PDA

View Full Version : Spotkanie promujące nową książkę Szymborskiej - komentarze

Urszula_Sadowska
21-01-2009, 15:52
Komentarz do artykułu: Spotkanie promujące nową książkę Szymborskiej (http://www.senior.pl/121,0,Spotkanie-promujace-nowa-ksiazke-Szymborskiej,5394.html)
--------------------
Wyczekuję tego tomiku z niecierpliwością. Cenię sobie Szymborską. W przyszłym tygodniu zapoznam się z treścią jej najnowszego dzieła. "Tutaj" spoczywa już w moim koszyku merlinowym, zawsze to kilka złoty mniej za egzemplarz, paczka z przesyłką dotrze pewnie szybko.

Ludgarda
21-01-2009, 16:32
Szymborska to jedna z moich ulubionych poetek. Cieszę się,że lada dzień na rynku księgarskim pojawi się nowy tomik poezji o aktualnej tematyce, bliskiej czasom obecnym. Bardzo lubię trafność i oryginalność jej spostrzeżeń, sformułowań...Jestem klientką empiku,com , ale jeśli Merlin okaże się tańszy, to pewnie i ja tam zamówię egzemplarz tomiku:)) A wydawca "Tutaj", ZNAK obchodzi przy okazji 50-lecie swego istnienia. To dobre Wydawnictwo, bo pięknie prezentuje książki: na swoim portalu, przedstawia fragmenty nowych książek w sposób, który bardzo mi odpowiada łącznie z głosem Autora, fragmentami wywiadu...

Ludgarda
30-01-2009, 16:43
We wczorajszym wydaniu Głosu Wielkopolskiego został umieszczony świetny artykuł Stefana Drojewskiego pt." Zyjemy dłużej, ale mniej dokładnie". Autor poświęcił go właśnie nowo wydanemu tomikowi poezji"Tutaj":) Wisławy Szymborskiej.
Jej poezji patronuje filozofia przyrody, która wyznacza perspektywę widzenia świata:

-" Wichura
Zdarła nocną wszystkie liście
z drzew
prócz listka jednego
pozostawionego
żeby się kiwał solo na gołej gałęzi

Na tym przykładzie
Przemoc demonstruje,
że owszem-
pożartować sobie czasem lubi"