 17:18
Mam taka uwagę do twórcy tego wątku.
Seniorzy nie są ślepymi i durnymi nie ma potrzeby powielać kilkukrotnie tego samego w różnych miejscach. Dopiero powstaje sieczka gdy następują odpowiedzi w kilku wątkach.

Malwina
16-01-2009, 19:20
Basiu miałas pecha, ja tez kiedy odbierałam ojca po wylewie ze szpitala-nie miał mi nic do powiedzenia, nie umiała rozmawiac, ani odpowiadac na pytania...ale Simonton to wielka postac ,cała filozofia , szkoła walki z...i tam powinni byc psychoonkolodzy z prawdziwego zdarzenia i chyba tak jest , bo mam kontakt z osobami , które uczestnicza w takich kursach jako chorzy, osoby wspierające a także poddaja sie tej terapii....